Hlavní Testy

Jak si vybrat plenu pro novorozence

Výběr plen pro kojence představuje důležitou otázku pro péči o nově vyrobené rodiče: Které pleny jsou pro dítě nejlepší? Informace o výhodách a škodách produktů od různých společností nutí mladé matky, aby se rozhodovaly na základě doporučení přátel nebo starší generace. Ve skutečnosti je poradenství, jaké pleny jsou lepší pro novorozence, docela obtížné. Hlavním kritériem pro výběr by mělo být dítě samo.

Po vyzkoušení plenek různých značek můžete určit, které z nich jsou pro dítě pohodlné, protože produkty i těch nejdražších společností mohou způsobit alergické reakce nebo vyrážky na kůži..

Mýty o plenkách a jejich vyvrácení

Spolu s otázkou, jak si vybrat novorozence, mají mladé matky obavy z populárních informací o nebezpečích používání plen. Moderní pediatrové vyvracejí společné přesvědčení, že plenky na jedno použití:

 • u chlapců může způsobit neplodnost. Produkce spermií začíná ve věku 7-8 let, takže plenky tento proces nemohou ovlivnit;
 • jsou příčinou cystitidy u dívek. Toto onemocnění může být způsobeno pouze nesprávnou sexuální hygienou;
 • zabránit tomu, aby se dítě učilo chodit na záchod na nočník. Tento proces je spojen s vývojem centrálního nervového systému a je pedagogický, nikoli fyziologický. Výuka dítěte k řízení vylučovacích procesů probíhá ve věku 1,5 roku;
 • přispívají k deformaci nohou. Specialisté prokázali, že jednorázové plenky jsou vynikající profylaxí pro dysplasii kyčle, protože dolní končetiny jsou pro vývoj přiřazeny k pravému úhlu..

Takové mýty by neměly být důvodem pro odmítnutí moderních plenek. Je na čase, aby porodnice nabídla tyto hygienické potřeby, které se stanou asistencí pro matky a chrání dítě před úzkostí. Díky pleně bude dítě moci v noci klidně spát a během dne aktivně prozkoumat svět.

Požadavky na pleny pro kojence

Většina plenek pro kojence, které jsou komerčně dostupné, je univerzální podle pohlaví: lze je použít pro chlapce i pro dívku. Všechny děti však mají různou hmotnost, a proto se hygienické výrobky liší velikostí. Před výběrem plen v nemocnici nebo v prvních dnech života dítěte byste měli věnovat pozornost těmto kritériím:

 1. Plenky pro kojence jsou obvykle označeny štítkem Newborn, takže pokud sortiment společnosti, kterou máte rádi, má takový vzhled, neváhejte a zkuste ji použít. Rozdíl mezi tímto modelem spočívá v tom, že plenka má v pupku vybrání.
 2. Klíčem k dobré ochraně proti úniku je správně zvolená velikost a přítomnost elastických pásů na zádech a nohách. Čím bezpečnější je plenka na těle dítěte, tím je méně pravděpodobné, že obsah vytéká..
 3. Plenky namočené v parfémovaných vůních nebo pleťových vodách mohou vyvolat alergickou reakci, proto byste je měli nejprve zlikvidovat.
 4. Správné pleny pro novorozence by měly rychle absorbovat vlhkost, protože dítě chodí na záchod až 30krát denně.
 5. Věnujte pozornost popisu vnitřní vrstvy plenek, je žádoucí, aby byla prodyšná, s porézní strukturou nebo vyrobena z přírodního ekologického materiálu.

Pro novorozence nabízíme několik možností pro plenky, které splňují všechny požadavky. Tato stránka představuje produkty pro kojence od různých výrobců (Merries, Moony, Goon, Libero, Huggies, Pampers), z nichž si určitě můžete vybrat tu nejlepší možnost.

Nenechte se odradit, pokud plenky nezapadnou vašemu dítěti poprvé. Mnoho rodičů brzy určí pokusem a omylem, které pleny jsou pro jejich novorozence nejlepší..

Plienky LIBERO Novorozence - přehled

Ne fontána! O tom, co je lepší vzít si plenky v nemocnici, a také o mém osobním hodnocení plenek uvnitř recenze

Koupil jsem si tyto plenky pro sebe v nemocnici, vzal 1: od 2 do 5 kg - naše první plenky. Dal jsem 360 rublů za balíček 30 kusů. Pak jsem obecně vůbec nevěděl, co by měli být!

Teď jsem trochu nepořádek. Tam je něco k porovnání (používá Moony, Molfix, Pampers, Huggies) a srovnání zjevně není ve prospěch těchto plenek!

Střílím za to 2 hvězdy!
Z kladů bych rád poznamenal indikátor vlhkosti - velmi výhodná věc, která vám umožní určit, zda dítě šlo na záchod, a na které straně změnil barvu, pochopil také malé nebo velké, a také přítomnost elastického pruhu na zádech..

Na základě mých osobních životních zkušeností a uvědomil jsem si, že jsme ještě vše nezkoušeli, jsem sestavil své hodnocení plenek a rozdělil je podle kritéria cena / kvalita.

1. místo - při volném

3. místo - Mooney, Mepsi, Helen Harper

4. místo - elitní software Haggis, Haggis pro dívky, Bella šťastná

5. místo - Libero NB, Libero Euryday, Molfix

Nejlepší je vzít Haggis Elite Soft do porodnice, klidně přejít na Muni NB blíže k měsíci a po 4 k rozpočtu Pampers Slip and Play.

Zatím nějak. Byl bych Vám vděčný, kdybyste poradil, že to pořád zkusíme

Jaké plenky jsou nejlepší pro novorozence

Na policích dětských obchodů je široký výběr plen. Všechny jsou odlišné, přestože plní stejnou funkci. Chcete-li zjistit, které pleny jsou nejlepší pro novorozence, doporučujeme vám seznámit se s jejich složením a pravidly použití.

Složení plen pro novorozence

Moderní plenky se skládají ze 3 vrstev - vnější, střední a vnitřní. Vnější vrstva umožňuje průchod vlhkosti, střední vrstva ji drží a vnitřní vrstva chrání před prosakováním. Při výrobě plenek se používá celulóza nebo syntetický gelovací materiál..

Rozdíl mezi těmito dvěma složkami je schopnost absorbovat a zadržovat vlhkost. V této „soutěži“ gel bezpochyby vyhrává. Je schopen absorbovat 10krát více tekutiny než celulóza. Kůže dítěte v takové plence tak zůstane suchá déle.

Plenky poškozují chlapce a dívky

Pediatrové tvrdí, že plenky nepoškozují dítě. A nejnovější výzkum Pediatrického ústavu Ruské akademie lékařských věd zcela odhalil zvěsti o plenkách na jedno použití. Nevyvolávají vývoj:

 • mužská neplodnost;
 • cystitida u dívek;
 • zakřivení nohou.

Plenky také nekomplikují proces zvyknutí dítěte na banku. Vyrážka a plenka vyrážka se vyskytuje v důsledku nesprávného výběru nebo použití plen.

Jaké plenky je lepší vzít do nemocnice

Chcete-li najít vhodné pleny pro své dítě, vyzkoušejte produkty od různých značek. Při nákupu plenek zvažte přítomnost:

 • zipy na jedno použití;
 • síťka vnitřní vrstvy;
 • indikátor vlhkosti.

Ohodnoťte plenky na dotek. Měly by být měkké a příjemné. Chcete-li se vyhnout alergickým reakcím, zvolte plenky bez příchutí..

Jak určit velikost

Všichni výrobci vyrábějí speciální řadu plen pro novorozence. Jsou určeny pro hmotnost - 2,6-4,5 kg. K dispozici jsou také série pro předčasně narozené děti o hmotnosti 1,8–3 kg.

Nekupujte mnoho plenek stejné velikosti, protože děti rychle rostou.

Velikost plenky závisí nejen na hmotnosti, ale také na věku dítěte. Na internetu jsou k dispozici odpovídající tabulky plenek, které zohledňují tato 2 kritéria. Ale hlavním ukazatelem při výběru plenky je hmotnost dítěte.

Pravidla používání plenky

Nejprve se ujistěte, že pleny jsou vhodné pro dítě. Pokud na kůži zůstanou červené skvrny od gumy nebo oděru, kupte si větší plenku. Vyzkoušejte hypoalergenní plenky proti vyrážkám a podráždění. Menší plenky pomohou vyrovnat se s úniky.

Při nošení plenek dodržujte tyto pokyny:

 • Nezapomeňte je změnit alespoň 3-4krát během dne.
 • Přestávejte. Chcete-li zabránit výskytu dermatitidy a vyrážky z plenky, zajistěte vzduchové koupele.
 • Buďte opatrní s práškem. Kvůli velkému množství mastku je tekutina absorbována horší..

Sledujte dítě. Pokud je dítě nezbedné - vyměňte plenky a zkuste je nosit na procházku nebo na návštěvu.

Při výběru plenek byste se neměli spoléhat pouze na poměr „cena - kvalita“. Koneckonců, hlavní věcí je, aby se v nich dítě cítilo pohodlně.

Komentáře

„Woman'sDay.ru Network Edition (VumanDey.ru)“ Certifikát pro registraci médií EL č. FS77-67790 vydaný Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnou komunikací (Roskomnadzor) 13. prosince 2016 16+.

Zakladatel: Hirst Shkulev Publishing Limited Liability Company

Hlavní šéfredaktor: Dudina Victoria Zhorzhevna

Copyright (c) LLC Hirst Shkulev Publishing, 2020.

Jakákoli reprodukce materiálů stránek bez souhlasu editora je zakázána.

Kontaktní údaje vládních agentur (včetně Roskomnadzor):

Kolik plenek vzít do nemocnice

Nejprve mluvíme o dětské hygieně. K řádnému provádění hygienických postupů je třeba zásobit:

 • Plenky nejmenší velikosti;
 • Mokré ubrousky pro novorozence;
 • Plenky na jedno použití.

Když počítáte, kolik plen je třeba vzít v nemocnici, můžete se zaměřit na následující informace: v průměru jsou matka a dítě ve zdravotnickém zařízení 4-5 dní a plenky se mění 5-6krát denně.

Další otázka zní: „Jaké plenky jsou nejlepší pro novorozence?“ A odpověď je základní požadavky na plenky. Konkrétně by produkt měl:

 • Rychle absorbujte vlhkost a minimalizujte dobu kontaktu vylučování dítěte s pokožkou.
 • Nenechávejte vlhkost.
 • Buďte pohodlní, nemyjte si nohy.
 • Buďte hypoalergenní.
 • Mít spolehlivé mušky, které lze několikrát rozepnout a upevnit.

Pokud nemáte zkušenosti s používáním plenek různých společností, budete muset jít svou vlastní cestou „pokusu a omylu“. Pro urychlení hledání jediné správné odpovědi na otázku, které pleny si v nemocnici vezmete a v budoucnu je používejte, doporučujeme, abyste produkty okamžitě vyzkoušeli pro novorozence anglické značky Lovular..

Seznam potřebných věcí pro novorozence v nemocnici

 • Pleny Tkanina je lepší vzít ve stejných proporcích tenká a flanelová. Pokud jste zastáncem swaddlingu, doporučujeme si vzít alespoň jednu pletenou plenu. Nezapomeňte do "alarmujícího" kufru pro porodnici vložit několik jednorázových absorpčních plen.
 • Kosmetika pro péči a hygienu (prášek, olej, mýdlo, vlhké ubrousky pro děti, krém na pleny).
 • Plenky (velikost novorozenců je lepší vzít S). Pokud dítě váží méně než 2,5 kg, je lepší vzít velikost plenek NB
 • Oblečení. Neexistuje univerzální rada ohledně počtu oděvů. Je nutné se zaměřit na teplotu (zima, léto), na podmínky v místnosti (horké, chladné). V každém případě by dítě mělo mít 3-4 sady oblečení, čepice a ponožky.
 • Deka. Pokud jdete do nemocnice ve výšce léta, může jako přikrývka sloužit ručník nebo flanelová plenka..
 • Láhev s nejmenším dudlíkem.
 • Dummy.
 • Obálka na výtažku nebo slavnostní plenka (přikrývka) a stuha.

Sterilní pleny

V otázce, kolik plen je třeba vzít do nemocnice, je důležité si uvědomit potřebu používání sterilních přípravků. Toto je další měřítko spolehlivé ochrany pupeční rány..

LOVULAR sterilní plenky se dodávají v malých obalech, které se spotřebují do 3–4 dnů - právě v době, kdy je zvláště důležité chránit ránu. Během této doby zůstanou sterilní vlastnosti plenek.

Sterilita výrazně snižuje možnost rychlé proliferace bakterií, což příznivě ovlivňuje hojení pupeční rány.

Jaké plenky si vzít do nemocnice

Jaké plenky si vzít do nemocnice

Plenky v nemocnici

Jaké plenky si vzít do nemocnice

Všechny budoucí matky jsou si dobře vědomy takové věci, jako je „alarmující taška“. A pokud to někdo neví, starostliví přátelé vám to řeknou, nebo na kurzech pro těhotné ženy vysvětlí, že takový zázrak by se měl vždy držet blízko. Těhotné ženy připravují předem věci, které jsou naléhavě potřebné během porodu a výletu do nemocnice, pokud nastávající matka neobsadila oddělení dva týdny před hlavní událostí. Některé z věcí, které potřebujete k pobytu v porodnici, jsou pleny pro novorozence. Konzervativní ženy se stále pokoušejí zavolat své dítě do gázových plenek, ale stále častěji si vybírají plenky. Je to pohodlné, hygienické a jednoduše snazší. Dlouho pryč jsou dny, kdy novorozenci byli svázáni hadry. Plenky pro děti jsou pevně zakořeněné v našich životech..

Jak se rozhodnout, které plenky si vzít v nemocnici? To je již v době, kdy dítě několik měsíců může maminka vědět, co jí vyhovuje. Jak ale nastávající matka ví, jaké plenky budou pro dítě, které se ještě nenarodilo, co nejpohodlnější? Okamžitě proveďte rezervaci - vše je velmi individuální. Při výběru značky plen pro ženu by ženě měly pomoci rady příbuzných, odůvodněné recenze matek v časopisech a novinách a také recenze na síti. Je dobré znát skutečné a upřímné názory, nikoli reklamní propagandu. Ano, tento článek částečně inzeruje, ale doufáme, že vám to přinese užitek, protože ne všechno, co inzeruje, je špatné.

Plenky pro novorozence v nemocnici se vybírají na základě hmotnosti dítěte. Ultrazvuk by měl vést těhotnou ženu, jak moc dítě váží. Plenky pro děti o hmotnosti 2-5 kg ​​jsou většinou oblíbené. Pokud však existuje podezření, že dítě bude menší, můžete si vzít vhodné hygienické potřeby ze speciálních řad těch značek, které takové odrůdy poskytují. Pro malé „hrdiny“ vhodné plenky o hmotnosti 3-6 kg.

Kolik plen je třeba vzít do nemocnice, je další často kladenou otázkou. Netizens vágně mluví o nejmenším balení této značky. Ale abych byl přesný, doporučuje se nastávající matce vzít 1,5 balení (28 kusů). Jedno balení nemusí stačit. Nevěří? Požádat přátele.

Doporučujeme používat plenkový krém, protože malý člověk může mít podráždění na kůži. Tento problém lze podrobně prodiskutovat s lékaři. Podrobně vám řeknou, proč byste neměli dovolit zarudnutí a vyrážku. Mimochodem, pozorující lékař může konzultovat výběr plenek. Názor zkušených lékařů je stejně důležitý jako příběhy maminek na internetu. Z naší strany doporučujeme, abyste se zajímali o sortiment obchodu Naturalline. Naši prodejci vám budou moci poskytnout komplexní odpovědi a doplnit informace o tomto problému..

Plenky Naty v nemocnici

Pokud mladá žena porodí dítě poprvé a neví, které značce výrobků pro dětskou hygienu důvěřovat, může bezpečně zahájit seznámení se značkou Naty. Proč? Protože je to značka, která neskrývá složení produktů a propaguje koncept produktů pro životní prostředí, který v Rusku dnes nabývá na dynamice. Environmentální certifikáty neumožňují společnosti lhát. Pro praktickou a bystrou matku jsou takové důkazy platné. Další otázkou je, že v CIS tato značka nezískala takovou slávu jako některé jiné značky. Ale to je jen otázka času. Koupě plenek Naty v porodnici neznamená riskovat, obrátit se na stranu ne tak jasné společnosti, jako je Pampers. Taky. Pouze tyto plenky zcela hnijí v zemi za 2 roky. Nemáme právo soudit jiné výrobce, ale planeta potřebuje skutečnou a praktickou podporu životního prostředí. NATY je značka, která k tomu pomůže..

Plenky Naty hypoalergenní, přírodní, bez škodlivých látek. To vše potvrzují příslušné dokumenty. To je ve skutečnosti takové plenky, které jsou nejlepší pro udržení hygieny osoby, která se právě narodila. Pokud máma a táta nemají čas nakupovat, pak na tom nezáleží, pokud mluvíme o plenkách Naty v internetovém obchodě Naturalayn. Dívka může na webu Naty objednat novorozence.

Registrace

Korna
Moony (Japonci) mají zářez pro pupek

Anfisa12
Je čas sbírat tašky v nemocnici pro porod. Nevím, jak někdo, ale z nějakého důvodu mám spoustu otázek. Nejkontroverznější otázka o plenkách. Které jsou lepší pro novorozence? Všichni moji přátelé dávají různé rady a jsem zmatená, nemůžu si vybrat. Chápu, že výběr prvních plen je velmi důležitý a chci si koupit to nejlepší. Nápověda rady. Kdo kupuje plenky? A proč? Proč jsou dobré?
(Na fóru jsem nenašel žádné podobné téma, pokud mi to chybělo, řekněte mi kde.)

krása
Oh, všechno je zde individuální. Japonci jsou považováni za nejlepší, ale jejich cena je velmi předražená IMHO. Použili jsme Libero Newborn, nekvalitní, měkký, pupek neubližuje a není přidán žádný krém, takže jsme si je vybrali. Pampers, i když dražší, ale nevyhovovalo nám

Kudrnaté vlasy
Když jsem byl v perinatálu, bylo nám zakázáno používat plenky. Oblečený pouze na noc. Líbilo se mi víc hagis, zdálo se mi, že plenky hodně nabobtnaly a staly se těžkými a objemnými.

Bergushki
děti psát velmi zřídka, plenka nemá čas na bobtnání.

Kolik stojí zabalení tašky v nemocnici

Co si vzít s sebou a jak nezaplatit

Přijďte do nemocnice s prázdnou rukou. Nastávající matka musí sbírat speciální tašku s věcmi, které ona a dítě budou potřebovat.

Na internetu existovalo obrovské množství možností pro obsah „tašek v nemocnici“, ale pochopit, co je skutečně nutné a co dokážete udělat, bylo obtížné..

Tak jsem se s tím vypořádal a za které jsem nakonec přeplatil.

Hledal jsem hotové možnosti

Obchody nabízejí hotové univerzální možnosti. Stojí 2 až 10 tisíc a eliminují potřebu jít do lékáren a supermarketů.

P, a v sadě "Elite" - Evian za 180 s. Zdroj: nemocnice s porodem. Rf "width =" 2000 "height =" 1531 "class =" "style =" max-width: 1000.0px; výška: auto "> Tašky se liší počtem položek a výrobců: například v sadě„ Economy “, voda Bebi pro 20 R a v sadě„ Elite “- voda Evian pro 180 R.

Chtěl jsem ušetřit peníze, takže jsem si na internetu nenakupoval hotovou tašku, ale rozhodl jsem se, že si ji sám sestavím nákupem všeho v Auchanu. Byl jsem v rozpacích, že v některých sadách 50–60 prvků a v základních ne více než 30 - to znamená, že po koupi takového sáčku budu buď zbytečně přeplatit, nebo si budu muset některé koupit.

Abych zjistil, co bez nich nemůžu udělat, šel jsem do nemocnice.

Podíval jsem se na seznamy v porodnicích

Ukázalo se, že každá porodnice má své vlastní požadavky na věci, které matka a dítě budou potřebovat.

Porodnice číslo 36 ve Státní klinické nemocnici pojmenovaná po F. I. Inozemtseva: matky potřebují vlastní nádobí a děti potřebují oblečení Mateřská nemocnice č. 20 ve Státní klinické nemocnici pojmenované po D. D. Pletneva: Není jasné, jaké osobní hygienické potřeby jsou potřeba a kolik jich je potřeba

Aby nedošlo k přeplatku za něco, co rozhodně není užitečné, je lepší předem vědět, ve kterém zdravotnickém zařízení se porod uskuteční. Pokud se chystáte porodit za poplatek v soukromé nemocnici, nemusí být sběr batohu vůbec nutný: vše, co potřebujete, včetně poporodní hygieny, bude dáno na místě.

Chtěl jsem porodit ve státní mateřské nemocnici zdarma podle politiky MHI, takže jsem rozhodně potřeboval kabelku. Rozhodl jsem se ho shromáždit na maximum - tak, aby se v jakékoli porodnici neměly potíže.

Tváří v tvář realitě

Rychle vyšlo najevo, že namísto jednoho sáčku bylo nutné shromáždit tři: s dokumenty, s věcmi pro doručovací místnost as věcmi pro porodnické oddělení.

Dokumenty. Pokud již porod začal, lékaři je přijmou bez dokladů. Abychom ale byli v obyčejném pokoji a ne v pozorovacím oddělení, je lepší mít cestovní pas, směnku, povinnou zdravotní pojištění a rodný list, pokud jej máte.

Je těžké předvídat, kdy začne porod, proto je v posledních měsících těhotenství lepší mít u sebe složku s dokumenty.

Věci pro doručovací místnost. Lékaři obvykle dovolují pouze pantofle, nabíjecí telefon a vodu jít na porodnici. Pantofle by měly být omyvatelné - kaučuk to udělá. Nemá smysl platit za vzhled: v mateřské nemocnici každý chodí do stejné „stavební“ pantofle a nikdo není plachý.

P "width =" 611 "height =" 337 "class =" "style =" max-width: 305,5px; výška: auto "> Tyto pantofle jsou vhodné pro doručovací místnost, stojí 100-150 P

Neviděl jsem kompresní punčochy v seznamech porodnic, na předporodní klinice mi to taky neřekli, ale byly potřeba při narození: zatímco jsem měl kontrakce, můj manžel musel obcházet lékárny a hledat pár potřebného kompresního poměru.

Čokoláda a sušenky, které jsem viděl na seznamu jedné z porodnic, však nemohli vzít do porodnice.

Co přivést do nemocnice

Připravte se na tak důležitou událost, jako je porod, je to nutné předem. Abyste byli připraveni na výlet do nemocnice, musíte promyslet všechny malé věci a předem se rozhodnout, co si s sebou přinesete. Sběr pytlů musí začít po vyjasnění seznamu věcí povolených v dané instituci. Shromážděné věci musí být umístěny na významném místě, aby nedošlo k panice ve správný čas..

Seznam potřebných věcí pro dítě

Položky musí být vyzvednuty 4–5 týdnů před očekávaným datem dodání. Pokud k porodu dojde na komerčním základě, je povoleno brát pro matku a dítě všechny potřebné věci. Pokud budou služby poskytovány zdarma, pak stojí za to objasnit pravidla porodnice - specialisté vám řeknou, co můžete vzít a které - nemocnice poskytuje.

Taška pro novorozence by měla být naplněna maximálním počtem nezbytných věcí. Tento seznam obsahuje:

 1. výrobky pro hygienu dítěte: mokré ubrousky pro novorozence, plienkový krém, samotné plenky, dětské mýdlo;
 2. oblečení pro dítě: na pobyt v nemocnici stačí 3 jezdce, 3 vesty, několik párů ponožek, 2-3 čepice, několik plenek, oblečení na propuštění;
 3. figurína v případě potřeby;
 4. lahve na výživu v případě nedostatečného laktace u matky nebo odmítnutí laktace ze zdravotních důvodů.

Hygienické výrobky pro děti

Vlhké ubrousky

do obchodu Speciální mokré ubrousky pro děti neobsahují parfémy, alkohol ani žádné přísady. Tkanina, z níž jsou vyrobeny, je velmi jemná, příjemná pro pokožku. Po použití takových utěrek by na kůži neměly zůstat žádné nepříjemné stopy mýdla. K pobytu v nemocnici stačí jedno velké balení.

Nappy krém

Do obchodu Pro neustálé používání, jakož i pro boj s vyrážkou a zarudnutím pleny, potřebujete pod plenku dětský krém. Obsahuje mastek, který se neabsorbuje, nýbrž absorbuje přebytečnou vlhkost a chrání pokožku.

Prášek

do obchodu Dětský prášek, který obsahuje mastkový prášek nebo škrob, je klasický způsob, jak se vypořádat s vyrážkou z plen. Poskytuje pokožce dítěte pohodlí a suchost a poskytuje pohodlí při používání plenky.

do obchodu Jakékoli dětské mýdlo bude třeba umýt. Neměla by obsahovat vůně a vůně. Dětské mýdlo, ve srovnání s běžnými, nevysušuje jemnou pokožku dítěte, ale zvlhčuje ji. Je vhodné používat tekuté mýdlo s dávkovačem.

Pleny

do obchodu Pro nemocnici potřebujete speciální plenky pro novorozence. Jejich pás je vyroben tak, aby jemně zakrýval pupeční ránu a předešel jejímu poškození. Zpravidla se jedná o nejmenší plenky. V porodnici vyberte plenky podle hmotnosti: do 3,5 kg, 0-5 kg.

Plenky na jedno použití

do obchodu Jedná se o velmi pohodlný hygienický výrobek. Budou se hodit v prvních dnech nemocnice při prohlídce lékaře nebo při převlékání. Horní absorpční vrstva je velmi měkká a dítě na ní bude pohodlně ležet.

Seznam potřebných věcí pro mámu

Seznam potřebných věcí pro mámu by měl obsahovat:

 1. Doklady: cestovní pas nebo jeho kopie, povinná zdravotní pojištění, výměna karty, doporučení do nemocnice, rodný list;
 2. oblečení pro mámu: župan nebo pohodlné domácí oblečení (několik sad za směnu), ponožky, prádlo, noční košili, pantofle, ručník (2 kusy: jeden na vyšetření, druhý pro sebe);
 3. hygienické potřeby: zubní pasta a kartáček, břitva, šampon, mýdlo, guma na vlasy, hřeben.
 4. pro císařský řez jsou nutné kompresivní punčochy, ženy s křečovými žilami to budou také potřebovat;
 5. poporodní bandáž - užitečná, ale volitelná věc;
 6. jednorázové sáčky na špinavé prádlo;
 7. voda a jídlo na svačiny. Všechna jídla musí být hypoalergenní, vhodná pro kojící matky..

V samostatném balíčku musíte sbírat věci k vybití. Pro slavnostní setkání bude maminka potřebovat pohodlné krásné oblečení a nějaký make-up, dětské oblečení a obálku na sezónu.

Co ještě může maminka potřebovat

Poporodní polštářky

do obchodu Někdy jsou rozdávány v porodnicích, ale je lepší mít vlastní kit. Pro standardní tři dny v nemocnici stačí 2 balení po 10 kusech. Konvenční podložky pro kritické dny nebudou fungovat.

Jednorázové poporodní kalhotky

V období po porodu je také vhodné běžné bavlněné spodní prádlo, ale jednorázové je mnohem pohodlnější a hygieničtější, protože matka se nebude muset umývat a bude moci věnovat více času novorozencům.

Kojící podprsenka

do obchodu Nursing Moms Bras jsou vyrobeny, aby poskytovaly rychlý přístup k hrudníku kdekoli. Při podávání nemusí být zcela vyjmuta, pouze uvolněte okraj šálku.

Podložky na hrudník

do obchodu Tyto polštářky budou potřeba nejen v nemocnici, ale také v prvních měsících po zavedení laktace. Pro nemocnici je lepší vzít jednorázové polštářky. Znovu použitelné je třeba umýt, což není příliš pohodlné, když je na oddělení.

Krém na oblast kolem bradavek

Krém v obchodě pomůže vyrovnat se s prasklinami v bradavkách v prvních dnech krmení. Všechny tyto krémy jsou pro dítě naprosto bezpečné. Používá se ihned po krmení a do příštího období - krém bude mít čas absorbovat.

Prsní pumpa

do obchodu V prvních dnech krmení potřebuje matka často pomoc. Stagnace mléka může vést k mastitidě a kojení. Proto je lepší použít odsávačku, pokud k takovému problému dojde. Kromě toho lze použít ke zvýšení produkce mléka a později k dekantaci.

Užitečné tipy na poplatky v nemocnici

Pokud budete dodržovat zásadu racionality a znáte pravidla nemocnice, bude sbírání sáčků snadné. Postupujte podle několika pravidel, abyste na nic nezapomněli..

 1. Všechny věci jsou lépe rozděleny do balíčků: na předporodní pobyt, poporodní a výboj. Přihlásit se. Stačí vzít první dva s sebou. Je lepší přinést vypouštěcí balíček později. Zeptejte se na to své rodiny nebo otce.
 2. Než začnete sbírat tašky, jděte do nemocnice, přečtěte si seznam nezbytných věcí. Možná některé věci nejsou nutné.
 3. Veškeré oblečení by mělo být snadno vyměnitelné a hygienické. Například je lepší vzít gumové pantofle, aby se daly rychle prát a vysušit.
 4. Aby se nenudilo, vezměte si knihy, časopisy, křížovky. Při komunikaci s příbuznými nezapomeňte telefon s nabíječkou.
 5. Pokud víte o potenciálních problémech s krmením nebo chcete chránit své bradavky, získejte podložky. Tenký silikon nebude rušit stravování dítěte. Polštářky poskytují pohodlný střih a lze je použít i s bolavými bradavkami.

Včasná příprava věcí nezbytných pro pohodlný pobyt v nemocnici vám umožní přežít tentokrát bez zbytečných starostí a starostí.

Pokud si věci nechcete sbírat sami, můžete si v nemocnici vždy vybrat hotový sáček:

Jaké plenky si vybrat? Kolik vzít do nemocnice?

Jaké plenky si vybrat? Kolik vzít do nemocnice?

Již po 8 měsících se rozhodly jednorázové plenky. Nechtěl bych na dítěti provádět slepé pokusy. Otázka tedy zní: jaké pleny jste upřednostnili a z čeho jste si vybrali? A kolik kusů musíte vzít s sebou do nemocnice? Slyšel jsem, že nekvalitní plenka může u dítěte způsobit kožní problémy, máte to? Jaká značka?

Přesto plenky nemusí být pro vaše dítě to pravé. Poprvé jsem si koupil Pampers Slip-and-Play, ale když jsem to vzal poprvé, nejedná se o balíček, ale o kus, abych pochopil, zda to bude fungovat nebo ne..

vezměte do nemocnice více než 24 kusů, ať je to lepší, než málo. zpočátku jsme použili haggis, libero, ale nevyhovovali nám a také unikli. Japonské plenky z maneki-rusů jim radily, aby je nahradily. maneks se ukázalo být super pohodlnou plenkou! dokonale sedí, dokonale se vstřebává, obecně žádné úniky pro dítě. a je to mimochodem levnější! zkuste s nimi začít hned hned. Ps neměl nepříznivý vliv na kůži.

Se dvěma dětmi jsem použil pouze plenky, aktiva jdou do zelených svazků, z nichž Jsou perfektní! Nejdůležitější věcí je, že dýchají (na rozdíl od skluzu a hrají v oranžové barvě), které dokonale absorbují bez úniků. Žádné alergie. Libero uniká, haggy, které jsme unikli v první hodině používání, hodili jsme balíček. Vezměte si 30 s sebou. Jeden a půl malého balení. Jeden (22 ks) nestačí. Děti v prvních několika dnech hovno hodně, často se musí změnit.

Japonce jsem použil se svou druhou dcerou: veselé, měsíc, goon.
Teď si vezmu s sebou balíček 24 ks vesel do 5 kg, myslím, že nemá smysl brát víc, protože je neuchovávají déle než 3 dny (a můžeme se podívat dříve). Pokud to nestačí, což je nepravděpodobné (ne každý okamžitě dostane mléko, ale nyní ho nekrmuje směsí), můžete se vždy zeptat.

Koupil jsem si také yokosanové plenky pro testování (na radu) (stojí o něco levnější).

Kolik plen zaveze do nemocnice na 3 dny

Obsah článku

 • Kolik plen zaveze do nemocnice na 3 dny
 • Co musíte vzít s sebou do nemocnice pro dítě
 • Jak často se plenky mění u novorozence

Porodnice

Před dodáním je třeba připravit několik tašek s věcmi. Jeden takový vak je užitečný v porodnici okamžitě - na porodnici. První plenka na dítěti je upevněna téměř okamžitě po narození.

Je však třeba mít na paměti, že obvykle taška s věcmi stojí buď na porodnici nebo je ve speciálně určené skříňce. Proto neberte obrovské balíčky věcí do klanu. A balíčky plenek zabírají hodně místa a také dostatečně váží. Pokud máte příliš objemné tašky, může vám sestra v čekárně, když dorazíte k porodu, dokonce požádat, abyste tašky vyložili a některé věci dali svému manželovi..

Nejlepší možností je vložit do prvního sáčku pro nemocnici jen několik plenek: stačí dvě nebo tři. Při obvyklém průběhu porodu a poporodním období je mladá matka a její dítě v porodnici déle než 6-8 hodin. Jsou tam tři plenky. A pokud tam zůstanete déle, můžete požádat svého manžela, aby si přinesl plenky.

V žádném případě nemusíte brát na mateřské oddělení celé balení plen. Zamezte personálu nemocnice v tom, aby táhl a upustil vaše těžké tašky, když vás přemisťuje do poporodní jednotky.

Porodnické oddělení

Na poporodní oddělení se počet potřebných plenek mnohokrát zvyšuje. Dítě začne jíst kolostrum, respektive střeva začnou fungovat a objeví se stolice. A výměna plenky je povinná po každém křesle.

Pro navigaci můžeme předpokládat, že plenka musí být měněna v průměru jednou za 2-3 hodiny. Na základě tohoto výpočtu by na tři dny vašeho pobytu v nemocnici mělo stačit jedno malé balení plenek. Obvykle v jednom takovém balení je asi 20-30 kusů plenek, od různých výrobců je množství mírně odlišné.

Kromě toho jsou plenky různých značek často distribuovány v porodnicích. To se provádí za účelem propagace. Počet plenek, které musíte přivézt z domova, se v tomto případě výrazně sníží.

Pokud dojdou plenky v předvečer samotného výboje, můžete si od spolubydlících vyžádat několik kusů..

Ale před narozením musíte ještě koupit několik balení plenek. Za prvé, bude užitečné, aby váš manžel měl příklad obalu, který bude muset koupit. Koneckonců, hned po porodu častěji chodí do obchodu. Zadruhé, pokud potřebujete více plen v nemocnici než jedno balení, váš manžel nebude muset chodit do obchodu, může si doma vzít jen potřebný počet plen a přinést vám.

Články O Neplodnosti