Hlavní Výživa

Jak správně zastrčit novorozenou postýlku

Vypadalo by to jako jednoduchá otázka: jak vyrobit postýlku? Matrace, prostěradla atd. Mezitím by povlečení pro dětské postýlky mělo být zvláštní.

Každý ví, jak důležitý je spánek v životě novorozence..

Proto všichni rodiče dlouho před narozením dítěte pečlivě vyberou postýlku a matraci. Ale neméně důležitá věc - správně vyplnit postýlku.

Mistrovská třída: naučit se vyrábět postel novorozence

Mladé matky pochybují o všech otázkách týkajících se krmení a spánku: dělají všechno dobře? Vyzbrojeni jednoduchými informacemi, následujte je a po několika týdnech provedete všechny akce tak mistrovsky, jako byste to celý život dělali. Budete potřebovat: matraci, velkou olejovou utěrku, prostěradlo, plenku z flanelu nebo bavlny.

1.Vyberte matraci na základě kvalitativních charakteristik a podle doporučení pediatra. Nejoblíbenějšími možnostmi pro kojence jsou matrace z kokosových vláken, latexová pěna, stejně jako kombinace modelů.
2. Nikdo není v bezpečí před nočními překvapeními, takže matrace postýlky by měla být zakryta olejem. Mezi nimi se však doporučuje používat bavlněnou nebo flanelovou plenu, aby olejová utěrka neklouzala a nezačervenala, což by způsobovalo nepohodlí dítěte.
Položte list ze stejných materiálů na olejovou utěrku..
3. Třetí pravidlo se týká výběru polštářů. Až rok novorozené dítě nepotřebuje polštář: můžete použít plenku složenou v několika vrstvách. Ale pokud si stále chcete koupit polštář, výrobci nabízejí ortopedické modely, které zdůrazňují anatomické ohyby krku a páteře dítěte. Výjimkou jsou případy, kdy ortopedové předepisují polštář pro zvláštní ošetření.

Nejlepší materiály pro ložní prádlo

Ložní prádlo pro dětskou postýlku je třeba pečlivě vybrat. Preferovány by měly být přírodní materiály: bavlna, len, flanel. Takové spodní prádlo má několik výhod:

- je příjemná pro tělo a nezpůsobuje alergické reakce;

- přírodní materiály jsou snadno použitelné a snadno omyvatelné;

- má levnou cenu.

Několik tipů pro rodiče

- No, pokud je plachta na postýlce vybavena elastickou páskou: nedovolí jí sklouznout.
- Při nákupu ložního prádla zlikvidujte volánky, stužky, krajky na polštáři: způsobí to nepohodlí pro dítě.
- Postel pro dítě se obvykle kupuje s výkresy, proto se zeptejte prodejce, zda se barva během praní změní. Neváhejte požádat o certifikát kvality: konec konců se spodní prádlo kupuje na drobky.

Pokud budete postupovat podle doporučení našeho článku, bude pro vaše dítě zaručen zdravý a zdravý spánek..

Jak si vyrobit postýlku?

Postýlka je místo, kde malé dítě tráví spoustu času, a to nejen během spánku. Docela část rodičů používá postýlku se stranami, jako spolehlivé místo, kde můžete dítě v případě potřeby na chvíli opustit. V takové postýlce dítě hraje, učí se vstávat a snaží se chodit.

Při nákupu postýlky nezapomeňte na ložní prádlo. Měli byste začít s matrací - to by mělo zapadat do postýlky. Zvláštní pozornost by měla být věnována materiálu, ze kterého je matrace vyrobena. Ideálně by to měla být latexová pěna s otvory, které umožní cirkulaci vzduchu. Ne každé dítě může spát na kokosové matraci - může způsobit alergie.

Dětské povlečení je nejlépe vybráno z bavlny nebo kaliko. Zároveň by prádlo mělo být trvanlivé a odolné častému vystavování vysokým teplotám během praní. Nejpohodlnější variantou bude strečová plachta - elastický pás zabrání sklouznutí z matrace. Flanel pleny jsou také nutné pro dítě, je lepší koupit více z nich, protože plenky bude muset změnit docela často.

Poté, co je matrace zakryta plachtou, položte na ni lékařskou utěrku a přikryjte ji teplou plenkou.

Jako polštář lze použít plenu složenou několikrát nebo plochý polštář. Při nákupu polštáře buďte také opatrní a vyhýbejte se excesům a ozdobám, protože volány a kadeře budou rušit novorozence. Ortopedické polštáře se také nedoporučují pro kojence.

Nejlepší je přikrýt dítě lehkou teplou přikrývkou. Lze jej nahradit dětským spacákem. Nikdy nepoužívejte syntetickou přikrývku. Při vysoké teplotě v interiéru je lepší přikrýt dítě plachtou nebo v noci na tenkou košili.

Pokud chcete zdobit postýlku nárazníky nebo vrchlíkem, nezapomeňte, že shromažďují přebytečný prach a zachycují vzduch. V prvních měsících nemůžete zavřít boky a hlavu ochrannými zařízeními, protože novorozenci neodhodí a neotočí ve spánku.

Abyste správně položili postýlku pro dítě, musíte věnovat pozornost detailům, obecně to není obtížné. Hlavní věcí je, aby se v ní dítě cítilo pohodlně, pohodlně a bezpečně. V tomto případě bude spánek novorozence silný a vyrovnaný.

Jak vybavit postýlku pro novorozence

Novorozenec spí asi 16 hodin denně. Dá se říci, že toto je jeho hlavní činnost v prvních měsících jeho života. Jak zajistit, aby novorozená postel byla bezpečná, pohodlná pro dítě a pohodlná pro rodiče? Pojďme mluvit o pravidlech, jak uspořádat lůžko dítěte.

Jak si vyrobit postel pro novorozence

Při přemýšlení, jak si vyrobit postel pro novorozence, dodržujte hlavní pravidlo: pouze nezbytné a nic víc!

 • Na matraci položte dětskou olejovou utěrku s upevněním elastických pásků (nedoporučuje se používat nemocniční povlečení - je to chladné a nepohodlné i přes silné pleny).
 • Olejovou utěrku zakryjte silnou vrstvou přírodní tkaniny. Pro větší pohodlí můžete použít fólii pro postýlku s elastickými pásy, které ji neumožňují sbalit a posunout.
 • Pokud máte v úmyslu použít opakovaně použitelné plenky, položte další malou utěrku. Nicméně, někdy opakovaně použitelné plenky mohou unikat.
 • Novorozenec nepotřebuje polštář! Strach z příbuzných, že dítě bez polštáře je nepohodlné, vede k problémům s páteří. Pediatrové ji doporučují používat až po roce nebo dokonce po dvou letech.
 • Je lepší nepoužívat přikrývky - dítě se v nich může zmást a dusit.
 • Během dne, když dítě nespí, můžete chrastítka pověsit, ale pro spaní musíte toto všechno odstranit - hračka může na dítě spadnout a vyděsit ho, nebo se může sám zaplétat do provazu nebo elastické pásky.

Jak zajistit postýlku

Novorozené dítě je zcela bezmocné a úkolem rodičů je přemýšlet o všem do nejmenších detailů, aby postýlka splňovala všechny bezpečnostní požadavky.

 • Je lepší umístit postýlku pro novorozence do stejné místnosti, kde rodiče spí - to pomůže sledovat dítě a být klidnější.
 • Barva postýlky by měla být neutrální (měkká), aby nedošlo k unavení dítěte.
 • Pokud plánujete umístit postýlku blízko svého (rodiče), ujistěte se, že při odstraňování jedné strany zbytek nebude korodovat. Pro větší sílu můžete přišroubovat další prkno.
 • Pro bezpečný spánek nedávejte nic nadbytečnému vašemu dítěti, včetně měkkých hraček (sbírejte prach a může způsobit uškrcení), plenek, obalů s dětskou kosmetikou.
 • Než se ohlédnete zpět, všimnete si, že dítě zapíná žaludek. V tuto chvíli může zasáhnout hlavu na mříže - pak měkké strany nebudou zasahovat. Jakmile se však dítě začne sebevědomě pohybovat, odstraňte je - další sběrače prachu jsou zbytečné. Ze stejného důvodu také nestojí za to utrácet peníze za baldachýn za postýlku. Je pravda, že lehký baldachýn může být důležitý pro spaní v přírodě jako ochrana před hmyzem, například v venkovském domě, když je možné spát v postýlce na ulici.
 • Spodní část postýlky pro prvních pár měsíců může být umístěna na nejvyšší úrovni, ale jakmile se dítě začne pokoušet převrátit, okamžitě upravte spodní část na nižší úroveň. Než se dítě začne zvedat, musí být spodní část snížena ještě níže. Pokud jsou úrovně pro matku nepříjemné (výška není „ani tady, ani tady“), může požádat otce, aby vyvrtal další otvory a dno nastavil do vhodné výšky..

V postýlce by neměly být žádné volné visící lana - hrozí to udušení.

Vybavení lůžka pro novorozence je jednou z nejpříjemnějších aktivit pro nové rodiče. Prostě to udělejte s láskou a naše tipy a rodičovská intuice vám pomohou zorganizovat pohodlné místo pro spaní pro novorozence.

Co potřebujete v postýlce pro novorozence

Narození dítěte je důležitou událostí v životě každé rodiny. Po propuštění z nemocnice má matka mnoho otázek týkajících se péče a spánku dítěte: zda novorozenci mají spát v dětských postýlkách nebo s matkou v posteli, proč v některých případech není možné vložit hračky do kolébky, když by měla být vyloučena přítomnost stran. Dobré místo ke spánku je klíčem ke zdravé páteři, proto byste měli předem myslet na kvalitní lůžko vhodné velikosti.

Dětská postýlka a dítě v kokonu

Místo pro spaní dítěte

Co musíte koupit v postýlce pro novorozence v první řadě, kolik to bude stát, což je zahrnuto v úplném seznamu - úplně první otázky budoucích rodičů zpět, když se dozvěděli pouze o nadcházejícím dodatku. Někdo vůbec nepřemýšlí o místě na spaní, protože věděl, že dítě bude v prvních měsících tiše ležet v kočárku nebo v náručí matky, zatímco jiní vyberou atribut kvality s nadšením a úzkostí..

Ihned po narození dítě spí asi dvacet hodin denně. Aby harmonický vývoj probíhal, měl by být uspořádán plný spánek. Průmysl prodávající všechny potřebné věci pro děti je dnes velmi rozvinutý. Může nabídnout velký výběr dětských postýlek, dětských postýlek, ortopedických matrací, teplých na zimu nebo lehkých tenkých přikrývek pro dětské, flanelové nebo bavlněné pleny, speciální válečky, které by měly být umístěny drobky pod záda. Klíčovým kritériem při výběru správného produktu je bezpečnost dítěte v postýlce.

Důležité! Zakoupením určitého příslušenství je pravděpodobné, že si koupíte něco, co bylo po dlouhou dobu nečinné. Pediatrický pediatr a kandidát lékařských věd, Yevgeny Komarovsky ujišťuje, že otázkou je, zda dítě potřebuje polštář v postýlce, odpověď je jednoznačná: do dvou let se to nehodí. Tento atribut podle lékaře nelze koupit, aby se zabránilo smutným důsledkům.

Nový nábytek je nutné zakoupit nejméně 2 týdny před dodáním. Specifická vůně za 14 dní bude mít čas na počasí a nezpůsobí nepohodlí ani matce ani dítěti. Je důležité, aby postel byla vyrobena ze zcela přírodních surovin, produkt musí mít osvědčení o kvalitě. Přítomnost ostrých rohů na konstrukci je známkou nekvalitního zboží, které byste si neměli koupit.

Co hledat při výběru postele:

 • rám;
 • základna postýlky a její vzhled;
 • složení matrace;
 • z čeho jsou strany vyrobeny, přikrývky;
 • ložní materiál.

Druhy betlémů

Správná volba velikosti postýlky a její umístění v místnosti je pro rodiče odpovědným a důležitým úkolem. Měl by být mimo přímé sluneční světlo a průvan, ne v blízkosti topných zařízení. Standardy pro délku a šířku postýlky moderních modelů jsou 60 * 120 (pro první dva roky) a 70 * 140 (do školního věku).

Postýlka „Promteks“ se stojanovou základnou

Základem je:

 • Masivní - ploché dno z překližky, MDF fólie;
 • Rošty nebo rošty - rám, na kterém jsou upevněny řady ohýbaných lepených dřevěných prken. Tento typ nadace je výhodnější, protože pomáhá správně rozložit hmotnost a vytvořit zdravé držení těla pro dítě.

Korálky

Strany jsou nezbytnou součástí postýlky pro dítě. Ochrana spací zóny může být:

Kolejnice jsou namontovány na příčných příčných nosnících a pevné - pokrývají jednu stranu jako celek. Nejoblíbenější stojanové konstrukce dnes jsou ty, které pomáhají chránit dítě před pádem a studují svět kolem něj. Cirkulace vzduchu je lepší u stran stojanu.

Pravidla pro výběr postýlky s bočnicemi z regálů:

 • mezi tyčemi vzdálenost 5-6 cm, už ne;
 • od okraje strany k lůžku - ne méně než 45 cm.

Korálky, bavlněné obložení

Boky jsou vyrobeny ze dřeva, plastu, kovu, nejoblíbenějších zaoblených tyčí.

Zajímavý. K ochraně dítěte před modřinami, jeho nohy a kliky nespadají mezi kolejnice, používají se speciální měkké polštářky - boční polštáře.

Jsou vyrobeny z:

Tyto podložky jsou připevněny ke kolejnicím pomocí pásek. Silikonové druhy se oblékají na okrajích stran a chrání dítě před poraněním ústní dutiny, když se začne žvýkat všude kolem.

Existují názory, že by na stranách neměly být další překryvy, jsou kontraindikované. Většina pediatrů také negativně odpovídá na otázku, zda je možné a nutné, aby dítě spalo na polštáři - to může mít negativní důsledky pro jeho zdraví..

Dodatečné informace. Ve vzácných případech právě v důsledku přítomnosti těchto doplňků došlo k náhlému zastavení dýchání, když dítě, které ucpalo nos do polštáře nebo do boku, dusilo. Vzhledem k tomu, že se dítě začne otáčet pouze za 3 až 4 měsíce, někteří pediatrové doporučují vyloučit přítomnost těchto atributů v kolébce.

Některé modely postýlek vám umožňují odstranit jednu stranu postele. V takovém případě můžete postýlku přesunout do postele rodičů. To usnadňuje proces nočního krmení a umožňuje matce klidněji spát..

Stavebnice

Sada betlémů obsahuje:

 • prádlo;
 • přikrývky a polštáře;
 • boční překryvy;
 • ložní souprava.

V posteli se stranami

Pro novorozence bude stačit mít dvě sady vysoce kvalitní přírodní podestýlky, navíc si můžete zakoupit několik prostěradel, protože se rychle zašpiní nebo zaviní.

Prádlo je vyrobeno z bavlny, mělo by mít příjemnou, ne příliš jasnou barvu, neměly by být žádné volánky, kravaty a očka, aby se drobky nezapletly do malých detailů. Je důležité, aby textilie po praní nezmizla.

Co by mělo být v kolébce

Seznam potřebných atributů betlémů:

 • Matrace z kvalitních surovin;
 • Přírodní ložní prádlo;
 • Zimní a letní přikrývky pro novorozence. V létě můžete dítě přikrýt prostěradlem nebo plenkou a na zimu si můžete koupit hustou vlněnou přikrývku.
 • Překryvné strany;
 • Je pro dítě nutný polštář? Každý rodič odpoví nezávisle. Je přípustné vzít anatomický nebo šikmý polštář.

Deka

Přikrývka pro novorozence se vybírá v závislosti na teplotě v místnosti. Budou potřebovat několik.

Poznámka! Je důležité, aby se drobky nepřehřívaly, takže byste měli věnovat pozornost spánku dítěte. Pokud dítě pevně zabalíte, bude neklidně spát, být rozmarný.

Dětské přikrývky pro novorozence se dělí na:

 • teplé - pro chladné období,
 • světlo na léto.

Při teplotách nad 24 stupňů je dítě pokryto běžnou plenkou, až 21 stupňů - s lehkou, přikrývkou na kolo, v 18 - s tvídou, silnou.

Důležité! Dítě může být alergické na vlnu, je-li přikrývka vyrobena ze sinteponu.

Velikost přikrývky pro novorozence závisí na ložním prádle. Přikrývky pro děti přicházejí od 90 x 90 cm do 120 * 120 cm.

Dětská přikrývka Bon Bon

Musím si koupit novinu pro novorozence, pokud již existuje obálka? V prvních týdnech bude takový kokon velmi vhodný, následně bude nutné zakoupit přikrývku.

Matrace

Matrace obvykle nejsou součástí dodávky koček, takže rodiče si musí vybrat tuto ložní prádlo.

Jaké jsou typy:

 • bez pružin;
 • s nezávislou pružinovou jednotkou;
 • ortopedické;
 • s pružinami - Bonnel.

Ortopedické matrace pro děti

Pro drobky je lepší zvolit pružinové pohledy, kde je blok s výplní zabalen ve zvláštním případě. Jako výplň si můžete vybrat:

 • přírodní nebo umělý latex;
 • kokosové kokosové vlákno;
 • Mořská řasa;
 • velbloudí vlasy;
 • syntetická výplň.

Matrace musí být pevná, aby nedocházelo k poškození páteře dítěte.

Polštář

Evgeny Komarovsky věnuje zvláštní pozornost otázce, zda novorozenec potřebuje polštář v postýlce. Bez tohoto příslušenství nemohou dospělí spát a v nepřítomnosti si stěžují na bolesti hlavy. Až do dvou let dítě nebude tento atribut vůbec potřebovat..

Správný tvar polštáře pro dítě

Budoucí rodiče dlouho přemýšlejí, jaký polštář by měl být v postýlce novorozence, a když se dozví, že ho nemusí kupovat, jsou emočně zmateni, tvrdí, že dítě nebude dost spát, začne v noci plakat, nikomu nebude odpočívat. Toto je hluboká chyba..

Před odpovědí na otázku, zda novorozenec může spát na polštáři, je třeba prozkoumat nebezpečí jeho přítomnosti:

 • pravděpodobnost syndromu náhlé kojenecké smrti je vysoká;
 • v době převratů může dítě blokovat nosní průchody ve snu, když je pohřbeno v polštáři;
 • mohou být poškozeny krční páteře;
 • výplň polštářů způsobí alergickou fatální reakci.

Musíte pochopit, že tělo dítěte má jinou strukturu než tělo dospělého. Hlava dítěte je větší než tělo v oblasti, takže by během spánku měly být ve stejné rovině.

Poznámka! Bude novorozenec potřebovat polštář a stojí za to ho koupit? V případě, že byla nalezena drobenka u dítěte, hypertonicita, má hojnou regurgitaci, je třeba toto příslušenství zakoupit po konzultaci s pediatrem. V této situaci však hovoříme o ortopedických speciálních produktech.

Základní příslušenství

Co ještě musíte koupit:

 • mobilní a hračky - přívěsky - s nimi se dítě naučí uchopit kliky za předměty, rozvíjet tak hmatové pocity;

Mobilní a hračky v postýlce

 • kapsy organizátora, aby bylo vše po ruce ve správný čas;
 • vrchlík vytvoří pohodlí a odstraní jasné denní světlo;
 • olejová utěrka na matraci, která zadržuje teplo, absorbuje tekutinu během úniku;
 • váleček a vyhřívací podložka;
 • hnízdo - v případě potřeby je pro některé děti snazší spát v takovém lůžku.

Co koupit v postýlce je individuální otázka. Dětská postýlka je nezbytným doplňkem, v případě potřeby lze vždy zakoupit další díly..

Jak vybavit lůžko pro novorozence?

Matrace a potah matrace pro dítě

Při výběru matrace je důležité především věnovat pozornost jejímu vyplnění.

Upřednostňovány by měly být přírodní matrace, ale neměly by se vyhýbat syntetickým substrátům, z nichž mnohé jsou pro novorozence naprosto bezpečné..

Matrace pro novorozence musí mít vysokou tuhost, což je způsobeno anatomickou strukturou muskuloskeletálního systému dítěte. Vertebrální sloupec dětí do jednoho roku je naprosto plochý, bez přirozených ohybů, proto potřebuje spolehlivou podporu.

Matrace by měla odpovídat velikosti postýlky nebo být o 1-2 cm menší. Tento prostor může být užitečný pro prostěradla, pleny, boky. Chcete-li chránit matraci před navlhčením, měli byste si koupit speciální potah matrace, který neumožňuje vlhkost, ale umožňuje vzduch (který jej odlišuje od olejových utěr).

V prvních několika měsících má dítě malou kontrolu nad svým tělem, je pro něj obtížné zbavit se tkání, které mu zakrýval obličej, a zabránit tak bezplatnému dýchání. Proto by strany postýlky neměly být zavěšeny plenkami a polštáře a měkké hračky by neměly být umístěny v rozích postýlky - nechte prostor postýlky zůstat prázdný a vytvořte prostor pro pohyby malé osoby. Kromě toho jsou všechny tyto roztomilé malé věci navíc sběrači prachu, které mohou vyvolat alergické reakce v křehkém organismu.

Anti-regurgitační postýlka

Házení mléka ze žaludku do úst dítěte je přirozený proces a tekutý obsah se může uvolňovat spolu s polykaným vzduchem. Aby se zabránilo tomuto procesu, lůžko pro novorozence by mělo být mírně zvýšeno ze strany hlavy o 25 stupňů. Některé modely postýlek jsou vybaveny speciálním zvedacím mechanismem. Pokud chybí, je třeba pod matraci položit přikrývku, ručník, tenký polštář atd. Vysoce kvalitní tvrdá matrace se nebude ohýbat od takového substrátu, zachovává si svůj tvar a udržuje dané zaujatost.

Potřebuje novorozenec polštář?

Kotviště pro novorozence by mělo vyloučit přítomnost polštáře. Až do věku jednoho a půl roku dítě nepotřebuje polštář, páteř musí zůstat na naprosto rovném a pevném povrchu. Při brzkém kojeneckém návratu může polštář vyvolat problémy pouze s páteří a také způsobit udušení dítěte v případě, že hlava otočí dolů.

Odborníci nemají jednoznačný názor na používání anatomických polštářů pro děti, proto při vybavení postýlky pro novorozence takovým polštářem bude vhodné konzultovat pediatra.

Přikrývka pro dítě

Pro dítě je třeba zakoupit dvě přikrývky: tenké a teplé. Když se dítě narodí v zimě, měli byste si vybrat teplou přikrývku malé velikosti a tenčí větší, protože v létě bude dítě výrazně růst. Pro děti narozené v létě by se mělo všechno dělat opačně.

Pro postýlku novorozence může být tenká přikrývka jakýmsi přehozem vyrobeným z přírodních nebo umělých tkanin. Bude to řešení v teplé sezóně i mimo ni. Při výběru teplé přikrývky byste měli pamatovat na to, že dítě musí poskytovat teplo, ale bez přehřátí, což je pro dítě mnohem nebezpečnější ve srovnání s podchlazením. Překvapivě, přikrývky s umělými výplněmi se s tímto úkolem nejlépe vyrovnají. Kromě toho jsou ve srovnání s přírodními protějšky hypoalergenní a lépe větrané..

Lůžkoviny pro děti

Soupravy pro dětské postýlky zahrnují povlečení, povlak na polštář a povlečení. Existuje několik takových sad, které musíte koupit, a kromě nich musíte koupit 4-5 listů bavlněných tkanin navíc, protože se budou muset měnit nejčastěji. Někdy v sadách zahrnují zvláštní strany v postýlce pro novorozence, což je samozřejmě plus. Boky chrání dětskou postýlku před průvanem a během dne vytvoří nezbytný částečný stín.

Pro ložní prádlo by měly být vybírány pouze přírodní materiály (nejlépe bavlna), měly by být příjemné na dotek a měkké, aby nezpůsobovaly podráždění pokožky dítěte.

Co potřebujete v postýlce pro novorozence: potřebné věci a další doplňky

Každý novorozenec potřebuje především lásku a péči o rodiče. Velký význam má ale také pohodlí a bezpečnost místa, kde drobky tráví většinu času. Takovým místem je postýlka, jejíž kompetentní uspořádání je pro rodiče důležitým úkolem.

Shromažďujeme vše, co potřebujete, do postýlky pro novorozence

Po zakoupení postýlky nezapomeňte do ní vložit vše, co může novorozenec potřebovat. Při výběru potřebných atributů a doplňkového příslušenství pro postýlku se nejprve musíte řídit estetickými hledisky a kritérii, jako je kvalita a bezpečnost zboží..

Atributy, bez kterých se neobejdete

Existují atributy, bez nichž je nemožné plně vybavit postýlku pro novorozence:

 • matrace. Chcete-li vybrat nejlepší možnost pro své dítě, věnujte pozornost těmto vlastnostem produktu:
  • velikosti. Parametry matrace se musí shodovat s velikostí dna postýlky podél vnitřního obvodu. Standardní postýlky jsou 120 × 60 cm, 125 × 65 cm, 140 × 70 cm. V obchodech lze snadno najít matraci pro standardní postýlku. Pokud je postel vlastní velikosti, je výběr produktů malý. Existuje však mnoho podniků, které vyrábějí matrace na míru pro jednotlivé parametry. Správná velikost matrace závisí nejen na pohodlí spánku dítěte, ale také na bezpečnosti dítěte. Například, je-li matrace malá, existuje nebezpečí, že se končetiny dítěte přitisknou mezi okraj produktu a stěny postýlky;
  • tuhost. Nejlepší volbou pro novorozence je tvrdá ortopedická matrace. U novorozence je páteř zcela rovná. Fyziologické ohyby páteře se u dětí formují pouze dva roky. Pevná matrace díky zvýšené pružnosti bude schopna podepřít tělo dítěte ve správné (rovnoměrné) poloze;
  • konstrukce. Matrace pro novorozence jsou pružiny a pružiny. Nejlepší možností jsou pružinové modely, které se „neohýbají“ a deformují. Z jarních modelů je přijatelnou volbou matrace s nezávislou jednotkou;

  Při výběru matrace v postýlce pro novorozence dávejte přednost modelům bez pružin

  Pro zavěšení novorozence jsou vhodné čtvercové modely přikrývek

  Odborníci doporučují vybírat slabé světelné odstíny pro novorozence, které budou mít uklidňující účinek na dítě

  V seznamu potřebných atributů pro postýlku není žádný polštář, a to není chyba. Nejlepší možností je, když hlava a trup ležícího novorozence jsou na stejné úrovni. Po krmení je povoleno zvednout hlavu dítěte tak, aby nedrhlo mléko. Pro tyto účely můžete použít tyto produkty:

  • běžná plenka složená v několika vrstvách;
  • šikmý polštář - výrobek, ve kterém je horní část zvednuta v úhlu nejvýše 30 stupňů k vodorovné ploše. Polštář je umístěn přímo pod prostěradlem..

  Pod plachtu je umístěn šikmý polštář pro novorozence

  Další příslušenství v postýlce

  Mezi další zařízení pro postýlku novorozence patří:

  • boky - ploché „podložky“ různých tvarů, velikostí a barev, které jsou připevněny ke kolejnicím postýlky pomocí stuh. Boky by měly mít potahy vyrobené z přírodních tkanin a hypoalergenní plnivo. U novorozenců byste měli zvolit strany, které pokrývají pouze polovinu výšky zdi betlémů. Dítě tak bude moci pozorovat, co se děje kolem jeho postýlky. Když se dítě učí sedět a vstávat, budou pro něj zapotřebí vyšší strany. Příruby mají takové užitečné vlastnosti:
   • zajistit bezpečnost dítěte. Boky například nedovolí dítěti, aby si přitisklo nohy mezi tyče postýlky;
   • vytvořit pro dítě útulnou atmosféru, protože dítě před narozením, které je v lůně, je zvyklé na omezený prostor. Korálky tvoří jakýsi uzavřený „hnízdo“ v postýlce;
   • tlumit umělé a sluneční světlo, čímž zajišťuje dítěti klidný spánek;
   • chránit dítě před průvanem;
   • Rozvíjejte vizuální funkci dítěte. Po stranách jsou obvykle světlé obrázky, které přitahují pozornost dětí;

   Pediatrové nedoporučují zavěšení celého obvodu postýlky postranními stěnami, což zabraňuje pohybu vzduchu

   Vrchlík chrání postýlku před prachem a také tlumí jasné světlo v místnosti

   Chrastítka korálky budou rozvíjet vizi a pozornost dítěte

   Mobilní se světelným osvětlením - originální a užitečné příslušenství v postýlce

   Rovněž stojí za zvážení tyto tipy:

   • Pokud je postel tam, kde je málo čerstvého vzduchu, je lepší místo nárazníku použít nárazník.
   • Chrastítka a mobily by měly být odloženy do druhého měsíce života.

   Doporučení odborníků

   Matrace je hustá a rovnoměrná - tělesná hmotnost dítěte by neměla vést k jeho ohýbání. Až dva roky žádné polštáře. Po dvou letech je polštář docela možný.

   Dr. Komarovsky

   http://articles.komarovskiy.net/10-pravil-zdorovogo-detskogo-sna.html

   Ortopedická matrace podporuje páteř a opakuje její přirozené ohyby. Novorozené děti však takové ohyby nemají: vyvíjejí se za 2-3 roky a až do tohoto věku je záda dítěte zcela rovná, takže děti od narození do dvou let potřebují tvrdou ortopedickou matraci, která zajistí rovnoměrnou polohu páteře a volné dýchání..

   Dětská lékařka Lyudmila Sokolova

   http://blog.dochkisinochki.ru/articles/kak-vybrat-detskij-matras/

   Video: Doporučení Dr. Komarovského pro výběr dětské matrace

   Hodnocení rodičů

   Vrchlík má také výhody. Je vhodné zakrýt se před očima - ne každý má prostorné apartmány se samostatnou školkou a stává se, že přichází potřebná osoba. Někdy zbytečné pohyby v místnosti mohou probudit obyčejně neobydlené dítě. Přístřešek je skryje. Je také vhodné zakrýt postýlku při otevřeném okně. Konec konců není vždy možné jít ven nebo přemístit dítě do jiné místnosti. V našem pokoji máme balkon - v létě jsme jej otevřeli a chránili postel baldachýnem. Rozumně, samozřejmě. A na úkor prachu - u nás to bylo velmi snadno odstranitelné a často umyté.

   Kozuryonok

   https://www.stranamam.ru/post/1321045/

   Několik měsíců před výskytem drobků jsem běžel kolem mnoha obchodů a hledal ložní prádlo. Po dvou týdnech běhu jsem si konečně vybral a koupil jsem spodní prádlo od značky Fidget. S kvalitou produktů jsem docela spokojen. Barva produktu je bledě růžová, jsou zde kresby nějakých kreslených hrdinů. Tkanina sama o sobě po praní nesedí, nezmizí, je velmi pohodlné použití a příjemná na dotek.

   Svetlana

   https://izvolokna.com/domashnii/detskaya/postelnoe-bele/v-krovatku-dlya-novorozhdennih.html#i-5

   Pro dítě beru postel z bavlny. Mám rád měkké barvy, lepší klid. Ne všechny soupravy vydrží mnoho praní. Vybrali si pro sebe nejlepší volbu, postel feretti. Skvělá kvalita.

   Irina

   https://www.colady.ru/postelnoe-bele-dlya-detej-kakoe-luchshe.html

   Dlouho jsme se nemohli rozhodnout, kterou matraci koupit, usadili jsme se na kokosu. Sonny má rád, klidně spí. V zásadě jsme spokojeni. Matrace neabsorbovala vlhkost a nepříjemné pachy, dobře udržuje tvar.

   Svetlana

   https://matrasec.ru/otzyvy-o-matrasax-dlya-novorozhdennyx/

   Správné vybavení postýlky pro novorozence ovlivňuje pohodlí, kvalitu spánku a zdraví dítěte. Konzultace s odborníkem nebo seznámení s užitečnými informacemi na internetu vám pomohou vybrat to správné příslušenství pro vaši postýlku..

   Co si vybrat olejovou utěrku v postýlce pro novorozence

   Jakákoli dětská matrace potřebuje ochranu, pak to bude trvat dlouho. Často se vyskytují situace, kdy se jeho povrch může namočit nebo zašpinit: novorozenec může popsat nebo prasknout, tekutiny z lahví se mohou spontánně rozlit. Někdy mohou nastat nepříjemné situace, když nemocné dítě zvrací. Olejová utěrka pro dítě může matraci chránit před navlhnutím, znečištěním a absorbováním nepříjemných pachů..

   Potřebujete ochranu postýlky?

   Ropný hadřík není pozůstatkem minulosti. I přes možnost koupit si plenky a neustále je ukládat na kojence před spaním, mnoho rodičů z různých důvodů dalo své děti bez nich, zejména při nočním spánku. Důvody mohou být finanční (k úspoře drahých plenek), fyziologické (dítě má podráždění genitálií a nošení plenky způsobuje znatelné nepohodlí) a pedagogické (rodiče plynule odstavují dítě z plenek).

   Často se stává, že upevňovací prostředky plen nejsou dostatečně pevně připevněny, odpojí se nebo se dítě rozepne. V tomto případě mohou tělové tekutiny unikat z pod pleny přímo na drahou matraci. Někdy, pokud dítě hodně pije, může plenka během noci přetéct.

   Aby se chránila matrace před navlhčením, byly na ni již dlouho položeny olejové utěrky. Kromě toho budou tato ochranná zařízení užitečná nejen v postýlce:

   • můžete položit olejovou utěrku pod dítětem, zatímco se koupe na posteli ve vzduchu nebo když mu dáte masáž;
   • na dětské klinice vyžaduje lékař vyšetření svlečeného novorozence;
   • na večírku možná budete muset vyměnit dítě a vyměnit si plenku;
   • mnoho matek vkládá do kočárku pro kojence nepromokavé výrobky, což je zvláště výhodné v létě, protože tělo dítěte bude mít možnost „dýchat“.

   Jak chránit matraci?

   Pokud by mladí rodiče mohli před dvaceti lety zachránit dětskou matraci pouze pomocí oranžového hadříku prodávaného v lékárnách, nyní je výběr nepromokavých a savých produktů poměrně široký. Můžete použít jednorázové plenky, které úspěšně absorbují tekutiny nebo kupují froté modely s vodotěsnou spodní vrstvou. Pokud se obáváte, že by vaše dítě mohlo podle činnosti srazit olejovou utěrku, pak si můžete koupit opci na elastickou pásku.

   Plenky na jedno použití

   Plenky na jedno použití slouží jako olejové utěrky, které chrání matraci pod dítětem před navlhnutím a absorpcí kapaliny. Mnoho matek dalo svá bábátka nahá na takové plenky během dne, dávaly svá těla příležitost ztvrdnout a genitálie odpočívat od plenky. Někteří rodiče položili takové plenky na matraci postýlky a přikryli je plachtou nahoře.

   K dispozici jsou 2 velikosti jednorázových plenek - 60 × 50 cm a 60 × 120 cm. Taková oblast absorpčního materiálu vám umožňuje buď je dát pod dětský zadek nebo úplně zakrýt postel.

   Protože náklady na jednorázové pleny jsou poměrně vysoké, ne každá rodina si může dovolit jejich každodenní použití. Kromě toho tyto produkty neunikají vzduchem, což může způsobit vyrážku z plenek na jemné kůži dítěte. Proto mnoho rodičů dává přednost použití olejových utěrek, které lze otřít, prát a znovu použít k ochraně matrace postýlky..

   Lékařské utěrky

   Každý si pamatuje husté a nepříjemně vonící olejové utěrky. Stále se prodávají v lékárnách, jsou poměrně levné, snadno se čistí a rychle schnou. Mnoho rodičů však tento produkt odmítá z několika důvodů:

   • chladný povrch tohoto produktu nutí mnoho matek, aby jej zakryly flanelovými plenkami nahoře, aby se novorozenec nepohodlil. Když se dítě otočí nebo pohne, tato vícevrstvá struktura vystoupí, materiály se přemístí a matka musí pokaždé zlomit postel;
   • protože tento zdravotnický prostředek neabsorbuje vlhkost, tekutiny se šíří po celém jeho povrchu a navlhčují prostěradla a oblečení novorozence;
   • tato olejová utěrka nepropustí vzduch a může způsobit vyrážku v plenkách u dítěte a přehřátí;
   • hladký povrch se posune na matraci a budete muset přemýšlet o tom, jak ji upevnit na dětskou matraci;
   • nepříjemný zápach nemusí mít rád dítě.

   Prošívané výrobky

   Relativně nedávno se objevil na trhu pro dětské výrobky, prošívané ubrusy okamžitě získaly zasloužené uznání od svých rodičů. Když se suší, nemačkají se a nedeformují se a jejich čištění je poměrně snadné a spočívá v otření povrchu mýdlovou houbou a následném opláchnutí. Zaoblené hrany produktu jsou bezpečné a nepoškozují dítě. Výplň položená mezi vrstvy vodotěsného materiálu zajistí novorozence měkkost a pohodlí..

   Velikost prošívaných ubrusů je relativně malá (asi 75 až 50) a tvary se liší. Mezi různými modely si můžete snadno vybrat ten, který vám bude funkčně vyhovovat, a díky jasným obrázkům a barvám zaujme novorozence. Je vhodné brát tyto výrobky s sebou všude: do přírody, na návštěvu nebo u lékaře a také na ležení v kočárku.

   Oboustranné utěrky

   Vodotěsné oboustranné utěrky vypadají jako prostěradla. Jedna ze stran takových výrobků sestává z bavlny nebo froté materiálu, který je nejen příjemný pro tělo dítěte, ale také absorbuje tekutinu a brání jejímu velkému rozšíření. Tyto tkáně propouštějí vzduch, což eliminuje vyrážky nebo přehřívání pleny v horkých obdobích. Příjemný přírodní povrch těchto ochranných produktů vám umožní nezakrýt postel dalšími prostěradly, což výrazně sníží množství prádla určeného k praní a žehlení..

   Druhá strana těchto výrobků je vyrobena z polyuretanu, který spolehlivě chrání matraci před navlhnutím a znečištěním, aniž by prošla tekutinou..

   Mokré a obarvené oboustranné utěrky lze prát v automatickém stroji, což je velmi výhodné a výrazně šetří čas již zaneprázdněné mladé matky. Ale protože takové výrobky suší poměrně dlouhou dobu, nebude pro vás stačit jeden dvouvrstvý list a budete si je muset koupit více - asi 3-4 kusy.

   Tkanina na elastickém pásku

   Vzhledem k tomu, že obvyklé modely olejových ubrusů se mohou během pohybů dítěte zabloudit a způsobit mu nepohodlí s jeho záhyby, mnoho matek stále musí přikrývky přikrývat a zastrčit je pod matraci. Jedná se o velmi zdlouhavý proces a navíc často poranění rukou na mříži po stranách postýlky.

   Matky proto rychle ocenily pohodlí gumových pásků, které matraci pevně a bez záhybů ovinují, nezmačkávají se a nezasahují kvůli pohybu novorozence..

   Froté povrch rovnoměrně absorbuje kapalinu a polyuretanová vrstva jej neprochází na matraci, chrání ji před vlhkostí a skvrnami. Široká škála takových produktů vám umožňuje vybrat si model, který je ideální pro vaši postýlku.

   Takové utěrky lze také prát v automatickém stroji, a protože jsou suché po dlouhou dobu, měli byste mít na skladě několik produktů, aby vaše dítě vždy spalo v suchu.

   Prošívané potahy na matrace

   Někteří výrobci matrací vyrábějí speciální prvky povlečení určené k ochraně postele novorozence před navlhnutím a znečištěním. Potah matrace je potah na elastickém pásku, tkaný z nepromokavého materiálu. Oblékání je velmi pohodlné, matraci pevně sedí a neposune se.

   Další řada potahů na matrace vypadá jako normální palanda, ale s vodotěsnými vlastnostmi. Nemusíte zvedat matraci, poranit ruce na mřížce po stranách postýlky - jen odstraňte předmět a odneste ho k mytí.

   Oba tyto typy potahů matrací jsou prošívané vrstvy nepromokavé prodyšné textilie s uvnitř uvnitř přírodní výplň, díky níž je dětská postel měkká. Díky jejich materiálům neklouzají takové ropné utěrky a nekropou, což znamená, že vaše dítě nebude kvůli nepříjemným pocitům a zvukům rozmarné. Tkanina ošetřená speciální směsí je odolná vůči zabarvení a také neumožňuje tekutině proniknout do matrací..

   Některé produkty lze prát nejen v automatickém pračce, ale i za přítomnosti silně obtížně odstranitelných nečistot vařit.

   Jak položit postýlku a kočárku?

   HTML kód:
   Fórum BB kód:

   Jak to bude vypadat?

   Zajímá mě, jak si udělat postel. Mám na mysli matraci, postel, přikrývku a polštář. Strany a vrchlík. Neznám polštář, jen si nasaďte plenku? A tak se ukáže matrace, prostěradlo a co? a jak položit dítě tak, aby nezakrývalo to samé - v květnu bude malé a horké? Řekni mi prosím. Přečtěte si úplně
   +18 Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatovat v komentářích a mnohem více! ') "> Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatujte v komentářích a mnohem více!')">> Tanyushka-hochushka18. 4. 2012421138 komentářů
   Všechny recepty
   Recepty z Povarenok.ruVšechny recepty
   Tvarohové sušenky "Mušle".
   Já, jako velký milovník tvarohu, vám s pečivem.
   Více informací "
   Snickers Cake
   Chci věnovat tento dort krásné, laskavé a pozorný.
   Více informací "
   Koláče se zelím "Doutníky".
   Úžasné koláče vyrobené z tenkého, křupavého těsta,
   Více informací "
   Stejný Satsebeli
   Myslím, že to je jedna z nejjasnějších vzpomínek, které jsi přinesl.
   Více informací "

   Komentáře

   to je jasné, ale pokud v plence, pak nemůžete dát klienta?

   Na matraci v posteli položte tenkou olejovou utěrku, takže pokud je popsána bez plen, matrace by neměla být sušena, nahoře je plenka nebo prostěradla. Dále připevněte boky, nainstalujte vrchlík, pokud jej potřebujete. Do postele si nemůžete dát ani polštář, ani polštář, o kterém můžete rozhodnout vy. Nyní jsou na prodej speciální polštáře pro novorozence, jsou vyráběny ve tvaru motýla a uprostřed je pod hlavou vybrání. V závislosti na teplotě v domě a na ulici ji můžete přikrýt plenkou nebo přikrývkou, nebo tenkou přikrývkou (letní přikrývku jsem si koupil jako pletenou přikrývku, všechno se děje v síti) nebo přikrývkou z fleece - ať už máte cokoli nebo běžné přikrývka - opět ze zásoby, kterou máte. Stále, kolem přikrývky. Koupil jsem spací pytel x, velmi pohodlný, s úchyty, na knoflících, oba jsou izolovaní a tencí (na fotografii je to reprezentativní, protože ještě před žehlením).

   V kočárku se prodávají speciální sady a matrace pro měkkost. A polštáře. A přikrývka - speciálně v kočárku, je malá.

   Na matraci v posteli položte tenkou olejovou utěrku, takže pokud je popsána bez plen, matrace by neměla být sušena, nahoře je plenka nebo prostěradla. Dále připevněte boky, nainstalujte vrchlík, pokud jej potřebujete. Do postele si nemůžete dát ani polštář, ani polštář, o kterém můžete rozhodnout vy. Nyní jsou na prodej speciální polštáře pro novorozence, jsou vyráběny ve tvaru motýla a uprostřed je pod hlavou vybrání. V závislosti na teplotě v domě a na ulici ji můžete přikrýt plenkou nebo přikrývkou, nebo tenkou přikrývkou (letní přikrývku jsem si koupil jako pletenou přikrývku, všechno se děje v síti) nebo přikrývkou z fleece - ať už máte cokoli nebo běžné přikrývka - opět ze zásoby, kterou máte. Stále, kolem přikrývky. Koupil jsem spací pytel x, velmi pohodlný, s úchyty, na knoflících, oba jsou izolovaní a tencí (na fotografii je to reprezentativní, protože ještě před žehlením).

   V kočárku se prodávají speciální sady a matrace pro měkkost. A polštáře. A přikrývka - speciálně v kočárku, je malá.

   Jak dát dětskou postýlku do ložnice rodičů: 9 praktických tipů

   Vzhled nového nájemce v bytě je bezpochyby radostnou a vzrušující událostí. Zároveň se však objevují nové obavy a problémy..

   Jednou z otázek, které je třeba zmást i ve stadiu těhotenství, je, kam dát dětskou postýlku: v ložnici rodičů nebo v oddělené místnosti?

   Samozřejmě, pokud budoucí rodiče žijí alespoň ve dvoupokojovém bytě a mohou alokovat celý pokoj pro školku, a to i s opravou, pak neexistují žádné otázky. I když v tomto případě mnozí raději nežijí prvních pár let s dítětem, aby v noci neběhali z místnosti do místnosti. Ano, a pro dítě je to velmi dobré - dítě ví, že máma a táta jsou vždycky.

   Ale často mladá rodina žije buď ve stejné místnosti v bytě se svými rodiči, nebo ve své vlastní odnushce. Interiér ložnice pro dospělé s postýlkou ​​má řadu funkcí, které je třeba vzít v úvahu. A nemluvíme ani o kráse, ale o funkčnosti a ergonomii.

   Aby místnost nevypadala jako vlakové nádraží, kde není kam jít, je nutné správně a bezpečně zařídit dětskou postýlku, aniž bychom zapomněli na vaše vlastní potřeby.

   Kterou postýlku si vybrat

   Dětská postel je možná nejdůležitějším prvkem nábytku pro novorozence. Spánek dítěte, jeho nálada a samozřejmě zdraví bude záviset na pohodlí a pohodlí.

   Na modelu postýlky nezáleží: pokud jde o vzhled, věnujte pozornost tomu, jak zapadá do obecného interiéru vaší ložnice. Ale pak feng shui na místo ložnice mají zvláštní požadavky, které je třeba vzít v úvahu.

   Jaká by měla být postýlka ve Feng Shui:

   • Model kolébky na kolech byste si neměli vybírat, i když ji plánujete přesunout. Takový nábytek symbolizuje nestabilitu a úzkost..
   • Postýlka by neměla být příliš úzká, jinak z ní dítě jednoduše spadne. Koneckonců, pravděpodobně budete chtít tento kus nábytku používat alespoň na pár let a již jednoleté děti se točí ve snu.
   • Preferujte dětskou postýlku s pevným opěradlem půlkruhového nebo obdélníkového tvaru. Ale mříže a zkosené záda v postýlce, věda není vítána.

   Jak dát postýlku do feng shui

   Jaký druh feng shui - ptáte se, kdy neexistují místa a možnosti pro umístění přistýlky?

   Ale marně: Čínská věda studuje vliv předmětů, kterými se obklopujeme, na naše fyzické a duševní zdraví, energii a kondici. Ale děti jsou mnohem citlivější než my. Chcete, aby dítě vyrostlo zdravé a účelné, pozorný a energický? Pak si přečtěte naše tipy.

   Ideální poloha postýlky je na diagonále místnosti tak, aby ležící osoba viděla přicházející lidi. Samotné lůžko by však nemělo být nastaveno šikmo.

   Chcete-li zajistit svému dítěti pocit bezpečí, položte čelní panel k hlavní stěně. Držte se stranou od zdi sdílené s koupelnou..

   Nikdy neumisťujte postýlku s nohama u dveří! Tato situace je spojena s zesnulým (výraz „posunout nohy vpřed“). Obzvláště škodlivé bude mít vliv na energii, když umístíte místo na spaní na průvan mezi oknem a dveřmi.

   Za to nestojí ani umístění postele pro dítě pod okno: okno je mocným zdrojem energie, se kterým se dítě nebude moci vypořádat. Pokud má místnost dvě okna a není jiná možnost, zavřete během spánku dětí okno se zatemňovacími závěsy.

   Pokud nemůžete umístit dětskou postýlku do ložnice rodičů, s výjimkou patky k oknu nebo dveřím, vytvořte umělou obrazovku - z textilie, nábytku (například vysoký stojan) nebo velkých pokojových rostlin.

   Důležitou hodnotou je, jak dát postýlku ve vztahu k světovým stranám:

   • směřování na sever je považováno za téměř ideální variantu - v tomto případě dítě spí podél magnetických linií planety, což přispívá ke zdravému zdravému spánku a rychlému zotavení v případě onemocnění.
   • Pro kreativní děti je vhodná hlava na západ - takto se zvyšuje citlivost a emotivita. Ale hyperaktivní děti, tato situace je kontraindikována.
   • sen z východu na východ, v průběhu nebeských těl, podporuje růst a rozvoj duševních sil.
   • nejnežádavější polohou během spánku je hlava na jih - dítě často onemocní a špatně spí.

   Chcete-li zmírnit nepříznivý účinek při absenci schopnosti změnit polohu, můžete na zadní část čelního skla připojit malé zrcadlo, které „odráží“ všechny negativní.

   Pokud se ukáže, že nemůžete umístit kolébku jiným způsobem, s výjimkou nohou ke dveřím nebo čelní desky na jih, měli byste vážně přemýšlet o permutaci. Rodiče se často neobtěžují změnou interiéru.

   9 tipů pro uspořádání ložnice pro rodiče a děti

   Většina mladých rodin nežije v příliš prostorných apartmánech nebo pokojích, kde můžete umístit dospělou postel a veškerý nábytek potřebný pro dítě. Možná, ve fázi těhotenství, budete muset vážně přemýšlet o opravách a přestavbách, abyste si vytvořili místo pro potřebné věci a nemáte čas zůstat sami. Při opravě si budete muset vybrat rozvržení i design koleje.

   Tip 1: Přemýšlejte o opravě a / nebo přemístění

   Pokud vaše životní podmínky nesplňují hygienické normy (starý dům, staré opravy) nebo bezpečnostní požadavky, budete muset vážně přemýšlet o vysoce kvalitním provedení, bezpečných materiálech nebo dokonce přemístit / postavit zdi, pokud je to nutné. Při výběru stavebních a dokončovacích materiálů (barvy, tapety, podlahy) dávejte přednost ekologickým a bezpečným materiálům vhodným pro dětské pokoje.

   Neměli byste si vybrat natahovací stropy málo známých čínských výrobců, je lepší omítnout a natřít. Jako dekoraci na zdi zvolte papír nebo netkanou tapetu a malbu, ale vinyl je nežádoucí. Vyberte si z podlahy dřevo nebo korek..

   Pokud jste nedávno provedli opravy a zařídili místnost, stačí pouze upravit nábytek a přidat potřebné položky.

   Tip 2: Nakreslete diagram, abyste zjistili, kam umístit postýlku

   Pouze na plánu můžete pochopit, kde a jak umístit postýlku. Chcete-li to provést, ve zmenšeném měřítku, nakreslete plán místnosti s oknem a dveřmi. Nyní vložte nejdůležitější prvek - postel. Je to z jeho umístění, na kterém musíte stavět, protože to je v první řadě ložnice rodičů. Dodržujte měřítko všech nábytkových prvků. „Uspořádejte“ nejpotřebnější nábytek podle plánu: skříň, noční stolky, komody a přebalovací stůl. Pokud není dostatek místa, přemýšlejte o tom, jaký kus nábytku můžete „obětovat“ přesunutím do jiné místnosti.

   Experimentujte „přeskupením“ postýlky různými způsoby: v rohu místnosti, naproti rodičovské posteli nebo vedle ní. Vezměte prosím na vědomí, že pro přístup k dětské postýlce budete potřebovat alespoň 60 cm.

   Tip 3: Jak umístit kolébku v pokoji rodičů

   Při výběru místa byste se samozřejmě neměli řídit pouze učením Feng Shui. Je třeba zvážit umístění oken a dveří, mateřské lůžko a skladování. Bude také vhodné umístit přebalovací stůl a / nebo komodu pro dětské věci do blízkosti postýlky. Při výběru umístění je třeba zvážit několik pravidel:

   Na místě, kam chcete postavit postýlku, by neměly být žádné koncepty. Zkontrolujte to otevřením dveří a okna. Samozřejmě v zimě nenecháte dítě spát s otevřeným oknem, ale v teplém období může i malý průvan způsobit nachlazení.

   Koncepty nejsou jediným nepřítelem zdraví dětí. Přehřátí je stejně nebezpečné jako podchlazení. Proto místo pod oknem vedle baterie není nejlepší volbou pro umístění dětského lůžka. Nezvyšujte teplotu v místnosti ani umístěním elektrického ohřívače vedle dítěte.

   Nedoporučuje se umístit postýlku vedle domácích spotřebičů a elektrického vybavení (počítače, nabíječky, zásuvky, prodlužovací šňůry, televizory). Nebezpečí není jen záření, ale také vyčnívající a zavěšené dráty a otevřené zásuvky.

   Nástěnné skříňky, zrcadla, silné koberce, těžké bytové doplňky - potenciální nebezpečí pro křehké dítě. Proto kamkoli položíte postýlku, odstraňte tyto předměty ze zdi.

   Pro mladou matku nebude velmi pohodlné vstávat v noci a rozsvítit hlavní světlo, aby krmilo a vyměnilo dítě. Pro tento účel je užitečná malá stojací lampa nebo noční lampa. Navíc příliš jasné světlo, které se náhle zapne, může dítě vyděsit.

   Tip 4: Nedělejte ze své ložnice příliš děti

   Pamatujte: opravy se provádějí alespoň několik let a po chvíli se stane „dětská“ dekorace nevhodná. Možná, po roce nebo dvou, se dítě přesune do svého pokoje a vy budete muset znovu změnit dekorace. Proto si ihned vyberte neutrální a klidné odstíny, jako základ preferujte šedou, bílou, krémovou nebo béžovou. Světlé barvy se stanou nejen vynikajícím zázemím, ale také vizuálně rozšíří prostor. Pokud chcete světlé barvy, použijte je tam, kde bude snadné je změnit - na polštářích, záclonách, koberci.

   Pokud chcete nějakým způsobem vyzdobit místnost a přidat k ní akcenty, mluvit o novém malém nájemci, mohou být do rohu nad postelí přidány barevné detaily - mohou to být různé nálepky ve formě zvířat, ptáků, domů a stromů, které pak lze snadno odstranit. Zavěste na postýlku jasný mobilní telefon s hračkami - takové věci budou stačit poprvé.

   Tip 5: Používejte správné územní plánování

   Chcete-li místnost rozdělit na zóny, můžete použít látkovou přepážku, záclony, regály nebo jiný nábytek. Může se zdát, že územní plánování místnosti je další krok, ale správné oddělení prostor uspořádá, uspořádá a zlepší funkčnost místnosti. Po fyzické separaci se budou rodiče cítit izolovanější a dítě bude pohodlnější spát bez zapnutých světel a hlasů..

   Nezapomeňte však, že sdílení místnosti se stacionární nebo posuvnou přepážkou má smysl, pouze pokud je plocha alespoň 17 metrů čtverečních. V ostatních případech můžete použít vizuální zónování..

   K vizuálnímu rozdělení místnosti na „dospělou“ a „dětskou“ zónu vám pomůže koberec nebo záclona. Různé povrchové úpravy mohou být také skvělým způsobem, jak se rozdělit do zón. Můžete také použít různá osvětlovací zařízení, například stojací lampu.

   Pokud se o otázce územního plánování rozhoduje ve fázi opravy, můžete místnost také rozdělit pomocí různých úrovní podlah nebo stropů. Již jsme psali o použití mola v interiéru - takový příklad může být nejen krásný, ale i funkčně nezbytný.

   Tip 6: Z nábytku ponechte jen to nejnutnější

   Zpočátku dítě potřebuje pouze pohodlné místo na spaní, veškerý zbytek nábytku potřebuje matka, aby se usnadnila péče o novorozence. Obvykle si vyberte komodu a přebalovací stůl. Pokud v místnosti není příliš místa, podívejte se na kombinované možnosti - přebalovací stůl se zásuvkami v podobě komody. U velmi malých rozměrů lze dětské věci uložit do skříně rodičů a lze použít přenosný přebalovací stůl, který lze v případě potřeby umístit na postel pro dospělé. V extrémních případech můžete připevnit skládací stůl a v případě potřeby jej sklopit.

   Pokud jde o krmící židli, můžete ji zcela opustit, v extrémních případech ji lze umístit do obývacího pokoje a v noci krmit na posteli.

   Pracoviště také není nejpotřebnějším rohem ložnice. TV a počítač také nejsou příliš důležité pro ložnici s dítětem. Pokud má ložnice dva noční stolky, můžete si je dát jeden na jeden - dostanete malou komodu a bude zde mnohem více místa. A pokud je to nutné, může být dokonce vyjmuto z místnosti, například do chodby.

   Tip 7: Uspořádejte další úložiště

   Nyní budete muset někde uložit nejen šaty a kravaty svého manžela, ale také dětské věci. Samozřejmě, že zpočátku nebude mít dítě moc, ale s věkem (a každý ví, že děti rostou za hodinu) bude stále více oblečení. Kromě toho budete potřebovat místo pro chrastící hračky, plenky, deky a přikrývky, hygienické potřeby, plenky konečně. A jeden prádelník často nestačí.

   Pokud jste právě začali s opravou a zvedáním postele pro sebe a své dítě, upřednostňujte možnosti skladování pod lůžkem. Kromě skříně, závěsné police a skříňky, měkké panely s kapsami, přidejte organizéry a úložné koše.

   Mimochodem, je možné uspořádat zavěšení skříně nad dveřmi a kolem okenního otvoru..

   Tip 8: Při výběru vrchlíku a boční strany se zváží klady a zápory

   Používání vrchlíku nad postýlkou ​​je nutné pouze tehdy, je-li to zjevně nutné. Pokud je to například jediný územní prvek místnosti. Zavěšení vrchlíku pro krásu rozhodně nestojí za to - je to stejný prachový akumulátor jako husté koberce. Ale dalším argumentem ve prospěch takového příslušenství je ochrana dítěte před jasným světlem. Pro baldachýn si vyberte ne příliš husté tkaniny, takže drobeček není pod ním zatuchlý. A během instalace zajistěte větrání otvor nahoře.

   Stejné tipy platí pro výběr měkkých stran tkaniny na dětské posteli. Jsou opravdu nezbytné? Zpočátku, když je dítě jen zavěšené a ve spánku se točí jen málo, můžete se obejít bez boků - vzduch tak bude lépe cirkulovat. Pokud však dětská postýlka není daleko od dveří nebo okna, pak by měly být boky stále zavěšeny, aby byly chráněny před průvanem. Ale pozor: budou muset být umývány každý týden.

   Tip 9: Sledujte zabezpečení

   Po půl roce se dítě přesune na podlahu a začne se plazit - nebudete mít čas na mrknutí oka! Takže musíte myslet na bezpečnost:

   • Nainstalujte speciální zarážky na dveře;
   • Na dveře skříní a skříní - zámky;
   • Na oknech budete potřebovat speciální ochranný mechanismus;
   • Všechny ostré rohy uzavřete měkkými podložkami;
   • Používejte zástrčky pro zásuvky.

   Nezapomeňte provádět mokré čištění denně pomocí speciálních dezinfekčních roztoků (určených pro dětské pokoje). Místnost větrejte častěji, zejména před spaním..

   Shrnout

   Jak vidíte, v ložnici rodičů je možné umístit kolébku a přistupovat k této záležitosti s plnou odpovědností a znalostí dané záležitosti. Neomezujte se na učení Feng Shui a v první řadě věnujte pozornost rozměrům místnosti a potřebám jejích obyvatel. Pamatujte: za pár let (nebo možná dříve) dítě získá své území a budete muset situaci změnit zpět. Proto byste neměli radikálně přestavovat místnost pro školku, protože je to vaše ložnice. Pro pohodlný pobyt pro vás a vaše dítě použijte techniky územního plánování, pohodlný nebo transformovatelný nábytek, odmítněte zbytečné dekorace a sběratele prachu.

   Vyberte si neutrální design pro dospělé pro ložnici s dětskou postýlkou, aby ji bylo možné během několika let snadno změnit přidáním nebo odebráním několika významných doplňků. Nepřekrývejte celou místnost dětskými věcmi a hračkami - čím méně věcí, tím snazší je čištění a prostornější pokoj. V případě potřeby přidejte další úložné prostory, police a skříňky, abyste odstranili veškeré zbytečné.

   Nyní vám nabízíme fotky interiérů ložnice rodičů a dítěte s dětskou postýlkou. Užijte si sledování!

Články O Neplodnosti