Hlavní Zdraví

Kdy začne porod, pokud je odstraněna sliznice?

Poslední měsíc těhotenství je výsledkem všech obtížných a obtížných okamžiků porodu dítěte. Tehdy si těhotná dívka uvědomí, že se brzy stane matkou, zatímco výcvik není jen na úrovni emocionálního vědomí, ale také fyzicky.

Objeví se první předchůdci rozhodného dne. Jeden z prvních je považován za korkový východ před porodem. Mnoho matek, když viděly, že korek prošel, se bojí, když se začne porod a zda se jim podaří dostat do nemocnice. Oddělení tlustého hlenu od děložního hrdla však není důvodem k útěku do nemocnice. Jak probíhá korek před prvním nebo druhým narozením, jaká barva by měla být vybrána a co by mělo varovat?

Co je to sliznice

Ochrana dítěte v děloze je hlavním úkolem těla, který se všemi možnými způsoby snaží dítě ochránit před agresivními vlivy. Když ženské vajíčko není oplodněno, děloha je chráněna před negativními mikroorganismy zvláštním hlenem. Když nastane těhotenství, změní se chemické složení výboje, tělo dělohy potřebuje další ochranu. Co je takový korek? Odchází to vždy bezprostředně před narozením dítěte??

Je to hustá, ve skutečnosti želé podobná sraženina průsvitné nebo krvavé barvy s malými pruhy krve nebo bez nich. Takový hlen je nutný k ochraně dítěte, zejména před mnoha infekcemi zvnějšku flóry. Tvorba slizniční bariéry začíná v prvním měsíci těhotenství, v posledních měsících je odtržení korku jedním z nositelů práce. Ani tato bariéra však nemůže odolat mnoha sexuálně přenosným chorobám a virovým onemocněním..

Hlenová zátka před narozením je vylučována pouze u 20% všech těhotných žen. Zbývajících 80% výtoku z děložní sliznice lze pozorovat 10 až 15 dní před porodem. Většina však věří, že korek během těhotenství je oddělen pouze před přímými kontrakcemi, což znamená, že je to důvod jít do nemocnice.

Abyste pochopili, kdy je čas jít na porodnici, musíte vědět, jak korek vypadá před porodem a jaké odchylky jsou příznakem nebezpečného stavu pro matku a plod. Takže korek před porodem ve vícerozměrném a primiparousu se prakticky neliší. Konzistence, množství a vzhled jsou prakticky stejné.

Existuje několik předchůdců raného porodu, mezi nimiž je propuštěný korek, vypouštěný ve velkém objemu z vagíny. Nejedná se o signál jít na porodnici, ale pouze o příležitost připravit se na porodnici: podívejte se na „alarmovací tašku“, dokumenty. Opravdu, těsně před porodem, děložní čípek začne pracovat aktivně, smlouva. Během takového „tréninku“ hlen také opouští. Tento stav nevede k prasknutí plodové vody, není důvod k obavám.

Chcete-li se cítit v klidu, musíte vědět, jakou barvu by měl být korek, pokud je vše v pořádku, a je krevní sraženina nebezpečným okamžikem? Čemu musíte věnovat pozornost a zda tato situace pro dítě představuje nebezpečí?

Protože hlenová sraženina zakrývající děložní čípek je ochranným barterem proti infekcím, je logické předpokládat, že její absence představuje riziko pro dítě. Toto riziko se však týká pouze případů, kdy matka nepřestávala mít sex nebo změnila svého sexuálního partnera.

Tento stav je pro dítě nebezpečný, protože během tohoto období je flóra ženy velmi citlivá na jakékoli změny, a proto je změna sexuálního partnera rizikovým faktorem pro život a zdraví dítěte.

Normální barva korku je:

 • bělavý stín s průhlednými žilami;
 • béžový a krémový odstín s pruhy krve;
 • růžový hlen s čirými nebo bílými pruhy;
 • čirý hlen bez dalších barev.

Stojí za zmínku, že pruhy krve, možná malé sraženiny - to není důvod k panice. Skutečnost je taková, že po dobu 9 měsíců se děložní čípek „odpočíval“, nesestavoval a nyní, když nastal čas porodit, vytlačuje hlen a stahuje svaly. V procesu takové redukce se mohou zlomit dobře definované kapiláry, což je přirozený proces, který by neměl vyvolávat obavy. Červený (šarlatový) a zelenkavý odstín by měl vyvolat obavy.

Hlasitost

Jak vypadá „normální“ korek u těhotných žen a kolik by to vlastně mělo být? Přibližný objem hlenu u těhotných žen je 2 - 3 polévkové lžíce, pokud se předpokládá zhruba. Pokud žena po procházce odhalila odloučenou sraženinu, která se často stává s fyzickou aktivitou v pozdějších stádiích, vypadá to jako hrudka, která se vejde do dlaně vaší ruky.

Konzistence

Jak vypadá hlen dělohy? Jaké údaje jsou abnormality? Konzistence - hustý nebo středně silný hlen připomínající lepidlovou hmotu, která doslova přilne k tkáni. Žena během své separace nezaznamenala žádnou bolest, navíc celý proces může zůstat zcela bez povšimnutí, když byl korek odstraněn během močení.

Jak je to pro primipary

Jak korek odchází těsně před prvním narozením a u těhotných žen, které rodí poprvé? Proces tvorby, složení a uvolňování takového hlenu se prakticky neliší jak u prvorozených, tak u prvorozených. Výstup korku před prvním narozením neznamená vždy, že povolení k narození stojí za čekání v následujících dnech.

Ve většině případů se tyto okamžiky týkají řady dědičných faktorů: u některých dívek v rodině zátky odcházejí za dva týdny, zatímco v jiných postupně (částečně) odlupují bezprostředně před samotným narozením nebo již v procesu. Jak dlouho má korek jít, určuje stav těhotné ženy, její genetickou predispozici a děložní aktivitu.

Začátek exfoliace často ovlivňují následující faktory:

 • únava ženy, arogantní fyzická aktivita (zejména pokud jde o shromažďování dokumentů, práci);
 • aktivní sexuální život;
 • stres (v důsledku kontrakcí dělohy - hlenových exfoliatů);
 • nástup porodu: nepoučovací kontrakce.

Můžete počkat na takový proces od 37. týdne. To však neznamená, že porod může začít za týden. Mnoho primiparous žen všimne si, že hlen byl propuštěn u 38 týdnů a porod začal jen u 41, toto je normální, a není považován za odchylku od normy. V každém případě není okamžik výtoku hlenu bolestivý, není doprovázen křečemi, nezpůsobuje obavy a změny v chování těhotné ženy..

Pokud výtok sliznice odejde za 41 týdnů, lze to považovat za začátek porodu. V tomto případě se za charakteristické příznaky považuje mírná nevolnost, žízeň, poruchy spánku, zvýšené močení, změna stolice, nepohodlí v perineu: je možné svědění, zarudnutí, podráždění. Mohou být zaznamenány příznaky nástupu porodu po 40–41 týdnech, přičemž korek připomíná premenstruační stav, táhne bolesti níže, bolesti zad.

Jak vyjde multiparous

Výtok z korku před porodem u žen, které již porodily, se neliší v délce, povaze procesu, množství hlenu a jeho barvě. Vypadá to, že korek je u druhého narozeného dítěte při porodu, lze ho najít výše, je to stejná barva, konzistence a množství.

Druhé těhotenství může mít vliv pouze na načasování nástupu pracovního povolení pro ženu, která rodí. Čekací doba na porodu je zpravidla výrazně zkrácena, příznaky mohou být prchavější, protože tělo již „ví“, jak se „chovat“, samotný průchod korku ve vícedruhovém není doprovázen bolestivými pocity.

Když má odstraněný korek po 40 týdnech viskóznější průhlednou strukturu s malými pruhy krve, znamená to dobré těhotenství, že dítě nebylo vystaveno žádným „útokům“ z patogenní flóry. Oddělení v čtyřicátém prvním (41) týdnu těhotenství v 95% případů naznačuje nástup porodu. Kromě toho žena sama už pocítila kontrakce.

Po kolik práce začne po korku

Mnoho těhotných žen se zajímá o otázku: pokud korek prošel, kdy začne porod, a stojí za to o tom mluvit s lékařem? Dopravní zácpa zmizela, kdy čekat na doručení? V mnoha ohledech je třeba věnovat pozornost nikoli procesu odlupování, ale době porodu dítěte (týden) a vzhledu hlenu. Protože většina primiparů je jednoduše emocionálně zoufalá, jejich hlavním strachem je rychle porodit, aniž by dosáhly požadovaného bodu..

Pokud se korek těhotné ženy uvolnil, neznamená to, že se dítě objeví za pár hodin. Pokud řekneme, že takový hlen uhynul ve 41 týdnech, pak je to známka toho, že tělo je již připraveno k porodu, pokud je doba 37–38 týdnů, musíte ještě čekat na kontrakce nebo perkolaci plodové vody.

Kolik korku bere před dodáním? Každý má jiný proces. Norma je považována za období 2 týdnů před stanoveným porodním obdobím porodu, ale ne za odchylku a za situaci se považuje, když porod již započal, a stále neexistuje zátka. Existují dvě možnosti pro vývoj událostí: první - těhotná nevšimla, kdy korek vyšel, druhá - korek vyjde se silnými souboji. A to a další možnost není patologie.

Abyste pochopili, kolik času máte v záloze, musíte se podívat na výběr: jasný, průhledný nebo nažloutlý odstín znamená, že se děloha stále moc nesnižuje, což znamená, že byste neměli čekat na příští týden. Pokud je doba 39 týdnů, je bolest v dolní části zad, žaludku bolí, pak můžete jít na porodnici. V každém případě musíte o takovém procesu informovat svého gynekologa.

Co dělat po korku

Panika těch, kdo rodí poprvé, je docela oprávněná: nevědí, co je normální, jak se chovat, pochybnosti se vplížily nad tím, zda tělo takové testy vydrží. Proto, když se začnou objevovat první známky, panika je pro většinu žen typická.

Ve skutečnosti, pokud dopravní zácpa překonala plán (37–38 týdnů), pak to není důvod k panice a běhu do nemocnice. Je to jen výmluva pro přizpůsobení vašeho obvyklého způsobu života, musíte se navíc postarat o udržení těhotenství, nebo spíše o prevenci negativních následků:

 • neužívejte horkou koupel, plavat ve společném bazénu, otevřenou vodu;
 • měli by se zdržet sexuální aktivity;
 • striktně je zakázáno používat nekonzistentní drogy (svíčky, tablety) bez vědomí lékaře;
 • vyhnout se aktivní fyzické aktivitě.

Mám sbalit věci v porodnici? Připravuji se na nemocnici? Tyto otázky jsou relevantní již v osmém měsíci. Každá těhotná žena by měla mít kabelku se vším potřebným: léky, věci pro dítě a ženu při porodu, peníze, směnárnu, individuální léky (astmatici, diabetici, epileptici).

Kdy navštívit lékaře

Stojí za to zavolat sanitku, když je korek odloučen, a když se musíte spěchat na porodnici? Pokud stav těhotné ženy není doprovázen tlakovými rázy, není nemocná a barva hlenu není nazelenalá a není šarlatová, vínová, hnědá, pak se není čeho bát.

Hlavní příznaky, které by měly upozornit nastávající matku:

 • závrať;
 • ztráta orientace;
 • porušení vestibulárního aparátu;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta vědomí;
 • červený, nazelenalý, hnědý výboj;
 • akutní bolest v dolní části zad, v dolní části břicha;
 • teplota.

V takovém případě je třeba na chvilku neváhat. O proveditelnosti činností, které zachrání život dítěte a matky, rozhoduje pouze porodník.

Korek odešel během těhotenství - kdy začíná porod?

Takže přišlo očekávané těhotenství. Budoucí maminka sleduje břicho a řadu dalších změn.

Na začátku a v průběhu semestru se začínají bát otázky toxikózy, správného vývoje plodu a nakonec - výtok z korku.

Jedná se o poslední chvíli, o které budeme diskutovat později.

Co je to sliznice?

Želé podobná sraženina hlenu umístěná na dně dělohy se v gynekologii nazývá porodní korek. K jeho tvorbě dochází u rakoviny děložního čípku (děložního čípku) během těhotenství. Jednoduše řečeno, jedná se o druh ochrany a bariéry oddělující vnější svět a svět nenarozeného dítěte. Látka se necítí sama, lze ji vidět až po uvolnění.

Ženské tělo připravuje každý cyklus na početí. Reprodukční orgány produkují viskózní látku. 24 hodin po oplodnění hlen zhušťuje a blokuje vstup do dělohy. Na konci 4 týdnů je blokáda konečně.

Vypadá to jako korek po průchodu před narozením

Tato látka je trochu jako pravidelné sekrece. Korek před porodem vypadá jako zhutněná hrudka hlenu, v konzistenci připomínající želé nebo syrové vejce (viz foto). Podle pracujících žen vypadá jako želé. Ženy, které rodí své prvorozené, si je často pletou s vaginálním výtokem nebo drozdem.

Krvavé struny ve výboji jsou také považovány za normu. Jsou výsledkem prasknutí malých plavidel v reakci na výstupní tlak.

Neměla by existovat krevní norma, jsou povoleny jednotlivé inkluze. Pokud dojde k výtoku hnisu nebo šarlatu, je nutná okamžitá konzultace..

Amniotické vlastnosti sraženiny:

DestinaceOchrana plodu
OdstínNažloutlá šedá, průhledná
KonzistenceGelovitý, mastný
Přibližná velikostJako křepelčí vejce v tekuté formě
ZávěrHlavním příznakem dlouhodobého těhotenství je průchod sliznicí

Jak dlouho je čekání?

Signálem, že se blíží dlouho očekávaná událost, je uvolnění sliznice. Výsledkem je, že CMM je mírně otevřený, dochází k jednotlivým kontrakcím ženských orgánů. Situace, kdy sliznice opouští plodovou vodu (OM) / během porodu, nejsou jedinečné a nepovažují se za patologické.

Předchůdci porodního procesu jsou tři body: výstup sraženiny korku, kontrakce, propuštění OM. Na rozdíl od výše uvedených dvou bodů není propuštění děložního čípku dosud stoprocentní zárukou zahájení porodu.

Pokud je korek odstraněn během těhotenství, tak kdy porodit, po jak dlouho začne porod? Tento bod je kontroverzní pro mnoho porodů, protože výstupní čas je rozmazaný a není jasná postava. Odborníci se domnívají, že optimální čas odjezdu není dříve než 2 týdny před narozením.

Čas po vypuštění korku a nástup porodu:

Proces vypouštění korkových sraženin před porodem, video:

Vlastnosti vypouštění sraženiny

Proces není vždy možné sledovat, je obzvláště obtížné si všimnout výtoku sliznice primiparous.

Na jedné z veřejných konzultací porodník-gynekolog nejvyšší kategorie Sidorenko K.V. Snažil jsem se odpovědět na časté otázky žen při porodu o tom, jak sliznice zmizí - co potřebujete vědět:

 1. První okamžik: Jak víte, že korek dopadl? Známky výtoku děložního čípku: bolavé bolesti připomínající premenstruaci, zúžení dolního břicha, nepohodlí nebo absence jakýchkoli známek. Ženy by měly poslouchat jejich pocity. Pokud je bolest doprovázena jednoduchými kontrakcemi, pak to znamená počátek porodu. Je nutné shromáždit se v porodnici pro případ, že by kontrakce byly intenzivní a časté. Pokud je interval mezi nimi 10 minut nebo méně, pak je rozumné sbalit věci a jít do nemocnice.
 2. Druhý okamžik. Jak a v jakých případech korek vyjde a může ho po částech nechat několik dní? Odpovědět:
  • 1 případ - jednorázově;
  • 2 případy - v částech několikrát;
  • 3 případ - po vaginálním vyšetření lékařem;
  • 4 případy - se zánětlivými procesy.
 3. Třetí bod. Pohybuje se vždy pryč? Vždy každý má jiný způsob. U některých žen se tento proces objevuje po 38 týdnech, zatímco u jiných během několika hodin před porodem nebo přímo během porodu.
 4. Čtvrtý bod. Při jakém odhalení dojde k východu? Na konci funkčního období, kdy se připravuje na porod, dojde ke sraženině, CMM je mírně otevřená a vyhlazená. Obvykle se vyskytuje na prádle nebo při vyprazdňování..

Rozdíly od plodové vody

Někdy je sraženina zaměňována nejen za normální sekrece, ale také s plodovou vodou. V druhém případě k úniku nedochází trhavě, ale relativně neustále. Objem výboje se zvyšuje s napětím.

Tyto stavy musí být včas identifikovány a okamžitě oznámeny vašemu lékaři..

V tabulce jsou uvedeny srovnávací charakteristiky ukazatelů:

CharakteristickýAmniotická trubiceOV
Odletové obdobíInterval od 1 hodiny do 2 týdnůPřed nebo na začátku porodu
BarvaZ čiré až béžové nebo šedavě růžovéVětšinou transparentní, jsou světle růžové
KonzistenceLumpy, gelWatery
Jak to jdeIhned nebo po částech několik dníNeustálý únik
AkceHodinkyPřipravte se na porod

Co dělat, když je korek volný?

V případě odjezdu je třeba mít na paměti bezpečnostní opatření a pravidla chování..

Užitečné tipy pro nastávající matky:

 1. Pokud nedochází k častým bojům, nepohodlí, pak se nastávající matka nemá čeho bát. Je lepší připravit všechny potřebné dokumenty, věci a doplňky, osprchovat se.
 2. Zkuste častěji vyměňovat spodní prádlo a postel.
 3. Chcete-li zabránit vniknutí bakterií nebo jiných patogenů od okamžiku uvolnění sraženiny, nenavštěvujte bazén / nekouřte a podobné události.
 4. Pokud pár neodmítl sex, musíte to udělat. Takový krok zabrání vstupu zárodků z pochvy do nechráněné dělohy..
 5. Nejdůležitějším pravidlem není obávat se. Po opuštění korku by se žena neměla bát. Nyní má čas se připravit na nadcházející událost..

Čtyři důvody, proč navštívit lékaře

Existují situace, kdy sraženina vystoupila dříve nebo se vůbec neobjevila, barva výboje nebyla normální.

V jakých situacích je nutná konzultace s gynekologem:

 1. Situace č. 1. Pokud korek začal odcházet před 36 týdny, musíte navštívit svého porodníka-gynekologa. To nemusí být nutně něco děsivého. Možná budete muset provést řadu studií a ultrazvukovou diagnostiku, abyste vyloučili předčasné doručení nebo odpojení placenty. Při odchodu na 38 týdnů byste neměli kontaktovat prenatální kliniku. Tento případ je normou. Ale stojí za zmínku při další inspekci.
 2. Situace č. 2. Když odejdete po 41 týdnech, může to znamenat zpoždění porodu. Ale nepropadejte panice! Mnoho žen zaznamenalo propuštění sraženiny během porodu. Je možné, že během záchodu vyšel malý zátka a budoucí maminka si toho nevšimla.
 3. Situace č. 3. Pokud žena nesledovala ztrátu amniotické zátky, ale došlo k výboji, který měl podobné vlastnosti jako plodová voda. V těchto případech musíte naléhavě vyhledat lékaře.
 4. Situace č. 4. Přítomnost krve je další situací, která vyžaduje konzultaci s gynekologem. To také zahrnuje případy, kdy je ztráta korku doprovázena krvácením. Normálně by neměl být výboj jasně červené barvy.

Průchod sliznice před porodem je důležitou a poslední fází porodu dítěte. Když znáte všechny podrobnosti a vlastnosti tohoto přirozeného procesu, již nebudou existovat důvody pro zkušenosti a bezcenné návštěvy gynekologa nebo poplatky v nemocnici.

Harbingers of Multiparous Births: Doctor's List

Předchůdci narození v multiparous obvykle přicházejí rychleji

Příznaky bezprostředního nástupu práce

Při narození dítěte tělo mobilizuje všechny své síly a radikálně restrukturalizuje práci endokrinního a nervového systému. Maximální změny nastávají přímo při narození dítěte, přípravné fáze však začínají v několika předcházejících týdnech. Seznam zřejmých předchůdců práce ve vícerozměrném stavu je podobný příznakům blížícího se prvního narození. Hlavními rozdíly jsou doba trvání takových výstražných signálů a jejich průběh..

Jaké předchůdce budou pro každého bez ohledu na počet těhotenství:

 1. Prolaps břicha. Tzv. Vnější změny, které jsou patrné nejen pro těhotnou ženu, ale i pro ostatní. Pokud po celé týdny těhotenství bylo břicho ženy nejvýznamnější v centrální části poblíž pupku, na konci třetího trimestru se jeho objem zvětšil ve spodní části a dno dělohy již není tak vysoké. Důvodem je, že hlava dítěte klesá do pánve matky a připravuje se na nadcházející datum. To vede k uvolnění určitého prostoru v horní části břicha a ke snížení tlaku dělohy na bránici. Nezapomeňte, že tento příznak nenaznačuje předčasné narození.
 2. Odjezd sliznice. V průběhu těhotenství byl vstup do děložního čípku zakryt speciálním hlenem, který sloužil jako ochranná bariéra proti infekci před dosažením plodu. Počátek procesu porodu je doprovázen rozšířením děložního hrdla, díky kterému je hlen uvnitř děložního hrdla oddělen a vyjde ven. Protože k tomu dochází již při otevření krku, je takové označení považováno za přesnější a je pozorováno blíže k datu narození.
 3. Zvýšené falešné kontrakce. Falešné nebo tréninkové kontrakce jsou kontrakce svalů dělohy, které způsobují bolest. Zmatení skutečných bojů s tréninkem selže, protože všechny pokusy o odpočinek během skutečného boje jsou zbytečné.
 4. Psychologické změny. V posledním trimestru těhotenství se ženské tělo připravuje na dítě nejen fyzicky, ale také psychologicky. Práce nervového systému je významně přestavěna, čímž se zvyšuje pocit sebezáchovy, potřeba pohodlí a útulnosti, zvyšování pedantry a náročnosti. Známým znakem brzkého setkání s dítětem je instinkt vnoření. Projevuje se v ostré touze ženy provést jarní úklid, dokončit započaté práce a dokonce provést zásadní změny. Zároveň nastávající matka zažívá emoční vzestup a cítí radost, navzdory fyzickému nepohodlí způsobenému velkými objemy břicha.
 5. Čištění těla. Když se blížíte k porodu, mění se hormonální pozadí, což vede k nepřiměřené poruše stolice. Žena může jít na záchod několikrát denně a její stolice se stává tekutější. Tak dochází k přirozenému čištění těla, aby se usnadnil průchod dítěte přes porodní kanál.

Budeme analyzovat možné rozdíly v příznacích, které naznačují přibližné datum narození během prvního a druhého těhotenství.

Kolik prekurzorů začíná, závisí na průběhu těhotenství

Možné rozdíly v příznacích u prvorozených a již držených matek

 1. Prolaps břicha. Během prvního těhotenství je tento signál nepřesný a objevuje se několik týdnů před narozením, protože ženské tělo potřebuje na přípravu na tak důležitý proces delší dobu. Při opakovaném porodu dojde k břišnímu prolapsu několik dní před setkáním dítěte, takže nastávající matka by neměla očekávat, že je ještě dost času na přípravu. Příbuzní nebo jejich vlastní pocity budou moci říct, že se žaludek snížil. Žena bude cítit, že je snadnější dýchat a jíst, a ustavičná dušnost a nepříjemné pálení záhy zmizely..
 2. Korkový výboj Znak je považován za docela přesný a označuje blížící se narození. Je však třeba mít na paměti, že míra dilatace děložního čípku, zejména během prvního těhotenství, je pro každou ženu individuální. Tento proces může trvat několik dní nebo dokonce týdnů. Ve vícečetných případech po opuštění korku by se mělo porod očekávat v příštích několika dnech. Důvodem je rychlejší otevření děložního čípku. Můžete odlišit vzhled korku od denních sekretů - je to malá hustá hrudka, která může obsahovat pruhy v krvi. Je třeba mít na paměti, že při pevném připevnění korku ke stěně děložního hrdla se může během porodu okamžitě odchýlit..

Mnoho rozmanitých žen přichází do druhé fáze porodu během několika hodin po začátku pravidelných bolestivých kontrakcí.

 1. Psychologické změny. K restrukturalizaci nervového systému a přípravě na setkání s dítětem dochází bez ohledu na sériové číslo těhotenství. Instinkt hnízda je stejně výrazný při porodu prvního a druhého dítěte. Navíc, pokud žena již má dítě, nemusí si takové psychologické změny všimnout nebo jim nedat smysl.
 2. Čištění těla. Uvolněná stolice několik dní před narozením je pozorována bez ohledu na počet těhotenství. Změny jsou způsobeny probíhajícími biochemickými procesy v těle a jsou nezbytné k usnadnění porodu.
 3. Lékaři tvrdí, že příznaky připravenosti dítěte k narození během druhého těhotenství přicházejí dříve, počínaje 36 týdny. K porodu navíc dochází také o něco dříve..

Takové příznaky, jako je vypouštění plodové vody a pravidelné kontrakce, naznačují začátek první fáze porodu.

Porod v multiparousu

Porovnejte první a druhé narození podle několika kritérií:

 1. Kolik přípravných změn začíná. Ve druhém těhotenství začne signál dřívějšího porodu dorazit dříve..
 2. Datum a čas. Předpokládá se, že druhé těhotenství trvá o něco méně než první, nicméně zde hrají roli individuální vlastnosti, takže byste se na toto tvrzení neměli spoléhat..
 3. Bolest. Druhé narození je podle žen mnohem bolestivější než první, protože děložní hrdlo se otevírá rychleji a intenzivněji.
 4. Porodnost. Mezera mezi prvními kontrakcemi a narozením dítěte je během druhého těhotenství kratší. Úplné otevření krku trvá až 8 hodin. To je způsobeno trénovanými svaly vagíny a již známým průběhem procesu nervové soustavy.
 5. Psychický stav ženy. Lékaři i pacienti říkají, že druhé narození se snáze přenáší. Neberte je však příliš lehce. Pamatujte, že když začnou kontrakce druhého těhotenství, může se dítě narodit za několik hodin.

Každá žena musí mít představu o klasických známkách připravenosti a o rozdílech mezi prvním a druhým narozením. Takové signály těla pomáhají správně posoudit, co se děje, a připravit se včas na narození dítěte. Zároveň musíte pochopit, že každé narození je individuální a jedinečné, a proto se nemůžete řídit scénářem, který měli vaši přátelé nebo příbuzní. Za jednu z důležitých složek se považuje psychický stav ženy, proto buďte klidní, uvolněte se co nejvíce, nebojte se a připravte se na včasné setkání s dítětem.

Jak mukózní zátka zmizí a jak moc práce začíná

Sliznice během těhotenství je sraženina viskózního koncentrovaného hlenu, který vyplňuje krční kanál a nabývá jeho podoby. Hlavním účelem sliznice je ochrana plodu a plodových membrán před patogenními mikroorganismy, takže zátka pevně ucpává cervikální kanál. Kromě hlenu produkovaného žlázami válcového epitelu (výstelky endocervixu) obsahuje korek protilátky a bílé krvinky, které se aktivují, když virulentní bakterie vstupují do dutiny plodné komory. Ochrannou funkci korku tedy představují dvě složky: mechanická a biologická.

Jak vypadá korek?

Podle objemu sliznice nepřesahuje obsah jedné polévkové lžíce. Jedná se o kus viskózního hlenu, připomínající kousek želé. Barva korku se liší od průhledné až nažloutlé až po nahnědlou. Ve sliznatém konglomerátu jsou často vidět krevní pruhy, což se netýká odchylek. Malé šíření krve je pouze známkou potvrzující „zrání“ děložního hrdla na konci těhotenství (zkrácení, centralizace a změkčení). V procesu „zrání“ krku dochází k poškození jeho malých krevních cév, což vysvětluje nečistotu krve.

Vzdělávací mechanismus

Zesílení hlenu v děložním hrdle je způsobeno změnou hormonálního pozadí v ženském těle. Je známo, že v předvečer a během období ovulace sliz v endocervixu zkapalňuje, aby zajistil přístup k zralému vejci v děložní dutině, aby jej oplodnil. Ve druhé fázi cyklu, která probíhá pod záštitou progesteronu, se děložní hlen stává viskózním a tlustým, což zabraňuje pronikání infekčních agens do děložní dutiny během početí a implantace fetálního vajíčka do endometria. Pokud k oplodnění nedojde, pak je hlenová hrudka z endocervixu vytlačena krví a opuštěnou funkční vrstvou děložní sliznice (menstruační tok). Od okamžiku připojení oplodněného vajíčka v děložní dutině tělo začne intenzivně syntetizovat progesteron, což způsobuje zahušťování děložního hlenu. Vytváření sliznice tedy začíná ještě před početí a pokračuje po celé těhotenství. Ke konci těhotenství se produkce progesteronu začíná snižovat, zatímco estrogen roste. Estrogeny připravují tělo k porodu, včetně „zrání“ krku a zkapalnění sliznice.

Když korek vyjde

Výtok z korku je jedním z předchůdců těhotenství a naznačuje předčasné narození (po několika dnech - několika týdnech). Následující příznaky signalizují bezprostřednost předčasného porodu: výhřez břicha a snazší dýchání těhotné ženy, úbytek hmotnosti o 300 - 400 gramů, výskyt falešných kontrakcí atd. Normální doba pro opuštění korku se považuje za několik hodin - několik týdnů (2 až 3 týdny před porodem). Výstup hlenového konglomerátu z endocervixu může trvat tři až deset dní a čekat na nástup porodu během prvních tří hodin po události je zbytečné. Korek by měl být upozorněn brzy - v období 37 týdnů nebo méně (nepřímo označuje hrozbu předčasného porodu).

Vyprovokujte průchod děložního hlenu může pohlavní styk, gynekologické vyšetření nebo zánět vagíny. V druhém případě korek získává nazelenalý nádech a nepříjemný zápach.

Korkové výboje možnosti

Vyhoštění děložního hlenu může nastat podle různých scénářů:

 • 1 možnost. Korek je z endocervixu zcela a současně vytlačen. V tomto případě je možné vyhodnotit jeho barvu, konzistenci, identifikovat krev a patologické inkluze. Podobná možnost je charakteristická pro ženy rodící, což je způsobeno zkrácením děložního hrdla a širším děložním kanálkem (důsledek předchozích narození)..
 • Možnost 2. Slizový konglomerát zanechává po částech několik hodin denně. To je pozorováno u primiparous těhotných žen a je kvůli hustotě a prodloužení děložního čípku.
 • 3 možnost. Korek odjíždí současně s tekoucí plodovou vodou. Tento proces je bezbolestný.

Proces výstupu z děložní sliznice zpravidla probíhá bezbolestně a žena jej často nevnímá. Obvykle korek odchází ráno, namáhání v procesu defekace může způsobit jeho odchod.

Doporučení po výtoku hlenu děložního

Po uvolnění korku se doporučuje zabránit infekci vajíčka:

 • odmítnout se vykoupat, umýt se ve sprše;
 • odmítnout sex nebo používat kondomy;
 • vyměňovat spodní prádlo dvakrát denně;
 • kontrolní vaginální výtok (případně prenatální výtok vody);
 • používat denní podložky;
 • vyrobit záchod genitálií nejméně dvakrát denně (bez použití mýdla nebo gelu);
 • připravit se na cestu do nemocnice (sbírat a kontrolovat potřebné dokumenty a věci);
 • odmítnout dlouhé cesty (cestování do země, do jiného města) kvůli bezprostřednímu nástupu porodu;
 • odmítají plavat ve volné vodě a bazénu.

Naléhavě do nemocnice

V některých případech je výtok děložního hlenu doprovázen dalšími nepříznivými příznaky a vyžaduje okamžité nouzové volání:

 • výtok z korku je doprovázen mírným nebo významným krvácením z genitálního traktu;
 • sekrece děložního hlenu nastala současně s odtokem vody;
 • výskyt křečových bolestí břicha se v průběhu času zvyšuje (nástup porodu).

Video: Jak odchází korek u těhotných žen před porodem? osmnáct+

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Po kolik práce začíná poté, co korek prošel. Co potřebujete vědět o výtoku sliznice před porodem, čeho se obávat?

Těhotenství je vždy problém.

Výtok z korku je jedním z předchůdců porodu, který těhotné ženy při určování počátku porodu řídí.

Téměř všechny měsíce těhotenství je lumen děložního hrdla uzavřen tzv. Hlenovou zátkou.

Jedná se o přirozenou ochranu plodu před nepříznivými faktory prostředí. Neexistuje jediná odpověď na to, kolik práce začíná poté, co korek prošel. Abychom ale mohli předvídat tuto událost, musíme pochopit samotný proces tvorby korku v děložním čípku a jeho účel v těle..

Co je to sliznice

U ženy je ve svém každodenním životě hlen volně sekretován a ne přetrvává v děložním čípku. Když nastane těhotenství, dochází k ostré restrukturalizaci hormonálního pozadí. Během devíti měsíců v ženském těle probíhá restrukturalizace, která vede ke vzniku nových funkcí.

Hlen pod vlivem hormonů se stává hustým, želé-podobným a pevně uzavírá lumen děložního čípku a mění se v druh korku.

Hlen tedy hraje ochrannou roli, vytváří určitý druh těsnosti a zabraňuje pronikání infekce do děložního hrdla.

Odtud přišlo jeho jméno - „korek“. Navenek - jedná se o normální hlen, jen s hustší konzistencí.

U těhotné ženy se mění složení hlenu.

Obsahuje velké množství prostaglandinů, imunoglobulinů a také enzymů - mucin, lysozym atd..

Díky svým baktericidním vlastnostem zabraňují infekci proniknout do děložního čípku a poté do děložní dutiny. To zvyšuje ochrannou funkci. V důsledku zvýšené produkce estrogenu v posledních měsících těhotenství, jehož koncentrace se výrazně zvyšuje před porodem, změkčení (ztenčení) hlenu, který tvoří korek.

Korek odešel - po jak dlouho začíná porod po uplynutí korku

Výstup sliznice není indikátorem, že ihned poté začne těhotná žena porodit bolest. Izolace děložního hrdla je jedním z předchůdců porodu, ale pouze to naznačuje, že v těle se začaly měnit přípravy na porod a všechny orgány a systémy se připravují k účasti na tomto komplexním procesu..

Jak dlouho začíná dodávka poté, co korek prošel, je rétorická otázka, protože není časově blízký vztah s následným doručením. Všechno se děje individuálně pro každou ženu a doba nástupu porodu u každé ženy po uvolnění korkového hlenu se může lišit.

Obvykle korokový výboj předchází kontrakcím za 2 až 3 týdny. Ale to se vždy nestane a vůbec ne. Hlen může někdy vyjít dva až tři dny před narozením. Někdy dochází k výtoku z korku několik hodin před porodem - hlavně v multiparous. Mnoho žen si je jistých, že nezastavily korek.

Okamžik jejího odchodu zřejmě chyběl - žena prostě nevěnovala pozornost. Kromě toho může plodová voda odejít téměř okamžitě.

V mnoha případech korek vyjde po částech, které žena někdy nevšimne. K tomu může dojít po vyšetření gynekologem: korek je vytlačen v důsledku reflexního zvýšení děložního tónu. Někdy to může bezpečně jít na záchod nebo ve sprše. Přestože pro mnoho lidí je tento proces doprovázen tažením nepříjemných bolestí v podbřišku, v nohou se objevuje slabost a pocity popsané ženou jsou podobné stavu před menstruací..

Proto neexistuje přesná odpověď na to, kolik práce začne po korku.

Načasování nástupu porodu během prvního a druhého těhotenství po vypuštění sliznice

Pokud analyzujeme alokaci cervikálních zátek u žen během prvního a následného těhotenství, ukáže se, že přítomnost předchozích neovlivňuje načasování výtoku z korku a kolik práce začne po odchodu korku..

Je známo, že příznaky brzkého těhotenství u těhotné ženy, včetně sekrece sliznice, se vyskytují přibližně ve stejnou dobu, bez ohledu na to, jaké těhotenství je žena v současné době.

Pokud během prvního těhotenství u ženy dojde k porodu týden poté, co vyjde korek, znamená to, že ve druhém případě budou stejné podmínky opakovány.

Předčasné oddělení korku - co to říká

Zvláštní pozornost musí být věnována po dobu 38 týdnů..

Pokud je korek uvolněný, může to být známka:

- přítomnost infekce - je nutné léčit;

- možnost následného vypuštění plodové vody a v budoucnu - riziko narušení placenty;

Krvácení může být podezřelé, pokud korek táhl dlouho a je doprovázen přítomností červené krve. Je třeba věnovat pozornost vzhledu korku: pokud je hlen zelený, je to následek nedostatku kyslíku u dítěte.

Nejmenší podezření na krvácení je důvodem k vyhledání lékařské pomoci. Nemůžete váhat, protože může dojít k přerušení placenty s krvácením - život ohrožující stav pro matku a dítě.

Pokud došlo k úniku korku po dobu 38 týdnů a došlo k úniku nebo vypuštění plodové vody - to je příležitost k okamžitému výletu do nemocnice.

Po dobu kratší než 37 týdnů mohou být všechny výše uvedené příznaky nepřímým projevem hrozby předčasného porodu.

Jak rozpoznat další prekurzory

Abychom pochopili, jak dlouho začíná porod po uplynutí korku, může sama žena sledovat svůj stav, věnovat pozornost přítomnosti dalších předchůdců porodu:

1. „Prolaps břicha“ - znamení, prověřené časem. Vysvětluje to skutečnost, že v posledních týdnech těhotenství je hlava dítěte vynechána - stává se „zasunutou do malé pánve“ a tam je fixována.

2. Změna chodu těhotné ženy spojená s prolapsem břicha: stává se „kachnou“ a je spojena s tlakem hlavy dítěte.

3. V důsledku toho děloha sestupuje a žaludek a plíce nejsou tak podporovány. Žena cítí tyto změny: její celkový stav se zlepšuje. Někdy lze pozorovat změny vizuálně: na žaludku je ještě větší protažení kůže, pupek vyčnívá.

4. Zvýšení množství tekutiny vylučované z genitálního traktu je spojeno s možným oddělením močového měchýře a únikem fetální vody. Pomocí speciálních testů pro expresní diagnostiku můžete rychle zkontrolovat, zda je v těchto sekrecích přítomna plodová voda.

5. „Úbytek hmotnosti“ o 1 - 1,5 kg je spojen s vymizením otoku. Je to jisté znamení těsného porodu.

6. Rychlé močení a výskyt uschlé nebo uvolněné stolice. To je jeden z nejspolehlivějších příznaků blížícího se porodu. Močení se stává častým kvůli stlačení močového měchýře močovým měchýřem; kašovitá stolice - výsledek prudce zvýšeného „špičkového“ množství produkovaného estrogenu.

7. „Tréninkové“ kontrakce - ostré kontrakce břišních svalů. Lze je snadno odlišit od skutečných kontrakcí nepravidelností, různými dobami trvání a bezbolestností.

8. Nepříjemné bolestivé pocity v dolní části břicha a zad jsou spojeny s podvrtnutím.

9. Změna emočního pozadí a nálady, vzhled autonomních příznaků: začnou narušovat pocit tepla, návaly horka, pocení, apatie, slzy a poruchy spánku. Je spojena s maximální produkcí estrogenu, snížením produkce progesteronu.

10. Často po 37 týdnech a pro mnohé ve 39. týdnu se objevuje další předzvěst porodu - pozdní toxikóza.

Co dělat, když je korek volný

Pokud je korek volný, je třeba dodržovat některá další hygienická pravidla:

- Vyvarujte se plavání v bazénu, na moři a dalších veřejných vodních plochách, aby nedošlo k infekci;

- neužívejte koupel - je vhodné se umýt ve sprše;

- vyloučit nechráněný sex (bez kondomu).

A musíte naléhavě informovat lékaře, že korek odešel.

V každém případě, pokud dopravní zácpa vyčnívala a stále neexistují žádné známky jiných předchůdců, nemusíte odcházet daleko a dlouho z domova a být připraveni kdykoli se rychle dostat do nemocnice, protože otázka - jak dlouho začíná porod po uplynutí korku - může být někdy vyřešena v blízké budoucnosti.

Pokud došlo k jedné z neobvyklých situací, neměli byste panikařit.

S moderními metodami a schopnostmi se medicína s takovými problémy úspěšně vypořádá..

 • Aby dítě rostlo silně a obratně, potřebuje to.
 • Jak vypadat o 10 let mladší než jeho věk
 • Jak se zbavit vrásek na obličeji
 • Jak navždy odstranit celulitidu
 • Jak zhubnout rychle bez stravy a kondice

Jak se korek před dodáním

Od prvních dnů těhotenství začne cervikální hlen produkovaný buňkami děložního hrdla během každé ovulace zesílit. Postupně vytváří docela hustou sraženinu, která uzavírá děložní hrdlo po celou dobu porodu dítěte. Kvůli této funkci „ucpávání“ se tomu říkalo sliznice. Chrání dělohu před infekcemi a blokuje přístup k ní pro všechny patogenní mikroorganismy. Toto je další příklad nepochopitelné přirozené moudrosti..

Je však logické předpokládat, že před narozením by se měl vstup (a pro dítě - východ) otevřít. Stává se to krátce před porodem, i když je to pro každého jiné: u někoho začíná porod za pár hodin a pro někoho za pár dní a dokonce týdnů poté, co sliznice prošla. Ale vždy to naznačuje, že se tělo připravuje na nadcházející události.

Nulliparous ženy mají jistě zájem o otázku, jak sliznice odchází před porodem. Nic nadpřirozeného, ​​děsivého nebo nepochopitelného. Vypadá to jako sekrece hustého hlenu nebo sliznice z pochvy. Tento hlen má bělavě nažloutlou (béžovou, narůžovělou) barvu, velmi často s pruhy nebo nečistotami krve, protože malé kapiláry praskají, když se děložní hrdlo rozšíří. Korek však může být čistý a transparentní..

Ve většině případů se sliznice zhasne ráno při sprchování nebo při záchodu. V tomto případě můžete cítit, ale nemáte čas vidět, že něco vyšlo z pochvy. Pokud by korek vypadl ve chvíli, kdy jste se nosili, určitě uvidíte tento charakteristický hlen na spodním prádle nebo na prostěradle (pokud byla ještě v posteli). Velmi často tomu předchází vyšetření gynekologem. A stává se, že korek odchází současně s vodami.

Kork začal před narozením, co dělat?

Díky informativnímu videu na internetu, milionům knih a kurzů pro mladé matky na předporodních klinikách každá těhotná dívka obecně ví, jak začíná proces porodu a co je před námi. Něco by mělo vyjít, pak začnou malé kontrakce, postupně se zvyšují. V praxi je však prenatální propuštění mnohem větší. Jedním typem je hlenová sraženina, která plní ochrannou funkci. Jak pochopit, že je to on, kdo odchází, jak vypadá sliznice a zda je nutné běžet do nemocnice nebo k gynekologovi - v článku pochopíme.

Co je to?

V děložním čípku budoucí matky se vytvoří sraženina hlenu. Říká se mu sliznice. Vzniká v důsledku hormonálních změn v těle ženy, počínaje druhým měsícem těhotenství, kdy se rozmnožuje a zjemňuje reprodukční orgán a v něm se hromadí dostatečné množství krční tekutiny..

Jak vypadá korek

Jak vypadá korek před dodáním? Je velmi podobný syrovému vaječnému bílku, to znamená, že hlen je velmi viskózní a hustý žlutý nebo narůžovělý, protože obsahuje krvavé pruhy. Tvoří se nejen takto, ale se zvláštním účelem - chránit dítě před infekcemi, které mohou proniknout do těla matky.

Sliznice před porodem začíná pozvolna změkčit vlivem estrogenu do té míry, že jednoduše opouští tělo. Spravedlivý sex, který již má děti, ví, že se jedná o první předzvěstí předčasného porodu.

Poznámka! Hlenová sraženina není vždy předzvěstí práce. Někdy, když je žena vyšetřena gynekologem, děloha vstoupí do tónu a vytlačí korek ze sebe, a to jednou, tj. Malou sliznici a postupně, když výtok trvá několik dní, vypadá to jako bezbarvé skvrny během menstruace..

Kolik to začíná normálně?

Porodní korek odejde přibližně pět dní před narozením dítěte. Barva sraženiny je béžová, může být hnědá s krvavými žilami. S nimi není nic špatného, ​​protože to jsou jen praskající kapiláry. Textura korku je tekutá a viskózní. Ukázalo se, že ne okamžitě, ale po několika dnech v malých porcích. Velikost podání ve srovnání s 1,5 lžičkami.

V tomto případě nemusíte nic dělat. Je pouze důležité naslouchat svým vlastním pocitům a sledovat tento proces. V této fázi není zapotřebí kvalifikovaného zdravotnického odborníka. Pokud žena původně chtěla jít do porodnice s předstihem, vzhledem k okolnostem, že nemohla jít porodit ústav současně, pak korek před porodem je stejný přípravný okamžik.

Důležité! Pokud je ve výtoku hodně krve, je to jasný znak placentární exfoliace - jedná se o velmi závažné porušení průběhu těhotenství, při kterém musíte okamžitě jít do nemocnice.

Jaké je množství plodové vody před narozením, které přímo signalizuje začátek procesu narození dítěte? Stává se to doslova několik hodin před porodem. Podle barvy jsou zcela transparentní s růžovým nebo nazelenalým nádechem, ale nejsou zakalené. Konzistence - vodnatá, bez hlenu. Neustále prosakuje, umocňuje kýchání nebo kašel. V tomto případě se musíte naléhavě sejít v porodnici.

Důležité! Každá žena má pro takový proces individuální časový rámec! O všech časových obdobích lze hovořit pouze podmíněně. V některých případech sliznice probíhá přímo při porodu, v jiných týdnech.

Pokud voda prošla, došlo ke kontrakcím a nedocházelo k dopravní zácpě, není nutné naléhavě jít na porodnici. V situaci, kdy korek naopak odešel příliš brzy, tj. 2-3 týdny před očekávaným datem porodu, musíte navštívit gynekologa, který poskytne veškerá nezbytná doporučení, bude sledovat zdraví budoucí matky.

Jak proces začíná?

Aby se žena mohla méně bát a přesně vědět o přístupu porodu, je důležité, aby věděla předem, jak korek odchází před porodem. Podle vnitřních pocitů může spodní břicho trochu zakňučet, jak se to děje před nástupem menstruace. Kromě toho je v bederní oblasti pozorována bolest. Není čeho se obávat, vše, co je popsáno, je norma.

Sliznice může před dodáním kdykoli odejít. To se stane, když ve snu použijete záchod, vodní procedury, během snídaně nebo večeře. Na spodním prádle vždy zůstanou zbytky bílého nebo béžového slizu (pokud ovšem korek nevyšel při záchodu na toaletu).

Pokud korek odešel, je čas se shromáždit v nemocnici.

V závislosti na hormonálním pozadí sraženina vyjde buď v malých částech, nebo najednou.

Stojí za zmínku, že u primiparousů a těch, kteří se opakovaně stávají matkami, korek odchází různými způsoby..

V první kategorii žen samotný porod zpravidla trvá déle, příprava na tento proces tedy zahrnuje širší období. Odlet sám o sobě je totožný s odchodem u vícečetných, ale to se děje v různých časech, obvykle později.

Ženy, které se znovu stanou matkou, by měly vědět, že jejich tělo už prošlo celou cestu, umí reagovat. Porod je proto kratší a příprava trvá kratší dobu než poprvé. Poté, co korek odešel, neměli byste dlouho čekat, v příštích několika hodinách byste měli očekávat dlouho očekávané setkání s dítětem.

Poznámka! Během průchodu sliznice musíte pečlivě zvážit vlastní hygienu. Jakmile to vyjde, přirozená obrana proti infekcím se zastaví. Postarejte se nejen o své, ale i o zdraví nenarozeného dítěte, nebyli vystaveni rizikům.

Co dělat?

Jaká pravidla by měla být dodržována, jakmile vyjde sraženina před dodáním?

Pokud je ve výboji dokonce i trochu krve, je to důvod, proč se okamžitě obrátit na gynekologa.

 1. Nemůžete plavat v koupelně a ještě více na veřejných místech - bazén, řeka, moře. Na několik příštích dní by měla být omezena na teplou sprchu. Protože imunita během těhotenství je příliš oslabená, nebude schopen odolat ani té nejobávanější infekci, která není známa, co by nakonec mohlo skončit. Mnoho žen bude protestovat: dítě je také obklopeno plodovou vodou a samotným plodovým vajíčkem. Pravda, ale překážka je příliš chabá a nemusí vydržet žádnou hrozbu, vše záleží na imunitě. Proč riskovat znovu?
 2. Sledujte své pocity. Vše záleží na funkčním období ženy. Často se stává, že korek i voda vytékají současně. Primogenní ne vždy cítí rozdíl, a proto se nemůže bát o několik příštích hodin. Pokud je tato doba již dlouhá a mírné bolesti v bolestech a tažných bolestech nezmizí, ale také mnohokrát zesílí, musíte se v nemocnici sejít. S velkou pravděpodobností se jedná o první boj, pokud je interval mezi záchvaty asi 10 minut. Ve všech ostatních případech nemá smysl jít porodit. Bojy mohou být tréninkem, rychle skončí a všechno bude jako předtím.
 3. Začněte sbírat tašky v porodnici, připravovat dokumenty, dát svému manželovi a domácnosti nejnovější nastavení.
 4. Pokud je v intimní sféře i po značnou dobu zachován veškerý sexuální kontakt s milovanou osobou, musí být po vypuštění sliznice zastavena. Porodní kanál je opět velmi pravděpodobně nakažen..
 5. Pokud je před termínem dodání hodně času a zástrčka již vyšla - to je důvod k návštěvě gynekologa.
 6. Ženy, které rodily opakovaně, zřídka pletou plodovou vodu a porodní korek. Pokud existuje alespoň nějaká pochybnost, že hlen odešel okamžitě s vodami, zatímco proces je doprovázen křečovitými záchvaty, je lepší se zdát odborníkovi.
 7. Pokud je propouštění doprovázeno velkým množstvím šarlatové nebo tmavé krve, je to urgentní schůzka. S tímto jevem se zvyšuje riziko placentárního výboje, které končí smrtí plodu.

Skutečnost, že korek odchází před porodem, je zcela přirozený proces, který vyvolává hormonální estrogen. Změkčuje hlen a odstraňuje ho z děložního čípku. Od té doby musí nastávající matka dodržovat své vlastní pocity a být připravena: shromažďovat všechny tašky a dokumenty, dávat pokyny příbuzným, pečlivě sledovat hygienu.

Články O Neplodnosti