Hlavní Analýzy

Potřebuje dítě figurínu?

Ahoj milí čtenáři!

Na tuto otázku můžete doslova odpovědět - NEPOTŘEBA.

K potlačení instinktu sání, který je klíčem k přežití dítěte, existuje matčina prsa a žádný dudlík ji nemůže nahradit. Z mateřského prsu je dítě nasyceno mlékem a novorozence se cítí chráněni pouze v blízkosti mateřského prsu. Mateřské mléko obsahuje vitamíny, stopové prvky v množství a proporcích, které jsou potřebné speciálně pro její dítě.

Přesto existují situace, kdy figurína „pomůže“.

Pokud jde o používání figurín, názory pediatrů se liší. Někteří se domnívají, že bradavka je nutná, aby se zabránilo tomu, že se dítě stane zvykem cucat si pěst, prst nebo špičku oblečení. Jiní vidí ve svém použití důvod vzniku malcluze u dítěte a snížení laktace u matky. Pojďme analyzovat a definovat hranice všech kladů a záporů používání figuríny.

V takových případech se neobejdete bez figuríny

Některé děti okamžitě opustí figurínu, ale většina dětí to potřebuje. Zpravidla potřebují bradavku v době nepohodlí, aby se uklidnili a izolovali od vnějšího světa, a když hrudník jejich matky není poblíž. To se může stát při chůzi, plavání nebo když je matka pryč. Navíc během procházky v zimní sezóně figurína nedovoluje dítěti spolknout studený vzduch.

Fiktivní újma

Je třeba si uvědomit, že neustálé a dlouhodobé používání figuríny může vyvolat:

 • Špatné (otevřené) sousto. V tomto případě začínají zubařské řezáky růst vpřed, což brání uzavření zubů. Čelisti dítěte jsou tvarovány nesprávně a jeho tvář se stává něčím jako čenich králíka;
 • Zkreslená výslovnost několika zvuků dítětem. Tento logopedický problém je důsledkem výše uvedené dentální příčiny;
 • Inhibice mentálního vývoje dítěte;
 • Infekční choroby. To platí zejména pro děti, které se samostatně pohybují po bytě a na ulici. V tuto chvíli je obtížné sledovat všechny činnosti dítěte. Může figurku dobře hodit na zem, na zem nebo na asfalt a poté ji zvednout a vložit zpět do úst. V důsledku toho může mít dítě stomatitidu nebo průjem..

Novorozence dejte figurínu?

Figurína není jasné zlo. Přínos někdy přesahuje možné poškození figuríny.

S jeho pomocí se novorozenec může uklidnit a sám usnout v posteli během dne nebo v kočárku na procházku. Figurína může dítěti dát příležitost nebát se, pokud vedle něj není matka, ale jiný dospělý člen rodiny (pokud je matka zaneprázdněna naléhavými záležitostmi). Jinými slovy, bradavka, pokud je to nutné, nahrazuje matčino ňadro. Od pradávna ženy spolu s kojením používaly drobky zabalené do gázy, když potřebovaly dělat domácí práce.

Pokud je dítě na umělém krmení, jeho instinkt sání není plně uspokojen sáním mléka z láhve. Figurína dává novorozencům šanci uspokojit tuto potřebu nezbytnou pro normální vývoj.

Kdy mohu dát figurínu

Až do té doby nemůžete novorozenému dítěti dát figurínu, dokud se nenaučí, jak používat ústa k uchopení jeho hrudi. Pro správné uchopení bradavky by měla být spodní ret dítěte vytočena. Při sání figuríny se na ni přitiskne pera dítěte. Zvyk mačkání rtu dítěte zůstává zachycením hrudníku, což přispívá k produktivnímu sání. Kromě toho nesprávné sevření bradavky způsobuje matce silnou bolest a následně vede k prasklinám v bradavkách a lakostáze..

Také byste neměli dítěti dávat dudlík, dokud se proces laktace v matce nestabilizuje a dítě si nenastaví režim krmení pro sebe.

Falešná doporučení

Mohu spát s figurínou? Umět. Figurína však musí být vybavena spolehlivým a pohodlným vybavením. Obecně platí, že pokud tato zařízení stále používáte, kupujte vysoce kvalitní a pohodlné typy dudlíků. Pamatujte, že příliš tuhé nebo velké bradavky mohou narušit tvorbu čelistí.

Silikonové bradavky Philips Avent se osvědčily. Jsou bez zápachu, bez chuti, nereagují na dětské sliny a mohou být sterilizovány. Tyto bradavky jsou více hypoalergenní než latexové dudlíky. Symetrická nelepivá bradavka má ochranné víčko, které ji chrání před kontaminací. Dummy Avent je neobvykle měkký a sametový. Děti se jí opravdu líbí. Jeho flexibilní podbradník vyrobený speciální moderní technologií má větrací otvory a nezanechává podráždění a stopy na jemné kůži dítěte. Tato značka má také velmi pohodlné příslušenství pro držitele figurín, které je zvýrazněno tmou.

Všechny dudlíky se liší:

 1. Pro děti do 4 měsíců;
 2. Pro děti do jednoho roku;
 3. Pro děti do jednoho a půl roku.

Dudlíky 3. druhu jsou moudřejší nepoužívat.

Z bezpečnostních a hygienických důvodů by figurína měla být vyměněna jednou za čtyři týdny.

Dudlík pro předčasně narozené děti má dudlík přizpůsobený ústům novorozence. Jeho tvar je podobný tvaru mateřského prsu během krmení. Linguální strana povrchu bradavek je hladká, aby usnadnila pohyb jazyka dítěte. Díra v bradavce je na boku dětského patra, což pomáhá namočit jídlo slinami pro lepší trávení.

Proč konzultanti GV doporučují odhazovat figuríny pryč

Debata o tom, zda je pro novorozence nutná dětská figurína, nepřestává: matky dávají desítky argumentů pro a proti. Někteří věří, že bradavka je nutná k uspokojení sacího reflexu. Jiní říkají, že to vede k postupnému opouštění kojení. Ještě jiní jsou si jisti, že je možné kombinovat gumovou náhradu s laktací bez poškození hepatitidy B. Lékaři také nemají konsenzus a jejich argumenty se často neshodují s funkcí poradců kojení..

Gumové náhražky: podstata tohoto jevu

Přizpůsobit dítě figuríně či ne, je osobní záležitostí každé matky. Nejběžnějším argumentem pro gumové náhražky je sací reflex. U žen se objevují myšlenky na nutnost dudlíku s častými připoutáními. Figurína rozptyluje novorozence, pomáhá mu uklidnit se a usnout. Matky pomocí simulátoru prsu usnadní život, protože dítě vyžaduje méně pozornosti.

Důvodem pro dummy pro novorozence je také víra, že dítě má dost mléka. Od žen můžete často slyšet, že dítě je již plné, a teď chce jen sát. Podstatou "gadgetu" je uspokojit sací reflex a klid.

Potřeba novorozence v figuríně můžete posoudit pouze tehdy, pokud víte o principu dětské výživy.

Během HB je lepší opustit toto zařízení a spoléhat se pouze na hruď. U dětí na umělém krmení se bradavka stává každodenním doplňkem.

Figurína s IV

Máma by neměla mít pochybnosti o tom, zda dát novorozence, pokud je kojen, figurínu. Základem pro přenos dítěte z HB na IW jsou odlišné situace. V některých případech existují důkazy o tom, v jiných případech si žena samostatně vybere takovou volbu. Pokud je dítě na IV, pak se bradavka stane asistentem.

IV nezahrnuje krmení na vyžádání. Při přechodu na směs je stanoven jasný plán, protože mléko pro děti je pro trávicí trakt těžší a tráví déle. Pokud po krmení dítěte zašeptá a nemůže usnout, dostane figurínu, aby uspokojil sací reflex. S tím se novorozenec uklidní a sladce usne..

Odborníci jednomyslně tvrdí, že můžete dítěti dát figurínu, pokud je na IV. Navíc by se mělo stát trvalým zařízením. Bez ní nebude dítě schopno plně uspokojit sací reflex, protože dostane láhev se směsí včas a ne podle přání.

Vsuvka pro HS - téma k debatě

Potřeba figuríny pro kojení vyvolává vzrušující diskuse. Maminky se neunaví dohadováním se o tom, zda dát dudlíku dudlík. Pediatrové mají na to také odlišné názory. Někteří lékaři obhajují použití náhradníka, zatímco jiní doporučují jeho opuštění..

Výhody a poškození figuríny se hodnotí podle několika kritérií. Pouze žena se může rozhodnout, zda dát dudlík nebo ne. Nejprve se musíte dozvědět o kladech a záporech.

Argumenty pro

Použití silikonových zařízení pro moderní matku je zřejmé. Pokud rozdělíte ženy do dvou skupin, pak ty, které upřednostňují, bude jich víc. Maminky, které používají silikonové a latexové doplňky, uvádějí následující argumenty:

 • Sání pomáhá uklidnit se a usnout. To usnadňuje život, protože eliminuje nemoci z dlouhého pohybu..
 • Náhradník zvyšuje volný čas. Není třeba dlouho ležet s dítětem a dávat prsa, aby uspokojil sací reflex.
 • Silikonové zařízení pomáhá na ulici, když novorozenec pláče a žádá o prsa. Rozptyluje dítě a umožňuje vám koupit si čas na návrat domů nebo najít odloučené místo pro krmení..
 • Pomocí bradavek můžete dítě během nepříjemných procedur uklidnit. Pokud dítě při výměně oblečení pláče, snadno tuto situaci napraví..
 • Dítě je již plné. Po krmení potřebuje usnout, ale novorozenec nedovolil matce jít. Aby dítě „marně“ nemluvilo, ženy dávají dudlík.
 • Dummy zlepšuje spánek dítěte. Dítě může sát a spát po dlouhou dobu. Toto příslušenství ocení zejména ženy, které se nechtějí v noci probudit..

Dětská figurína je v některých situacích skutečně užitečná. Bude-li matka odcházet, bude potřebovat a dítě bude po dlouhou dobu s tátou nebo jiným členem rodiny. Rovněž bude nutná bradavka, pokud je žena hospitalizována nebo je ze zdravotních důvodů dočasně nucena přerušit hepatitidu B..

Po zvyknutí na figurínu může být obtížné odstavit se z tohoto zařízení. Matky, které se rozhodnou koupit dudlík pro novorozence, by si proto měly být vědomy závažnosti svého činu a jeho možných důsledků.

Argumenty proti: proč poškozuje kojení

Pokud se ptáte pediatrů na to, zda novorozenec potřebuje kojení při kojení, můžete slyšet různé odpovědi. Konzultanti HS souhlasí s tím, že bradavka není nutná pro kojence. Navíc může poškodit laktaci. Odborníci potvrzují svůj kategorický názor argumenty.

 • Kojení je složitý proces. Správný odchyt prsu je základem úspěšného laktace. Sání máma se liší od sání bradavek pro dítě. K získání mléka musí dítě otevřít ústa dokořán a aktivně pracovat s čelistí. Při sání bradavek dítě neotevře ústa tak široko a hlavně pracuje se svým jazykem. Proto lze tvrdit, že kojení a sací bradavky jsou nekompatibilní procesy.
 • Když si dítě zvykne na bradavku, jdou na cílovou čáru, což vede k odmítnutí GV. Mateřské mléko přichází na žádost dítěte. Když dítě namísto maminky saje latex, snižuje se poptávka po jídle. To vede ke skutečnosti, že žena snižuje produkci mléka. V tomto případě se časté krmení matek stává chybou. Pokud není situace včas napravena, je nevyhnutelný přechod z GW na IW.
 • Dlouhodobé sání figuríny vede k tvorbě malocluze u dítěte. Kojení přispívá ke správnému rozvoji maxilofaciálních svalů. Na IW jsou děti častěji konfrontovány s nedostatečným vývojem horní nebo dolní čelisti. V budoucnu to způsobí estetické problémy a fyziologické utrpení..
 • Vsuvka je zdrojem infekce. Je dobré, pokud je sterilizováno. Často však můžete vidět, jak se příslušenství visí na řetízku a tře se o dětské oblečení. Na povrchu gumového zařízení se hromadí prach, chloupky, částice oděvu, bakterie, viry. Padlé figuríny často lízají a nabízejí dítěti. Společně se slinami přenášejí na dítě bakterie. Pokud opustíte bradavky, můžete výrazně snížit riziko infekcí ústní dutiny a dýchacích cest.
 • Použití bradavek vede u dítěte k frustrace. HB poskytuje hluboké psychologické a emoční spojení mezi dítětem a jeho matkou. Figurína jej neumožňuje plně se formovat. V pubertě a ve vyšším věku to vede ke vzniku komplexů.
 • V latexu existují látky, které u dítěte způsobují alergické reakce. Silikon je v tomto ohledu považován za lepší materiál. Většina výrobců bradavky jej používá. Nelze si však být jistý, že zítra vědci nenaleznou škodlivé látky v silikonu..

Pochybnosti matky: zda dítě dokáže bez náhradníka

Maminky často pochybují o tom, zda dát novorozence figurínu. Následující otázky způsobují u žen úzkost:

 • Otevřete ústa při chůzi v mrazivém vzduchu. Situaci můžete napravit, pokud zvednete hlavu dítěte. Moderní kočárky jsou vybaveny touto funkcí. Můžete také použít tenký polštář pro novorozence nebo plenku složenou několikrát.
 • Silné připoutání k dítěti. Ženy dávají přednost figuríně, která učí usnout bez hrudníku. Mateřské mléko však obsahuje látky, které uklidňují a pomáhají usnout. Je mnohem snazší a pohodlnější spát s dítětem než s figurínou.
 • Dítě odstrčí hrudník a protestuje, ale dudlík potěší. Tento příznak naznačuje začátek odmítnutí hepatitidy B. Pokud si žena stanovila cíl převést děti do IV, je na správné cestě.
 • Chodit do práce vyžaduje použití náhradníka. Nejčastěji se ženy rozhodnou pro kariéru poté, co dítě bude mít šest měsíců. V tomto věku je již dítě do 6 hodin schopno zůstat bez hrudníku a přijímat další jídlo. Proto ho na figurínu nepřizpůsobujte.
 • Škody způsobené dlouhodobým krmením a častým opakováním. Ženy často věří, že dítě plivá před přejídáním. Aby se tomu zabránilo, maminky nabízejí dudlík. Ale malá regurgitace je normální. Příčiny patologické regurgitace jsou nesprávná připoutání, nezralý nervový systém nebo onemocnění gastrointestinálního traktu.

Pokud je již dítě na bradavku zvyklé

Dr. Komarovsky je pozitivní ohledně používání figurín. Pediatr říká, že děti prvního roku mají sací reflex. Abychom to uspokojili, člověk nemusí vždy podávat prsa. Dlouhé sání vede k přejídání a ke skutečnosti, že máma nemá čas dělat plánované věci. Pokud je dítě plné, pak Komarovsky doporučuje, aby mu dudlík uklidnil. Lékař si je jist, že při správném použití nemůže náhrada poškodit hepatitidu B.

Kojící poradci mají jinou perspektivu. Odborníci se domnívají, že matky musí vyloučit všechny odpůrce hepatitidy B, aby si udržely laktaci. Patří sem bradavky, dudlíky, láhve. Pokud je dítě již zvyklé na pomůcky, bude ho muset odstavit. Máma musí být trpělivá, protože odstavení z bradavky bude trvat déle než jeden den. Je nutné dát prsa častěji, jemně a klidně rozptýlit dítě.

Jak zvolit správný dudlík - figurína pro novorozence

Ještě před narozením dítěte si budoucí rodiče začnou kupovat věno pro dítě, jejich seznam zpravidla nutně obsahuje bradavku - figurínu. Kterou bradavku je lepší zvolit pro novorozence a kdy bude možné dát? O tomto a mnohem více v tomto článku..

Když můžete dát dudlík - figurína novorozence

Pojďme nejprve přemýšlet o tom, proč je novorozenec obecně dudlíky. Odpověď zní: U novorozenců je sací reflex velmi rozvinutý. Když si vezmou prsa své matky a získají mléko a matčino teplo, uklidní se, sníst a klidně usnou, protože proces získávání mléka z mateřského prsu pro novorozence je docela komplikovaný a časově náročný proces. Jako figurína se rodiče a lékaři obvykle snaží dítě uklidnit, proces sání má právě takový dopad na novorozence.

Již v nemocnici můžete vidět dudlík v ústech novorozence. Je to správně? Ve většině případů je to samozřejmě chyba. Po narození dítěte se učí žít, jíst, sát. A proces sání matčiny prsy, správné sevření a proces sání dudlíku je úplně jiná věc. To znamená, že dáte-li dítěti v prvních dnech života dudlík, komplikujete vytvoření řádného kojení. Kojení odborníci doporučují nedávat dudlíky novorozencům v prvních 2 týdnech života. Do této doby již děti zpravidla získávají potřebné dovednosti a znalosti..

Rodiče se zpravidla snaží dát dudlíku dudlík, když dítě pláče nebo se snaží spát. Doporučujeme přečíst si článek „Jak uklidnit novorozence“, existuje mnoho způsobů, jak rozptýlit a uklidnit dítě, protože bradavka v těchto případech nemůže vždy pomoci.

Kromě toho je třeba připomenout, že mnozí odborníci se domnívají, že dlouhodobé sání bradavek může vést k maloklúzi, takže byste neměli zvykat dítě sát bradavky při každé příležitosti, uklidnit se, usnout, „poškrábat“ gumu oteklou zuby a podobně. Někdy se tomuto úkolu může věnovat pozornost dítěti, péči, hladění a další rodičovské vybavení. Rovněž nedejte dítěti dudlík, abyste „poškrábali“ oteklé dásně - pro tyto účely je lepší koupit speciální hračky - kousání.

Dudlík se obvykle doporučuje pro novorozence v případech, kdy:

 • Tvrdě usne a je často zlobivý;
 • Dítě se velmi obává přítomnosti plynů v žaludku, sání bradavek - k jejich výtoku přispívají dudlíky;
 • Často drží v ústech pera;
 • Často saje matčina prsa, je obtížné se s ní rozloučit.

Jaký dudlík si vybrat pro novorozence

Pokud jdete do lékárny nebo dětského obchodu, budete překvapeni rozmanitostí dětských bradavek: tvarů, materiálů, velikostí - všechno je jiné. Takže který dudlík si vybrat?

Materiál pro dudlíky

Tam jsou dva materiály od kterého dudlík sám je obvykle vyroben z dudlíka. Je to latex a silikon.

Latex, také známý jako guma, je přírodní materiál. Vypadá to pevná žlutá. Obvykle se takové bradavky doporučují pro slabá nebo předčasně narozená děti, protože latex v ústech se zahřívá a je velmi podobný hrudníku mé matky. Hlavní nevýhodou latexových bradavek je, že latex obsahuje proteinové molekuly, a to je plné alergií. Je také snazší lepit na latexové nečistoty, je obtížnější je prát. Nekupujte latexové bradavky od neznámých výrobců za nízkou cenu, protože nekvalitní latex může obsahovat různé karcinogeny. Lze také poznamenat, že latexové bradavky mají relativně krátkou životnost, dokonce se bojí přímého slunečního světla. Vzhledem k tomu, že latexové bradavky jsou velmi měkké, na povrchu se rychle vytvoří mikroskopické trhliny. Abychom pochopili, že latexová bradavka se stává nepoužitelnou, věnujte pozornost barvě latexu: ze žluté se bradavky změní na nahnědlou. „Příznakem“ zhoršení kvality bradavek je také to, že při sání se začnou bradavky slepit. Pokud si všimnete těchto změn, mělo by být používání této bradavky přerušeno. Obvykle se latexové šťávy mění každých 4-6 týdnů.

Silikon je syntetický materiál, vypadá průhledně. Hlavní výhodou silikonových bradavek je absence alergií na silikon u dětí. Na rozdíl od výše uvedené gumy si silikon dobře udržuje svůj tvar, dlouhodobě si udržuje svou pružnost, neabsorbuje pachy a snadno se udržuje. Z tohoto důvodu jsou pro novorozence s rozvinutým sacím reflexem vhodnější silikonové bradavky. Silikonové bradavky lze často dezinfikovat, ale postupem času se ztuhnou a dokonce se začnou rozpadat. Proto se nedoporučuje dávat silikonové bradavky dětem, jejichž zuby již propukly, dítě může kousnout kousek a dokonce dusit..

Kromě materiálu se bradavky - dudlíky pro novorozence liší tvarem. Přicházejí v obvyklé anatomické nebo ortodontické formě..

Obyčejná bradavka - dětská figurína

Obyčejná bradavka - dudlík pro novorozence (1) připomínající staré klasické bradavky. Mají zaoblenou papilu. Právě tyto bradavky při sání nejvíce připomínají matčina prsa, zejména pokud je tato bradavka vyrobena z latexu.

Anatomická bradavka - dětská figurína

Anatomická bradavka - dětská figurína (2) je bradavka, která má mírně zploštělou nebo podlouhlou bradavku. Takové bradavky distribuují tlak a oblohu. Existuje mnoho různých anatomických bradavek, například existují speciální anatomické bradavky - figuríny pro velké nebo naopak lehké děti.

Ortopedická bradavka - dětská figurína

V ortopedické bradavce - dudlík pro novorozence (3), má bradavka tvar ve tvaru kapky, díky čemuž zaujímá minimální místo v ústní dutině. To vám umožní snížit nebo dokonce eliminovat riziko deformace zubů a patra. Takové bradavky také přispívají ke správné tvorbě kousnutí a jsou nejvhodnější pro kojené dítě, protože zachycení takové bradavky je podobné zachycení matčina prsu. Díky malému vybrání na straně jazyka je taková bradavka výhodnější pro držení v ústech. Některé modely mají speciální odvzdušňovací ventil, který snižuje tlak na patro..

Ochranný disk pro bradavku - dětská figurína

Aby dítě spolklo bradavku bradavky, je připevněno k speciálnímu ochrannému disku, který je dostatečně široký. Při výběru bradavky byste měli věnovat pozornost tomu, aby tento disk nebyl příliš těžký a aby otvory nebo pupínky byly nutně na jeho povrchu, aby plast příliš přilnul k pokožce. Jinak se sliny mohou hromadit pod diskem, což může způsobit podráždění brady. Je také důležité, aby ochranný disk nespočíval v mnoha částech, které z něj mohou spadnout nebo se z něj odtrhnout. Lepší, pokud je monolitické.

Jak používat dudlík - dětskou figurínu pro novorozence

Pravidla pro použití bradavky

 • Je nepřijatelné procházet bradavky dědictvím;
 • Pokud je bradavka poškrábaná, opotřebovaná, má otvory - nemůžete ji použít;
 • Pod podmínkou pravidelné sterilizace by měla být bradavka vyměňována každých 6-8 týdnů;
 • Pravidelně perte bradavku v teplé vodě mýdlem, sterilizujte ve speciálním sterilizátoru nebo vařte 2-3 minuty;
 • Pravidelně kontrolujte praskliny bradavky;
 • Nenechávejte dudlík na přímém slunci nebo blízko baterie;
 • Nemůžete lízat bradavku dítěte a dát ji dítěti;
 • Je vhodné použít speciální upevňovací prvky pro bradavky na řetízcích, které připevníte k oblečení dítěte;
 • Chcete-li uložit bradavky, je nejlepší koupit speciální kontejner, je vhodné používat doma i na ulici.

A na závěr chci říci, že všechny excesy na bradavkách, jako jsou tisky, šperky a dokonce i kamínky, jsou relevantní pouze pro rodiče. Pro malé děti to rozhodně není důležité. Děti velmi často odmítají drahé dovážené bradavky, skutečná umělecká díla, ve prospěch zcela obyčejných. A nenutí je. Dítě vám dá vědět, jakou bradavku má rád. Jaké figuríny bude mít konkrétní dítě rádi - bohužel, na tuto otázku neexistuje odpověď. Některá batolata si ráda vezme bradavky, zatímco jiná jsou v této záležitosti vybíravější.

Potřebuje dudlík dudlík: klady a zápory, vyberte si dudlík správně.

Zdá se, že bradavka je figurína obyčejná a nezbytná maličkost pro novorozence, ale téměř všichni rodiče dříve či později mají logickou otázku: je to vůbec potřeba, zda z toho má nějaký prospěch, nebo naopak, je lepší to ani nestojí za to? zakoupit toto příslušenství.

Některé matky si jsou jisty, že dudlík - figurína pomáhá dítěti uklidnit se, spánek se stává silnějším. Jiní trvají na tom, že atributem tohoto dítěte je pouze jedna újma: skus se pravděpodobně v drobečkách zhorší a prsa přestane brát a v budoucnu se z bradavky odstaví jedno naprosté trápení a mnoho dalších „a“... Zpravidla každá matka jeden nebo jiný dojem figuríny v závislosti na získaných zkušenostech.

Co říkají lékaři o dudlících - dudlíkách ?

Je třeba poznamenat, že Světová zdravotnická organizace je v této věci kategorická: bradavka nemá jednoznačně místo v seznamu potřebných položek pro novorozence, zejména pro ty kojené děti..

Názory ostatních lékařů byly rozděleny do dvou protilehlých táborů. Například někteří zubaři se domnívají, že pokud dítě používá dudlík po dlouhou dobu, může to přispět k malokluzi. Logopedi říkají, že kvůli figuríně může mít dítě potíže s výslovností a neurologové věří, že figurína může ovlivnit i vývojová zpoždění..

Ale je všechno opravdu smutné? Pojďme to pochopit.

Výhody a poškození bradavek - dudlíků.

Vsuvka je skutečně schopná uklidnit dítě, uspokojit jeho sací reflex. Pokud je dítě maminky velmi neklidné a často zlobivé, figurína se může stát skutečnou hůlkou - zachránce alespoň na chvíli.

Slavný pediatr Jevgenij Komarovský je v tomto čísle docela klidný:

"Dětská figurína je jedním z faktorů ovlivňujících tvorbu sousta, ale daleko od jediného... Dětské figuríny jsou vyrobeny ze silikonu a dokonce i zvláštního tvaru, který napodobuje bradavku (přesněji ne samotnou bradavku, ale jak se mění její tvar během sání) - méně ovlivňuje skus. Pokud je na jedné straně měřítka teoreticky možné vytvoření nesprávného kousnutí a na druhé straně - téměř bezesné noci pro všechny členy rodiny, jsem kategoricky za figurínu “.

klady

Většina dudlíků dudlíků je vyvíjena ve spolupráci s lékaři, jako jsou zubní lékaři a pediatři. Jsou vyrobeny z různých materiálů, přičemž se bere v úvahu charakteristika dítěte: věk a anatomie dětí. Pokud je figurína vybrána správně, může dokonce přispět ke správnému vývoji kousnutí..

 • Podle psychologů vyhovuje bradavka sání dítěte. Vsuvka pomůže zabránit dalším problémům spojeným s sáním prstu..
 • Figurína je užitečná pro děti, které jsou často bez rozmýšlení bez zjevného důvodu, špatně spí. To může pomoci dítěti během koliky nebo krčení, zmírnit utrpení dítěte. Zabraňuje také vypadávání jazyka během spánku.
 • Použití figuríny pomáhá posílit svaly ústní dutiny dítěte a stimulovat střevní motilitu. Zejména sání reflex musí být vyvinut u kojenců, kteří se narodí s nízkou hmotností. To pomáhá k rychlejšímu přibírání na váze..
 • Je známo, že u dětí prvního roku života se zvyšuje pravděpodobnost syndromu náhlé smrti. K dnešnímu dni nemohou lékaři jasně vysvětlit tento jev a při použití bradavky u dítěte ve snu je toto riziko sníženo o 30%.
 • Minusy

  Je zřejmé, že existují významné výhody ve prospěch bradavek - dudlíků, samozřejmě. Je však třeba si pamatovat negativní dopad tohoto atributu..

  • Není vhodné dávat figurínu novorozencům v prvním měsíci života kvůli většímu riziku opuštění matčiny prsy. Pro začátek je velmi důležité zavést kojení. Poté můžete dítěti nabídnout dudlík, pokud ho nebere a bude odolávat, pak není třeba trvat na tom,.
  • Pokud zvolíte nepravidelně tvarovanou bradavku, může dojít k narušení kousnutí dítěte.
  • Dudlík - figurína může být zdrojem různých choroboplodných zárodků a infekcí, přestože je o ně správně postaráno. Není možné udržovat absolutní sterilitu tohoto příslušenství..
  • Lékaři-neurologové věnují pozornost skutečnosti, že nadměrné pobuřování figuríny dítěte může nahradit plnou komunikaci s mámou. To může vést ke zpoždění vývoje..
  • Figurína ovlivňuje laktaci. Čím více dítě dostane bradavku místo matčina prsu, tím horší bude kojení.
  • Vsuvka může nepříznivě ovlivnit duševní vývoj dítěte. Koneckonců, při každém rozmaru malého chlapce matky zpravidla okamžitě nabízejí figurínu. V důsledku toho jsou emoce dítěte potlačeny.

  Je nutné si zvyknout dítě na dudlík - figurínu ?

  Každý rodič se musí rozhodnout, zda nabídne své dítě této věci, pečlivě zvážit všechny klady a zápory.

  Osobně, můj názor, jako matka dvojčat jsem si nevšiml žádné újmy. Zkušenost byla docela úspěšná, s bradavkou děti spaly mnohem lépe a sen byl opravdu silnější. Pomohla mi také udržet si „váček mých nervových buněk“, protože moje děti byly velmi náladové. Studium bylo rychlé, snadné, bez slz a hněvu..

  A tady je to, co o tom říká Yevgeny Komarovsky:

  "Povinné - není třeba." Nechce - dobře, uklidněte se. Velký počet neméně respektovaných lékařů tvrdí, že sání figuríny je velmi škodlivé. Pravda je jako vždy někde uprostřed a správnou odpověď na otázku zná jen konkrétní dítě. “

  Jak si vybrat dudlík

  V tomto článku jsme zkoumali hlavní výhody a nevýhody používání bradavek - dudlíků. Pokud se stále rozhodnete, že se vaše dítě stane vlastníkem tohoto příslušenství, musíte k jeho výběru přistupovat odpovědně.

  Dnes je v obchodech prezentován obrovský výběr dudlíků různých tvarů, velikostí a vyrobených z různých materiálů: latex, silikon a guma.

  Jaký materiál zvolit dudlík ?

  Odborníci doporučují používat latexovou figurínu pro novorozence a oslabené děti, tj. na. je měkčí a jeho životnost je kratší. Má žlutý odstín a taková bradavka by neměla být vystavena vysokým teplotám - varu. Musí být měněna nejméně 1krát za měsíc.

  Naopak při řezání zubů získejte silikonovou bradavku. Nemá žádnou barvu - zcela průhledná. Taková bradavka je hypoalergenní a může být také sterilizována vroucí vodou. Tento materiál je na rozdíl od latexu odolnější a pružnější..

  Vsuvky vyrobené z gumy dnes ztratily popularitu a jsou minulostí, ale kaučuk je nejlepším materiálem pro kojence pro kojence, jejichž zuby se začaly řezat - vyrovnat se s svěděním lépe než ostatní. Gumové bradavky, na rozdíl od silikonu, mohou u dítěte způsobit alergie.

  Zvažte věk dítěte a pamatujte také na to, že dudlík se musí pravidelně měnit.

  Figuríny byly tříděny materiálem. Nyní se zamyslíme nad tím, jaké formy mají bradavky a která z nich bude zvlášť vyhovovat vašemu dítěti.

  Druhy dudlíků:

  Klasická bradavka. Toto je nejčastější bradavka s kulatou papilou. Lze jej použít na obou stranách. Opakuje anatomii rudy mé matky více než ostatní. Důležité ! Dlouhodobé a časté používání takové figuríny může přispět k vytvoření malocluze u dítěte


  Anatomická bradavka. Název sám napovídá, že taková bradavka odpovídá anatomii úst dítěte. Na základně má tenký krk a papilka tohoto dudlíku je na jedné straně mírně zploštělá. Při sání sousedí s jazykem dítěte a rozkládá rovnoměrný tlak na patro. Tento typ bradavky přispívá ke správnému vývoji kousnutí. Anatomické dudlíky by měly odpovídat délce 1,5 cm.


  Ortopedické nebo ortodontické bradavky. Dnes stále více matek dává přednost tomuto typu bradavky, t. na. její zajetí dítětem je nejpodobnější zajetí matky. Má tři různé typy:

  „Cherry“ - určený pro velké děti, které mají vysoký patro;

  „Srdce“ - přispívá ke správnému vývoji kousnutí dítěte;

  „Motýl“ - určený pro děti, které leží na břiše.

  Také výrobci vytvářejí symetrický pohled na ortopedické bradavky - dudlíky. V takové bradavce jsou obě strany ploché. Stejně jako klasické dítě to může sát na obou stranách.

  Základna bradavky - figurína.

  Při výběru bradavek pro dítě byste se měli zaměřit také na dudlík. Měl by být dostatečně široký, ale neměl by překrývat nos dítěte. Nezapomeňte mít speciální ventilační otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Je žádoucí, aby vnitřek podbradníku měl reliéfní povrch, který zabraňuje ulpívání na kůži dítěte. Jinak se v této oblasti mohou shromažďovat dětské sliny, což pravděpodobně povede k podráždění..

  Závěrem: tipy pro rodiče.

  1. Nezapomeňte dodržovat hygienu bradavek - dudlíků. Pokud to materiál dovoluje, čerstvě nakoupená bradavka by měla být vařena několik minut, další sterilizace bradavky vyžaduje alespoň jednou denně, není nutné ji vařit denně, ale mělo by se provádět základní mytí mýdlem.
  2. Nikdy nelízejte figurínu dítěte! V ústech člověka je mnoho bakterií a svými slinami můžete předávat nebezpečné mikroorganismy vašemu dítěti.
  3. Skladujte figurínu nejlépe v uzavřených obalech.
  4. Bradavky musí být pravidelně měněny s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte.
  5. V případě nepředvídaných okolností je nejlepší mít alespoň několik figurín. Například, pokud má bradavka nějakou vadu, nebo se prostě ztratí oblíbená věc maličkosti, což se stává docela často.

  V tomto článku jste se seznámili s takovými otázkami, jako je to, zda dítě potřebuje bradavku, naučili se výhody a nevýhody dudlíka - figuríny a také jste se naučili, jak si vybrat toto příslušenství. A i když, jak se vám zdá, jste se velmi zodpovědně přiblížili procesu nákupu bradavek, není nutné, aby tento konkrétní model vyhovoval vašemu dítěti. Možná budete muset hledat „jednoho“ pokusem a omylem a dítě si vybere vhodnější variantu.

  Dummy: dej nebo nedej?

  Dítě saje figurínu nebo dudlík. Harm nebo dobrý?

  Alexandra Chomakhidze dětská lékařka, vědkyně Vědeckého centra pro zdraví dětí RAMS

  Na obrázcích dětí jsou téměř vždy vyobrazeny figuríny - jsou považovány za integrální symbol věku. Je tato položka opravdu přirozená a nezbytná pro dítě?

  Každý chápe, že figurína slouží k uklidnění dítěte. Faktem je, že v důsledku sání v centrálním nervovém systému kojenců se vyvíjejí procesy rozsáhlé inhibice - to je ve skutečnosti sedace. To je to, co příroda zamýšlela, aby se maminka pokusila dát své dítě na její hruď z jakéhokoli důvodu, tak často, jak je to možné, protože ona začíná zažívat vztah na základě své vlastní zkušenosti: hodně času na hrudi je klidné dítě. Časté připoutání jsou zase klíčem k tomu, abychom se stali nejen účinným laktací, ale také hlubokým psychologickým propojením matky a dítěte.

  "Podvodní skály"

  Figurína je navržena tak, aby napodobovala prsa - zajišťovala sání, které nedává mléko ani komunikaci s matkou. Když dítě saje jakési „náhradní matky“, může se opravdu uklidnit. Zároveň se však v této chvějící se dvojici - matce a dítěti něco ztratí. Podívejme se blíže na „úskalí“, která zakrývají používání dudlíků.

  • Pokud se uchýlíte k pomoci figurín, bude dítě méně sát. Na jedné straně už matka nebude muset při každém pískání dát dítě na prsa, protože je mnohem snazší dát dummy dítěti. Na druhé straně dítě sám vynaloží své úsilí nikoli na sání prsu, ale na „umělou sedaci“. Figurína samozřejmě nemůže uspokojit skutečný hlad. A nemůžete oklamat zdravé, silné, zvláště dospělé dítě figuríny: bude křičet, dokud mu jeho matka konečně nedá prsa. Ale pokud je dítě slabé a snadno unavené a sání figuríny mu dává falešnou, ale přesto uklidňující, může udělat mnohem méně úsilí, aby získalo mléko z matčiny hrudi. V takové situaci postrádá prsa matky stimulaci, proto zůstává velkou otázkou účinná a dlouhá laktace. Proto jsou figuríny položky, které podléhají přísnému vetu během laktace, zejména během prvních 5-7 týdnů po narození.
  • Pokud má matka sklon nabízet mu figurínu při každém starosti dítěte, může jí chybět situace, která vyžaduje pozornost. Nakonec, pokud dítě začne jednat, znamená to, že chce své matce něco říct o svém stavu. Možná má prostě hlad, nebo možná má co ublížit nebo je smutný. A v každém případě by bylo dobré nejprve zjistit, co se toho malého děsí starosti. Navíc, pokud je dítě zvyklé na sání figuríny téměř neustále, může být obraz jeho úzkosti úplně rozmazaný. Možná není nic špatného na tom, že se snažíte zmírnit utrpení dítěte tím, že mu dáte figurínu, pokud jasně víte, co je způsobuje najednou nebo jiným způsobem - například s kolikou, s krkem, po několika nepříjemných zásazích a manipulace. Ale i v tomto případě stále potřebuje vaši pozornost, náklonnost, něhu. A ještě víc, pokud nechápete, proč je vaše milované dítě zlobivé, musíte se s tím nejprve vypořádat.
  • Mnoho rodičů na vědomí, že dítě spí déle a klidnější s figuríny. Tento přístup je však obrácený. Dítě se během dne nebo noci několikrát probudí, a aby opět usnulo, může vyžadovat rekreaci ve stejném prostředí, ve kterém je zvyklý usnout. Pokud je tedy zvyklý chodit do postele s figurínou v ústech, může vyvolat hrozný výkřik, pokud ho náhodou uvolní z úst ve snu. Možná se ocitnete v ještě nepříjemnější situaci, pokud z nějakého důvodu nemůžete dítěti dát figurínu před tím, než ho uložíte do postele - řekněme na silnici nebo pryč, pokud jste ji náhodou zapomněli vzít s sebou nebo se zašpinila. Můžete si být jisti: pokud nemáte sílu rychle se přestavět, chudé dítě bude hořce plakat bez jeho „online sedativa“!
  • Je nepravděpodobné, ale může se stát, že si dítě zvykne na tvar figuríny a začne opouštět prsa. Naštěstí se opak opakuje mnohem častěji: děti odmítají figuríny, protože jsou příliš odlišné od tvaru bradavky matky. Zároveň si však musíte pamatovat na tuto možnost a vznik takových nevědomých reakcí je nejnebezpečnější ve velmi malém věku - během prvních 2-3 týdnů po narození dítěte.
  • Dlouhodobé používání figurín může být spojeno s tvorbou malocluze (zejména s použitím kulatých figurín, tj. Nikoli ortodontických)..
  • Nadměrné používání figurín může významně zpomalit rozvoj řečových dovedností. To zahrnuje jak zneužívání figuríny během dne (když ji dítě saje téměř neustále), tak odstavení figuríny příliš pozdě (v ideálním případě by toto období nemělo překročit věk 1-1,5 roku). Drobky mohou být zpožděny při tvorbě hučení, blábolení, verbální a frázové řeči.

  Dudší: Tipy pro rodiče

  Jedním slovem lze postoj k figuríně formulovat takto: absolutně zdravé dítě nepotřebuje figurínu! Ve skutečnosti by dítě mělo usnout, když je mateřské mléko dostatečně pumpováno; nic mu neublíží - a proto je během bdělosti tento předmět pro něj zcela nadbytečný. Aktivně se učí světu a má vždy právo počítat s pozorností a něžností blízkých - to znamená, že je vždy připraven vzít si ho na ruce, položit ho na jeho hrudník, doušek a pohodlí - a není třeba hledat ujištění v náhradním stavu. Pokud se však z nějakého důvodu rozhodnete použít figurínu, budou užitečné některé tipy.

  • Figuríny, jako bradavky na láhve, mohou být vyrobeny z latexu nebo silikonu. Ta se nám jeví jako hygieničtější: nemá vlastní vůni, na rozdíl od latexu, který má vůni gumy, prach se lepí méně, a navíc je trvanlivější a „houževnatější“. Neustále kontrolujte integritu figuríny, zejména pokud již vaše dítě získalo zuby. Pokud na povrchu dudlíku najdete trhliny nebo zlomy, okamžitě jej vyměňte, protože dítě může náhodně vdechnout malé kousky silikonu nebo latexu! Latexové dudlíky vyžadují častější změnu ve srovnání se silikonem.
  • Dudlíky přicházejí v různých tvarech: kulaté nebo podlouhlé, opakující se tvar bradavky a zkosené. Posledně jmenované jsou nejčastěji označovány jako ortodontické, výhodnější jsou z hlediska tvorby správného skusu. Pokud se stále rozhodnete nabídnout svému dítěti figurínu, budete se muset na několika málo zásobit, abyste mu mohli vybrat tvar podle svého vkusu. Při výměně figuríny se pokuste dostat to samé jako předchozí, aby nedošlo k narušení a skandálu dítěte.
  • Liší se nejen tvar hlavní části dudlíku, ale také talíř, který neumožňuje sát dudlík hlouběji. Vyrábějí se figuríny s plochými a konkávními deskami. Některá batolata nesedí desky ohnuté rovnoběžně s konturou obličeje: od jejich těsného kontaktu s pokožkou se tvoří pláč a podráždění. Pro takové děti budou nejvhodnější desky zakřivené v opačném směru: prakticky se nedotýkají obličeje. Někteří výrobci používají na figuríny talíře s fosforeskující barvou, což usnadňuje jejich nalezení v dětské posteli v noci..
  • Nikdy neponechávejte figurínu na krk dítěte na šňůře nebo stuze: je to nebezpečné z hlediska uškrcení. Na konci používejte speciální řetězy se sponami, které jsou pohodlně připevněny k oblečení dítěte.
  • Při dávkování používejte figuríny: řekněme pouze během spánku nebo k úlevě od utrpení během nemocí, nepříjemných lékařských manipulací, jako jsou injekce během očkování. Během vyšetření pomůže lékaři dummy dítěte v ústech. Při umělém krmení je to užitečné pro uspokojení sacího reflexu a klidnějšího usínání: pokud dítě během krmení z láhve nespalo, můžete použít figurínu. Nedovolte dětem, aby při vzrušení saly „náhradní“. Nechte figurínu být malou maminkou, ale v žádném případě ji nenahrazujte!

  Prst nebo figurína?

  Někdy se děti snaží samy o sobě nahradit figurínu sáním prstu. Jak na to? V tomto případě možná figurína stále vyhrává. Zde jsou některé úvahy:

  • Figuríny jsou pro kousnutí dítěte mnohem méně nebezpečné než prst. Zaprvé existují speciální ortodontické dudlíky, které přispívají k rozvoji správného skusu (mají zkosený tvar), a za druhé, i standardní dudlíky jsou mnohem měkčí než prst, a proto méně narušují polohu čelisti..
  • Bude pro vás mnohem snazší odstavit dítě od figuríny než od sání prstu. Ačkoli většina dětí zpravidla přestává sát prst ve věku asi 1,5 roku, některé se nemohou zbavit tohoto špatného zvyku a ve školním věku. Ve skutečnosti je v této záležitosti dítě velmi obtížné ovládat, protože prst je vždy s vámi.

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  TOP 5 nejlepších dětských dudlíků pro novorozence

  Je velmi obtížné pro mnoho mladých rodičů rozhodovat o dodávkách pro kojence. Co je nutné pro dítě v prvních měsících života a bez kterého můžete dělat? Není žádným tajemstvím, že zboží pro děti má poměrně vysokou cenu, kterou si mnozí nemohou dovolit. Proto je před nákupem důležité seznámit se s produkty, upozornit na všechny klady a zápory a určit potřebu položky pro určitou rodinu. Dětská figurína je jedním z nejpopulárnějších doplňků.

  Je dítě tak potřeba?

  Figurína je jedním z nejkontroverznějších dětských předmětů. Někteří jsou kategoricky proti dudlíkům, zatímco jiní si naopak nemohou představit život bez takové adaptace.

  Vše pro

  Nejprve je třeba pochopit, že hlavním reflexem u novorozenců a dětí prvních měsíců života je sání. Musí to být uspokojeno.

  Kojené děti často neberou a odmítají figurínu. Tato skutečnost je způsobena tím, že kojenci uspokojí sací reflex pomocí mateřského prsu. Přirozené krmení je organizováno na žádost dítěte. Matka tedy snadno pochopí, kdy má dítě hlad nebo potřebuje „komunikaci“ s matkou. Ale i při kojení může být vyžadován dudlík.

  Existují situace, kdy matka v tuto minutu nemůže dát prsa, potom figurína může dítě rozptýlit a uspokojit sání. Rovněž za určitých okolností, například na klinice během různých lékařských zákroků, je třeba dítě uklidnit, potom jsou bradavky dítěte nezbytné.

  Na ulici se děti často vzbudí a začnou plakat. Aby dítě nepolklo studený vzduch, může maminka dát figurínu. Toto příslušenství poskytuje dítěti psychologické pohodlí a umožňuje vám cítit se uvolněně..

  Děti, které jsou kojeny, téměř vždy musí uspokojit sací reflex. Protože jídlo z láhve se provádí v pravidelných intervalech v určitých hodinách. Zásada on-demand pro děti „řemeslníků“ neplatí. Proto se doporučuje použití figuríny pro tyto děti.

  Fakta proti figuríny

  Většina zubařů tvrdí, že fiktivní zneužívání vede k rozvoji malocclusion. Tato patologie se vytváří u dětí, které jsou neustále nabízeny dudlík, bez ohledu na okolnosti. Tyto děti jsou obvykle velmi vzrušující. A aby bylo takové dítě ujisteno, rodiče jsou nuceni používat figurínu.

  Některé studie ukázaly, že neustálé sání figuríny zvyšuje riziko vzniku otitis media. Protože tento proces zvyšuje tlak ve sluchové trubici a pravděpodobnost infekce se prudce zvyšuje. Když dítě pláče, dítě často vyžaduje pozornost matky. Rodiče však mohou tuto situaci špatně vyložit a nabídnout figurínu, takže dítě nemůže uspokojit své potřeby „komunikace“..

  Mnoho odborníků doporučuje odstavit dítě z bradavky po 6 měsících. Protože se dítě osamostatňuje a je schopné zvednout bradavku ze země, pokud padla. V důsledku toho čelí problém sterility rodičům. Matka prostě nemusí mít čas na to, aby dohlížela na dítě, které neustále vyndává nebo upouští figurínu. Tyto děti mohou mít různé střevní infekce..

  Problém odstavení je nejnaléhavější u rodičů, kteří denně dali dítě spát pomocí figuríny. Takové děti se k ní velmi připoutají a nepředstavují si klidný spánek bez figuríny..

  Figurína a kojení

  Maminky, které kojí, musí být opatrné s figurínou.

  Technika sání dudlíku a prsu je výrazně odlišná. Během krmení musí dítě otevřít ústa dokořán a chytit nejen bradavku, ale také dvorku. Mateřská bradavka by měla být u kořene jazyka dítěte, aby bylo zajištěno účinné sání. Při používání figuríny nemusí dítě výše uvedené úkony provádět. V důsledku toho nemusí dítě brát prsa kvůli obtížím při sání. Neefektivní výživa přispívá ke stagnaci mléka v mateřském prsu, nedostatečnému přírůstku hmotnosti pro dítě a ke snížení množství mléka.

  Jak vybrat figurínu?

  Figurína je nejjednodušší položkou mezi dětskými potřebami. Ale i když kupujete takový produkt, musíte být opatrní a věnovat pozornost některým funkcím.

  Optimální tvar dudlíků

  Optimální tvar dudlíku je ten, který sleduje obrys bradavky mateřského prsu. Díky tomu bude dítě nejen cítit psychologické pohodlí, ale také neodmítne matčino prsa. Nejoblíbenější formou je klasické kolo.

  Tato forma je nejznámější generaci minulých let. Tento model bradavek opravdu opakuje tvar bradavky matky. Figurína je zaoblená a má omezovač na omezovači. Nejdůležitější nevýhodou takové bradavky je vytvoření nesprávného (otevřeného) kousnutí.

  V současné době se vytvářejí nové moderní modely, které řeší problém změny obličejové kostry. Tento model obsahuje anatomickou figurínu. Vsuvka má hladší tvar a tenčí směrem k omezovači. Anatomická figurína se jinak nazývá slza. Tento model zcela opakuje ústa dítěte.

  Nejpropracovanější je ortodontická forma dudlíka. Taková bradavka minimalizuje rozvoj malocclusion. Je to nejvíce plochý ve srovnání s předchozími a má také zkosenou bradavku. Ortodontická figurína je také anatomická varianta a je doporučována pro použití zubními lékaři.

  Velikost

  Velikost figuríny by měla být vybrána s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte. Nejmenší modely jsou vytvořeny pro předčasné a slabé děti. Vsuvky pro kojence jsou menší pro větší pohodlí při používání.

  Různí zástupci figurín mají svou vlastní rozměrovou mřížku. Nejběžnější rozměrovou variantou jsou modely věkově specifické. Nejmenší bradavky lze použít do 6 měsíců, střední kategorie je určena pro kojence od 6 do 12 nebo 18 měsíců. A největší lze nabídnout dítěti staršímu 18 měsíců. Některé značky poskytují kratší věkové rozmezí..

  Materiál

  Materiál se může lišit. Nejpočetnější jsou latexové modely. Tento materiál se nedoporučuje používat, protože není hustý a elastický. V důsledku toho může dítě po takové bradavce odmítnout prsu. Latex má také nepříjemný zápach a specifickou dochuť..

  Moderní modely dudlíků jsou vyrobeny z bezpečného silikonu. Je průhledný, bez zápachu a bez chuti. Hlavní výhodou je také jeho hustota a elasticita, díky níž je méně pravděpodobné, že dítě opustí matčina prsa. Důležitým faktem je, že silikon je obtížnější prasknout než latex.

  Vzhled figuríny

  Při výběru figuríny byste měli věnovat pozornost samotnému omezovači (část figuríny, která je umístěna přímo na obličeji dítěte). Měl by mít zvláštní výřez pro nos. Takové vybrání může být symetrické pro větší pohodlí při sání. Je také nutné mít otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Na moderním trhu můžete pozorovat různé variace bradavky - se zabudovaným teploměrem nebo dávkovačem pro zavádění léků během nemoci.

  Příslušenství příslušenství

  Spolu s figurínou nabízí výrobce velké množství různých doplňků.

  Pokud neexistuje čepice, můžete najít speciální kontejner, ve kterém můžete uložit čistou, zpracovanou figurínu. Aby dítě neztratilo a neházelo bradavku na podlahu, byla vytvořena zařízení, která jsou připevněna na jedné straně k dětské oblečení a na druhé k figuríně. Držte dudlík na dětské oblečení. Toto příslušenství však nechrání před patogeny.

  Kde koupit dudlíky?

  K dnešnímu dni není nalezení figuríny problém. Důležitým bodem zůstává, že produkt musí být certifikován. Moderní výrobci projdou testováním výrobků a mají certifikáty kvality.

  Speciální obchody

  Každý rok se vytváří stále více specializovaných dětských obchodů, a to i v malých městech. Najdete zde velký výběr dětských výrobků různých zahraničních výrobců. V jakékoli lékárně v okolí najdete také figurínu..

  Internetové obchody

  Online nakupování je velmi pohodlné a mnoho rodičů nakupuje na tomto konkrétním místě. Můžete si vybrat a objednat zboží, aniž byste opustili svůj domov. Tato skutečnost je nepopiratelným plusem pro rodiče, kteří mají malé dítě. Internetové obchody mohou být jak na velkých specializovaných dětských hypermarketech, tak na různých zahraničních značkách, které tento nebo tento produkt poskytují.

  Pravidla pro používání dětské figuríny

  Před použitím figuríny je nutné předmět vařit nebo ošetřit ve speciálním sterilizátoru. Je velmi důležité nezavěsit dudlík na krk dítěte na laně, protože existuje vysoké riziko udušení. K připevnění figuríny na dětské oblečení existují různé druhy klipů.

  Doporučuje se používat figurínu podle potřeby. Po použití je důležité skladovat jej ve speciální nádobě nebo pod ochranným víčkem v suché formě. Během dne se doporučuje ošetřovat bradavku vroucí vodou nejméně jednou denně a zašpinit se.

  Doporučuje se měnit figurínu, pokud se na ní vytvořily praskliny nebo jiné vady. Je také důležité dodržovat životnost bradavek, která je vždy uvedena na obalu. Průměrná životnost latexových bradavek je asi 3 týdny a silikonová - až 5.

  Názor pediatra: dát nebo nechat dítěti dummy

  Dávat dummy nebo ne, je na matce. Člověk musí poslouchat jen několik tipů. Doporučuje se používat bradavky pouze z vysoce kvalitních a bezpečných silikonových materiálů. Tvar figuríny se volí buď anatomicky nebo ortodonticky. A měli byste to také změnit na nový včas. Použití bradavek je důležité pouze v určitých situacích. Neustálé sání figuríny vede k závislosti a bolestnému odstavení. Správné používání bradavek a smysl pro proporce nemohou dítěti ublížit.

  Děti jsou nejlepší. Recenze populárních a nejlepších figurín

  Doporučuje se, aby si děti kupovaly dudlíky od známých a důvěryhodných výrobců. Balení takových bradavek obsahuje nejen produkt, ale také pokyny, složení produktu. Certifikované značky vyrábějí figuríny pouze z bezpečných a hypoalergenních materiálů.

  Nejlepší a nejoblíbenější dudlíky, které jsou požadovány mezi matkami.

  Philips Avent

  Tato značka nabízí širokou škálu dudlíků. Bradavky pro kojence jsou velmi měkké, elastické a lehké. Malá velikost je ideální pro kojence od 0 do 2 měsíců. Ortodontická bradavka nezasahuje do správného utváření dětského kousnutí. Figurína dítěte má v soupravě ochranný uzávěr. Balíček obsahuje 2 bradavky a cena je asi 450 - 500 rublů.

  Klasická bradavka Avent je velmi populární. Tato figurína má jinou velikost, která je uvedena na obalu a odpovídá určitému věku. Anatomická bradavka se skládá z hustého, vysoce kvalitního silikonu. 6 větracích otvorů umožňuje dítěti cítit se pohodlně a nenarušovat klidné dýchání. Výhodou takových figurín je také široká paleta barev a barevných obrázků. Vsuvky mají také ochranné víčka.

  Cena za 2 dudlíky je 550 rublů.

  Holub

  Vsuvky od japonských výrobců jsou anatomicky tvarované. Dudlíky, které přicházejí s 0, lze použít až 4 měsíce. Kvalitní dudlík je hlavní výhodou. Krásné barvy jsou velmi oblíbené u dětí. Dostupná cena je také plus a je 340 rublů. K takové figuríně musíte koupit ochranný obal.

  Dr. Brown's

  Dudlík amerického výrobce je svého druhu jedinečný. Tvar vsuvky je kapkovitý a mírně zakřivený, uvnitř je speciální vzduchový kanál, který uvolňuje a prochází vzduch, což minimalizuje příjem vzduchu. Tato bradavka má nějaký antikolikový účinek. Hlavní výhodou figuríny je kromě kvality také to, že souprava obsahuje ochranné víčko s ventilačním systémem. Cena je 360 ​​rublů.

  Německý výrobce nabízí výběr z různých bradavek, které mají svou věkovou kategorii. Vsuvka má ortodontický tvar, který kupujícího uplácí. Kromě silikonových dudlíků vyrábí výrobce také latexové bradavky, ale nejsou populární. Barvy jsou velmi barevné a originální. Některé produkty září v tmavých prvcích..

  Cena je 280 rublů.

  Chicco

  Bradavky od tohoto výrobce jsou také jedinečné. Protože nejoblíbenějším modelem značky je zcela silikonová figurína. Pevný silikon neumožňuje hromadění mikroorganismů, zatímco u jiných modelů je to možné u kloubů produktů. S takovou figurínou se snadněji manipuluje. Vsuvka má ortodontický tvar. Figurína může být také použita jako hlodavec v určitých obdobích života dítěte. Tuto bradavku doporučujeme používat po 6 měsících, protože pro novorozence je příliš těžká.

  Cena je 300 rublů. Nevýhody zahrnují skutečnost, že bradavka nemá ochranné víčko, a také taková figurína nezapadá do mnoha nádob. Objemová velikost poskytuje neohrabaný silikonový kroužek.

  Závěr

  Dětská figurína je nejkontroverznější dětskou položkou, která má velký počet kladů a záporů. Žádný specialista nemůže kategoricky odpovědět na otázku, zda můžete použít figurínu nebo ne. Jedinou věcí, kterou maminka může získat od lékaře, jsou doporučení, která by měla být dodržována při používání figuríny. Dudlík by měl být dítěti nabídnut v určitých situacích a pečlivě přistupovat k výběru tohoto produktu, aby nedošlo k problémům s kojením a odstavením.

  Články O Neplodnosti