Hlavní Výživa

Výběr žínku. Je to tak těžké?

Lidská kůže chrání celé tělo před všemi druhy vlivů prostředí. Udržování čisté pokožky je nesmírně důležité, protože kromě ochranné funkce plní také termoregulační, metabolické, imunitní, sekreční, receptorové, respirační a další funkce.

K udržení tělesné hygieny potřebujeme vodu, saponát a žínku. Pokud si pro praní nemusíme vybírat vodu, můžeme si zvolit prací prostředek a žínku individuálně. V tomto článku budeme hovořit o žínkách, abychom mohli snadno navigovat v jejich rozmanitosti a snadno vybrat nejvhodnější.

Všechny žínky lze rozdělit do dvou typů:

 • Syntetické žínky
 • Přírodní žínky

SYNTETICKÉ MYČKY
Žínky tohoto typu mají výhody i nevýhody. Jsou nejčastější a obvykle se vyskytují téměř v každé koupelně. Výhodou syntetických žínků je, že jsou odolnější než přírodní žínky, šetří čisticí prostředky, protože pěny velmi dobře, a co je nejdůležitější - v nich mikroby prakticky nezačínají. Ale syntetické žínky mají také velkou nevýhodu - mohou způsobit alergie.

Pěnové houby. Zpravidla velmi jemné, vynikající pěnění, levné. Taková žínka musí být usušena, protože nevysychá dobře a může se stát kyselým.
Polyetylénové žínky. Takové žínky jsou spíše hrubé a nejsou vhodné pro citlivou pokožku. Polyetylénové žínky jsou nejčastěji vyráběny dlouhé a s držadly, které vám umožňují pohodlně třít záda. Muži je velmi rádi používají..
Žínky rozety. Takové žínky jsou vyrobeny z polyethylenu. Pěnivě krásně, rychle schnou, malé velikosti, díky čemuž jsou vhodné na výlety a všechno ostatní nejsou drahé. Vzhledem k jejich malé velikosti jsou pro mnoho lidí nepříjemné..
Žínky a ručníky. Tyto žínky byly vynalezeny Japonci v 60. letech. V tomto ohledu jsou lépe známé jako „japonské žínky“. Tyto žínky jsou velmi populární po celém světě. Vyrábějí se zpravidla z tkaniny z nylonových nití různých tkaní. Mají vysoký masážní účinek, mají různou tuhost a různé přísady. Takovou žínku lze podle potřeby srolovat, což pomáhá při masáži a mytí libovolných částí těla.

PŘÍRODNÍ MYTÍ
V posledních letech se žínky vyrobené z přírodních materiálů staly neuvěřitelně populární. Je to kvůli touze lidí vést zdravý životní styl a používat přírodní produkty a produkty, kdykoli je to možné. Přírodní žínky mají příznivý účinek na lidské tělo, ale nejsou tak nenáročné na použití jako syntetické. Aby žínka z přírodního materiálu vydržela po dlouhou dobu, je nutné ji řádně pečovat. Přírodní žínky jsou těchto typů:

Bast z povlečení. Takové žínky jemně pečují o pokožku, zatímco ji dobře masírují, čistí póry a stimulují krevní oběh. Nezpůsobujte alergie. Plátěné žínky dobře absorbují vodu, dobře pění, rychle schnou a mají dostatečně dlouhou životnost.
Žínka z houby. Lufa je rostlina dýňové rodiny, která se obvykle nazývá „šílená okurka“. Pouzdra na houby mají vynikající exfoliační, masážní a anticelulitidní účinek. Hloubkově čistí pokožku, přispívá k její nasycení kyslíkem, stimuluje krevní oběh, zlepšuje regeneraci kožních buněk. Pouzdra na houby jsou velmi odolné a vydrží dlouho. Pro lidi s citlivou pokožkou není taková žínka vhodná, protože má silnou tuhost. Aby byla houba měkčí, je namočena po dobu 10 až 15 minut v horké vodě. Čím menší je houba, tím měkčí je.
Žínka ze sisalu. Sisal je vlákno z listů mexického agáve. Typicky jsou sisální žínky k dispozici ve formě tkaných rukavic. Takové žínky mají zvýšenou tuhost a nejsou vhodné pro časté používání. Mají vynikající anticelulitidní účinek, ale doporučuje se používat ne více než dvakrát týdně. Aby se rukavice změkčily od sisalu, musí být spuštěny do vroucí vody. Sisální žínky nejsou vhodné pro lidi s citlivou pokožkou a pro lidi s velkým počtem molů. Takové žínky nepěnují dobře. Zároveň však mají dlouhou životnost a jsou levné.
Bast z lýka. Lýko je mladá subklinická vrstva lípy. Lýko vyrobené z lýka je považováno za jedno z nejvýhodnějších pro lidskou kůži. Hluboko čistí póry, ničí mikroby (fytoncidy se uvolňují během mytí), má exfoliační účinek. Takové žínky jsou levné, ale také krátkodobé, protože se během praní postupně rozpadají.
Bast z ramie (kopřiva čínská). Želvy želvy mají masážní a anticelulitidní účinky. Z žínek, které mají stejné vlastnosti, jsou žínky ramie nejjemnější pro kůži, protože jemně kůži jemně broušejí a neodlupují. Žínky Rami dobře čistí pokožku, stimulují krevní oběh a nezpůsobují alergie. Tyto žínky jsou odolné a levné..
Bast z březové kůry. Takové žínky jsou velmi užitečné pro pokožku, protože mají antiseptický a protizánětlivý účinek. Dobře čistí pokožku, pomáhá zbavit se černých teček, má masážní účinek a pomáhá zbavit se celulitidy. Dražší než běžné žínky.
Bast kartáč z přírodních štětin. Takové žínky lze nejen prát, ale také podat suchou masáž problémových oblastí těla. Žínky kartáče jsou dost tvrdé, a proto nejsou vhodné pro časté používání a citlivou pokožku.
Mořské houby. Překvapivě příjemné a neuvěřitelně jemné na kůži jsou mořské houby. Tyto žínky pěny krásně, jemně odlupují pokožku a nezpůsobují alergie. Jsou vhodné pro dětskou pokožku. Nevýhodou těchto žín jsou krátká životnost a vysoká cena.

To jsou hlavní typy žín v naší koupelně. Tato rozmanitost umožňuje každému vybrat nejvhodnější žínku..

Dávejte pozor a buďte zdraví!
Nezapomeňte, že zdraví není jen osobní hygiena, ale také závisí na správné výživě, přiměřené fyzické aktivitě a zdravém spánku.

Houba do koupele: účel, výběr, vlastnosti použití

Obsah:

 1. Potřeba žín v koupelně
 2. Druhy mycích hub
  • Pro muže
  • Pro ženy
  • Pro děti

 3. Koupelnový materiál
 4. Vlastnosti použití žín

Žínka je koupelnové příslušenství určené k mytí těla. Účinně odstraňuje nečistoty na pokožce, provádí funkci povrchové masáže, která stimuluje a urychluje krevní oběh. Žínka je předmětem osobní hygieny, proto by měla sloužit jedné osobě.

Potřeba žín v koupelně

První skutečné žínky se poprvé objevily v obchůdcích v 19. století. Byly vyrobeny z konopí. Před vynalézáním koupelnového příslušenství nezbytného v civilizované společnosti si lidé očistili kůži jinými způsoby: myli si rukama těla a třela je vlhkým hadříkem; hlína byla nanesena, ponechána uschnout, pak vybrána spolu s mrtvými částicemi epitelu; pokud tam nebyl žádný jíl, vzali písek a očistili své tělo.

Ve světě inovací a pokroku je rozmanitost žínků určována výrobním postupem, původem a kvalitou materiálů, jakož i preferencemi spotřebitelů a finančními možnostmi. Syntetická a přírodní vlákna pro tkaní a výrobu žínků mohou mít přímý účinek na pokožku.

Pozitivní účinek nastane po použití tvrdé, vysoce kvalitní žínky vyrobené z přírodních surovin, která důkladně očistí pokožku od nečistot a odstraní stárnuté buňky epidermis. Výsledkem je, že regenerační režim začíná a velmi brzy pokožka získá zdravý vzhled a sametovou texturu.

Druhy mycích hub

Žínky se liší a liší se tvarem, původem, typem, stupněm tuhosti, designovými prvky (pera, oboustranný model, ozdobné prvky). Pro muže a ženy existují doporučení pro výběr tohoto příslušenství..

Koupelnové žínky pro muže

Pokud se rozhodnete koupit žínku jako dárek pro člověka, vyberte vzorky s nejvyšší rigiditou. Mohou to být produkty neutrální barvy z lufy, lýku, sisalu nebo ramie..

Protože zástupci silnějšího pohlaví respektují tradici jít do lázeňského domu mužské společnosti, pravděpodobně nebudou žádat své soudruhy, aby si třeli záda. Žínka by tedy měla být docela dlouhá a s držadly.

Při koupi koupelnového příslušenství pro muže stojí za zvážení několik bodů:

  Stáří. Mladý muž, který pořádá večírky, pravděpodobně nebude ocenit původní tradiční koupelnou houbu vyrobenou z bast nebo sisalu. Nadměrně tuhá vláknina u starší osoby může také způsobit nepohodlí a podráždění..

Životní styl. Administrativní pracovníci potěší jemnější příslušenství, které nepoškodí pokožku. Dělníci a stavitelé, instalatéři a horníci rádi tělo očistí párem žín s extrémní tuhostí.

 • Kůže. Bílí muži jsou vhodnými žínkami pro citlivou péči. Jejich kůže je velmi citlivá na fyzické vlivy. Pokud jsou na těle papillomas, nemůžete použít rigidní dírkovanou žínku, která takové krtky určitě poškodí.

 • Je také důležité zakoupit sadu žínků. V těchto sadách se často prodávají tři druhy žín: houby na každý den, houba houby, ramie nebo lýko na záda a tvrdé sisal pro milovníky vzrušení.

  Koupelové houby pro ženy

  Výběr musí být proveden na základě účelu a individuálních charakteristik těla. Pro citlivou pokožku je vysoce doporučeno používat tvrdé štětiny, pokud to není úmyslný krok, aby se zbavil nachlazení a „pomerančové kůry“ na těle.

  Taková žínka může třít pas, břicho, boky a hýždě, svírat záda a ramena. Pokud jsou na těle zavěšené krtky (papilomy), je třeba věnovat mimořádnou pozornost obcházení těchto oblastí kůže. V tomto případě nemůžete použít tvrdou žínku s dlouhými držadly pro vlastní použití.

  Najděte alternativu jako speciální kartáč s dlouhou rukojetí rámu, která vám umožní provádět směrové pohyby. V ideálním případě musíte jít do koupelny se společností, kde je určitě někdo, kdo vám pošle záda. A pro choulostivé a choulostivé oblasti je nutné zajistit zvláštní žínku s jemnou texturou, aby nedošlo k poškození kůže.

  Koupelové houby pro děti

  Pro jemnou dětskou pokožku je lepší brát mořské houby pro jemnou a jemnou péči. Syntetické žínky jsou špatnou volbou. Syntetické kousky pěny se neliší abrazivními vlastnostmi a jsou schopny usadit houbu ve vlhkém prostředí v krátkém čase a podpořit růst bakterií.

  Skvělou volbou pro dítě by byl rukavicový textilní výrobek při interpretaci zvířete nebo oblíbená kreslená postavička. Také pro děti můžete háčkovat měkké žínky z nití kombinované kompozice.

  Koupelnový materiál

  Vykopáváme záběry a výstupy z mycích hub, studujeme jejich složení a výrobní metody. Pozice materiálů jsou uspořádány v pořadí podle poptávky spotřebitele:

   Konopí. Přírodní vlákno vyrobené z konopných stopek metodou mlácení a poškrábání. Tyto výrobky se liší v řadě kvalitativních vlastností - vysoká pěnivost a odolnost proti opotřebení. Nevýhodou jsou praktické a odolné žínky: klky materiálu jsou tvrdé a často mohou kůži poranit..

  Mycí houba. Populární je tato rostlina známá jako „šílená okurka“. Toto je vysvětleno schopností ovoce explodovat a rozptýlit jejich rodinu daleko. Z této rostliny se vyrábějí houby na tuhé lázně, které důkladně odlupují mrtvé buňky. Tyto žínky jsou vhodné pro boj proti celulitidě v kombinaci s kontrastní sprchou. Takové vlákno nemůžete použít v jemných částech těla. Pokud potřebujete koupit žínku pro koupel univerzálního označení, vyplatí se hledat bilaterální kopie houby a pěnové gumy. Základní materiál je hypoalergenní a má relativně dlouhou životnost..

  Prádlo. Lněné žínky se etablovaly jako univerzální, odolné proti opotřebení a pěnivé výrobky. Tyto výrobky se vyznačují antistatickými, bio-normalizačními a antialergickými vlastnostmi. Životnost neovlivňuje zhoršení kvality.

  Lýko. Odpadní houby jsou vyrobeny ze surovin extrahovaných z vláknité subkrustální vrstvy lípy. Takové výrobky v teplém vlhkém prostředí emitují těkavé produkty - látky, které ničí mikroby. Zajistěte hluboké čištění pórů a exfoliační efekt.

  Sisal. Vlákno je vyrobeno z mexických agávových klíčků. Výrobky jsou drsné a tvrdé na dotek (větší než houba), charakteristické charakteristickou žlutou barvou. Takové žínky pro koupele a sauny mají čistící účinek a přispívají k aktivnímu uvolňování slanosti z pórů kůže. Sisal žínky nejsou vhodné pro každodenní použití. Častěji jsou prezentovány ve formě palčáků. Pro změkčení vláken se produkt nalije vroucí vodou. Charakteristickými vlastnostmi tohoto produktu do koupele jsou nízká cena a dlouhá životnost..

  Rami. Jako surovina pro výrobu koupelových hub z rami se používá polokřídlí rostlina z kopřivy. Lidé tomu říkají Japonská kopřiva, její stonky obsahují velké množství hedvábných vláken. Stejně jako jiné přírodní tvrdé žínky nejsou výrobky rami určeny k každodennímu použití, protože více vykonávají masážní funkci s efektem drhnutí.

  Mořské houby. Tyto přírodní koupelnové doplňky jsou vyrobeny ze zvířat v mořských hloubkách. Výraznou vlastností je úžasná něha při kontaktu s kůží. Navzdory živočišnému původu mají mořské houby výrazný antibakteriální účinek.

 • Syntetické žínky. Tyto výrobky vyplňují 80% z polic pro domácnost v této kategorii. Pro lepší nebo horší neexistuje jediná odpověď. Sortiment výrobků ze syntetických vláken je vyroben z vysoce kvalitních a neméně praktických vzorků. Cena - od minima pro pěnové houby a žínkové žínky po vyšší náklady na vzorky textilu. Stojí za povšimnutí, že na fotografii mají syntetické koupelové houby atraktivní vzhled, navíc jsou méně náchylné k rozpadu a nejsou náladové, o které by se mělo starat. Takové žínky jsou vyrobeny z polymerních materiálů - nylon, polypropylen, polyester, polyethylen atd..

 • Vlastnosti použití žínek ve vaně

  Přírodní houby do koupele musí být před použitím opláchnuty vroucí vodou. Přírodní materiály podléhají přirozenému rozkladu a neustálé vystavení vlhkým podmínkám vytváří základ pro nukleaci a reprodukci houby..

  Efekt pokožky z používání žínky se zrychlí, pokud budete jednat správně:

   Pára ve vaně nechte póry na kůži otevřít.

  Namočte žínku v horké vodě.

  Později ji použijte přírodní tekutinu nebo prací mýdlo, což je mnohem účinnější prostředek pro čištění a dezinfekci pokožky.

  Třete tělo směrovými, pak kruhovými pohyby.

  Opláchněte teplou vodou a poté zima.

 • Pro konsolidaci výsledku lze postup opakovat.

 • Po procedurách koupání musí být přírodní žínky na ulici důkladně vysušeny nebo doma zavěšeny na laně nebo sušičce. Dobrá vodivost vzduchu přispívá k rychlému zvětrávání vlhkosti. Za mokrého počasí můžete žínku usušit fénem a nastavit režim proudění teplého vzduchu.

  V suché a dobře větrané místnosti nebo venku je nutné sušit žínky ze syntetických materiálů nebo mořských hub. Ale nezapomeňte, že nemůžete dát koupelové houby, aby vyschly na otevřeném slunci, jinak se vlákna rychle stanou bezcenné a bezva.

  9 nejlepších tělových žín

  Správně vybraný doplněk do koupele očistí pokožku od prachu, potu, odlupuje keratinizované částice a zlepší krevní oběh. Při pravidelném používání sisalových, kopřivy, viskózových nebo nylonových žínek celulitida mizí, pokožka zjemňuje, bez akné a zánětu.

  Jak si vybrat žínku

  K výrobě přírodních žínků se používá:

  Len - silný, dobře absorbuje vodu, hypoalergenní. Tuhá lněná vlákna čistí póry, masírují, vytvářejí hodně pěny. Nevýhody - často je třeba sanitovat.

 • Loofah (lýko z dýně, šílená okurka) - čistí, odlupuje, pomáhá v boji proti celulitidě, urychluje regeneraci buněk, trvá dlouho. Nevýhody - zvýšená tuhost, před použitím namočte do horké vody.
 • Sisal (agáve, slepice, genekeny) - masáže dobře, zlepšuje krevní oběh. Nevýhody - vysoká tuhost (není vhodná pro citlivou pokožku, s velkým množstvím molů), špatná pěna, vyžaduje namáčení v horké vodě.
 • Bast - vnitřní vláknitá strana lipové kůry. Středně tvrdý produkt, čistí, dezinfikuje, dobře odlupuje.
 • Rami (čínská kopřiva) - odolný materiál, struktura ok. Stimuluje krevní oběh, leští pokožku.
 • Březová kůra - hluboce čistí, masáže, pomáhá v boji proti „pomerančové kůře“, akné.
 • Mořská houba - jemná a příjemná pro tělo, tvoří hojnou pěnu. Může být použit na citlivou dětskou pokožku nebo obličej. Nevolnost - křehkost (životnost - 2-3 měsíce), po zaschnutí ztvrdne.
 • Přírodní štětiny - kartáče s dřevěnou rukojetí dobře masírují, hluboce čisté póry. Nevýhody - velká velikost, příliš tuhá, proto není vhodná pro časté používání.
 • Charakteristika populárních syntetických žínků:

  Pěnové houby - tvoří hojnou pěnu. K důkladnému očištění pokožky se doporučuje zakoupit houby s měkkou a tvrdou stranou. Nevýhody - špatně sušené, rychle kyselé, mají ve složení škodlivé barvy (mohou způsobit alergie).

 • Polyethylen - standardní pravoúhlé houby jsou velmi tuhé, proto nejsou vhodné pro citlivou citlivou pokožku. Existují měkké žínky ve tvaru růže - jsou lehké a rychle schnou. Nevýhoda - roztržená, odvíjená.
 • Měkké nylonové ručníky - silné, trvanlivé, mají různou tuhost, masáž, mohou přicházet s užitečnými přísadami pro pokožku.
 • Nejlepší přírodní žínky

  Koupelnové doplňky z přírodních materiálů se doporučují pro studium problémových oblastí. Loofah, žínka z viskózy je dobrá pro mytí zad. Masážní místa s celulitidou pomohou produktu z lýtek nebo kopřivy. Pro chodidla a lokty je vhodné sisální rukavice. Mořská houba se používá denně pro různé oblasti..

  Jak vybrat dobrou žínku?

  Kolik zajímavých sprchových a koupelnových doplňků najdete v obchodech: žínky, rukavice, kartáče. Měkké a tvrdé, všechny druhy tvarů a barev. Výběr žínku je zvláštní potěšení. Dnes si povíme o tom, proč je důležité dávat přednost přírodním materiálům a zda obyčejná žínka může ovlivnit čistotu planety..

  Žínky jsou vyrobeny z různých materiálů, ale všechny lze rozdělit do dvou velkých skupin:

  • umělé (pěnová guma, polyethylen, nylon);
  • přírodní (prádlo, houba, bavlna, juta, sisal, štětiny, lýko, mořská houba atd.).

  Umělé žínky rychleji vysychají, dobře pěnou, mají extrémně nízkou cenu a bohatou paletu. Jejich nedostatky se však překrývají se všemi výhodami: syntetické houby stále častěji způsobují alergické reakce, a to i v důsledku agresivních barviv. Vlhké prostředí a měkká porézní struktura plastové houby jsou ideální pro vývoj plísní a bakterií, zejména pokud je necháte ve vlhké koupelně. A samozřejmě ani pěnové houby ani žínky z nylonových nití ani polyethylenové žínky pro šlehání pěny nemohou být recyklovány a rozloženy po několik set let, což znečišťuje životní prostředí. Po každém promytí, spolu s mýdlovou vodou, jsou částice mikroplastu, neviditelné pro oko, poslány do odpadu.

  Žínky vyrobené z přírodních materiálů jsou šetrné k životnímu prostředí, hypoalergenní, mají různou tuhost. Široká nabídka cen vám umožní vybrat si koupelnové doplňky pro jakoukoli peněženku. Mezi minusy lze rozlišit krátkou životnost, ale to nelze označit za nevýhodu. Všechny žínky bez ohledu na materiál, ze kterého jsou vyrobeny, musí být vyměněny každé 2 měsíce.

  Jsem za rozumnou spotřebu a nechci házet umělou žínku, která leží na polici v koupelně. Používejte to, co jste si koupili, ale nezapomeňte, že existují přírodní alternativy šetrné k životnímu prostředí.

  Začněme s nejjemnějšími žínkami, které budou dobrou alternativou k pěnovým houbám a nylonovým rukavicím..

  MYCÍ HOUBA

  Lidé s citlivou pokožkou náchylní k alergiím by měli věnovat pozornost houby a houby houby. Jedná se o houbovitou rostlinu z dýňové rodiny. Materiál je hypoalergenní, jemně exfoliační odumřelé kožní buňky. Houba rychle schne, po zaschnutí ztuhne, což zabraňuje růstu bakterií. Jeho hlavní výhodou je však to, že během používání nevypouští škodlivé látky a zcela se rozkládá v přírodních podmínkách bez poškození životního prostředí..

  Aby byla žínka měkčí, držte ji několik minut v teplé vodě. Po stlačení získává houba snadno svůj původní tvar. Možná sprchový gel nebo mýdlo, které na něj napěňuje, není tak aktivní jako na pěnové houbě, ale podle mého názoru je to dost.

  Takové žínky se často vyskytují v prodeji a jsou levné. Mimochodem, houba dokonale nahrazuje mycí houbu..

  CELULÓZA

  Tento materiál má mnoho výhod - celulózová houba jemně masíruje pokožku a dokonale bičuje pěnu. Často nejsou jen žínky vyráběny z celulózy, ale také houby na obličeji. Celulózové houby jsou vynikající alternativou k protějškům z pěnové gumy a jednorázovým vatovým tampónům. Díky své jemně porézní struktuře je taková houba ideální pro odstraňování masek (například jílových), jakož i pro odstranění make-upu pomocí čisticího mléka.

  Při výběru žínky nebo houby z celulózy věnujte pozornost certifikátu FSC. Potvrzuje, že dřevo použité pro výrobu buničiny pochází z obnovitelných zdrojů..

  LEN, BAVLNA, Bambusová vlákna

  Žínky vyrobené z přírodních materiálů, jako je prádlo, bavlna a bambus, skutečné vozy. Můžete je použít s mýdlem nebo bez mýdla, mokré pro praní nebo suché pro lymfatickou drenážní masáž. Pěnivku dobře rozšlehají a lze je prát v pračce (t 30 ° C). Kromě toho jsou takové žínky velmi pohodlné, protože často se vyrábějí ve formě palčáek.

  Co hledat při výběru?

  • Kvalita surovin. Preferují váčky vyrobené z organických materiálů pěstovaných bez pesticidů.
  • Léčba. Vyberte si žínky z nebělených materiálů. Chlor se používá k bělení a je velmi toxický. Ve Spojených státech je chlor na prvním místě mezi chemikáliemi, které způsobují otravu doma i v práci. Kromě toho se chlor získává při elektrolýze mořské vody, což vyžaduje vysoké náklady na energii, a v průběhu výroby se uvolňuje řada toxických produktů. Možná takové mycí prostředky vás nebudou rozmazlovat jasnými barvami, ale budou co nejbezpečnější pro kůži a životní prostředí..

  Moc se mi líbí oboustranné masážní rukavice německé Forster. Jedna strana je vyrobena z organické bavlny, je velmi jemná a měkká. Druhý je z lnu, je to trochu tvrdší. Tvrdá strana masáže dokonale a měkká strana je vhodná i pro ty nejjemnější oblasti těla.

  Značka má také bambusové žínky, které mají antimykotické a antimikrobiální vlastnosti. Budou dobrou volbou pro majitele problémové pleti..

  Příznivci „něčeho tvrdšího“ by si měli pamatovat, že tvrdé žínky a kartáče nelze použít na poškozenou nebo zanícenou pokožku..

  JUTA

  Jutové vlákno je dostatečně tuhé, aby účinně odlupovalo odumřelé buňky horní vrstvy rohovky. Kůže po masáži jutovou žínkou získává pružnost, hladkost a zdravou záři. Je pravda, že taková žínka pěna velmi špatně bije, takže je lepší ji použít k masáži nebo namísto drhnutí. Žínka z juty bude vynikajícím pomocníkem v boji proti celulitidě. Není to však vhodné pro dětskou nebo citlivou pokožku.

  Před prvním použitím se doporučuje jutovou žínku napařit ve vroucí vodě (asi 15 minut) a poté důkladně opláchnout. Utěrky z juty usušte na dobře větraném místě. Ne v koupelně! Pak se žínka nerozpadne a vydrží velmi dlouho.

  HŘÍVA

  Kartáče na vlásí jsou vhodné pro osvěžující masáže ve sprše nebo ve vaně, s mýdlem nebo bez mýdla. Taková štětina má dostatečnou tuhost, ale nepoškozuje pokožku vůbec. K suché masáži používám štětku na vlásí, ale lze ji také použít k mytí. Už jsme psali o masáži suchým štětcem, takže dnes se nebudeme opakovat.

  JAK PÉČEJÍ Z KOŠÍKŮ A KARTÁČŮ Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ

  Chcete-li prodloužit životnost koupelnových doplňků a zabránit růstu škodlivých bakterií, musíte dodržovat jednoduchá pravidla.

  • Po každém použití opláchněte žínku / kartáč tekoucí vodou..
  • Jednou týdně opláchněte kartáč (umyjte žínku) přírodním šamponem bez SLS a silikonů. Používejte pračku, pokud to struktura materiálu, z kterého je žínka vyrobena, umožňuje.
  • Po každém použití umyjte žínku / kartáč na dobře větraném místě. Při sušení musí být kartáček umístěn na čistý ručník tak, aby štětiny směřovaly dolů.
  • Každé 2 měsíce vyměňujte žínky z přírodních materiálů..

  A přesto, pokud chcete pokožce poskytnout náležitou péči, poslouchejte doporučení kosmetologů. Doporučují vám zakoupit dvě žínky najednou. Jeden tvrdý, například z juty, pro hluboké čištění pleti a masáž problémových oblastí. Druhý je měkčí pro každodenní použití. Například žínka z celulózy nebo lnu.

  Dnes jsme viděli, že přírodní žínky a mycí kartáče nejenže nejsou horší než jejich syntetické protějšky, ale dokonce je předčí. Jsou šetrné k životnímu prostředí, bezpečné pro kůži, nezpůsobují alergické reakce, mají různý stupeň tvrdosti, dobře odlupují pokožku, lze použít jak k mytí, tak k masáži. Zkus to sám.

  Autor blogu na Instagram katrin_ecotrue

  Vyberte si žínku

  Pro tělo jsou žínky, žínka na obličej, na paty, speciální anticelulitida, na peeling a pilulky, žínky na ženách a dospělé, nabídka je na poptávku. V takovém hojnosti je snadné se zmást, protože dnes už nemůžete dělat žínku na rodinu. Za prvé, ne hygienické a za druhé, ne praktické.

  Tak odlišné a nutné

  Lidstvo používá žínky již více než tisíc let. A pokud během archeologických vykopávek nenajdeme zbytky, ve kterých se houbová lázeň uhodou, je to jen proto, že až do 20. století byly k výrobě koupelnových doplňků používány přírodní materiály, které nevydrží dlouhou službu a nejsou zachovány v přírodním prostředí. Během této doby byl lázeňský dům obohacen žínkami z různých materiálů a jejich styly a tvary jsou v desítkách.

  Tvarem a stylem lze rozlišovat následující typy žínků:

  • byt;
  • tubulární;
  • míč, hovorově „houska“ nebo „opičí vačka“;
  • rukavice, rukavice nebo rukavice;
  • objemový tvar (cihla, srdce, malý polštář, bagel, pokud je pohodlná pouze ruka);
  • jemné pletivo;
  • houba, je to houba a banda blízko k ní a měkká hrudka (sušená lýka a byliny), stejně jako houba (dýně moči);
  • samostatný výtok - žínka z plsti nebo vlny.

  Struktura žínek je uvnitř hustá a dutá, chlupatá a tvrdá, s držadly i bez nich. Jsou pletené, tkané, stočené, pěstované nebo těžené z přírodního prostředí. Různé žínky jsou vysvětleny různými procedurami koupele a individuálními potřebami koupajících se. Kolik lidí, tolik nápadů. Jak si vybrat žínku pro tělo, každý se rozhodne sám za sebe.

  Různé materiály

  Abychom pochopili, jak si vybrat žínku na tělo, uvážíme, jaké materiály se používají při jejich výrobě, z kterých žín jsou vyrobeny.

  1) Přírodní ruština:

  • vlákno nebo příze z bavlny, lnu, kopřivy, rebarbory, konopí;
  • vlna;
  • stromová kůra - lýková lípa nebo vrba, březová kůra;
  • mycí houba;
  • exotický: ocel (dráty nebo hobliny), expandovaná hlína, kamenné vlákno - jako kompozitní prvky.

  2) Přírodní dovoz: juta, copra, sisal, ramie (čínská kopřiva), bambus, manila vlákno, hedvábí, guma, mořská houba, sopečná pemza.

  3) Syntetický: nylon, nylon, polyethylen, umělé hedvábí, akryl, polypropylen (nádherný materiál), umělá guma (gumová houba).

  Naturals vykonávají nejen hlavní funkci péče o tělo, ale poskytují i ​​další léčivý účinek. Například žínka z lýka distribuuje prospěšné těkavé látky. Je mi potěšením ji vykoupat, je jen škoda, že má krátký život a v současné době je neobvyklým hostem na pultu. Hliníková rukavice z hrubé vlny je vhodná pro hamam, nebudete tam chodit s gumovou houbou. Atmosféra sama o sobě a orientální chuť nedovolí. Kromě toho jedním z postupů hammam je tření těla bez mýdla, masáž s očištěním. Je zřejmé, že to vyžaduje tuhý materiál s vysokými hygroskopickými vlastnostmi, tj. Přírodní vlákna nebo mořská houba. Mimochodem, z posledních velmi dobrých žínek pro děti se získají.

  Avšak přírodní žínky mají kromě křehkosti a někdy i jednorázového použití jednu velkou nevýhodu. Představují prostředí, ve kterém se patogenní bakterie rychle rozmnožují a dochází k hnilobným procesům, bez ohledu na to, jak je důkladně omyte nebo zahrejte a vysušte.

  Syntetické žínky jsou snadno pratelné a pratelné v pračce, lze je ošetřit dezinfekčními prostředky. Jsou odolné, zejména polypropylen, a mohou mít různé barvy, tvary a styly..

  Ne každý syntetický materiál však vydrží vysoké teploty a při nízké kvalitě hrozí uvolňování škodlivých látek. V horké lázni se alergická vnímavost může zhoršit. Mnoho syntetických složek jsou alergeny. Vyberte žínku se znalostí dané záležitosti.

  Ve vaně s žínkou a dobrou náladou

  Pryč jsou dny, kdy byl lázeňský dům v Rusku spojen s horkými kameny a horkou vlhkou parou, finská sauna se již dlouho stala samozřejmostí. Potěšení z návštěvy hamamu lze získat bez odchodu do Turecka. Ve své oblíbené letní chalupě můžete podle přání najít nebo vytvořit i prvky korejské nebo japonské lázně.

  Existují milovníci vzrušení, náhlé změny teploty a chvění těla v extrémních stylech. Dejte jim tvrdou žínku pro plné pocity. Vyberte si z juty, copry, kývání, ramie, hrubé vlny, čerstvě sušené houby. Žínka na záda z těchto materiálů bude v pořádku. Po vysušení získá většina rostlinných vláken, s výjimkou bavlny, potřebnou tuhost, která se však při dlouhodobém namáčení ztrácí. Zde je možná složená lýková verze, pokud jsou ocel a syntetika zahrnuty do přirozeného základu.

  Ale pro ty, pro něž je vana především bláznivá a blažená, i když se nemuseli vyhřívat v chladných a horkých místnostech hammamu, instinktivně cítí, že lněná hedvábnost nebo měkká houba, masáž těla vlněnou rukavicí je pro ně vhodnější, a koupání ve sprše s žínkou z polypropylenu. Pro pilulky a lokty - peleta sopečné pemzy.

  Lázeňský dům je součástí kultury každého národa. Žínka je součástí této kultury. Která bast je lepší - záležitost každodenního a filozofického.

  Pokud již jdete do lázeňského domu, nejen se umyjte, ale zároveň zažijte estetické potěšení. Všechno by mělo být perfektní pro osobu, duši, tělo a koupelnové doplňky.

  Vyberte žínku: měkkou nebo tvrdou, přírodní nebo syntetickou?

  Pěnová guma, houba, sisal

  Z jakých materiálů jsou žínky vyrobené a co je odlišuje od sebe navzájem?

  Luffa je tropická liána z dýňové rodiny. Žínka z jejích plodů má relativně jemný exfoliační a masážní účinek, lze ji prát každý den. Po zakoupení by měla být taková žínka napařena ve vroucí vodě po dobu asi 15 minut, pak bude měkčí.

  Sisal - mexická agávová listová vlákna, velmi pevný materiál. Žínky z ní dokonale masírují pokožku, zlepšují krevní a lymfatický oběh, „probouzí“ tělo. Nelze jej však používat častěji 1-2krát týdně. Sisální vlákna se rychle vymývají, takže taková žínka nebude trvat dlouho.

  Naproti tomu Rami (Asijská kopřiva) je velmi silné vlákno, odolné proti kroucení, roztahování, trhání a také proti hnilobě. Skvělé žínky z něj jsou vyráběny ve formě palčáků, dlouhých proužků. Pletené ubrusy pro pletené punčochy jsou měkčí a ztuhlé žínky jsou pevnější. Oba dokonale zvládají všechny své povinnosti..

  Bast (lípa, bříza) - vnitřní vrstva kůry mladého stromu. Žínky z lýka (líp - měkčí, bříza - tužší) vhodné pro každodenní použití. Nově mají antibakteriální účinek, protože v lýku je mnoho těkavých fytoncidů, které se uvolňují během praní. Jejich hlavní nevýhodou je, že se velmi rychle stávají nepoužitelnými..

  Pěnová celulóza (viskóza) je relativně měkký materiál. Žínky z ní se doporučují lidem s problematickou a citlivou pokožkou, mají mírný peelingový efekt a jsou skvělé pro každodenní použití. Kromě toho dobře vypění detergent a absorbuje velké množství vody.

  Přírodní mořská houba je alespoň řádově dražší než umělá. Pro tělo, nákup to nedává moc smysl, a vzhledem k jeho křehkosti, bude takový nákup jen prázdný převod peněz. Ale mořská houba je dobrá jako obličejová houba.

  Pěnová guma není tou nejlepší volbou. Taková žínka zadržuje vodu dobře a pění mýdlo, ale není možné opravdu odtrhnout kůži „vrzáním“..

  Polypropylen. Nejčastěji jsou umělecké čisticí sáčky spojené z tenkých polypropylenových pásek. Jsou dost tvrdé, dobré pro mýdlovou anticelulitidovou masáž boků a hýždí, ale je lepší je nemytat jemnou pokožkou.

  Nylon. Tento materiál je odolný vůči oděru, elastický, příjemný pro tělo, dobře odlupuje odumřelé částice kůže. Žínky vytvářejí pěnový sprchový gel nebo mýdlo.

  Přírodní nebo syntetické?

  Životnost přírodních žínků je krátká. Ve srovnání s jejich syntetickými protějšky selhávají mnohem rychleji. Navíc, jak se používají, rychle se macerují a patogenní mikroorganismy v nich pravděpodobně začnou..

  Měkké nebo tvrdé?

  Pro citlivou a problematickou pleť si nemůžete vybrat tvrdé žínky ze sisalu, juty, hrubých žín z polypropylenové pásky. Dráždí kůži, vyvolávají nadměrnou sekreci mazu..

  Brouci, květiny, palčáky...

  Barva a tvar žínky je z velké části záležitostí vkusu. Nejdůležitější věcí je udržet si pohodlí.

  Je výhodné, když žínka má dlouhé očka nebo kliky, na které můžete uchopit. Místo tvrdé žínky můžete použít kartáč z přírodních nebo měkkých syntetických štětin s dlouhou rukojetí. Pro těžko dostupná místa je dobré. S pomocí takového kartáče se získá vynikající anticelulitidová masáž kyčle a hýždí.

  Světlé pěnové houby ve formě různých zvířat na mytí jsou nepraktické, ale dobré pro ty děti, které se neradi koupají: u žínek a hraček je snazší přežít rodičovskou mytí. A je lepší umýt děti v prvním roce žínkou - rukavice nebo froté.

  Žínky na tělo: vyberte, použijte, doporučte.

  V sovětských dobách, na úsvitu družstevního hnutí, se na trhu objevily výjimečně tvrdé tělové houby, které zlé jazyky okamžitě přezdívaly „My to Holes“. Jejich textura byla tak tvrdá, že se ho horlivý majitel neodvážil použít ani na mytí 21. volgy svého otce, který měl silné a stabilní lakování. Postupem času stále našli své obdivovatele, protože prohlubující se komoditní krize přispěla ke snížení požadavků sovětského lidu na kvalitu domácích potřeb a skutečně na život obecně. Nyní jsou časy poněkud odlišné a spotřebitel si může vybrat. No, zvolte?

  Syntetika a organika: Věčný boj

  Koupelové houby by se teoreticky měly skládat pouze z vláken z přírodních surovin, protože koupel, protože nejsme unaveni opakováním, je baštou všeho skutečného a šetrného k životnímu prostředí. Ale co když moderní věda, následovaná průmyslem, vrhá na trh stále více a více druhů syntetických produktů a prodejci se snaží ocenit nové výrobky a svádět spotřebitele s bezprecedentními inovacemi. Podívejme se na věc s určitostí, možná všechny stejně, něco vyzvedneme?

  Syntetické žínky: mají místo na polici vany

  Mnoho přívrženců průmyslové teorie pevně věří, že chemici nejíst chleba marně. A pokud pro skutečný ruský lázeňský dům existuje taková zásadní věc, jako je syntetická vodka, pak je syntetická žínka tak maličká, že byste ji neměli ani zmínit, je to samozřejmé. Jaké jsou jejich typy, můžeme se setkat na regálech obchodů a na troskách trhu:

  1. Pěnové houby. Vyznačují se velmi jemnou jemnou texturou, dokonale absorbují detergenty a vytvářejí pěnu. Mají nejrozmanitější tvar, barvu a pórovitost pole. Křehký povrch však vyžaduje neméně jemné zacházení. Nadměrné úsilí způsobuje zvýšené opotřebení takové žínky pro koupel a nadměrná měkkost povrchu ne vždy přispívá k vysoce kvalitnímu čištění povrchu pokožky. Velmi oblíbené dětské žínky z pěnové gumy. Zároveň musí být tyto produkty po použití důkladně vysušeny, jinak jsou náchylné k okyselení kvůli dobré retenci vlhkosti.
  2. Polyetylénové žínky. Jsou to dlouhé tkané výrobky vyrobené z polyethylenového vlákna s držadly - pro pohodlné mytí zad. Díky rozvinutější kontaktní ploše mají lepší čisticí vlastnosti, mohou však způsobit podráždění jemné a citlivé pokožky. Vysoce kvalitní žínka by měla mít jednotný a jednotný povrch a bohužel i levné výrobky se nemohou takových vlastností chlubit.
  3. Žínky jsou rozety vyrobené z kapronové nebo nylonové nitě. Skutečný nález pro koupel, který je velmi obtížný a dlouhodobě větraný. Díky amorfnímu a inertnímu materiálu s velmi nízkým koeficientem absorpce vody velmi rychle a efektivně suché. Kompaktní, lehký a po deformaci snadno obnoví svůj původní tvar. Je však vhodné chránit je před kontaktem s velmi horkými předměty, vlákno je zničeno díky bleskově rychlé fúzi. Upřímně levné výrobky čínských „pánů“ jsou náchylné ke ztrátě tvaru kvůli roztržení pojiva, tzv. „Ložiskové“ rámové příze.
  4. Žínky z polyesterové tkaniny. Na trh vstoupili koncem padesátých let díky rostoucí síle japonského průmyslu. V důsledku tkacího vzoru a průměru vlákna se jejich tuhost může značně lišit a v důsledku toho je masážní účinek přítomen v jednom nebo druhém stupni. Značkové výrobky jsou trvanlivé a praktické v provozu, ale poměrně drahé na nákup.


  Znalci, odborníci a další analytici rádi mluví o nebezpečích syntetických vláken, přičemž argumentují jako zvýšená alergenita materiálu, barviv a schopnost syntetických vláken za podmínek zvýšené teploty a vlhkosti uvolňovat škodlivé látky do atmosféry interiéru. Tyto argumenty nelze nepochybně popřít, avšak kategorické potvrzení nebezpečí konkrétního produktu lze provést pouze pomocí komplexních údajů z hloubkového komplexního zkoumání..

  Výrobky z přírodních vláken: drahé a pohodlné

  Příroda po několik tisíciletí obdařila lidstvo žínkami z přírodních surovin, připomínáme ty hlavní:

  • Tkaniny z lněných vláken. Vyznačují se nepřítomností alergenních vlastností, jemně působí na pokožku velmi odlišných citlivostí, kombinují čistící účinek s masáží, dobře absorbují vlhkost a vytvářejí pěnu. Na rozdíl od mnoha organických produktů v tomto segmentu jsou poměrně odolné. Mezi nevýhody stojí za zmínku relativně vysoká cena a potřeba dobrého a hlubokého sušení v podmínkách přirozené ventilace;
  • Žínka z houby. Tomuto vynikajícímu produktu jsme věnovali samostatný příběh. Dnes uvádíme hlavní body. Houba je trvanlivá, poměrně snadno ošetřitelná, má dobrou kvalitu čištění epidermis od mrtvých částic, masážní účinek je kombinován s vlastnostmi zlepšující mikrocirkulaci krve a odtok lymfy, který si získal slávu anticelulitidové žínky. Následují silné a slabé stránky. U lidí s citlivou pokožkou vyžaduje taková koupelová houba předběžnou přípravu, která se obvykle vaří 15 až 20 minut v páře v horké vodě. Parní produkt funguje jemněji a předvídatelněji;
  • "Mexická žínka" z agávových listů. Éra globalizace přináší pozitivní plody a nyní víme, že v Mexiku natáčejí nejen poutavé televizní pořady pro starší ženy v domácnosti, ale také produkují takový mimořádný produkt, jako je žínková rukavice. Má silný peelingový efekt, dobře zahřívá pokožku. Je vhodný pro milovníky tvrdé lázně s vysokými teplotami na horní polici a ledovou dírou. Žínkové rukavice jsou však velmi odolné a zdaleka nejsou levné. V každém případě to vyžaduje předběžné namáčení, ačkoli tato technika dělá jeho povrch měkčí, ale schopnost tvořit pěnu zůstává zdaleka nedostačující. Opustit jeho používání rozhodně stojí za to pro lidi s problémovou pokožkou, akné, velkým počtem krtků;
  • Žínka. Linden kromě medu, čaje, podšívky a koštětů dodává silný lázeňský dům s žínkou z měkkých, ale dostatečně silných vláken, která leží pod kůrou vytvořeného stromu. Taková koupelová houba má velmi vyváženou tuhost. To znamená, že vláknitá struktura má vyvinutou strukturu pro vysoce kvalitní čištění pokožky a masážní účinek, na druhé straně, lýko je docela měkké a nemá vážný mechanický účinek na lidskou kůži. I vysušenou lýkovou žínku lze změkčit ponořením 10 až 12 minut do mírně horké vody. Vážnou nevýhodou takových produktů je nadměrná křehkost vláken v příčném řezu, která rychle postupuje při každém dalším sušení. V Rusku bylo lýko vždy hojné, takže takové žínky měly velmi krátký životní cyklus. Rodina se umývala ve vaně - žínka byla poslána do vrhu v kurníku;
  • Kopřiva čínská kopřiva. Produkt má výraznou buněčnou strukturu se střední tuhostí povrchu, díky čemuž se harmonický účinek a masáž harmonicky doplňují. Druhy žín z domácích surovin tohoto druhu jsou v minulosti. A byly vyrobeny ze zpracovaných stonků kopřivy nebo konopí. Je zcela zřejmé, že konopí se pěstuje jako technická kultura, ale výroba žín z něj dnes není docela technologický proces;
  • Březová kůra, která stejně jako nic jiného potvrzuje známé pravidlo: „všechno nové je dobře zapomenuté staré“. Březová kůra lokálně potlačuje vývoj patogenní mikroflóry, napomáhá bojovat s akné, dobře masíruje pokožku, zlepšuje mikrocirkulaci krve, působí proti celulitidě, otevírá póry a odstraňuje částice keratinizované epidermis. Uvedené vlastnosti mohou samozřejmě mít pouze žínka vyrobená podle požadavků technologie a v souladu s vysokou produkční kulturou a odpovědností vůči konečnému spotřebiteli. A pro naše výrobce není s ohledem na uvedené požadavky situace příliš růžová, až na vzácnou, ale příjemnou výjimku;

  Výše uvedené jsou hlavní produkty, pro které svět rostlin dodává suroviny, ale nezapomínejte na svět zvířat. Štětiny a mořské houby jsou zpravidla suroviny pro výrobu žínků tohoto typu. Podívejme se na ně podrobněji:

  • Žáci z doby sovětů dobře znali tuhou žínku. Dřevěná základna s dlouhou rukojetí umožňovala ovládání nástrojů v poměrně širokém rozsahu. Lidé s nadváhou a nadváhou měli tuto funkci obzvláště rádi - nemuseli se ohýbat a uživatel při provádění procedur skutečně vyžadoval minimální úsilí. Na rozdíl od produktů vyrobených z rostlinných materiálů - žínky se štětinami vydržely déle, hromada se nezahřála, neabsorbovala vlhkost, ale bylo to znatelně tvrdší a tak pohodlné použití. Nyní lze takové produkty nalézt v prodeji, jejich popularita však není příliš vysoká;
  • Houby na houby, na rozdíl od předchozích, jsou mnohem jemnější, měkčí a pohodlnější. Tyto vlastnosti často předurčují jejich popularitu ve formě předmětů dětské hygieny. To je prakticky nesporné jako žínka na obličej. Mezi hlavní nevýhody patří: krátká doba používání, potřeba namáčení před použitím, vysoké náklady a omezený výběr na domácím trhu.

  Pozornost! Na otázku, zda je možné otřít si obličej žínkou, můžete určitě odpovědět po konzultaci s kosmetologem. V každém případě nejjemnější oblasti kolem očí a rtů vyžadují zvláštní přístup..

  Základní pravidla pro používání a péči o koupelové houby

  Poté, co vyřešíte problém, který žínku nejlépe umyjte, stojí za to jít do části o racionálním používání tohoto nepochybně důležitého nástroje lázeňského domu. Pravidlo je jednoduché, ale důležité. Bereme je na samostatný seznam, body:

  1. Bast - čistě osobní péče.
  2. Má svou životnost, od téměř jednorázového použití a maximálně 5 až 6 měsíců, i když spravedlivě je třeba říci, že životnost žínky je lépe definována v počtu postupů, kterými prošla. Nejstabilnější ve svých „dlouhověkých“ žínkách vyrobených z organických surovin, především z houb a lýků, v tomto ohledu nejspolehlivější - ze štětin. Ze všech konkurenčních produktů vyrobených ze syntetických surovin. Samostatně je třeba říci o výrobcích vyrobených ze silikonu. Používají se pohodlně, dokonale si zachovávají své původní rozměry, mohou mít jakoukoli barvu a tvar pracovní části, až po vytvoření masážních prvků ve formě tenkého třásně. Vyznačují se hypoalergenními vlastnostmi a slouží velmi dlouhou dobu. Častěji je takový produkt odesílán do koše kvůli skutečnosti, že je morálně zastaralý než fyzicky.
  3. Po použití je žínka důkladně opláchnuta a sušena v přírodních podmínkách. Sušení na slunci nebo radiátorech je škodlivé pro většinu materiálů..
  4. Výrobky vyrobené z organických surovin jsou náchylné k „zakysání“ a získání charakteristické vůně. Můžete s ním úspěšně bojovat pomocí krátkodobého namáčení, ne více než 7 - 10 minut, ve slabém roztoku hroznového octa - 75 ml na 1000 ml vody.
  5. Tvrdé žínky se zřetelným peelingovým účinkem nelze použít častěji než jednou za 7-10 dní. Není třeba znovu poškozovat pokožku.
  6. Nezapomeňte na specializaci produktů pro specifické účely. Žínka je vhodná pro mytí zad - hadřík s dlouhými držadly nebo kartáč na dlouhé rukojeti, pro chodidla - „mexická“, pro masáž - z čínské kopřivy, pro každodenní použití - jemná syntetická houba.

  Mimochodem! Po použití umyjte žínku kroucením. Vzhledem k pozoruhodné síle obyčejného ruského člověka není jen to, že čínské výrobky, ale i docela vhodné a vysoce kvalitní značkové výrobky, jsou nemilosrdně deformovány a přicházejí do úplného nebo přinejlepším částečného narušení..

  Závěr

  V koupališti nejsou maličkosti. Poté, co jste vyřešili základní dilema, jak si vybrat žínku na tělo, pokračujte v naplňování polic do koupelny potřebným příslušenstvím. Něco lze vyrobit vlastní rukou, některé kopie lze zakoupit v nejbližším supermarketu a něco exotického lze přenést ze vzdálené cesty. A co je nejdůležitější, dodržujte zásadu přiměřenosti, a to jak při pořizování, tak při používání. Měkké pěnové kolegy!

  Články O Neplodnosti