Hlavní Analýzy

Plánujeme těhotenství: seznam testů pro muže

Pro hodnocení zdraví rodičů při plánování těhotenství vyvinuli lékaři IDC speciální diagnostický program. Mužům jako dárcům genetického materiálu se doporučuje podrobit se komplexní lékařské prohlídce. Diagnóza urogenitální sféry odhalí problémy, které mohou narušovat početí, krevní testy, testy moči a spermatu ukážou možná rizika pro dítě spojená s genetickými a morfologickými charakteristikami těla otce.

Náklady na vyšetřování mužů před početím

 • 300 R analýza moči
 • 700 R Klinický krevní test
 • 800 P Klinický krevní test CITO
 • 600 Р Krevní typ + Rh faktor
 • 600 R Název anti-Rhesus protilátek
 • 400 R Diagnostika individuální infekce pomocí PCR (kvalitativní stanovení)
 • 600 R Diagnostika individuální infekce pomocí PCR (kvantifikace)
 • 600 P Hepatitida B, C (přesně podle pasu)
 • 600 R HIV (přesně podle pasu)
 • 1 500 Р Spermogram
 • 2 500 Р Kruger spermogramu
 • 450 R FSH
 • 450 R LH (luteinizační hormon)
 • 1 000 R HCG protilátky G
 • 1 000 R Protilátky proti hCG M
 • 800 R In-hCG sito
 • 450 R Testosteron
 • 450 R Prolaktin
 • 450R Estradiol
 • 2 400 Р Oncomarkers pro muže (obvykle.)

Výpočet nákladů na ošetření Všechny ceny

Jaké testy předat člověku při plánování

 • Obecně - stav vnitřních systémů těla je určen složením krve a moči;
 • anti-Rhesus protilátky, krevní typ - výpočet rizika konfliktu Rhesus;
 • na STI - diagnostika nemocí urogenitální sféry, přenášená z partnera na partnera, z matky na plod;
 • u hepatitidy B a C, sexuálně přenosných nemocí, HIV - studie o virech, které vyvolávají degenerativní procesy v imunitním systému;
 • rozšířený spermogram - stanovení morfologických znaků spermatu;
 • pro hormony - hodnocení hormonálního profilu člověka;
 • na nádorové markery a chronická onemocnění - diagnostika prekanceróz, onkologie.

Specialisté

porodník-gynekolog, kandidát lékařských věd

porodník-gynekolog, kandidát lékařských věd

Co ukazují testy

Jsou běžné

Z obecných testů lze získat primární informace o zánětlivých a infekčních procesech, anémii a poškození funkce ledvin.

Autoimunitní protilátky

Inkompatibilita krve může během těhotenství způsobit imunitní komplikace, proto by lékař měl dostat data o riziku Rh konfliktu v počáteční fázi vyšetření.

Na infekci pochodní a genitálií

Tyto testy jsou primárně zaměřeny na muže, kteří měli genitální herpes, ureaplasmózu, chlamydii a syfilis. Mikroskopické vyšetření ukáže i malé množství bakterií a virů. Pokud je zjištěna jejich aktivita, mělo by být těhotenství odloženo až do úplného vyléčení..

Který test ukáže šance na početí

Pokud povinné testy neodhalily žádné klinické problémy, je muž poslán k analýze ejakulátu. Krugerův spermogram jasně ukazuje mužské šance na otcovství.

Vyžaduje se také posouzení hormonálního profilu: člověk musí zkontrolovat hladinu hormonů, které jsou odpovědné za reprodukční funkce - FSH, LH, hCG, testosteron, prolaktin, estradiol.

Analýza sekrece prostaty je nepovinná studie, ale vzhledem ke zvýšení počtu chronických a onkologických onemocnění prostaty u pacientů ve věku 30–45 let se doporučuje, aby ji všichni muži bez výjimky nechali projít, zejména pokud se vyskytnou stížnosti na bolest a atypický výtok..

Kde testovat

Po návštěvě specializovaných odborníků: urolog - androlog, genetika, endokrinolog, obdržíte individuální plán vyšetření. Všechny testy se provádějí ve vlastní laboratoři Lékařského ženského centra.

Analýza muže při plánování těhotenství

Plánování těhotenství není dlouho výlučnou doménou žen. Zdraví člověka ovlivňuje rychlost početí, úspěch porodu plodu a nitroděložní vývoj dítěte. Proto byste měli mít představu o tom, jaké testy musíte absolvovat u muže ve fázi plánování společného těhotenství.

Obecná doporučení pro budoucí otce

Lékaři doporučují lidem, aby změnili svůj životní styl, a ve jménu zdraví novorozence se alespoň na určitou dobu vzdávají špatných návyků. Mezi nejčastější doporučení patří:

 • Odvykání kouření, alkoholu a drog,
 • Multivitaminový příjem,
 • Zamezení oblastí s vysokou úrovní vysokofrekvenčního záření,
 • Pravidelná fyzická aktivita s výjimkou sedavého životního stylu,
 • Správná a zdravá výživa snižující kofein,
 • Snížené vystavení vysokým teplotám,
 • Odmítnutí nosit syntetické spodní prádlo,
 • Prevence a léčba infekčních chorob.

Zvláštní pozornost by měla být věnována užívání léků a doplňků stravy, které přímo ovlivňují mužskou plodnost. V případě problémů s gastrointestinálním traktem nebo při léčbě a dezinfekci hnisavých zánětů se často používají přípravky obsahující účinné látky cimetidin, sulfasalazin a nitrofurantoin. Jsou celkem toxické, mohou se v těle hromadit a nepříznivě ovlivňovat kvalitu spermií..

Steroidy (prednison a kortizon) se používají ke zmírnění astmatických záchvatů, boji proti alergiím, infekcím a autoimunitním onemocněním. Hormonální léky s nimi mohou nepříznivě ovlivnit plodnost mužů, jejich příjem by měl být vyloučen.

Doporučení ke změně obvyklého životního stylu zahrnují snížení pravděpodobnosti poranění pohlavních orgánů. Například jízda na kole vytváří další vibrace a tření v perineu. To zvyšuje teplotu varlat, což snižuje počet životaschopných spermií.

To je zajímavé. Pro stimulaci sexuální funkce se doporučuje konzumovat více vitamínu E a 0,3 g mumie denně. Mezi lidová léčiva pro aktivaci spermií patří: bylinná infuze řasy, cibule, zázvoru, kmínu a skořice s přídavkem rostlinného oleje.

Jaké testy je žádoucí předat muži ve fázi plánování těhotenství?

Standardní soubor vyšetření pro silnější pohlaví se skládá z následujících lékařských postupů:

 1. Analýza moči a krve, vč. a pro HIV.
 2. Fluorogram.
 3. Stanovení faktoru Rhesus a krevní skupiny. Tato informace pomůže vyhnout se problémům během těhotenství a pravděpodobnosti Rh konfliktu u novorozence..
 4. Nátěr vylučující přítomnost chlamydií, kapavky, trichomoniázy, jakož i cytomegaloviru, ureaplazmy a mykoplazmy.
 5. Testy pro stanovení hormonálních hladin, ve kterých je věnována zvláštní pozornost androgenům, zejména testosteronu.
 6. Odstranění elektrokardiogramu k vyloučení patologií srdce a cév.
 7. Chcete-li snížit riziko vrozených vad u nenarozeného dítěte, pokud má člověk geneticky přenosné nemoci, musíte projít nezbytnými testy a provést testy.

To je zajímavé. Užívání tinktur z kořene ženšenu díky saponinům, které jsou v něm obsaženy, pomůže člověku nejen posílit jeho imunitu a zvýšit odolnost jeho těla vůči nemocem, ale také zvýší jeho potenci.

Je třeba mít na paměti, že s věkem se mutace mohou akumulovat. Čím starší muž, tím více má sperma obsahující poškozený genetický materiál. Po 45 letech muže je pravděpodobnost oplodnění vajíčka jimi jimi snížena 3krát.

Mužské testy k vyloučení diagnózy neplodnosti

Pokud žena nemůže otěhotnět dlouhou dobu a výsledky vyšetření ukazují, že v jejím reprodukčním systému nejsou žádné problémy, musí muž předat spermaterogram biomateriál. Jeho dekódování vypráví o počtu spermií, jejich kvalitativních vlastnostech, práci varlat a gonád. Je třeba mít na paměti, že důležitými faktory, které mohou ovlivnit kvalitu a aktivitu spermatických buněk k horšímu, jsou chemoterapie a ozařování, pokud se člověk podrobil léčebnému postupu před plánovaným početím..

To je důležité. Studie ejakulátu se provádí v jedné laboratoři po dodání 2-3krát v intervalu 2 týdnů biomateriálu. V předvečer analýz spermiogramu je třeba několik dní upustit od sexu, vyloučit příjem alkoholu, vytvářet stresové situace a přehřátí těla.

Vyšetření sekrece prostaty odhalí bakterie, které způsobují zánět, který ovlivňuje reprodukční funkci.

Mužská plodnost může být ovlivněna dlouhodobým vystavením nepříznivým podmínkám. Neustálý vliv vysokých úrovní záření, pesticidů a jiných chemických hnojiv, přítomnosti nečistot olova, rtuti, chrómu a výparů ropných produktů a perchloropolyethylenu na vzduchu může vést k diagnóze neplodnosti u mužů..

Muž podstupující různé lékařské prohlídky a absolvující testy ve fázi plánování přispívá k úspěšnému průběhu těhotenství a narození zdravého dítěte.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Jaké testy musíte před počátkem dítěte předat muži: vyšetření

Počátkem nového života je především jeho postupné a rozumné plánování, jinými slovy, příprava na početí. Vyšetření člověka před početím je okamžikem, který mnoho párů ztratí na dohled, a přesto by se tento problém neměl odkládat na netopýr, protože zdraví budoucího dědice závisí nejen na mamince.

Aby byl člověk před početí absolutně sebevědomý ve svém vlastním zdraví, kvalitě genetického materiálu, je třeba navštívit některé odborníky a absolvovat sadu testů.

Vítejte u mužského lékaře

Návštěva specifikovaného specialisty bude prvním krokem k přípravě na rozhodující okamžik před počátkem dítěte. Co čeká muž v kanceláři urologa? Za prvé, průzkum a inspekce. Lékařská anamnéza umožní specialistovi pochopit životní styl budoucího otce, jeho genetickou predispozici k určitým patologiím nebo jejich bezprostřední přítomnost.

Za druhé, podrobné vyšetření, které zahrnuje vizuální hodnocení tvaru, velikosti, stavu pohlavních orgánů, jakož i charakteristiku lymfatických uzlin.

Zatřetí se nutně očekává rektální vyšetření fungování prostaty.

Jaké testy je třeba předat člověku v přípravě na početí? Minimální a maximální počet programů se zpravidla mírně liší, ale o tom, který z nich zvolit, rozhodne lékař na základě výsledků vyšetření a dotazování. Mnoho testů před početí vyžaduje specifickou přípravu, kterou lékař definitivně včas upozorní.

Prioritní výzkum

Toto je vyšetření polymerázovou řetězovou reakcí (PCR). Pointa je studie oškrábání ze sliznice močové trubice. Tím je detekován genom patogenu. Proč je tato možnost vyžadována? Protože infekce způsobují zánět, a to nevyhnutelně ovlivní vývoj plodu a dokonce zpochybní pravděpodobnost nového života. Testy pro muže v přípravě na početí zahrnují testování na přítomnost pohlavně přenosných nemocí (pohlavní přenos nemocí), které jsou úspěšně detekovány pomocí PCR. Patogeny jako ureaplasma, gonokoky, herpes viry, Epstein-Barrové viry, Trichomonas, HPV (papillomavirus), toxoplasma a cytomegalovirus, přítomnost kterékoli z těchto bakterií nebo virů naznačuje průběh léčebných postupů, a to platí pro oba partnery, i když žena má patogen nebyla identifikována.

Vyšetření pomocí PRC zkoumá škrábání sliznice močové trubice.

Specifické školení

Příprava na analýzu polymerázovou reakcí předpokládá dva způsoby. Jeden z nich - provokace drogami, provádí ambulantně androlog. Druhý typ se nazývá provokace jídlem a není pro subjekt bez příjemnosti. Faktem je, že člověk musí nejprve jíst kořeněná solená jídla a to všechno vypít trochou alkoholu. Je obtížné si představit situaci, kdy by se na doporučení lékařů muselo jíst tímto způsobem. Je třeba mít na paměti, že PRC je metoda s 97% přesností.

Rozšířený program

Vyšetření muže před samotným početím může jít o rozšířenou verzi. Navíc je to nejžádanější. Níže je uveden seznam testů, které je třeba provést, když se má před počátkem provést průzkum mužů:

 • Spermogram. Tato analýza určuje nejen rychlost / počet spermií, ale také adekvátní fungování prostaty, což je při koncepci velmi důležité. Předchází jí povinná přípravná fáze. Několik dní před porodem je přísně zakázáno pít alkohol, energetické nápoje, kořeněné, kořeněné potraviny, měli byste se zdržet neodůvodněných fyzických věcí. zatížení a sexuální vztahy. Je to také nepřijatelná podchlazení, přehřátí, vážné nervové šoky. Ejakulát je vhodný pro tříhodinový interval, takže pokud není přijat ve stěnách kliniky, je nutné doručit nádobu v této lhůtě, jinak bude analýza považována za neplatnou.
 • Vyšetření prostaty: sekreční funkce. Pokud byly během inspekce / prohlídky zjištěny problémy v této oblasti, je nutná analýza. Získává se pomocí masáže prostaty - látka se vylučuje z močové trubice. Lékaři doporučují provádět testy, pokud existují problémy s aktivitou prostaty. Obvykle se provádí očkovací a sekreční mikroskopie. V prvním případě jsou identifikovány možné bakterie, které vyvolávají zánět, a ve druhém se získají spolehlivé informace o správné činnosti žlázy. Jedná se o nezbytnou studii před počátkem dítěte..

Před početí musíte určitě provést analýzu spermogramu.

Ale prohlídka muže před plánovanou koncepcí zde nekončí - měli byste navštívit jiného specialistu širokého profilu, který provede komplexní diagnostiku těla budoucího otce.

Terapeut: schéma vyšetření

Tento lékař zkoumá tělo komplexně, protože například může být zděděno VVD nebo bronchiální astma, v každém případě může mít budoucí dítě náchylnost k takovým onemocněním. Musíte o nich vědět a v případě potřeby provést odpovídající zacházení. Vyšetření muže před plánovaným pojetím dítěte zahrnuje následující schéma:

 • Obecná analýza krve a moči. Jedná se o standardní, ale velmi informativní typy studií, které se vyžadují. V prvním případě je studována krevní formule, jejímž prostřednictvím je možné detekovat anémii různého původu, špatnou koagulaci a možné zánětlivé procesy. Analýza moči pomáhá určit stav ledvin, močového měchýře a přítomnost solí nebo kamenů. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, terapeut vám poradí, abyste se poradili s odborným nefrologem.
 • Biochemický krevní test. Jako základ se bere žilní krev. Analýza je určena ke stanovení poruch jater, ledvin, slinivky břišní. Zejména věnujte pozornost hladině glukózy - prvnímu ukazateli vývoje diabetu. Tato studie je schopna detekovat onemocnění před nástupem zjevných příznaků..
 • Objasnění faktoru Rh. Tato analýza se neprovádí jednoduchou zvědavostí, aby se zjistilo, jaký bude krevní typ dítěte, ale z důležitějšího důvodu. Pokud se Rh faktory rodičů liší, může tento konflikt vést až k ukončení komplikací až do ukončení těhotenství. Provedení této studie ochrání rodiče, protože lékař o tom bude schopen situaci napravit..
 • Testy pro stanovení infekce HIV, syfilis (RV), hepatitida (jakýkoli typ). Není třeba říkat, že tyto nemoci zásadně mění život člověka, a proto nevyhnutelně ovlivní plánování početí. Navíc je to jediný způsob, jak je detekovat před výskytem živých symptomů.
 • Hormonální aktivita těla. Lékaři se nejprve budou zajímat o gonadotropiny a testosteron, protože právě oni ovlivňují početí.

Přídavkem k tomuto seznamu je elektrokardiogram. Vyšetření je součástí povinných testů před početím u mužů po čtyřiceti letech, kteří trpí hypertenzí, chronickými bolestmi hlavy, obezitou, alkoholismem nebo srdečními chorobami. Ultrazvuková diagnostika se také doporučuje zahrnout do vyšetřovacího programu před počátkem dítěte. Tato metoda umožňuje vyloučit nebo potvrdit přítomnost mnoha nemocí. Jaké testy by měl být předán člověku - specialista rozhodne na základě průzkumu a vyšetření.

Předefinujte životní styl

Před počátkem dítěte musíte věnovat zvláštní pozornost vašemu životnímu stylu.

Screening však není jediným hledáním při plánování rodiny pro početí. Je chybou si myslet, že pouze žena, která se připravuje na roli matky, by měla jíst správně, ale její manžel se může dopřát všech gastronomických obtíží. Například obezita může negativně ovlivnit početí a podvýživa může ovlivnit kvalitu spermií. Proto by těmto aspektům měla být věnována náležitá pozornost. Chcete-li zlepšit plodnost, musíte jíst potraviny, které jsou šetrné k životnímu prostředí, nasycené antioxidanty a kyselinou listovou. Jsou to rajčata, mrkev, listové saláty. Vitamin B9 (kyselina listová) se nachází v játrech, arašídech, slunečnicích a luštěninách. Jídlo by mělo být rozmanité: maso, mořské plody, čerstvá zelenina, sušené ovoce, byliny, citrusové plody. Zejména o tyto výrobky by se mělo opírat několik měsíců před počátkem porodu.

Psychologické klima v rodině

Závisí to na mnoha faktorech. Zaprvé, z přiměřeného chování, zdravého životního stylu budoucího otce. Sobriety, zvýšená pozornost na vlastní rodinu, zejména na jeho manželku, společné plánování budoucnosti, významné místo pro dítě, mírná fyzická aktivita, vytvoření klidného, ​​přátelského mikroklima - to vše se stane úrodnou půdou pro narození zdravého a šťastného dítěte. Rovněž stojí za to vyhnout se těsnému spodnímu prádlu, přehřátí oblasti třísel, užívání agresivních léků.

Pro úspěšnější početí je tajemství: krátká abstinence od sexu - v tomto případě se šance na oplodnění několikrát zvyšují.

Naplánujte si těhotenství se svým partnerem a zdravým potomkem!

Nezbytné testy pro muže při plánování těhotenství

Odpovědní budoucí rodiče plánují těhotenství společně. Chcete-li podstoupit vyšetření, absolvujte testy, poraďte se s lékařem - nejedná se pouze o ženské podnikání. Aby se rodina mohla doplnit zdravým dítětem, musí se také starat o své zdraví. Lékaři proto doporučují oběma partnerům, aby přišli k první konzultaci. Ženy budou dále vyšetřovány a pozorovány gynekologem, muži - urologem nebo andrologem..

Budoucí otec se musí účastnit plánování těhotenství, pokud chce mít zdravé potomstvo.

Výsledky analýz vyhodnotí stav reprodukčního systému manželů. Pokud se zjistí abnormality, doktoři budou moci provést včasné opravy, aby se předešlo možným komplikacím během těhotenství a narození nezdravých dětí..

Kdy začít s přípravou na oplodnění?

K početí dochází často spontánně. V takových případech musí muži ještě projít řadou testů. Nejdůležitější věcí je identifikovat rizika dědičných problémů v mužské linii. Pokud jsou k dispozici, měli by partneři konzultovat genetika a podstoupit genetický screening..

Pokud mluvíme o zodpovědném přístupu k plánování rodiny, pak u mužů začíná příprava na navrhovanou koncepci alespoň 3 měsíce předem. Toto období nebylo vybráno náhodou. Je to kvůli maturaci spermií, jejichž celý cyklus je přibližně tři měsíce. Pokud během této doby bylo mužské tělo negativně ovlivněno, pak se to projeví v analýze spermogramu.

Průzkum pro oba partnery

V rámci přípravy na těhotenství ženy a muži absolvují následující testy:

 • analýza moči - ukazuje stupeň funkce ledvin. Přítomností bílkovin jsou detekovány bílé krvinky, hnis, červené krvinky v moči, zánět v urogenitální sféře, hematurie;
 • skupina a faktor Rh - nekompatibilita rodičů krví vede během těhotenství ke konfliktu Rh, pokud tento ukazatel u dítěte není stejný jako u matky. To může nepříznivě ovlivnit samotné těhotenství a zdraví novorozence. Problém se projevuje hemolytickou žloutenkou. Podmínka není život ohrožující, pokud jsou lékaři o této skutečnosti informováni a mohou provést včasné opravy;
 • obecný krevní test - umožňuje identifikovat infekční procesy, anémii;
 • krevní biochemie - podává představu o práci vnitřních orgánů;
 • analýza glukózy - se zvýšenými nebo příliš nízkými hodnotami glukózy se provede druhý test. Pokud to také ukázalo špatné výsledky, musíte se poradit s endokrinologem;
 • krev na infekci hepatitidou C, RV, HIV, TORCH. Patologie, jako je zarděnka, toxoplasmóza, cytomegalovirus, další mohou být život ohrožující plod a matku;
 • FLH - ukazuje nepřítomnost ložisek tuberkulózy v plicích. V případě podezření na patologii je pacient předán specialistovi na TBC. Tuberkulóza je vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Je nebezpečné nést a porodit takovou chorobu. I když pacientka není těhotná, ale muž, který je vedle ní, je to velké nebezpečí. V tomto případě je nutná hospitalizace, speciální testy a dlouhodobá léčba. Až po zotavení můžete pokračovat v rodu;
 • EKG - zobrazuje stav srdeční činnosti.

Příprava na analýzu je minimální. Včera předtím nemůžete jíst po 19:00, pít alkohol. Přicházejí do laboratoře, kde se odebírá žilní krev, na lačný žaludek. Moč pro analýzu by měla být přinesena s sebou. Sbírejte nejméně 50 ml do sterilní nádoby. ranní moč, nejlépe střední.

Pokud byly při obecných analýzách zjištěny odchylky od normy, je předepsána další diagnostika. Komplex zkoušek je vybrán v závislosti na zjištěných porušeních.

Diagnostika pro muže

Pokud jsou standardní testy normální, početí bylo úspěšné, pak těhotná manželka zůstává gynekologem během gestačního období pozorována. Ale není vždy možné otěhotnět. V tomto případě jsou vyžadovány hloubkové analýzy. Člověk je nutně absolvuje, protože v téměř polovině případů slouží mužský faktor jako příčina neplodnosti. Nejčastějším problémem je narušená spermatogeneze.

Při plánování těhotenství musí muž projít těmito testy:

 • Test PCR - uretrální výtěr se odebírá na přítomnost patogenů způsobujících pohlavně přenosné choroby. U nezačínaných forem pohlavně přenosných infekcí stačí k odstranění infekce obnovit plodnost.
 • Spermogram - analýza spermií je předepsána pro podezření na neplodnost. To vám umožní určit typ neplodnosti, předepsat léčbu. V průběhu diagnostiky je hodnocena kvalita gamet a jejich kvantita. Analýza je dána masturbací ve specializované klinické kanceláři. Sperma musí být shromážděna v označeném kontejneru, okamžitě převedena do laboratorního asistenta.
 • MAR test - Krugerova morfologie spermií. Vyhodnocuje se tvar, velikost a integrita zárodečných buněk. Analýza ukazuje abnormality, jako je absence ocasu spermie, dvojité hlavy, prodlouženého nebo zkráceného tvaru spermatu. S takovými odchylkami je přirozené pojetí nepravděpodobné. Páry mohou být nabízeny in vitro oplodnění nebo IVF s ICSI. Tyto procedury ART dávají vysokou šanci na těhotenství, pokud je žena zdravá.
 • TRUSES - Sonografie prostaty. Ultrazvukové vyšetření ukáže prostatitidu, novotvary. Například adenom může způsobit mechanickou překážku vas deferens. Odstranění formace normalizuje průchod spermatu genitálním traktem.
 • Analýza prostatické tekutiny - mikroskopické vyšetření sekrece prostaty může detekovat zánět, vyhodnotit funkci žlázy.
 • Krevní test na hormony - člověk předkládá materiál pro stanovení folikuly stimulujících, luteotropních hormonů, prolaktinu, androgenů, štítné žlázy. Testosteron je obzvláště důležitý. U žen závisí hladina gonadotropinů a gonadosteroidů na menstruačním cyklu. Proto jsou pro analýzu přiřazeny konkrétní den.

Muži nejsou povinni dodržovat přísné lhůty. Mohou být testovány v kterýkoli kalendářní den. Před analýzou, 3-4 dny nemůžete mít sex, musíte se vyhnout stresu. Po příjezdu do laboratoře by se měl uvolnit, uklidnit se. Stabilita hormonálního pozadí závisí na emočním stavu. Provedení analýzy s úzkostí může poskytnout falešné výsledky. Existuje typ neplodnosti, jako je hormonální. Tyto hormony ovlivňují spermatogenezi. Včasná hormonální terapie pomůže situaci napravit..

Při plánování těhotenství je nutné vyšetření mužů na:

 • stanovení vhodnosti semenné tekutiny pro oplodnění vajíčka;
 • detekce infekčních agens v reprodukčních a jiných orgánech;
 • identifikace genetických rizik s zatíženou historií a také pro 40leté a více.

Seznam analýz je stanoven pro každý konkrétní případ..

Tajemství úspěšné přípravy muže na početí

Každý muž musí podstoupit testy a plánovat se stát otcem. Většina z nich obvykle ne, protože věří, že by to ženy měly dělat. Přesto je genetická účast člověka při narození dítěte alespoň 50 procent. Muž může provádět testy velmi rychle, což nelze říci o ženách. Víte, jaké testy musíte absolvovat u muže při plánování těhotenství?

V podstatě budete muset darovat krev a moč, jejichž stav může poskytnout celkový obraz o zdraví a pomoci lékaři předepsat léčbu pro muže před plánováním těhotenství.

Jak vidíte, tyto analýzy jsou velmi jednoduché a nezabere vám to mnoho času. Ve zvláštních případech může lékař požádat o další vyšetření, pokud máte podezření na jakékoli infekce nebo pohlavně přenosné nemoci..

Dvojice někdy čelí situaci, kdy nemohou dítě otěhotnět. V tomto případě musí muž vyšetřit počet a aktivitu spermií. Tato studie se nazývá spermogram. Dokáže identifikovat určité problémy, které lze léčit..

V některých případech je třeba provést analýzu nekompatibility manželského páru. Jedná se o velmi vzácný případ a musíte si dělat starosti, pouze pokud máte neúspěšné pokusy o otěhotnění na dlouhou dobu..

Minimální plán zkoušek pro muže, který se chce stát otcem

Hlavním lékařem, kterého musí kontaktovat člověk, je urolog. Jeho specializace vám umožní identifikovat různé problémy spojené s početí a sexuální funkce. I jednoduchá konzultace s tímto lékařem může poskytnout nejpravděpodobnější směr, jak zjistit důvod, proč si člověk nemůže představit.

Urolog prozkoumá genitálie, jejich strukturu a provede lékařské posouzení jejich stavu. Povinné je vyšetření prostaty, které se provádí rektálně. Poté stačí udělat několik jednoduchých testů, podle kterých bude možné udělat celkový obrázek o zdravotním stavu člověka.

Hledání infekce

Přítomnost infekcí spojených s prací reprodukčního systému může během početí způsobit vážné problémy. Sexuální infekce jsou pro pár, kteří se chtějí stát rodiči, velmi nežádoucí. Detekce těchto chorob a jejich léčba je proto nezbytným krokem při plánování těhotenství. Běžnou příčinou mužské neplodnosti je předčasná diagnóza infekcí..

Jednou takovou detekční metodou je polymerázová řetězová reakce, zkráceně PCR. Analýza je převzata z močové trubice. To pomáhá detekovat příznaky různých virů a bakterií..

Patří mezi ně lidský papilomavirus, chlamydie, Trichomonas a mnoho dalšího. Pokud najdete výše uvedené viry a bakterie, musíte zahájit léčbu. Musí být také vyšetřena žena. Někdy se stává, že muž má nemoc, ale žena ne. V takové situaci bude lékař pravděpodobně žádat o souběžnou léčbu..

K provedení analýzy PCR je nutná tzv. Provokace. Toto opatření může výrazně zlepšit přesnost průzkumu. Nejjednodušší způsob, jak se připravit na provokaci, je pít pivo a solené ryby před spaním, po kterém ráno budete muset jít k lékaři, aby si provedli analýzu.

Maximální plán screeningu zdraví mužů před plánováním těhotenství

Vyšetření muže nemusí být provedeno pouze proto, aby se odhalila schopnost otěhotnět. Mnohem větší důvod k obavám je zdraví nenarozeného dítěte. Zvažte hlavní testy, které urolog může předepsat, abyste se podrobili podrobnějšímu vyšetření.

Spermogram

V tomto případě se analýza spermií provádí pomocí mikroskopického vyšetření. Hlavním úkolem je zjistit životaschopnost spermií. Posoudí se jejich mobilita, množství a dokonce i tvar. Tyto studie mohou vést k nutnosti dodatečně testovat výkon varlat a gonád. Pokud výsledek spermogramu ukazuje na mužskou neplodnost, nezoufejte, protože existuje řada postupů, které umožňují zbavit se této nemoci s vysokou pravděpodobností.

Několik dní před touto analýzou je nutné zcela vyloučit konzumaci alkoholických nápojů, včetně energetických nápojů. Totéž platí pro omamné látky a některé léky, které zahrnují prášky na spaní. Seznam zakázaných léků musí poskytnout váš lékař. Před analýzou zkuste odmítnout různá exotická jídla, která zahrnují feferonku nebo specifické koření. Také byste neměli chodit do koupelny, posilovny nebo se osprchovat. Jinými slovy, měli byste úplně eliminovat jakýkoli druh stresu..

S pomocí masturbace by měl člověk získat sperma a odeslat ho ke zkoušce. Pro přesnější analýzu by sperma neměla být získána před více než 3 hodinami. Aby člověk tento stav neporušil, musí dostat sperma přímo na kliniku.

Po obdržení pochybných výsledků může lékař doporučit opakování analýzy po 10 dnech. Někdy musíte udělat spermogram několikrát, abyste se ujistili, že muž má neplodnost nebo nějakou nemoc.

Analýza sekrece prostaty

Pokud má lékař podezření na nějaké problémy s prostatou, můžete doporučit další testy. Hlavními důvody tohoto rozhodnutí jsou bolest v perineu a nepříjemná bolest během močení. Sekrece žlázy je odebrána z močové trubice a doručena do laboratoře k vyšetření..

Hlavním úkolem je identifikovat zánětlivé procesy. Za tímto účelem se provádí setí, které pomůže určit přítomnost bakterií, které způsobují zánět. Tento test je vždy předepsán, aby prostatitida nabídla nejúčinnější léčbu..

K nalezení problému se mohou hodit jakékoli informace o zdravotním stavu člověka. V úvahu se berou různá chronická onemocnění, vegetativní vaskulární dystonie, bronchitida. Všichni mohou být do značné míry příčinou sexuální dysfunkce u mužů. Lékař také bere v úvahu všechny zdravotní problémy, které může dítě zdědit

Krevní test

Před plánováním těhotenství by měl mít člověk krevní test. Ukáže přítomnost a stav takových prvků, jako jsou bílé krvinky, krevní destičky, červené krvinky. Díky nim je možné určit různé odchylky v těle a identifikovat přítomnost některých nemocí, které musí být potvrzeny dalším vyšetřením. Obecný krevní test často naznačuje přítomnost zánětlivých procesů a pomáhá identifikovat nemoc v rané fázi vývoje.

Analýza moči

Účelem této analýzy je posoudit stav mužského urogenitálního systému. Pokud lékař detekuje velké množství bílých krvinek, pak to znamená přítomnost zánětlivého procesu v těle. Velké množství solí ukazuje na možnou tvorbu kamenů v genitourinárním systému.

Krevní test pro biochemii

Tato analýza poskytuje nejpodrobnější obrázek o zdraví mužů. Krev získaná z žíly může indikovat stav vnitřních orgánů, jako jsou ledviny a játra. V mnoha případech analýza odhalí nemoc před nástupem vnějších příznaků. Lékař věnuje zvláštní pozornost cukru v krvi, aby vyhodnotil riziko cukrovky.

Souběžně s biochemickým krevním testem se často kontroluje skupina a faktor Rh. Znalost těchto indikátorů pomáhá navrhnout krevní typ nenarozeného dítěte. Někdy se objevuje jev zvaný konflikt rhesus. Aby se předešlo problémům, je lepší o tom vědět předem a řídit se doporučeními lékaře, která bude mít těhotnou ženu.

Krevní test na nemoci, jako je HIV, hepatitida C a B

HIV, syfilis a hepatitida jsou vážnými hrozbami pro zdraví člověka, který se chce stát otcem. Jednoduchý krevní test pomůže identifikovat tyto problémy v rané fázi. Pokud jsou tyto nemoci detekovány, doporučuje se přestat mít dítě, přestože existují pozitivní případy narození absolutně zdravých dětí. Toto je výjimka a měl by na ni dohlížet pouze odborník..

Krevní test pro detekci syfilis a podobných nemocí je velmi důležitý, protože pomůže chránit aktuálně zdravého partnera. Doporučujeme, abyste tuto analýzu nezanedbali..

Testování hormonů u mužů

Krevní test může ukázat stav hormonálního systému člověka. Zvláštní pozornost je věnována testosteronu. Jeho nedostatek může být příčinou neplodnosti.

Elektrokardiogram

Tato analýza je užitečná nejen pro muže při plánování těhotenství. Doporučuje se to provést k posouzení činnosti kardiovaskulárního systému na počátku 40 let. To platí také pro muže s nadváhou, pití alkoholu a tabáku ve velkém množství..

Ultrazvuk

V některých případech může lékař předepsat ultrazvuk k vyšetření břicha a oblasti hrudníku. Tento postup pomůže identifikovat přítomnost nebo přítomnost předpokladů pro různé nemoci bez nákladných testů..

Co jiného by měl člověk kromě testů udělat při plánování těhotenství??

 • Úplné opuštění alkoholu a tabáku.
 • Vyloučení těžké fyzické námahy v práci i v tělocvičně.
 • Abstinence od masturbace, takže spermie jsou vysoce kvalitní a produktivní.
 • Odmítnutí horkých procedur, které zahrnují koupel, saunu nebo horkou sprchu.
 • Hip oblečení by nemělo být těsné.
 • Úplné zdržení se promiskuitního pohlavního styku, abyste se vyhnuli riziku nákazy pohlavně přenosnými chorobami.
 • Abstinence od nebezpečných chemických látek.
 • Jíst pouze zdravé potraviny, které zahrnují čerstvé ovoce a zeleninu.

Po přečtení článku na tomto místě nyní víte, jaké testy musíte předat muži při plánování těhotenství. Měli byste vědět, že početí závisí na mnoha faktorech a dokonce ani absolutně zdraví lidé nemohou mít absolutní jistotu, že k tomu dojde podle plánu. Tato oblast je stále zkoumána vědou a mnoho otázek dosud nebylo zodpovězeno. Přejeme vám, abyste neopustili pokusy o otěhotnění dítěte a udělali pro to vše, co se dá, zejména pokud jde o analýzu a vyšetření muže lékařem..

Hormonální testy pro muže při plánování těhotenství

Pokud se žena nepodaří otěhotnět po dlouhou dobu a již absolvovala všechny možné testy a léčila všechny staré nemoci, pravděpodobně jde o podnikání jejího partnera. Podle statistik American Pediatric Association je asi třetina všech neúspěchů v početí ve Spojených státech právě u mužů. Aby pochopil důvod, musí androlog shromáždit všechny testy. Pojďme mluvit o tom, jaké hormony musíte před člověkem předat.

Hormony a mužská neplodnost

Pohlavní hormony neboli gonadosteroidy určují nejen vzhled muže nebo ženy, ale přímo ovlivňují jejich plodnost. Každý člověk se narodil s vlastním hormonálním pozadím..

Jak víte, obě pohlaví mají svou vlastní kombinaci hormonů. V mužském těle převládají androgeny nebo mužské pohlavní hormony. Jsou produkovány varlaty (vaječníky) a částečně kůrou nadledvin.

Všechny mužské hormonální problémy vznikají právě kvůli nerovnováze androgenů, progesteronů a estrogenů. To je hlavní příčinou mužské neplodnosti. Nejpravděpodobněji by ho měl lékař podezřelý, pokud rodina není schopna otěhotnět po dlouhou dobu.

Když jsou předepsány hormonální testy pro muže?

Každý člověk by se měl dobře starat o své zdraví, i když plánuje těhotenství. To znamená, že musíte podstoupit důkladné vyšetření - především u latentních infekcí a pohlavních chorob.

Pokud pár nemá dítě 1-2 roky, je to příležitost k důkladnému vyšetření. Lékař nejprve odešle pacienta na spermogram, aby určil kvalitu semene. Paralelně jsou také předepsány hormonální testy..

Co musí člověk udělat, než si počne dítě?

Odpovědný přístup k rodičovství vyžaduje seriózní přípravné práce ze strany žen i mužů. Správná příprava muže k otěhotnění dítěte je přezkoumat životní styl, provést nezbytný výzkum a zvýšit pravděpodobnost početí.

Plánování těhotenství pro muže

Plánování početí dítěte pro muže by mělo začít nejpozději tři měsíce před očekávaným datem početí. Faktem je, že proces zrání spermií trvá 72 dní a cílem přípravy muže k početí je vytvořit během tohoto období tolik „správných“ zdravých spermatických buněk.

Jedním z nejdůležitějších bodů pro muže v přípravě na těhotenství je absolutní odmítnutí alkoholu. Ethanol v alkoholu snižuje množství normálního spermatu, což zvyšuje riziko potratu nebo vrozených malformací plodu. Samostatně by mělo být řečeno o pivu - každé pivo, včetně nealkoholických, obsahuje fytoestrogeny, které nepříznivě ovlivňují přirozenou produkci testosteronu a mužskou schopnost otěhotnět, stejně jako účinnost.

Během přípravy na těhotenství by se měl člověk vyhnout kouření, protože nikotin ničí všechny buňky, včetně reprodukčních buněk. Kouření negativně ovlivňuje aktivitu a kvalitu spermií. Kromě toho počet kuřáckých spermií je o 15% nižší než u nekuřáckého muže.

Pro normální zrání spermií je nutné udržovat teplotu v tříslech na úrovni + 34–35 ° С. Chcete-li to provést, měli byste přestat navštěvovat sauny, nosit těsné džíny a přiléhavé spodní prádlo a používat vyhřívané autosedačky. Také při plánování těhotenství je cyklování kontraindikováno, protože zpomaluje krevní oběh v tkáních varlat, což vede ke zhoršení kvality spermií.

Kromě toho se může kvalita spermií snižovat v důsledku stresu a nervového napětí, a pokud je to možné, měly by být tyto faktory vyloučeny. Je vhodné pohybovat se více, dostatek spánku, s větší pravděpodobností na čerstvém vzduchu.

Výživa při plánování těhotenství u mužů

Při plánování těhotenství by měl člověk upravit svůj jídelníček, zejména pokud má sklon trpět nadváhou nebo podváhou. S nadváhou se produkují estrogeny a proces spermatogeneze je narušen, s nedostatečnou hmotností se snižuje počet životaschopných spermií.

Obecná doporučení jsou následující:

 • Odmítnutí rychlého občerstvení a mastných potravin, jakož i jiných potravin obsahujících velké množství konzervačních látek, barviv, příchutí.
 • Jíst pouze čerstvá jídla.
 • Žvýkat jídlo důkladně.
 • Pro doplňování paliva použijte za studena lisovaný rostlinný olej nebo máslo.

Jaké testy předat muži při plánování těhotenství?

Spolu s revizí životního stylu musí člověk před údajným pojetím provést prohlídku těla. Terapeutické vyšetření zahrnuje vyšetření, absolvování testů a vyšetření, které lékař předepíše (obecný krevní test, rentgen nebo fluorografie, spermogram).

Je nutné zjistit, zda má muž pohlavně přenosné choroby, HIV, hepatitidu B nebo C. Pokud je přítomna některá z těchto chorob, bude nutné podstoupit léčbu tak, aby nedošlo k infikování ženy a dítěte. Pojetí v tomto případě bude samozřejmě muset být odloženo.

Měli byste také kontaktovat androloga, abyste vyloučili nemoci, u nichž je početí nepravděpodobné a které lze odstranit pouze chirurgicky..

Pokud člověk užil antibiotika, je třeba se poradit s lékařem, jak dlouho po zrušení může plánovat početí. Příjem jakýchkoli léků po dobu přípravy na početí by měl být dohodnut s lékařem.

Pokud mluvíme o prvním těhotenství, je lepší pro oba rodiče provést testy na faktor Rh, aby se předem dozvěděli o možné nekompatibilitě..

Co pít muži při plánování těhotenství v rodině?

Jaké vitamíny by měl člověk pít při plánování těhotenství?

Pro úspěšné pojetí musí mužská semenná tekutina obsahovat tolik pohyblivých spermií správné struktury. Nezbytnou podmínkou pro jejich vzdělávání je dostatečné množství vitamínů a minerálů, které by měl člověk dostat při plánování těhotenství se svým partnerem. Zde jsou nejdůležitější z nich:

Kyselina listová pro muže

Kyselina listová (vitamin B9) by měla být diskutována podrobněji, protože její význam pro mužskou plodnost lze jen těžko přeceňovat. Podle výzkumu amerických vědců zvyšuje kyselina listová při plánování těhotenství u mužů počet „správných“ spermií o 25–30%. Současně, kvůli nedostatku tohoto vitamínu, tam jsou více vadné spermie, které mohou vést k neplodnosti.

Přípravy pro muže při plánování těhotenství: co brát?

Muž může teoreticky přijímat potřebné vitamíny a minerály z jídla. Je však mnohem výhodnější přijímat je ve formě přípravků obsahujících vyvážený soubor vitamínů a minerálů, které pozitivně ovlivňují pravděpodobnost početí. Jedním takovým lékem je Speroton. Obsahuje zinek, selen, kyselinu listovou, vitamin E a L-karnitin. Studie prokázaly, že Speroton zvyšuje pravděpodobnost početí o 15%, pokud je užíván do tří měsíců, ao 26,7%, pokud je užíván do šesti měsíců.

NENÍ REKLAMNÍ. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ NA ÚČASTI ODBORNÍKŮ.

Články O Neplodnosti