Hlavní Zdraví

Palmový olej v kojenecké výživě: přínos nebo poškození

Palmový olej je jedním z nejlevnějších rostlinných olejů, a proto se široce používá v potravinářském průmyslu. V mnoha případech je jeho použití, například v cukrářském průmyslu, odůvodněné, protože se vyhýbá použití margarinů obsahujících škodlivé izomery trans mastných kyselin. Ale často slyšíte o palmovém oleji více špatných věcí než dobrých. Za to mohou netrpěliví výrobci mléčných výrobků, kteří to zlevňují přidáním náhrad za mléčný tuk na bázi palmového oleje. Směsi pro kojeneckou výživu souvisejí také s mléčnými výrobky, takže mnoho rodičů má obavy z možného cíleného snížení ceny přidáním palmového oleje. Ať už tomu tak je nebo ne, musíme to přijít.

Kojenecká výživa bez dlaně

Pro rodiče, kteří zásadně nechtějí vidět palmový olej ve stravě svého dítěte, se vytvářejí dětské výživy bez palmového oleje - Similak, NENNY, Nestozhen, MAMAKO Premium. Není to tak dávno, k palmovým olejům se již nepřidával produkt „NAS“ 1,2,3,4. Tyto směsi obsahují kombinaci jiných rostlinných olejů. Například Similak má sójový, světlicový a kokosový olej. Odmítnutí použití palmového oleje v nich však neřeší hlavní problém - tuk těchto směsí, stejně jako tuk směsí obsahujících palmový olej, se stále velmi liší od tuku mateřského mléka. Kromě toho se Similak a NENNI vyznačují stejným poměrem kaseinu a syrovátkových bílkovin, což je neimplikuje, protože syrovátkové proteiny převažují nad kaseinem v lidském mléce. Existuje tedy nějaká cesta z této situace? Ukázalo se, že existují, ale nejdřív první.

Obrázky směsí bez dlaní

Odkud pochází palmový olej

Palmový olej se získává lisováním buničiny z palmového oleje, který je nejčastější v Malajsii a Indonésii. Pokud jde o obsah oleje v buničině, je tato rostlina šampiónem mezi olejnatými semeny, což vysvětluje její nízkou cenu a široké použití..

Složení a vlastnosti palmového oleje

Palmový olej má polotuhou strukturu s příjemnou sladkou chutí a vůní. Nerafinovaný palmový olej obsahuje velké množství karotenoidů, které mu dodávají zvláštní jasně oranžovou barvu. Pro odstranění nežádoucích nečistot se palmový olej podrobí čištění (rafinaci), během kterého zmizí jeho barva, vůně a chuť. Přesně to říkají anonymní oleje a používají se v průmyslu.
Palmitová kyselina (44-45%) a kyselina olejová (39-40%) jsou hlavní mastné kyseliny, které tvoří její složení, kyselina linolová je pouze 10-11%. Díky tomu je oxidace palmového oleje dostatečně odolná. Teplota tání palmového oleje se velmi liší, hlavně od 33 ° C do 39 ° C.
Pro získání palmového oleje s požadovanými vlastnostmi se používá jeho frakcionace, jejímž výsledkem je rozdělení oleje na frakce - kapalina (palmový olein) a pevná látka (palmový stearin). Při re-frakcionaci palmového oleinu získejte "super" olein.

Při frakcionaci palmového oleje získejte tekutý palmový olein a pevný palmový stearin.

Chemické složení oleinu a „super“ olein z palmového oleje je charakterizováno snížením podílu kyseliny palmitové a zvýšením množství nenasycených mastných kyselin (oleová, linolová a linolenová), což vede ke snížení teploty tání na 19 ° C („super“ olein) - 24 ° C (olein).
Většinu oleje nebo tuku tvoří triglyceridové molekuly, které jsou glycerolovými zbytky se třemi navázanými mastnými kyselinami. Vzhled připomínají písmeno „Sh“. V triglyceridové kompozici palmového oleinu dochází ke snížení podílu molekul, ve kterých kyselina palmitová zaujímá polohu 1,3 a podíl triglyceridů s kyselinou palmitovou v poloze 2 se zvyšuje.

Proč se palmový olej přidává do kojenecké výživy

Z mnoha důvodů mnoho matek nemá možnost krmit své mateřské mléko a používat kojeneckou výživu, jejíž složení se neustále zlepšuje. Aby směs plně uspokojovala potřeby tuků dítěte, mělo by být jejich složení stejné nebo co nejblíže tukům mateřského mléka. To se týká nejen chemického složení tuků (mastných kyselin), ale také jeho prostorové struktury (triglyceridů). Protože každý tuk, včetně tuku z mateřského mléka, je jedinečný, je toho obtížné dosáhnout. Mléčný tuk z kravského mléka, které je surovinou pro výrobu směsí pro kojeneckou výživu, se svým složením liší od tuku z mateřského mléka, a proto je třeba upravit. Provádí se zaváděním do směsi povolených rostlinných tuků nebo jejich frakcí a speciálně připraveného rybího oleje.

Důležité! Tuková složka směsi obsahuje stejné mastné kyseliny jako tuk mateřského mléka, rostlinné oleje různého původu, rybí olej.

Mezi povolené rostlinné oleje patří palmový olej, který patří do tzv. Palmitické skupiny olejů. Tato skupina se skládá z kakaového másla, bavlněných semen a palmového oleje. Obsahují maximální množství kyseliny palmitové, která je zvláště hojná v mateřském mléce. Svým maximálním obsahem se však vyznačuje pouze palmový olej. Kromě toho je podle současných technických předpisů zakázáno používat bavlněný olej v dětské výživě z důvodu obsahu mastných kyselin, které mohou nepříznivě ovlivnit růst a vývoj dětí. Pro vyvážení kyseliny palmitové mezi všemi oleji zůstává palmový olej jedinou nejvhodnější a relativně bezpečnou alternativou..

Důležité! Palmový olej je rostlinný olej obsahující ve svém složení největší množství kyseliny palmitové a schválený pro použití potravinovými instituty jako zdroj pro kojeneckou výživu.

Existuje nějaké poškození z palmového oleje

Nejčastěji pod názvem „palmový olej“ na obalu není samotný palmový olej, ale jeho frakce - palmový olein a „super“ olein. Jejich kvantitativní chemické složení, bod tání a prostorová struktura molekul (triglyceridů) se výrazně liší od původního produktu. Kromě vysokého obsahu kyseliny palmitové má palmový olej vysokou oxidační stabilitu, během níž se tvoří daleko od nejužitečnějších a dokonce i nezdravých látek. Díky této vlastnosti je příznivě srovnatelná mezi všemi rostlinnými oleji a z tohoto hlediska je bezpečnější než například stejný olivový nebo slunečnicový olej.

Důležité! U kojenecké výživy nejčastěji nepoužívají celý palmový olej, ale jeho frakce - palmový olein a „super“ olein.

Odpůrci palmového oleje v dětské výživě často pracují na vědeckých studiích, které prokázaly negativní úlohu kyseliny palmitové v triglyceridech palmového oleje v pozicích 1 a 3. V gastrointestinálním traktu je taková tuková molekula vystavena enzymu lipázy, který může odstranit pouze mastné kyseliny z triglyceridů. pozice 1 a 3. Výsledkem je, že volná kyselina palmitová vázající se na vápník tvoří nerozpustné vápenaté mýdlo, které není absorbováno tělem a je vylučováno, narušuje tak absorpci tohoto prvku. Současně se u dětí vyvíjí zácpa, kolika a kosti rostou pomalu a stávají se křehčí..

Avšak ve všech rostlinných olejích, nejen v palmovém oleji, zaujímá kyselina palmitová právě takovou „škodlivou“ polohu, zatímco v tuku z mateřského mléka je většinou charakterizována pozicí 2. Palmový olej obsahuje zejména hodně kyseliny palmitové, takže podíl molekul tuku s tato mastná kyselina je obzvláště skvělá.

Důležité! Kyselina palmitová všech rostlinných olejů, nejen palmového oleje, je převážně v poloze odlišné od své polohy v tuku lidského mléka, a je tedy schopna vázat vápník po štěpení z tukové molekuly.

Přidání palmového oleinu (ještě lepšího „super“ oleinu) do směsi namísto palmového oleje může snížit podíl triglyceridů palmového oleje, ve kterých je kyselina palmitová v poloze 1.3, což zvyšuje podíl triglyceridů, ve kterých je kyselina palmitová v poloze 2 a poloze 1.3 jsou obsazeny kyselinou olejovou. Díky tomu je absorpce vápníku zvýšena a negativní role kyseliny palmitové je snížena..

K dnešnímu dni je nejvhodnějším řešením existujícího problému použití některých výrobců modifikovaného palmového oleje, ve kterém je kyselina palmitová ústřední - pozice 2 v triglyceridech (β-palmitát) a umožňuje snadné vstřebávání vápníku. Kromě toho použití této technologie nejen na palmový olej, ale také na jiné rostlinné oleje, vám umožňuje vytvářet tuk co nejblíže tukům mateřského mléka v chemickém složení a ve struktuře jeho molekul. Příkladem je Materna receptura, která obsahuje jedinečné složení několika modifikovaných rostlinných olejů. Bohužel směs není příliš běžná kvůli vysokým nákladům. Ale existují levnější analogy používající podobnou technologii:

 • Nutrilon Comfort 1;
 • Směs Heinze Infanty 1;
 • Cabrita Gold 1;
 • Hipp pohodlí;
 • Celia anti-kolika;
 • Humana Anticolik.

Důležité! Použití β-palmitátu vám umožňuje přenést tuk z kojenecké výživy z hlediska obsahu kyseliny palmitové na složení mastných kyselin v mateřském mléce a zároveň vyřešit problém stravitelnosti vápníku, ke kterému dochází při používání palmového oleje..

Dr. Komarovsky na palmovém oleji

Dr. Komarovsky také nesdílí strach rodičů s palmovým olejem. Pokud matka nemá mateřské mléko, doporučuje použít jakoukoli směs mléka. Umělá směs, i když obsahuje palmový olej, bude v každém případě pro novorozence mnohem výhodnější než přírodní kravské mléko. Kojenecká výživa a přírodní mateřské mléko nemohou být úplně absorbovány tělem dítěte, takže i kojené děti mají stejné problémy jako děti řemeslníků..

Baby směsi a GMO

Stejně aktuálním problémem pro rodiče je používání GMO v kojenecké výživě. GMO se rozumí geneticky modifikované organismy (rostliny, zvířata, mikroorganismy), do jejichž DNA jsou zavedeny geny jiných organismů, které jim mohou poskytnout nové užitečné vlastnosti (například odolnost vůči suchu, odolnost vůči chorobám atd.), Které se zpracovávají na GMO - geneticky modifikované Ingredience. Bezpečnost stravování geneticky modifikovaných potravin nebyla dosud prokázána, ale podle mnoha odborníků jsou tato jídla zvláště nebezpečná pro děti: zvyšují riziko alergií, otravy potravinami, způsobují imunitu vůči antibiotikům atd. Proto technický předpis celní unie TR CU 021/2011 “ O bezpečnosti potravin “GMO nejsou povoleny ve výrobě dětské výživy a produktů pro těhotné a kojící ženy.

Důležité! Technický předpis celní unie TR TS 021/2011 „O bezpečnosti potravin“ neumožňuje používání GMO při výrobě dětské výživy a výrobků pro těhotné a kojící ženy.

Ale stejně jako v mnoha případech existuje jedno „ale“. Obsah GMO 0,9% nebo méně je přípustný jako náhodná nebo technicky neopravitelná nečistota a není základem pro klasifikaci takových produktů, které byly vyrobeny v rozporu s požadavky technického předpisu..

Podle nejnovějšího výzkumu (prosinec 2015) pěti vzorků produktů (Nestle NAN 1 Premium, Agusha -1, Nutrilak Soya 1, Baby 1, Similac Premium 1) provedené Národní asociací pro genetickou bezpečnost ( OAGB) výrobci kojenecké výživy tento zákaz dodržují. To platí také pro Nestle, výrobce směsi NAN, který byl dříve pozorován při používání GMI..

Kojenecká výživa bez dlaně - kojenecká výživa, cereálie a proč byste si je neměli koupit

Každý rodič chce od dětství poskytnout svému dítěti to nejlepší. Matky a otcové se proto často snaží zjistit, které složení bez palmového oleje a dalších škodlivých přísad. V tomto článku si povíme o tom, proč byste měli mít na pozoru produkt z palmových plodů a kde hledat kvalitní výživu pro novorozence a jednoleté děti.

Z tohoto článku se dozvíte:

Poškození palmového oleje pro děti

Palmový olej patří do řady rostlin. Chcete-li jej získat, použijte masitou část ovoce africké olejové palmy (Eleis z Guineje). Poprvé se takové stlačení objevilo před 5 tisíci lety ve starověkém Egyptě a od roku 2015 je výroba tohoto produktu 2,5krát rychlejší než tvorba slunečnicového oleje. Stejná společnost Nestle, známá ve světě dětské výživy, nakupuje ročně 420 000 tun tohoto produktu. Největší produkující země jsou Indonésie, Malajsie a Thajsko..

Na rozdíl od stávajících mýtů se palmový olej získává v klasické verzi bez použití trans-tuků a chemikálií. Svazky čerstvého ovoce z dlaně se nejprve sterilizují, mlátí, vaří a poté se odesílají pod mechanickým lisem. Poté se surovina filtruje a promyje, poté prochází fází deodorizace a rafinace.

Pro stanovení rizik tohoto produktu si nejprve prostudujte složení a vlastnosti palmového oleje:

 1. Hlavním znakem chemického složení této látky je vysoký obsah nasycených mastných kyselin. Tato složka má užitečné funkce v lidském těle, zejména účast na metabolismu, pomáhá při tvorbě hormonů, urychluje vstřebávání vitamínů atd. Nadbytek nasycených tuků však vede k nadváze, ke zvýšení počtu kardiovaskulárních chorob a ke zvýšenému riziku diabetu. Nasycené mastné kyseliny v ucpávkách cév z palmového oleje, zvyšují hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi a zvyšují hladinu toxinů v těle.
 2. Zvláštní fyzikální charakteristikou produktu z palmového ovoce je jeho vysoká teplota tání. Z tohoto důvodu není zcela zabourán v zažívacím systému a není absorbován. Ani dobré látky v palmovém oleji - vitamíny A a E, nenasycené tuky a silné přírodní antioxidanty - tak nemají schopnost vstoupit do těla a být prospěšné. Neošetřená část zůstává v těle, konkrétně visí ve střevech. Faktem je, že sloučeniny kyseliny palmitové a vápníku se nerozpouštějí ve vodě, neabsorbují se stěnami střevního traktu a je obtížné je vylučovat stolicí. Výsledkem je, že dítě právě začíná mít problémy se stolicí.
 3. Kyselina palmitová přináší spolu s trávicími obtížemi, jako je zácpa, plyn, kolika, plivání a nadýmání, další problém. Oslabuje vstřebávání vápníku o 20%, což může vést ke ztenčení kostní tkáně a zpomalení růstu kostry..

Nyní, když víte, proč byste neměli kupovat směsi s palmovým olejem, prostudujme názor odborníka na dětskou medicínu, podívejme se, řekněme, ze strany.

Dr. Komarovsky na palmovém oleji

Stovky tisíc matek důvěřují známému pediatrovi a televiznímu moderátorovi po celé zemi a ne nadarmo. Specialista je schopen vyřešit složité téma a jasně odpovědět na všechny otázky. Dr. Komarovsky má svůj vlastní názor na jakoukoli záležitost a výhody a poškození palmového oleje nejsou výjimkou.

 • Komarovsky připomíná, že ačkoliv kojenecká výživa s palmovým olejem je méně vstřebávána než mateřské mléko, její míra absorpce není tak špatná. Zejména mléčný tuk z kravského mléka je absorbován 90% a palmový olej - 95%. Dětská výživa s takovou složkou by proto neměla působit potíže v malém těle.
 • Doktor poznamenává, že hlavní věcí v takové dětské výživě a směsích je mimo jiné technologie výroby palmového produktu, který se tam přidával. Pokud se nepřijme „čistá“ složka, ale pouze kyselina palmitová a olein, pak není pozorováno žádné poškození dítěte. V žádném případě byste neměli nakupovat jídlo s průmyslovým palmovým olejem, a je nejlepší zvolit upravenou verzi: upravená kompozice vám umožní vyhnout se trávicím problémům u dítěte. To znamená, že jsme došli k závěru, že mléčná směs bez palmového oleje, stejně jako směs s ní, má stejný prospěšný účinek, když výrobce správně promíchá všechny ingredience a přidá vitaminy a minerály.
 • Palmový olej podle Komarovského pomáhá diverzifikovat kojeneckou výživu, aby směs byla kompletní, protože obsahuje vitamíny, které jsou užitečné pro dítě. Pro dítě je lepší používat speciálně navržené jídlo, a to i s palmovým olejem, než kravské nebo kozí mléko, které často dávají rodiče místo matčina. Živočišné mléko by nemělo být dáno dětem do jednoho roku, protože je zde velké množství vápníku a fosforu, což vytváří zátěž pro ledviny. Nezapomeňte, že zpracovaný protein, a to i v kombinaci s kyselinou palmitovou, je pro křehký organismus přirozenější a při dodržení technologie nezpůsobuje alergie..
 • Pokud dáte dítěti směs běžného palmového oleje, zkuste zabránit nedostatku vápníku nebo jej nahradit. Chcete-li to provést, zvyšte objem tohoto prvku v každodenní stravě. Zároveň si Komarovsky vzpomíná, že je důležité sledovat stoličku dítěte a pravidelně navštěvovat pediatra.

Z pohledu slavného lékaře je tedy palmový olej pouze jedním z faktorů, které mohou teoreticky ovlivnit zdraví dítěte. Ale za jiných běžných podmínek, když dítě jí s chutí k jídlu, má pestré a vysoce kvalitní menu a aktivně utrácí nahromaděnou energii, nedojde k poškození zdraví z palmového produktu. Navíc v některých situacích přidání této přísady nejen nesnižuje náklady, ale zvyšuje náklady celé výroby. Takže podle Komarovského si můžete koupit mléčnou recepturu s palmovým olejem, ale je důležité, aby byly správně přizpůsobeny věku drobků a pokud možno hypoalergenním.

Kojenecká výživa bez dlaně

Ke směsi se přidává rostlinný olej, aby se obnovila hladina tuku co nejblíže mateřskému mléku. Pokud na pracovišti odmítnete palmový olej, měli by technologové stále hledat zdroj mastných kyselin a vitamínů pro dítě. Než přesně zjistíte, které společnosti se zabývají výrobou dětské výživy bez oleinu a kyseliny palmitové, zjistíme, jaké alternativní typy kojenecké výživy bez palmového oleje dnes existují:

 • Směs kyselého mléka. Kromě cenných aminokyselin a mikro a makro prvků obsahuje kompozice laktobacily, bifidobakterie, probiotika a prebiotika. Tyto směsi jsou vyvíjeny pro děti různého věku, ale vždy pozitivně ovlivňují mikroflóru žaludku a střev, zlepšují trávicí proces.
 • Jídlo s upraveným palmovým olejem. Tento produkt nereaguje s vápníkem, takže složení rostlinného tuku se okamžitě blíží mateřskému mléku. V modifikovaném vzorci je kyselina palmitová ústřední pro triglyceridy a neinterferuje s absorpcí. V současné době existují směsi s modifikovanými tuky nejen palmy, ale také jiných rostlinných olejů. Ale jsou velmi drahé.
 • Směs v kozím mléku bez palmového oleje. Dobře se vstřebává iu dětí náchylných na alergie a obtížné trávení. Má nezbytnou sadu vitamínů a minerálů, komplex vysoce kvalitních rostlinných tuků, luteinu a kartinu. Takové směsi kaseinu jsou často hypoalergenní a co nejblíže mateřskému mléku.
 • Syrovátková směs. Je to blíže mateřskému mléku než předchozí (i když se také vyrábí z kozího mléka, ale s přídavkem syrovátky), proto se považuje za vysoce přizpůsobené. Snižuje problémy se stolicí, zlepšuje stav střev, ale nepřispívá k dostatečné produkci bifidobakterií.

Směs pro děti bez obsahu Palm: Seznam

Klasické směsi bez přidání palmového oleinu patří k následujícím známým značkám:

Také přestal přidávat olej z palmového oleje do směsi z "NAS": 1, 2, 3 a 4.

Směsi bez palmového oleje, jejichž seznam jste viděli výše, bohužel obsahují jiné rostlinné výtažky. Ve výrobcích Similak tak byly nalezeny stopy světlicového, sójového a kokosového oleje. Mimochodem, mimochodem, existuje mnohem více nasycených mastných kyselin než v dlani. Rostlinné tuky se v každém případě liší od mateřského mléka, zejména pokud nejsou modifikovány.

Kromě toho se Similak, stejně jako NANNY, nepovažuje za vysoce přizpůsobenou směs. To znamená, že v nich je poměr kaseinu a syrovátkových bílkovin stejný, zatímco v mateřském mléku převládá druhý nad prvním. Proto takové směsi nejsou vhodné pro novorozence. Hodnocení tedy dále studujeme a hledáme přijatelnější a vysoce kvalitní možnosti.

Dětská výživa od 0 do 6 měsíců: což je lepší bez palmového oleje?

 • Komplex modifikovaných rostlinných tuků, který bude dobře absorbován, je v mateřské kojenecké výživě. Levnější analogy pouze s beta palmitátem jsou Nutrilon Comfort 1, Heinz Infanta 1, Cabrita Gold 1, Hipp Comfort, Celia Anticolik, Humana Anticolik.
 • Z syrovátkových směsí si můžete vybrat dánské produkty Mamex od International Nutrition Co, Nestogen, který však obsahuje kokosový výlisk, a NAN (kokosový + řepkový). Doporučují také Cabrite Gold.
 • Nejznámějšími zástupci kaseinových směsí jsou dětská výživa „Nanny Classic“ a „Similak Premium“.
 • Směsi kyselého mléka jsou uváděny na trh dětské výživy s produkty Nutrilak, Nutrilak Premium a Nutrilon bez palmového oleje.

Hypoalergenní směsi pro novorozence bez palmového oleje: seznam

V přítomnosti umělého krmení není výskyt dermatitidy a podráždění kůže obecně neobvyklý, zejména pokud existuje dědičný faktor. Pak je lepší přejít na hypoalergenní směsi, kde se přidá částečně hydrolyzovaný syrovátkový protein. Je ideální pro krmení dětí do šesti měsíců. Existují různé typy takové dětské výživy:

 • Bez obsahu mléka na sójové bílkoviny - pro děti s absolutní nesnášenlivostí na kravské mléko.
 • Nízká hladina laktózy a laktózy. Užitečné pro průjem a střevní infekce..
 • Upravený protein - předepsaný pro nízký přírůstek na váze u dítěte, těžké alergie i předčasně narozené děti.
 • Bezlepková - s nesnášenlivostí na obilniny.
 • Fenylalanin zdarma - pro děti s fenylketonurií.

Hypoalergenní směs může být terapeutická a profylaktická ve svém zamýšleném účelu a ve formě suchého, hotového nebo ve formě kapalného koncentrátu. Nejlepší kombinace v této kategorii jsou dnes:

 • "Nan hypoalergenní";
 • "Similak hypoalergenní";
 • „Hypoalergenní je nestabilní“;
 • "Nutrilac hypoalergenní";
 • "Bellact hypoalergenní";
 • „Friso je hypoalergenní“;
 • "Dítě je hypoalergenní".

Dětská výživa bez palmového oleje a GMO

Výrobky s geneticky modifikovanými organismy by neměly být podávány dětem, aby nedošlo k intoxikaci a alergickým reakcím. Navíc po konzumaci GMO je antibiotická léčba obtížná. Podle technických předpisů v jakémkoli produktu nesmí hladina GMO překročit 0,9%. V roce 2015 bylo provedeno přezkoumání, které ukázalo, že GMO jsou 100% nepřítomné v těchto směsích:

 • Agusha-1;
 • „Nestlé NAN 1 Premium“;
 • "Similac Premium 1";
 • "Nutrilak Soya 1";
 • Dítě 1.

Upozorňujeme, že Nestle si všiml před několika lety při používání GMO v různých produktových řadách, ale prémiová směs NAN je přijatelná bez jakýchkoli stížností..

Dětské cereálie bez palmového oleje

U obilovin bez mléka není třeba mléčný tuk nahrazovat, takže zde nenajdete palmový olej. V suchých mléčných cereáliích se sušenou smetanou a stejným plnotučným mlékem rovněž neexistují rostlinné tuky a následně kyselina palmitová a olein. Můžete si bezpečně koupit vysoce kvalitní a přírodní mléčnou kaši od značek:

Upravený palmový olej se nachází v ovesných kaších z Nutrilonu, ale obvyklá varianta škodlivého produktu je u výrobců Nestle, Baby a Humana..

Mimochodem, po doporučení Dr. Komarovského, při výběru výrobce kojenecké výživy a obilovin, věnujte pozornost společnostem s sortimentem pro různé věkové kategorie. Takže si budete jisti postupnou změnou ve stravě bez prudkých výkyvů v chuti a vůni, které dítě odtrhnou. Obecně se změna směsi často nedoporučuje. Pokuste se koupit dětskou výživu, o které máte jistotu, že ji najdete každý den na policích v nedalekém obchodě ve vaší zemi.

Jak si vybrat kvalitní dětskou výživu bez palmového oleje a GMO

Jaká jsou nebezpečí směsi palmového oleje a GMO? Znalecký posudek a odborné rady ohledně výběru bezpečných náhradníků.

Mateřské mléko je jedinečný produkt vytvořený moudrou přírodou. Obsahuje všechny látky potřebné pro dítě: tuky a stopové prvky, vitamíny a potravinářské enzymy. Když dítě přijme mateřské mléko, roste a vyvíjí se správně. Co když ale z jakéhokoli důvodu není kojení možné? Cesta ven je použít upravené dětské kojenecké výživy. Zároveň pečující rodiče chtějí, aby jejich dítě dostalo kvalitní kojeneckou výživu bez palmového oleje a GMO..

Co si o tom myslí odborníci a jaké produkty doporučují? Jaké je nebezpečí palmového oleje a proč jej výrobci přidávají do produktů pro děti?

Proč zvolit směs bez GMO a palmového oleje

Většina náhrad mateřského mléka obsahuje palmový olej. Proč se přidává do kojenecké výživy? Mateřské mléko je nasycené tuky (mastnými kyselinami), je jich tam více než tucet. Kyselina palmitová nebo hexadanová je 1/4 všech tuků v mateřském mléce.

Tuky jsou zároveň stavebními prvky buněk a nejdůležitějším energetickým zdrojem pro tělo. A aby se složení umělých náhrad přiblížilo mateřskému mléku, zavádí se do nich zelenina a mléčné tuky. Pro tento účel se nejčastěji používá palmový olej, který se získává z plodů palmového oleje. Vyznačuje se vysokým obsahem kyseliny hexadanové..

K produktům z palmového oleje se však vytvořil ostražitý a někdy velmi negativní postoj. Přebytek mastných kyselin a cholesterolu a poměrně vysoká teplota tání v těle dělají z této komponenty to nejlepší z dětské výživy. Studie navíc prokázaly, že tento produkt narušuje normální absorpci vápníku, což negativně ovlivňuje růst a vývoj dítěte, zhoršuje trávicí systém dítěte.

Většina rodičů proto volí kojeneckou výživu bez palmového oleje. Kromě něj však lze přidat i další složky, které představují nebezpečí pro zdraví novorozence. Například geneticky modifikované složky. Jak si vybrat kvalitní a bezpečnou výživu pro kojence? Co hledat?

Druhy kojenecké výživy bez palmového oleje

Odborníci tvrdí, že při používání kojenecké výživy bez palmového a kokosového oleje je absorpce vápníku a tuku v těle novorozenců výrazně zlepšena asi o 20-25%. A odborníci z Výzkumného ústavu pro výživu (Moskva) prohlašují, že kojenecká výživa s palmovým olejem je docela bezpečná a doporučuje je pro krmení dětí do jednoho roku a starší. Hlavní věc je, že výrobce nepřekračuje přípustné dávkování složek.

Náhrady bez dlaně se doporučují pro kojence s trávicími problémy. Tyto směsi přispívají k intenzivnímu přírůstku na váze během předčasného věku a mají příznivý účinek na imunitu dítěte..

Podle složení produktu jsou náhražky umělého mléka rozděleny do následujících typů:

 • antireflux;
 • hypoalergenní;
 • s prebiotiky;
 • nízká laktóza - nebo bez laktózy;
 • sója;
 • kyselé mléko.

Náhrady antirefluxu se doporučují novorozencům, kteří během krmení často plivají. Hypoalergenní přípravky jsou předepisovány dětem, u nichž existuje riziko možné alergie na potraviny. Přípravky s prebiotiky mají příznivý účinek na činnost gastrointestinálního traktu. Pokud je dítě nesnášenlivé na laktózu, je mu předepsáno náhrada s nízkým obsahem laktózy nebo bez laktózy.

Kojenecká výživa neobsahuje palmový olej

Pouze 2 výrobci nepoužívají palmový olej k výrobě svých produktů vyráběných pod značkami Similac a Nanny. Druhou cestou byli Nutrilon, Kabrita a Heinz. Jejich produkty obsahují beta-palmitát - látku se změněnou strukturou kyseliny palmitové. Díky tomu se vápník vstřebává mnohem lépe, což příznivě ovlivňuje mineralizaci kostí, jakož i duševní a fyzický vývoj dětí..

Seznam kojenecké výživy bez dlaní

Pokud vás zajímá seznam bezpečných kojeneckých potravin bez palmového oleje v čisté formě, můžeme vám doporučit:

 • Chůva. Vyrábí se na Novém Zélandu. Produkt na bázi hypoalergenního kozího mléka;
 • Similac. Vyrábí se v Dánsku. Obsahuje prvky užitečné pro trávení;
 • Heinzi. Vytvořeno v USA. Obohatený trávicími aktivačními prvky;
 • Cabrite. Výrobek je vyráběn v Nizozemsku a sestává z omega kyselin a prospěšných bakterií;
 • Nutrilon. Jako součást prebiotik. K dispozici v Nizozemsku.

Směsi pro novorozence - hodnocení odborníků

Na trhu je obrovský výběr dětské výživy. Všechny výrobky se liší svým složením a účelem. Při výběru směsi pro novorozence je třeba při úplném vývoji dítěte zohlednit hodnocení odborníků.

Hodnocení dětské výživy

Výhody výživy pro novorozence

Tento produkt obsahuje:

 • laktóza;
 • rostlinné tuky;
 • mastné kyseliny (získané z rybího oleje);
 • vitaminy, minerály;
 • enzymy;
 • aminokyseliny;
 • probiotika.

Poznámka! Některé směsi mléka mohou být vyrobeny z kozího mléka nebo sojového proteinu..

Jak vybrat nejlepší jídlo

Chcete-li zvolit vysoce kvalitní výživu mléka pro novorozence, musíte dodržovat tato doporučení:

 1. Naučte se složení. Neměl by obsahovat konzervační látky, palmový olej a jiné škodlivé složky.
 2. Věnujte pozornost věku, pro který je jídlo určeno..
 3. Věnujte pozornost dalším štítkům na obalu..

Důležité! Nesnižujte kvalitní dětskou výživu, dobré produkty nemohou být levné.

 1. Chcete-li začít krmit dítě směsí mléka nebo zavádět další, musíte sledovat reakci drobků. Pokud máte alergickou reakci, měli byste kontaktovat svého pediatra.
 1. Nemusíte experimentovat a neměnit výživu bez naléhavých potřeb.
 2. Chcete-li vybrat nejlepší produkty, musíte kontaktovat pediatry.
 3. Vyhněte se neznámým výrobcům.

Hodnocení výrobců

Hodnocení kvality dětské výživy pro novorozence je následující:

 1. Kabrita 1 ZLATÁ. Jedná se o přizpůsobenou suchou směs na bázi kozího mléka. Je vhodný pro děti s nesnášenlivostí laktózy, obsahuje nenasycené mastné kyseliny..
 2. NAN (Nestlé) 1 Optipro. Zahrnuje prospěšné bifidobakterie. Bez palmového oleje a může být použit od narození.
 3. Nutrilon (Nutricia) 1 Premium. Přispívá k tvorbě normální střevní mikroflóry, pomáhá udržovat imunitu a snižuje riziko infekcí..

Porovnání výhod a nevýhod

Hlavní výhody kvalitní kojenecké výživy:

 • nedostatek cukru a konzervačních látek;
 • obsahují prebiotika, probiotika, bifidobakterie;
 • nezpůsobují koliku;
 • snadno stravitelné;
 • chutná dobře.

Hlavní nevýhody:

 • existují padělky;
 • některé z nich jsou relativně drahé;
 • některé produkty lze zakoupit pouze na internetu.

Nejlepší směsi bez palmového oleje

Nejlepší směsi bez palmového oleje pro kojence jsou:

 1. NAN Optipro 3 je vyvážené, suché mléčné mléko, které poskytuje tělu všechny potřebné živiny. Obsahuje živé bifidobakterie, nenasycené mastné kyseliny. Jedná se o nejlepší recept bez obsahu dlaní pro děti na seznamu..
 2. Sušené mléko HIPP Organic Junior 3. Obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály pro zdraví a aktivní růst dítěte. Je dobře vnímáno tělem a snadno se vstřebává..
 3. Nestogen Prebio 3. Obsahuje vyvážený komplex vitamínů, minerálů, prebiotik. Pomáhají normální trávení a tvorbě stolice..

Důležité! Výživa pro děti s prebiotiky by měla být zavedena do stravy podle doporučení lékaře.

Hodnocení hypoalergenních směsí

Nejlepší hypoalergenní směsi pro novorozence jsou uvedeny na trhu:

 1. NAN (Nestlé) Optipro 1 Hypoalergenní. Je nejvhodnější pro mateřské mléko. Má vyvážené složení, které podporuje dítě všemi potřebnými látkami. Tato směs neobsahuje aroma, geneticky modifikované organismy, barviva, konzervační látky.
 2. Nutrilon (Nutricia) Pepti Allergy. Vyrábí se na základě hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Je to nejlepší volba pro děti, které mají potravinovou alergii. Její příznaky zmizí okamžitě po zavedení hypoalergenních přípravků..
 3. Friso Frisopep AU. Je určen pro děti náchylné k rozvoji potravinových alergií v důsledku konzumace kravského mléka. Obsahuje kaseinový hydrolyzát, který rychle zmírňuje hlavní příznaky alergií. Směs je určena k krmení dětí od narození.

Alergie na kravské mléko u dítěte

Nejlepší fermentované mléčné směsi

Pro zlepšení trávení se doporučuje podávat dětským mléčným výrobkům. Hodnocení fermentovaných mléčných směsí pro kojence, které schválil Rospotrebnadzor, je následující:

 1. Nutrilon (Nutricia) 1 kyselé mléko. Tento produkt se získává fermentací za použití speciálního kmene mikroorganismů. Je nejvhodnější pro netvorený trávicí systém dětí. Z hlediska kyselosti je to nejblíže mateřskému mléku.
 2. Nutrilak Prémiové fermentované mléko. Neobsahuje škodlivý palmový olej. Obohatený o důležité živiny, bifidobakterie, přírodní mléčné tuky. Poskytuje plný rozvoj dětí.
 3. NAN kyselé mléko 1 a 2. Je obohaceno o všechny živiny nezbytné pro plný vývoj dítěte.

Seznam nejlépe přizpůsobených směsí

Mezi přizpůsobenými produkty jsou nejlepší v seznamu:

 1. NAN (Nestlé). Je ideální pro krmení předčasně narozených dětí. Obsahuje komplex všech nezbytných vitamínů a minerálů. Není vhodné pro kojence, kteří jsou alergičtí na kozí mléko..
 2. Similac (Abbott). Obsahuje zvýšené množství živin, což je ideální pro krmení malých dětí. Snižuje riziko tvorby střevního plynu.
 3. NAN (Nestlé) bez laktózy. Speciálně navrženo pro krmení dětí s nedostatkem laktázy. Speciální kombinace urychluje proces zotavení po průjmu.
 4. Nutrilon (Nutricia) bez laktózy - speciální strava založená na kaseinátu vápenatém. Snadno eliminuje známky nedostatku laktázy..
 5. Friso VOM 1 je účinná antikoliková směs a také bojuje proti zácpě. Přítomnost rohovníkové gumy v jejím složení snižuje riziko regurgitace.

Důležité! Nevybírejte si přizpůsobenou směs sami. Pediatr vám po vyšetření sdělí, které dítě potřebuje.

Baby se míchá od 6 měsíců

Pokud rodiče potřebují srovnání směsí pro novorozence, níže uvedená tabulka vám pomůže vybrat nejvhodnější produkt..

Odrůdy směsí a jejich vlastnosti

TitulHlavní vlastnosti
Kid IstraPřizpůsobeno směsi mateřského mléka pro děti od 6 do 12 měsíců. V žebříčku směsí pro děti od 6 měsíců je to také jeden z nejdostupnějších.
Koza 2 (mil. MD)Výrobek je založen na odstředěném kozím mléku. Zvyšuje imunitu dítěte, zlepšuje zažívací trakt.
NuppiSložení zahrnuje sušené demineralizované sušené mléko a sušené odstředěné mléko.
Prémium na NutrilonNutrilon je vhodný pro většinu dětí od 6 měsíců, nezpůsobuje alergie, obsahuje maltodextrin.
Dítě 2Pomáhá přibírat na váze pro dítě. U některých dětí se může objevit zácpa..

Zdravé dítě konzumující směs

Dětská výživa je užitečná v tom, že nezpůsobuje alergie a je přizpůsobena potřebám těla dítěte. Poskytují dítěti všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Při nákupu dětské výživy byste měli věnovat pozornost výrobci a nikdy si ji nekupovat na neověřeném místě.

Kojenecká výživa bez dlaně - to, co potřebujete vědět pro pečující matky

Ahoj milí čtenáři.

Víte, že palmový olej jako součást dětské výživy negativně ovlivňuje trávicí systém a zhoršuje proces vstřebávání vápníku v těle? Rostlinné oleje se přidávají k získání procenta obsahu tuku co nejblíže složení mateřského mléka. Existuje dětská výživa bez palmového oleje? Ano, samozřejmě. Výrobci přátelští k dětem nabízejí bezpečné možnosti dětské výživy.

Je palmový olej nebezpečný?

Je to nejlevnější, proto je velmi populární mezi firmami zapojenými do výroby potravin. Důležitým faktem pro společnosti, které vyrábějí dětské kojenecké výživy, je to, že díky tomu můžete prodloužit skladovatelnost produktu.

Palmový olej v kojenecké výživě se vyznačuje vysokým obsahem mastných kyselin a cholesterolu. To ovlivňuje zažívací trakt, způsobuje zácpu a koliku u dítěte. Cholesterol se usazuje na stěnách krevních cév a zužuje mezery, což vede k dalšímu stresu na srdečním svalu. Ale nejdůležitější věcí, na kterou varují odborníci, je to, že tyto složky neumožňují tělu plně absorbovat vápník. A to je velmi důležité pro plný růst a vývoj dítěte..

Přidání tohoto oleje do kojenecké výživy je schváleno Výzkumným ústavem pro výživu. Odborníci říkají, že dodržování přesných dávek v produktu nemůže způsobit významné poškození zdraví dítěte. Každý rodič má právo rozhodnout, jakou směs použije jeho dítě. Pediatrové však maminkám a tatínkům doporučují, aby kupovali kojeneckou výživu bez palmového oleje.

Výhody směsí bez dlaně

Většina z nich má hypoalergenní vlastnosti a jsou vhodné pro děti, které jsou náchylné k alergickým reakcím. Výhody také zahrnují:

 • normalizace trávení dítěte;
 • rychlý nárůst tělesné hmotnosti u předčasně narozených dětí;
 • posílení imunitního systému;
 • tělo dítěte snadno přizpůsobí takové jídlo;
 • lepší vstřebávání vápníku;
 • směsi s prebiotiky a probiotiky přispívají k tvorbě prospěšné střevní mikroflóry;
 • plné nasycení těla užitečnými vitamíny a hodnotnými kyselinami.

Mezi tyto nedostatky patří: vysoká cena produktů a omezený seznam společností zapojených do jejich výroby.

Jak zvolit bezpečnou stravu

Než začnete nakupovat, poraďte se se svým dětským lékařem. Nabídne nejvhodnější produkt s přihlédnutím k charakteristikám vývoje a zdraví dítěte.

Nezapomeňte postupovat podle pokynů pro přípravu dětské výživy uvedených na obalu. Někdy rodiče přidávají větší množství směsi, než je nutné, což vede k zácpě u dítěte. Naopak, snížení množství nutriční výživy dítě nenasycuje úplně.

 • antireflux - pomáhá snižovat frekvenci regurgitace u dítěte po krmení;
 • bez laktózy a s nízkým obsahem laktózy - pokud dítě netoleruje mléčný cukr;
 • hypoalergenní - pro kojence, kteří mají sklon k alergickým reakcím;
 • s prebiotiky - pro tvorbu prospěšné střevní mikroflóry;
 • sója - pokud dítě netoleruje krávu;
 • kyselé mléko - pro děti s patologiemi v žaludku nebo ve střevech.

Směs pro novorozence bez palmového oleje umožňuje lepší vstřebávání užitečných stopových prvků, nedráždí jemné stěny žaludku a obsahuje potřebné látky a vitamínové doplňky.

Počáteční kojenecká výživa bez palmového oleje: seznam

Představujeme vám přehled a stručný popis nejpopulárnějších značek dětské výživy, které tuto součást neobsahují:

Chůva

Základem je kozí mléko. Nový Zéland je známý tím, že má mnoho ekologicky čistých oblastí a produkt se vyrábí v této zemi. Složení neobsahuje sacharózu a glukózu, ale je zde laktóza - důležitý uhlohydrát pro kojence. Složky obsažené ve složení přispívají k posílení trávicího traktu dítěte a mají příznivý účinek na celé tělo. Přizpůsobená výživa vhodná pro novorozence.

Similaku

Dánští experti se věnují pozornost matek a tatínků různým skladbám. Trpí vaše dítě kolikou a nadýmáním, je náchylné k alergickým reakcím, nízká hmotnost? V řádku tohoto výrobce najdete možnosti výživy pro vaše dítě a řešení těchto problémů.

"Carbit"

Odborníci z Nizozemska brali kozí mléko jako základ svých produktů. Z výhod této značky - normalizace trávení dítěte, neomezená absorpce vápníku. Z hlediska kvality je složení potravin co nejblíže složení mateřského mléka kojících žen.

Nutrilon

Výrobce z Nizozemska dodává na trh s potravinami kojenecká výživa: pro děti s dobrým zdravím, oslabené a předčasně narozené děti, alergické děti a ty, kteří mají zažívací potíže. V této řadě mohou rodiče najít ideální produkt pro své dítě.

"Nehodný"

Švýcarská značka nabízí dětské kojenecké výživy s přihlédnutím k potřebám rostoucího organismu. Jedinou nevýhodou je, že výrobní společnost dosud nevyvinula směs pro předčasné a slabé děti.

Heinzi

Americký výrobce umožňuje vybrat si jídlo ze široké škály svých produktů pro různé věkové kategorie. Existují směsi, mléčné i mléčné. V produktech chybí barviva, GMO, konzervační látky. Kvalitní produkt od spolehlivého výrobce.

Mamex

Produkt z Dánska splňuje všechny standardy WHO. Sestava obsahuje nutriční přípravky neobsahující laktózu od narození do roku. Produkt je obohacen o vitamínové komplexy a užitečné mikroelementy nezbytné pro kojence..

Nutrilak

Směsi kyselého mléka se snadno vstřebávají a nedráždí jemný trávicí systém dítěte. Doporučeno pro velmi malé i starší děti.

Tuto recenzi lze doplnit značkami obsahujícími modifikovaný palmový olej. Speciální léčba nám umožňuje zajistit, že vápník je plně absorbován a nemá špatný účinek na trávení dítěte. Mezi společnosti vyrábějícími směsi s upraveným palmovým olejem: Matryona, Hipp Comfort, Humana Anticolik.

Slavné značky mají také řadu dětské výživy, která obsahuje upravený palmový olej. Mezi ně patří: Heinz Infanta 1, Nutrilon Comfort 1, Carbit Gold 1. Je třeba říci, že modifikovaný palmový olej se výrazně liší v kvalitativních vlastnostech od konvenčního palmového oleje a nepoškozuje zdraví kojenců.

Závěr

Přes všechny argumenty odborníků přesto uznávají, že palmový olej v kojenecké výživě má ​​na tělo negativní účinek. Ať je to nenápadné a bezvýznamné, ale škodlivé pro malou osobu. Koneckonců, hlavním negativním účinkem této složky je narušení absorpce vápníku, které je nezbytné pro rostoucí organismus.

Vysoký cholesterol také nepřináší nic dobrého. Pediatrové souhlasí s tím, že je lepší zvolit jídlo bez palmového oleje.

Další možností jsou směsi s upraveným palmovým olejem. Je to lepší produkt, který nenarušuje vstřebávání vápníku v těle a neovlivňuje trávicí trakt. Mnoho známých značek dětské výživy ve svých výrobcích odmítá čistý palmový olej a dává přednost modifikované složce.

Dětské směsi bez palmového oleje se vyznačují kvalitou a vysokým obsahem užitečných látek a vitamínů. Chcete-li najít nejvhodnější produkt pro vaše dítě, poraďte se s pediatrem. Tuto směs doporučí s přihlédnutím k individuálním charakteristikám zdraví dítěte.

Vážení čtenáři, zanechte své komentáře a sdílejte odkaz na článek s přáteli na sociálních sítích. Nechte ostatní matky zjistit, jak palmový olej, jako součást kojenecké výživy, ovlivňuje zdraví kojenců.

Směsi bez palmového oleje pro novorozence: seznam užitečných směsí pro kojence

Předpokládá se, že kojenecká výživa bez palmového oleje je výhodnější pro novorozence. Ale proč se to považuje? Jak může poškodit dítě a které z mléčných náhražek prezentovaných v obchodech je pro děti výhodnější?

Směsi používané pro děti mají zpravidla složení přibližně připomínající mateřské mléko. Složky a minerální doplňky se vybírají na základě potřeb dětských organismů. Mezi tyto základní složky patří tuky, které se nejčastěji vyskytují ve směsích s palmovým olejem.

Co je palmový olej?

Tento druh se získává z plodů palem týdně palačinek, které jsou v tropických zemích velmi běžné. Zpočátku je červená, kvůli vysoké koncentraci karotenoidů. Původní olej se vyznačuje vysokou saturací, která jej odlišuje

 • olivový
 • slunečnice
 • a kukuřičné oleje.

Během zpracování se však ztratí významná část užitečných stopových prvků. Používá se při výrobě mnoha potravinářských výrobků, protože jeho cena je jedenkrát a půlkrát nižší než u nejlevnějších analogů, přestože má zvláštní chuť a vůni.

Je dobře známo, že mateřské mléko obsahuje tuky, které se v kojenecké výživě obvykle nahrazují složitou směsí rostlinných olejů, jmenovitě:

 • sója
 • řepka
 • slunečnice
 • kokosový ořech
 • a samozřejmě dlaň.

Kupodivu, ale mezi obrovskou paletu rostlinných olejů může pouze tato jedna přírodní složka dodávat dětskou výživu kyselině palmitové.

Koneckonců, ještě nebylo možné vytvořit hodnotný analog mateřského mléka.

Možné důsledky pro tělo dítěte

Názory na vlastnosti palmového oleje ve směsích se liší. Vysoký cholesterol v něm tvoří nelichotivé recenze o této složce dětské výživy. Systematické používání ve stravě produktů s takovou složkou může vyvolat vzhled nadváhy.

Najednou byl proveden výzkumný cyklus, který ukázal, že absorpce vápníku organismy dětí, které jedly směsi s palmovým olejem, byly o 15–20% nižší než u kojenců krmených kojeneckou výživou bez výše uvedené složky..

Tento jev je spojen se škodlivým postranním umístěním kyseliny palmitové do molekuly palmového tuku. Tato pozice přispívá k snadnosti jeho separace působením enzymu, jako je lipáza.

Dále se taková volná kyselina palmitová kombinuje ve střevech dítěte s vápníkem a vytváří nerozpustné sloučeniny, které jsou vylučovány z těla dítěte, aniž by byly absorbovány..

Takže kojenecká výživa s palmovým olejem omezuje vstřebávání více tuku. A přítomnost vápenatých solí ve střevech dítěte může vést k problémům se zácpou. Problémy s absorpcí vápníku mohou navíc vést k minimalizaci hustoty kostí u dětí. Samozřejmě nikdo nepotřebuje takové důsledky používání směsí s touto nepříznivou složkou..

Hlavní výrobci a značky

Dnes je docela možné koupit dětskou výživu bez palmového oleje. Abychom zjistili, co bez této komponenty existuje, stačí pečlivě prozkoumat štítky produktů.

Informace o složkách produktu jsou často pravdivé. Kojenecká výživa postrádající takovou škodlivou složku je považována za prémii a nejčastěji také zahrnuje prebiotika a probiotika.

Jeho odstranění ze složení dětské výživy tedy přispívá k normalizaci stolice u dítěte a obohacení prebiotiky a probiotiky zajišťuje vývoj zdravé mikroflóry dětských střev a pomáhá při její ochraně na správné úrovni.

Upřednostňováním těchto směsí automaticky zbavíte dítě problému zácpy po krmení a koliky u novorozenců, jakož i častého plivání po krmení.

 • Výběrový proces značně komplikuje obrovský sortiment. Suché směsi bez palmového oleje se však neliší. Nejoblíbenější z nich jsou Similak a Nutrilon. Nezapomeňte však na: „Nanny“, „Heinz“ a „Cabrita“.
 • Jako kaseinová skupina patří mimo jiné Similak (USA) a Nanny (Nový Zéland). Jejich mínus lze nazvat sníženým obsahem bílkovin ve srovnání se složením mateřského mléka.
 • Složení přípravku „Similak“ zahrnuje takové oleje jako: sójový olej, slunečnice a kokos a palmový olej v kojenecké výživě chybí. Optimální rovnováha těchto složek umožňuje dobrou absorpci vápníku tělem dítěte..
 • Značka dětské výživy „Nanny“ zahrnuje kokos, řepku a slunečnice. Kromě toho se v něm používá kozí mléko - produkt známý pro svou hypoalergenní funkci.
 • Suché směsi "Haines", "Cabrita" a "Nutrilon" se vyznačují přítomností beta-palmitátu v jeho složení. Je třeba si uvědomit, že ze směsí neobsahujících dlaně se produkt s beta-palmitátem liší v modifikované struktuře, čehož je dosaženo uměle.

Pokud mluvíme o kvalitě produktu bez něj, rodiče na to nemají žádné nároky. Stěžují si hlavně na potíže s hledáním takové dětské výživy a na její vysokou cenu za oblohu.

Jak vybrat správnou směs a co hledat.

Zdraví však není kategorií, do které ukládají. A přesto je sortiment rozmanitý a v případě potřeby si můžete vybrat ten nejlepší produkt.

Články O Neplodnosti