Hlavní Neplodnost

Směs pro zácpu pro novorozence

U většiny kojenců se vyskytují problémy s trávením. Chcete-li se zbavit nepohodlí, kolika pomáhá směsici zácpy pro novorozence. Jejich nutriční složení obsahuje speciální látky, které doplňují přirozenou střevní mikroflóru: prebiotické a probiotické složky. Je obzvláště důležité vědět, jaké složení směsi si vybrat pro rodiče, jejichž děti jsou smíšené nebo uměle krmené.

Dětská výživa by měla být úplná a zdravá.

Jak si vybrat značku

K prodeji jsou směsi s prebiotiky a probiotiky určené pro novorozence. Při výběru musíte věnovat pozornost několika faktorům:

 • Složení - dietní vláknina musí být přítomna ve velkém množství.
 • Výrobce (společnost / země).
 • Věk - produkt má omezení a je rozdělen do několika kategorií (0-3, 3-6 měsíců, 6-12 a 1+). Každá skupina je vyvážená tak, aby plně zásobovala tělo užitečnými komponenty, dodávala energii.
 • Přítomnost lakto - a bifidobakterií - těchto prvků pomáhá snižovat pravděpodobnost střevních infekcí, inhibuje vývoj patogenní mikroflóry.
 • Přítomnost značky „přizpůsobené“ - tato směs pomáhá střevu správně fungovat, začíná proces kolonizace mikroflóry.

Musíte se ujistit, že složení neobsahuje složky, jako je palmový olej nebo beta-palmitát - jsou příčinou vzniku tvrdých stolic a zácpy..

Pokud existují podobné potíže, měli byste si vybrat produkt, který obsahuje gumu. Má mírný relaxační účinek. Je také nutné zajistit, aby složky měly vlastnosti rychlého trávení. Protein by měl být částečně rozložen a množství tuku by mělo být sníženo. Pokud je ve směsi přítomen škrob, může to způsobit opačný účinek - fixaci stolice.

Hodnocení směsí pro zácpu a koliku

Podle recenzí a výsledků výzkumu byly následující značky zařazeny mezi nejlepší nejlepší pro rok 2019:

 • Similak - 0-6 měsíců, bez palmového oleje;
 • Nutrilac;
 • Humana - obsahuje prebiotika.

Kompozice jsou co nejblíže mateřskému mléku. Pokud dítě trpí zácpou nebo dochází ke kolickým stavům příliš často, pak uvažované hodnocení směsí umožní prevenci kvality. Pediatrovi se doporučuje předem zjistit, jak vybrat směs pro novorozence s častou zácpou a kolikou, i když se problém ještě neprojevil..

Složení s bakteriemi kyselého mléka je velmi užitečné pro novorozence

Směs kyselého mléka

V takových formulacích jsou přítomny mikroorganismy užitečné pro střevní flóru. Podílejí se na trávení potravin, usnadňují odstraňování látek z těla. Přirozené mléko (kráva, koza) je fermentováno za účasti. Potom se sušení provádí speciální technikou. Ve směsích neexistují žádné oligosacharidy (kromě laktózy), které nezatěžují gastrointestinální trakt při dosažení laxativního účinku.

Příznivého účinku je dosaženo díky přítomnosti živých bakterií kyselého mléka. Procesy peristaltiky se pod vlivem těchto mikroorganismů postupně zlepšují. Směsi obsahují optimální množství bílkovin a mastných složek, vitamínů a minerálů. Všechny proporce jsou vhodné pro věk, takže se musíte podívat na označení na obalu.

Zajímavý. Lékaři předepisují kojené mléko pro kojence s prodlouženou zácpou jako mírné projímadlo.

Seznam zácpy fermentovaného mléka

Na základě pozorování dětí bylo možné identifikovat vysoce kvalitní směs ze skupiny fermentovaného mléka, která v ideálním případě pomáhá vyrovnat se se zácpou - fermentované mléko Bellact KM. Produkt může být použit jako profylaktický. Pokud je problém již přítomen, pak se živná tekutina používá jako léčení.

Směsi k zácpě s prebiotiky

Dobrá směs s prebiotiky pro krmení novorozenců by neměla obsahovat palmový olej. Kompozice může být mléčná nebo bez laktózy. Prebiotika nemají silný nebo ostrý projímavý účinek. Celý proces zbavení se zácpy je mírný. Také jsou takové přípravky doporučovány jako profylaktické, pokud existuje podezření na dysbiózu. Směs bude užitečná i poté, co dítě má střevní infekci nebo k léčbě účinků zažívacího rozrušení užíváním antibiotik.

Důležité! Prebiotika jsou živé laktobacily. Nacházejí se v mateřském mléce. Pokud je nutriční proces založen na umělém krmení, nevstoupí do těla. V kompozici je nejlepší zvolit směsi s těmito mikroorganismy.

Jakou směs je užitečné dát

Udělejte správnou volbu, která směs je pro novorozence nejlepší z koliky a zácpy, kterou potřebujete před prvními útoky a křečemi. Kompozice by měla obsahovat probiotika a prebiotika, protože jsou součástí prospěšné střevní mikroflóry. Vyžaduje se pečlivý výběr značek produktů. V suché směsi se bere v úvahu stáří strouhanek a obsah vlákniny z potravy nezbytné pro pohodlný provoz střeva. Při organizaci kompletního programu krmení se berou v úvahu doporučení týkající se balení potravin..

Složky kyseliny mléčné eliminují časté zažívací potíže

"Pros" prebiotik z pohledu výrobce

Při výběru jídla pro dítě rodiče zváží klady a zápory některých značek, složení a součástí. Stává se, že z individuálních důvodů není směs kyselého mléka pro krmení novorozenců zácpou nevhodná. V tomto případě by měly být upřednostněny ty možnosti, ve složení, ve kterém jsou přítomny mikroorganismy užitečné pro mikroflóru. Ve prospěch jejich dostupnosti jsou podle výrobců uvedeny následující body:

 • není třeba poskytovat směsi se zvláštními skladovacími podmínkami;
 • trávicí proces nenastává v horním gastrointestinálním traktu;
 • složky jsou katalyzátory pro reprodukci jejich vlastní prospěšné střevní mikroflóry.

Produktová řada neobsahuje palmovou složku, mikroorganismy nezpůsobují alergické reakce.

Směsi pro zácpu s nedostatkem laktázy a potravinové alergie

Tělo dítěte se často nedokáže vypořádat s některými součástmi. V této souvislosti se objevují problémy, jako je nedostatek laktázy nebo potravinové alergie. Tyto poruchy se mohou tvořit na pozadí nezralosti zažívacího systému. Také použitá směs není vždy vhodná pro výživu konkrétního dítěte. Pro odstranění zácpy se doporučují terapeutické přípravky s nízkým obsahem laktózy nebo bez laktózy. Pokud existuje alergie na bílkoviny kravského mléka, musíte si vybrat směs z objevené zácpy a regurgitace pro novorozence, kde je základem kozí mléko nebo sója.

Kritéria pro výběr dětské výživy

Pokud vyvstanou otázky, kterou směs zvolit pro novorozence se zácpou a kolikou, je třeba vzít v úvahu stávající kritéria. Hlavní seznam známek vydává pediatr, který dítě sleduje. Nejčastěji je nejlepším složením složení, které postrádá palmový olej. Při výběru je třeba se podívat na:

 • celistvost balení;
 • věková omezení;
 • poté mléko nebo směs neobsahující mléko;
 • datum výroby;
 • přítomnost dalších doplňků výživy;
 • bezlepkový.

Nejvýhodnější jsou hypoalergenní přípravky..

Balení by mělo být komplexní - to zachovává užitečné vlastnosti produktu

Konzistence

Podle tohoto indikátoru se dělí na suché a kapalné přípravky. První je ve většině případů v prodeji. Pro její přípravu je nutné přidat převařenou vodu. Pokud jsou vybrány kapalné typy směsí, jsou zcela připraveny k použití. Stačí je zahřát pouze na požadovanou teplotu.

Jak pochopit, že směs není vhodná

Bude nutné vyloučit produkt ze stravy nebo jej nahradit, pokud se objeví následující problémy:

 • nastane alergická reakce;
 • stolice se změní;
 • frekvence shluku se zvýší.

Také dítě může vypadat nafouklý.

Výrobky pro kojeneckou výživu musí být vybírány pečlivě. Samotný proces netrvá příliš dlouho, ale pomůže odstranit mnoho trávicích problémů. Pediatrové sami naznačují, která směs nemá u dítěte prodlouženou zácpu, takže byste neměli vynechávat techniky.

Pro koliky pro novorozence vybíráme nejlepší lék: hodnocení TOP 7, složení, recenze, cena

26/26/2019

Dříve naše matky a babičky neměly příležitost pomáhat svým dětem, s výjimkou lidových léčivých přípravků, například aplikování teplé plenky na bříško dítěte. V moderním světě bylo poskytnuto obrovské množství finančních prostředků na pomoc mladým rodičům vyrovnat se s tímto problémem - budou probrány v našem článku.

Obsah:

Druhy fondů a složení

Všechny fondy z dětských kolik by měly být rozděleny do čtyř typů:

 1. Přírodní léčivé přípravky proti rostlinám - častěji jsou vhodné k prevenci výskytu koliky, protože obsahují přírodní byliny a éterické oleje, a proto se používají ještě dříve, než začnou.
 2. Enzymatické přípravky - obsahují enzymy lipáza, amyláza, proteázy, které rozkládají živiny.
 3. Přípravky s probiotikem pro vypořádání se s poruchou střevní mikroflóry novorozence, která je také častou příčinou koliky, protože jejich střeva jsou v prvních měsících života velmi zranitelná.
 4. Výrobky na bázi simethikonu - používané k zastavení nástupu koliky v důsledku vylučování a odstraňování plynů ve střevě.

Zvažte nejlepší kolika léky níže..

Hodnocení TOP 7 nejlepších léků na koliku pro novorozence

Sedm nejlépe zahrnutých:

O všech drogách vám řekneme podrobněji..

Koprová voda

Tento nástroj je skvělý pro prevenci kolických útoků. Stačí se soustředit před každým jídlem a zapomenete na problém koliky. Voda má kromě své hlavní funkce antimikrobiální vlastnosti a může zlepšit trávení dítěte.

Formulář vydánísoustřeď se
Začne jednat, min10
Objem mlpadesáti
Věk, měsíc0-6

Cena: od 150 do 220 rublů.

 • přírodní složení (éterický olej nebo fenyklový extrakt, vitamín B1, glycerin).
 • není schopen zastavit útok.

Mnozí říkali: koprová voda nestojí za to vyzkoušet - nepomáhá dítěti vůbec a je lepší vzít něco účinnějšího. Ale rozhodl jsem se zkusit a neztratil. Koprová voda k nám skutečně přišla. Je snadné naředit koncentrát injekční stříkačkou v sadě a samotné řešení bylo podle chuti dítěte a problém s kolikou nikdy nenastal, takže mohu bezpečně doporučit mladým matkám, aby se nebály přírodního léku..

Espumisan L

Lék je založen na simethikonu, který se neabsorbuje, ale vylučuje se z těla dítěte beze změny, čímž se eliminuje nadýmání a tvorba plynu. Lék je vynikající pro preventivní použití proti kolice a pro zastavení akutních útoků.

Věk, měsíc0-24
Formulář vydáníemulze
Začátek akce, min2
Objem ml40

Cena: 373 - 450 rublů.

 • rychlá akce (do 2 minut);
 • schopnost zastavit akutní útoky.
 • alergické reakce na složky léčiva jsou možné.

Během období nesnesitelné dětské koliky se nám podařilo překonat díky Espumisanovi. Vynikající lék, který působí rychle, pomáhá dítěti a neabsorbuje se ve střevech. Dítě dokázalo klidně rozvíjet a prozkoumávat svět s úsměvem, aniž by ho rozptylovaly bolesti žaludku.

Lactazar

Tobolky jsou určeny pro děti trpící kolikou a zácpou v důsledku nedostatku laktázy a používají se k léčbě zhoršené pohyblivosti střev. Dokonale se vstřebává a zabraňuje kolice.

Začne jednat, min5
Formulář vydánítobolky
Věk použití, měsíce0-12
Objem, ks.padesáti

Cenovka: od 400 do 520 rublů.

 • vhodné pro děti s nedostatkem laktázy;
 • používá se jako léčba střevní pohybové aktivity.
 • nepřibližujte se k příjmu během již zahájené koliky.

Můj syn byl diagnostikován s nedostatkem laktázy, a proto se obával těžké bolesti v žaludku a lékař mi poradil, abych vzal Lactazara. Tento účinek jsme okamžitě pocítili, když dítě vyčerpané bolestí v žaludku spalo celou noc. Nedokážu si ani představit, jak bychom si poradili s tímto obdobím bez nádherné drogy. Mohu ho bezpečně poradit dětem a jejich rodičům se stejným problémem.

Baby Beefiform

Probiotikum je vhodné pro děti od prvních dnů života, aby se zabránilo problémům s kolikou a žaludkem. Pomáhá normalizovat mikroflóru novorozenců. K dosažení cíle spočívajícího ve správném fungování střeva stačí jeden příjem denně.

Začátek akce, min7
Objem ml6.9
Věk, měsíc0-6
Formulář vydáníolejový roztok

Cena: 450 - 590 rublů.

 • stačí jedna recepce denně;
 • napomáhá rozvoji imunitního systému dítěte.
 • používá se jako profylaxe.

Věděl jsem o problému a studoval jsem ho před tím, než se dítě zjevilo. Okamžitě jsem se rozhodl - nebudu používat různé drogy, ale zvládnu to lidovými metodami, ale prostředky mé babičky nestačí a ani odvar kopru nepomohl. Můj manžel a já jsme se rozhodli vyzkoušet probiotika a nezklamali. Droga se vyrovná s kolikou našeho dítěte a umožňuje mu klidně spát v noci..

Plantex

Bylinný lék na bázi fenyklu ovoce zabraňuje bolesti a není návykový. K přípravě roztoku na jeden den stačí jeden sáček, což odpovídá 2-3 dávkám hotového léčiva.

Objem, gr.150
Formulář vydánígranule
Začne jednat, min8
Věk použití, měsíce0-2

Cena: 580 - 700 rublů.

 • není návykový;
 • snadná příprava (rozpusťte obsah vaku ve 100 ml vody).
 • není vhodný pro děti s malabsorpčním syndromem galaktózy.

Vyzkoušeli jsme mnoho různých léků, které se specializovaly na boj proti kolice, a právě Plantex k nám přišel nejlépe ze všech. Bereme lék jako preventivní opatření, tj. Před každým krmením a v noci. Na problém úplně zapomněli, v noci klidně spíme a nic nebrání naší dceři, aby se během dne plně rozvíjela. Dokážu bezpečně doporučit lék všem rodičům a jejich dětem.

Bobotik

Velmi účinný nástroj založený na simethikonu. Snižuje bolest ve střevech a množství plynu, není absorbován do krevního řečiště a není návykový..

Věk použití, měsíce1-6
Objem mltřicet
Začátek akce, min2
Formulář vydáníkapky

Cenovka: od 260 do 390 rublů.

 • nevstřebává se do krve;
 • vhodné k léčbě již zahájeného útoku.
 • není vhodné pro děti do jednoho měsíce.

Docela pěkná malinová vůně. Lék si koupili na doporučení lékaře, předtím si vzali další lék, ale ukázalo se, že to není tak efektivní, a přešel na Bobotíka na měsíc. Rozdíl byl patrný od první aplikace. Lék se nemusí brát jako profylaxe, v našem případě stačí zastavení záchvatů, s nimiž se lék dokonale vyrovná, i když předchozí lék byl podán před každým krmením. Moje žena a já můžeme bezpečně doporučit účinný a rychle působící lék.

Klidný

Bylinný přípravek na bázi olejových extraktů, který pomáhá rozkládat potravinové látky, zabraňuje jejich přeměně v plyny a způsobuje koliku.

Formulář vydánířešení
Věk použití, měsíce0-12
Začne jednat, min10
Objem mlpatnáct

Cena: 300 - 370 rublů.

 • složení rostlin (koncentrované oleje - kopr, anýz a máta, glycerin);
 • není návykové.
 • alergické reakce na složky léčiva jsou možné.

Lék založený na přírodních éterických olejích a to je to, co se stalo hlavním při výběru léku. Okamžitě řekli svému pediatrovi, že bereme léky přirozeně, a navrhla vybrat několik léků. Ze všech nás to byl ideální Baby Kalm. Dítě se už neobtěžovalo strašlivými bolestmi břicha a začal spát v noci klidně a docela dlouho, a proto jsme začali spát dost. Doma teď vládne dobrá nálada a naše dítě začalo jeho úsměv častěji potěšit.

Tabulka porovnání funkcí

Mezi širokou paletou drog je pro mladé rodiče obtížné vybrat si ten pravý lék, takže pro srovnání vezměte v úvahu níže uvedených sedm v tabulce níže.

DrogaZačátek akce, minFormulář vydáníVěk použití, měsíceCena, rub.
Koprová voda10soustřeď se0-6150 - 220
Espumisan L2emulze0-24373 - 450
Lactazar5tobolky0-12400 - 520
Bifiform7olejový roztok0-6450 - 590
Plantex8granule0-2580 - 700
Bobotik2kapky1-6260 - 390
Klidný10řešení0-12300 - 370

Seznamy nejlepších

Kromě vynikajících léků je třeba zdůraznit to nejlepší z jejich kategorií:

 • Nejlepší přírodní.
 • Probiotikum.
 • Nejlepší na základě simethicone.

Pojďme k popisu prezentovaných kategorií..

Nejlepší přírodní

V této nominaci Babinos bezpochyby vyhraje. Bylinkový léčivý přípravek na bázi bylin, který zahrnuje výtažky z koriandru a fenyklu a květy heřmánku. Tento nástroj se používá nejen pro prevenci, stejně jako jiné přírodní prostředky, ale také pro léčbu gastrointestinálních křečí.

Cena: od 250 do 440 rublů.

Probiotikum

Acipol dítě je nejlepší mezi probiotiky. Speciální vyvážený komplex pomáhá předcházet kolika u dětí, normalizuje mikroflóru v ústní dutině a zvyšuje imunitu dítěte. Ideální od prvních dnů života. Dávkování usnadňuje speciální pipeta.

Cena: od 390 do 557 rublů.

Nejlepší na základě simethicone

Nejúčinnějším nástrojem pro simethicone je Sub Simplex. Složení simethiconu v kombinaci s oxidem křemičitým a forma suspenze usnadňují proces podávání. K použití léku stačí celkem třikrát denně a při těžkých záchvatech by měla být v noci zavedena další dávka.

Cenovka: od 235 do 380 rublů.

Jak se přihlásit

Správné užívání drogy je uvedeno v návodu k použití, ale všechna léky pro kojence v prvních měsících života mají několik pravidel:

 • zlepšuje boj proti kolickým užitím drogy před jídlem;
 • ve spojení s užíváním drogy musíte provést gymnastiku a masírovat bříško;
 • pokud krmíte dítě směsí, je nutné ji zahřát na tělesnou teplotu, aby nedošlo ke střevnímu křečím.

Hlavní podmínkou užívání jakéhokoli léku zaměřeného na odstranění koliky dítěte je konzultace se svým lékařem. Je to on, kdo vám řekne, který lék je lepší vyzkoušet při prvním použití a řekne vám, jak to vzít. Bez konzultace s lékařem není užívání drog povoleno.

Co hledat při výběru

Kterýkoli rodič má výlučně empiricky možnost vybrat si pro své dítě ten pravý lék. Při výběru léku se musíte rozhodnout, jaký druh léku chcete: přírodní bylinné, probiotické nebo simethikonové. Je to tato volba, která bude rozhodující při výběru léku a samozřejmě při konzultaci s lékařem. Po těchto jednoduchých tipech se můžete rychle vypořádat s kolikou a zapomenout na ně na dlouhou dobu..

Kolika v dítěti

V polovině 20. století formuloval americký pediatr Morris Wessel definici, která zůstává relevantní a používá se všude. Podle jeho interpretace je střevní kolika zvýšením podrážděnosti, pláče nebo motorické úzkosti, které trvá déle než tři hodiny denně, tři dny v týdnu po dobu tří týdnů. Tento vzorec se nazývá „pravidlo tří“ *.

Názor odborníka

Profesor E. Keshishyan říká, že „do jednoho nebo druhého stupně se střevní dysfunkce vyskytují téměř u všech malých dětí a jsou funkční, do jisté míry podmíněně fyziologický stav období adaptace a zrání gastrointestinálního traktu dítěte. Střevní kolika je způsobena morphofunkční nezralostí nervosvalového aparátu střev dítěte na pozadí nezralosti enzymového systému a vzniku střevní mikrobiocenózy “**. Přesto je kolika stále nejslabším stavem mezi symptomy zažívacího nepohodlí, takže k léčbě jejich projevů se používá celá řada směsí. Při léčbě příznaků minimálních trávicích dysfunkcí, jako je kolika, zácpa, regurgitace, je důležité všechno: dítě se rodí plně nebo ne, přirozeně nebo císařským řezem (pro děti narozené císařským řezem je charakteristická delší tvorba střevní mikroflóry) na hrudi nebo na umělé, smíšené krmení a mnohem více.

Kolika je normální?

Ano, kolika je pro novorozence zcela normální a přirozený fyziologický stav (vzhledem k tomu, že neexistují žádné příznaky dehydratace, hladu a příznaků závažné nemoci). Trávicí diskomfort a úzkost, tzv. Kolika, se vyskytují u 70% kojenců ve věku od dvou týdnů do 6 měsíců. Protože kolika není nemoc, dítě také nevyžaduje léčbu. Péče rodiče se však stále snaží jeho stav zmírnit, a tak se obracejí na ošetřujícího lékaře.

Příčiny Colic

To je důležité!

Kolika může mít několik příčin: od nezralosti gastrointestinálního traktu dítěte a poruch střevní mikroflóry (tzv. Dysbióza) po vážnější stavy.

Pediatr A. Scherbakova identifikuje následující důvody.

Přechodný deficit laktázy. Sacharid laktóza je důležitou součástí mateřského mléka nebo kojenecké výživy. K lepšímu rozkladu je zapotřebí enzym zvaný laktáza. První měsíce života jsou důležitým obdobím zrání těla dítěte a v této době v trávicím systému dítěte může být produkováno nedostatečné množství laktázy (nebo je zaznamenána jeho nízká aktivita). Jeho nedostatek zase vede k potížím s rozpadem laktózy. Existuje tedy přechodný (tj. Dočasný, procházející) deficit laktázy, způsobující koliku.

Nesprávné připojení dítěte k hrudi (s kojením a smíšeným krmením). Pro správné krmení musí být matka v uvolněném stavu, mít pohodlnou pózu a ujistit se, že dítě zachytí bradavku dvorcem a nepolije vzduch. Děti, které vášnivě sají, jsou vystaveny obzvláště vysokému riziku koliky: mohou polykat vzduch, který vstupuje do střev a vytváří bubliny plynu, které způsobují nepohodlí.

Nesprávné podávání lahví. Všechny moderní láhve jsou vybaveny ventilem, který uvolňuje přebytečný vzduch. Existují také antikolické láhve s bradavkami anatomického tvaru, které opakují obrysy ženské bradavky. Pohodlné a fyziologické sevření bradavek minimalizuje pravděpodobnost systematického polykání dítěte vzduchem během krmení.

Nesprávná výživa kojící matky. Mnoho vědců připisuje výskyt koliky u dětí dětským alergiím. Nyní se rodí mnoho dětí s predispozicí k potravinovým alergiím. Například nejčastější příčinou potravinových alergií u malých dětí je nesnášenlivost bílkovin kravského mléka. To znamená, že pro kojící matku a rodinnou anamnézu potravinových alergií je lepší omezit nebo úplně vyloučit potraviny obsahující bílkovinu kravského mléka v její stravě, protože to způsobuje alergii dítěte, a kolika je v tomto případě alergická reakce. Pokud hovoříme o nemléčných výrobcích v mateřské stravě, můžeme zaznamenat rozšířený názor na luštěniny. Ve skutečnosti mohou luštěniny ovlivňovat nadýmání matky, ale pokud takové výrobky toleruje, může jíst hrachovou polévku a jiná jídla - to neovlivní koliku dítěte.

Nesprávně vybraná směs mléka. Kojení dítěte, které je kojeno, pomáhá opravit koliku. Například nesnášenlivost bílkovin kravského mléka na bílkoviny může být doprovázena koliky. V tomto případě bude pravděpodobně nutné změnit mléčnou směs na celý protein kravského mléka..

Psychologické a fyzické klima hraje velkou roli ve výživě kojenců. Hlavní věcí je poskytnout dítěti příznivé prostředí s přímým kontaktem kojící ženy a dítěte. Je důležité, aby se maminka dívala na dítě a dívala se na matku a aby je nic nevyrušovalo. Když se rodiče zeptají, zda kočka, hlasité zvuky nebo jasné světlo může způsobit koliku, odpověď samozřejmě není. Z vnějších jasných dráždivých látek se však mohou stát kolické provokatéři: vytvořit kolem dítěte nervovou atmosféru a vést k dýchání ***.

Jaká směs může být vhodná pro koliku pro novorozence

Směs pro novorozence s kolikou může být kategorie „hypoalergenní“ nebo „kyselé mléko“. Všechny tyto směsi jsou vhodné pro většinu případů koliky, lze je používat po dlouhou dobu a v plném rozsahu. Komfortní hypoalergenní směsi mohou být lepší pro koliku spojenou s nezralostí a zvýšenou citlivostí na bílkoviny kravského mléka. Obsahují středně hydrolyzovaný protein a probiotika (bifidobakterie a / nebo laktobacily).

To je důležité!

Se zácpou a kolikou, které se často vyskytují současně, se osvědčily fermentované mléčné směsi, jakož i směsi s antirefluxem s přírodní žvýkací gumou..

To je důležité!

Často stačí ujistit rodiče a čekat, až dítě vyroste tento stav, aniž by změnilo stravu. Je třeba mít na paměti, že změna výživy je pro novorozence vážným stresem.

Jakou směs je vhodné pro dítě s kolikou může určit pouze lékař, který dítě pozoruje. Je velmi důležité, aby se jednalo o individuální koliku jako bolestivý spastický syndrom, nebo existuje kombinace s jinými poruchami trávení (kolika, regurgitace, zácpa). Výběr směsi závisí na tom..

Co Nutrilak nabízí

Hypoalergenní směsi, například hypoalergenní výživa Nutrilak Premium, jsou vhodné pro dítě s rizikem alergií na potraviny (pokud má rodina alergie). Tato směs se doporučuje pro koliku ve velmi malém věku, kdy kolika působí jako projev nezralosti zažívacího systému a citlivosti na bílkovinu kravského mléka. Tento produkt obsahuje unikátní LGG® bifidobakterie, poskytuje trojnásobnou ochranu před alergiemi.

Častěji je kolika kombinována se zácpou nebo regurgitací. Se zácpou doprovázející koliku je jednou z efektivních možností korekce specializovaná protiblokovací směs Nutrilak Premium s přírodními vlákny z rohovníku. Přírodní guma funguje jako dietní vláknina, zlepšuje funkci střeva a také podporuje růst prospěšných bifidobakterií a laktobacilů ve střevě. Vylepšená mikroflóra a pravidelné pohyby střev pomáhají eliminovat koliku a zácpu.

Nutrilak Premium fermentovaná mléčná směs se také osvědčila při dietetické terapii kolického syndromu doprovázeného dalšími poruchami trávení (regurgitace, zácpa). Výrobky z kyselého mléka se dlouho používají k léčbě poruch trávení a pro děti se přizpůsobené směsi z kyselého mléka staly záchranářem, protože je lze používat již od velmi mladého věku. Produkt obsahuje komplex LGG® Lactobacillus a poskytuje trojnásobnou pomoc při trávení dítěte..

Savino F, Pelle E, Palumeri E, et al. Léčba střevní koliky u kojenců: srovnání účinnosti Lactobacillus reuteri (kmen American Cut Cut Collection Collection 55730) a Simethicone (prospektivní randomizovaná studie). Consilium medicum. 2007.

** Keshishyan E.S. Střevní kolika a korekce mikrobiální kolonizace u dětí prvních měsíců života: Klinika. Diferenciální diagnostika. Přístupy k terapii. Přednáška pro lékaře. M., 2007.

Výběr mléka pro koliku pro novorozence

Plačící dítě - stres pro mladou matku.

Obzvláště obtížné je pochopit příčinu pláče u novorozených dětí, které křičí do světa o špatné náladě, nachlazení, nepohodlí, bolesti, koliku.

Kolika je bolestivý fyziologický jev způsobený přizpůsobením trávicího systému dítěte přijímané potravě.

Stává se, že kořenová příčina je nezdravá - gastrointestinální problémy, alergie, nesnášenlivost laktózy, ale častěji se vyskytuje kolika spontánně a úkolem rodičů je zmírnit utrpení dítěte.

Mladé matky se často ptají: je směs příčinou koliky? Lékaři říkají ne. Kolika má při krmení směsí stejné příčiny jako u konvenčního kojení.

To je buď malátnost, nebo:

 • přejídání - s nedostatkem enzymů v zažívacím traktu dítěte;
 • polykání vzduchu s jídlem - nadměrný tlak na stěny střeva a v důsledku toho bolest;
 • nevhodné složení - obtížné trávení.

Kolika po směsi je stejně typická jako bolest u dítěte po mateřském mléce. Existuje však jeden důležitý bod: pokud je při přirozeném krmení obtížné kontrolovat složení a kvalitu potravin, lze směs vybrat s ohledem na výhody produktu.

Jaké složky by měla dobrá směs kolik obsahovat?

Směsi, jako každé jídlo, musí vyřešit mnoho složitých problémů:

 • nasycení těla esenciálními tuky, bílkovinami, uhlohydráty, stopovými prvky, vitamíny;
 • vytvoření dobré a stabilní imunity;
 • odstranění bolesti v zažívacím traktu během trávení potravy.

Pro děti od prvních šesti měsíců života doporučené přípravky, které nezbytně obsahují:

 • Částečně trávené (hydrolyzované) proteiny - usnadňují trávení.
 • Prebiotika a probiotika - urychlují tvorbu normální mikroflóry ve střevě.
 • Nukleotidy - pomáhají rozvíjet imunitu a nervový systém dítěte.
 • Taurin - nezbytný pro nervový systém a dobrý zrak.

Při výběru je také třeba vzít v úvahu poměr některých prvků směsi k jiným.

Nejdůležitější proporce:

 • Syrovátkové proteiny a kasein - od 80:20 do 60:40.
 • Kyselina linolová až linolenová - ne více než 7: 1.
 • Vápník na fosfor - 2: 1.
 • Kyselina askorbová - přibližně 1,5 g na 100 ml.

Směsi se škrobem nebo maltodextrinem se izolují jako samostatná skupina. Díky zvýšené hustotě pomáhají řešit problém regurgitace a dobře uvolňují koliku.

Dobré složení je kombinací přizpůsobených proteinů, prebiotik, probiotik a nukleotidů, stejně jako rovnováhy všech minerálních a vitamínových složek a minima železa.

Železo má toxický účinek na sliznici gastrointestinálního traktu novorozenců, což vede k nadýmání, nadměrné tvorbě plynu, bolestem.

Výrobci neustále pracují na vytváření dokonalého produktu, zjišťují, která směs způsobuje koliku a proč, a nabízejí rodičům lepší řešení.

Jak si vybrat dětskou recepturu pro koliku a zácpu pro novorozence

Je třeba si uvědomit, že nejlepší směs koliky v každé rodině má své vlastní! A pediatrové důrazně doporučují, abyste nic nezměnili, pokud se dítě cítí dobře, úspěšně přibírá na váze, netrpí bříškem a nevykazuje příznaky alergie.

A aby bylo všechno od samého začátku perfektní, vyplatí se dětským směsím „prověřit“.

 • Nan Anticoliki

Hodnocení tohoto produktu jsou nejkontroverznější, ale odsouzení nedostatků se všechny matky shodují na jedné věci:

 1. Tvorba plynu je snížena;
 2. Plivání se zastaví;
 3. Colic je skoro pryč.

Co se rodičům na produktu nelíbí?

 • Změna barvy stolice - stává se zápachem a nazelenalým.
 • Vůně kompozice - díky některým složkám je aroma „ryb“.
 • Cena - směs je docela drahá.

Složení směsi je velmi dobré. Obsahuje škrob, částečně hydrolyzovaný protein, prebiotika, vitamíny, taurin, cholin. Vše potřebné pro zdravý vývoj dítěte a bez koliky!

Doporučeno lékaři s úplným přechodem na umělé krmení a jako vynikající ochrana dětí před kolikou.

Složení obsahuje částečně hydrolyzované proteiny, dobře stravitelné polysacharidy a prebiotika, která snižují riziko alergií.

Pokud si myslíte, že recenze, Nutrilon pohodlí zaručuje dětem měkký žaludek, stabilní dobré stoličky, vynikající přírůstek na váze a téměř žádné klasické nepohodlí kojenců.

Produkty Friso lze vzájemně mísit a kombinovat, což umožňuje vytvořit optimální výživu pro každé dítě. Frisolac je směs s nízkým obsahem železa, což znamená dobrou kolickou profylaxi.

Při zachování koliky ve směsi Frisolak pediatrové doporučují použít další produkt stejného výrobce - Frisovoy.

Frisovom obsahuje lepek z rohovníku, který stimuluje pohyblivost a podporuje růst prospěšných bakterií, neutralizuje koliku.

 • Kabrita - kozí mléčná směs.

Cabrite není běžný produkt, i když by ho mnoho rodičů rádi koupilo..

Směs je bohatá na vitamíny, aminokyseliny, prebiotika, probiotika, nukleotidy - dokonale vstřebává, podporuje rozvoj imunity, má jemnou krémovou chuť. Na pozadí jeho použití kolika u dětí zmizí, regurgitace klesá, zácpa přestává.

V mnoha hodnoceních Cabrite překonává Nutrilon a dokonce i Nan, pokud jde o.

Je zajímavé, že žádná antikoliková mléčná formulace nemá podle souhrnného rodičovského názoru solidní pětku.

Mladé matky vyhladily ceny, chuť, složení, balení - vždy existuje něco, co způsobuje negativní.

Proto je velmi důležité mít na paměti dvě věci: okamžitě pečlivě vyberte směs pro dítě na základě recenzí a vlastní intuice a neměňte složení, pokud se dítě cítí dobře na zvolené stravě.

Jakou směs je lepší vybrat pro novorozence se zácpou a kolikou: přehled výživy dítěte

U kojených dětí je větší pravděpodobnost zácpy než u kojených dětí. Matky se obvykle domnívají, že je to kvůli složení směsi, a zkuste ji nahradit jiným. U řemeslníků se však může vyskytnout zácpa ze stejných důvodů jako u přirozeně krmených dětí. V souladu s tím bude postup zácpy podobný. Jediným rozdílem je, že při analýze situace není zvažována dieta matky, ale produkt spotřebovaný dítětem.

Umělé děti mají stejné problémy jako kojená děti

Příčiny zácpy u řemeslníků

Mezi nejčastější příčiny patří:

 • porušení technologie pro přípravu směsi, kvůli které se velmi koncentruje;
 • malý objem spotřebované vody;
 • nevhodná dětská výživa.

Než se rozhodnete změnit výživu, ujistěte se, že jste při přípravě směsi udělali vše správně (spotřebovali jste správné množství vody). Můžete jej speciálně připravit ne tak silně, jak je uvedeno v návodu (například přidat ne 30 ml, ale 40 ml vody na jednu odměrku). Je nutné zajistit, aby během dne dítě dostalo 100 až 150 ml tekutiny navíc k hlavní výživě.

Colic je nevyhnutelný test pro každé dítě. Během tohoto období se doporučuje doplnit mléko novorozence Plantexem nebo koprovou vodou, což snižuje tvorbu plynů a má mírně projímavý účinek (doporučujeme přečíst: pokyny pro „Plantex“ pro novorozence). V případě, že stolička není normální, je třeba hledat jiná řešení problému.

Jak pochopit, že směs neseděla?

Obsah bílkovin v obvyklé směsi je mírně vyšší než v mléce ženy, ale v ní nejsou žádné vlákniny (oligosacharidy). To je příčinou pomalého pohybu potravin podél gastrointestinálního traktu, proto je u řemeslníků používajících obvyklou směs nejběžnější problém nepravidelné stolice a koliky..

Použití směsi může u dítěte vyvolat další vedlejší účinky: kolika, nadýmání, alergie, regurgitace atd. V tomto případě výskyt nepravidelné stolice a koliky neznamená, že směs nevejde dítě. Naopak, směs vyšla, protože tělo drobků ji dobře tráví a asimilovalo všechny ingredience. Vzhledem dalších známek lze rozhodnout, že se směs kategoricky nehodila.

Způsoby, jak problém vyřešit

Existují 2 řešení problému:

 1. aniž by došlo k výměně směsi, podejte novorozence množství léku, které mu umožňuje trávení zlepšit;
 2. zvolte novorozeneckou léčebnou směs.

Tyto dvě možnosti nemají viditelné rozdíly, protože složení potraviny používané k zácpě obsahuje:

 • Prebiotika (dietní vláknina, oligosacharidy) jsou látky, které se netráví v tenkém střevě a ve své původní formě vstupují do tlustého střeva, díky kterému stolice změkčuje, a ve tlustém střevě se vytváří příznivá mikroflóra. Existují jednotliví výrobci, kteří provádějí výzkum a vyvíjejí kombinace oligosacharidů, které jsou velmi podobné oligosacharidům obsaženým v ženském mléce. Ve směsích se však zpravidla vyskytuje laktulóza. Používat pouze jako projímadlo pro děti do jednoho roku věku.
Prebiotika jsou vlákniny, které pomáhají vytvářet výkaly.
 • Probiotika (živé laktobacily a bifidobakterie) tvoří normální střevní mikroflóru, vylučují škodlivé bakterie, minimalizují možný výskyt střevních infekcí a alergií. Také se podílejí na fermentaci fermentovaného mléka, v důsledku čehož se vytvářejí látky, které přispívají k normalizaci střevní motility. Existuje celá řada probiotických léčiv, jako je Linex, Bifidumbacterin a další, které obsahují živé bifidobakterie nebo laktobacily (doporučujeme přečíst: „Linex“ - pokyny pro novorozence).
 • Kompozice může obsahovat mírně nižší množství proteinu než ve standardní směsi stejné společnosti nebo neúplně naštěpený protein, takže jídlo, které se dostalo do žaludku a tenkého střeva, není po dlouhou dobu, ale co nejdříve prochází do tlustého střeva. Enzymatický přípravek (kreon, pankreatin a další) může předepsat lékař.

Rodiče provádějí po konzultaci s lékařem výběr nejlepší ze 2 navrhovaných možností. Pouze on se může rozhodnout, kterou směs zvolit..

Prebiotické směsi pro prevenci

Prebiotika jsou zpravidla součástí terapeutické výživy, mají projímavý účinek - čím více jsou, tím vyšší je účinek. V mateřském mateřském mléce je více než 100 druhů (1 g na 100 ml mléka). Prebiotika ve směsi jsou prezentována jako galaktooligosacharidy, fruktooligosacharidy, inulin nebo laktulóza..

Mezi potraviny obsahující prebiotika patří:

 1. Similak (složení obsahuje 0,24 g oligosacharidů) a Similak Premium (0,4 g) (doporučujeme přečíst: přehled dětské výživy Similak);
 2. Nechráněné prebio (0,4 g);
 3. Nutrilak Premium (0,4 g) (doporučujeme si přečíst: jak dát kojenému mléku „Nutrilak Premium“?);
 4. Agusha Gold (0,4 g);
 5. Babiččina koše (0,28 g);
 6. Humana s prebiotiky (0,5 g);
 7. MD mil koza (0,2 g);
 8. Nanny s prebiotiky (0,5 g) (doporučujeme si přečíst: jak dát směs „Nanny“ pro novorozence?).

Tyto směsi mohou nahradit mateřské mléko u zdravých kojenců a kojenců náchylných k zácpě. Používají se jako profylaxe, nikoli jako ošetření..

Terapeutická výživa pro zácpu prebiotiky

Sortiment firem Humana a Semper má také klinickou výživu pro zácpu. Na rozdíl od standardu takové směsi stále ještě obsahují 0,9 g laktulózy. Další název pro laktulózu je bifidogenní faktor, protože podporuje šíření bifidobakterií, a proto se ve jménu směsí nachází slovo bifidus. Ve složení nejsou žádné živé bakterie.

 1. Semper Bifidus obsahuje méně bílkovin než běžná formule mléka.
 2. Humana Bifidus neobsahuje kyseliny arachidonové a dokosahexaenové a neexistují žádné vzorce 1 a 2. Ve směsích Bifidus jsou obsaženy všechny hlavní minerály, kromě jodu,.
 3. Nutrilon Immunofortis označuje preventivní výživu, protože společnost doporučuje její použití v hlavní stravě dítěte, avšak podle počtu oligosacharidů (0,8 g) lze kompozici nazvat terapeutickou. Halogenoligosacharidy a fruktooligosacharidy v Nutrilon Immunofortis se podobají oligosacharidům v mateřském mléce.

Úplné nahrazení krmení těmito produkty je nežádoucí. Je lepší dodatečně zavést terapeutickou směs stejné společnosti jako obvykle.

Směsi kyselého mléka

Tyto směsi se účinně používají jak k profylaktickým účelům, tak k léčbě zácpy. Z oligosacharidů je v nich přítomna pouze laktóza, takže laxativní účinek je dosažen jinými způsoby.

Obsahují:

 • Proteinové molekuly se uvolňují během kvašení mléka. Díky nim je produkt snadnější a lépe vstřebatelný žaludkem a střevy..
 • Živé kyselé mléko bakterií a látek, které přispívají k jejich reprodukci. Mají příznivý účinek na stoličku dítěte (všechny fermentované mléčné směsi kromě Frisolaku).
 • Látky vzniklé při fermentaci fermentovaného mléka zvyšují peristaltiku.

Směsi obsahující probiotika

Probiotika jsou živé laktobacily a bifidobakterie. K dítěti se dostávají při přirozeném krmení spolu s mateřským mlékem a dítě při umělém krmení je získává z prostředí nebo z jídla. Získání užitečných a aktivních typů laktobacilů a bifidobakterií je pro dítě velmi důležité.

Probiotika mají méně projímavý účinek než prebiotika, ale pro většinu dětí jsou docela užitečná, zejména pokud se problémy se stolicí začaly v důsledku užívání antibiotik nebo střevní infekce..

Živé bakterie jsou přítomny v následujících čerstvých směsích:

 1. živé bifidobakterie: Nan premium, Similak premium, Agusha gold;
 2. živé laktobacily: Hipp Combiotic, Nan premium komfort, Celia.

Předpokládá se, že probiotika jako součást dětské výživy mají malý účinek, protože pouze 5% živých bakterií ze směsi vstupuje do konečníku a také vyžadují určité podmínky skladování. Prebiotika se liší od probiotik v tom, že se vůbec neabsorbují v horních částech gastrointestinálního traktu, nemusejí vytvářet určité podmínky a podílejí se na tvorbě prospěšné střevní mikroflóry..

Nutrilon (kromě kyselého mléka), Humana, Semper, Frisolak, Baby, Nestozhen, Nutrilak, MD Mil, babiččina koš, Enfamil nejsou živými bakteriemi ve stravě. Agus a Similak také chybí v běžné stravě..

Nan premium mix obsahuje živé bifidobakterie

Protirefluxní směsi

Žvýkačka - zahušťovadlo - je obsažena v oddělených směsích a má projímavý účinek. Také taková strava obsahuje nekompletní bílkoviny a méně tuku, což z nich dělá mnohem snazší a lépe vstřebatelné, aniž by byly dlouho v žaludku a střevech. Všechny směsi proti ohni obsahují prebiotika.

Antirefluxní směsi, které obsahují škrob (například Nutrilon Comfort), jsou také vhodné pro ošetření nepravidelných stolic a kolik u kojenců. U jednotlivých novorozenců lze díky škrobu dosáhnout fixačního účinku, což je důkazem toho, že tělo každé drobky je jedinečné. Pamatujte, že protirefluxní směsi jsou léčivé a je nežádoucí je používat bez doporučení lékaře.

Směsi obsahující kombiotika nebo symbiotika

Pro normalizaci střevní mikroflóry, zlepšení trávení a dobrý vývoj imunitního systému dítěte je nutné, aby strava obsahovala jak prebiotika, tak probiotika. K dnešnímu dni najdete upravené směsi, ve kterých jsou tyto požadavky splněny. Mezi tyto produkty patří:

 1. Hipp Combiotic;
 2. Similak Premium;
 3. Agusha Gold.

Liší se obsahem komplexu oligosacharidů a živých prospěšných bakterií.

Trávicí výživa

 • Pro dobré trávení jsou vhodné směsi jako Humana Anticolik a Nutrilon Comfort. Obsahují prebiotika a také neúplně hydrolyzovaný protein, který podporuje snadné trávení. Tyto produkty se doporučují dětem s citlivým zažívacím systémem, náchylným ke střevní kolice a nepravidelné stolici. Škrob působí jako zahušťovadlo v Nutrilon Comfort, díky čemuž je označován jako antirefluxní směsi.

Jaká je nejlepší směs k vyřešení problému zácpy ve vašich drobcích? Můžeme dojít k závěru, že tělo každé drobky je čistě jedinečné, a proto než si vyberete vhodný způsob, jak odstranit problémy se stolicí, měli byste se určitě poradit s lékařem. Pro konkrétní dítě musíte vybrat dětskou výživu individuálně.

Směsi pro zácpu a koliku u novorozenců

Zácpa a kolika jsou u dětí prvního roku života poměrně častým výskytem, ​​a to jak při kojení, tak při umělém krmení, nejčastěji spojené s funkční nezralostí zažívacího systému dítěte. Pokud je hlavním opatřením k jejich eliminaci během kojení úprava mateřské stravy, pak pokud je dítě umělé, měla by být směs přezkoumána nebo správný příjem již konzumovaného.

Co dělat, když má dítě zápchu ze směsi

Před výměnou jedné směsi za jinou musíte znovu pečlivě přečíst pokyny na nádobě a analyzovat správnost přípravy směsi. Možná není pozorován poměr mezi práškem směsi a přidanou vodou, což vede k nedostatku vody v těle dítěte a vytváří zvýšené zatížení vylučovacího systému. Další příčinou zácpy může být nadměrné krmení dítěte směsí. Tento článek vám pomůže vypočítat objem směsi v závislosti na individuálních charakteristikách dítěte (hmotnost, věk, zdravotní stav).

Pokud je vše v pořádku, můžete zkusit dát dítěti dalších 100–150 ml tekutiny denně. Nemusí to být vařená voda. Místo toho je to dobré pro dětský čaj na bázi léčivých bylin nebo jejich výtažků, koprové vody, Plantexu, které normalizují rovnováhu vody v těle a mají mírný projímavý účinek.

Důležité! Před jakýmkoli zásahem se u lékaře poraďte a vyloučte výskyt zácpy způsobené vrozenými poruchami gastrointestinálního traktu dítěte.

Kterou směs je lepší vybrat se zácpou

Pokud však byly všechny pokusy o vytvoření normální stoličky dítěte marné, je třeba vyřešit problém výměny směsi. K tomu musí splňovat většinu nebo všechna níže uvedená kritéria.

 1. Vhodný pro věk dítěte k uspokojení všech potřeb živin a energie. Nadměrná bílkovina a tuk inhibují střevní motilitu.
 2. Složení směsi by mělo být obohaceno dietní vlákninou - prebiotiky, jejichž typ je vybrán s ohledem na toleranci dítěte. Prebiotika jsou polysacharidy (fruktooligosacharidy (FOS), galaktooligosacharidy (GOS), inulin a laktulóza), které nemohou být tráveny tenkým střevem. Jakmile jsou v tlustém střevě, slouží jako zdroj energie pro prospěšné bifidobakterie a laktobacily, stimulující jejich růst. Laktóza, nevložená v tenkém střevě, má také podobné vlastnosti. Prebiotické vlastnosti směsi závisí na rozmanitosti oligosacharidů a jejich množství (přibližně 1 g na 100 ml mateřského mléka). Nejlepší je, když směs obsahuje okamžitě GOS a FOS v poměru 9: 1 - takže mají nejvýraznější prebiotický účinek.
 3. Je dobré, pokud směs přispívá k normalizaci střevní mikroflóry v důsledku probiotik (lakto- a bifidobakterií). Snižují pravděpodobnost střevních infekcí, potlačují patogenní mikroflóru, přispívají ke správnému průběhu všech mikrobiologických procesů. Probiotika se vyskytují jak ve fermentovaných mléčných směsích, tak i v běžných směsích, za tímto účelem se osvědčené upravené fermentované mléčné směsi osvědčily jako velmi dobré, které zajišťují normalizaci střeva a přispívají k jeho kolonizaci prospěšnými bakteriemi. Seznam fermentovaných mléčných směsí a jejich použití je uveden v tomto článku..
 4. Bylo zjištěno, že tvrdé stoličky se často vyskytují u dětí, které dostávají směsi obsahující palmový olej, takže pokud je to možné, měli byste si vybrat směsi bez palmového oleje nebo s ß-palmitátem. Přečtěte si více o výhodách a nebezpečích palmového oleje v kojenecké výživě přečtěte si článek.

V případě, že z nějakého důvodu je výměna směsi nežádoucí, jsou kromě stávající směsi podávány pre- nebo probiotické přípravky..

Seznam směsí od narození do 6 měsíců s probiotiky a prebiotiky

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk, g / 100 mlPrebiotika g / 100 mlProbiotika
Similaku1,333.3
bez palmového oleje
GOS, 0,4+
Nutrilak Immuno Bifi1,53.4GOS a FOS, 0,4+
Agusha Gold1,423.6GOS a FOS, 0,4+
Bellact immunis1.43,5GOS a FOS, 0,5+
Hipp kombi1.43.6GOS, 0,3+

Seznam směsí od narození do 6 měsíců s prebiotiky

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk, g / 100 mlPrebiotika, g / 100 mlProbiotika
Dítě1.33.3GOS, FOS, 0,8-
Babiččina koš1,53,5GOS, FOS, 0,37-
Prémie na dítě1,553.6GOS, FOS, 0,6-
Nechráněné prebio1.413,48GOS, FOS, 0,4-
Bellact Optimum1.43,5GOS, FOS, 0,5-
Samper ND Baby1.33,5GOS, 0,29-
Frisolac zlato1.43,5GOS, 0,25-
Nutrilac Premium1.43.6GOS, 0,4-
Humana1.43.2GOS, 0,5-

Seznam směsí od narození do 6 měsíců s probiotiky

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk g / 100 mlPrebiotikaProbiotika
Nan Premium1.243.6-+
Celia expert1,443,7-+

Seznam směsí kozího mléka s probiotiky a / nebo prebiotiky

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk, g / 100 mlPrebiotika, g / 100 mlProbiotika
Cabrita Gold 11,53.3
β-palmitát,
palmový olej
GOS a FOS, 0,4+
Nanny 1 s prebiotiky1.43.6
bez palmového oleje
Inulin, GOS, 0,5+
Mamako 11,353.4
bez palmového oleje
GOS 0,32+
MD Mil Goat 11.43,5GOS, 0,17+

Terapeutické směsi pro zácpu

Pokud konvenční směsi nepomáhají, je možné dítěti předepsat jednu ze specializovaných (terapeutických) směsí. Jedná se o směsi obsahující laktulózu a svatojánskou gumu..

Směsi obsahující laktulózu

Laktulóza je izomer laktózy, který se ve střevě nerozkládá laktázou a nezmění se do dolního střeva, kde je spotřebován svou prospěšnou mikroflórou. V důsledku toho se uvolňuje řada kyselin s nízkou molekulovou hmotností (octová, mléčná, propionová), které přispívají k vyprázdnění střeva zvýšením jeho peristaltiky a zvýšením množství vody nadměrným osmotickým tlakem. Ve jménu takových směsí lze často najít předponu "bifidus", ačkoli neobsahují bifidobakterie jako takové. Je to způsobeno schopností laktulózy ovlivňovat jejich růst a vývoj. V závislosti na situaci lze směsi obsahující laktulózu použít jako jedinou spotřebovanou směs nebo v množství 1/2 - 1/3 požadovaného objemu při každém krmení pravidelnou směsí. Délka léčby závisí na dosažení trvalého terapeutického účinku..

Seznam směsí laktózy

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk, g / 100 mlLaktulóza g / 100 ml
Samper Bifidus1.33,50,9
Humana Bifidus1.43,50,9

Směsi obsahující svatojánskou gumu

Toto je jedna z odrůd antirefluxních směsí. Karobová guma sestává hlavně z nestravitelného polysacharidu, který stimuluje střevní motilitu a změkčuje stolici. Směs se zavádí vždy v množství 1/2 - 1/3 požadovaného objemu při krmení obvyklou směsí. Délka kurzu je individuální..

Absence nebo slabý účinek terapeutických směsí vyžaduje použití léků (antispasmodika a laktulózové přípravky). Jako nouzové opatření k odstranění zácpy můžete použít glycerinové čípky..

Směsi pro zácpu s nedostatkem laktázy a potravinové alergie

Odděleně je třeba hovořit o zácpě, která není důsledkem nezralosti trávicího systému dítěte, ale je způsobena jinými důvody, které vyžadují použití nejen přizpůsobených směsí, ale směsí, které mohou vykazovat profylaktický, terapeutický nebo jiný účinek vzhledem k charakteristice jejich složení..

 1. "Zácpa" forma deficience laktázy je absence samostatné stolice v přítomnosti tekutých výkalů a dalších charakteristických symptomů. V závislosti na typu krmení dítěte (přírodního nebo umělého) se doporučuje použití terapeutických směsí s nízkým obsahem laktózy nebo bez laktózy;
 2. Alergie způsobené potravou, zejména nesnášenlivost bílkovin kravského mléka, u nichž se v závislosti na situaci používají hypoalergenní směsi, sójové směsi a směsi kozího mléka.

Směsi pro koliku

Kolika se často obává kojenců ve věku 2-5 měsíců a může být způsobena různými důvody:

 • fyziologická nezralost zažívacího systému;
 • poruchy střevní motility;
 • nadměrná tvorba plynu;
 • nesnášenlivost laktózy a alergie na bílkoviny kravského mléka.

Používají se různé směsi v závislosti na příčinách koliky. Pokud je kolika způsobena nedostatkem laktázy nebo intolerancí na bílkovinu kravského mléka, je nutné předepsat terapeutické směsi, stejné jako ty, které se používají pro zácpu způsobenou těmito chorobami.

Důležité! Pokud je kolika a zácpa způsobena nedostatkem laktázy nebo potravinovou alergií na bílkoviny kravského mléka, pak se k jejich léčbě používají speciální směsi..

V jiných případech je pro usnadnění a eliminaci nejlepší použít fermentované mléčné směsi. Při absenci účinku přecházejí na směsi pro pohodlné trávení, které také přispívají k odstranění zácpy. Charakteristickým rysem těchto směsí je částečně hydrolyzovaný protein obsažený v jejich složení, který umožňuje, aby směs byla snadno a rychle absorbována, a snížený obsah laktózy snižuje tvorbu plynu. Přítomnost škrobu v některých z nich také snižuje intenzitu regurgitace. Všechny tyto směsi jsou zpravidla obohaceny probiotiky a prebiotiky. Výjimkou jsou Nan antikolika, Celia anticolik a Nutrilon comfort imunofortis. Jako další opatření můžete použít koprovou vodu. Pokud je dietní terapie neúčinná pomocí směsí, lékař předepíše přípravky obsahující simethikon.

Články O Neplodnosti