Hlavní Bolest

Porod: když je čas jít do nemocnice?

Olga Krasseinstein, doula: Čekala jste dlouho... A teď konečně, začalo to! Ale je to „to“? Co dělat? Již běží? Nebo zůstat trochu déle doma?... Přece jen nechci přijít do nemocnice dříve, než je nastavený čas...

Mnoho žen si klade tyto otázky na konci těhotenství. A ti, kteří čekají na své první narození, a ti, kteří již mají zkušenosti.

Kupodivu neexistuje žádná jednoznačná odpověď. Nejvyšší průměrnou odpověď můžete získat od svého lékaře nebo telefonicky na pohotovosti porodnice v jakékoli nemocnici.

Zní to takto:

Stojí za to jít do nemocnice, pokud během jedné hodiny bude interval mezi kontrakcemi pět minut a samotný boj bude trvat minutu.

Na čem jsou tato doporučení založena a jak jsou přiměřená?

Faktem je, že zaměstnanci porodnice chtějí vidět ženu v porodu, když již ukončila latentní fázi porodu a začala aktivní. Poté může být přemístěna do mateřské místnosti a začít aktivně řídit její narození.

Aktivní práce je podle lékařů považována za diagnostiku otevření děložního hrdla v 3,5 - 4 cm.

Pravděpodobně k takovému zveřejnění mohou vést poměrně časté a intenzivní kontrakce. To znamená, že pokud jsou kontrakce vzácné a krátké, je nepravděpodobné, že by vedly k otevření o čtyři centimetry. Z toho vycházejí doporučení porodníků.

Co se děje v reálném životě?

Ve skutečném životě existuje tolik možností pro rozvoj událostí, jako jsou ženy.

Je možné, že něčí kontrakce budou silné a prodloužené, ale ne pravidelné, a přesto povedou k přechodu do aktivní fáze práce.

Někdo má pravidelné kontrakce, ale méně často než jednou za 5 minut, a není příliš silný, některé mají jeden nebo dva silné, někdy mají časté kontrakce, ale při vyšetření v nemocnici se ukázalo, že zatím nepřinesli odhalení...
Někdy se všechno stane náhle, když se vzácné a slabé kontrakce najednou změní v silné a porod jde velmi rychle...

Opravdu, každá žena má své vlastní narození: někdy latentní fáze s kontrakcemi jednou za 10 minut trvá několik dní, někdy není vůbec zaznamenána.

Co dělat?

Jednoznačná odpověď samozřejmě neexistuje..

Přítomnost sekretů lze považovat za další známky vývoje porodu - současný výtok z korkové sliznice nebo únik plodové vody nebo malé špinění. (Jak víte, vypouštění vody je podle protokolů ministerstva zdravotnictví příležitostí k výletu do nemocnice).

V každém případě zkuste být vedeni také intuicí a nejen plánem bojů.

Pokud zvolíte domácí porod, pak tato nejasnost nebude problém. Narození bude jen pokračovat, nemusíte se rozhodovat, kdy jít.

A pokud se chystáte porodit v nemocnici, pak buďte připraveni na to, že vaše kontrakce nebudou oceněny, možná vám bude řečeno, že nejste „při porodu“ a nabídnete návrat domů. V tomto případě se nenechte naštvat, je lepší se opravdu jen vrátit domů...

Pokud byly vaše kontrakce nepravidelné a málo silné a náhle ustoupily tlaku a staly se velmi častými a dlouhými, s krvavým výbojem nebo uprostřed výtoku plodové vody, může být dodání velmi brzy, měli byste si pospíšit.

Je také třeba si uvědomit, že jakékoli krvácení je důvodem, proč jít do nemocnice, a pokud je to závažné, měli byste zavolat sanitku.

Můžete se také zaměřit na emoční stav ženy. Hluboká absorpce, ne zcela adekvátní reakce na ostatní, určité zmatení myšlenek - to jsou známky aktivního porodu.

Celkovým množstvím příznaků a za předpokladu veškerého možného vývoje se tedy můžeme pokusit uhodnout, v jaké fázi práce je žena v práci..

Kdy jít do nemocnice během porodu

Ženy v posledních měsících těhotenství mají vždy zájem: kdy jít do nemocnice? Překvapení, ale i ti, kteří se již stali matkou, o tom přemýšlejí. Nebojte se: je nemožné vynechat rozhodující okamžik. Abyste však nebyli nervózní a včasní, musíte si všechny informace prostudovat předem. Řeknu ti, kdy musíš jít do nemocnice a jak rozeznat kontrakce.

Foto: Sukhorukova L.N., Kuchmenko V.S., Tsekhmistrenko T.A. Biologie. 8. třída. Učebnice. - M.: Vzdělávání, 2009. - 160 s.

Kdy jít do nemocnice: známky porodu u žen

V mé praxi bylo mnoho případů, kdy ženy přišly do nemocnice příliš pozdě nebo příliš brzy. Jeden z mých pacientů často zaměňoval falešné kontrakce se skutečnými a téměř každý den přišel do porodnice. A to je teprve 38. týden těhotenství! Přirozeně byla nucena odejít, protože zde nebyla zmínka o pracovní činnosti.

Mnoho z nich se bojí předčasného porodu (do 37. týdne těhotenství). WHO zprávy, že tento jev je u zdravého těhotenství vzácný. Proto, pokud všechno šlo dobře, nebojte se, ale počkejte klidně. Pamatujte, že otěhotnění je k ničemu.

Aby nedošlo k utrácení dalších peněz za taxi nebo k tomu, aby jste neustále zavolali sanitku, zacházejte s nadcházejícím narozením klidně a nepanikařte. První předchůdci porodu se zpravidla objevují pár dní před nejradostnější událostí. Určitě budete mít čas se připravit. Možná jste ani nevěděli, co by to mohlo být..

Zaměřuji vaši pozornost na hlavní příznaky nadcházející schůzky s dítětem:

 • Prolaps břicha.

Tento příznak nepomůže odpovědět na otázku, kdy jít do nemocnice, protože se objevuje několik týdnů před porodem. Jednou si těhotná žena všimne, že je snadnější dýchat, a zdá se, že její žaludek se přitahuje k zemi. Tomu se říká snížení břicha: dítě uvnitř se blíží k porodnímu kanálu.

Spolu s prolapsem břicha zmizí také dušnost a pálení žáhy. To nemůže, ale potěší nastávající matku. Zvýšený tlak na močový měchýř a vnitřní orgány.

 • Naštvaná žaludek nebo časté stolice.

Mnoho nastávajících matek říká, že na den nebo dva nebo přímo v den narození často chodí na záchod, aby vyprázdnily střeva. Tělo se tak čistí před nadcházející důležitou událostí..

Foto: Sukhorukova L.N., Kuchmenko V.S., Tsekhmistrenko T.A. Biologie. 8. třída. Učebnice. - M.: Vzdělávání, 2009. - 160 s.

 • Ztráta váhy.

Kdy potřebujete jít do nemocnice? Všimli jste si, že ztratili malou váhu a otok spal? Všimli jste si, že váhy ukazovaly o pár kilogramů méně? Toto je normální výskyt před porodem - připravte si kufr..

 • Hnízdní syndrom.

Moji pacienti mi opakovaně říkali o takových příznacích porodu. Mimochodem, je to docela běžná událost. Je to jednoduché - budoucí matky budou mít hnízdní syndrom. Co to znamená? Žena se začíná připravovat na vzhled dítěte: mytí a hladení, mytí, čištění, nutí svého manžela k přeskupení. 90% žen čelí tomuto chování a všechno se děje nedobrovolně.

 • Korek.

Během těhotenství byl vstup do dělohy spolehlivě uzavřen malou sraženinou hlenu - korkem. Den nebo dva před narozením opouští vagínu. Mnoho žen se tohoto jevu bojí, ale to za to nestojí. Zevně vypadá korek jako hlen s malými žilkami, průhledný nebo nažloutlý. Může být také hnědá nebo mírně zelená..

Mnoho žen hlásí, že jejich pánevní kosti bolí. Je to kvůli jejich postupné divergenci před porodem..

Foto: Nosal E. Narození podle přírody. - M: Eksmo, 2020.-- 200 s.

 • Změna chování dítěte.

Než se narodíte, dítě šetří energii. Pohybuje se méně často a hodně spí. To je normální, nicméně, pokud se dítě dlouho nepohybuje, je to důvod k obezřetnosti.

Mnoho matek také zaznamenává změnu chuti k jídlu a ostré změny nálad. Poslouchejte svou intuici: zřídka selže. Shromážděte všechny věci, které potřebujete k dodání, předem a udržujte kontakt s lékařem. Přesně vám řekne, kdy je čas jít do nemocnice. Pamatujte, že je lepší být v bezpečí, než nechat ujít důležité předchůdce porodu..

Kdy jít do nemocnice: jak rozeznat kontrakce

Moji pacienti se mě ptají: kdy jít do nemocnice při prvním narození? Nastávající matky se tak bojí porodu doma, že nekonečně hledají informace o tom, jaké kontrakce jsou. Tuto otázku podrobně prozkoumáme.

Pravidelné kontrakce jsou tedy rytmické kontrakce dělohy, které tlačí dítě k východu a vedou k otevření děložního hrdla. Mnozí je srovnávají s bolestí během menstruace. Ve skutečnosti existují určité podobnosti. Na začátku porodu cítíte těžkost v podbřišku, bolest v dolní části zad, nepohodlí ve vaginální oblasti.

Pravděpodobně jste již zažili tyto pocity během posledního měsíce těhotenství více než jednou. Byly to tréninkové boje. Co to je? Jméno mluví samo za sebe: zkouška před skutečným narozením. Děloha se pomalu stahuje a připravuje se na nadcházející událost..

Takové kontrakce, jejichž četnost není dlouhá, se často objevují v posledním měsíci těhotenství a jsou pravidelné. Byly popsány podrobněji. moji kolegové ve své vědecké práci. Musím se připravit? Když víte, jaké boje chodí do nemocnice, nebudete zmatení. Je snadné rozlišit dva typy od sebe navzájem: tréninkové souboje se obvykle konají, pokud něco děláte, osprchujte se nebo změníte polohu. Při skutečných bojích takové triky nefungují..

Foto: Lankowitz A. Učebnice porodnictví a gynekologie - M: MEDGIZ, 1963

Jak tedy poznáte skutečné kontrakce? Kdy jít do nemocnice? Všimněte si, že kontrakce jsou periodické:

 1. Objeví se bolest a potom prochází, pak se znovu objeví a znovu prochází. Zpočátku jsou křeče krátkodobé - asi 15 sekund. Pak klidný.
 2. Postupně se zvětšují periody bolesti a zkracují se chvíle relaxace.
 3. Postupem času jeden boj trvá asi minutu, bolest se stává silnější a těžší snášet. Relaxační období rychle klesá: mezi nimi je asi 10 minut.
 4. Jak počítat kontrakce a kdy jít do nemocnice? Všimněte si doby, během níž bolest ustupuje. Pokud toto období trvá asi 20 minut, znamená to, že práce začala. Neváhejte a jděte do nemocnice.

Mnoho chytrých telefonů má možnost stáhnout speciální aplikaci pro počítání kontrakcí. To je velmi výhodné pro ty, kteří nerozumí tomu, jak jednat..

Rozumíte, kdy během porodu zavolat sanitku? Mnoho žen dává přednost pobytu doma co nejdéle. To však nedoporučuji. Dokonce i primiparous děti mohou najednou mít rychlý porod. Více se o tom můžete dočíst v článku. "Rychlé zrození v moderní porodnictví". Proto je lepší zůstat pod dohledem lékařů déle..

Foto: Lankowitz A. Učebnice porodnictví a gynekologie - M: MEDGIZ, 1963

Před prenatálními kontrakcemi má žena často plodovou vodu. Tento předzvěst je také těžko minout. Praxe ukazuje, že mnoho žen zaměňuje tento příznak s nedobrovolným močením.

Jak pochopit, že v tomto případě je čas v nemocnici? Je to jednoduché: musíte jít okamžitě. Dlouhý pobyt bez vody je pro dítě špatný. Kromě toho existují chvíle, kdy se voda odklonila, ale nedochází ke kontrakcím. V tomto případě se nazývají uměle.

To by se nemělo bát: doručení proběhne bez problémů. Někdy vytéká voda: pomalu teče podél vnitřního povrchu stehen. Tento příznak také naznačuje nutnost navštívit lékaře.

Zajímá vás, co má jít do nemocnice? Ve skutečnosti na oblečení, které nosíte, nezáleží. Oblečte se pohodlně. Hlavní věc je, že ve vaší tašce, která byla shromážděna v nemocnici předem, jsou potřebné věci (noční košile a župan).

Dozvěděli jste se, co bojuje do nemocnice. Nebojte se: příroda vám řekne, jak jednat. Je však také nutné se předem seznámit s cennými informacemi.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Zdroje:

 1. Předčasné narození // https://www.who.int/ru/news-room/fact-sheets/detail/preterm-birth
 2. Buzumova J.)., Bazarbaeva J.U., Nurmanalieva E.B., Kanigaeva A.M., Seksenova A.B. Problémy falešných kontrakcí v moderní porodnictví // Bulletin Kazakh National Medical University. - 2018. - Ne. 3. - S. 11-14.
 3. Zhelezova M. Rychlé zrození v moderní porodnictví // Praktické lékařství. - 2016. - č. 1 (93). - S. 16–20.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Kdy jít do nemocnice

Když je čas do nemocnice

„Kdy jít do porodnice“ - to je snad ten nejpalčivější problém, který začíná trápit nastávající matku v posledním trimestru těhotenství. Obzvláště se obávají ženy, které se poprvé připravují na matku. Strach z porodu doma, který nemá čas se dostat do porodnice, je naprosto přirozený. Teplá úzkost, mimo jiné, vaše oblíbené filmové zařízení, když žena cítí ostrou bolest a uvědomí si, že se chystá porodit.

Posloucháme signály našeho vlastního těla

Ve skutečnosti ve většině případů žena uspěje nejen včas, aby se dostala na porodnici, ale také klidně shromáždila potřebné věci, zavolala svým příbuzným a pomalu porodila. Je pouze důležité slyšet signály, které tělo vydává. Tyto signály jsou předchůdci práce u žen.

Existují dva příznaky, díky nimž je vysoce pravděpodobné, že příští den dojde k porodu. Jedná se o pravidelné kontrakce a vypouštění plodové vody. Kromě toho existuje mnoho nepřímých příznaků, které se mohou objevit, nebo mohou zcela chybět nebo nepozorovaně.

Několik dní před důležitou událostí se ženské tělo restrukturalizuje, hormonální pozadí se mění. V tomto ohledu si může žena všimnout mírného úbytku hmotnosti a snížení otoků. Tělo se tak zbaví přebytečné tekutiny. Kromě toho se stolice může během několika dnů častěji vyskytnout a může dokonce dojít k průjmu. To je také přirozené očištění těla před porodem..

Důležitým předzvěstí porodu je průchod sliznice. Cork je ochranná bariéra, která chrání vstup do děložního čípku před vnějším prostředím, bakteriemi a houbami, které obývají vagínu. Žena dokáže detekovat silné sekrece hlenu, od průhledné po krvavou. Nelze je zaměňovat s nebezpečným krvácením, protože se jedná o sraženiny hlenu. Korek může odcházet jako celek, nebo se může postupně odlévat v průběhu času, až dva týdny. Je důležité pochopit, že poté, co korek prošel, vstup do děložního čípku již není chráněn, což znamená, že byste neměli navštívit bazén, vykoupat se a je vhodné přestat mít sex.

Prolaps břicha je dalším příznakem blížícího se porodu. Po snížení dna dělohy se pro ženu snadněji dýchá, ale nutkání k močení se stává častější. Je dočasně obtížné zaměřit se na tento jev, protože u některých žaludek klesá 2 týdny před porodem a pro někoho přímo během porodu..

Pokud si žena všimne některého z výše uvedených příznaků, jedná se pouze o připomenutí a varování, že k porodu dojde v blízké budoucnosti. Žádný z těchto příznaků nevyžaduje lékařskou péči, pokud nedojde ke všeobecnému zhoršení pohody..

Existují však dva signály, které říkají, že musíte sbírat věci a chodit do nemocnice.

Prvním z nich je vylití vody. Bez ohledu na gestační věk a to, zda kontrakce začaly nebo ne, pokud zjistíte, že vaše voda prošla, musíte se do hodiny a půl dostat do nemocnice. Je nemožné nevšimnout si vypouštění vody. Množství tekutiny po průniku plodové vody bude poměrně velké. Nenechte se obtěžovat mírně mokrým spodním prádlem - jedná se o přirozený nárůst hlenu před porodem..

Pravda a tréninkové zápasy

Nejdůležitějším znakem nástupu práce je práce. Většina žen během posledních měsíců těhotenství cítí břišní napětí. Žaludek se zdá být kamenný a pocit tahu se objevuje nejen v žaludku samotném, ale také v dolní části zad. Tyto pocity jsou podobné nepohodlí během menstruace..

Existují takzvané tréninkové zápasy Brexton-Hicks. Je velmi jednoduché rozlišit falešné boje od pravých. Nejsou příliš bolestivé, ale to není hlavní věc. Skutečné pracovní bolesti jsou vždy pravidelné, tj. Opakují se v pravidelných intervalech, které se postupně snižují. Například břišní napětí nastává každých 10 sekund každých 12 minut. Nejprve je interval mezi kontrakcemi poměrně velký a jejich intenzita a bolest jsou velmi mírné. To vám umožní klidně pozorovat sebe a všimnout si, zda pravidelné kontrakce nebo ne. Interval mezi falešnými kontrakcemi je vždy odlišný, navíc se mohou snižovat a zintenzivňovat v závislosti na fyzické aktivitě a poloze těla. Skuteční budou růst bez ohledu na vaše činy.

Takže, pokud se rozhodnete, že jste zahájili pravidelné boje, když jdete do nemocnice, řekne vám váš emoční stav. Měli byste jít do porodnice, když už nejste doma. Měli byste však ještě počkat na interval mezi záchvaty alespoň ne více než 9 minut, abyste nestrávili příliš mnoho času čekáním před domem.

Pokud narození není poprvé

Předpokládá se, že druhé a další narození jsou mnohem rychlejší než první. Ve skutečnosti tomu tak není vždy. Ale žena, která čelí druhému porodu, kdy má jít do nemocnice, se může sama rozhodnout. Už ví, jaké kontrakce jsou a jak je spočítat. Je třeba vzít v úvahu pouze to, že při druhém narození je rychlost nárůstu pracovní aktivity, a tedy i intenzifikace a zrychlení práce, obvykle rychlejší.

Pokud těhotenství pokračuje s určitými zvláštnostmi, může být nutné plánovanou hospitalizaci krátce před očekávaným datem. Lékař může pacientovi poradit, kdy má jít do nemocnice s pánevní prezentací. To může být nutné provést s přihlédnutím k samotným předchůdcům porodu. Koneckonců, až bezprostředně před porodem, lékař obvykle rozhoduje o tom, jak bude porod proveden s pánevní prezentací - přirozeně nebo pomocí císařského řezu.

Kdy jít do nemocnice

Jak si nechat ujít okamžik, kdy porod začíná, a nezdržet se sanitkou, většina žen se bojí. Někdy touha přiblížit dlouho očekávaný okamžik spouští mechanismus auto-doporučení. A žena najde všechny příznaky a znaky zaznamenané v příručkách a článcích z internetu. Jak se nechat zmást, nepropadat panice a jít do nemocnice včas, dozvíte se z tohoto článku.

Harbingers při porodu

Obvykle je otázka: „Kdy jít do nemocnice?“ obtěžuje nezkušené maminky. Každý porodník-gynekolog nebo přítelkyně moudrá v mateřství vám poradí, abyste počkali na časté pravidelné kontrakce. A to je pravda. Zejména pokud nedávno žena dostala takové signály od těla:

čištění těla (průjem, časté močení);

nepravidelné napětí dělohy, většinou bezbolestné;

snížená fetální aktivita;

výtok hlenu z korku.

Jedná se o předzvěst nástupu práce a dosud není důvod k neklidu a rozhodnému jednání..

Kdy jít do nemocnice během porodu

Po těchto příznacích může dojít k tažným bolestem v břiše, obepínat dolní část zad a někdy i boky. Na těchto místech je těžkost a napětí. Postupně zmizí nepříjemné pocity a po několika minutách znovu povstanou. Boj tedy začíná. Nejedná se často o skutečné, ale tréninkové, přípravné kontrakce dělohy, které nevedou k nástupu porodu a postupně ustupují..

Pro nezkušené a někdy i vícečetné matky je obtížné určit povahu takových kontrakcí. Koneckonců existuje bolest, intenzita a často pravidelnost, ale k otevření děložního hrdla nedochází. V tomto případě je lepší jít do nemocnice, aby odborník potvrdil, že porod ještě nezačal a dítě se necítí dobře. S největší pravděpodobností vám zůstane v nemocnici pod dohledem až do narození dítěte.

Jaké bojuje jít do nemocnice

S výskytem skutečných kontrakcí, rostoucí bolest nedovolí pochybovat o tom, že porod začal. Děloha se stává pevnou na dotek. Nejprve se napíná a uvolňuje po dobu 5-10 sekund za 20-30 minut. Interval mezi kontrakcemi se postupně snižuje a jejich trvání se zvyšuje na minutu. Pokud se nemocnice nachází blízko vašeho domu, není nutná okamžitá pohotovost. Můžete počkat na interval mezi běžnými kontrakcemi za 5-7 minut a teprve potom jít do nemocnice. Během této doby budete mít čas se sbalit a zkontrolovat dostupnost potřebných věcí a dokumentů (cestovní pas, politika, výměnná karta).

Pokud porod není první, mohou se vyvíjet podle jiného scénáře rychleji. Proto musíte během druhé a následující těhotenství okamžitě jít do nemocnice, aniž byste čekali na krátký interval mezi kontrakcemi.

Pokud se voda pohnula

Odtok amniotické tekutiny někdy oznamuje nástup porodu. Uvolnění velkého množství kapaliny je obtížné nevšimnout. Pokud voda prošla, musíte do nemocnice okamžitě jít, aniž byste čekali na pravidelné kontrakce. I když k odtoku nedošlo v plném rozsahu (1,5 až 2 litry), vaše dítě je v nebezpečí, protože již není chráněno před vnějšími vlivy. Měl by se narodit do 10-12 hodin po prasknutí membrán. K boji obvykle dochází okamžitě po odtoku tekutiny a porod nastává bez komplikací.

Obvykle žena předem ví, která porodnice má jít a ve které dopravě: soukromým autem, taxíkem nebo sanitkou. Osobní dopravou je nejvhodnější se tam dostat, ale pouze pokud žena sama nejezdí. Sanitka bude muset počkat. Ale to je nejspolehlivější možnost, protože s možnými komplikacemi (rychlý porod, špatné zdraví ženy) ve speciálním dopravním salonu je vše, co potřebujete k poskytnutí pomoci. Je tu ještě jedna věc, kterou si musíme být vědomi. V městské porodnici jsou nejprve přijímány a vydávány sanitky a teprve poté ženy, které dorazily s kontrakcemi do vlastního auta nebo taxi.

Kdy jít do nemocnice na komplikace

Při nekomplikovaném dlouhodobém těhotenství žena cestuje do nemocnice během kontrakcí s krátkým intervalem. Existují však situace, kdy byste neměli čekat na vývoj klasického scénáře. Okamžitě vyhledejte pomoc, pokud:

voda potřísněná krví nebo zelení vytéká;

bolest břicha nezmizí, děloha se neuspokojí;

objevily se vaginální výboje s krevními nečistotami, které nemají nic společného s výtokem ze sliznice;

aktivita plodu se změnila: buď se téměř zastavila, nebo se stala příliš silnou a bolestivou;

je zřejmé zhoršení pohody ženy, zvýšený tlak, bolest hlavy, problémy s močením.

I když situace není kritická, je lepší ji hrát bezpečně a včas vyhledat lékařskou konzultaci, aniž by to ohrozilo vaše zdraví a zdraví dítěte.

Žena může jít do porodnice sama, pokud se jedná o doporučení lékaře provádějícího těhotenství. Indikace pro hospitalizaci jsou:

Plánovaná císařská sekce. Pokud existuje vysoká pravděpodobnost komplikací při porodu, měla by žena jít do nemocnice předem, aby zdravotnický personál provedl všechny přípravné postupy.

Předjíždění těhotenství. Pokud datum údajného porodu uplynulo a dítě se nepokouší narodit, připravují odborníci ženské tělo na nadcházející porod a v případě potřeby stimulují nástup porodu.

Bez ohledu na situaci by nastávající matka neměla panikařit, pokud je to nutné, vyhledat pomoc a řídit se doporučeními lékařů.

Jak a kdy jít do nemocnice?

Devět měsíců, které jste nosili pod svým srdcem, končí. Blíž a blíž je hodina X a vzrušení je větší. Mnoho lidí přemýšlí, kdy porod přijde a kdy musíte jít do nemocnice? Není možné předem stanovit přesný čas a datum narození, pokud není naplánován lékařský zásah.

Při registraci obvykle lékař stanoví odhadované datum narození, tzv. PDR. V průměru těhotenství trvá 280 dní nebo 40 týdnů, ale každá žena a její dítě jsou jedinečné, existuje mnoho faktorů, které ovlivňují průběh těhotenství a jeho trvání pro konkrétní ženu. Předpokládá se, že normální plné těhotenství je od 38 do 42 týdnů. Existují také další metody, které pomáhají určit datum narození.

Jak určit DA?

Některé ženy, které znají přesné datum navrhované koncepce, začínají odpočítávání od tohoto dne. Den pohlavního styku a den početí se však nemusí shodovat, k oplodnění vajíčka může dojít i později během několika dnů.

Lékaři navrhují metodu „v kalendáři“ nebo „menstruace“. Ke dni zahájení poslední menstruační periody se přidá 280 dní a považuje se za DA. Můžete vypočítat jiným způsobem, přidat 7 dní k datu zahájení vaší doby a vrátit ji zpět 3 měsíce. Tato metoda není vhodná pro ženy s nepravidelným cyklem..

S rozvojem medicíny byla také použita metoda stanovení PDE podle výsledků ultrazvuku, prováděná až 12 týdnů. Ultrazvuk později takové výsledky nepřinese, protože vývoj každého dítěte je individuální, výška a hmotnost závisí na dědičnosti, těhotenství, zdraví matky a dalších faktorech..

Existuje také metoda pro stanovení PDR z prvních pohybů plodu. Nulliparous obvykle začíná pociťovat pohyby od 20 týdnů, mnohočetné - o něco dříve od 18 týdnů. Tato metoda je však velmi pochybná, protože pocit prvních pohybů je velmi subjektivní..

Jak vidíte, mnoho metod má své nevýhody, lékaři se spoléhají hlavně na definici PDD podle kalendáře a první ultrazvuk až 12 týdnů.

Což znamená přístup porodu?

Při dlouhodobém těhotenství 1-2 týdny před narozením se objevují prekurzory.

Většina žen si všimne následujících příznaků:
• žaludek klesá, je snadnější dýchat, ztráta dechu a pálení žáhy
• Je možné snížení hmotnosti o 0,5-2 kg
• objeví se tréninkové zápasy
• sliznice s hnědými listy žil
• vyniká kolostrum
• „hnízdní syndrom“ se zesiluje

Ne nutně všechno, ale pravděpodobně si všimnete některých příznaků doma.

Začátek porodu

Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací, doporučuje se, aby žena počkala na začátek porodu doma. Pokud existují náznaky, že byste měli jít do nemocnice předem, pak vypíšou směr přibližně 1 - 2 týdny před PDD.

Po pocitu prvních kontrakcí začněte čas mezi kontrakcemi. Pokud se nejedná o falešné kontrakce, budou zbytkové periody mezi kontrakcemi postupně zkracovány. Zpočátku kontrakce mohou trvat 5-10 sekund s frekvencí až půl hodiny. Pravidelné kontrakce 20-30 sekund s frekvencí 15-20 minut signalizují, že je čas jít do nemocnice. Začalo se latentní období první fáze porodu, která trvá 4-6 hodin.

Když jste doma, sbírejte sáčky v nemocnici (pokud již nejsou shromážděny), osprchujte se, ořízněte si nehty, je vhodné otřít lak na nehty, je možné nechat bezbarvé, oholit pubis. Je také vhodné nezatěžovat žaludek těžkým jídlem.

Porod není rychlý proces. Průměrná doba práce u primiparous ženy je od 12 do 20 hodin! U vícečetných porodů trvá 6 až 12 hodin. Rychlé narození trvá 3-4 hodiny.

Pokud je interval mezi kontrakcemi 7 minut nebo méně, pak začíná aktivní fáze první periody porodu, je děložní hrdlo vyhlazeno a připraveno k otevření. Pokud jste stále doma, měli byste si pospíšit do nemocnice. Pokud žijete v blízkosti nemocnice, je možné čekat až do tohoto intervalu doma.

Pokud je na začátku plodová voda

Pokud jste před zahájením porodu nebo na samém začátku ztratili vodu, doporučujeme vám okamžitě jít do nemocnice. Na konci těhotenství je objem vody asi 1,5 až 2 litry. Norma je, když voda teče na konci první fáze porodu, kdy se děložní hrdlo začíná otevírat.

Voda může mírně vytéct (všimnete si ji na prádle) nebo ji okamžitě vytéct, je to signál, že se zlomí fetální membrány a je vhodné, aby se dítě narodilo v následujících 12 hodinách.

Je-li to možné, je vhodné ukázat lékaři plenu nebo plachtu, kde voda vylila, nebo alespoň vyhodnotit její barvu. Dobrá je voda bez krve, průhledná.

Nejčastěji se po odtoku vody začíná běžná práce a porod probíhá bezpečně.

Nebezpečné příznaky, kdy je nejlepší okamžitě kontaktovat nemocnici

V některých případech se mohou během těhotenství vyskytnout komplikace, pokud je vyžadována neodkladná péče. Věnujte pozornost těmto znakům:
• špinění krve, podobné menstruaci
• únik nebo vypuštění plodové vody
• silná bolest břicha
• pohyby dítěte jsou neobvykle silné nebo slabé nebo se zcela zastavily
• silná bolest hlavy, rozmazané vidění (nebo blikající mouchy před očima), vysoký krevní tlak atd..

Pokud pociťujete bolest nebo nepohodlí, kontaktujte svého lékaře nebo porodnici.

Jak se dostat do nemocnice?

Před zahájením porodu je vhodné určit porodnici, ve které porodíte. Pokud plánujete narození partnera, musíte se o to předem postarat a získat povolení od hlavního lékaře. Je-li plánováno placené narození, je nutné uzavřít smlouvu s vybranou porodnicí. V současnosti v Tule neexistují žádné smluvní dodávky, ale někdy nastávající matky volí porodnici v Moskvě a Moskevské oblasti, kde jsou takové služby k dispozici..

I když jezdíte dobře, je lepší, když vás odvezou do nemocnice. Pokud pracovní aktivita začala, měl by se člověk zdržet sedění a položit polštáře na místo. Můžete také vždy zavolat sanitku, která vás zavede do nemocnice.

Jaké dokumenty si mám vzít s sebou do nemocnice a kam jít po příjezdu?

Je pravidlem, abyste měli s sebou vždy následující dokumenty:
• výměnná karta, kde se zadávají údaje o vyšetřeních ve třetím trimestru a výsledky analýz
• cestovní pas
• zdravotní pojištění
• rodný list
• smlouva (pokud jste ji uzavřeli)

Všechny přicházející ženy v práci jsou registrovány v přijímacím oddělení. Ve státních porodnicích budete zpravidla požádáni, abyste se převlékli do šatů (šatů) porodnice, oblékli si pantofle a dali věci příbuzným.

V případě neexistence výměnné karty můžete být v observatoři pro neobjasněné ženy a infekce.

Sbíráme tašky v nemocnici

Před narozením je vhodné sbírat tašky: k dodání (bude to velmi malé), po porodu a sáček s věcmi k propuštění.

Na porodnici přicházejí po ruce pouze omyvatelné pantofle. Některé porodnice vám umožňují přinést láhev vody, mobilní telefon.

Pro období po porodu sbírejte samostatnou tašku, příbuzní vám ji přinesou. Zde je ukázkový seznam, který by vám mohl být užitečný:

 • hygienické vložky (poporodní nebo si vyberte největší);
 • kalhotky (nejlepší ze všech, jednorázové, 5-7 kusů);
 • plenky na jedno použití
 • hygienické potřeby (mýdlo, zubní pasta, kartáč, hřeben, šampon, mokrý toaletní papír atd.);
 • mobilní telefon a nabíječka
 • balení jednorázových plenek pro novorozence (v ceně 7 ks za den)
 • tekuté mýdlo pro děti, mokré ubrousky pro novorozence (pokud je s vámi dítě)
 • krém na praskání bradavek
 • dvě kojící podprsenky;
 • 1,5 l láhev na vodu
 • pohár, lžíce, nůž atd..
Můžete objasnit seznam potřebných věcí v nemocnici. Bude také užitečné vést rozhovor v této nemocnici s nedávnými porodními známkami a upravit seznam.

Pro vypuštění připravte samostatný pytel s věcmi pro dítě (od plenek po čepice a teplé kombinézy nebo jiné oblečení pro sezónu). Je také vhodné pro mámu připravit oblečení na propuštění, počínaje spodním prádlem a končící botami. Potom vaši příbuzní nemusejí spěchat kolem domu, aby hledali věci k propuštění.

Přidružené doručení

Se souhlasem hlavního lékaře je v některých porodnicích přítomnost manžela povolena při porodu, například v regionálním perinatálním centru Tula. To může být také předepsáno ve smlouvě, pokud máte v úmyslu porodit „na základě smlouvy“.

Je nutné předem připravit osvědčení se závěrem o fluorografii a kontaktovat nemocnici přibližně za 36 týdnů, abychom získali povolení od hlavního lékaře. Může také vyžadovat výsledky vyšetření na HIV, RW, nátěr na flóře z ústní dutiny.
Je nepřijatelné, aby partneři se známkami nemoci byli při narození přítomni, jako je SARS.

A co je nejdůležitější, pamatujte, že při porodu je důležité zůstat v klidu! Snadný porod!

Čas jít do nemocnice: kdy je čas se připravit během prvního těhotenství, během druhého a třetího narození

Ženy, které se chystají stát matkami, by měly přesně vědět, kdy mají jít do nemocnice. Tato otázka je zvláště důležitá pro primipary.

Porodník, gynekolog, musí říct nastávající matce, co se děje s tělem během porodu a odtoku vody, aby pochopila, kdy je čas jít do nemocnice.

Jak pochopit, že je čas porodit, v prvním těhotenství?

Otázka, kdy jít do nemocnice během prvního těhotenství, je zmatená všemi ženami. Lékař, který těhotnou ženu vede, by ji měl informovat o zdravotním stavu, na kterém bude záviset povaha porodu. Po 35–36 týdnech nastávající matka zjistí plánované místo narození, takže ve 39. týdnu těhotenství, kdy přijde čas jít do nemocnice, nebudou zbytečné problémy.

Žena podstupuje četné vyšetření, které odráží stav dítěte a samotné těhotné ženy. Rozhodnutí, kdy potřebujete jít do místa narození do nulliparous, je založeno na individuálním posouzení výsledků všech studií a rizik..

Boje začaly - je čas?

Kontrakce jsou svalové kontrakce dělohy. Jejich výskyt znamená skutečnost, že žena začala rodit. Jděte do nemocnice během kontrakcí, když se děložní hrdlo začíná otevírat, mělo by to být okamžitě. To platí zejména pro druhé a následující těhotenství, protože žena rodí mnohem rychleji než poprvé v životě.

S jakým intervalem kontrakcí není možné odložit?

Po jiné období před porodem ženy pociťují falešné kontrakce, které se vyznačují nepravidelností a bezbolestností. Prvočíselník často nedokáže rozlišit mezi falešnou prací a skutečnou prací a přemýšlí, jaký druh práce má jít do nemocnice..

 • přicházejí v pravidelných intervalech;
 • bolestivé a jejich intenzita závisí na prahu bolesti ženy při porodu;
 • dochází ke snížení intervalu mezi kontrakcemi;
 • bolest zesiluje z scrum na scrum.

V jakém intervalu kontrakcí jít do nemocnice, závisí na zdravotním stavu ženy. Ale je to lepší, když identifikujete pravidelnost kontrakcí dělohy, aniž byste čekali na otevření krku, zavolejte sanitku.

Pokud plodová voda odešla

Odtok vody při normálním porodu znamená konec prvního porodu a úplné otevření děložního krku. Pokud voda odešla, jděte do nemocnice, když se otevře plodová voda, musíte okamžitě ne déle než minutu, protože než se dítě narodí, zbývá jen velmi málo. Ve druhém období se matka musí začít tlačit, aby vyloučila dítě z dělohy. Po odchodu vody je nutné jet do porodnice s opakovaným porodem rychleji kvůli možnosti porodit před dosažením nemocnice.

Jaké pocity objasňují bezprostřední začátek?

O tom, kdy během těhotenství chodit do porodnice, kromě kontrakcí a odtoku plodové vody, bude žena informována o výstupu ze sliznice, která zakrývá děložní krk. Jedná se o hromadění hustého hlenu o objemu asi 3 mililitry a může vyjít maximálně dva týdny před porodem, nebo možná již během porodu. Přítomnost krevních pruhů v korku je normální a neměla by vyděsit nastávající matku.

Amniotická tekutina a sliznice

Ve druhém a třetím narození

Pro ženu je snazší pochopit, kdy chodí do porodnice během druhého porodu, protože ji lze přesněji řídit svými pocity, které zažily při prvním porodu..

Chodit do mateřské nemocnice během třetího porodu, kdy začaly křeče, je nutné co nejdříve, aby byla zajištěna bezpečnost matky a dítěte, které se narodí do pěti hodin.

Jak vypočítat datum dodání?

Jak pochopit, že je čas jít do porodnice, řekne gynekolog těhotná žena. Následující metody pro stanovení data narození dítěte:

 • podle ultrazvukového vyšetření;
 • podle gynekologického vyšetření;
 • podle počtu údajných koncepcí;
 • podle poslední menstruace;
 • při prvním míchání plodu.

Příprava na porod

Žena se připravuje na dodání v předstihu, navštěvuje gynekologa a specializované specialisty a podrobuje se zkouškám. Pozitivním výsledkem přípravy je účast ve třídách školy pro těhotné ženy, kde budou kompetentně hovořit o tom, kdy jít do nemocnice, jak se tam chovat, ao prvních krocích péče o novorozence. Je užitečné připravit nejen morálně, ale také fyzicky, aby tělo správně reagovalo a svaly, pokud je to nutné, uvolňovaly a napjaly. Pomůže vám to dýchací cvičení, jóga a chůze.

Jak sbalit tašku v nemocnici?

Když musíte jít do nemocnice, vyvstává otázka, co by mělo být vzato ze základních potřeb. Taška pro ženu při porodu zahrnuje:

 • dokumenty: cestovní pas, pojištění, směnárna, směr, pracovní neschopnost;
 • oblečení pro mámu: župan, košile, prádlo, ponožky, omyvatelné pantofle;
 • hygienické potřeby: podložky, mokré ubrousky, toaletní papír, mýdlo, pasta, kartáč, hřeben, šampon;
 • hrnek a lžíce;
 • dětské oblečení: plenky, kapuce, vesty, obleky;
 • pro dítě: plenky, jednorázové plenky, vatové tampony, plenkový krém, figurína.

Když je čas do nemocnice?

V pozdních fázích těhotenství každá matka pečlivě naslouchá svému tělu a snaží se pochopit, „už to začalo a je čas na nemocnici nebo je příliš brzy?“ Shromáždili jsme několik mýtů, které „chodí“ mezi lidmi, a zjistili jsme o tom názor porodníka.

Mýtus 1: Bříško klesá - je čas?

To je samozřejmě první a nejviditelnější znak blížícího se narození. Hlava dítěte klesá do porodního kanálu, děložní svaly jsou napnuté a zdá se, že po plodu spěchá dolů. Břicho padá a stává se podobným tvarem jako hruška. Kromě toho si těhotná žena všimne některých změn ve zdraví: časté stolice a močení (protože hlava plodu vyvíjí větší tlak na močový měchýř a konečník). Existují také pozitivní změny - je snadnější dýchat, pálení žáhy a říhání se neobtěžují, plod již na žaludek a bránici netlačí tolik.

Ve skutečnosti: zdá se, že je to známkou toho, že je čas jít do nemocnice. Ale ne, brzy. Žaludek klesá zpravidla 1-3 týdny před hodinou X. Stojí za zmínku, že k tomu dochází pouze v primiparech. Pokud jedete do nemocnice podruhé nebo potřetí, břicho se sníží těsně před porodem. Navíc hodně záleží na tvaru pánve ženy, na velikosti plodu, na jeho poloze v děložní dutině - vpřed s hlavou nebo hýžděmi.

Mýtus 2: Korek je pryč

Před narozením se výtok z genitálního traktu (cervikální tekutina) stává hojným a několik dní před porodem drobků sliznice zhasne. Chránila plod před infekcemi a doslova ucpávala děložní hrdlo. Je to hustý, průhledný, lehce nažloutlý hlen, který se mimochodem může smíchat s malým množstvím krve, protože se zlomilo několik malých cév. Je třeba poznamenat, že výskyt slizničního výtoku z děložního hrdla v posledních týdnech těhotenství vůbec neznamená, že nastal čas pro porod.

Ve skutečnosti: toto nemusí být nutně jednorázová akce - někdy je korek oddělen po etapách, několik dní. Stává se, že od prvního výtoku hlenu (děložního čípku) po nástup porodu trvá 10 dní. Existuje několik dalších možností pro vývoj událostí: když děložní hrdlo změkne a mírně se otevře před porodem, korek může zůstat v děložním kanálku a vyniknout pouze během porodu, a možná jen těsně před porodem..

Mýtus 3: Pokud voda pominula - porodíte?

Těhotná žena může cítit, že voda vytéká nebo úplně ustoupila. To znamená, že močový měchýř praskne sám a existuje riziko infekce plodu, takže nemůžete dovolit, aby bezvodé období trvalo déle než 12 hodin. Příroda pochopila, že celý močový měchýř je aktivně zapojen do procesu porodu - musí vyvíjet tlak na děložní čípek tak, aby se během prvních kontrakcí protahoval.

Normálně se to děje po začátku bojů, ale existují případy, kdy se stane opak. Závisí to na objemu vody (obvykle asi 1,5 - 2 litry), velikosti plodu, na tom, jak se nachází, na gestačním věku. Kromě toho může být narušena integrita fetálního močového měchýře jak na začátku, tak ve středu a na konci porodu. Jsou chvíle, kdy nepraskne vůbec a dítě se narodí v močovém měchýři naplněném vodou, pak existuje nebezpečí, že dítě s prvním dechem může polykat vodu.

Ve skutečnosti: Je lepší, když těhotná žena chodí do nemocnice ne, když se voda pohne, ale mnohem dříve.

Mýtus 4: Začaly boje

Jak víte, v těhotenství se čas od času objevují „tréninkové zápasy“. Pokud jsou zpočátku vzácné, ne častěji než 1-2 kontrakce týdně, téměř vždy večer, pak s růstem plodu se jejich frekvence zvyšuje - až několikrát denně. Ale už 2 týdny před narozením má těhotná žena nové pocity - tzv. Prekurzorové kontrakce nebo falešné kontrakce. Jsou velmi podobné skutečným - jak v síle, tak v pocitu, ale nevedou k otevření děložního hrdla, netrvají dlouho. Ve většině případů jsou falešné kontrakce slabé, nepravidelné, i když se stává, že jsou zcela patrné. S nimi, děloha se periodicky napíná ve vlnách, jsou v dolním břiše a v bederní oblasti pocity „tahání“..

Ve skutečnosti: musíte se rozhodnout, jaké kontrakce máte. Skutečné, pracovní bolesti jsou pravidelné a postupně rostou. Navíc jistě vedou k otevření děložního hrdla, k čemuž nedochází při tréninkových kontrakcích.

Mýtus 5: Vždy je lepší jít do nemocnice předem

Zdá se, že všechno je logické: nechte lékaře vypadat, nikdy nevíte co. Porod je však dlouhý proces, zejména u primiparů. Samozřejmě, pokud je zdravotní stav nastávající matky alarmující, je nutná prenatální hospitalizace. Je to povinné v případě plánovaného řezu císařským řezem (nejpozději do 38 týdnů těhotenství), v přítomnosti jizev na děloze, obecných chronických onemocnění, s gestózou (pozdní toxikóza), narušením průtoku krve v placentě, retardací růstu plodu a hrozbou předčasného placentárního narušení. Tradičně doporučujeme hospitalizaci pro přemístění za účelem vyšetření a pozorování.

Ve skutečnosti: Stresové čekání v nemocnici nemůže vždy povzbudit zdravou těhotnou ženu, je lepší zůstat doma v klidném a známém prostředí.

První známky porodu: jak zjistit, že je čas v nemocnici

Poslední týdny těhotenství jsou vzrušující čas pro každou ženu.

Koneckonců, skutečné datum narození se ne vždy shoduje s datem, které pro vás lékař určil.

To je zvláště obtížné pro nastávající matky, které rodí poprvé.

První kontrakce, vypouštění vody, změna tvaru bříšku - to vše je teoreticky známo. Ale to, co předchůdci práce budou v praxi, zůstává tajemstvím matek.

Pokusíme se rozptýlit všechny vaše pochybnosti a mluvit o tom, jak vlastně začíná porod..

První známky porodu

Normální období pro zahájení porodu je 37–38 týdnů. Těhotenství trvající až 41,5 týdnů se považuje za odložené.

Každé těhotenství je však individuální: dokonale zdravé a silné děti se někdy rodí ve 36 týdnech a ve 42 letech.

Porod začíná ve velmi vzácných případech najednou. Nejčastěji jim předcházejí následující příznaky (prekurzory porodu):

1 Sliznice se pohybuje pryč. Hustá sraženina hlenu uzavře děložní hrdlo a chrání plod před možnou infekcí. Při kontrakcích dělohy je sliznice vytlačena ven. K tomu obvykle dochází 1–2 dny před porodem, ale korek může někdy zmizet týden před skutečnými kontrakcemi.

Charakteristický hojný výboj svědčí o průchodu sliznice. Jejich konzistence je poměrně silná, mohou nastat narůžovělé a nažloutlé nečistoty..

2 Vypouštění vody. Tento příznak se vyskytuje striktně 24 hodin před porodem..

Amniotický močový měchýř praskne a voda, která slouží dítěti jako hlavní živné médium, zhasne.

Období, kdy je dítě bez ochrany plodové vody, by nemělo přesáhnout 12 hodin.

Dlouhodobé bezvodé období ohrožuje infekci a komplikace během porodu.

Voda může rychle vytéct a po určitou dobu může docházet k únikům. Barva uvolněné vody by měla být průhledná nebo velmi světlá..

Pokud se vyskytnou zakalené, nazelenalé nebo krvavé nečistoty, nastávající matka by měla okamžitě vyhledat lékaře.

3 skutečné boje. Nejvýraznějším příznakem nástupu porodu. Díky kontrakcím se děložní hrdlo otevře, takže hlava dítěte může snadno procházet porodním kanálem.

4 Bolestivý pocit v dolní části zad. Na začátku menstruace bude existovat periodická „střelecká“ bolest, poněkud připomínající pocity. Tento příznak se neobjevuje více než 2-3 dny před narozením.

Pokud vás taková bolest neustále trápí, řekněte to svému lékaři. To může znamenat, že dítě zaujímá špatnou pozici a budete muset zvážit císařský řez.

5 Prolaps břicha. Stává se to 2-3 týdny před porodem..

Placenta klesá dolů do pánevní oblasti, zatímco pánevní kosti se odchylují do stran.

V důsledku prolapsu dělohy žena zastaví pálení žáhy, zlepšuje trávení a snáze dýchá. Je pravda, že pro vás bude těžší sedět a chodit..

6 Rychlé močení. Kvůli zvýšenému tlaku sestupné dělohy na močový měchýř, můžete mít časté nutkání k močení. A některé z nich mohou být nepravdivé. Stejný faktor také ovlivňuje rychlé pohyby střev..

7 Změna motorické aktivity dítěte. Několik dní před narozením si může nastávající matka všimnout, že se dítě nechová jako dříve. Jeho třes může zesílit, nebo naopak, uklidnit na delší dobu.

8 "Hnízdní" syndrom. Spíše to je psychologické, ale velmi časté znamení bezprostředního porodu. Žena má přirozenou touhu vytvořit v domě všechny podmínky, aby do ní brzy přivedla nepatrného člena rodiny.

V tuto chvíli je nepravděpodobné, že byste chtěli chodit za přáteli: čištění domácnosti a vytváření pohodlí v dětském pokoji bude prioritou.

Pokud ne, pak si příbuzní a přátelé jistě všimnou změnu vaší nálady. Ostré skoky v náladě budou nahrazeny klidem, harmonií a touhou po úsměvu.

9 hubnutí. Maminky často ztratí chuť k jídlu před porodem a během posledního týdne těhotenství zhubnou až na 2 kg. To lze vysvětlit častým močením a pohybem střev..

Jak rozlišit skutečné boje od falešných?

Do nemocnice je lepší, když plně pocítíte příznaky porodu. Pokud je práce nestabilní, nemusíte zavolat sanitku: zbytečně ztrácíte čas a možná se ocitnete v patologickém oddělení.

Ženy, které poprvé rodí dítě, často berou falešné (tréninkové) zápasy za skutečné.

Hlavní rozdíl mezi tréninkovými a skutečnými je téměř úplná bezbolestnost.

Při chůzi si můžete všimnout jen mírného nepohodlí. Skutečné kontrakce jsou velmi bolestivé, mnohem nepříjemnější než menstruační křeče.

Pro skutečné kontrakce je charakteristická rostoucí síla bolesti. Ke kontrakcím dochází vždy pravidelně, ale s přibývajícími pracemi se jejich rytmus stává častější..

Některé ženy mají během porodu pocit zkamenělého břicha. Když se dotknete žaludku, budete cítit tvrdý a velmi elastický povrch. Tento efekt může trvat až 1 minutu, pak napětí poklesne.

Pokud lze tréninkové kontrakce „uklidnit“ teplou sprchou nebo změnou polohy těla, nebudete se moci vypořádat s bolestmi pracovní síly.

Jak začínají narození v primiparech??

U matek, které očekávají narození dítěte, jsou příznaky porodu diagnostikovány 1–2 týdny před koncem těhotenství. U vícečetných je procento rychlého porodu vyšší.

Mnoho žen, které mají druhé nebo více kojenců, začnou pozorovat výskyt prekurzorů porodu až po 38 týdnech.

Poprvé mají novorozenci větší potřebu zdlouhavé přípravy na porod než matky, které již proběhly.

Jejich rodný kanál je méně flexibilní, takže vyžadují více času na protažení.

Pokud jste těhotná poprvé a po 39 týdnech se necítíte žádné příznaky, poraďte se se svým gynekologem. Možná budete muset urychlit proces porodu.

Ale uchýlit se k takovým opatřením samo o sobě, i za použití takových „osvědčených“ lidových metod, jako je sex a teplé koupele, to nestojí za to. Nyní máte příliš mnoho zodpovědnosti za zdraví nenarozeného dítěte a jakýkoli neprofesionální zásah může být nebezpečný.

Články O Neplodnosti