Hlavní Analýzy

Jak užívat Kanefron během těhotenství

Během těhotenství se velmi často objevují nebo zhoršují nemoci močových cest - právě díky těmto problémům může Kanefron pomoci. Mezi léky předepsanými pro onemocnění vylučovacího systému terapeuti a nefrologové doporučují tento lék z mnoha důvodů. Budeme s nimi dále jednat.

Kanefron - léčivý přípravek sestávající z rostlinných přísad: kentaury, rozmarýnu, lásky.

Indikace pro použití léku

Porodníci-gynekologové se domnívají, že Kanefron, plné jméno Kanefron N, může být během těhotenství opilý, protože je to jediné bezpečné diuretikum, které platí pro jakékoli těhotenství. Předepisuje se z následujících důvodů.

projev nebo exacerbace cystitidy;

projev nebo exacerbace pyelonefritidy.

nesnášenlivost jedné ze složek léku;

zvýšený tón dělohy;

tělesné odmítnutí laktózy a sacharózy.

prevence ledvinových kamenů a písku;

prevence pozdní toxikózy nebo gestózy.

nesnášenlivost jedné ze složek léku;

zvýšený tón dělohy;

tělesné odmítnutí laktózy a sacharózy.

Při přepravě dítěte můžete pít po dlouhou dobu

Návod k použití

Uvolňovací forma léku je dražé, kapky. Kapky jsou předepsány hlavně pro děti do 5 let. Jsou vhodné pro úpravu dávky, dražé - pro snadné podání. Kapky se nejčastěji předepisují pro kojence a děti do 5 let, protože s jejich pomocí je jednodušší vypočítat dávku. Zbývající skupiny lidí berou kapky i dražé.

Podle pokynů k použití kanefronu by dávkování léku mělo být předepsáno ošetřujícím lékařem, protože provádí léčebný cyklus. Obecně je kanefron během těhotenství užíván v dávkách, jako je 50 kapek nebo 1 tableta, ráno a večer, jednu hodinu před jídlem. Při léčbě se doporučuje vzít hodně tekutin..

Jak dlouho je nutné pít Kanefron - ošetřující lékař rozhodne. Kurz trvá v průměru 2 týdny, někdy to lékař prodlouží. Délka kurzu závisí na těle těhotné dívky: má chronická onemocnění nebo je alergická na jakékoli léky. Droga je bezpečná pro dítě, takže můžete pít Kanefron během těhotenství po dlouhou dobu.

Nemůžete si předepsat lék pro sebe. Doktor bude schopen sledovat léčbu, identifikovat pozitivní nebo negativní dynamiku. V případě negativní dynamiky povede odlišný průběh terapie nebo předepíše podobný lék.

Droga neovlivňuje koncentraci, rychlost a pozornost.

Dávkování musí být dohodnuto s gynekologem

Rizika, nebezpečí, kontraindikace

Lék je dobře tolerován, zejména nepříznivé reakce nejsou pozorovány. Velmi zřídka se může objevit:

 • alergická reakce ve formě vyrážky, svědění nebo zarudnutí, hlavní věcí je vzít v úvahu dávkování při užívání Kanefronu během těhotenství;
 • kapky obsahují alkohol, v důsledku čehož se nedoporučují užívat, pokud existují onemocnění jater - mohou situaci ještě zhoršit, v pokynech připojených k kanefronu se na to zvláště zaměřuje;
 • jednou z nežádoucích účinků je špinění pochvy; pokud se objeví, měli byste okamžitě vyhledat lékaře;
 • Užívání lásky a rozmarýnu ve své přirozené formě může vést ke zvýšení tonusu dělohy.

Bylo zjištěno, že dlouhý průběh léčby nezpůsobuje intoxikaci a předávkování. Lékařské studie prokázaly, že kanefron je pro dítě bezpečný, nemá nepříznivý vliv na vývoj plodu, duševní a fyzický vývoj nenarozeného dítěte..

 • reakce na nesnášenlivost na jakoukoli složku léčiva;
 • zvýšený tón dělohy;
 • tělesné odmítnutí laktózy a cukru.

Pokud užíváte kanefron během těhotenství, pečlivě sledujte své zdraví. V případě negativních změn se poraďte s lékařem.

Výhody a nevýhody léku

TrimestrDůvod jmenováníKontraindikace
První
Druhá třetina

brát kanefron během těhotenství je bezpečné;

hlavní složení zahrnuje byliny;

podporuje funkci ledvin;

dává močopudný účinek;

možné dlouhodobé použití.

výše jsou kontraindikace;

nelze použít pro onemocnění jater.

Vlastnosti užívání drogy.

 1. Lékaři obvykle předepisují Kanefron v časném těhotenství pro prevenci, pokud nastávající matka měla nemoci močového systému před početí nebo pokud byla nalezena infekce v moči, která se neprojevila. Jak ukazuje praxe, bakterie se začínají objevovat aktivně, když je tělo oslabeno. V takovém případě je pro takové procesy katalyzátorem dítě..
 2. Nejčastěji je tento lék předepsán později, když se objeví otoky. Některé dívky dostávají lék několikrát během celého těhotenství. Tento nástroj je také profylaktický pro pozdní toxikózu nebo gestózu..
 3. Kanefron je diuretikum. To vám umožní odstranit tekutinu z těla, což způsobuje otok. Lze považovat za plus, že v tomto případě lék neporušuje rovnováhu voda-sůl v lidském těle. V důsledku toho lékaři často předepisují kanefron během těhotenství, má-li dívka otoky.

Tento léčivý přípravek je dobře snášen a nemá vedlejší účinky

Drug Analogy

Pokud během užívání tohoto léku na složky trpíte negativně, může vám lékař předepsat další lék. Existuje několik analogů kanefronu, například ciston, furagin, fytolysin. Vyrábí se také na základě rostlinných výtažků, které mohou užívat těhotné ženy. Každý lék je vybrán samostatně..

Furagin je dostupný ve formě tablet, tobolek a prášku. Kompozice zahrnuje furazidin. Použitelný:

 • k léčbě a prevenci infekcí močových cest;
 • s popáleninami, hnisavé kožní léze v oblasti genitálu.

Platí pouze do 38 týdnů.

Nastavte bezpečnost pro dítě

Cyston je dostupný ve formě tablet. Složení zahrnuje následující rostlinné výtažky: srdce šíleného listu, rákosník rákosový atd. Používá se na nemoci močového ústrojí, urolitiáza. Může být užíván v jakékoli fázi těhotenství.

Dámské recenze

Mnoho budoucích matek na fórech zanechává zpětnou vazbu ohledně užívání Kanefronu během těhotenství, v jakých případech to vzaly: na otoky, cystitidu, ledvinové kameny. Většinou se píše o pozitivním účinku léku a nepřítomnosti nežádoucích účinků.

Moje ledviny mě začaly trápit ve 28. týdnu. Ultrazvuk ukázal na jedné straně malý kámen a na druhé straně se ukázalo, že děloha stlačuje močovod. Výsledky testu byly špatné. Začal jsem brát kanefron. Během těhotenství je každý nákup pečlivě zkoumán, jak se ukázalo, cena Kanefronu se pohybuje od 300 do 500 rublů. Vzal jsem dvě tablety třikrát denně, protože Kanefron v kapkách se nedoporučuje pít během těhotenství kvůli obsahu alkoholu. Složení tohoto nástroje je založeno na rostlinách, ale věnujte pozornost skořápce, obsahuje mnoho chemikálií. Po několika týdnech jsem se začal cítit lépe. Na konci těhotenství jsem už necítil žádné nepohodlí během močení, mé ledviny mě neobtěžovaly. Měl jsem otoky až do konce těhotenství. Věřím, že je to díky tomuto nástroji. Proto doporučuji užívat Kanefron během těhotenství..

Kanefron je velmi dobrý lék. Ve druhém trimestru jsem nachladl, navíc jsem dostal cystitidu. Když jsem navštívil kliniku, byl mi tento lék předepsán, což vysvětluje, že jeho složení zahrnuje byliny a je bezpečné pro těhotné ženy. Pořád jsem se cítil nepohodlně: spálil se, cítil jsem se, jako bych chtěl používat záchod. Koupil jsem si dražé, protože kapky nejsou příliš vhodné k pití. Začal jsem brát 2 tablety 3x denně. Ráno jsem se cítil mnohem lépe. Po 2 dnech všechny příznaky zmizely. Kurz však musel být opilý úplně. Na konci těhotenství, s velkou zátěží ledvin, mě tento lék také zachránil. Během užívání léku jsem pil více než 2 litry tekutiny denně.

Mám chronickou cystitidu. Během prvního těhotenství lékař doporučil užívat tento lék 1 tabletu 2krát denně. Kurz trval téměř celé těhotenství. O týden později zmizely všechny příznaky, ale kvůli prevenci jsem si vzal tento lék dále. Nenašel jsem žádné vedlejší účinky - všechno proběhlo hladce, dokonce ani opuchy nebyly pozorovány, i když jsem pil hodně tekutiny. Exacerbace cystitidy se obvykle vyskytovaly 4-5krát ročně a během těhotenství nedošlo k jedinému útoku! Jsem velmi vděčný svému gynekologovi za pomoc při porodu zdravého syna a předepsal tak dobrou přípravu. Nedoporučuji však pít bez lékařského předpisu, protože existují závažné kontraindikace.

O autorovi: Olga Borovikova

"Kanefron" během těhotenství: návod k použití

Zatížení orgánů močového systému těhotné ženy se významně zvyšuje již v raných stádiích, proto se během těhotenství, cystitidy, otoků, pyelonefritidy, písku v moči a dalších problémů, které Kanefron N dobře zvládne, často objevují. Tento lék je jedním z mála léků povolených během těhotenství, který nepříznivě neovlivňuje plod. Má rostlinnou základnu, většinou dobrou toleranci a spoustu pozitivních recenzí.

Vlastnosti léku

"Kanefron N" vyrábí v Německu slavná společnost Bionorica ve dvou dávkovacích formách. Jedním z nich je orální roztok charakterizovaný hnědo-žlutou barvou a specifickou vůní. Je často transparentní, ale mírná zákal nebo mírná sraženina se považuje za normu, protože nemá vliv na terapeutický účinek.

Kapalina se prodává v lahvích s kapacím zařízením pro dávkování v kapkách. Jedna láhev pojme 50 nebo 100 ml roztoku. Průměrná cena velké láhve je 450 rublů. Doporučuje se uchovávat takový „Kanefron N“ doma na tmavém místě, kde nebude lék ovlivněn vysokou teplotou (nad +25 stupňů) a vlhkostí. Doba použitelnosti v uzavřené formě je 3 roky, po otevření je pouze 6 měsíců.

Druhou formou léčiva je kulatý dražé oranžové barvy pokryté hustou skořápkou. Jsou baleny ve 20 kusech v blistrech a prodávají se v krabičce po 60 nebo 120 tabletách. Nižší náklady na balení 400–500 rublů. Podmínky skladování pevné formy přípravku „Kanefron N“ jsou stejné jako kapky a doba použitelnosti je 3 roky od data vydání.

Dražé i roztok obsahují stejné účinné látky jako léčivé byliny. Jedná se o listy rozmarýnu, kentaurové trávy a kořeny lásky. Kapky obsahují extrakty alkoholu a vody z těchto rostlin v objemu 29%. Zbytek roztoku je tvořen ethylalkoholem (16 až 19% z celkového objemu v kapalném kanefronu N) a čištěnou vodou. Tento obsah ethanolu, podléhající jednotlivým dávkám, není pro plod rozhodující a nevyvolává negativní důsledky..

Jádro dražé je vyrobeno z drceného rostlinného materiálu, do kterého se přidává kukuřičný škrob, mléčný cukr, oxid křemičitý a povidon. Tyto ingredience jsou uzavřeny ve skořápce vyrobené z šelaku, riboflavinu, sacharózy, vosku a některých dalších látek, které mu poskytují hustou strukturu, oranžovou barvu a nasládlou chuť.

Jak to funguje?

Aktivní fytokomponenty přítomné v obou formách Kanefronu N jsou schopné stimulovat vylučování moči, proto je diuretikum hlavním účinkem takového léčiva. Kromě toho má lék antispasmodický účinek, který také přispívá ke zvýšení diurézy. Přípravek „Kanefron“ má také protizánětlivý účinek a schopnost inhibovat patogenní bakterie, díky čemuž jsou po infekcích močového systému požadovány kapky a dražé..

Indikace pro nastávající matky

Nejprve je třeba poznamenat, že pokud těhotná žena má nějaké alarmující příznaky z močového systému, samoléčení za to nestojí. Aby se onemocnění rychle odstranilo, musíte se obrátit na svého porodníka-gynekologa a provést další testy, a teprve poté, pokud lékař rozhodne, co je nutné, vypijte kurz „Kanefron N“.

Přestože je takový produkt vyroben z léčivých bylin a je považován za neškodný pro plod, těhotné ženy by ho měly užívat pouze podle pokynů odborníka..

 • V prvním trimestru nejsou problémy s močením neobvyklé. Mnoho budoucích matek se s nimi setká, protože zvýšený progesteron (hormon, který je produkován ve významném množství na začátku těhotenství a je nezbytný pro normální těhotenství) vyvolává oslabení močových svalů. To vede ke stagnaci moči, což přispívá k množení patogenů a může vést k cystitidě nebo dokonce pyelonefritidě. Přípravek „Kanefron N“ dále stimuluje močení a zabraňuje přetížení, což snižuje riziko infekce.
 • Ve 2. trimestru je léčivo často předepisováno ženám s chronickou patologií vylučovacího systému. U těchto pacientů Kanefron N zlepšuje fungování ledvin, odstraňuje bolest, zabraňuje vzniku písku a kamenů v důsledku zablokovaného odtoku moči z pohárků ledvin.
 • Ve třetím trimestru je lék nejčastěji předepisován pro prevenci gestózy, jehož jedním z příznaků je otok končetin.

Další běžnou indikací pro léčbu "Kanefron N" v pozdějších stádiích je cystitida. Takové zánětlivé onemocnění je způsobeno nejen tlakem dělohy na močový trakt, ale také poklesem imunity, který je pozorován u mnoha těhotných žen. Nemoc je doprovázena bolestivými pocity, svědění, bolestmi, častými nutkáním, často v kombinaci s drozdem. To způsobuje nejen fyzické, ale také psychologické nepohodlí, takže použití přípravku „Kanefron N“ je plně odůvodněno.

Kontraindikace

Používání přípravku „Kanefron N“ je zakázáno, pokud nastávající matka netoleruje žádnou ze složek léčiva. Pití obou forem léku je také nemožné s exacerbací peptického vředu. Protože v dražé jsou sacharidy, je tento typ léku u žen kontraindikován s malabsorpcí glukózy a galaktózy, nedostatkem laktázy, intolerancí na mléčný cukr nebo fruktózu. Přítomnost ethanolu v kapalné kapalině Kanefron N omezuje použití tohoto činidla při mozkových patologiích a onemocněních jater.

Vedlejší efekty

Některé nastávající matky mohou reagovat na Kanefron N s svěděním, vyrážkou nebo jinou alergickou reakcí, protože základem takového léčiva jsou léčivé rostliny a jsou klasifikovány jako alergeny. Občas, po užití dražé nebo kapek, se objeví nevolnost, průjem nebo jiné zažívací potíže. S takovými příznaky budete muset odmítnout užívání léku a vyzvednout jeden z analogů s podobným terapeutickým účinkem.

Jak používat?

Jak již bylo uvedeno, pití „Kanefron N“ v období očekávání dítěte by měl předepisovat pouze lékař, protože dávky a režim se volí individuálně.

Nejběžnější léčebné režimy pro Kanefron N jsou:

 • při použití roztoku - třikrát dávka 30-50 kapek;
 • s jmenováním dražé - 1-2 kusy třikrát denně.

Podle pokynů lze tekutý přípravek odebrat neředěný a omýt vodou, ale vzhledem k hořké chuti je pro mnoho žen výhodnější kapat takový „Kanefron N“ v malém množství vody nebo džusu a poté jej vypít zředěný. Protože se v roztoku během skladování často objevuje sraženina, měl by se tento produkt před každým použitím protřepat..

Užívání drogy je možné kdykoli během dne a nezávisí na výživě, ale lékaři doporučují pít kapky nebo dražé přibližně ve stejnou dobu.

Jak dlouho užít „Kanefron N“ během těhotenství, byste měli zkontrolovat u svého lékaře, ale často tento lék pijí dlouhou dobu (nejméně dva týdny). I když příznaky onemocnění zmizí, kapky nebo dražé jsou předepsány na několik dalších týdnů. Dlouhodobé užívání léku nemá negativní účinek, protože jeho složky se nehromadí a nevyvolávají závislost. Pokud tedy lékař předepsal Kanefron N na 1 měsíc nebo déle, nemusíte se bát poškození dítěte.

U některých nastávajících matek by měl být tento lék užíván během těhotenství od fáze plánování početí..

Recenze

Na použití přípravku „Kanefron N“ v období očekávání dítěte reagují většinou pozitivně. Ženy potvrzují, že takový lék pomohl zbavit se bolesti a bolesti během močení, zlepšil stav otoků a preeklampsie a zabránil exacerbaci chronických onemocnění ledvin při přenášení dítěte.

Mezi důvody nápravy patří složení rostlin, hlavně dobrá snášenlivost, bezpečnost pro plod a nevýhodou je vysoká cena a dlouhý průběh podávání. Mezi nevýhody kapek patří také nepříliš příjemná chuť.

Jak vyměnit?

Jako analoga přípravku „Kanefron N“ může lékař doporučit různé způsoby.

 • "Fitolizin". Takovým přípravkem je nazelenalá pasta, která se prodává ve zkumavkách a má specifickou chuť (podle hodnocení se jí mnoho pacientů nelíbí). Působí na orgány vylučovacího systému díky výtažku z 9 léčivých rostlin, včetně petrželky, břízy, lovage, borovice, přesličky a goldenrod. Lék se užívá perorálně pro léčbu cystitidy, urolitiázy nebo pyelonefritidy a rozpustí se v teplé vodě. Mezi kontraindikace pro použití pasty jsou zaznamenána individuální přecitlivělost a glomerulonefritida, mezi časté nežádoucí účinky patří alergie a poruchy trávení. Pokud těhotná žena trpí silnou bolestí a špatným zdravotním stavem, lékař někdy předepíše „Kanefron N“ současně s „Fitolizinomem“, ale neměli byste tyto léky brát společně..
 • "Cyston." Taková tableta je předepsána pro zánět močového měchýře, močovou inkontinenci a pyelonefritidu, jakož i pro detekci ledvinových kamenů. Vyrábí se z lilku, šílence, jahody a jiných léčivých rostlin. Léčba infekcí močových cest je 4-6 týdnů, u urolitiázy - několik měsíců.
 • Brusniver. V rámci této kolekce léčivých přípravků, ze kterých se vyrábějí odvary a infuze, jsou lístky brusinky, šňůra, třezalka tečkovaná a šípky. Je předepsán k léčbě cystitidy a různých onemocnění ledvin, jakož i k prevenci otoků v pozdějších stádiích. Jednou z hlavních výhod tohoto bylinného léčiva je tzv. Nízká cena..
 • Hofitol. Tento lék založený na artyčokových listech se často používá k získání choleretického účinku a ochraně jaterních buněk, ale vzhledem k určitému diuretickému účinku může být také předepsán těhotným ženám se zhoršenou funkcí ledvin. Přípravek je dodáván v tabletách, perorálním roztoku a ampulích s injekcí.
 • "Urolesan." Takový lék má vlastnosti podobné Kanefronu N, protože stimuluje vylučování moči, neutralizuje bakterie, snižuje zánět a pomáhá odstraňovat bolest a křeče. Lék je přítomen v sirupu, tobolkách a kapkách. Jeho rostlinná základna je vyrobena z chmelových hlávek, divoké mrkve a oregana s přídavkem jedle a máty peprné. Lék může být předepsán v jakémkoli stadiu těhotenství jak pro léčbu pyelonefritidy, urolitiázy, cystitidy a cholecystitidy, tak pro prevenci takových patologií.

Návod k použití „Kanefron“ uvedený v následujícím videu.

Použití Kanefronu během těhotenství

Když žena nosí dítě, zvyšuje se zatížení všech orgánových systémů, ale zejména genitourinárního systému. Všechny síly těla jsou zaměřeny na přípravu na práci a poskytnutí všeho nezbytného pro vyvíjející se dítě. Jen málo žen v této době nemělo problémy s ledvinami. A jejich práce je v tomto období velmi důležitá. Kanefron během těhotenství je schopen normalizovat fungování močových cest, a to jak v raných stádiích, tak v posledním trimestru.

Jaká je výhoda léku?

Pokud ošetřující lékař doporučuje použití Kanefronu během těhotenství, nezanedbávejte jeho radu. Droga je zcela bezpečná, může ji užívat i kojící ženy. Obsahuje pouze přírodní ingredience, takže nemá nepříznivý vliv na tělo. Skládá se z:

 • kořen lásky;
 • šípky;
 • kentaura;
 • listy rozmarýnu.

Bohaté složení těchto rostlin je schopno zmírnit zánět, má antiseptický účinek, snižuje bolest, má močopudný účinek, ti, kdo pili lék, to potvrzují o 100%. To vše může mít pozitivní účinek na ledviny těhotné ženy.

Za jakých podmínek je Kanefron předepsán?

Tento lék má poměrně rozsáhlé indikace k použití. Lék můžete pít nejen pro léčbu, ale také pro preventivní účely. Nejčastěji gynekologové předepisují, aby ji užívali za následujících podmínek:

 • cystitida;
 • pyelonefritida;
 • v přítomnosti ledvinových kamenů;
 • gestóza různých stupňů;
 • v přítomnosti patogenních bakterií v moči těhotné ženy;
 • výskyt zvýšeného obsahu leukocytů v moči;
 • s otokem.

Kanefron N během těhotenství pomůže zbavit se příznaků, které docela často obtěžují nastávající matku v různých časech. Jakmile žena zjistí příznaky těchto patologií, je nutné okamžitě navštívit lékaře, protože poruchy v ledvinách mohou vést k vážným následkům.

Canefron režim

Výrobci vyrábějí tento lék ve dvou formách:

Při předepisování léku je třeba mít na paměti, že kapky v jejich složení obsahují určité množství alkoholu, proto jsou tablety nejčastěji preferovány. Každé fórum je plné takových diskusí.

Použití tabletu

Návod k použití Kanefron obsahuje informace o tom, co lék pomáhá, jak brát lék, jaké dávkování v různých stádiích těhotenství.

Pokud neexistují žádné zvláštní pokyny a doporučení lékaře, jak brát, užijte 1 tabletu ráno a večer.

Pokud to lékař považuje za nutné, může být dávka 2 tablety třikrát denně. Během této terapie by těhotné ženy měly sledovat reakci svého těla, alergické projevy jsou možné, i když poměrně zřídka. Kanefron a jeho analogy jsou nejčastěji tolerovány celkem dobře. Pokud se podíváte na jakékoli fórum těhotných žen, můžete o tom najít spoustu důkazů.

Lék je v kapkách

U cystitidy lze Kanefron předepsat ve formě kapek. Pokud si přečtete fórum budoucích matek, pak mnozí, kteří pili drogu, píší, že je mnohem pohodlnější užívat prášky, protože je nemusíte rozpustit ve vodě.

Někteří považují přítomnost alkoholu v kapkách za nepřijatelnou pro použití během tohoto období, zejména v časných stádiích. Ačkoli, když se podíváte na recenze těch, kteří pil tento lék v této podobě, můžete si být jisti, že neexistují žádné vedlejší účinky.

Pokud jsou gynekologové předepsáni užívat Kanefron v kapkách, doporučuje se dávkování 50 kapek dvakrát denně. Před pitím léčivého přípravku musí být přípravek naředěn malým množstvím vody..

V některých případech může být denní dávka léčiva zvýšena až trojnásobným zvýšením frekvence podávání. K tomu obvykle dochází, pokud je nemoc závažná..

Doba léčby kanefronem

Instrukce pro lék uvádí, že musí být přijata v kurzech, ale trvání léčby je určeno pouze lékařem. Nejčastěji je na 10 dní předepsáno pít léky pro prevenci nebo v případě mírného onemocnění.

Ve vážnějších případech bude lék trvat asi 2-3 týdny. Dávkování nastavuje vždy pouze lékař. Existují situace, kdy je budoucí matka nucena brát léky během těhotenství, protože trpí otoky. Pokud je zvolen analog, dávka a režim se mohou lišit.

Navzdory bezpečnosti léku by mělo být rozhodnutí pít nebo ne pít ošetřující lékař.

Během léčby tímto lékem je nutné konzumovat dostatek vody k odstranění toxinů z těla, než k usazování v ledvinách..

Kanefron v prvních třech měsících těhotenství

V krátké době v těle ženy dochází k významným změnám. Vztahují se na všechny orgánové systémy a především na ledviny. Proč pít Kanefron a z čeho může pomoci, už jsme na to přišli, ale vyvstává otázka, v různých stádiích těhotenství je dávkování a léčebný režim jiný nebo ne?

V prvním trimestru lékař obvykle předepíše lék 1 tabletu dvakrát denně pro prevenci, pokud:

 • Před těhotenstvím byly diagnostikovány patologie tohoto orgánového systému;
 • v moči je infekce, která nevykazuje žádné známky.

Syntetická léčiva jsou v prvních měsících zakázána a Kanefron N je během těhotenství dobře tolerován a nezpůsobuje nežádoucí účinky, forum nastávajících matek to potvrzuje.

Ti, kdo pil drogu, zaznamenají následující vylepšení:

 • funkce ledvin normalizuje;
 • bolest v dolní části zad se snižuje;
 • otok zmizí;
 • u cystitidy všechny příznaky prakticky vymizí.

Těhotná žena by si však měla pamatovat, že dávku by měl zvolit lékař v každém jednotlivém případě zvlášť. Tyto informace obsahují pokyny k danému léčivu. Kanefron během těhotenství vám určitě pomůže, pokud se budete držet a budete dodržovat všechna doporučení lékaře.

Kanefron v posledním trimestru

Lék se vyznačuje svým diuretickým účinkem, takže na konci tohoto období je nejčastěji předepsáno, pokud budoucí matka trpí otoky. Dávkování opět stanoví odborník. Kanefron je navíc schopen:

 • zabránit tvorbě kamenů a písku v ledvinách;
 • zabránit pozdější toxikóze.

Lék můžete užívat jak v kapkách, tak v tabletách. Recenze těch, kteří pili drogu, potvrzují, že to může mít zázračný účinek a zachrání budoucí matku před mnoha komplikacemi.

Analogy drogy

Stává se, že žena má na složky Kanefronu zvýšenou citlivost nebo nesnášenlivost. Někteří prostě nemají rádi léky, zvláště pokud musíte trvat dlouho. V takových případech vám lékař pomůže s výběrem analogů. K těm pro Kanefron patří:

Všechny tyto analogy jsou relativně levné, takže pokud je to nutné, těhotná žena jim může dovolit koupit.

Cyston je analog, který má na organismus téměř stejný účinek jako Kanefron. Výsledek terapie lze vyhodnotit pouze pitím léčiva. Vše záleží na individuálních vlastnostech těla. Pokud si přečtete fórum těhotných žen, kde sdílejí své dojmy z některých léků, je třeba poznamenat, že Cyston některým pomáhá některým a některé jsou potěšeny Kanefronem. Lze však poznamenat, že cena Cyston je o něco vyšší.

Fytosolin je analog, se kterým je Kanefron často nahrazován budoucími matkami s přecitlivělostí na rozmarýn. Terapeutický účinek užívání drog je téměř stejný, navíc si můžete všimnout, že jemně ovlivňují tělo těhotné ženy. Ačkoli si někteří nezvolí Kanefron N během těhotenství, za předpokladu, že jeho cena je vyšší než cena Fitosolinu.

Recenze o drogě

Pokud jdete na nějaké fórum, kde budou budoucí matky komunikovat, pak je třeba poznamenat, že každý, kdo pije tuto drogu, téměř jednomyslně potvrzuje její účinnost. Navzdory skutečnosti, že cena je o něco vyšší než cena analogů, ale Kanefron během těhotenství může ženu skutečně chránit před mnoha problémy.

Existují také mezi těmi, kdo pil tento lék, a těmi, kteří zaznamenali některé vedlejší účinky, například:

 • vyrážka;
 • svědění
 • rozrušená stolička;
 • nevolnost
 • zvýšení tónu dělohy.

Ale existuje jen málo takových recenzí, takže můžete bezpečně brát lék.

Období porodu dítěte je v životě každé ženy velmi důležité, je nutné nejen poskytnout vyvíjejícímu se dítěti vše potřebné, ale také udržovat zdraví.

Léčba celoroční alergické rýmy - informace o místě.

Užívání léku Kanefron během těhotenství: nežádoucí účinky a dávky

Kanefron N během těhotenství je předepisován ženám v přítomnosti nefrologických onemocnění, používá se lék a jako nástroj, který pomáhá zbavit se otoků.

Jak účinný je lék, kaike má formy uvolňování a má kontraindikace?

Složení a farmakologické působení

Kanefron je klasifikován jako lék, který má kombinovaný účinek na tělo, pomáhá:

 • normalizovat odtok moči;
 • zlepšit diurézu;
 • vyrovnat se s otokem;
 • zlepšit funkci ledvin;
 • odstraňovat toxiny a škodlivé látky z těla;
 • normalizovat krevní tlak v těle;
 • vyrovnat se se zánětlivými nebo infekčními chorobami.

Kanefron je považován za diuretikum, diuretikum, protizánětlivé a antimikrobiální léčivo..

Složení přípravku zahrnuje pouze bylinné složky, které umožňují jeho použití během těhotenství po různá období, pokud má pacient indikace.

Složení léčiva obsahuje 3 aktivní složky:

 • extrakt z cívky bylin;
 • nasekaný rozmarýn;
 • prášek vyrobený z kořene lásky.

Jsou to hlavní účinné látky, ale existují pomocné látky, které nemají terapeutický účinek. Pokud mluvíme o drogě ve formě kapek, pak obsahuje ethanol.

Formulář vydání

Kanefron je k dispozici ve formě dražé (malé potahované tablety) a ve formě kapek. Lék nemá jiné formy uvolňování.

Koncentrace ethanolu v léčivu je nízká. Z tohoto důvodu nebude tato složka schopna poškodit zdraví matky nebo dítěte, neovlivní vývoj nebo tvorbu plodu a jeho životně důležitých orgánů.

Indikace pro použití

Kanefron má několik indikací k použití. Tento lék má pozitivní vliv na fungování močového systému. Nástroj může být součástí kombinované terapie a může být také předepsán jako preventivní léčba v přítomnosti chronických onemocnění.

Indikace ke jmenování Kanefron:

 • cystitida nebo zánět močového měchýře;
 • pyelonefritida nebo zánětlivé procesy v ledvinách;
 • infekční nefritida různých etiologií;
 • glomerulonefritida nebo poškození glomerulárních tkání;
 • těžký otok;
 • toxikóza v prvním trimestru;
 • gestóza nebo pozdní toxikóza těhotných žen;
 • přítomnost patologií chronické povahy u žen (jakákoli zánětlivá nebo infekční onemocnění ledvin a močových cest).

Indikace jsou zhoršené funkce ledvin, snížená produkce moči. U těhotných žen k tomu dochází z různých důvodů. V období porodu dítěte se zvyšuje zatížení ledvin, což je spojeno s následky.

To vám umožní zachránit ženu před existujícími problémy a zabránit nežádoucím následkům a problémům.

Pokud existují chronické formy:

Tento lék je předepsán ženě jako součást prevence, bude muset být užíván po celou dobu těhotenství. To pomůže vyhnout se otokům, hromadění tekutin v těle a nechtěným exacerbacím systémových onemocnění, která jsou chronická.

Kontraindikace během těhotenství

Použití léku se nedoporučuje, pokud existují následující kontraindikace:

 • jestliže existují alergické reakce na složky léčiva;
 • v kompozici je uvedena přecitlivělost na složky Kanefronu;
 • hrozí potrat nebo je děloha v dobrém stavu.

Když existuje hrozba potratu, různé léky vám pomohou vyrovnat se s tím. Po provedení vhodné lékové terapie může být ženě znovu doporučeno užívat Kanefron jako součást prevence nebo léčby.

Ale pokud je v této chvíli děloha v tónu, pak je lepší odmítnout užívat lék, protože látky obsažené v jeho složení mohou způsobit zvýšení tónu dělohy, výskyt křečových bolestí.

V prvním trimestru se ženy často potýkají s podobným problémem (děložní tón), a proto je lék předepisován na základě stavu ženy a její pohody.

Dávky a ošetření

Průměrná doba léčby je 4 týdny. Ale neexistují žádná přísná omezení, léky mohou být použity po dlouhou dobu. Trvání léčby se prodlužuje, pokud je uvedeno, a může být 6 měsíců.

Pokud je lék předepsán jako součást prevence, užívejte 3 tablety 3x denně a zapijte je velkým množstvím tekutiny.

Pokud jsou preferovány kapky, je dávka snížena na 30 kapek za den, tj. 10 kapek 3x za knock. V případě potřeby můžete zvýšit dávku na 40-50 kapek za klepání.

Při použití kapek se doporučuje:

 • zvýšit množství spotřebované tekutiny;
 • vyloučit ze stravy potraviny, které vyvolávají výskyt otoků.

To pomůže optimalizovat fungování močového systému..

Nebezpečí předávkování

V klinické praxi nebyly zjištěny žádné případy předávkování. Ale pokud byl lék užíván ve vysoké dávce, je nutné normalizovat metabolismus vody, spotřebovat dostatečné množství vody. Pokud je třeba zavolat záchrannou posádku doma a vysvětlit situaci lékařům.

Interakce s jinými drogami

Kanefron je dokonale kombinován s jinými léky, pokud se používá jako součást antibiotické terapie, složky, které tvoří Kanefron, zvyšují účinek antibiotik.

Nejčastěji jsou těhotné ženy drogy předepisovány „ve spojení“ s Ceftriaxonem.

Tato kombinace pomáhá zvyšovat terapeutický účinek léčiv a rychleji se zbavuje známek zánětlivé nebo infekční povahy..

Vedlejší efekty

Protože je léčivo dobře snášeno, vede zřídka k rozvoji nežádoucích vedlejších účinků. Pacienti se nejčastěji obávají alergických reakcí různých typů.

Kromě alergických reakcí vede lék ke zvýšení tonusu dělohy, ale podobný jev je zřídka pozorován.

Kanefron nezpůsobuje jiné vedlejší účinky, je považován za bezpečný lék, který není schopen poškodit tělo matky nebo dítěte.

Podmínky skladování

Pokud je Kanefron správně skladován, je jeho skladovatelnost 3 roky. Po otevření lahvička platí 6 měsíců.

Je vhodné přípravek uchovávat na tmavém místě, daleko od slunce a zdrojů tepla..

Pokud se během skladování objeví sediment ve spodní části lahvičky, ale nespočívá v házení Kanefronu. Tento jev je považován za zcela normální a nemá žádný vliv na kvalitu léků..

Podobné prostředky

Kanefron nemá strukturální analogy. To znamená, že ve farmakologii neexistuje jiné léčivo, které by obsahovalo stejné složky.

Následující léky mají podobný účinek na tělo těhotných žen:

Jejich příjem se doporučuje koordinovat s lékařem. To pomůže minimalizovat riziko nežádoucích vedlejších účinků..

Průměrná cena v lékárnách

Kanefron ve formě kapek lze zakoupit v lékárenské síti za 500 rublů. (100 ml lahvička)

Ale za dražé musíte zaplatit o něco méně (449 rublů), 60 ks v balení.

Názor lékařů

Urologové a nefrologové pozitivně reagují na léčivo a jeho terapeutický účinek. Doporučují ženám používat lék bezpečně během těhotenství, ale pouze pokud existují důkazy. Před zahájením léčby je vhodné se poradit s lékařem.

Lék je dobrý, byl předepsán těhotným ženám více než jednou, má mírný diuretický účinek a lze jej použít jako součást prevence ICD. Nevýhodou Kanefronu však může být jeho cena, v průběhu léčby je částka slušná.

Lisenkova O. A. Nephrologka

Lék se vyrábí v různých formách, ale to nemá zvláštní účinek na jeho účinek. Ve své praxi opakovaně předepisovala Kanefron těhotným ženám, výsledek je pozitivní. Zřídka jsem narazil na vedlejší účinky (u jednoho pacienta byla alergie). Obecně je dojem dobrý a složení je přirozené, což znamená, že poškození při užívání léku je minimální.

Shatokhin. I.V. Urolog

K léčbě chronických infekcí močových cest u těhotných žen tento lék často používám ve své praxi. Předepisuji to, hlavně pro dlouhodobé použití. Průměrný průběh 3-4 měsíce. V průběhu aplikace nebyly žádné vedlejší účinky.

Urolog Kolosov D.A.

Názor pacientů

Těhotné ženy, které užívaly Kanefron, na doporučení lékaře, berou na vědomí jeho vysokou účinnost a dobrou toleranci a zanechávají pozitivní zpětnou vazbu. To vám umožní dlouhodobé používání, čímž se eliminují možná rizika.

V době těhotenství jsem podstoupil akutní respirační infekce, což ledvinám komplikovalo, začaly selhávat, na obličeji a nohou se objevil silný otok. Gynekolog mě odkázal na nefrologa a předepsal Kanefronovi. Pil jsem to až do konce těhotenství, protože tento lék je běžný, je snadné ho najít v lékárenské síti. To je další plus..

Mirzoeva Olga

Ve třetím trimestru těhotenství její ledviny začaly být velmi chladné, začala se cystitida. Těžká bolest, močení krví - to mě velmi trápilo. Tělo oslabilo a muselo souhlasit s hospitalizací, aby se zabránilo předčasnému porodu. Doktor jmenoval Kanefrona při propuštění. Vzal jsem si to na další 4 týdny a pak jsem šel do nemocnice. Udělali test na moč, vše se ukázalo být normální. Porodila dítě bez komplikací. Během laktace (v rámci prevence) jsem si pilulku užíval ještě 2 týdny, jsou velmi účinné.

Sergeeva Natalya

V prvním trimestru jsem byl konfrontován s otoky a příznaky toxikózy. Musel jsem se obrátit na urologa, doporučil Kanefrona, otok prošel po 2 dnech. Toxikóza však zmizela až na konci 3. trimestru.

Vasilisa Pugsana

Kanefron je dobrý diuretikum, které má mírný účinek a stimuluje ledviny. Droga je často předepisována ženám během těhotenství, protože není toxická a má přirozené složení.

Léky mohou působit jako nástroj, který se používá jako součást prevence ke snížení rizika exacerbace základního chronického onemocnění. Ale přesto byste si sami neměli předepisovat lék sami, je lepší tuto záležitost prodiskutovat s lékařem.

Kanefron během těhotenství 1–2 trimestr. Návod k použití

Během těhotenství se tělo nastávající matky mění do nového stavu. Na močový systém připadá další stres. Populární lék, který má diuretický účinek, je Kanefron, předepsaný v 1., 2., 3. trimestru.

Indikace pro použití

Kanefron je protizánětlivé léčivo. Díky rostlinnému složení uvolňuje zánět a zabraňuje tvorbě kamenů. Má také močopudný účinek a je schopen odstranit přebytečnou tekutinu z těla. Tento lék se často používá při pyelonefritidě a cystitidě..

Chemické složení

Kanefron během těhotenství (1, 2, 3 trimestr) je naprosto bezpečný a skládá se z následujících složek:

Výhodynevýhody
SoučástkaStruktura
Lovage (účinná látka)Zahrnuje ftalidy, fenolkarboxylové kyseliny.
Šípka (aktivní složka)Složka zahrnuje kyselinu askorbovou, organické kyseliny a pektikum.
Kentaura (účinná látka)Obsahuje flavonoidní sloučeniny, glykosidy a alkoloidy.
Rozmarýn (účinná látka)Existují flavonoidy, kyselina rosmarinová, éterické oleje.
Kanefron během těhotenství: složení je bezpečné a nepoškozuje zdraví.

Tento léčivý přípravek také obsahuje další látky: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy a povidon.

Účinek Kanefronu na lidské tělo lze vysvětlit diuretickým účinkem éterických olejů a fenolkarboxylových kyselin:

 1. Esenciální oleje, které jsou ve vysoké koncentraci v Kanefronu, mají diuretický účinek. Jsou schopni rozšířit cévy v ledvinách, zlepšit přívod krve do epitelu.
 2. Díky kyselině rosmarinové má lék protizánětlivý účinek. Uvolňuje také hladké svaly a působí antispasmodicky..
 3. Kanefron má antibakteriální účinek, zastavuje růst patogenních bakterií v těle a díky diuretickému účinku je z těla rychle vylučován..

V jaké formě se vyrábí

Kanefron se uvolňuje ve formě tablet a kapek. Jejich složení je úplně stejné. Pouze kapky obsahují malé množství ethylalkoholu. Tento objem není pro plod rozhodující, takže kapky mohou používat těhotné ženy.

Tablety jsou oranžové barvy, mají hladký povrch a jsou vyráběny v kartonovém balení po 20 ks. Roztok má nažloutlou barvu a voňavý zápach, je k dispozici ve 100 nebo 50 ml skleněných lahvičkách. Cena za balení tablet Kanefron je od 350 rublů. Cena tekutiny ve skleněné láhvi ve 100 ml je 430 rublů.

Farmakodynamika

Kanefron je určen k léčbě urologických onemocnění pacientů i během těhotenství v 1, 2, 3 trimestrech.

Složení produktu obsahuje unikátní kombinaci bylin, která má následující účinek:

 • normalizuje proces močení;
 • eliminuje křeče;
 • snižuje intenzitu zánětu;
 • má diuritický účinek;
 • má antiseptický účinek.

Kanefron pomáhá zmírňovat bolest při močení a snižuje bolest v močovém měchýři. Je dobře tolerován, takže může být použit s antibakteriálními léčivy..

Tento lék je účinný u lidí s chronickými onemocněními ledvin, kteří vždy potřebují preventivní terapii. Podle výsledků vyšetření pomáhá užívání léčiva snížit exacerbaci nemocí močového měchýře.

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti léčiva nejsou uvedeny.

aplikace

Popis léku říká, že může být použit jak pro hlavní léčbu, tak i v komplexu, jehož účelem je léčba akutních a chronických forem nemocí močového měchýře a ledvin. Pro dospělé je přípravek předepsán ve 2 ks. 3krát denně v tabletách. Ve formě kapek je předepsán lék 50 ks. 3krát denně. V chronické formě onemocnění je droga opilá po dobu alespoň 2 týdnů.

Kanefron během těhotenství (1, 2, 3 trimestru) lze použít pouze podle předpisu lékaře, přestože je tento léčivý přípravek bezpečný.

Během porodu dítěte je předepsán lék na:

 • prevence a léčba infekcí močových cest;
 • zlepšit funkci močového měchýře;
 • prevence ledvinových kamenů.

Těhotné lékaři často předepisují 140 kapek nebo 5 tablet denně. Někdy je dávka snížena na 1 tabletu a 20 kapek dvakrát denně. Když používáte Kanefron, musíte si uvědomit, že rozmarýn v něm obsažený zvyšuje tón dělohy, takže jej musíte používat pouze podle přísného schématu předepsaného odborníkem.

Kontraindikace

Svitek:

 1. Žaludeční vředy v době exacerbace.
 2. Věk do 1 roku.
 3. Alergie na léčivé látky.

Při použití dražé:

 • nedostatek laktázy;
 • nesnášenlivost fruktózy.

Při aplikaci řešení:

Předávkovat

Předávkování lékem nebylo pozorováno. Pokud k tomu došlo z nějakého důvodu, musí být prostředky zrušeny.

Vedlejší efekty

Vedlejší účinky užívání drog jsou vzácné, ale přesto jsou.

Tyto zahrnují:

 • alergie na složky léčiva;
 • zvracení
 • nevolnost;
 • průjem.

Pokud je produkt nekompatibilní, musíte jej přestat používat.

Léková interakce

Použití Kanefronu spolu s antibakteriálními léčivy zvyšuje účinnost léčby. Interakce léku s jinými léky není známa.

Podmínky skladování

Lék Kanefron by měl být skladován při teplotě nepřesahující 25 ° C na místě chráněném před pronikáním slunečního záření. Doba použitelnosti léčiva je 3 roky od data vydání. Po otevření lahvičky je doba použitelnosti pouze 6 měsíců.

Podmínky lékárny

Lék je vydáván v lékárnách v bezplatném prodeji.

speciální instrukce

V procesu aplikace léku musíte pít hodně tekutin, protože to zvyšuje účinnost léčby. Pokud se během užívání tablet objeví poruchy močení, je třeba se poradit s urologem.

Analogy

Kanefron během těhotenství (1, 2, 3 trimestr) a jeho analogy jsou předepsány ke zvýšení močení, úlevě od bolesti a konfrontace s viry. Jsou předepisovány pro patologii v ledvinách akutní a chronické formy a také v případech, kdy je nutné zabránit tvorbě ledvinových kamenů.

Cyston

Cyston je komplexní lék s diuretickými a antiseptickými účinky. Cyston se vyrábí v tabletách po 100 kusech. v lepenkovém balíčku. Jeho aktivní složky: mumie, loupaná, křemičitá vápna, drsná jahoda.

Indikace:

 • onemocnění močového systému;
 • krystalurgie;
 • dna.

Kontraindikace při používání léku jsou alergie na podstatu léku. Lék je předepsán ve 2 ks. několikrát denně. Pokud jsou v moči kameny, pak je léčba 6 měsíců. Jako profylaxe by měly být použity léky 4 měsíce. 2krát denně, 1 tableta. Cena léku je od 300 rublů.

Fytolysin

Fytolysin je přírodní kombinovaný lék s diuretickými a antispasmodickými účinky. Používá se k léčbě patologií celého močového systému. Phytolysinum se vyrábí pastou pro výrobu roztoků. Obsahuje několik účinných látek: borový olej, máta peprná, šalvějový olej. Také ve složení škrobu, glycerinu, vanilinu.

Indikace:

 • onemocnění močového měchýře v akutních a chronických formách;
 • nefrolitiáza.

Kontraindikace:

 • nemoc ledvin
 • fosfátová urolitiáza;
 • věk do 16 let.

Průměrná dávka 1 lžička na 0,5 lžičky. čistou vodu, kterou musíte brát 3-4krát denně. Individuální terapie je určena odborníkem a může trvat 2 týdny až 1,5 měsíce. Náklady na finanční prostředky jsou od 380 rublů.

Furagin

Furagin je syntetické antimikrobiální léčivo. Jeho účinnou látkou je furazidin. Jeho působení je založeno na potlačení nukleových kyselin, což znemožňuje množení bakterií. Bakteriální membrána je zničena.

Rovněž jsou potlačeny důležité biochemické cykly, které narušují jejich distribuci. Výsledkem je, že bakterie vylučují méně odpadních produktů. Hlavním účinkem léku je bakteriostatikum. Lék aktivuje imunitní systém.

Indikace:

Kontraindikace:

 • selhání ledvin;
 • věk do 1 roku.

Lék se užívá 50-100 mg 3x denně. Průběh přijímání je 14 dní. Cena od 200 rub.

Urolesan

Urolesan je kombinovaný lék přírodního původu. Vyrábí se v tobolkách, tabletách a sirupu.

Složení léčiva zahrnuje následující aktivní složky:

 • chmelové šišky;
 • oreganová tráva;
 • jedlový olej;
 • mátový olej.

Také ve složení dalších složek: monohydrát, mastek, bramborový škrob. Urolesan má antioxidační, diuretické a diuretické účinky. Lék má sedativní účinek, pomáhá jemně odstraňovat kameny a písek z močového měchýře a ledvin..

Normalizuje také svalový tonus a močové cesty. Všechny jeho složky tvoří ochranný koloid v moči a převádějí jeho pH na stranu kyseliny. Lék začíná projevovat účinek 30 minut po použití a trvá 5 hodin. Lék je vylučován ledvinami a trávicím traktem.

Indikace:

 • onemocnění močového měchýře v akutní a chronické formě;
 • cholecystitida;
 • žlučové kameny
 • chronická prostatitida;
 • prevence a léčba urolitiázy.

Tento lék lze použít k léčbě a prevenci onemocnění močových cest u těhotných žen. Použití léku snižuje riziko poporodní komplikace.

Kontraindikace:

 • alergie na látky;
 • žaludeční vřed;
 • diabetes;
 • gastritida;
 • věk do 7 let.

Léky v tabletách jsou předepisovány dospělým třikrát denně. Kapání cukru bude trvat 8 nebo 15 kapek. Trvání léčby je od 5 dnů do 1 měsíce. V případě potřeby by měl být léčebný postup opakován. Cena léku je od 250 rublů.

Nolicin

Nolicin je moderní antibiotikum ze skupiny fluorochinolonů. Má baktericidní účinek díky inhibici syntézy proteinů. Tento nástroj způsobuje smrt mnoha mikroorganismů: salmonel, gonokoků, E. coli.

Nolycin po absorpci do krve dosáhne maximální koncentrace po 2 hodinách Antimikrobiální účinek trvá 12 hodin. Hlavní účinnou látkou léčiva je norfloxacin. Nástroj proniká krví a hromadí se ve tkáních a orgánech. Lék se vyrábí v tabletách po 20 ks. zabaleno.

Indikace:

Kontraindikace:

 • alergie na látky;
 • věk do 18 let.

Terapeutické dávkování léčiva je 1 tableta 2krát denně. Interval mezi dávkami léčiva by měl být alespoň 12 hodin. Trvání léčby je od 7 do 14 dnů. Cena od 172 rub.

Furadonin

Činidlo ze skupiny nitrofuranů, které má bakteriostatické a baktericidní účinky. Vyrábí se v tabletách a obsahuje účinnou látku nitrofurantoin a několik dalších složek: bramborový škrob, stearát vápenatý. V klinických studiích je vysoká účinnost léčiva jako antibakteriální látky.

Indikace:

 • léčba chorob močových cest;
 • prevence infekčních chorob.

Kontraindikace:

 • alergie na látky;
 • srdeční selhání;
 • chronická hepatitida;
 • cirhóza jater;
 • věk do 1 měsíce.

Lék se užívá v dávce 50 mg 4krát denně. Cena od 300 rub. Bez ohledu na to, jakou formu Kanefronu si těhotná žena vybere během 1., 2., 3. trimestru, je její účinnost prokázána a není pochyb o tom, ale stejně jako u jakéhokoli jiného léku bude před použitím léku vyžadována konzultace s lékařem.

Video o Kanefronu během těhotenství

Kanefron N pro choroby močových cest:

Články O Neplodnosti