Hlavní Testy

Kompresní punčochy se silikonovým kaučukem: jak prát, co a jak udržet po dlouhou dobu

Kompresní punčochy jsou potřebné pro normální odtok krve z dolních končetin. Doporučuje se k léčbě existujících patologií, jejich prevenci a také pro zcela zdravé lidi, například při běhání nebo na kole. A vzhledem k tomu, že takové pletené oblečení není levné, rád bych podrobně řekl, jak správně pečovat o kompresní punčochy. Zejména je lze umýt pouze v chladné vodě, otočené dovnitř ven. V sušení a žehlení existují určitá omezení..

Co to je

Existuje několik typů komprese:

 • lékařské (anti-embolické nebo nemocniční);
 • sportovní;
 • žíly proti varixům;
 • decongestant;
 • preventivní.

Princip účinku je podobný pro všechny druhy: harmonizuje tlak v dolních (a nejen) končetinách, podporuje správný odtok lymfy a krve, zabraňuje expanzi krevních cév a také podporuje svaly a pomáhá nohám vyrovnat se s břemeny. Požadavky na každý druh se samozřejmě liší. Například lékařský kompresní dres má přísně regulované standardy, které nejsou při výrobě ostatních plně respektovány.

Životnost kompresního prádla přímo závisí na správné péči a četnosti používání. Při pravidelném nošení si nosný dres zachovává své vlastnosti po dobu nejvýše 6 měsíců. Opotřebení vláken a kompresní poměr je neúprosně snížen..

Jak prát kompresní punčochové zboží

Hlavní pravidla:

 1. Nejdůležitějším pravidlem je pečlivě přečíst doporučení na etiketě produktu. Toto je vždy nejspolehlivější a jistý způsob, jak porozumět tomu, co je možné a co ne..
 2. Omyjte kompresní sadu otočenou naruby (pokud není na štítku uvedeno jinak).
 3. Teplota - ne vyšší než 30 stupňů. Mnoho druhů se dobře umývá i ve studené vodě..
 4. Ve stroji je povolen pouze ruční mytí nebo jemný režim.
 5. Pokud mluvíme o punčochách nebo punčochách, vložte produkt do pytle na prádlo, abyste se vyhnuli nadýmání.
 6. Používejte pouze jemné a jemné tkaniny..
 7. V žádném případě nepoužívejte aviváž: je velmi škodlivá pro kompresní vlastnosti tkaniny.
 8. Nebělte, zejména nevařte.
 9. Nehýbejte se, nekrouťte ani přes ručník, neotáčejte se.
 10. Vypněte v zařízení režimy sušení a odstřeďování.
 11. Nikdy žehlit.
 12. Vysušte pouze na rovném povrchu, aby se látka neroztažila pod vlastní hmotností..

Ruční mytí

Kromě obecných pravidel zvažte následující doporučení:

 1. Před mytím sejměte z rukou všechny šperky a zkontrolujte nehty nebo si je umyjte rukavicemi. Tím se zabrání nadýmání na kompresním dresu.
 2. Snažte se nemačkat a nemačkat punčochy, ale pokud možno jemně odstraňte nečistoty a jemně opláchněte produkt ve vodě jemným čisticím prostředkem.

Praní v pračce

K obecným pravidlům se přidávají tyto požadavky:

 1. Vyberte pouze ty nejjemnější režimy praní (jemné, ruční, vlněné, hedvábné). Pokud ve vašem modelu nejsou, pak se nedoporučuje komprimaci v něm vymazat.
 2. Nejlepší možností by bylo umýt ponožky, punčochy nebo punčocháče ve speciální tašce na pračky. Kromě toho chráníte tkaninu před možným mechanickým poškozením.

Jak často se vyplatí prát

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není možné prát kompresní punčochy každý den. Budou tedy sloužit mnohem méně než deklarované období. Ale nestojí za to dát na kompresi, protože to bude docela problematické odstranit později, protože nemůžete použít odstraňovače skvrn a silně je otřít. Optimální řešení je 1-3krát týdně (pokud se nosí každý den), protože se špiní.

Pravidla sušení

Suchý kompresní oděv také podle pravidel:

 1. Nikdy se neotáčej!
 2. Optimální je sušení na vodorovném povrchu nebo froté ručníku. Dbejte na to, aby se punčocha nebo punčocha neprohýbala vlastní hmotností - deformuje to vlákna a ovlivňuje stupeň stlačení.
 3. Nejlepší je, pokud je místnost dobře větraná..
 4. Nikdy nedovolte přímému slunečnímu záření na kompresním oblečení.!
 5. Nedoporučuje se také, aby tyto punčochy / ponožky byly suché v blízkosti topných zařízení nebo baterií..
 6. Není dovoleno sušit obklad na laně nebo na ramínkách..

Péče o silikonovou kompresní punčochu

Silikonová vložka na kompresních punčochách musí být před nošením ošetřena a utírána každý den. Odmašťování a čištění silikonu je celkem jednoduché:

 • vatový tampón namočený v alkoholu. Vezměte prosím na vědomí, že bude vykonávat pouze nejběžnější lékařský alkohol;
 • antibakteriální mokré ubrousky.

Po zpracování nechte silikon zaschnout a alkohol se odpaří a můžete si nasadit punčochy.

Jak prodloužit životnost prádla

Daleko od posledního faktoru určujícího, jak dlouho budou kompresní punčochy vydržet, je způsob jejich nošení. Zde je několik pravidel, která vám pomohou udržet odolnost úpletu:

 1. Mnoho odborníků doporučuje nosit kompresní punčocháče / punčochy s gumovými nebo latexovými rukavicemi, protože to usnadní proces a ochrání před dalšími potahy.
 2. Nehty by měly být pečlivě oříznuty a vyplněny.
 3. Doporučuje se také odstranit všechny nerovnosti na nohou, aby na tkanině nebylo co zachytit.
 4. Kůže by měla být čistá a suchá..
 5. S otokem, před uvedením na punčochy, stojí za to si lehnout na 15-20 minut, zvedat nohy, umožňující otok padat.
 6. Při nasazení není nutné materiál zatahovat, ale trpělivě „tlačit“ do něj chodidlo a současně se narovnat.
 7. Když je procedura ukončena a punčocha je již na nohou, zůstává hladké vrásky prsty hladce ohýbat.
 8. Na konci dne by měly být punčochy odstraněny tak pečlivě, aniž by se protahovalo plátno..

Kompresní úplet je velmi užitečná věc a měli byste o tom přemýšlet, i když neexistují žádné zdravotní problémy. To platí zejména pro sportovce a lidi, kteří jsou během dne nuceni chodit nebo stát. Není vůbec těžké se o něj starat, pokud si pamatujete základní principy.

V punčochě je díra! Co dělat?

Díra v punčochě se zpravidla objeví v nejnepříznivějším okamžiku. A to způsobuje zcela pochopitelný pocit zmatku a vlastní zranitelnosti. Ale neměli byste na to příliš mnoho paniky. Pamatujte na jednoduchou věc - jen velmi málo lidí bude mít opravdu významný význam skutečnosti, že si všimnou díry nebo „šipky“ ve vaší punčochě.

Aby se zabránilo nepříjemné situaci, nezapomeňte nosit náhradní punčochy. Pokud se rozhodnete koupit krásné punčochy, je lepší koupit dva páry najednou - to vám umožní nést takovou krásu déle a stále být v bezpečí před problémy.

Vždy mějte ve své kabelce sklenici čistého laku na nehty. S jeho pomocí můžete „chytit“ díru v punčochách nebo punčochách v čase, ošetřit popraskané nehty a mnohem více.

Pokud jste venku

Vystoupili jste z přepravy - a zjistili jste, že v punčochě je díra. Nebo do vás narazil někdo s ostrou hračkou. Existuje však mnoho situací, kdy může být skladování poškozeno na ulici..

Samozřejmě, i když máte ve své peněžence náhradní punčochy nebo lak na nehty, nebudete je moci používat veřejně..

Jděte do nejbližší kavárny, objednejte si šálek kávy a rychle jděte do dámské místnosti. Tam můžete změnit punčochu, opravit lakem nebo jednoduše odstranit punčochy a zapomenout na ně, jako noční můra.

Není-li kavárna, hledejte supermarket, kancelářskou budovu bez kontroly obličeje nebo, v extrémních případech, vchod. Není to tak příjemné a pohodlné, ale můžete problém vyřešit.

Je velmi štěstí najít obchod s punčochovým tovarem v okolí. Tam si můžete jen koupit krásné punčochy a hodit zrádného páru.

Díra je obrovská a nemůžete udělat krok, abyste se dostali do kavárny, obchodu nebo vchodu? Postavte se zády ke zdi, sloupu nebo jinému objektu a zavolejte - máma, manžel, přítelkyně, kolega. Nechte je přijet autem a odvezte vás z této noční můry.

Punčochy a otvory proti varixům

Jak víte, nákup punčoch pro žíly je téměř nemožné koupit levně - a přesto stojí dražší než obvykle. A pokud se na takové punčochě objevila díra, a to i doslova po několika měsících ponožek, stane se to dvojnásobně urážlivé.

Pokud vás díra zachytila ​​nečekaně, zkuste najít příležitost, jak ji opravit a nedovolit ji plazit se. Lak, lepidlo, lepidlo - použijte všechny možnosti. A doma, opatrně a opatrně šít punčochu.

Punčocha z této operace neztratí své léčivé vlastnosti. Ale bude to sloužit déle. Přirozeně, pokud je díra na prominentním místě, lze tyto punčochy nosit pouze pod kalhotami nebo dlouhými sukněmi. A pro otevřené nošení budou mít punčochy na žíly na nákup nových.

Jak správně a rychle nasadit kompresní punčochy: 8 způsobů s videem

Hlavní způsoby, jak snadno a správně nasadit kompresní punčochy

Muži a ženy, kteří jsou nuceni nosit lékařské punčochy druhé kompresní třídy, čelí problému jejich oblékání. Obzvláště obtížné je to pro ženy v pozdním těhotenství, pro seniory a lidi oslabené touto nemocí a pro pacienty s omezenou pohyblivostí. Začátečníci tráví tento proces až půl hodiny na každé noze, trpí nepříjemnými pocity a pak mohou zcela opustit tuto velmi důležitou součást léčebného procesu. Ve skutečnosti není naučit se, jak správně nasadit kompresní punčochy za minutu bez použití zvláštních zařízení, obtížné. Hlavní věc je znát techniku, postup a pravidla pro přípravu na tuto akci. Budu o tom mluvit v tomto článku..

Příprava na oblékání punčochy

Kvalitní lékařský dresink proti varixům může pravidelně sloužit až šest měsíců při každodenním praní a nošení. V neschopných nebo nezkušených rukou se zlomí v prvním měsíci. Připravte si ruce a nohy, abyste zabránili problémům s nasazením a prodloužili životnost produktu..

 1. Odstraňte šperky, včetně snubního prstenu, z prstů (pokud je to možné).
 2. Jemně ořízněte nehty, ošetřte okraje pilníkem na nehty.
 3. Osušte pokožku ručníkem, nenoste mokrýma rukama.

Je dobré, pokud máte po ruce speciální rukavice (mohou být zahrnuty). Jejich reliéfní povrch jemně, ale pevně uchopí produkt a usnadňuje nasazení. V takových rukavicích je snazší distribuovat úplet přes nohu v konečné fázi. Rovněž je třeba ošetřit kůži nohou. Kuří oka jsou vyhlazeny a na povrch se aplikuje speciální sprej, který se prodává v ortopedických salonech. Svým složením usnadňuje oblékání úpletu zvýšením skluzu. Po přípravě nohou a paží můžete začít oblékat lékařské spodní prádlo. Děje se to lháním, stáním nebo sezením, vše záleží na pohodě, použitých zařízeních a pohodlí. Pokud se na nohou objevil silný otok, je lepší si před procedurou lehnout se zvednutými nohami po dobu 10-15 minut..

Vlastní dar bez příloh

Kompresní úplet třídy 2 lze nosit bez speciálních zařízení, hlavní věcí je pochopit základní princip: technika oblékání je mnohem důležitější než použitá síla. To znamená, že ji nemusíte zatahovat celou svou silou, kopat si nehty - poškodí to materiál a nedosáhnete požadovaného výsledku. Doporučuje se následující postup:

 1. Vyjměte produkt z obalu a narovnejte jej.
 2. Položte ruku v pěst do paty.
 3. Vezměte si patu do ruky a vytáhněte ji otočením kompresního dresu dovnitř. Zkontrolujte vrásky.
 4. Vložte nohu do vytvořené „kapsy“ tak, aby se pata produktu a vaše pata shodovaly. Kroucení je nepřijatelné.
 5. Jemně vytáhněte látku asi 5 cm z paty a zatáhněte ji za kotníky.
 6. Uchopte 5 cm, vytáhněte nahoru a rovnoměrně rozložte na dolní končetinu a stehno.
 7. S rukavicemi v ruce vyhlaďte povrch od chodidla po stehno, aby nebyly žádné vrásky.

Pozornost! Netahejte za elastickou hmotu, nemusí vydržet takové zatížení a roztržení. Nezanedbávejte rukavice. Pokud ne, uchopte látku prsty, abyste ji nepoškodili nehty..

Pro darování používáme speciální zařízení

I po této technice můžete produkt náhodně poškodit, takže je lepší používat speciální zařízení. Velice usnadňují a urychlují proces. Mezi zařízeními tohoto druhu jsou nejoblíbenější:

 • Posuvná ponožka (kluzák) na dres s
  • otevřené prsty
  • prsty zavřené
   • Kluzák s kapsou
   • Kluzák Bauerfeind
 • Butlers
  • Nemocnice
  • S úchyty
  • Klouzání od sebe
  • Pryž

Kluzák (kluzák)

Některé modely s otevřenými ponožkami se dodávají se speciálními kolejemi vyrobenými z kluzného materiálu. S jejich pomocí můžete výrazně snáze a rychleji zvládnout úkol.

Otevřené prsty

Samotný proces je téměř podobný metodě popsané výše pro sebeoblékání rukama.

 1. Vezměte si pohodlnou polohu a položte si nohu na nohu.
 2. Otočte punčochu dovnitř a pak na úrovni paty zabalte špičku dovnitř. Ujistěte se, že neexistují žádné záhyby.
 3. Vložte palce do výsledné „kapsy“ a natáhněte produkt.
 4. Nasaďte nohu tak, aby pata punčochy byla vedle vaší paty. Ujistěte se, že nedochází k posunutí paty do strany.
 5. Vezměte punčochu uprostřed nohy a hodte ji přes patu. Pokud pletené zboží pevně sedí na noze a nelze jej zachytit prsty, druhou rukou ji vytáhněte z vnitřní strany desky. Další pohyby budou podobné..
 6. Zkontrolujte, zda nejsou sbírány záhyby a distribuce materiálu je přibližně stejná po celé končetině.
 7. Odstraňte stezku otevřenými prsty.

Zavřené prsty

V tomto případě nebude předchozí metoda fungovat. Zde se používají kluzáky jiného designu. K dispozici jsou posuvné ponožky, například Venosan, které jsou vybaveny další kapsou. Ale bude mnohem snazší používat německé zařízení Bauerfeind VenoTrain.

Kluzák s kapsou

Na konci takové ponožky je malá kapsa, která se nosí na velkém špici a po nasazení se z ní vyjme přímo látkou.
Nasaďte nasazenou kapsu na palec na palec, takže celý špička je na chodidle.

 1. Proměňte punčochu na tři čtvrtiny a přidržujte okraje prsty a do ní vložte nohu.
 2. Jakmile je oblast paty na místě, uchopte špičku špičky přes látku a vyjměte ji z prstu se zaměřením na vaše pocity.
 3. Pomalu vyjměte kluzák ze strany paty.
 4. Další akce jsou podobné jako při darování pouze rukama..

Kluzák Bauerfeind VenoTrain

S ním můžete snadno nosit pletené zboží se zavřenými i otevřenými prsty. Je vyrobena z polyamidu a potažena silikonem
Před prvním použitím kluzák vyjměte z obalu a lehce pochybujte..

 1. Položte neklouzavou podložku na podlahu a kluzák (bílá strana nahoru).
 2. Umístěte nohu na kluzák tak, aby vaše prsty byly v perforované linii.
 3. Zasuňte nohu dopředu do kluzáku. Zároveň by jeho „křídla“ měla pokrývat kotníky.
 4. Punčochu otočte do poloviny a při přidržování okrajů zasuňte nohu.
 5. Sundejte kluzák přidržením smyčky na konci.
 6. Další manipulace provádějte stejným způsobem jako v případě stopy.

Při oblékání lékařského spodního prádla otevřenými prsty se kluzák odstraní pomocí smyčky připevněné k prstům.

Butlers

Nemocnice

S omezenou pohyblivostí kloubů je pro pacienta obtížné nosit kompresní úplet sám. Je třeba hledat pomocníka, a je dobré, když má nemocničního sluhu, jenž má pomoci jiné osobě. Jedná se o jednoduché zařízení, pomocí kterého můžete úkol dokončit během několika sekund. Postup:

 1. Spusťte punčochovou špičku dolů mezi dva oblouky komorníka.
 2. Protáhněte žvýkačku přes oblouky a spusťte ji k základně svítidla.
 3. Jemně zatlačte zbytek kompresního produktu na Butler tak, aby pata byla v oblasti horní části zařízení.
 4. Nasaďte napnutou punčochu nejprve na nohu pacienta a potom přesuňte zařízení dále přes kotník do dolní části kolene.
 5. Opatrně odstraňte strukturu, zatímco prádlo budete držet na noze..
 6. Ručně distribuujte zbytek.
 7. Rozložte materiál tak, aby neexistovaly žádné vrásky.

Zařízení má posuvný mechanismus, pomocí kterého můžete zvětšit velikost, se zaměřením na objem dolní končetiny. Tato manipulace je pro pacienta bezbolestná a pro asistenta jednoduchá.

S úchyty

Struktura tohoto zařízení je podobná variantě v nemocnici, ale má úchyty, díky nimž může osoba samostatně nasadit kompresní punčochy. Postupujte podle pokynů:

 1. Umístěte strukturu tak, aby půlkruh rámu směřoval dozadu.
 2. Rozložte punčochu a umístěte do komorníka tak, aby pata směřovala k vám a prst byl pryč.
 3. Otočte produkt komprese nahoře dovnitř a položte jej na půlkruh rámu.
 4. Hladce přesuňte prádlo k základně, dokud se neobjeví pata obrácená směrem ven.
 5. Vložte nohu do punčochy a zatlačte ji dolů, dokud se špičkami prstů nedotknete špičky.
 6. Ujistěte se, že špička a pata produktu nejsou posunuty do stran, je-li to nutné, opravte je.
 7. Opřete nohu o podlahu a zatlačte kompresní díl až ke kolenu, držte kliky.
 8. Vyjměte přípravek a ručně rozložte látku.
 9. Zkontrolujte, zda neexistují žádné záhyby ani záhyby.

Existují majonéři s delšími držadly (dlouhé), s jejichž pomocí je možné obléct se, aniž by vstali z postele. V tomto případě je technika téměř stejná, ale končetinu je třeba zvednout a masa by měl být tažen za kliky. Tuto metodu používají lidé s omezeným pohybem v kloubech nohou..

Posuvný Butler Sigvaris

Pacienti si často nemohou obléknout zdravotní prádlo jen proto, že ani nemají sílu ho přitáhnout na strukturu. S podobným problémem se často setkávají starší lidé i těhotné ženy. Pro ně vyvinul Sigvaris plastový butler, kterým můžete roztáhnout dresy 2, 3 a dokonce 4 třídy komprese na požadovanou velikost. Chcete-li použít toto zařízení, dodržujte následující algoritmus:

 1. Butler položte na stůl nebo na jiný vhodný povrch.
 2. Nasaďte punčochu přes horní část válce tak, aby pata byla naproti slovu „Talon“.
 3. Produkt natáhněte na válec až k patě.
 4. Bez rozvinutí struktury použijte dvě žluté páky k rozšíření válce na požadovanou velikost (bude to uvedeno v gradačním okně vedle levé páky).
 5. Pomocí speciálních zásuvek připojte úchyty dodávané se sadou k pouzdru.
 6. Posaďte se podle svého pohodlí. Délka držadel umožňuje nošení téměř z jakékoli polohy.
 7. Vložte patku do válce a přidržujte držadla a táhněte produkt přes nohu. Lze zachytit ručně.
 8. Během tohoto procesu je válec řezníka fixován speciálním upevňovacím prvkem a nemůže se spontánně uzavřít. Chcete-li uvést zařízení do původní polohy, musíte jej otočit. Díky této konstrukci je použití bezpečné..

Rubber Butler Doff N 'Donner

Další příslušenství Sigvaris, s nímž si můžete na sebe bez větší námahy položit úplet třídy 2 nebo pomoci jiné osobě to udělat. Kromě samotného komorníka obsahuje souprava kužel vybavený přísavkou. S jeho pomocí je zařízení bezpečně upevněno na hladkém vodorovném povrchu, což proces usnadňuje. Pořadí akcí je následující:

 1. Namontujte kužel a zajistěte přísavkou.
 2. Přitáhněte celou punčochu na přípravek.
 3. Nasaďte si manžetu.
 4. Nahoďte spodní část punčochy na manžetu a pomalu ji vytáhněte nahoru - produkt je rovnoměrně navinutý.
 5. Vložte nohu do manžety a postupně ji přesahujte končetinu. Vyhlazujte produkt rukama..

S pomocí elastické manžety lze kompresní punčochy za minutu položit na nohy jakéhokoli tvaru. Přípravek lze použít také v případě zranění na nohou, včetně pooperačních. Nejvíc se mi líbí tento druh příslušenství.

Závěr

Nyní víte, jaké metody existují správně a jednoduše na kompresní punčochy. Z tohoto důvodu nepřijímám výmluvy a odmítám jej používat z důvodu obtížnosti dárcovství, protože jde o jednu z nejdůležitějších součástí léčby křečových žil. Vyberte si nejvhodnější metodu a použijte ji. Ale mohu říci, že v praxi to 95% lidí po týdnu používání povede skvěle samostatně bez zařízení.

Jak odstranit kompresní punčochy?

Kompresní punčochy by se neměly nosit neustále. Před spaním by měly být odstraněny. To musí být provedeno pečlivě a správně, jinak bude narušen průtok krve v dolních končetinách.

Jak odstranit kompresní punčochy?

Za prvé, stojí za to odstranit všechny šperky z vašich rukou a prstů. Toto opatření je vysvětleno skutečností, že prsteny a náramky mohou poškodit strukturu kompresních oděvů. Problémy často vyvstávají z dlouhých nebo nerovných nehtů. Nosiče zdravotnických punčoch by proto měly monitorovat stav nehtových desek a včas je ořezávat. V ideálním případě byste měli zakoupit a začít používat ruční příslušenství.

Co k tomu bude zapotřebí?

Seznam doporučeného příslušenství a položek, které usnadňují proces odstraňování kompresních punčoch:

 • lékařské rukavice (některé je vyměňte za ponožky na rukou);
 • Výrobky Butler nebo Ergoforma (jedná se o zařízení, která pomáhají člověku správně používat lékařské pleteniny pro nohy).

Butler je nezbytný pro majitele punčochových punčoch. Čím vyšší je tato vlastnost, tím obtížnější je oblékat a sundat produkt. Každý proces má svůj vlastní model. MEDI Butler Export tedy pomáhá oblékat se a MEDI Butler Off pomáhá vzlétnout.

Samotné pomocné zařízení vypadá jako malovaná kovová struktura, jejíž střední část simuluje zaoblení hřbetu dolních končetin. Zařízení nemá ostré rohy. Všechny vystupující části, které přicházejí do styku s lékařským dresem, jsou zaoblené.

Důležité! Nejen Butler a Ergoforma se zabývají výrobou zařízení, která usnadňují práci s kompresním prádlem. V ruských nemocnicích se však používají jejich výrobky.

Popis procesu

 • odstranit šperky;
 • nosit rukavice;
 • leží na posteli nebo na pohovce;
 • zvednout nohu;
 • uchopte horní okraj produktu;
 • vytáhněte ji ve směru chodidla (proces je podobný tomu, jak je kůže odstraněna z hada, to znamená, že akordeon je nepřijatelný a punčocha je během akce otočena dovnitř);
 • nižší k úrovni kotníku;
 • vyjmout z patní kosti;
 • uvolněte zbytek dolní končetiny.

Speciální nástroje pro demontáž vyžadují postavení ve stoje nebo vsedě. Použití zařízení je omezeno na umístění nohou do speciální konzoly, na okraje kompresních oděvů na pohyblivých stěnách a na jejich snížení.

Důležité nuance

Základní pravidlo: nespěchejte. Spěch by měl být vyloučen, protože při použití lékařského golfu je vyvíjen tlak na krevní cévy a žíly. Tento proces se táhne alespoň několik hodin a často celý den. Kvůli vysokému trvání komprese se mění průtok krve.

Žíly si zvyknou na určitý tlak a výtok, přizpůsobí se jim. Prudké oslabení tlaku zvyšuje průtok a zabraňuje odtoku. Žíly pro náhlé změny, zejména žíly se sníženou elasticitou v důsledku nemoci, nejsou připraveny. Nebudou schopni dostatečně a dostatečně rychle změnit velikost. To může vést ke zhoršení důvodu, proč lékař předepsal kompresní punčochy..

Důležité! Pokud po použití punčochy nohy silně bobtnají, znamená to nesprávné použití kompresních oděvů. Je vhodné změnit přístup. Při absenci pozitivních změn po zavedení nových metod odebrání a darování musíte navštívit lékaře.

Nenoste ani nesundávejte mokré lékařské pleteniny. To povede ke ztrátě utahovacích vlastností a deformaci závitů. Špatné boty způsobují ještě větší poškození. Opotřebovaná, nerovná nebo prasklá stélka je zárukou předčasného nošení úpletu. Určité důsledky je třeba očekávat od kontaktu s potu nasáklou kožešinovou podšívkou bot.

Mohu šít kompresní punčochy?

Úkolem kompresního punčochového zboží je poskytovat preventivní a terapeutický účinek. Chcete-li jej udržovat po celou dobu ponožek, je třeba výrobkům poskytnout náležitou péči. Navzdory jejich hustotě se často trhají a co dělat s otvorem v kompresních punčochách? Pokud uvažujete o tom, jak drahé jsou, pak si ne každý může dovolit koupit nové pokaždé. Je důležité pochopit, že narušení integrity úpletu může vést ke ztrátě kompresních vlastností, ale ne ve všech případech. Zkusme zjistit, zda je možné šít kompresní punčochy?

Kompresní punčochy se klouže. Kdo je na vině a co dělat? Hledáme řešení.

Problém není tak hrozný, jak je namalován na internetu.

Kompresní punčochy se nejčastěji doporučují při léčbě varixů, tromboflebitidy, během těhotenství a po operaci. Při neustálém nošení doporučeného spodního prádla se někdy ženy a muži potýkají s nepohodlím způsobeným uklouznutím punčoch. Mnozí se zajímají o to, proč k tomu dochází a co je třeba udělat, aby se těmto nepříjemnostem zabránilo..
V dnešním materiálu vysvětlíme: z jakých důvodů je tento typ kompresního produktu stočený a poradí, co by mělo být při výběru tohoto úpletu zvažováno.


Příčiny nepohodlí a curlingové punčochy.

Špatná velikost

Odborníci důrazně doporučují provádět měření a provádět měření ráno. Pokud bylo takové doporučení porušeno a na konci dne byla provedena měření na unavených a oteklých nohách, k tomuto problému dochází.

Rozhodnutí:

 • Před nákupem kompresního prádla zkontrolujte správnost měření u poradce v internetovém obchodě, sdělte nám své velikosti, možná budete muset znovu provést měření.
 • Různé modely punčoch mohou mít různá schémata měření, věnujte pozornost tomu, zda se schéma měření shoduje s vámi zvoleným modelem.
 • Při opětovném nákupu punčoch je vhodné nejen objednat stejnou velikost, jakou jste dříve koupili, ale také dvakrát zkontrolovat vaše měření, protože by se velikost mohla změnit, například pokud jste přibírali na váze nebo zhubli.

Důležité: Pokud se vám líbil určitý model kompresního spodního prádla, ale nehodíte se na něj, nebo se vám nezmění, podívejte se na jiné modely punčochy, může existovat jiná rozměrová mřížka, která vám vyhovuje.


Špatný kompresní dres

Při výběru vlastního úpletu si nezapomeňte, že úplet má schopnost protáhnout se a po prvním nošení může žena cítit nepohodlí a neustálé kroucení punčoch. Při výběru musíte nejprve zvážit kvalitu, nejen cenu.

Rozhodnutí:

 • Při nákupu zdravotnického spodního prádla třídy komprese se u prodejce obraťte na osvědčení o registraci zdravotnického zařízení ruské zdravotní inspekce.
 • Vysoce kvalitní zdravotnické úplety jsou vyráběny podle evropské normy pro kvalitu a bezpečnost kompresních produktů RAL-GZ 387, logo normy je použito na krabici s produktem a na našitou značku na punčochách. Ujistěte se, že kupujete výrobky vyrobené podle této normy..


Silikonová guma je rozbitá

Punčochy se nosily na zpocené kůži, v důsledku čehož došlo k hydrataci a silikonová vložka ztratila svoji účinnost. Při nošení může pokožka potit a uvolňovat kožní maz, což snižuje účinnost připevnění punčochy na povrch kůže..

Rozhodnutí:

Chcete-li tento problém rychle vyřešit, otřete jej bavlněným tampónem, který byl předtím navlhčen alkoholem - tím se ztratí fixace.

Provoz a péče nebyly dodrženy

Elastické nitě tvořící kompresní punčochy jsou dobře stlačené a napnuté, což zároveň zajišťuje pohodlí při nošení a terapeutický účinek. Pokud však není vhodné se starat o punčochy, nitě předčasně selhávají a v důsledku toho přestanou udržovat tvar a stlačení, u kterého je zaručeno, že povede ke zhroucení a kroucení..

Rozhodnutí:

Punčochy omyjte ručně každý den jemným čisticím prostředkem, nevysušujte na topných tělesech, postupujte podle pokynů. podrobné pokyny.

Punčochy se nosí nesprávně

V prodeji jsou rukavice, které jsou speciálně navrženy pro oblékání tohoto spodního prádla, a speciální zařízení, která zjednodušují proces oblékání. Vezměte prosím na vědomí - kompresní produkt se musí nosit na odpočívaných nohách ráno, po spánku, pokud to není možné, pak si lehce před ležením lehněte, zvedněte nohy v úhlu asi 30%, nechte žilní krev vyprázdnit cévy.

Rozhodnutí:

Pokud se rozhodnete obejít bez speciálně navržených rukavic a zařízení, musíte se seznámit s vlastnostmi tohoto spodního prádla a jít za malými triky:
Žena musí převléknout punčochu dovnitř dolů. Opatrně vložte nohu do stopy a jemně vyhlaďte pletenou látku. A pak si pomalu dejte punčochy dlaněmi a postupně je otáčejte. Nezapomeňte vzít v úvahu, že je přísně zakázáno silně tahat produkt gumou nahoru - tímto způsobem se věc rychle zhorší a nesplní svůj účel..
Důležité: zajistěte vyhlazení záhybů a pomalé nasazení punčochy, pouze tak se materiál pohodlně vejde na povrch pokožky a budete se cítit pohodlněji - punčocha neklouže dolů.

Kritérium správného nošení punčoch: punčocha je rovnoměrně rozložena po celé délce nohy, nejsou zde žádné záhyby.

Drahé ženy, při výběru tohoto úpletu vždy berte v úvahu strukturální vlastnosti vašich nohou a pokožky. V některých případech může přítomnost celulitidy také vyvolat nepříliš dobrý kontakt mezi gumou a pokožkou..
Lidská noha není přímý válec, má vždy úzký kotník a plnou strukturu boků, a proto je při používání tohoto spodního prádla nevyhnutelné mírné uklouznutí punčoch, ujistěte se, že se nevytvářejí vrásky, v případě potřeby je vyhlaďte. Pokud však porovnáte nepohodlí a vážné zdravotní problémy, je stále lepší řídit se radami odborníků a řídit se jednoduchými doporučeními, kdy a jak je správně naložit a chránit tak před nepředvídatelnými následky.

Existuje alternativní řešení?

Nedělejte si starosti, existuje řešení. V extrémním případě, pokud máte neobvyklou strukturu nohou a pleti, ženy, které jsou unavené neustálým sklouzáváním punčoch, nakupují pásek z běžného spodního prádla a připojují kompresní punčochy, umožní vám to bezpečně opravit produkt a zabránit uklouznutí. Nebo si můžete koupit speciální model punčoch s upevňovacím prvkem v pase - uchycení na opasek je u punčoch. Punčochu lze nosit na jedné noze a můžete si koupit 2 punčochy, které jsou k sobě připevněny v pase bez opasku.

Postupujte podle jednoduchých pravidel pro výběr úpletu, postupujte podle pokynů pro péči o ně a vaše punčochy vám budou sloužit - jak by to mělo být pod zárukou výrobce - po dobu 6 měsíců.

Líbí se vám článek? Sdílejte to, prosím, s těmi, kterým může být užitečná.

Péče o kompresní skladování

V tomto článku vám řekneme, jak prát kompresní punčochy, jak sušit a jaké prostředky lze použít k péči o pletené oděvy.

Jak často prát kompresní punčochy?

Punčochy proti varixům by se měly nosit pravidelně a po každé ponožce by se měly také prát. Proto pro vaše pohodlí doporučujeme zakoupit dva páry kompresních punčoch..

Je možné prát kompresní punčochy v pračce?

Obecně se pro pleteniny doporučuje ruční praní v teplé vodě (do 40 ° C). Je pravda, že některé výrobky lze stále prát v pračce pomocí speciálního sáčku, ale pouze v režimu „mytí rukou“ nebo „jemně“ (bez automatického odstředění). Předtím si pečlivě přečtěte pokyny pro punčochy, abyste je nezkazili. K praní použijte speciální nástroj pro kompresní punčochové zboží. Pokud jste jej nezakoupili, udělá to mírné mýdlové řešení. Pamatujte, že běžný prací prostředek a bělidlo nejsou vhodné pro výrobky pro lisování, protože jejich chemické složení negativně ovlivňuje pletená vlákna.
Chcete-li punčochy vysušit, položte je na vodorovný povrch. Baterie není vhodná k sušení, kromě této punčochy nesmí být vymačkané a žehlené.

Mohu šít kompresní punčochy?

Pokud jsou punčochy roztrhané například v oblasti kotníku, musí být odhozeny. Vzhledem k tomu, že úplety šité na tomto místě již nebudou vyvíjet potřebný tlak, znamená to, že nebude efektivní. Další věc je, pokud se na patě nebo na špičce vytvořila malá díra. Dá se úhledně ušit. Ale zároveň věnujte pozornost tomu, proč je vaše pletené oblečení na tomto místě natrženo, aby se problém neobnovil. Nejčastěji je to kvůli nekvalitní obuvi, drsné kůži na nohou nebo dlouhým nehetům. Odstraňte příčinu a nebojte se o integritu svých punčoch. Aby nedošlo k poškození výrobku při darování, používejte také speciální rukavice.

Jak udržet životnost silikonových vložek?

Často se stává, že kompresní punčochy jsou stále v dobrém stavu, ale silikonová vložka již nedrží nohu. Je to kvůli nesprávné péči. Pokuste se zabránit dlouhodobému kontaktu s vodou silikonovou vložkou. Po omytí jej okamžitě otřete vatovým tampónem, nejlépe je trochu navlhčit alkoholem, který odmaštěte.

Pamatujte, že i ty nejkvalitnější punčochy lze nesprávnou péčí rychle zničit. Postupujte podle těchto pravidel a produkt vám vydrží déle.

Z tohoto článku se dozvíte, jak se starat o kompresní úplety: pravidla pro praní, sušení a skladování.

Kompresní úplet - specializované lékařské výrobky, které vyžadují dodržování jednoduchých, ale významných pravidel péče. Vysoce kvalitní produkty komprese nejsou levné, takže chci prodloužit jejich životnost.

Chcete-li zachovat kompresní vlastnosti úpletu po dobu 6 měsíců, je třeba dodržovat doporučení pro péči. Při špatném zacházení ztrácí úplet svůj léčivý účinek.

V tomto článku si povíme o tom, jak se starat o kompresní produkty ao tom, jaké procesy se v žádném případě pletou.

Doporučení

1. Praní

Každodenní dlouhodobé nošení úpletu vede k jeho rychlé kontaminaci a ke snížení účinnosti expozice. Pro obnovení vlastností komprese se doporučuje prát produkty každý den. Nejlepší je praní pleteniny ručně, ale někteří výrobci nevylučují jemný režim ve stroji.

K mytí používejte jemné tekuté čisticí prostředky. Jsou dobře prané, aniž by došlo ke zničení struktury tkaniny a nití úpletu. V našem katalogu najdete speciálně navržené mycí gely pro lisovací výrobky a jemné tkaniny. Vhodné je také vysoce kvalitní tekuté dětské mýdlo. Zakázané výrobky obsahující bělidla, změkčovadla a kondicionéry mohou zničit vlákna pleteniny.

Teplota vody by neměla překročit 40 ° C.

Po omytí produkt důkladně opláchněte po obou stranách. Chcete-li odstranit vodu, stiskněte úplet do ručníku lehkými stlačovacími pohyby, ale neotáčejte se.

V podmínkách denního praní se doporučuje zakoupit dva páry punčoch nebo punčocháče. Zatímco jedna položka po mytí zaschne, druhá se opotřebuje.

Čištění silikonové vložky.

Během mytí se pokuste zabránit kontaktu s vodou. Pro odmaštění silikonového kaučuku jej několikrát týdně otřete hadříkem navlhčeným 20% roztokem alkoholu. Takže odstraníte zbytky epitelu, které nelze omýt vodou. Po tomto ošetření bude guma lépe fixovat punčochu na noze.

2. Sušení

Produkty pro sušení komprese se doporučují na chladném, dobře větraném místě a vyhýbejte se přímému slunečnímu záření. Nelze sušit kompresní punčochové zboží v zavěšené formě na laně nebo sušárně, nitě se zdeformují a produkt ztratí své kompresní vlastnosti.

Vyrovnejte produkt a položte jej na vodorovnou plochu, daleko od topných těles a radiátorů. Lze jej položit na ručník nebo hadřík, který dobře absorbuje vlhkost. Chcete-li proces sušení urychlit, vyměňte mokrý ručník po chvíli za suchý. Počkejte, až produkt zcela uschne a nasaďte.

3. Skladování

Pro udržení léčivých vlastností dresu by měl být skladován na tmavém a suchém místě při pokojové teplotě.

Pozornost! Zdravotní kompresní punčochové zboží není povoleno:

suché čištění;

promytí pomocí odstraňovače skvrn a rozpouštědla;

opláchněte leštidlem a kondicionérem;

suší se fénem, ​​na baterii, v blízkosti topných těles a na přímém slunci;

Netahejte a neřežte technologické konce nití zevnitř, což povede k rozpuštění a poškození produktu. Tlak na nohu nebude distribuován správně a léčivý účinek se sníží.
Aby se předešlo poškození výrobku při darování, doporučuje se používat rukavice..
Po skončení životnosti nebo v případě poškození kompresního produktu se doporučuje zakoupit nový.

Vedoucí školicího střediska Ortiks, lékařský odborník v oboru ortopedických výrobků, praktický lékař

Kompresní prádlo nebo pletené oblečení se používá k prevenci a léčbě různých onemocnění nohou, včetně výronů, křečových žil, chronické žilní nedostatečnosti atd. Tyto výrobky vyvíjejí variabilní tlak na povrch těla, který klesá ve směru od chodidel.

Speciální spodní prádlo tak normalizuje a stimuluje průtok krve, eliminuje otoky, zlepšuje výživu tkání a snižuje riziko krevních sraženin. Najdete různé typy kompresních produktů. Jedná se o punčochy a ponožky, punčocháče a ponožky, obinadla a punčocháče..

Použití kompresního oblečení může být 4-9 měsíců. Při nesprávném používání, nošení a péči však může produkt ztratit své funkční a léčivé vlastnosti dříve. Chcete-li tomu zabránit, musíte zajistit kompresivní úplet vhodnou péči. Pojďme se podívat na to, jak správně prát, vysušit a nosit antikvarikové spodní prádlo.

Obecná doporučení pro péči

 • Kompresní punčochové zboží nelze prát a sušit při vysokých teplotách a deformovat, protože se tento materiál natahuje a ztrácí své léčivé vlastnosti;
 • Kompresní úplet není žehlen a není čištěn chemickými prostředky;
 • Mytí výrobků často, protože se na tkanině hromadí prach a nečistoty, čímž se snižuje účinek;
 • Pro mytí je lepší zvolit měkké tekuté výrobky. Tento gel, speciální šampon, tekuté mýdlo. Nebo si můžete vzít prášek pro jemné tkaniny. Hlavní věc je, že produkt neobsahuje chlor;
 • Nepoužívejte k praní agresivní detergenty na bázi chlóru, nepoužívejte prací mýdlo, jehož mastné kyseliny nepříznivě ovlivňují pletená vlákna lékařského prádla;
 • Při mytí nepoužívejte bělidlo, oplachovací prostředky ani aviváž. Vymažeme věci bez otáčení a kroucení;
 • Je nemožné sušit kompresní punčochové zboží v zavěšené formě, protože závity rámu jsou zdeformovány. Nepokládejte výrobky na radiátory nebo radiátory;
 • Pletené zboží skladujte na tmavém a suchém místě, které není vyšší než +25 stupňů.

Jak prát a sušit kompresní punčochové zboží

Kompresní dres můžete prát ručně a v pračce. K tomu použijte jemný, nejlépe tekutý jemný prací prostředek. Před mytím věci si přečtěte štítek a postupujte podle doporučení na štítku.

Při mytí rukou zvolte teplou vodu s teplotou 30-40 stupňů. Ponořte prádlo nejprve ve vodě zředěným detergentem. Po 10-15 minutách se jemně protahujte bez kroucení, ždímání a silného stlačení. Poté opláchněte nejméně dvakrát čistou studenou vodou bez dalších detergentů..

Pokud je produkt dovolen prát v pračce, použijte jemný nevypřádací režim a teplotu ohřevu vody až 40 stupňů. Umyjte věc odděleně od jiného prádla. Po praní nechte prádlo vypustit a vysušit, položte prádlo vodorovně.

Nesušte kompresní punčochové zboží na baterii nebo na slunci. Na zavěšení nepoužívejte vysoušeč vlasů ani předměty. Během procesu sušení vložte pod prádlo tlustý ručník, aby absorboval vlhkost. Pokud chcete urychlit sušení, pravidelně vyměňte mokrý ručník za suchý. A pamatujte, že materiál nelze žehlit!

Spodní prádlo se silikonovými vložkami

Některé modely jsou vyrobeny ze silikonových gumových pásů tak, aby byly bezpečně připevněny k noze. O takové výrobky je třeba pečlivě a jemněji zacházet, protože při interakci s mýdlovou vodou se silikon stává houževnatější a křehčí, ztrácí pružnost a původní vlastnosti.

Také pokožkový olej a pot působí negativně na materiál, takže výrobky musí být čištěny alespoň dvakrát týdně. Pro vyčištění silikonových vložek navlhčete vatový tampón v alkoholu a otřete gumu. A k praní punčoch nebo výšek kolen svázejte horní část předmětu nití nebo šňůrou pod silikonovou gumu. Poté pečlivě produkty omyjte ručně, dávejte pozor, abyste látku nezavlhčili nad praporem.

Jak si vybrat a nosit kompresní prádlo

Kompresní prádlo kupujte pouze ve specializovaných prodejnách, aby nedošlo k padělání. Produkty byste neměli brát v běžných obchodech, i když je v balíčku uvedeno „s účinkem komprese“. Nemají nic společného s lékařským spodním prádlem. Balíček musí uvádět třídu komprese, nikoli číslo DEN.

Před nákupem je nutná lékařská konzultace pro správný výběr typu a třídy produktu. Spodní prádlo by mělo být co nejúčinnější. Navíc správně vybrané produkty vydrží déle. Vzhledem k pravidelnému opotřebení a častému praní je lepší koupit dva nebo více párů punčoch, punčocháče nebo golfu.

Aby produkty zajistily správnou činnost a vydržely po dlouhou dobu, musíte prádlo správně nosit. Hadice a golfové kalhotky tohoto druhu, zejména 3 - 3 kompresní třídy, je obtížné obléknout. Výrobky nelze natahovat, stahovat ani sbírat v akordeonu, jako standardní punčocháče nebo punčochy.

Proto je vhodné nosit kompresní prádlo s rukavicemi, což vám pomůže rychle a bez obláček oblékat. Nezapomeňte sledovat stav nohou a pravidelně chodit na pedikúru, zbavit se rohů a drsnosti na nohou. Při oblékání odstraňte prsteny, náramky, řetězy, abyste předešli nadýmání a poškození tkání.

Je důležité materiál nepoškrábat, poškodit nebo zdeformovat, jinak prádlo ztratí své léčivé vlastnosti. Ve zvláštních obchodech si také můžete zakoupit příslušenství, které vám pomůže rychle a snadno oblékat kompresní oblečení..

Jak vybrat kompresní punčochy pro chirurgii?

Při jakékoli chirurgické operaci musí člověk kromě základního onemocnění čelit dalším rizikovým faktorům. Jedním z těchto faktorů je riziko trombózy a tromboembolie. Je to proto, že v reakci na trauma tělo aktivně vytváří látky, které podporují koagulaci krve. Během operace se navíc zpomaluje průtok krve. Společně to vede k vysoké pravděpodobnosti krevních sraženin na dolních končetinách.

Jak prát kompresní punčochy Péče o kompresní skladování

Kompresní punčochy patří lékařské pleteniny . Modely, které nejen pomáhají v boji proti křečovým žilám, ale také vypadají slušně, jsou drahé. Proto musíte vědět, jak správně prát kompresní punčochy, aby si zachovaly své vlastnosti a vzhled.

Obsah

Vlastnosti praní kompresních punčoch

Před vyzvednutím kompresních punčoch musíte odstranit všechny šperky, které mohou materiál poškodit - prsteny, náramky. Pokud máte dlouhé nehty, musíte použít nylonové rukavice, a to jak při nasazování / vzlétání, tak během procesu praní.

Při nošení je tkanina napnutá, na ni padnou částice epidermis a prachu. To významně snižuje lékařskou účinnost. Vzhledem k tomu, že pracující žena nosí punčochy po dobu asi 10–12 hodin, musí se denně prát. V tomto případě bude vhodné koupit dva páry prádla, aby bylo možné produkt normálně sušit.

Jak prát kompresní punčochy v pračce

Kompresní punčochy nelze prát v pračce. Je povoleno pouze „ruční mytí“ bez silného mechanického namáhání. Někteří výrobci však naznačují, že při použití režimu „jemného praní“ s ohřevem vody na 40 ° C a bez poškození způsobujícího poškození.

Přesto i nízké otáčky bubnu automatického stroje mohou poškodit závity rámu způsobené kompresí. Existuje riziko, že punčochy rychle ztratí své vlastnosti..

Je přísně zakázáno umývat kompresní punčochové zboží jiným oděvem. Proto, i když výrobce umožňuje mytí produktu ve stroji, přemýšlejte o tom, zda je výhodné utrácet vodu a elektřinu pouze na jedné punčochě, nebo je vhodnější provádět čištění rukou. Pokud jsou na punčochách silikonové vložky - automatické praní je zcela vyloučeno.

Ruční mycí kompresní punčochy

Za účelem prodloužení doby platnosti kompresní punčochy , Doporučujeme je umývat každý den, v manuálním režimu, vodou s teplotou 30 ° C - 40 ° C. Technologie je jednoduchá:

v misce s teplou vodou zřeďte a lehce napěňte speciální prací prostředek pro praní kompresního punčochového zboží (pokud to není k dispozici, udělá to dětský šampon nebo dětské mýdlo);

pokud je viditelné znečištění, spusťte produkt do pánve na 10-15 minut;

pokud nedochází ke kontaminaci, punčochy jemně opláchněte, aniž byste je stlačili nebo stlačili;

vyměňte vodu a propláchněte dvakrát až třikrát, dokud se mýdlový roztok úplně nevymyje.

Vezměte tento proces do svého každodenního zvyku, aby drahý nákup trval dlouho a vykonával jeho funkce.

Použití čisticích prostředků

Pokud jste si koupili měděné kompresní punčochy , pak budete s největší pravděpodobností doporučeni zakoupit mycí kapalinu stejné značky. Dovolujeme si vás ujistit, že stejného účinku lze dosáhnout levnějšími prostředky. Tyto zahrnují:

gel pro jemné tkaniny;

tekuté mýdlo nebo šampon na bázi přírodních nadouvadel;

Základním pravidlem je absence silných chemických prvků, rozpouštědel a bělidel.

Nepoužívejte prášek, i když je určen k jemnému praní. Malá zrna mohou narušit strukturu kompresního materiálu. Odložilo se také mýdlo na prádlo. Obsahuje mastné kyseliny, které zanechávají chemické poškození tkáně..

Sušení kompresních punčoch

Punčochy proti varixům musí být sušeny ve vodorovné poloze rozprostřené na měkkém ručníku. Pokud potřebujete rychle schnout, půl hodiny po praní, vyměňte ručník za suchý. V žádném případě se nepokoušejte „odšroubovat“ nebo „namočit“ vlhkost.

Ujistěte se, že v blízkosti nejsou topná tělesa a že přímé sluneční světlo nespadá na kompresivní punčochy. Nejlepší je mít pokoj s dobrou ventilací a nízkou vlhkostí..

Co nelze použít

Pokud uživatel neví, jak prát kompresní punčochy, často dělá chyby, které v konečném důsledku vedou k poškození produktu. Abyste tomu zabránili, postupujte podle výše uvedených doporučení a vyloučte také následující akce:

Během praní netřete materiál rukama a nepoužívejte tvrdé houby, natož kartáče;

nemyjte kompresní punčochy různých barev v jedné pánvi;

nevkládejte prádlo do jedné mísy s jiným oblečením;

neponechávejte punčocháče ani punčochy na laně - sušte pouze ve vodorovné poloze;

k urychlení sušení nepoužívejte baterie, převodníky ani jiná topná zařízení;

nemyjte anti-embolický dres po operaci - není vhodný pro každodenní použití.

Správná péče o kompresní oděvy zajistí dlouhodobé používání bez ztráty kompresních vlastností a slušného vzhledu.

Při mytí kompresních punčoch

Umět

To je nemožné

speciální látka pro kompresní punčochové zboží; dětské mýdlo; dětský šampon; jemný gel

prací prášek; výrobky obsahující bělidlo nebo chlor, odstraňovače skvrn; silné prací prostředky

v pračce - nedoporučuje se

vodorovně na ručníku

visí vzpřímeně na sušičce nebo laně

vyměňte ručník do sucha 30 minut po praní;

suché na dobře větraném místě

suché v blízkosti topných předmětů a na slunci; sevření

namočte produkt do mýdlové vody po dobu 15 minut

otřete a naneste štětce

Užitečné tipy

Kupte si 2 páry punčoch, takže když jeden po zaschnutí zaschne, můžete si nasadit druhý. Opravdu, pro dosažení požadovaného účinku je třeba nosit kompresní prádlo každý den.

Snažte se navlhčit silikonový pás tak, aby si udržel své vlastnosti déle. Je lepší čas od času odmastit tampónem namočeným v lékařském alkoholu..

Pokud máte dlouhé nehty nebo špičatou manikúru, použijte při mytí rukavice. Zachrání produkt před náhodným poškozením..

Pokud je to možné, zlikvidujte pračku a vyčistěte ji ručně..

Vyvarujte se těžké kontaminace materiálu, protože bude obtížné odstranit skvrnu později. Zejména s ohledem na to, že punčochy nemůžete otřít a použít chemické odstraňovače skvrn.

Nezapomeňte, že i při správném provozu je doporučená životnost 7-8 měsíců. Odborníci doporučují nákup nových kompresních punčoch po půl roce.

Články O Neplodnosti