Hlavní Analýzy

Co musí člověk udělat, než si počne dítě?

Odpovědný přístup k rodičovství vyžaduje seriózní přípravné práce ze strany žen i mužů. Správná příprava muže k otěhotnění dítěte je přezkoumat životní styl, provést nezbytný výzkum a zvýšit pravděpodobnost početí.

Plánování těhotenství pro muže

Plánování početí dítěte pro muže by mělo začít nejpozději tři měsíce před očekávaným datem početí. Faktem je, že proces zrání spermií trvá 72 dní a cílem přípravy muže k početí je vytvořit během tohoto období tolik „správných“ zdravých spermatických buněk.

Jedním z nejdůležitějších bodů pro muže v přípravě na těhotenství je absolutní odmítnutí alkoholu. Ethanol v alkoholu snižuje množství normálního spermatu, což zvyšuje riziko potratu nebo vrozených malformací plodu. Samostatně by mělo být řečeno o pivu - každé pivo, včetně nealkoholických, obsahuje fytoestrogeny, které nepříznivě ovlivňují přirozenou produkci testosteronu a mužskou schopnost otěhotnět, stejně jako účinnost.

Během přípravy na těhotenství by se měl člověk vyhnout kouření, protože nikotin ničí všechny buňky, včetně reprodukčních buněk. Kouření negativně ovlivňuje aktivitu a kvalitu spermií. Kromě toho počet kuřáckých spermií je o 15% nižší než u nekuřáckého muže.

Pro normální zrání spermií je nutné udržovat teplotu v tříslech na úrovni + 34–35 ° С. Chcete-li to provést, měli byste přestat navštěvovat sauny, nosit těsné džíny a přiléhavé spodní prádlo a používat vyhřívané autosedačky. Také při plánování těhotenství je cyklování kontraindikováno, protože zpomaluje krevní oběh v tkáních varlat, což vede ke zhoršení kvality spermií.

Kromě toho se může kvalita spermií snižovat v důsledku stresu a nervového napětí, a pokud je to možné, měly by být tyto faktory vyloučeny. Je vhodné pohybovat se více, dostatek spánku, s větší pravděpodobností na čerstvém vzduchu.

Výživa při plánování těhotenství u mužů

Při plánování těhotenství by měl člověk upravit svůj jídelníček, zejména pokud má sklon trpět nadváhou nebo podváhou. S nadváhou se produkují estrogeny a proces spermatogeneze je narušen, s nedostatečnou hmotností se snižuje počet životaschopných spermií.

Obecná doporučení jsou následující:

 • Odmítnutí rychlého občerstvení a mastných potravin, jakož i jiných potravin obsahujících velké množství konzervačních látek, barviv, příchutí.
 • Jíst pouze čerstvá jídla.
 • Žvýkat jídlo důkladně.
 • Pro doplňování paliva použijte za studena lisovaný rostlinný olej nebo máslo.

Jaké testy předat muži při plánování těhotenství?

Spolu s revizí životního stylu musí člověk před údajným pojetím provést prohlídku těla. Terapeutické vyšetření zahrnuje vyšetření, absolvování testů a vyšetření, které lékař předepíše (obecný krevní test, rentgen nebo fluorografie, spermogram).

Je nutné zjistit, zda má muž pohlavně přenosné choroby, HIV, hepatitidu B nebo C. Pokud je přítomna některá z těchto chorob, bude nutné podstoupit léčbu tak, aby nedošlo k infikování ženy a dítěte. Pojetí v tomto případě bude samozřejmě muset být odloženo.

Měli byste také kontaktovat androloga, abyste vyloučili nemoci, u nichž je početí nepravděpodobné a které lze odstranit pouze chirurgicky..

Pokud člověk užil antibiotika, je třeba se poradit s lékařem, jak dlouho po zrušení může plánovat početí. Příjem jakýchkoli léků po dobu přípravy na početí by měl být dohodnut s lékařem.

Pokud mluvíme o prvním těhotenství, je lepší pro oba rodiče provést testy na faktor Rh, aby se předem dozvěděli o možné nekompatibilitě..

Co pít muži při plánování těhotenství v rodině?

Jaké vitamíny by měl člověk pít při plánování těhotenství?

Pro úspěšné pojetí musí mužská semenná tekutina obsahovat tolik pohyblivých spermií správné struktury. Nezbytnou podmínkou pro jejich vzdělávání je dostatečné množství vitamínů a minerálů, které by měl člověk dostat při plánování těhotenství se svým partnerem. Zde jsou nejdůležitější z nich:

Kyselina listová pro muže

Kyselina listová (vitamin B9) by měla být diskutována podrobněji, protože její význam pro mužskou plodnost lze jen těžko přeceňovat. Podle výzkumu amerických vědců zvyšuje kyselina listová při plánování těhotenství u mužů počet „správných“ spermií o 25–30%. Současně, kvůli nedostatku tohoto vitamínu, tam jsou více vadné spermie, které mohou vést k neplodnosti.

Přípravy pro muže při plánování těhotenství: co brát?

Muž může teoreticky přijímat potřebné vitamíny a minerály z jídla. Je však mnohem výhodnější přijímat je ve formě přípravků obsahujících vyvážený soubor vitamínů a minerálů, které pozitivně ovlivňují pravděpodobnost početí. Jedním takovým lékem je Speroton. Obsahuje zinek, selen, kyselinu listovou, vitamin E a L-karnitin. Studie prokázaly, že Speroton zvyšuje pravděpodobnost početí o 15%, pokud je užíván do tří měsíců, ao 26,7%, pokud je užíván do šesti měsíců.

NENÍ REKLAMNÍ. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ NA ÚČASTI ODBORNÍKŮ.

Jaké testy musíte absolvovat při plánování těhotenství u muže?

Názor, že role budoucího otce při plánování těhotenství není omezena pouze na přímou účast na koncepci a podpoře ženy během těhotenství, je rozšířený. Pokud byla před několika staletími vina za nepřítomnost dětí v rodině obvykle přidělena ženě, nyní má medicína schopnost přesně určit, který z manželů je neplodný. Není pochyb o tom, že zdravotní stav ženy, která dítě nosí, má velký vliv na výsledek těhotenství.

Fyziologické ukazatele budoucího otce však nejsou o nic méně důležité ve fázi plánování těhotenství. V tomto článku se dozvíte, jaké faktory přispívají k rozvoji mužské neplodnosti a jaké testy musíte absolvovat u muže při plánování těhotenství..

Zapojení mužů do plánování těhotenství

První fáze přípravy budoucího otce na možné těhotenství by měla zahrnovat psychologickou přípravu. Pokud není člověk mentálně připraven na tento zásadní krok nebo si není plně vědom důležitosti toho, co se děje, měl by se před zahájením lékařských postupů poradit s psychologem. Pokud to bude rodinná psychoterapie.

Pokud je člověk psychicky připraven na vzhled dědice, můžete bezpečně přistoupit k praktické části plánování těhotenství, která zahrnuje:

 • odmítnutí závislostí (kouření, pití alkoholu v jakékoli formě a množství);
 • dodržování zdravého režimu práce a odpočinku;
 • Zdravé stravování;
 • udržování psychoemocionální rovnováhy (člověk se musí vyhýbat stresovým situacím, v extrémních případech vyhledat pomoc terapeuta, užívat sedativa, vzít si dovolenou);
 • eliminace nebo omezení expozice vibracím nebo příliš vysokým teplotám;
 • vitaminová terapie;
 • vyloučení expozice toxickým a radiačním látkám;
 • v případě potřeby - hubnutí;
 • pravidelné cvičení;
 • prevence nebo včasná léčba respiračních onemocnění;
 • léčba chronických infekčních chorob.

Seznam analýz

První specialista, který navštívil muže, který sní o tom, že se stane otcem, je urolog. Lékař určí rozsah diagnostických vyšetření v závislosti na výsledcích objektivního vyšetření. Je možné, že doporučí svého pacienta, aby konzultoval další odborníky (například endokrinolog, kardiolog, neuropatolog, psycholog). Na základě výsledků všech studií poskytne urolog příslušná doporučení av případě potřeby předepíše léčbu.

Standardní seznam laboratorních testů pro muže při plánování těhotenství.

 • Obecné klinické testy moči a krve. Tyto studie mohou identifikovat některé patologické procesy, které se vyskytují v těle, které mohou narušovat početí nebo mít nepříznivý vliv na zdraví nenarozeného dítěte..
 • Stanovení faktoru Rhesus. Tento ukazatel může mít významný dopad na povahu průběhu těhotenství. Ve fázi plánování je nezbytné stanovit kompatibilitu manželského páru podle tohoto kritéria.
 • Pohlavní choroby. Toto je pravděpodobně nejčastější příčina vývoje zánětlivého procesu v reprodukčním systému. Takové patologie se mohou stát vážnou překážkou početí nebo komplikovat průběh těhotenství. Pokud byla pomocí laboratorních testů zjištěna přítomnost sexuálně přenosné nemoci, mělo by se plánování těhotenství zahájit až po úplném zotavení.
 • Infekce TORCH. Tento typ laboratorního testu odhalí přítomnost patogenů v těle, jako je zarděnka, herpes, cytomegalovirus, chlamydie a toxoplasmóza. Tyto infekce mohou velmi negativně ovlivnit nitroděložní vývoj dítěte. Pokud výsledek této analýzy potvrdí přítomnost alespoň jedné z uvedených chorob u člověka, bude se muset plánovaná koncepce odložit až do úplného vyléčení nemoci..

Je-li zjištěna jedna z uvedených infekcí, je pravděpodobné, že žena je také infikována, a proto nejčastěji musí budoucí rodiče podstoupit terapii společně.

 • Spermogram. Tato analýza určí strukturální vlastnosti, stupeň mobility a také počet zárodečných buněk v mužské semenné tekutině. Před dodáním biologického materiálu, za několik dní, je nutné opustit špatné návyky, nadměrné zatížení, užívání léků.
 • Fyziologická kompatibilita. Stává se tak, že těhotenství nemusí nastat dlouho kvůli fyziologické nekompatibilitě partnerů. Může také způsobit časté případy spontánního potratu v raných stádiích. Tato funkce není větou a při správném výběru terapie si může manželský pár užít rodičovské štěstí.
 • Fluorografie. Tato studie se považuje za standardní postup, který musí být proveden nejméně jednou ročně..
 • Hormonální testy:
  1. Testosteron. Tento faktor hraje jednu z hlavních úloh v otázce plánování těhotenství, protože hormonální nerovnováha v mužském těle může vést k rozvoji relativní neplodnosti;
  2. Luteinizační hormon. Tato látka má stimulační účinek na produkci testosteronu pohlavními žlázami. Hladina luteinizačního hormonu se zvyšuje po intenzivní fyzické aktivitě v důsledku stresové situace a selhání ledvin. Nedostatek tohoto hormonu v mužském těle se může objevit na pozadí obezity, kouření a chronické únavy;
  3. Hormon stimulující folikuly. Udržuje rovnováhu testosteronu v těle a podílí se na produkci spermií. Hladina tohoto hormonu v krvi se zvyšuje v důsledku pravidelného užívání alkoholu, sexuálního nedostatku železa a nádorů v mozku. Snížená hladina FSH může nastat v důsledku půstu nebo obezity;
  4. Choriotropický hormon. Pokud se muž kvůli smíchu rozhodl vyzkoušet domácí test pro určení těhotenství a v důsledku toho viděl dva proužky, může to být známkou rozvoje malignity ve varlatech;
  5. Prolaktin. Tento hormon reguluje metabolismus voda-sůl. Ovlivňuje také produkci spermií. Dlouhodobý pobyt muže ve stresovém stavu pomáhá snižovat produkci prolaktinu;
  6. Stradiolový hormon. Produkce tohoto hormonu se provádí ve varlatech a jeho množství přímo závisí na množství tukové tkáně v mužském těle. Zvýšená produkce estradiolového hormonu pohlavními žlázami vede k narušení emoční rovnováhy mužů.
 • Tajemství prostaty. Tato studie je předepsána člověku, pouze pokud při objektivním vyšetření urologem byla zjištěna určitá odchylka od normy ve struktuře tohoto orgánu..
 • Elektrokardiogram. V dnešní době velké množství mužů v reprodukčním věku trpí určitými onemocněními kardiovaskulárního systému. Proto kontrola funkční schopnosti srdce patří mezi testy nezbytné pro plánování těhotenství.

Také muž, který se chce v blízké budoucnosti stát otcem, musí navštívit terapeuta, aby učinil závěr o celkové kondici těla. Pokud existují nějaké nemoci, určí léčebný plán odborník..

Pro člověka nebude zbytečné navštěvovat genetiku, která bude schopna zjistit, zda existuje riziko dědičných chorob u nenarozeného dítěte. Nezapomeňte navštívit specializovaného pracovníka v této oblasti, který je nezbytný pro manželský pár, který má vysoce rizikové faktory. Mezi takové faktory patří přítomnost genetických chorob v nejbližším okolí a prodloužená expozice negativním vnějším faktorům, které mohou vyvolat vývoj dědičné patologie u plodu, tělu rodičů (nebo některému z nich)..

Vitaminová terapie

V procesu plánování těhotenství má jeho strava velký vliv na reprodukční zdraví mužů. Během tohoto období může lékař doporučit užívání určitých vitamínových komplexů, makro- a mikroelementů, které mají pozitivní vliv na jeho reprodukční systém i na stav těla jako celku. Následující prostředky jsou nejčastěji předepisovány budoucímu otci jako vitamínová terapie:

 • kyselina listová, která má ohromující účinek na tu část spermatozoí, která „nese“ poškozené chromozomy;
 • kyselina askorbová, která stimuluje aktivitu pohlavních žláz a zvyšuje počet pohyblivých buněk v spermatu.
 • vitamin E., který příznivě ovlivňuje kvalitu semenné tekutiny a způsobuje pohyblivost spermií a odolnost vůči negativním vnějším faktorům;
 • selen, který přispívá k procesu obnovy semenné tekutiny a vylučování solí těžkých kovů z těla a chrání buňky před volnými radikály;
 • zinek, který má pozitivní vliv na produkci testosteronu.

Špatné návyky

Bylo klinicky prokázáno, že muž, který pije alkohol méně než tři měsíce před početí, riskuje poškození plodu. Průměrný představitel silnějšího pohlaví reprodukčního věku, který nemá zdravotní problémy, obsahuje ve své semenné tekutině asi čtvrtinu neschopných spermií. Pravidelný příjem alkoholu významně zvyšuje počet poškozených zárodečných buněk v spermatu, v důsledku čehož jsou výrazně sníženy šance na úspěšné početí. Kromě toho, pokud potenciální otec zneužívá silné nápoje, pak se výrazně zvyšuje riziko, že se u nenarozeného dítěte vyvinou abnormality.

Kouření není o nic méně hrozbou pro vývoj plodu než alkohol. Toxické látky obsažené ve struktuře tabáku mají destruktivní účinek na spermatozoa, zvyšují pravděpodobnost spontánního potratu v raných stádiích nebo vývoj anatomických vad u dítěte.

U muže, který trpí alkoholismem a pravidelně kouří, je narušen mechanismus produkce semenné tekutiny.

Přímá účast mužů na přípravě na vzhled dítěte hovoří o jeho zodpovědném přístupu k budoucímu rodičovství. Tento přístup také pozitivně ovlivňuje psychoemocionální pozadí ženy, která se chce brzy stát matkou, což je velmi důležité během těhotenství.

Jaké testy musíte absolvovat u muže při plánování těhotenství, viz následující video.

Analýza muže při plánování těhotenství

Plánování těhotenství není dlouho výlučnou doménou žen. Zdraví člověka ovlivňuje rychlost početí, úspěch porodu plodu a nitroděložní vývoj dítěte. Proto byste měli mít představu o tom, jaké testy musíte absolvovat u muže ve fázi plánování společného těhotenství.

Obecná doporučení pro budoucí otce

Lékaři doporučují lidem, aby změnili svůj životní styl, a ve jménu zdraví novorozence se alespoň na určitou dobu vzdávají špatných návyků. Mezi nejčastější doporučení patří:

 • Odvykání kouření, alkoholu a drog,
 • Multivitaminový příjem,
 • Zamezení oblastí s vysokou úrovní vysokofrekvenčního záření,
 • Pravidelná fyzická aktivita s výjimkou sedavého životního stylu,
 • Správná a zdravá výživa snižující kofein,
 • Snížené vystavení vysokým teplotám,
 • Odmítnutí nosit syntetické spodní prádlo,
 • Prevence a léčba infekčních chorob.

Zvláštní pozornost by měla být věnována užívání léků a doplňků stravy, které přímo ovlivňují mužskou plodnost. V případě problémů s gastrointestinálním traktem nebo při léčbě a dezinfekci hnisavých zánětů se často používají přípravky obsahující účinné látky cimetidin, sulfasalazin a nitrofurantoin. Jsou celkem toxické, mohou se v těle hromadit a nepříznivě ovlivňovat kvalitu spermií..

Steroidy (prednison a kortizon) se používají ke zmírnění astmatických záchvatů, boji proti alergiím, infekcím a autoimunitním onemocněním. Hormonální léky s nimi mohou nepříznivě ovlivnit plodnost mužů, jejich příjem by měl být vyloučen.

Doporučení ke změně obvyklého životního stylu zahrnují snížení pravděpodobnosti poranění pohlavních orgánů. Například jízda na kole vytváří další vibrace a tření v perineu. To zvyšuje teplotu varlat, což snižuje počet životaschopných spermií.

To je zajímavé. Pro stimulaci sexuální funkce se doporučuje konzumovat více vitamínu E a 0,3 g mumie denně. Mezi lidová léčiva pro aktivaci spermií patří: bylinná infuze řasy, cibule, zázvoru, kmínu a skořice s přídavkem rostlinného oleje.

Jaké testy je žádoucí předat muži ve fázi plánování těhotenství?

Standardní soubor vyšetření pro silnější pohlaví se skládá z následujících lékařských postupů:

 1. Analýza moči a krve, vč. a pro HIV.
 2. Fluorogram.
 3. Stanovení faktoru Rhesus a krevní skupiny. Tato informace pomůže vyhnout se problémům během těhotenství a pravděpodobnosti Rh konfliktu u novorozence..
 4. Nátěr vylučující přítomnost chlamydií, kapavky, trichomoniázy, jakož i cytomegaloviru, ureaplazmy a mykoplazmy.
 5. Testy pro stanovení hormonálních hladin, ve kterých je věnována zvláštní pozornost androgenům, zejména testosteronu.
 6. Odstranění elektrokardiogramu k vyloučení patologií srdce a cév.
 7. Chcete-li snížit riziko vrozených vad u nenarozeného dítěte, pokud má člověk geneticky přenosné nemoci, musíte projít nezbytnými testy a provést testy.

To je zajímavé. Užívání tinktur z kořene ženšenu díky saponinům, které jsou v něm obsaženy, pomůže člověku nejen posílit jeho imunitu a zvýšit odolnost jeho těla vůči nemocem, ale také zvýší jeho potenci.

Je třeba mít na paměti, že s věkem se mutace mohou akumulovat. Čím starší muž, tím více má sperma obsahující poškozený genetický materiál. Po 45 letech muže je pravděpodobnost oplodnění vajíčka jimi jimi snížena 3krát.

Mužské testy k vyloučení diagnózy neplodnosti

Pokud žena nemůže otěhotnět dlouhou dobu a výsledky vyšetření ukazují, že v jejím reprodukčním systému nejsou žádné problémy, musí muž předat spermaterogram biomateriál. Jeho dekódování vypráví o počtu spermií, jejich kvalitativních vlastnostech, práci varlat a gonád. Je třeba mít na paměti, že důležitými faktory, které mohou ovlivnit kvalitu a aktivitu spermatických buněk k horšímu, jsou chemoterapie a ozařování, pokud se člověk podrobil léčebnému postupu před plánovaným početím..

To je důležité. Studie ejakulátu se provádí v jedné laboratoři po dodání 2-3krát v intervalu 2 týdnů biomateriálu. V předvečer analýz spermiogramu je třeba několik dní upustit od sexu, vyloučit příjem alkoholu, vytvářet stresové situace a přehřátí těla.

Vyšetření sekrece prostaty odhalí bakterie, které způsobují zánět, který ovlivňuje reprodukční funkci.

Mužská plodnost může být ovlivněna dlouhodobým vystavením nepříznivým podmínkám. Neustálý vliv vysokých úrovní záření, pesticidů a jiných chemických hnojiv, přítomnosti nečistot olova, rtuti, chrómu a výparů ropných produktů a perchloropolyethylenu na vzduchu může vést k diagnóze neplodnosti u mužů..

Muž podstupující různé lékařské prohlídky a absolvující testy ve fázi plánování přispívá k úspěšnému průběhu těhotenství a narození zdravého dítěte.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Těhotenské testy pro ženy a muže

Je známo, že když žena otěhotní, musí na prenatální klinice okamžitě provést spoustu testů. Mnoho vědomých párů se však připravuje na těhotenství předem a v tomto případě hovoříme o nutnosti provést testy k přípravě na těhotenství.

Dnes si povíme o tom, co a proč by měly být provedeny testy na těhotenství pro ženy a muže.

Co dělat předem při přípravě na těhotenství

Vědomý přístup k plánovanému těhotenství znamená pečlivou přípravu. Mnoho aspektů nového stádia vašeho života by mělo být zváženo předem. V ideálním případě byste se měli vzdát kouření a alkoholu v předstihu, začít spát.

Za to však nestojí ani zahájení nového života od pondělí, vyladění na skutečnost, že nyní budete mít téměř „sterilní“ život s pravidelnými setkáními s lidmi v bílých pláštích. Koneckonců, těhotenství je stále pravděpodobnější radostnou čekací dobou, a ne těžkou prací.

Je třeba si uvědomit, že vyšetření odborníky pomůže vyhnout se mnoha problémům. Oba budoucí rodiče to musí projít.
Žena by měla začít návštěvou gynekologa a muž by měl jít k urologovi. Poté ve směru těchto specialistů musíte projít určitou sadou testů. Umožní vám určit, jak jste zdraví, a posoudit určitá rizika, která mohou během těhotenství vzniknout.

Proč testovat těhotenství?

Seznam prioritních laboratorních testů zahrnuje:

 • Klinický krevní test odhalí hladinu hemoglobinu a červených krvinek, což vám umožní zabránit anémii, která inhibuje nitroděložní vývoj dítěte; destičky, které jsou zodpovědné za koagulaci krve; bílé krvinky, které mohou ukazovat na přítomnost infekce v těle; ESR je hlavním ukazatelem zánětlivého procesu: Biochemický krevní test umožňuje vypořádat se s metabolismem bílkovin, tuků, uhlohydrátů a minerálů v těle, identifikovat patologie různých vnitřních orgánů a systémů. To vše může ovlivnit úspěch početí a porodit dítě..
 • Obecná analýza moči odhaluje přítomnost zánětu, riziko tvorby kamene, problémy s ledvinami, cukrovku.
 • Analýza genitálních infekcí. Je to nesmírně důležité. Pokud mluvíme o ženách, pak je třeba mít na paměti, že často právě v průběhu těhotenství se fatálně projevují právě infekce. Sexuální infekce jsou také schopné vyvolat zánětlivé procesy a nemoci, které ovlivňují jak pravděpodobnost početí, tak průběh těhotenství. V některých případech mohou vést k potratu nebo předčasnému porodu. Nejinformativnější a nejpopulárnější metodou pro detekci pohlavně přenosných nemocí (STD) je metoda PCR (polymerázová řetězová reakce). Zpravidla je nutné získat informace o několika bakteriích a virech, tj. Provést několik testů. Mezi ně patří testy na: 1. Bakterie - chlamydie, trichomonády, gonokoky, mykoplazmy, ureaplasmy a gardnerely. 2. Viry - herpes virus, lidský papilomavirus, cytomegalovirus, virus Epstein-Barra.

Pro takovou analýzu se z děložního hrdla nebo močové trubice odebere škrábání nebo stěr. Musíte se připravit na provedení této analýzy. Zejména to nemůžete provést, pokud užíváte antibiotika, a také se nedoporučuje močit 3 hodiny před testem.

Sexuální aktivita musí být zastavena nejméně 1,5 dne před převzetím materiálu.

Kromě toho, v případě, že je těhotenství první, je předem stanoven krevní typ a Rh faktor rodičů, což vylučuje nebo existuje podezření na možnost vzniku hemolytického onemocnění novorozence, které vyplývá z nekompatibility krve matky a plodu. Toto onemocnění je doprovázeno rozkladem červených krvinek (červených krvinek) plodu a novorozence.

Jak lékaři vysvětlují, nejedná se o fatální situaci, ale po informování si můžete spolu s lékařem zvolit správnou diagnostickou a terapeutickou taktiku, která vám umožní sledovat situaci a vyhnout se jakýmkoli výrazným důsledkům v procesu..

Také budoucí rodiče mohou posílat genetiku. To platí zejména v případě, že v rodině existují lidé s určitými genetickými dědičnými nemocemi. Mezi ně patří například Duchenneova myodystrofie nebo Alzheimerova choroba. Genetická konzultace je také nezbytná, pokud se vyskytly případy mrtvě narozeného v rodině nebo pokud budoucí rodiče mají více než 40 let..

Takto vypadá minimální program ve fázi přípravy na těhotenství. Je však třeba mít na paměti, že je možné jej rozšířit, pokud odborníci dospějí k závěru, že jsou zapotřebí další analýzy.

Jaké testy by měly být provedeny především u ženy, která plánuje v blízké budoucnosti otěhotnět?

 • Krevní test na infekce - studie o infekcích TORCH, hepatitidě C a B, syfilisu, infekci HIV a pohlavně přenosných nemocích.

Zkratka TORCH se skládá z počátečních písmen anglických slov pro infekce: T - toxoplasmóza (toxoplasmóza), O - jiné infekce (ostatní), R - zarděnka (zarděnka), C - cytomegálie (cytomegalovirus), H - herpes (virus herpes simplex). Každý z nich v ženě „v pozici“ je přímým ukazatelem potratu. "Jiné" zahrnují infekce, jako je hepatitida B a C, syfilis, chlamydie, gonokoková infekce, listerióza. V posledních 10–15 letech byl uveden seznam infekcí HIV, planých neštovic, enterovirové infekce.

 • Krevní test na cukr přesněji potvrdí nebo vyvrátí údaje z předchozích testů na přítomnost diabetes mellitus - to znamená, že žena bude muset být neustále pod dohledem lékařů. Pokud je hladina cukru vážně jiná než normální. Taková diagnóza není věta - pro úspěšné těhotenství musíte podstoupit léčbu a udržovat cukr na normální úrovni. Pro analýzu cukru se krev odebírá z prstu ráno na lačný žaludek.
 • Kolposkopie - hodnocení ženského děložního čípku a vagíny gynekologem;
 • Pelvický ultrazvuk.
 • V některých případech lékaři doporučují přípravu hemostasiogramu (rozšířená studie o funkcích systému srážení krve). To vám umožní identifikovat hlavní porušení hemostázy - sníženou nebo zvýšenou srážlivost krve a také tendenci ucpat cévy krevními sraženinami. To vše se může změnit v vážné problémy v raných fázích těhotenství. Avšak varované prostředky jsou ozbrojené. Lékaři se již naučili, jak se s těmito poruchami vypořádat poměrně jednoduchými metodami..

Jaké testy by měly být předány muži při plánování těhotenství

Existuje názor, že těhotenství a příprava na něj je výhradně ženskou profesí. V posledních letech se však přístup k včasné lékařské přípravě člověka na otěhotnění zdravého, silného a plnohodnotného dítěte stal mnohem vážnějším. Muži jsou stále více ochotni otestovat své zdraví a znovu zvážit svůj životní styl ve fázi plánování těhotenství. Děje se to pro zdraví nenarozeného dítěte..

Při plánování těhotenství u mužů existuje určitá řada testů, které rychle identifikují odchylky v jeho zdraví a diagnostikují, zda je kandidátka na otce v této fázi připravena, jinými slovy, zda je schopen otěhotnět dítě.

Urologie

Prvním odborníkem, který má budoucí otec navštívit, bude tedy urolog. Kompetentní specialista jistě provede důkladný průzkum pacienta, získané informace umožní lékaři navigovat a navrhnout přítomnost jakýchkoli patologií u člověka nebo náchylnost k jejich výskytu..

Vyšetření urologem zahrnuje:

 • zkoumání struktury vnějších genitálií (šourek, penis, tříselné mízní uzliny), velikosti, tvaru a stavu varlat;
 • rektální vyšetření prostaty;
 • různé testy moči (obecný a funkční test ledvin);
 • analýza sekrece prostaty.

Urolog vám podrobně řekne, jaké testy musíte absolvovat u muže při plánování pár těhotenství, jak se na každou z nich správně připravit.

STD testy pro muže v plánování těhotenství

Sexuální infekce u mužů mohou vést k zánětlivým procesům a nemocem, které přímo ovlivňují pravděpodobnost početí. Proto jsou testy při plánování těhotenství u mužů na genitální infekce jednou z hlavních. Nejpřesnější a nejpopulárnější metodou pro detekci sexuálně přenosných infekcí je metoda PCR (úplný název analýzy je polymerázová řetězová reakce)..

Z uretrální sliznice se provádí seškrabávání, aby se detekovala DNA patogenu - chlamydie, trichomonády, gonokoky, ureaplasma, mykoplazma, toxoplazma, gardnerella, herpes virus, papilloma, virus Epstein-Barr, cytomegalovirus.

Pokud je v důsledku testů jeden z těchto patogenů nalezen u člověka, bude muset být léčebný postup předán oběma budoucím rodičům. Lékaři to navrhnou, i když výsledky ženy byly negativní.

V předvečer PCR se provádí provokace: jsou přijímána opatření, která přispívají k exacerbaci nemoci, takže výsledky budou indikativnější. V předvečer vyšetření je muž vyzván, aby jedl kořeněná nebo slaná jídla nebo si vzal malé množství alkoholu. Přesnost údajů je 97%.

Spermogram

Spermogram vám umožní vyhodnotit schopnost člověka počat dítě. Materiálem pro tuto analýzu jsou spermie extrahované masturbací. Materiál pro analýzu je informativní po dobu tří hodin..

Po prozkoumání spermatu pod mikroskopem vytvoří odborník nápad:

 • o stavu spermatu v předvečer početí: o jejich koncentraci, množství, pohyblivosti, struktuře;
 • o fungování prostaty, varlat, malých gonád.

Pokud lékař v důsledku této analýzy zjistí problémy, pak muž čeká na léčebný průběh.

3-4 dny před zákrokem by budoucí otec neměl pít alkohol, energetické nápoje, žádné léky, včetně tablet na spaní a léků proti bolesti. Nedoporučuje se jíst kořeněná, nakládaná kořenitá jídla. Měli byste si dávat pozor na sebe: nepřevařujte a nepřevyjejte se, pokud je to možné - vyhněte se stresu a intenzivní fyzické námaze. Rovněž je zapotřebí sexuální abstinence..

Sekrece prostaty

Vyšetření muže může odhalit problémy spojené s normální funkcí prostaty. V takových situacích předepisuje specialista studii sekrece prostaty. Vylučuje se z močové trubice, když odborník provádí rektální masáž žlázy, materiál pro výzkum se shromažďuje do zkumavky a dodává se do laboratoře. Dále se provede mikroskopie (odhalí přítomnost nebo nepřítomnost zánětlivého procesu, plné fungování žlázy) a kulturu (odhalí bakterie).

Pokud je podezření urologa potvrzeno, doporučuje příslušnou léčbu. Po urologovi budete muset navštívit terapeuta, který vám předepíše řadu testů..

Jaký výzkum předepisuje terapeut pro muže při plánování těhotenství?

 • Krevní test na hormony ukáže aktivitu endokrinních žláz, zejména testosteronu, jehož nedostatek může způsobit neplodnost; počet hormonů v mužském těle (inzulín, gonadotropiny) může také ovlivnit početí;
 • EKG (elektrokardiogram) během plánování těhotenství vám lékař doporučí, aby se muži stárli nad 40 let. Do této studie budou navíc zaslány osoby s vysokým krevním tlakem, přetrvávajícími bolestmi hlavy, kardiovaskulárními chorobami, nadváhou a náchylností k alkoholismu. K vyhodnocení kardiovaskulárního systému je zapotřebí EKG.
 • Ultrazvuk také umožňuje vyloučit mnoho nemocí před počátkem dítěte. Toto je studie oblasti břicha a hrudníku. Umožňuje identifikovat přítomnost nemocí i předpoklady pro ně a patologie.

Pár musí vědět, jaké testy je třeba provést při plánování těhotenství u muže.

Úspěch početí a zdraví dítěte po jeho narození bude do značné míry záviset na fyzické kondici a zdraví člověka.

zjištění

Jsme upřímně přesvědčeni, že k plánování těhotenství by mělo být přistupováno velmi vážně a promyšleně. V této situaci jste skutečně zodpovědní nejen za sebe, ale také za budoucnost svého dítěte. Nezapomeňte, že těhotenství je v ženském životě nesmírně jasným a šťastným obdobím, a je lepší předvídat vše, co je možné, aby nic nezasahovalo.

12 důležitých analýz

Seznam testů pro plánování těhotenství.

"Chci miminko". Toto rozhodnutí mění náš život, naplňuje jej zvláštním smyslem a novým smyslem pro odpovědnost. Vyhněte se komplikacím a nepříjemným překvapením, pomůže včasná laboratorní diagnostika. Podívejme se podrobněji na to, jaké konkrétní testy je nutné předat během těhotenského proužku muži a ženě.

1. Krevní test ke stanovení krevní skupiny a faktoru Rh (oba rodiče)

Pro nadcházející těhotenství je důležitá pouze kombinace Rh-negativní ženy a Rh-pozitivního muže. V takové situaci je možný Rhesusův konflikt, který ohrožuje těhotenství.

2. Krevní test a nátěr na pohlavně přenosné nemoci (oba rodiče)

 • Infekce HIV;
 • syfilis;
 • hepatitida B a C;
 • chlamydie
 • mykoplazma;
 • ureaplasma;
 • lidský papilomavirus (HPV);
 • Trichomonas;

3. Krevní test na infekci TORCH (pouze u žen)

 • toxoplazmóza;
 • zarděnky;
 • opar;
 • cytomegalovirus.

Vyšetření stanoví hladiny imunoglobulinů (protilátek) IgM a IgG v krvi.

4. Krevní test na pohlavní hormony (pouze u žen)

Tato analýza je povinná, pokud má žena problémy s otěhotněním (hodnocení kvality ovulace), měla předčasný potrat, nepravidelný menstruační cyklus. Analýza je uvedena striktně v určitých dnech menstruačního cyklu: ve 2-3. Den cyklu:

 • folikuly stimulující hormon (FSH);
 • luteinizační hormon (LH) (vrchol hormonu uprostřed cyklu naznačuje nástup ovulace);
 • estradiol;
 • prolaktin (zvýšení hormonu způsobuje narušení ovulace);
 • testosteron (zvýšení hormonu způsobuje anovulační cykly);
 • DHEA.
Ve 20. - 22. den cyklu: progesteron (snížení hormonu varuje před potratem nebo změnou stavu placenty)

V případě potřeby: hormony kortizolu a štítné žlázy (nedostatek vede k anovulaci a předčasnému přerušení. Nadměrné vývojové abnormality v lóži a předčasný porod).

5. Zkouška krevní koagulace - hemostasiogram (pouze žena)

Poruchy hemostázy mohou být příčinou neplodnosti, spontánních potratů a dokonce i mrtvě narozených. Hemostasiogram je analýza, která určuje parametry krevní koagulace a viskozity (protrombin, fibrinogen, index trombotického potenciálu, hladina agregace destiček, APTT). U snížené srážlivosti krve může u ženy dojít ke krvácení se zvýšenou trombózou..

6. Ultrazvukové monitorování (folikulometrie)

Tato studie vám umožní určit, jak se vyvíjí dominantní folikul, jaký růst má endometrium, zjistit, jak dlouho nastane ovulace. Aby došlo k ovulaci, musí dominantní folikul dosáhnout 20 - 22 mm a tloušťka endometria 10 - 12 mm. Monitorování ultrazvukem se provádí několikrát za cyklus, načasování závisí na délce menstruačního cyklu. Pokud je ženský cyklus 28 dní, měla by se první studie provést v den 6-8.

7. Spermogram

Statistiky ukazují, že 50% případů neplodnosti jsou mužské problémy. Při plánování otcovství musíte navštívit androloga nebo urologa. Stanovení kvalitativních a kvantitativních charakteristik spermatu pomáhá identifikovat problém, který narušuje normální plánování těhotenství..

Normální počet spermií:

 • koncentrace spermií - množství v 1 ml spermií by mělo přesáhnout 20 milionů;
 • pohyblivost spermií. Kategorie A - spermie s rychlou pohyblivostí a spermie buněk kategorie B s pomalou pohyblivostí - musí představovat nejméně 25% každého druhu. Spermie kategorie A + B obvykle tvoří více než 50% z celkového počtu. Kategorie C - spermie s neaktivními pohyby - mobilita prakticky chybí. Kategorie D - nehybné spermie. Počet spermií kategorie C + D by neměl přesáhnout 50%;
 • morfologie spermií. Normálně by více než 30% mělo mít normální strukturu;
 • objem ejakulátu by měl být 2 ml nebo více;
 • stupeň agregace a aglutinace spermií. Aglomerace spermií je spojení spermií k sobě, což brání jejich progresivnímu pohybu. Nemělo by to být normální.
 • přítomnost bílých krvinek a červených krvinek. Bílé krvinky jsou vždy v dohledu 3 - 4. Červené krvinky by neměly být.
 • normozoospermie - parametry v rámci normálních limitů;
 • oligozoospermie - snížení počtu spermií;
 • asthenozoospermie - snížená pohyblivost spermií;
 • teratozoospermie - zvýšení změněné spermie;
 • azospermie - nepřítomnost spermií v ejakulátu;
 • aspermia - nedostatek ejakulátu;
 • necrosoospermia - přítomnost mrtvých spermií.

8. Hysterosalpingografie (hodnocení průchodnosti vejcovodů)

V této studii se do dutiny dělohy injikuje radiopakní látka. Poté se odebere řada rentgenových paprsků. V případě průchodnosti vejcovodů vstupuje do břišní dutiny radiopakní látka, jak je vidět na obrázcích. Provádí se v první fázi cyklu (před ovulací).

9. Test imunitní kompatibility

Imunitní konflikt je detekován na úrovni děložního čípku. Hlen, který se nachází v děložním hrdle, může zpozdit postup spermií a těhotenství nemusí nastat. Normálně je to spojeno se změnou charakteristik hlenu v různých obdobích menstruačního cyklu, s patologií - s produkcí antispermových protilátek (protilátek proti spermatu, které snižují jejich pohyblivost). Za účelem identifikace imunologického konfliktu se provede následující seznam testů..

Postkoitální test - stanovení počtu a pohyblivosti spermií v hlenu nějakou dobu po pohlavním styku. V případě negativního výsledku se doporučuje, aby se analýza opakovala v příštím cyklu, jakož i Kurzrock-Millerův test..

Kurzrock-Millerův test - stanovení reakce spermií manžela a dárce v hlenu.

Stanovení spermatických protilátek v děložním hlenu. Protilátky inhibují pohyb spermií děložním hrdlem, brání jim v přichycení a proniknutí vajíčkem, proto těhotenství nenastává.

10. Krevní test na protilátky proti fosfolipidům a lupusovému antikoagulantu (pokud je uveden)

Tato analýza se podává, pokud máte podezření na antifosfolipidový syndrom (APS) - komplexní soubor příznaků, z nichž jedním z projevů je potrat. Toto vyšetření se provádí v případě potratu předchozích těhotenství, jakož i v přítomnosti ženské anamnézy fetální smrti ve druhém a třetím trimestru těhotenství, arteriální a žilní trombózy..

11. Laparoskopie (stanovení přítomnosti adhezí v pánevní dutině a endometrióza, podle indikací)

Těhoteneckému plánování může předcházet laparoskopie, což je minimálně invazivní operace, během které se speciální nástroje vybavené světelnou optikou vkládají malými řezy na přední břišní stěnu. Tato operace umožňuje zobrazit vnitřní orgány malé pánve (děloha, vejcovody, močový měchýř, vaječníky, střevní smyčky atd.) A získat potřebné množství informací o jejich stavu. Hlavní výhodou laparoskopie je možnost současné chirurgické léčby řady detekovaných abnormalit (adheze, ložiska endometriózy, myomatózních uzlin atd.). Laparoskopie se provádí v nemocnici v první fázi cyklu pod anestézií..

12. Karyotyping (genetická analýza, pokud je uvedena)

Je pár ohrožen genetickými chorobami? Odpověď na tuto otázku je dána karyotypizací, cytogenetickou metodou pro studium krve obou rodičů. Analýza umožňuje identifikovat odchylky ve struktuře a počtu chromozomů a určit míru rizika nežádoucí patologie. Genetické riziko až 5% je považováno za nízké. Riziko od 6 do 20% je střední, více než 20% je vysoké. Pokud je genetické riziko vysoké, neznamená to, že se dítě narodí s patologií. Právě v tomto případě je během těhotenství povinná prenatální diagnostika:

 • po dobu 8-11 týdnů se aplikuje choriová biopsie - buňky budoucí placenty. Pomocí této analýzy lze odhalit drtivou většinu porušení: Downův syndrom, cystická fibróza, fenylketonurie, hemofilie atd.;
 • počínaje 16. týdnem těhotenství - amniocentéza (analýza plodové vody);
 • po 17 týdnech je možné provést Cordocentesis - odběry fetální krve z pupečníkových cév. Tato analýza vám umožňuje diagnostikovat dědičné stavy imunodeficience, onemocnění krve, metabolické poruchy a také intrauterinní infekci plodu..
 • věk matky je starší než 35 let, otec je starší než 40 let;
 • svázané manželství;
 • přítomnost dědičné choroby nebo malformace u jednoho z rodičů;
 • přítomnost dědičných chorob u příbuzných budoucích rodičů;
 • spontánní potraty v předchozích těhotenstvích, hrozba přerušení v raných stádiích, mrtvé narození;
 • expozice nepříznivým faktorům v časném těhotenství.

Můžete objasnit, jaké testy je třeba absolvovat konkrétně u svého lékaře. Vzhledem k potřebným informacím je lepší nezdržovat diagnostiku. Včasné provedení testů odhalí nežádoucí problém, kompetentně přistoupí k plánování těhotenství a úspěšně porodí zdravé dítě.

Plánujeme těhotenství: seznam testů pro muže

Obsah článku:

V poslední době existuje mnoho dalších manželů, kteří přistupují k otázce plození se vší odpovědností. Nepouštějí věci samy od sebe a při přemýšlení o doplnění rodiny chodí do ordinace lékaře, aby se pečlivě připravili na budoucí těhotenství a odstranili možné problémy. Pro úspěšné absolvování několika lékařů a několik studií, jakož i pro absolvování některých testů, je nutné nejen ženu, ale i jejího společníka. Nezapomeňte, že zdraví dítěte, které plánujete, je napůl závislé na otci.

Zkusme přijít na to, kde, kdy a proč by měl člověk při plánování těhotenství provádět testy.

Obecné analýzy

Nejprve vám lékař poskytne nejběžnější formy obecných vyšetření krve a moči a některé z nejčastějších pohlavně přenosných infekcí a doporučí také krevní skupinu a test Rh faktoru. Tyto informace pomohou lékaři pochopit, zda můžete otěhotnět zdravé dítě a zda potřebujete předepsat jakékoli další testy nebo léky..

Obecná analýza krve a moči

Obecný krevní test se provádí přísně před snídaní, takže konzumované jídlo nemůže ovlivnit výsledek. Berou krev z prstu - postup známý od dětství. Na základě této analýzy bude lékař schopen určit přítomnost nebo nepřítomnost anémie, zánětlivých procesů a infekcí, jakož i chronických onemocnění.

Analýza moči by měla být shromažďována ve sterilní nádobě. K výzkumu je nutné použít první moč po nočním spánku - to vám umožní získat nejpřesnější informace. Indikátory OAM posuzují stav močového systému a zdraví celého těla.

Test na genitální infekce

Nebuďte rozhořčeni a uraženi, pokud vám lékař předepsal několik testů na pohlavně přenosné infekce. Všechno se děje v životě a některé z těchto nemocí nemusí signalizovat vaši přítomnost v těle. I pro muže představují STI vážné nebezpečí, které musí být okamžitě odstraněno, a pro budoucí dítě, obecně, možná smrt.

Nejčastější infekce, které stojí za vyzkoušení, jsou:

 • Cytomegalovirus
 • Lidský papilomavirus (16 a 18)
 • Mykoplazma
 • Genitální opar
 • Ureaplasma
 • Chlamydia
 • Trichomoniáza
 • Urogenitální kandidóza

V závislosti na výsledcích jiných testů může být tento seznam lékařem zkrácen nebo doplněn..

Analýza pro stanovení krevní skupiny a faktoru Rh

Tato analýza je také velmi důležitá při přípravě na početí, protože krevní skupina i faktor Rh jsou zděděny od rodičů. Kromě toho, jaký faktor Rhesus máte, může ovlivnit těhotenství vaší ženy.

Pokud má budoucí matka Rh pozitivní a muž negativní, existují dvě možnosti rozvoje těhotenství, v závislosti na tom, koho rhesus dítě zdědí. Pokud matka - vše bude v pořádku a bez zbytečných zásahů, a pokud otec - Rhesusův konflikt je možný. V tomto případě bude vyžadována další kontrola odborníků a léků, které nastávající matka bude muset brát během těhotenství.

Krevní testy na HIV, Wassermanovu reakci, hepatitidu B a C

Tento soubor testů provádějí nejen ti, kteří chtějí otěhotnět, ale také lidé, kteří potřebují chirurgický zákrok. Nyní na placených klinikách se tyto studie žádají, aby podstoupili, i když jdete na FGS nebo u zubaře.

 • Test HIV - určuje přítomnost viru lidské imunodeficience a také antigenů nebo protilátek proti HIV.
 • Analýza Wassermanovy reakce (obvykle psaná na formuláři: RW) - může diagnostikovat syfilis v jakékoli fázi jeho vývoje.
 • Testy na hepatitidu B a C - ne samotné viry určují, ale pouze protilátky proti nim. Pozitivní výsledek neznamená přítomnost choroby, proto jsou předepsány podrobnější studie.

Teoreticky přítomnost těchto virů v krvi nemůže být ovlivněna prázdným žaludkem, absolvovali jste test nebo jste plný. Lékaři však doporučují chodit do ošetřovny brzy ráno a nemají snídani, protože některé druhy potravin mohou způsobovat „interference“ v krvi, což bude vyžadovat opakování všeho.

Pokud existují nějaké problémy s početím

Stává se, že není možné ihned otěhotnět dítě: je možné, že byly detekovány infekce, které by měly být léčeny. A možná, navenek a podle výsledků analýzy, je vše v pořádku, ale dítě nijak nespěchá, aby vás potěšilo dvěma proužky na testu.

Pokud od dne, kdy jste se přestali chránit, uplynulo více než rok, lékař vám pravděpodobně předepíše další testy a testy..

Krevní chemie

Biochemický krevní test pomáhá identifikovat mnoho nemocí, zejména onemocnění ledvin, jater, krevních cév a srdce, jakož i endokrinních nemocí.

Studie by měla připravit:

 • Dva týdny před biochemií se musíte vzdát alkoholu
 • Tři dny před dnem X se pro vás nedoporučuje jíst neobvyklá jídla
 • Den před analýzou vyloučte sladkosti (koláče, čokoláda, cukr)
 • Nejezte ani nepijte nic 12 hodin před darováním krve
 • Ráno před analýzou si nemůžete ani čistit zuby..

Pokud budete postupovat podle těchto tipů, budou výsledky biochemie nejpřesnější a nejinformativnější..

Spermogram

Spermogram (nebo spermatogram) je jednou z hlavních analýz, pomocí kterých můžete určit, zda se muž může stát otcem..

Studie vyžaduje určité množství semenné tekutiny. K získání ejakulátu se obvykle používá masturbace v určené místnosti. Nedoporučuje se sbírat sperma předem, protože analýza je nejpřesnější pouze do hodiny po uvolnění semenné tekutiny.

Je zvláštní, že pro muže, kteří jsou proti masturbaci z náboženských nebo jiných důvodů, se doporučuje používat speciální kondomy při pravidelném pohlavním styku. Ukázalo se, že vy a vaše manželka to nabídnete na stejném místě v diagnostickém centru.

Aby analýza byla co nejvíce informativní a přesná, musíte se připravit na její doručení.

 1. Několik měsíců před studií se vzdejte kouření a všech alkoholických nápojů..
 2. Nepoužívejte žádný lék, pokud jste se dříve nedohodli se svým lékařem.
 3. Odmítněte navštívit lázně a sauny - je již dlouho známo, že vysoká horečka je nepřítelem vaší plodnosti..
 4. Několik týdnů před analýzou snižte fyzickou aktivitu, pokud cvičíte.
 5. Nemůžete masturbovat a mít sex nejméně tři dny před datem studia. Je lepší, pokud se zdržíte 5-7 dní.

Ve spermogramu není nic vtipného ani ponižujícího. Je to tato analýza, která vám řekne, zda se vám podaří stát se otcem a co je třeba udělat, aby se vše nakonec vyřešilo.

Tajemství prostaty

I když spermogram vykazuje vynikající výsledek, existuje několik dalších faktorů, které ovlivňují vaši schopnost oplodnit. Jedním z nich je stav vaší prostaty..

Chcete-li zjistit, jak zdravá je prostata, proveďte speciální analýzu, během níž prozkoumají její tekutinu (tajemství nebo šťávu)..

Jediným doporučením, jak se připravit na studium sekrece prostaty, je zdržet se pohlavního styku po několik (nejlépe 5) dní.

Šťáva z prostaty se získává při masáži prostaty: samotná tekutina se vylučuje z kanálu a snadno se analyzuje.

S pomocí této studie lze v raných stádiích detekovat nebezpečná onemocnění, jako je adenom prostaty, prostatitida a dokonce i rakovina..

Hormonální krevní test

V procesu identifikace příčin neplodnosti budou muset muži absolvovat řadu testů na hormony. Nestabilní hormonální pozadí je nejčastějším důvodem, proč manželé nemohou otěhotnět.

Indikátory, které člověk obvykle testuje, je několik.

 1. Folikuly stimulující hormon neboli FSH: snižuje hladinu testosteronu a podporuje tvorbu spermií. Zvýšení FSH může signalizovat alkoholismus, mozkový nádor nebo selhání gonád. Snížení nastává u obezity nebo hladovění.
 2. Luteinizační hormon (nebo LH): stimuluje produkci testosteronu a zvyšuje prostupnost semenných kanálků. Zvýšení LH indikuje silnou fyzickou námahu, selhání ledvin nebo stres. Obezita, kouření a chronická únava často přispívají ke snižování hormonu..
 3. Testosteron: odpovědný za potenci a libido, stimuluje produkci vysoce kvalitních spermií, ovlivňuje vývoj svalů a koster a zlepšuje náladu. Během puberty se zvyšuje množství hormonu. Kromě toho je ráno vyšší jeho hladina a večer nižší. Příliš mnoho testosteronu se tvoří u latentních nádorů a příliš málo u chronické prostatitidy.
 4. Prolaktin: reguluje nejen vylučování mléka u žen, ale také metabolismus vody a solí u mužů. Kromě toho kvalita spermií závisí na množství prolaktinu. Množství hormonu je velmi závislé na stavu nervového systému: ve stresu hladiny prolaktinu prudce klesají..
 5. Estradiol: vytvořený ve varlatech. Jeho množství závisí na velikosti podkožního tuku, tj. Na stupni obezity člověka. Zvýšení hladiny estradiolu v krvi zvyšuje podrážděnost a nervové napětí.
 6. Lidský chorionický gonadotropin. Pokud muž vtipně provedl těhotenský test a existují dva pruhy - nejde o smích, ale o urgentní návštěvu urologa! Vzhled hCG v krvi nebo moči u mužů signalizuje testikulární nádor.

Možná vám bude seznam testů připadat příliš dlouhý, ale že zdraví nenarozeného dítěte závisí na tom, jak zodpovědně přistupujete k přípravě těhotenství. Nenechte se líný navštívit lékaře nebo diagnostické centrum znovu. Čím dříve absolvujete potřebné studie, tím dříve si budete moci představit zdravé dítě.

Články O Neplodnosti