Hlavní Neplodnost

Jak zacházet s krkem při kojení: výběr účinných léků a možnost užívání drog

Zobrazení - 86 530

Narození dítěte je velkým šokem pro ženské tělo, poté oslabuje a častěji je napadeno různými bakteriemi a viry. Bolest v krku je běžným výskytem u kojících matek. Mnoho nemocí může způsobit podobný příznak, z nichž nejnebezpečnější je angina pectoris. Ale jak zacházet s bolestmi v krku kojením? Koneckonců, mnoho léků je během tohoto období zakázáno.

 • Vlastnosti léčby krku laktací
 • Povolené ošetření
 • Alternativní metody léčby

Video - přírodní ošetření a prevence nachlazení a nachlazení během těhotenství a laktace

Pokud je zima

Někdy se kombinace faktorů (snížená imunita během laktace, únava, podchlazení, nedostatek vitamínů skupiny A a B) stává důvodem, že kojící matka zchladne. Bolest v krku způsobuje nepohodlí, podráždění.

Cítím se, že to může být šití, drcení, prasknutí. Stává se silnějším, když žena jí, vlaštovky. Bolest je umístěna vlevo, vpravo pokrývá celý povrch hltanu.

Jak zacházet

Když maminka onemocní a dítě je neklidné. Proto je včasné ošetření důležité jak pro ženy, tak pro drobky. Jak zacházet s krkem při kojení?

 • Pijte hodně. Je užitečné pít teplé mléko, šípkový vývar, kompot ze sušeného ovoce, můžete přidat malý zázvor do čaje nebo jiného nápoje.
 • Vitaminy A a B ve stravě. Právě tyto vitamíny ovlivňují stav sliznice. Jídlo by mělo zahrnovat produkty jako brambory, tvaroh, játra, brokolice, mořské řasy, obiloviny, ořechy, ryby, vejce. Musíte věnovat pozornost konzistenci vařeného jídla a jeho teplotě. Příliš kořeněná, slaná, horká nebo tvrdá, nakrájená na velké kousky, dráždí hrdlo a zesiluje bolest.
 • Oplachování. Vhodný vývar heřmánku. A také soda: půl lžičky ve sklenici teplé vody. Můžete použít furatsilin a rozpustit dvě tablety znovu ve sklenici teplé vody.
 • Inhalace. Pro inhalaci se používá odvar eukalyptu - lžíce odvarů ve 300 ml vody.
 • Režim. A samozřejmě důležitým bodem v léčbě krku laktací je dodržování režimu, ve kterém bude kojící matce čas na odpočinek. Její manžel a příbuzní jí v tom pomohou..

Co jiného k léčbě krku laktací? V případě nachlazení můžete použít resorpční tablety na bázi bylin Tantum Verde. Avšak pouze v množství doporučeném v návodu.

Přijatelné pro léky gv

Níže uvedené léky jsou časově testovány. Každý z nich má však pokyny naznačující kontraindikace, které mohou vyvolat výskyt vedlejších účinků. Nejoblíbenějším důvodem jejich vzhledu je individuální nesnášenlivost složek produktu..

IngaliptSprejKrční sprej, který je předepsán matkám a malým dětem k úlevě od bolesti v krku.Zbarvení a otok sliznice. Zřídka se objevují kožní vyrážky nebo problémy v zažívacím traktu.Z 80 rublů
FuratsilinŠumivé tabletyTyto šumivé tablety se po rozpuštění ve vodě používají k propláchnutí postižené sliznice. Furatsilin dokonale ničí patogenní mikroflóru a používá se pro faryngitidu.Může se objevit hořkost v ústech, zarudnutí kůže, zvýšená suchost sliznice, kašel, křeče v žaludku, nevolnost a kožní vyrážky..Od 90 rublů
MiramistinČisté řešeníMiramistin je předepsán kojící matce k zavlažování krku. Akce bude patrná po 5-6 procedurách. Miramistin je při kojení zcela neškodný.Někdy svědí, zarudnutí, vyrážka nebo kopřivka. Pokud také žena během laktace v krku nafoukla Miramistin, je možný pocit pálení, který rychle prochází.Od 200 rublů
LysobactPastilkyJe to lék, ne jen lék na příznaky..Někdy se objeví vyrážky, svědění a pálení v ústech.Od 290 rublů
ŠestiúhelníkSprejPoužívá se lokálně pro postřik. Hexoral předepsaný pro faryngitidu, angínu a kandidózu sliznice.Někdy se vyskytuje pálení v ústní sliznici, kožní vyrážky a svědění. Je také možná změna chuti..Od 180 rublů
CametonSprejSnižuje zánět. Je obzvláště účinný na začátku onemocnění. Je předepsán pro faryngitidu, laryngitidu a angínu. Při užívání léku nehrozí nebezpečí vzájemného ovlivňování léku s jinými sloučeninami.Jsou možné alergické projevy ve formě kožních vyrážek a svědění..Od 40 rublů
PharyngoseptPastilkyUrčeno pro léčbu zánětu mandlí.Zřídka po požití je na kůži těsnost a červené skvrny.Od 120 rublů

O otázkách léčby během kojení rozhodují odborníci. Ale dokonce i někdy dělají chyby kvůli nedostatečným informacím o vlastnostech těla pacienta.

Pokud je to bolest v krku

Když už mluvíme o léčbě anginy pectoris laktací, je důležité porozumět povaze nemoci. Angina - infekční onemocnění, při kterém se zanícují mandle. Může to být způsobeno viry nebo bakteriemi. K infekci dochází také vzdušnými kapičkami (když nemocný kýchne, kašle a vylučuje mikroorganismy), když jí nezpracované potraviny poseté mikroorganismy. Nebo s podchlazení, oslabenou imunitou, pokud jsou viry a bakterie již v těle.

Když kojící matka narazí na bolest v krku, bolest v krku ve dne i v noci, je otok, teplota, slabost. Rostoucí teploty a zhoršující se podmínky vyžadují dohled a doporučení odborníka. Protože angína má řadu komplikací, například bakteriální angina, edém krku, sepse.

Angina s kojením, vyvolaná bakteriální infekcí, nutně vyžaduje lékařský zásah, jmenování speciálních léků. Včetně antibiotik. Existuje samostatný počet z nich loajálních kojení. Při bolestech v krku virové povahy je léčba zaměřena na snížení horečky, zmírnění celkového stavu a zvýšení imunity..

Jak zacházet

Léčení bolesti v krku u kojící matky se liší od léčby krku u kojící ženy s nachlazením. Léčba může být složitější a zdlouhavější, ale tonzilitida v mírné formě je léčena ambulantně. Co musíme udělat?

 • Pijte hodně a kloktat. Obecně je nutné intenzivně implementovat všechna doporučení, jak jsou popsána výše, při léčbě nachlazení.
 • Ošetřete hrdlo antibakteriálními spreje. Při léčbě bolesti v krku během kojení se Hexoral a Miramistin používají k léčbě krku a mandlí. Jsou bezpečné pro matky a jejich děti. Vstřikování a zavlažování se provádí několikrát denně..
 • Aplikujte antipyretika. Maminky mohou používat ibuprofen. Doporučuje se užít ihned po krmení. V tomto případě, pro příští aplikaci, obsah drogy v co největším tajnosti „dojde k ničemu“.
 • Make obklady. Polotlakový obklad v chrámu, zápěstí, podpaží také snižuje teplotu.
 • Sledujte polopenzi nebo odpočinek. Slabost a snížená imunita vyžadují doplnění.

Léčba bolesti v krku u kojící matky by měla být doprovázena častým nanášením dítěte na prsa. Nenechte se zastrašit infekcí a pokračujte v krmení, aby dítě dostalo potřebné protilátky. Kromě toho se tím zamezí lakostáze: máma vypije hodně tekutin, je zapotřebí dostatečný odtok mléka. Přes únavu, ospalost je důležité kontrolovat čas, kdy bylo poslední krmení.

Mohu kojit?

Musím kojit při užívání drog?

Mnoho matek kvůli užívání drog úplně vypne hepatitidu B. Tváří v tvář problému, zda je možné během tohoto období přirozeně nakrmit. To se děje kvůli chybnému názoru na nebezpečí mléka ovlivňujícího léčivé složky..

V průběhu nemoci tělo matky tvoří odolnost vůči původci infekce a produkuje protilátky. Proto, kojící matky, pokud máte bolesti v krku, musíte pokračovat.

Při plísňové infekci je pro dítě lepší dávat exprimované mléko a udržovat sací reflex, figurínu.

Pokud je příčinou bolestí v krku závažné onemocnění, které vyžaduje použití agresivních léků, je HB minimalizována. Mléko by mělo být dočasně nahrazeno adaptivní směsí mléka a prsa by měla být dekantována stejnou frekvencí. Po zotavení lze HB obnovit.

Proto, pokud je bolest v krku, nemůžete vypnout GV a dočasně krmit dítě z láhve, pipety, stříkačky nebo speciální lžíce expresním mlékem nebo adaptivní směsí.

Jak zacházet s krkem kojící matky, pokud je příčinou osteochondróza

Během těhotenství, porodu, nese dítě v náručí, páteř nese vážné zatížení. Kojící matka se cítí unavená a mění se v zádech a krku. Vyskytuje se exacerbace osteochondrózy. Bolest v krku a pocit „hrudky“ při polykání jsou častým příznakem exacerbace nemoci.

Žena si toho nemusí být vědoma a myslí si, že bolest byla způsobena nachlazením. Pokud však léčba nepomůže, je zřejmé, že musíte identifikovat příčiny bolestí v krku. Co dělat?

 • Navštivte lékaře a proveďte diagnózu. Kromě zkoušky může odborník naplánovat zkoušku. Toto je MRI nebo radiografie. Na základě diagnózy lékař předepíše léčbu. Někdy se jedná o léky proti bolesti a zánětům a kojící vitamíny..
 • Trénujte svaly na krku. A doma můžete být úspěšně léčeni. Cvičte několikrát denně, abyste posílili svaly na krku: odpočívejte na dlani s čelo, levou tváří, pravou tváří a krkem. Je také důležité dát příležitost odpočívat na krku a páteři. Nezapomeňte si každý den vzít teplou relaxační koupel.

Pokud lékař nasměruje kojící matku na MRI nebo rentgen, musí vyjádřit a připravit několik porcí mléka pro krmení dítěte za den. A po diagnostickém postupu také vyjádřete několik porcí, ale nedejte je dítěti.

Proč může bolest v krku

Mnoho lidí spojuje bolest v krku s nachlazením.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení taková nemoc jako „nachlazení“ neexistuje. Stává se, že po podchlazení dochází k určitým zánětlivým reakcím nebo oslabení imunity a pro viry je snazší proniknout do lidského těla.

Nejčastější nemoci způsobující bolest v krku:

 1. Zánět hrtanu. Objevuje se v důsledku těžké podchlazení, ale může být také způsobena virovou infekcí. Rozšiřuje se nejen na hrdlo samotné, ale také na hlasivky a epiglottis. Toto onemocnění je charakterizováno zarudnutím a otokem sliznice hrtanu, obtížemi mluvit, někdy - častým suchým kašlem.

Angina (angína). Hlavním příznakem angíny je zánět mandlí, někdy s tvorbou hnisavého plaku na nich ve formě zrn nebo žil (hnisavá angina). Jakýkoli typ angíny způsobuje zvýšení teploty až do kritických hodnot (až do 41 ° C). Pokud předčasná nebo nesprávná léčba může vést k vážným komplikacím..

Zánět hltanu. Projevuje se bolestí při polykání, suchostí a bolestmi v krku. Často doprovázený nádchem a mírným zvýšením teploty. Toto onemocnění lze detekovat zvětšenými lymfatickými uzlinami..

 • Kandidóza sliznice. Toto plísňové onemocnění je poměrně vzácné a kromě bolestivých pocitů v krku se vyznačuje tvorbou vezikul na povrchu hltanu, závažným svěděním, erozními procesy a vypouštěním tvarohu..
 • Kandidóza je detekována pouze v laboratorních podmínkách, po shromáždění nezbytných testů a nátěrů, po kterých jsou předepsána vhodná antimykotika. Laryngitida a faryngitida mohou být léčeny lokálními prostředky. V případě anginy pectoris je vše mnohem složitější - často je vyžadován kurz antibiotik, což může být pro dítě nebezpečné při kojení.

  Kašel a zvracení bolest

  Krk může bolet po silném mechanickém namáhání a namáhání. To se děje po útoku kašle nebo zvracení. V tomto případě vám pomůže teplý změkčující nápoj - mléko se lžičkou medu (pokud na to máma a dítě nemají alergickou reakci), mátový čaj.

  Pro rychlé uzdravení se doporučuje odvar heřmánku. Můžete také použít jednu nebo dvě kapky anýzu na kostku cukru a rozpustit.

  Pokud k problému přistupujete s myslí, bude pro dítě bezpečné i léčení krku během kojení. Krmení proto může a mělo by pokračovat. Pamatujte, že mléko chrání dítě před nemocí matky. A když teplota stoupne, nebude „shořet“ a nebude se „zhoršovat“. Někdy se chuť mění, ale tento jev s obvyklým režimem laktace rychle zmizí..

  Vlastnosti léčby při laktaci

  Během krční terapie musí kojící matka dodržovat řadu omezení. Léky mohou přecházet do mateřského mléka a ovlivňovat vývoj dítěte, poškozovat jeho zdraví nebo vést k odmítnutí přirozené výživy.

  Přestaňte kojit, pokud bolest v krku nestojí za to z následujících důvodů:

  1. Náhlé zrušení laktace povede k laktostáze.
  2. Čerpání pomocí mateřské pumpy snižuje množství mléka.
  3. Během nemoci interferon a protilátky, které jsou produkovány v matčině těle, pronikají do mléka v nezměněné formě, oslabují vliv viru a umožňují infikovat dítě nebo je pro něj snazší trpět nachlazením.
  4. Rychlý přechod na umělou výživu může narušit střeva u dítěte.

  Jak léčit houbu v krku: orofaryngeální kandidóza, kandidová laryngitida, symptomy a léčebné metody

  Kojení Léčba krku

  Malaise lze kdykoli najít. Jejich intenzita se liší v závislosti na příčině vzniku bolesti. Abyste předešli riziku komplikací, musíte vědět, jak léčit zanícené hrdlo kojením. Mnoho kojících léků je zakázáno, takže léčba zánětu by měla být zahájena co nejdříve, aby potencionální léky nebyly potřeba později..

  Příčiny bolesti v krku a příznaky

  Pocity bolesti této lokalizace mohou být způsobeny různými nemocemi..

  • Laryngitida je zánět, který se vyskytuje v hrtanu v důsledku vývoje virové nebo bakteriální flóry. Může mít akutní a chronickou formu. Laryngitida se objevuje v důsledku podchlazení, dýchání v ústech, suchého a prašného vzduchu. Kromě bolestí v krku je suchý, tvrdý, štěkající kašel, silný dech. Tato nemoc je nebezpečná pro kojence, protože může vést k udušení.
  • Faryngitida je akutní nebo chronický zánět sliznice hltanu, lymfatických uzlin, měkkého patra. V akutní formě postupuje samostatně nebo doprovází rýmu, zánětlivá onemocnění nosohltanu. Příčinou může být alergie, cizí těleso, virus, plísňová nebo bakteriální infekce..
  • Zánět mandlí je nejčastějším důvodem, proč má moje matka při kojení bolest v krku. Tento stav je spojen se sníženou imunitou po porodu a se stálým přepracováním. V počátečním stádiu onemocnění je bolest slabá, lze pozorovat pouze pot, nepohodlí. Pokud nebudou včas přijata opatření, bolest se zesílí a přidají se další příznaky nemoci. Příčinou patologie je infekce virové, bakteriální nebo plísňové povahy.
  • Angina je akutní, infekční, nakažlivé onemocnění pro ostatní. Kromě příznaků bolesti dochází k obecnému zhoršení pohody, horečky, intoxikace, bolesti v kloubech. Příčiny výskytu: kontakt s nositelem infekce, snížená imunita, podchlazení, zaprášený vzduch. Tento stav se často vyvíjí po akutní respirační virové infekci.
  • Kandidóza sliznice se často vyskytuje u kojenců v důsledku poškození plísňové infekce. Příznaky choroby - bílý sýrový výtok, bolest v krku. Neustálý zánětlivý nebo infekční proces (např. Kaz), konzumace velkého množství sladkého cukru vytváří příznivé podmínky pro rozvoj houby, brání regeneraci.

  Při kojení se může v důsledku vývoje alergické reakce objevit bolest v krku. Neexistuje žádná výrazná bolest, ale je zde nepohodlí, sucho, bolest v krku, trhání, kašel a rýma. Symptomatická léčba antihistaminiky.

  Vlastnosti léčby krku laktací

  Při přirozeném krmení je důležité vyléčit bolest v krku co nejdříve. Tím se ušetří užívání škodlivých léků pro dítě a rozvoj možných komplikací u matky. Příčinu patologie by měl určit lékař, protože původcem infekční léze může být nejen virus, ale také bakterie nebo houba. Působí na ně různé léky a při samoléčení může být onemocnění velmi zhoršeno nesprávně vybraným lékem. Kromě toho odborník vysvětlí, co lze v této situaci vzít, v jakém množství a na jak dlouho.

  Během léčby krku kojením by užívání léků nemělo přesáhnout 3 dny. Pokud je to nutné, pokračujte v terapii delší dobu, a to iu schválených léků, měli byste zvážit možnost dočasného umělého krmení. Je také důležité dodržovat pitný režim, aby se snížila koncentrace toxinů v krvi a urychlilo se zotavení.

  Jak léčit krk při lékařském kojení?

  Často používali lokální léky, které vstupují do krevního řečiště v minimálním množství. Taková léčiva zmírňují bolest a zánět, zjemňují a obnovují sliznici. Patří sem farmaceutické tablety pro resorpci, aerosoly, spreje, výplachy, inhalace.

  Při laktaci lze léčbu krku provádět pomocí oprávněných lidových prostředků. Nejúčinnější je kombinace léků a lidových receptů. Farmaceutické výrobky by měl předepisovat lékař. Porušení dávky nebo trvání podávání je nežádoucí, protože neošetřená infekce se může proměnit v chronickou formu a nadměrné množství léků způsobí poškození zdraví dítěte..

  Seznam schválených léků je malý, ale dostatečný pro zmírnění bolesti a zmírnění zánětu. Kromě nich budete možná potřebovat léky na nachlazení, antipyretika, na potlačení kašle. Je vhodné léčit krk antibiotiky pouze v případě bakteriální povahy infekce. Takové léky nejsou kompatibilní s přirozeným krmením. Při předepisování antibakteriální léčby je třeba dočasně zastavit laktaci.

  Lízátka a prášky

  Tato skupina léků má lokální analgetický, protizánětlivý, zvláčňující účinek. Měli by se užít 1 hodinu po jídle. Rozpusťte pomalu, nepijte vodou. Po použití produktu můžete jíst po 1-3 hodinách, v závislosti na drogě.

  Hlavní pastilky a pilulky na bolest v krku umožňovaly HB:

  • lysobact - tablety pro resorpci lysozymem a pyridoxinem;
  • strepsils - pastilky s dichlorbenzylalkoholem a amylmetakresolem;
  • stopangin - bonbóny s thyrotricinem a benzokainem;
  • pharyngosept - tablety založené na ambazon monohydrátu;
  • sebedin - tablety s chlorhexidinem a kyselinou askorbovou;
  • Septolete - pastilky s benzalkoniumchloridem, levomentolem, máty peprné a eukalyptovými oleji, tymol;
  • septefril - tablety na bázi dekomethoxinu.

  Pozornost! Zneužívání v léčbě této skupiny léků je nežádoucí, protože většina z nich obsahuje velké množství chemických aromatických a aromatických přísad.

  Spreje

  S laktací pomohou různé aerosoly a spreje zmírnit bolest v krku. Mnoho z nich má antimikrobiální účinky, má analgetické a terapeutické účinky. Miramistin se používá k léčbě ústní dutiny, krku, nosních cest jako součást komplexní léčby. K dispozici ve formě řešení pro lokální aplikaci. Účinná látka - monohydrát benzyldimethylamoniumchloridu.

  Hexorální aerosol (založený na hexetidinu) je symptomatický lék na symptom bolesti. Má antivirové, antimykotické a antibakteriální účinky. Má mírný anestetický účinek na sliznici. Inhalipt aerosol obsahuje účinnější látky, proto by měl být používán s přirozeným krmením s opatrností.

  Pozornost! Po ošetření krku sprejem a aerosoly byste neměli pít a jíst alespoň 40 minut.

  Oplachovací přípravky

  Jeden z nejnebezpečnějších způsobů léčby krku matky během kojení je oplachování. Sůl a soda roztoky, odvary a infuze bylin jsou běžné. Z léků můžete kloktat s furatsilinem, jodinolem, hexoralem.

  Furacilin je dostupný ve formě tablet pro přípravu roztoku. Léčivá látka je nitrofurální. 1 PC. rozpusťte v 1 polévková lžíce. teplá voda, kloktat až 5krát denně. Výsledkem je, že bolest by se měla snížit, hnisavé zátky se umyly, zarudnutí mandlí prošlo.

  Jodinol je řešení pro místní a vnější použití na bázi jodu. Opláchnutí drogou se používá při chronické angíně. Jodinol působí jako antimikrobiální roztok. Při přirozeném krmení můžete použít, ale musíte sledovat reakci dítěte.

  Hexorální oplachování snižuje zánět, působí jako antimikrobiální látka. Má antibakteriální, protiplesňové a antivirové účinky. Je však třeba si uvědomit, že tento lék by neměl být spolknut..

  Alternativní metody léčby

  Při bolestech v krku pomocí HS se jako léčba používá výplach s bylinkami, inhalace páry, teplý a dostatečný nápoj s účinnými látkami. Používejte různé byliny s přirozeným krmením by se mělo používat opatrně, protože mohou u dítěte vyvolat silnou alergickou reakci. Nejběžnější oplach s odvarem heřmánkové lékárny. V případě hnisavého bolestí v krku můžete použít teplý roztok se sodou, solí a jódem.

  V noci je vhodné pít teplé mléko s medem nebo rozpuštěným tukem. Tento postup změkčí sliznici a bude mít antimikrobiální účinek. V případě kašle je nutné pít s přídavkem tuku. U nemocí nosohltanu je rovněž možné použít horké inhalace. Můžete si vzít odvar bylin pro ně nebo obyčejné brambory vařené v kůře.

  Na poznámku! Čistí ústní dutinu a tělo jako celek, vstřebává přírodní rostlinný olej. Dodržování této technologie zajistí trvalý výsledek. Nepoužívejte však spolknout použitý olej, protože to může vést k otravě..

  Inhalační léčba

  Z bolestí v krku s přirozeným krmením lze použít inhalace s fyziologickým roztokem, minerální vodou, miramistinem. Pokud to značka nebulizéru umožňuje, můžete do roztoků přidat 2-3 kapky éterického oleje eukalyptu. Používají se postupy k odstranění zánětu a bolesti, k čištění dýchacích cest.

  Kloktání s bylinkami

  Během procedury nemusíte roztok spolknout, takže nedojde k poškození zdraví dítěte. Pokud jde o byliny, které jsou obsaženy v jedné složce nebo ve směsi, hlavní věc je, že matka by na ně neměla být alergická. Nejčastěji se používá heřmánek, máta peprná, marshmallow, třezalka tečkovaná, fenykl.

  Chcete-li připravit vývar ve stejných proporcích, smíchejte heřmánku, třezalku tečkovanou, máta a kořen marshmallow. 2 lžíce. l kolekce vložena do termosky, nalijte vroucí vodu. Můžete nechat trvat na noci, a ráno používat podle pokynů. S touto infuzí vypláchněte 4krát denně.

  Zakázané léky a léčba krku u hepatitidy B

  Při předepisování terapeutické terapie přirozeným krmením je třeba vzít v úvahu nejen možnost užívání určitých léků, ale také možné kontraindikace u kojenců. Jakýkoli lék v anotaci, který naznačuje, že je zakázáno používat jej při kojení, by měl být z léčby ženy vyloučen nebo by měl být zvážen možnost dočasného zastavení hepatitidy..

  K léčbě krku a souvisejících příznaků nemůžete použít:

  • aspirin a jeho analogy;
  • antibiotika
  • lidové léčivé přípravky obsahující složky, které dítě netoleruje;
  • remantadin;
  • bromhexin;
  • grammidin.

  Prevence

  Hlavními opatřeními zaměřenými na vyloučení možnosti onemocnění jsou pečlivý přístup k sobě, absence podchlazení, přepracování, prodloužený stres. Vyvážená a výživná strava poskytne tělu kojící ženy všechny potřebné živiny a pomůže posílit imunitu. Venkovní procházky jsou také potřeba..

  Místnost musí splňovat hygienické normy. Denní mokré čištění a větrání sníží koncentraci patogenů ve vzduchu. Je také nutné pokračovat v přirozeném krmení, aby v případě onemocnění kojící matky mělo dítě ochranu. Dodržování přiměřeného pitného režimu je prevence virových infekcí.

  Bolest v krku se může objevit kdykoli. Vzhledem k neustálému přepracování a snížené imunitě trpí kojící žena tímto problémem častěji. Přirozené krmení není důvodem k odmítnutí léčby, existuje mnoho povolených léků a alternativních metod. Je důležité zabránit komplikacím..

  Bolest v krku s gv: co dělat?

  Každá matka se snaží kojit své dítě tak dlouho, jak je to možné, ale v tuto chvíli žádná žena není v bezpečí před nachlazením nebo infekčními chorobami. Zimní zima, podzimní deště a bláta, klimatizace v upchatých místnostech - tyto a mnoho dalších rizikových faktorů čeká na kojící matku na každém kroku. Proto mladá matka potřebuje vědět, jak chránit své zdraví, zejména jak léčit krk během kojení..

  Příčiny bolestí v krku

  Je dobré, když je lechtání v krku výsledkem běžného nachlazení, které může mladá matka vyzvednout na procházce za špatného počasí nebo namočit nohy na ulici. Bolest v krku s GV často ještě více oslabuje ochuzenou imunitu kojící ženy. Tělo prožívá stres, zhoršuje se chronická onemocnění a virus se šíří stále více. Proto je nezbytné přijmout opatření k okamžitému ošetření dýchacího systému, aby se zabránilo rozvoji komplexnějších onemocnění. Koneckonců, nepříjemné pocity v krku se mohou objevit v důsledku:

  1. angína (lékařský název - angína). Zákeřné onemocnění spočívá v tom, že se může objevit se zcela odlišnými příznaky - od jednoduchého zarudnutí a pocení až po vysokou teplotu a plak v hrdle. Aby se zabránilo rozvoji komplikací (především angina působí na srdce), uchylují se k antibiotické léčbě. Zde můžete zjistit, jak zacházet s bolestmi v krku kojící matce..
  2. zánět hrtanu. Nemoc pokračuje se závažnými komplikacemi - suchý kašel, chrapot a někdy i ztráta hlasu, u dětí dochází k útokům na udusení, zúžení hrtanu. Během léčby jsou účinné i lidové prostředky bez použití léků.
  3. zánět hltanu. Jedna z nejčastějších příčin bolestí v krku. Při poškození se lymfatické uzliny zvyšují, onemocnění je doprovázeno bolestmi hlavy, malátností, nízkou teplotou. První příznaky a začátek šíření infekce můžete zablokovat pomocí místní expozice pomocí některého z lidových prostředků. Léčba silnými léky nemusí být vůbec užitečná.
  4. plísňová infekce (drozd). Častěji se projevuje u novorozenců než u dospělých. Charakteristickým rysem je tvorba bílého plaku, vředů a bílého výboje. Léčba je léčena až po dalších studiích, aby se stanovila skutečná příčina onemocnění.

  Funkce léčby krku s gua

  Pro pečující matku je zdraví dítěte především, což znamená, že musíte přesně vědět, jak zacházet s krkem během kojení. Po průniku do těla dítěte způsobují aktivní složky léčiv vážné poškození jeho dalšímu vývoji, mohou u dítěte vyvolat alergie nebo otravu.

  Nestojí za to odstavovat novorozence,

  je to nejcennější jídlo pro dítě. S mateřským mlékem dostává dítě nejen živiny, ale také potřebné protilátky, které zabraňují infekci malého organismu. Jakmile se kojící žena cítí dobře a bolest v krku, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Terapeut provede přesnou diagnózu a předepíše potřebné léky, které mohou být užívány během kojení.

  Současně nezapomeňte na základní hygienická pravidla pro léčbu - při těsném kontaktu s dítětem by matka měla nosit masku. Během nemoci musí matka a dítě umýt ruce tak často, jak je to možné, protože mikroby a škodlivé bakterie, které mohou být přeneseny na dítě, se často usazují na rukou. Je lepší nahradit látkové kapesníky jednorázovými ubrousky, které by měly být ihned po použití vyhozeny, neukládejte je vedle dítěte. Nemoc pomine rychleji, pokud matka pozoruje odpočinek na posteli - příbuzní a příbuzní se o dítě mohou postarat a matka by měla více odpočívat a spát.

  Lékařské přípravky

  Léčba krku laktací pomocí léků je možná pouze na doporučení lékaře a za přísného dodržování pokynů. Ze všech možností léků by si matka měla vybrat vhodnou formu léků.

  Opláchněte

  Postup oplachování pomůže dezinfikovat sliznici a zmírnit zánět. Při kojení dítěte se doporučuje jako antiseptikum: chlorhexidin nebo furacilin. Zde je odpověď na otázku, jak se kloktat nachlazením a akutními infekcemi dýchacích cest. Malé doušky zředěného roztoku krčí několikrát denně krk. Tento postup zabíjí patogenní bakterie a snižuje bolest..

  Spreje

  Jeden z bezpečných léků pro kojence, protože tyto léky působí lokálně a nemění kvalitu mateřského mléka. Pokud je povoleno laktace: Hexoral, Cameton a Ingalipt. Spreje fungují dobře v kombinaci s oplachováním - po každém zákroku stojí za to postřikovat ústní dutinu, tj. Také je aplikovat několikrát denně.

  Pastilky

  Užitečné pastilky nebo prášky na krk nezaručují 100% zotavení. Pomohou trochu zmírnit bolest v krku a mírně zmírní fyzický stav pacienta. Pokud jsou povoleny stráže: Lizobakt, Strepsils, Stop Angina, Septolete. Tyto pastilky mohou být konzumovány v intervalech až 4 hodiny až 5 ks denně.

  Inhalace

  Jsou také bezpečné pro kojence a výplachy kvůli lokálním účinkům na krk. Pro inhalaci se používají éterické oleje nebo tradiční medicína. Pomohou vyčistit dýchací cesty, odstranit zánět a zmírnit bolest v krku..

  Homeopatie

  Moderní léčiva pomáhají zbavit se bolestí v krku, aniž by se uchylovaly k recepcím babičky, ale používaly homeopatické léky. Pokud se doporučuje kojení: Anginhel, Engistol, Tonsilotren, Influcid. Při použití těchto léků je zpravidla vhodné použít zvýšenou dávku k léčbě bolesti v krku během prvních 24 hodin. Homeopatie je bezpečná pro kojení, tyto prostředky pomohou odstranit zánět mandlí, chránit tělo před nachlazením a SARS.

  Lidové léky

  Mnoho matek, které nechtějí užívat žádné léky, se snaží léčit výhradně tradiční medicínou. Některé fondy jsou nejen účinné v boji proti této nemoci, ale jsou také dostupné pro rodinný rozpočet. Pokud používáte alternativní recepty, i když se objeví první příznaky, není eliminace onemocnění tak obtížná. Pro léčebné použití:

  1. Spousta teplého nápoje. Alergenní med, maliny a citron ale nepomáhají léčbě, ale sušené ovocné kompoty, ovocné nápoje, polibek nebo bylinné odvar. Pomáhá eliminovat potící mléko s máslem.
  2. Opláchněte. Naneste přírodní roztoky soli, jodu nebo sodu. Můžete přidat všechny tři komponenty nebo můžete alternativní řešení. Nebo pro opláchnutí použijte bylinnou tinkturu. Pak si vezmou sbírku bylin - lékárna heřmánek, měsíček, šalvěj, lipové květy (asi 1 polévková lžíce), přidají vroucí vodu, naplní směs, poté filtrují a opláchnou po dobu jednoho dne.
  3. Známá inhalace s vařenými brambory. Velmi účinný způsob čištění horních a dolních dýchacích cest.
  4. Komprimuje Tuto metodu byste neměli používat při vysoké tělesné teplotě nebo s hnisavým množstvím bolestí v krku. V jiných případech si vytvoří komprimaci alkoholu - namočí hadřík / gázu vodkou nebo alkoholem, nanese na krk a drží, dokud se necítí teplý.

  Nenechte proces hojení náhodou v naději, že všechno samo odejde. Bolest v krku může často vést k nebezpečným onemocněním nebo komplikacím na jiných orgánech. S takovým onemocněním se nestojí za to žertovat. Pro kojící ženu můžete vždy najít řadu opravných prostředků, které jsou povoleny pomocí GI a jsou bezpečné pro kojence. Hlavní věc je přistupovat k léčbě komplexně a okamžitě po zjištění prvních příznaků nemoci.

  Jak mohu léčit bolest v krku pro mámu při kojení?

  Příčiny bolesti v krku a příznaky

  Když má matka během kojení začne mít bolest v krku, je nutné určit příčinu tohoto jevu. To se stává hlavní podmínkou účinné terapie..

  Příčiny zánětlivých procesů jsou různé:

  1. Nachlazení, akutní respirační infekce během kojení se vyskytují se bolestí v krku, protože je ovlivněn horní dýchací trakt. K dispozici je také otok nosních dutin, výtok sliznice, zvýšení teploty těla, bolest hlavy a svalů. ARI vede ke vzniku laryngitidy a dalších komplikací.

  Faryngitida je charakterizována zánětem zadní stěny. U laryngitidy je postižena dolní část krku, hlas se úplně změní nebo zmizí. Tonzilitida se vyznačuje zánětem mandlí, pozoruje se na nich zvláštní bělavý povlak, situace se zhoršuje bolestí při polykání.

  1. Bakteriální infekce: mluvíme o streptokoku. Objeví se bílý plak, začíná angína. Je doprovázeno zvýšením teploty a malátností.
  2. Výskyt alergických reakcí během kojení. Bolest je mírná, bolest v krku, nepohodlí, touha po kašli, výtok z nosu, zarudnutí očí. Alergie se může vyskytnout na jakékoli dráždivé, i když to nebylo dříve. Příčinou je restrukturalizace hormonální rovnováhy v těle.
  3. Suchost uvnitř. Během topné sezóny vzduch uschne, sliznice se vyschne, zejména ráno, po spánku. V takovém případě se zvyšuje riziko mukózní infekce, protože ztrácí ochranné funkce.

  Důležité! Někdy není možné správně určit příčinu zánětu. To vyžaduje konzultaci s odborníkem. Správný lék, dávku a délku kurzu si vybere on.

  Vlastnosti léčby krku laktací

  Musíte se rozhodnout, co můžete vzít s kojením pro krční terapii. To lze provést samostatně, ale velmi pečlivě, kojení není čas na vlastní experimentování. Léčba problémů v krku kojením bere v úvahu doporučení:

  1. Nepřestávejte krmení. Někteří se mylně domnívají, že nemoc je důvodem k pozastavení laktace. Obavy jsou neopodstatněné, mléko není škodlivé, dítě není nakažené. Situaci zhoršuje přerušení krmení, protože u přírodních potravin dítě dostává látky nezbytné pro imunitu. S nemocí v matčině těle se interferon začíná tvořit po pěti dnech protilátky. Díky jídlu se dostanou k dítěti a posilují imunitní systém. Pro ženu znamená zastavení krmení výskyt stagnace v dýmkách a mastitidě. Výjimkou je případ vážného onemocnění, kdy jsou předepisovány silné léky, které nejsou kompatibilní s kojením. Mléko je vyjádřeno.
  2. Odborníci nabízejí další způsoby: jak pomoci vyléčit krk při kojení. Pijte hodně, pomáhá rychle odstraňovat toxiny, snižuje pravděpodobnost dehydratace, ke které dochází při zvyšování teploty.
  3. Vyjměte nepříjemné jídlo: slané, kořeněné.
  4. Dodržujte odpočinek v posteli. To je obtížné, protože péče o dítě vyžaduje hodně času a energie. Je vhodné využít pomoc blízkých. Nemoc přenášená na nohy vede ke komplikacím.
  5. Při krmení a komunikaci s dítětem používejte obvaz, dodržujte osobní hygienu (umyjte si ruce, očistěte nosní sliznici, vypláchněte hrtan, použijte jednorázové šátky).
  6. Udržujte v domě potřebnou teplotu, vlhkost.


  Bolest v krku - žádný důvod k zastavení kojení

  Jak jinak pomoci kojící matce?

  Existují obecná doporučení, která by měla být dodržena, pokud bolest v krku:

  • Spousta teplého nápoje. Je nutné zmírnit příznaky intoxikace a odstraňování toxinů z těla. Může to být obyčejná teplá voda, čaj, ovocné nápoje nebo kompoty.
  • Klid na lůžku. Pokud je to možné, odpočiňte si více, pokud máte někoho, kdo opustí vaše dítě. V ideálním případě by mělo být dítě po dobu nemoci vyzvednuto pouze ke krmení.
  • Pokračujte v kojení. Spolu s mlékem předáváte protilátky a interferon, které jsou pro něj nyní obzvláště nutné. I když se nakazí, onemocnění bude s mateřským mlékem mnohem snazší než bez něj..
  • Hygienická a karanténní pravidla. Ačkoli existuje spor ohledně vhodnosti nošení gázových dresinků, je lepší je nosit při blížícím se dítěti. Nezapomeňte si umýt ruce mýdlem, po dobu nemoci to musíte dělat častěji než obvykle. Pro čištění nosu je lepší používat jednorázové utěrky a okamžitě je vyhodit.
  • Antipyretika by měla být bezpečná. Během kojení jsou vhodné paracetamol a ibuprofen, ale nesnižujte teplotu pod 38 ° C.

  Takže jsme se naučili, jak zacházet s krkem kojící matky. A pokud onemocní, musíte rychle jednat a zahájit léčbu, aby infekce neklesla pod. Pak už nic nezastíní radost z mateřství.

  Jak léčit krk při lékařském kojení?

  Ošetření krku během laktace vyžaduje pečlivou analýzu. Když je identifikována příčina, musíte určit lék na bolest v krku, vyřešený kojením, po prostudování příbalové informace k lékům.

  Léčení krku kojením je povoleno samo o sobě, pokud je to možné, určuje příčinu zánětu. Pokud během 2-3 dnů zůstane situace stejná nebo se stav zhorší, doporučujeme vám poradit se s odborníkem.

  Existuje seznam povolených drog, jsou místní a orální, pronikají do přirozené stravy dítěte a nemohou mu ublížit. Ale i při používání schválených léků je nutné dávkování sledovat.

  Pokud je bolest doprovázena horečkou, zmírňuje se až po dosažení 38 °, zatímco se používají doporučené léky: Paracetamol, Ibuprofen.

  Lízátka a prášky

  Léky, které mají antiseptický účinek a odstraňují bolest, jsou lízátka z krku, pastilky doporučené pro kojení. Mají místní efekt. Neobsahují nebezpečné látky: Strepsils, Septolete, Stop Angina. Používá se po 4 hodinách. Po resorpci se nedoporučuje pít a jíst jídlo po dobu 2 hodin. Lizobakt se podává v tabletách z krku, doporučuje se HB v souladu s návodem k použití.

  Spreje

  Použití sprejů se používá k neutralizaci bolesti v krku během laktace. Během kojení neovlivňují přirozenou výživu kojence. Takové krční spreje jsou vhodné: Ingalipt, Miramistin, Hexoral, Horacept, Cameton. Mají protizánětlivé antimikrobiální vlastnosti. Před použitím opláchněte krk, aby se odstranil plak.

  Oplachovací přípravky

  Při kojení se matce také doporučuje léčit krk antiseptickými léky, které mohou kloktat. Použití furatsilinu a chlorhexidinu je povoleno. Opláchněte každé 3 hodiny. Ničí negativní flóru, omezují zánět, propouštějí bolest. Hexorální roztok se používá k propláchnutí a stříkání.

  Doporučení

  Kojící matka má bolest v krku, horečku, kašel, rýmu - co mám dělat? Pro takové příznaky je třeba dodržovat následující doporučení..

  Musíte udělat parní lázně, stejně jako inhalaci. Teplota by měla být snížena antipyretiky, které obsahují paracetamol a mohou se používat během kojení. Rovněž stojí za to vzít takové léky na všechny virové příznaky, které vyřeší kojící ženy..

  Musíte pít hodně teplé tekutiny, protože při jakémkoli virovém onemocnění je tělo dehydratováno, což zase negativně ovlivňuje laktaci..

  Alternativní metody léčby

  Od bolesti v krku s HS se účinně používají lidové metody:

  1. Pijte mléko s medem v teplé formě. V případě potřeby se doporučuje přidat 3-5 g másla. Není horký, silněji dráždí zánět sliznice.
  2. Použití obkladů. Namažte oblast krku eukalyptem nebo jedlovým olejem a zabalte ji do tepla.

  Inhalační léčba

  Při bolestech v krku během kojení se účinně používají inhalace. Jsou to bezpečné prostředky..

  1. Inhalace pomocí aromatických olejů z jedle, eukalyptu.
  2. Při nadýchání s vařenými brambory přidejte éterické oleje, pokud je to žádoucí.

  Kloktání s bylinkami

  Opláchnutí je efektivní způsob, jak se zbavit nemoci.

  1. Často používané opláchnutí: 220 ml vody, 10 g soli, 5 g sody. Opláchněte každé 2 hodiny. Pokud je to nutné, zavlažujte dutiny této kompozice. Používá se také k prevenci nemocí..
  2. Opláchněte bylinkami: heřmánek, ibišek, šalvěj, měsíček. Před použitím bylin byste se měli poradit ohledně přípustnosti použití. Některé byliny se pro HB nedoporučují. Bylinné poplatky jsou k dispozici v lékárnách..
  3. Pokud nejste alergičtí na včelařský produkt, vypláchněte jej propolisovou tinkturou zředěnou ve stejných částech vodou..
  4. Je velmi efektivní opláchnout alkoholovou tinkturou z ořechových příček (vlašských ořechů), zředěných ve stejných částech vodou. Opláchnutí alkoholovými tinktury není problémem, protože alkohol nevniká do krve a mléka.

  Zakázané léky a léčba krku u hepatitidy B

  Zánět v krku je často doprovázen malátností, bolestmi hlavy a vysokými teplotami v těle. Při krmení se nedoporučuje používat přípravky Analgin, Aspirin ke snížení teploty a odstranění bolesti.

  Samoléčení anginy pectoris je zakázáno. Nesprávné použití léku může poškodit matku a dítě a neúčinná léčba může vést k závažným komplikacím. Tetracyklinová antibiotika, sulfanilamid jsou zakázány. Jmenování perorálních antibakteriálních léků provádí výhradně specializovaný odborník.

  Prevence

  Prevence tohoto onemocnění je podobná SARS.

  1. Posílení ochranných funkcí těla.
  2. Kompletní vyvážená strava, zejména potraviny obohacené o vitamin C.
  3. Procházky pod širým nebem.
  4. Vyhněte se podchlazení v chladném období.
  5. Vyhněte se přeplněným místům, zejména během epidemie.
  6. Během epidemie, po návštěvě přeplněných míst, vypláchněte sliznici nosu a krku vodným roztokem soli a sody.
  7. Udržujte v obývacím pokoji potřebnou teplotu a vlhkost.

  Žádná matka se nemůže během období krmení pojistit proti nemocem a zánětům. Správné stanovení zdroje zánětu a včasné terapie však přinese požadovaný výsledek..

  Jak komunikovat se svým dítětem, když jste nemocní?

  Co dělat, když má kojící matka bolest v krku a další příznaky nemoci? V takovém případě byste měli dodržovat některá pravidla:

  Jak zacházet s krkem při kojení: postupy, režim a vhodné pilulky

  Bolest v krku se vyskytuje v důsledku infekce, alergií, onemocnění krku a v důsledku kašle nebo útoku zvracení. Každá podmínka vyžaduje vlastní léčbu. Pokud žena během nemoci krmí dítě, je třeba choulostivý přístup. Jak a jak zacházet s krkem kojící matky?

  Pokud jde o léčbu kojící ženy, pak je v každém případě nutná odborná pomoc. Lékař určí příčinu bolesti v krku a předepíše léky, které při vniknutí do mléka nepoškodí dítě. Ale existuje postup, který může matka vzít, aby se zotavila sama. Mluvíme o tzv. Léčbě „lidových prostředků“. Je pomocný a používá se jako doplněk k lékové terapii předepsané lékařem. Ale je to velmi efektivní.

  Pokud je zima

  Někdy se kombinace faktorů (snížená imunita během laktace, únava, podchlazení, nedostatek vitamínů skupiny A a B) stává důvodem, že kojící matka zchladne. Bolest v krku způsobuje nepohodlí, podráždění.

  Cítím se, že to může být šití, drcení, prasknutí. Stává se silnějším, když žena jí, vlaštovky. Bolest je umístěna vlevo, vpravo pokrývá celý povrch hltanu.

  Jak zacházet

  Když maminka onemocní a dítě je neklidné. Proto je včasné ošetření důležité jak pro ženy, tak pro drobky. Jak zacházet s krkem při kojení?

  • Pijte hodně. Je užitečné pít teplé mléko, šípkový vývar, kompot ze sušeného ovoce, můžete přidat malý zázvor do čaje nebo jiného nápoje.
  • Vitaminy A a B ve stravě. Právě tyto vitamíny ovlivňují stav sliznice. Jídlo by mělo zahrnovat produkty jako brambory, tvaroh, játra, brokolice, mořské řasy, obiloviny, ořechy, ryby, vejce. Musíte věnovat pozornost konzistenci vařeného jídla a jeho teplotě. Příliš kořeněná, slaná, horká nebo tvrdá, nakrájená na velké kousky, dráždí hrdlo a zesiluje bolest.
  • Opláchněte. Vhodný vývar heřmánku. A také soda: půl lžičky ve sklenici teplé vody. Můžete použít furatsilin a rozpustit dvě tablety znovu ve sklenici teplé vody.
  • Inhalace. Pro inhalaci se používá odvar eukalyptu - lžíce odvarů ve 300 ml vody.
  • Režim. A samozřejmě důležitým bodem v léčbě krku laktací je dodržování režimu, ve kterém bude kojící matce čas na odpočinek. Její manžel a příbuzní jí v tom pomohou..

  Pokud je to bolest v krku

  Když už mluvíme o léčbě anginy pectoris laktací, je důležité porozumět povaze nemoci. Angina - infekční onemocnění, při kterém se zanícují mandle. Může to být způsobeno viry nebo bakteriemi. K infekci dochází také vzdušnými kapičkami (když nemocný kýchne, kašle a vylučuje mikroorganismy), když jí nezpracované potraviny poseté mikroorganismy. Nebo s podchlazení, oslabenou imunitou, pokud jsou viry a bakterie již v těle.

  Když kojící matka narazí na bolest v krku, bolest v krku ve dne i v noci, je otok, teplota, slabost. Rostoucí teploty a zhoršující se podmínky vyžadují dohled a doporučení odborníka. Protože angína má řadu komplikací, například bakteriální angina, edém krku, sepse.

  Jak zacházet

  Léčení bolesti v krku u kojící matky se liší od léčby krku u kojící ženy s nachlazením. Léčba může být složitější a zdlouhavější, ale tonzilitida v mírné formě je léčena ambulantně. Co musíme udělat?

  • Pijte hodně a kloktat. Obecně je nutné intenzivně implementovat všechna doporučení, jak jsou popsána výše, při léčbě nachlazení.
  • Ošetřete hrdlo antibakteriálními spreje. Při léčbě bolesti v krku během kojení se Hexoral a Miramistin používají k léčbě krku a mandlí. Jsou bezpečné pro matky a jejich děti. Vstřikování a zavlažování se provádí několikrát denně..
  • Aplikujte antipyretika. Maminky mohou používat ibuprofen. Doporučuje se užít ihned po krmení. V tomto případě, pro příští aplikaci, obsah drogy v co největším tajnosti „dojde k ničemu“.
  • Make obklady. Polotlakový obklad v chrámu, zápěstí, podpaží také snižuje teplotu.
  • Sledujte polopenzi nebo odpočinek. Slabost a snížená imunita vyžadují doplnění.

  Jak zacházet s krkem kojící matky, pokud je příčinou osteochondróza

  Během těhotenství, porodu, nese dítě v náručí, páteř nese vážné zatížení. Kojící matka se cítí unavená a mění se v zádech a krku. Vyskytuje se exacerbace osteochondrózy. Bolest v krku a pocit „hrudky“ při polykání jsou častým příznakem exacerbace nemoci.

  Žena si toho nemusí být vědoma a myslí si, že bolest byla způsobena nachlazením. Pokud však léčba nepomůže, je zřejmé, že musíte identifikovat příčiny bolestí v krku. Co dělat?

  • Navštivte lékaře a proveďte diagnózu. Kromě zkoušky může odborník naplánovat zkoušku. Toto je MRI nebo radiografie. Na základě diagnózy lékař předepíše léčbu. Někdy se jedná o léky proti bolesti a zánětům a kojící vitamíny..
  • Trénujte svaly na krku. A doma můžete být úspěšně léčeni. Cvičte několikrát denně, abyste posílili svaly na krku: odpočívejte na dlani s čelo, levou tváří, pravou tváří a krkem. Je také důležité dát příležitost odpočívat na krku a páteři. Nezapomeňte si každý den vzít teplou relaxační koupel.

  Kašel a zvracení bolest

  Krk může bolet po silném mechanickém namáhání a namáhání. To se děje po útoku kašle nebo zvracení. V tomto případě vám pomůže teplý změkčující nápoj - mléko se lžičkou medu (pokud na to máma a dítě nemají alergickou reakci), mátový čaj.

  Pokud k problému přistupujete s myslí, bude pro dítě bezpečné i léčení krku během kojení. Krmení proto může a mělo by pokračovat. Pamatujte, že mléko chrání dítě před nemocí matky. A když teplota stoupne, nebude „shořet“ a nebude se „zhoršovat“. Někdy se chuť mění, ale tento jev s obvyklým režimem laktace rychle zmizí..

  Články O Neplodnosti