Hlavní Zdraví

V jakém období těhotenství se mám zaregistrovat

Žena, která je v pozici, by si měla být vědoma své odpovědnosti za správný vývoj a zdraví dítěte. Mnozí k tomu přistupují velmi zodpovědně a ještě před početí se připravují na těhotenství: poraďte se s lékařem, složte všechny potřebné testy, změňte jejich životní styl.

Nejčastěji se však těhotenství vyskytuje nečekaně a nastávající matka má mnoho otázek: „Kdy se zaregistrovat na prenatální kliniku? K čemu to je? A co se stane, pokud se tak nestane? “ O tom všem mluvíme v našem článku..

K čemu to je?

Těhotenství u všech žen je jiné. V některých - klidně, bez komplikací, v jiných - mohou nastat potíže, jak na začátku těhotenství, tak ve druhém trimestru..

Výhody včasné registrace:

 1. Na začátku těhotenství dítě vytváří důležité systémy a orgány, takže během tohoto období je důležité pozorovat lékaře a poslouchat jeho doporučení týkající se výživy a příjmu vitamínů.
 2. S nástupem těhotenství se snižuje imunita ženy a zhoršují se různé nemoci, včetně chronických, které mohou dítě poškodit. Lékař vám pomůže vybrat správné léky, které jsou bezpečné pro těhotné ženy..
 3. Včasné provedení testů a absolvování zkoušek pomůže určit, zda nastávající matka patří do nějaké rizikové skupiny.
 4. Při včasné registraci - až 12 týdnů - nastávající matka dostane zaručený prospěch od státu.

Jak dlouho je lepší?

V jakém období je tedy nejlepší se zaregistrovat do těhotenství?

Ve skutečnosti na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože ne všechny ženy zjistí, že jsou ve stejné pozici - někdo může hádat o těhotenství podle prvních známek a někdo o tom nebude vědět. před zpožděním.

1 až 7 týdnů

V období od 1 do 4 týdnů je registrace na prenatální klinice poměrně obtížná. Je to způsobeno několika faktory:

 1. V tak krátké době může být pro lékaře obtížné potvrdit přítomnost těhotenství během vyšetření, protože ve vnitřních pohlavních orgánech nejsou téměř žádné viditelné změny. Počátek těhotenství je možné během tohoto období určit pouze pomocí ultrazvuku.
 2. Po dobu až 7 týdnů se ženy velmi často potýkají se spontánními potraty - s vývojem jakýchkoli patologií plodu je lepší nechat všechno tak, jak je. Předpokládá se, že je lepší porodit později, ale zdravé dítě.

7 až 12

Pokud těhotenství probíhá dobře a během 6 až 7 týdnů nedojde k potratu, je čas konzultovat s lékařem registraci.

V tuto chvíli jim rozhodně nebude zamítnuta registrace a pro lékaře je mnohem snazší potvrdit těhotenství. Děloha již začíná růst a embryo se stává životaschopnějším. V současné době může lékař na prenatální klinice provést „diagnózu“ těhotenství, a to i na základě externího vyšetření.

Připravte se na to, že na konci jmenování lékař vypíše pokyny pro vyšetření, obecné lékařské vyšetření a doporučení pro ultrazvuk. Ultrazvukové vyšetření pomůže určit polohu plodu a vyloučit vývoj mimoděložního těhotenství..

Co se stane, pokud nebudete kontaktovat LCD?

Někdy se žena v dané pozici vědomě nezaregistruje na prenatální kliniku.

Dítě se může narodit zdravě a vše bude v pořádku, ale během těhotenství se mohou vyskytnout různé problémy, které vedou k rozvoji patologií plodu. Bez včasné návštěvy u lékaře, absolvování vyšetření, absolvování testů si žena nemůže být jistá, že se dítě vyvíjí správně.

Čím dříve je těhotná žena zaregistrována na prenatální klinice, tím vyšší je šance na zdravé dítě. A ačkoli neexistuje jediná doba registrace, doporučená doba pro kontaktování prenatální kliniky je až 12 týdnů. Během tohoto období musíte provést testy a podstoupit vyšetření.

Užitečné video

Proč byste se měli registrovat v prvním trimestru - odpověď ve videu.

Registrace těhotenství


Těhotenství není jen ranní toxikóza a pletení botiček. Je to také zodpovědná práce. Samozřejmě i v naší době budou maminky, které se v zásadě neregistrují, ale rodí doma, protože „to bylo dříve přijato“, zcela před zapomenutím statistik úmrtnosti novorozenců a žen v práci před sto lety.

Pokud jde o zdravé ženy, chápou: dnes máme všechny výhody civilizace k dispozici, včetně krevního testu a ultrazvuku. Odmítnutí je prostě hřích. Je to lékařské ošetření, které zaručuje narození zdravého dítěte. Nezanedbávejte tedy prenatální kliniku!

Jak dlouho bych tam měl jet poprvé?

 1. Protože na samém začátku těhotenství jsou položeny všechny důležité systémy a orgány dítěte, „trpící“ musí být s léky velmi opatrní. Kromě toho bude velmi dobré, pokud jí lékař předepíše vitamíny. Vybere je poté, co prostudoval analýzy a potřeby těla matky.
 2. Těhotenství je břemeno pro tělo a imunita ženy v tuto chvíli „ztrácí bdělost“, což dává šanci, aby se chronická onemocnění hlasitě projevovala. A to je pro dítě nebezpečné. V této poloze je lepší být pod pečlivým „křídlem“ medicíny.
 3. Podle ruských zákonů dostává pracovní (oficiálně!) Žena, která se zaregistruje do 12 týdnů, zvláštní platbu.

Žena nejčastěji vidí zpoždění, koupí si těhotenský test, druhý, a když sebevědomě ukáže dva proužky, potvrdí své těhotenství gynekologovi. V závislosti na jejím zaměstnání se do LCD dostane za 7 nebo 11 týdnů. Poté je zaregistrován.

V dřívějším termínu byste neměli navštívit kliniku. Zaprvé, lékař vás nedodá dříve než sedm týdnů, protože ne každé těhotenství je zachováno v tak brzkém termínu (příroda zde funguje - pokud má plod patologii, tělo zahájí potratový program). Za druhé, mnoho žen si dosud neuvědomuje, že jsou těhotné.

Většina žen začíná výměnu za 12 týdnů.

Kde se zaregistrovat?

Naše matky a starší sestry šly na okresní kliniku, kde je k vaší ulici připojen místní gynekolog. Jeho záležitostí je otevření vaší výměnné karty, nasměrování k analýzám, zkoumání, měření břicha a obecný směr k nemocnici. Pokud jste s okresním lékařem spokojeni, můžete k němu jít (mnoho žen tak činí, zejména pokud je klinika v blízkosti domu - s břichem, protože cestování není zdaleka pohodlné).

Moderní ruské právo vám však umožňuje vybrat si jinou kliniku nebo jiného lékaře. Žijete ve městě, ale jste zaregistrováni ve vesnici u své matky? Městští lékaři vás nemají právo odmítnout. Hlavní věcí je napsat prohlášení adresované vedoucímu nebo hlavnímu lékaři, v němž bude uvedena adresa vašeho bydliště a číslo pojistky. K vašim službám jsou také placené (soukromé) kliniky, zdravotní střediska a porodnice, kde jsou také registrovány.

Pokud jste se přestěhovali nebo se vám nelíbilo kliniku, kde jste se okamžitě zaregistrovali, můžete ji změnit. Nezapomeňte však požádat o výpis od svého bývalého gynekologa.

Důležitý bod: po výběru placené kliniky se okamžitě zeptejte, zda vám bude poskytnuta výměna, stejně jako mateřská dovolená.

Jak se připravit na registraci?

 1. Vyhledejte dokumenty: cestovní pas, jakož i zdravotní pojištění (bez něj není možné doprovod, pouze zavolání sanitky). Nebojte se, pokud se váš pas bez povolení k pobytu nezohledňuje od roku 2010.
 2. Budete vyšetřeni v křesle, takže bude lepší koupit jednorázovou soupravu k vyšetření (zkontrolujte, zda v ní nejsou rukavice - pokud ne, kupte je).
 3. Užitečné je také pero a notebook - zde si zapíšete jména lékaře a zdravotní sestry, jejich telefonní číslo.
 4. Při prvním vyplnění lékařského záznamu budete dotázáni na minulá onemocnění, potraty a nemoci vašich příbuzných. Dobře, můžete vědět všechno o vašich prarodičích, ale zeptejte se svého blízkého nebo jeho matky předem na příbuzné vašeho manžela. Kromě toho bude vaše karta obsahovat: hmotnost, výšku, tlak.

Další data, která budou uvedena na vaší kartě:

 • Jak se vaše minulá těhotenství (pokud byla), se všemi detaily.
 • Máte děti, jak jste porodila, jaká byla vaše výška a váha, onemocní.
 • Celá vaše historie: chronická onemocnění, špatné návyky, trpěli jste toxoplazmózou, zarděnkami, herpesem, pohlavně přenosnými chorobami, měli jste nějaké návštěvy u psychiatra.
 • Funkce vašeho měsíčního cyklu, jaký druh antikoncepce používáte.
 • Všechny údaje o jejím manželovi: jak je starý, znáte jeho krevní skupinu a Rhesuse, existují nějaké špatné návyky, dědičné nemoci.
 • V případě příbuzných (vašich a vašich manželů) bude lékař zajímat, zda byl jeden z nich nemocný: tuberkulóza, diabetes mellitus, hypertenze, rakovina, genetická onemocnění.

Po vyšetření lékař řekne o stavu děložního čípku, vagíny, změří šířku pánve, vezme stěr z mikroflóry. Může říci, zda jste těhotná, a pokud ano, jaký je váš současný termín. Může také vyšetřit vaše prsa (hodnocením mléčných žláz), změřit puls a tlak a vyhodnotit stav vašich očí a kůže, stejně jako vašich plic a srdce..

Nakonec řekne, kdy byste měli navštívit LCD na další schůzku.

A co se stane dál?


Všechny těhotné ženy jsou předávány dalším odborníkům i laboratoři. Musí jít a projít:

 • analýza stolice a moči (obecně),
 • moč pro bakteriální setí,
 • krev krve (obecná analýza),
 • krev z žíly (pro biochemii, krevní skupinu a Rh faktor),
 • krev na syfilis, HIV, hepatitida,
 • krevní cukr, koagulabilita,
 • vaginální výtěr pro infekci TORCH a mikroflóru,
 • v ordinaci terapeuta, ORL specialisty, endokrinologa, optometristy a zubního lékaře (nezapomeňte je navštívit - s dítětem v náručí bude velmi obtížné léčit zuby),
 • EKG a ultrazvuk.

Ve veřejných nemocnicích by měly být všechny tyto testy a vyšetření poskytovány bezplatně..

Lékaři vás někdy mohou odkázat na další testy nebo na specializovanější lékaře..

Zpravidla budete posláni do laboratoře po první návštěvě gynekologa a při vaší druhé návštěvě (za týden nebo dva) k němu přijdete s předem připravenými analýzami. Poté, co se na ně gynekolog podíval, může vám předepsat vitaminy a / nebo léky, které jsou ve vaší poloze bezpečné. Existuje však seznam léků, které jsou předepsány téměř všem těhotným ženám. Jedná se o: kyselinu listovou, multivitaminy, jód, přípravky obsahující vápník (zejména pokud zubař zaznamenal problémy se zuby).

Pokud vaše těhotenství postupuje podle očekávání, čeká na vás gynekolog jednou za měsíc a zubař a terapeut jednou za tři měsíce. Blíže k porodu (od 36 týdnů) byste měli častěji chodit k gynekologovi - každých sedm dní, až do narození.

Obecně platí, že registrace z roku na rok je pro „trpící“ výhodnější. Některé budoucí matky jsou samozřejmě několikrát za měsíc nepříjemné, když žádají o dovolenou v práci, aby navštívily gynekologa-zubařku-terapeutku... Ale šéfové nechte být ve vaší pozici - jste nyní těhotná, což znamená, že nemáte právo odmítnout... A nakonec, velmi brzy vaší mateřské dovolené, takže nemyslete na kariéru, ale na své dítě, pro které jsou testy zdravotního stavu velmi důležité. Postarej se tedy o sebe a všechno bude v pořádku!

Kdy se přihlásit k těhotenství

Moderní testy se naučily prokázat pozitivní výsledek a určit těhotenství v rané fázi. Poté je třeba se domluvit s gynekologem. Lékař provede vyšetření a vypracuje plán dalších úkonů, včetně toho, kdy se má zaregistrovat: klasická verze je 6-8 týdnů. Gynekolog okamžitě předepíše vyšetření, které vám umožní včas diagnostikovat zdravotní problémy u matky nebo budoucího dítěte a vybrat odpovídající léčbu. Včasné nastavení vyžaduje povinný ultrazvuk, což je velmi důležité pro vyloučení mimoděložního těhotenství a zvýšeného tonu dělohy.

 • V období od 10 do 14 týdnů se provede screeningový test, aby se vyloučila přítomnost chromozomálních abnormalit u plodu. Pokud se zaregistrujete později než toto datum, studie se neprovádí kvůli nízké spolehlivosti.
 • V období od 16 do 20 týdnů se provádí další trojitý test, který odhalí biochemické příznaky vrozených malformací plodu.
 • Pro kontrolu stavu budoucí matky hraje roli přírůstek hmotnosti. Nadměrný růst je v některých případech známkou latentního edému a slouží také jako alarmující znamení pro lékaře, vyžadující úpravu výživy. Pozdní registrace vylučuje možnost spolehlivého posouzení tohoto ukazatele.

Po kontaktování gynekologa obdrží žena seznam oblastí pro analýzu, výzkum a odborné rady.

Dodatečným bonusem, vynalezeným státem pro bona fide nastávající matky, který byl brzy zaregistrován, je platba jednorázové částky.

Kam jít

Žena s povinným zdravotním pojištěním má právo zvolit si jakoukoli konzultaci k provedení těhotenství bez ohledu na místo pobytu nebo registraci. Toto právo posiluje federální zákon ze dne 29.11.2010 326-FZ „O povinném zdravotním pojištění v Ruské federaci“. Zpravidla je volba na těch, kteří jsou blízko domova nebo práce. Pokud takový dokument neexistuje, žena se, bohužel, může spolehnout pouze na pomoc při mimořádných událostech, dohled nebude k dispozici.

Pokud se jedná o první návštěvu nové kliniky, doporučuje se vzít si výňatek z předchozí konzultace, který bude popisovat hlavní charakteristiky „zdraví žen“: předchozí choroby, těhotenství, terapeutická opatření, operace. Co s sebou vzít Při kontaktu s prenatální klinikou musíte mít s sebou povinnou zdravotní pojištění. Po vyšetření doktor předloží formulář a vzorovou přihlášku napsanou na jméno vedoucího. Budoucí matka sama vybere gynekologa, který ji bude pozorovat, zatímco dítě čeká. Je také možné změnit lékaře v tomto procesu, pokud z nějakého důvodu taková potřeba vznikla, je nutné napsat prohlášení adresované vedoucímu konzultace.

Dokumenty budoucí matky

Po registraci se pro každou těhotnou ženu spustí výměnná karta. V něm lékař zadá informace o stavu nastávající matky, provedených testech, přírůstku hmotnosti atd..

Na dobu 23 týdnů je ženská ruka vydávána karta, takže ji může mít vždy s sebou v případě naléhavé potřeby vyhledat lékařskou pomoc. V případě neexistence dokladu je jakákoli pomoc poskytována ve specializované observatoři porodnice, ve které jsou v porodu nevyšetřené a nakažené ženy. Po dobu třiceti týdnů gynekolog dává ženě osvědčení o zdravotním postižení, v němž podle zákona dostává těhotná žena 70 dní dovolené před porodem a totéž po narození dítěte. Vícečetné těhotenství tyto údaje zvyšuje, celková délka dovolené v tomto případě je 194 dní a ve dvacátém osmém týdnu očekávání dítěte je vydán doklad.

Registrace pro těhotenství: data, důležité dokumenty a pravidla

Každá žena, která se dozvěděla, že se brzy stane matkou, se ptá: jak a kdy se přihlásit k těhotenství, kdo bude provádět její lékařské sledování. A nejběžnější možností je řízení těhotenství na prenatální klinice. Co potřebujete vědět pro nastávající matku o této instituci před její první návštěvou?

Lyudmila Spitsyna
Porodník-gynekolog, Moskva

Proč se přihlásit k těhotenství?

Není přehnané říkat, že být těhotná je věda. Od budoucnosti se matce často vyžadují takové praktické znalosti a dovednosti, o kterých předtím netušila. Náš článek vám pomůže najít odpověď na klíčové otázky: kde se přihlásit k těhotenství a na jak dlouho. Včasná registrace těhotenství pomůže vyhnout se komplikacím, vydržet a porodit zdravé dítě.

Kde se přihlásit k těhotenství?

Nejprve se nastávající matka musí přihlásit k těhotenství u porodnice-gynekologa. Kde se přihlásit k těhotenství: na prenatální klinice, v obchodním zdravotním středisku, v lékařském středisku v porodnici - rozhodnete se. Vše záleží na vašich preferencích a materiálních schopnostech..

Pro těhotenství se můžete bezplatně zaregistrovat na prenatální klinice v místě registrace nebo v místě skutečného bydliště, bez ohledu na registraci. Chcete-li se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, musíte předložit cestovní pas a povinné zdravotní pojištění. Existence pojistky, bez ohledu na to, kde byla vydána, umožňuje pacientovi ji prezentovat na jakékoli prenatální klinice nebo porodnici, kde musí být uznána za platnou - poskytuje jednotný systém povinného zdravotního pojištění. Existují normativní akty potvrzující právo na státní lékařskou péči bez ohledu na místo pobytu. V případě neexistence politiky vám bude poskytnuta pouze pohotovostní lékařská péče..

Je lepší se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, na které jste byli pozorováni již několik let, aby nedošlo k narušení kontinuity lékařského dohledu. Koneckonců, jsou tam všechny údaje o vašem zdraví, jsou zaznamenány diagnózy, výsledky vyšetření, léčby atd. To vše chybí na novém místě, takže některé nemoci zůstávají bez povšimnutí. Musíme se také zaměřit na místo pozorování: je dobré, pokud je vhodné se dostat ke konzultaci. Pokud není možné tyto dva požadavky kombinovat, můžete na antatologické klinice, kde jste byli dříve pozorováni, vzít výpis o předchozích nemocech, operacích.

Stává se, že žena je registrována (registrována) v jedné části města a žije v jiné oblasti. V tomto případě se můžete přihlásit k těhotenství v místě bydliště. Pacientky na prenatálních klinikách jsou zpravidla sledovány porodníkem-gynekologem přiřazeným k určitému místu, ale je třeba mít na paměti, že máte právo si vybrat jakéhokoli porodnicko-gynekologa pracujícího v této prenatální klinice. Pokud jste se z nějakého důvodu nedohodli s lékařem, můžete svého lékaře změnit.

Těhotenství lze pozorovat také v komerčních lékařských centrech. Je zde mnoho možností - samotná centra i rozsah poskytovaných služeb. Vyberete si centrum (nezapomeňte zjistit recenze těch, kteří tam již byli pozorováni), specialista, smlouva, uzavřít smlouvu, která má právní sílu. Náklady na smlouvy se liší: od 10 do 60 tisíc rublů - vše záleží na objemu vyšetření, konzultací s lékaři, gestačním věku atd. Je vhodné zjistit, zda zdravotní středisko, ve kterém budete sledováni, má povolení vydat výměnu karty, protože i dostupnost Licence pro některé typy porodnické péče nezaručuje dostupnost takového povolení. Mezitím je výměnná karta dokladem, ve kterém jsou zapisovány výsledky všech vyšetření provedených během těhotenství, a je to nezbytné pro přijetí do porodnice. Po 28. týdnu těhotenství žena obdrží v ruce výměnu. Zkontrolujte, zda komerční zdravotní středisko vydává svým klientům osvědčení o invaliditě v mateřství (jinými slovy, je možné tam čerpat pracovní neschopnost a mateřskou dovolenou). Postup pro komunikaci s porodníkem-gynekologem bude postaven podle schématu podobného ženským konzultacím..

Další možností registrace těhotenství je pozorování v lékařském centru v nemocnici; jeho výhodou je možnost těhotenství a porodu jedním porodníkem-gynekologem.

Doklady potřebné pro registraci těhotenství

Politika MHI je dokument, který dává právo na bezplatnou lékařskou péči ve všech státních zdravotnických zařízeních Ruské federace, bez ohledu na to, kde byla tato politika vydána a místo bydliště pacienta. Toto právo je zakotveno ve spolkovém zákoně ze dne 29.11.2010 č. 326-ФЗ „O povinném zdravotním pojištění v Ruské federaci“. Rozsah služeb pro tuto pojistku je stanoven základním programem povinného zdravotního pojištění. V případě neexistence povinné zdravotní pojistky má pacient nárok pouze na pohotovostní lékařskou péči.

Chcete-li se přihlásit k těhotenství, musíte napsat prohlášení adresované vedoucímu ženské konzultace o registraci a přiložit k němu potřebné dokumenty.

Konzultace žen pracují podle okresů, tj. Každému lékaři je přidělena určitá oblast. Těhotná žena je zpravidla spojena s porodníkem-gynekologem, což vede na místo, kam patří místo bydliště budoucí matky. Jak jsme však již řekli, žena si může vybrat lékaře samostatně (se souhlasem lékaře) a také změnit porodníka-gynekologa, pokud s ním nerozumí. Střídání porodnicko-gynekologa provádějícího těhotenství se provádí se souhlasem vedoucího zdravotnického zařízení, na jehož jméno je v tomto případě zapsána i žádost.

Dokumenty budoucí matky

 • Jedním z hlavních dokumentů vydávaných těhotnou ženou na prenatální klinice je výměnná karta. Obsahuje základní informace o průběhu těhotenství, které jsou nezbytné pro realizaci kontinuity mezi zdravotnickými zařízeními. Výměnná karta se vydává ve 22–23 týdnech těhotenství. Budoucí matka by ji měla mít vždy v případě nouzového ošetření pro lékařskou pomoc. Při každé následující návštěvě na prenatální klinice si musíte vzít s sebou výměnnou kartu, která zaznamená údaje o zkouškách a výsledcích výzkumu. Pokud není k dispozici výměnná karta, je těhotná žena asistována v observačním oddělení porodnice, kde jsou hospitalizovány neúplně vyšetřené nebo infikované ženy.
 • Osvědčení o invaliditě (prenatální a postnatální dovolená) vydává porodnice-gynekologka, která těhotenství provádí ve 30 týdnech těhotenství po dobu 140 kalendářních dnů (70 kalendářních dnů před porodem a 70 kalendářních dnů po porodu). U vícečetných těhotenství se vydává list se zdravotním postižením ve 28 týdnech těhotenství po 194 kalendářních dnů (84 kalendářních dnů před narozením a 110 kalendářních dnů po narození).
 • Kromě toho, pokud existují případy zdravotního postižení před mateřskou dovolenou (například hrozba ukončení těhotenství), porodník-gynekolog na prenatální klinice také vydává potvrzení o pracovní neschopnosti nastávající matce.

Termín registrace těhotenství: čím dříve, tím lépe?

Doporučuje se zaregistrovat se na prenatální klinice od raných stadií těhotenství (až do 12 týdnů), a to ihned po zjištění těhotenství. Pokud máte podezření na těhotenství, v každém případě byste se měli obrátit na svého porodníka-gynekologa, který určí jeho termín. Lékař také dá doporučení pro další chování a vysvětlí, kdy je lepší se zaregistrovat. Optimální období pro registraci těhotenství je 5–6 týdnů těhotenství. Sledování od raného těhotenství umožňuje porodníkovi-gynekologovi získat co nejobjektivnější a nejúplnější představu o zdravotním stavu ženy. Pokud dojde k odchylkám od normálního průběhu těhotenství, včasná registrace jim umožní včasnou diagnostiku a poskytnutí nezbytné lékařské péče..

V současné době existují testy na diagnostiku fetálních chromozomálních abnormalit. A jeden z nich (dvojitý test) se provádí přesně za 10-14 týdnů těhotenství. Když tedy budete kontaktovat později s provedením tohoto testu, můžete být pozdě. Tento test je spolehlivý pouze v případě, že se provádí během určitých období těhotenství: dvojitý test - v období 10–14 týdnů, trojitý test - v období 16–20 týdnů. Později nebudou provedeny. Existuje několik důvodů..

Za prvé, v těchto datech, kdy jsou detekovány malformace plodu, je stále možné relativně bezpečné ukončení těhotenství.

Za druhé, v období 10-14 týdnů těhotenství může být nárůst biochemických parametrů v krvi korelován se zesílením límcového prostoru plodu odhaleného během ultrazvuku. V pozdějších obdobích zahušťování límcového prostoru již není pozorováno.

Zatřetí je to nejspolehlivější a nejvýraznější zvýšení biochemických parametrů s malformacemi plodu v období 16–20 týdnů.

Důležitou roli hraje ultrazvuk plodu, který se provádí v raných stadiích těhotenství, optimální období je 5-6 týdnů těhotenství. Žena je poslána na ultrazvuk při první návštěvě zdravotnického zařízení v případě podezření na těhotenství. To nám umožňuje zjistit skutečnost děložního těhotenství, kromě mimoděložního těhotenství, potvrdit přítomnost srdečního rytmu plodu, diagnostikovat vícenásobné těhotenství, zvýšit tón dělohy atd. Důležitým bodem je měření tělesné hmotnosti na začátku těhotenství, aby se vyhodnotil celkový přírůstek hmotnosti po celou dobu očekávání dítěte. Toto zvýšení by nemělo překročit 10–12 kg. Zvýšení tělesné hmotnosti vyšší než tato hodnota je patologické, nejčastěji označuje přítomnost otoků a vyžaduje lékařskou opravu. Pokud se žena registruje k těhotenství později, je někdy obtížné posoudit nárůst tělesné hmotnosti, a proto určit další taktiku těhotenství.

Ženy, které jsou registrovány v raných stádiích těhotenství, navíc dostávají osvědčení na prenatální klinice, podle kterého stát vyplácí jednorázovou mateřskou dávku.

Zaregistrovali jsme se na těhotenství: první vstup na prenatální kliniku

Při prvním jmenování porodník-gynekolog zjistí zdraví těhotné ženy, ptá se na předchozí nemoci a operace, přítomnost chronických onemocnění, průběh předchozích těhotenství a porodu, přítomnost pracovních rizik. Kromě toho se ptá na zdravotní stav otce dítěte a dalšího příbuzného..

Dále je těhotná žena vyšetřena na gauči, během které lékař změří velikost pánve pomocí tazomeru a centimetrové pásky.

Dalším krokem je vyšetření na gynekologickém křesle, které vám umožní posoudit shodu velikosti dělohy s očekávaným gestačním věkem, její vzrušivost, jakož i stav děložního čípku a jeho přívěsky. Kromě toho se při vyšetření na židli hodnotí také vnitřní rozměry pánve. Určitě si vezměte tampón z vagíny do flóry.

Na konci vyšetření porodník-gynekolog učiní závěr o přítomnosti rizikových faktorů a sestaví plán těhotenství, poskytne nastávající matce doporučení ohledně denního režimu a racionální výživy. Vitaminy jsou předepsány a v případě potřeby i léky. Těhotná žena dostane pokyny pro vyšetření, která zahrnují obecný klinický krevní test, stanovení krevní skupiny a faktor Rh, krevní test na HIV, syfilis, virovou hepatitidu B a C, biochemický krevní test a obecnou klinickou analýzu moči. Navíc je povinný ultrazvuk plodu. Nastávající matka rovněž dostává doporučení specialistům: terapeutovi, specialistovi ORL, zubnímu lékaři a optometristovi.

Po 7 až 10 dnech je naplánována opakovaná návštěva s výsledky testů, závěry terapeuta a dalších specialistů. V budoucnosti, v první polovině těhotenství (do 20 týdnů), nastávající matka navštíví lékaře jednou měsíčně, po 20 týdnech těhotenství - 2krát měsíčně, po 32 týdnech těhotenství - 3-4krát měsíčně.

Pokud má těhotná žena průvodní chronická onemocnění nebo komplikace těhotenství, jsou předepsány další odborné konzultace a vyšetření. Možné doporučení na porodnická a gynekologická centra vyšší úrovně.

Pozorování na prenatální klinice pokračuje až do konce těhotenství, tj. Do porodu.

Registrace těhotenství: Obchodní zdravotní střediska

Alternativou k prenatálním klinikám jsou komerční lékařská centra, kde je také možné zvládat těhotenství. Tato zařízení obvykle nabízejí těhotenské smlouvy, které zahrnují všechny potřebné lékařské služby. Náklady na tyto smlouvy závisí na objemu poskytovaných služeb. Pozorování těhotné ženy porodníkem-gynekologem začíná okamžikem uzavření smlouvy a nastává zpravidla až 36 týdnů těhotenství, po kterém je těhotná žena nadále sledována lékařem provádějícím porod. Při výběru komerčního zdravotního střediska pro řízení těhotenství byste se určitě měli zeptat, zda má toto zdravotnické zařízení povolení vydávat výměnné karty a nemocenskou dovolenou. Jinými slovy, bude mateřská dovolená vydána předepsaným způsobem a bude vydána výměnná karta. Četnost návštěv porodníka-gynekologa a objem vyšetření v komerčním zdravotním středisku bude budována na stejném principu jako na prenatální klinice.

V placených zdravotnických střediscích se přijímací řízení a všechny studie (včetně ultrazvuku) provádějí po dohodě. Pacient dorazí v určený čas a to vám umožní neztrácet čas čekáním ve frontě. Dalším důležitým aspektem je nepřetržité spojení s lékařem provádějícím těhotenství. Tato služba je poskytována v mnoha komerčních lékařských centrech. Obvykle mají tyto instituce vhodný pracovní rozvrh, příjem pacientů a testování lze provádět o víkendech a svátcích, což je výhodné pro pracující pacienty. Termíny výzkumu jsou minimální..

Většina komerčních zdravotnických středisek má vlastní nepřetržitou nebo denní nemocnici s pohodlnou, útulnou atmosférou, jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje. Mnoho center má psychology. Mezi komerčními lékařskými středisky a státními klinikami žen nejsou žádné zásadní rozdíly v taktice a metodách lékařského pozorování, protože standardy péče jsou stejné.

Kdy se přihlásit k těhotenství? Zvažte všechny nuance

Abychom pochopili, kdy se přihlásit k těhotenství, musíte zjistit, proč je to nutné..

Těhotenství je pro každého jiné. Jedna žena může mít problémy s porodem v prvním trimestru, druhá ve druhém a třetí nemusí mít vůbec žádné potíže..

Pro vyloučení vývoje fetálních patologií z prvních týdnů těhotenství je nutné co nejdříve navštívit lékaře.

Po otěhotnění to žena obvykle cítí ještě před začátkem menstruačního cyklu. Všechny těhotenské testy však zatím nepřinesly pozitivní výsledek. Příznaky těhotenství stále nestačí, aby gynekologka mohla přesně určit, co se děje s ženským tělem.

Týden 1 až 7

V období 1-4 týdnů těhotenství se děloha vizuálně nemění, takže gynekolog může připsat zpoždění menstruaci z jiných důvodů: stres nebo hormonální nerovnováha.

Ultrazvuk může odhalit těhotenství ve velmi rané fázi, kdy gynekolog stále nemůže nic říct. Je však zásadně důležité diagnostikovat těhotenství v prvních týdnech?

Pokud se v počátečním stádiu (1-7 týdnů) začne placentární abrupce nebo se objeví jiné problémy, které naznačují nízkou způsobilost embrya pro budoucí život, je lepší nechat všechno tak, jak je.

Je lepší porodit zdravé dítě později než pacient s vrozenými patologiemi. Matka Příroda se stará o zdraví budoucího dítěte a zabraňuje narození dítěte, pro které se život stane mučením. Bylo by smutné, nemělo by to být zkreslené.

A zde se seznámíte s příznaky zmeškaného těhotenství.

Týden 7 až 12

Pokud žena neztratila své dítě před 6-7 týdny těhotenství, je čas kontaktovat gynekologa.

Do této doby se děloha již zvětšuje a embryo se stává životaschopnějším. Gynekolog na základě vyšetření dělohy a mléčných žláz stanoví diagnózu: těhotenství.

Pokud se nastávající matka obává bolesti, jsou hnědé a krvavé výboje, pak je čas na první ultrazvukové vyšetření. Pomůže to potvrdit nebo vyloučit mimoděložní těhotenství..

Po první návštěvě gynekologa je ženě dána řada pokynů pro vyšetření a všeobecné lékařské vyšetření.

Na základě prvního vyšetření lékař dospěje k závěru, jak pravděpodobný je výskyt komplikací během těhotenství, a stanoví přesnější období a přibližné datum narození.


Těhotné ženě je obvykle předepsána kyselina listová, vitamínové a minerální komplexy, aby se vyloučil vývoj plodu.

Stát podporuje registraci těhotenství v časném těhotenství (až 12 týdnů) a slibuje vyplatit jednorázovou peněžitou dávku. Některé vitamínové komplexy mohou být navíc vydávány zdarma..

Pokud ne vše je v pořádku

Pokud se žena pokouší otěhotnět po dlouhou dobu a neuspěje nebo jsou stále potraty, je registrace žádoucí od prvních známek těhotenství..

V takovém případě lékaři pomohou udržet těhotenství bez ohledu na jeho trvání. K záchraně dítěte je nastávající matka poslána do nemocnice, kde bude pod neustálým dohledem. Současně jsou předepisovány léky, které snižují riziko potratu.

Pozdní registrace může přinést spoustu nepříjemných překvapení. To platí zejména pro ženy, které mají chronické onemocnění nebo onemocnění, které nemá podezření..

Od 1 do 10 týdnů je dítě nejvíce náchylné k chorobám, které jeho matka trpí, protože až do 10 týdnů se tvoří všechny životně důležité orgány a nervový systém.

Jak se přihlásit k těhotenství

Během těhotenství by měla být každá žena odpovědná za své tělo se vší odpovědností a měla by být na lékařských záznamech. To vám umožní sledovat její zdraví a předcházet různým negativním důsledkům. V dnešním článku budeme hovořit o tom, jak se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice a jaké dokumenty k tomu jsou potřebné.

Co to znamená registrovat

Tento koncept znamená, že se nemocnici odkazuje na počátek těhotenství, aby jej zdravotnický personál neustále sledoval. V tomto případě je budoucí matka povinna absolvovat všechny předepsané testy, pravidelně navštěvovat předního gynekologa a dodržovat všechna jeho doporučení.

Kde se zaregistrovat

Podle ruských právních předpisů má těhotná žena právo na vyšetření na státní nebo soukromé klinice v místě svého bydliště. Může si však vybrat nejen zdravotnické zařízení, ale i lékaře. Pokud z nějakého důvodu gynekolog nezapadal, budoucí matka může změnit lékaře v kterékoli fázi těhotenství.

Existuje tedy několik možností pro instituce, na které se žena může obrátit. Tyto zahrnují:

 • Státní konzultace žen. Pokud nastávající matka jde na státní kliniku, má právo na těhotenství zdarma, absolvování testů a konzultace s odborníkem. Nevýhodou veřejných institucí jsou dlouhé linie. V případě potřeby může být máma zaregistrována na takové klinice, ale zároveň využívat některé placené služby na soukromé klinice, například ultrazvuk.
 • Soukromé kliniky. Tento typ řízení těhotenství je zpravidla vhodný pro ženy z poměrně bohatých rodin. Služby placených institucí dnes nejsou v žádném případě levné. Výhodou privátní kliniky je individuální přístup ke každému pacientovi a absence dlouhých linií.
 • Další možností je lékařské zařízení v nemocnici. Zde těhotenství provádí porodník-gynekolog.

Každá maminka by se měla sama rozhodnout, ve které instituci by bylo pro ni vhodnější stát na lékařském záznamu. Zároveň je třeba vzít v úvahu takové důležité faktory, jako je místo pobytu, materiální podpora rodiny, a zejména průběh těhotenství..

Za jakých podmínek je lepší jít do nemocnice

Kolik týdnů bych tedy měl jít do zdravotnického zařízení? Mnoho dívek se opravdu zajímá o otázku, který týden nebo měsíc je lepší jít na kliniku k registraci. Gynekologové to doporučují před 12. týdnem těhotenství, protože v tomto okamžiku můžete určit různé patologie vývoje plodu a v případě potřeby těhotenství ukončit. Pokud poruchy v budoucí matce umožňují korekci celého procesu pomocí správné terapie, registrace v počátečním termínu dává více času na léčbu.

Za včasnou registraci má žena nárok na jednorázovou platbu za včasnou návštěvu nemocnice.

Vstup do nemocnice bez povolení k pobytu v jiném městě: jak to udělat správně

Pokud budoucí matka nežije v místě registrace, postup registrace se pro ni mírně změní. Kam se přihlásit bez registrace? Podobně jako ženy s povolením k pobytu může dívka jít na jakoukoli konzultaci žen nejblíže k jejímu domovu, nicméně pro potvrzení jejího skutečného bydliště může být zapotřebí dalších dokumentů. Jaké dokumenty k tomu potřebuje, budoucí matka může zjistit od lékaře, který ji povede.

Dokumenty potřebné k registraci v roce 2019

K získání vyšetření na veřejné nebo soukromé klinice musí nastávající matka shromáždit některé dokumenty.

Jejich seznam je uveden níže:

 • Pas nebo jiný doklad totožnosti.
 • Povinné zdravotní pojištění nebo politika VHI (dobrovolné zdravotní pojištění).
 • Číslo pojištění osobního účtu (SNILS).
 • Fluorografický dokument. Pokud dívka neměla čas podstoupit tuto studii před těhotenstvím, tento certifikát není nutný. Studie se obvykle provádí po porodu..

Pokud matka není registrována v místě registrace, musíte napsat žádost adresovanou vedoucímu zdravotnického zařízení a pokud možno poskytnout kartu z kliniky, na které byla žena dříve vyšetřena.

Jaká je první návštěva u lékaře

Když je žena vyšetřena, první věcí, kterou musí udělat, je navštívit gynekologa. Ve veřejné instituci se tak děje zdarma a na soukromé klinice za poplatek. Částka, kterou musíte za schůzku zaplatit, závisí na klinice. Po tomto, postup registrace těhotné ženy.

Zahrnuje tyto fáze:

 • Těhotné ženě je nabídnuto podstoupit gynekologické vyšetření na křesle.
 • Lékař se ptá budoucí maminky na její pohodu a shromažďuje údaje o nemocech, které byly v minulosti v historii pacienta. To se týká nemocí, jako je tuberkulóza, virus lidské imunodeficience, zarděnky, spalničky a další.
 • Gynekolog také zjistí, zda dívka utrpěla potraty, zmrazené těhotenství, potraty a jiné patologie..
 • Specialista zapíše zdravotní stav pacienta na kartu otce nenarozeného dítěte. Má člověk nějaké infekční nebo chronická onemocnění.

Kromě gynekologického vyšetření a anamnézy se provádí měření výšky a hmotnosti budoucí matky. Všechna data získaná během vyšetření jsou zaznamenána na pacientově výdajné kartě..

Proč potřebuji kontrolu na židli

Kromě potvrzení těhotenství, během gynekologického vyšetření, lékař vezme nátěr na čelní konec vagíny a sondy dělohy, aby vyloučil různé novotvary v této oblasti. Po ukončení příjmu bude budoucí matce podána žádost o doporučení pro laboratorní vyšetření krve a moči, jakož i pro ultrazvukové vyšetření, aby se vyloučily různé patologie těhotenství. Ultrazvuk v raných stádiích eliminuje nebezpečné patologie, jako je mimoděložní těhotenství, retrochiální hematom a mnohem více.

Úvodní vyšetření se obvykle koná do 1-2 týdnů. Po absolvování všech testů a potvrzením těhotenství je nastávající matka zaregistrována na LCD displeji.

Co se stane, pokud se zaregistrujete příliš pozdě nebo nebudete dodrženi vůbec

Zjistili jsme tedy, že je vhodné jít do prenatální kliniky před 12. týdnem těhotenství. Příliš brzy, například před 8 týdny, lékaři zpravidla nepředloží k vyšetření. Důvodem jsou časté případy potratů v raných stádiích porodu dítěte. V prvních týdnech můžete navštívit kliniku, abyste potvrdili počátek početí a vyloučili různé patologie u matky. To znamená, že při zodpovězení otázky, kolik týdnů bylo zaregistrováno, je třeba poznamenat, že optimální doba pro toto je 8–12 týdnů.

Pokud je během těhotenství příliš pozdě na kliniku nebo zcela odmítne pomoc lékařů, může to způsobit různé komplikace, zejména potrat, předčasný porod a další. Lékařská kontrola je nanejvýš důležitá, protože při včasném odhalení určitých problémů je možné provést nápravné ošetření, které zachrání život a zdraví matky a dítěte.

Registrace na prenatální klinice také umožňuje dívce získat speciální výměnnou kartu pro těhotnou ženu, která musí být poskytnuta při přijetí do porodnice.

Doporučení pro budoucí mámu

Kromě včasného přijetí do nemocnice by měla nastávající matka během zajímavé situace pochopit, že během tohoto rozhodujícího období by měla být opatrná na své zdraví. Aby se předešlo různým komplikacím, měla by těhotná žena dodržovat následující doporučení:

 • Jezte správně. Nyní je velmi důležité obohatit svůj jídelníček o různé vitamíny a minerály, protože nový život v lůně vyžaduje spoustu živin.
 • Častěji chodí na čerstvý vzduch a provádějí lehkou gymnastiku, pokud neexistují kontraindikace. Chůze je užitečná. Nebudou ublížit matce a dítěti.
 • Odmítněte těžké cvičení a vzpírání. Toto neopatrné chování může způsobit potrat.
 • Je důležité pokusit se odstranit stres a emoční úzkost. Tento stav může negativně ovlivnit zdraví ženy a plodu..
 • Je důležité užívat kyselinu listovou. Lékař obvykle předepisuje tento lék při plánování početí. Kyselina listová se obvykle umývá až 12 týdnů.
 • Včasně jděte do nemocnice a složte všechny potřebné testy.

Tyto jednoduché tipy pomohou budoucí matce porodit a porodit zdravé dítě.

Když se dívka ocitla v zajímavém postavení, měla by si pamatovat, že nyní v jejích rukou není jen její zdraví, ale také život jejího nenarozeného dítěte. Přejeme vám hodně štěstí a zdraví..

Shrnout

Registrace během těhotenství je nezbytným předpokladem pro ženy, které dbají na své zdraví a život dítěte. Optimální doba pro kontaktování kliniky je 8-12 týdnů. V tomto případě si maminka může vybrat vládní agenturu, kde jsou všechny služby poskytovány zdarma, nebo se obrátit na soukromou kliniku. Rozhodnutí by měla učinit dívka v závislosti na osobních preferencích a finanční situaci rodiny.

Video

Pokud máte nějaké dotazy a chtěli byste získat více informací k danému tématu, doporučujeme vám prohlédnout si toto krátké video. Doufáme, že vám to pomůže najít potřebné informace..

Registrace těhotenství


Těhotenství není jen ranní toxikóza a pletení botiček. Je to také zodpovědná práce. Samozřejmě i v naší době budou maminky, které se v zásadě neregistrují, ale rodí doma, protože „to bylo dříve přijato“, zcela před zapomenutím statistik úmrtnosti novorozenců a žen v práci před sto lety.

Pokud jde o zdravé ženy, chápou: dnes máme všechny výhody civilizace k dispozici, včetně krevního testu a ultrazvuku. Odmítnutí je prostě hřích. Je to lékařské ošetření, které zaručuje narození zdravého dítěte. Nezanedbávejte tedy prenatální kliniku!

Jak dlouho bych tam měl jet poprvé?

 1. Protože na samém začátku těhotenství jsou položeny všechny důležité systémy a orgány dítěte, „trpící“ musí být s léky velmi opatrní. Kromě toho bude velmi dobré, pokud jí lékař předepíše vitamíny. Vybere je poté, co prostudoval analýzy a potřeby těla matky.
 2. Těhotenství je břemeno pro tělo a imunita ženy v tuto chvíli „ztrácí bdělost“, což dává šanci, aby se chronická onemocnění hlasitě projevovala. A to je pro dítě nebezpečné. V této poloze je lepší být pod pečlivým „křídlem“ medicíny.
 3. Podle ruských zákonů dostává pracovní (oficiálně!) Žena, která se zaregistruje do 12 týdnů, zvláštní platbu.

Žena nejčastěji vidí zpoždění, koupí si těhotenský test, druhý, a když sebevědomě ukáže dva proužky, potvrdí své těhotenství gynekologovi. V závislosti na jejím zaměstnání se do LCD dostane za 7 nebo 11 týdnů. Poté je zaregistrován.

V dřívějším termínu byste neměli navštívit kliniku. Zaprvé, lékař vás nedodá dříve než sedm týdnů, protože ne každé těhotenství je zachováno v tak brzkém termínu (příroda zde funguje - pokud má plod patologii, tělo zahájí potratový program). Za druhé, mnoho žen si dosud neuvědomuje, že jsou těhotné.

Většina žen začíná výměnu za 12 týdnů.

Kde se zaregistrovat?

Naše matky a starší sestry šly na okresní kliniku, kde je k vaší ulici připojen místní gynekolog. Jeho záležitostí je otevření vaší výměnné karty, nasměrování k analýzám, zkoumání, měření břicha a obecný směr k nemocnici. Pokud jste s okresním lékařem spokojeni, můžete k němu jít (mnoho žen tak činí, zejména pokud je klinika v blízkosti domu - s břichem, protože cestování není zdaleka pohodlné).

Moderní ruské právo vám však umožňuje vybrat si jinou kliniku nebo jiného lékaře. Žijete ve městě, ale jste zaregistrováni ve vesnici u své matky? Městští lékaři vás nemají právo odmítnout. Hlavní věcí je napsat prohlášení adresované vedoucímu nebo hlavnímu lékaři, v němž bude uvedena adresa vašeho bydliště a číslo pojistky. K vašim službám jsou také placené (soukromé) kliniky, zdravotní střediska a porodnice, kde jsou také registrovány.

Pokud jste se přestěhovali nebo se vám nelíbilo kliniku, kde jste se okamžitě zaregistrovali, můžete ji změnit. Nezapomeňte však požádat o výpis od svého bývalého gynekologa.

Důležitý bod: po výběru placené kliniky se okamžitě zeptejte, zda vám bude poskytnuta výměna, stejně jako mateřská dovolená.

Jak se připravit na registraci?

 1. Vyhledejte dokumenty: cestovní pas, jakož i zdravotní pojištění (bez něj není možné doprovod, pouze zavolání sanitky). Nebojte se, pokud se váš pas bez povolení k pobytu nezohledňuje od roku 2010.
 2. Budete vyšetřeni v křesle, takže bude lepší koupit jednorázovou soupravu k vyšetření (zkontrolujte, zda v ní nejsou rukavice - pokud ne, kupte je).
 3. Užitečné je také pero a notebook - zde si zapíšete jména lékaře a zdravotní sestry, jejich telefonní číslo.
 4. Při prvním vyplnění lékařského záznamu budete dotázáni na minulá onemocnění, potraty a nemoci vašich příbuzných. Dobře, můžete vědět všechno o vašich prarodičích, ale zeptejte se svého blízkého nebo jeho matky předem na příbuzné vašeho manžela. Kromě toho bude vaše karta obsahovat: hmotnost, výšku, tlak.

Další data, která budou uvedena na vaší kartě:

 • Jak se vaše minulá těhotenství (pokud byla), se všemi detaily.
 • Máte děti, jak jste porodila, jaká byla vaše výška a váha, onemocní.
 • Celá vaše historie: chronická onemocnění, špatné návyky, trpěli jste toxoplazmózou, zarděnkami, herpesem, pohlavně přenosnými chorobami, měli jste nějaké návštěvy u psychiatra.
 • Funkce vašeho měsíčního cyklu, jaký druh antikoncepce používáte.
 • Všechny údaje o jejím manželovi: jak je starý, znáte jeho krevní skupinu a Rhesuse, existují nějaké špatné návyky, dědičné nemoci.
 • V případě příbuzných (vašich a vašich manželů) bude lékař zajímat, zda byl jeden z nich nemocný: tuberkulóza, diabetes mellitus, hypertenze, rakovina, genetická onemocnění.

Po vyšetření lékař řekne o stavu děložního čípku, vagíny, změří šířku pánve, vezme stěr z mikroflóry. Může říci, zda jste těhotná, a pokud ano, jaký je váš současný termín. Může také vyšetřit vaše prsa (hodnocením mléčných žláz), změřit puls a tlak a vyhodnotit stav vašich očí a kůže, stejně jako vašich plic a srdce..

Nakonec řekne, kdy byste měli navštívit LCD na další schůzku.

A co se stane dál?


Všechny těhotné ženy jsou předávány dalším odborníkům i laboratoři. Musí jít a projít:

 • analýza stolice a moči (obecně),
 • moč pro bakteriální setí,
 • krev krve (obecná analýza),
 • krev z žíly (pro biochemii, krevní skupinu a Rh faktor),
 • krev na syfilis, HIV, hepatitida,
 • krevní cukr, koagulabilita,
 • vaginální výtěr pro infekci TORCH a mikroflóru,
 • v ordinaci terapeuta, ORL specialisty, endokrinologa, optometristy a zubního lékaře (nezapomeňte je navštívit - s dítětem v náručí bude velmi obtížné léčit zuby),
 • EKG a ultrazvuk.

Ve veřejných nemocnicích by měly být všechny tyto testy a vyšetření poskytovány bezplatně..

Lékaři vás někdy mohou odkázat na další testy nebo na specializovanější lékaře..

Zpravidla budete posláni do laboratoře po první návštěvě gynekologa a při vaší druhé návštěvě (za týden nebo dva) k němu přijdete s předem připravenými analýzami. Poté, co se na ně gynekolog podíval, může vám předepsat vitaminy a / nebo léky, které jsou ve vaší poloze bezpečné. Existuje však seznam léků, které jsou předepsány téměř všem těhotným ženám. Jedná se o: kyselinu listovou, multivitaminy, jód, přípravky obsahující vápník (zejména pokud zubař zaznamenal problémy se zuby).

Pokud vaše těhotenství postupuje podle očekávání, čeká na vás gynekolog jednou za měsíc a zubař a terapeut jednou za tři měsíce. Blíže k porodu (od 36 týdnů) byste měli častěji chodit k gynekologovi - každých sedm dní, až do narození.

Obecně platí, že registrace z roku na rok je pro „trpící“ výhodnější. Některé budoucí matky jsou samozřejmě několikrát za měsíc nepříjemné, když žádají o dovolenou v práci, aby navštívily gynekologa-zubařku-terapeutku... Ale šéfové nechte být ve vaší pozici - jste nyní těhotná, což znamená, že nemáte právo odmítnout... A nakonec, velmi brzy vaší mateřské dovolené, takže nemyslete na kariéru, ale na své dítě, pro které jsou testy zdravotního stavu velmi důležité. Postarej se tedy o sebe a všechno bude v pořádku!

Články O Neplodnosti