Hlavní Analýzy

První pohyby plodu během prvního těhotenství

Jeden z nejvíce dojemných a vzrušujících okamžiků, na které se všechny budoucí matky těší, jsou první pohyby plodu. Během prvního těhotenství je jim tento pocit stále úplně neznámý, takže někdy nedokážou okamžitě rozpoznat pohyby - jsou často vnímány jednoduše jako problémy v zažívacím traktu. První hmatatelné pohyby dítěte jsou nejčastěji plynulé, lechtavé, ženy je popisují, jako by v žaludku vznášela ryba nebo létal motýl.

Kdy začíná pohyb plodu během prvního těhotenství??

První pohyby začínají během 7 až 8 týdnů po početí, ale jeho velikost je tak malá, že v tuto chvíli je žena stále necítí.

Během prvního těhotenství si fetální pohyby nastávající matky zpravidla všimnou blíže k 20. týdnu. Pokud se začnou cítit po dobu 18–24 týdnů, považuje se za normální. Brzy nebo naopak jejich pozdější vzhled závisí na následujících faktorech:

 • místo připojení placenty - první pohyby plodu během prvního těhotenství lze rozpoznat dříve, pokud je placenta připevněna k přední stěně dělohy a později, pokud je umístěna na zadní stěně;
 • postava a pleť nastávající matky.

Ženy, které jsou zvyklé vést aktivní život, tvrdě pracují, dokážou cítit první pohyby plodu o něco později, protože vysoká zaměstnanost jim zpravidla brání soustředit se na vlastní pocity.

První pohyby drobků jsou slabé a nepravidelné, ale do 24. týdne jsou již intenzivnější a silnější, patrné dokonce i pro budoucího otce. Tyto pohyby dítěte jsou způsobem jeho komunikace s mámou a tátou: takto reaguje na jejich hlasy, známé doteky.

Motorická aktivita plodu se postupně zvyšuje a dosahuje vrcholu během 24 až 32 týdnů. Do této doby se mu již podařilo výrazně rozšířit a posílit, aby v břiše své matky provedl řadu piruet, kde na to bylo ještě dost místa. Až 20 týdnů může dítě provádět až 200 pohybů denně a do 28 týdnů jejich počet dosáhne 600.

Co dělat, když pociťujete pohyb plodu během prvního těhotenství?

Pohyby dítěte v bříšku jsou ukazatelem toho, že těhotenství probíhá normálně, dítě dále roste, vyvíjí se a cítí se skvěle.

 • nadměrné míchání dítěte, bolest během jeho pohybů - pohyby se nezklidní ani poté, co nastávající matka spočívá nebo změní polohu těla;
 • nadměrná pasivita dítěte - žena pociťuje nepravidelně slabé pohyby plodu;
 • absence pohybů po dobu 12 hodin - příležitost k okamžitému kontaktu s gynekologem.

Aktivita plodu se může dramaticky změnit, pokud dojde k nepohodlí, například hypoxii (hladovění kyslíkem). V tomto případě je provedeno ultrazvukové vyšetření, lékař zvolí metodu korekce patologie.

Dva speciální testy založené na počítání pohybů plodu pomáhají zajistit, že se dítě vyvíjí normálně, že je v břiše matky dobře a pohodlně. Tyto jednoduché akce vám umožní vyhodnotit nitroděložní motorickou aktivitu dítěte:

 • „Počítejte do deseti“ - počet pohybů, které dítě provede během 12 hodin, musí žena denně zaznamenat zvláštní kartu od gynekologa. Pokud je v tomto období jejich počet menší než 10, musíte se poradit s lékařem o neplánované konzultaci;
 • Sadowsky metoda - po večerním jídle musí nastávající matka ležet na levé straně a poslouchat pohyby dítěte, počítat i ty nejvýznamnější. 10 nebo více počítaných pohybů ukazuje na blaho dítěte. Pokud je jejich počet menší než 10, je třeba během následující hodiny zkusit znovu spočítat pohyby plodu. Čas po večeři nebyl vybrán náhodou. Večer, zejména po jídle, které je doprovázeno zvýšením hladiny glukózy v těle, se dítě stává nejaktivnějším. Pokud se za dvě hodiny přestane pohybovat méně než 10krát, musíte zaznit alarm, okamžitě informujte ošetřujícího lékaře, který vám předepíše další studie.

Intenzita nitroděložních pohybů dítěte do značné míry závisí na jeho temperamentu a návycích. Klidný plod jemně poklepává na mámu, riskantní člověk komunikuje pomocí silných otřesů. Některá miminka mají tendenci se aktivovat večer, když maminka šla odpočívat, zatímco jiní reagují například na sladkosti.

Prvky prvních fetálních pohybů během třetího těhotenství z pohledu odborníků

Datum výskytu fetálních pohybů u žen, které se připravují stát se matkami poprvé, podruhé nebo potřetí, se může výrazně lišit.

Profesor Viktor Radzinsky ve své učebnici o porodnictví, přední rusko-gynekologovi, popisuje, že primiparous ženy mohou cítit první pohyby dítěte po 18-20 týdnech a během třetího těhotenství mohou být pohyby dítěte rozpoznány již po 15-17 týdnech. Zdůrazňuje však, že tento pocit je subjektivní a jeho hodnota je omezená.

Ženy, které nesou dítě potřetí, mohou pociťovat i jeho nejvýznamnější otřesy. Vysvětluje to také skutečnost, že jsou již zkušenější a dokážou rozlišit skutečné pohyby plodu od například zabručení v žaludku..

Avšak ani během třetího těhotenství nemůže žádný zkušený gynekolog určit přesné datum výskytu prvních pohybů dítěte, protože každý případ je individuální a vše záleží na faktorech, jako je tělo nastávající matky, její práh citlivosti, fyzická aktivita a životní styl..

Těhotenství je nádherné a zároveň velmi odpovědné období v životě každé ženy. Nastávající matka by měla pečlivě sledovat její zdraví, výživu a dodržování každodenního života. Je nutné mít pod kontrolou a pohyby dítěte, které je používá jako nástroj pro komunikaci s matkou, a tak ji informovat o svém vývoji a pohody.

Autor-expert: Natalya Rostislavovna Mikhalchuk,
Doktor klinické laboratorní diagnostiky

Líbil se vám článek? Stačí kliknout na tlačítka sociálních médií a sdílet je se svými přáteli!

První pohyby plodu během těhotenství

Fetální pohyby jsou nejvíce dotýkající se a nejvíce emocionální okamžikem celého těhotenství. To platí zejména pro první pohyby. Každá matka s úžasem čeká hodinu, kdy se dítě poprvé cítí. Zpravidla se to stává v době, kdy je časná toxikóza pozadu, žena si zvykla na své nové postavení a očekává, že se s dítětem seznámí. Tajemství a vážnost tohoto okamžiku také spočívá v tom, že nikdo jiný na světě nemá takovou čest, s výjimkou matky: cítit své dítě poprvé.

Je neuvěřitelné, že se plod začíná pohybovat od 8. do 9. týdne. Je však stále příliš malý, když se „plavání“ zřídka dotkne stěn dělohy a matka tyto pohyby necítí. Názor, že některé výrobky jsou schopné „probudit“ dítě, je s největší pravděpodobností špatný - aktivita dítěte nezávisí na jídle, které matka konzumuje. Předpokládá se, že zřetelné pohyby dítěte lze poprvé slyšet v průměru ve 20. týdnu - vytáhne kliky za nohy a dotýká se stěn dělohy. Všechno je však velmi individuální a načasování se může výrazně lišit. Štíhlé ženy obvykle cítí první pohyby před těmi buclatými. Závisí to také na tom, jaký druh těhotenství máte: většina mnohotvárných žen cítí první pohyby drobků již po 18 týdnech a dokonce i dříve. Obecně ženy pociťují pohyb plodu během opakovaných těhotenství asi o 2–4 týdny dříve než během prvního těhotenství. Děje se to hlavně proto, že žena je s tímto pocitem již obeznámena a svaly dělohy jsou na to již připraveny. A primiparous nemůže cítit dítě a po 24 týdnech. Pokud vás lékař ujistí, že těhotenství probíhá normálně, vy a dítě jste v perfektním stavu, neměli byste si dělat starosti s nedostatkem pohybu. Velmi brzy se stanou pravidelnými a zřetelnými a určitě je poznáte. Mezitím můžete vyzkoušet tuto metodu. Pijte sklenici mléka večer, lehněte si na záda a trochu si lehněte. Předpokládá se, že taková póza je pro dítě velmi nepříjemná, a je možné, že vás o tom s jeho třesem informuje..

Obvykle do 24. týdne mohou vaši milovaní zažít radost z míchání. Šoky se staly dostatečně silné, aby je cítili ostatní lidé. Ale bude si dítě chtít popovídat s „cizími lidmi“? Kdyby byl zvyklý na jejich hlas a časté dotyky rukou.

Při prodloužení doby pohybu by drobky měly zvyšovat intenzitu a sílu. Ve 20. týdnu plod uskuteční v průměru 200 pohybů denně a mezi 28 a 32 týdny jejich počet dosáhne svého maximálního výkonu: 600 pohybů. Před porodem již dítě dostatečně vyrostlo, v bříšku je již velmi málo místa, takže počet pohybů se postupně snižuje, i když jejich síla zůstává stejná nebo dokonce roste.

Studie ukazují, že na konci období aktivita dítěte stoupá z 8 hodin večer na 8 hodin ráno - během dne, kdy dítě spí, utěšené pohybem jeho matky.

První pohyby plodu během těhotenství

Těhotné ženy čekají na první pohyby dítěte se zvláštním vzrušením a strachem. Tyto pocity přinášejí radost, protože posilují pouto mezi nastávající matkou a jejím dítětem, umožňují jí „komunikovat“ s drobečkem a hádat o jeho pohody. Otázka načasování výskytu prvních pohybů je nejčastější u těhotných žen. Kdy očekávat tyto magické pocity během prvního těhotenství nebo během druhého těhotenství, na čem závisí a na čem mluví, řekneme v tomto materiálu.

Plodové pohyby

Dítě v lůně se začne pohybovat brzy. Pokud během 5-6 týdnů těhotenství během průchodu ultrazvukovou diagnostikou je možné poprvé opravit srdeční rytmus dítěte, pak se dítě po 7-8 týdnech začne pohybovat, ale zatím si tyto pohyby může všimnout pouze pozorný odborník na ultrazvuk. Budoucí matka je nemůže cítit, protože její dítě je stále velmi malé, jeho výška je pouze 15-16 mm a hmotnost je asi 1 gram.

Samotné pohyby jsou stále ve formě nedobrovolných nervových impulzů. I když je lze označit za nervózní jen s velmi velkým úsekem. Jde o rytmickou kontraktilitu nervových vláken, která je přítomna ještě předtím, než se vytvoří nervový systém.

Do 10 - 11 týdnů těhotenství se plod může pohybovat aktivněji, plovoucí v plodové vodě, která je naplněna močovým měchýřem. Čas od času se dítě dotýká stěn dělohy, ale nízký růst a hmotnost určují lehkost a určitou beztíže těchto doteků, žena je nemusí cítit.

Do 16 týdnů těhotenství se pohyby paží, nohou, stejně jako flexe a prodloužení stanou mnohem více vědomými. Dítě vnímá zvuky jako vibrace. Zvýšené vibrace zvukových vln způsobují změnu motorické aktivity, zvyšuje se srdeční frekvence dítěte.

Do 18. týdne těhotenství se dítě začne bavit, pokud mu to prostředí dovolí - spolkne plodovou vodu, plivá, močí, hraje si s pupeční šňůrou, otočí se ve vodě, odstrčí nohy a paže ze stěny dělohy, pokud se s nimi náhodou dostane do kontaktu.

Nemyslete si, že se dítě pohybuje, protože nemá co dělat. Míchání plní důležitou misi ve vývoji mozku. Přispívají k vývoji reflexů, vytváření motorických reakcí na podněty. Díky tomu se vytvoří svalově-nervové spojení.

Dítě neustále roste na výšku a přibírá na váze, ale protože v určitém okamžiku se jeho intrauterinní „zábava“ stává pro těhotnou ženu zřejmou a dokonale rozpoznatelnou. Toto jsou první rozlišitelné pohyby. Jsou zaznamenávány v průměru mezi 16 a 24 týdny těhotenství. Takové velké časové rozmezí je vysvětleno jednotlivými podmínkami..

Devět otázek (a odpovědí) o pohybech plodu během těhotenství

Jak dlouho budu cítit pohyby?

Během prvního těhotenství se to může stát blíže k 20. týdnu. Někdy nastávající maminky začnou pociťovat pohyby již v 16. týdnu prvního těhotenství, a někdy - až ve 24. týdnu. To neznamená, že do této doby se dítě v lůně nepohybuje. Samozřejmě, že tlačí - v podstatě cítí vaše ruce dovnitř, otočí se ze strany na stranu a dokonce i na kotrmelce.

Všechno je individuální (často pocity závisí na postavě těhotné ženy a na které stěně dělohy - přední nebo zadní - placenta je připevněna). První pohyby budou podobné pocitům zvýšené tvorby plynu ve střevě. Někteří říkají, že se cítí jako malá akvarijní ryba uvnitř.

Proč se dítě v děloze vůbec pohybuje??

Protože je živý a reaguje na to, co se děje kolem něj a mimo žaludek. Může začít kopat v reakci na příliš hlasitý zvuk, jasné světlo nebo dokonce na jídlo s příliš intenzivní chutí. Také tam škytají. Při chůzi se plod uklidňuje díky plynulým rytmickým pohybům, takže během procházek děti zřídka vydávají matkám signály z nitra. U žen cvičících jógu a meditaci během těhotenství se děti v žaludcích chovají klidněji.

Kolik šoků bych měl cítit během dne?

Obvykle dítě dělá 15-20 pohybů vnímatelných pro ženu za den, ale nemusíte je cítit všechny - pokud jste něčím vášnivým nebo zaneprázdněným, má tlak šanci zůstat bez povšimnutí. Děti v zásadě spí v lůně - tráví klid v duši 17 hodin denně a usínají v intervalech 40–50 minut. Mnozí si začínají všímat pohybů po jídle, sportu nebo před spaním..

Kdy věnovat pozornost počtu pohybů?

Pokud se dítě vyvíjí normálně, nemůžete s jistotou říci, kolik šoků vám dluží. Stejně jako roste plod, neměli byste si všimnout radikální změny v množství a povaze jeho pohybů. Silné a ostré snížení pohybů může znamenat nedostatek živin a / nebo kyslíku. Proto se poraďte s lékařem, pokud:
- plod nereaguje na vnější podněty, například hladil, ostré zvuky, váš hlas a hlas vašeho partnera
- během dvou dnů jste zaznamenali negativní dynamiku pohybů (jejich počet se snížil nebo úplně zmizel).

Jak v tomto případě spočítat počet pohybů?

Je nutné provádět monitorování. K tomu jezte něco chutného nebo pijte studenou vodu. Posaďte se nebo si lehněte s nohama nahoru. Cukr z jídla a chladu z vody by měl dítě probudit a přimět ho, aby během následujících dvou hodin provedl alespoň deset pohybů. Míchání je považováno za nitroděložní škytavky, třes, ostré plíce, popíjení a lehké tyčinky. V případě, že během sledování dítě provedlo velmi malý počet pohybů, kontaktujte svého lékaře pro další studie - ultrazvuk, doppler nebo CTG.

Co se stane po návštěvě lékaře?

To bude záviset na výsledku studie. Pokud se u dítěte zjistí nedostatek živin nebo kyslíku a gestační věk vám umožní podstoupit císařský řez, doporučujeme vám jít do nemocnice a rozhodnout o operativním porodu..

Říká se však, že po 36. týdnu těhotenství počet pohybů klesá?

Po 36. týdnu se manévrovací prostor zmenší, ale nenarozené dítě zůstává aktivní. Zevnitř se dotkne jeho obličeje a dělohy, táhne pupeční šňůru, snaží se protáhnout, odhalí zadek nebo se vrhne do močového měchýře končetinami. Kromě toho škytavka pokračuje - některé škytavky ovoce každý den přibližně ve stejnou dobu..

Musím každý den počítat chvění?

Pokud těhotenství pokračuje bez rizika a komplikací, nemusíte mít zvláštní deník pohybu. Navíc během dne vám některé z nich budou chybět, jak je uvedeno výše. Pokud však lékař věří, že počet pohybů je pro vás a vaše nenarozené dítě důležitý, zaznamenejte pohyby toho nejlepšího každý den ve stejnou dobu po jídle nebo když je dítě nejaktivnější - například několik hodin před vámi rozhodl se spát.

Je pravda, že styl pohybu hovoří o povaze nenarozeného dítěte?

Doktorka na Johns Hopkins University, Jane DiPietro, provedla studii o vztahu mezi intrauterinní aktivitou a chováním dítěte ve věku jeden a dva roky. Podle výsledků její práce takové spojení zjevně existuje - pohyby plodu v děloze nám mohou říct, jaké bude jeho regulační chování (impulsní kontrola, snížená aktivita, samoregulace), když se narodí.

První pohyby plodu během těhotenství

Spolu s mateřstvím přichází do ženského života spousta radosti a úzkosti. Péče o budoucí matky pečlivě studuje speciální literaturu, konzultuje s lékaři, kteří již porodili přítelkyně, a někdy vědí mnohem více o těhotenství než jejich ošetřující lékař. Nicméně „pokročilé“ budoucí matky mají spoustu otázek.

Jeden z nejnaléhavějších může být nazýván pohybem plodu během těhotenství. Kdy to bude? První, nejočekávanější a nejpamátnější. Je to dobrý pocit, může být zaměňováno s jinou motorickou aktivitou dítěte, jak často se dítě pohybuje během dne, je zde rychlost míchání, jak vypočítat jejich počet, kolik týdnů bude první plachý pohyb v lůně během prvního a následného těhotenství, atd.. O těchto důležitých nuancích budeme hovořit v našem článku..

Jak dlouho se cítí pohyby dítěte?

Skutečnost, že se dítě začne pohybovat dlouho předtím, než se matka začne cítit, je vědecky prokázána. Již v 7–8 týdnech těhotenství se dítě pohybuje, ale jeho pohyby jsou v tuto chvíli chaotičtější, než zdůvodněné dobrými důvody. Kromě toho je samotné dítě stále tak malé, že budoucí matka vůbec nepocítí ani ty nejsilnější otřesy.

Do 15. týdne těhotenství se pohyby dítěte v břiše stávají vědomějšími a mohou být způsobeny z nějakého důvodu. Ale i v této době může velmi, velmi vzácná těhotná žena cítit pohyb plodu. Doktoři dokonce považují všechny takové „pohyby“ v takových obdobích těhotenství za imaginární a definují je jako životně důležité procesy ve střevním traktu ženy, a nikoli jako motorickou aktivitu dítěte.

Chcete-li určit, v jakém období začíná vědomý pohyb plodu, musíte zvážit mnoho faktorů:

 • postava těhotné ženy (čím elegantnější je, tím dříve cítí motorickou aktivitu drobků);
 • jaký druh porodu je způsoben těhotnou ženou (během prvního těhotenství je první pohyb pociťován mnohem později než během následujících);
 • individuální rysy vývoje plodu;
 • životní styl budoucí matky;
 • emoční spojení mezi mámou a dítětem.

Jak pochopit, že se jedná o pohyb plodu, ne škytavka?

Otázka se může zdát směšná, ale ve skutečnosti může dítě v matčině žaludku provádět všechny pohyby a není to vždy úplně první rozruch, na který celá rodina čeká.

Podle popisů zkušených matek se pohyb plodu v břiše může podobat:

 • rozpětí křídla motýla;
 • hladký pohyb ryb;
 • lechtání perem;
 • lehký kop nebo tlačení;
 • „Gurgle“ nebo „Gurgle“;
 • jemně hladil.

Všechny těhotné ženy svým způsobem pociťují a popisují pohyby dítěte v žaludku. Někdo je prozaický, někdo poetičtější, ale přesto je to životně důležitý okamžik. Nakonec, pokud do 24. týdne těhotenství žena nepocítila pohyb dítěte, musí o tom informovat ošetřujícího lékaře.

Při pravidelných vyšetření lékař samozřejmě poslouchá tlukot srdce dítěte a bez složitých testů a vyšetření pochopí, zda je všechno v pořádku s dítětem, ale nedostatek pohybu v pozdějších fázích by měl nastávající matku znepokojit. To může být příčinou například hypoxie plodu. Pouze rychlá, profesionální reakce lékařů a včasná kvalitní léčba mohou eliminovat ohrožení života dítěte.

Existují nějaké standardy pohybu??

Po 20–24 týdnech může těhotná žena nezávisle sledovat stav dítěte svou motorickou činností a pomocí několika zavedených metod denně počítat počet pohybů plodu.

Jedná se o takové známé metody, jako jsou:

Rozdíl v těchto metodách je pouze v časových intervalech výpočtu. Podle Pearsona počítá maminka počet pohybů od 9 do 21 hodin. Podle Cardiffa - do 12 hodin, počínaje každou hodinu, a podle Sadowského - od sedmi do jedenácti večer. Za normu se považuje deset pohybů za hodinu. Pokud jsou o něco menší nebo větší, není důvod k obavám. Dvě až tři hodiny bez míchání není příčinou poplachu. Dítě může jen usnout a být ve stavu naprostého klidu. Pokud během dne neprobíhá žádná činnost, nastávající matka musí vyhledat pohotovostní lékařskou pomoc.

Proč se jedno dítě pohybuje často a druhé ne??

Tyto otázky jsou položeny matkami a příliš pasivními a příliš aktivními dětmi. Na pohybovou aktivitu dítěte má vliv velké množství různých ukazatelů. Proto na tuto rétorickou otázku neexistuje jednoznačná odpověď, ale existuje několik výroků, které naznačují, že pohyb plodu přímo závisí na:

 • fyzický a duševní stav mámy;
 • denní nebo noční čas;
 • výživa, denní rutina a životní styl ženy;
 • prostředí;
 • obsazení;
 • držení těla těhotné ženy;
 • úroveň citlivosti ženy a emoční spojení mezi dítětem a matkou.

Pokud se bojíte, že nebudete cítit první rozruch vašeho dítěte, prostě se tím starejte. Máma je ve stavu neustálého stresu, vědomé a nevědomé úzkosti, neklidu a depresivní nálady - to je příležitost „ležet nízko“ pro dítě a nevykazovat žádnou aktivitu, čekající na zlepšení situace.

Mluvte se svým nenarozeným dítětem, dělejte s ním oblíbené věci, jděte navštívit přátele, chodit na čerstvý vzduch, užívat si života a vaše dítě dříve či později bude reagovat na vaši touhu cítit ho v lůně. Taková dlouho očekávaná aktivita vašeho milovaného budoucího dítěte začne!

Nechť je tento den jedním z nejšťastnějších ve vašem životě! Snadné těhotenství a příjemné „míchání“!

Jak dlouho se dítě začne pohybovat

Většina těhotných žen je šťastná na konci prvního trimestru, protože riziko potratu je sníženo na nulu, toxikóza je snížena. Druhý trimestr obvykle přináší radost nastávajícím matkám, protože v této době se obvykle nepříjemné příznaky obvykle neobjevují, cítí se první třes plodu. V jakém období se dítě začne pohybovat v matčině žaludku. V každém případě k tomuto procesu dochází různými způsoby..

Funkce procesu

Schopnost pohybovat se v drobky se objevuje mnohem dříve, než se cítí žena. Opravdu, v prvním trimestru je dítě stále příliš malé na to, aby její matka mohla cítit jeho pohyby a chvění. Pokud těhotná žena podstoupila první screening ve 12 týdnech, s největší pravděpodobností viděla plod „ospalý“ v žaludku.

Když se dítě začne pohybovat během 1 těhotenství, kdy bude maminka schopna určit zřejmé šoky.

Poprvé se děti v břiše začnou pohybovat za 8-9 týdnů po početí. Pokud to porovnáme s porodním obdobím, připadá to na 11. týden vývoje.

V tomto okamžiku je strouhanka zarostlá malými svazky svalů a neuronů, takže pohyb je spíš jako chvění z křečí.

Samozřejmě, když se dítě takto tlačí, žena to stále nemůže cítit. Kromě toho je v děloze tekutina, ve které dítě plave, může snížit sílu jeho pohybů. A skutečnost, že dítě je uvnitř dělohy a nedotýká se jeho stěn, také vede k absenci časných šoků.

Zajímavý! Jak se plod vyvíjí v týdnech těhotenství: popis fází

K jasnějším a úmyslnějším pohybům dochází v 11-15 týdnech vývoje, kdy začíná aktivní činnost mozečku. Díky němu je dítě schopné pohybovat nohama a pažemi. V této době již mají první otřesy dítěte během těhotenství příležitost identifikovat citlivé ženy.

Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Některé ženy tvrdí, že první míchání dítěte při jeho otáčení uvnitř břicha je zaznamenáno ve 14 týdnech. Jakýkoli gynekolog však potvrdí, že to není možné. V tomto případě těhotná žena pravděpodobně pociťovala aktivitu střeva, která je při porodu dítěte aktivnější.

V jakém období se dítě začne pohybovat, aby to žena začala cítit. Poprvé se maminka bude cítit třes 16-23 týdnů po početí. Současně je důležité si pamatovat den míchání, protože se tím gynekolog bude řídit a nastavovat datum narození. Pokud počítáte, ve kterém měsíci došlo k prvnímu míchání - bude to 5 měsíců po porodu dítěte.

Pokud se žena jednou stane matkou, mělo by se počítat 20 týdnů ode dne, kdy se objeví chvění. U vícečetných se tyto indikátory mění.

Harbinger šoků

Funkce procesu

Schopnost pohybovat se v drobky se objevuje mnohem dříve, než se cítí žena. Opravdu, v prvním trimestru je dítě stále příliš malé na to, aby její matka mohla cítit jeho pohyby a chvění. Pokud těhotná žena podstoupila první screening ve 12 týdnech, pak s největší pravděpodobností viděla plod „ospalý“ v žaludku. Když se dítě začne pohybovat během 1 těhotenství, kdy bude matka schopna určit zřejmé otřesy. Poprvé se děti v břiše začnou pohybovat za 8-9 týdnů po početí. Pokud to porovnáme s porodním obdobím, připadá to na 11. týden vývoje. V tomto okamžiku je strouhanka zarostlá malými svazky svalů a neuronů, takže pohyb je spíš jako chvění se křečemi. Samozřejmě, když se dítě takto tlačí, žena to stále nemůže cítit. Kromě toho je v děloze tekutina, ve které dítě plave, může snížit sílu jeho pohybů. A skutečnost, že dítě je uvnitř dělohy a nedotýká se jeho stěn, také vede k absenci časných třesů. K jasnějším a úmyslnějším pohybům dochází v 11-15 týdnech vývoje, kdy začíná aktivní činnost mozečku. Díky němu je dítě schopné pohybovat nohama a pažemi. V této době již mají první otřesy dítěte během těhotenství příležitost identifikovat citlivé ženy. Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Některé ženy tvrdí, že první míchání dítěte při jeho otáčení uvnitř břicha je zaznamenáno ve 14 týdnech. Jakýkoli gynekolog však potvrdí, že to není možné. V tomto případě těhotná žena pravděpodobně pociťovala aktivitu střeva, která je při porodu dítěte aktivnější. V jakém období se dítě začne pohybovat, aby to žena začala cítit. Poprvé se maminka bude cítit třes 16-23 týdnů po početí. Současně je důležité si pamatovat den míchání, protože se tím gynekolog bude řídit a nastavovat datum narození. Pokud počítáte, ve kterém měsíci došlo k prvnímu míchání - bude to 5 měsíců po porodu dítěte.

Harbinger šoků

Pro správné pochopení vašeho vlastního stavu během těhotenství se doporučuje seznámit se s vývojem pohybů v embryu a plodu. Od 10 týdnů mají drobky nervové svazky, které jsou zodpovědné za pohyb. V tuto chvíli však není možné detekovat pohyby dítěte, protože je stále příliš malý a slabý. Již na začátku druhého trimestru si téměř všechny nastávající matky všimnou doteku. Tento rámec však nelze nazvat přesným, protože načasování je v každém případě odlišné. Doba výskytu otřesů závisí na následujících faktorech:

 • temperament dítěte - bude-li v klidu, budou třesy patrné později;
 • stupeň citlivosti ženy (příliš citlivé ženy mohou odhalit příjemné pohyby dříve než ostatní);
 • budoucí máma činnost.

Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Jak jsme zjistili, od 16 do 24 let. Jaké předchůdce varují ženu před nástupem otřesů dítěte. Tyto zahrnují:

 • zvýšení objemu břicha, které již vyčnívá v oblasti pod pupkem (to znamená růst dítěte a zvýšení jeho síly);
 • někdy si můžete všimnout pohybu a dokonce i „chůze“ břicha (k tomu obvykle dochází, když se dítě snaží převrátit);
 • možný výskyt zácpy, ke které dochází v důsledku častého působení drobků.

Stimulace plodu během těhotenství, jak poznat. Ženy obvykle říkají, že mají pocit, že v žaludcích létají motýli nebo že kolem stříkají ryby. Naopak, někdy je první tlak naopak silný a nelze jej srovnávat s ničím jiným než s pohybem plodu. V tomto případě je odpověď na otázku, jak je dítě tlačeno, zřejmá.

Co plodu pohybuje

Hlavní faktory, na kterých závisí pohyb plodu v lůně, jsou:

 1. Životní styl. Pokud je žena aktivní, může si později všimnout třesů, protože je v neustálém pohybu, který zakrývá příjemné chvíle. Proto musíte po 5 měsících věnovat zvláštní pozornost svému tělu a pocitům..
 2. Tělo matky, nebo spíše šířka vrstvy tuku, která je v přední části břicha. Je známo, že tuk zhoršuje citlivost, což znamená, že žena si všimne pohyb plodu, když je o něco silnější.
 3. Placenta previa. Pokud je umístěna před genitálním orgánem, bude se těhotná žena o něco později otřeset. Nejčastěji je však pozorována na zadní straně dělohy, což nebrání dítěti v tlačení.
 4. Místo fixace embrya v děložní dutině. Může být připevněn ke spodní části dělohy (nahoře), na zadní stěně nebo na boku. Na tom záleží také doba rozeznání trhnutí (záleží také na tom, s čím dítětem provádí pohyby - rukojeť nebo noha). Pokud je embryo umístěno na zadní stěně, jeho pohyby budou nejdéle chybět (to platí zejména pro druhé těhotenství, kdy plod není příliš velký)..
 5. Jak víte, ženy, které rodí plod dvakrát, cítí chvění a pohyby. Koneckonců, takové matky jsou zkušenější, vědí přesně, co očekávají pocity.

V jakém měsíci je dítě aktivní - odpověděli jsme. Nyní stojí za to vědět, kdy se dítě začne pohybovat během následujících těhotenství, kdy je děloha již mírně natažená, což ovlivňuje její citlivost.

Důvody pro zvýšenou aktivitu

Když se dítě začne pohybovat ve 2 případech těhotenství. Žena zpravidla dokáže detekovat první pohyby po 15-18 týdnech, i když mohou existovat výjimky. Tento jev je vysvětlen poměrně jednoduše - zážitek. Když se dítě začne pohybovat během 3 těhotenství. V této věci už není žádný rozdíl - dítě začne tlačit o něco dříve než poprvé. Obvykle se tyto pohyby zpočátku podobají střevní motilitě, ale postupem času začnou zvyšovat svou vlastní intenzitu, a pak se pohyb již nemůže zaměňovat s ničím. Zvláště stojí za zmínku vícenásobné těhotenství. V tomto případě je možné pozorovat chvění v týdnech 15-17, protože děti se začnou tlačit spolu, jak rostou, protože se stárnou, jak rostou..

24 týdnů

Po 21 týdnech je zrak dítěte zaostřen, což znamená, že již cítí jasné světlo. To samozřejmě ovlivňuje aktivitu plodu. Také v této době, zvěsti se formuje, dítě rozpoznává hlasy lidí v jeho blízkosti. Proto, jakmile je uslyší, bude se snažit, aby se cítil. Pokud do 24 týdnů nedochází k šokům, je to signál vážného porušení vývoje dítěte. Vzácné otřesy nebo časté a bolestivé je také mohou naznačovat. V takovém případě musíte okamžitě navštívit lékaře a hovořit o „chování“ drobků, jinak nebude fungovat na obnovení zdravého a plného vývoje..

Od 10 týdnů mají drobky nervové svazky, které jsou zodpovědné za pohyb. V tuto chvíli však není možné detekovat pohyby dítěte, protože je stále příliš malý a slabý.

Již na začátku druhého trimestru si téměř všechny nastávající matky všimnou doteku. Tento rámec však nelze nazvat přesným, protože načasování je v každém případě odlišné.

Doba výskytu otřesů závisí na následujících faktorech:

 • temperament dítěte - bude-li v klidu, budou třesy patrné později;
 • stupeň citlivosti ženy (příliš citlivé ženy mohou odhalit příjemné pohyby dříve než ostatní);
 • budoucí máma činnost.

Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Jak jsme zjistili, od 16 do 24 let. Jaké předchůdce varují ženu před nástupem otřesů dítěte.

Tyto zahrnují:

 • zvýšení objemu břicha, které již vyčnívá v oblasti pod pupkem (to znamená růst dítěte a zvýšení jeho síly);
 • někdy si můžete všimnout pohybu a dokonce i „chůze“ břicha (k tomu obvykle dochází, když se dítě snaží převrátit);
 • možný výskyt zácpy, ke které dochází v důsledku častého působení drobků.

Stimulace plodu během těhotenství, jak poznat. Ženy obvykle říkají, že mají pocit, že v žaludcích létají motýli nebo že kolem stříkají ryby. Naopak, někdy je první tlak naopak silný a nelze jej srovnávat s ničím jiným než s pohybem plodu. V tomto případě je odpověď na otázku, jak je dítě tlačeno, zřejmá.

Co plodu pohybuje

Hlavní faktory, na kterých závisí pohyb plodu v lůně, jsou:

Funkce procesu

Schopnost pohybovat se v drobky se objevuje mnohem dříve, než se cítí žena. Opravdu, v prvním trimestru je dítě stále příliš malé na to, aby její matka mohla cítit jeho pohyby a chvění. Pokud těhotná žena podstoupila první screening ve 12 týdnech, pak s největší pravděpodobností viděla plod „ospalý“ v žaludku. Když se dítě začne pohybovat během 1 těhotenství, kdy bude matka schopna určit zřejmé otřesy. Poprvé se děti v břiše začnou pohybovat za 8-9 týdnů po početí. Pokud to porovnáme s porodním obdobím, připadá to na 11. týden vývoje. V tomto okamžiku je strouhanka zarostlá malými svazky svalů a neuronů, takže pohyb je spíš jako chvění se křečemi. Samozřejmě, když se dítě takto tlačí, žena to stále nemůže cítit. Kromě toho je v děloze tekutina, ve které dítě plave, může snížit sílu jeho pohybů. A skutečnost, že dítě je uvnitř dělohy a nedotýká se jeho stěn, také vede k absenci časných třesů. K jasnějším a úmyslnějším pohybům dochází v 11-15 týdnech vývoje, kdy začíná aktivní činnost mozečku. Díky němu je dítě schopné pohybovat nohama a pažemi. V této době již mají první otřesy dítěte během těhotenství příležitost identifikovat citlivé ženy. Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Některé ženy tvrdí, že první míchání dítěte při jeho otáčení uvnitř břicha je zaznamenáno ve 14 týdnech. Jakýkoli gynekolog však potvrdí, že to není možné. V tomto případě těhotná žena pravděpodobně pociťovala aktivitu střeva, která je při porodu dítěte aktivnější. V jakém období se dítě začne pohybovat, aby to žena začala cítit. Poprvé se maminka bude cítit třes 16-23 týdnů po početí. Současně je důležité si pamatovat den míchání, protože se tím gynekolog bude řídit a nastavovat datum narození. Pokud počítáte, ve kterém měsíci došlo k prvnímu míchání - bude to 5 měsíců po porodu dítěte.

Harbinger šoků

Pro správné pochopení vašeho vlastního stavu během těhotenství se doporučuje seznámit se s vývojem pohybů v embryu a plodu. Od 10 týdnů mají drobky nervové svazky, které jsou zodpovědné za pohyb. V tuto chvíli však není možné detekovat pohyby dítěte, protože je stále příliš malý a slabý. Již na začátku druhého trimestru si téměř všechny nastávající matky všimnou doteku. Tento rámec však nelze nazvat přesným, protože načasování je v každém případě odlišné. Doba výskytu otřesů závisí na následujících faktorech:

 • temperament dítěte - bude-li v klidu, budou třesy patrné později;
 • stupeň citlivosti ženy (příliš citlivé ženy mohou odhalit příjemné pohyby dříve než ostatní);
 • budoucí máma činnost.

Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Jak jsme zjistili, od 16 do 24 let. Jaké předchůdce varují ženu před nástupem otřesů dítěte. Tyto zahrnují:

 • zvýšení objemu břicha, které již vyčnívá v oblasti pod pupkem (to znamená růst dítěte a zvýšení jeho síly);
 • někdy si můžete všimnout pohybu a dokonce i „chůze“ břicha (k tomu obvykle dochází, když se dítě snaží převrátit);
 • možný výskyt zácpy, ke které dochází v důsledku častého působení drobků.

Stimulace plodu během těhotenství, jak poznat. Ženy obvykle říkají, že mají pocit, že v žaludcích létají motýli nebo že kolem stříkají ryby. Naopak, někdy je první tlak naopak silný a nelze jej srovnávat s ničím jiným než s pohybem plodu. V tomto případě je odpověď na otázku, jak je dítě tlačeno, zřejmá.

Co plodu pohybuje

Hlavní faktory, na kterých závisí pohyb plodu v lůně, jsou:

 1. Životní styl. Pokud je žena aktivní, může si později všimnout třesů, protože je v neustálém pohybu, který zakrývá příjemné chvíle. Proto musíte po 5 měsících věnovat zvláštní pozornost svému tělu a pocitům..
 2. Tělo matky, nebo spíše šířka vrstvy tuku, která je v přední části břicha. Je známo, že tuk zhoršuje citlivost, což znamená, že žena si všimne pohyb plodu, když je o něco silnější.
 3. Placenta previa. Pokud je umístěna před genitálním orgánem, bude se těhotná žena o něco později otřeset. Nejčastěji je však pozorována na zadní straně dělohy, což nebrání dítěti v tlačení.
 4. Místo fixace embrya v děložní dutině. Může být připevněn ke spodní části dělohy (nahoře), na zadní stěně nebo na boku. Na tom záleží také doba rozeznání trhnutí (záleží také na tom, s čím dítětem provádí pohyby - rukojeť nebo noha). Pokud je embryo umístěno na zadní stěně, jeho pohyby budou nejdéle chybět (to platí zejména pro druhé těhotenství, kdy plod není příliš velký)..
 5. Jak víte, ženy, které rodí plod dvakrát, cítí chvění a pohyby. Koneckonců, takové matky jsou zkušenější, vědí přesně, co očekávají pocity.

V jakém měsíci je dítě aktivní - odpověděli jsme. Nyní stojí za to vědět, kdy se dítě začne pohybovat během následujících těhotenství, kdy je děloha již mírně natažená, což ovlivňuje její citlivost.

Důvody pro zvýšenou aktivitu

Když se dítě začne pohybovat ve 2 případech těhotenství. Žena zpravidla dokáže detekovat první pohyby po 15-18 týdnech, i když mohou existovat výjimky. Tento jev je vysvětlen poměrně jednoduše - zážitek. Když se dítě začne pohybovat během 3 těhotenství. V této věci už není žádný rozdíl - dítě začne tlačit o něco dříve než poprvé. Obvykle se tyto pohyby zpočátku podobají střevní motilitě, ale postupem času začnou zvyšovat svou vlastní intenzitu, a pak se pohyb již nemůže zaměňovat s ničím. Zvláště stojí za zmínku vícenásobné těhotenství. V tomto případě je možné pozorovat chvění v týdnech 15-17, protože děti se začnou tlačit spolu, jak rostou, protože se stárnou, jak rostou..

24 týdnů

Po 21 týdnech je zrak dítěte zaostřen, což znamená, že již cítí jasné světlo. To samozřejmě ovlivňuje aktivitu plodu. Také v této době, zvěsti se formuje, dítě rozpoznává hlasy lidí v jeho blízkosti. Proto, jakmile je uslyší, bude se snažit, aby se cítil. Pokud do 24 týdnů nedochází k šokům, je to signál vážného porušení vývoje dítěte. Vzácné otřesy nebo časté a bolestivé je také mohou naznačovat. V takovém případě musíte okamžitě navštívit lékaře a hovořit o „chování“ drobků, jinak nebude fungovat na obnovení zdravého a plného vývoje..

V jakém měsíci je dítě aktivní - odpověděli jsme. Nyní stojí za to vědět, kdy se dítě začne pohybovat během následujících těhotenství, kdy je děloha již mírně natažená, což ovlivňuje její citlivost.

Důvody pro zvýšenou aktivitu

Když se dítě začne pohybovat ve 2 případech těhotenství. Žena zpravidla dokáže detekovat první pohyby po 15-18 týdnech, i když mohou existovat výjimky. Tento jev je vysvětlen poměrně jednoduše - zážitek.

Když se dítě začne pohybovat během 3 těhotenství. V této věci už není žádný rozdíl - dítě začne tlačit o něco dříve než poprvé.

Obvykle se tyto pohyby zpočátku podobají střevní motilitě, ale postupem času začnou zvyšovat svou vlastní intenzitu, a pak se pohyb již nemůže zaměňovat s ničím.

Zvláště stojí za zmínku vícenásobné těhotenství. V tomto případě je možné pozorovat chvění v týdnech 15-17, protože děti se začnou tlačit spolu, jak rostou, protože se stárnou, jak rostou..

24 týdnů

Funkce procesu

Schopnost pohybovat se v drobky se objevuje mnohem dříve, než se cítí žena. Opravdu, v prvním trimestru je dítě stále příliš malé na to, aby její matka mohla cítit jeho pohyby a chvění. Pokud těhotná žena podstoupila první screening ve 12 týdnech, pak s největší pravděpodobností viděla plod „ospalý“ v žaludku. Když se dítě začne pohybovat během 1 těhotenství, kdy bude matka schopna určit zřejmé otřesy. Poprvé se děti v břiše začnou pohybovat za 8-9 týdnů po početí. Pokud to porovnáme s porodním obdobím, připadá to na 11. týden vývoje. V tomto okamžiku je strouhanka zarostlá malými svazky svalů a neuronů, takže pohyb je spíš jako chvění se křečemi. Samozřejmě, když se dítě takto tlačí, žena to stále nemůže cítit. Kromě toho je v děloze tekutina, ve které dítě plave, může snížit sílu jeho pohybů. A skutečnost, že dítě je uvnitř dělohy a nedotýká se jeho stěn, také vede k absenci časných třesů. K jasnějším a úmyslnějším pohybům dochází v 11-15 týdnech vývoje, kdy začíná aktivní činnost mozečku. Díky němu je dítě schopné pohybovat nohama a pažemi. V této době již mají první otřesy dítěte během těhotenství příležitost identifikovat citlivé ženy. Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Některé ženy tvrdí, že první míchání dítěte při jeho otáčení uvnitř břicha je zaznamenáno ve 14 týdnech. Jakýkoli gynekolog však potvrdí, že to není možné. V tomto případě těhotná žena pravděpodobně pociťovala aktivitu střeva, která je při porodu dítěte aktivnější. V jakém období se dítě začne pohybovat, aby to žena začala cítit. Poprvé se maminka bude cítit třes 16-23 týdnů po početí. Současně je důležité si pamatovat den míchání, protože se tím gynekolog bude řídit a nastavovat datum narození. Pokud počítáte, ve kterém měsíci došlo k prvnímu míchání - bude to 5 měsíců po porodu dítěte.

Harbinger šoků

Pro správné pochopení vašeho vlastního stavu během těhotenství se doporučuje seznámit se s vývojem pohybů v embryu a plodu. Od 10 týdnů mají drobky nervové svazky, které jsou zodpovědné za pohyb. V tuto chvíli však není možné detekovat pohyby dítěte, protože je stále příliš malý a slabý. Již na začátku druhého trimestru si téměř všechny nastávající matky všimnou doteku. Tento rámec však nelze nazvat přesným, protože načasování je v každém případě odlišné. Doba výskytu otřesů závisí na následujících faktorech:

 • temperament dítěte - bude-li v klidu, budou třesy patrné později;
 • stupeň citlivosti ženy (příliš citlivé ženy mohou odhalit příjemné pohyby dříve než ostatní);
 • budoucí máma činnost.

Kolik týdnů se dítě začne pohybovat. Jak jsme zjistili, od 16 do 24 let. Jaké předchůdce varují ženu před nástupem otřesů dítěte. Tyto zahrnují:

 • zvýšení objemu břicha, které již vyčnívá v oblasti pod pupkem (to znamená růst dítěte a zvýšení jeho síly);
 • někdy si můžete všimnout pohybu a dokonce i „chůze“ břicha (k tomu obvykle dochází, když se dítě snaží převrátit);
 • možný výskyt zácpy, ke které dochází v důsledku častého působení drobků.

Stimulace plodu během těhotenství, jak poznat. Ženy obvykle říkají, že mají pocit, že v žaludcích létají motýli nebo že kolem stříkají ryby. Naopak, někdy je první tlak naopak silný a nelze jej srovnávat s ničím jiným než s pohybem plodu. V tomto případě je odpověď na otázku, jak je dítě tlačeno, zřejmá.

Co plodu pohybuje

Hlavní faktory, na kterých závisí pohyb plodu v lůně, jsou:

 1. Životní styl. Pokud je žena aktivní, může si později všimnout třesů, protože je v neustálém pohybu, který zakrývá příjemné chvíle. Proto musíte po 5 měsících věnovat zvláštní pozornost svému tělu a pocitům..
 2. Tělo matky, nebo spíše šířka vrstvy tuku, která je v přední části břicha. Je známo, že tuk zhoršuje citlivost, což znamená, že žena si všimne pohyb plodu, když je o něco silnější.
 3. Placenta previa. Pokud je umístěna před genitálním orgánem, bude se těhotná žena o něco později otřeset. Nejčastěji je však pozorována na zadní straně dělohy, což nebrání dítěti v tlačení.
 4. Místo fixace embrya v děložní dutině. Může být připevněn ke spodní části dělohy (nahoře), na zadní stěně nebo na boku. Na tom záleží také doba rozeznání trhnutí (záleží také na tom, s čím dítětem provádí pohyby - rukojeť nebo noha). Pokud je embryo umístěno na zadní stěně, jeho pohyby budou nejdéle chybět (to platí zejména pro druhé těhotenství, kdy plod není příliš velký)..
 5. Jak víte, ženy, které rodí plod dvakrát, cítí chvění a pohyby. Koneckonců, takové matky jsou zkušenější, vědí přesně, co očekávají pocity.

V jakém měsíci je dítě aktivní - odpověděli jsme. Nyní stojí za to vědět, kdy se dítě začne pohybovat během následujících těhotenství, kdy je děloha již mírně natažená, což ovlivňuje její citlivost.

Důvody pro zvýšenou aktivitu

Když se dítě začne pohybovat ve 2 případech těhotenství. Žena zpravidla dokáže detekovat první pohyby po 15-18 týdnech, i když mohou existovat výjimky. Tento jev je vysvětlen poměrně jednoduše - zážitek. Když se dítě začne pohybovat během 3 těhotenství. V této věci už není žádný rozdíl - dítě začne tlačit o něco dříve než poprvé. Obvykle se tyto pohyby zpočátku podobají střevní motilitě, ale postupem času začnou zvyšovat svou vlastní intenzitu, a pak se pohyb již nemůže zaměňovat s ničím. Zvláště stojí za zmínku vícenásobné těhotenství. V tomto případě je možné pozorovat chvění v týdnech 15-17, protože děti se začnou tlačit spolu, jak rostou, protože se stárnou, jak rostou..

24 týdnů

Po 21 týdnech je zrak dítěte zaostřen, což znamená, že již cítí jasné světlo. To samozřejmě ovlivňuje aktivitu plodu. Také v této době, zvěsti se formuje, dítě rozpoznává hlasy lidí v jeho blízkosti. Proto, jakmile je uslyší, bude se snažit, aby se cítil. Pokud do 24 týdnů nedochází k šokům, je to signál vážného porušení vývoje dítěte. Vzácné otřesy nebo časté a bolestivé je také mohou naznačovat. V takovém případě musíte okamžitě navštívit lékaře a hovořit o „chování“ drobků, jinak nebude fungovat na obnovení zdravého a plného vývoje..

Také v této době, zvěsti se formuje, dítě rozpoznává hlasy lidí v jeho blízkosti. Proto, jakmile je uslyší, bude se snažit, aby se cítil.

Pokud do 24 týdnů nedochází k šokům, je to signál vážného porušení vývoje dítěte. Vzácné otřesy nebo časté a bolestivé je také mohou naznačovat..

V takovém případě musíte okamžitě navštívit lékaře a hovořit o „chování“ drobků, jinak nebude fungovat na obnovení zdravého a plného vývoje..

Plod postupně poroste, takže pohyby nebudou tak aktivní, ale výraznější. Poslechnutím jejího těla si žena brzy všimne prvních třesů krátce po jejich vzhledu. Pokud jsou pohyby drobků „pozdě“, neměli byste se bát, v tomto případě musíte znát názor lékaře. Gynekolog předepíše ultrazvuk, který pomůže posoudit stav plodu, jeho výšku a hmotnost, jakož i motorickou aktivitu v děloze. Bolí to vakuové potraty?.
Užitečné video: v jakém období těhotenství začnou pohyby plodu

První pohyby plodu

Na konci první poloviny funkčního období začínající matky konečně začnou cítit lehké pohyby dítěte. To je jeden z nejkrásnějších okamžiků těhotenství..

Každá matka sní o inteligentním dítěti. Jak a kdy jsou položeny základy vývoje mozku?

Světová zdravotnická organizace doporučuje exkluzivní kojení prvních 6 měsíců a pokračuje tak dlouho, jak je to možné. Nestlé toto doporučení podporuje..

© Nestlé 2020. Všechna práva vyhrazena..

Články O Neplodnosti