Hlavní Zdraví

Nejlepší kokony pro novorozence

Trh s dětskými výrobky neustále roste a vyvíjí se, objevuje se na něm stále více zařízení, která pomáhají dítěti a jeho rodičům. Jednou z takových novinek na ruském trhu dětských výrobků je kokon pro novorozence.

Dnes se nejpokročilejší rodiče domnívají, že se jedná o nezbytnou akvizici pro správný časný vývoj novorozence. Ergonomické místo pro spaní je navrženo tak, aby pomohlo dítěti přizpůsobit se vnějšímu světu v prvních měsících života a aby jeho spánek byl klidnější a silnější..

Jak vybrat kokon pro novorozence

Při výběru kokonu je třeba vzít v úvahu především velikost novorozence. U předčasně narozených dětí nabízejí výrobci nejmenší modely, které musí v nemocnici použít pro lepší přizpůsobení dítěte.

U novorozenců s malou hmotností do 3 kilogramů je také k dispozici oddělená velikost kokonů. Nejčastější možností je pro děti narozené s hmotností vyšší než 3 kilogramy.

Pak byste měli přemýšlet o výrobci. Může se jednat o tovární nebo ruční kokon, v každém případě by si rodiče měli přečíst recenze na použití produktů konkrétní značky nebo mistra a pečlivě prostudovat parametry nabízeného zboží.

Kokony ve tvaru matrace mají obvykle ortopedickou základnu a přispívají k přijetí správného držení těla novorozence.

Kokonové hnízdo je rovnoměrně matrace obklopená po stranách. Napodobuje nějaký dav pro novorozence, podobně jako máma bříško. V tom se dítě cítí pod maximální ochranou. Vyrábí se se svázanými stranami pro budoucí transformaci, jak novorozenec roste..

Kokosová kolébka má často pohodlné úchyty pro přenášení dítěte z místa na místo. To je zvláště výhodné pro rodiče, kteří často odcházejí z města..

Někteří rodiče nechtějí utrácet peníze za kokony ve formě matrace nebo hnízda, dávají přednost zabalení dítěte do obálky nebo použití kokonové plenky za přijatelnější cenu, ale v tomto případě není pochyb o maximálním napodobení stavu novorozence v lůně matky.

Který kokon ve tvaru, který si vyberete pro své dítě, je osobní záležitostí každého rodiče. Hlavní věc, kterou musíte věnovat pozornost, je kvalita použitých materiálů a jejich hmotnost (v ideálním případě by neměla překročit 2 kg). Než si ji koupíte, měli byste zkontrolovat přítomnost zátky a upevňovacího pásu z hlediska bezpečnosti drobků.

TOP 5 nejlepších kokonů pro novorozence - hodnocení do roku 2020

1. Červený hrad Cocoonababy

Cocoonababy Red Castle je kokon vyvinutý francouzskými lékaři a dobýváním celého světa. Rodiče novorozenců, kteří ji používají, tvrdí, že je to nejlepší volba pro spaní a relaxaci dětí.

Red Castle CocoonaBaby, původně určený pro předčasně narozené děti v mateřských nemocnicích ve Francii, je vhodný také pro děti narozené včas. Má jedinečný anatomický tvar a poskytuje novorozence pohodlnou polohu při spaní, podobnou nitroděložnímu. Díky tomu je spánek dítěte v tomto kokonu silnější a klidnější a známost s okolním světem je mnohem mírnější. Je vědecky potvrzeno, že právě v této pozici se orgány dítěte, oběhový systém vyvíjejí správně a také podporují včasnou koordinaci ve vesmíru..

Cocoon polštář pro kojence Red Castle CocoonaBaby shromažďuje obrovské množství nadšených recenzí od dětských lékařů nejen ve Francii, ale po celém světě.

Tento model je vhodný pro novorozence od prvních dnů života a do věku asi 3 měsíců, ve kterém se dítě chce převrátit a pokusit se posadit.

Aby dítě neodmotávalo kokon, má na něm speciální pásek, který na něm novorozence připevňuje. Péče o toto příslušenství je velmi jednoduchá - součástí balení jsou vyměnitelné polštáře z přírodní bavlny, které lze prát v pračce.

Rozměry kokonu - 69 x 40 cm, výška - 19 cm.

Můžete si koupit Red Castle CocoonaBaby v mnoha obchodech. Průměrná cena za to je 10 600 rublů.

2. Zívnutí

Ruská výroba kakaa „Yawn“ je považována za jeden z nejlepších produktů v tomto segmentu.

Je vyroben z ortopedického materiálu, který rychle nabývá přirozeného tvaru těla novorozence. Přispívá to nejen k hlubšímu a lepšímu spánku, ale také vám umožňuje vytvořit správné držení těla novorozence a působí tak na dotek a ochranu, což je důležité pro právě narozené dítě.

Souprava má nepromokavý obal, díky kterému není problém vyčistit kokon. Listy kokon jsou vyrobeny z přírodní bavlny, která zabraňuje alergickým reakcím a podráždění na jemné kůži novorozence.

Pediatrové doporučují kupovat takový kokon především těm matkám, které měly těžký porod. S pomocí „Zívání“ se novorozenec rychle zbaví pocitů úzkosti.

Můžete si ji koupit v oficiálním internetovém obchodě od výrobce.

Standardní sada obsahuje:

 1. Základna kokonu.
 2. Vodotěsné pouzdro.
 3. Váleček pro nastavení polohy novorozence.
 4. Pás pro spolehlivé upevnění dítěte na kokon.
 5. Silný polštář.
 6. Tenké odnímatelné polštáře.
 7. Pohodlné nošení.

Cena této sady je 5,850 rublů.

3. Ascona

Kokon Ascona je jedním z nejlepších míst pro spaní novorozence, protože jeho tvar byl vytvořen ve spolupráci s předními ruskými pediatry a neonatology.

Tento kokon je vymyslen „od a do“, sen v něm je téměř totožný s nalezením novorozence v lůně matky.

Výrobci tvrdí, že jejich přítomnost pomáhá redukovat výskyt koliky a usnadňuje trávení novorozenců.

Kokon "Ascona" je vyroben z vysoce elastické pěny, jeho velikost je 74 x 42 x 20 cm.

Sada obsahuje váleček pod nohama dítěte, voděodpudivý odnímatelný polštář, pásek upevňující dítě.

Kokon Ascona si můžete koupit levně v oficiálním internetovém obchodě Ascona zde https://askona.ru/podushki/detskie-podushki/kolybel-kokon-dlya-novorozhdennykh.htm. Cena za to je 6 600 rublů, doručení kurýrem nebo poštou 490 rub.

4. Farla Baby Shell

Měkká kokonová matrace pro novorozence Farla Baby Shell má nejlepší složení. Je vyroben z unikátního ekologického materiálu..

Díky obsazení kokonu v jediné formě v něm není žádné lepidlo. Tato „pěna“, ze které je vyrobena Farla Baby Shell, dýchá, takže novorozenec spící v ní se nepotí. Pohodlné zahloubení na zámotku pro hlavu dítěte snižuje riziko získání plochého šíje během spánku.

Zahrnutý Cocoon Baby Shell Cocoon:

1. Prodyšná pěnová základna.
2. Dva odnímatelné ekologické obaly.
3. suchý zip.
4. Přepravní taška.
5. Pás.

Cena v obchodech za tento matrace-kokon je velmi přijatelná. Lze jej zakoupit za 4 900 rublů.

5. Feter Baby Bean Bang

Kouzelná salonek Feter Baby Bean Bang se liší od ostatních a je považována za nejlepší díky dlouhodobému používání. Je určen nejen pro první 3-4 měsíce, ale pro budoucí život dítěte. Vodotěsná plenka se změní na měkkou, plenku a dítě může sedět a hrát si v tomto kokonu, který vydrží hmotnost až 30 kg.

První obal určený pro novorozence je vyroben z přírodního materiálu pro lékařské použití. Má speciální upevňovací prvky pro bezpečné upevnění dítěte v kokonu.

Baby Bean Bang je vyroben z hypoalergenních materiálů..

Hmotnost kokonu je pouze 1,5 kg - lze jej bez problémů přepravovat a pohodlně naložit novorozence kamkoli. Rozsah barev modelu je poměrně široký.

Cena Feter Baby Bean Bang - 4 700 rublů.

Jak používat kokon pro novorozence

Je třeba nainstalovat kokon tak, aby boky postýlky byly alespoň 20-30 cm nad ním, aby bylo zajištěno bezpečí dítěte. Vkládání do kočárku nebo kolébky je velmi doporučeno.

Než dáte novorozence do kokonu, musíte jej nakonfigurovat. Chcete-li upravit kokon, musíte odstranit ochranný povlak na polštář a dát dítě na krátkou dobu s hlavou v úzké straně, abyste našli nejvhodnější polohu pro něj. Poté, co novorozenec vzal pózu s hlavou k hrudi, a jeho nohy byly lehce zvednuty díky speciálnímu válečku, který rodiče musí dát pod osel, je kokon připraven k použití. Jak novorozenec roste, bude nutné čas od času upravit polohu omezovače v kokonu. Hlavní věc je, že zůstává přímo pod kořistími drobky. Je také nutné dát dítěti tak, aby neodtlačoval paty od okraje kokonu.

Novorozence dali spát již na kokon položený plachtou a kvůli spolehlivosti jej upevnili pomocí opasku, který je součástí soupravy..

Jakmile se dítě naučí převrátit (přibližně 3-4 měsíce), je čas odmítnout kokon.

Výhody a poškození kokonu pro novorozence - všechny klady a zápory - klady a zápory - Komarovský názor

Každé módní zařízení pro novorozence má své příznivce a odpůrce, což ukazuje na všechny jejich výhody a nevýhody. Kokon pro kojence není výjimkou z pravidla.

Mezi profesionály na vědomí následující:

 • Kokon je užitečným místem v prvních dnech novorozence, téměř v břiše..
 • Statistiky ukazují, že spánek dítěte v kokonu je klidnější a pohodlnější.
 • Pozice novorozence se zvednutými nohami v zámotku pomáhá předcházet nebo se zbavit koliky.
 • Měkký povrch kokonu přispívá ke správné tvorbě lebky novorozence.

Mezi minusy patří:

 • Vysoká cena. Při narození dítěte mají rodiče spoustu potřebných nákupů, kokon pro novorozence tyto výdaje jen zvyšuje.
 • Krátké použití. Pokud postýlka postačuje na několik let života dítěte, pak je kokon potřebný pouze po dobu prvních tří až čtyř měsíců. Poté to dali dohromady a shromažďovali prach ve spíži nebo se ho pokusili prodat.

Dr. Komarovsky odkazuje na takové příslušenství jako kokon negativně. Jednoznačně radí rodičům a regionům, aby své děti okamžitě položili na tvrdou matraci bez ohybů. Podle jeho názoru je to pro páteř nejužitečnější varianta..

Dr. Komarovsky také říká, že není nutné omezovat pohyb novorozence vůbec, s výjimkou prvních dnů života pro pohodlné přizpůsobení světu.

FAQ

Kde je lepší koupit kokon pro novorozence?

Doporučujeme zakoupit kokon v specializovaných internetových obchodech, které mají certifikáty pro tyto produkty. Při objednávce nezapomeňte požádat o doklady o platbě, takže ke zboží vám bude poskytnuta faktura a pokladní šek. Na internetovém trhu Yandex si můžete prohlédnout několik online obchodů se širokým výběrem kokonů a rozumnými cenami zde https://market.yandex.ru/catalog--pokryvala-podushki-odeiala/59807/list

Proč potřebujete kokon pro novorozence?

Kokon je nezbytný pro plynulé přizpůsobení dítěte vnějšímu světu po lůně matky v prvních měsících života.

Je kokon škodlivý pro novorozence?

Většina pediatrů je pro kokony pozitivní a doporučuje jejich použití. Existují však odpůrci tohoto zařízení, kterým se nedoporučuje vkládat novorozence.

Kolik hodin může novorozenec spát v kokonu?

Množství času stráveného v kokonu není omezeno. Batolatům se doporučuje, aby je do každého snu vložili.

Jak starý je kokon pro kojence??

Kokon je používán, dokud se novorozenec nenaučí samostatně se obracet k bříšku. Nejčastěji se to stane za 3-4 měsíce.

Jak krmit novorozence v kokonu?

Pokud je novorozenec na umělém krmení, vypije ho z láhve, aniž by jej vytáhl z kokonu. Během kojení je lepší dítě pohodlně vytáhnout a pohodlně sedět a potom dítě vrátit.

Jak umýt kokonové hnízdo pro novorozence?

Vše záleží na plnivu a vnějším povlaku. Některé zámotky vůbec nevyžadují mytí, stačí je otřít navlhčeným hadříkem, v některých se pouze odstraní a umyje kryt.

Matrace je kokon pro novorozence, proč je potřeba, poškozovat nebo těžit?

Prvních šest měsíců života dítěte je test pro rodiče. Dítě má také těžké časy, dostal se do nového světa, kterému se musíte přizpůsobit. V současné době stále více vytváří takové „prostředky pomoci“, které jsou nezbytné jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Jedním z nich budou kokony pro novorozence. To se liší ve struktuře věcí, které pomáhají zaujmout pohodlné místo pro dítě a napodobují pocit uzavřeného prostoru (jako během nitroděložního vývoje). Tyto fondy si získávají na oblibě mezi rodiči, zejména proto, že si můžete ušit novomanželům kokon vlastníma rukama..

Druhy a výhody kokonů

 1. Plenový kokon pro novorozence
  Pohodlná alternativa k bezplatnému zaplavení. Jedná se o hotový sáček, který volně sedí tělo na krku. Zapíná se na zip nebo na suchý zip. Dítě hýbe pažemi a nohama, je však omezeno chvěním a nadměrným pohybem. Vydrží až 3–3,5 měsíce.
  • Velmi pohodlné na spaní.
  • Bude nutné během procházek a výletů k lékaři (při prohlídce několika specialisty a je nutné dítě svlékat více než jednou).
  • Dvojité spony poskytují snadnou výměnu plenky, když dítě spí.
 2. Baby Cocoon Nest
  Jedná se o malou matraci z měkké pěnové gumy se sedáky podél okraje. Potah je vyroben z přírodní tkaniny. Boky prochází lanem, které můžete během růstu dítěte utahovat a rozpouštět. Podává až šest měsíců.
  • Vytváří útulnou postel pro dítě.
  • Existují standardní (70x40 cm) a zvětšené modely, takže na rozdíl od plen a matrací mohou vydržet dlouhou dobu..
  • Můžete spát se svými rodiči - hnízdo je položeno poblíž, nebojí se mačkat dítě.
  • Snadné přenášení a houpání, usnadňuje krmení (i během spánku).
  • Pohodlná poloha nebrání dítěti v pohybu a vývoji.
 3. Matracový kokon pro novorozence
  Jedná se o anatomickou matraci z polyuretanové pěny s fyziologickou formou pro tělo novorozence. Leží na něm, dítě se nachází v poloze připomínající nitroděložní, ale zároveň snadno pohybuje rukama, nohama a zkoumá svět. Jakmile se dítě začne převracet (po 4 měsících), matraci je třeba odstranit. Mějte na paměti, že děti od 24 hodin spánku 20, takže si zajistěte správné místo ke spánku.
  • Jeden z nejlepších pro přizpůsobení, protože vytváří správné pohodlné držení těla.
  • Anatomický tvar zabrání plagiocefálii, kolice a regurgitaci, poruchám spánku.
  • Upevňovací pásek chrání dítě před vypadnutím.
  • Neomezuje aktivitu dítěte.
  • Zlepšení spánku, které bude základem dobrého fyzického vývoje.
  • Lehký a kompaktní (přenášení, houpání a spaní s dítětem).

Existují tři rozsahy velikostí produktů (S1, S2, S3). První dvě se dělají pro předčasně narozené děti v nemocnicích a porodnicích. Ta je pro domácnost (hmotnost - od 2,8 kg), nejběžnější velikost.

Historie myšlenky

Usnadnění adaptace předčasně narozených dětí ve Francii začalo studovat Daniel Salducci. Začala používat kokonovou matraci a výsledky viděla téměř 10 let: předčasně narozené děti dobře spaly a jejich vývojová rychlost se zlepšila. Díky spojenectví s hradem Red Castle se objevil kojenecký kojenec. Toto je originální produkt, který vše začal. Poté byl trh naplněn dalšími konkurenčními společnostmi v kvalitě (naše produkce také nezaostává). Nyní je většina modelů vyrobena pro zdravé děti s dlouhodobým pobytem.

Velikosti kojenců

Velikost kokonu dítěte závisí na jeho typu. Výrobky jsou vyráběny pro kojence s různou výškou a hmotností:

 • pro předčasně narozené děti - potřebují zejména k udržení nitroděložní polohy a pohodlí;
 • u kojenců s malou hmotností (do 2,7 kg) - taková batolata také potřebují dodatečnou ochranu, kterou poskytuje dětský kokon;
 • pro děti do 4 měsíců - tento typ kokonové matrace se doporučuje pro kojence s velkou hmotností (3-5 kg).

Velikosti matrací odpovídají průměrné výšce dítěte, ale jsou vybírány jednotlivě. Někteří odborníci se domnívají, že můžete použít dětský kokon až šest měsíců, pokud je jeho velikost vhodná. Takové rozhodnutí lze jen stěží nazvat správným. Dítě v tomto věku se začíná samostatně otáčet, což je důležité pro jeho fyzický vývoj. V kokonu to nemůže udělat.

Procházet populární modely

Červený hrad Cocoonababy


To je kvalita francouzské značky, která to všechno začala. Sada se skládá ze základny ve tvaru hrušky (materiál polyuretanová pěna, povlak na polštář z bavlny), váleček na nohy (připevněné pod koleny, výškově nastavitelné), bezpečnostního pásu. Ergonomická hustá základna neztratí tvar. Poloha dítěte je taková, že hlava a trup jsou umístěny ve stejné úrovni a mírně ohnuté nohy jsou vyšší. Hmotnost matrace nepřesahuje kilogram. Kokon má univerzální funkci (spánek, cestování, bdělost, návštěva lékaře). Umístěte jej do kočárku na procházku nebo do postýlky, ale nenechávejte jej bez dozoru! Jedinou minus bude cena - asi 11 tisíc rublů. Další položky k dokončení s:

 • Deka CocoonaCover. Pohodlné příslušenství, které se nosí na matraci a upevňuje se suchým zipem na dně. Dítě bude v pohodlí, ohřeje se dobře a neklouže. Vyrobeno ze 100% bavlny.
 • Náhradní polštář. Je to nutné při časté regurgitaci, neočekávání při výměně plenky nebo krmení. Lze jej snadno prát, nevyžaduje zvláštní péči.

Kokon "Yawn"


Naše produkce „Factory of Clouds“. Ve srovnání s firmou Red Castle dojde k následujícím rozdílům:

 • Cena je téměř 2krát nižší (5-6 tisíc rublů).
 • Hmotnost - „Gape“ je těžší na kilogram.
 • Možnosti - je zde další povlak na polštář od našeho výrobce, který Francouzi nemají.

Navenek jsou podobné, téměř stejné velikosti. Náš výrobce dodal další příslušenství: přikrývka „mléko + hvězdy“, houpací křeslo „Lamb“, lehký potah Simple, hustý potah Heat.

Dětská skořápka Farla


Také domácí produkt. Zvláštností tohoto modelu je použití nízké elasticity polyuretanové pěny. Tento materiál je také součástí ortopedických matrací. Na jeho základně jsou dutiny pro větrání (dítě se potí méně a přehřívá se v žáru). Při montáži základny nepoužívejte lepidlo (ekologická výroba Farla).
Další doplňky jsou: přikrývka, polštář, nošení.

Babynest Baby Nest


Švédský vývoj od roku 2003. Mnoho modelů se vyrábí v naší zemi. Existují velké kokony pro dvojčata. Nejedná se o ergonomickou matraci, ale o měkké ploché hnízdo se stranami, které lze napnout lanem. Stejně jako klasický kokon není o nic méně populární a vyhrává v ceně (dvakrát nižší). Základna je vyrobena ze studené pěny, potah je vyroben z bavlny a boky jsou vyrobeny z holofiber.

Sleepyhead Baby Cocoon Nest


Společnost, která tento produkt vynalezla, Enfant Terrible® Design, působí ve Švédsku. Založila ji Lisa Furulandová, která pro svého malého syna přišla s multifunkční věcí. Prvkem je nejdelší životnost (až 8 měsíců, u modelů až 3 roky). Ne ergonomická základna a boky jsou vyrobeny z antibakteriálních polyesterových vláken a odnímatelný potah je vyroben z bavlny.

 • Sleepyhead Deluxe - kokon od narození do 8 měsíců
 • Sleepyhead Grand - pro starší děti (8 měsíců - 3 roky)

Nevýhody v ceně. Dosahuje 11 tisíc rublů. Dlouhodobé používání kokonu není vždy užitečné (a někdy škodlivé).
Ne všichni výrobci jsou na našem trhu. Je dobré, že domácí výrobky nejsou kvalitou nižší než zahraniční. Světově proslulé firmy:

 • Červený hrad - Francie
 • Woombie - USA
 • Babynest and Sleepyhead - Švédsko

Kokonová matrace od výrobce Woombie

Druhým nejoblíbenějším výrobcem je americká společnost Woombie. Jejich kokonové matrace mají podobné vlastnosti. Cena těchto produktů je také poměrně vysoká. Vzhledem k tomu, že kokon bude použit pouze za čtyři měsíce, je cena silným argumentem ve prospěch nalezení zjednodušeného analogu.

U tohoto modelu není matrace-kokony omezena. Rodiče si mohou vybrat pohodlnou postel podle svých představ.

Který vzít?

 1. Jaký druh kokonu je potřeba. Matrace nebo hnízdo? První možnost je ergonomická, ale drahá. Druhá možnost je levnější, ale nevytvoří ortopedickou funkci, spíše příslušenství, které je pro dítě příjemné, i když to bude trvat déle.
 2. Kdo je výrobce. Je lepší vzít si od známých modelů s certifikátem kvality. Musí existovat pokyny. Zdraví vašeho dítěte je na prvním místě!
 3. Zvažte svou sílu. Značky jsou drahé. Naše modely nemají nižší kvalitu než dovážené a jsou levnější. Dříve použité zboží si můžete zakoupit, pokud je vysoce kvalitní (založení červeného hradu cocoonababy se nedeformuje ani po několika desítkách dětí). V případě potřeby můžete kojit hnízdo pro dítě sami.
 4. Bezpečnost produktu. Je třeba věnovat pozornost:
 • Základní materiál - polyuretanová pěna a polyamid jsou považovány za bezpečné.
 • Materiál povlaku na polštář a jakákoli látka ve styku s tělem dítěte (pouze 100% bavlna).
 • Omezující váleček a bezpečnostní pás pro kokonovou matraci, která bezpečně fixuje dítě.
 • Postranice na hnízdo o velikosti nejméně 15 cm - zabraňte hození dítěte.
 • Barva - dávají přednost světlým barvám, kde nejsou žádná barviva.

Anatomické tipy

Upravte velikost

Mělo by být vhodné pro růst dítěte. Je-li to nastavitelné, udělejte to takto: sejměte kryt, dejte dítě na matraci a nastavte výstupek (omezovač) přímo pod zadek. Poté nasaďte kryt a dejte dítě znovu dolů. Nyní to nebude proklouznout. Jak rosteme, měníme polohu omezovače.

Správné stohování

Když je hlava v zámotku, zaujímá mírně ohnutou polohu (brada se dotýká těla). Nohy jsou zdvižené, pod koleny je váleček, takže dítě nebude moci odtlačit okraj. Zamkněte dítě pásem.

Bezpečnostní pás


Omotejte ji kolem matrace, s krátkou částí otevřenou pro vás. Pomocí suchého zipu upevněte řemínek na matraci a potom dítě. Fixace musí být měkká a bezpečná..

Spodní prádlo

Použijte ten vytvořený pro váš model. Při odchodu není náročné, je možné se umýt běžnými dětskými prostředky. Při používání matrace nezabalte dítě, přesto v něm bude teplo.

Pokud se dítě začalo učit převrátit se ze strany na stranu nebo ze žaludku, měli byste matraci vyjmout.

Výhody a nevýhody

Nyní se diskutuje o potřebě získání kokonů pro novorozence. Všichni odpůrci však pracují na vlastnostech dětských výrobků, jejich výhodách a nevýhodách. Rodiče musí analyzovat pojmenované pozice a učinit závěr - zda novorozenec potřebuje kokon.

 • schopnost být v pohodlném nitroděložním postavení pro dítě;
 • zbavit se koliky v žaludku;
 • relaxace během spánku a zlepšení její kvality;
 • prevence plagiocephaly;
 • snadný pohyb (matrace je lehká a snadno se pohybuje bez pomoci);
 • pohodlná poloha při podávání;
 • bezpečnost dítěte (přítomnost speciálních zádržných pásů).
 • póza dítěte v kokonu je výhodná, ale ne zcela užitečná pro formaci držení těla (nedoporučuje se neustále používat)
 • vyznačuje se špatnou termoregulací (vhodnější pro předčasně narozené děti, které potřebují zvláštní podmínky);
 • mají vysokou cenu a doba používání je omezena na několik měsíců.

Kokonovou matraci nelze použít u dětí s vrozenými problémy s páteří.

Další informace o matracích pro novorozence ve videu:

Výhody a poškození kokonu pro novorozence: názor pediatrů

Ne všichni lékaři jednohlasně radí, aby si ji koupili, ale obecně si všimněte pozitivního účinku na přizpůsobení kojenců a prevenci plagiocephaly. Dítěti však můžete ublížit, pokud ho budete neustále držet v kokonu. Pro harmonický rozvoj je důležité, aby byl v náručí své matky. Je nutné ji položit několikrát denně na bříško, aby se naučil držet hlavu a posílit svaly zad. Nepoužívejte kokon déle než 3 měsíce, jinak zpomalí rozvoj nových motorických dovedností.

DIY kokon pro novorozence


To je jednoduché a dokonce příjemné. Získáte obousměrnou zásuvku. K tomu postačují minimální šicí dovednosti..
Výhody vlastní výroby:

 • Vyberete materiál a typ hnízda
 • Přímá kontrola kvality
 • Minimální náklady
 • Estetické potěšení

Z mínusů: možná nebudete spokojeni s výsledkem, na kterém jste strávili čas. Stále se nebojte zkusit.

A teď, hlavní třída!

1. Vyberte vhodnou velikost (připravíte pro ni vzor)

• Pro lehké děti do 2,5 kg to bude 50x30 cm (délka / šířka)

• Pro normální hmotnost - 70x30 cm.

2. Vytvořte vzor

Nakreslete jej na velký kus papíru (Whatman, tapety). Netrvá to moc času. Konstrukční schéma je uvedeno níže. K tomu potřebujete tužku, dlouhé pravítko, kompasy a nůžky. Pokud máte velké dítě, můžete proporcionálně zvětšit velikost.

3. Připravujeme materiál

• Základní výplň. Pěna s paměťovým efektem (je to polyuretan ve směsi s uhlovodíkem), kokosové kokosové vlákno, holofiber, syntetický zimníizér, latex. Základna by měla být středně tvrdá. Například čistý kokos nebude fungovat (příliš tvrdý). Materiál můžete kombinovat. Například kokosový list s holofiberem nebo sinteponem.

• Výplň boků. Jakýkoli volný materiál. Sintepuh, hollofiber nebo chmýří peří je perfektní.

• Tkanina (bavlna nebo flanel). Pokud chcete ozdobit ozdobnými prvky, nezapomeňte na bezpečnost. Neexistuje nic, co by mohlo dítě zmást, zatáhnout do úst nebo inhalovat (malé detaily!).

4. Pořadí práce

• Přeneste vzor na látku a ořízněte 2 polotovary. Používejte různé materiály, protože hnízdo bude oboustranné. Při řezání nezapomeňte přidat švy 1 cm.

• Šijte obrobek předními stranami. Nechte otvor pro ucpání dna a boků. Otočení a žehlení.

• Přišijte hranu s podporou 2-2,5 cm. V otvoru, který se tvoří, se objeví stuha.

• Nyní musíte oddělit (blesk) dno. Chcete-li to usnadnit, vystřihněte střední část vzoru, připněte ji špendlíky uprostřed hnízda a zašijte. Pro stejný detail vytvořte matraci, která se poté vloží do dna. Pokud je to možné, našijte ji na několika místech (měla by sedět pevně). Například podél okraje a vodorovných švů přes 15-20 cm.

• Vložte stuhu do otvoru a boky pevně vyplňte výplní.

• Přišijte spodní část. Okraje ohněte a zašijte, dokud pásek nevyjde. Utáhněte boky a kokon je připraven!

DIY kojenecká plenka pro novorozence

V tomto příkladu vyrobíme kokon se zipem (je to možné i pomocí suchého zipu, knoflíků nebo kravat). Dítě by mělo být pohodlné, proto si vyberte materiál, který je prodyšný a sezónní. Usnadněte si to!

1. Připravujeme vzor
Nakreslete jej na papír a vystřihněte. Zvažte velikost vašeho dítěte. Možná bude standardní možnost již malá a budete muset zvýšit parametry.

2. Připravte látku. Bude to trvat asi 1,5 metrů čtverečních. metr materiálu, který by se měl dobře protahovat a blesky 60 cm. Pokud je dítě již dospělé, přidejte 10 cm materiálu pro každý pár centimetrů.

3. Pořadí práce

• Přeložte materiál na polovinu a zřetelně ořízněte připojený vzor, ​​aniž by došlo k prohloubení švů. Udělejte 2 takové podrobnosti. Vystřihněte jednu z nich ve střední části po celé délce - jedná se o přední část, kde bude zámek.

• Překryjte všechny tkáňové řezy.

• Vystřihněte látku pro límec (délka 23 cm, šířka 7 cm) a pro ochranu proti zámku (délka 61 cm, šířka 8 cm).

• Šijte zámek a předběžně jej zajistěte kolíky. Na pravém okraji - nahoru, vlevo - 2 cm od okraje.

• Šijte hlavní okraje, našijte ochranu a límec.


Něco, co připomíná takovou plenku, je pletený kokon pro novorozence. Jedná se o útulnou punčochu nebo obálku na spaní, která může být háčkovaná nebo pletená. Ale tady, i pro jednoduché možnosti, potřebujete dovednost. Především si dejte čas a dělejte to s láskou. Toto bude nejjemnější dárek pro dítě.

Co říkají maminky

Obecně platí, že mnoho pozitivních recenzí. Jaké jsou matky dětí, které tento produkt aktivně používaly:

 • Dítě je v něm pohodlné a spí tvrději.
 • Přechod na matraci pomáhá s kolikou, dítě se usadí, začne zasténat a dělat „svou vlastní věc“.
 • Můžete si lehnout do postele, spát spolu a nebojí se připnout. A konečně, dostatek spánku.
 • Připevňuji úchyty tak, aby ve snu nepoškrábávám obličej a nehladím prsty do očí. Toto období nutně přichází u mnoha dětí. A kokon pomáhá.


Někteří rodiče hovoří o negativních bodech:

 • Učte a odstavte. Navíc v druhém případě musíte „potit“. Dítě nechce usnout na jiném místě než v kokonu.
 • V létě je horké.
 • Cena!

Některá miminka mohou připravit matku o spánek úplně a je připravena dát poslední peníze, aby usnadnila život sobě i jejímu dítěti. Máma potřebuje zdroj! Péče, péče, život, sám. Je dobré, že existují takové dětské pomůcky, které mohou pomoci. Kéž by pro vás mateřství nebylo zkouškou, ale naplněné láskou a radostí z komunikace s vaším dítětem!

Cocoonababy Baby Cocoon

V očekávání dítěte se budoucí rodiče snaží dozvědět se více o věcech, které pomohou v péči o dítě v prvních měsících života. Jedním z těchto gizmos je kokonová matrace a Cocoonababy, matrace od francouzské společnosti Red Castle, lze označit za vůdce mezi kokony tohoto typu..

Jmenování

Kokosová matrace Cocoonababy je určena pro kojence od narození do 4 měsíců věku a často se používá pro předčasnou přípravu nebo nízkou porodní hmotnost. Póza dítěte, které je v Cocoonababy, se podobá nitroděložnímu - dítě leží na zádech, jeho páteř a ramena jsou mírně zaoblená, hlava je mírně zvednutá, poloha rukou umožňuje dotknout se tváře nebo chytit různé předměty. To přispívá ke správnému psychomotorickému vývoji dítěte a jeho klidnějšímu stavu.

Trocha historie

Kdysi byly předčasně narozené děti umístěny do zvláštních „hnízd“, které se snažily poskytnout dítěti pohodlí a bezpečnost, které dítě cítilo v žaludku své matky. Taková „hnízda“ však byla vytvořena chytře, takže musela být neustále vylepšována a zařízení samotné bylo nestabilní. Tehdy ještě nebyla tak snadná a jednoduchá alternativa pro použití ve zdravotnických zařízeních a doma, jako je Cocoonababy.

Vytvoření takového kokonu bylo vedeno mnohaletým výzkumem a pozorováním zdravotnického personálu o vývoji novorozenců, zejména předčasně narozených dětí.

Matrace Cocoonababy se objevila jako výsledek práce francouzských kinezoterapeutů, osteopatů, perinatologů a dalších specialistů, aby předčasnému dítěti poskytla pózu a aktivitu blízkou podmínkám v matčině lůně..

V současné době jsou takové kokony k dispozici v porodnicích a dětských nemocnicích (v neonatologických odděleních) a kupují se také pro domácí použití..

klady

Dítě v zámotku této značky leží vždy na zádech přesně v poloze, kterou lékaři považují za nejbezpečnější v novorozeneckém období. Použití matrace je možné ve dne pro aktivní bdění a spánek dítěte a v noci.

Pobyt v Cocoonababy pomáhá:

 • Snížit riziko vývoje změn ve tvaru lebky (plagiocephaly).
 • Snižte projevy gastroezofágového refluxu a předcházejte kolice.
 • Snižte svalový tonus.
 • Snižte strach novorozenců.
 • Zlepšete spánek, dobu spánku a jeho kvalitu.
 • Stimulujte rozvoj obecné pohyblivosti a rozvíjejte koordinaci pohybů.
 • Je vhodné krmit dítě.

Odděleně si všimneme takové výhody kokon z Red Castle, jako je mobilita. Matrace je velmi lehká (váží pouze 1 kg) a je opatřena krytem na zip, takže ji maminka může snadno nosit po bytě nebo přesunout do jiného domu. Kromě Cocoonababy se prodává také kvalitní příslušenství - náhradní bavlněné prostěradla různých barev a spacák.

Minusy

 • Čas na používání takové matrace je omezený, protože jakmile se dítě začne převrátit, již jej nedoporučuje položit do kokona.
 • Mnoho matek říká, že děti ležící v kokonu mohou být horké. Nevýhodou je toto významné plus pro děti narozené předčasně pro kojence..
 • Náklady na kokonovou matraci jsou poměrně vysoké. V průměru se takové zboží prodává za 10 - 11 tisíc rublů.

Malá tajemství

 • Výplň Cocoonababy byla lékaři již dlouho pečlivě vyvinuta. Snažili se vybrat takovou konzistenci, hustotu a pružnost, aby se dítě cítilo, jako by v matčině lůně. Tato kokonová matrace není příliš hustá, ale také příliš měkká. Kromě toho nezahrnuje koule, které narušují pohyby dítěte, a nemají také účinek „paměti“. Díky elastické základně a „přijímací“ ploše se dítě snadno přizpůsobí novému životu ve vzduchu.
 • Mnoho studií potvrdilo, že životní funkce dítěte v Cocoonababy jsou téměř ideální. Použití kokonové matrace vám umožňuje pomalu procházet procesem přizpůsobování drobků novému prostředí a také snižuje riziko zvláště běžných problémů u novorozenců se spánkem, trávením, svalovým tonem a tvorbou kostry..

Rozměry

Matrace Cocoonababy je k dispozici ve třech různých velikostech:

 • Výrobky velikosti 1 se používají pouze ve zdravotnických zařízeních. Dítě, které bylo dříve v inkubátoru, je umístěno v takovém zámotku. Použití této kokonové matrace se doporučuje pro děti s hmotností vyšší než 1200 g.
 • Modely velikosti 2 se používají spíše v nemocnicích místo tradičních matrací. Do takového kokonu dali děti, které vyrostly z první velikosti. Může obsahovat jak předčasně narozené děti s hmotností vyšší než 2000 g, tak i děti s dlouhodobým účinkem. Použití kokonů druhé velikosti doma je možné pouze u dětí, které se narodily předčasně. Model je vybaven bezpečnostním pásem.
 • Kukly velikosti 3 se kupují pro domácí použití. V takovém kokonu může být dítě s hmotností 2800 g. Také modely třetí velikosti jsou instalovány ve zdravotnických zařízeních pro vyšetření nebo očkování kojenců v prvních měsících života. V kokonu této velikosti může lékař vyšetřit jak novorozence, tak i děti starší 4 měsíců, ale dítě by nemělo být ponecháno bez dozoru v Cocoonababy..

Jak upravit velikost dítěte?

Po vyjmutí polštáře z kokonu položte dítě na matraci na záda. V tomto případě by hlava dítěte měla být vedle horní zužující se části produktu. Podívejte se na omezovač a v případě potřeby změňte jeho polohu - měl by být umístěn přímo pod kořistí dítěte, aby se zabránilo sklouznutí dítěte dolů. V této poloze budou nohy drobků mírně zvednuté a dítě se nebude moci odsunout od okraje matrace. Dále je třeba odstranit dítě z kokonu a položit na matraci polštář.

Jak používat pás?

Matrace a dítě obklopuje speciální pás v Cocoonababy, který neomezuje pohyby dítěte, ale zároveň zajišťuje jeho postavení, čímž rodiče uklidňuje..

K připevnění pásu na produkt potřebujete:

 • Umístěte jej kolem kokonu tak, aby krátká část (pro obklíčení dítěte) byla otevřena ve vašem směru.
 • Konce pásu na matraci spojte pomocí suchého zipu.
 • Položte dítě do kokonu a spojte krátké části.
 • Ujistěte se, že je pás správně umístěn na těle dítěte, viz obrázek v pokynech.

Tipy pro použití

 • Výrobce doporučuje nosit pouze takové spodní prádlo, které je pro něj speciálně určené. Když se polštář nosí na výrobku, vedle dětských nohou ve spodní části matrace uvidíte obchodní značku. Nezakrývejte kokon ručníkem ani jinými tkáněmi, protože mohou ovlivnit jeho sklon..
 • Protože dítě roste dostatečně rychle, měla by být poloha omezovače dvakrát zkontrolována a čas od času upravena směrem dolů. V takovém případě by měla být hlava dítěte vždy umístěna poblíž horní části matrace. Po nějaké době dítě poroste natolik, že jeho nohy přesahují matraci. To je normální a nezasahuje do používání kokonů..
 • Přestat používat kokon této značky by měl být od prvních pokusů dítěte, aby se valily na bříško. Tyto pokusy obvykle začínají ve věku 3–4 měsíců.
 • Nezapomeňte, že dítě v tomto kokonu bude teplejší než na běžných matracích, takže se neoblékejte příliš teplým dítětem. Pokud máte zájem o spacáky, můžete si zakoupit model kompatibilní s kukly, který nabízí Cocoonababy - Cocobag.
 • Chcete-li stimulovat vývoj drobků na lůžku, ve kterém je nainstalován kokon, můžete mobil pověsit světlými hračkami. Současně by měl být mobil zavěšen na úrovni nohou dítěte. Pokud dítě věnuje pozornost světelnému zdroji nebo zvuku, změňte polohu kokona tak, aby dítě neustále neotáčelo hlavou jedním směrem.

Bezpečnost

 • Při instalaci matrace Cocoonababy do dětské postýlky se ujistěte, že horní část produktu přiléhá těsně k posteli. Strany postýlky by měly být nejméně 20 cm nad kokonem.
 • Dítě by mělo ležet v zámotku na zádech a vedle obličeje by neměly být žádné předměty. Není nutné přikrývat dítě přikrývkou nebo přikrývkou.
 • Pokud si všimnete, že některá část produktu byla roztržena, zlomena nebo ztracena, nedávejte své dítě do Cocoonababy.
 • Nedoporučuje se ukládat kokon s dítětem do proutěné kolébky, kočárku nebo přenosné kolébky. Matraci také neumisťujte na vysoký povrch. Pokud je kokon použit mimo postýlku, je nejlepší položit jej na koberec..

Vyjímatelný polštář a pás Cocoonababy lze prát v pračce při teplotě +30 ° C. K manipulaci s pouzdrem na zip je přípustné použít jemný čisticí prostředek. Současně se nedoporučuje vyjmout kokon z tohoto krytu.

Vyplatí se koupit takový kokon, viz video Tatyany Starikové.

Cocoon pro děti Cocoonababy Red Castle: pokyny a recenze

Očekávání rodičů v očekávání dítěte se snaží dozvědět více o těch věcech, které jim později pomohou v péči o dítě na začátku jeho života. Stojí za zmínku, že jeden z těchto gizmos je považován za kokonovou matraci, zatímco vůdcem mezi modely tohoto typu je Cocoonababy Red Castle.

Pokrok nestojí v klidu a tento ergonomický kokon je toho přímým důkazem. Používá se v prvních měsících života dítěte, což mu umožňuje bezbolestně se přizpůsobit novému světu. Když dítě leží v kokonu, jeho pocity se podobají těm, které předtím zažil v břiše své matky. Je na zádech, zatímco jeho nohy jsou mírně ohnuté a umístěné těsně nad tělem, ale zároveň tělo a hlava zůstávají na společné úrovni s bradou přitlačenou k hrudi. V této poloze může dítě úplně otočit hlavu, aby se rozhlédlo. Je důležité, aby byl tento přechod mezi světy pro dítě bezbolestný a hladký.

Jmenování

Cocoon Red Castle Cocoonababy, návod k použití, který je uveden v tomto článku, je určen dětem od narození do čtyř měsíců věku a často se používá pro nízkou hmotnost nebo předčasnost dítěte. Současně, jak je uvedeno výše, pozice dítěte je velmi podobná nitroděložnímu. To pomáhá jeho věrnému psychomotorickému vývoji a také uvolněnějšímu stavu..

Trocha historie

Dříve se děti, které se narodily předčasně, umístily do malých zvláštních „hnízd“, které se snažily poskytnout dítěti bezpečí a pohodlí, které zažil v bříšku své matky. Ale taková „hnízda“ byla vytvořena chytře, proto musela být neustále upravována a samotné zařízení bylo velmi nestabilní. Tehdy ještě nebyla tak jednoduchá a snadná alternativa pro použití v domácích a zdravotnických zařízeních, jako kokon pro novorozence Cocoonababy Red Castle.

K jeho vytvoření vedlo mnoho let pozorování a výzkumu zdravotnických pracovníků ohledně vývoje dětí, včetně předčasně narozených dětí. Matrace Cocoonababy byla propuštěna v důsledku práce osteopatů, kinezoterapeutů, perinatologů a dalších specialistů z Francie, aby zajistila předčasnému dítěti činnost a držení těla v blízkosti podmínek jeho bytí v matčině lůně. K dnešnímu dni jsou tyto kokony v neonatologických odděleních v dětských nemocnicích a porodnicích, navíc se kupují pro použití doma.

klady

Pomocí kokonu (matrace) Red Castle Cocoonababy leží dítě vždy na zádech v přesné poloze, kterou lékaři považují za nejbezpečnější v době novorozence. Jeho použití je možné pro aktivní bdělost dítěte ve dne i v noci pro jeho spánek.

Pobyt na zámku Cocoonababy Red Castle (o tom si přečtěte v článku níže) pomáhá:

 • snížit výskyt koliky a zabránit projevu gastroezofageálního refluxu;
 • snížit riziko plagiocephaly (změny ve tvaru lebky);
 • omezit strach z novorozenců;
 • snížit svalový tonus;
 • rozvíjet koordinaci pohybů a stimulovat rozvoj motorických dovedností;
 • zlepšit spánek a zároveň účinně měnit jeho trvání a kvalitu;
 • vhodné krmit dítě.

Odděleně bychom měli zvážit takovou výhodu tohoto kokonu jako jeho pohyblivost. Tato matrace je poměrně lehká (pouze 1 kilogram) a je vybavena speciální pokrývkou na zip, takže ji maminka může snadno přenést do celého bytu a přepravit do jiného domu. Kromě toho se kromě toho prodává i různé kvalitní příslušenství - spacák, náhradní plachty různých barev z bavlny, útulná přikrývka Cocoonababy Red Castle.

Minusy

Doba používání této matrace je omezená, protože poté, co se dítě začne pokoušet převrátit samo, již se nedoporučuje umisťovat do kokona. Většina matek říká, že je to kojenecké dítě v kokonu. U dětí, které se narodily předčasně, je to významné plus, zatímco u dětí na plný úvazek je to nevýhoda. Cena kokosové matrace je poměrně vysoká. Takové zboží se prodává v průměru za 11 tisíc rublů..

Malá tajemství

Pro Cocoonababy Red Castle byla výplň pečlivě a dlouho vyvinuta lékaři, kteří se snažili zvolit její pružnost, hustotu a konzistenci tak, aby se dítě cítilo, jako by bylo v lůně své matky. Tento kokon není příliš hustý, ale není příliš měkký. Nezahrnuje koule, které narušují pohyby dítěte, navíc nemá tzv. Paměťový efekt. Díky „přijímací“ ploše a elastickému základu se dítě v takovém ovzduší snadno přizpůsobí novému životu.

Obrovské množství studií ukázalo, že dítě žijící v Cocoonababy, ukazatele života jsou téměř ideální. Použití kokonové matrace umožňuje procházet procesem adaptace do nového prostředí klidně, navíc snižuje riziko zvláště běžných problémů u dětí s trávením, spánkem, tvorbou kostry, svalovým tonem.

Rozměry

Matrace Red Castle Cocoonababy se dodává ve třech různých velikostech:

 1. Velikost 1 se používá výhradně ve zdravotnických zařízeních. Je třeba poznamenat, že dítě, které bylo dříve v inkubátoru, je vždy umístěno v takovém zámotku. Použití této matrace je doporučeno pro kojence s hmotností od 1200 g.
 2. Velikost 2 se používá spíše v nemocnicích místo klasických matrací. V tomto kokonu ležel děti, které vyrostly z první velikosti. V ní mohou zůstat předčasné drobky, jejichž hmotnost je od 2 kg, stejně jako děti na plný úvazek. Použití kokonů této velikosti doma je možné pouze u dětí narozených předčasně. Tento model je také vybaven speciálním bezpečnostním pásem.
 3. Velikost 3 je zakoupena pro použití doma. V tomto kokonu může dítě vážit od 2,8 kg. Kromě toho jsou modely této velikosti instalovány v různých zdravotnických zařízeních pro očkování nebo vyšetření kojenců v jejich prvních měsících života. Lékař v kokonu této velikosti může snadno vyšetřit novorozence, stejně jako dítě, jehož věk je více než 4 měsíce, i když by dítě nemělo být v Cocoonababy ponecháno bez dozoru..

Nastavení velikosti

Po vyjmutí polštáře z kokonu položte dítě na záda na matraci. Současně by hlava dítěte měla být v blízkosti horní zužující se části tohoto produktu. Věnujte pozornost omezovači a v případě potřeby změňte jeho polohu - musí být pod kořistí dítěte, aby se zabránilo sklouznutí dolů. V této poloze budou nohy dítěte mírně zvednuté a dítě se nebude moci odsunout od okraje matrace. Dále musíte odstranit dítě z matrace a položit polštář na kokosový koberec Red Castle Cocoonababy.

Použití pásu

Pás v hradě Cocoonababy Red Castle obklopuje dítě a matraci, aniž by omezoval pohyby drobků, přestože spolehlivě zajišťuje jeho pozici, čímž rodiče uklidňuje..

Chcete-li pás nasadit na produkt, musíte:

 • spojte konce pásu na matraci pomocí suchého zipu;
 • umístěte jej tak kolem kokonu tak, aby krátká část určená k obklíčení dítěte byla ve vašem směru otevřená;
 • ujistěte se, že je pás na těle dítěte správně umístěn, viz obrázek v pokynech;
 • vložte dítě do kokonu a pomocí suchého zipu spojte jeho krátké části.

Doporučení

Výrobce doporučuje nasadit kokon Cocoonababy Red Castle pouze povlečení určené speciálně pro něj. Pokud se polštář nosí přímo na výrobku, poblíž nohou dítěte ve spodní části produktu můžete vidět obchodní značku. V takovém případě nemusíte kokon zakrývat ručníkem nebo jinými tkáněmi, protože mohou nepříznivě ovlivnit úroveň jeho sklonu.

Vzhledem k tomu, že dítě roste velmi rychle, je třeba polohu omezovače pravidelně kontrolovat a upravovat a mírně pohybovat směrem dolů. Hlava dítěte by měla být vždy umístěna v horní části matrace. Po nějaké době dítě vyroste tak, že jeho nohy už přesáhnou matraci. To je zcela normální a nezasahuje do používání kokonu..

Přestaňte používat produkt této značky od prvních pokusů dítěte, aby se valilo na bříško. Většinou drobky začínají takové pokusy za 3-4 měsíce.

Je třeba si uvědomit, že v takovém zámotku bude dítě mnohem teplejší než na jednoduché matraci, proto ho nenosíte příliš vřele. Pokud máte zájem o speciální spacáky, zakupte si model kompatibilní s kokonem, který nabízí výrobce..

Chcete-li stimulovat vývoj dítěte nad postýlkou, kde je nainstalován kokon, můžete zavěsit mobilní telefon s různými jasnými hračkami. Současně by měl být mobil zavěšen v oblasti nohou dítěte. Pokud dítě obrátí pozornost ke zvuku nebo světelnému zdroji, změňte polohu kokona tak, aby nepřestávala neustále otáčet hlavou jedním směrem.

Bezpečnost

Je třeba poznamenat, že při instalaci kokonu Red Castle Cocoonababy (uvidíte recenze v článku níže) do postýlky pro dítě, ujistěte se, že horní část tohoto produktu je přiléhající k postýlce. Jeho strany by měly být nejméně 20 centimetrů nad kokonem.

Dítě by mělo ležet na zádech v zámotku, zatímco v jeho obličeji by neměly být žádné předměty. Dítě by nemělo být přikrývky přikrývky nebo přehozů. Pokud jste viděli, že část tohoto produktu byla ztracena, rozbitá nebo roztrhaná, není nutné dát své dítě do Cocoonababy.

Nedávejte kokon s dítětem do proutěného kočárku, kolébky nebo automobilové kolébky. Kromě toho nemůžete matraci položit na vysoký povrch. Pokud je kokon použit mimo postýlku, je vhodné jej položit na podlahu pokrytou kobercem.

Postýlka Red Castle (Cocoonababy cocoon) v sadě má opasek a vyměnitelný polštář. Lze je prát v automatickém zařízení při teplotě +30 ° C. Současně je přípustné použít ke zpracování krytu jemný čisticí prostředek. Nedoporučuje se odstraňovat kokon z tohoto krytu.

Recenze

Při čtení recenzí mladých matek o používání tohoto kokonu lze poznamenat, že mnoho z nich bylo zpočátku znepokojeno vysokou cenou tohoto produktu. Některé ženy původně kupovaly podobný, ale levnější model, ale zklamaný v něm, stále se rozhodly pro Cocoonababy. Mezi matkami, které si tuto matraci koupily, je většina lidí s tímto nákupem spokojena. Některé ženy věří, že tento kokon je dalším komerčním tahem, který si nezaslouží jejich pozornost. Zároveň, pokud obrátíme svou pozornost na recenze těch, kteří je stále koupili, chápeme, že to stojí za peníze, protože jsme mezi jejími spotřebiteli nemohli najít negativní názory.

Články O Neplodnosti