Hlavní Testy

Jak dlouho je těhotná obvaz?

Ženy se těší na těhotenství. Mělo by se však pochopit, že v tomto životním období ne všechno jde tak hladce. Žena musí zažít toxikózu, otoky. Žaludek navíc každý měsíc roste. A to je plné problémů s páteří. V tomto případě je vyžadován předporodní bandáž. A pak vyvstává další otázka a od jakého období je nutné nosit takový obvaz?

Od jakého měsíce těhotné ženy nosí obvaz?

Prenatální korzet je zpravidla potřebný již ve čtvrtém měsíci těhotenství. V tuto chvíli je žaludek obvykle viditelný. Bandáž je zase schopna zabránit výskytu strie na jemné kůži. Kromě toho je obvaz nezbytný v případě:

  • vícenásobné těhotenství;
  • s příliš vysokou vodou;
  • pokud existují jizvy způsobené předchozí operací na děloze.

Od šestnáctého týdne tedy může být snížena možnost komplikací. Obvaz se také doporučuje nosit s nízkou placentou a pokud se děloha nebo plod nepřirozeně zvětšují. Tento seznam obsahuje také neplánované potraty. Poloha plodu v děloze může být nesprávná. Pak byste měli korzet odmítnout.

Ve druhém a následujících těhotenstvích je břišní stěna velmi napnutá. V tomto případě je nosit antatální bandáž extrémně důležitá. A okamžitě, jakmile se objeví bříško. Jsou chvíle, kdy se obvaz začne nosit dříve nebo později, než je doporučená doba. Záleží na tom, jak těhotenství jde. Načasování může určit pouze lékař.

Jak dlouho by měl být obvaz nošen?

Od třicátého osmého týdne je nošení korzetu omezené. Faktem je, že v této době se tělo těhotné ženy připravuje na narození dítěte. V tomto případě padne břicho a další podpora pouze poškodí. Potom se doporučuje nosit obvaz pouze při určitém zatížení, ať už jde o čištění domácnosti nebo dlouhé procházky.

Aby byly břišní svaly a děloha připraveny na proces porodu, provádějí různá fyzická cvičení. Mnoho žen přemýšlí o tom, zda nosit výrobek v době fitness. Zpravidla to záleží na stavu těhotné.

Pokud žena vede aktivní životní styl, má silné břišní svaly a zdravý záda, pak není nutné nosit obvaz. Některé ženy také poznamenávají, že prenatální korzet jim umožňuje cítit se lépe při tréninku. Bez obvazu se mohou objevit bolesti zad, protože svaly aktivně pracují a napínají.

V některých případech je obvaz opotřebovaný k porodu. To platí zejména pro ženy, u kterých existuje riziko, že se plod brzy sníží.

Jak nosit prenatální bandáž?

Nyní je jasné, od kterého měsíce těhotenství byste měli nosit obvaz, takže zbývá zjistit, jak si jej obléknout. Lékaři nedoporučují chodit na obvaz celý den, protože produkt může poškodit nejen nastávající matku, ale i plod. V tomto případě by těhotná žena měla přípravek odebrat každé 2 nebo 3 hodiny. Po půl hodině můžete nosit prenatální korzet.

Je třeba dbát na to, aby produkt nevytlačil žaludek a nezpůsobil zjevné nepohodlí. Nejlepší je, když lékař sám ukáže, jak přípravek nasadit. Nedoporučuje se nosit obvaz příliš vysoko, protože taková poloha tlačí plod.

Výrobek se nosí, když leží na zádech. Boky by měly být zvednuty. V této poloze plod nebude tlačit na přední břišní stěnu, protože je vyšší. Když se žena postaví na nohy, začne v této chvíli klesat děloha. To se děje pod vlastní váhou. A pokud to v této situaci napravíte, problémy, které je třeba vyřešit pomocí obvazu, se zhorší.

Jaký je nejpohodlnější způsob, jak odstranit obvaz? To se také provádí v poloze na zádech. Je pouze nutné pochopit, že pokud je žena na jakémkoli jiném místě, ale ne doma, bude pro ni mnohem obtížnější produkt odstranit a dát na něj. Ale co dělat v tomto případě? Lékaři doporučují opřít se, pak rukou zvedněte žaludek a stiskněte jej. Nyní můžete tuto situaci napravit pomocí anténního korzetu. Lékaři doporučují obvaz na spodní prádlo. V tomto případě produkt vydrží mnohem déle než obvykle, navíc bude žena pohodlnější.

Pokud je obvaz nošen správně, není schopen vyvinout žádný tlak. Jak nosit obvazový pás? Nejlepší ze všeho, pokud to bude procházet podél horní části hýždí, pak pod žaludkem a vpředu - k zachycení ochlupení. Bandážový pás je položen vleže. V tomto případě je nutné upevnit přední ventil. Napnutí produktu musí být upraveno bočními klapkami. To se již dělá vstáváním. Potom není třeba denně rozepínat boční ventily. Stačí upravit stupeň napětí korzetu, protože roste pouze jednou.

Během dvou nebo tří dnů si žena bude muset zvyknout na to, že je obvaz nošen, a teprve poté ji přestane cítit. V noci se před spaním doporučuje obvaz odstranit. Nastávající matka by si měla odpočinout.

Můžeme tedy dojít k závěru, že vědět, jak dlouho je těhotná obvaz nošen a kdy je odstraněna, pomůže vyhnout se mnoha problémům.

Bandáž během těhotenství: klady a zápory

Mateřská obvaz podporuje žaludek a pomáhá dítěti zůstat ve správné poloze. Nosit obvaz snižuje příznaky těhotenství, jako je únava, bolesti zad a nohou během dne. Existují různé typy obvazů a současně existuje mnoho pohledů na to, kdy nosit obvaz pro těhotné ženy a zda je možné použít produkt bez indikací jako podpory. Každá nastávající matka se sama rozhodne s gynekologem.

Obsah:

Proč během těhotenství potřebujete obvaz?

Prenatální bandáž je ortopedický produkt, který podporuje žaludek ve správné poloze a odstraňuje zbytečné napětí ze páteře. Nejčastěji lékař předepíše obvaz pro případ, že:

  • slabé břišní svaly;
  • předtím měl operaci dělohy;
  • dvojčata nebo velké ovoce;
  • diagnostikována hrozba potratu;
  • flebeurysm;
  • osteochondróza;
  • silná bolest zad.
Kromě těchto indikací se obvaz také nosí, aby se usnadnilo období těhotenství pro nastávající matku. To platí zejména v době, kdy je žaludek již velký a těžký. Pomocí obvazu se při chůzi nebo dlouhém postavení snižuje zátěž páteře, takže těhotná žena je méně unavená a méně pravděpodobně trpí bolestí zad. Kromě toho podpůrný obvaz snižuje fetální tlak na pánevní kosti a vnitřní orgány. Obvaz tedy umožňuje udržovat docela aktivní životní styl i v pozdějších fázích: pracovat, chodit na čerstvém vzduchu, navštívit veřejná místa. A nošení obvazu více chrání před striemi, které jsou každou druhou těhotnou ženou.

Tady je to, co ženy, které již vyzkoušely produkty, píšou o nošení obvazu:

Julia: - „Zvykla jsem si na to, že ji nosím několik dní. Velcro se dobře opravuje. Je vhodné, aby existoval hlavní upevňovací a boční prvky, které pomáhají lépe se upevňovat
Dobře podepřeno, necítíte tahající pocit, když chodíte, stoupejte po schodech “.

Anna: - „V tomto obvazu je příjemné chodit a sedět. Hodně pomáhá, bez něj by bylo obtížné chodit“.

Obvaz pro těhotné ženy pomáhá dítěti. Když dítě zaujme správnou polohu v děloze, obvaz ho fixuje a nedovolí, aby se v předvečer porodu náhle otočil. Zároveň je však důležité pochopit, že pokud je dítě v pánevní prezentaci později, lékaři nedoporučují nosit obvazy, protože trakční pás bude bránit pohybům dítěte uvnitř a nemusí zaujmout správnou polohu před porodem. Proto, pokud se rozhodnete, že potřebujete obvaz, poraďte se s gynekologem, pokud máte nějaké kontraindikace k nošení.

Obvaz pro těhotné ženy podle indikací: s děložním tonem, se syfyzitidou a krátkým děložním hrdlem. Jaká je výhoda a zda je v takových diagnózách škodlivá?

To je jedna z nejčastějších diagnóz v těhotenství, proto jsme je zdůraznili v samostatném odstavci. Obvaz pro těhotné ženy s takovými chorobami lze nosit, ale který lékař by měl určit, kolik a kolik.
Při tónu dělohy podporuje obvaz žaludek a snižuje zátěž dělohy, čímž se snižuje pravděpodobnost komplikací. Obvaz navíc slouží jako vynikající prevence hypertonicity dělohy..
S již diagnostikovanou syfyzitidou obvaz snižuje bolest a zabraňuje příliš širokému rozbíjení pánevních kostí.
Při krátkém děložním čípku obvaz přebírá některé funkce oslabené dělohy a podporuje dítě. Ale stejně jako v jiných případech, u lékaře o režimu nošení produktu se poraďte.

Jak si vybrat obvaz během těhotenství?

Existuje několik typů obvazů pro těhotné ženy a pro správnou volbu byste měli pochopit výhody a nevýhody každé z nich..

Bandážové kalhotky jsou elastické kraťasy s vysokým pasem. Vložka na žaludku se protahuje a nevytlačuje žaludek. Zřetelných výhod takového obvazu - není vidět pod oblečením. Lze jej nosit jak na nahém těle místo spodního prádla, tak i na vrchním prádle. Potřeba každodenního praní však může být přičítána nedostatkům, protože k tomu, abyste ji nosili každý den, musíte zakoupit alespoň dvě obvazy. Navíc u některých modelů není elastická vložka příliš napnutá a v určitém okamžiku s velmi velkým břichem může obvaz stlačit žaludek, což je kontraindikováno. Takovou obvaz si musíte obléknout, takže při pravidelných výletech na toaletu v pozdějších fázích mohou nastat potíže, pokud nejste doma.

Bandážový korzet také vypadá jako kalhotky nebo kraťasy s vysokým pasem, ale vložka pro břicho je na tkaničkách. Takový obvaz se obléká přes prádlo. Díky šněrování lze obvaz upravit na jakoukoli velikost břicha. Stejné šněrování však komplikuje proces dárcovství..

Bandážový pásek se suchým zipem upevňuje pod žaludek a nosí se přes oblečení. Je vyrobena z elastické tkaniny a velikost je upravena suchým zipem, jak roste břicho. Takový obvaz pokrývá malou část břicha, takže je vhodný pro horké dny. Opasek se pohodlně obléká, můžete to udělat i při stojícím. Mezi nedostatky lze uvést suchý zip, který může kazit oblečení (například punčocháče). Proto je při výběru obvazového pásu důležité věnovat pozornost jejich kvalitě a měkkosti..

Univerzální obvaz je stejný pásek, ale lze jej nosit jak během těhotenství, tak i po něm. Během těhotenství je obvaz nošen s úzkou stranou pod žaludkem, široká zůstává na zádech. Po porodu - naopak. V období po porodu pomáhá obvaz k urychlení dělohy a obnovení tónu břišních svalů.

Jaký obvaz se má zastavit, je na rozhodnutí budoucí matky. Kromě toho je důležité zvážit, z jakých materiálů je produkt vyroben. Je lepší, když je směs bavlna nebo hedvábí, což umožňuje pokožce dýchat. Natahovací část musí mít elastan nebo mikrovlákno.
Před nákupem je důležité vyzkoušet si obvaz. Neměl by nikam zmáčknout a třít. Období zvyknutí na produkt je obvykle 3–4 dny. Pokud se po této době cítíte nepohodlně z obvazu, pak jste si pravděpodobně vybrali nesprávný produkt.

Kdy začít nosit těhotenský obvaz?

S jakým obdobím začít obvaz, asi každá nastávající matka má zájem. Je lepší se poradit s lékařem, od kterého měsíce těhotenství se vám obvaz zobrazí. Lékaři obvykle doporučují nosit obvaz od 20 týdnů, kdy se děloha začne aktivně rozrůst. V některých případech je obvaz doporučen dříve, v závislosti na důkazech. Potřebujete nosit obvaz každý den, lékař vám to také řekne.
Můžete se také zaměřit na své pocity, zejména pokud nemáte indikace pro nošení obvazu, a rozhodli jste se nosit jako podporu a prevenci. V tomto případě si určete, od kterého týdne nosit podpůrný produkt, poslouchejte sami sebe: když se vyskytne těžkost, únava, bolesti zad - je čas nasadit obvaz.
Bez ohledu na to, kolik týdnů jste začali obvaz nosit, odborníci doporučují nošení až do samého narození. Výjimkou jsou případy, kdy byl obvaz předepsán, aby se zabránilo předčasnému snížení plodu. V takových případech přestaňte obvaz nosit, když začíná 38. týden nebo nejpozději 39 týdnů, aby dítě mohlo volně sestoupit a připravit se na porod.

Jak nosit a jak nosit obvaz?

Odborníci doporučují nosit obvaz 4-5 hodin denně. Je lepší nosit produkt pro pěší turistiku nebo jiné aktivní aktivity. Pokud se rozhodnete obvaz nosit celý den, doporučuje se odstraňovat produkt po dobu 4 minut každé 4 hodiny. V tomto případě by měl být obvaz vždy čistý, zvláště pokud jej položíte přímo na tělo.
Mnoho těhotných žen přemýšlí, jestli je možné sedět v obvazu a je možné v něm spát? Pokud jde o polohu sedu, neexistují žádné zvláštní zákazy. Můžete v tom sedět, ale nemusíte si obvaz záměrně sedět na židli s knihou nebo za televizí. Jeho hlavní funkcí je podpora během jízdy. Ale co se týče spánku v obvazu, doktoři souhlasí: nemůžete v tom spát. Během spánku by měly být břišní svaly zcela uvolněné a tělo by mělo odpočívat. Bandáž tomu jen zabrání.

Oblékněte si obvaz. Je nutné si lehnout a zvednout hýždě, můžete si dát polštář. Lež v této poloze na chvíli, aby plod zaujal anatomicky správnou polohu. Potom pomalu obvaz a obvaz. Výrobek nesmí nikam zmáčknout a třít.
Bandážový pás lze nosit stoje, zvedat produkt pod žaludek a upevňovat jej. Je však lepší tuto metodu použít, když neexistuje způsob, jak lhát.

Pamatujte, že správně zvolený obvaz při dodržení způsobu nošení nepoškodí budoucí matku a dítě. Poslouchejte sebe a své pocity a poraďte se s gynekologem, abyste se vyhnuli komplikacím.

14 otázek obvazů pro těhotné

Sdílet s přáteli:

Těhotenství není jen časem radostného očekávání, ale také vážným testem pro ženu. Tak úžasné pocity, jako když očekávají dítě, matky nezažijí žádné jiné podmínky. V tuto chvíli však zvyšuje odpovědnost nejen za sebe a své zdraví, ale také za dítě. Břicho, které roste s plodem, se může nakonec stát těžkým břemenem, zvyšuje se zatížení páteře a bolí nohy. V takových situacích se často používá speciální zařízení zvané obvaz pro těhotné ženy. Co je obvaz pro těhotné ženy a kdy je to možné a kdy to není možné nosit? Pokusíme se o tom v tomto článku vyprávět co nejúplněji..

Co je to mateřská obvaz?

Mateřská obvaz vypadá jako speciální elastický lékařský pásek nebo kalhotky. Jeho hlavní funkcí je poskytovat podporu břichu během těhotenství. Jak vypadá obvaz pro těhotné ženy, každý se rozhodne sám za sebe, je však třeba mít na paměti, že pás je mnohem praktičtější než kalhotky. Během těhotenství musí matka chodit častěji na záchod, takže obvazové kalhotky je třeba často odstranit a obléknout. Vyžaduje také časté, téměř každodenní praní. Ti, kteří během těhotenství nosili obvaz, již viděli, že se jedná o pás, který je nejvhodnější jako podpora a opora pro zaoblené břicho, protože to neomezuje pohyby, a jakmile je jednou fixujete, můžete obvazový pás nosit po dlouhou dobu, ne vzlétání.

Musejí všechny těhotné ženy nosit obvaz?

Bandáž je zpravidla doporučována lékařem, který „vede“ těhotnou ženu. Poradí o správné velikosti tohoto zařízení a zodpovídá otázky týkající se nošení. Přestože ani mezi lékaři neexistuje shoda v tom, zda je možné, aby těhotné ženy nosily obvaz - některé to doporučují téměř každé budoucí ženě při porodu, zatímco jiné kategoricky nepřijímají. Ale pokud vás bolí záda nebo jste dlouho na nohou - má smysl kontaktovat svého lékaře s dotazem na možnost použití obvazu.

Musím během těhotenství nosit obvaz??

Ne všechny nastávající matky by si rozhodně neměly vzít obvaz. Jak je uvedeno výše, dokonce i lékaři pochybují o tom, zda je nutné během těhotenství nosit obvaz. Proto, pokud se neobtěžujete bolestmi zad, otázkou je: musíte dokonce během těhotenství dát obvaz.

I když je třeba poznamenat, že toto zařízení kromě léčebného hraje také kosmetickou roli - pomáhá snižovat počet strie, které jsou neoddělitelnými společníky těhotenství. O tom, zda nosit obvaz během těhotenství, aby se zabránilo strie - každá žena se rozhodne pro sebe. Mnozí se samozřejmě chtějí starat o porod stejně atraktivní jako dříve.

Pokud neexistují kontraindikace týkající se umístění plodu, nezaznamenáte žádné nepříjemnosti a povolíte finanční prostředky, možná se nebudete ptát, zda stojí za to nosit obvaz během těhotenství, ale neváhejte jej koupit a použít..

Na co je těhotenský obvaz??

Již bylo naznačeno, že obvaz snižuje zátěž na zádech, pomáhá snižovat bolest zad a také snižuje počet strie. Ale to není všechno, proč potřebujete mateřskou bandáž.

Je předepsáno ze zdravotních důvodů:

  • slabé břišní svaly, zejména ve druhém a následném těhotenství;
  • bolest nohy
  • velké ovoce;
  • hrozba pozdního potratu;
  • vícenásobné těhotenství;
  • porušení lumbálního nervu;
  • těhotenství po nedávné operaci pobřišnice (méně než 1,5 roku);
  • riziko předčasného prolapsu plodu a dalších porodnických patologií;
  • děložní patologie - nedostatečný vývoj děložního hrdla, zvýšení, polyhydramnios;
  • patologie páteře - skolióza, osteochondróza.

Aktivní ženy se také nemusí ptát, proč během těhotenství potřebují obvaz - protože tráví hodně času na nohou a těhotenství neznamená vždy změnu v zavedeném rytmu života. Obvaz současně podpoří již zaoblené břicho, sníží zátěž a tím sníží únavu po náročném dni. To platí nejen pro pracující ženy, ale také pro nadšence cestování - každý, kdo nesnižuje svou aktivitu ani během tohoto vzrušujícího období očekávání dítěte..

Anténní obvaz - kdy začít nosit?

V prvním trimestru těhotenství nevzniká otázka nošení obvazu - protože bříško je stále malé a nezatěžuje. Lékař dává doporučení, kdy začít s obvazem během těhotenství. Zpravidla je vhodné začít používat toto zařízení ve 25. týdnu těhotenství, a pokud dítě není osamělé, pak dříve. Obecně platí, že pokud existuje touha získat prenatální obvaz, kdy začít nosit - každý se rozhoduje individuálně a zaměřuje se na své vlastní pocity. Pokud máte bolesti zad, nepohodlí při chůzi, můžete už myslet na obvaz. Samozřejmě se můžete samostatně rozhodnout, kdy obvaz nosit během těhotenství, ale je nejlepší se poradit s odborníkem, který nejen zodpoví otázku, kdy má obvaz nosit během těhotenství, ale také poradí, jaký typ bude vyhovovat individuálním charakteristikám budoucí matky.

Obvazy pro těhotné ženy - jak si vybrat?

Pokud kupujete obvaz poprvé, pak Je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  1. Nejprve byste se měli poradit se svým lékařem. Existují však ženy, které nechtějí být rušivé, a zeptejte se lékaře na mnoho otázek, zejména o tom, jak si vybrat obvaz během těhotenství a které tuto volbu provádějí samostatně..
  2. Rozhodněte se o typu obvazu - bude to pásek nebo kalhotky. Můžete si také vybrat jak přímo předporodní bandáž, tak univerzální.
  3. Před výběrem prenatálního obvazu byste měli věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyroben. Je lepší upřednostňovat přirozené dýchací tkáně, které nezpůsobí alergie a podráždění. Nejčastěji se jedná o bavlnu. Také obvaz by měl být natažený, aby pevně držel žaludek..
  4. Věnujte pozornost výrobci. Domácí obvazy dnes nejsou v žádném případě horší než ty zahraniční, a dokonce vyhrávají díky nižším nákladům.
  5. Pokud si vyberete kalhotky s bandáží, pak by jejich velikost měla výrazně převyšovat velikost spodního prádla, které se nosí před těhotenstvím. Pokud dáváte přednost obvazovému pásu - měli byste brát v úvahu velikost boků a břicha získanou během měření při stání. Před výběrem obvazu pro těhotnou ženu byste měli vzít v úvahu jeho schopnost zvětšit se (například obvazový pás může být suchý zip), protože bříško stále roste.
  6. Nákup musí být proveden ve specializovaných prodejnách, kde můžete být konzultováni o tom, jak vybrat správný obvaz pro těhotné ženy a nosit ho. Tam si můžete nejen prohlédnout, ale také zkusit, co nebudete dělat v lékárně. Zároveň je lepší vzít s sebou asistenta, aby přispěl k vybavení. Vzhledem k tomu, že obvaz by neměl při nošení způsobovat rozpaky a nepohodlí - je lepší to okamžitě vyzkoušet před nákupem.
  7. Bandáž musí být vybrána na základě svých finančních možností.

Jak zjistit velikost obvazu pro těhotné ženy?

Záleží na tom, jaký druh dáváte přednost. Bandážový pás odpovídá velikosti, kterou jste měli před těhotenstvím - (S (42-44), M (46-48), L (50-52), XL (52-54), XXL (od 56))). Ještě lepší je, než si koupíte prenatální obinadlo, jak si vybrat velikost - změřte boky a žaludek. Bandážové kalhotky by měly být vybrány alespoň o jednu velikost větší než prádlo, které bylo nošeno před dodáním.

Jak nosit těhotenský obvaz?

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy, je také určen jeho typ:

  • Bandážový pás lze nosit jak v poloze na břiše, tak ve stoje, což je velmi výhodné pro aktivní ženy. Pokud se obléká poprvé - je lepší to udělat v poloze na zádech. Bandáž vpředu by měla projít pod žaludkem a zachytit ochlupení kosti za - na hýždích, s důrazem na boky;
  • bandážové kalhotky se nosí pouze v poloze na zádech se zvednutými boky - to může být usnadněno polštářem pod sedák umístěným pod zády.
  • univerzální obvaz se nosí hlavně ve stoje. Pokud jste si vybrali univerzální obvaz pro těhotné ženy, lékař nebo poradce obchodu, u kterého jste provedli nákup, vám poradí, jak ho nosit. Tento proces je také jasně demonstrován na pokynech přiložených k nákupům. Takový obvaz by měl být umístěn široký pod žaludek, aby poskytoval maximální oporu a pohodlí. Po těhotenství se naopak nosí.

Pořadí, jak nosit obvaz pro těhotné ženy ležící, je následující:

  1. Lehněte si na záda s polštářem pod hýždě.
  2. Lehce si lehněte, dejte dítěti čas, aby se posunul nahoru, což sníží tlak na močový měchýř a uvolní břišní svaly.
  3. Upevněte obvaz. Hlavní věc zde není přehánět to, aby nedošlo k mačkání plodu. Nemělo by se však ani slabě upevňovat - neočekává se žádný účinek.
  4. Opatrně se převalte na bok a pomalu stoupejte.

Doporučujeme také odstranit obvaz při ležení, aby břicho nespadlo ostře.

Jak nosit těhotenský obvaz?

Existují určitá pravidla pro nošení obvazu pro těhotné ženy, díky čemuž je používání tohoto zařízení co nejpohodlnější:

  1. Správně zvolený obvaz nevyčnívá zpod oblečení, nevytváří pocit nepohodlí. Žádný tlak na břicho.
  2. Také, obvaz během těhotenství by měl být založen na vašich vlastních pocitech - pokud je dítě úzkostné nebo je cítit nedostatek kyslíku, je okamžitě odstraněn. Po půlhodinové přestávce si můžete dát obvaz.
  3. Abyste pochopili, jak nosit univerzální obvaz pro těhotné ženy, musíte si přečíst pokyny. Má úzké a široké okraje. V prenatálním období je široká část umístěna na zádech a úzká část podporuje žaludek.
  4. Chcete-li zjistit, jak nosit mateřskou bandáž a pravidla péče o ni, měli byste se seznámit s pokyny, které jsou přiloženy k takovému nákupu.
  5. Nepřetržité nošení prenatálního obvazu se nedoporučuje, protože může narušovat krevní oběh v pánevních orgánech.
  6. Nenoste obvaz příliš vysoko - způsobuje nepohodlí a ztuhlost.

Kolik můžete nosit obvaz mateřství?

Správně nošený obvaz je tak pohodlnou věcí, že ho chcete nosit celý den, ale nemůžete to udělat, protože to negativně ovlivňuje krevní oběh. Musí se nosit denně, ale občas. Každá žena se může rozhodnout, kolik obvazu nosit, na základě svých vlastních pocitů - pokud se dítě začne bát, obvaz by měl být odstraněn. Také, kolik hodin můžete nosit obvaz pro těhotné ženy, můžete doporučit lékaře. Obvykle je doba 3-4 hodiny. Poté musíte přestat 30 minut. Na doporučení lékaře se obvaz nosí od čtvrtého měsíce těhotenství každý den - až do samého začátku porodu.

Mohu sedět v předporodní bandáži?

Názory na to, zda je možné sedět v prenatálním obvazu, jsou naopak. Někteří to kategoricky zakazují, zatímco jiní říkají, že je to možné. Člověk by si však měl pamatovat, jak sedět v obvazu pro těhotné ženy - záda by měla být rovná. Pokud máte nepohodlí - je lepší odstranit obvaz a sedět bez něj.

Obecně platí, že odpověď na otázku: je možné nosit prenatální obvaz při sezení, zní to takto: je možné, pokud si potřebujete sednout na krátkou dobu.

Mohou těhotné ženy spát v obvazu?

Obvaz v noci nebo během denního spánku se doporučuje odstranit. Koneckonců, jeho hlavním úkolem je snížit zatížení na zádech a přitom zůstat ve vzpřímené poloze.

Jak odstranit obvaz pro těhotné ženy?

Je třeba poznamenat, že k tomu, aby se zabránilo náhlému břišnímu prolapsu, by se to mělo udělat při ležení..

Jak prát obvaz pro těhotné ženy?

Péče o obvaz spočívá v jeho praní při stanovené teplotě. Jak prát obvaz naleznete v přiložených pokynech. Je lepší to udělat poprvé před nošením - ihned po zakoupení. Jednoznačná odpověď na otázku: „Je možné prát obvaz pro těhotné ženy?“ - nutné! Koneckonců to zabrání šíření nebezpečných bakterií a zachová zdraví matky i dítěte.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou nejen vybrat nejlepší obvaz pro sebe, ale také jej správně použít, aby přinášel maximální užitek pro vás i pro dítě, které očekáváte. A v našem katalogu zboží pro matky si můžete koupit obvaz pro těhotné ženy.

Mateřská bandáž

V druhé polovině těhotenství nebo o něco dříve lékař obvykle doporučuje nastávající matce nosit obvaz.

Aby to bylo užitečné, pojďme na to, jak si ji vybrat a použít ji správně..

Bandáž v medicíně je speciální pás pro udržování přední břišní stěny a vnitřních orgánů v normální poloze. Používá se v pooperačním období, kýly, těhotenství a poporodní období. Obvaz pomáhá ženě cítit se lépe během těhotenství a zotavovat se rychleji po porodu.

Na co je obvaz?

Budoucí matka potřebuje obvaz nejen k zachování krásy a zdraví - pomáhá udržovat kvalitu života, na kterou je žena zvyklá. S každým měsícem těhotenství se zvyšuje zatížení páteře, zadních svalů a přední břišní stěny. To vede k časté bolesti zad, únavě. Správně zvolený obvaz poskytuje oporu pro břišní svaly, aniž by jej stlačoval, rozděluje zátěž na páteř a záda, čímž zmírňuje stav bolesti zad. Kromě toho chrání pokožku břicha a stehen před přetížením, zabraňuje vzniku strií a také snižuje zátěž vnitřních orgánů, včetně močového měchýře, čímž ženu chrání před neustálým nutkáním k močení.

Obvaz se doporučuje nosit od okamžiku těhotenství, kdy dochází k aktivnímu růstu plodu a podle toho i břicha. U většiny žen se to stane kolem 20. týdne, někdy později. U některých nastávajících matek, například čekajících dvojčat, se mohou náznaky nosit obvazy objevit před 20 týdny. Použití ortézy se doporučuje bez ohledu na velikost břicha - jakmile začne růst.

Nezapomeňte nosit obvaz doporučený za následujících podmínek:

  • bolesti zad, včetně dolní části zad, během těhotenství, zakřivení páteře, osteochondróza: obvaz zmírňuje stres z lumbosakrální páteře, který ulevuje ženě od každodenní bolesti během posledních měsíců těhotenství;
  • slabé svaly přední břišní stěny a pánevního dna, predispozice ke striím - proužky těhotných žen: obvaz zabrání nadměrnému roztažení kůže a svalů přední břišní stěny díky svému designu rovnoměrně rozdělujícím tlak na celý povrch břicha;
  • opakované těhotenství, během kterého je břišní stěna napínána rychleji a silněji - obvaz nedovolí přetížení kůže a svalů, sníží riziko slabosti pokusů při porodu;
  • nadměrné zvětšení dělohy, polyhydramnií, vícenásobné těhotenství, velké velikosti plodu - obvaz za všech těchto podmínek omezuje přetížení kůže, chrání páteř před přetížením;
  • hrozba ukončení těhotenství ve druhém a třetím trimestru, isthmicko-cervikální nedostatečnost - stav, ve kterém se děložní čípek otevírá dlouho před porodem: použití obvazu v tomto případě může významně snížit tlak současné části plodu a plodové vody na děložní hrdlo;
  • nízká poloha hlavy plodu až do 36 týdnů těhotenství - obvaz fixuje dítě výše a neumožňuje mu dopředu klesnout;
  • placenta previa nebo low placenta - úlohou obvazu je zabránit předčasnému porodu, snižuje tlak na děložní čípek již existující částí plodu a placentou;
  • jizva na děloze poté, co podstoupila císařský řez nebo odstranila děložní myomy - obvaz zabraňuje převisu břicha přes švu, snižuje tlak na oblast jizvy;
  • změna polohy plodu v děloze od pánevní k hlavě - obvaz fixuje plod ve správné podélné poloze;
  • bolest nohou, otok, křečové žíly - obvaz snižuje tlak rostoucí dělohy na velké žilní cévy probíhající podél páteře, čímž se snižuje žilní kongesce a otoky;
  • aktivní životní styl, když nastávající matka je ve vzpřímené poloze 3 hodiny denně nebo déle - obvaz pomáhá snáze snášet zátěž.

Kontraindikace

Někteří lékaři jsou si jistí, že nošení ortézy způsobuje, že břišní svaly jsou „líné“ a obtížnější se zotavit z porodu. Avšak obvaz obhajuje výrazně větší počet odborníků. Porodník-gynekolog předepisuje jeho použití s ​​přihlédnutím k věku matky, gestačnímu věku, poloze plodu a počtu předchozích narození. Proto je před rozhodnutím o koupi nutné se poradit s lékařem.

Použití obvazů lékař nedoporučuje ani neomezuje v následujících situacích:

  • nesprávná poloha plodu po dobu delší než 30 týdnů těhotenství. Bandáž fixuje polohu dítěte a při pánevní nebo laterální poloze bude pro dítě téměř nemožné se otočit, což znamená, že se zvyšuje riziko komplikací a chirurgického zákroku během porodu. K opravě nesprávných poloh jsou obvazy zrušeny a je předepsána speciální gymnastika, která stimuluje plod k zaujetí správné polohy. Jakmile je hlavová prezentace plodu ustavena, je ženě okamžitě předepsán obvaz pro trvalé nošení až do doby porodu;
  • chirurgický zásah do břicha během těhotenství: tření švu povede ke zpožděnému hojení a infekci rány;
  • nemoci gastrointestinálního traktu: například při zácpě a nadýmání může obvaz narušovat podporu obsahu střev, zvyšovat nepohodlí;
  • kožní a alergická onemocnění, jako jsou reakce na produkty vyrobené ze syntetických materiálů. Při ekzému, molech, zraněních obvaz poraní bolestivou oblast a zvýší nepříjemné pocity;
  • onemocnění ledvin doprovázené otokem.

Jaké jsou

Nejběžnější jsou tři typy obvazů: prenatální je určen k nošení těhotnými ženami, po porodu - v prvních týdnech po narození. Kombinovaný obvaz lze použít před a po porodu: stačí jej otočit na druhou stranu.

Obinadlo může být vyrobeno z bavlny, elastanu, mikrovlákna nebo jejich směsí.
Mezi obvazy jsou nejčastěji nalezeny následující modely:

Bandážové kalhotky s elastickou nosnou vložkou vpředu pod žaludkem. Tento obvaz připomíná vysoké kalhotky pro těhotné ženy se šitým elastickým pásem z břicha. Za mírného počasí jej můžete nosit na spodním prádle, což usnadňuje péči o obvaz.

Bandážový pás. Jedná se o velmi oblíbenou elastickou bandáž. Používá se před porodem i po nich. V prenatálním období široká část pásu zpevňuje záda, rozděluje zátěž a úzká část je upevněna pod žaludkem. Po porodu se pás převrátí opačně: široká část drží žaludek, úzká - záda. Tyto obvazy mají 3 klouby - jeden vpředu a dva na boku. Délka každého z nich se mění pomocí suchého zipu. Boční klouby jsou vyztuženy elastickým materiálem. Pokud se v procesu nošení ukáže, že obvaz začal vyvíjet větší tlak na žaludek, nebo naopak, byl napnutý, pak boční ventily umožňují upravit průměr bez rozepnutí obvazu. Tento model je výhodnější pro problémy se zády, zejména pokud není podpora nutná celý den..

Nosný pás je nasazen na spodní prádlo. Někteří výrobci mají perforovanou pásku: díky otvorům materiál „dýchá“ a není v bandáži tak horký. Některé modely řemenu mají elastickou část zakrývající žaludek, určené k lepší fixaci obvazu ve správné poloze.

Některé modely obvazových pásů lze použít jak během těhotenství, tak i po porodu. V prvním případě je produkt opotřebován tak, že široká část je vzadu, ve druhém - vpředu.

Poporodní obvazy. Tyto obvazy nejsou vhodné pro těhotné ženy. Nošení poporodní ortézy je volitelné. Lékaři doporučují použití po porodu k co nejrychlejšímu obnovení tónu břišních svalů a po císařském řezu k fixaci stehu a podpoře břišní stěny. Zmenšující se poporodní kalhotky obvykle vypadají jako široká stuha, stejná šířka. Jsou dostatečně dobří, aby se žaludek napnul. Část poporodní obvazy sestává z vysokých kalhotek se sponami na bocích nebo na obou stranách břicha, často se spodní sponou, jako je kombinéza, která vám umožňuje je v případě potřeby neodstraní, například při návštěvě toalety..

Pooperační obvazy jsou určeny speciálně pro ženy, které porodily císařským řezem. Připomínají velmi široký pás - od pasu a téměř po pubis (šířka 20-30 cm), se zipem po celé výšce. Tento obvaz je měkčí než obvykle po porodu a je navržen speciálně pro nošení po operaci. Upevňuje pooperační šití a podporuje svaly přední břišní stěny. Doporučuje se nosit při ležení.

Jak vybrat velikost?

Některé ženy věří, že obvaz silně stlačuje žaludek a poškozuje plod. To není pravda. Je naprosto bezpečné pro matku i dítě za předpokladu, že mají správnou velikost. Pokud obvaz sedí ženě, nikam netlačí, ale naopak způsobuje úlevu.

Při předepisování obvazu lékař obvykle pomáhá pacientovi zvolit správnou velikost. Pokud si sami vyberete velikost, požádejte o pomoc poradce v místě prodeje. Bandážový pás se volí následovně: musíte měřit obvod boků pod žaludkem centimetrovou páskou - toto číslo bude velikost obvazu. Takže s obvodem kyčle 85–95? Cm bude velikost obvazu 90 nebo 1; s kruhem 95–105, respektive 100, nebo 2., více než 105–115? cm - 110, nebo 3.. Někteří výrobci doporučují volit obvaz založený na obvodu obou boků a pasu: počet velikostí v řadě v tomto případě může dosáhnout šesti. Velikost obvazových pásů je někdy označena latinskými písmeny nebo obvyklým počtem velikostí oblečení: v tomto případě velikost obvazu odpovídá velikosti oblečení před těhotenstvím: S (42–44), M (46–48), L (50–52), XL (52–52) 54), XXL (56 a výše). Chcete-li zjistit velikost punčocháče, je třeba přidat k velikosti „pre-těhotné“ prádlo ještě jednu velikost.

Je vhodné zakoupit spodní prádlo tam, kde je možnost jeho upevnění. Nejlepší je vyzkoušet několik možností a přejít na tu, ve které se cítíte nejpohodlněji..

Mateřské obvazy se prodávají v lékárnách a obchodech, kde si můžete koupit i oblečení pro těhotné ženy.

Jak nosit obvaz

Lékař musí ukázat, jak správně obvaz nasadit, protože ilustrace na obalech nejsou vždy správné. Spodní prádlo je často na modelu příliš vysoké: v tomto případě to může vytlačit plod.

Je třeba si nasadit obvaz ležící na zádech, mírně zvednout boky: v této poloze plod netlačí na přední břišní stěnu, protože je vyšší. Když žena stojí, děloha spadá do své vlastní váhy a po jejím ustálení v této poloze jen prohloubíme problémy, proti nimž je obvaz povolán k boji. Pro odstranění obvazu je také výhodnější ležet. Je docela obtížné dodržovat pravidlo „odstranit a nasadit“ mimo dům. V případě, že není kam lehnout, opřít se, lehce zvednout žaludek rukou a držet ho, pak tuto polohu okamžitě fixovat obvazem. Je lepší nosit výztuhu na spodním prádle: to vám umožní cítit se pohodlněji a prodloužit životnost výztuhy.

Správně nošený obvaz by neměl vyvíjet nadměrný tlak. Obvazový pás se nosí šikmo: měl by procházet dolní částí zad, horní částí hýždí a poté - pod žaludkem, spočívajícím na bocích a vpředu - zachytit ochlupení. Pokud si obvaz nasadíte správně, pak si ho po chvíli prostě nevšimnete, cítíte to na sebe. Ležení upevňuje přední ventil obvazového pásu. Nastavitelné napětí obvazu při stání, boční chlopně. V budoucnu nemusí být boční ventily rozepínány a upevňovány denně - je třeba pouze přizpůsobovat stupeň napětí obvazu s růstem břicha.

Skutečnost, že obvaz je nošen nesprávně, vám řekne pocit nepohodlí. Často však během prvních 2-3 dnů bude nutné si zvyknout na nové pocity, teprve poté bude pohodlnější pobyt v obvazu.

Se všemi výhodami těhotné obvazy v ní nemůžete zůstat 24 hodin. Každé 3-4 hodiny byste měli mít přestávku 40 minut. Obvaz je odstraněn bez problémů, když nastávající matka jde v noci spát nebo spočívá v odpoledních hodinách.

Pokud je obvaz předepsán lékařem ze zdravotních důvodů, musíte jej nosit až do samého narození, zejména pokud trávíte hodně času na nohou. Pokud ji použijete pouze ke zlepšení celkové pohody, nemusíte ji neustále nosit.

Za účelem přípravy svalů dělohy a břicha na porod musí být nošení prenatálního a postnatálního obvazu kombinováno se speciálními fyzickými cvičeními. To, zda nosit obvaz během fitness třídy, záleží na stavu ženy. Pokud jste zvyklí vést aktivní životní styl, máte silné břišní svaly a zdravý záda, nemusíte obvaz vůbec potřebovat. U ostatních žen vám obvaz během tréninku umožní cítit sebedůvěru a eliminovat možné negativní důsledky: protože svaly budou fungovat aktivně, bolest zad se může objevit bez obvazu.

Jak nosit a nosit těhotenský obvaz

Prenatální obvaz pro těhotné ženy zmírňuje náklady spojené s těhotenstvím. Ale aby to přineslo pouze užitek, je důležité vědět, jak nosit a nosit obvaz pro těhotné ženy.

Cosmo doporučuje

Kompletní průvodce trendy v taškách pro léto 2020: vyberte ty nejmódnější

Lehké, volné a stylové letní kalhoty pro uvolněný vzhled

Speciální bandáž pro těhotné ženy poskytuje oporu pro břicho a snižuje zátěž páteře. Díky tomu se žena cítí mnohem lépe a může vést aktivní životní styl.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy snižuje tlak na nohy a páteř, což pomáhá předcházet otokům a bolestem zad. Přispívá k fyziologickému vývoji plodu a umožňuje mu zaujmout správné postavení.

Chcete-li minimalizovat „vedlejší účinky“, které doprovázejí těhotenství stejným způsobem, musíte vědět, jak si vybrat, nosit a nosit mateřskou obvaz.

Jak si vybrat obvaz pro těhotné ženy: velikosti

Požadovaná velikost předporodní bandáže pro těhotné ženy závisí na druhu produktu a délce těhotenství.

  1. Bandážový pás je vybrán ve stejné velikosti, jakou jste měli před těhotenstvím.
  2. Je lepší vzít obvazové kalhotky o větší velikost - je to kvůli hustotě a nepružnosti materiálu, který je špatně napnutý. Jak plod roste, budete muset změnit obvaz na volnější.
  3. Vyberte si kombinovaný obvaz změřením obvodu pasu a přidáním okraje 4–5 centimetrů. Podrobnější informace naleznete v tabulce velikostí obvazů pro těhotné ženy.

Jak nosit těhotenský obvaz

Před nasazením obvazu si lehněte na záda a položte polštář pod hýždě, abyste mírně zvedli pánev. Poté produkt nasaďte a pevně jej upevněte. Otočte se po boku a pomalu vstaňte. Obvaz by měl být nošen na spodním prádle, aby nedošlo k odření a aby byla zajištěna nezbytná hygiena.

Pokud jste byli schopni správně umístit pás, měl by mírně jít do tříselné oblasti a uchopit oblast zadek za. Udržujte svůj tlak mírný. Pokud obvaz žaludek příliš stlačuje, musí být uvolněn. Ale příliš volný pás je také špatný. Abyste si byli naprosto jistí, že jste udělali vše správně, prostudujte si pokyny výrobce.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy uvolňuje nadměrné napětí ve svalech břicha a stěnách močového měchýře, usnadňuje pohyb při chůzi a zabraňuje bolesti dolní části zad. Všechny výše uvedené skutečnosti často komplikují život těhotným ženám. Pokud však lékař ve vašem případě nepovažuje za nutné použít kompresní pás, je lepší postupovat podle jeho doporučení.

Jak nosit těhotenský obvaz

Aby produkt přinášel maximální výhody, musíte vědět, jak nosit prenatální obvaz pro těhotné ženy. Podpůrný pás by neměl poskytovat příliš velké stlačení, ale ujistěte se, že těsně přiléhá k tělu..

Před nošením obvazu pro těhotné ženy se poraďte se svým lékařem a ujistěte se, že nemáte kontraindikace. Například, pokud se plod aktivně pohybuje, nedoporučuje se používat pás. Jakékoli známky nepohodlí mohou být ukazatelem, že bandáž vůbec nepotřebujete, nebo že je nošena nesprávně..

Lékař může doporučit prenatální obvaz pro těhotné ženy, pokud máte následující indikace:

  • osteochondróza;
  • napětí a bolest v bederní oblasti;
  • flebeurysm;
  • vícenásobné těhotenství;
  • ne první těhotenství;
  • aktivní životní styl těhotné ženy;
  • slabé svaly pánevního dna nebo přední břišní stěny;
  • předchozí císařský řez nebo jiná břišní operace;
  • vzhled strie;
  • komplikované těhotenství, hrozba potratu a dalších patologií;
  • bolest nohou, nadměrný otok.

Obvaz můžete zpravidla nosit nepřetržitě ne déle než tři hodiny denně. Před opětovným nasazením opasku si musíte udělat přestávku alespoň půl hodiny.

U žen, které tráví dlouhou dobu v sedu nebo naopak hodně pohybují, pás výrazně usnadňuje život a zabraňuje rozvoji nemocí pohybového aparátu. Pokud máte předepsáno těhotenské obvazy, noste je každý den. Ale spát s ním není dovoleno.

"Musel jsem mít potrat": Vyacheslav Malafeevova žena přišla o dítě

Na co je těhotná obvaz?

Mnoho žen používá při nošení dítěte speciální ortopedické doplňky. Proč je obvaz potřebný během těhotenství a mohou ho všichni používat? Jaké modely lze zakoupit? Jak si vybrat a nosit takový obvaz?

Proč potřebujete obvaz - všechny klady a zápory

Anténní obvaz - zařízení, které vám umožní udržovat bříško v pozdějších stádiích. Výhody jeho použití je mnoho. Příslušenství odlehčuje napětí od dolní části zad, pomáhá udržovat hladinu zad, zlepšuje krevní oběh a svalový tonus. S jeho pomocí je zatížení kostry a všech orgánů rovnoměrně rozloženo. Ortéza účinně podporuje břišní dutinu a zabraňuje strie.

Žena by se neměla samostatně rozhodovat o tom, zda během těhotenství nosit obvaz. Pouze ošetřující lékař může doporučit použití příslušenství, stanovení denního času a harmonogramu nošení.

V jakých případech může gynekolog doporučit použití „podpory“?

  • Hrozba potratu v 2-3 trimestru těhotenství.
  • Nízká placenta.
  • Pelvicní prezentace plodu.
  • Polyhydramnios a velká velikost ovoce.
  • Několik dětí.
  • Opakované těhotenství.
  • Nemoci pohybového ústrojí, osteochondróza.

Existují však také skeptičtí lékaři, kteří nejsou ochotni na obvaz vkládat příliš velké naděje. Jsou si jisti, že v normálním průběhu těhotenství se žena bez tohoto příslušenství může dobře postarat. Jako příklad jsou uvedeny tisíce babiček a prababiček, které dokonale porodily zdravé děti bez obvazu..

Existuje celá řada kontraindikací, které neumožňují použití předporodní bandáže. Například otok, onemocnění ledvin nebo porucha kardiovaskulárního systému. Pokud máte cukrovku nebo jiná chronická onemocnění, můžete si obvaz nasadit až po konzultaci s odborníkem.

Druhy obvazů

Ortopedický průmysl si je dobře vědom toho, že ženy nemají sklon šetřit na zdraví a zdraví svých dětí, takže trh nabízí široký výběr modelů.

Bandážové kalhotky

Toto příslušenství vypadá jako obyčejné kalhotky, před nimiž je hustá a široká páska, která podporuje žaludek. Pro obvazy jsou stovky možností. Mnoho z nich je zdobeno elegantní krajkou a je vyrobeno z bezešvých materiálů, aby si žena mohla užít pohodlí i důvěru v její přitažlivost..

Nasazení takového obvazu by mělo být v náchylné poloze. Při častém močení se takové kalhotky nemusí zdát příliš pohodlné. Abyste je mohli nasadit nebo sundat, musíte vyvinout dostatečné úsilí, zejména v pozdějších fázích. Proto výrobci nabízejí výrobky se spodní sponou. Tyto kalhotky jsou ideální pro návštěvu lékaře a pro každodenní použití..

Bandážový pás

Jeden z nejpopulárnějších modelů a vysoká poptávka po něm je díky své univerzálnosti. Bandáž je vyrobena ve formě širokého pásu, který podepírá žaludek. Několik řad upevňovacích prvků pomáhá upravit pás a zvětšuje jeho objem, jak roste břicho.

Noste ji na spodní prádlo. Obzvláště pohodlné v tom v létě. Obvaz na opasek je šitý z prodyšných látek, kůže, pod kterou se nepotí. Pokud je velikost zvolena správně, pás nebude sklouzávat ani nafouknout.

Bandáž - "bříško"

Jedná se o vylepšený analog pásu. Má nejen pásový pás, který ve větší míře podporuje žaludek zespodu, ale také širokou bavlněnou vložku s elastickými vlákny, která ukládá celou bříško. Tento obvaz je šitý z přírodních tkanin, takže jej můžete nosit na svém nahém těle.

Univerzální obvaz

Univerzální předporodní bandáž umožňuje ženě ušetřit peníze, protože nemusí kupovat dva produkty - předporodní a postnatální obvaz. Lze je snadno nahradit jedním příslušenstvím. Má vzhled pásu se širokými a úzkými stranami. Během těhotenství je velká část umístěna na zádech, což účinně podporuje páteř a vykládá spodní část zad. Úzká část je upevněna pod žaludek pomocí spolehlivých upevnění..

Po porodu se pás převrátí tak, že široká část působí efektivně na břišní svaly a pomáhá tělu rychleji se zotavovat.

Kdy nosit obvaz během těhotenství

Obvaz nelze použít, dokud plod zaujme správnou polohu. Obvykle se to stane před 30 týdny, ale pokud se to z nějakého důvodu nestane, žena bude muset nejprve absolvovat speciální gymnastický kurz, který pomůže plodu převrátit. A teprve poté, co se plod rozvine a zaujme správnou polohu, bude možné použít obvaz.

Nedoporučuje se používat anténní obvaz v řadě déle než 3 hodiny. Každé tři hodiny musí být obvaz odstraněn na hodinu, aby tělo mohlo odpočívat.

V prvních dnech se můžete oblékat při obvazu. Pokud však nepříjemné pocity nezmizí a dítě tvrdě tlačí, „protestuje“ proti „podpoře“, měli byste odmítnout nosit vybraný model a obrátit se na specialistu na druhou konzultaci..

Jak si vybrat obvaz

Některé ženy kupují obvaz „pro růst“ - a to je vážná chyba. Pokud je produkt velký, nebude provádět své funkce. Pokud to nestačí, způsobí to vážné poškození zdraví. Je užitečné pochopit, že při vývoji designu obvazu si výrobci dobře uvědomují: žaludek roste během těhotenství. A tuto vlastnost vzali v úvahu při prenatálním obvazu: je šitá z elastických tkání, které jsou schopny protáhnout se a přizpůsobit se anatomickým rysům ženského těla. Odpovědně přistupujte k výběru předporodní ortézy.

Je důležité zvolit správnou velikost. Pokud se rozhodnete koupit bandážové kalhotky, odstraňte před těhotenstvím své parametry plus 1-2 velikosti. Pokud mluvíme o získání pásu, musíte se soustředit na hlasitost pod žaludkem.

Upozorňujeme, že někteří výrobci uvádějí velikost spodního prádla (42-44, 44-46 atd.), Ostatní pod břichem (90-100, 100-110 atd.), Zatímco jiní používají formát písmen (L, M, S atd.). Obvykle jsou tyto parametry duplikovány velikostí v centimetrech - právě na nich byste se s největší pravděpodobností měli soustředit na dobu nákupu.

Měli byste koupit produkty v lékárnách nebo speciálních salonech pro nastávající matky. Vezměte prosím na vědomí, že obvaz má všechny potřebné certifikáty potvrzující jeho soulad s hygienickými a zdravotními normami.

Nezapomeňte vyhodnotit kvalitu a strukturu, ze které je pásek šitý. Krajkové vložky jsou samozřejmě krásné, ale dráždí pokožku? Jak dobře je tkanina odvětrávána? Jsou spony pohodlné?

Anténní obvaz během těhotenství odvede dobrou práci a zlepší pohodu matky. Jeho nošení často pomáhá tělu rychleji se zotavit po porodu a vyhnout se mnoha poporodní komplikacím. Na břiše se objeví méně strie a svaly rychle získají požadovaný tón. Bandáž by se však měla používat pouze po konzultaci s lékařem, protože nesprávné použití příslušenství může mít katastrofální následky..

Články O Neplodnosti