Hlavní Testy

Důležité testy plánování těhotenství

Příprava na početí je velmi odpovědným obdobím v životě ženy a muže. Po dlouhou dobu (nejlépe 3–12 měsíců) před plánovanou koncepcí by se měli starat o své zdraví, začít správně jíst, dělat mírnou fyzickou aktivitu, opustit špatné návyky, navštívit správné lékaře a absolvovat všechny testy.

Jaké testy je třeba vzít při plánování těhotenství

Rozetřete si flóru z pochvy

Studie ukáže přítomnost cervikálního kanálu a pochvy patogenních bakterií ve sliznici a jejich počet.

Cytologický nátěr (PAP test)

Analýza vám umožňuje určit přítomnost atypických (maligních) buněk v děložní sliznici.

Genitální tampon

V těle se mohou vyskytovat infekce, jako je chlamydie, kandidóza, ureaplasmóza, mykoplazmóza, kapavka, gardnerelóza, papilomaviry, a vyskytují se v latentní formě (asymptomatické). Během těhotenství mohou způsobit potrat, předčasné stárnutí placenty, předčasný porod, retardaci růstu plodu a mnoho dalších závažných komplikací..

Před návštěvou gynekologa pro nátěr musíte dodržovat následující požadavky:

 • zdržet se pohlavního styku po dobu 1-2 dnů;
 • do 2 dnů nevyužívejte a nepoužívejte vaginální přípravky;
 • doporučuje se, aby nátěr na flóře byl užit bezprostředně po menstruaci, 5. až 6. den cyklu;
 • před užitím nátěru nevydechujte 2-3 hodiny.

Obecný a biochemický krevní test

Krevní test vám pomůže identifikovat potenciální zdravotní problémy. Půst krve.

Biochemický krevní test vám umožní posoudit stav systémů a orgánů v těle. Může ukázat přítomnost zánětlivého procesu, nerovnováhu stopových prvků, porušení metabolismu voda-sůl. Před darováním krve nemůžete jíst 6-12 hodin. Nemůžete pít mléko, džusy, sladkou kávu a čaj, můžete pít pouze vodu.

Krevní test ke stanovení krevní skupiny a faktoru Rh

Pokud má pár různé Rh faktory, může během těhotenství dojít ke konfliktu Rhesus (stav, kdy imunita ženy s negativním Rh faktorem začne produkovat protilátky proti fetálním erytrocytům s pozitivním Rh faktorem).

Krevní test na infekci

HIV, AIDS, Syphilis RW, hepatitida B a C, které mohou způsobit malformace plodu a vrozená onemocnění.

Krevní test na protilátky proti TORCH infekcím

Infekce TORCH - zarděnky, toxoplasmóza, cytomegalovirus, genitální herpes. S primární infekcí během těhotenství mají škodlivý účinek na všechny orgány a systémy plodu, zejména na centrální nervový systém. Kromě toho mohou vyvolat potrat, předčasný porod, smrt plodu, vývoj malformací, vrozené malformace, vývojové zpoždění a mnoho dalších komplikací.

Ve většině případů je těhotná žena trpící jakoukoli infekcí TORCH známkou ukončení těhotenství. Proto je velmi důležité provést testy na tyto infekce před plánováním těhotenství. Umožňují zjistit, zda žena trpí těmito infekcemi. Pokud ano, nebojte se, protože pravděpodobnost opakované infekce je téměř nulová. Pokud tomu tak není, lékař vám poradí o souboru preventivních opatření. Například, pokud neexistují žádné protilátky proti zarděnkám, doporučuje se vakcinovat 3 měsíce před domnělou početí. Pokud mluvíme o toxoplazmóze, doporučuje se dodržovat některá pravidla, aby se infekce co nejvíce vyloučila.

Hormonální krevní test

Hormon stimulující folikuly, testosteron, progesteron, luteinizační hormon, hormon stimulující štítnou žlázu, trijodtyronin - vzdejte se, pokud:

 • Nemůžu otěhotnět déle než rok;
 • věk ženy nad 35 let;
 • je pozorován nepravidelný menstruační cyklus;
 • existují výrazné známky zvýšení hladiny mužských hormonů v ženském těle (zvýšená ochlupení těla, akné);
 • obezita;
 • minulé těhotenství skončilo potratem.

Analýza moči

Analýza moči pomůže odhalit akutní a chronická onemocnění genitourinárního systému, která mohou během těhotenství nepříznivě ovlivnit zdraví nastávající matky.

Ranní moč by měla být vrácena po odběru do 2 hodin. Před sběrem musíte provést všechny nezbytné hygienické postupy. Sběr je prováděn v jednorázovém obalu, který si můžete koupit v lékárně.

Před plánováním těhotenství je nutné provést testy nejen pro ženu, ale také pro muže!

Testy pro muže

Muž musí také před početím projít několika testy. Kromě vyšetření krve, moči a infekcí musí podstoupit spermogram, který ukáže koncentraci, strukturu, počet a pohyblivost spermatu.

2 dny před vyšetřením byste neměli pít alkoholické nápoje, tonizující energii, léky proti bolesti, kořenitá a slaná jídla. Měli byste se vyhnout pohlavnímu styku a nepřepracovávat.

Všechny tyto testy by měly být provedeny při plánování těhotenství, i když pár věří, že jsou naprosto zdravé..

Před plánováním těhotenství je třeba provést testy a vyšetření.

V poslední době se stále více manželských párů vážně připravuje na narození dítěte. Koneckonců, čím lépe se připravuje nastávající matka, tím větší je šance, že její těhotenství snadno projde a v rodině se objeví zdravé dítě..

Před plánováním je nutné absolvovat řadu testů a navštívit několik lékařů, aby bylo možné zjistit možné zdravotní problémy u žen i mužů, a mít čas na jejich odstranění před početí dítěte.

Kde začít s vyšetřením? Co je v něm obsaženo??

U ženy začíná zkouška nejprve návštěvou gynekologické ordinace. Nejprve budete vyšetřeni na židli, vyhodnotí stav děložního hrdla a cytologický nátěr. Poté dostanete pokyny pro testování a ultrazvuk.

Kromě toho seznam testů pro plánování těhotenství zahrnuje obecnou analýzu krve a moči, která je nezbytná ke kontrole stavu těla, ke stanovení hladiny hemoglobinu a cukru v krvi, k identifikaci možných zánětlivých procesů a ke stanovení stavu genitourinárního traktu..

Dalším z nezbytných postupů je diagnostika infekcí pomocí PCR. Diagnóza je krevní test na nebezpečné infekce, které představují velké nebezpečí pro vývoj a život plodu.

Výsledky diagnostiky PCR také ukážou, zda máte infekce, jako jsou:
 1. ureaplasmóza;
 2. gardnerellosis;
 3. chlamydie
 4. mykoplazmóza

Kromě toho může lékař vydat pokyny ke kontrole nebezpečných chorob, jako je hepatitida B, hepatitida C, HIV a syfilis..

Vlastnosti krevního typu a Rh faktoru manželů při plánování

Je také nutné zjistit skupinu a Rh faktor krve u ženy i jejího manžela. Pozitivní faktor Rh u ženy a negativní faktor u manžela nejsou důvodem k obavám. Pokud však podle výsledků krevních testů má budoucí rhesusova matka negativní Rhesus a člověk má pozitivní Rh, může těhotenství způsobit konflikt Rhesus.

To platí zejména pro ženy, které někdy podstoupily krevní transfúzi, těhotenství, potrat nebo jiné chirurgické operace, protože pravděpodobnost tvorby specifických protilátek v jejich krvi se zvyšuje.

Mezi Rh-pozitivním dítětem a Rh-negativní matkou může nastat Rh-konflikt, který vede k imunitním komplikacím, například hemolytickému onemocnění novorozence.

V případě negativní Rh ženy, pozitivního Rh muže a při absenci titru Rh protilátek, je Rh imunizace provedena před těhotenstvím. Konflikt krevních skupin je méně častý, ale lékaři by měli tuto skutečnost zvážit..

Hormonální krevní test

Dalším důležitým kritériem pro hodnocení zdraví ženy je stanovení koncentrace hormonů v její krvi. Tato hormonální analýza je volitelná a vyšetření může být předepsáno na menstruační nepravidelnosti, nadváhu, neúspěšné pokusy otěhotnět déle než rok a předchozí těhotenství s neúspěšným výsledkem.

Přesný seznam hormonů, na které budete muset být testováni, stanoví lékař. Většina hormonů je testována ve dnech 5-7 a 21-23 dnů cyklu..

Tento seznam může zahrnovat:

 1. prolaktin, který ovlivňuje ovulaci;
 2. testosteron, vysoká míra, která může způsobit potrat;
 3. progesteron, odpovědný za udržování těhotenství;
 4. estradiol, který určuje vývoj dělohy, vejcovodů a endometria;
 5. prolaktin, zodpovědný za ovulační proces;
 6. hormony štítné žlázy, které regulují metabolismus;
 7. luteinizační hormon (LH), který ovlivňuje ovulaci.

V některých případech může lékař odkázat ženu na testy, které určují obsah protilátek proti kardiolipinu, chorionickému gonadotropinu, fosfolipidům a identifikují lupusové antikoagulanty, aby určily úplný obraz o zdraví budoucí matky.

Zkontrolujte infekce TORCH

Dalším z nejdůležitějších způsobů, jak se připravit na početí, je kontrola těla na přítomnost TORCH infekcí. Infekce tohoto druhu představují největší nebezpečí pro porod dítěte.

Toto onemocnění zahrnuje infekce, jako jsou: toxoplazmóza, zarděnka, cytomegalovirus a genitální herpes. Pokud žena odhalí alespoň jeden z uvedených patogenů, gynekolog neumožní plánování, dokud nedojde k úplnému zotavení z infekce TORCH.

Ultrazvuk pánevních orgánů před plánováním dítěte

Další metodou je ultrazvuk pánevních orgánů, který odhaluje nemoci a patologické procesy, které brání početí a normálnímu těhotenství.

Ultrazvukové vyšetření se provádí 5 a 7 a 21 a 23 dní cyklu. Během počáteční studie se hodnotí celkový stav pánevních orgánů, diagnostikují se problémy vyžadující chirurgický zákrok: cysta vaječníků, myomy dělohy, polyp polypu sliznice dělohy.

Ve 21. a 23. dni cyklu se stanoví transformace endometria a přítomnost luteum v těle, určí se, zda došlo k ovulaci..

Pro vyšetření zdraví žen tak může lékař předepsat řadu následujících testů:

 1. výtěr z vagíny do flóry;
 2. škrábání z děložního čípku pro vyšetření PCR;
 3. škrábání cytologie;
 4. hormony štítné žlázy;
 5. obecný biochemický krevní test;
 6. obecná analýza moči;
 7. Ultrazvuk mléčné žlázy a štítné žlázy, pánevní orgány k vyloučení přítomnosti patologie;
 8. studium hladiny hormonů štítné žlázy: hormon stimulující štítnou žlázu hypofýzy, který reguluje funkci štítné žlázy, tyroxinu, trijodtyroninu.
 9. přítomnost protilátek proti toxoplazmóze, herpes viru, zarděnce, cytomegaloviru, lidskému papilomaviru;
 10. protilátky proti HIV, syfilis, gonokoky, mykoplazmy, gardnerelly;
 11. protilátky proti E. coli, stafylokok;
 12. PCR pro latentní infekce;
 13. analýza syfilis;
 14. HIV test
 15. krevní koagulační test;
 16. kolposkopie.
na obsah ↑

Specialisté navštěvující

Komplexní vyšetření končí návštěvou ORL lékaře, zubního lékaře a terapeuta. ORL lékař zjistí přítomnost nebo nepřítomnost chronických onemocnění krku, nosu a ucha, protože nemoc budoucí matky s chorobami, jako jsou akutní respirační infekce a akutní respirační virové infekce, může narušit normální vývoj nervového systému plodu..

Onemocnění ORL jsou nebezpečná a v chronické formě budou stálým zdrojem infekce.

Zubař. Včasné vyšetření dutiny ústní a léčba zubního onemocnění eliminuje riziko nebezpečné infekce, protože během těhotenství je obtížné provádět kompletní stomatologii během těhotenství.

Kromě toho infekce v ústní dutině vyvolávají zánětlivé procesy, což je nebezpečné. Proto je vhodné řešit zubní problémy před těhotenstvím.

Terapeutovi by se měly ukázat obecné močové a krevní testy. Na základě výzkumu a vyšetření učiní terapeut závěr o zdravotním stavu.

V některých případech může terapeut požádat ženu o konzultaci s kardiologem jako zvyšující se zátěž kardiovaskulárního systému ženy během těhotenství a porodu ji může poškodit, pokud se v této oblasti vyskytují nemoci nebo patologie.

12 důležitých analýz

Seznam testů pro plánování těhotenství.

"Chci miminko". Toto rozhodnutí mění náš život, naplňuje jej zvláštním smyslem a novým smyslem pro odpovědnost. Vyhněte se komplikacím a nepříjemným překvapením, pomůže včasná laboratorní diagnostika. Podívejme se podrobněji na to, jaké konkrétní testy je nutné předat během těhotenského proužku muži a ženě.

1. Krevní test ke stanovení krevní skupiny a faktoru Rh (oba rodiče)

Pro nadcházející těhotenství je důležitá pouze kombinace Rh-negativní ženy a Rh-pozitivního muže. V takové situaci je možný Rhesusův konflikt, který ohrožuje těhotenství.

2. Krevní test a nátěr na pohlavně přenosné nemoci (oba rodiče)

 • Infekce HIV;
 • syfilis;
 • hepatitida B a C;
 • chlamydie
 • mykoplazma;
 • ureaplasma;
 • lidský papilomavirus (HPV);
 • Trichomonas;

3. Krevní test na infekci TORCH (pouze u žen)

 • toxoplazmóza;
 • zarděnky;
 • opar;
 • cytomegalovirus.

Vyšetření stanoví hladiny imunoglobulinů (protilátek) IgM a IgG v krvi.

4. Krevní test na pohlavní hormony (pouze u žen)

Tato analýza je povinná, pokud má žena problémy s otěhotněním (hodnocení kvality ovulace), měla předčasný potrat, nepravidelný menstruační cyklus. Analýza je uvedena striktně v určitých dnech menstruačního cyklu: ve 2-3. Den cyklu:

 • folikuly stimulující hormon (FSH);
 • luteinizační hormon (LH) (vrchol hormonu uprostřed cyklu naznačuje nástup ovulace);
 • estradiol;
 • prolaktin (zvýšení hormonu způsobuje narušení ovulace);
 • testosteron (zvýšení hormonu způsobuje anovulační cykly);
 • DHEA.
Ve 20. - 22. den cyklu: progesteron (snížení hormonu varuje před potratem nebo změnou stavu placenty)

V případě potřeby: hormony kortizolu a štítné žlázy (nedostatek vede k anovulaci a předčasnému přerušení. Nadměrné vývojové abnormality v lóži a předčasný porod).

5. Zkouška krevní koagulace - hemostasiogram (pouze žena)

Poruchy hemostázy mohou být příčinou neplodnosti, spontánních potratů a dokonce i mrtvě narozených. Hemostasiogram je analýza, která určuje parametry krevní koagulace a viskozity (protrombin, fibrinogen, index trombotického potenciálu, hladina agregace destiček, APTT). U snížené srážlivosti krve může u ženy dojít ke krvácení se zvýšenou trombózou..

6. Ultrazvukové monitorování (folikulometrie)

Tato studie vám umožní určit, jak se vyvíjí dominantní folikul, jaký růst má endometrium, zjistit, jak dlouho nastane ovulace. Aby došlo k ovulaci, musí dominantní folikul dosáhnout 20 - 22 mm a tloušťka endometria 10 - 12 mm. Monitorování ultrazvukem se provádí několikrát za cyklus, načasování závisí na délce menstruačního cyklu. Pokud je ženský cyklus 28 dní, měla by se první studie provést v den 6-8.

7. Spermogram

Statistiky ukazují, že 50% případů neplodnosti jsou mužské problémy. Při plánování otcovství musíte navštívit androloga nebo urologa. Stanovení kvalitativních a kvantitativních charakteristik spermatu pomáhá identifikovat problém, který narušuje normální plánování těhotenství..

Normální počet spermií:

 • koncentrace spermií - množství v 1 ml spermií by mělo přesáhnout 20 milionů;
 • pohyblivost spermií. Kategorie A - spermie s rychlou pohyblivostí a spermie buněk kategorie B s pomalou pohyblivostí - musí představovat nejméně 25% každého druhu. Spermie kategorie A + B obvykle tvoří více než 50% z celkového počtu. Kategorie C - spermie s neaktivními pohyby - mobilita prakticky chybí. Kategorie D - nehybné spermie. Počet spermií kategorie C + D by neměl přesáhnout 50%;
 • morfologie spermií. Normálně by více než 30% mělo mít normální strukturu;
 • objem ejakulátu by měl být 2 ml nebo více;
 • stupeň agregace a aglutinace spermií. Aglomerace spermií je spojení spermií k sobě, což brání jejich progresivnímu pohybu. Nemělo by to být normální.
 • přítomnost bílých krvinek a červených krvinek. Bílé krvinky jsou vždy v dohledu 3 - 4. Červené krvinky by neměly být.
 • normozoospermie - parametry v rámci normálních limitů;
 • oligozoospermie - snížení počtu spermií;
 • asthenozoospermie - snížená pohyblivost spermií;
 • teratozoospermie - zvýšení změněné spermie;
 • azospermie - nepřítomnost spermií v ejakulátu;
 • aspermia - nedostatek ejakulátu;
 • necrosoospermia - přítomnost mrtvých spermií.

8. Hysterosalpingografie (hodnocení průchodnosti vejcovodů)

V této studii se do dutiny dělohy injikuje radiopakní látka. Poté se odebere řada rentgenových paprsků. V případě průchodnosti vejcovodů vstupuje do břišní dutiny radiopakní látka, jak je vidět na obrázcích. Provádí se v první fázi cyklu (před ovulací).

9. Test imunitní kompatibility

Imunitní konflikt je detekován na úrovni děložního čípku. Hlen, který se nachází v děložním hrdle, může zpozdit postup spermií a těhotenství nemusí nastat. Normálně je to spojeno se změnou charakteristik hlenu v různých obdobích menstruačního cyklu, s patologií - s produkcí antispermových protilátek (protilátek proti spermatu, které snižují jejich pohyblivost). Za účelem identifikace imunologického konfliktu se provede následující seznam testů..

Postkoitální test - stanovení počtu a pohyblivosti spermií v hlenu nějakou dobu po pohlavním styku. V případě negativního výsledku se doporučuje, aby se analýza opakovala v příštím cyklu, jakož i Kurzrock-Millerův test..

Kurzrock-Millerův test - stanovení reakce spermií manžela a dárce v hlenu.

Stanovení spermatických protilátek v děložním hlenu. Protilátky inhibují pohyb spermií děložním hrdlem, brání jim v přichycení a proniknutí vajíčkem, proto těhotenství nenastává.

10. Krevní test na protilátky proti fosfolipidům a lupusovému antikoagulantu (pokud je uveden)

Tato analýza se podává, pokud máte podezření na antifosfolipidový syndrom (APS) - komplexní soubor příznaků, z nichž jedním z projevů je potrat. Toto vyšetření se provádí v případě potratu předchozích těhotenství, jakož i v přítomnosti ženské anamnézy fetální smrti ve druhém a třetím trimestru těhotenství, arteriální a žilní trombózy..

11. Laparoskopie (stanovení přítomnosti adhezí v pánevní dutině a endometrióza, podle indikací)

Těhoteneckému plánování může předcházet laparoskopie, což je minimálně invazivní operace, během které se speciální nástroje vybavené světelnou optikou vkládají malými řezy na přední břišní stěnu. Tato operace umožňuje zobrazit vnitřní orgány malé pánve (děloha, vejcovody, močový měchýř, vaječníky, střevní smyčky atd.) A získat potřebné množství informací o jejich stavu. Hlavní výhodou laparoskopie je možnost současné chirurgické léčby řady detekovaných abnormalit (adheze, ložiska endometriózy, myomatózních uzlin atd.). Laparoskopie se provádí v nemocnici v první fázi cyklu pod anestézií..

12. Karyotyping (genetická analýza, pokud je uvedena)

Je pár ohrožen genetickými chorobami? Odpověď na tuto otázku je dána karyotypizací, cytogenetickou metodou pro studium krve obou rodičů. Analýza umožňuje identifikovat odchylky ve struktuře a počtu chromozomů a určit míru rizika nežádoucí patologie. Genetické riziko až 5% je považováno za nízké. Riziko od 6 do 20% je střední, více než 20% je vysoké. Pokud je genetické riziko vysoké, neznamená to, že se dítě narodí s patologií. Právě v tomto případě je během těhotenství povinná prenatální diagnostika:

 • po dobu 8-11 týdnů se aplikuje choriová biopsie - buňky budoucí placenty. Pomocí této analýzy lze odhalit drtivou většinu porušení: Downův syndrom, cystická fibróza, fenylketonurie, hemofilie atd.;
 • počínaje 16. týdnem těhotenství - amniocentéza (analýza plodové vody);
 • po 17 týdnech je možné provést Cordocentesis - odběry fetální krve z pupečníkových cév. Tato analýza vám umožňuje diagnostikovat dědičné stavy imunodeficience, onemocnění krve, metabolické poruchy a také intrauterinní infekci plodu..
 • věk matky je starší než 35 let, otec je starší než 40 let;
 • svázané manželství;
 • přítomnost dědičné choroby nebo malformace u jednoho z rodičů;
 • přítomnost dědičných chorob u příbuzných budoucích rodičů;
 • spontánní potraty v předchozích těhotenstvích, hrozba přerušení v raných stádiích, mrtvé narození;
 • expozice nepříznivým faktorům v časném těhotenství.

Můžete objasnit, jaké testy je třeba absolvovat konkrétně u svého lékaře. Vzhledem k potřebným informacím je lepší nezdržovat diagnostiku. Včasné provedení testů odhalí nežádoucí problém, kompetentně přistoupí k plánování těhotenství a úspěšně porodí zdravé dítě.

Jaké testy je třeba provést při plánování těhotenství u mužů a žen

Pár, který si přeje otěhotnět, musí určitě vědět, jaké testy je třeba provést při plánování těhotenství. To pomáhá předcházet zhoršenému vývoji plodu a možným komplikacím u matky.

Těhotenské testy pro muže

Přestože muž plod nese, dá mu 50% genového materiálu. Budoucí táta musí tyto testy nutně absolvovat před těhotenstvím svého partnera:

 • moč;
 • krev
 • na RW;
 • krevní sérum pro stanovení skupiny a faktor Rh.

V případě potřeby může lékař dodatečně předepsat studii krevního séra pro infekční léze a jiné typy vyšetření, s přihlédnutím k anamnéze budoucího otce.

Pokud početí selže déle než šest měsíců, musí muž projít spermogramem. Tento diagnostický postup umožňuje identifikovat koncentraci spermií v semenné tekutině a jejich úroveň aktivity. Podle výsledků studie může člověk potřebovat další terapii ke zvýšení ukazatelů.

Těhotenské plánovací testy: seznam pro ženy

Příprava na těhotenství zahrnuje řadu vyšetření, bez ohledu na to, jakou genetiku mají budoucí rodiče. Během tohoto období by měla žena projít těmito testy:

 1. Ultrazvuk Přibližně 5. nebo 7. den cyklu vám toto vyšetření umožňuje zkontrolovat stav orgánů lokalizovaných v pánvi. Ve 3. týdnu poskytuje příležitost posoudit transformaci endometria a corpus luteum.
 2. Biochemie a obecná analýza moči a krevního séra.
 3. Gynekologické konzultace. Specialista provádí důkladnou kontrolu. Vybere z vagíny výtěr, aby vyhodnotil stav děložního krku. Kromě toho lékař zkoumá infekční a / nebo zánětlivé patologie. Za tímto účelem se provádí diagnostika PCR. Pokud dojde k nějaké nemoci, lékař vám doporučí počkat s početí až do zotavení.
 4. Analýza krevního séra na koncentraci hormonů.
 5. Koagulogram a hemostasiogram. Tato vyšetření pro budoucí rodiče poskytují příležitost ke stanovení koagulace krve.
 6. Krevní test na Rh faktor a skupinu.
 7. Analýza infekcí TORCH (herpes, cytomegalovirus, syfilis, chlamydie atd.).
 8. Protilátkový sérový test.
 9. Krevní sérový test na hepatitidu, syfilis a HIV.

Kromě toho je vyžadována další žena k návštěvě zubaře. Důvodem je skutečnost, že infekce, která se vyvíjí v ústní dutině, negativně ovlivňuje stav celého organismu.

Laboratorní a instrumentální diagnostika

Standardní seznam testů (například na klinice Invitro) je zaměřen na identifikaci genitálních infekcí, herpesu, zarděnky a toxoplazmózy. Žena musí kromě identifikace infekcí podstoupit bakteriální kulturu, močový test, biochemii krve, stanovení faktoru Rh a skupiny, jakož i test pro posouzení stavu hormonálního pozadí..

Toxoplazmóza

Toto onemocnění je parazitární infekce, jejíž vývoj vyvolává protozoa. Je doprovázeno těmito znaky:

 • pocit slabosti;
 • horečka;
 • přítomnost zánětlivých procesů v orgánech;
 • hepatosplinomegalie.

U žen s dobrým imunitním systémem je toxoplazmóza neaktivní.

Příčinný původce této patologie je aktivní pouze se signifikantním oslabením imunitní obrany.

Při početí dochází v ženském těle k prudké změně hormonálního pozadí, což snižuje ochranu před patogenem. V tomto případě představuje výskyt toxoplazmózy během těhotenství nebezpečí pro vývoj nenarozeného dítěte i matky..

Zarděnky

Příčinný původce tohoto onemocnění může snadno překonat hematoplacentární bariéru a mít negativní účinek na tkáň plodu, což narušuje vývoj jeho orgánů. V raných stádiích těhotenství existuje riziko potratu. Abyste předešli problémům, musíte před těhotenstvím určitě podstoupit specializované vyšetření.

Cytomegalovirus

Herpes je extrémně běžné onemocnění. I po odstranění příznaků zůstává virus v buňkách po dlouhou dobu. Exacerbace cytomegaloviru je často vyvolána hormonálními změnami v přípravě na těhotenství. Tato patologie může způsobit:

 • poruchy vývoje plodu;
 • potrat (spontánní);
 • zpoždění těhotenství.

Je nutné infekci léčit předem. Tím se minimalizuje riziko komplikací..

Genitální infekce

Testy STD lze provádět několika způsoby. Mezi nimi:

 1. Studie krevního séra. Pomocí této techniky můžete určit koncentraci protilátek při analýze syfilis a dalších patologií.
 2. Vaginální stěr. Jeho výzkum poskytuje příležitost zaznamenat přítomnost Trichomonas, Chlamydia a dalších patogenů..

Kontrola skrytých infekcí infekční povahy umožňuje předcházet komplikacím u matky a včasně eliminovat hrozbu narušeného vývoje nenarozeného dítěte.

Krev a moč

Před počátkem dítěte je nutné absolvovat nejen infekční testy, ale také vyšetřit celé tělo ženy a zhodnotit její celkový stav. K tomu jsou přiřazeny:

 1. Biochemie a obecná analýza krevního séra. Toto vyšetření vám umožní detekovat koncentraci červených krvinek a diagnostikovat zánět nebo nemoc detekovanými poruchami. Biochemie ukazuje složení krevní plazmy a může nepřímo naznačovat možné vnitřní patologie.
 2. Výsev a rozbor moči. Pomocí prvků ze složení moči lze vyhodnotit fungování ledvin a minerální rovnováhu v ženském těle. Pomocí bakteriózy se stanoví přítomnost patogenů v močovém traktu.

Hormonální kontrola

Příčinou potratů nebo neplodnosti je někdy hormonální nerovnováha v ženském těle. Chcete-li zjistit pravděpodobné odchylky během těhotenství a početí, určete:

 • koncentrace FSH, prolaktinu a dalších prvků v reprodukčním systému;
 • hormony lokalizované v endokrinním systému.

Hormonální testy vám umožní identifikovat nerovnováhu a v případě potřeby provést opravu odchylek.

Biochemie

Tento typ vyšetření je vyžadován k posouzení stavu a činnosti různých orgánů. Může to být pankreas, játra atd..

Na RW a HIV

Tento typ diagnózy vám umožňuje identifikovat původce syfilis a HIV. Pozitivní stav navíc není přímou kontraindikací k početí. HIV-pozitivní pacienti však před početí vyžadují zvláštní terapeutická opatření. Kromě toho jsou během těhotenství dodatečně přijímána všechna nezbytná opatření.

Analýza infekce TORCH

Tento typ testu umožňuje identifikovat několik infekcí. Mezi nimi:

 • herpes virus;
 • cytomegalovirus;
 • zarděnky atd.

Během takové studie určí odborník přítomnost protilátek, jako je IgG a IgM v krevním séru ženy. Tito jsou produkováni a proniknout do krevní plazmy kvůli exacerbaci nemoci. Zvýšení jejich koncentrace naznačuje, že tělo je nyní infikováno a poprvé. V této době je zakázáno otěhotnět.

Imunoglobuliny IgG naznačují, že pacient měl kontakt s infekcí, ale v těle byla vytvořena imunitní odpověď, která přetrvávala. V takovém případě nehrozí žádné nebezpečí a lékař dovolí početí.

Screening na infekce TORCH je zásadní před těhotenstvím. Je tomu tak proto, že takové léze představují významné riziko pro nenarozené dítě. Mohou vyvolat vývojové poruchy a dokonce způsobit potrat.

Analýza kompatibility partnerů

Tento typ vyšetření se provádí za účelem zjištění možného imunologického konfliktu u mužů a žen. Takový konflikt často způsobuje potraty a neplodnost. Celá analýza se scvrkává na skutečnost, že odborníci stanovují koncentraci normálního spermatu v hlenu děložního hrdla několik hodin po pohlavním styku..

Pokud existuje podezření na patologii ženského reprodukčního systému, lékař pošle pacienta k ultrazvuku orgánů umístěných v pánvi. Doba zkoušky je stanovena individuálně gynekologem. Nejčastěji je manipulace prováděna v 5-7. Den měsíčního cyklu. S pomocí takové studie můžete zjistit:

 • přítomnost nebo nepřítomnost ovulace;
 • tvar a velikost dělohy;
 • přítomnost nebo nepřítomnost polycystických změn;
 • folikulární zralost;
 • nepřítomnost nebo přítomnost nádorů a zánětlivých ložisek v přílohách a děloze.

Co lékaři musí jít před těhotenstvím

Hlavním lékařským specialistou, kterého by se měla zúčastnit žena plánující těhotenství, je porodník-gynekolog. V případě potřeby jmenuje konzultaci s dalšími lékaři. Při plánování koncepce by se měli zvážit následující lékaři:

 1. Gynekolog. Vezme vaginální nátěr, který odhalí infekci. Tento odborník také provede v případě potřeby kolposkopii specializovanou studii zaměřenou na diagnostiku rakoviny děložního krku.
 2. Terapeut. Tento lékařský odborník předepisuje řadu studií a testů k určení přítomnosti nebo nepřítomnosti chronických patologií..
 3. Endokrinolog. Odborník vyhodnotí stav štítné žlázy, koncentraci hormonů a pomůže včas určit zvýšenou hladinu glukózy v krvi..
 4. Zubař. Tento lékař provede důkladné vyšetření ústní sliznice a zubů. V případě potřeby opraví poškození, zmírní zánět a zabrání infekci..
 5. Mamolog Tento lékař pomáhá určit, zda jsou mléčné žlázy připravené kojení (kojení)..
 6. Genetik. Tento lékař musí být konzultován s páry, v jejichž rodině byly dědičné choroby. Na základě krevního séra a orálních testů může lékař přesně předpovědět možnost početí zdravého dítěte.

V případě chronických patologií je žádoucí doplnit tento seznam návštěvou gastroenterologa, kardiologa, lékaře ORL, urologa a optometristy..

Pokud máte nadváhu, měli byste také mluvit s odborníkem na výživu..

Jaké testy je třeba provést při plánování těhotenství

Těhotenské plánovací testy

Jaké testy je třeba provést při plánování těhotenství a kolik jich existuje? Z nějakého důvodu jsou ženy, které dosud nenarodily, jisté, že toto lékařské vyšetření bude vyžadovat spoustu času, a proto zanedbávají návštěvu u lékaře předem, před početím. Ale ne všechno je tak děsivé.

Existuje řada povinných analýz a dalších. Ženám s různými chronickými onemocněními a špatnými výsledky testu lze předepsat další. Zvažte tyto základní testy při plánování těhotenství a vyšetření, kterými musíte projít.

Gynekologické nátěry

Při první návštěvě gynekologa budete mít vyšetření. Lékař zhodnotí, zda jsou genitálie správně vyvinuté, zda existují zjevné patologie děložního čípku, jaká je velikost vaječníků a dělohy, a také určitě vezme nátěry pro flóru a cytologii. Podle jejich výsledků bude patrné, zda se ve vaginální sliznici a cervikálním kanálu vyskytují infekční patogeny a takové běžné podmíněně patogenní patogeny, jako jsou houby Candida a Gardnerella. Cytologický roztěr nebo pap test vám umožní zjistit o přítomnosti atypických buněk v cervikální oblasti (nejsou vždy nalezeny v ektopické zóně - „eroze“, na rozdíl od všeobecného přesvědčení). Pravidelné dodávání tohoto nátěru pomáhá včas diagnostikovat prekancerózní stav. A včasné ošetření umožňuje ženě žít dlouhý život se zachovanými vnitřními pohlavními orgány. Během těhotenství se imunita sníží, prekancerta se může proměnit v rakovinu, takže při plánování těhotenství je nutně zahrnut pap test.

Kromě toho byste měli projít skvrnou u skrytých infekcí: ureaplasma, mycoplasma, chlamydia. Mnoho žen je má, ale v žádném případě o nich nikdo neví, protože infekce jsou skryté, asymptomatické. Příznaky se mohou objevit až několik let po infekci ve formě adhezního procesu ve vejcovodech, neplodnosti atd. Neléčené infekce jsou nebezpečné pro těhotné ženy. Protože mohou vyvolat předčasné zrání placenty, zhoršení její funkčnosti, potrat, předčasné vypuštění plodové vody, předčasný porod, mentální retardaci u dítěte a další nebezpečné komplikace. Po menstruaci, mimo zánětlivý proces, se používá nátěr na skryté infekce. Neužívejte to s relapsem kandidózy a bakteriální vaginózy.

Krevní test

Vyžaduje se obecný krevní test a hladina cukru v krvi nalačno..

Kromě toho se provádí infekční test. A hlavně na:

- RW - syfilis (u těhotných žen může dojít k falešně pozitivní reakci s onkologickými chorobami, cukrovkou, hepatitidou a některými dalšími chorobami a stavy);

- HbSAg - hepatitida B;

Doporučuje se také provést krevní test na zarděnky - jedná se o velmi nebezpečnou infekci, která se přenáší hlavně v dětství, po které se vytvoří celoživotní imunita. Pokud žena dosud neměla rubeolu, a ještě více, pokud pracuje s malými dětmi, může být doporučena k očkování proti zarděnkám. V tomto případě však bude muset být plánování těhotenství odloženo..

Krev by měla být darována na toxoplazmózu. Jedná se o nebezpečnou infekci, v níž jsou zvířata nositeli. K přenosu infekčního agens dochází, když je spotřebováno syrové nebo nedostatečně zpracované maso, když přichází do styku s exkrementy, a jednoduše při interakci se zvířaty, zejména bezdomovci.

Cytomegalovirus je další onemocnění, které může vést k úmrtí dítěte in utero nebo krátce po narození. Jeho přítomnost je také určována krevním testem. Přenáší se z člověka na člověka pomocí kapiček ve vzduchu, sexuálně přenášených krevních transfuzí.

Genitální opar. Infekce s nimi je během těhotenství velmi nebezpečná. Pokud je titr protilátek velmi vysoký, je diagnostikována primární infekce. A to znamená - těhotenství ještě nemůžete naplánovat. A je to docela možné - potřebujete léčbu antivirovými léky.

Kromě přítomnosti / nepřítomnosti infekcí je důležité, aby lékař znal váš a váš krevní typ a také faktor Rh. Tyto informace musí být následně zapsány do výdejní karty těhotné ženy. Pokud mají manželé různé faktory Rh, a zejména pokud má žena negativní faktor Rhesus a muž má pozitivní faktor Rhesus, může dojít ke konfliktu Rhesus. A jeho pravděpodobnost se zvyšuje s počtem těhotenství. Lékaři nedoporučují ženám s negativním faktorem Rhesus potrat z tohoto důvodu..

Pokud žena nemá neplodnost, není krevní test na hormony na rozdíl od všeobecného přesvědčení vůbec nutný. Pokud těhotenství nenastane déle než rok sexuálního života bez ochrany, lékař může doporučit krevní test na prolaktin a FSH. Se zvýšeným prolaktinem je blokována možnost ovulace a vysoká hladina FSH může naznačovat bezprostřední nástup menopauzy a snížení rezervy vaječníků..

Analýza moči

Tato analýza bude muset být během těhotenství provedena mnohem vícekrát. Proto se připravte a zapamatujte si všechna pravidla pro sběr moči, abyste se vyhnuli problémům způsobeným chybnými výsledky.

Je nutné podat ráno moč, nejlépe do 2 hodin po odběru. Moč by měla být shromažďována mimo menstruační krvácení. Před zákrokem se musíte umýt. Je vhodné uzavřít vagínu hygienickým tamponem. Moč by měla být shromažďována do čisté skleněné misky, nejlépe do jednorázového obalu (prodávaného v lékárně). Průměrná moč se shromažďuje vždy (bez ohledu na to, zda absolvujete obecný test na moč nebo podle Nechiporenka).

Analýza moči pomůže identifikovat akutní a chronická onemocnění genitourinárního traktu, které mohou velmi negativně ovlivnit zdraví, zejména matky během těhotenství..

Ultrazvuk

Ultrazvuk se nutně provádí během přípravy na těhotenství. Pomocí něj můžete:

 • znát stav vaječníků, vidět folikuly v nich, včetně dominantního;
 • vidět stav endometria (je-li studie prováděna uprostřed menstruačního cyklu, je připraven přijmout oplodněné vajíčko, je dostatečná tloušťka);
 • navrhnout nějaké známky toho, zda ovulace byla nebo je očekávána v tomto cyklu.

Během vyšetření mohou být detekovány malformace dělohy, které mohou narušit nástup těhotenství a dokonce ohrozit život ženy. Takové vyšetření často odhaluje benigní novotvary, zejména u žen starších 30 let. Mluvíme o myomech, které se nemusí dlouho projevit. Během těhotenství se však stávají jedním z důvodů hrozby potratu a předčasného porodu. Kromě toho mají tyto novotvary zvláštnost, že během porodu dítěte rostou velmi rychle, což může být nebezpečné s počáteční velikostí nádoru. V některých případech lékaři doporučují odstranit novotvary před početí, pak počkat 1-2 roky a naplánovat těhotenství znovu.

Další průzkumy pro ženy

Kromě výše uvedených analýz a zkoušek mohou být zapotřebí další.
Fluorografie. Každý dospělý by si to měl vzít jednou ročně. Těhotné ženy by neměly podstoupit fluorografii. Pokud tedy od předchozího rentgenového vyšetření plic uplynulo více než rok, musí být vyšetřeno. Tím je detekována nejen tuberkulóza, ale také benigní a maligní nádory.

Kromě gynekologa budete pravděpodobně muset navštívit i další specialisty. U většiny chronických onemocnění nelze návštěvě terapeuta zabránit. Věnujte pozornost všem nemocem. I prodloužený výtok z nosu může ohrozit život dítěte - navštivte ORL. Pokud máte problémy s ledvinami, močový měchýř - nezapomeňte navštívit urologa. Pokud trpíte nadváhou nebo nadváhou, máte problémy s metabolismem atd., Je nutné provést návštěvu endokrinologa..

Pokud má vaše rodina případy závažných dědičných chorob nebo pokud máte vy nebo váš další příbuzný děti s genetickými abnormalitami, genetická konzultace nebude zbytečná.

Co si partner pronajímá

Lékař by měl zjistit, jaké testy musíte absolvovat u muže při plánování těhotenství a řídit se pokyny.

 • fluorografie (pokud nastal čas);
 • krevní test na RW;
 • krev na skupinu a Rh faktor.

Kromě toho možná budete potřebovat spermogram (pokud máte podezření na mužský faktor neplodnosti), analýzu pohlavně přenosných infekcí, krev na HIV a další testy a vyšetření podle uvážení ošetřujícího lékaře v souladu s anamnézou.

Tyto testy by měly být provedeny při plánování těhotenství pro budoucí rodiče. Nebuďte líní, protože na tom závisí zdraví vašeho dítěte.

Proč muži dělají testy při plánování těhotenství?

Pro úspěšné početí jsou důležité těhotenské plánovací testy pro muže. Kdysi bylo považováno za normální, pokud byla vyšetřena a připravena na budoucí těhotenství pouze žena. Nyní však stále více budoucích tatínků přistupuje k tomuto problému odpovědně. Seznam zkoušek u mužů není tak velký, ale v případě odchylek jsou předepsány další postupy, které odstraní jakékoli odchylky a co nejdříve si představí zdravé dítě..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/main.jpg "alt =" spermie "width =" 660 "height = "371" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/main.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018 /03/main-300x169.jpg 300w "velikosti =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Musejí být muži vyšetřeni?

Některé infekce a patologie mohou poškodit embryo, způsobit vývoj defektů nebo potrat. Aby nedocházelo k nepříjemným důsledkům, důrazně doporučujeme provádět testy při plánování těhotenství pro ženu a muže.

Muži často podceňují důležitost provádění průzkumu během plánovacího období dítěte. Pro úspěšné pojetí a plný rozvoj plodu musí budoucí otec zkontrolovat své tělo a složit testy.

Vyšetření pomůže nejen zjistit příčinu neplodnosti v případě těhotenství u zdravé ženy, ale také zjistit přítomnost skrytých problémů, které by mohly ovlivnit početí.

Jaké jsou povinné testy, které člověk dokáže otěhotnět?

Než začnete kontrolovat mužské tělo, musíte navštívit urologa. V době přijetí je provedena anamnéza - shromažďování informací o možných nemocech, fyzických abnormalitách, symptomech a stížnostech. Poté se provede vyšetření vnějších genitálií a vyšetření prostaty. Lékař předepisuje spermogram, který je povinný při přípravě na těhotenství.

Existují-li obtíže nebo známky zánětu mužských reprodukčních orgánů, mohou být předepsány další kontroly, včetně:

 • obecná analýza moči a krve;
 • krevní chemie;
 • výzkum infekcí;
 • testosteronový test;
 • krevní test na AIDS, HIV, syfilis, hepatitidu B a C;
 • analýza sekrece prostaty;
 • stanovení krevní skupiny a faktoru Rh;
 • Ultrazvuk šourku a prostaty.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/kak_uluchshit_spermogrammu_u_muzhchin_2.jpg "alt =" spermogram cart "width =" 660 "height = "491" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/kak_uluchshit_spermogrammu_u_muzhchin_2.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/ 2018/05 / kak_uluchshit_spermogrammu_u_muzhchin_2-300x223.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

Spermogram

Spermogram je test spermatu, který vám umožní zjistit kompletní informace o spermatu. Studie je jednou z hlavních diagnostických metod pro mužskou neplodnost. Rovněž je znázorněno v plánování IVF v důsledku operací prováděných na orgánech genitourinárního systému, chorob, zranění a zánětů.

Analýza spermií zahrnuje stanovení: objemu, zkapalňovací doby, množství, struktury, pohyblivosti spermií, barvy, kyselosti, hladin leukocytů a fruktózy a přítomnosti protilátek.

Existují případy, kdy jsou ukazatele analýzy normální a těhotenství u zdravé ženy nenastane. Také se špatnými výsledky byste neměli zcela vyloučit možnost početí.

U zdravého muže mohou být odchylky vyvolány nesprávným životním stylem, špatnou výživou, přehřátím, nadměrnou fyzickou námahou a stresem. Je třeba se připravit na dodání spermatu:

 • 3 dny, aby se vzdal alkoholu;
 • Vyhněte se přehřívání po dobu 10 dnů: sauna, lázeňský dům, a dokonce vyhřívané autosedačky;
 • během 2-4 dnů před studií se vyhněte pohlavnímu styku;
 • přestat kouřit za 3 hodiny;
 • vyhýbejte se stresovým situacím denně;
 • neprovádějte analýzu během zánětlivých procesů, po zotavení si dejte 2 týdenní přestávku.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/analiz-krovi1.jpg "alt =" krevní test "width =" 660 "height =" 440 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/analiz-krovi1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- obsah / upload / 2018/05 / analiz-krovi1-300x200.jpg 300w "velikostí =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Krevní typ a Rh faktor

Pokud člověk nezná krevní typ a faktor Rh, pak je při plánování početí nutné absolvovat test. Krevní typ budoucích rodičů není tak důležitý jako jejich Rh faktor. Když mají různé skupiny, zdědí dítě jednu z nich s pravděpodobností 25%.

Někdy dochází ke konfliktu Rhesus, když matka je Rh negativní, otec je pozitivní. V takovém případě může dítě zdědit svůj vztah k Rhesus a imunitní systém budoucí matky se začne „bránit“ a pokusit se zbavit „cizího těla“. Ženské tělo bude vylučovat protilátky zaměřené na „napadení“ červených krvinek plodu. To vše však lze snadno opravit pomocí imunoglobinů..

Stojí za zmínku, že během prvního těhotenství je riziko komplikací způsobených Rh konfliktem nízké, ale vše je možné. Aby se předešlo problémům, je nutné před těhotenstvím zkontrolovat krev. Analýza nevyžaduje zvláštní přípravu, doporučuje se odebrat vzorek krve nejméně 4 hodiny po jídle a pití čisté neperlivé vody.

Infekce

Při plánování se provádí krevní test na HSV a nátěr na detekci genitálních infekcí: chlamydie, kapavka, ureaplasmóza, trichomoniáza. Přítomnost sexuálně přenosných infekcí v těle může způsobit zánětlivé procesy, které ovlivňují reprodukční systém.

Pro komerční účely lékaři často trvají na provádění testů u mužů, ale pro ně je tento proces bolestivý, u žen je STI snadnější diagnostikovat. Zaprvé berou na flóru od budoucí matky, pokud existují ukazatele, muž projde testem. V případě infekce jsou oba partneři léčeni.

Je důležité si uvědomit, že pohlavně přenosné infekce jsou často asymptomatické. Jejich přítomnost u mužů však může způsobovat problémy s potencí a početím..

V případě sexuálně přenosných nemocí je terapie předepsána pro oba partnery.

Před analýzou je důležité:

 • 2 dny na zdržení se pohlavního styku;
 • 2–3 hodiny před studií neininujte;
 • osprchujte se noc předtím.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/1301.jpg.pagespeed.ce_.-wjaFCpNWr-1.jpg "alt = "výtěry na infekci" width = "660" height = "449" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/1301.jpg.pagespeed.ce_.-wjaFCpNWr-1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/1301.jpg.pagespeed.ce_.-wjaFCpNWr-1-300x204.jpg 300w "velikosti =" (maximum) -width: 660px) 100vw, 660px "/>

Hormony

Hormonální nerovnováha může v těle způsobit abnormality, které ovlivňují reprodukční systém. Během plánovacího období je nejprve nutné zkontrolovat hladinu testosteronu. Pokud je analýza normální, není třeba kontrolovat jiné hormony. V případě výrazných odchylek nebo neúčinné léčby se kontrolují hladiny dalších hormonů:

 • LH
 • FSH;
 • prolaktin;
 • estradiol;
 • hormony štítné žlázy, zejména: TSH, T4 a T3.

Tyto hormony mají pro mužské tělo značný význam:

 1. Testosteron je zodpovědný za vývoj sekundárních sexuálních charakteristik a také zajišťuje plné fungování reprodukčního systému..
 2. Lutropin podporuje vývoj gonád a stimulaci Deydigových buněk k produkci testosteronu.
 3. Hormon stimulující folikuly se podílí na regulaci fungování gonád.
 4. Prolaktin pozitivně ovlivňuje imunitu a je zodpovědný za produkci spermií.
 5. Estradiol, přestože je ženským pohlavním hormonem, podporuje syntézu spermií.
 6. Analýza hormonů štítné žlázy vám umožní zkontrolovat její stav.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/158.jpg "alt =" těhotná dvojice na recepci "width =" 660 "height =" 362 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/05/158.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/ upload / 2018/05 / 158-300x165.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

Takže jaké testy musíte před počátkem předat člověku? K plánování těhotenství by neměly přistupovat pouze ženy, ale také muži. Před vyšetřením musíte navštívit urologa, který předepíše povinné testy pro muže i další, pokud existují náznaky.

Je důležité si uvědomit, že kontrola během plánovacího období odhalí možné odchylky. V důsledku toho bude možné zahájit léčbu co nejdříve a vyhnout se nepříjemným následkům.

A váš muž byl vyšetřen v rámci přípravy na těhotenství?

Články O Neplodnosti