Hlavní Zdraví

Jak dlouho trvá první ultrazvuk v těhotenství

5 minut Autor: Irina Bredikhina 187

Těhotenství je možná jednou z nejočekávanějších událostí pro každý pár. Během tohoto období by budoucí matka měla věnovat velkou pozornost nitroděložnímu vývoji svého dítěte každý den a sledovat vlastní zdraví..

Kromě dodržování správné výživy a udržování měřeného životního stylu musíte přemýšlet o návštěvě specializovaných institucí, ve kterých se provádějí potřebné studie plodu. V rané fázi je pacientovi nejprve přidělen ultrazvuk, který dokáže identifikovat širokou škálu možných patologií, pokud existují.

Předtím, než podstoupíte tento postup, musíte zjistit, kdy je možné provést první ultrazvuk v těhotenství, kolik týdnů je ultrazvukové vyšetření provedeno v 1. semestru a jak se připravit na nadcházející vyšetření.

V jaké fázi těhotenství je nejlepší udělat první ultrazvuk

Profesionální lékaři se domnívají, že první ultrazvuk by měl být proveden přibližně za 12–14 týdnů, protože v této době bude kvalifikovaný odborník schopen objektivně posoudit vývoj dítěte v děloze a určit určité odchylky od normy.

Tento postup mimo jiné umožňuje měřit tloušťku tzv. Límcového prostoru, který je zvláštním markerem Downova syndromu. Vzhledem k tomu, že za posledních 16–17 let se počet narozených dětí, kterým byla diagnostikována podobná choroba, zvýšil přibližně o 15–18%, neměli bychom ignorovat důležitou studii: takové zanedbání může negativně ovlivnit zdraví dítěte.

Některé zdroje nazývají období od 3 do 5 týdnů jako minimální časný termín postupu. V takových případech je ultrazvuk nezbytný k určení a potvrzení těhotenství: plod, i přes svou malou velikost, je již v této fázi jasně rozeznatelný.

Je třeba si uvědomit, že každá těhotná žena má jiné období těhotenství, proto může ošetřující lékař odvést svého pacienta na první postup dříve i později, než je přijatý termín - toto je v lékařské praxi považováno za standard.

Včasná diagnóza

Důvodem jmenování ultrazvuku v počátečním období je velmi často podezření na patologii plodu, s výjimkou případů potvrzení těhotenství. Například po 3–4 týdnech je vysoce pravděpodobné, že ultrazvukové vyšetření určí přítomnost malého embrya v děložní dutině nebo ve vejcovodu - ve druhém případě budeme hovořit o mimoděložním těhotenství, které v pokročilém stadiu může vést k závažnému vnitřnímu krvácení a chirurgickému odstranění zkumavky.

Po 6–9 týdnech jsou končetiny embryí na monitoru jasně viditelné, vyšetření v této fázi potvrdí nebo vyvrátí zmeškané těhotenství. Navíc je toto období ideální pro detekci počtu plodů. Taková manipulace je velmi důležitá, protože přítomnost dvou nebo více dětí v oblasti dělohy způsobuje ve většině případů řadu komplikací.

Včasná diagnóza pomáhá detekovat toxikózu, srdeční choroby u dítěte, zvýšený tonus dělohy, oddělení močového měchýře, ve kterém je plod umístěn. V případě výskytu jakýchkoli chronických onemocnění mezi potenciálními rodiči nebo jejich blízkými příbuznými je také důvodem k provedení postupu v předstihu.

Studie v prvních týdnech těhotenství obsahuje řadu indikací, které zahrnují:

 • křeče a každodenní tažné bolesti v dolní části břicha;
 • silné krvácení po krátké době zpoždění;
 • předchozí závažné onemocnění, doprovázené vysokou horečkou a dalšími komplikacemi;
 • špinění výboje červené nebo tmavě hnědé barvy po několika dnech zpoždění (podobný příznak může být předzvěstí předčasného potratu: v žádném případě jej nelze ignorovat);
 • prudké snížení krevního tlaku, doprovázené těžkou slabostí v celém těle, nevolností, zvracením nebo mdloby;
 • abnormální vývoj pohlavních orgánů, přítomnost nádorů a jiných typů formací ve vaječnících nebo děloze.

Ultrazvuk označuje neškodné a bezpečné diagnostické metody, ale je třeba mít na paměti, že výzkum v rané fázi je často prováděn transvaginálně zavedením speciálního senzoru do vaginální oblasti. Pokud je v takovém případě lékař, který nemá potřebnou kvalifikaci, zapojen do studia plodu, může svým jednáním poškodit pacienta..

Předtím, než jdete na ultrazvuk, musíte se jakýmkoli způsobem ujistit, že lékař provádějící studii má odpovídající zkušenosti. Pokud místní lékař není čistý, je lepší odmítnout navštívit jeho kancelář. V takové situaci musíte myslet pouze na zdraví dítěte a jeho osobní bezpečnost: neochota ztrácet čas hledáním dobrého specialisty je spojena s vážnými důsledky.

Příprava na nadcházející inspekci

Na začátku ošetřující lékař stanoví míru potřeby ultrazvukového vyšetření a v případě potřeby nasměruje pacienta k diagnóze. Je důležité si uvědomit, že bez zvláštního svolení specialisty se nedoporučuje podstoupit zkoušku se zaměřením výhradně na váš vlastní zájem a touhu. Ultrazvuk je především lékařská manipulace, odhalené rysy vývoje plodu, řada komplikací a možných patologií, a nikoli přitažlivost, kterou může kdokoli kdykoli použít.

Pokud má žena transvaginální (interní) vyšetření, musí před návštěvou lékaře podstoupit kontrastní sprchu a po určitou dobu se zdržet konzumace jakéhokoli nápoje - močový měchýř by měl být během vyšetření prázdný. Někteří lékaři doporučují, pro případ, přivést si speciální sterilní gumovou čepičku nebo kondom.

Ultrazvuk tohoto druhu se často stává důvodem k obavám o budoucí matku, v této situaci by se člověk neměl vzdát paniky a úzkosti: stres může negativně ovlivnit dítě. Abdominální (tradiční) vyšetření se provádí s plným močovým měchýřem, přibližně 25-30 minut před zahájením vyšetření musíte vypít 0,5 až 1 litr čisté klidné vody.

Je také třeba věnovat pozornost přípravě střev na nadcházející událost: 2-3 dny před ultrazvukem je nutné vyloučit z vaší stravy různé sycené nápoje, instantní jídlo, hrozny, zelí, ořechy, semena, pekařství a cukrovinky.

Tyto produkty přispívají k tvorbě plynů v zažívacím traktu, zatímco informace získané ze senzoru budou znatelně zkresleny. Pouze správný přístup k přípravné fázi může s velkou pravděpodobností zaručit dobrý výsledek prvního ultrazvuku, který odráží skutečný obraz nitroděložního vývoje dítěte.

Kdy udělat ultrazvuk pro potvrzení těhotenství?

Zvažte, jaké testy mohou identifikovat a určit stav embrya v raných stádiích.

Ultrazvuk jako diagnostická metoda, i když je považován za absolutně bezpečný, se nedělá kvůli fotografiím nenarozeného dítěte nebo jednoduše kvůli rozmaru budoucí matky. Zejména v raných stádiích se diagnóza provádí pouze v přítomnosti zdravotního stavu nebo anamnézy pacienta.

Kdy udělat první ultrazvuk k potvrzení těhotenství, na jak dlouho?

Minimální časné období, ve kterém ultrazvukové vyšetření může ukázat přítomnost těhotenství, to znamená, že lékař může vyšetřit vajíčko plodu, 3-4 týdny. To je možné za několika podmínek:

 • Vysoká kvalifikace lékaře provádějícího vyšetření;
 • Vysoce kvalitní vybavení;
 • Zdravá děloha - bez vnitřních zánětlivých procesů.

Většina lékařů posílá své pacienty na první ultrazvuk na odhadované období 5-6 týdnů, kdy uslyšíte srdeční rytmus dítěte a vyvodíte závěry, že těhotenství se vyvíjí podle plánu a dítě roste. Proto, když mluvíme o diagnóze těhotenství v rané fázi, máme na mysli období 3-6 týdnů.

Kdy je zaručena včasná diagnóza??

Zaprvé, pokud má lékař podezření na mimoděložní těhotenství. V tomto případě faktura skutečně trvá několik dní - plod, který se vyvíjí a roste ve vejcovodech, a nikoli v děloze, jej nakonec roztrhne a vnitřnímu krvácení a chirurgickému zákroku k odstranění trubice lze jen stěží zabránit. Včasná diagnóza mimoděložního těhotenství v prvních týdnech vám umožní napravit tuto situaci včas, uložit zkumavku a zvládnout s minimálními ztrátami. Mimoděložní těhotenství ukazuje ultrazvuk 12. až 14. den od okamžiku početí.

Za druhé, včasná diagnóza v prvních týdnech vám umožní včasně si všimnout patologií - mrtvé těhotenství, odloučení močového měchýře nebo zvýšený tonus dělohy.

Zatřetí, včasná diagnóza je indikována, pokud jeden z budoucích rodičů nebo blízkých příbuzných má závažné chronické choroby.

Indikace pro včasný ultrazvuk v prvních týdnech

 • Krvácení po několika dnech zpoždění;
 • Špinavé krvavé nebo hnědé vaginální výboje po zpoždění;
 • Kreslení bolestí nebo křečí v dolní části břicha a konečníku;
 • Minulou těžkou nemoc s vysokou horečkou a dalšími komplikacemi;
 • Prudký pokles krevního tlaku, který je doprovázen mdloby, slabostí, zvracením.

Je však třeba si uvědomit, že ačkoliv samotná ultrazvuková metoda je považována za docela bezpečnou, v počátečních stádiích (v prvních týdnech) je studie prováděna transvaginálně (s vložením senzoru do vaginy pacienta), což, pokud bude provedeno bez kvalifikace, může vést k nežádoucím důsledkům. V raných stádiích je také možná instalace chybných diagnóz - falešná absence těhotenství, falešně zmeškané těhotenství atd..

Již za 5-6 týdnů má zkušený gynekolog dostatek inspekcí.

Velmi důležitou a spolehlivou metodou pro potvrzení časného těhotenství je krevní test ke stanovení hladiny hCG hormonu - chorionického gonadotropinu, který roste s každým týdnem těhotenství.

Hormon je vylučován placentou a začíná být produkován doslova od prvního dne těhotenství. Proto hCG spolehlivě ukazuje přítomnost těhotenství již 6-10 dní po oplození, v prvních týdnech.

Po 1–2 týdnech je jeho ukazatel 25–156 IU / ml, o 5–6 týdnů se zvyšuje na 23 000 - 150 000 IU / ml. S každým novým týdnem roste o několik tisíc bodů. Pokud růst nenastane nebo se zpomalí, může to být příznak mimoděložního nebo zmrazeného těhotenství. Obvykle je předepsán první ultrazvuk během těhotenství spolu s analýzou hCG v rané fázi v prvním trimestru.

Pokud nakreslíme korelaci mezi hladinou hCG a jakým obrázkem bude ultrazvuk v prvních týdnech:

 • HCG hladina je asi 2000 mU / ml - můžete rozlišit vajíčko plodu (3-4 týdny);
 • HCG hladina je asi 5000 mU / ml - je stanoveno embryo (4-5 týdnů);
 • HCG hladina více než 7500 ppm / l (po 5 týdnech) nám umožňuje rozlišovat mezi příznaky těhotenství při ultrazvukovém provádění transabdominálně (žaludkem);
 • HCG hladina vyšší než 10 000 ppm / ml - můžete jasně rozlišit srdeční rytmus plodu (přibližně 6 týdnů).

Pokud je hladina hCG u těhotné ženy zvýšená, může to být příznakem závažného onemocnění vnitřních orgánů..

V kolik hodin je optimální provést první vyšetření?

První povinné ultrazvukové vyšetření je předepsáno lékařem v 11-12 týdnech. Embryo je již jasně viditelné, jeho anatomické rysy jsou rozlišitelné. Během tohoto období je možné pouze odhalit genetické abnormality a vrozené vady dítěte, které mohou být neslučitelné se životem. V raných stádiích je potrat stále možný ze zdravotních důvodů.

V 11-12 týdnech je ultrazvuk prováděn transabdominálně, tj. Břišní stěnou, která neovlivňuje obsah informací a nepoškozuje dítě. Na ultrazvuku v 11-12 týdnech (první genetický screening) se měří velikost kostrče-parietální, můžete také slyšet srdeční rytmus dítěte. Gynekolog vyhodnocuje stav placenty a místo připojení, jakož i množství plodové vody pomocí ultrazvuku..

Poté bude jistě jmenováno druhé ultrazvukové vyšetření ve druhém trimestru (po 20–23 týdnech) a třetí ultrazvukové vyšetření ve třetím trimestru (po 32–34 týdnech). Pozdější studie vám umožní zhodnotit velikost dítěte, parametry jeho kostry a vnitřních orgánů a také poskytnout gynekologovi důležité údaje o stavu placenty, průtoku krve v ní, množství plodové vody, poloze dítěte a pupeční šňůře..

Celkově jde obvykle o tři plánované ultrazvuk. Množství ultrazvuku se však může lišit, pokud se jedná o komplikované vícenásobné těhotenství, když jsou v děloze dvě nebo více dětí - je důležité pečlivě sledovat stav placenty, průtok krve, polohu kojenců a obecně stav těla budoucí matky.

Závěr: ultrazvukové vyšetření musí být provedeno během těhotenství, obvykle nejméně třikrát až čtyřikrát. Proces těhotenství, stav budoucí matky a dítěte, však může počet studií ve větší míře upravit. Věřte svému lékaři a udělejte první ultrazvuk na základě zájmů dítěte, nikoli podle jejich vlastních tužeb. Kdy provést první ultrazvukový test - rozhodněte také s gynekologem. Hlavním cílem prvního ultrazvukového vyšetření není prokázat fakt těhotenství, které bude svým běžným průběhem zřejmé, ale eliminovat možná rizika a komplikace.

První ultrazvuk během těhotenství

Kdy udělat první ultrazvuk během těhotenství

Dnes je ultrazvuk (ultrazvuk) nejčastější, nejbezpečnější a nejúčinnější metodou pro hodnocení vývoje těhotenství..

Díky transvaginálnímu ultrazvuku, 3 týdny po početí, můžete vidět vajíčko plodu v děložní dutině ao týden později - a jeho rezidenta.

Ultrazvuk v časném těhotenství

Délka těla 4-týdenního embrya není větší než 5 mm a srdeční frekvence dosahuje 100 tepů za minutu. Do 6. až 7. týdne od okamžiku početí jsou hlava a kmen, paže a nohy embrya jasně definovány. Poté provede první pokusy samostatně se pohybovat.

Důležitou součástí ultrazvuku v časných stadiích těhotenství je studium prostředí obklopujícího dítě. Pokud vše půjde dobře, vytvoří se vztah mezi embryí a extraembryonální strukturou, bez níž bohužel další rozvoj těhotenství není možný.

Zdůrazňujeme, že první ultrazvuk během těhotenství by měl provádět specialista. Velmi dobře zběhlý v otázkách časné prenatální diagnostiky. Poté, co se ujistí, že je vše v pořádku s dítětem, rád pomůže rodičům vidět na obrazovce oči, uši a dokonce i prsty na pažích nenarozeného dítěte na obrazovce.

Kdy udělat první ultrazvuk během těhotenství?

Budoucí matky se vždy zajímají o otázku ultrazvukové bezpečnosti. V roce 1978, než se echografie stala metodou hromadného vyšetřování nastávajících matek, byly pečlivě studovány biologické aspekty účinků ultrazvuku na živé tkáně. Bylo zjištěno, že i při opakovaných excesech ultrazvukové intenzity přijatelné pro diagnostiku neexistují žádné škodlivé důsledky pro embrya savců..

Negativní důsledky odmítnutí ultrazvuku v prvním trimestru jsou však zcela jasné. V Moskvě se ročně narodí asi 100 dětí s Downovým syndromem. Bohužel, nejen lidé, kteří jsou daleko od medicíny, ale někteří lékaři nevědí, že pomocí ultrazvuku je možné podezření na potíže již za 12-13 týdnů. Proč je nutné provést relaci prvního ultrazvuku nejpozději v tomto období?

Za prvé, je optimální pro diagnostiku hrubých malformací plodu a markerů chromozomální patologie. Po 2 týdnech mohou ultrazvukové funkce, které mají podezření na Downův syndrom a další závažná onemocnění, zmizet beze stopy.

Zadruhé, pokud existuje podezření na chromozomální patologii, mají lékaři čas na provedení speciální genetické studie, a pokud je výsledek nepříznivý, ukončit těhotenství.

Zatřetí, v prvním trimestru je gestační věk plodu stanoven s přesností na 2-3 dny. Porodníci jsou tímto věkem vedeni ve všech obtížných situacích..

Ultrazvukové termíny

Ultrazvuk se provádí pro všechny těhotné ženy v určitých časech: 12–13 týdnů, 22–23 týdnů a 31–32 týdnů. To vám umožní včas identifikovat co nejširší spektrum fetálních nemocí a komplikací a určit další lékařskou taktiku.

Období od 12. do 13. týdne těhotenství
První genetický krevní test. Specialisté mají příležitost zhodnotit několik důležitých bodů: anatomické rysy plodu a tloušťka límcové zóny - marker Downovy choroby.

Období od 22. do 23. týdne těhotenství
V tomto gestačním věku je možné vyloučit naprostou většinu existujících malformací mozku, srdce, ledvin, jater a také gastrointestinálního traktu nenarozeného dítěte..

Období od 31. do 32. týdne těhotenství
Ultrazvuk vám umožňuje diagnostikovat pozdní abnormality ve vývoji vnitřních orgánů, jako je srdce. Lékaři navíc určují rychlost růstu plodu a to, jak jeho velikost odpovídá očekávanému.

Proč a v jakém období těhotenství je předepsán první ultrazvuk - metody vyšetření a jejich výhody

První ultrazvuk během těhotenství může být proveden od 10. do 14. týdne, ale v případě patologie nebo špatného zdraví je těhotná žena předepsána dříve. Na základě výsledků studie gynekolog určuje rizika spontánního přerušení a komplikací, aby je minimalizoval nebo jim zabránil.

Účel ultrazvuku v časném těhotenství

Proč se provádí plánovaný ultrazvuk

Indikace pro neplánovanou studii

Když ultrazvuk může potvrdit těhotenství?

Diagnóza přes břišní stěnu

Transvaginální metoda pomocí vaginálního senzoru

Data prvního ultrazvuku

Co je vidět na prvním ultrazvuku

Jak se připravit na zkoušku

Dekódování a normy

Délka kostí nosu

Výhody nebo poškození ultrazvuku během těhotenství

Komentáře a recenze

Účel ultrazvuku v časném těhotenství

Hlavním cílem prvního ultrazvuku je zhodnotit nitroděložní vývoj dítěte a získat prognózu průběhu těhotenství na základě zdraví těhotné ženy..

První ultrazvuk vám umožní:

 1. Chcete-li vidět malformace plodu, včetně chromozomálních patologií. Pokud genetické vyšetření také potvrdí pravděpodobnost jejich výskytu, doporučuje se v tomto okamžiku těhotenství ukončit.
 2. Zjistěte, jak je dítě umístěno uvnitř ženy a zda je zapleteno pupeční šňůra.
 3. Odhalit fakt hypoxie, která může v budoucnu nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte.
 4. Posoudit krevní oběh a objem plodové vody.
 5. Zavést jediné těhotenství nebo vícečetné těhotenství.
 6. Vypočítejte gestační věk plodu a odhadované datum narození. Tyto informace používají porodníci-gynekologové v případě nouze.
 7. Diagnostikovat mimoděložní a mrtvé těhotenství.

Proč se provádí plánovaný ultrazvuk

V 1. trimestru ultrazvukové vyšetření ukazuje:

 • velikost, hmotnost a srdeční frekvence dítěte;
 • utváření orgánů dítěte;
 • Objem a kvalita plodové vody
 • umístění a stav placenty pro vyloučení potratu;
 • přítomnost vrozených malformací a genetických abnormalit: Downův syndrom, Edwards atd..

Indikace pro neplánovanou studii

Dojde-li k komplikacím těhotenství (například žena má potíže) nebo existuje podezření na patologický proces, bude předepsán neplánovaný ultrazvuk..

Indikace pro ultrazvukové vyšetření při krátkém těhotenství:

 1. Krvácení po opožděné menstruaci a pozitivní výsledek těhotenského testu.
 2. Křeče a pravidelná bolest bolesti v dolním břiše. Jsou nutně přítomni během mimoděložního těhotenství a v předvečer potratu.
 3. Skvrny (včetně tmavě hnědé). Mohou to být únosci spontánního přerušení těhotenství, a proto je nelze ignorovat.
 4. Rychlý pokles krevního tlaku, který je doprovázen prudkým zhoršením celkového stavu těhotné.
 5. Podezření lékaře na vývoj tubálního, zmrazeného nebo mimoděložního těhotenství.
 6. Specifický vývoj ženských pohlavních orgánů, jakož i přítomnost různých nádorů v nich (nádory, adheze atd.).
 7. Potrat (potraty) nebo historie potratů.
 8. Kontrola těhotenství IVF.

Jaký měsíc je první ultrazvuk předepsán během těhotenství a v jakých neplánovaných situacích by měl být proveden, říká lékař na kanálu Teledetki.

Když ultrazvuk může potvrdit těhotenství?

Pro potvrzení skutečnosti o početí na krátkou dobu je ultrazvukové vyšetření přiřazeno od 3. do 7. týdne. Od 3. týdne těhotenství je fetální vajíčko již na monitoru viditelné. Indikátory hCG (lidský chorionický gonadotropin) v tomto období by měly být alespoň 1800 jednotek.

Pokud fetální vajíčko nemohlo být s takovými výsledky analýzy detekováno, naznačuje to mimoděložní těhotenství. Ale ani jeho přítomnost neznamená početí - ve vejci by mělo být embryo, které lze vyšetřit ve 4. týdnu těhotenství. Během tohoto období bude možné přesně určit, zda došlo k těhotenství nebo ne.

K určení přesného času odborník změří vzdálenost od hlavy k kostrči embrya. Možná chyba není delší než 5 dnů.

Pelvic ultrazvuk může ukázat těhotenství již ve 4. den opožděné menstruace.

Způsoby provedení

Pro ultrazvukovou diagnostiku těhotenství v 1. trimestru v porodnictví a gynekologii se používají 2 metody - břišní (přes břišní stěnu) a transvaginální.

Diagnóza přes břišní stěnu

Abdominální ultrazvuk se provádí pomocí speciálního konvexního senzoru, snímače, který dokáže skenovat orgány v hloubce 20 - 30 cm. Nevyžadují se žádné invazivní metody, protože veškeré informace se získávají při kontaktu s břišní stěnou.

První břišní (transabdominální) ultrazvuk během těhotenství je následující:

 1. Žena se svléká do pasu nebo zvedá šaty v břiše, pak si položí na gauči na její stranu.
 2. Abychom získali spolehlivější údaje, sonolog namaluje břišní stěnu speciálním gelem. To vám umožní zvýšit hustotu kontaktu senzoru s pokožkou.
 3. Specialista převezme zařízení přes žaludek po dobu 5-7 minut. Data jsou zobrazena na monitoru a zaznamenána počítačem.

Procedura je zcela bezbolestná a nevyžaduje žádné úsilí od pacienta.

Transvaginální metoda pomocí vaginálního senzoru

Tento typ studie vám umožní získat spolehlivější údaje, protože senzor je v přímém kontaktu s pozorovanými vnitřními orgány. Transvaginální studie se však zpravidla předepisuje pouze v prvním trimestru porodu dítěte, protože pak může způsobit hypertonicitu dělohy..

Transvaginální ultrazvuk je následující:

 1. Pacient se musí svléknout pod pas a pak si lehnout na gauč na zádech. Kolena by měla být ohnutá.
 2. Sonolog nasadil kondom na speciální senzor a namazal jej gelovým lubrikantem pro pohodlné zasunutí.
 3. Lékař vloží senzor do pochvy.

Procedura netrvá déle než 5-6 minut. Nezpůsobuje nepříjemné pocity, protože ultrazvukový senzor má relativně malé rozměry (3 cm v průměru a 12 cm na délku) a je zaveden do malé hloubky.

Po transvaginálním ultrazvuku se mohou následující den objevit drobné špinění..

Data prvního ultrazvuku

Pokud neexistují žádné stížnosti a není třeba potvrdit těhotenství a patologie byly vyloučeny jiným způsobem, první ultrazvukové vyšetření se obvykle provádí za 11–13 týdnů. V této době dítě dosáhne požadované velikosti pro posouzení základních anatomických ukazatelů, včetně stanovení velikosti límcové zóny.

Pokud má žena nebo její lékař podezření na mimoděložní těhotenství nebo nějaký druh patologie, provede se ultrazvukové vyšetření 10. den zpoždění menstruace.

Co je vidět na prvním ultrazvuku

Termín pro diagnózu přímo závisí na tom, co se ukáže první ultrazvuk. Je důležité si uvědomit, že spolehlivý výsledek lze nalézt s hCG v rozmezí 1 500–2 000 jednotek..

3D, 4D a 5D-ultrazvuk vám umožní získat nejen spolehlivé údaje o zdravotním stavu těhotné ženy a dítěte, ale také vidět barevný objemový obrázek v reálném čase.

1-3 týdny

V prvním potenciálním týdnu těhotenství (porodnictví) není fetální vajíčko ještě viditelné, a to ani v případě početí. Sonolog může zvážit pouze místo svého připevnění. V týdenním období je riziko mimoděložního těhotenství a cystického unášení vyloučeno.

Již na konci 3. týdne na obrazovce vidíte fetální vajíčko s embryem uvnitř na pozadí edematózního endometria. Velikost fetálního vaku je obvykle 5–7 mm, parametry embrya jsou coccygeal-parietal 2 mm.

3-4 týdny

Ve 4. týdnu těhotenství se plod zvětší na 4 mm.

 • vytvořená pupeční šňůra;
 • zhotovení končetin (horní i dolní);
 • špunty do uší.

Po 5–9 týdnech

Během tohoto období již můžete slyšet srdeční frekvenci (srdeční frekvenci). V 6. týdnu je stanoven počet embryí a v 7. - je možné vyšetřit hlavu embrya.

Za 10-13 týdnů

V této fázi těhotenství se již začínají tvořit kosti a body osifikace.

Třináctý týden je považován za nejvíce informativní pro diagnostiku, protože na něm můžete vidět:

 • přítomnost nebo nepřítomnost vnitřních orgánů - ledvin, žaludku, jater a močového měchýře;
 • počet prstů;
 • pohyby plodu;
 • profil obličeje a nosní kost (pokud není v tomto bodě vytvořena, může to znamenat patologii);
 • objem a kvalita plodové vody;
 • předčasné oddělení placenty a děložní hypertonicity;
 • rozměry límce.

Pokud velikost prostoru límce přesáhne 3 mm, lékař předepíše ultrazvuk ve 14. týdnu k vyloučení chromozomálních onemocnění. Po opakovaném obdržení zvýšených ukazatelů pošle sonolog těhotnou ženu na konzultaci s genetikem, který pomocí genetických testů vydá stanovisko. Jejich přesnost je 99%.

Jak se připravit na zkoušku

Způsob přípravy na vyšetření přímo závisí na vybrané diagnostické metodě.

U abdominální metody by měla být dodržována určitá doporučení začínající několik dní před studií:

Datum začátkuDoporučení
2-3 dny před zákrokemVyloučit produkty, které přispívají k tvorbě plynu ze stravy:

 • sycené nápoje;
 • zelí;
 • čerstvé pečivo;
 • hrozny
 • slunečnicová semínka;
 • Fast Food.

V přítomnosti plynů v gastrointestinálním traktu mohou být informace ze senzoru nesprávné.

2 hodiny před ultrazvukemPijte 2 litry vody bez plynu, aby byla děloha jasně viditelná přes měchýř. Po ultrazvuku se vyplatí močit.

S transvaginálním ultrazvukem se musíte připravit takto:

 1. Během nahrávání musíte objasnit, zda jsou v ceně procedury zahrnuty kondomy, pleny a boty. Pokud ne, musíte je zakoupit předem..
 2. Krátce před diagnózou se osprchujte, nasaďte čisté prádlo.
 3. Vyloučte příjem tekutin hodinu a půl před studií - močový měchýř by měl být prázdný.

Dekódování a normy

Na prvním ultrazvuku jsou sledovány následující fetální parametry:

 • SVD - průměrný vnitřní průměr vajíčka;
 • KTR - coccygeal-parietal size;
 • TVP - tloušťka prostoru límce;
 • délka kostí nosu.

Podle protokolu studie v prvním trimestru těhotenství určuje stav dítěte a gestační věk právě průměrný vnitřní průměr vajíčka plodu. Důvodem je skutečnost, že až do 9–10 týdnů těhotenství je embryo příliš malé na to, aby bylo možné měřit jiné ukazatele..

SVD denně roste v přímém poměru k gestačnímu věku, proto se tento ukazatel považuje za velmi přesný pro stanovení odhadovaného data narození.

Oddělte normy SVD takto:

SVD (v milimetrech)Doba gestace (počet týdnů + dny)
65 + 3
75 + 3
85 + 4
95 + 5
105 + 6
jedenáct6
126 + 1
136 + 2
146 + 3
patnáct6 + 4
šestnáct6 + 5
176 + 5
osmnáct6 + 6
devatenáct7
dvacet7 + 1
217 + 2
227 + 3
237 + 4
247 + 5
257 + 5
267 + 6
278
288 + 1
298 + 2
třicet8 + 3
318 + 3
328 + 4
338 + 5
348 + 6
359
369 + 1
379 + 1
389 + 2
399 + 3
409 + 4
419 + 4
429 + 5
439 + 6
449 + 7

KTR je určeno sonologem na základě měření vzdálenosti od horní části špičky hlavy k kostrči. Pomocí tohoto ukazatele se na konci prvního trimestru stanoví přesný gestační věk a odhadovaný den narození.

Měření KTR na ultrazvuku

Normy velikosti kostrče-parietální (průměrné referenční hodnoty):

Gestační věk (porodnické týdny)Norm KTR
710
8patnáct
922
1031
jedenáct42
1251
1363
1476

Podceňované ukazatele KTR mohou být spojeny s:

 • pozdní ovulace (implantace proběhla o něco později, než naznačuje těhotná žena);
 • s infekcemi (včetně intrauterinních);
 • s patologiemi ve vývoji plodu.

Přeceňované indikátory KTR mohou naznačovat:

 • formování velkého plodu;
 • nepřesnost při určování ovulace (gestační věk).

Límcová zóna je oblast s lymfatickou tekutinou mezi kůží plodu a tkáněmi zad na krku. Některé patologie způsobené genetickými poruchami přispívají k otoku dítěte, ale v časném těhotenství je možné jej určit pouze v této části těla.

Tabulka tloušťky límce

Těhotenství (porodnické týdny)TVP (mm)
10–111,5 (možná až 2,2)
11-121,6 (možná až 2,4)
12–131,7 (možná až 2,5)
13-141,8 (možné až 2,7)

Podle Mezinárodní zdravotnické organizace byly hodnoty TBP u dětí s genetickými chorobami 3 mm pouze v jednotkách. Pouze významný nadbytek normy (od 3 do 8 mm) může znamenat vážnou patologii.

Délka kostí nosu

Přítomnost a velikost nosní kosti jsou hlavními markery při určování chromozomálních patologií. Na tento ukazatel se můžete zaměřit již od 11. týdne těhotenství. Pokud nosní kost není viditelná, může to znamenat přítomnost Downova syndromu. V případě, že je jeho délka menší než normální, znamená to Patauův syndrom.

Rozměry délky kostí nosu v závislosti na gestačním věku:

Těhotenství (porodnické týdny)Norma (mm)
10–11Měření není vždy možné, ale kost musí být viditelná.
12–133,1
14-153.8

Pravděpodobnost chyby

Při diagnostice v časném těhotenství dosahuje možnost nespolehlivých výsledků 10%.

Pravděpodobnost chyb při hodnocení obrazu získaného ultrazvukem vzniká, pokud:

 1. Specialista má nízkou kvalifikaci a nedostatečné zkušenosti.
 2. Ve struktuře pohlavních orgánů ženy jsou anatomické rysy. Potom se těhotenství stanoví později.
 3. Těhotenství je příliš krátké.
 4. Ultrazvuk se provádí na zastaralém zařízení.

Po obdržení údajů naznačujících abnormální vývoj těhotenství nebo porušení plodu je nutné podstoupit další vyšetření u jiného specialisty za použití modernějších zařízení.

Výhody nebo poškození ultrazvuku během těhotenství

Diagnostika pomocí ultrazvukových vln je naprosto neškodná. I když intenzita ultrazvuku několikrát přesáhne standardní ultrazvukové zařízení, nebude to mít žádný negativní vliv na vývoj plodu..

Během ultrazvuku může být plod nebo těhotná žena poškozena pouze při výběru transvaginální metody v raných stádiích za předpokladu, že lékař nemá dostatečnou kvalifikaci..

Mezi výhody ultrazvuku v raných fázích patří skutečnost, že s jeho pomocí můžete:

 • vypočítat rizika potratu s hypertonicitou dělohy;
 • stanovit přesný gestační věk;
 • ujistěte se, že je test správný;
 • dozvědět se předem o přítomnosti několika druhů ovoce.

Při potvrzení jakékoli patologie může lékař:

 • s pomocí léků a změn životního stylu upravit průběh těhotenství;
 • provádět včasnou léčbu těhotné ženy;
 • předpovídat průběh porodu;
 • připravit plán lékařské péče o dítě, který bude v budoucnu potřebovat ihned po narození.

Jak moc je

Diagnostické náklady v různých městech:

OblastNákladyFirma
Moskvaod 1700 rub.Zázračný doktor
Čeljabinskod 700 rub.Lékařské centrum "Inspirace"
Krasnodarod 1 000 rub.Clinic 112

Pokud je ženě předepsáno screeningové vyšetření (komplex ultrazvuku a biochemické analýzy žilní krve na hormony), bude cena o něco vyšší:

OblastNákladyFirma
Moskvaod 2400 rub.Klinika "Medoc"
Čeljabinskod 1400 rub.Lékařské centrum "Familia"
Krasnodarod 1800 rub.Klinika "Catherine"

Video

O screeningu se můžete dozvědět v 11. týdnu těhotenství z videa na kanálu Lubov399.

Kolik týdnů je lepší udělat první ultrazvuk?

Komentáře uživatelů

Mimochodem, mluvil jsem se svým lékařem o ultrazvukovém vyšetření (vaginální) a moje přítelkyně je právě teď těhotná (mám doktora). Oba říkají, že je lepší jít znovu a hrát si bezpečně, že všechno je v pořádku, než Bůh, zakazujte, co se stane, a vy ani nevíte Budeš tam proto, že si sedíš čas. Takový ultrazvuk dítě nijak neubližuje (samozřejmě, že je lepší tam nechodit mnohokrát), ale je to ultrazvuk, jak vysvětlili (publikují to samé jako delfíni)
Proto, pokud cítíte potřebu, vždy jděte !
Je to jediný okamžik, kdy bude známo, zda bude video brzy), ale za 4 týdny je obvykle viditelné.

Za týden určitě půjdu. Právě pozdní ovulace byla krátká doba, učím se hCG v pondělí, ukázalo se, že po 6 dnech dostanu hCG

Šel jsem na ultrazvuk asi za 6 týdnů... Lékař stanovil období 6 týdnů 2 dny a od početí 4 týdny 2 dny.

Počkejte další dva týdny)

Ano, procházím palačinkem, chci jít do hCG 10.07 a čísla jsou 18.07. nebo 18. července na ultrazvuku, nikdy nevíte, chci se ujistit, že implantační vajíčko je v děloze a ne ve zkumavce. Prostě si nedokážete představit, jak se škubám (vytáhnu vaječník, začnu hned hned skončit.

No, 18 norem na ultrazvuk) Já bych taky
Nebojte se, všechno bude v pořádku, usrkejte, protože tělo je stále v šoku novým prvkem ?
Lepší než podvádět, naše myšlenky jsou materiální, přemýšlet o dobrém lépe a to se naplní ?
Z nějakého důvodu jsem si jistý, že se vede dobře.
Zraníš nervy, tak se držme

Děkuji vám drahý ️ a uspějete.

Ultrazvuk v časném těhotenství

Ultrazvuk během těhotenství: k čemu se to dělá? Když nastávající matka potřebuje udělat první ultrazvuk?

Ultrazvuk je nyní na seznamu bezplatných pokusů doporučených těhotnými ženami. Proč je pro některé ženy doporučeno provádět ultrazvukové vyšetření po dobu 5 týdnů a pro jiné - po dobu 12 týdnů? Proč někteří pacienti potřebují pít před tímto diagnostickým postupem určité množství tekutiny? Jaké závěry mohou lékaři vyvodit z výsledků této studie? Čtenář najde odpovědi na tyto otázky v našem článku..

Ultrazvukové vyšetření: jak, kdy a proč se provádí?

Ultrazvuková metoda je založena na principu echolokace. Speciální čidlo vysílá ultrazvukové vlny, které z nich procházejí tkáněmi a orgány, které se od nich odrážejí, vracejí a vnímají senzorem. Tělesa různé hustoty odrážejí ultrazvukové vlny odlišně a „dodávají“ různé signály odezvy do senzoru. Poté, co „mozek“ zařízení zpracovává přijaté informace, na obrazovce se objeví obraz určité části orgánu (nebo plodu během těhotenství).

Pomocí ultrazvuku je ve většině případů možné získat dostatečné informace o stavu pacienta a plodu..

Výhody této metody jsou:

 • vysoký informační obsah;
 • relativní jednoduchost a rychlost výzkumu;
 • vysoká úroveň bezpečnosti;
 • chybějící potřeba speciální přípravy pacienta;
 • možnost opakovaných studií za účelem sledování povahy těhotenství, vývoje plodu nebo délky kontroly účinnosti léčby.

Je ultrazvuk škodlivý??

Ultrazvuk se používá pro diagnostické účely více než 40 let. Během této doby nebyly zjištěny žádné nepříznivé účinky této diagnostické metody na plod. Ultrazvukový senzor je v radiačním režimu ne více než 0,1% času studie a po zbytek času přijímá ultrazvukové vlny odrazené od objektu. Proto je metoda dostatečně neškodná nejen pro ženu, ale také pro její nenarozené dítě.

V současnosti jsou v porodnictví široce používány dvě hlavní ultrazvukové techniky: studie břišní stěny a studie vaginální sondy (transvaginální metoda).

Ultrazvukové vlny volně procházejí kapalinou, což je pro ně druh okna. Při krátkodobém zkoumání pánevních orgánů těhotných žen a těhotných žen hraje roli takového okna plný močový měchýř. Proto by měl pacient před postupem 1 vypít 500-700 ml tekutiny asi 1,5 hodiny. Se vzrůstající dobou těhotenství se zvyšuje objem plodové vody, což ji obklopuje plod, díky čemuž je pro ultrazvuk přístupný. Proto potřeba močového měchýře postupně mizí..

V posledních letech byla v mnoha případech použita transvaginální metoda, při které je do vagíny vložen speciální senzor, který na sobě nosí hygienický účel kondom. Díky bližšímu umístění vnitřních orgánů jsou lépe viditelné, což zvyšuje přesnost diagnostiky. Navíc, s transvaginálním ultrazvukem není třeba močový měchýř vyplňovat.

Při normálním průběhu těhotenství a neexistenci dalších indikací stačí tři plánované ultrazvuk (jeden v každém trimestru: po dobu 10–14 týdnů, 20–24 týdnů a 36–38 týdnů).

Co by mohlo být příčinou ultrazvuku po dobu 10-12 týdnů těhotenství

V přítomnosti indikací může být ultrazvuková diagnostika prováděna v jakémkoli (včetně nejranějších) stádiích těhotenství a opakovaně..

Ultrazvuk v prvním trimestru může být předepsán k objasnění gestačního věku, pokud má pacient nepravidelný menstruační cyklus.

Kromě toho se na období až 10–12 týdnů předepisuje studie, pokud u ženy existuje podezření na následující patologické stavy:

 • hrozba potratu a přítomnost zvýšeného tónu dělohy, které se projevují bolestí v dolním břiše, krvavé propuštění z genitálního traktu;
 • nevyvíjející se těhotenství (pomocí ultrazvuku bude odhalena absence srdečního rytmu a motorické aktivity v embryu), další patologické stavy (například šmyk 2 močového měchýře); přítomnost mimoděložního těhotenství;
 • přítomnost nádorů a nádorových formací dělohy (myom, endometrióza) a přívěsky (cysty a nádory vaječníků);
 • genitální abnormality (například zdvojení dělohy, přítomnost přepážky v děloze atd.).

Diagnóza řady nemocí umožňuje poskytnout pacientovi pohotovostní pomoc a v budoucnu zabránit vážným komplikacím..

Je velmi důležité, že pomocí ultrazvukové diagnostiky je možné určit vícenásobné těhotenství.

Důležité orgány a sex na ultrazvuku: co a kdy se stane „viditelným“?

V současné době lze pomocí transvaginálního ultrazvuku zjistit přítomnost děložního těhotenství i se zpožděním menstruace o 4–5 dní, tj. Se skutečným nebo embryologickým těhotenským obdobím 2–5 týdnů (4–5 týdnů od prvního dne poslední menstruace). V této době je průměr vajíčka asi 5 mm.

V rané fázi se v dutině dělohy nachází vajíčko plodu o průměru několika milimetrů. Pozdější gestační věk je stanoven při měření velikosti parietální špičky embrya (je stanovena maximální vzdálenost od jeho konce ke kostrči). Získané výsledky jsou porovnány se stávajícími regulačními ukazateli. V takovém případě chyba obvykle nepřesáhne 3 dny. V gestačním věku 3 týdnů je určeno embryo, nejčastěji je vidět srdeční puls. V této době je velikost kostry-parietální embrya asi 4 mm. Jeho hlava je viditelná na obrazovce monitoru od období 7 týdnů těhotenství, končetiny - od období 8 týdnů těhotenství a kosti v nich - po objevení osifikačních bodů (po 9–11 týdnech). Po dobu 11-14 týdnů můžete vidět počet prstů, což vám umožní diagnostikovat řadu patologických syndromů. Vizualizace fetálního žaludku a močového měchýře pomocí transvaginální echografie je možná téměř ve všech případech do 11–12 týdnů a ledviny od 12 do 13 týdnů těhotenství. Diagnóza pohlaví v prvním trimestru se obvykle neprovádí a s největší pravděpodobností budete moci získat první informace o této otázce po dobu asi 15–16 týdnů (v některých případech je možné pomocí nejnovějšího vybavení zkusit instalaci podlahy o něco dříve). Přesnější stanovení pohlaví dítěte na ultrazvuku je však možné až později - 22–25 týdnů 3.

Většina orgánů a systémů plodu se tak stane viditelnou po 11 až 12 týdnu těhotenství. Avšak až do 12-14 týdnů lze pomocí ultrazvuku detekovat pouze hrubé malformace (může to být příležitost pro umělé ukončení těhotenství) a není možné spolehlivě vyhodnotit podrobnou anatomii plodu: v tuto chvíli je možné podezření na plod z nějakých hrubých vrozených vad V budoucnu se pro objasnění situace provádí opakované ultrazvuk a další výzkumné metody..

V posledním desetiletí se tzv. „Límcový prostor“ měří častěji během ultrazvuku (obvykle je to 2-3 mm). Lékaři si všimli, že přítomnost „edematózní“ (více než 3 mm) oblasti v krku plodu je často kombinována s různými chromozomálními abnormalitami. Tento příznak je charakteristický pro první trimestr těhotenství, proto se měření tloušťky „límcového prostoru“ provádí po dobu 10-14 týdnů. Tento ukazatel umožňuje během ultrazvukového vyšetření identifikovat u těhotných žen rizikovou skupinu pro narození dětí s dědičnou patologií. Tyto těhotné ženy by měly podstoupit pravidelné doplňkové vyšetření ve specializovaných zařízeních (nejlépe v prenatálních diagnostických laboratořích).

Závěrem je třeba poznamenat, že ultrazvuk by se neměl stát metodou diagnostiky těhotenství: samotná skutečnost těhotenství může být stanovena pomocí jednodušších a levnějších metod. Navíc, navzdory bezpečnosti ultrazvuku, je v počátečních stadiích těhotenství vhodné provádět jej pouze v případě potřeby. Moderní medicína nemá údaje, že intenzita ultrazvukové expozice, která se v současnosti používá v diagnostických zařízeních, může způsobit poškození plodu a matky. Opakovaným studiím prováděným bez lékařského předpisu je však třeba se vyhnout..

Když pacient odkazuje na ultrazvuk, musí lékař ústně nebo písemně poskytnout ultrazvukovému specialistovi informace o indikacích pro tuto studii. Skutečnost je taková, že obvyklé plánované vyšetření se provádí rychle a ne vždy pečlivě, proto pravděpodobnost odhalení některých abnormalit plodu může být menší než u cíleného vyšetření, pokud se má tyto vady hledat. V případě odhalení jedné nebo druhé patologie, zejména - vyžadující potrat, se doporučuje znovu vyšetřit, nejlépe v prenatální laboratoři..

Je velmi důležité, aby si pacient uchoval výsledky ultrazvukových studií. To umožní lékaři posoudit povahu průběhu těhotenství, dynamiku vývoje plodu a včas identifikovat vznikající komplikace..

1 Před provedením ultrazvuku se poraďte se svým lékařem, kolik tekutiny by se mělo vypít a zda je vůbec potřeba pít.
2 Těžká nemoc, projevená proliferací chorionové tkáně. Embryo zpočátku chybí nebo umírá na samém začátku těhotenství.
3 Je třeba mít na paměti, že v případě lékařských indikací pro určení pohlaví plodu (pokud existuje podezření, že existuje vrozená patologie související s pohlavím), se provádí řada komplexních doplňkových studií (vyšetření plodové vody, chorionická biopsie), které se provádějí v prenatální laboratoři. Další informace o určování pohlaví dítěte pomocí ultrazvuku naleznete v článku E. Tishchenka „Ultrazvuková diagnostika pohlaví dítěte“ v č. 2-3-3 2001.

Taimuraz Guriev
Specialista na ultrazvukovou diagnostiku, MD, docent Katedry porodnictví a gynekologie, FPPO MMA pojmenovaná po Sechenova

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

První ultrazvuk během těhotenství

Ultrazvukové vyšetření je jednou z nejpřesnějších metod pro diagnostiku těhotenství a sledování jeho vývoje. Všechny budoucí matky se obávají otázky - kdy provést první ultrazvuk? Podle norem Světové zdravotnické organizace je toto období definováno jako 10-14 týdnů. Ale téměř každá těhotná žena dělá první ultrazvuk mnohem dříve, chtěla se ujistit, že její těhotenství je děloha a že se správně vyvíjí.

Je ultrazvuk škodlivý během těhotenství??

Na fórech velmi často naleznete názor, že ultrazvuk během těhotenství, a zejména v prvním trimestru, je velmi škodlivý. Jsou uvedeny i příklady - „v posledním těhotenství jsem udělal ultrazvuk a plod ztuhl, ale ultrazvuk jsem neudělal a vše je v pořádku.“ Ve skutečnosti se jedná o subjektivní názor založený na shodě náhod. Existuje mnoho výzkumů na toto téma, ale zatím nikdo nebyl schopen prokázat konkrétní poškození, které ultrazvukové vlny přinášejí dítěti v lůně; jako je například prokázáno poškození rentgenového záření. Ultrazvuk byste samozřejmě neměli dělat denně, týdně, ale tuto studii byste také neměli ignorovat kvůli mýtickému poškození..

Takže máte zpoždění. Test ukazuje dlouho očekávané dva pruhy. Chci tedy udělat ultrazvuk, abych se ujistil, že je vše v pořádku. Ale nespěchejte, v tuto chvíli ani nejmodernější zařízení nebude moci nic „vidět“. Pro vaše pohodlí můžete nejprve projít analýzu lidského chorionického gonadotropinu (hCG). V budoucnu tato analýza pomůže lékaři porovnat hladinu hCG hormonů a ultrazvuku v raných stádiích..

První ultrazvukové vyšetření během těhotenství zpřesňuje vaginální sondu. Nevyžaduje se žádný speciální výcvik.

Proč je nutné provádět ultrazvuk v rané době??

Účel ultrazvuku v prvních týdnech těhotenství je:

 • stanovení embryonálního gestačního věku;
 • diagnostika mnohočetného těhotenství;
 • vytvoření lokalizace děložního vajíčka dělohy;
 • diagnóza komplikací těhotenství (tón, výhružný a potrat, který začal);
 • hodnocení žloutkového vaku, chorion;
 • posouzení životně důležité činnosti embrya;
 • studium velikosti a struktury vajíčka a embrya.

Co uvidí ultrazvukový lékař během studie? Jak dlouho je embryo viditelné??

 1. 4 porodnické týdny nebo 2 týdny od početí
 2. HCG je 30-170 jednotek.
 3. Ultrazvuk Stanoví se velkolepé endometrium, ve vaječníku je corpus luteum, které produkuje progesteron a další látky nezbytné pro těhotenství, dokud se nevytvoří placenta a nezíská tuto roli. Fetální vajíčko v děloze je velmi obtížné vidět, jeho velikost není větší než 1 mm.
 1. 5 porodnických týdnů nebo 3 týdny od početí
 2. HCG je 750 až 3100 jednotek.
 3. Ultrazvuk V současné době je pomocí dobrého ultrazvukového přístroje viditelné fetální vajíčko, můžete určit počet fetálních vajíček, jejich umístění a velikost dělohy. Nedělejte si starosti, pokud jste v 5 porodních týdnech nenalezli fetální vajíčko v děloze, musíte ultrazvuk opakovat za několik dní.
 1. 6 porodnických týdnů nebo 4 týdny od početí
 2. HCG je 7100-27300 jednotek.
 3. Ultrazvuk V této době by již mělo být vajíčko / vajíčka plodu v děloze jasně definována. Velikost vajíčka je přibližně 6-19 mm. Žloutkový vak by měl být v něm viditelný. Než začnou vnitřní orgány fungovat v embryu, vykonávají tkáně žloutkového vaku metabolické, imunoregulační a vylučovací funkce. Velikost žloutkového vaku by měla být menší než 5,5 - 6 mm. Kolem vajíčka je vidět bílý lem - toto je budoucí placenta. Na dobrém ultrazvukovém přístroji už lékař uvidí embryo v zárodku vajíčka a blikání srdce.
 4. 7 porodnických týdnů, nebo 5 týdnů od početí
 5. HCG je 17 100-74 000 jednotek.
 6. Ultrazvuk Pokud je termín nastaven správně, pak by embryo mělo být stanoveno již ve vajíčku plodu a senzor by měl zaznamenávat srdeční kontrakce a motorickou aktivitu. Velikost vajíčka je 19-27 mm. Délka embrya v raných stádiích je stanovena od špičky k kostrči, proto se tento parametr nazývá velikost kostrče-parietální (CTE). KTR embrya po 7 týdnech je 6-13 mm a jeho hmotnost je asi 0,6 až 0,8 gramu. Srdeční frekvence je asi 103-150 tepů za minutu. Embryo je pevně spojeno pupeční šňůrou se stěnou dělohy.
 1. 8 porodnických týdnů, nebo 6 týdnů od početí
 2. HCG je 28 000 až 128 000 jednotek.
 3. Ultrazvuk KTR embrya v tomto okamžiku je 13-19 mm, hmotnost je asi 2,5-3 gramy. Srdce dítěte bije téměř dvakrát rychleji než srdce matky, srdeční frekvence je 130 - 160 tepů za minutu. Embryo se stává čím dál víc jako malý muž, dělá chaotické pohyby, ale protože jeho velikost je stále příliš malá, máma stále necítí pohyby.

Důležité body (nikoli diagnóza, ale podezření!):

 1. Mimoděložní těhotenství - pokud je hladina hCG vyšší než 1500–2 000 jednotek a fetální vajíčko na ultrazvuku se v dutině dělohy nenachází.
 2. Anembryonie (prázdné fetální vajíčko) - ve fetálním vajíčku není žádný žloutkový vak o průměru větším než 20 mm.
 3. Anembryonie (prázdné fetální vajíčko) - ve fetálním vajíčku není žádné embryo o průměru větším než 25 mm.
 4. Anembryony (prázdné fetální vajíčko) - velikost žloutkového vaku je větší než 8 mm.
 5. Zmrazené těhotenství - s KTR embrya větším než 5 mm není srdeční tep.

Všechny jednou získané ultrazvukové údaje jsou interpretovány ve prospěch těhotenství s povinným opakováním po několika dnech..

Praxe jako zdravotnický pracovník po dobu 15 let. Plánoval jsem těhotenství na 6 let. Ona podstoupila dvě laparoskopie, mnoho stimulací ovulace, začínat klostiobegitis a končit injekcemi pronásledování a Puregon. Podrobně se zabývala svým zdravím, četla lékařskou literaturu.

Články O Neplodnosti