Hlavní Zdraví

Která dětská výživa je lepší: nan nebo nutrilon

Výživa pro kojence musí splňovat nejvyšší standardy. Tomu dobře rozumějí odborníci na výživu Nutricia, kde byla vyvinuta směs pro novorozence a malé děti zvaná Nutrilon. Nutricia je původem z Holandska, ale dnes se společnost rozrostla a stala se mezinárodním koncernem. Výrobky známé značky jsou také populární v zemích SNS. Dnes se podrobněji podíváme na složky směsi Nutrilon a také se seznámíme s jejími odrůdami.

Nutrilonové směsi jsou určeny pro kojeneckou výživu od narození. Při jejich výběru se musíte seznámit se skladbou

Základní směsi Nutrilon

Před výběrem konkrétního typu produktu je třeba mít na paměti, že složení každého typu se může lišit. Základní koncentráty jsou určeny pro kojence různého věku, jak je uvedeno na obrázku na obalu. Zvažte fotografii a popis hlavních druhů potravin:

 1. směs od 0 do 6 měsíců - Nutrilon pro novorozence - Premium 1;
 2. produkt pro kojence od šesti měsíců do roku - Premium 2;
 3. mléčné jídlo pro děti od 12 do 18 měsíců - Junior a má číslo 3;
 4. jídlo pro děti od 18 měsíců - Junior 4.

Důležitým ukazatelem stupně přizpůsobivosti dětského mléka je jeho složení. Ne všichni rodiče četli seznam látek na obalu a věřili, že výrobce dobře ví, co dítě potřebuje. Výrobky různých výrobců se však liší svým složením a úkolem dobrých rodičů je vybrat tu nejlepší možnost. Nutrilon obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty a další látky..

Složení proteinů

Aby umělé mléko bylo co nejblíže přirozenému, vypočítali odborníci poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu. Ve stravě pro kojence od 0 do 6 měsíců je tento poměr 60:40 a v produktech pro děti od 6 měsíců - 50:50.

Ve směsích označených Junior je poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu 35:65, což je stejné jako u kravského mléka. Takové mléko pro děti již nemůže být náhradou mateřského mléka a je pouze doplňkovou látkou k hlavní potravě. Kromě uvedených látek jsou v produktech pro děti mladší než jeden rok přítomny aminokyseliny, jako je taurin a L-tryptofan. U juniorů - pouze taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích Nutrilon 1, 3 a 4 jsou představovány laktózou a pouze v balení s Premium 2 je také přítomen maltodextrin. Tato látka je jako melasa, může prodloužit pocit sytosti a prodloužit dobu mezi krmením. Maltodextrin se tělem snadno vstřebává, nejčastěji se používá jako uhlohydrátová složka produktů pro děti od čtyř měsíců věku.

Složení tuku

Složení tuků, které Nutrilon Premium 1 a 2 prokazuje, je komplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpina a stop mléčných tuků. Palmový olej zajišťuje přítomnost kyseliny palmitové, kromě toho jsou v prášku přítomny řepkové, kokosové a slunečnicové oleje. Jejich úkolem je naplnit potřebu kyseliny linolové a α-linoleové u dítěte.

Junior směsi také obsahují komplex tuků, který zahrnuje palmový, řepkový, slunečnicový olej a rybí olej (podrobnosti viz: dobré směsi bez palmového oleje). Všechny tyto látky jsou nezbytné pro rostoucí dítě, jejich komplex je navržen tak, aby poskytoval tělu mastné kyseliny..

Složení směsi je zcela vyváženo pro kojeneckou výživu a je vhodné pro děti od narození

Další komponenty

Nutrilonové směsi obsahují další látky nezbytné pro harmonický vývoj dítěte. Patří mezi ně nukleotidy (v prémiových produktech), které přispívají ke správnému růstu a dělení buněk, vitamínů, stopových prvků.

Kromě toho jsou v suchém prášku prebiotika představovaná galaktooligosacharidy a fruktooligasacharidy. Tyto látky jsou navrženy tak, aby normalizovaly fungování střeva, zatímco nejsou absorbovány jeho stěnami, ale jsou vylučovány po hraní jeho role. Hlavní úkoly prebiotik:

 • zajistit řádné fungování prospěšných mikroorganismů ve střevě;
 • snížit pravděpodobnost různých druhů alergií, podporovat a posilovat imunitní systém;
 • ovlivnit konzistenci stoličky dítěte, zjemněte ji.

Všechny tyto komponenty jsou výhody produktů Nutrilon. Jaké jsou jejich nevýhody? Uvádíme nejvýznamnější:

 • nedostatek nukleotidů v produktech Junior 3, 4;
 • nedostatek probiotik - živé mikroorganismy určené k zajištění účinného fungování střeva.

Vlastnosti složení: souhrnná tabulka

Název produktuVeverkyTukySacharidydodatečně
Prémium 1Syrovátkové proteiny a kasein 60:40, taurin a L-tryptofanKomplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpinaLaktózaNukleotidy, prebiotika
Prémium 250:50 bílkoviny a kasein, taurin a L-tryptofanLaktóza, maltodextrin
Junior 3veverky a kasein 35:65, taurinPalmový, řepkový, slunečnicový olej, rybí olejLaktózaPrebiotika
Junior 4Laktóza

Speciální produkty z Nutrilonu

Dále si povíme o produktech Nutricia pro kojence, kteří vyžadují speciální výživu. Existuje celá řada koncentrátů pro alergické děti a pro ty, kteří trpí zažívacím trhem. Také na prodej existují výrobky, se kterými můžete snížit regurgitaci dítěte, zastavit projevy nedostatku laktázy. Zejména si všimneme mléka pro předčasně narozené děti. Kterou směs je lépe zvážit podrobněji.

Nutrilon Comfort

Komfortní mléčný koncentrát v první a druhé fázi je vhodný pro krmení dětí trpících zácpou a zvýšenou tvorbou plynu. Proteinové složení suchého prášku obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, který je dokonale absorbován. Kromě toho má produkt upravený palmový olej, který vám umožní zbavit se zácpy.

Nutrilon Comfort lze použít jako hlavní recept na krmení dítěte od narození

Aby se zabránilo regurgitaci, výrobce mírně zahušťoval mléko Comfort a přidal do něj škrob. Laktóza je v tomto produktu přítomna v omezeném množství, což může snížit účinky, jako je kolika a zvýšená tvorba plynu. Podobné jevy jsou často pozorovány u dětí, které mají nedostatek enzymu laktázy. Pro zlepšení chuti Nutrilon Comfort byl do dětské směsi přidán glukózový sirup, který má tu vlastnost, že je snadno stravitelný..

Nutrilon kyselé mléko

Univerzální produkt pro děti, které mají zažívací potíže. Směs Nutrilon Fermented Milk 1 and 2 může být podávána jako samostatná potravina nebo jako doplňková, pokud dítě používá jiné produkty stejného výrobce. Koncentrát fermentovaného mléka také dobře kojí, protože jeho kyselost je blízká mateřskému mléku.

Syrovátkové bílkoviny a kasein v tomto produktu jsou ve stejném poměru, navíc je mléko obohaceno probiotiky, maltodextrinem. Nevýhody zahrnují nedostatek nukleotidů a mastných kyselin, které jsou v jiných produktech Nutrilonu reprezentovány rybím olejem, oleji jednobuněčných hub. Kyselé mléko Nutrilon je k dispozici ve dvou variantách - směs pro kojence od narození (1) a pro děti od šesti měsíců (2).

Nutrilon hypoalergenní (HA)

Tento produkt je určen dětem s projevy různých druhů alergií. Existuje směs pro kojence od narození a Nutrilon Hypoallergenic 2 - pro děti od šesti měsíců. V tomto produktu je mléčná bílkovina přítomna ve štěpném stavu (částečně hydrolyzované syrovátkové molekuly), takže hotové mléko je absorbováno bez problémů.

Sacharidy v hypoalergenní směsi jsou kukuřičný škrob a jako výsledek má Nutrilon hořkou chuť. Aby si dítě zvyklo, měla by se hypoalergenní směs zavádět postupně, zejména proto, že ji lze kombinovat s jinými výrobky výrobce. Dále se předpokládá, že dítě zůstane na této stravě bez jakýchkoli dalších přísad..

Nutrilon bez laktózy

Rodiče dětí trpících deficitem laktázy ocení směs bez Nutrilon laktózy. Odstraněním laktózy ji odborníci nahradili glukózovým sirupem. Koncentrát je také vhodný pro děti s částečným deficitem laktázy. Můžete jej použít jako hlavní jídlo nebo jako další jídlo. Výrobce slibuje, že tento produkt pomůže:

 • rychle se zbavte projevů nedostatku laktázy;
 • zlepšit trávení a optimalizovat bariérovou funkci střeva díky nukleotidům;
 • mají pozitivní vliv na mozek i na zrakové orgány, protože mezi složkami jsou mastné kyseliny.

Nutrilon Antireflux

Antireflux je produkt určený pro kojence, kteří často a hojně prasknou po krmení. Speciální látka působí proti regurgitaci - svatojánská guma, která je zahušťovadlo. Tato látka je považována za nejúčinnější metodu proti reflexu roubíků. Tato složka navíc slouží k normalizaci trávení. Antireflux se používá jako hlavní výživa dítěte a v některých případech jako doplněk kojení.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Kyseliny Nutrilon Amino Acids mají široké využití. Je předepsán dětem, které mají závažné alergie - na sóju, na bílkoviny kravského mléka, na jiné produkty. Kromě toho je toto mléko vhodné pro kojence, kteří potřebují speciální stravu s malabsorpčním syndromem, enterostomii. V produktu není žádný protein ve své obvyklé formě - je nahrazen komplexem aminokyselin, který je absorbován bez pomoci enzymů.

Nutrilon Pepti Allergy

Směs Pepti Allergy, jednoho z nejvyhledávanějších produktů Nutrilon. Pomáhá oslabit projevy alergií, včetně zastavení příznaků atopické dermatitidy. Peptické mléko Allergy je založeno na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny, který je díky své hořké až mírně kyselé chuti. Během období, kdy dítě používá směs alergií na Nutrilon Pepti, může stolice změnit barvu na zelenou. Směs je docela účinná, obvykle předepsaná lékařem.

Nutrilon Pepti Gastro

Směs Nutrilon Pepti Gastro je vyvinuta s ohledem na doporučení mezinárodních odborníků. Je určen pro novorozence a kojence, kteří mají zhoršenou absorpci látek ve střevě. Pepti Gastro je také vhodný pro děti trpící potravinovou intolerancí. Kompozice je hydrolyzovaný protein a glukózový sirup jako uhlohydrát. Pamatujte, že během aplikace směsi Nutrilon Pepti Gastro může mít dítě zelenou stolici.

Nutrilon Pre

Nutrilon Pre je určen pro předčasně narozené děti, jakož i pro ty, kteří přibývají na váze. Má vysoký obsah bílkovin a podíl syrovátkových bílkovin a kaseinu je 60:40. Mezi komponenty patří komplex olejů - palmový, kokosový, sójový, slunečnicový, jednobuněčné houby, pupalková polévka a rybí olej. Tato směs obsahuje speciálně vyvinutý komplex Pronutri +, jehož hlavní složky jsou:

 • prebiotika - galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy, určené ke stimulaci rozvoje střevní mikroflóry;
 • komplex mastných kyselin;
 • potřebné vitamíny a minerály.

Výrobce představuje produkty Pre 0 a 1. První se používá ke krmení předčasně narozených dětí, dokud jejich hmotnost nedosáhne 1800 g, druhá - pro novorozence a kojence s hmotností vyšší než 1,8 kg.

Pokyny pro přípravu základních směsí

Před chovem dětského mléka je třeba si umýt ruce a pečlivě připravit místo, kde bude směs připravena. Umístěte dudlík, láhev a odměrku do sterilizátoru (doporučujeme si přečíst: Potřebuji sterilizátor pro dětské láhve?). Dále musíte postupovat podle pokynů:

 1. vařit vodu po dobu 5 minut, kapalina se ochladit na teplotu 38-40 ° C;
 2. nalijte do láhve správné množství vody podle tabulky;
 3. pomocí odměrné lžíce sebere suchá směs z obalu a pomocí omezovače se odstraní vytvořený kopec;
 4. nařeďte požadovaný počet lžiček v nádobách;
 5. lahvičku uzavřete a protřepávejte, dokud nevznikne tekutina jednotné barvy;
 6. sejměte víčko, nasaďte dudlík;
 7. zkontrolujte teplotu zředěného mléka.
 • krmte dítě směsí, která zůstala z předchozího krmení;
 • uchovávat zbytky mléka v lednici;
 • zahřejte hotové dětské mléko v mikrovlnné troubě.
Pokud dítě nedokončilo konzumaci směsi okamžitě, může být skladováno nejpozději šedesát minut po přípravě

Jak naředit Nutrilon mix? Aby nedošlo k chybě v počtu odměrných lžic a také v množství kapaliny, měli byste se podívat do tabulky. Označuje věk dítěte a kolikrát denně musíte dítě krmit.

Dětský věkVařená voda, mlSuchý prášek, odměrkyPočet krmení denně
Až 2 týdny9037
3 až 8 týdnů12047
215056
318065
418065
521075
621074
Od šesti měsíců do 1 roku21072-3

Podmínky skladování

Jak dlouho lze nové práškové balení uložit? Datum exspirace je uvedeno na obalu, je důležité jej umístit na temné místo, kde teplota není vyšší než 25 ° C. Je však žádoucí, aby se prášek neuchovával vedle obilovin - existuje riziko infekce potravní můrou. Nedoporučuje se také vkládat obaly do chladničky, protože tam může být zvýšena vlhkost. To může vést ke tvorbě hrudek ve směsi, navíc produkt absorbuje vůně nádobí z chladničky.

Otevřenou lze použít po dobu tří týdnů. Podmínky skladování otevřeného obalu by však měly být dodrženy ještě přísnější než vzduchotěsné.

Hodnocení dětské výživy

Po narození dítě potřebuje mámino mléko. Je ve svém složení ideální pro novorozence a obsahuje vitamíny, minerály a živiny, které malý muž potřebuje. To bude plně nasyceno tímto jídlem během šesti měsíců a teprve potom bude vyžadovat zavedení rozmanitosti do vaší stravy.

Bohužel mnoho matek není schopno krmit své mateřské mléko po dobu všech 6 měsíců. Důvody mohou být různé: nedostatek mléka, vážné onemocnění nebo odchod matky do práce. V takových případech jsou rodiče nuceni uchýlit se k pomoci mléčných přípravků. Nejsou samozřejmě schopni nahradit mateřské mléko, ale výrobci se snaží složení přiblížit co nejblíže mateřskému mléku.

Milující rodiče pro své dítě si přejí jen to nejlepší, proto se snaží najít bezpečnou a kvalitní kojeneckou stravu. Podle odborníků se sestavuje hodnocení kojenecké výživy. Možná pomůže rodičům při správném výběru..

Nutrilon

Mezi mléčnými směsemi je vedoucí pozice v žebříčku Nutrilon. Vyrábí ho nizozemská společnost Nutricia a má velký sortiment pro zdravé děti a pro děti s různými poruchami. Složení každé řady je jiné, je vybráno speciálně pro novorozence, s ohledem na jeho věk a existující poruchy v těle.

Všechny typy Nutrilonu jsou zaměřeny na posílení imunity, blahodárné účinky na střevní mikroflóru, prevenci tvorby koliky a plynu, správný vývoj a růst novorozence. Náklady na jednu plechovku jsou poměrně vysoké a liší se od 270 do 850 rublů, v závislosti na typu vybrané směsi a formě jejího uvolnění..

Další místo v žebříčku zaujímá dětská výživa Nan, jejíž výrobcem je Švýcarsko. Je k dispozici pro zdravé děti různého věku. K dispozici jsou také bezlaktózové a hypoalergenní směsi pro děti s alergií na potraviny..

Nan můžete použít jako doplňková jídla nebo jako plné jídlo. Komplex vitamínů obsažených ve směsi zvyšuje imunitu dítěte. Proteinové složky umožňují novorozencům normálně se vyvíjet a růst. Živiny mají příznivý vliv na trávicí systém dítěte a eliminují výskyt trávicích potíží. Ceny za plechovku se liší v závislosti na vybraném typu a jsou 340 - 650 rublů.

Nerozhodnuto

Čestné třetí místo v žebříčku zaujímá kojenecká výživa Nestogen. Výrobce této směsi je také Švýcarsko. Je určen pro děti od narození, které nemají žádné zdravotní problémy. K dispozici v 5 typech, každý z nich je určen pro konkrétní věk novorozence.

Nestogen je živinová směs, která obsahuje prebiotika, nezbytné vitamíny a minerály pro růst a vývoj novorozenců. Výrobci zaručují pohodlné stravování novorozenců při jídle jejich kojenecké výživy. Průměrné náklady Nestozhen, jehož hmotnost je 700 gramů, se pohybují v rozmezí 250 rublů.

Nutrilac

Další místo zaujal tuzemský výrobce - Nutritek. Mléko Nutrilak je k dispozici pro novorozence různého věku. Hlavními složkami ve složení jsou kravské mléko, rostlinné oleje a mléko demerizované syrovátky. Směs také obsahuje 30 vitamínů a 20 stopových prvků nezbytných pro úplný vývoj dítěte.

Všechny řady Nutrilac většinou neobsahují sacharózu. Výrobci také vyrábějí hypoalergenní kojeneckou výživu pro léčbu a prevenci mírných potravinových alergií u novorozenců. Průměrná cena za 350 gramů směsi je 165 rublů.

Humana

5. místo v žebříčku může být uděleno směsi Humany. Jeho výrobcem je Německo. Celá řada se skládá z pěti sérií pro děti různého věku. Výrobci také vyrábějí dětskou výživu pro předčasně narozené děti a děti náchylné k alergiím..

Humana se skládá z čerstvého odstředěného kravského mléka bez GMO, látek určených k aromatizaci a konzervačních látek. Směs je obohacena o vitamíny a prebiotika, která chrání imunitu dítěte. Mohou ji konzumovat děti, které netolerují fruktózu, lepek a sacharózu. Humánská dětská výživa neobsahuje nukleotidy. Průměrná cena za 500 gr. směs je 400 rublů.

Další je směs Hipp, kterou vyrábí Německo. Je vhodný pro děti od 2 týdnů do 6 měsíců. K dispozici jsou také série pro děti od 6 do 10 měsíců.

Hippovo složení zahrnuje sušené odstředěné mléko, rostlinné oleje, prebiotika, probiotika a nukleotidy. Tato kojenecká výživa chrání zažívací orgány novorozence, podporuje rozvoj imunitního systému a zajišťuje prevenci alergií. Cena za 350 gr. Hipp průměrně 350 rublů.

Agusha

Agusha zaujímá 7. místo v žebříčku a Rusko je jeho producentem. Společnost vyrábí suché směsi pro kojence od 6 měsíců a tekuté pro kojence od narození. Veškerá dětská výživa Agusha je rozdělena do dvou typů: kyselé mléko a čerstvé. Je lepší začít krmit novorozence čerstvými směsmi a postupně přecházet na kyselé mléko.

Tekuté mléčné směsi jsou k dispozici ve 200 ml a je velmi pohodlné je používat: před použitím je musíte zahřát. Složení zahrnuje laktózu, plnotučné mléko, rostlinné tuky, vitamíny, nukleotidy, minerály. A složení suchých směsí zahrnuje odstředěné mléko, rostlinné oleje, laktózu, prebiotika, minerály, vitamíny, probiotika, nukleotidy. Existují však také speciální řady Agushy bez nukleotidů, prebiotik a probiotik, omega-3 kyselin a jodu. Cena za 400 gr. tato dětská výživa je od 280 do 420 rublů.

Semilak

Další v žebříčku je španělská směs Semilak. Obsahuje nukleidy a prebiotika, která zvyšují imunitu novorozence a zabraňují výskytu koliky a nadýmání..

Mastné kyseliny omega-3 a 6 přispívají k vývoji mozkových buněk dítěte a jeho sítnice. Semilak neobsahuje palmový olej, který nejlépe ovlivňuje trávení a vstřebávání vápníku tělem dítěte. Cena přes 400 gr. tato směs je v průměru 350 rublů.

Dítě

Dítě zaujímá v žebříčku hodné 9. místo. Jeho výrobcem je Rusko. Tato dětská výživa je oblíbená mezi matkami díky své vysoké kvalitě a poměrně přijatelné ceně..

Složení se liší v závislosti na sérii. Hlavními látkami jsou vitaminy, minerály, železo, prebiotika, nukleotidy. Mix Baby neobsahuje cukr, konzervační látky, barviva, GMO. Jeho cena je 350 g. je asi 250 rublů.

Friso

A 10. místo v žebříčku obsadili výrobci z Nizozemska se směsí Friso. Tato dětská výživa je speciálně navržena pro předčasně narozené děti a děti narozené s nízkou porodní hmotností. Výrobci poskytli vše pro zrání střeva, vývoj nervového systému, posílení imunity a mikroflóry novorozenců. Ideální pro podávání sondy. Skládá se z aminokyselin, prebiotik, nukleotidů, vyvážených tuků. Pro 400 gr. Friso mix cena je 400 rublů.

MístoVýrobceZeměCena, rubSpeciální směsi
1NutrilonHolandsko270-850Samostatné produkty pro různé nemoci, posilují imunitní systém
2NASŠvýcarsko340-650Bezlaktózové a hypoalergenní směsi, zvýšená imunita
3NerozhodnutoŠvýcarsko250Vhodné od narození, pro děti bez odchylek od zdraví
4NutrilacRusko165Na základě kravského mléka, s vitamíny, hypoalergenní série
5HumanaNěmecko400Pro předčasně narozené děti a náchylné k alergiím, z kravského mléka, s vitamíny a prebiotiky
6HippNěmecko350Pro děti od 2 týdnů, na základě kravského mléka, obsahuje prebiotika, posiluje imunitní systém
7AgushaRusko280-420Kyselé mléko a čerstvé směsi na bázi kravského mléka, speciální série
8SemilakŠpanělsko350Obsahuje nukleidy a prebiotika, neobsahuje palmový olej
9DítěRusko250Obsahuje nukleidy a prebiotika, bez cukru
10FrisoHolandsko400Pro předčasně narozené a malé děti, vhodné pro krmení zkumavkami

Toto hodnocení kojenecké výživy pro děti nějakým způsobem pomůže rodičům orientovat se v obchodech mezi širokou škálou produktů. Nemusíte si vybírat pouze nejdražší a nejznámější značky výrobců, které jsou na prvním místě hodnocení.

Musíte také poslouchat své dítě. Koneckonců, každé dítě je individuální, směs Baby je ideální pro jedno a druhé jí Semilak dobře. Je nutné pečlivě prostudovat složení směsi, zejména u rodičů dětí se sklonem k alergiím. Doporučujeme také prodiskutovat výběr dětské výživy nebo její změny s pediatrem, společně s ní musíte zvážit všechny vlastnosti dítěte: hmotnost, zdraví, náladu a teprve poté bude provedena správná volba mléčné výživy..

Nutrilonové směsi pro kojeneckou výživu

Pět lídrů na domácím i zahraničním trhu zahrnuje Nutrilonovou směs, která se svým složením nejvíce podobá mateřskému mléku.

Správně vybraná kojenecká výživa je klíčem ke správnému vývoji a dobrému zdraví dítěte, proto byste měli vybírat pouze vysoce kvalitní produkty s ohledem na věk dítěte. Maminky jsou často ztraceny před řadou kojenecké výživy a ne vždy dostávají směs vhodnou pro novorozence pro umělé krmení nebo krmení. U dětí od 0 do 3 měsíců, jak se ukázalo, je nabídka kvalitních produktů malá.

Produktová řada Nutrilon

Nutrice Corporation, která je výrobcem Nutrilonu, nabízí kojeneckou výživu pro různé věkové kategorie. To:

 • Produkt pro novorozence Premium 1;
 • Antireflux pro kojence, kteří jsou náchylní k častému říhání;
 • Hypoalergenní směs je vhodná pro novorozence a kojence do jednoho roku s příznaky alergické reakce;
 • Produkt neobsahující laktózu je určen pro kojence trpící nesnášenlivostí laktózy, stejně jako pro kojence, kteří mají volnou stolici;
 • Předčasně narozené děti rychle dohonily své vrstevníky s Nutrilonem pre;
 • Kojenecký produkt obsahující bakterie užitečné pro tvorbu žaludeční mikroflóry a trávení může být dán dětem od prvních dnů života;
 • Pro děti, které neabsorbují kravský protein a lepek, byl vyvinut Nutrilon Soy;
 • Produkt Pepti Gastro je určen pro kojence, kteří mají zhoršenou absorpci střev;
 • Komfortní směs je vhodná pro kojence s častým nadýmáním, zvracením a jinými zažívacími problémy;
 • Umělé mléko s aminokyselinami je určeno ke stravě arašídů;
 • Produkt Pepti Allergy je nasycený prebiotiky a je vhodný pro děti s dysbiózou.

Je třeba poznamenat, že kojenecká výživa Nutricia má digitální index, který označuje hmotnostní kategorii kojenců.

Umělé mléko by nemělo být zavedeno do kojenecké stravy samo o sobě - ​​jak výživu výživy, tak doplňková jídla by měl zvolit pediatr, který bude také sledovat, jak dítě přenáší a asimiluje produkt.

Složení dětské výživy

Každý z produktů společnosti Nutricia má svůj vlastní obsah, který se liší od ostatních v několika složkách. Nutrilon pro novorozence má:

 • syrovátka;
 • rybí tuk;
 • rostlinný olej;
 • laktóza;
 • komplex minerálů a vitamínů nezbytný pro novorozence.

Složení směsi se zvláštním zaměřením na předčasné alergiky a děti s poruchami trávení je nasyceno látkami, které pomáhají rychleji vstřebávat produkt, aniž by způsobovaly další problémy pro dítě.

Výroba směsi pro dítě

Existuje mnoho případů, kdy dítě začne plivat nebo je zlobivé, protože umělé mléko nebylo řádně naředěno. Tvůrci směsí Nutrilon umístili na obal podrobné pokyny, podle kterých by se mělo jídlo připravovat. Pořadí je následující:

 1. Ruční mytí.
 2. Sterilizační bradavky s lahví.
 3. Vroucí voda po dobu 10 minut, která pak musí být ochlazena na 40 stupňů.
 4. Naplňte láhev vodou podle dávky z návodu.
 5. Spí s odměrkou. Množství je uvedeno v tabulce v návodu.
 6. Po uzavření nádoby víčkem protřepejte lahvičku, dokud se prášek úplně nerozpustí.
 7. Vyměňte láhev za dudlík.
 8. Zkontrolujte teplotu směsi, během které musíte kapat hotové jídlo na zadní stranu kartáče. Pokud je horké, měli byste ho trochu vychladnout tak, že na několik minut spustíte láhev ve studené vodě.

Poměr objemu prášku a kapaliny je uveden v tabulce:

Dětský věkMnožství práškuObjem vodyFrekvence podávání
Od narození do 14 dnů3 kopečky90 ml6-7
3 až 8 týdnů4 kopečky120 ml6-7
2 měsíce5 kopeček150 ml6
3-4 měsíce6 kopeček180 ml5
5 měsíců7 kopeček210 ml4-5

Hotová směs by měla být homogenní bez hrudek. Nemůžete ji nechat na další krmení, můžete své dítě krmit pouze čerstvě připraveným jídlem.

Mami typické chyby

Nejprve věnujte pozornost tomu, jak az čeho rodič připravuje směs. Doporučujeme zakoupit speciální vodu, která je určena k jídlu a přípravě jídla pro novorozence. V žádném případě ji nelze vařit dvakrát, je třeba vzít trochu víc, než je požadovaný objem.

Nádobí na vaření nemůže být obyčejné saponáty, maximum je dětské mýdlo. Neměli byste používat rychlovarnou konvici, protože ne všichni výrobci používají materiály, které jsou bezpečné pro děti, pro tělo a spirálu. Přístup k varu v mikrovlnné troubě je také nejasný, takže je lepší připravit vodu na směs starým způsobem na otevřeném ohni..

Při přípravě je nutné přísně dodržovat proporce, není nutné zvyšovat množství prášku pro hustotu ovesné kaše, protože dítě se nemusí vyrovnat s takovou konzistencí. Matky jsou rovněž povinny přísně provádět doporučení uvedená v pokynech na obalu.

Když se zdálo, že připravená směs není dostatečně zahřátá, nemusíte ji zahřívat v mikrovlnné troubě, aby se neobjevily hrudky. Lepší položit na 3-5 minut do vodní lázně. Hotová jídla již nejsou po 60 minutách použitelná.

Zvláštní pozornost by měla být věnována skladování otevřené nádoby. Pokud po 21 dnech prášek stále zůstává, není možné ho dítěti podat. Maximální doba skladování otevřeného balení na chladném místě, nikoli však v lednici, jsou 3 týdny, pokud je víko pevně uzavřeno bez sebemenší vlhkosti.

 • Příprava na první návnadu: Recenze Highchair

Zdraví a vývoj dítěte do značné míry závisí na tom, jak kvalifikovaně a vyváženě je jeho výživa. Správně připravené směsi nezpůsobí narušení trávicího procesu a dítě netrpí kolikou a nadýmáním. A pamatujte si, že jakákoli otázka je lepší se zeptat pediatra, než se skládat.

Ohodnoťte tento článek: 37 Ohodnoťte tento článek

Počet recenzí: 37, průměrné hodnocení: 4.22 z 5

Co je Nutrilon mix pro novorozence, jaké typy jsou a jak jsou připraveny?

Pro plný vývoj, růst a tvorbu imunitního systému potřebuje dítě vyváženou stravu a mateřské mléko je považováno za tento druh výživy. Existují však situace, které zabraňují přirozenému krmení, pak pediatrové doporučují použití umělé výživy, která má suchou konzistenci, je založeno na kravském mléce s použitím přísad. Dále vám řekneme, jaké typy směsí Nutrilon mohou být (včetně „Premium 1,2,3 a 4“), jak je správně připravit a jak je zředit.

Stručně o výrobci

Nutricia je lídrem ve výrobě kojenecké výživy. Produkuje obrovský sortiment dětských výrobků, včetně ochranné známky Nutrilon, která představuje přírodní mléčné směsi, které jsou na domácím trhu ideální kojeneckou výživou..

Mléko obsahuje mastné kyseliny, kasein a albumin v poměrném poměru, což jsou indikátory absorpce látek, fosforu a vápníku, vitamínů, minerálů. Každá látka je zodpovědná za vývoj určitých částí těla..

Při výběru jídla se rodiče obvykle zaměřují na pokyny týkající se balení, které obsahují kategorie podle věku a vlastností vývoje dítěte. Vědecký přístup však také bere v úvahu zdravotní stav novorozence a rozděluje mléčnou směs do kategorií, z nichž každá pomáhá vyřešit konkrétní problém..

Nutrilon je svým složením velmi podobný mateřskému mléku žen a reguluje trávicí systém, hmotnost a vývojovou rychlost dítěte.

Výhody

Rodiče, dětští lékaři přinášejí velké množství výhod Nutrilon:

 • směsi zajišťují plnohodnotný růst a vývoj dítěte, jsou preventivním opatřením;
 • navrženo pro použití ve zdravotnickém systému Ruské federace;
 • Nutrilonová směs se vyrábí v CIS a výrobky se vyrábějí v souladu s novými technologiemi EU;
 • širokou škálu produktů pro předčasně narozené, malé děti i pro děti s problémy se zdravím, vývojem;
 • Nutrilon je plnohodnotným analogem kojení, jako je mateřské mléko, obohacuje tělo dítěte užitečnými minerály, vitamíny a posiluje imunitní systém novorozenců;
 • mléčná výživa je ideální kojenecká výživa v mnoha zemích;
 • všechny šarže jsou pečlivě prozkoumány, provedena laboratorní diagnostika a pokud produkty nesplňují normy, jsou odmítnuty;
 • Nutrilonová směs prošla mnoha kontrolami kvality, což potvrzuje přítomnost evropských osvědčení o absolutní bezpečnosti výrobku pro kojence;
 • snadné vaření pomocí odměrky z balení;
 • směs chutná dobře a je oblíbená dětmi;
 • výživa reguluje, normalizuje střeva, zabraňuje kolice v drobky.
obsah ↑

nevýhody

Kromě výhod má směs své nevýhody:

 • Složení výživy obsahuje rostlinné oleje. Nacházejí se v mnoha směsích, ale jejich negativní dopad na zdraví dětí nebyl prokázán..
 • Vysoká cena produktu.
 • Umělá výživa nemusí být pro dítě vhodná a může způsobit alergie nebo zažívací potíže. Vše záleží na těle dítěte.

Rozsah

Pro zdravé děti

Nutrilon Premium 1,2,3,4

Titul. V závislosti na konkrétním věku dítěte jsou základní směsi Nutrilon rozděleny do následujících typů:

 • Nutrilon Premium 1 je vhodný pro novorozence, kojence do 6 měsíců.
 • Nutrilon Premium 2 je určen pro krmení dětí ve věku 6-12 měsíců.
 • Nutrilon Junior 3 je předepsán ke krmení dětí 12-18 měsíců.
 • Nutrilon Junior 4 je vhodný pro kojence od 18 do 36 měsíců.

Destinace Nutrilon Premium 1,2,3,4 se používají ve výživě kojenců, pokud matka nemá nedostatek mateřského mléka, není zde možnost přirozeného krmení.

Akce a vlastnosti. Ve složení stravy je sada mastných kyselin blízká mateřskému mléku, což má pozitivní vliv na tělo dítěte a také má preventivní účinek, zabraňuje kolickým, nadýmání, zažívacím potížím.

Struktura. Kasein, stopové prvky, taurin, syrovátkové bílkoviny, sójový lecitin, laktóza, nukleotidy, prebiotika, rostlinné oleje a rybí olej.

Co je součástí balíčku? Na každém balení jsou digitální označení, která usnadňují výběr správné volby jídla. Kovové obaly, uvnitř je odměrka a omezovač pro odstranění přebytečné směsi.

Vedlejší efekty. Možná individuální nesnášenlivost složek, v důsledku alergických reakcí, kožní vyrážky a svědění.

Podívejte se na video o této směsi:

Pro ohrožené děti a alergie

Hypoalergenní 1,2

První krok je určen pro děti do šesti měsíců, druhý - pro děti od 6 do 12 měsíců.

Destinace Používá se u dětí, které jsou náchylné k alergickým reakcím..

Akce a vlastnosti. Působí jemně, aniž by způsoboval negativní reakci, je dobře vstřebán, má mírně hořkou chuť, bezpečné, upravené složení.

Struktura. Obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, rychle absorbovaný tělem. Výrobek obsahuje potravinový doplněk E472c. Je to ester kyseliny citronové, který se přidává jako stabilizátor pro udržení konzistence. Tento doplněk stravy je povolen v náhradách mateřského mléka. Také v "Nutrilon Hypoallergenic" 2 je kukuřičný škrob.

Co je součástí balíčku? Kovová plechovka, odměrka a zátka.

Vedlejší efekty. Individuální nesnášenlivost možná.

S aminokyselinami

Destinace Pro kojence s těžkou potravinovou alergií na sóju, kravský protein a další potraviny.

Akce a vlastnosti. Výživa zcela eliminuje výskyt potravinových alergií na sójové bílkoviny, kravské mléko. Protein je nahrazen aminokyselinami a je přímo štěpen.

Struktura. Aminokyseliny, povolené antioxidanty, laktóza nahrazuje glukózový sirup, kyselinu citronovou, mastné kyseliny.

Co je součástí balíčku. Kovová plechovka, odměrka, omezovač.

Vedlejší efekty. Směs má vysokou osmolalitu.

Video o této směsi:

Pepti

Destinace Určeno pro děti s potravinovou alergií od narození, atopickou dermatitidou.

Akce a vlastnosti. Pomáhá zmírnit příznaky alergie, je účinný při dermatitidě, má jemnou chuť.

Struktura. Plně hydrolyzovaný protein, který snižuje riziko alergických reakcí, maltodextrin, snížená laktóza.

Co je součástí balíčku? Směs je obsažena v kovové nádobě a má omezovač. K dispozici je také odměrná lžíce.

Vedlejší efekty. Může se objevit zelená stolička.

Pepti Gastro

Destinace Pro kojence s narušenou absorpcí střeva a také s potravinovou intolerancí od narození.

Akce a vlastnosti. Snižuje riziko alergií. Zlepšuje trávení, je vstřebáván přímo, což je důležité pro střevní vstřebávání.

Struktura. Obsahuje hydrolyzovanou bílkovinu, rybí olej, potravinový doplněk E472c, rostlinné oleje, místo laktózy se zavádí glukózový sirup.

Co je součástí balíčku? Měřicí lžíce a zátka, kovové obaly.

Vedlejší efekty. Může také způsobit zelené stoličky..

Pro kojence s trávicím nepohodlí

„Comfort 1, 2“

Úrovně distribuce věku jsou stejné jako v předchozích směsích..

Destinace Používá se k odstranění zácpy, koliky a normalizace střevní mikroflóry..

Akce a vlastnosti. Hustá směs se rychle, snadno vstřebává, vytváří činnost trávení, normalizuje střevní mikroflóru a také eliminuje koliku, zácpu a hojnou regurgitaci.

Struktura. Částečně hydrolyzovaný protein, modifikovaný palmový olej, škrob, snížená laktóza, glukózový sirup.

Co je součástí balíčku? Kovová plechovka, odměrka, omezovač.

Vedlejší efekty. Alergické reakce možné.

"Fermentované mléko 1.2"

Destinace Pro děti s poruchami trávení, od narození do šesti měsíců.

Akce a vlastnosti. Pomáhá normalizovat trávení, protože složení je blízké lidskému mateřskému mléku. Neobsahuje nukleotidy a mastné kyseliny, rybí olej.

Struktura. Mikroorganismy kyseliny mléčné kvašení mléčné složky, probiotika, syrovátkové bílkoviny a kasein ve stejném poměru, maltodextrin

Co je součástí balíčku? Směs je v kovové plechovce. Uvnitř je měřicí lžíce a omezovač.

Vedlejší efekty. Nesnášenlivost součástí.

Bez laktózy

Destinace Pro děti s úplnou nebo částečnou intolerancí laktózy od narození.

Akce a vlastnosti. Zlepšuje trávení, zlepšuje ochranné funkce střev, snadno vstřebává a stimuluje mozek.

Struktura. Kaseinát vápenatý, glukózový sirup, aminokyseliny, mastné kyseliny.

Co je součástí balíčku? K dispozici je odměřovací lžíce pro dávkování, omezovač pro odstranění přebytku. Kovové obaly.

Vedlejší efekty. Vzhledem k povaze směsi se aminokyselina podává samostatně.

Video o této směsi:

Antireflux

Destinace Eliminuje regurgitaci u dětí od narození do 6 měsíců.

Akce a vlastnosti. Antirefluxní směs zabraňuje silné regurgitaci, vytváří měkkou stolici, eliminuje zvracení, zácpu.

Struktura. Modifikovaná karobová guma, kasein, maltodextrin a aminokyselina L-cysteinu.

Co je součástí balíčku? Plechovka, odměrka, omezovač.

Vedlejší efekty. Když je do dětské stravy zavedena nová směs, může se změnit charakter stoličky.

Pro předčasné a lehké děti

"Pre 0, 1"

Destinace Pro malé, předčasně narozené děti. Nutrilon Pre 0 se používá, dokud dítě nedosáhne hmotnosti 1800 kg, poté se převede na Nutrilon Pre 1, kde je obsah bílkovin nižší.

Akce a vlastnosti. Vysoký obsah bílkovin podporuje růst, přírůstek hmotnosti. Posiluje imunitní systém, dává sílu a zlepšuje fungování nervových buněk.

Struktura. Protein a kasein v poměru 60/40, rybí olej, rostlinné oleje, kyseliny, vitamíny, minerály v plné výši

Co je součástí balíčku? Plechovka, odměrka, omezovač.

Vedlejší efekty. Možné změny v povaze stolice, kolika, zácpa.

Který produkt je lepší zvolit a co hledat při nákupu?

Skladovatelnost

Neotevřená nádoba se skladuje při teplotě ne nižší než 0 a ne vyšší než 25 stupňů a relativní vlhkost by neměla být vyšší než 75%. Otevřené obaly by měly být po použití pevně uzavřeny a uloženy na chladném a suchém místě. Neskladujte sklenici v lednici, protože tam může být příliš mokrá, v důsledku čehož bude směs vlhká, absorbovat zápach a mikroflóru produktů v lednici se směsí.

Jak odlišit originál od falešné?

Směs by měla být zakoupena pouze v obchodech se specializací na prodej dětské výživy.

Tyto obchody jsou specializované, což znamená, že prodávají produkty skutečných výrobců. Specializovaná prodejní místa přísně sledují nutriční obsah dětí, dodržují podmínky skladování, teplotní podmínky a také kontrolují datum exspirace směsí.

Při výběru dětské výživy věnujte pozornost označení. Pokud balení populární značky dětské výživy:

 • Datum spotřeby;
 • věková doporučení;
 • složení produktu;
 • způsoby vaření.

Je to falešný a obchod distribuující takové produkty není důvěryhodný.

Další nespornou skutečností, která ovlivňuje kvalitu produktu, je cena. Dětská výživa je vyrobena z přírodních surovin, uplatňují se nejnovější technologie, uplatňují se vysoké standardy kontroly kvality. Skutečná dětská výživa proto nemůže stát penny.

Jiné nuance

Při výběru jídla byste měli rozhodně sledovat reakci dítěte. U dětí se někdy na směs projeví alergie. Proto, jakmile se tato skutečnost objeví, přestaňte toto jídlo používat a poraďte se s pediatrem o výměně.

Jak vařit?

Přípravná fáze

Před přípravou směsi na krmení je třeba pečlivě prostudovat pokyny a připravit pokrmy:

 • Láhev, dudlík, odměrná lžíce by měla být důkladně omyta ihned po krmení.
 • K mytí nádobí můžete použít speciální dětské výrobky nebo použít ekonomickou variantu a vše umýt stolní sodou.
 • Zvláštní pozornost by měla být věnována obtížně přístupným místům..
 • K čištění nádob použijte vhodný kartáč, speciální kartáče a budou použity pro dětské nádobí.
 • Láhev a bradavka musí být sterilizovány. K tomu se vaří ve vodě nebo používají sterilizátor.

Příslušenství je připraveno předem, aby nedošlo ke ztrátě času na zpracování, pokud dítě požádá o jídlo.

Výpočty

Dětský věkObjem vody mlPočet kopeček
0-14 dní903
3-8 týdnů1204
2 měsíce.1505
3-4 měsíce.1806
5 měsíců.2107
od 6 měsíců.2107
7-12 měsíců.2107

Tipy, jak chovat složení pro výživu

 1. Umyjte si ruce, sterilizujte láhev, dudlík.
 2. Vařte vodu a ochlaďte na 40 stupňů.
 3. Podle tabulky krmení vezměte přesné množství vody a nalijte ji do sterilizované láhve. Voda musí být čerstvá, nesmí znovu použít vařenou vodu.
 4. Odměrnou lžičkou, která je uvnitř balení, opatrně vyjměte sklíčko suché směsi. Použijte omezovač umístěný uvnitř balení..
 5. Do vody přidejte přesně odměřené množství odměřených lžiček.
 6. Lahvičku uzavřete a směs silně protřepejte, dokud se úplně nerozpustí..
 7. Sejměte kryt a nasaďte dudlík.
 8. Dejte pár kapek na vnitřní stranu zápěstí a zkontrolujte teplotu, neměla by překročit 37 stupňů.
obsah ↑

Podávací stůl

Dětský věkPočet krmení denně
0-14 dní6-7
3-8 týdnů6-7
2 měsíce.6
3-4 měsíce.5
5 měsíců.4-5
od 6 měsíců.3-4
7-12 měsíců.2-3

Závěr

Je velmi důležité zvolit správnou kojeneckou výživu, protože na tom závisí vývoj novorozence a jeho blaho. Chcete-li to provést, obraťte se na pediatra, protože pouze lékař předepisuje terapeutické směsi! Musíte zavést nový produkt postupně a sledovat reakci dítěte. Ve většině případů děti snášejí Nutrilon dobře..

Články O Neplodnosti