Hlavní Zdraví

Co dělat, když se korek uvolnil nebo Vzhled je velmi vypovídající jméno

Až do pozdního těhotenství slovo „korek“ v myšlenkách průměrné ženy vůbec nezpůsobuje spojení s porodem. Navíc generace našich matek a babiček, daleko od rozšířeného osvícení na internetu, si pravděpodobně ani nemyslela, že „existuje nějaký druh dopravní zácpy“, „může jít ven“ a že tato skutečnost nám umožňuje nepřímo předpokládat něco o datu narození. Dnes však mluví o korku jako o jednom z nepřímých předchůdců porodu, což znamená, že každá nastávající matka by měla být vyzbrojena informacemi o tom.

Co je to sliznice a co je důležité pro mámu a dítě

To je přirozeně koncipováno tak, že dítě v lůně má víceúrovňový systém ochrany - kromě plodové vody, močového měchýře, svalových stěn dělohy, „vstupu“ do posledního je pevně blokován sraženinou hlenu. Takže jméno „korek“ hovoří samo za sebe - pokud to všechno schematicky znázorníte, korek „uzavře“ obrácenou „nádobu“, ve které je plod obklopen tekutinou.

Korek se nachází uvnitř děložního hrdla "těhotné" dělohy (díra v děložním čípku).

Neměli byste však dávat korku příliš doslovný význam - pokud jej odstraníte, voda nevylévá vůbec. Faktem je, že močový měchýř, na který je voda omezena, není nijak spojen s korkem, je holistický. Proto korek nevykonává funkci „ucpávání“, jak by napovídá název, ale ochrannou funkci. Tato ochrana je zaměřena proti infekčním agens, které by mohly poškodit močový měchýř, narušit jeho integritu nebo proniknout do vody a přímo k dítěti.

Sliznice je na obrázku zobrazena žlutě.

Korek se začíná tvořit již od prvních dnů těhotenství - pod vlivem hlavních hormonů (především progesteronu, hormonu, který obecně podporuje těhotenství). Pod vlivem hormonálního přeskupení těhotenství (příprava těla na porod) se korek mění svou strukturu a je vytlačován z děložního hrdla.

Když se těhotná žena dozví o korku a proč je tato znalost důležitá

Proč by měla budoucí matka vědět o dopravní zácpě? Odpověď je jednoduchá - aby se nebála, když odejde - v některých případech má tato oddělitelná struktura a barvu, která je pro „těhotné“ sekrece příliš netypická, může neinformovaná matka vzít korek na krev nebo odpadní vodu. Při návštěvě lékaře samozřejmě není nic špatného, ​​ale nastávající matka je také zbytečná na nervozitu.

Odchod sliznice v charakteristickém čase (načasování bude popsáno níže) není důvodem, aby se okamžitě spěchalo do nemocnice nebo zavolalo sanitku, jedná se o zcela normální jev, což neznamená, že porod začne přibližně kolem. Je však nutné informovat lékaře pozorujícího těhotenství o výtoku z korku při další schůzce.

Žena může předpokládat, že korek se pohybuje (a uklidňuje se) korelací několika příznaků - vzhledu, jejích vlastních pocitů a načasování vzhledu neobvyklého výboje.

Vzhled korku a pocit, jak se pohybuje

Takže vidíme korek poté, co odešel, a může se odchýlit buď v celku, nebo po částech. Jeho hlavním rozlišovacím znakem je hustá (spíše nikoli vodnatá, na rozdíl od vody) konzistence. Vypadá to jako kus gumy, silikonu, želé, hlenu atd..

Barva korku se liší od téměř průhledné, nažloutlé, béžové až hnědé (jako sražená krev). Korek má často heterogenní barvu - může obsahovat krvavé (červenohnědé) pruhy. Spolu s korkem může vyčnívat malé množství červené krve - doslova několik kapek, to lze vysvětlit traumatem na malých cévách děložního čípku (který je již během těhotenství docela citlivý a plný krve), když se korek odděluje.

Výstup z korku není nikdy doprovázen žádnými pocity (což nevylučuje výskyt falešných kontrakcí v pozdějších stádiích, ale nejsou spojeny s výtokem z korku). Nejčastěji ženy najdou korek, když jdou na záchod nebo sprchu, na papír nebo spodní prádlo. Pokud korek nevyjde okamžitě, ale v několika malých částech, je docela možné si toho vůbec nevšimnout.

Mohu už porodit? - data vydání a předpovědi DA

Není divu, že korekový výtok je nazýván mezi předchůdci těsného porodu - jeho oddělení úzce souvisí se změnou hormonálního pozadí ke konci těhotenství, nejčastěji jednoduše „vypadne“ z postupně se otevírajícího krku. Nicméně, stejně jako každé těhotenství a každé narození, otevírání krku je velmi individuální proces, takže zde můžete posuzovat pouze načasování přibližně.

Standardní doba pro vypouštění korku je 37–38 týdnů, od okamžiku dodání od tohoto okamžiku to může trvat od dvou týdnů do několika dnů nebo dokonce hodin.

Jak již bylo uvedeno výše, korek se nemusí uvolnit najednou - jeho části mohou vyniknout jak během jednoho dne, tak i mnohem déle během týdne.

Může korek ani sestoupit před začátkem porodu

Během každého těhotenství se tvoří korek, který vychází pro každého. Mnoho žen však tento bod prostě postrádá (pokud korek vyjde na malé kousky, při vyprazdňování nebo jednoduše nepozorností). Poměrně často korek vychází již v procesu porodu, kdy mezi hojným výtokem už prostě nemůže být detekován.

Rozdíly v prvorozených a narozených

Navzdory skutečnosti, že každé těhotenství, dokonce iu stejné ženy, je zcela individuální, existují určité společné body týkající se načasování primiparous a druhého a následných těhotenství. Takže, často s opakovaným těhotenstvím, se předchůdci porodu posunou v čase blíže k porodu. A to znamená, že je pravděpodobné, že vrozený korek vyjde později a dodací lhůta bude mnohem blíž. Ale to není nutné.

Neobvyklé situace a varovné signály

Neexistuje tedy žádný důvod pro alarm, pokud:

 1. Nastávající matka si je jistá, že korek odešel - vzhled výboje odpovídá výše uvedeným znakům.
 2. Výstup korku není doprovázen uvolňováním jasně červené krve (střední nebo velké) a jiných tekutin (například únik vody - lze zkontrolovat pomocí speciální zkoušky).
 3. Korkový východ není doprovázen bolestí, stahy.
 4. Korek nevyšel před běžným obdobím (dva týdny před DA) - maximum).

Pokud je korek předčasně volný, může to být nepřímý příznak předčasného porodu. Výtok z korku sám o sobě nepředstavuje žádné nebezpečí pro budoucí matky a děti.

Pokud existují alarmující signály, měli byste jednat v závislosti na složitosti situace:

 1. V případě krvácení, detekce úniku vody, silné bolesti - zavolejte sanitku.
 2. Pokud se nepravidelné (falešné) kontrakce zesilují, korek zůstane v předstihu, poraďte se s lékařem pozorujícím těhotenství.

Co je možné a co nelze udělat poté, co korek dopadl

Poté, co korek odešel, je jeho funkce chránit močový měchýř před infekcemi částečně nebo úplně ztracena, proto by proto žena měla věnovat zvláštní pozornost hygieně pohlavních orgánů:

 • nekoupejte se;
 • Neplavte ve volných vodách nebo v bazénech;
 • během pohlavního styku používejte kondom.

V opačném případě může nastávající matka vést zcela známý životní styl, pamatuje však, že porod je hned za rohem (balíčky v nemocnici by již měly být připraveny).

Video: Dr. Elena Berezovskaya o výtoku z korku během těhotenství

Každá těhotná žena by měla vědět, co je korek a k čemu je potřeba - to ji ochrání před zbytečnými obavami a otázkami a umožní si také všimnout alarmujících příznaků a přijmout včasná opatření k ochraně vlastního zdraví a zdraví dítěte. Predikce DA podle data vydání korku není nejspolehlivější metodou: je nemožné spolehlivě zjistit, zda korek vyšel úplně nebo částečně doma, a normální načasování výstupu korku je příliš rozmazané.

Jak pochopit, že korek odešel během těhotenství

Těhotenství je jedinečný stav ženského těla. Během tohoto období musí nastávající matka pečlivě sledovat své zdraví. A měsíc před porodem musíte poslouchat své tělo, protože to začne dávat signály o nadcházející hlavní události v životě. Zejména chce jíst méně, v noci je pro ženu obtížné spát, začínají falešné kontrakce a krátce před porodem zhasne sliznice. Pojďme zjistit, jak pochopit, že se to stalo.?

Co to je?

Sliznice, která se tvoří v děložním čípku, vykonává ochrannou funkci na začátku těhotenství. Vzhledem k tomu, že se tvoří, riziko průniku jakékoli infekce do děložního čípku je minimální. Korek se skládá z hlenu, v něm „fungují“ speciální buňky, které „zabíjejí“ bakterie a mikroby, pokud se snaží proniknout do tohoto orgánu.

Krátce před narozením by měl korek vypadnout. Protože hormonální estrogen v tomto období aktivně pracuje v těle a pod jeho vlivem se děložní čípek začíná postupně otevírat, v důsledku čehož se korek odděluje.

To se zpravidla děje u všech těhotných žen jinak. U některých žen se to děje dva týdny před porodem, u jiných - za pár dní nebo několik hodin. V každém případě, pokud k tomuto procesu došlo, znamená to, že žena bude brzy porodit dítě. Často se stává, že hodinu po zhasnutí sliznice začne žena bolestně pracovat a musí spěchat do nemocnice. Před porodem by proto měla být nastávající matka plně připravena a jasně pochopit, že pokud bude korek odstraněn, porod může začít velmi brzy. Proto je důležité shromažďovat všechny potřebné věci a léky v nemocnici pro porod a poprvé po porodu předem.

Cork během těhotenství

Během těhotenství se téměř každá žena snaží zjistit všechny podrobnosti o svém stavu, aby byla plně vyzbrojena. Termín „hlenová zátka“ se obvykle slyší blíže k porodu. Při jedné z prohlídek se gynekolog může zeptat, zda vás opustila nebo ne. Proto bude rozumné mít základní znalosti o tom, co je korek, proč je to potřeba a jak to vypadá.

Co je to sliznice, proč je to potřeba?

Během těhotenství děložní čípek vylučuje hustý, gel podobný hlenu, aby udržoval vlhkost a chránil povrch dělohy. Tento hlen se hromadí a blokuje krční kanál a vytváří korek. Uzavírá otevření dělohy během těhotenství, aby se tam bakterie nedostaly. Kromě toho obsahuje protilátky, které zabíjejí infekci. Korek tak chrání vyvíjející se plod.

Před porodem žena mění hladinu hormonů, zejména progesteron klesá. V důsledku toho se děložní hrdlo zvětšuje a korek prostě vypadne. Ztráta sliznic může být proto předzvěstí porodu.

Kdy a za kolik sliznice zasahuje do listů primiparous a multiparous?

Normálně by k tomu mělo dojít krátce před porodem, kolem 37. týdne. Pak korek vychází přirozeně.

Předčasný výtok z korku může naznačovat předčasné změny děložního čípku, což zvyšuje riziko předčasného porodu. Navíc její ztráta potenciálně vystavuje těhotnou ženu riziko nákazy. Z těchto důvodů je odhalení tlustého výtoku sliznice v kterémkoli týdnu těhotenství příležitostí navštívit vašeho lékaře..

Je zajímavé vědět: výstup z korku může být usnadněn fyzickou intervencí, například gynekologickým vyšetřením nebo pohlavním stykem.

U žen, které rodí poprvé, trvá korek déle než u mnohonásobných až do narození. Je tomu tak proto, že děložní hrdlo těch, kteří dosud nenarodili, je užší a pružnější. Někdy dokonce existují situace, kdy porodníci musejí dostat korek sami, protože to samo o sobě nevychází. Mnohonásobné stěny děložního čípku jsou měkčí a širší, proto se korek snadno pohybuje.

Jak vypadají sliznice, pocity, když se svíčka vyjde

Ačkoli mnoho žen si vůbec nevšimne, že mají dopravní zácpu, není těžké pochopit, že je to tak. Korek se zřetelně liší od běžných sekrecí především svou hustotou a objemem. Pokud je normální výtok u těhotných žen vzácnější a tenčí, má korek hustou strukturu a objem asi dvou polévkových lžic. Jeho velikost je asi 4 cm, barva korku je obvykle bílá, nažloutlá, béžová nebo hnědá. Často v něm jsou krvavé částice.

Vezměte prosím na vědomí, že hlen má nepříjemný zápach nebo zelenou barvu! To může znamenat infekci.!

Korek může vyjít v celku nebo v malých částech po dobu několika dnů. Proto je často zaměňována s vaginálním výtokem. Ženy obvykle během této události nezaznamenají žádné zvláštní pocity. Ve spodní části břicha usrkává jen několik not.

Kdy je čas jít do nemocnice?

Ve 40. týdnu těhotenství se již ženy chtějí porodit co nejdříve, a někteří se domnívají, že únik korku by měl tento proces urychlit. To však není. Ačkoli se o tom vypráví mnoho příběhů, neexistuje žádný důkaz pro toto tvrzení. V případě potřeby bude mít lékař jiné způsoby, jak způsobit porod. Obecně je třeba nechat těhotenství nechat se ubírat a ne spěchat.

Průchod sliznice je obvykle známkou toho, že se vaše tělo připravuje na porod, ale ne vždy. Od výstupu z korku do začátku porodu může uplynout neurčitá doba - od několika hodin do několika týdnů. Pokud je korkový výstup doprovázen dalšími známkami blížícího se porodu, musíte jít do nemocnice, pokud jsou kontrakce, vypouštění vody atd. Pokud je dodávka stále daleko a sliznice je odstraněna, neměli byste paniku. Kupodivu se může vrátit zpět.

Když korek již vyšel

Vaše další kroky po opuštění korku závisí na tom, jak to vypadá a jak dlouho jste těhotná. Pokud vidíte korek na těsnění nebo když vyjde během sprchy, zkuste to prozkoumat, pak popište velikost a barvu svému lékaři. Tato data vám pomohou rozhodnout, co dál..

Vezměte prosím na vědomí: pokud je výstup z korku doprovázen krvácením, existuje možnost komplikací, jako je placentární narušení. Takové příznaky by neměly být ignorovány.!

V případě, že korek odešel za méně než 36 týdnů, je vhodné podstoupit vyšetření, aby se ujistilo, že u dítěte je vše v pořádku.

Pokud jste těhotná déle než 37 týdnů a nejste narušeni žádnými dalšími příznaky, neměla by být zátkou korek. Dbejte na to, aby se riziko narození dítěte před narozením minimalizovalo:

 • umyjte se pouze ve sprše a odmítněte se vykoupat ve vaně nebo ještě více v řece;
 • pravidelně mýt, ale používat pouze speciální výrobky pro intimní hygienu;
 • mít sex výhradně pomocí kondomu.

Po opuštění korku byste neměli opustit domov, protože v každém okamžiku se může narodit dítě. V tuto chvíli již můžete sbírat tašku v nemocnici. Sledujte svůj stav a počkejte na další nositele porodu.

Jak již bylo zmíněno, pravidelné kontrakce naznačují nástup porodu. Určitým znakem je také odtok plodové vody. Mohou se pohybovat náhle nebo pomalu. Pokud dříve neexistovaly žádné boje, měly by začít. Tyto stahy budou silnější, delší a častější, jak se děložní hrdlo rozšiřuje, aby se připravilo na porod. Když roztažení dosáhne 10 cm - můžete bezpečně porodit!

Když víte, co očekávat, zažít všechny tyto události je mnohem snazší. A i když nastanou nějaké nepředvídané situace, včasný kontakt s odborníky pomůže zabránit komplikacím, protože medicína je nyní velmi rozvinutá. Proto byste se neměli bát výstupu z korku.

Co je korek u těhotných žen, jak to vypadá a kdy obvykle zmizí

Hlenová zátka před porodem je jedním ze znaků, které ukazují na blížící se nástup porodu. Její odchod není důvodem k obavám, musíte správně posoudit její barvu a konzistenci.

Co je to sliznice u těhotných žen?

Takzvaný korek je hlen, který se hromadí uvnitř ženského děložního čípku, který je produkován speciálními žlázami. Je nutné, protože během celého těhotenství je důležité udržovat bariéru mezi vajíčkem plodu uvnitř děložní dutiny a vnějším prostředím.

Právě tato překážka pod vlivem syntetizovaného progesteronu přetrvává ve všech třech trimestrech těhotenství a zabraňuje pronikání mikrobů a různých toxických látek do vnitřku..

Vědět, co je korek u těhotných žen, přestává žena považovat její detekci za důvod paniky.

Když se tvoří?

Korek se tvoří během těhotenství, kdy hlen uvnitř děložního čípku zhoustne a zcela hustý. K tomuto procesu dochází v prvním trimestru těhotenství, kdy se děložní dutina ženy stane nepropustnou. V průběhu ženského cyklu je každý měsíc děložní hrdlo plně otevřeno a zbaveno hlenu během menstruačního krvácení. Během těhotenství - bez hrozby potratu - je krk pevně uzavřený a navíc korkový.

Pochopení, kdy se během těhotenství tvoří korek, je nezbytné, aby žena posoudila svůj stav a v případě nouze se obrátila na svého lékaře.

Při odjezdu?

Čas výtoku korku individuálně, konkrétní data je obtížné pojmenovat i zkušeným porodníkem-gynekologem. Nezávisí na věku ženy, počtu narození a těhotenství. Někdo korek je oddělen před bezprostředním porodem, někdo jiný pokračuje.

Korkový výboj před dodáním

Tento proces není doprovázen změnami celkového stavu ženy. Těhotná žena může cítit jen mírnou bolestivost tažné postavy v dolním břiše, nejasně připomínající bolest na začátku menstruačního krvácení. Nemělo by dojít k závratě, nevolnosti, nadměrnému výtoku krve.

Jak to vypadá?

Je důležité, aby každá žena věděla, jak korek vypadá, když je těhotná. Určitá barva a nečistoty se považují za známku nitroděložní hypoxie plodu, proto je nutný lékařský zásah. Vědět, jak korek vypadá během těhotenství, je normální, je snadné přestat se starat o svůj stav a zdraví nenarozeného dítěte.

Typicky si žena všimne vzhledu husté sraženiny na lněném nebo denním pokládání. Jeho velikost nepřesahuje 1–2 cm, jedná se o sliznici.

Jaká barva?

Odpověď na otázku, jak korek vypadá před porodem, v první řadě znamená barvu a konzistenci.

Korek před porodem může mít jinou barvu. Normálně rozlišujte:

 • bílá barva, přírodní pro neinfikovaný cervikální hlen;
 • žlutá barva vlivem bakterií mléčného kvašení;
 • hnědá nebo načervenalá barva.

Hnědý korek před porodem se také nepovažuje za důvod k obavám. Je povoleno mírné přimíchání oxidované krve, která se uvolní, když jsou poškozené malé cervixy.

Je důležité vědět, jakou barvu korku před porodem by neměly mít těhotné ženy. Zdravá těhotná žena by neměla mít výboj se zeleným nádechem. To je příznak nitroděložní infekce, možné fetální hypoxie..

Může být smíchán s krví?

Kork s krví před porodem je méně běžnou, ale zcela normální možností. Nezáleží na tom, že jde o nečistotu krve, ale o její množství a barvu. Vypouštění hnědé barvy před porodem je výsledkem narušení integrity malých plavidel. Takové krvácení se zastaví samo o sobě, není nutný žádný lékařský zásah.

Oddělena krví, šarlatovou nebo jasně červenou, hojnou krev teče přesně z genitálního traktu a nemísí se v malém množství s cervikálním hlenem - to vše jsou možné známky narušení placenty.

Může vytéct voda bez korku?

Primogenní žena se vždy obává mnoha otázek, včetně toho, zda korek nemusí před porodem zmizet. Mohou nastat situace, kdy si žena nevšimne propouštění, protože korek vychází během hygienických postupů.

Druhá možnost - korekční výboj nastává současně s výtokem plodové vody. U některých těhotných žen může voda vytéct bez korku, to znamená, že chybí jeden z harckerů blížící se práce..

Existují nějaké rozdíly mezi primiparous a multiparous?

Neexistují žádné zásadní rozdíly v tom, jak korek před porodem vypadá v multiparous a primiparous. Povaha akumulovaného hlenu děložního není závislá na počtu těhotenství a epizod porodu. Konzistence a barva korku závisí na funkčních vlastnostech cervikálního epitelu a na vitální aktivitě mikrobiální flóry genitálního traktu..

Je obtížné předvídat, kdy se slizniční zátka před porodem v multiparousu začne odcházet. Ve speciální literatuře nejsou popsány vzorce, které ukazují stejné načasování průchodu sliznice v první těhotenství a následné epizody. U stejné ženy může před prvním narozením korek vypadnout krátce před zahájením kontrakcí a v příštím těhotenství - několik dní před odchodem plodové vody.

Po kolik práce začíná poté, co korek prošel?

Na otázku, kolik práce začíná po odchodu ochranné výchovy, neexistuje jednoznačná odpověď. Mezi výtokem z korku a začátkem pravidelné práce může uplynout několik hodin nebo několik dní. Většina porodních asistentek souhlasí s tím, že toto období trvá maximálně 1 týden..

Doručení brzy: kdy a jak odchází korek během těhotenství?

Obsah

Nástup práce je nepředvídatelný a mnoho žen je citlivých na jakékoli nové pocity v těle. Tréninkové zápasy jsou stále běžnější, bolest v zádech, břicho se snižuje. A často, těsně před narozením, korek během těhotenství odchází. Ale říci, jaký den se to stane, je nemožné, zážitek každé ženy je jedinečný a neexistují dvě stejná těhotenství a narození. Existují některé běžné znaky, které ženě pomohou pochopit, že se porod blíží, a je čas připravit se na porodnici.

Kdy začíná porod??

Ve většině případů začíná porod mezi 37 a 42 týdny těhotenství. Pokud začnou před 37. týdnem, narození dítěte se považuje za předčasné, dítě se narodí předčasně. Porod po 42 týdnech je odloženým těhotenstvím. Pokud je doba delší než 41 týdnů, lékař může doporučit antikoncepci.

První příznaky předčasného porodu lze očekávat po 37. týdnu, ale není nutné, aby nastávající matka měla úplně všechny příznaky. V mnoha ohledech záleží na tom, zda první z nich je dítě nebo následující děti, věk, postava a mnoho dalších faktorů..

První známky

Několik týdnů nebo dnů před narozením hlava dítěte klesá do malé pánve, což ženě usnadňuje dýchání a snižuje závažnost pálení žáhy. Důvodem je skutečnost, že tlak v pozadí dělohy na bránici a žaludek, které jsou umístěny v blízkosti, je snížen. To však neznamená, že porod začne v následujících dnech. Bude to trvat ještě několik týdnů. Navíc u primogenních matek sestupuje břicho dříve, ale pokud se jedná o ženu porodící druhé a následující děti, sestoupí dítě do malé pánve téměř před porodem..

Dalším zajímavým příznakem bezprostředního porodu je hnízdění. Je to mateřský instinkt, který nutí ženu, aby vytvořila všechny podmínky pro bezprostřední vzhled dítěte. Ačkoli se v posledních týdnech cítí mnoho žen unavených, může se najednou zdát, že se energie zvedá a uklízí dům, natírá místnost nenarozeného dítěte nebo připravuje pro něj věci, umyje všechny nádobí a přesune nábytek. Je důležité tyto okamžiky přehánět, aby nedošlo k těhotenským komplikacím a zraněním.

Zesílení falešných kontrakcí je dalším výrazným znakem blížícího se narození. S blížícím se narozením se budou prodlužovat. Někdy je těžké zjistit, zda jsou kontrakce skutečné nebo nepravdivé..

Co je typické pro tréninkové zápasy:

 • začínají od druhého a často se objevují ve třetím trimestru;
 • snížení je nepravidelné a nemá pravidelnost;
 • Nepostupujte časem;
 • představují zobecněné zhutnění břišní dutiny, kontrakci celé dělohy;
 • zmizí při jakékoli činnosti nebo pohybu;
 • žádný výtok vody nebo špinění z pochvy;
 • nenastávají žádné cervikální změny.

Pro skutečné pracovní bolesti jsou typické další příznaky:

 • začnou po 37. týdnu těhotenství, a pokud přijdou dříve, jsou příznaky předčasného porodu.
 • kontrakce jsou pravidelné a sledují vzorec, který se objevuje za 20-15-10 minut a zesiluje trvání a sílu.
 • začít od dolní části zad a rozšířit se do oblasti třísel.

Žádná činnost nebo pohyb nezastaví ani nezmezí kontrakce. Amniotická tekutina může vytékat, dochází ke změnám v děložním čípku (otevírání) a krvavý hlen je vylučován - korek se uvolní, porod začíná.

Kdy korek odchází během těhotenství?

Cervix je oblast, přes kterou se dítě narodí. Po celou dobu těhotenství je krk zesílený, pevně zavřený, otočený k zádům matky a pokrytý hustou vrstvou hlenu (korku), která chrání dítě. V rámci přípravy na porod se děložní hrdlo mění, stává se tenčí, vyhlazuje a otevírá, korek během těhotenství odchází. Je však důležité pochopit, že všechny tyto změny probíhají postupně během několika dnů..

Na pozadí přístupu porodu se mění struktura krku a dochází k jejím následným změnám. Začíná se ztenčovat a rozšiřovat, což znamená, že spodní část dělohy je připravena k porodu. Jak první kontrakce začnou, děložní hrdlo se během porodu postupně otevírá, takže se dítě může narodit. V době pokusů (druhá fáze porodu, kdy se plod narodí do světa), otvor dosáhne 10 cm.

Protože dochází ke změnám v děložním čípku, sraženina hlenu, která uzavírá vstup do děložní dutiny, ztrácí svůj účel, což způsobuje, že korek během těhotenství odchází. Vyčnívá současně ve formě kusového nebo hustého viskózního výboje po dobu několika dnů. Hlen je zbarven krví a může být hnědý, růžový nebo červený. Zřetelný výtok z korku však není typický pro všechny ženy.

Dnes porodnice nabízejí nejen řízení porodu tradičním způsobem, a to buď v individuální porodnici nebo obecně. Existují různé možnosti porodnické péče, a to i ve vodě, což vždy vyvolalo mnoho kontroverzí. Nedávná studie publikovaná 9. prosince 2019 University of Michigan potvrdila bezpečnost porodu ve vodě ve srovnání s tradičními. Současně vědci zdůraznili, že ženy s tímto typem porodu mají výhody - pracovní bolest je cítit méně intenzivně. Byly porovnány výsledky téměř 400 narozených ve vodě a 2000 narození tradičním způsobem. U novorozenců narozených v první fázi porodu ve vodě nebyly zjištěny žádné významné problémy. Kromě toho nebyly zaznamenány žádné významné rozdíly ve frekvenci krvácení po porodu. To naznačuje, že tento druh porodu, pokud je praktikován na klinice, za všech nezbytných podmínek a pod stálým lékařským dohledem, má právo na existenci a může být užitečný pro určité kategorie žen..

To je užitečné pro nastávající matky s vysokou úzkostí, primipary a ženy, které nemají vážné těhotenské komplikace. V první fázi porodu, s nástupem porodu, je žena ve vaně naplněné vodou. V současné době ne všechny kliniky nabízejí takové možnosti vzhledem ke skutečnosti, že dříve existovaly údaje o odhadovaných rizicích pro novorozence a o případech poporodní infekce u dětí, patologií pupečníkové šňůry nebo placenty. Mezitím je porod ve vodě docela bezpečný, ale je důležité, aby matka opustila koupel před narozením dítěte. To je nezbytné pro to, aby se dítě poprvé nadechlo ve vzdušné atmosféře, a bylo možné objektivně spočítat ztrátu krve v puerperě. Samotné narození dítěte ve vodě, jako dříve, není podporováno.

Těhotná žena má korek

Co dělat, když těhotná žena má korek

Těhotná žena má z děložního hrdla korek - tato událost si zaslouží pozornost gynekologa, který vede její těhotenství. Skutečností je, že se jedná o příznak předčasného porodu. Pojďme mluvit o tom, jak korek odchází před porodem, jak to vypadá a jaké kroky musí budoucí matka podniknout?

Korek je hustá hrudka hlenu, která je v děložním čípku téměř po celou dobu těhotenství. Účelem tohoto hlenu je jedna věc - zabránit mikrobům a patogenním bakteriím proniknout do dělohy a ovlivnit membrány a dítě. Sliznice před narozením potom vyjde, když se začnou strukturální změny v děložním čípku, to znamená, že změkčuje a začíná se otevírat. U některých žen k tomu dochází po 37 týdnech těhotenství, zatímco u jiných po 40 týdnech. A to je norma. Pokud je tento jev pozorován mnohem dříve - můžeme předpokládat hrozbu předčasného porodu.

A co dělat, když těhotná žena zastavila dopravní zácpu, kdy porodit? Je třeba věnovat pozornost především vašemu všeobecnému blahu a některým vnějším znakům.

Když se dítě připravuje na narození, může výrazně spadnout do pánve, díky čemuž břicho výrazně klesá. Žena může trpět nevolností a průjmem - je velmi důležité odlišit tento přirozený stav, který v mnoha případech doprovází otevření děložního hrdla, od střevní infekce nebo otravy..
Pokud vody zůstaly pozadu, je čas jít do nemocnice.

Hlavním znakem práce, která začala, jsou však stále pravidelné kontrakce. Výrazně se liší od přípravných. Při skutečných kontrakcích ženy obvykle nemají otázky, zda se porod již připravuje nebo jen připravuje. Skutečné boje jsou mnohem silnější, bolestivější a intenzivnější..

Pokud máte stále pochybnosti, můžete zkusit vzít pilulku No-shpa, ale je lepší si lehnout, zkusit spát, pokud pracujete, samozřejmě to nebude fungovat. Mnoho klidných přípravných kontrakcí teplou koupelí. To však není nejlepší řešení pro ženy, které již mají hlenovou zátku..

Můžete zkusit čas mezi souboji. Mezery by se neměly prodlužovat, ale spíše zkracovat. Jít do nemocnice s kontrakcemi méně než jednou za 5 až 7 minut nedává velký smysl, pokud se cítíte uspokojivě.

Je nutné shromáždit se v porodnici, pokud se objevilo špinění z genitálního traktu. To je normou při vypouštění sliznice, ale pouze pokud v ní jsou krvavé pruhy a krev z sliznice nevyteče. Druhá podmínka může být velmi nebezpečná pro matku a dítě, je příznakem předčasného placentárního narušení.

Vyloučení sliznice u těhotných žen

Sliznice je hustá, hustá sraženina sliznice, která je umístěna v krční oblasti. Kdy se tvoří? Tento jev vzniká od samého začátku početí plodu před ovulací. Slouží jako bariéra, přes kterou se bakterie nemohou dostat do těla nastávající matky, dítě je pod spolehlivou ochranou.

Během těhotenství, vysoké hladiny hormonu progesteronu v krvi, hlenová sraženina zůstává pevná a stabilní a pevně uzavírá cestu k děložnímu čípku. Touto bariérou tedy nemohou projít žádné bakterie. Není nutné panikařit, pokud je sliznice pryč, je to přirozený, normální proces, který symbolizuje skutečnost, že dítě brzy uvidí světlo.

Co si vzpomíná? Nejvíce ze všeho tato sraženina vypadá jako želé podobná slizu, má různé barvy, obvykle konzistenci syrového vaječného bílku. Mnoho žen, před očekávaným datem narození, se zajímá o to, jak vypadá sliznice během těhotenství, na fotografii můžete vidět její vzhled. Každá žena má jinou, ale téměř každý má malé množství krve a žlutý nádech, to je normální.

Hlenová zátka je sraženina viskózního hlenu podobná syrovému vaječnému proteinu

Proč odchází? Zanechává, protože těsně před porodem se začíná zvyšovat hladina estrogenu v krvi, tento hormon změkčuje sraženinu hlenu, a proto může okamžitě odejít, ale je také možné postupně se během dne vybíjet. K tomu obvykle dochází poté, co žena jde na záchod nebo se vykoupe, a to i tehdy, když je vyšetří gynekolog.

Odjezd sliznice může vypadat jako špinění, podobně jako na začátku nebo na konci menstruace, podle příběhů těhotných žen může po částech odcházet a může také vyjít jako celá sraženina. Absolutně každá nastávající matka má takový jev, mnozí si prostě nemusí všimnout jejího odchodu, ale cítí se.

Přípustné období, kdy by měla sliznice vyjít, je po 38 týdnech těhotenství (9 měsíců) několik dní, obvykle 3-6 dní před porodem. Obvykle k tomuto procesu dochází po 40 týdnech. Protože se děložní čípek již začíná otevírat, hladina progesteronu v krvi klesá, začíná se opouštět. Porodní kanál je odhalen, později se narodí. Pokud amniotická tekutina již opouští, doporučuje se jít do nemocnice.

Rovněž není žádný rozdíl, jaký druh narození. V primiparous a multiparous tento proces nastane stejným způsobem, rozdíly mohou být jen v míře narození.

Barva sliznice

Tělo každé ženy je čistě individuální a pokud jsou v některých případech nesrovnalosti přijatelné, měla by být sliznice obvykle průhledná nebo tmavší než hnědá (od béžové po hnědou). Existují však i případy, kdy ochranná bariéra je zcela necharakteristická. To znamená, že tělo prochází hormonálním selháním nebo je poškozena placenta. Bez ohledu na všechno by barva měla být normou. Jak vypadá korek a jaká je normální barva, když opouští těhotnou ženu, můžete vidět na fotografii:

 • pokud byla zaznamenána hlenová zátka nazelenalé barvy, znamená to hladovění kyslíku dítěte;
 • nažloutlá, bílá s pruhy krve - je normou, malé množství krve se může objevit kvůli skutečnosti, že malé cévy na děložním čípku byly při výstupu zraněny.

Vzniká pod vlivem hormonů na konci 1 měsíce těhotenství

Jakákoli klinika může před porodem vzít těhotnou ženu na konzultaci o vypuštění sliznice, zjistit, jak to vypadá na fotografii. Lékařské konzultace nebude bolet, pokud těhotenství má problémy.

Název klinikyAdresaCena
Moskva, ViTerraDálnice Altufevskoe, dům 48, krabice. 21900 rub.
Petrohrad, klinika diagnostického centra Kivach26. řádek V.O., dům 15, osvětlené B1500 rub.
Minsk, Exanana ulici Mogilyovskaya, 5/1, na stanici metra Institute of Culture13,10 bel.rub.
Kyjev, Oxford Medical ClinicSvatý. Pavlovskaya, 26/41195 UAH.

Co je to patologie??

Těhotenství je složitý proces, který může být doprovázen komplikacemi a různými nesrovnalostmi s normou, ale pokud byly zaznamenány rušivé příznaky, je třeba neprodleně konzultovat odborníka, aby nedošlo k poškození matek a dětí..

Odjezd je jedním z předchůdců porodu.

Abyste poznali patologii nebo alarmující znamení, musíte vědět, jak sliznice u těhotných žen normálně vypadá a jak to chodí. Podle toho, jak k výběru došlo, můžete diagnostikovat přítomnost jakýchkoli problémů:

 • pokud odešla dříve než 38 týdnů těhotenství, měli byste neprodleně konzultovat svého gynekologa, protože to může naznačovat, že existují patogenní mikroorganismy škodlivé pro mikroflóru, často diagnostikované kolpitidou, musí být léčeny;
 • také přítomnost hojného množství krevních sekretů na hlenu nebo krvácení může být známkou poškození nebo oddělení placenty, v tomto případě je také důležitá konzultace s lékařem;
 • patologické změny v barvě hlenu, pokud to neodpovídá normě, je nutné identifikovat příčinu;
 • přítomnost silné bolesti, když je korek odstraněn před porodem;
 • příliš husté, pokud je to velmi těžké.

V případě, že sliznice před porodem odejde s krví, nemělo by to ženu znepokojovat. V takové situaci je důležité množství krevních sekretů, protože je třeba je odlišit od krvácení.

Chrání ženské tělo

Také po odchodu je lepší nemít sex, protože dítě již tuto ochranu nemá a je velmi zranitelné. Je nežádoucí plavat v řece, bazény, rybníky, vykoupat se. Je lepší dát přednost teplé, horké duši. Protože ochranná funkce korku zabránila bakteriím proniknout do plodu, lze infekci po jejím uvolnění zachytit. Nezapomeňte dodržovat osobní hygienu, vyměňovat spodní prádlo denně, vyměňovat ložní prádlo včas.

Pokud způsob, jakým korek zmizí před porodem, a jak to vypadá na fotografii, neodpovídá vaší, naléhavě se poraďte s lékařem.

Příznaky výtoku korku

Abyste se vyhnuli přítomnosti patologie a co je nejdůležitější, měli byste jí věnovat pozornost, musíte vědět, jak pochopit, že proces odchodu začal. Tento proces je doprovázen některými známkami, které mohou být dobře pociťovány. Vychází vždy a nemůže to být zaznamenáno? Procento těhotných žen, které tento odchod necítily, je velmi malé..

Začala aktivní pracovní činnost

Nejčastěji to můžete dokonce vidět, ale hlavní věcí není zaměňovat s únikem plodové vody, což je patologický stav:

 • Když je korek odstraněn, můžete cítit mírnou bolest nebo bolest v děloze, což je volitelný příznak, ale může se dobře objevit;
 • na spodním prádle, na posteli, vidíte slizniční výtok, to znamená, že vychází postupně, v malých porcích, někdy odchází i při plodové vodě okamžitě, během porodu;
 • množství sliznic může dosáhnout 1 polévkové lžíce.

Nastávající matka musí nutně sledovat všechny procesy, ke kterým dochází během těhotenství. Jakákoli patologie může vážně poškodit dítě a matku, takže těhotná žena by měla znát a chápat i takové maličkosti, jako je korek před narozením, a vidět, jak to vypadá u ostatních žen na fotografiích a videích..

Včasná diagnóza umožňuje vyhnout se nežádoucím účinkům, takže čím pečlivěji žena zachází se svým zdravím, tím lépe pro ni. Způsob, jakým korek uniká, pravděpodobně ukazuje čas, kdy začne práce a práce sama.

O autorovi: Olga Borovikova

Kork před porodem: jak odjíždí, jak to vypadá (foto), kolik korku na primipara a více listů

Odjezd sliznice je jedním ze známek raného narození. Většina žen si tento proces všimne a začne se připravovat na šťastnou událost. Může sliznice zmizet bez povšimnutí a jakou roli plnila dříve?

Nyní pojďme na to podrobněji..

Co je to „sliznice“?

Na děložním čípku jsou žlázové buňky, které produkují sekrece. Zvýšené množství této sekrece se uvolňuje během ovulace, což si všimla téměř každá žena. Pokud těhotenství nenastane, nahromaděný hlen odejde spolu s menstruačním tokem. Když je vajíčko oplodněno, hlen se hromadí v děložním čípku a zhoustne, což způsobuje, že se lumen těsně ucpává. Příroda si to představovala tak, aby žádná infekce nemohla vstoupit do dělohy, kde se tvoří nenarozené dítě. Sliznice v děložním čípku tedy hraje důležitou ochrannou funkci. Složení formovaného korku je neustále aktualizováno, protože sekrece cervikálních buněk nekončí. Korek tak zůstává vždy čerstvý a plně vykonává své funkce..

Sliznice vyplňuje asi 5 cm děložního hrdla. Ucpává lumen velmi pevně a nezanechává žádné mezery mezi zdmi. Hlen obsahuje hotové protilátky, které okamžitě začnou bojovat s infekcí, pokud k tomu dojde.

Množství hlenu je poměrně malé, přibližně dvě polévkové lžíce. Podle konzistence se podobá želé nebo medúze. Korková barva se může mírně lišit. V některých případech jsou přípustné malé nečistoty krve..

Ne všechny ženy si všimnou výtoku korku. U každé těhotné ženy mohou být prekurzory porodu individuální - někdo začne vytahovat žaludek, někdo vytéká voda, někdo si všimne průchodu sliznice. Kromě vidění samotné želé podobné hmoty nelze pozorovat průchod sliznice. To znamená, že pokud odešla na záchod a žena ji necítila, pak těhotná žena nemusí vědět, že porod začne brzy. V některých případech hlen z děložního čípku listy spíše v částech než v celku.

Jak vypadá sliznice s fotografií

Co je sliznice znázorněná na obrázcích níže:

Sliznice každé ženy může vypadat jinak. Je však možné jej charakterizovat běžnými znaky:

 • Konzistence. Nejčastěji korek vypadá jako želé nebo želé. Hustota takové hmoty je poměrně silná, takže sliznice připomíná hrudku. Tvar je také způsoben skutečností, že sekrece krční sliznice je ve válcovém cervikálním kanálu. V některých případech se může konzistence měnit ve více tekutém směru a korek může vyjít po částech - pak bude připomínat rozmazaný výtok sliznice..
 • Velikost. Přibližný objem korku je 50 ml a jeho velikost nepřesahuje 2 cm. Pokud si těhotná žena všimne ve velkém množství sliznice, nemusí to být korek, ale příznaky zánětlivého nebo infekčního procesu. Je to malá velikost a želatinová hmota, která vám umožňuje nezaměňovat zátku s jinými sekrecemi.
 • Barva. Barva sliznice se může lišit. Přirozená barva sekrece děložního čípku je transparentní až bělavá žlutá. Povoleny jsou také změny ve směru hnědých odstínů. Tento parametr plug pro každou ženu může být individuální, proto univerzální kritéria neexistují. Změna barvy je vysvětlena vlastnostmi průběhu těhotenství a zdravotním stavem ženy. Pokud v průběhu přenášení dítěte došlo k nějaké nemoci, může to ovlivnit složení a konzistenci hlenu. Normální jsou považovány za žlutou průhlednou hmotu a hnědý hlen. Je však nutné vědět o patologických stavech, aby bylo možné v kritických případech rychle konzultovat lékaře. Korek tmavé nebo nasycené barvy by měl upozornit. Nepřirozený nebo jasný odstín může být důkazem patologií, například výboje placenty a hrozby potratu. Světlá šarlatová zátka, ve které je přítomno velké množství krve, je také špatným příznakem a vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Takové podmínky jsou zvláště nebezpečné, pokud ještě zdaleka nenarodily. Normálně by sliznice měla zmizet pár dní před narozením dítěte.

Funkce sliznice

Nejsrozumitelnější funkcí sliznice je ochrana otevření děložního hrdla před infekcí. Jeho antibakteriální vlastnosti a mukózní konzistence jsou skutečně spolehlivou překážkou pro různé mikroby, díky nimž se embryo bezpečně vyvíjí.

Kromě toho sliznice plní funkci mechanické ochrany. Například spermie po nechráněném pohlavním styku nebo bazénové vodě nemohou vstoupit do dělohy. Antibakteriální vlastnosti sliznice jsou užitečné jak pro patogenní mikroorganismy, tak pro udržení správné rovnováhy přirozené mikroflóry.

Dokud sliznice nezmizí, může žena klidně vést svůj obvyklý životní styl. Když hlen odejde, děloha se stane nechráněnou a žena musí být opatrná, aby nekoupala na otevřené vodě, ne se dlouho koupat, aby byla více pozorná na své zdraví.

Proč korek jde a jak dlouho před dodáním

Doba odtoku korku závisí na různých důvodech. Tento proces je ve většině případů fyziologický a dochází k němu několik dní před narozením kvůli kombinaci několika okolností. Hlavní roli v procesu vypouštění korku mají hormonální změny. Jeden z ostrých skoků je zaznamenán v 38 týdnech těhotenství - od té chvíle by se žena měla připravit na korek a další harckerky raného porodu. Důvody, které mohou vést k výtoku sliznice, jsou následující:

 • Změna hormonálních hladin. Po celou dobu těhotenství byl produkován progesteron, který přispíval k těsnému uzavření děložního hrdla. Po 38 týdnech se tento hormon nevytváří, takže děložní hrdlo změkčuje a jeho pomalé otevírání vede k prolapsu.
 • Výtok plodové vody automaticky vede k odmítnutí sliznice. Napětí svalů vagíny nebo naopak jejich relaxace. Například během sprchy nebo intenzivního sexu.
 • Kontrakce. V tomto případě sliznice odejde těsně před porodem, což se stává docela často.
 • Gynekologické vyšetření. Korkový výstup spuštěný mechanickým vniknutím.
 • Infekční choroby v oblasti gynekologie, jako je kolpitida nebo drozd, které se často vyskytují u těhotných žen. V tomto případě může být zástrčka předčasná a pacient musí naléhavě navštívit lékaře.

Průchod sliznice tedy může začít čekat po 38 týdnech. Nejčastěji k tomu dochází několik dní před dodáním. Tento ukazatel je pro každou ženu individuální a nezávisí na počtu předchozích těhotenství a porodu. U vícedarých a primiparousů dochází k východu korku přibližně stejným počtem dní před událostí a je doprovázeno stejnými znaky. Jediný rozdíl je v tom, že u těhotných žen bez těla je průměr děložního hrdla užší a stěny kanálu jsou poměrně husté. Z tohoto důvodu je korek držen silnější a častěji odchází v částech nebo s uvolňováním pruhů krve. Ženy, které již porodily, mají elastický povrch děložního hrdla. Epitel se protahuje dobře, takže sliznice často odchází zcela a bez krve. Fyziologicky by proces korekového výboje měl být bezbolestný.

Pokud si všimnete, že korek ustoupil, není nutné rychle jít do nemocnice. Pro klidná setkání můžete mít od několika dní do několika týdnů volného času.

Co dělat, když je odstraněna sliznice

Pokud cítíte změnu množství vypouštění, musíte se rozhodnout, o co jde. Pokud je výtok sliznicí a nemá známky patologie, musí těhotná žena počkat několik dní, než se přirozeně začne proces porodu. V některých případech může být sliznice zaměněna s výtokem plodové vody. Bezvodé období je pro dítě velmi nebezpečné, a proto když žena vypouští vodu, potřebuje naléhavou hospitalizaci. Můžete odlišit jeden stát od jiného podle několika kritérií:

 • Čas odjezdu. Korek odchází několik dní před porodem a voda často opouští přímo v procesu porodu. Zpravidla se při odtoku vody zesilují kontrakce. Pokud je žena v tomto období doma, musí pochopit, že porod začíná. Když je korek odstraněn, celkový zdravotní stav a frekvence kontrakcí v děloze se nemění.
 • Barva. Sliznice může mít bílý, žlutý, hnědý odstín a malé pruhy krve. Amniotická tekutina by měla být průhledná, ale v patologických situacích se změní na žlutozelenou.
 • Konzistence. Sliznice je hrudka želé a plodová voda je tekutina unikající z vody.
 • Periodicita. Hlenová zátka se může okamžitě uvolnit zcela nebo několikrát po částech. Amniotická tekutina neustále vytéká, žena si všimne mokrého spodního prádla, rychlé plnění denních polštářků, zvýšené vylučování během kašle.

Proces vypouštění korku může být doprovázen následujícími příznaky:

 • kreslení a bolavé bolesti v podbřišku;
 • nepohodlí
 • mokré spodní prádlo nebo rychlé plnění podložky.

Pokud se po odstranění korku vaše zdraví nezhorší, musíte počkat na přirozený nástup porodu. Pokud máte bolesti nebo zvýšené kontrakce, musí žena naléhavě navštívit lékaře. Sliznice z děložního čípku zanechává absolutně všechny těhotné ženy. Můžete pozorně sledovat a čekat, až se tato událost dozví o bezprostředním přístupu k porodu. Ženy, které tvrdí, že neměly zástrčku hlenu, si to nevšimly..

Pokud si všimnete, že sliznice je pryč, lékaři doporučují tyto tipy:

 • Nepoužívejte koupel, zvláště horké. Zkuste několik dní před porodem použít pouze sprchu. Užitečné jsou také omývání odvarem léčivých bylin (heřmánek, měsíček, dubová kůra) nebo manganistanu draselného..
 • Od chvíle, kdy korek odejde, neplavte v bazénech nebo na otevřené vodě ani nesedejte v chladu..
 • Zkuste se zdržet sexu nebo to dělat opatrněji.
 • Věnujte zvýšenou pozornost osobní hygieně - vyměňte spodní prádlo častěji, umyjte se speciálními hygienickými výrobky a zabraňte infekci v oblasti genitálií.
 • Buďte pozornější a sledujte další předchůdce porodu - vypouštění vody, četnost práce. Pokud existuje několik příznaků práce, musíte jít do nemocnice.
 • Připravte se na cestu do nemocnice předem. Nyní již víte, že se to stane dostatečně brzy, takže si udělejte čas a sbírejte věci a dokumenty.

Co potřebujete vědět o oddělení sliznice

Poškození cervikálního kanálu se může změnit v obecných statistických případech. Například sliznice se zbarví červeně v důsledku zánětu nebo loupání ze stěny děložního hrdla. Množství husté tekutiny, což je sliznice, je poměrně malé - stejné jako při normální ovulaci vylučuje cervikální sekreční vrstvu.

Oddělení sliznice je přirozený fyziologický proces. Označuje začátek hormonální úpravy a nevyžaduje lékařský zásah.

I když sliznice vyšla, dítě je díky husté membráně močového měchýře spolehlivě chráněno v lůně. Pokud je amniotická membrána poškozena, riziko infekce je extrémně vysoké. V tomto případě nouzová hospitalizace a porod.

Měli byste si být také vědomi nebezpečných případů, ve kterých se musíte dát pozor a nechat se konzultovat s odborníkem:

 • jeden z případů je, když si pletou sliznici a plodovou vodu. Hlavní rozdíl ve pocitech spočívá v tom, že plodová voda neustále teče a objem sliznice obvykle nepřesahuje 50 ml. S jakýmkoli napětím v břišních svalech začne voda pronikat intenzivněji. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace..
 • Zhoršení korku dlouho před očekávaným datem porodu může naznačovat patologie, například placentární narušení nebo předčasný porod.
 • Když je výtok z korku doprovázen uvolněním světlé šarlatové krve. S vyšší pravděpodobností není tento proces normální, protože oddělení sliznice by mělo probíhat bez krvácení.
Články O Neplodnosti