Hlavní Testy

Zavádění doplňkových potravin předčasně narozeným dětem. Abstrakty

Pravidla pro zavádění doplňkových potravin předčasně narozeným dětem. Abstrakty

Krmení lze zahájit za 4,5–5 měsíců.

Výživa se zavádí výhradně z lžíce.

U předčasně narozených dětí je doporučená schéma: kaše ze zeleniny a masa.

Začínáme s cuketou (dále květák, brokolice, brambory, dýně, mrkev).

První den - půl lžíce, druhý den - 1 lžíce, 3 dny - 2 polévkové lžíce, 4 dny - 4 polévkové lžíce atd. objem krmení se zvyšuje na 100 ml denně. Pokud je jednorázové množství výživy dítěte větší, dáváme zbývající množství krmení mateřským mlékem / směsí.

14 dní po zavedení cukety zavedeme do cukety maso, například králík, libové vepřové maso nebo krůta. Schéma vstupu je stejné: začněte s půl lžičkou a doplňte na objem 50 ml. Zbývající množství krmení je zelenina. Maso a zeleninu lze míchat. Zelenina a maso jsou nejlépe zavedeny v poledne..

Po zadání jedné zeleniny a jednoho masa (po 4 týdnech po zavedení doplňkových potravin) představíme kaši, počínaje bez mléčných výrobků (pohanka, kukuřice, rýže). Schéma je stejné: počínaje půl lžičkou a plným množstvím krmení. Je lepší vstoupit do kaše ráno. Nejprve vaříme kaši ve vodě, pak ji můžeme zředit mateřským mlékem nebo směsí.

Po vstupu do kaše spustíme druhý kruh: kaše ze zeleniny a masa.

Ovoce může být zahájeno nejdříve 2-3 zeleninami.

Tvaroh ne dříve než 9 měsíců a ne více než 50 ml denně, podávejte každý druhý den.

Žloutek se zavádí od 10 měsíců (nejlépe křepelka), počínaje drobky, až na polovinu 2-3krát týdně.

Až rok stačí tolik produktů.

Ryby představujeme po roce, počínaje bílými mořskými rybami (štikozubec, treska)

Rada:

- Hlavní pravidlo: zavádíme doplňkové potraviny od produktu bez chuti - k chutnému produktu.

- Doba krmení by neměla přesáhnout 20 minut.

- Povzbuzujte dítě, aby jedlo doplňkové potraviny. Hledáme individuální přístup.

- Olivový olej (extra panenský) lze přidat do zeleniny, počínaje 2-3 kapkami na lžičku.

- Do obilovin přidejte máslo s obsahem tuku 82,5%.

- Vaříme kaše, zeleninu a maso sami, po vaření se homogenizujeme v mixéru a přeměníme na bramborovou kaši.

- V létě zmrazujeme zeleninu po částech ve formě kostek, masových kuliček.

- Pokud si všimneme alergií, zarudnutí - produkt odstraníme.

- Po udržení několika produktů (zeleniny) je lze smíchat, střídat.

Zaváděním doplňkových potravin předčasně narozenému dítěti

Pokud se dítě narodí předčasně, mnoho nejde podle typického vývojového kalendáře dítěte do jednoho roku. To se týká doplňkových potravin a vlastností jejich zavedení. Kdy začít dítěti dávat nová jídla a jak pochopit, že předčasně narozené dítě je připraveno ke krmení? Více v článku..

U předčasně narozených dětí jsou požadavky na živiny (bílkoviny, tuky, uhlohydráty atd.) Ve srovnání s dětmi narozenými včas. Koneckonců, jejich tempo vývoje je vyšší. Současně se z důvodu nezralosti, obtíží, které se vyskytly bezprostředně po porodu, dlouhodobé léčby a kojení, významně snižuje schopnost absorbovat tyto živiny u předčasně narozeného dítěte. Časový rámec pro zavedení doplňkových potravin je proto velmi individuální, protože do značné míry závisí na charakteristikách zdraví dítěte a jeho pokroku ve vývoji..

Je důležité pochopit, že předčasné zavedení doplňkových potravin může negativně ovlivnit zdraví dítěte. Příliš brzké podání je spojeno s nadměrným zatížením stále nezralého enzymatického systému gastrointestinálního traktu dítěte. To vede ke skutečnosti, že živiny jsou špatně vstřebávány a dítě může začít špatně růst. Vědci navíc varují, že včasné zavedení doplňkových potravin může způsobit, že se u dítěte vyvinou alergie na potraviny, poruchy trávení a také se zvýší riziko pneumonie a zánětu středního ucha. Příliš brzké krmení může negativně ovlivnit laktaci matky: intervaly mezi prsními nástavci se zvyšují, stimulace prsu se snižuje a množství mléka se snižuje.

Také není nutné příliš mnoho zdržovat se zaváděním doplňkových potravin, protože v určité fázi vývoje dítěte již mateřské mléko nebo upravená směs nebudou schopny pokrýt všechny nutriční potřeby dítěte. Jejich nedostatek může ovlivnit růst dítěte a způsobit nemoci. Například předčasně narozené děti mají malé zásoby železa, a proto je jejich riziko anémie s nedostatkem železa mnohem vyšší. Nejlepší zdroje železa z rodinných stolních jídel jsou červené maso, kuře, vepřové maso a ryby. Proto, pokud odložíte zařazení potravin bohatých na železo do stravy vašeho dítěte, mohou se u nich vyskytnout anémie.

Příznaky připravenosti


S ohledem na gestační věk a tělesnou hmotnost dítěte při narození, jakož i na přítomnost doprovodných nemocí, co jiného stojí za to věnovat pozornost, když potřebujete pochopit, zda je čas zavést doplňkové potraviny nebo ne? Stejně jako u dětí na plný úvazek je důležitým kritériem pro to, aby se dítě seznámilo s doplňkovými potravinami, výskyt příznaků připravenosti, a to:

 • dítě může sedět na klíně s podporou;
 • může se od lžíce odvrátit, pokud se mu něco nelíbí, nebo nemá hlad, a naopak lžičkou, pokud chce přísady, se natáhne na ústa;
 • všiml si zániku vyhazovacího reflexu svým jazykem, a proto pokud se mu něco dostane do úst, přestane tlačit a vyplivne;
 • si může vyzvednout hračku ve svých rukou nebo v ústech.


Kromě toho si všimnete, že dítě se stále častěji aplikuje na hrudník, a to není spojeno s nemocí nebo zoubky. Můžete si také všimnout jeho zvýšeného zájmu o to, co dospělí jedí. Jinými slovy, podívejte se na dítě, a ne na kalendář, dítě vám ukáže, zda je připraven, nebo ne..

Specialisté pečující o předčasně narozené děti souhlasí s tím, že většina zdravých předčasně narozených dětí může být připravena začít s krmením mezi pátým a osmým měsícem jejich neupraveného věku..

Kde začít?


Jako první jídla, s nimiž se doporučuje začít zavádět předčasně narozené dítě, mohou existovat kaše obohacené o železné nebo zeleninové pyré. Poté se do zeleniny přidá maso a do ovesné kaše měkké ovoce.

Základní pravidla pro podávání doplňkových potravin předčasně narozeným dětem se neliší od pravidel pro krmení termínovaných dětí. Právě v procesu poznání svého dítěte s doplňkovými potravinami budete muset být trpělivější a citlivější. Nespěchejte, zaměřte se na chuť strouhanek a na jejich nutriční zájem.

Nezapomeňte, že před i po doplňkovém jídle můžete svému dítěti vždy nabídnout hrudník. Kojení nemusíte nahrazovat doplňkovým jídlem. Maminčino mléko stále hraje důležitou roli při trávení a vývoji dítěte.

Zavádění doplňkových potravin předčasně narozeným dětem: začněte s. kukuřice?

Narodil se dříve, než se očekávalo, a byl tak malý! Uplynuly měsíce a dítě se změnilo na docela silného chlapa. Je čas zavést doplňkové potraviny, ale o tom pochybujete: je příliš brzy? Jsou předčasné děti připraveny k jídlu pro dospělé??

Natalya Lev

První návnada je dlouho očekávanou a vzrušující událostí pro všechny mladé matky. Koneckonců, na tom, jak správně a včas se dítě seznamuje s novými výrobky, jeho další zdraví a kultura jídla do značné míry závisí. Všechna známá doporučení - jak od lékařů WHO, tak od ruských lékařů - se však týkají zdravých a narozených dětí. A co matky předčasně narozených dětí? Jak zavádět doplňková jídla předčasně narozeným dětem?

Vlastnosti doplňování předčasně narozených dětí

Věk, ve kterém může být „rannému“ dítěti již podáváno jídlo pro dospělé, určuje pouze váš ošetřující pediatr. V tak závažné věci se člověk nemůže spoléhat na názor přátel, babiček ani na radu z internetu. A samozřejmě nedívejte se do obchodu s dětskou výživou označenou „od 4 měsíců“ a obávejte se, že už jste pozdě. Načasování a vlastnosti zavedení doplňkových potravin předčasně narozeným dětem jsou vybírány individuálně pro každou drobeček v závislosti na ukazatelích jeho výšky, hmotnosti a věku. A předčasně narozené děti do dvou let, jak víte, mají dva věky: cestovní pas a upravené. První se počítá od narozenin a druhý od data údajného narození. Například upravený věk šestiměsíčního dítěte narozeného v týdnu 26 je 2,5 měsíce. A se zavedením doplňkových potravin se předčasně narozené děti musí zaměřit na upravené, nikoli na pasový věk.

Kdy představit první návnadu pro předčasně narozené děti

Pokud je dítě zdravé, má normální růst a hmotnost, pokud již začalo vykazovat výživové dovednosti, pak optimální věk pro první krmení není dříve než pět a nejpozději osm měsíců. Až do 17. týdne života se střevní stěna dítěte ještě nedozrála, a pokud mu začnete dávat potravu pro dospělé, riskujete problémy s trávicím ústrojím a poškozujete ledviny, střeva a imunitní systém..

Odklad krmení předčasně narozených dětí však také nestojí: opožděné podávání je plné potlačeného nutričního zájmu o drobky.

Pro hluboce předčasně narozené děti je lepší počkat nejméně tři měsíce po opraveném věku, aby si mohli sebevědomě držet hlavy. A buďte připraveni na skutečnost, že u „raných“ dětí může být proces zavádění doplňkových potravin delší než u dlouhodobých vrstevníků.

Pravidla pro zadávání doplňkových potravin pro předčasně narozené děti

Když matka začne podávat doplňkové potraviny nedonošenému dítěti, má strach z alergické reakce. Naštěstí předčasně narozené děti nejsou vystaveny vysokému riziku alergií. Přesto byste měli být stále opatrní a opatrní.

Není třeba dávat dítěti všechno najednou, je lepší začít s hypoalergenní zeleninou (cuketa, květák, hrášek, špenát, dýně, mrkev). Zeleninová jídla jsou bohatá na vitamíny, ale mají nízký obsah kalorií. Proto, aby drobky vyživovaly jídlo, smíchejte zeleninu s bramborami.

Když se dítě seznámilo se zeleninou, můžete do stravy přidat šťouchané maso. Předčasné drobky vyžadují hodně bílkovin, takže lékaři jim předepisují šťouchané maso o něco dříve než ostatní děti. Vyberte si snadno stravitelné a hypoalergenní maso. Tohle je králík a krůta. Pak se pokuste dát kuře a telecí maso. Masové pyré lze míchat se zeleninou - dostanete lehkou, ale uspokojivou polévku.

První kaše předčasně narozeného dítěte by měla být bezlepková, mléčná, monokomponentní, bez cukru a bez ovocných a zeleninových přísad. Nejlepší je začít s kukuřicí, Pohanka nebo rýží. Nezapomeňte, že reakce může být také na hypoalergenní kaši, proto ji zadejte postupně.

Už dítě užije zeleninu, maso a ovesnou kaši? Je čas představit ho sladkým! Drobky jistě potěší ovocné pyré. Vyberte si nejbezpečnější - z jablek, hrušek, švestek a banánů. Mohou být smíchány s mateřským mlékem, směsí nebo ovesnou kaší.

Ale nespěchejte s kravským mlékem: mělo by se podávat předčasně narozeným dětem nejdříve 15 měsíců po opraveném věku. To se týká tvarohu, jogurtu a kefíru. Výrobky z kyselého mléka se nejlépe podávají v noci, přičemž je třeba pečlivě prozkoumat drobky na možné vyrážky.

Totéž platí pro ryby, což je nejsilnější alergen. Začněte ji uvádět blíže k roku.

Měsíční sled produktů

U předčasně narozených dětí je správné krmení ještě důležitější než u dětí na plný úvazek..

Pokud děti narozené na čas obvykle začínají šťouchanou zeleninou, pak předčasně narozeným dětem v šestém měsíci života se nejprve podá kaše (rýže, pohanka), která se vaří na zeleninovém vývaru nebo na vodě a přidá malé množství mateřského mléka nebo směsi. Začněte 5% (5 g mouky na 100 ml vody), poté dejte 7-8 procent (7-8 g na 100 ml) a poté přepněte na 10 procent (10 g na 100 ml). Nejprve se do kaše přidá slunečnicový nebo olivový olej a poté máslo - 3-4 g na porci. Cereálie vyrobené z továrny nemusí být obohaceny olejem.

Po 6 měsících se přidá rostlinné pyré s přídavkem rostlinného oleje. Bramborová kaše (králík, krůta) může být zahájena v osmém měsíci života pro prevenci anémie, ale nejdříve - ne více než 10 ga ne více než 2-3krát týdně.

Od 8 měsíců je dětská strava doplněna pšeničným chlebem nebo neslazenými sušenkami. Ve stejném věku se zavádí zeleninová polévka.

Tvrdě vařený žloutek se podává od věku 8 měsíců. Nejprve se několik drobků mele mateřským mlékem nebo směsí a při absenci negativní reakce těla se denní objem postupně zvyšuje na polovinu. Se zřejmými známkami nesnášenlivosti můžete zkusit nahradit kuřecí žloutek křepelkami.

Výživa pro předčasně narozené děti: Nutriční dovednosti

Zároveň nezapomeňte, že nové výrobky jsou jen doplňkem hlavního jídla dítěte, tj. Mateřského mléka nebo směsi. Je dobré, pokud se matce podařilo udržet plnou kojení, protože mateřské mléko je nejžádanějším druhem krmení všech dětí, včetně předčasně narozených dětí.

Kojení „raného“ dítěte je však velmi často komplikované z různých psychoemotorických a fyziologických důvodů. Proto většina dětí v době propuštění z nemocnice dostává upravenou kojeneckou výživu pro předčasně narozené děti. Existují také rozdíly ohledně zavedení doplňkových potravin pro kojence a kojence, které jedí směsi?

Celkově to tak není. Někdy se dětem, které dostávají směs, dostávají doplňková jídla o pár týdnů dříve, ale to zdaleka není obecným pravidlem. Aby toto rozhodnutí učinil, musí pediatr posoudit celkový stav dítěte: jeho výšku, hmotnost, hemoglobin a železo v krvi. V každém případě je však rozhodujícím faktorem přítomnost potravinových schopností u dítěte.

Schéma vstupu živin

Zavádění nových produktů do nabídky předčasně narozených dětí by mělo vycházet z následujícího schématu.

 • Je třeba zavést doplňkové potraviny od jednoho krmení denně, ráno, do směsi nebo mateřského mléka. Začněte 1/2 čajovou lžičkou a postupně zvyšte objem, dokud nebude jedno krmivo zcela vyměněno.
 • Druhé jídlo doplňkových potravin může začít 1-2 týdny po úspěšném zavedení prvního. Postupně zavádějte nový produkt, jednou za pár dní..
 • Bramborová kaše a cereálie lze ředit mateřským mlékem nebo směsí.
 • Po zavedení zeleniny a obilovin je nutné do kaše přidat máslo a do zeleniny rostlinný olej. Do ovocného pyré se přidává dětský tvaroh.
 • Nejprve je vhodné dát dětským pokrmům s odlišným vkusem zvlášť, aby se dítě naučilo rozlišovat mezi nimi.
 • První návnada by měla být rozdrcena. Později můžete přidat jídlo s hrudkami.
 • Přísně sledujte kůži a stolici dítěte: jsou nějaké nové vyrážky nebo průjem? V případě zpoždění stolice nebo zácpy, které jsou charakteristické pro předčasně narozené děti, by měla být strava upravena pediatrem.

Předčasně narozené dítě je připraveno ke krmení, pokud:

 • sebejistě drží hlavu
 • lze snadno uzamknout v sedě
 • projevuje zájem o nové jídlo
 • Rodiče se zvědavostí sledují proces jídla
 • rukou se můžete dotknout úst
 • vkládá různé předměty do úst a vytváří žvýkací pohyby.

Další z podmínek pro zahájení krmení je, pokud je krmení dítěte prsem nebo směsí dobře organizované a nezpůsobuje problémy.

Názor odborníka

Anna Levadnaya, pediatr, neonatolog, Ph.D. Miláček. věd

Pokud dítě odolává, nevynucujte zavádění doplňkových potravin a nesnažte se ho donutit.

S vaší pomocí by se dítě mělo naučit brát odděleně tekutá a pevná jídla, takže se nedoporučuje dávat pyré z láhve. Dlouhodobé používání láhve může narušit kousnutí dítěte a také odrazovat od touhy po jídle doplňujících potravin. Proto od 6–8 měsíců naučte dítě pít opatrně z šálku. Je vhodné láhev „ukončit“ po dobu 12-18 měsíců a přejít na nápoj nebo pohár. Ale nezneužívejte nápoj trubicí: tento pohyb je jako sání a zabraňuje dítěti naučit se pít z hrnečku.

Je dobré, když má dítě touhu hrát si s jídlem, vzít si lžíci nebo se dotknout jídla s matkou.

Do návnady není nutné přidávat sůl, cukr a zejména pepř. Místo toho je nahraďte cibulí, česnekem a bylinkami..

Vegetariánská a zejména veganská strava se dětem nedoporučuje. Dítě, a zejména předčasně, by mělo pravidelně dostávat živočišné bílkoviny, které jsou nezbytné pro vývoj a růst tkání a orgánů.

Kdy a jak podávat doplňkové krmivo pro předčasně narozené děti s umělým a kojením

Kojenci, kteří se narodili předčasně v prvním roce života, potřebují více živin než jejich vrstevníci, kteří se objevili včas. Proto se otázka doplňkových potravin pro předčasně narozené děti pro jejich rodiče stává dříve důležitou a její schéma je vyvíjeno individuálně pozorujícím pediatrem..

Vlastnosti předčasně narozených dětí

Předčasně narozené dítě se liší od ostatních dětí narozených včas s nižší tělesnou hmotností, když se narodí. Příroda je proto vybavila rychlým růstem a vývojem. A takové drobky potřebují více živin..

Ale předčasně narozené děti mají tyto vlastnosti:

 • mají slabé reflexy sání a polykání;
 • nezralost gastrointestinálního traktu: neexistují žádné enzymy v požadovaném množství a snižuje se slinění;
 • neexistuje podkožní tuk;
 • nepřiměřeně velká lebka ve vztahu ke kostře;
 • vrásky na kůži, někdy je chmýří;
 • velké velikosti fontanelů;
 • pupek je umístěn v dolním břiše, pupeční šňůra padá 10. den.

Všechny tyto rozdíly časem mizí, ale musíte se o takové dítě starat opatrněji.

Kdy podávat výživu dítěti

U doplňkových potravin začínají předčasně děti dříve, protože živiny v jejich tělech jsou omezené. Dva měsíce staré drobky přijímají šťávy a slabě koncentrované odvary ze zeleniny. Dejte jim malý objem, 3-5 kapek najednou. Množství tekutiny se postupně zvyšuje. Začněte s jablky, hruškami, rybízem a třešňovou šťávou. Když dítě dosáhne věku 3 měsíců, dostane mu ovoce. Začněte nové krmení půl lžičkou bramborových brambor, postupem času se množství zvyšuje.

Ve 4 měsících se žloutek vejce zavede do stravy, která se mele mateřským mlékem nebo upravenou směsí. Je vhodné, aby to nebylo kuře, ale křepelčí produkt, protože je méně alergenní. Navíc v tomto věku dávají předčasné strouhance tvarohovou hmotu. A matky na radu pediatrů pečlivě přidávají do jídla obilné cereálie bez lepku. Tohle je pohanka, rýže a kukuřice.

Po 5 měsících je dítě zvyklé na zeleninové pyré. A protože u těchto dětí se často vyskytuje anémie z nedostatku železa, lékaři doporučují začít se seznamováním s masem. Začnou dávat dětem malé množství, a když dosáhnou věku 7 měsíců, jeho sazba se zvyšuje.

Po 8 měsících předčasně narozené dítě klidně konzumuje mouku (chléb, různé druhy nesladených a nemastných sušenek, sušení) a zeleninové polévky.

V 9 měsících už děti s potěšením pijí kefír a další mléčné výrobky. Pravidla krmení předčasně narozených dětí v zásadě odpovídají obecným pravidlům. Zatímco drobky si zvykají na nové výrobky, pečlivě sledují chování dítěte, kůži a stolici. Zároveň si dokonce všimnou přítomnosti malé změny jeho stavu. Pokud dítě něco nechce jíst, není k tomu nuceno - je lepší vrátit se k tomuto produktu za 2 týdny.

Zavedení doplňkového krmení pro umělé a kojení

Většina předčasně narozených dětí je krmena až 4 měsíce, protože příjem malého množství živin s sebou nese riziko jejich vývojového zpoždění.

Zavádějí předčasné dítě do „dospělého“ jídla, které je na jakémkoli druhu krmení, se silnější konzistencí než mateřské mléko nebo adaptační směs. Mnoho dětí narozených předčasně má skutečně vysokou pravděpodobnost zažívacího traktu. Z tohoto důvodu je dítěti dána kaše. Pokud si matky vyberou mezi nakoupenými cereáliemi a domácími, je lepší zůstat na první variantě. Je tomu tak proto, že suroviny, z nichž je produkt vyráběn pro kojence, jsou kvalitnější než běžné obiloviny. Je také šetrný k životnímu prostředí, obohacený a obohacený o potřebné minerály..

Pokud mají děti zácpu a přibývají na váze, pak je pro ně jako první krmení docela vhodná vařená zelenina nebo ovoce..

Všechny tyto nuance vám umožní získat více rovnoměrného jídla po celý den. Správným výběrem prvního doplňkového krmení je zajištěna práce gastrointestinálního traktu u dítěte. Pokud je anémie pozorována na pozadí nedostatku železa, můžete své dítě už po 5 měsících zvyknout na dietní druhy masa. Tato složka hemového původu je dobře absorbována tělem dítěte..

Důležitou roli hraje věk, ve kterém se dítě seznamuje s jídlem. Pokud se to stane pozdě, to znamená, že děti, které nejsou schopny žvýkat později, se dusí na všechno, co se liší od homogenní kapaliny. Proto si musíte zvyknout na jinou konzistenci potravin nejpozději do 9 měsíců.

Měsíční krmný stůl

U předčasně narozených dětí je načasování přidávání doplňkových potravin individuální, tabulku sestavuje okresní pediatr na základě charakteristik jejího vývoje a přírůstku hmotnosti. Obecná data o době seznámení s novým jídlem mohou být použita matkami, jejichž kojenci se dobře chovají a mají tělesnou hmotnost v souladu s normami.

Produkt nebo jídlo, jednotky6 měsíců

8 měsíců9 měsíců10 měsíců

11 měsíců12 měsíců
Obiloviny vařené vodou, ml150180180200---
Kaše s mlékem, ml---200200200200
Vařená strouhaná zelenina, g80170170170180200200
Hmotnost ovoce, gpadesáti60707080100110
Rostlinný olej, ml1335555
Moučné výrobky,-555101010
Šťávy, ml5510padesáti6080100
Máslo, g---3555
Žloutek1/41/41/41/41/41/21/2
Kefir--patnácttřicet4090150
Tvaroh5510třicet40padesáti100
Mletá ryba----dvacetpadesáti60
Nasekané maso1010dvacet40607080

Doporučení lékaře

Pediatrové dosud nedospěli k jedinému závěru o načasování seznámení dítěte s novým jídlem. Někteří z nich doporučují to udělat brzy, protože mají v těle malou zásobu živin a jiní později, protože trávicí systém potřebuje čas na vývoj.

V každém jednotlivém případě je však účinnost doplňkových potravin hodnocena podle ukazatelů zvyšování tělesné hmotnosti drobků a krevních parametrů (bere se v úvahu hladina hemoglobinu a obsah bílkovin). Při správné organizaci krmení předčasně narozeného dítěte bude dohánět vývoj dětí, které se narodily včas, a bude se vyvíjet v souladu s věkem.

Když jsou nedonošeným dětem podávány doplňkové potraviny

Zveřejněno uživatelem bart dne 13. listopadu 2010 19:21.

Zveřejněno uživatelem shurka dne 13. listopadu 2010 20:49

Příspěvek od hackee »Po 15. listopadu 2010 12:00

předběžné krmení

Zveřejněno uživatelem nufria dne 14. prosince 2011 15:39.

Autor: Olga Sokolova, 14. prosince 2011 16:41

Zveřejnil Liu »Po 19.12.2011 09:51

Zpráva z Ira90_190381 »Ne 11. května 2014 16:21

Zveřejněno uživatelem Tuu-Tikki_190971 dne 18. července 2014 10:32

Zveřejněno uživatelem Liu dne 18. července 2014 11:43

Zveřejněno uživatelem Tuu-Tikki_190971 dne 18. července 2014 16:17

Zveřejněno uživatelem Liu dne 21. července 2014 12:45

Příspěvek od Tuu-Tikki_190971 »St 6. srpna 2014 18:43

Možná jsem vypadal špatně, ale něco nenašlo odpověď na otázku - kolik dní před a po vakcinaci je nemožné představit nový produkt?
Pokud je podávána plná porce, již po jídle již nenabízejte prsa?
Dostávám něco velmi tekutého kaše, mělo by to tak být?

Dnes druhý den dala ovčí kaši bez mléka, pokud jsem se prvního dne pokusila s nejasným pohledem, dnes jsem dnes otevřela ústa, abych se setkala s lžičkou. Krmím se v autosedačce. Rozhodl jsem se, že to neudělám na vodě, ale na mléce, které je lépe známé.

Zveřejněno uživatelem Liu dne 11. srpna 2014 21:14.

Jo, to je jeden z dobrých způsobů, jak dát kaši do návnady..

Přidáno později 1 minuta 7 sekund:

Zveřejněno uživatelem Tuu-Tikki_190971 dne Út 12. srpna 2014 10:55

Zveřejněno uživatelem MamaStasa_188811 dne Út 12. srpna 2014 13:38

Jak a kdy je lepší zavést první krmení pro předčasně narozené děti s umělým krmením?

Většina dětských lékařů tvrdí, že pro kojence není více zdravých potravin než mateřského mléka, ale zároveň je pro malého chlapce velmi důležité získat další produkty..

Zavádění nových produktů do stravy dítěte není snadné, musíte věnovat pozornost mnoha věcem, a pokud mluvíme o dítěti, které se narodilo předčasně, je mnohokrát obtížnější to udělat. Z tohoto článku se dozvíte, jaká pravidla je třeba dodržovat při zavádění doplňkových potravin pro drobky narozené dříve, než je datum splatnosti.

Indikace a kontraindikace pro první krmení dítěte

Nelze jednoznačně říci, že poté, co dítě dosáhne věku 6 měsíců, je nutné začít zavádět doplňková jídla. Tělo nedonošeného dítěte je individuální a jeho úroveň vývoje se může v tomto věku lišit také od ostatních dětí, takže se nemůžete zaměřit na ukazatel času. Na základě toho, jak se dítě chová, rozhodněte, zda zavedete doplňkové potraviny. Následující známky ukazují, že dítě je již připraveno ke krmení:

 1. ten malý se už naučil sedět a má zájem o jídlo;
 2. už propukl několik zubů;
 3. dítě se snaží žvýkat hračky, dudlík atd..

Stále existuje taková nevyslovená metoda výpočtu věku pro krmení dětí. Vše záleží na tom, jak brzy se dítě narodilo. Pokud je na měsíc, pak se tento měsíc přidá k věku dítěte pro krmení, pokud na dva měsíce, pak se přidají dva měsíce atd..

Pro předčasně narozené děti jsou doplňkové potraviny dalším zdrojem vitamínů, které jim tak chybí a minerálů. Proto rostlinné odvarky, které se ředí převařenou vodou, 3-5 kapek jablečné šťávy, ovocné pyré - někteří pediatrové doporučují vstoupit již ve věku 4 měsíců. Je velmi důležité sledovat, jak tělo dítěte reaguje na zavedení nového produktu, a pokud dojde k negativní reakci, okamžitě jej zastavte..

V tomto případě by doplňkové potraviny měly být zahájeny v pozdějším věku a měla by být zvážena následující doporučení:

 • Prvními novými výrobky pro malého muže by měly být jednosložkové pokrmy, například rýžová kaše, květák kaše, atd..
 • Pokud dojde k alergické reakci na novou složku v potravě, pak dokud nezmizí příznaky alergie, nemůžete experimentovat s novými produkty..
 • Není třeba naložit tělo dítěte, které trpí alergiemi, velkým množstvím nových ingrediencí, stačí, když ho před jedním rokem uvedete na jeden nebo dva druhy ovoce a zeleniny a 2 druhy obilovin.
 • Vezměte si deník pozorování, kde si všimnete, co bylo dítě krmeno a jaká byla jeho reakce. Takové záznamy se v budoucnu určitě hodí..
 • Rodiče takového dítěte by měli vědět, která jídla jsou nejvíce alergenní, a poznat je mnohem později..
 • Dávejte ochutnávky nových produktů by mělo být během snídaně, takže už večer pochopíte, zda na ně dítě reaguje.
obsah ↑

Kdy nakrmit arašídy?

Taktiku doplňkového krmení umělým krmením určuje lékař, ale rodiče by se měli také řídit základními otázkami. Záleží na váze, s jakou se novorozenec narodil. Pokud jeho hmotnost byla více než 2 kilogramy, pak hlavní nabídka dítěte spočívala v mateřském mléce. Pro dítě, jehož hmotnost při narození byla menší než dva kilogramy, byly ve stravě od prvních dnů další složky (fortifikátory s přísadami minerálů, bílkovin, vitamínů).

 1. Prvním produktem doplňkových potravin je dětská kaše obohacená o minerály a vitamíny..
 2. Po kaši by mělo být dítě zavedeno do zeleniny. Upřednostňují se místní produkty, takže cuketa, květák a mrkev jsou dostatečným seznamem produktů poprvé..
 3. Ovoce. Tah dosáhl prvních plodů, může to být hruška a zralé zelené jablko. Pokud na ně dítě dobře reaguje, můžete mu dát banán a broskev.
 4. Dalším hlavním produktem, který by dítě mělo dostat, je maso, nejlépe průmyslová výroba (konzistence takových produktů je taková, že nezralé dítě je snáze asimilovalo a trávilo). Obvykle je na řadě maso ve věku 8 měsíců.
 5. Nezapomeňte na oleje, předčasně narozené dítě musí dostat rostlinné oleje 1-2 lžičky a smetanu - 1 lžička.
 6. Nakonec dávají vejce a nikoli mastné ryby, k tomu dochází již ve věku 9 měsíců nebo dokonce ve věku jednoho roku.
obsah ↑

Tabulka produktů podle věku dítěte

Pro přehlednost jsme výrobky umístili podle věku dítěte, ale nezapomeňte, že každý má své vlastní tělo. Nelze jednoznačně říci, že je to jediný správný způsob, je nutné se zaměřit na to, jak dítě reaguje na nové výrobky (ať už spí dobře, není zlobivé, zda existují vyrážky a naštvaná stolička), a podle toho provádí změny ve výživě.

Lure DishHlasitostDětský věk
6-7891011-12
Kaše na voděml.od 10 do 150150-180200200200
Mléčná kašeml.--180-200200200
Zeleninové pyrégram10-80-160170180200200
Ovocné pyrégram15-45-607070-8090110
Rostlinný olejml.1-35555
Sušení - sušenky - sušenky--5101010
Šťávyml.-padesáti6080100
Rozdrcené masogram--4060-80100
Žloutek---1/41/41/2
Tvarohgram--5-3040-5050-100

Doporučení lékaře

Mezi pediatry neexistuje shoda ohledně začátku doplňkových potravin pro tyto děti. Musíte se podívat na vývoj dítěte a přítomnost průvodních zdravotních problémů. Někteří věří, že můžete začít s doplňkovými potravinami od věku 4 měsíců, jiní dodržují zásadu nespěchat a čekat, až se tělo lépe formuje..

Například slavný lékař Komarovsky doporučuje začít doplňkové potraviny s mléčnými výrobky ve věku 6 měsíců. Podle jeho názoru je nutné pokračovat za měsíc a přidat mléčnou kaši, poté je polévka a zelenina povoleno do 9 měsíců a do 10 měsíců se dítě může dozvědět o nízkotučných druzích masa.

Související videa

Dále si můžete prohlédnout video o zavedení doplňkových potravin dětem narozeným předčasně:

Závěr

O správnosti zavedení doplňkových potravin můžete mluvit, když dítě nemá negativní reakci na nové výrobky, cítí se dobře a vyvíjí se, má skvělý spánek a náladu. Pro matku není větší štěstí než zdravé dítě, takže se nemusíte spěchat při rozhodování o zavedení nových produktů do své stravy, neváhejte a kontaktujte pediatra znovu a požádejte o radu a radu.

Kdy začít s krmením předčasně narozeného dítěte?

BB kód pro vložení:
BB kód používaný ve fórech
Vložit kód HTML:
HTML kód používaný na blogy, jako je LiveJournal

Jak to bude vypadat?

Kdy jste začali zavádět nová jídla do stravy vašeho dítěte?

Do průzkumu se zapojilo 56 uživatelů.

HTML kód:
Fórum BB kód:

Jak to bude vypadat?

Tato otázka vyvstala nedávno se mnou, protože pediatr, od tří měsíců, doporučil dávat šťávy, cereálie a později zeleninové pyré „kolegovi v neštěstí“. Náš lékař nám ​​o tom nic neřekl a zvlášť o něj nezajímá zájem - viděli ho jen třikrát. Přečtěte si úplně
+11 Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatovat v komentářích a mnohem více! ') "> Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatujte v komentářích a mnohem více!')"> " Kvik23.5.2011215223 komentářů
Všechny recepty
Recepty z Povarenok.ruVšechny recepty
Citrónový dort "Delicious".
Na webu je spousta citronových koláčů, tam jsou také ty.
Více informací "
Bramborové a masové válečky.
Chci nabídnout lahodně chutné bramborové jídlo.
Více informací "
Droždí těsto "Pro líné".
I když jsem rád "pokazit" s testem, ale tohle.
Více informací "
Sýr mozzarella"
Moc se mi líbí mozzarella, zejména menší koule.
Více informací "

Komentáře

Zde je to, co jsem našel na internetu:

Při krmení předčasně narozených dětí je nutné zajistit včasné zavedení doplňkových a doplňkových potravin. Šťávy (ovoce a / nebo zelenina) se začnou zavádět od 1 do 3 měsíců věku (v závislosti na gestačním věku a stupni tolerance vůči nemléčným potravinám). Šťáva se obvykle podává počínaje 3 až 5 kapkami, až do denní dávky (definované jako sériové číslo měsíce života, vynásobené 10), po jídle nebo mezi jídly, zředěná vodou nebo v čisté formě. Hlavní šťáva je jablečná šťáva, ačkoliv je dovoleno používat hrušky, třešně a černý rybíz. Mrkvová šťáva se předepisuje nejdříve 3 měsíce věku (nejlépe ve směsi s jablky). V první polovině života je lepší zdržet se předepisování rajčat, hroznové šťávy a citrusové šťávy.

Po dosažení předčasně narozeného dítěte ve věku 2-3 měsíců můžete dát ovocné pyré (jablečná omáčka, banán atd.), Počínaje 1/2 čajovou lžičkou až po objem podobný množství šťávy.

Žloutek tvrdě vařený, dříve mletý v malém množství mateřského mléka nebo směsi a přivedený na 1/2 kousky denně, se podává ve věku 3 až 3,5 měsíce. Pokud se u produktu projeví nesnášenlivost, vaječný žloutek se nahradí křepelkou.

Ve stejném věku se také zavádí tvaroh (jeho množství je asi 10 g během prvního měsíce po podání, o měsíc později se zvyšuje na 20 g, a poté se zvyšuje o 5 g měsíčně, dokud nedosáhne 50 g).

První návnada je předepsána od 4 do 4,5 měsíce věku. Na rozdíl od běžně narozených dětí se jako první jídlo podává předčasně narozeným dětem kaše (rýže, ovesné vločky, pohanka), která se vaří na zeleninovém vývaru nebo na vodě (s přídavkem malého množství mateřského mléka nebo směsi v připravené porci). Sledujte stupňovitost zvyšování koncentrace obilovin zavedených do stravy, počínaje 5% (5g mouky / 100 ml vody), poté 7-8% a následně 10%. Do kaše se přidá zelenina (slunečnice nebo oliva) a poté máslo v množství 3-4 g na porci.

Po 5 měsících se zavádí druhé doplňkové jídlo ve formě rostlinného pyré (s přídavkem rostlinného oleje).

Masové pyré (hovězí, vepřové) pro prevenci anémie mohou být zavedeny od 5 měsíců věku, ale ne více než 10 g najednou a ne více než 2-3krát týdně. Od 7 měsíců věku dítě dostává rozdrcené maso denně, jehož množství se zvyšuje z 10 g na 40 g (o 8 měsíců) a o 12 měsíců - až 50 g / den.

Od osmého měsíce života je strava předčasně narozeného dítěte doplněna chlebem nebo neslazenými sušenkami. Ve stejném věku se do jídla nejprve zavádí zeleninová polévka a poté masové vývary (od 5 ml do 40 - 50 ml denně).

Třetí doplňková strava (kefír a / nebo plné kravské mléko) se podává ve věku 8-9 měsíců, přičemž mateřské mléko nebo směs se nahrazují uvedenými produkty. Stačí jedno krmení mlékem nebo kefírem během dne.

Otázka matkám předčasně narozených dětí: jak a kdy správně zavést doplňková jídla?

Četl jsem toto fórum dlouho a dlouho :) a myslím si, že mi pomohou rozhodnout o mé otázce a poradit něco rozumného :)

Moje dítě se narodilo předčasně, nyní je mu 3,5 měsíce, nedávno náhodou na internetu jsem narazil na informace, že předčasně narozené děti jsou krmeny dříve než na plný úvazek. A všude píšou, že doplňkové potraviny se zavádějí z obilovin ve věku 4–4,5 měsíce.

Mám otázku pro matky, jejichž děti jsou také „ukvapené“: jak, kdy as čím jste začali své děti krmit? Je pro mě velmi důležité, že názor a informace pocházejí od matek, protože se velmi bojím udělat v této důležité věci chybu. Opravdu nevěřte doktorům, abych byl upřímný. Máme 3 pediatry a všichni mluví jinak

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel. Jak se stát důvěrou.

Krmení předčasně narozených dětí: kdy to představit?

Když se dítě narodí předčasně, mnoho fází vývoje nenastane jako obvykle. To platí přímo pro výživu.

čtvrtek 21. března 2019

Jak pochopit, že se dítě přišlo seznámit s novými produkty? A jak správně krmit předčasně narozené děti ?

Výživa je to, co musíte začít, pokud mateřské mléko už nestačí k plnému uspokojení výživových potřeb dítěte. Nyní je potřeba další jídlo.

Včasné zavedení správně vybraných produktů pomáhá zlepšit zdraví a fyzický vývoj dítěte, posílit imunitní systém a vytvořit systém výživy. Ale pokud je dítě předčasné, jaká jsou pravidla a vlastnosti přechodu z kojení na potraviny??

Proč je tak důležité zavádět doplňková jídla pro předčasně narozené děti?

Potřeba dalšího jídla pro dítě, které se narodí včas a předčasně narozené dítě, se mírně liší, protože novorozenci se vyvíjejí rychleji. Mezitím léčba a obtíže, které se objevily po porodu, významně snižují schopnost absorbovat potraviny. V tomto ohledu závisí výběr doby, kdy mají být předčasně narozené děti doplňkové potraviny, závislé na fyzické kondici dítěte a rychlosti jeho vývoje..

Obecně jsou přijímána doporučení pro zavedení doplňkových potravin z Dětského fondu OSN, UNICEF a Světové zdravotnické organizace. Doporučují při kojení první návnady, která má být podávána, od 6 měsíců a s umělým nebo smíšeným - od 5 měsíců. U předčasně narozených dětí lze vypočítat dobu krmení tak, že se do obecně přijímaného věku přidá doba, kterou by dítě mělo strávit v lůně. Například, pokud se dítě narodilo dva měsíce před plánovaným termínem, je vhodné začít doplňovat doplňková jídla již od 8 měsíců.

Co ohrožuje předčasné zavedení doplňkových potravin pro předčasně narozené děti?

Je důležité si uvědomit, že pokud se zavádění doplňkových potravin nezačne včas, může to mít nepříznivý vliv na zdravotní stav dítěte. Velmi brzy seznámení s jídlem může vést k problémům s dosud nepřipraveným enzymatickým systémem žaludku v důsledku přetížení. Vědci navíc prokázali, že včasné krmení může způsobit zpomalení růstu, potravinové alergie a zvýšené riziko otitis media a pneumonia..

Důsledky brzkého zavedení doplňkových potravin mohou také ovlivnit laktaci matek. Jak se intervaly mezi kojením zvyšují, stimulace prsu se snižuje a přísun mléka se zmenšuje.

Nedoporučuje se však příliš dlouho zdržovat zavádění doplňkových potravin: brzy nebude kojení stačit, aby se vypořádalo s potřebami výživy dítěte. Nedostatek živin může nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte a způsobit různé nemoci.

Příznaky připravenosti předčasně narozených dětí na krmení

Kdy stojí za zvážení začátku krmení předčasně narozeného dítěte? Zde je několik návrhů:

 • Váha dítěte by měla být 2,5krát vyšší než hmotnost při narození
 • Jazykový reflex není tak silný jako dříve
 • Dítě může s jistotou sedět bez další pomoci
 • Přestávky mezi kojením se zvyšují
 • Dítě vtahuje do úst vše, co mu přijde do cesty
 • První zuby dítěte vybuchly

Být zvědavý na jídlo, které každý u stolu jí a snaží se ochutnat, je důležitým znakem pro začátek krmení předčasně narozených dětí.

Kde začít?

Pokud se rozhodnete, že nastal čas pro zavedení doplňkových potravin, navštivte lékaře.

Začátek krmení předčasně narozených dětí by se v žádném případě neměl shodovat s preventivním očkováním.!

Pokud jste přesvědčeni, že dítě je naprosto připraveno na doplňkové krmení všemi kritérii, doporučuje se seznámit se s obilovinami bohatými na železo, což je nezbytné pro předčasně narozené děti. Poté můžete do stravy přidat zeleninové pyré. Musíte začít malými porcemi. I když se novorozenému jídlu líbilo dítě, není třeba ho spěchat. Množství jídla se postupně zvyšuje. Pokud hovoříme o ovocích, je vhodné časem je přidat do nabídky, protože jsou důležitým zdrojem vitamínů. Doporučuje se začít každý druh krmení ráno, abyste mohli sledovat možnou reakci dítěte na nový produkt..

Hlavní věcí je starat se o dítě a jak reaguje na změny ve výživě. Je také vhodné čas od času konzultovat se svým lékařem tento problém. Nyní víte, jak a kdy začít krmit doplňkové děti. Můžete použít naše tipy a pak si budete jisti, že jídlo dítěte je jen dobré.

Jak začít krmit předčasně narozené dítě

Chcete-li určit věk zavedení nových produktů, musíte přidat počet měsíců, které nestačily na to, aby se dítě narodilo včas. Například děti narozené o 1 měsíc dříve je mohou začít poznat o měsíc později. Krmení pro předčasně narozené děti musí být doplněno mateřským mlékem.

Obvykle se doporučuje začít nejdříve 6 měsíců. Ve vzácných případech mluvíme o čtyřměsíčnících. Z lékařských důvodů je povoleno uvádět užitečné produkty během umělého krmení.

Přibližný začátek seznámení s novými potravinami:

 • Kojení. První návnadu vyzkouší za 6 měsíců. Druhý - po 7 měsících., Třetí - po 8 měsících. a čtvrtý - v 9-10 měsících.
 • Smíšená nebo umělá výživa. Nové jídlo se zavádí o měsíc dříve než s prsa.

Zvláštní pozornost by měla být věnována dietě kojící matky. Díky mateřskému mléku dostává dítě všechny vitamíny a minerály. Datum zahájení je samozřejmě stanoveno pediatrem. Sleduje vývoj, celkový stav a vlastnosti těla dítěte. Je důležité provést potřebné testy včas, podstoupit vyšetření a stimulovat správný vývoj.

Jak se připravit

Přibližně 4-5 měsíců již slinivka břišní aktivně pracuje, ve střevě se objevuje trávicí mikroflóra a vyvíjejí se žvýkací reflexy. To vše umožňuje tělu snadno vnímat hustší jídlo a dobře ho trávit..

Hlavním úkolem zavedení doplňkových potravin je upevnit žvýkací dovednosti, zvyknout si na nový vkus a trénovat zažívací trakt. Rostoucí tělo potřebuje mnoho prospěšných látek, které se nenacházejí v dostatečném množství v mateřském mléce.

Vnější známky dětské připravenosti:

 • Věk nad 6 měsíců.
 • První zuby.
 • Vzhled žvýkacích pohybů.
 • Schopnost sedět.
 • Projev emocí ve vztahu k různým potravinám.
 • Adekvátní vývoj trávicího systému a připravenost vnímat silnější strukturu jídla.

Předčasné dítě potřebuje menší porci. Začnou se krmit obilovinami, poté zeleninovými a ovocnými pyré. Každé jídlo začíná doplňkem a končí mateřským mlékem. Trávicí trakt se tedy snáze vyrovná s neznámým jídlem.

V případě malátnosti, alergie nebo dysbiózy jsou inovace pozastaveny, dokud se stav nezlepší.

Pořadí zavedení produktu

Předčasnost diktuje její vlastní podmínky a způsoby, jak zlepšit zdraví dětí. Například strava se výrazně liší od obvyklých.

Funkce:

 • Je lepší začít s pohankovou kaší. Připravuje se z mateřského mléka, živné směsi nebo vody. Poté, co si na to zvykli, se nabízí rýže a kukuřičné krupice. Dávají tělu zinek a železo. Rozemele se drtí v mlýnku na kávu nebo se rozdrtí sítem. Po měsíci a půl přidejte kapku rostlinného oleje.
 • Rostlinné odvarky a bramborová kaše se připravují z čerstvých zralých plodů místního růstu. První zelenina, kterou dítě potká, je cuketa. Pak se objeví květák a mrkev. Nejprve rozdrťte jednu ingredienci a poté smíchejte recepty.
 • Poté, co je jedno krmení zcela nahrazeno ovesnou kaší a druhé zeleninou, přechází na ovoce. Jemné bramborové brambory se zavádějí v malých porcích a doplňují jedno z jídel. Prioritou jsou samozřejmě zelená jablka a hrušky. Nezpůsobují alergie. Hrušky mohou mít fixační účinek, proto byste měli stolici pečlivě sledovat. Další přijdou broskve, švestky a banány..
 • Šťávy se v nabídce objevují nejdříve po osmi měsících. Mezi první nápoje patří jablko, hruškový nektar. Poté se šťávy smíchají. Každý známý začíná 1 lžičkou. S dobrou tolerancí jsou uváděny do dalších ovocných nápojů.
 • Snaží se ošetřovat masitá jídla ve věku 8 měsíců. Nejvíce dobře trávené králičí a krůtí maso. Po nějaké době se zavádí telecí, hovězí, vepřové, drůbeží maso. Maso se obvykle míchá se zeleninovým pyré nebo se přidává do obilovin. Je optimální snížit denní příjem na 3 g na kilogram hmotnosti.
 • Bližší než 9 měsíců začnou vařit zeleninové polévky. Jsou komplikovány obilovinami, bylinkami a rostlinným olejem. Doporučuje se podávat ve dne, takže v budoucnu se třetí krmení stane obědem.
 • Schéma krmení mléčných výrobků se stává u předčasně narozených dětí relevantní pouze za 9–10 měsíců. Čtvrté krmení zahrnuje odstředěný dětský kefír, tekutý jogurt, počínaje půlkou lžičky. Po přizpůsobení se novému směru potravin je dítě připraveno na tvaroh. Kozí mléko je bohaté na těžko stravitelné bílkoviny, takže nemá smysl ho zavádět před rokem a půl.
 • Žloutky mohou být zavedeny po krmení mléka. Je lepší začít s křepelkou. Do 10 měsíců tráví trávicí trakt malé porce zeleninového pyré. Maximální denní dávka je polovina žloutku.
 • Rybí pokrmy lze zavést blíže k 11 měsícům. Jsou povoleny jednou týdně a měly by být podávány místo masa. Nejlépe si děti zvyknou na candát a tresku. Stojí za to začít s nimi. Poté se nabídne platýs, tuňák, saury, štikozubec, pollock, losos. Po upečení nebo vaření se část ryby přidá do zeleninového pyré.

Seznámení s každým novým produktem začíná minimálním objemem 5-10 gramů. 1 čajová lžička se postupně stává obvyklou porcí. Blíže k 12 měsícům, obiloviny, zeleninové pyré, kefír se konzumují v 180-200 g. Ovoce, maso - v 80-100 g.

Základní pravidla vaření

Je důležité dodržovat určitou řadu jídel a přísně sledovat velikost porce. Nekontrolované krmení předčasně narozených dětí může vést k trávení a popírání nových potravin.

Jednoduchá pravidla pomáhají rodičům účinně se zapojit do vývoje předčasně narozeného dítěte:

 • První porce by měla být jen několik gramů. Porce se postupně zvyšuje a během jednoho měsíce dosáhne doporučeného denního objemu.
 • Produkty jsou uváděny jednotlivě. Následující informace se navrhují až poté, co si na ně několik dní zvyknete..
 • Nejlepší čas je ráno.
 • Mateřské mléko je nejlepší výživa, proto je vhodné s ním dítě hýčkat co nejdéle.
 • Jsou výhradně krmeny hypoalergenními potravinami. Kojící matka musí sledovat její stravu a vyhýbat se podezřelým složkám v potravě.

Kromě vlastní přípravy nových dětských jídel můžete používat i hotové výrobky. Téměř v každém obchodě s potravinami je široký sortiment dětské výživy. Je nutné pečlivě zkontrolovat trvanlivost a vybrat složení podle věku dítěte.

Funkce krmení dětí náchylných k alergiím

Tendence k alergickým reakcím není důvodem pro oddálení začátku doplňkových potravin. Musíte jen poslouchat doporučení lékaře a pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Pediatr vždy varuje před možnými důsledky poruch příjmu potravy a doporučuje šetrné stravování..

Některá pravidla krmení:

 • Pečlivé pozorování po dobu několika dnů po zavedení nového produktu.
 • Postupné zvyšování objemu. Vedení potravinářského deníku.
 • Během exacerbace je nutné vyloučit nejen produkt obsahující alergen, ale také odložit seznámení s novými.
 • Ryby, žloutky jsou obvykle ze stravy vyloučeny.

Pokud jste alergičtí na bílkoviny krav, potřebuje tělo vašeho dítěte nízkotučné mléko nebo sójové jídlo. Omezení mléčných potravin vede k nedostatku stopových prvků. Kromě toho je vyloučeno hovězí maso. Bezpečné jsou v tomto případě pokrmy z krůtího masa a libového vepřového masa. Namísto fermentovaného mléka se zelenina připravuje na druhou nástrahu.

V dětství jsou alergie způsobeny hlavně mléčnými deriváty. Ke konci 1 roku života jej může vyvolat ovoce, zelenina, mořské plody, žloutek. Zvláštností doplňkových potravin je včasná identifikace nebezpečných produktů a jejich nahrazení produkty stejného významu. To je nezbytné pro úplný fyzický a duševní vývoj dítěte..

Předčasný novorozenec vyžaduje zvláštní pozornost nejen ve vztahu k výživě. Pravidelné vyšetření, očkování, kalení, vodní a vzduchové koupele mu pomáhají posilovat a přibývat na váze. Zdravý životní styl maminky, pestrá strava její stravy, dobrý odpočinek přispívají k obnově zdraví a posílení nervového systému.

Články O Neplodnosti