Hlavní Analýzy

Výňatek z nemocnice po císařském nebo přirozeném porodu bez komplikací a komplikací: v který den po narození vypíšou, jaké dokumenty dávají

Výňatek z nemocnice je zvláštní postup, který zahrnuje důkladné vyšetření matky a dítěte. Existuje řada důvodů, proč se lékaři nepouštějí domů, ale nechávají je stále pod dohledem.

Při propuštění po porodu: základní pravidla

Po narození dítěte žena sní o tom, že bude doma a užije si dlouho očekávané mateřství.

Při absenci kontraindikací dochází k výboji po přirozeném porodu 3. den, po císařském řezu - 7.. Práce však ne vždy projde bez komplikací. Patologické nálezy jsou často detekovány nejen u matky, ale také u dítěte. V takovém případě musí být pod dohledem odborníka, takže propuštění z nemocnice je odloženo.

Výpis z nemocnice: v jaký den po porodu

V závislosti na typu práce a komplikacích po ní lékaři stanovují jinou délku pobytu pro ženu a dítě v porodnici. Zvažte, kolik dní musí být žena pod dohledem odborníků.

Přirozený porod: v který den jsou předepsány

Pokud žena porodila sama a neexistují žádné poporodní důsledky, dojde k propuštění na 3. den. Tento postup zahrnuje povinné vyšetření gynekologem a neonatologem, na základě výsledků se rozhodne o postupu udělení absolutoria.

Mateřské komplikace

Existují situace, kdy je žena doprovázena závažnými komplikacemi. V tomto případě je propuštění z nemocnice zpožděno o dobu potřebnou k vyřešení problému. Nejběžnější poporodní komplikace jsou:

 • silné slzy, které jsou doprovázeny šitím (žena smí odejít domů nejdříve než 4. až 5. den);
 • těžké krvácení při porodu, manuální oddělení placenty nebo kyretáže (pacient je pod dohledem lékaře po dobu jednoho týdne);
 • zánětlivý proces na jizvě po císařském řezu atd. (pro léčbu jsou předepsány intravenózní kapátka s antibiotiky nebo chirurgický zákrok, pacient je ponechán v nemocnici až do úplného zotavení);
 • anémie v důsledku těžké ztráty krve;
 • slabá kontrakce dělohy;
 • důsledky gestózy (je nutné být v nemocnici až do úplného ustálení krevního tlaku).

Pro stanovení patologie je žena vyšetřena na gynekologickém křesle, pak je předepsán ultrazvuk. Na základě výsledků komplexního vyšetření se rozhodne o délce pobytu v nemocnici.

Důležitým bodem je výskyt mleziva a mateřského mléka u žen. Pro stanovení tohoto procesu je pacient vyšetřen a vyškolen kojícím specialistou.

Normálně se ihned po narození dítě aplikuje na hrudník, aby vylučovalo kolostrum. Příchod mléka po přirozeném porodu nastává 3. den, po císařském řezu o něco později. Slabá laktace není důvodem zpoždění při propouštění z nemocnice.

Patologie plodu: kolik dní je v nemocnici

Po narození novorozenec zkoumá dítě, hodnotí jeho stav na stupnici Apgar. Závažné patologie dítěte jsou častým důvodem zpoždění při propouštění z porodnice. Mohou se vyskytnout během porodu nebo během vývoje plodu. Hlavní typy komplikací jsou:

 • vrozená onemocnění (fenylketonurie, hypotyreóza atd.);
 • nedostatek váhy (normální hubnutí by se mělo zastavit 3-4 dny po narození, pokud je toto číslo velmi vysoké, pak je dítě ponecháno pod dohledem lékařů);
 • novorozená žloutenka;
 • rané narození;
 • patologie nervového systému na pozadí těžké hypoxie;
 • snížený svalový tonus;
 • nedostatek základních reflexů;
 • infekční choroby.

Fetální smrt

Existuje plod před a po porodu. V prvním případě lékaři diagnostikují smrt dítěte během těhotenství, extrakce se provádí do 14 dnů po diagnóze.

Intranatální smrt plodu je způsobena problémy během porodu. Může to být způsobeno placentou, plodovou vodou, genetickými problémy, hypoxií a dalšími příčinami. V takovém případě je žena ponechána v nemocnici po dobu 7 dnů, po jejímž uplynutí je v případě nepřítomnosti kontraindikací možné jít domů.

Císařský řez bez komplikací

Pokud bylo porod provedeno císařským řezem bez zjevných komplikací, bude žena propuštěna na 5-7 dní. Při propouštění hodnotí, jak dobře se léčí stehy, jak probíhá zotavení ženy atd..

Kam přenést z nemocnice kvůli abnormalitám plodu

V každé nemocnici je oddělení patologie novorozených dětí. Tam se matka a dítě přenášejí v přítomnosti patologií. V tomto oddělení provádějí nezbytnou léčbu, po úspěšném dokončení jsou propuštěni domů.

Jak dlouho mohou podle zákona zůstat v nemocnici?

Podle legislativního rámce je žena v případě absence komplikací držena v nemocnici nejvýše 4 dny (po přirozeném porodu) a ne více než 10 (po císařském řezu).

Být na patologickém oddělení určuje lékař individuálně a může trvat i několik měsíců (v případě předčasně narozených dětí).

Pokud se po propuštění z nemocnice vyskytnou komplikace (neúplné odstranění placenty, vývoj infekčního procesu atd.), Měla by žena v porodu kontaktovat nemocnici, kde porodila. Podle zákona bude léčena a odstraní existující problém. Jediným negativním bodem je, že žena je na oddělení patologie těhotných žen bez dítěte (pro udržení laktace se doporučuje pravidelné laktace)..

Mohu se podívat z nemocnice sama

Pokud chce žena opustit domov před datem splatnosti, lze tak učinit po napsání oficiální žádosti. Nutně uvádí, že pacient přebírá odpovědnost za všechna možná rizika, komplikace, které mohou nastat po propuštění z nemocnice. V tomto případě lékař provede povinnou prohlídku ženy a dítěte, v případě patologií je propuštění odmítnuto.

Doprovod po propuštění

Den po příjezdu domů přichází k dítěti patronátní sestra z dětské kliniky v komunitě.

Provádí externí vyšetření dítěte, pečlivě zkoumá pupeční ránu atd. Během prvního měsíce života provádí okresní pediatr týdenní prohlídku dítěte doma.

Od druhého měsíce matka a dítě navštěvují dětskou kliniku samostatně.

Jaké dokumenty by měly být vydány v nemocnici po propuštění

Mezi požadovanými dokumenty z porodnice by maminka měla mít v náručí:

 1. Rodný list dítěte, který se poskytuje okresnímu matričnímu úřadu při vydání rodného listu.
 2. Výměnná karta dítěte k převodu na okresní kliniku. Uvádí všechny závěry neonatologa z nemocnice: hmotnost, výšku dítěte a povinné informace o očkování. V nemocnici je dítě očkováno proti tuberkulóze a hepatitidě B.
 3. Výměnná karta pro ženu, která je předána na prenatální kliniku. 2 měsíce po narození se maminka podrobí povinné prohlídce u lékaře.
 4. Páteř rodného listu. Je převeden na dětskou kliniku, kde dítě sleduje první rok po narození.

Výňatek z nemocnice se vyskytuje 4. až 10. den po narození. Vše záleží na druhu práce, stavu matky a dítěte. V případě komplikací nebo vrozených patologií je nutné být na oddělení novorozenecké patologie. Podmínky jsou stanoveny lékařem individuálně, píšou matce s dítětem po odstranění všech problémů.

Jaký den je předepsán po císařském řezu?

Porod každé ženy je obdobím dlouho očekávaného setkání s nejcennějším tvorem - jejím dítětem! Toto období je pro každého jiné, ale vždy vzrušující! Toto období je obzvláště vzrušující pro ženy, jejichž zdravotní stav jim přirozeně neumožňuje porodit dítě. K tomu může dojít z různých důvodů: v přítomnosti určitých nemocí u ženy (vysoká myopie, diabetes mellitus, srdeční choroby, vysoký krevní tlak), fyziologických funkcí, když je dítě v matčině lůně špatně (šikmé nebo příčné), existuje-li ohrožení života dítěte a dr.

Operace císařských řezů je ve všech těchto případech jedinou příležitostí k porodu zdravého dítěte! O tom, zda provést takovou operaci, rozhoduje lékař. Může být provedeno podle plánu nebo naléhavě! Prvním novorozencem narozeným v této operaci byl Julius Caesar! Od té doby teklo hodně vody, ale i dnes tato operace pomáhá porodit mnoho dětí, jejichž matky nemohou rodit přirozeně, aniž by ohrožovaly své zdraví.

Některé ženy, které se bojí blížícího se porodu, mohou trvat na císařském řezu. Riziko komplikací po takovém porodu však vzrůstá 12krát ve srovnání s fyziologickými přirozenými porody. Lékaři ji proto provádějí pouze v případech, kdy skutečně existuje skutečné ohrožení zdraví matky a dítěte. Po takové operaci se mnoho pacientů zajímá, v jaký den jsou propuštěni po císařském řezu?

Kolik dní je propuštěno po císařském řezu??

Dnes se provádí císařský řez na jednom z osmi přirozených narození. Přestože se věří, že operace neohrožuje život, je to vážný zásah do ženského těla a může být komplikována řadou důvodů. Kolik je předepsáno po císařském řezu, závisí na následujících faktorech:

 • Z fyzického stavu ženy při porodu
 • Z přítomnosti komplikací při porodu
 • Z míry ztráty krve
 • Z přítomnosti komplikací v pooperačním období
 • Od uzdravení kloubů, vnitřních i vnějších
 • Z výsledků zkoušek
 • Ze zdravotního stavu dítěte

Pokud jsou předepsány po císařském řezu, pokud všechny procesy v pooperačním období probíhají normálně a všechny testy jsou normální a dítě je zdravé? Obvykle k tomu dochází ve dnech 7-10.

Kolik dní po propuštění císařského řezu?

Pokud žena chodí do porodnice na plánovanou operaci císařského řezu, je důležité, aby věděla, jak dlouho bude muset na klinice strávit. Nikdo ženě neřekne přesné termíny ani záruky ohledně podmínek pobytu v nemocnici, protože vše závisí hlavně na jejím stavu po porodu a zdraví dítěte..

Při chirurgickém dodání se ztráta krve zvyšuje 4-5krát. Pokud během přirozeného porodu ztratí žena obvykle 200 až 300 ml krve, pak během břišní operace - až jeden litr. A to, pokud je vše v pořádku! Často se ztráta krve zvyšuje, a pak je ženě injekčně podána krevní plazma a také speciální roztoková kapka. Pro zotavení po císařském řezu vyžaduje žena v porodu mnohem větší sílu než po obvyklém fyziologickém porodu. Častěji se vyskytují komplikace, například zánět dělohy, zhoršené kontrakce dělohy, infekce, střevní dysfunkce, komplikace chronických onemocnění atd. Nikdo proto nemůže předem přesně určit dobu doručení ženy do porodu. Vše - individuálně!

Po operaci je nutná antibiotická a antibakteriální terapie. Pozornost je také věnována obnově krevních ztrát, normalizaci střev. To vše vyžaduje čas! Venku může žena vidět pouze jeden šev. Dnes se provádí přes bříško. Nezapomeňte však, že uvnitř má stále švy - na děloze, na stěně pobřišnice. Fúze si vyžaduje čas.

Vnitřní švy jsou vyrobeny ze speciálního absorbovatelného šicího materiálu. Šev se vyrábí buď vstřebatelnými nitěmi, nitěmi běžnými nebo kovovými sponkami. Sutura je ošetřována sestrou denně po dobu 6-7 dní a vyšetřena lékařem. Poté jsou švy odstraněny. Pokud je materiál použit samo-vstřebatelný, pak zmizí po 65-80 dnech od okamžiku sešívání.

Jaký den je předepsán po císařském řezu??

Pokud se žena po operaci cítí dobře, což potvrzují výsledky testů a ultrazvuku, odstraní stehy po dobu 5 až 7 dní a vypustí se. Pokud je dítě zdravé, o které se neonatolog stará po celou dobu strávenou na klinice, jsou dítě a matka společně propuštěny! Toto je ideální scénář.!

Pokud byl císařský řez proveden naléhavě a dítě potřebuje další lékařskou péči, například když je ve speciální tlakové komoře, může být matka propuštěna a dítě by mělo zůstat ponecháno, dokud nebude jeho stav zcela normalizován. Takže v jaký den jsou předepsány po císařském řezu, záleží na mnoha faktorech! Stává se, že maminka, spěchající k opuštění kliniky, si neuvědomila její skutečný stav. Zapomíná, že doma na ni padnou nejen ramena, ale i všechna obvyklá každodenní starost. Po operaci by maminka měla pamatovat, že by měla:

 • Dodržujte šetrný životní styl - nezvedejte závaží, váží více než její dítě, relaxujte během dne, chodte na čerstvý vzduch, jíst zdravé, zdravé jídlo!
 • Sexuální život odložen o dva měsíce!
 • Nespěchejte s touhou rychle obnovit fyzickou zdatnost. Vysoká fyzická aktivita není nebezpečná pouze pro zdraví matky, ale může také připravit dítě o kojení.!
 • Přeneste část prenatálních rodinných povinností na rodinné příslušníky!
 • Neodmítávejte pomoc od příbuzných!
 • Dodržujte všechna doporučení lékaře!

Úplné zotavení ženského těla po císařském řezu nastane za dva až tři roky, to znamená, že tentokrát bude stačit, aby se stehy na děloze nejen uzdravily, ale také mohly nést zátěž možného těhotenství. Proto je možné naplánovat nové těhotenství po císařském řezu nejdříve za 2-3 roky.

Kolik dní je propuštěno z nemocnice po porodu?

Po narození dítěte mnoho žen nechápe, jaký den obvykle propouštějí z nemocnice. Jak dlouho po porodu vám lékař umožní propuštění, závisí na následujících faktorech:

 • způsob dodání;
 • stav novorozence a matky;
 • absence možných komplikací.

Vypouštění se obvykle provádí po 3 dnech. Když jsou stehy umístěny na pochvu a děložní čípek, mohou být propuštěny později - po 5-6 dnech. Pokud krvácení začalo během porodu nebo bylo provedeno kyretáž, je předepsáno na 7-8 dní.

Když propuštěn z nemocnice po císařském řezu

Dítě je štěstí

Operace se provádí v celkové anestezii. Mezi metody anestezie jsou uvedeny epidurální a obecné. Zavedení těchto látek do těla vyžaduje kontrolu nad pacientem.

Je také ovlivněno šití. Pokud je uveden císařský řez, chirurgové oříznou stěnu dělohy a vyjmou dítě. Poté proveďte očištění břicha a šití jizev.

Císařský řez trvá dlouho, než se zotaví. První 3 dny se žena bolestně pohybuje, nemluvě o péči o dítě. To jsou hlavní důvody pro propuštění po takové operaci po dobu 7-10 dní. V tomto případě musí být dítě a matka zdravé.

Jsou propuštěni z nemocnice o víkendu?

Toto rozhodnutí přijímá vedoucí porodnice. O víkendech a svátcích často není propuštění možné, ale existují výjimky.

Pokud má oddělení velký počet žen při porodu, může žena s novorozencem rychle opustit nemocnici i na dovolené. V jiné situaci zůstává nově vytvořená matka s dítětem v nemocnici déle. Pokud se dítě narodilo ve středu, bude propuštění naplánováno na pondělí, nikoli sobotu. Proto bude žena v nemocnici po dobu 6 dnů.

Píšou v sobotu?

V ten den, kdy se lékaři rozhodnou psát děti svým matkám a zda se v sobotu propouští, je rozhodnutí vedoucího oddělení. Některé organizace dodržují denní prohlášení o propouštění, jiné rodí ženy v práci, pouze pokud je porodnice přetížena kvůli velkému počtu těhotných žen..

Píšou v neděli?

Vzhledem k velkému toku žen v práci se úřední neplánované propouštění praktikuje i v neděli nebo na svátcích. Pokud je nedostatek pacientů, stráví matka a dítě v nemocnici více času.

Jsou novorozenci předepsáni z porodnice s žloutenkou

Pokud je žloutenka kratší než 4 dny, jsou předepsány

Ihned po narození se „novorozenci“ vyskytují u novorozenců, kteří se nacházejí na hranici mezi nemocí a zdravím. Z tohoto důvodu může být výpis zpožděn:

 1. Snížení tělesné hmotnosti dítěte - je to způsobeno zvýšenou potřebou tekutin a živin dítěte. Po 3-4 dnech života je pozorována ztráta hmotnosti až 6% původní hmotnosti, což je norma. V případě prudkého snížení tělesné hmotnosti byste měli najít příčinu (předčasná, vrozená onemocnění, špatné sání, nedostatek mléka od matky) a potom byste se měli zajímat o předepsanou hmotnost.
 2. Výrazná žloutenka novorozenců (více než 4 dny). Tento jev je charakteristický pro první dny života dítěte a je spojen s ničením červených krvinek v krvi novorozence. Po 1–2 týdnech přechází samostatně.
  Když je žloutenka intenzivní, krev se vyšetřuje na bilirubin, který se objevuje v důsledku ničení červených krvinek a negativně ovlivňuje mozek dítěte. Těžká žloutenka je pozorována v přítomnosti Rh konfliktu v látce a dítěti (hemolytické onemocnění).
  K léčbě této patologie se používá bylinná medicína: dítě je umístěno pod speciální lampu, v důsledku čehož bilirubin získává netoxickou formu a je vylučován močí. V závažných případech je indikována krevní transfuze..
 3. Předčasné narození. V tomto případě se dítě jeví nezralé se známkami vývojového zpoždění. Je náchylný k velkému hubnutí a často má delší žloutenku. Problémy jsou také s krmením, takže je nutný dlouhý pobyt v nemocnici.
 4. Vnitřní hypoxie. Důsledky tohoto onemocnění se neobjeví okamžitě, ale po chvíli: těžká regurgitace, nedostatek reflexů novorozenců, neklidný spánek, což svědčí o narušení nervového systému. V tomto případě je nutné sledovat lékaře a lékovou terapii, která sníží riziko účinků hypoxie.
  Bohatá regurgitace po krmení indikuje hypoxii a možnou vadu žaludku, v důsledku čehož se zúžená výstupní sekce, což zabraňuje vstupu potravy do střev..
 5. Pokud se na těle novorozence objeví vyrážka, znamená to infekci způsobenou stafylokoky. Onemocnění se přenáší in utero z matky na dítě, když má žena ložiska infekce - zubní kaz, tonzilitida atd. V tomto případě dítě potřebuje antibiotickou terapii, což také povede ke zpoždění výboje.

Když dítě potřebuje dlouhodobou léčbu, je umístěno na ošetřovatelské oddělení pro novorozence s různými patologiemi. Existuje několik profilů těchto oddělení:

 • děti narozené do 34 týdnů jsou přijímány na oddělení do další fáze ošetřovatelství;
 • v případě malformací je novorozenci okamžitě poskytnuta lékařská péče, na kterou je převeden na chirurgické oddělení nebo jednotku intenzivní péče;
 • po hypoxii je dítě přeneseno na neurologické oddělení;
 • pokud se vyskytnou příznaky infekční choroby, vstupují děti na oddělení infekčních chorob.

Kolik je propuštěno z nemocnice?

Ženy v práci se často zajímají o to, jaká váha je považována za normální pro chlapce, dívky a dvojčata. Pokud je dítě na plný úvazek - na tom nezáleží. Předepisují děti dokonce o hmotnosti 2 kg, ale musí být zdravé a dobře jíst.

Během několika dnů od narození novorozenec zhubne: otok zmizí, původní fekální masy odejdou. Úbytek hmotnosti by však neměl přesáhnout 6% původní tělesné hmotnosti.

Například při narození dítě vážilo 2 500 g, pak do doby propuštění by jeho minimální hmotnost měla být 2300 g. Pokud je tato podmínka splněna, matka a dítě budou propuštěny třetí den.

Zvažte hmotnostní normy pro novorozené chlapce a dívky:

Ukazatel kgVelmi nízkýNízkýPodprůměrnýStředníNad průměremVysokýVelmi vysoký
Dívka22,32.73,13.64.14.7
Chlapec2.12,42,83.23.84.35

Vyšetření z nemocnice

Aby bylo možné říci, kolik propouštění je možné, lékař zkoumá ženu při porodu, vyhodnotí její stav, stupeň kontrakce dělohy a intenzitu poporodního propuštění. Upozorňuje také na hojení švů, prohmatává mléčné žlázy a zkoumá trhliny a záněty..

Nyní zvážíme, jaké analýzy jsou nutně prováděny při absolutoriu:

 1. Obecná analýza krve. Jeho výsledky umožňují identifikovat anémii, zánětlivý proces a celkovou pohodu ženy.
 2. Udělejte si močový test. Výsledek ukazuje stav močového systému a přítomnost gestózy.

Pokud je po úplném vyšetření a výsledku testu všechno v pořádku, je žena v práci poslána domů.

Udělejte ultrazvuk?

Lékař vždy nasměruje pacienta na ultrazvuk před plánovaným výbojem, aby vyhodnotil práci reprodukčních orgánů. Tento přístup není praktikován ve všech porodnicích, ale většina klinik provádí ultrazvuk po císařském řezu a přirozeném porodním procesu. Toto vyšetření vylučuje pravděpodobnost placenty v ženské děloze a krevních sraženinách..

Jak rychle opustit nemocnici?

Tento proces může urychlit

Zvažte několik tipů, které vám pomohou rychlejší návrat domů po porodu:

 1. Výživa Aby se tělo po stresu rychle vrátilo k normálu, je nutná správná výživa. Také rostoucí dítě potřebuje získat všechny vitamíny a minerály z mateřského mléka, takže si vyberte pouze zdravé a zdravé potraviny. Nesprávná výživa a používání smažených, slaných potravin bude mít vliv na pohodu a vývoj dítěte, proto vyloučte zpracované potraviny a další škodlivé produkty ze stravy.
 2. Nedostatek špatných návyků. Stejně jako v průběhu těhotenství je nutné odmítnout užívání alkoholu a tabákových výrobků. Jinak poškodíte své tělo a zdraví dítěte. Poté bude prohlášení definitivně odloženo na dobu neurčitou.
 3. Plnohodnotný sen - aby se tělo vrátilo k normálu rychleji, musí žena v porodu dostatek spánku. S příchodem dítěte to není snadné, ale je lepší strávit každou minutu spánku spaním, než telefonováním a chatováním s přáteli.
 4. Předpisy lékaře - po narození jsou možné různé komplikace, proto je třeba přísně dodržovat všechny předpisy lékaře. I nejmenší odchylka od předepsané terapie bude mít nepříznivý vliv na tělo a bude vyžadovat dlouhodobou léčbu..
 5. Uspokojování potřeb dítěte - datum propuštění závisí na stavu matky a dítěte, takže je důležité uspokojit všechny potřeby drobků. Kojení se provádí na žádost dítěte, po vyprázdnění střev je nezbytná důkladná toaleta genitálií, stejně jako klid a teplo. Když se dítě cítí dobře, extrakt není daleko.

Jak oblékat své dítě k propuštění?

Podívejte se na roční období

Při výběru oblečení pro novorozence dodržujte zákon: dítě je na jednu vrstvu oblečení více než dospělý. Zvažte možnosti krásných šatů pro propuštění:

 1. Chytré obálky.
  Tyto produkty jsou klasifikovány jako ikonické prvky, které lze přenášet z jedné generace na druhou. Můžete si vyrobit saténovou hedvábnou obálku s klenoty a kamínky a nakonec zabalit stužku doprostřed a udělat úžasný luk. Po propuštění je takový produkt vhodný pro každodenní procházky po městě.
 2. Letní oblečení. V létě jsou pro extrakt nezbytné tyto věci:
  • kapota a ponožky vyrobené z přírodních materiálů;
  • bodyk a skluzu;
  • lehká přikrývka nebo přikrývka;
  • tenká plenka.
 3. Letní oblek pro propuštění.
  Dnes je představena široká škála dětského oblečení, takže dítě může opouštět stěny nemocnice v kabátě nebo v elegantním oblečení. Pokud máte dovednosti v oblasti řezání a šití, můžete zkusit šití oblečení vlastními rukama. K vytvoření mistrovského díla budete potřebovat nit, jehlu, nůžky a materiál.
  Na naší webové stránce můžete vidět fotografie a mistrovskou třídu na šití oblečení.
 4. Krásná přikrývka.
  Toto příslušenství pocházelo z doby křesťanství. I tehdy si děti vyžadovaly zvýšenou pozornost. V dnešní době se přikrývka stala povinným atributem tradice „vypouštění“. Můžete být kreativní a ozdobit produkt výšivkou, okvětními lístky z textilie nebo štětcem písmen jména dítěte.
 5. Pletený pléd.
  Produkt vyrobený ručně babičkou nebo matkou bude nejlepším amuletem pro dítě. Ručně vyráběné věci zachovávají energii mistra a rodení lidé přejí dítěti jen to nejlepší. Plaid chrání dítě před nepříznivým počasím a souvisejícími chorobami - angíny, virové infekce a podchlazení.

O autorovi: Olga Borovikova

Výpis z nemocnice: v jaký den? 10 důvodů zpoždění pro matku a novorozence

Termíny propuštění z nemocnice: na co se dívají porodníci-gynekologové a pediatři

Porod prošel, a teď se chci rychle dostat domů s dítětem. Výňatek z nemocnice je celá událost, zároveň radostná a vzrušující. Abychom ale mohli jít domů, musí být na to připravena matka i dítě. Řekneme vám o načasování propuštění z nemocnice a že ji to někdy zpozdí.

Co určuje podmínky propuštění z nemocnice

Načasování propuštění ženy s dítětem z nemocnice zpravidla závisí na třech hlavních faktorech:

 • způsob dodání;
 • stav matky a dítěte;
 • žádné komplikace po porodu.

Pokud porod proběhl dobře, matka a dítě jsou zdravé a po porodu nedošlo k žádným komplikacím, dochází k výtoku 3. den po narození dítěte. Po císařském řezu je žena propuštěna později - 7. - 9. den po narození. Zde bude vše záviset na tom, jak dochází k obnově těla matky, jak bude pokračovat pooperační období a jak se léčí švy..

Zatímco matka a dítě jsou v nemocnici, sledují je porodník-gynekolog a pediatr (neonatolog). Porodník-gynekolog sleduje průběh poporodního období u ženy a pediatr sleduje stav a vývoj dítěte. O propuštění se společně rozhodují právě tito dva lékaři.

Pokud má matka po porodu nějaké komplikace, je dítě ponecháno v nemocnici, dokud se matka nezdraví. Pokud je matka zdravá a dítě z nějakého důvodu potřebuje další dohled a léčbu v nemocnici, pak je žena nejčastěji propuštěna a dítě je ponecháno ve specializovaném dětském oddělení až do uzdravení..

Na co se porodníci dívají

Co berou v úvahu porodníci-gynekologové při rozhodování, zda je možné propustit matku z nemocnice a v jakém časovém rámci je lepší postupovat? V první řadě lékař posoudí celkovou pohodu matky, kontrakci dělohy, povahu poporodní propouštění (lochie) a také uvidí, zda se švy na genitáliích nebo švy po císařském řezu dobře uzdravují. Kromě toho lékař zkoumá mléčné žlázy ženy - existuje zánětlivý proces, praskliny atd..

Před propuštěním lékař pošle ženu na ultrazvuk vnitřních pohlavních orgánů. Je pravda, že se to dosud neděje ve všech porodnicích, ale na většině moderních klinik se tato studie provádí pro všechny ženy, které porodily. Ultrazvuk se provádí po přirozeném porodu a po císařském řezu. S pomocí této studie můžete přesně zjistit, zda jsou v děloze nějaké části placenty a zda v ní je velké množství krevních sraženin..

Lékař může také předepsat ženě obecný krevní test, který vám umožní identifikovat anémii, zánětlivý proces v těle a pouze vyhodnotit celkový stav. K vyloučení nemocí močového systému nebo gestózy se provede rozbor moči. A až po takovém úplném vyšetření rozhodne porodník-gynekolog, kdy propustí matku.

Co může oddálit propuštění ženy z nemocnice? Především existují určité odchylky v porodu samotném nebo v období po porodu. Například manipulace při porodu, jako je šití perineum, vagíny, děložního čípku, může oddálit propouštění až o 4–5 dní po narození, ale pouze v případě, že se lékař domnívá, že matka stále potřebuje monitorovat stav šití v porodnice. Pokud však byly mezery malé a dobře se uzdravily, pak i při stehu může být matka propuštěna v obvyklém čase - 3. den po porodu..

Později, 5. - 7. den, se pustili domů, pokud se během porodu vyskytly závažnější situace: krvácení, kyretáž nebo ruční odstranění placenty. Opravdu, pro léčbu krvácení je někdy nutný chirurgický zákrok, darované krevní přípravky, různé léky.

Někdy má žena po narození nějaký zánětlivý proces - jizva se dobře nezhojí po zahájení císařského řezu nebo zánětu děložní sliznice (endometritida). K léčbě jakéhokoli zánětu po porodu je nutná antibiotická terapie a často i chirurgický zákrok, během kterého je obsah odstraněn z děložní dutiny (výplach nebo kyretáž)..

Pokud z nějakého důvodu byla ztráta krve při narození významná, může se u matky vyskytnout anémie - snížení obsahu hemoglobinu a červených krvinek (erytrocytů) v krvi. V závislosti na stupni anémie se provádí léčba léky obsahujícími železo a vitamíny nebo transfúze složek krve dárce.

Ženy s preeklampsií (výskyt otoků, bílkovin v moči, zvýšení krevního tlaku během těhotenství), zejména u těžké formy, mohou mít vysoký krevní tlak v prvních dnech po porodu a jeho snížení bude nějakou dobu trvat..

Na co se pediatrové dívají

Dokud je dítě v nemocnici, stejně jako matka, lékaři ho sledují. Neonatolog každý den zkoumá kůži dítěte a pupeční šňůru, hodnotí stolici a močení dítěte, jeho svalový tonus, reflexy, změny v hmotnosti.

Dítě je vyšetřeno: provádí se obecný test krve a moči a všichni novorozenci jsou testováni na pět vrozených chorob (hypothyroidismus, fenylketonurie, galaktosémie, cystická fibróza a adrenogenitální syndrom). Před propuštěním z nemocnice je dítě očkováno proti hepatitidě B a očkováno proti tuberkulóze (BCG). A poté se dětský lékař rozhodne, zda je možné dítě propustit domů.

Někdy je propouštění novorozence zpožděno, může to vést k následujícím podmínkám:

 • Ztráta váhy. Normálně je maximální úbytek hmotnosti pozorován ve 3. až 3. dni života a obvykle nepřesahuje 6–8% původní tělesné hmotnosti. Pokud je ztráta větší než norma, je nutné najít její příčinu a teprve potom dítě propustit. To trvá nějakou dobu..
 • Těžká žloutenka novorozenců, například v konfliktu mezi skupinami a / nebo Rh faktory krve matky a plodu (hemolytické onemocnění). K léčbě tohoto onemocnění se provádí infuzní terapie (intravenózní tekutiny), fototerapie a někdy i náhradní krevní transfúze. V této situaci bude dítě muset zůstat v nemocnici, dokud se jeho stav nevrátí k normálnímu stavu..
 • Nezralé nebo předčasně narozené děti. Děti, které se narodily nezralé nebo předčasně, jsou náchylné k velkému hubnutí, ztrátě tepla, často potřebují zvláštní podmínky pro život (inkubátory nebo lehátka pro kojení). To vše vyžaduje dlouhodobé sledování v porodnici na oddělení ošetřovatelství předčasně narozených dětí nebo na oddělení patologie novorozence..
 • Důsledky nitroděložní hypoxie nebo hypoxie při porodu. Po hladovění kyslíkem může mít dítě nějakou poruchu nervového systému. Pokud se příznaky patologie (narušené reflexy, svalový tonus) objeví první den po porodu, je dítě ponecháno k léčbě na oddělení novorozenecké patologie.
 • Infekční choroby. Jakékoli infekční onemocnění u novorozence, ať už jde o infekci močových cest, kožní infekci nebo cytomegalovirus, vyžaduje průběh antibakteriální nebo antivirové terapie. Proto je v takové situaci propouštění zpožděno.

Na závěr říkáme, že většina porodů postupuje příznivě, a poporodní období u ženy i dítěte také prochází. To znamená, že většina matek a dětí je stále propuštěna z nemocnice bez prodlení - v prvních třech, maximálně čtyřech až pěti dnech po porodu.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Císařský řez: co lze očekávat po operaci?

Bez ohledu na to, jak byla operace císařského řezu v naší době praktikována a rozšířena, je důležité si uvědomit, že toto je stále operace. A aby se předešlo komplikacím po ní, musí mladá matka vzít v úvahu řadu důležitých bodů.

Lyudmila Spitsyna
Porodník-gynekolog, Moskva

V moderní porodnictví je císařský řez nejčastěji prováděnou dodávkou. Provádí se v celkové nebo regionální anestézii (páteřní nebo epidurální anestézie - u těchto typů anestézie se anestetikum injikuje do páteřního kanálu v lumbální úrovni). Při provádění takové anestezie se anestetizuje pouze spodní část těla. Nastávající matka je při operaci při vědomí, slyší a vidí své dítě hned po svém narození. Po odebrání dítěte se ženě často podávají léky, takže zbytek operace spí. V tomto případě se chirurgie snáze snáší. Probuzení proběhne na operačním stole. V tomto případě se žena zpravidla cítí dobře, necítí pocit ohromující a nevolné. A při aplikaci celkové anestézie přijde žena na smysly do 30-60 minut po operaci.

To vůbec neublíží
Před chirurgickým zákrokem je do močového měchýře injikována žena katétrem a do žíly paže také katétr (tenká trubička). Katétr z močového měchýře je obvykle odstraněn na konci prvního dne, tento postup je zcela bezbolestný. Katétr v žíle lokte je tak dlouhý, dokud je třeba intravenózně podávat léky.

První den po císařském řezu - jednotka intenzivní péče

Po operaci je žena převedena na jednotku intenzivní péče, kde je pod dohledem zdravotnického personálu. Na oddělení bylo instalováno vybavení, které umožňuje neustále sledovat stav mladé matky, a co je nejdůležitější, její zdraví sleduje porodník-gynekolog a anesteziolog-resuscitátor.

Po dokončení operace se na spodní břicho aplikuje ledová bublina po dobu 1,5–2 hodin, aby se zabránilo krvácení a tvorbě pooperačních hematomů (krvácení), zlepšily se stahy dělohy a odstranil se pooperační otok tkáně..

2-3 hodiny po operaci musí žena začít pohybovat rukama a nohama a otáčet se v posteli. Sedět a chodit po oddělení je povoleno 5-6 hodin po operaci.

Po císařském řezu je ženě injekčně podána řada léků:

 • provádějte intravenózní infuzi tekutin, abyste nahradili ztrátu krve a obnovili rovnováhu vody a elektrolytů. Po operaci zpravidla zůstává intravenózní katétr (trubice vložená do ulnární žíly). Na tomto katétru pomocí kapátka vstoupí tekutina. Pokud císařský řez šel bez komplikací, pak kapátko zůstalo 2-3 hodiny;
 • Předepisují se narkotická analgetika, protože bolest v oblasti švu je poměrně silná. Tyto léky se podávají 1-2krát denně po dobu prvních 2-3 dnů a poté se postupně ruší. Poskytují potřebnou míru úlevy od bolesti;
 • látky snižující dělohu (oxytocin) se podávají intravenózně do kapátka nebo intramuskulárně 2krát denně;
 • Infekčním pooperačním komplikacím po císařském řezu je zabráněno antibakteriálními léky. První dávka antibiotika se podává intravenózně ihned po obvazu pupečníkové šňůry a znovu po 6-12 hodinách během prvního dne po chirurgickém zákroku. Pokud žena patří do vysoce rizikové skupiny pro vývoj infekčních a zánětlivých komplikací po císařském řezu (například pokud byly během těhotenství detekovány infekce močových cest, uplynulo více než 12 hodin od doby, kdy byla voda vypuštěna před operací atd.), Zavedení antibakteriálních léků pokračovat po dobu 5-7 dní. Pokud byla operace plánována, proběhla bez komplikací, pak je možné jediné podání antibiotik během operace. V každém případě použití antibiotik během a po operaci zpravidla nemá vliv na možnost kojení. Pokud je nutné používat antibakteriální léky, které nejsou kompatibilní s kojením, lékař o tom sdělí mladé matce a vysvětlí, jak se chovat, aby se zachovala možnost kojení dítěte po léčbě..

První den po císařském řezu se provádí léčba zaměřená na obnovu střev. K tomu se do injikovaných roztoků nutně přidávají stimulanty kontraktilní aktivity střeva (přípravky draslíku atd.). Na konci prvního - začátku druhého dne po operaci je předepsán klyzma pro aktivaci střev..

V den po císařském řezu je povoleno pouze pití, nemůžete jíst. Takové omezení je nezbytné, aby se minimalizovalo zatížení gastrointestinálního traktu. Můžete pít vodu s citronovou šťávou nebo minerální vodou bez plynu.

V časném pooperačním období se předchází krevním sraženinám v cévách dolních končetin: doporučují se léky, které brání krevním sraženinám, doporučuje se bandážování nohou před operací nebo použití speciálních kompresních punčoch - toto opatření zlepšuje žilní odtok z nohou, což napomáhá podporovat průtok krve žilami. Noste elastické obvazy nebo punčochy nejlépe nejméně sedm dní po narození.

Pokud operace proběhla dobře, matka a dítě neměly žádné komplikace, pak poprvé mohou přivést dítě na jednotku intenzivní péče k výživě, což však není akceptováno ve většině porodnic a častěji přivedou dítě k matce na poporodní oddělení.

Po císařském řezu: porodnické oddělení

Na konci prvního - druhého dne po císařském řezu je žena převedena na obvyklé oddělení poporodní jednotky. Může si sednout a chodit po místnosti. Také druhý den pokračuje zavádění infuzních roztoků. V případě užívání léků, které mohou mít nepříznivý účinek na novorozence, se doporučuje kojení začít později, po ukončení jejich působení.

Ošetřující lékař během 6-7 dnů prozkoumá pooperační šití a sestra ji obvazuje jednou denně a zachází s antiseptickými roztoky. Stehy se odstraní, obvykle 5. až 7. den po operaci.

Pro posouzení stavu je mladá matka předepsána různým krevním testům. 5. až 6. den po operaci je provedeno ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů, které umožňuje posoudit velikost dělohy, stav pooperačních šicích, přítomnost hematomů, krevních sraženin, velikost a obsah dutiny dělohy.

Po narození je děloha rozsáhlá rána. Léčebný proces je doprovázen přítomností sekrecí z genitálního traktu - lochie. Po císařském řezu, stejně jako po přirozeném porodu, lochia nejprve vyjde krvavá, pak sacharóza (nahnědlá růžová) a vyčnívají po 6-8 týdnech po porodu. Po každém močení, vyprázdnění, výměně hygienické vložky se doporučuje každé 2–4 hodiny provést toaletu vnějších pohlavních orgánů..

Funkce výživy po císařském řezu

Zatížení gastrointestinálního traktu v pooperačním období musí být postupně zvyšováno. Druhý den můžete jíst vařené maso, cereálie, nízkotučný vývar, pít sladký čaj. Od třetího dne si maminka může dovolit výživnější stravu s ohledem na kojení.

Podpora břicha po císařském řezu

Ihned po převodu do poporodní jednotky můžete začít používat pooperační obvaz. Nosí se nad aseptickým dresinkem. Pooperační obvaz opravuje stehy, břišní svaly, snižuje bolestivost v oblasti stehu, pravděpodobnost kýly. Obvaz musí být nošen po dobu 2 měsíců po operaci.

Kojení po císařském řezu

Kojení je povoleno v závislosti na tradicích instituce, stavu matky a dítěte 1-3 dny po operaci. Tvorba laktace po císařském řezu se téměř neliší od tvorby žen, které přirozeně porodily. Pokud byla operace plánována (provedeno před rozvojem spontánní práce), pak mléko nemusí přijít 3. - 4., ale 4. - 5. den, ale kolostrum se začne vylučovat ihned po operaci.

Nejpohodlnější je krmit dítě ležící na boku v prvních dnech po císařském řezu. V této poloze bude mít pooperační šití nejméně dopad. V budoucnu je možné krmit dítě v sedě nebo ve stoje..

V normálním průběhu pooperačního období je matka propuštěna z porodnice 6. až 7. den.

Po návratu domů

10-12 dní po propuštění z nemocnice je vhodné navštívit porodnicko-gynekologa na prenatální klinice, abyste se ujistili, že zotavení po operaci je normální.

Konečné zotavení po císařském řezu

K konečnému hojení pooperační rány na děloze a vzniku jizvy dochází do 8 týdnů po porodu. Během těchto období se doporučuje navštívit porodníka-gynekologa znovu. V tomto případě je nutné provést kontrolní ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů, aby se zkontroloval stav děložní dutiny a pooperační jizva.

Menstruace po císařském řezu je obnovena stejným způsobem jako po přirozeném porodu. Pokud žena kojí dítě, pak se menstruace vrací 6-12 měsíců po porodu, v případech, kdy je dítě kojeno - obvykle 8 týdnů po porodu.

S obnovením sexuálních vztahů je nutné používat antikoncepci, kterou si lékař vybere. Potrat provedený během 1–2 let po operaci výrazně zhoršuje prognózu následných těhotenství. Předpokládá se, že optimální stav jizvy (úplné obnovení svalové vrstvy) na děloze dosahuje 2-3 roky po operaci. Po uplynutí této doby se doporučuje naplánovat následné těhotenství.

Užitečné tipy

 1. Po císařském řezu se doporučuje odpočinek po dobu 2 měsíců po operaci.
 2. Do 2 měsíců po operaci je nežádoucí zvedat závaží vyšší než 3-4 kg (hmotnost dítěte).
 3. Nezapomeňte dodržovat pravidla osobní hygieny: doporučuje se sprchovat nejméně 2krát denně, zatímco oblast švu by neměla být otírána žínkou. Po osprchování se doporučuje ošetřit oblast pooperační jizvy antiseptickými roztoky jednou denně (diamantově zelená, 70% roztok ethylalkoholu). Po ošetření je na oblast švu aplikován jednorázový antiseptický obvaz, aby se zabránilo švu na oděvu na oděv. Poté, co kůry úplně zmizí (v průměru 10–14 dní po operaci) v oblasti pooperačního švu, obvaz již nelze dále aplikovat.
 4. Nabídka ženy, která měla císařský řez a kojení, by měla obsahovat dostatečné množství bílkovin, protože jsou hlavním stavebním materiálem pro syntézu imunitních faktorů a hemoglobinu. Také proteiny ve velkém množství jsou součástí mateřského mléka. Mnoho bílkovin se nachází v masu, rybách, tvarohu, mléku a sýrech. Zároveň by maso a ryby měly být nemastné, vařené ve vařené formě nebo v páře. Sýr musí být vybrán mírně.
 5. Do 2 měsíců po operaci nemůžete houpat břišní svaly, protože existuje možnost divergence stehu. Ale po 1 měsíci můžete začít s lehkými fyzickými cvičeními, jejichž cílem je obnovit celkový tón těla. Začněte tím, že můžete udělat 15-20 minut s následným zvýšením času ve třídě až o 40 minut denně.

Dechová cvičení

Do 2 hodin po operaci lze provést dechová cvičení zaměřená primárně na prevenci kongestivních procesů a zánětlivých komplikací v plicích, které se mohou vyskytnout díky poloze ženy v klidu po relativně dlouhou dobu. Tato cvičení jsou zvláště důležitá pro celkovou anestézii, když je do dýchacích cest zavedena zkumavka, dráždí dýchací cesty a vytváří se v nich zvýšené množství hlenu, což je živné médium pro patogenní mikroby. Respirační gymnastiku provádí zdravotní sestra. Spočívá v kombinaci fází dýchání (inspirace a výdechu) s určitou frekvencí. K tomuto účelu lze také použít nafukovací balón..

Datum propuštění z porodnice po císařském řezu

Devět měsíců očekávání skončilo narozením dlouho očekávaného dítěte. Po takové šťastné události se samozřejmě mladá maminka chce rychleji vrátit domů, kde se její rodiče seznámí, zvyknou si na novorozence a starají se o ně. Většina žen se v nemocnici cítí nepříjemně, takže mají tendenci urychlovat propouštění z porodnice. Ale lékaři varují: po císařském řezu stráví mladá matka a dítě v nemocnici více času než po narození přirozeným způsobem. Faktem je, že CS je plnohodnotnou operací, po které se mohou vyvinout komplikace. Aby bylo možné včas identifikovat možné problémy, gynekologové monitorují zdraví matky a novorozence několik dní. Pokud je vše v pořádku, rodina bude propuštěna domů. V každém jednotlivém případě však mohou být data propouštění různá, protože proces obnovy těla u mladých matek se může lišit.

Jaká je doba zotavení v intenzivní péči a na oddělení

Zotavení po chirurgickém porodu trvá déle než po vaginálním porodu. Ihned po ukončení operace je mladá matka převedena na jednotku intenzivní péče, kde je pod dohledem zdravotnického personálu. Lékaři musí varovat ženu v práci o možných negativních důsledcích po císařském řezu, takže pro včasnou diagnostiku komplikací musí žena strávit první den v intenzivní péči bez dítěte.

I když se matka po anestézii cítí dobře, nebude převedena na obvyklé poporodní oddělení, kde může být se svým novorozencem. Dvacet čtyři hodin po COP by měla žena odpočívat a získat sílu. O dítě se postarají novorozenci a sestry.

V moderní gynekologii existují tři možnosti anestézie, která se ženám podává před porodem. První možností je celková anestézie, po jejímž zavedení žena usne a necítí bolest, nevidí narození svého dítěte. Operace netrvá dlouho a trvá od třiceti do čtyřiceti minut (v některých případech může COP trvat až dvě hodiny, pokud během dodávky dojde ke komplikacím). Po celkové anestezii přichází mladá matka k smyslům po půl hodině nebo hodině. Druhou možností je spinální anestézie, která umožňuje ženě být při vědomí, ale nejen cítit dolní polovinu těla (břišní dutinu a nohy). Třetí možností je epidurální anestézie, která vám umožní udržet schopnost pohybu, ale absolutně bez pocitu bolesti. Žena v práci má příležitost slyšet první výkřik svého dítěte a také připoutat dítě k hrudi.

Pokud je CS plánováno předem, pak si těhotná žena může zvolit typ anestézie, pokud nemá kontraindikace na jednu nebo druhou variantu anestezie. Během nouzového císařského řezu se však nejčastěji používá celková anestézie..

Léková terapie: povinná fáze zotavení po CS

Po ukončení operace a umístění mladé matky do jednotky intenzivní péče jí byla přidělena seznam základních léků, které pomohou tělu v procesu zotavení a také jako prevence infekce:

 • během chirurgického porodu ztrácí žena určité množství krve, a proto se pomocí speciálních léků koriguje ztráta krve;
 • první den po operaci by žena neměla jíst. Pro udržení síly těla prostřednictvím systému (kapátka) mladé matky se vstříkne živný roztok;
 • antibiotické injekce jsou také vyžadovány, aby se zabránilo infekci dělohy a sutury;
 • po chirurgickém zákroku bolí šev, takže mladá matka je injikována léky proti bolesti;
 • léky, které pomáhají při kontrakci dělohy, jako je oxytocin, jsou také nutné;
 • po operaci má mnoho žen problémy se střevem. Ke stimulaci peristaltiky mohou být ženě předepsány speciální léky;
 • jednou denně ošetřuje sestra suturu antiseptickými léky a mění obvaz.

Většina mladých matek se bojí s drogovou terapií, protože chtějí začít kojit dítě co nejdříve. Nebojte se: lékař jistě vezme takové léky, které lze kombinovat s HB. Proto se nevzdávejte užívání léků, protože to může vést k závažným komplikacím, kterým bylo snazší zabránit podle pokynů lékařů..

Když je zbytek postele nahrazen motorickou aktivitou

Po prvním dni od narození lékaři doporučují, aby žena začala vstávat, pohybovat se po oddělení a trochu se starat o novorozence. Každý organismus je samozřejmě individuální, takže některé matky se chtějí pohybovat za dvanáct hodin, zatímco jiné dávají přednost ležení v posteli několik dní, nebojí se dokonce hýbat rukama a nohama.

Gynekologové doporučují, aby se ženy, které porodily děti pomocí COP, více pohybovaly. Samozřejmě nemluvíme o žádných náhlých pohybech, ale abychom zabránili tvorbě adhezí, je třeba chodit, pohybovat se po oddělení, ale ne ležet několik dní v řadě.

Existují však povinná omezení:

 • Nemůžete dělat náhlé pohyby. První vstávání z postele by mělo být pod kontrolou zdravotní sestry as její pomocí. Pak se žena může opatrně pohybovat po místnosti, jít na záchod, ale nedoporučuje se rychle provádět tyto pohyby, aby nevyvolávala nesrovnalosti stehů;
 • Je zakázáno zvedat závaží nad 3 kilogramy. I dítě může být přemístěno pouze z přebalovacího stolu do postýlky atd. Nemůžete dítě nosit dlouho v náručí, lékaři radí dítěti, aby dítě nakrmilo v lehké poloze, aby se snížilo zatížení těla;
 • můžete si sednout až třetí nebo čtvrtý den po COP;
 • Nikdy nesedejte ani se neohýbejte..

Video: zotavení po chirurgickém porodu

Po jaké době je převedena z intenzivní péče na oddělení?

Pokud je stav mladé matky uspokojivý, pak dvacet čtyři hodin po narození dítěte bude převedena z intenzivní péče na poporodní oddělení, kde bude s novorozencem. Některé ženy se domnívají, že po celkové anestezii bude na jednotce intenzivní péče trvat déle než po epidurální anestezii. To není pravda. Lékaři vysvětlují: nezáleží na tom, jaká možnost anestezie byla použita k porodu chirurgickým zákrokem, pokud se mladá matka cítí dobře a není důvod k obavám, druhý den bude převedena na poporodní oddělení.

V některých případech se podmínky mění. Například po nouzovém císařském řezu může žena strávit dva nebo tři dny na jednotce intenzivní péče nebo na jednotce intenzivní péče, pokud mají lékaři obavy o svůj zdravotní stav nebo existuje-li riziko pro její život.

Během prvních dvaceti čtyř hodin lékaři neustále sledují, jak se děloha stahuje, indikátory teploty, celkový stav mladé matky (schopnost jasně uvažovat, pochopit, kde je), zda dochází k krvácení z dělohy. Pokud proces obnovy probíhá normálně, neopustí v intenzivní péči déle než jeden den.

Z osobní zkušenosti: kolik času ženy strávily v intenzivní péči po CS

V 7 ráno jsem byl caesarizován, přiveden na jednotku intenzivní péče, v 10 hodin přivedli dítě ke krmení, druhý den ráno mě přenesli na hlavní oddělení.

LadaSedanEggplant

https://www.baby.ru/blogs/post/425138700–381252682/

Operoval jsem téměř v 18:00, dal jsem do jednotky intenzivní péče s dalšími třemi dívkami, bylo to dost legrace, sdíleli jsme emoce, chichotali, stěžovali si na bolest, sestra nás bavila. Pokusili se zdřímnout, pokusili se poprvé dostat pod dozor lékařů po operaci na záchodě. Ve 4 hodiny ráno jsem byl přemístěn do poporodní a v 6 ráno už jsem se plazil ke zdi své dcery do oddělení dcery.

Niagara

https://forum.materinstvo.ru/index.php?s=641adafed5461b01b979a28f64eed7b5&showtopic=256466&st=0

Také jsem byl v intenzivní péči den se starším (jmenovitě v intenzivní péči, aby „lidé skopového“ nebyli nazváni) po celkové anestézii, to bylo téměř před 6 lety. K tématu: Neudělal jsem nic, chytil jsem pasti po celkové anestézii. Zvedli to po 6 hodinách, na zdi jsem šel na záchod přes celou chodbu. V noci jsem nespal, Kemarile. Druhé po opěradle byly okamžitě transportovány na oddělení, zvednuté za 4 hodiny.

Sníh

https://forum.materinstvo.ru/index.php?showtopic=256466&st=10

V 18 hodin porodila policajta, v 23 hodin vstala na nohy. Dítě bylo v 23:30 minuty přivedeno na krmení na jednotku intenzivní péče. další den na oběd byl převeden na pooperační oddělení. toho dne samy dítě v noci sledovaly box pro novorozence. Již od následujícího dne. Odhlášeno pátý den.

maminka

http://forum.ykt.ru/viewtopic.jsp?id=3679956

Porodila jsem v 9:00, vstala v 15:00, převedena do poporta v 21:00. Dítě bylo přivedeno ráno v 6 hodin, takže, pokud se zeptáte, mohou ho přivést ve stejný den.

Maria

http://forum.ykt.ru/viewtopic.jsp?id=3679956

V jakých případech může být mladá matka ponechána v intenzivní péči déle než jeden den?

Obnovení po operaci bohužel není vždy úspěšné. V některých případech je možné vyvinout vážné komplikace, které se objevují bezprostředně po řezu císařským řezem nebo dokonce během něj. V těchto situacích tráví mladá matka více času na jednotce intenzivní péče: od dvou dnů nebo déle v závislosti na zdravotním stavu ženy.

Nejčastěji se doba pobytu v intenzivní péči prodlužuje u žen, které podstoupily nouzovou operaci. V tomto případě lékaři nemají dostatek času na důkladnou přípravu ženy v porodu na CS, proto je možné hodně ztráty krve nebo infekce.

Důvody, proč matka zůstává v intenzivní péči déle než dvacet čtyři hodin, jsou následující:

 • ztráta velkého množství krve. Během chirurgického zákroku žena ztratí až 500 ml krve, v některých případech se však může krvácení otevřít a ztráta krve představuje hrozbu pro život ženy při porodu. K stabilizaci stavu lékaři transfuzují krev nebo její složky. V tomto stavu zůstane mladá matka pod úplnou kontrolou lékařů mnohem déle než jeden den;
 • špatná tolerance k anestézii. Každý organismus je individuální, a proto je prakticky nemožné přesně předpovědět, jak pacient po anestézii odejde. Existují standardní normy, například po hodině by žena měla přijít k smyslům. Pokud k tomu nedojde nebo se čas nepřetáhne, tělo na léčivo příliš nereaguje. Některé matky si stěžují na silnou slabost, závratě, časté zvracení a další nepříjemné příznaky. Pokud je stav mladé matky neuspokojivý, zůstane v intenzivní péči jindy;
 • problémy s pooperačním švem. Závažné komplikace jsou také zánět, infekce nebo divergence v oblasti stehu. Proto žena zůstane nějakou dobu v intenzivní péči, zatímco lékaři budou zapojeni do opakovaného šití a léčby infekce;
 • krvácení z dělohy. Jednou z nejnebezpečnějších komplikací po porodu je výskyt krvácení. Nejčastěji se to stává první den po doručení. To je důvod, proč gynekologové pečlivě sledují postpartum špinění. Pokud je lochie hojnější (jedna hygienická vložka nestačí na hodinu), je nutné urgentní vyšetření, aby se zjistila příčina krvácení z dělohy a zahájila včasná léčba hemostatiky.

Pokud není zastaveno krvácení dělohy, může žena zemřít na ztrátu krve.

V který den po císařském řezu jsou propuštěni z nemocnice

Pokud se matka a dítě po přirozeném porodu vrátí domů po třech dnech, stráví ženy, které podstoupí císařský řez, několik dní déle v porodnici. Vše záleží na stavu matky a novorozence, ale ve většině případů dochází k propuštění šest až osm dní po narození dítěte.

Načasování propouštění neovlivňuje pouze stav mladé matky. Anestezie, zejména obecná, má vliv na dítě. Proto, pokud má dítě zdravotní problémy, bude muset být cesta domů na chvíli odložena.

Druh anestezie, který byl použit v procesu chirurgického porodu (celková, epidurální nebo spinální anestézie), neovlivňuje načasování propouštění z porodnice. Výjimkou jsou případy, kdy ženské tělo reagovalo negativně na anestezii, což způsobilo komplikace. Pokud je proces zotavení normální, mladá matka nemá žádné pooperační komplikace, pak šestý den podstoupí ultrazvukové vyšetření, aby zjistila stav šití na stěně reprodukčního orgánu, aby zjistila, jak se děloha stahuje, a zda jsou v dutině orgánů nějaké krevní sraženiny nebo částice placenty. Pokud je vše v pořádku, lékaři odstraní stehy a připraví mladou matku na propuštění.

Hodně záleží na schopnosti těla se regenerovat. U některých žen jsou stehy odstraněny již pátý nebo šestý den a pro jiné - pouze osmý den od data narození. Na tom závisí také doba propuštění z porodnice..

Tabulka: důvody pro dlouhodobý pobyt matky a dítěte v nemocnici

Co určuje propuštění ženy a dítěte z porodniceDůvody, proč matka a dítě nebudou propuštěny z porodnice včas
Obecná fyzická kondice mladé matky
 • Mladá matka se nemůže pohybovat samostatně, zažívá silnou bolest v oblasti švu;
 • tělesná teplota je zvýšená;
 • jsou pozorovány problémy s krevním tlakem: je zvýšen nebo snížen;
 • žena nemůže jít na záchod sama (moč je odstraněna katétrem a k usnadnění pohybů střev se používá klystýr nebo speciální drogy);
 • u mladé matky se vyvinul otok, zejména dolních končetin
Proces hojení vnějších a vnitřních stehů u žen
 • V oblasti švu je zánětlivý proces břišní dutiny;
 • vnější nebo vnitřní šev je otevřený, což vyžaduje opětovné šití;
 • infekce v ráně;
 • děložní infekce
Výsledky vyšetření krve a moči
 • Před propuštěním musí lékaři zkontrolovat stav těla pomocí obecných krevních testů. V některých případech je také předepsána analýza moči;
 • v krvi byl detekován zvýšený počet leukocytů;
 • v moči velké množství leukocytů a bílkovin
Stupeň ztráty krve během porodu a po porodu
 • Pokud matka při porodu ztratila velké množství krve, zůstane v nemocnici, dokud se stav nestabilizuje;
 • v případě krvácení z dělohy nebude žena propuštěna až do okamžiku, kdy jí nic neohrožuje život a zdraví
Zdravotní stav novorozence
 • Dítě se narodilo předčasně;
 • dítě ztratilo hodně na váze. V tomto případě neonatologové nepředepisují dítě, dokud není jeho stav normální;
 • vzhled žloutenky novorozence;
 • v případě, že má dítě při porodu komplikace

Osobní zkušenost: když byla matka a dítě propuštěno z porodnice po císařském řezu

Sláva

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/521782/index.html

Byl jsem propuštěn 7. den. Nemáme antibiotika, pokud je vše v pořádku. Stehy byly odstraněny 7. den, a pokud je vše v pořádku, jsou předepsány.

Larisa-K

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/521782/index.html

Jsme propuštěni z perinatálu 3. den, ale stehy jsou obvykle samy vstřebatelné, v zásadě nejsou odstraněny. Z jednoduché nemocnice - po 7 dnech. Nedali mi sebe vstřebatelnost, protože švy byly velké, pak jsem sundal druhou dávku na 10 dní, přišel do šatny

Lani

https://www.baby.ru/community/view/44187/forum/post/312196592/

A poprvé a podruhé, 5. den, byli propuštěni. Nebyly odstraněny žádné švy. Podruhé se šev zhojil rychleji. Byl jsem připraven na 3 dny vyzkoušet.

Maminka

https://www.baby.ru/community/view/44187/forum/post/312196592/

Po druhém císařském řezu byli propuštěni 4. den, neodstranili stehy v nemocnici, o týden později je odstranili z chirurga na klinice. Obecně jsem se po druhé přestěhoval mnohem lépe než po první, možná zasáhla anestézie, podruhé jsem zaplatil.

Olga

https://www.baby.ru/community/view/44187/forum/post/312196592/

Každý organismus je individuální, proto se doba zotavení po chirurgickém porodu u žen může lišit. Ve většině případů tráví mladá matka po policistovi pět až osm dní v porodnici. Pokud se u novorozence vyskytnou pooperační komplikace nebo zdravotní problémy, bude muset žena strávit více času v nemocnici, než se původně myslelo. Jakmile jsou lékaři přesvědčeni, že nic neohrožuje zdraví a život matky a dítěte, budou propuštěni domů.

Články O Neplodnosti