Hlavní Výživa

Kolik plen zaveze do nemocnice na 3 dny

Každá nastávající matka, která se brzy bude muset shromáždit v porodnici, přemýšlí o tom, jak si pro dítě vybrat plenku a kolik je třeba během jeho pobytu s matkou v nemocnici. Důležitou otázkou, která se obává nově mumifikovaných matek, je, zda jsou zakoupené plenky vhodné pro porodnici po propuštění, na jak dlouho bude dítě mít tuto velikost, lze je zakoupit v předstihu, což usnadňuje péči o dítě.

Je třeba objasnit, že zejména zdraví dítěte závisí také na správně použitých plenkách, protože správná velikost pro věk a hmotnost dítěte chrání jeho pokožku před kontaktem s tekutinou v pleně, zabraňuje tření a vyrážkám z plenek, takže se nedoporučuje kupovat si plenky předem ve velkém množství.

Tento článek bude užitečný pro těhotné ženy a nově narozené matky, které se chtějí dozvědět více o plenkách, o tom, kolik je třeba vzít do nemocnice a které stojí za to si vybrat.

Pravidla počítání

Aby bylo možné vypočítat požadovaný počet plen, musíte předběžně předpokládat, za jakou dobu tam budete muset zůstat. V mateřských nemocnicích je sledování ženy a dítěte během přirozeného porodu 3 až 5 dnů a při chirurgickém porodu může dosáhnout až 7 dnů. Ale to jsou pouze orientační období, budeme upřímní: nemůžete si být zcela jisti předem, jak se doručení uskuteční, stejně jako v období po porodu. Je nutné předem zajistit jiný vývoj situace. I v případě neplánovaných okolností zde nejsou žádné problémy, nemocnice zajišťuje okamžik, kdy žena nebo dítě potřebuje určité věci. Tento okamžik je vyřešen pomocí blízkých pracujících žen, které v případě potřeby mohou zprostředkovat potřebné věci a projít je zaměstnanci nemocnice. To bude nejlepší volba, protože přeprava velkých kufrů s věcmi do nemocnice není příliš pohodlná a snadná..

Nyní, pokud zhruba zjišťujete počet dní strávených v nemocnici, můžete spočítat, kolik plen bude novorozenec potřebovat denně. Obvykle musí dítě vyměnit plenu před každým krmením, tj. Každé 3 hodiny, protože k novorozeneckému vyprazdňování novorozence dochází poměrně často. Nezanedbávejte skutečnost, že k tomu může dojít po krmení.

V tomto ohledu je nutné předvídat nepředvídané situace a „házet“ 2-3 plenky do rezervy shora shora. Díky tomuto výpočtu se ukázalo, že dítě potřebuje 8-10 plenek denně.

Úspora plenek není cestou ven. Důvodem je skutečnost, že čím menší je novorozenec ve vlhké pleně, tím menší je pravděpodobnost, že se u dítěte setká s kožními problémy. Pokud má dítě plenkovou dermatitidu, musíte si koupit speciální krémy, které ho vyléčí. V tomto případě ušetříte nejen peníze, ale také utratíte peníze za nákup krému, který není levný.

S přihlédnutím ke všem kritériím pro každodenní potřebu plenek, s přihlédnutím k běžně prováděnému a současně přirozenému porodu, můžeme orientovat, že s největší pravděpodobností během pobytu v nemocnici bude mít dítě dost malé balení, které se skládá z 27–33 kusů plenek. V tomto případě, pokud nemůžete najít malý balíček, který je vhodný pro nemocnici, můžete použít velký balíček, rozdělit jej na správné množství a nejprve odstranit plenky pro nemocnici v samostatném balení. Plenky nevyžadují žádné sterilní balení, takže se nemusíte starat o zajištění sterility. Také, pokud existuje potřeba plen, nezapomeňte na blízké, kteří se mohou postarat o správný počet plenek pro dítě a, jak bylo uvedeno výše, mohou projít personálem nemocnice.

Novorozence může být čas od času zabalena bez plenky, čímž se uvolní jemná pokožka dítěte (není to jen možné, ale nutné). V tomto případě se spotřeba sníží na 3-5 kusů denně. Zároveň je důležité vzít v úvahu možnost vaší mateřské nemocnice poskytnout dětem plenky v plné výši.

Pokud mateřská nemocnice dětem neposkytuje plenky, měli byste si je vzít s sebou. To je pro dítě jen nezbytná věc, i když ho nemáte v plánu.

Existuje velké množství mateřských nemocnic, jejichž lékaři jsou proti používání plen na jedno použití; v takových zařízeních budete mít plně k dispozici plenky. V některých porodnicích však dávají 10 nebo 15 plenek jednomu dítěti, v tomto případě nebude vydávání plenek fungovat. Nejlepší možností je střídání. Plenky pro opakované použití mohou být také vyrobeny z plenek, které vás chrání před podrážděním a vyrážkami z plenek na kůži dítěte..

Ve skutečnosti se každá matka setkává s vyrážkou z plenek, protože meconium (původní kanál), které má lepkavou konzistenci, zanechává ve velkém množství kojenců. Ujistěte se, že si dítě před nasazením plenky umylo. Doporučuje se také předem namazat pokožku pod plenu speciálním krémem nebo použít prášek.

Je důležité zmínit velikost plen pro novorozence. To přímo závisí na hmotnosti dítěte. Takže pro děti o hmotnosti 2-5 kg ​​je vhodná první velikost, pro větší děti (3-6 kg) - druhá velikost. Nezapomeňte pečlivě otáčet pleny druhé velikosti, aby se hojila pupeční rána, kterou nelze blokovat (na plenkách první velikosti je obvykle pro tyto účely výřez). Musíte si pečlivě vybrat plenky pro dítě, jinak se nebudete moci vyhnout problémům, jako je mokrý zadek a tření, těžká vyrážka a podráždění plenky..

Pro velmi malé děti si nemůžete koupit ochucené pleny nebo plenky s dodatečnou impregnací, abyste se následně vyhnuli alergické reakci. V opačném případě ztratíte peníze utratené za produkt a také budete muset s dítětem zacházet velmi dlouho.

Měli byste si také vybrat plenky, na kterých jsou zvláštní strany, budou vás a vaše dítě chránit před tokem volných stolic (tento bod je zvláště důležitý pro novorozence, protože je obtížnější vyměnit oblečení a prát je).

Ukládání

Okamžitým nákupem obrovského balení plenek můžete ušetřit spoustu peněz. Ale nespěchejte tak, pokud jde o novorozence.

Zpočátku dítě přibírá na váze zrychleným tempem: až 1 kg za měsíc. Na plenkách druhé velikosti je uvedena maximální hmotnost 6 kg - jeho dítě může dosáhnout života již 2 až 3 měsíce. Kromě toho se nejprve musí značka neustále měnit a pokoušet se najít svou vlastní, na které nedochází k zánětům, vyrážkám a jiným alergickým reakcím. První měsíce života dítěte jsou neustálé vyhledávání a zásobování velkým množstvím hygienických produktů stejné značky rozhodně nestojí za to.

Můžete zkusit zakoupit několik plenek různých značek. Nyní je možné je zakoupit jednotlivě, například v dětském obchodě nebo lékárně. Můžete se tedy rozhodnout a vybrat pro vás nejvhodnější. Vysoká cena plenek neznamená vždy, že jsou nejlepší. Musíte se podívat na kožní reakce vašeho dítěte.

Moderní pleny jsou pro rodiče skvělým záchranářem: dobrý noční spánek, schopnost jít na návštěvu, jízda v autosedačce bez „nehod“ a každodenní mytí. Málokdo si dokáže představit, jak to udělat bez nich a jak se nám naše matky dokázaly vychovat.

Plenky s plenkami dnes zabírají celou sekci v jakémkoli velkém supermarketu. A s nárůstem nabídky se výběr stává stále obtížnějším. A tady je jedno řešení - pokus a omyl.

Z osobní zkušenosti žen při porodu: na poporodním oddělení se matky rychle uhodly, že si vymění pleny a shromáždí sbírku různých značek. Skvělý a bezplatný způsob, jak hodnotit všechny dostupné možnosti. Kromě toho jsou v mnoha porodnicích mateřským ženám poskytovány propagační sady se vzorky dětských výrobků. Vždy mají plenky: jeden nebo dva, někdy i celé malé balíčky od různých výrobců.

Bez ohledu na to, kolik chcete koupit tu obrovskou sadu plenek s velkými úsporami - přemýšlejte o tom. Možná polovina zůstane nevyužita. Nebo dokonce celá věc: pokud se u této značky objeví alergická reakce nebo plenky, anatomicky se nevejdou a unikají. Tyto obrovské balíčky budete moci získat později, když vyberete nejlepší možnost a dítě přibírá na váze ne tak rychlým tempem.

Na základě našich doporučení můžete snadno spočítat, kolik plenek musíte vzít do nemocnice a které. Nezapomeňte, že pohodlí vašeho dítěte je klíčem k vaší klidu, proto si nemusíte šetřit čas ani peníze, abyste pro něj vybrali tu nejlepší možnost..

O tom, kolik plen potřebuje novorozenec denně, kolik vzít do nemocnice a jak často je měnit, viz následující video.

Jak si vybrat plenky pro novorozence

Jaké jsou nejlepší pleny pro novorozence? Konzultace rodičů nedospěje ke konsensu, protože Nejen zkušenosti a osobní preference se liší pro každého, ale také reakce nejdůležitějších odborníků - samotných dětí.

Bohužel, zarudnutí kůže a vyrážky na ní je běžným jevem a je nemožné identifikovat nejvhodnější pleny pro vaše dítě jinak než na základě zkušeností.

Specialisté internetového obchodu Daughter-Sonochka sestavili hodnocení nejoblíbenějších plen pro novorozence a připravili podrobný popis každé položky a nabídli také seznámení s doporučeními pro výběr správných plen pro vaše dítě. Značky jsme zařadili od nejpopulárnějších k nejméně oblíbeným..

Pampers: jemně a spolehlivě

Zaslouženě nejoblíbenější značka od Procter & Gamble, průkopníka ve výrobě plen na jedno použití pro kojence. Rodiče hodnotí tento produkt velmi vysoko. Zaprvé, orientace výrobce na dítě v každém okamžiku jeho životních úplatků. Plienky Pampers pro novorozence mají tedy svá specifika a nejpřesněji uspokojují potřeby rodičů a dítěte v čisté povlečení, suché pokožce, pohodlí při výměně a pohodlí při pobytu v nich..

Pampers New Baby-Dry NewBorn jsou určeny pro děti s hmotností od 2 do 5 kg (1 velikost). Značka „Dry“ znamená, že jsou tyto pleny vybaveny super absorpční vrstvou a zaručují až 12 hodin klidného a pohodlného spánku. Pro velké děti, které se narodí s hmotností pravděpodobně vyšší než 3 kg, je lepší koupit následující plenky (č. 2), Pampers New Baby-Dry Mini pro děti o hmotnosti od 3 do 6 kg.

Jedná se o dokonale měkké, prodyšné pleny navržené tak, aby vyhovovaly potřebám dítěte. Mezi výhody plen Pampers New Baby patří:

 • vysoce kvalitní absorpční vrstva
 • dobré větrání
 • bezpečné uložení díky elastickým bočním vložkám
 • gumové pásky na nohou, zabraňující úniku
 • rovnoměrné rozložení vlhkosti
 • ochranné mléko
 • velmi pohodlné opakovaně použitelné suchý zip
 • příjemná cena

Další produktovou řadu této značky se jmenuje Pampers Premium Care. Rodiče o nich mluví jen superlativy: nejlepší! Proč jsou tak dobří? Plenky Premium jsou:

 • jedinečná absorpční stolice se špičkou ze síťoviny
 • extrémní měkkost srovnatelná s přírodní bavlnou
 • elastické boční stěny a upevňovací prvky, které umožňují perfektní přilnutí pleny
 • dobrá ventilace díky prodyšné konstrukci pleny
 • vynikající nasákavost
 • pupeční prstencová drážka
 • indikátor vlhkosti
 • impregnace dětskou pleťovou vodou

Velikosti od 2 do 5 kg Pampers Premium Care 1 NewBorn jsou vhodné pro nejmenší a pro děti od 3 do 6 kg Pampers Premium Care 2 Mini. U plenek Premium je pouze jedna nevýhoda: poměrně vysoká cena. Také v řadě Premium jsou k dispozici plenky velikosti 0 pro předčasně narozené děti do hmotnosti 2,5 kg: Pampers Premium Care 0.

Výsledek průzkumu

 • Pampers - 43%
 • Merries - 23%
 • Huggies - 15%
 • Moony - 6%
 • Libero - 5%
 • Další značky - 8%

Merries: prvotřídní měkkost

Japonské plenky Merries od společnosti Kao Corporation mají vyhrazený okruh fanoušků mezi rodiči. Navzdory relativně vysokým nákladům se kupující domnívají, že je to více než ospravedlněno pohodlím dítěte. Plenky obsahují přírodní bavlnu a tyto pleny jsou velmi měkké a příjemné na dotek..

Mezi výhody Merries patří:

 • přírodní složení
 • vynikající nasákavost
 • dobrá prodyšnost
 • jedná se o velmi tenké pleny
 • opakovaně použitelné pásky na suchý zip zajišťují dobré držení
 • elastické boční stěny (odpovědné za dobré padnutí)
 • gumové pásky na manžetách (určené k prevenci úniků a udržení volné stoličky)
 • vhodný indikátor plnění

Pro kojence s hmotností do 5 kg jsou vhodné plenky Merries NB. Další velikost - Merries S - je určena pro děti s hmotností od 4 do 8 kg.

Hlavní nevýhodou Merries pro novorozence je nedostatek pružnosti na zádech, který vede k procházení a prosakování pleny, ale tento problém je relevantnější pro dívky než pro chlapce a pro hubená miminka. To je také věřil, že Merries jsou mírně poddimenzované; to platí, když se používá pro baculaté děti.

Nadprůměrná cena zužuje nabídku kupujících plen pro tuto značku. Jedná se o nejdražší japonské plenky..

Huggies: rozpočet a pohodlí

Huggies od Kimberly-Clark Worldwide, Inc. milovali mnoho rodičů za velmi dostupnou cenu a zároveň - dobrá kvalita, i když jejich recenze jsou protichůdné. Někdo kupuje pouze produkty této značky, zatímco jiní, kteří to zkusili jednou, navždy odmítají Huggies. V sérii pro novorozence jsou recenze obvykle pozitivní.

Plenky Huggies jsou na vnější straně relativně husté, ale uvnitř měkký materiál. Charakteristické rysy:

 • elastický pas, který zabraňuje úniku a poskytuje dobré přilnutí
 • ochranné gumy a měkké manžetové bariéry kolem nohou
 • těsné spojovací prvky
 • zajímavý design
 • malý "krok" v každé velikosti, který vám umožní najít vlastní plenu co nejpřesněji
 • dobrá nasákavost
 • zápach je slabý nebo chybí
 • opakovaně použitelný suchý zip

Huggies Classic 2 velikosti jsou vhodné pro novorozence od 3 kg (pro děti 3-6 kg). To jsou dobré plenky za málo peněz..

Velikost Huggies Elite Soft 1 (do 5 kg) je požadována pro novorozence, ale velká děti mohou používat velikosti Huggies Elite Soft 2 (pro děti od 4 do 7 kg). Tato linie je umístěna jako prémiový produkt. Důraz je kladen na měkkost a zlepšené odstraňování vlhkosti a uvolněných stolic z pokožky dítěte. Tato řada je k dispozici ve všech velikostech, od 1 do 5.

 • vrstva podložky pro měkkost
 • účinné odstranění vlhkosti a uvolněných stoliček z pokožky dítěte
 • rychlá absorpce
 • jednoduché a snadné zapínání
 • obsahuje přírodní bavlnu
 • dobré větrání zajišťuje proudění vzduchu do pokožky
 • elastický pás zaručuje dobré uchycení, což znamená dobré uchycení a žádné prosakování dozadu
 • je zde indikátor obsazenosti
 • velkolepý design
 • kapsa na židli, zabraňující úniku přes horní okraj.

Dada Premium: vysoká kvalita a úspory v každém balení

Polské pleny Dada kombinují vynikající kvalitu a přiměřené náklady, které samozřejmě nemohou, ale potěší rodiče. Jsou o něco větší, takže se doporučuje vzít velikost velikosti nebo předchozí velikosti. Pro novorozence jsou pleny této značky vhodné 1 (od 2 do 4 kg) a 2 velikosti (od 3 do 6 kg), ale vzhledem k jejich velké velikosti je pravděpodobnost, že se dítě přesně vejde, větší.

Kvalitní fit na nohou díky dvěma gumovým páskům na manžetě.

 • měkké zvenčí i uvnitř
 • docela tenké
 • dobrý design
 • bez zápachu
 • široký opakovaně použitelný suchý zip
 • rovnoměrné rozložení absorpční vrstvy po navlhčení
 • dokonale připevněné na dítě a neklouzejte
 • velmi pěkné náklady

Z nedostatků - na zádech není guma, takže jsou možné netěsnosti s přeplněnou plenkou; na vnitřním povrchu není žádná síťovina, na rozdíl od mnoha plen pro novorozence, která zabraňuje pokožce dítěte v kontaktu s volnými stoličkami. Ale díky velmi přijatelné ceně ve srovnání s jinými plenkami je Dada velmi populární produkt.

Moony: „nejtišší“ plenka

Japonské plenky Moony vyrobené Unicharm Corporation jsou v dobré poptávce. Pro nejmenší jsou vybrány plenky Moony NB (pro děti do 5 kg) a pro velké novorozence Moony S (4-8 kg).

Vlastnosti plenek Moony:

 • nejrychlejší absorpce
 • v daných velikostech pleny je vybrání pro pupek
 • velmi měkké
 • Značky s čísly na opasku pro správné upevnění na suchý zip
 • měkký elastický pásek zabraňuje úniku a dokonale fixuje plenu podle obrázku
 • je zde indikátor obsazenosti
 • vynikající prodyšnost
 • velmi tichý opakovaně použitelný suchý zip
 • speciální antiseptická přirozená impregnace vnitřní vrstvy
 • existuje zvláštní vybrání pro odstranění tekuté nebo polotekuté stoličky z pokožky dítěte

Ze všech japonských plenek je Moony nejdostupnější (pro srovnání jsme použili ceny velkých balíčků plenek velikosti NB 90 ks. Od Merries, Moony a Goon v internetovém obchodě „Dcery a synové“ v době psaní).

Libero: sestava novorozence

Spíše rozšířené plenky Libero pronajímá společnost „SSi Hygiene Products Russia“. Pro nejmenší je zde speciální řada pro novorozence Libero Newborn ve třech velikostech:

 • Libero Newborn 0 pro předčasně narozené děti do hmotnosti 2,5 kg
 • Libero Newborn 1 (2 až 5 kg)
 • Libero Newborn 2 (3 až 6 kg)

Buněčná struktura vnitřní vrstvy přiléhající k pokožce dítěte je navržena tak, aby co nejdříve odstranila tekutinu z kůže dítěte, včetně uvolněných stoliček..

Charakteristika plenek v této sérii:

 • prodyšnost
 • dobrá nasákavost
 • indikátor vlhkosti
 • elastický pas
 • zadní boční vložky
 • sedět na dítěti
 • tenký a měkký
 • s opakovaně použitelným suchým zipem
 • bez zápachu
 • v oblasti pupku - transparentní prodyšný materiál
 • diskrétní design; dva různé vzory v každém balení

Libero Everyday 2 pro děti s hmotností od 3 do 6 kg s heřmánkem a extraktem z aloe vera je také vhodné použít, pokud se novorozenec narodil s hmotností vyšší než 3 kg. Jedná se o plenky s dobrou fixací, elastické na zádech a kolem nohou, což vám umožní úspěšně upevnit plenku na dítě a zabránit nepříjemným únikům. Jsou poměrně tenké a rychle absorbují vlhkost..

Goon: pohodlí dítěte

V Japonsku a daleko za jeho hranicemi jsou vysoce ceněny dětské plenky Goon od japonské prémiové společnosti Daio Paper. U novorozenců se nejčastěji získává Goon NB (do 5 kg); pro velmi velké děti zvolte velikost Goon S (od 4 do 8 kg).

Ve srovnání s Merries jsou Goonovy pleny o něco silnější a hustší, ale poskytují rychlou absorpci. Vnitřní povrch je porézní, kvalitativně izoluje volné stoličky od pokožky dítěte. Plienkový pás - s číslovkami, které vám umožňují fixovat suchý zip vždy na stejném místě, aniž byste táhli bříško dítěte. K dispozici je vnitřní ochrana proti únikům - měkká páska určená k zajištění čistoty a suchosti, když dítě spí na boku.

Vlastnosti Goonových plenek:

 • rychlá nasákavost
 • absorbovat velký objem
 • opakovaně použitelný suchý zip
 • je zde indikátor obsazenosti
 • vynikající prodyšnost
 • elastická gumová páska poskytuje dobré uchycení

Poloha jako plenky vyrobené z ekologických materiálů. Co se týče nákladů, všech „Japonců“ v našem žebříčku jsou Goonovi střední.

Existuje další řada plenek této společnosti - Goon Premium. Jejich vlastnosti:

 • zvýšená nasákavost ve srovnání s jinými "japonskými", včetně Pokračuj
 • super měkké
 • ne nejtenčí, ale kvůli jemnosti se tato nuance nepovažuje za nevýhodu
 • široký opakovaně použitelný suchý zip
 • pohodlný indikátor plnění pleny
 • velkolepý design
 • naprostá absence zápachu

Helen Harper: volba rozpočtu

Plenky Helen Harper jsou vyráběny belgickou společností Ontex International. Díky slušné kvalitě jsou tyto pleny velmi populární mezi kupujícími "Daughter-Son".

Toto je jediná značka v našem žebříčku, která vyrábí plenky pro předčasně narozené děti nejmenší velikosti. Plenky Helen Harper Before New Born jsou určeny pro kojence narozené s hmotností od 1 do 3 kg, ale zákazníci si uvědomují, že jsou malé, a děti, které s hmotností asi 1,5–1,8 kg, potřebují plenu jiné velikosti, t. E. do 3 kg deklarovaného produktu nedosahuje.

Existují dvě produktové řady Helen Harper: Soft & Dry a Air Comfort.

Pro novorozence je vhodná Helen Harper Soft & Dry Nově narozená (1 velikost, 2-5 kg). Pro větší děti si vyberte 2 velikosti, 3–6 kg, Helen Harper Soft & Dry Mini.

Plenky Helen Harper Air Comfort jsou méně běžné. V této řadě není žádný produkt specificky pro novorozence, ale je zde velikost Mini, tzn. pro děti o hmotnosti od 3 do 6 kg, které lze použít také pro velké děti. Doplněk extraktu z Aloe vera - další příspěvek k péči o pokožku dítěte.

Rozdíl mezi plenkami těchto linií je malý: existují malé rozdíly v tloušťce a stylu; Hlavním rozdílem je design. Ale obecně, jako v případě většiny plen, je dobré si to vyzkoušet sami a vybrat si nejlepší plenky pro pohodlí a rodinný rozpočet dítěte.

 • dobře absorbovat tekutinu
 • elastický v pase zajišťuje dobré uchycení
 • kvalitní suchý zip
 • dobrá cena

Bella Baby Happy: cenově dostupné a vysoce kvalitní - je to možné?

Plienky Bella Baby se nazývají Happy. Možnost, ve všech ohledech blízko Helen Harper. Mnoho rodičů na vědomí: navzdory poměrně nízkým nákladům není Happy nižší než mnoho významných (a dražších) protějšků.

Mezi výhody těchto plenek patří:

 • dobrá nasákavost
 • horní přední část pleny je pohodlně zastrčená
 • žádný hmatatelný zápach
 • pupeční zářez (u velikostí 0 a 1)
 • jemný design
 • přijatelné náklady

Bella Baby Happy pro novorozence je prezentována v několika velikostech. Velikost Happy Before Newborn 0 - pro předčasně narozené děti vážící méně než 2 kg. Podle recenzí zákazníků bude tato velikost sedět na dítěti s hmotností vyšší než 1 kg.

Happy Newborn (1 velikost) je určen pro děti s hmotností od 2 do 5 kg. A pouze velmi velkým dětem se doporučuje, aby okamžitě skočily na velikost 2 a koupily si plenky Happy Mini pro kojence o hmotnosti 3 až 6 kg.

Plenky pro opakované použití

Stojí mnohem víc než jednorázové, ale úspory v jejich použití jsou zřejmé: zakoupí se 5-6 jednorázových plenek a balení pro vložky je s nimi. Všechny součásti v pračce jsou vymazány.

Měkké, vyrobené z přírodních tkanin, nezpůsobují dětem žádné nepohodlí a nedotýkají jemnou pokožku dítěte. Plenky pro opakované použití se často stávají jedinou vhodnou volbou pro alergické děti, u kterých se u všech osvědčených jednorázových plenek objeví vyrážka a podráždění. Mnoho rodičů má však sklon věřit, že v počátečním stádiu, nejméně do tří měsíců, je stále vhodnější používat jednorázové plenky. Vzhledem k tomu, že opakovaně použitelný analog může „růst“, lze jej snadno odložit pro pozdější použití.

Rodiče zpravidla nenavštěvují plenky pro opakované použití od okamžiku, kdy se narodili, ale produktová řada Nepromokashka zahrnuje také plenky pro nejmenší: děti o hmotnosti od 2 do 5 kg, tj. - novorozenci. Plenka Stay Dry XS je přesně to, co potřebujete pro ty nejmenší.

Názor odborníka

„Výběr plenek je čistě individuální záležitostí. Pravděpodobně žádný jiný nákup nezpůsobí tolik kontroverze a diskuse jako plenky. Někteří si užívají velmi cenově dostupnou Happy a Helen Harper, jiní věří, že není nic lepšího než Pampers, zatímco jiní trvají na tom, aby používali výhradně japonské plenky - Goon, Moony nebo Merries - vysoce kvalitní, ale také velmi drahé. ““.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Antonova Ekaterina

Plenky Tipy

 • Nespěchejte na zásoby na plenkách před narozením dítěte: i když to není vaše první dítě, nemůžete s jistotou vědět, která značka bude pracovat nejlépe. Nejlepší volbou je nákup plenek různých značek jednotlivě v lékárnách. Takže se samozřejmě ukázalo, že je o něco dražší než nákup v sériích, ale tímto způsobem rychle vyzvednete požadovanou velikost a značku a nezačínáte si rozmýšlet o tom, kam nasadit své oblíbené předměty. Plenky různých značek se zpravidla dávají k testování v mateřské nemocnici pro reklamní účely.
 • Určete velikost. Na posledním ultrazvuku důrazně doporučujeme zjistit, kolik dítě váží: to vám umožní přesněji vypočítat správnou velikost plenek, které si vezmete s sebou do nemocnice.
 • Čistá plet. Samozřejmě byste měli okamžitě zlikvidovat plenky, které způsobují podráždění, ať už se jedná o vyrážku nebo zarudnutí, okamžitě si umyjte kůži a použijte speciální zklidňující krém.
 • Úspory - ve velkých balíčcích. Pokud jste se rozhodli pro značku, která je pro vás nejvhodnější, doporučujeme vám zakoupit si plenky ve velkých svazcích - to je levnější než malé, zejména proto, že i velké obaly se spotřebovávají velmi rychle. Ale nespěchejte, abyste si koupili „pro růst“: zpravidla se plenky různých věkových kategorií, dokonce i od jednoho výrobce, mohou výrazně lišit, proto často dochází k tomu, že když vyroste z jedné velikosti, musíte přejít na jinou značku.

zjištění

Každý obchod nabízí dobrý výběr plen pro novorozence a starší děti. Ale jak dát přednost, zejména pokud rodiče jen čekají na své prvorozené?

Bohužel neexistuje jediné řešení, které by vyhovovalo naprosto každému. Je pravděpodobnější, že vaše dítě bude těžit z prémiových plenek: Pampers Premium Care nebo Merries. Japonské plenky mají dobrou pověst: Moony a Goon. Problém výběru je částečně vyřešen pomocí sond, které jsou distribuovány matkám v nemocnici. Mnoho lidí ani nedostává plenky v porodnici a je docela nákladné se sadou sond, přičemž vyřeší otázku volby pro nejbližší budoucnost.

Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům poskytnout nejen dobrý výběr plenek pro každý vkus, ale také radu ohledně jejich výběru.

Kolik plenek vzít do nemocnice

Nejprve mluvíme o dětské hygieně. K řádnému provádění hygienických postupů je třeba zásobit:

 • Plenky nejmenší velikosti;
 • Mokré ubrousky pro novorozence;
 • Plenky na jedno použití.

Když počítáte, kolik plen je třeba vzít v nemocnici, můžete se zaměřit na následující informace: v průměru jsou matka a dítě ve zdravotnickém zařízení 4-5 dní a plenky se mění 5-6krát denně.

Další otázka zní: „Jaké plenky jsou nejlepší pro novorozence?“ A odpověď je základní požadavky na plenky. Konkrétně by produkt měl:

 • Rychle absorbujte vlhkost a minimalizujte dobu kontaktu vylučování dítěte s pokožkou.
 • Nenechávejte vlhkost.
 • Buďte pohodlní, nemyjte si nohy.
 • Buďte hypoalergenní.
 • Mít spolehlivé mušky, které lze několikrát rozepnout a upevnit.

Pokud nemáte zkušenosti s používáním plenek různých společností, budete muset jít svou vlastní cestou „pokusu a omylu“. Pro urychlení hledání jediné správné odpovědi na otázku, které pleny si v nemocnici vezmete a v budoucnu je používejte, doporučujeme, abyste produkty okamžitě vyzkoušeli pro novorozence anglické značky Lovular..

Seznam potřebných věcí pro novorozence v nemocnici

 • Pleny Tkanina je lepší vzít ve stejných proporcích tenká a flanelová. Pokud jste zastáncem swaddlingu, doporučujeme si vzít alespoň jednu pletenou plenu. Nezapomeňte do "alarmujícího" kufru pro porodnici vložit několik jednorázových absorpčních plen.
 • Kosmetika pro péči a hygienu (prášek, olej, mýdlo, vlhké ubrousky pro děti, krém na pleny).
 • Plenky (velikost novorozenců je lepší vzít S). Pokud dítě váží méně než 2,5 kg, je lepší vzít velikost plenek NB
 • Oblečení. Neexistuje univerzální rada ohledně počtu oděvů. Je nutné se zaměřit na teplotu (zima, léto), na podmínky v místnosti (horké, chladné). V každém případě by dítě mělo mít 3-4 sady oblečení, čepice a ponožky.
 • Deka. Pokud jdete do nemocnice ve výšce léta, může jako přikrývka sloužit ručník nebo flanelová plenka..
 • Láhev s nejmenším dudlíkem.
 • Dummy.
 • Obálka na výtažku nebo slavnostní plenka (přikrývka) a stuha.

Sterilní pleny

V otázce, kolik plen je třeba vzít do nemocnice, je důležité si uvědomit potřebu používání sterilních přípravků. Toto je další měřítko spolehlivé ochrany pupeční rány..

LOVULAR sterilní plenky se dodávají v malých obalech, které se spotřebují do 3–4 dnů - právě v době, kdy je zvláště důležité chránit ránu. Během této doby zůstanou sterilní vlastnosti plenek.

Sterilita výrazně snižuje možnost rychlé proliferace bakterií, což příznivě ovlivňuje hojení pupeční rány.

Jaké plenky jsou nejlepší pro novorozence

Na policích dětských obchodů je široký výběr plen. Všechny jsou odlišné, přestože plní stejnou funkci. Chcete-li zjistit, které pleny jsou nejlepší pro novorozence, doporučujeme vám seznámit se s jejich složením a pravidly použití.

Složení plen pro novorozence

Moderní plenky se skládají ze 3 vrstev - vnější, střední a vnitřní. Vnější vrstva umožňuje průchod vlhkosti, střední vrstva ji drží a vnitřní vrstva chrání před prosakováním. Při výrobě plenek se používá celulóza nebo syntetický gelovací materiál..

Rozdíl mezi těmito dvěma složkami je schopnost absorbovat a zadržovat vlhkost. V této „soutěži“ gel bezpochyby vyhrává. Je schopen absorbovat 10krát více tekutiny než celulóza. Kůže dítěte v takové plence tak zůstane suchá déle.

Plenky poškozují chlapce a dívky

Pediatrové tvrdí, že plenky nepoškozují dítě. A nejnovější výzkum Pediatrického ústavu Ruské akademie lékařských věd zcela odhalil zvěsti o plenkách na jedno použití. Nevyvolávají vývoj:

 • mužská neplodnost;
 • cystitida u dívek;
 • zakřivení nohou.

Plenky také nekomplikují proces zvyknutí dítěte na banku. Vyrážka a plenka vyrážka se vyskytuje v důsledku nesprávného výběru nebo použití plen.

Jaké plenky je lepší vzít do nemocnice

Chcete-li najít vhodné pleny pro své dítě, vyzkoušejte produkty od různých značek. Při nákupu plenek zvažte přítomnost:

 • zipy na jedno použití;
 • síťka vnitřní vrstvy;
 • indikátor vlhkosti.

Ohodnoťte plenky na dotek. Měly by být měkké a příjemné. Chcete-li se vyhnout alergickým reakcím, zvolte plenky bez příchutí..

Jak určit velikost

Všichni výrobci vyrábějí speciální řadu plen pro novorozence. Jsou určeny pro hmotnost - 2,6-4,5 kg. K dispozici jsou také série pro předčasně narozené děti o hmotnosti 1,8–3 kg.

Nekupujte mnoho plenek stejné velikosti, protože děti rychle rostou.

Velikost plenky závisí nejen na hmotnosti, ale také na věku dítěte. Na internetu jsou k dispozici odpovídající tabulky plenek, které zohledňují tato 2 kritéria. Ale hlavním ukazatelem při výběru plenky je hmotnost dítěte.

Pravidla používání plenky

Nejprve se ujistěte, že pleny jsou vhodné pro dítě. Pokud na kůži zůstanou červené skvrny od gumy nebo oděru, kupte si větší plenku. Vyzkoušejte hypoalergenní plenky proti vyrážkám a podráždění. Menší plenky pomohou vyrovnat se s úniky.

Při nošení plenek dodržujte tyto pokyny:

 • Nezapomeňte je změnit alespoň 3-4krát během dne.
 • Přestávejte. Chcete-li zabránit výskytu dermatitidy a vyrážky z plenky, zajistěte vzduchové koupele.
 • Buďte opatrní s práškem. Kvůli velkému množství mastku je tekutina absorbována horší..

Sledujte dítě. Pokud je dítě nezbedné - vyměňte plenky a zkuste je nosit na procházku nebo na návštěvu.

Při výběru plenek byste se neměli spoléhat pouze na poměr „cena - kvalita“. Koneckonců, hlavní věcí je, aby se v nich dítě cítilo pohodlně.

Komentáře

„Woman'sDay.ru Network Edition (VumanDey.ru)“ Certifikát pro registraci médií EL č. FS77-67790 vydaný Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnou komunikací (Roskomnadzor) 13. prosince 2016 16+.

Zakladatel: Hirst Shkulev Publishing Limited Liability Company

Hlavní šéfredaktor: Dudina Victoria Zhorzhevna

Copyright (c) LLC Hirst Shkulev Publishing, 2020.

Jakákoli reprodukce materiálů stránek bez souhlasu editora je zakázána.

Kontaktní údaje vládních agentur (včetně Roskomnadzor):

Jaké plenky si vzít do nemocnice

Jaké plenky si vzít do nemocnice

Plenky v nemocnici

Jaké plenky si vzít do nemocnice

Všechny budoucí matky jsou si dobře vědomy takové věci, jako je „alarmující taška“. A pokud to někdo neví, starostliví přátelé vám to řeknou, nebo na kurzech pro těhotné ženy vysvětlí, že takový zázrak by se měl vždy držet blízko. Těhotné ženy připravují předem věci, které jsou naléhavě potřebné během porodu a výletu do nemocnice, pokud nastávající matka neobsadila oddělení dva týdny před hlavní událostí. Některé z věcí, které potřebujete k pobytu v porodnici, jsou pleny pro novorozence. Konzervativní ženy se stále pokoušejí zavolat své dítě do gázových plenek, ale stále častěji si vybírají plenky. Je to pohodlné, hygienické a jednoduše snazší. Dlouho pryč jsou dny, kdy novorozenci byli svázáni hadry. Plenky pro děti jsou pevně zakořeněné v našich životech..

Jak se rozhodnout, které plenky si vzít v nemocnici? To je již v době, kdy dítě několik měsíců může maminka vědět, co jí vyhovuje. Jak ale nastávající matka ví, jaké plenky budou pro dítě, které se ještě nenarodilo, co nejpohodlnější? Okamžitě proveďte rezervaci - vše je velmi individuální. Při výběru značky plen pro ženu by ženě měly pomoci rady příbuzných, odůvodněné recenze matek v časopisech a novinách a také recenze na síti. Je dobré znát skutečné a upřímné názory, nikoli reklamní propagandu. Ano, tento článek částečně inzeruje, ale doufáme, že vám to přinese užitek, protože ne všechno, co inzeruje, je špatné.

Plenky pro novorozence v nemocnici se vybírají na základě hmotnosti dítěte. Ultrazvuk by měl vést těhotnou ženu, jak moc dítě váží. Plenky pro děti o hmotnosti 2-5 kg ​​jsou většinou oblíbené. Pokud však existuje podezření, že dítě bude menší, můžete si vzít vhodné hygienické potřeby ze speciálních řad těch značek, které takové odrůdy poskytují. Pro malé „hrdiny“ vhodné plenky o hmotnosti 3-6 kg.

Kolik plen je třeba vzít do nemocnice, je další často kladenou otázkou. Netizens vágně mluví o nejmenším balení této značky. Ale abych byl přesný, doporučuje se nastávající matce vzít 1,5 balení (28 kusů). Jedno balení nemusí stačit. Nevěří? Požádat přátele.

Doporučujeme používat plenkový krém, protože malý člověk může mít podráždění na kůži. Tento problém lze podrobně prodiskutovat s lékaři. Podrobně vám řeknou, proč byste neměli dovolit zarudnutí a vyrážku. Mimochodem, pozorující lékař může konzultovat výběr plenek. Názor zkušených lékařů je stejně důležitý jako příběhy maminek na internetu. Z naší strany doporučujeme, abyste se zajímali o sortiment obchodu Naturalline. Naši prodejci vám budou moci poskytnout komplexní odpovědi a doplnit informace o tomto problému..

Plenky Naty v nemocnici

Pokud mladá žena porodí dítě poprvé a neví, které značce výrobků pro dětskou hygienu důvěřovat, může bezpečně zahájit seznámení se značkou Naty. Proč? Protože je to značka, která neskrývá složení produktů a propaguje koncept produktů pro životní prostředí, který v Rusku dnes nabývá na dynamice. Environmentální certifikáty neumožňují společnosti lhát. Pro praktickou a bystrou matku jsou takové důkazy platné. Další otázkou je, že v CIS tato značka nezískala takovou slávu jako některé jiné značky. Ale to je jen otázka času. Koupě plenek Naty v porodnici neznamená riskovat, obrátit se na stranu ne tak jasné společnosti, jako je Pampers. Taky. Pouze tyto plenky zcela hnijí v zemi za 2 roky. Nemáme právo soudit jiné výrobce, ale planeta potřebuje skutečnou a praktickou podporu životního prostředí. NATY je značka, která k tomu pomůže..

Plenky Naty hypoalergenní, přírodní, bez škodlivých látek. To vše potvrzují příslušné dokumenty. To je ve skutečnosti takové plenky, které jsou nejlepší pro udržení hygieny osoby, která se právě narodila. Pokud máma a táta nemají čas nakupovat, pak na tom nezáleží, pokud mluvíme o plenkách Naty v internetovém obchodě Naturalayn. Dívka může na webu Naty objednat novorozence.

Pampers Premium Care plenky - recenze

Plenky pro novorozence. Mám je uvést v nemocnici? Jakou velikost brát pro novorozence a v jakém množství? Které jsou lepší? Jak ušetřit? Srovnání prémiové péče Pampers a Huggies Elite Soft. Novinky jsou nyní ve špičkové kvalitě! 08.18

Vzhledem k tomu, že jsem v červnu tohoto roku porodil podruhé a v roce 2013 na jaře poprvé, máme v tomto tématu nějaké zkušenosti a vzpomínky z prvního narození dítěte jsou stále čerstvé.

Tyto plenky jsem získal se svým prvním dítětem, ale ne po celou dobu, ale během novorozeneckého období udělala to samé nyní.

Mám je uvést v nemocnici

Bez ohledu na to, kde se nachází vaše mateřská nemocnice, si myslím, že stojí za to vzít si malý balíček s sebou (najednou to není vhodné k testování),.

Kdy se narodil první syn. Byla to oblast Astrachaň. V mateřské nemocnici, kde jsem zůstával 5 dní, bylo spousta plenek, které byly rozdávány po celou dobu bez omezení. Tam jsem nepotřeboval plenky. Ale spolubydlící měla někdy 4 děti.

Podruhé jsem porodila v regionu Astrachaň, ale v porodnici v jiném městě byl tugan s plenkami. Nebyly tam žádné plenky. Tam jsem si koupil tyto plenky, ukázalo se, že byly první, a také s prvním dítětem (i když později doma). V nemocnici dali dárek pár kusů stejných plenek prémiového kea.

Velikost plen, jakou velikost brát pro novorozence a kolik plen

Velikosti pro Pampers se pohybují od 0 do 5 nebo od 1 kg. do 18. 0 je velikost pro předčasně narozené děti, od 1 kg do 2,5 kg, ale většinou se děti rodí s mnohem větší hmotností, například moji synové se narodili s hmotností 2 700 (považována za nízkou hmotnost). Proto k nám přišla velikost 1 s váhovým intervalem 2 až 5 kg. Další velikost je 2 a to je od 3 do 6 kg, takže vezměte buď velikost 1 nebo 2. Pro nás například s prvním a druhým dítětem by velikost 2 byla velká.

Nejprve si vezměte malé balení. Protože najednou se vůbec nehodí, jakou alergickou reakci?! Děti jsou různé a také jejich zadek.

Což je lepší vzít

Tam jsou plenky pro každý vkus a tloušťku peněženky. Ti, kteří mají hodně peněz, dávají přednost japonským Merris a Gunes. Nechci přeplatit. Proto jsem se narodil třetí, čtvrtý, pátý. desetina atd. zlato, stále bych si vzal tyto plenky, protože mi v zásadě vyhovují.

Jak ušetřit

Nikdo nezrušil propagaci a prodej. Nejprve si vezměte malé balení. Pokud vám vše vyhovuje a vyhovuje vám, vezměte si jej s maximálním počtem kusů v balení, například 88. Slevy na ně jsou například v Ruble Boom. A v nemocnici mi byly dány tyto kupóny od Magnit Cosmetics v Pampers Premium Care,

Pampers premium care

Obal

Stává se to z 22 kusů

Na obalu je kresba, jak nosit plenky.

Existuje bezpečnostní varování.

Popis a přísliby výrobce

Cena je všude jiná. Za první balíček 22 kusů jsem dal-280 rublů 40 kopecků, koupil jsem v Magnit-Cosmetic, za 88 kusů (koupil jsem se u Ruble Boom) - 749 rublů 90 kopecks. A jak vidíte na prvních fotografiích, bylo možné koupit ještě levnější, například podílem v rublu Boom, kde lze tuto značku zakoupit za 250 rublů a 685 rublů, musíte souhlasit s tím, že je rozdíl.

Velikost, věk, pohlaví

Velikost plenek premium kea je od 0 do 3. Jsou vhodné pro děti od narození. Tyto univerzální plenky jsou vhodné jak pro chlapce, tak pro dívky..

Vzhled

Forma je obyčejná, klasická. Plenky jsou bílé. Na dotek dobře, ne rovné hedvábí, ale velmi jemné. Uvnitř jsou také velmi měkké.

Balzámové složení a vůně

Zápach je standardní. Myslím, že ho znáte. Výrobce tvrdí, že to voní jako aloe. Podle mého názoru není jasné, co to voní, mnohým se to nelíbí, ale pro mě je tolerantní.

Petrolatum, stearylalkohol, parafinový Liquidum, extrakt z listů aloe Barbadensis

Skladovatelnost

Minusy

Věřím, že kvalita prémiového kea Pampers se oproti roku 2013 snížila. Mám k těmto plenkám komentáře:

 • podle mého názoru jsou prémiové kea plenky větší, i když mají hmotnost od 2 kg, ale na mém dítěti 2 700 se prostě pověsily;
 • Myslím, že jsou tenčí než dříve;
 • unikají;
 • indikátor plnění, podle mého názoru lže;
 • záda se neroztahuje, boční stěny se protahují;
 • volné na zádech;
 • sklouznout dolů.

Dříve se mi zdálo, že mají funkci absorbování výkalů, ale teď ne, nebo se mýlím?!

Srovnání prémiové péče Pampers a Huggies Elite Soft

Porovnejte Pampers Premium Care a Huggies Elite Soft, které jsem také koupil v novorozeneckém období, a to je to, co z toho vzešlo.

 • Velikost haggis nám více vyhovovala, podle mého názoru jsou menší než plenky.
 • Huggies jsou na dotek méně hedvábné, zejména uvnitř. Tam jsou buněčné a buňky jsou cítit na dotek..
 • Haggis nejsou vůbec ochuceni.
 • Pampers premium kea je mnohem tenčí než elitní software haggis

ZÁVĚR

Tyto plenky jsem používal pouze během novorozeneckého období, protože jsou nezdravější a aby se co nejvíce omezily alergické reakce, ale zdá se mi, že bývaly lepší, alespoň ne úniky. Ale přesto je doporučuji, a kdybych měl třetí dítě, vzal bych je znovu.

SNÍDANÍ ROKU!

Dovolte mi doplnit recenzi plenek o nové informace. Tento produkt jsem znovu otestoval. Nyní je kompletně aktualizován z obalu na povrch, ale nejprve věci.

Díval jsem se na web jako je tento [link] a narazil jsem na soutěž „revoluce ve světě dětí“ s prémiovou péčí Pampers ve WOOP a rozhodl jsem se zúčastnit. Jeho podstata je následující. Musíte se zaregistrovat na webu [link], získat nové Pampers prémiové kea plenky pro testování a účastnit se misí. Například nechte čestné recenze na plenkách, dělejte videa atd. Body se udělují za každou dokončenou misi. 2 000 bodů vytváří jednu třídu hodiny pro děti z nefunkčních rodin a navíc můžete body za dárky měnit.

Kurýr z dopravní společnosti SDEK dodal plenky do mého bytu. Za dodávku jsem nic neplatil. Poctuji nákupnímu centru, byly perfektně zabaleny!

Otevřel jsem tašku a našel tam malé balení plenek čtvrté velikosti v množství 37 kusů vyrobených v Polsku.

Výrobce obal úplně přepracoval. Změnila barvu, někdo mu říká tiffany, ale neřekl bych, že je to spíše lehká máta, velmi něžné. Na balení ze dvou stran je svisle a vodorovně znázorněno dítě orámované zlatým srdcem.

Nepamatuji si, jak se obal dříve otevřel, ale teď ho musíte otevřít ze strany zatažením dolů a snadno se otevře podle přerušovaných čar. Je to pohodlné.

Impregnace

Složení balzámu, porovnejte pro sebe, zůstalo stejné,

Plena

Změnil se nejen navenek, ale také interně. Indikátor, tvar a tloušťka pleny zůstaly stejné. Obrázek je nyní ve formě jedlí a podél látky se blíží světelná vlna, pokud se podíváte zblízka.

Vnitřní vrstva a suchost

Ano, bravo! Výrobce zcela modernizoval a vylepšil svůj produkt. V plence jsou a byly vzduchové kanály pro rovnoměrné rozložení vlhkosti. Ale! Plienky unikaly! Teď to není! Myslím, že je to kvůli nové vrstvě a myslím, že není nic za nic, co výrobce nazývá jedinečným! Je to nějak perforované nebo jemně celulární, pokud to mohu říci, ale necítí se na dotek. Prochází přes celou plochu pleny.

S deklarovanou suchostí - 12 hodin se vyrovná s ranou! Dítě spí celou noc, jako zavražděný muž! Ráno jsem přejel rukou přes plenku, povrch je suchý!

Ano, zapomněl jsem říci o hmotnosti a věku mého dítěte. Je mu 1 rok a 2 měsíce, váží 8 300, proto by velikost třídy C byla pro nás docela vhodná, protože moje dítě je miniaturní. Zdá se mi, že čtvrtá velikost je příliš dlouhá, ale ne kritická! Plenka je v naší zadní části stále pozadu, ale neprolézá se jako dříve. Možná je to kvůli nějakým anatomickým rysům mého chlapce.

A tak jsem potěšen, nyní Pampers prvotřídní péče, opravdu prvotřídní kvalita na vrcholu! Držte to kluci!

Články O Neplodnosti