Hlavní Neplodnost

Jak vyrobit postýlku pro novorozence

Dlouho očekávaný den brzy přijde. Devět měsíců jste se na to připravovali a nyní jste si koupili postel, ve které bude dítě spát. Přes postel se shromažďuje rada babiček, bezprostředních rodinných příslušníků a mladý táta a rozhoří se argument. Každý věří, že ví lépe, jak si vyrobit postel pro novorozence. Nehádejte se, neonatologové dlouho určují podmínky, za kterých by mělo dítě po propuštění z nemocnice spát.

Nejdůležitější věcí v postýlce je matrace. Je nutné rozhořčeně odmítnout „měkkou“ matraci navrženou vaší matkou. Hlavní výhodou této matrace je, že vy, vaši bratři a bratranci jste na ní spali. A snad jedinou výhodou. Dobrá matrace by měla podporovat záda dítěte v přísně vodorovné poloze. Pokud vaše volba padla na matraci s pružinami, ujistěte se, že vrstva izolující pružiny je vyrobena z nejodolnějšího materiálu, například spandbond.
Matrace z kokosových vláken impregnované přírodním latexem se prodávají na ruském trhu. Osvědčili se díky své dobré kvalitě a rozumné ceně..

Noste na matraci potah. Nejjednodušší a nejpohodlnější případ lze vyrobit samostatně. Chcete-li to provést, ořízněte obdélník. Každá strana obdélníku by měla být o 20-30 cm větší než odpovídající strana matrace. To znamená, že pokud má vaše matrace velikost 80x100 cm, vystřihněte obdélník o rozměrech 110x130 cm. Otočte okraje obdélníku směrem dovnitř o 1-2 cm a zašijte jej. Do výsledné stahovací šňůry vložte obvyklou gumu. Tento kryt lze snadno sejmout a vždy napnout..

Pro dítě je škodlivé, aby byl neustále v plence, proto si na matraci položte hadřík. Vyberte si speciální lékařskou nebo dětskou utěrku. Během provozu nevydávají škodlivé látky.

Položte list na horní část olejové utěrky. Pro nejmenší děti není v postýlce potřeba nic dalšího. Dětští lékaři trvají na tom, že dítě bude potřebovat první polštář nejdříve ve třetím roce života. Proto okamžitě vyčistěte malé útulné polštáře, které odstrčily milující babičky. Přispívají k abnormálnímu vývoji páteře u novorozenců.

Dítě se zpravidla nachází v teplé místnosti, oblečené v kombinéze nebo kluzáku s vestou. To je dost, aby se dítě cítilo pohodlně. Nepotřebujete ani přikrývku v postýlce. Pokud dítě aktivně pohne nohama, může ho nechtěně pohnout na obličej. A to je již potenciálně nebezpečná situace. Neriskujte. Pokud je v místnosti v pohodě, oblékněte své dítě ohřívač nebo použijte spací pytel.

Nejprve nejsou potřeba boky na stěnách postele. S největší pravděpodobností se budete snažit neustále udržovat dítě v dohledu, zažít, jak spí, jak dýchá, jsou-li jeho oči otevřené. Strany vás budou jen obtěžovat. Dejte je později.

Dokud se dítě nezačne převracet, nebudete potřebovat ani airbagy. Jedná se o speciální válečky, které jsou umístěny pod boky dítěte, aby se zabránilo otáčení v nepřítomnosti rodičů.

Ale pověste vrchlík nad postýlku. Hlavním účelem vrchlíku je ochrana před prachem. I když čistíte mokré čištění ve školce dvakrát denně, ve vzduchu zůstane nějaký prach. A v létě, když otevřete okno, je ve vzduchu nejen měkký vnitřní prach, ale také tvrdý jemný písek. Vyberte si vrchlík šitý z husté hladké tkaniny. Měl by být snadno omyvatelný..

Veškeré ložní prádlo by mělo být vyrobeno z přírodních tkanin. Nejlepší je zvolit bavlněné tkaniny se saténovou vazbou. Tyto tkaniny jsou velmi husté a trvanlivé. Snadno se vyznačují hladkým hedvábným povrchem a mírným leskem přední strany. Můžete také použít silné kaliko.

Nevybírejte zářivě barevné tkaniny pro dětské ložní prádlo. To příliš vzrušuje dětskou psychiku. Psychologové prokázali, že nejpříjemnější barvou pro děti jsou světle pastelové odstíny zelené.

Před použitím umyjte a vyžehlte všechny ložní prádlo velmi horkým železem..

Co potřebujete v postýlce pro novorozence

Narození dítěte je důležitou událostí v životě každé rodiny. Po propuštění z nemocnice má matka mnoho otázek týkajících se péče a spánku dítěte: zda novorozenci mají spát v dětských postýlkách nebo s matkou v posteli, proč v některých případech není možné vložit hračky do kolébky, když by měla být vyloučena přítomnost stran. Dobré místo ke spánku je klíčem ke zdravé páteři, proto byste měli předem myslet na kvalitní lůžko vhodné velikosti.

Dětská postýlka a dítě v kokonu

Místo pro spaní dítěte

Co musíte koupit v postýlce pro novorozence v první řadě, kolik to bude stát, což je zahrnuto v úplném seznamu - úplně první otázky budoucích rodičů zpět, když se dozvěděli pouze o nadcházejícím dodatku. Někdo vůbec nepřemýšlí o místě na spaní, protože věděl, že dítě bude v prvních měsících tiše ležet v kočárku nebo v náručí matky, zatímco jiní vyberou atribut kvality s nadšením a úzkostí..

Ihned po narození dítě spí asi dvacet hodin denně. Aby harmonický vývoj probíhal, měl by být uspořádán plný spánek. Průmysl prodávající všechny potřebné věci pro děti je dnes velmi rozvinutý. Může nabídnout velký výběr dětských postýlek, dětských postýlek, ortopedických matrací, teplých na zimu nebo lehkých tenkých přikrývek pro dětské, flanelové nebo bavlněné pleny, speciální válečky, které by měly být umístěny drobky pod záda. Klíčovým kritériem při výběru správného produktu je bezpečnost dítěte v postýlce.

Důležité! Zakoupením určitého příslušenství je pravděpodobné, že si koupíte něco, co bylo po dlouhou dobu nečinné. Pediatrický pediatr a kandidát lékařských věd, Yevgeny Komarovsky ujišťuje, že otázkou je, zda dítě potřebuje polštář v postýlce, odpověď je jednoznačná: do dvou let se to nehodí. Tento atribut podle lékaře nelze koupit, aby se zabránilo smutným důsledkům.

Nový nábytek je nutné zakoupit nejméně 2 týdny před dodáním. Specifická vůně za 14 dní bude mít čas na počasí a nezpůsobí nepohodlí ani matce ani dítěti. Je důležité, aby postel byla vyrobena ze zcela přírodních surovin, produkt musí mít osvědčení o kvalitě. Přítomnost ostrých rohů na konstrukci je známkou nekvalitního zboží, které byste si neměli koupit.

Co hledat při výběru postele:

 • rám;
 • základna postýlky a její vzhled;
 • složení matrace;
 • z čeho jsou strany vyrobeny, přikrývky;
 • ložní materiál.

Druhy betlémů

Správná volba velikosti postýlky a její umístění v místnosti je pro rodiče odpovědným a důležitým úkolem. Měl by být mimo přímé sluneční světlo a průvan, ne v blízkosti topných zařízení. Standardy pro délku a šířku postýlky moderních modelů jsou 60 * 120 (pro první dva roky) a 70 * 140 (do školního věku).

Postýlka „Promteks“ se stojanovou základnou

Základem je:

 • Masivní - ploché dno z překližky, MDF fólie;
 • Rošty nebo rošty - rám, na kterém jsou upevněny řady ohýbaných lepených dřevěných prken. Tento typ nadace je výhodnější, protože pomáhá správně rozložit hmotnost a vytvořit zdravé držení těla pro dítě.

Korálky

Strany jsou nezbytnou součástí postýlky pro dítě. Ochrana spací zóny může být:

Kolejnice jsou namontovány na příčných příčných nosnících a pevné - pokrývají jednu stranu jako celek. Nejoblíbenější stojanové konstrukce dnes jsou ty, které pomáhají chránit dítě před pádem a studují svět kolem něj. Cirkulace vzduchu je lepší u stran stojanu.

Pravidla pro výběr postýlky s bočnicemi z regálů:

 • mezi tyčemi vzdálenost 5-6 cm, už ne;
 • od okraje strany k lůžku - ne méně než 45 cm.

Korálky, bavlněné obložení

Boky jsou vyrobeny ze dřeva, plastu, kovu, nejoblíbenějších zaoblených tyčí.

Zajímavý. K ochraně dítěte před modřinami, jeho nohy a kliky nespadají mezi kolejnice, používají se speciální měkké polštářky - boční polštáře.

Jsou vyrobeny z:

Tyto podložky jsou připevněny ke kolejnicím pomocí pásek. Silikonové druhy se oblékají na okrajích stran a chrání dítě před poraněním ústní dutiny, když se začne žvýkat všude kolem.

Existují názory, že by na stranách neměly být další překryvy, jsou kontraindikované. Většina pediatrů také negativně odpovídá na otázku, zda je možné a nutné, aby dítě spalo na polštáři - to může mít negativní důsledky pro jeho zdraví..

Dodatečné informace. Ve vzácných případech právě v důsledku přítomnosti těchto doplňků došlo k náhlému zastavení dýchání, když dítě, které ucpalo nos do polštáře nebo do boku, dusilo. Vzhledem k tomu, že se dítě začne otáčet pouze za 3 až 4 měsíce, někteří pediatrové doporučují vyloučit přítomnost těchto atributů v kolébce.

Některé modely postýlek vám umožňují odstranit jednu stranu postele. V takovém případě můžete postýlku přesunout do postele rodičů. To usnadňuje proces nočního krmení a umožňuje matce klidněji spát..

Stavebnice

Sada betlémů obsahuje:

 • prádlo;
 • přikrývky a polštáře;
 • boční překryvy;
 • ložní souprava.

V posteli se stranami

Pro novorozence bude stačit mít dvě sady vysoce kvalitní přírodní podestýlky, navíc si můžete zakoupit několik prostěradel, protože se rychle zašpiní nebo zaviní.

Prádlo je vyrobeno z bavlny, mělo by mít příjemnou, ne příliš jasnou barvu, neměly by být žádné volánky, kravaty a očka, aby se drobky nezapletly do malých detailů. Je důležité, aby textilie po praní nezmizla.

Co by mělo být v kolébce

Seznam potřebných atributů betlémů:

 • Matrace z kvalitních surovin;
 • Přírodní ložní prádlo;
 • Zimní a letní přikrývky pro novorozence. V létě můžete dítě přikrýt prostěradlem nebo plenkou a na zimu si můžete koupit hustou vlněnou přikrývku.
 • Překryvné strany;
 • Je pro dítě nutný polštář? Každý rodič odpoví nezávisle. Je přípustné vzít anatomický nebo šikmý polštář.

Deka

Přikrývka pro novorozence se vybírá v závislosti na teplotě v místnosti. Budou potřebovat několik.

Poznámka! Je důležité, aby se drobky nepřehřívaly, takže byste měli věnovat pozornost spánku dítěte. Pokud dítě pevně zabalíte, bude neklidně spát, být rozmarný.

Dětské přikrývky pro novorozence se dělí na:

 • teplé - pro chladné období,
 • světlo na léto.

Při teplotách nad 24 stupňů je dítě pokryto běžnou plenkou, až 21 stupňů - s lehkou, přikrývkou na kolo, v 18 - s tvídou, silnou.

Důležité! Dítě může být alergické na vlnu, je-li přikrývka vyrobena ze sinteponu.

Velikost přikrývky pro novorozence závisí na ložním prádle. Přikrývky pro děti přicházejí od 90 x 90 cm do 120 * 120 cm.

Dětská přikrývka Bon Bon

Musím si koupit novinu pro novorozence, pokud již existuje obálka? V prvních týdnech bude takový kokon velmi vhodný, následně bude nutné zakoupit přikrývku.

Matrace

Matrace obvykle nejsou součástí dodávky koček, takže rodiče si musí vybrat tuto ložní prádlo.

Jaké jsou typy:

 • bez pružin;
 • s nezávislou pružinovou jednotkou;
 • ortopedické;
 • s pružinami - Bonnel.

Ortopedické matrace pro děti

Pro drobky je lepší zvolit pružinové pohledy, kde je blok s výplní zabalen ve zvláštním případě. Jako výplň si můžete vybrat:

 • přírodní nebo umělý latex;
 • kokosové kokosové vlákno;
 • Mořská řasa;
 • velbloudí vlasy;
 • syntetická výplň.

Matrace musí být pevná, aby nedocházelo k poškození páteře dítěte.

Polštář

Evgeny Komarovsky věnuje zvláštní pozornost otázce, zda novorozenec potřebuje polštář v postýlce. Bez tohoto příslušenství nemohou dospělí spát a v nepřítomnosti si stěžují na bolesti hlavy. Až do dvou let dítě nebude tento atribut vůbec potřebovat..

Správný tvar polštáře pro dítě

Budoucí rodiče dlouho přemýšlejí, jaký polštář by měl být v postýlce novorozence, a když se dozví, že ho nemusí kupovat, jsou emočně zmateni, tvrdí, že dítě nebude dost spát, začne v noci plakat, nikomu nebude odpočívat. Toto je hluboká chyba..

Před odpovědí na otázku, zda novorozenec může spát na polštáři, je třeba prozkoumat nebezpečí jeho přítomnosti:

 • pravděpodobnost syndromu náhlé kojenecké smrti je vysoká;
 • v době převratů může dítě blokovat nosní průchody ve snu, když je pohřbeno v polštáři;
 • mohou být poškozeny krční páteře;
 • výplň polštářů způsobí alergickou fatální reakci.

Musíte pochopit, že tělo dítěte má jinou strukturu než tělo dospělého. Hlava dítěte je větší než tělo v oblasti, takže by během spánku měly být ve stejné rovině.

Poznámka! Bude novorozenec potřebovat polštář a stojí za to ho koupit? V případě, že byla nalezena drobenka u dítěte, hypertonicita, má hojnou regurgitaci, je třeba toto příslušenství zakoupit po konzultaci s pediatrem. V této situaci však hovoříme o ortopedických speciálních produktech.

Základní příslušenství

Co ještě musíte koupit:

 • mobilní a hračky - přívěsky - s nimi se dítě naučí uchopit kliky za předměty, rozvíjet tak hmatové pocity;

Mobilní a hračky v postýlce

 • kapsy organizátora, aby bylo vše po ruce ve správný čas;
 • vrchlík vytvoří pohodlí a odstraní jasné denní světlo;
 • olejová utěrka na matraci, která zadržuje teplo, absorbuje tekutinu během úniku;
 • váleček a vyhřívací podložka;
 • hnízdo - v případě potřeby je pro některé děti snazší spát v takovém lůžku.

Co koupit v postýlce je individuální otázka. Dětská postýlka je nezbytným doplňkem, v případě potřeby lze vždy zakoupit další díly..

Jak si vyrobit postýlku?

Postýlka je místo, kde malé dítě tráví spoustu času, a to nejen během spánku. Docela část rodičů používá postýlku se stranami, jako spolehlivé místo, kde můžete dítě v případě potřeby na chvíli opustit. V takové postýlce dítě hraje, učí se vstávat a snaží se chodit.

Při nákupu postýlky nezapomeňte na ložní prádlo. Měli byste začít s matrací - to by mělo zapadat do postýlky. Zvláštní pozornost by měla být věnována materiálu, ze kterého je matrace vyrobena. Ideálně by to měla být latexová pěna s otvory, které umožní cirkulaci vzduchu. Ne každé dítě může spát na kokosové matraci - může způsobit alergie.

Dětské povlečení je nejlépe vybráno z bavlny nebo kaliko. Zároveň by prádlo mělo být trvanlivé a odolné častému vystavování vysokým teplotám během praní. Nejpohodlnější variantou bude strečová plachta - elastický pás zabrání sklouznutí z matrace. Flanel pleny jsou také nutné pro dítě, je lepší koupit více z nich, protože plenky bude muset změnit docela často.

Poté, co je matrace zakryta plachtou, položte na ni lékařskou utěrku a přikryjte ji teplou plenkou.

Jako polštář lze použít plenu složenou několikrát nebo plochý polštář. Při nákupu polštáře buďte také opatrní a vyhýbejte se excesům a ozdobám, protože volány a kadeře budou rušit novorozence. Ortopedické polštáře se také nedoporučují pro kojence.

Nejlepší je přikrýt dítě lehkou teplou přikrývkou. Lze jej nahradit dětským spacákem. Nikdy nepoužívejte syntetickou přikrývku. Při vysoké teplotě v interiéru je lepší přikrýt dítě plachtou nebo v noci na tenkou košili.

Pokud chcete zdobit postýlku nárazníky nebo vrchlíkem, nezapomeňte, že shromažďují přebytečný prach a zachycují vzduch. V prvních měsících nemůžete zavřít boky a hlavu ochrannými zařízeními, protože novorozenci neodhodí a neotočí ve spánku.

Abyste správně položili postýlku pro dítě, musíte věnovat pozornost detailům, obecně to není obtížné. Hlavní věcí je, aby se v ní dítě cítilo pohodlně, pohodlně a bezpečně. V tomto případě bude spánek novorozence silný a vyrovnaný.

Co potřebujete v postýlce pro novorozence: potřebné věci a další doplňky

Každý novorozenec potřebuje především lásku a péči o rodiče. Velký význam má ale také pohodlí a bezpečnost místa, kde drobky tráví většinu času. Takovým místem je postýlka, jejíž kompetentní uspořádání je pro rodiče důležitým úkolem.

Shromažďujeme vše, co potřebujete, do postýlky pro novorozence

Po zakoupení postýlky nezapomeňte do ní vložit vše, co může novorozenec potřebovat. Při výběru potřebných atributů a doplňkového příslušenství pro postýlku se nejprve musíte řídit estetickými hledisky a kritérii, jako je kvalita a bezpečnost zboží..

Atributy, bez kterých se neobejdete

Existují atributy, bez nichž je nemožné plně vybavit postýlku pro novorozence:

 • matrace. Chcete-li vybrat nejlepší možnost pro své dítě, věnujte pozornost těmto vlastnostem produktu:
  • velikosti. Parametry matrace se musí shodovat s velikostí dna postýlky podél vnitřního obvodu. Standardní postýlky jsou 120 × 60 cm, 125 × 65 cm, 140 × 70 cm. V obchodech lze snadno najít matraci pro standardní postýlku. Pokud je postel vlastní velikosti, je výběr produktů malý. Existuje však mnoho podniků, které vyrábějí matrace na míru pro jednotlivé parametry. Správná velikost matrace závisí nejen na pohodlí spánku dítěte, ale také na bezpečnosti dítěte. Například, je-li matrace malá, existuje nebezpečí, že se končetiny dítěte přitisknou mezi okraj produktu a stěny postýlky;
  • tuhost. Nejlepší volbou pro novorozence je tvrdá ortopedická matrace. U novorozence je páteř zcela rovná. Fyziologické ohyby páteře se u dětí formují pouze dva roky. Pevná matrace díky zvýšené pružnosti bude schopna podepřít tělo dítěte ve správné (rovnoměrné) poloze;
  • konstrukce. Matrace pro novorozence jsou pružiny a pružiny. Nejlepší možností jsou pružinové modely, které se „neohýbají“ a deformují. Z jarních modelů je přijatelnou volbou matrace s nezávislou jednotkou;

  Při výběru matrace v postýlce pro novorozence dávejte přednost modelům bez pružin

  Pro zavěšení novorozence jsou vhodné čtvercové modely přikrývek

  Odborníci doporučují vybírat slabé světelné odstíny pro novorozence, které budou mít uklidňující účinek na dítě

  V seznamu potřebných atributů pro postýlku není žádný polštář, a to není chyba. Nejlepší možností je, když hlava a trup ležícího novorozence jsou na stejné úrovni. Po krmení je povoleno zvednout hlavu dítěte tak, aby nedrhlo mléko. Pro tyto účely můžete použít tyto produkty:

  • běžná plenka složená v několika vrstvách;
  • šikmý polštář - výrobek, ve kterém je horní část zvednuta v úhlu nejvýše 30 stupňů k vodorovné ploše. Polštář je umístěn přímo pod prostěradlem..

  Pod plachtu je umístěn šikmý polštář pro novorozence

  Další příslušenství v postýlce

  Mezi další zařízení pro postýlku novorozence patří:

  • boky - ploché „podložky“ různých tvarů, velikostí a barev, které jsou připevněny ke kolejnicím postýlky pomocí stuh. Boky by měly mít potahy vyrobené z přírodních tkanin a hypoalergenní plnivo. U novorozenců byste měli zvolit strany, které pokrývají pouze polovinu výšky zdi betlémů. Dítě tak bude moci pozorovat, co se děje kolem jeho postýlky. Když se dítě učí sedět a vstávat, budou pro něj zapotřebí vyšší strany. Příruby mají takové užitečné vlastnosti:
   • zajistit bezpečnost dítěte. Boky například nedovolí dítěti, aby si přitisklo nohy mezi tyče postýlky;
   • vytvořit pro dítě útulnou atmosféru, protože dítě před narozením, které je v lůně, je zvyklé na omezený prostor. Korálky tvoří jakýsi uzavřený „hnízdo“ v postýlce;
   • tlumit umělé a sluneční světlo, čímž zajišťuje dítěti klidný spánek;
   • chránit dítě před průvanem;
   • Rozvíjejte vizuální funkci dítěte. Po stranách jsou obvykle světlé obrázky, které přitahují pozornost dětí;

   Pediatrové nedoporučují zavěšení celého obvodu postýlky postranními stěnami, což zabraňuje pohybu vzduchu

   Vrchlík chrání postýlku před prachem a také tlumí jasné světlo v místnosti

   Chrastítka korálky budou rozvíjet vizi a pozornost dítěte

   Mobilní se světelným osvětlením - originální a užitečné příslušenství v postýlce

   Rovněž stojí za zvážení tyto tipy:

   • Pokud je postel tam, kde je málo čerstvého vzduchu, je lepší místo nárazníku použít nárazník.
   • Chrastítka a mobily by měly být odloženy do druhého měsíce života.

   Doporučení odborníků

   Matrace je hustá a rovnoměrná - tělesná hmotnost dítěte by neměla vést k jeho ohýbání. Až dva roky žádné polštáře. Po dvou letech je polštář docela možný.

   Dr. Komarovsky

   http://articles.komarovskiy.net/10-pravil-zdorovogo-detskogo-sna.html

   Ortopedická matrace podporuje páteř a opakuje její přirozené ohyby. Novorozené děti však takové ohyby nemají: vyvíjejí se za 2-3 roky a až do tohoto věku je záda dítěte zcela rovná, takže děti od narození do dvou let potřebují tvrdou ortopedickou matraci, která zajistí rovnoměrnou polohu páteře a volné dýchání..

   Dětská lékařka Lyudmila Sokolova

   http://blog.dochkisinochki.ru/articles/kak-vybrat-detskij-matras/

   Video: Doporučení Dr. Komarovského pro výběr dětské matrace

   Hodnocení rodičů

   Vrchlík má také výhody. Je vhodné zakrýt se před očima - ne každý má prostorné apartmány se samostatnou školkou a stává se, že přichází potřebná osoba. Někdy zbytečné pohyby v místnosti mohou probudit obyčejně neobydlené dítě. Přístřešek je skryje. Je také vhodné zakrýt postýlku při otevřeném okně. Konec konců není vždy možné jít ven nebo přemístit dítě do jiné místnosti. V našem pokoji máme balkon - v létě jsme jej otevřeli a chránili postel baldachýnem. Rozumně, samozřejmě. A na úkor prachu - u nás to bylo velmi snadno odstranitelné a často umyté.

   Kozuryonok

   https://www.stranamam.ru/post/1321045/

   Několik měsíců před výskytem drobků jsem běžel kolem mnoha obchodů a hledal ložní prádlo. Po dvou týdnech běhu jsem si konečně vybral a koupil jsem spodní prádlo od značky Fidget. S kvalitou produktů jsem docela spokojen. Barva produktu je bledě růžová, jsou zde kresby nějakých kreslených hrdinů. Tkanina sama o sobě po praní nesedí, nezmizí, je velmi pohodlné použití a příjemná na dotek.

   Svetlana

   https://izvolokna.com/domashnii/detskaya/postelnoe-bele/v-krovatku-dlya-novorozhdennih.html#i-5

   Pro dítě beru postel z bavlny. Mám rád měkké barvy, lepší klid. Ne všechny soupravy vydrží mnoho praní. Vybrali si pro sebe nejlepší volbu, postel feretti. Skvělá kvalita.

   Irina

   https://www.colady.ru/postelnoe-bele-dlya-detej-kakoe-luchshe.html

   Dlouho jsme se nemohli rozhodnout, kterou matraci koupit, usadili jsme se na kokosu. Sonny má rád, klidně spí. V zásadě jsme spokojeni. Matrace neabsorbovala vlhkost a nepříjemné pachy, dobře udržuje tvar.

   Svetlana

   https://matrasec.ru/otzyvy-o-matrasax-dlya-novorozhdennyx/

   Správné vybavení postýlky pro novorozence ovlivňuje pohodlí, kvalitu spánku a zdraví dítěte. Konzultace s odborníkem nebo seznámení s užitečnými informacemi na internetu vám pomohou vybrat to správné příslušenství pro vaši postýlku..

   Jak ušít dětské postýlky do postýlky pro novorozence

   Velký počet mladých rodičů se zajímá o otázku: jak šít dětské povlečení. Nebo možná nejlepší volbou je koupit spodní prádlo pro dítě v obchodě? Chcete-li zjistit, který je lepší, musíte porovnat výhody a nevýhody každé strany. Cena kompletního prádla je samozřejmě vyšší než obrazy zakoupené samostatně. Šití však vyžaduje hodně úsilí a času, což stejně nestačí.

   Výhodou přizpůsobení je také to, že si matka sama vybere ten správný materiál v dobré kvalitě a barvě a proces, i když to bude nějakou dobu trvat, je jednoduchý i pro začátečníky. Dnes se bude uvažovat: jak zašít soupravu do postýlky pro novorozence vlastníma rukama.

   Šití oděvů je zajímavé nejen pro maminku, ale i pro dítě.

   Pokud je volba provedena samostatně, pak je třeba zvážit pouze vysoce kvalitní látku, nejlépe přírodního původu. Měli byste si vybrat pouze ty typy materiálů, které mají následující vlastnosti:

   • Hypoalergenicita;
   • Ekologická čistota;
   • Zvýšené pohodlí;
   • Prodyšnost;
   • Snadné praní a péče.

   Souprava musí splňovat všechny standardy kvality.

   Nejlepší volbou je 100% bavlněné plátno. Ložní prádlo z něj je vhodné pro jakoukoli sezónu: léto a zimu. Rozlišují se následující třídy bavlněných tkanin, které se od sebe liší typem tkaní nití:

   • Kaliko Je hypoalergenní, umožňuje průchod vzduchu z obou stran a má vysokou odolnost proti opotřebení, ale je na dotek tvrdší než jiné typy a vyžaduje řádné praní nebo začíná mizet;
   • Kartoun. Materiál je přirozený a příjemný na dotek. Je také prodyšný, ale na rozdíl od hrubého kalika nevyžaduje zvláštní péči. Jeho nevýhodou je rychlé opotřebení a ztráta jasu (barvy) v průběhu času. Ideální pro děti ihned po propuštění z nemocnice;
   • Satén Má vynikající odolnost proti opotřebení, není elektrifikován a nekrčí se. Kromě toho si satén po opakovaném mytí udržuje svůj vzhled a dobře přenáší teplo. Nemá žádné charakteristické minusy;
   • Popelín. Perfektně prochází vzduchem a odpařuje vlhkost, je nenáročný na praní a neshromažďuje statickou elektřinu. Prakticky žádné negativní vlastnosti, ale mohou se při praní v horké vodě scvrknout;
   • Bambus. Má vysokou pevnost a antimikrobiální účinek. Pohlcuje vlhkost a pachy. Nevýhodou jsou vysoké náklady;
   • Flanel. Měkký na dotek a po omytí je ještě měkčí. Rychle zadržuje teplo a nezpůsobuje alergické reakce. Méně: tvorba cívek v průběhu času, stejně jako silné zmačkání.

   Jak připravit postýlku pro novorozence

   Dítě tráví hodně času v postýlce. Měl by tam být pohodlný a bezpečný pro něj a pro matku - je vhodné dítě vyndat a vyjmout

   1. Vyberte si postel s klesající deskou, s několika úrovněmi spodní polohy, která klesá s růstem dítěte.
   2. Matrace potřebuje tvrdou matraci, která podporuje páteř, a měkká matrace je škodlivá pro záda dítěte!
   3. Žádné polštáře jiné než ortopedické, které lékař doporučuje - vložte dětskou plenku několikrát složenou. To je lepší pro jeho držení těla! V polštáři a měkké matraci se může dítě doslova utopit - dusit se, aniž by se převrátilo z břicha do sudu. To je jedna z příčin syndromu náhlé kojenecké smrti.!

   Máma s novorozencem (foto Fotolia.com)

   4. Umístěte pod matraci složenou hustou přikrývku, abyste zvedli přední konec postýlky pod úhlem 30 °. To jsou optimální podmínky pro práci mnoha orgánů a systémů dítěte.
   • Dýchání je usnadněno, protože břišní orgány netlačí na bránici, zlepšuje se ventilace a průtok krve v plicích.
   • Tato situace slouží k zamezení plivání a zvracení..
   5. Jednou týdně změňte polohu čelního konce postýlky, popř. Jen vložte do něj dítě jinak, aby se nevyvinul torticollis a tzv. Jednostrannost.

   Novorozenec v náručí rodičů (foto Legion-Media)

   6. Pravidelně (1-2krát měsíčně) umývejte textilní strany postýlky, potahu matrace a vrchlíku (pokud existují) tak, aby se nezměnily v prachové sběrače škodlivé pro zdraví dětí..

   PŘEČTĚTE SI také:

   CO DĚLAT, ŽE NEMÁ DATATESU U DĚTÍ?

   CO DĚLAT S VYSOKOU TEPLOTOU V ODDĚLENÍ?

   Redakční stanovisko se nemusí shodovat se stanoviskem autora článku.

   Co si vybrat olejovou utěrku v postýlce pro novorozence

   Jakákoli dětská matrace potřebuje ochranu, pak to bude trvat dlouho. Často se vyskytují situace, kdy se jeho povrch může namočit nebo zašpinit: novorozenec může popsat nebo prasknout, tekutiny z lahví se mohou spontánně rozlit. Někdy mohou nastat nepříjemné situace, když nemocné dítě zvrací. Olejová utěrka pro dítě může matraci chránit před navlhnutím, znečištěním a absorbováním nepříjemných pachů..

   Potřebujete ochranu postýlky?

   Ropný hadřík není pozůstatkem minulosti. I přes možnost koupit si plenky a neustále je ukládat na kojence před spaním, mnoho rodičů z různých důvodů dalo své děti bez nich, zejména při nočním spánku. Důvody mohou být finanční (k úspoře drahých plenek), fyziologické (dítě má podráždění genitálií a nošení plenky způsobuje znatelné nepohodlí) a pedagogické (rodiče plynule odstavují dítě z plenek).

   Často se stává, že upevňovací prostředky plen nejsou dostatečně pevně připevněny, odpojí se nebo se dítě rozepne. V tomto případě mohou tělové tekutiny unikat z pod pleny přímo na drahou matraci. Někdy, pokud dítě hodně pije, může plenka během noci přetéct.

   Aby se chránila matrace před navlhčením, byly na ni již dlouho položeny olejové utěrky. Kromě toho budou tato ochranná zařízení užitečná nejen v postýlce:

   • můžete položit olejovou utěrku pod dítětem, zatímco se koupe na posteli ve vzduchu nebo když mu dáte masáž;
   • na dětské klinice vyžaduje lékař vyšetření svlečeného novorozence;
   • na večírku možná budete muset vyměnit dítě a vyměnit si plenku;
   • mnoho matek vkládá do kočárku pro kojence nepromokavé výrobky, což je zvláště výhodné v létě, protože tělo dítěte bude mít možnost „dýchat“.

   Jak chránit matraci?

   Pokud by mladí rodiče mohli před dvaceti lety zachránit dětskou matraci pouze pomocí oranžového hadříku prodávaného v lékárnách, nyní je výběr nepromokavých a savých produktů poměrně široký. Můžete použít jednorázové plenky, které úspěšně absorbují tekutiny nebo kupují froté modely s vodotěsnou spodní vrstvou. Pokud se obáváte, že by vaše dítě mohlo podle činnosti srazit olejovou utěrku, pak si můžete koupit opci na elastickou pásku.

   Plenky na jedno použití

   Plenky na jedno použití slouží jako olejové utěrky, které chrání matraci pod dítětem před navlhnutím a absorpcí kapaliny. Mnoho matek dalo svá bábátka nahá na takové plenky během dne, dávaly svá těla příležitost ztvrdnout a genitálie odpočívat od plenky. Někteří rodiče položili takové plenky na matraci postýlky a přikryli je plachtou nahoře.

   K dispozici jsou 2 velikosti jednorázových plenek - 60 × 50 cm a 60 × 120 cm. Taková oblast absorpčního materiálu vám umožňuje buď je dát pod dětský zadek nebo úplně zakrýt postel.

   Protože náklady na jednorázové pleny jsou poměrně vysoké, ne každá rodina si může dovolit jejich každodenní použití. Kromě toho tyto produkty neunikají vzduchem, což může způsobit vyrážku z plenek na jemné kůži dítěte. Proto mnoho rodičů dává přednost použití olejových utěrek, které lze otřít, prát a znovu použít k ochraně matrace postýlky..

   Lékařské utěrky

   Každý si pamatuje husté a nepříjemně vonící olejové utěrky. Stále se prodávají v lékárnách, jsou poměrně levné, snadno se čistí a rychle schnou. Mnoho rodičů však tento produkt odmítá z několika důvodů:

   • chladný povrch tohoto produktu nutí mnoho matek, aby jej zakryly flanelovými plenkami nahoře, aby se novorozenec nepohodlil. Když se dítě otočí nebo pohne, tato vícevrstvá struktura vystoupí, materiály se přemístí a matka musí pokaždé zlomit postel;
   • protože tento zdravotnický prostředek neabsorbuje vlhkost, tekutiny se šíří po celém jeho povrchu a navlhčují prostěradla a oblečení novorozence;
   • tato olejová utěrka nepropustí vzduch a může způsobit vyrážku v plenkách u dítěte a přehřátí;
   • hladký povrch se posune na matraci a budete muset přemýšlet o tom, jak ji upevnit na dětskou matraci;
   • nepříjemný zápach nemusí mít rád dítě.

   Prošívané výrobky

   Relativně nedávno se objevil na trhu pro dětské výrobky, prošívané ubrusy okamžitě získaly zasloužené uznání od svých rodičů. Když se suší, nemačkají se a nedeformují se a jejich čištění je poměrně snadné a spočívá v otření povrchu mýdlovou houbou a následném opláchnutí. Zaoblené hrany produktu jsou bezpečné a nepoškozují dítě. Výplň položená mezi vrstvy vodotěsného materiálu zajistí novorozence měkkost a pohodlí..

   Velikost prošívaných ubrusů je relativně malá (asi 75 až 50) a tvary se liší. Mezi různými modely si můžete snadno vybrat ten, který vám bude funkčně vyhovovat, a díky jasným obrázkům a barvám zaujme novorozence. Je vhodné brát tyto výrobky s sebou všude: do přírody, na návštěvu nebo u lékaře a také na ležení v kočárku.

   Oboustranné utěrky

   Vodotěsné oboustranné utěrky vypadají jako prostěradla. Jedna ze stran takových výrobků sestává z bavlny nebo froté materiálu, který je nejen příjemný pro tělo dítěte, ale také absorbuje tekutinu a brání jejímu velkému rozšíření. Tyto tkáně propouštějí vzduch, což eliminuje vyrážky nebo přehřívání pleny v horkých obdobích. Příjemný přírodní povrch těchto ochranných produktů vám umožní nezakrýt postel dalšími prostěradly, což výrazně sníží množství prádla určeného k praní a žehlení..

   Druhá strana těchto výrobků je vyrobena z polyuretanu, který spolehlivě chrání matraci před navlhnutím a znečištěním, aniž by prošla tekutinou..

   Mokré a obarvené oboustranné utěrky lze prát v automatickém stroji, což je velmi výhodné a výrazně šetří čas již zaneprázdněné mladé matky. Ale protože takové výrobky suší poměrně dlouhou dobu, nebude pro vás stačit jeden dvouvrstvý list a budete si je muset koupit více - asi 3-4 kusy.

   Tkanina na elastickém pásku

   Vzhledem k tomu, že obvyklé modely olejových ubrusů se mohou během pohybů dítěte zabloudit a způsobit mu nepohodlí s jeho záhyby, mnoho matek stále musí přikrývky přikrývat a zastrčit je pod matraci. Jedná se o velmi zdlouhavý proces a navíc často poranění rukou na mříži po stranách postýlky.

   Matky proto rychle ocenily pohodlí gumových pásků, které matraci pevně a bez záhybů ovinují, nezmačkávají se a nezasahují kvůli pohybu novorozence..

   Froté povrch rovnoměrně absorbuje kapalinu a polyuretanová vrstva jej neprochází na matraci, chrání ji před vlhkostí a skvrnami. Široká škála takových produktů vám umožňuje vybrat si model, který je ideální pro vaši postýlku.

   Takové utěrky lze také prát v automatickém stroji, a protože jsou suché po dlouhou dobu, měli byste mít na skladě několik produktů, aby vaše dítě vždy spalo v suchu.

   Prošívané potahy na matrace

   Někteří výrobci matrací vyrábějí speciální prvky povlečení určené k ochraně postele novorozence před navlhnutím a znečištěním. Potah matrace je potah na elastickém pásku, tkaný z nepromokavého materiálu. Oblékání je velmi pohodlné, matraci pevně sedí a neposune se.

   Další řada potahů na matrace vypadá jako normální palanda, ale s vodotěsnými vlastnostmi. Nemusíte zvedat matraci, poranit ruce na mřížce po stranách postýlky - jen odstraňte předmět a odneste ho k mytí.

   Oba tyto typy potahů matrací jsou prošívané vrstvy nepromokavé prodyšné textilie s uvnitř uvnitř přírodní výplň, díky níž je dětská postel měkká. Díky jejich materiálům neklouzají takové ropné utěrky a nekropou, což znamená, že vaše dítě nebude kvůli nepříjemným pocitům a zvukům rozmarné. Tkanina ošetřená speciální směsí je odolná vůči zabarvení a také neumožňuje tekutině proniknout do matrací..

   Některé produkty lze prát nejen v automatickém pračce, ale i za přítomnosti silně obtížně odstranitelných nečistot vařit.

   Šicí dětské povlečení pro postýlky

   Velký počet mladých rodičů se zajímá o otázku: jak šít dětské povlečení. Nebo možná nejlepší volbou je koupit spodní prádlo pro dítě v obchodě? Chcete-li zjistit, který je lepší, musíte porovnat výhody a nevýhody každé strany. Cena kompletního prádla je samozřejmě vyšší než obrazy zakoupené samostatně. Šití však vyžaduje hodně úsilí a času, což stejně nestačí.

   Výhodou přizpůsobení je také to, že si matka sama vybere ten správný materiál v dobré kvalitě a barvě a proces, i když to bude nějakou dobu trvat, je jednoduchý i pro začátečníky. Dnes se bude uvažovat: jak zašít soupravu do postýlky pro novorozence vlastníma rukama.

   Šití oděvů je zajímavé nejen pro maminku, ale i pro dítě.

   Výběr správné látky

   Pokud je volba provedena samostatně, pak je třeba zvážit pouze vysoce kvalitní látku, nejlépe přírodního původu. Měli byste si vybrat pouze ty typy materiálů, které mají následující vlastnosti:

   • Hypoalergenicita;
   • Ekologická čistota;
   • Zvýšené pohodlí;
   • Prodyšnost;
   • Snadné praní a péče.
   Souprava musí splňovat všechny standardy kvality.

   Nejlepší volbou je 100% bavlněné plátno. Ložní prádlo z něj je vhodné pro jakoukoli sezónu: léto a zimu. Rozlišují se následující třídy bavlněných tkanin, které se od sebe liší typem tkaní nití:

   • Kaliko Je hypoalergenní, umožňuje průchod vzduchu z obou stran a má vysokou odolnost proti opotřebení, ale je na dotek tvrdší než jiné typy a vyžaduje řádné praní nebo začíná mizet;
   • Kartoun. Materiál je přirozený a příjemný na dotek. Je také prodyšný, ale na rozdíl od hrubého kalika nevyžaduje zvláštní péči. Jeho nevýhodou je rychlé opotřebení a ztráta jasu (barvy) v průběhu času. Ideální pro děti ihned po propuštění z nemocnice;
   • Satén Má vynikající odolnost proti opotřebení, není elektrifikován a nekrčí se. Kromě toho si satén po opakovaném mytí udržuje svůj vzhled a dobře přenáší teplo. Nemá žádné charakteristické minusy;
   • Popelín. Perfektně prochází vzduchem a odpařuje vlhkost, je nenáročný na praní a neshromažďuje statickou elektřinu. Prakticky žádné negativní vlastnosti, ale mohou se při praní v horké vodě scvrknout;
   • Bambus. Má vysokou pevnost a antimikrobiální účinek. Pohlcuje vlhkost a pachy. Nevýhodou jsou vysoké náklady;
   • Flanel. Měkký na dotek a po omytí je ještě měkčí. Rychle zadržuje teplo a nezpůsobuje alergické reakce. Méně: tvorba cívek v průběhu času, stejně jako silné zmačkání.

   Rozměry a měření

   S měřením prádla je vše jednoduché, jako u dospělých, u dětí existuje rozdělení prádla na jedno, jeden a půl a dvakrát. Je šitý ve dvou standardech: evropské a ruské. Dětské povlečení stojí za šití na základě růstu a vašich vlastních preferencí. Obecně norma definuje pro děti následující velikosti:

   • Povlečení - 110 - 120 centimetrů až 140-150 centimetrů;
   • Postel - 100-120 centimetrů po 138-160 centimetrů;
   • Polštáře - 40 x 60 centimetrů.

   Důležité! Dětská souprava se liší od dospělé nejen velikostí, ale někdy i svazkem. Jedním z rysů je přítomnost elastických pásů, které připevňují plachtu k matraci. To zabraňuje zmačkání listů ráno a zajišťuje nejlepší kvalitu spánku pro dítě, které často hází a otáčí se v noci..

   Šicí textilie

   Chcete-li získat přesně takové množství tkaniny, které potřebujete pro šití, a neudělat chybu ve velikosti, musíte změřit každý atribut:

   Svým stávajícím spodním prádlem můžete měřit ještě více. Můžete vypočítat podle standardních velikostí, aniž byste se pohybovali po domě pomocí pravítka pomocí čísel velikostí uvedených v předchozí části. Je třeba také poznamenat, že plátno musí být zakoupeno o 10 nebo 15 cm více, než je požadováno. Tkanina se často „posadí“ a při šití může být nutné výrobek prodloužit o několik centimetrů déle.

   Příklad řezání dětské povlečení

   Jak šít povlečení v postýlce vlastními rukama

   Než začnete šití, musíte na to připravit všechny potřebné nástroje:

   • Tkanina, jejíž šířka bude od jednoho a půl metru délky čtyř metrů;
   • Hustý materiál pro strany;
   • Nitě a jehly;
   • Šicí stroj;
   • Nůžky a špendlíky;
   • Páska a pravítko;
   • Pastelky nebo zbytky;
   • Pěnová pryž a železo.

   Kromě toho potřebujete dobrou náladu a volný čas. Práce prováděná ve spěchu bude mít odpovídající kvalitu.

   Řezání je stejně důležité jako šití

   Polštáře

   Šití povlaku na polštář je jednoduché, ale musíte dodržovat přesnost. Chcete-li to provést, musíte složit vzor a postupujte podle pokynů:

   • Z plátna změřte kus tkaniny o rozměrech 70 x 50 cm a složte jej přední stranou dovnitř;
   Polštář vzor
   • 30 cm roh, který zůstal z řezu, by měl být zabalen na vrchol, aby se vytvořil ventil, který zabrání vypadnutí polštáře z polštáře;
   • Složte boky a přišijte je nejprve na přední stranu a poté na nesprávnou stranu;
   • Je žádoucí hotový produkt napařit a žehlit.

   Prostěradlo

   Plech je vyroben několika způsoby: na elastickém pásu a obvyklým způsobem. U první metody je postupná instrukce následující:

   1. Vystřihněte kus látky a z každé strany udělejte pár centimetrů. Získejte kus o délce 145 a šířce 115;
   2. Tkejte látku jednou nebo dvakrát na každou stranu a začněte ji sešívat. Hotové hrany nevypadají moc krásně, takže mohou být také ohnuty;
   3. Produkt by měl být také žehlen, zejména okraje..
   Vzor šití listů

   Druhý typ prostěradla je vhodný pro aktivní miminka. Šití je obtížnější, ale podle pokynů vše dopadne:

   1. Řezaná textilie 120 x 150 cm;
   2. Přeložte jej čtyřikrát a změřte čtverec 20 x 20 v pravém horním rohu;
   3. Odřízněte jej nůžkami a pak rohy sešijte a položte je;
   4. Hem všechny strany, s ohledem na místo pro elastický, který bude nosit později;
   5. Vložte elastický materiál do plechu a protáhněte jej po všech jeho stranách a poté na lem.

   Důležité! Fólie s elastickým pásem by měla být pevně, ale ne pevně, položena na matraci, aby ji nebylo možné otřít pouhým otočením těla. Pokud se nenosí, musíte elastickou gumu vyměnit za delší nebo naopak, pokud dojde k pádu fólie,.

   Povlečení

   K tomu potřebujete řez s rozměry 210 x 290 cm. Měli byste to okamžitě vyzkoušet na přikrývce a ujistit se, že tam jde. Další akce jsou následující:

   1. Přeložte látku na polovinu a zpracovejte horní a dolní část;
   2. Po stranách je ponecháno 40-50 cm tkáně pro otvor pod přikrývkou;
   3. Vylijte díru páskou nebo ji podle potřeby zpracovejte;
   4. Produkt nažehlujte železem a narovnejte všechny rohy a švy..
   Hotová přikrývka

   Příruby v postýlce

   Obruby jsou užitečnou věcí, která může chránit děti před rány na větvičkách. K jejich výrobě potřebujete hustší látku, kterou si musíte koupit samostatně. Lze to provést takto:

   1. Vytvořte vzorek stran obdélníkového tvaru. Tkaniny 40 až 60 jsou řezány po délce postele, podél šířky - 40 x 120;
   2. Ořízněte okraje šitím na pásky nebo stuhy, abyste svázali své postele;
   3. Otočte strany dovnitř a vyplňte je pěnou pro měkkost;
   4. Do každého výrobku přišijte zip, abyste během praní vytáhli pěnu;
   5. Rozložte a zpevněte strany podél postele.

   Jak vyzdobit sadu dětské povlečení

   Hotovou soupravu lze také ozdobit. V tomto oboru by měl každý ukázat představivost a péči. Rovněž je třeba mít na paměti, že dítě leží v posteli a může si do úst vložit dekorační prvek, což může být nebezpečné.

   Sada můžete ozdobit vyšívanou krajkou, volánkami, volánkami, širokými stuhami. Důrazně se nedoporučuje používat knoflíky, zipy, kamínky a korálky. Mohou spadnout nebo být odtrženy a dítě je zvědavě spolkne..

   Ozdoba na krajkový polštář

   Užitečné tipy pro dokončení práce

   Až bude souprava připravena, musíte ji znovu důkladně omýt, osušit a vyžehlit, abyste zjistili, zda se prádlo usadilo. Poté můžete bezpečně naplnit polštáře do polštářů a přikrývku do přikrývky. Pokud se vám tento proces líbil, můžete pro postýlku vytvořit několik sad a měnit je po jedné. Každý z nich může být zdoben svými vlastními prvky..

   Důležité! Před použitím byste měli pečlivě zkontrolovat, zda v látce nejsou nějaké jehly nebo špendlíky. Je docela možné a dříve či později bude dítě zraněno nebo dokonce způsobí nenapravitelné poškození zdraví.

   Krásné dětské povlečení pro inspiraci

   Zde je výběr krásných dětských postelí, které vám pomohou inspirovat se a pochopit, co přesně chcete vyrobit, jakou látku a jak ji později vyzdobit..

   Souprava dinosaurů

   Šití dětského povlečení je tedy jednoduché a zábavné i pro začátečníky, nemluvě o pánech jejich řemesel. Nezávislým výběrem materiálu a šitím můžete nejen ušetřit peníze, ale také přinést potěšení sobě i vašemu dítěti.

   Co by mělo být postel novorozence?

   Jaká by měla být postel novorozence? Dětská postýlka nebo kočárek? Potřebujete zavinovací váleček pod hlavu nebo dáváte přednost zcela jednotnému povrchu?

   zveřejněno 11/28/2006 13:59
   aktualizováno 09/09/2014
   - První rok života

   Odpovědný Komarovsky E. About.

   Je velmi žádoucí, aby postel byla dostatečně tuhá - alespoň tělesná hmotnost dítěte by neměla vést k ohýbání matrace. Nejsou potřeba žádné polštáře (bez ohledu na velikost) a měkké jsou kategoricky kontraindikované. Je dobré, když vám materiální schopnosti umožňují mít jak postýlku, tak kočárek. Ale v prvních 3 měsících života není vůbec těžké obejít se s jedním kočárkem.

   Jak vybavit postýlku pro novorozence

   Novorozenec spí asi 16 hodin denně. Dá se říci, že toto je jeho hlavní činnost v prvních měsících jeho života. Jak zajistit, aby novorozená postel byla bezpečná, pohodlná pro dítě a pohodlná pro rodiče? Pojďme mluvit o pravidlech, jak uspořádat lůžko dítěte.

   Jak si vyrobit postel pro novorozence

   Při přemýšlení, jak si vyrobit postel pro novorozence, dodržujte hlavní pravidlo: pouze nezbytné a nic víc!

   • Na matraci položte dětskou olejovou utěrku s upevněním elastických pásků (nedoporučuje se používat nemocniční povlečení - je to chladné a nepohodlné i přes silné pleny).
   • Olejovou utěrku zakryjte silnou vrstvou přírodní tkaniny. Pro větší pohodlí můžete použít fólii pro postýlku s elastickými pásy, které ji neumožňují sbalit a posunout.
   • Pokud máte v úmyslu použít opakovaně použitelné plenky, položte další malou utěrku. Nicméně, někdy opakovaně použitelné plenky mohou unikat.
   • Novorozenec nepotřebuje polštář! Strach z příbuzných, že dítě bez polštáře je nepohodlné, vede k problémům s páteří. Pediatrové ji doporučují používat až po roce nebo dokonce po dvou letech.
   • Je lepší nepoužívat přikrývky - dítě se v nich může zmást a dusit.
   • Během dne, když dítě nespí, můžete chrastítka pověsit, ale pro spaní musíte toto všechno odstranit - hračka může na dítě spadnout a vyděsit ho, nebo se může sám zaplétat do provazu nebo elastické pásky.

   Jak zajistit postýlku

   Novorozené dítě je zcela bezmocné a úkolem rodičů je přemýšlet o všem do nejmenších detailů, aby postýlka splňovala všechny bezpečnostní požadavky.

   • Je lepší umístit postýlku pro novorozence do stejné místnosti, kde rodiče spí - to pomůže sledovat dítě a být klidnější.
   • Barva postýlky by měla být neutrální (měkká), aby nedošlo k unavení dítěte.
   • Pokud plánujete umístit postýlku blízko svého (rodiče), ujistěte se, že při odstraňování jedné strany zbytek nebude korodovat. Pro větší sílu můžete přišroubovat další prkno.
   • Pro bezpečný spánek nedávejte nic nadbytečnému vašemu dítěti, včetně měkkých hraček (sbírejte prach a může způsobit uškrcení), plenek, obalů s dětskou kosmetikou.
   • Než se ohlédnete zpět, všimnete si, že dítě zapíná žaludek. V tuto chvíli může zasáhnout hlavu na mříže - pak měkké strany nebudou zasahovat. Jakmile se však dítě začne sebevědomě pohybovat, odstraňte je - další sběrače prachu jsou zbytečné. Ze stejného důvodu také nestojí za to utrácet peníze za baldachýn za postýlku. Je pravda, že lehký baldachýn může být důležitý pro spaní v přírodě jako ochrana před hmyzem, například v venkovském domě, když je možné spát v postýlce na ulici.
   • Spodní část postýlky pro prvních pár měsíců může být umístěna na nejvyšší úrovni, ale jakmile se dítě začne pokoušet převrátit, okamžitě upravte spodní část na nižší úroveň. Než se dítě začne zvedat, musí být spodní část snížena ještě níže. Pokud jsou úrovně pro matku nepříjemné (výška není „ani tady, ani tady“), může požádat otce, aby vyvrtal další otvory a dno nastavil do vhodné výšky..

   V postýlce by neměly být žádné volné visící lana - hrozí to udušení.

   Vybavení lůžka pro novorozence je jednou z nejpříjemnějších aktivit pro nové rodiče. Prostě to udělejte s láskou a naše tipy a rodičovská intuice vám pomohou zorganizovat pohodlné místo pro spaní pro novorozence.

Články O Neplodnosti