Hlavní Výživa

Chci zde porodit: zaměstnanci nemocnice mají právo odmítnout ženu s prací?

Síť obsahuje mnoho příběhů žen, které čelily nepříjemné situaci na oddělení nemocnice. Po přijetí s nástupem práce byli doslova „rozmístěni“, aby porodili v jiné nemocnici. Pojďme pochopit, že personál nemocnice má právo odmítnout ženu s kontrakcemi?

Mýtické právo vybrat nemocnici pro porod.

S příchodem rodného listu bylo plánováno zlepšení kvality lékařských služeb pro těhotné ženy. Státní zdravotnická zařízení se začala zajímat o přilákání budoucí matky pod své křídlo. Těhotná žena má právo zvolit si, na které prenatální klinice bude těhotenství provádět av budoucnu, kterou mateřskou nemocnici si vybere pro narození svého dítěte. Žena má také právo zvolit dětskou kliniku podle svého uvážení.

Těhotná žena, která obdrží rodný list, je přesvědčena, že může jít do jakékoli nemocnice. V praxi však existují nuance, které nemusí být brány v úvahu.

Územnost.

Nastávající matky často volí mateřskou nemocnici ne podle odlehlosti z domova, ale podle recenzí. Pro ženu je důležitější mít někoho, kdo porodí, než aby byl blíže k domovu. Do nemocnice je přiřazeno určité území. Na prenatální klinice, když je ten pravý čas pro porod, gynekolog vypíše doporučení do nemocnice.

Ne všichni lékaři se zajímají přesně o to, kde těhotná žena chce porodit. Gynekologové častěji píšou doporučení do nemocnice, do které žena patří teritoriálně. Pokud těhotná žena nebo dítě má zdravotní problémy, směr se zapíše do nemocnice, kde je speciální zařízení. Gynekolog chodí méně často na schůzku a píše doporučení do nemocnice, na kterou se mladá matka zeptá.

Kam se sanitka vezme?

Při zavolání sanitky se právo na výběr nemocnice ztratí. Tým vás zavede do nejbližší porodnice. Situace se mění, pokud vás lékař předá do konkrétního zdravotnického zařízení (pokud je uvedeno) nebo pokud máte dohodu o placeném porodu v konkrétní nemocnici.

Lehněte si předem.

Někdy se žena rozhodne jít do nemocnice předem. To může být způsobeno úzkostí (že porod může být rychlý), zdravotním stavem (otoky, špatný zdravotní stav), plánovanou císařskou sekcí.

Doporučení pro hospitalizaci předepisuje gynekolog. Lékař bere v úvahu zdravotní stav těhotné ženy a dítěte a posílá nastávající matku do nemocnice, což je pro její případ vhodnější. Ve věku 35–36 týdnů může mladá matka přesně zjistit, do jaké lékařské instituce se dostane.

Pokud nejste spokojeni s nemocnicí?

Co když je směr po ruce, ale nejste z nemocnice spokojeni? V takovém případě můžete přímo kontaktovat vedoucího nemocnice. Pokud existují místa, budete změněn směr a odvezen do nemocnice. Pokud to není možné, manažer vám může nabídnout podepsání smlouvy o placeném porodu. To není zahrnuto v povinném zdravotním pojištění..

Dorazil jsem s bojem do správné nemocnice.

Pokud jste přijeli do požadované mateřské nemocnice s nástupem porodu, nemáte právo odmítnout. Tento případ se týká nouzové situace, kdy musíte poskytnout lékařskou péči..

Pokud vás personál pošle do jiné nemocnice.

Pokud vám říkají v pohotovostní místnosti: „Paní, stále nemáte mnoho informací. Jděte do jiné nemocnice “- jedná se o porušení zákona. V tomto případě můžete:

 • Zavolejte pojišťovací společnost uvedenou ve vaší smlouvě MHI.
 • Kontaktujte svého manažera na základě federálního zákona 323.
 • Požádejte o písemné odmítnutí poskytování pohotovostních lékařských služeb.

Zmínka o alespoň jednom z těchto bodů zaměňuje zdravotnický personál pohotovosti. Není žádným tajemstvím, že lidský faktor hraje důležitou roli při poskytování lékařských služeb. Nastávající matka tedy musí jasně znát svá práva.

Mohu si vybrat nemocnici sám?

Mohu si vybrat nemocnici sám?

Když si nemůžete vybrat mateřskou nemocnici sami?

 1. Prvním důvodem je nedostatek rodného listu na začátku porodu. V tomto případě sanitka vezme ženu do nejbližší instituce. Výskyt takové situace někdy vede k nejnepříznivějším důsledkům v podobě neexistence naléhavé kvalifikované pomoci zdravotnických pracovníků a nezbytného vybavení..
 2. Za druhé, všechny porodnice jsou nuceny jednou nebo několikrát ročně uzavřít sanitární hygienu. Když se tedy den porodu shoduje s tímto postupem, budoucí matka se nebude moci dostat na vybranou kliniku.
 3. Mnoho porodnic se specializuje na určité typy péče. Pokud během těhotenství vzniknou komplikace, bude vhodné kontaktovat instituci, která splňuje nezbytné požadavky. Ne všechny kliniky jsou vybaveny vším nezbytným pro porod u žen trpících cukrovkou, problémy s kardiovaskulárním systémem atd..

Podstata a účel generického certifikátu

 • registr (v 1. trimestru) na prenatální klinice;
 • pravidelné návštěvy kliniky (nejméně 12 týdnů);
 • měsíční návštěva pediatra s kojencem.
 1. Všichni občané Ruské federace, bez ohledu na věk, skutečnost úředního zaměstnání a registrace.
 2. Ženy s jakýmkoli stavem plodu, v přítomnosti nebo nepřítomnosti zákonného manžela / manželky.
 3. Občané jiných států s povolením k dočasnému pobytu nebo s povolením k pobytu mají také právo vydat osvědčení.

Potřeba rodného listu

 • konzultace pro sledování těhotenství;
 • porodnice;
 • dětská klinika pro sponzorství svého dítěte do 1 roku.

Je ambulance povinna vzít do nemocnice a přijmout bez osvědčení

 • převaha nekomplikovaného porodu (narodí se až 500 dětí ročně), nezajišťují nepřetržitý porodnický pobyt;
 • narození až 1 500 dětí ročně (oddělení má jednotky intenzivní péče a jednotky intenzivní péče);
 • regionální a federální instituce s asistencí během těhotenství a poporodní periody (často existuje oddělení patologie).

Jak si vybrat nemocnici?

 • blízkost instituce k domu;
 • životní podmínky (přítomnost samostatné sprchy, čistota, sterilita atd.);
 • dostupnost dobrého zdravotnického vybavení;
 • kvalifikace a zkušenosti zaměstnanců;
 • možnost partnerství (společného) narození;
 • 24 hodin denně s dítětem.

Alexandra

Kristina

Populární akcie na Mamsy

Populární příspěvky

Jak se zbavit myší v domě? Vzhled nepříjemných „sousedů“ ve formě hlodavců vždy vyvolává u člověka smíšené pocity - od odporu k panice. Pokud jsou myši v domě likvidovány, je nutné přijmout opatření.

Čteme s dětmi: Antoine de Saint-Exupery - "Malý princ" část 2 Malý princ - slavné vytvoření Antoine de Saint-Exupery bylo vydáno v roce 1943. Vyšlo to s kresbami samotného spisovatele.

Vaginální dysbióza: příznaky a léčba Co dělat, pokud máte nepohodlí v intimní oblasti? Jak se zbavit vaginální dysbiózy? Pokusme se problém pochopit a také nabídneme efektivní léčbu.

Restaurační jídla, která lze připravit doma! Navštívit rafinovanou restauraci je skutečným snem jakéhokoli hédonisty. Doslova šťastnější nás může doslova udělat nejen chutné, ale také krásně servírované jídlo v atmosféře národního kouzla. Ale

Správná výživa pro rodinu Správná výživa je hlavní složkou zdraví, ale proč není vždy možné správně jíst? Existuje několik důvodů.

Směr do nemocnice

 • Bez gr RF mohu získat pokyny do nemocnice s gr ROCK?
 • Bude do nemocnice přijato nedokonalé léto ve směru bez rodičů.

1.1. Pro hospitalizaci v nemocnici potřebujete pas, lékařskou politiku, výměnu karty a rodný list. Jaký druh dokumentu máte na mysli „seznam tras“?

2.1. Pokud potřebujete někde nechat osobní podpis, musíte jít sami.

3.1. Protože nemáte zdravotní pojištění, jste zřejmě přiděleni prostředky, které kompenzují náklady spojené s pobytem v této instituci. O jakých výsadách mluvíte, není zcela jasné.

4.1. Podle zákona ne. Výsady - ve vašem případě spočívají v možnosti využití vašich resortních zdravotnických zařízení, ale pokud neexistují - nemohou existovat žádná běžná privilegia.

5.1. Pokud je k dispozici podpis lékaře, který vás poslal, ale razítko není, nemůže odmítnout hospitalizaci. Hodně štěstí a vše nejlepší.!

5.2. Milá Julie.. neodmítnou odmítnout, ale aby se zabránilo nepříjemným okamžikům, je lepší se vrátit a opatřit razítko! Všechno nejlepší pro vás a zdraví vašeho dítěte!

6.1. Nemocenskou dovolenou vám musí poskytnout lékař v nemocnici, kde budete. Všechno nejlepší a díky za kontaktování webu.

6.2. Dobrý den, v nemocnici vám bude vydán doklad o pracovní neschopnosti. Až 30 týdnů obdržíte samostatný b / l k platbě a do 30 týdnů za 140 dní za výplatu dávek pro Bir.

6.3. Mateřská nemocnice vám musí být vydána ve vašem místě, v tomto případě musí být provedena v nemocnici.

6.4. Eugene, dobré odpoledne!

Ošetřující lékař vypíše, pokud jste v nemocnici pozorováni, lékař vypíše nemocenskou dovolenou.
Přeji vám vše nejlepší!

7.1. Zeptejte se svého lékaře na pokyny, jen pro jistotu, a tak můžete jít do nemocnice v místě registrace a měli byste tam být zdarma..

8.1. jak dobrovolně opustit patologické oddělení porodnice a vyzvednout si z nich své dokumenty, přišel jsem sem směrem k lékaři z ZhK, protože toto období je již 40 týdnů, ale cítím se dobře a zatím neexistují žádné známky porodu, na vyšetření je vše dobré, možná tu zůstali, ale přístup personálu je prostě hrozný, jinak nebudete volat mongerům. [quote] [/ quote] Můžete opustit nemocniční oddělení písemným prohlášením adresovaným hlavnímu lékaři, že opouštíte dům, a nesete veškerou odpovědnost za možné zhoršení vašeho stavu. zdraví vzít sobě.

8.2. Eleno.
Kontaktujte vedoucího patologického oddělení a napište odmítnutí hospitalizace na základě nařízení FMBA Ruské federace ze dne 30. března 2007 N 88 „Dobrovolně informovaný souhlas s lékařským zákrokem“.

9.1. Provedli operaci po dobu 36 týdnů, je možné nahlásit porodnici, získat z důkazů a postoupit operaci z porodnice a co je možné vyžádat? - Můžete podat stížnost na úřad státního zastupitelství a vyšetřovací výbor pro nedbalost.

9.2. Podejte žádost státnímu zastupitelství, ministerstvu zdravotnictví a Roszdravnadzor. Bude provedena kontrola. Poté se budete moci obrátit na soud s žalobou o náhradu nemajetkové újmy.
Vše nejlepší. Děkujeme, že jste si vybrali náš web..

10.1. Pokud okolnosti nevyžadují naléhavé kroky k záchraně vašeho života a vašeho dítěte, musí lékař poslouchat vaše požadavky. Hodně štěstí.

10.2. Oddíl 21 zákona „O základech ochrany zdraví občanů“ vám dává právo vybrat si zdravotnické zařízení podle vašeho výběru.

11.1. Pokud máte směr podle indikací, nemusíte čekat na zahájení kontrakcí, měli byste být hospitalizováni ve směru. Při přepravě sanitky se vezme v úvahu váš stav.

12.1. Pokud jste si již vybrali porodnici, ve které porodíte, možná budete muset jet k hlavnímu lékaři této nemocnice ke jmenování, se všemi dokumenty, s rodným listem, aby hlavní lékař na tomto certifikátu napsal souhlas s hospitalizací. Tato značka je nezbytná pro příjem odpočinku, když přijedete s vlastním pohonem, nebo vás vezme sanitka. Ambulance už bude vědět, kam vás vzít. A u řidiče sanitky budete muset předložit rodný list se značkou hlavního lékaře nemocnice, a nikoli zákon nebo číslo tohoto zákona. A tak bych doporučil 20 porodnic v Pirogovce. Manželka porodila tři z nich, s rozdílem 4 a 2 let, a všechno je v pohodě. A náš přítel porodil v porodnici 116 km. Také se jí líbilo všechno a dítě nemělo problémy. Hodně štěstí!

13.1. Pokud s vámi chce nemocnice uzavřít smlouvu, můžete.

13.2. Julie, měli byste zjistit na Samarské státní lékařské univerzitě, zda mají volný prostor a zda vás přijmou, zda je třeba rozdíl vzít a tak dále.

Jak a kdy jít do nemocnice?

Devět měsíců, které jste nosili pod svým srdcem, končí. Blíž a blíž je hodina X a vzrušení je větší. Mnoho lidí přemýšlí, kdy porod přijde a kdy musíte jít do nemocnice? Není možné předem stanovit přesný čas a datum narození, pokud není naplánován lékařský zásah.

Při registraci obvykle lékař stanoví odhadované datum narození, tzv. PDR. V průměru těhotenství trvá 280 dní nebo 40 týdnů, ale každá žena a její dítě jsou jedinečné, existuje mnoho faktorů, které ovlivňují průběh těhotenství a jeho trvání pro konkrétní ženu. Předpokládá se, že normální plné těhotenství je od 38 do 42 týdnů. Existují také další metody, které pomáhají určit datum narození.

Jak určit DA?

Některé ženy, které znají přesné datum navrhované koncepce, začínají odpočítávání od tohoto dne. Den pohlavního styku a den početí se však nemusí shodovat, k oplodnění vajíčka může dojít i později během několika dnů.

Lékaři navrhují metodu „v kalendáři“ nebo „menstruace“. Ke dni zahájení poslední menstruační periody se přidá 280 dní a považuje se za DA. Můžete vypočítat jiným způsobem, přidat 7 dní k datu zahájení vaší doby a vrátit ji zpět 3 měsíce. Tato metoda není vhodná pro ženy s nepravidelným cyklem..

S rozvojem medicíny byla také použita metoda stanovení PDE podle výsledků ultrazvuku, prováděná až 12 týdnů. Ultrazvuk později takové výsledky nepřinese, protože vývoj každého dítěte je individuální, výška a hmotnost závisí na dědičnosti, těhotenství, zdraví matky a dalších faktorech..

Existuje také metoda pro stanovení PDR z prvních pohybů plodu. Nulliparous obvykle začíná pociťovat pohyby od 20 týdnů, mnohočetné - o něco dříve od 18 týdnů. Tato metoda je však velmi pochybná, protože pocit prvních pohybů je velmi subjektivní..

Jak vidíte, mnoho metod má své nevýhody, lékaři se spoléhají hlavně na definici PDD podle kalendáře a první ultrazvuk až 12 týdnů.

Což znamená přístup porodu?

Při dlouhodobém těhotenství 1-2 týdny před narozením se objevují prekurzory.

Většina žen si všimne následujících příznaků:
• žaludek klesá, je snadnější dýchat, ztráta dechu a pálení žáhy
• Je možné snížení hmotnosti o 0,5-2 kg
• objeví se tréninkové zápasy
• sliznice s hnědými listy žil
• vyniká kolostrum
• „hnízdní syndrom“ se zesiluje

Ne nutně všechno, ale pravděpodobně si všimnete některých příznaků doma.

Začátek porodu

Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací, doporučuje se, aby žena počkala na začátek porodu doma. Pokud existují náznaky, že byste měli jít do nemocnice předem, pak vypíšou směr přibližně 1 - 2 týdny před PDD.

Po pocitu prvních kontrakcí začněte čas mezi kontrakcemi. Pokud se nejedná o falešné kontrakce, budou zbytkové periody mezi kontrakcemi postupně zkracovány. Zpočátku kontrakce mohou trvat 5-10 sekund s frekvencí až půl hodiny. Pravidelné kontrakce 20-30 sekund s frekvencí 15-20 minut signalizují, že je čas jít do nemocnice. Začalo se latentní období první fáze porodu, která trvá 4-6 hodin.

Když jste doma, sbírejte sáčky v nemocnici (pokud již nejsou shromážděny), osprchujte se, ořízněte si nehty, je vhodné otřít lak na nehty, je možné nechat bezbarvé, oholit pubis. Je také vhodné nezatěžovat žaludek těžkým jídlem.

Porod není rychlý proces. Průměrná doba práce u primiparous ženy je od 12 do 20 hodin! U vícečetných porodů trvá 6 až 12 hodin. Rychlé narození trvá 3-4 hodiny.

Pokud je interval mezi kontrakcemi 7 minut nebo méně, pak začíná aktivní fáze první periody porodu, je děložní hrdlo vyhlazeno a připraveno k otevření. Pokud jste stále doma, měli byste si pospíšit do nemocnice. Pokud žijete v blízkosti nemocnice, je možné čekat až do tohoto intervalu doma.

Pokud je na začátku plodová voda

Pokud jste před zahájením porodu nebo na samém začátku ztratili vodu, doporučujeme vám okamžitě jít do nemocnice. Na konci těhotenství je objem vody asi 1,5 až 2 litry. Norma je, když voda teče na konci první fáze porodu, kdy se děložní hrdlo začíná otevírat.

Voda může mírně vytéct (všimnete si ji na prádle) nebo ji okamžitě vytéct, je to signál, že se zlomí fetální membrány a je vhodné, aby se dítě narodilo v následujících 12 hodinách.

Je-li to možné, je vhodné ukázat lékaři plenu nebo plachtu, kde voda vylila, nebo alespoň vyhodnotit její barvu. Dobrá je voda bez krve, průhledná.

Nejčastěji se po odtoku vody začíná běžná práce a porod probíhá bezpečně.

Nebezpečné příznaky, kdy je nejlepší okamžitě kontaktovat nemocnici

V některých případech se mohou během těhotenství vyskytnout komplikace, pokud je vyžadována neodkladná péče. Věnujte pozornost těmto znakům:
• špinění krve, podobné menstruaci
• únik nebo vypuštění plodové vody
• silná bolest břicha
• pohyby dítěte jsou neobvykle silné nebo slabé nebo se zcela zastavily
• silná bolest hlavy, rozmazané vidění (nebo blikající mouchy před očima), vysoký krevní tlak atd..

Pokud pociťujete bolest nebo nepohodlí, kontaktujte svého lékaře nebo porodnici.

Jak se dostat do nemocnice?

Před zahájením porodu je vhodné určit porodnici, ve které porodíte. Pokud plánujete narození partnera, musíte se o to předem postarat a získat povolení od hlavního lékaře. Je-li plánováno placené narození, je nutné uzavřít smlouvu s vybranou porodnicí. V současnosti v Tule neexistují žádné smluvní dodávky, ale někdy nastávající matky volí porodnici v Moskvě a Moskevské oblasti, kde jsou takové služby k dispozici..

I když jezdíte dobře, je lepší, když vás odvezou do nemocnice. Pokud pracovní aktivita začala, měl by se člověk zdržet sedění a položit polštáře na místo. Můžete také vždy zavolat sanitku, která vás zavede do nemocnice.

Jaké dokumenty si mám vzít s sebou do nemocnice a kam jít po příjezdu?

Je pravidlem, abyste měli s sebou vždy následující dokumenty:
• výměnná karta, kde se zadávají údaje o vyšetřeních ve třetím trimestru a výsledky analýz
• cestovní pas
• zdravotní pojištění
• rodný list
• smlouva (pokud jste ji uzavřeli)

Všechny přicházející ženy v práci jsou registrovány v přijímacím oddělení. Ve státních porodnicích budete zpravidla požádáni, abyste se převlékli do šatů (šatů) porodnice, oblékli si pantofle a dali věci příbuzným.

V případě neexistence výměnné karty můžete být v observatoři pro neobjasněné ženy a infekce.

Sbíráme tašky v nemocnici

Před narozením je vhodné sbírat tašky: k dodání (bude to velmi malé), po porodu a sáček s věcmi k propuštění.

Na porodnici přicházejí po ruce pouze omyvatelné pantofle. Některé porodnice vám umožňují přinést láhev vody, mobilní telefon.

Pro období po porodu sbírejte samostatnou tašku, příbuzní vám ji přinesou. Zde je ukázkový seznam, který by vám mohl být užitečný:

 • hygienické vložky (poporodní nebo si vyberte největší);
 • kalhotky (nejlepší ze všech, jednorázové, 5-7 kusů);
 • plenky na jedno použití
 • hygienické potřeby (mýdlo, zubní pasta, kartáč, hřeben, šampon, mokrý toaletní papír atd.);
 • mobilní telefon a nabíječka
 • balení jednorázových plenek pro novorozence (v ceně 7 ks za den)
 • tekuté mýdlo pro děti, mokré ubrousky pro novorozence (pokud je s vámi dítě)
 • krém na praskání bradavek
 • dvě kojící podprsenky;
 • 1,5 l láhev na vodu
 • pohár, lžíce, nůž atd..
Můžete objasnit seznam potřebných věcí v nemocnici. Bude také užitečné vést rozhovor v této nemocnici s nedávnými porodními známkami a upravit seznam.

Pro vypuštění připravte samostatný pytel s věcmi pro dítě (od plenek po čepice a teplé kombinézy nebo jiné oblečení pro sezónu). Je také vhodné pro mámu připravit oblečení na propuštění, počínaje spodním prádlem a končící botami. Potom vaši příbuzní nemusejí spěchat kolem domu, aby hledali věci k propuštění.

Přidružené doručení

Se souhlasem hlavního lékaře je v některých porodnicích přítomnost manžela povolena při porodu, například v regionálním perinatálním centru Tula. To může být také předepsáno ve smlouvě, pokud máte v úmyslu porodit „na základě smlouvy“.

Je nutné předem připravit osvědčení se závěrem o fluorografii a kontaktovat nemocnici přibližně za 36 týdnů, abychom získali povolení od hlavního lékaře. Může také vyžadovat výsledky vyšetření na HIV, RW, nátěr na flóře z ústní dutiny.
Je nepřijatelné, aby partneři se známkami nemoci byli při narození přítomni, jako je SARS.

A co je nejdůležitější, pamatujte, že při porodu je důležité zůstat v klidu! Snadný porod!

Kolik stojí porod v Moskvě

Na základě smlouvy a povinného zdravotního pojištění

Porodila jsem na základě smlouvy a moje sestra se rozhodla obejít se bez něj.

Poté jsme porovnali naše zkušenosti.

Zákon vám umožňuje vybrat si jakoukoli státní porodnici pro porod a porodit tam zdarma podle politiky MHI.

Moje sestra porodila v nemocnici nejblíže k domu. Zjistila předem, zda byla porodnice uzavřena pro každoroční hygienické ošetření v očekávaném termínu porodu, a přečetla recenze lékařů a podmínek. To pro ni stačilo.

O mateřské nemocnici se můžete dozvědět více u otevřených dveří - čas od času je provádějí všechny státní porodnice. Tam lékaři říkají, jak je organizováno porod, kolik lidí jsou oddělení navržena, zda existují individuální porodnice. Někdy exkurze.

Četnost dnů otevřených dveří závisí na nemocnici. Například v dole tráví jednou týdně.

Dalším způsobem, jak si vybrat mateřskou nemocnici, je získat doporučení lékaře z prenatální kliniky. Obvykle to dává ze zdravotních důvodů, například v případě placenta previa, srdečních problémů nebo Rh konfliktu. Zároveň mohou být hospitalizováni v nemocnici předem. Doktor navrhl, abych porodila jednoho z mých přátel v moskevské porodnici, a oni souhlasili, že ji sem přivedou pár dní před porodem.

V X-den existují dva hlavní scénáře: jít do nemocnice sami nebo do sanitky. V prvním případě je vše jednoduché: vyberte nemocnici a domluvte si výlet. Například sestra řídila sestru.

Sanitka je těžší. Bezplatná ambulance vás zavede do nejbližší nemocnice, bez ohledu na to, kterou z nich si vyberete. Pokud chcete porodnici na druhé straně Moskvy, musíte si objednat placenou ambulanci. To lze provést v komerční lékařské organizaci, průměrně vám bude účtováno 5 000 rublů za dvě hodiny.

Není nutné předem dohodnout hospitalizaci s nemocnicí. V čekárně stačí ukázat cestovní pas s politikou a dát směnku - a dostanete se na prenatální oddělení. Tam provedou povinnou lékařskou prohlídku. Pokud již porod začal, nemají právo odmítnout pomoc a poslat domů, i když neexistují místa a všichni lékaři jsou zaneprázdněni.

Výměnná karta je otevřena v antimutální klinice. Přináší ženě během těhotenství vše, co se děje: výsledky testů, vyšetření, krevních skupin, komplikací. Výměnná karta je ve skutečnosti historie těhotenství. Pokud máte kartu, je pro lékaře snazší poskytovat kvalifikovanou lékařskou péči v naléhavých situacích, proto se doporučuje, aby ji neustále nosili s sebou.

Výměnná karta se skládá ze dvou částí: jedna pro matku, druhá pro dítě. Druhý je plný novorozence v nemocnici a je dán mámě. Při registraci dítěte na kliniku ji předá pediatrovi.

Sestra v prenatálním oddělení měla dva sousedy. Před začátkem porodu přišla porodní asistentka několikrát za hodinu, někdy lékař.

Pokud je to možné, dodávky se provádějí v jednotlivých bednách, takže nikdo nezasahuje a nezatěžuje se. Při takovém narození může být přítomen manžel nebo partner. Jednotlivé krabičky však obvykle nestačí pro všechny: pokud nemáte štěstí, budete muset porodit na společném rodinném oddělení, kde nedovolí žádnému ze svých příbuzných. Moje sestra měla štěstí: porodila se v individuálním boxu.

Po porodu byla moje sestra přemístěna na oddělení se třemi sousedy. Spolu se ženami byly děti na oddělení. Koupelna je jedna ze dvou komor. Můj manžel a příbuzní nebyli povoleni. Návštěvy lze zařídit pouze v případě, že máte štěstí, že jste na samostatném oddělení, ale toto je zřídka případ povinného zdravotního pojištění.

Sestra byla propuštěna z nemocnice tři dny po narození - jedná se o standardní délku pobytu v nemocnici.

Generální poporodní oddělení mateřské nemocnice v mateřské nemocnici Khabarovsk č. 2. Moje sestra ležela v podobné místnosti. Fotografie: rd2.medkhv.ru

Při uzavírání smlouvy na porod musíte trávit více času přípravou, ale pak je vše jednodušší. Zároveň není vybrána pouze mateřská nemocnice, ale s ní je uzavřena smlouva o poskytování placených zdravotnických služeb. To lze provést od 36. týdne těhotenství..

Moje smlouva se státní mateřskou nemocnicí stála 80 tisíc rublů. Strávil jsem dalších 100 tisíc na osobním lékaři a porodní asistentce.

Tady je to, co mi bylo nabídnuto v nemocnici:

 1. Jednolůžkový prenatální a poporodní pokoj. K dispozici je samostatná koupelna nebo jedna ze dvou domů. Návštěvy od 7:00 do 22:00.
 2. Individuální generický box: nikdo nebude zasahovat a nikdo neodjede partnera. Porodíte, jak chcete: například hudbou nebo při svíčkách.
 3. Porod u konkrétního lékaře nebo v pohotovostním týmu. Pokud zvolíte lékaře, povede ženu od okamžiku uzavření smlouvy až do propuštění z nemocnice.

Připravil jsem se na porod takto: nejprve jsem našel porodní asistentku, pak jsem si vybral porodnici a lékaře s její pomocí.

Výběr porodní asistentky není součástí standardní smlouvy s nemocnicí. Pokud chcete, aby jí pomohla připravit se na porod a být tam pořád, budete si muset najmout samostatně. Smlouva s porodní asistentkou je uzavřena brzy, dalších 20–30 týdnů, protože je na řadě příslušných porodních asistentek.

Porodní asistentky se obvykle nacházejí v porodnických klubech, které radí potenciálním rodičům a vedou pro ně kurzy. Svůj klub jsem našel prostřednictvím instagramu jeho zakladatele, ke kterému se přihlásil jeden z mých přátel. Tam jsem potkal porodní asistentku, která mi nakonec pomohla při porodu.

V závislosti na kvalifikaci a doplňkových službách stojí smlouva s porodní asistentkou 35–60 tisíc rublů. Zaplatil jsem 55 tisíc.

Vybral jsem si porodnici s pomocí porodní asistentky. Navrhla několik možností, kde by mohla pracovat. Četl jsem recenze o lékařech a půl hodiny z domova jsem si vybral porodnici.

Dále jsem si vybral mezi týmem služeb a konkrétním lékařem. Za tým nemusíte platit navíc, ale stále jsem si vybral doktora: jeden z kandidátů kandidoval na přirozené narození a rozhodl jsem se, že mi to vyhovuje.

Lékařské služby stojí v průměru 15–50 tisíc rublů. Cena závisí na kategorii: vedoucí oddělení bude mít více než běžný porodník-gynekolog. Moje smlouva s lékařem přidala dalších 36 tisíc rublů k nákladům na doručení.

Pokud počítáte pouze s jedním lékařem, existuje riziko, že ve správný čas s ním bude vše již obsazeno. Porodnice neuzavírají smlouvy před 36. týdnem těhotenství, takže se předem nedohodnou - a lékaři uzavírají maximálně 20 smluv měsíčně. Děsilo mě to, že doktor, který se mi líbil, mohl být zaneprázdněn, takže jen pro případ, že bych si vybral několik náhradních lékařů. Ale nic se nestalo.

Spočítejte si své výdaje předem

Dole. Existuje další příležitost „položit slámu“ - uzavřít smlouvu s dulou. Není lékařkou a nezasahuje do procesu porodnické péče. Dole podporuje během porodu: pomáhá relaxovat, dělá masáž, přináší vodu. Smlouvu s doulem lze uzavřít i při porodu povinným zdravotním pojištěním - bude možné pracovat jako partner.

Dole služby stojí asi 25 tisíc rublů. Můj manžel byl se mnou po celou dobu, takže jsem se rozhodl, že nepotřebuji dolu.

Přišel jsem k narození sám, autem. Doktor mě prozkoumal a řekl, že můžete vypracovávat dokumenty a chodit na porodnici, protože už rodím. Pro papírování jsem potřeboval pas a výměnu karty. Také jsem přinesl smlouvu, i když se ho neptali: data již byla v nemocniční databázi.

Po vyplnění dokumentů jsem byl doprovázen na porodnici a po 30–40 minutách dorazil můj manžel a porodní asistentka. Když byli pryč, přišel ke mně můj doktor několikrát.

Na mém mateřském oddělení byla vana, sprcha, toaleta, fitball, postel a lékařské vybavení. Doktor přišel každou půl hodinu. Zatímco kontrakce trvaly, porodní asistentka a manžel byli neustále se mnou - rozveselili mě, masírovali, mluvili. V aktivní fázi porodu tam byl doktor vždy. Porodila jsem velmi rychle: od chvíle, kdy jsem dorazil do nemocnice, až po zjevení mého syna, uplynulo 6 hodin.

Po porodu jsem byl převelen na individuální oddělení. Můj manžel byl se mnou až do 22:00 a druhý den byl schopen přijet. Po třech dnech jsme byli propuštěni s dítětem.

Pokud chcete, aby váš manžel byl nepřetržitě po celý den, můžete za rodinné poporodní oddělení platit navíc - existuje něco takového. Stojí to asi 30 tisíc, ale taková oddělení nejsou ve všech porodnicích. Další možností je pronajmout sousedního jednotlivce a usadit tam svého manžela.

Moje poporodní oddělení ve Městské klinické nemocnici č. 24. Fotografie: Městská nemocnice č. 8 Rodinné oddělení pro ženy v práci ve Státní mateřské nemocnici č. 24. Fotografie: Městská klinická nemocnice č. 40 moskevského ministerstva zdravotnictví

Jak ušetřit

Úspora na doktorovi je však pochybný nápad. Pokud mu lékař nabídne, že mu zaplatí bez smlouvy a obejde nemocnici, bude obtížnější zajistit jeho přítomnost v kritických okamžicích. Kromě toho nedojde k žádnému daňovému odpočtu za platbu v obálce.

Daňový odpočet lze získat za všechny výdaje spojené s porodem: smlouva, lékař, porodní asistentka, rodinné oddělení. Za tímto účelem požádejte porodnici o lékařské potvrzení o dani, podepsaný akt, potvrzení o zaplacení a dohodu. Za smlouvu jsem zaplatil podle dobrovolného zdravotního pojištění svého manžela, a proto jsem odpočet obdržel pouze z nákladů na osobní lékař - 4680 rublů.

Kdy musím jít do nemocnice předem

Mezi nastávajícími matkami je rozšířený strach z nadcházejícího porodu. A to je pochopitelné, protože od dětství se dívky učí, že porod je velmi obtížný a bolestivý proces. Strach také způsobuje napětí.

Pokud se jedná o první narození, pak žena neví, jak tento proces proběhne, z jakých fází se skládá, zda se používají léky proti bolesti..

Mnoho žen se bojí předčasného porodu. Bojí se, že se dítě narodí předčasně, nikoli životaschopné.

Z tohoto důvodu má mnoho lidí otázku: mám jít do nemocnice předem? Pokud ano, jak dlouho?

Musím jít do nemocnice předem

Těhotenství bez patologií

Pokud těhotenství prochází bez porušení, pak o tom, jak dlouho jít do nemocnice, nastávající matka se může rozhodnout sama.

Mnoho odborníků doporučuje, abyste šli do nemocnice, až když začnou prenatální kontrakce, které jsou doprovázeny separací plodové vody.

Mnoho matek má strach, že pokud přijdou pozdě, zvolená mateřská nemocnice je nepřijme. Ale stojí za zmínku, že podle zákona nemůže žádné zdravotnické zařízení odmítnout ženu v práci, která porodila v nemocnici.

Výjimkou je patologie, která představuje nebezpečí pro život matky nebo jejího dítěte. V této situaci je pacient poslán do specializované nemocnice.

Nedoporučuje se jít do nemocnice předem bez patologie, protože na oddělení čekající matka uslyší hodně negativity. Co může zničit její náladu, srazit emocionálně klidný pražec.

Kromě toho všeho je vyčerpávající očekávání porodu mezi sousedy, kteří zažívají pracovní bolesti..

Pokud vedoucí lékař trvá na hospitalizaci, ale nevysvětlí důvod, pak stojí za konzultaci s jiným specialistou. Doktor se s největší pravděpodobností rozhodl hrát bezpečně.

Žena s problémovým těhotenstvím

Existuje několik případů, kdy musíte jít do nemocnice předem, toto:

 1. Vysoký krevní tlak doprovázený bolestí hlavy a těžkou záda na hlavě. To může být známkou rozvoje gestózy. V takovém případě musíte být pod dohledem lékaře.
 2. Pacient má závažné srdeční patologie, ledviny.
 3. Autoimunitní onemocnění.
 4. Různé rhesus v budoucí matce a dítěti.
 5. Existuje možnost předčasného porodu nebo potratu.
 6. Potřeba podpory práce.

Je vhodné jít do nemocnice s vícenásobným těhotenstvím nebo pokud je dítě otěhotněno IVF.

Porucha by měla být způsobena porušením stavu plodu a také placentou previa.

Nouzová hospitalizace

Naléhavě je žena do práce poslána do nemocnice na časnou toxikózu. Pokud se zvracení opakuje více než 10krát denně, může dojít k dehydrataci. Pacientka je poslána do gynekologické nemocnice, kde dostane intravenózní infuzi živných roztoků a tekutin..

Nebezpečí je způsobeno isthmicko-cervikální nedostatečností. Během této patologie je děložní čípek vyhlazený a pootevřený. Tato situace je nebezpečná, protože může dojít k potratu. K tomu obvykle dochází po 12 týdnech..

Během isthmic-cervikální nedostatečnosti, žena nezažívá žádné nepříjemné pocity. V tomto případě nedochází k žádnému propouštění. Pro budoucí matku je mimořádně vzácné zažít pouze tíhu v podbřišku nebo v dolní části zad.

Je-li zjištěna patologie, je žena hospitalizována a přišita k děložnímu čípku. Poté, co je několik dní sledována v nemocnici.

Může také dojít k předčasnému prasknutí plodové vody. Při správném průběhu porodu dochází k roztržení, když je děložní hrdlo otevřeno o 7 cm. Když plodová plodová voda praskne ve spodní části, voda se nalije ve velkém množství.

Pokud došlo k vysokému roztržení, pak kapalina vychází pomalu, někdy i nepostřehnutelně pro nastávající matku.

Pokud existuje podezření na únik plodové vody, provede se řada testů.

Po potvrzení diagnózy dojde k naléhavé hospitalizaci. Předčasný přístup k lékaři může vést k úmrtí plodu.

Proč se žena snaží jít do nemocnice předem

Ti, kteří rodí podruhé, se bojí, aby se nedostali do nemocnice. Nemusíte se však obávat, protože porod trvá 8–10 hodin.

Signálem, že je třeba spěchat do nemocnice, je vylití plodové vody a kontrakce v intervalu 8-10 minut.

Někdy mohou příbuzní vyvíjet tlak na ženu v práci. Obávají se, že se při porodu něco pokazí. Budoucí matka se ale bude doma cítit emocionálně pohodlně, takže byste se jejich tlaku neměli vzdávat.

Zajištění předního gynekologa

Aby se předešlo komplikacím, lékaři doporučují jít do nemocnice předem, pokud krev nastávající matky a plodu není kompatibilní s Rh faktorem..

Hospitalizace pomůže sledovat stav plodu. V těžkých případech se dítě podrobí intrauterinní výměnné transfuzi.

Hospitalizace je nutná také v případě hrozby potratu. To se může stát od 22 do 37 týdnů. Žena zažívá konstantní křeče v dolním břiše.

Porod, který začal, můžete zastavit pouze pomocí speciálních léků. V budoucnu je neustálé sledování stavu dítěte.

Hospitalizace před plánovaným císařským řezem

V případech, kdy těhotenství probíhá normálně, ale existují zdravotní indikace pro císařský řez, měli byste přijít v den naplánování operace.

Zde, než odjedete do nemocnice předem, musíte se poradit s lékařem a objasnit, jaký druh předoperační přípravy bude mít, provést seznam nezbytných vyšetření.

Ti, kteří chodí do nemocnice předem, by měli mít dokumenty, hygienické potřeby, pantofle, velký ručník, ponožky, spodní prádlo, pantofle do sprchy, župan a noční steh.

V případě potřeby mohou příbuzní přinést další věci později.

O plánované hospitalizaci v nemocnici

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel. Jak se stát důvěrou.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

ale neumím si představit, jak jezdit v autě s takovými kontrakcemi, převléknout se do nemocnice, vyplnit některé dokumenty. i během bitev jsem o tom přemýšlel. tady jsem přišel z jednoho oddělení na prenatální oddělení, převlékl se, vyplnil dokumenty, nic nebolí. během prvních zápasů jsem už byl úplně připraven v posteli s kgt.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Mohu říci, že občas štěstí.
Dali pokyn starším, přišla do nemocnice, ale měli blokádu, a když viděli, že se rodím, poslali mě domů. Po prohlídce dostali dopravní zácpu, po 2 dnech našli místo, vstoupil jsem v 10, kontrakce začaly ve 13, další den jsem porodila.
S druhou - mateřskou nemocnicí, ve které podepsala burzu, ji umístila do karantény, zatímco čekala na otevření porodnice - bublina praskla shora a voda ráno vytékala do místa bydliště, porodila se večer.
Pokud bych se rozešel s první a bylo tu několik dalších „nepříjemných věcí“ - porodila jsem druhou - když jsem šel do obchodu. A bez mezer as dítětem plus nebo mínus normu (kterou lékaři potvrdili během prvního roku).

Pokud je těhotenství bezproblémové (zeptejte se svého lékaře upřímně, řídí, protože by to mělo být, nebo existují důvody k obavám), můžete bezpečně čekat, až začne proces doma, myslím, že.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Směr do nemocnice.

Směr do nemocnice.

Podělme se s námi o naši zkušenost, kdy na jak dlouho jsi dostal pokyny do nemocnice. Jsem registrován v ZhK, žádám o 35 týdnů o směru, ale lékař mi to vysvětlil. co je pro mě ještě brzy, nebo jsou těhotné ženy odvezeny do nemocnice na adrese bydliště a směr je dán pouze patologii?

Upřímně řečeno, když moje přítelkyně porodila, nikdo jí nedal žádné pokyny. Jakmile to začalo, její manžel odjel do nemocnice, kterou si vybrala. A tam právě dala svou kartu s LCD.

Pokud se nemýlím, dají mi doporučení do nemocnice v týdnu 35-36, i když se můžu mýlit. Dávají směr a jmenují recepci, ale hluboce doufají, že se už neuvidíme. Je někdo proti)

Doporučení pro porodnici se vydává, pouze pokud existují indikace pro určení těhotné ženy na patologickém oddělení. Pokud je s vámi všechno v pořádku, dostanete za 38 týdnů výměnu v ruce a vy tam nebo vy sami můžete jít sanitkou.

Vím, že volají sanitku, a už vás vezme do porodnice, do které patříte.
Ale pokud máte určitou dohodu s lékařem a nemocnice je ve špatné oblasti, může být lepší zavolat taxi)?

Ani mi to nedali, myslím, že se to nepraktikovalo právě teď, prostě se zeptali, kde mám v úmyslu porodit v místě registrace v nemocnici nebo dohodou s určitým lékařem.

Byl jsem v místě narození a už jsem překročil všechny termíny. Doktor říká, že přijdete za 10 dní, tj. 24. den po přijetí, 23. manžel mě vydal ráno do porodnice a můj gynekolog byl ve službě a říká a setkali jsme se a v 8 ráno prošla směnou, a ve 12:30 už byl další lékař as ní jsem porodila syna.

Když jsem přešel na 42 týdnů, dostal jsem směr. ale v normálních situacích nedávají směr, dostanete se se svou výměnou)

Gynekologka mi řekla, že podle svědectví mě pošle do určité porodnice, ale dá mi doporučení ve 40. týdnu... co když se rodím dříve? Jak tedy být?..

Nyní je vhodné přijít předem a podepsat kartu u hlavy nemocnice někde po 36 týdnech. A můžete jít do jakékoli porodnice, která je spíš podobná, právě proto byl vynalezen rodný list, abychom si mohli sami vybrat!

Kdy je čas jít do nemocnice?

Dlouhá devítiměsíční cesta končí. Jak určit okamžik, kdy je čas jít do nemocnice?

Nadezhda Zaretskaya
Doktorka nejvyšší kategorie, porodník-gynekolog, kandidát na lékařské vědy, specialista v oboru porodnictví a gynekologie a genetika, specialista na lékařské a genetické poradenství pro rodiny a těhotné ženy. Provádí prenatální diagnostiku fetálních chorob, v současné době pracuje v buňkách.

Nejprve musíte znát předpokládané kalendářní datum narození. Délka těhotenství u každé ženy je individuální; v průměru to je 280 dní nebo 40 týdnů, fluktuace od 38 do 42 týdnů jsou považovány za normální.

Jak zjistit datum narození?

Existuje několik způsobů, jak vypočítat datum doručení. Někteří se pokoušejí určit den početí a počítat z nich dny. Avšak den, kdy došlo k pohlavnímu styku, a samotný den početí se nemusí shodovat, protože spermie jsou schopny si udržet svou životaschopnost a „čekat“ vajíčko v ženském genitálním traktu několik dní..

Stanovení data narození menstruací

Nejběžnějším způsobem výpočtu data narození je menstruace. Toto je obvykle dobře zdokumentovaná událost. Je třeba si pamatovat přesně první den poslední menstruace, od jehož začátku se navrhuje počítat 280 dní. A ještě jednodušší - přidejte dalších 7 dní k datu prvního dne poslední menstruace a odpočítejte tři měsíce. Například poslední menstruace začala 5. září. Poté se dá porod očekávat 12. června (5 + 7 dní = 12, 9. září - 3 = 6. června). Taková metoda však bude nespolehlivá, pokud má žena nepravidelný menstruační cyklus nebo si nepamatuje datum menstruace.

Vypočítejte si datum doručení podle období pomocí naší kalkulačky data doručení.

Určení data narození ultrazvukem

V moderních podmínkách je datum narození stanoveno docela přesně, se zaměřením na údaje ultrazvukového vyšetření (ultrazvuk) provedené před 12. týdnem těhotenství. V pozdním těhotenství se zvyšuje chyba při určování termínu pomocí ultrazvuku. Důvodem je skutečnost, že velikost plodu, na kterou se lékař ve svých výpočtech zaměřuje, má na konci těhotenství velké individuální výkyvy..

Stejným způsobem se výpočet provádí na základě data a délky těhotenství stanovené při první návštěvě u lékaře (metoda „prvního vzhledu na prenatální klinice“). Čím dříve lékař určí gestační věk, tím přesnější budou další předpovědi data narození.

Stanovení data narození pohyby plodu

Můžete si předběžně spočítat datum narození a první rozruch plodu: u primiparous žen se to vyskytuje v průměru za 20 týdnů a u multiparousů - za 18 týdnů. Jedná se samozřejmě o velmi subjektivní pocity, protože okamžik prvního rozrušení dítěte není vždy jasně rozeznatelný.

O celém těhotenství a blížícím se narození se můžete dozvědět několika příznaky. Asi za 1 až 2 týdny se objeví takzvaní „předchůdci“ práce.

Harbingers při porodu

Většina žen na konci těhotenství si všimla, že se jejich žaludek „snížil“ a dýchání bylo snazší. Je tomu tak proto, že během těhotenství se množství plodové vody mírně snižuje a hlava plodu je tlačena ke vchodu do malé pánve ženy. Děloha se stává vzrušivější, „cvičí“, připravuje se na nadcházející velkou práci. Nepravidelné, mírně bolestivé napětí dělohy a pocit těžkosti v dolní části břicha a dolní části zad se nazývají „kontrakce těhotných žen“. Ne vždy může lékař s jistotou říci, zda rodí nebo jsou tam přípravné kontrakce. Pokud tento stav zvýšené nepravidelné vzrušení dělohy trvá 1 - 2 dny, je lepší kontaktovat nemocnici, kde může posoudit, zda dítě trpí.

Několik dní před porodem (nebo v den narození) z genitálního traktu se může objevit slabý výtok sliznice, někdy s malými pruhy krve. Obvykle říkají, že „sliznice se uvolnila“. To je příznivý znak změkčení a „zrání“ děložního čípku.

U mnoha žen je kolostrum na konci těhotenství vylučováno z bradavky - předchůdce mateřského mléka.

Zdravá žena s příznivým těhotenstvím může zůstat před porodem doma. Pokud se vyskytnou odchylky ve zdravotním stavu ženy, těhotenství má komplikace, pokud se objeví známky fetálního utrpení, pak by samozřejmě měla být poslední 1 - 2 týdny (a v případě potřeby i více) v porodnici pod dohledem odborníků. V poslední době mnoho žen, zejména obyvatel měst, raději chodí do porodnice předem. To je zjevně spojeno s obecným zhoršením zdravotního stavu obyvatelstva, s touhou rodiny pojistit se proti různým nehodám, kdykoli je to možné.

Kdy je čas jít do nemocnice?

Takže doma jste cítil nějaké změny ve vašem stavu. Byla tam závažnost, mírná bolest v dolní části zad, spodní břicho, děloha napjatá a na dotek velmi hustá. Zpočátku jsou kontrakce a relaxace dělohy nepravidelné, trvající 5-10 sekund s dlouhými přerušeními (až půl hodiny). Poté se zvyšuje jejich frekvence a intenzita. Tento boj začal. Pokud rodíte poprvé a žijete v blízkosti nemocnice, můžete počkat, až se kontrakce stanou pravidelnými - každých 5 až 7 minut. Pokud se porod opakuje, pak ihned s nástupem porodu byste měli jít do nemocnice. Opakovaný porod je obvykle rychlejší než první, existuje riziko porodu mimo nemocnici.

Často před začátkem porodu může plodová voda vytékat. Normální obsah vody v děloze do konce těhotenství je až 1,5 litru. Můžete mít pocit, že z pochvy vytéká čistá teplá kapalina (bez jakéhokoli spojení s močením). Některá tekutina může být vylita, nebo možná všech 1,5 - 2 litry. Každopádně, pokud si všimnete neobvykle mokrého spodního prádla - jedná se o situaci, kdy musíte do nemocnice bez prodlení jít. Pokud voda vytéká úplně nebo mírně prosakuje - to znamená, že je narušena integrita membrán a dítě již není chráněno před účinky vnějšího prostředí, zejména před původci infekcí. Čas se počítá na hodinách, je vhodné, aby se dítě v této situaci narodilo nejpozději 12 hodin po odtoku vody. Lékař v nemocnici musí určit, zda máte šanci porodit přirozeným porodním kanálem, nebo je lepší mít císařský řez. Ve většině případů po odtoku vody začnou normální kontrakce a porod skončí bezpečně.

Výše bylo popsáno typické typické situace na konci těhotenství. Ale komplikace jsou možné. Existují situace vyžadující zvláštní pozornost a pomoc v nouzi, o kterých by měla žena s plným těhotenstvím vědět. Zavolejte ihned sanitku a jděte do nemocnice, pokud:

Články O Neplodnosti