Hlavní Bolest

Utrozhestan® (200 mg)

Utrozhestan® (200 mg)

Návod k použití

 • ruština
 • қазақша

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněné jméno

Léková forma

Tobolky 100 mg, 200 mg

Struktura

1 tobolka obsahuje

účinná látka - přírodní progesteron mikronizovaný 100 mg nebo 200 mg

pomocné látky: sójový lecitin, slunečnicový olej,

složení tobolky: želatina, glycerin, oxid titaničitý (E 171)

Popis

Kulaté měkké lesklé nažloutlé želatinové tobolky obsahující mastnou bělavou homogenní suspenzi (bez separace viditelné fáze) (pro dávku 100 mg).

Oválné měkké lesklé nažloutlé želatinové tobolky obsahující mastnou bělavou homogenní suspenzi (bez oddělení viditelné fáze) (pro dávku 200 mg).

Farmakoterapeutická skupina

Pohlavní hormony a modulátory reprodukčního systému. Progestogeny. Odvozené těhotné. Progesteron.

ATX kód G03DA04

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Při ústním podání

Mikronizovaný progesteron je absorbován z gastrointestinálního traktu. Koncentrace progesteronu v krevní plazmě se během první hodiny postupně zvyšuje, maximální koncentrace v krvi (Cmax) je pozorována 1-3 hodiny po podání. Komunikace s plazmatickými proteiny - 90%.

Koncentrace progesteronu v krevní plazmě se zvyšuje z 0,13 ng / ml na 4,25 ng / ml po 1 hodině, na 11,75 ng / ml po 2 hodinách a je 8,37 ng / ml po 3 hodinách, 2 ng / ml po 6 hodinách a 1,64 ng / ml po 8 hodinách.

Hlavními metabolity, které jsou stanoveny v krevní plazmě, jsou 20-alfa-hydroxy-delta-4-alfa-pregnanolon a 5-alfa-dihydroprogesteron..

Vylučuje se močí jako metabolity, 95% z nich jsou glukuronkonjugované metabolity, zejména 3-alfa, 5-beta-pregnaniol (pregnandion)

Tyto metabolity, které jsou stanoveny v krevní plazmě a v moči, jsou podobné látkám vytvářeným při fyziologické sekreci corpus luteum.

Při vaginálním podání

K absorpci dochází rychle, progesteron se hromadí v děloze, 1 hodinu po podání je pozorována vysoká hladina progesteronu v krevní plazmě. Cmax progesteronu v krevní plazmě je dosaženo 2-6 hodin po podání. Při zavedení léčiva v dávce 100 mg 2krát denně zůstává průměrná koncentrace 24 hodin na 9,7 ng / ml.

Při podávání v dávkách vyšších než 200 mg / den odpovídá koncentrace progesteronu 1 trimestru těhotenství. Komunikace s plazmatickými proteiny - 90%.

Je metabolizován na převážně 3-alfa, 5-beta-pregnanediol. Plazmatická 5-beta pregnanolon se nezvyšuje.

Vylučuje se močí ve formě metabolitů, hlavní částí je 3-alfa, 5-beta-pregnaniol (pregnandion). To je potvrzeno neustálým zvyšováním jeho koncentrace (Cmax 142 ng / ml po 6 hodinách).

Farmakodynamika

Gestagen, hormon corpus luteum. Vazbou na receptory na povrchu buněk cílového orgánu proniká do jádra, kde aktivací DNA stimuluje syntézu RNA. Podporuje přechod děložní sliznice z proliferační fáze způsobené folikulárním hormonem do sekreční fáze a po oplodnění do stavu nezbytného pro vývoj oplodněného vajíčka. Snižuje excitabilitu a kontraktilitu svalů dělohy a vejcovodů, stimuluje rozvoj terminálních prvků mléčné žlázy.

Stimulací proteinové lipázy zvyšuje ukládání tuků, zvyšuje využití glukózy, zvyšuje koncentraci bazálního a stimulovaného inzulínu, podporuje hromadění glykogenu v játrech a zvyšuje produkci gonadotropních hormonů hypofýzy; snižuje azotémii, zvyšuje vylučování dusíku močí. Aktivuje růst sekrečního oddělení acini mléčné žlázy a vyvolává laktaci. Podporuje tvorbu normálního endometria.

Indikace pro použití

Orální cesta podání

Poruchy nedostatku progesteronu:

- menstruační nepravidelnosti s disovulací nebo anovulací

- menopauza (kromě estrogenové terapie)

- neplodnost v důsledku luteálního selhání.

- Hrozba potratu nebo prevence obvyklých potratů v důsledku prokázané luteální nedostatečnosti

- Hrozba předčasného porodu

Vaginální cesta podání

- hypofertilita, primární nebo sekundární neplodnost spojená s částečnou nebo celkovou luteální nedostatečností (disovulace, podpora luteální fáze během oplodnění in vitro, darování oocytů)

- hrozba předčasného potratu nebo prevence obvyklých potratů spojených s luteální nedostatečností

Dávkování a podávání

Trvání léčby je určeno povahou a charakteristikou choroby.

Orální cesta podání

Průměrná dávka je 200 - 300 mg progesteronu denně, rozdělená do 1 nebo 2 dávek, tj. 200 mg večer před spaním a 100 mg ráno, pokud je to nutné.

V případě luteální nedostatečnosti (premenstruační syndrom, menstruační nepravidelnosti, premenopause, benigní mastopatie): léčba by měla být prováděna po dobu 10 dnů v cyklu, obvykle od 17. do 26. dne včetně.

Při léčbě menopauzy: protože se estrogenová léčba nedoporučuje samostatně, progesteron se přidává v posledních dvou týdnech každého terapeutického cyklu, následuje ukončení jakékoli substituční léčby trvající přibližně jeden týden, během níž lze pozorovat krvácení abstinence..

Pokud existuje nebezpečí předčasného porodu: 400 mg progesteronu každých 6-8 hodin, v závislosti na klinických výsledcích získaných během akutní fáze, pak v udržovací dávce (například 3krát 200 mg denně) až do 36. týdne těhotenství..

Vaginální cesta podání

Průměrná dávka je 200 mg progesteronu za den (tj. 1 tobolka 200 mg nebo dvě tobolky po 100 mg, rozdělená do 2 dávek, 1 ráno a 1 večer), která se v případě potřeby aplikuje hluboko do pochvy, pomocí aplikátoru. Dávka může být zvýšena v závislosti na reakci pacienta..

V případě částečné luteální nedostatečnosti (disovulace, menstruační nepravidelnosti): léčba by měla být prováděna 10 dní v cyklu, obvykle od 17. do 26. dne v dávce 200 mg progesteronu denně.

Při neplodnosti s úplným deficitem luteální fáze (darování oocytů): dávka progesteronu je 100 mg progesteronu ve 13. a 14. den přenosového cyklu, poté 100 mg progesteronu ráno a večer od 15. do 25. dne cyklu. V případě počátečního stadia těhotenství, počínaje 26. dnem, se dávka zvyšuje ze 100 mg progesteronu denně na maximálně 600 mg progesteronu denně, rozdělených do tří dávek. Tato dávka by měla být dodržována do 60. dne..

S podporou luteální fáze během oplodnění in vitro by mělo být ošetření prováděno počínaje večerem v den přenosu, při dávce 600 mg progesteronu ve třech dávkách - ráno, odpoledne a večer..

S hrozbou potratu nebo s prevencí obvyklého potratu kvůli luteální nedostatečnosti

průměrná dávka je 200-400 mg progesteronu denně ve dvou rozdělených dávkách až do 12. týdne těhotenství.

Tobolka by měla být zasunuta hluboko do pochvy..

Při perorálním podání byly zaznamenány následující nežádoucí účinky:

Ranní praxe - dívky, jak to bylo

Výhody vaginální aplikace

Předpokládá se, že vaginální podání léčiva je účinnější, protože:

lék má účinek přímo na vaječníky;
tímto způsobem lze dosáhnout postupného zvyšování hladiny progesteronu v krvi;
zvyšuje se krevní oběh v malé pánvi, což má příznivý účinek na dělohu;
svalový tón je snížen;
mnohem menší účinek na játra a ledviny než při perorálním podání;!
Je nutné striktně dodržovat radu odborníka předepisujícího lék, podle způsobu podání, dávkování a dávkovacího režimu. Neoprávněná odchylka od doporučení může poškodit zdraví ženy a vést k nežádoucím problémům během těhotenství.

dochází k rychlé absorpci - maximální zvýšení progesteronu v krvi je zaznamenáno po 1 hodině. Video: výhody vaginálního podání léčiva

Video: výhody vaginálního podání

Uvnitř

Jak brát Utrozhestan po inseminaci (perorální tablety)? Některé ženy dávají přednost pití léku. To lze provést kdekoli. Způsob léčby volí lékař. Je nutné užít 200 mg Utrozhestanu několikrát denně a omýt vodou. Nejčastěji se schéma skládá ze dvou dávek jedné tobolky. Udělej to ráno a večer.

V případě potřeby zvyšte dávku tím, že vezmete lék třikrát denně

Je důležité dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Třikrát použití znamená mezeru 8 hodin

Duphaston a Utrozhestan se berou na podporu plodu

Je důležité dodržovat doporučení lékaře. Nemůžete přestat pít ostře

Nedostatek hormonu vede k odmítnutí plodu.

Pokud žena nemá v těle dostatek progesteronu, musí se za to vyrovnat. Jinak to vede k trvalým potratům. Při normálním množství je embryo konzervováno a vyvíjí se normálně. To znamená, že žena klidně nosí dítě a porodí ho. Nedostatek hormonu vede k negativním důsledkům, a proto předepsali Utrozhestanu IVF.

Jak se lék vstřebává vaginální cestou podání

Lékař ví, jak dlouho je hormonální látka absorbována během vaginálního podávání, proto bude v doporučeních uvádět potřebnou frekvenci léku během dne. Může existovat několik možností:

 • 100 mg tobolky dvakrát denně ráno a večer;
 • 200 mg tobolka v noci;
 • 200 mg tobolky ráno a v noci;
 • třikrát užívání drogy 200 mg (ráno, odpoledne a večer).

Profylaktická denní dávka 200 mg vytváří průměrnou koncentraci progesteronu v ženské krvi na hladině 25 ng / ml po dobu 24 hodin. To je dost pro udržení těhotenství v nepřítomnosti nebo s malými projevy hrozby ukončení.

Pokud se během těhotenství objeví nepříjemné a nebezpečné příznaky, lékař doporučí častější podávání velkých dávek Utrozhestanu

Je velmi důležité pochopit a přesně vědět, kolik času musíte zadat do další tobolky, jak to udělat správně a jak se chovat po podání tobolky.

Proč je Utrozhestan nutný pro IVF?

Užívání léku je předepsáno jak před přenosem embryí, tak i po něm a po určitou dobu po těhotenství.

Před podáním Utrozhestanu do těla IVF je možné dosáhnout normálních hladin progesteronu v těhotenství, vyvolat luteum v těle a normální růst endometria dělohy. Všechny tyto faktory by měly vytvořit příznivé prostředí pro implantaci embryí..

Při provádění oplodnění in vitro se riziko, že děloha vnímá oplodněné vajíčko jako cizí těleso a odmítá, občas zvyšuje, což vede k potratu..

Naopak s dostatečným množstvím progesteronu v děloze se vytvářejí takové látky, které přispívají k připojení vajíčka k jeho stěnám a snižují jeho svalový tonus. Můžete si vzít Utrozhestan dvěma způsoby: orálně a vaginálně (ve formě čípků).

Odpovědi odborníků

Utrozhestan je přírodní hormon progesteronu.... pokud existuje obava z potratu a není možnost navštívit lékaře, tak bych to vypil! Mnoho jsem ležel v nemocnici, když jsem byl těhotný a tento lék byl předepsán téměř všem, dokonce i těm, kteří právě měli bříško... Nemyslím si, že mu bude bolet, ale nejsem doktor a můžu se mýlit!

Je lepší poradit se s lékařem. Může ublížit.

Bez lékaře se nepoužívá ani jeden lék.

pouze podle svědectví lékaře! během těhotenství nemůžete pít nic. a ještě více hormonální lék, který ovlivňuje vaše dítě, zejména chlapce. A jak si to vezmete sami, například, víte, že nemůžete přestat pít ostře? musí být zrušeno podle schématu.

Pouze s hrozbou způsobenou nedostatkem progesteronu. Kromě toho by stažení léčiva mělo být přesné a hlavně ne ostré. Náhlé zrušení může způsobit potrat. V každém případě se utrozhestan používá (v případě hrozby) až 16 týdnů, maximálně však do 20. Dále progesteron produkuje placentu.

prostě to nepotřebuji, také jsem měl tyto myšlenky, doktor je rychle rozptýlil)))

Bylo mi předepsáno, když se moje oddělení začalo.... navíc to nebyly orální, ale intravaginální tablety, které pomohly, od prvního jsem se cítil závratě a měl jsem pocit, že jsem pod drogou, ale nadbytek progesteronu by mohl mít negativní účinek.... Obecně platí, že pokud není problém, NIKDY NÁPOJE NEVINUJTE NA VLASTNÍ INICIATIVU

viděl někde do 20 nebo 21 týdnů (obvykle dlouhé). To neovlivnilo průběh porodu, ani neměla dceru.

Jeho hlavní věc není náhle zrušit.

Dobrá léčba. Porod nebyl ovlivněn.

Viděl, minimální dávku, 2 tobolky denně od 4 do 14 týdnů, od 14 do 16 jedna po druhé, ale stále ležel dvakrát s oddělením udržet, po 5 týdnech a ve 13. V 6 týdnech, hormonální analýza ukázala, že progesteron normální, ale otent nebyl možný až do druhého trimestru. Jak se zdálo, nemohu říct... Nebylo to od něj úplně horší, pomohlo to.. Bůh sám je znám. Tvrdě zasáhl peněženku, ale duphaston by byl ještě dražší. Také se mi líbí Utrozhestan, protože to nemůže být opilé, ale... no, je jasné, kam to dát, je pro toxikózu velmi výhodné, hlava neublíží, budou zvracet nebo ne. Vezmu to brzy v příštím těhotenství? Ani nevím... Ale pokud je to předepsáno po 14 týdnech, kdy se nevytváří vlastní progesteron a existují problémy s vývojem placenty, musíte pít jistě - to pomůže předcházet mnoha problémům.

Po testech na hormony mě lékař předepsal, něco bylo mimo provoz, nepamatuji si co. Nyní je 37. týden, vše je v pořádku a myslím, že v budoucnu nebudou žádné problémy.

Předepsali mi, ale nepil jsem, protože moje sestra říkala, že v porodnici jsou všechny porodní asistentky proti této drogě, protože to posiluje dělohu natolik, že se pak na několik dní nedá porodit. ale obecně je předepsán pro hrozbu potratu...

Nastavil jsem vaginálně 4 až 16 týdnů. Neustále mi hrozilo potrat a tonus. po 16 týdnech přestane působit, protože samotné tělo začne vylučovat dostatečné množství těchto hormonů, které podporují těhotenství. nesvítil při porodu a dítěti. Mám syna před rokem druhý den.

Nesouhlasím se společností SvetiC na skutečnosti, že pár dní poté se nenarodí. Vzal jsem si ranní dcery se svými nejmladšími dcerami, porodil jsem se za méně než dvě hodiny. Droga nemůže ovlivnit dítě, protože je to hormon, který je produkován během těhotenství a je předepisován těm, kteří tento hormon postrádají. A opravdu to nelze náhle zrušit, jako každý hormon, všechno je postupně.

Až 12 týdnů, vaginálně, chcete udržet těhotenství.

Místní příjem

Lékařský předpis může přijít ve dvou verzích: vypijte kapsle nebo je pošlete vaginálně.

Předpokládá se, že druhá metoda je praktičtější díky některým pozitivním faktorům:

 1. účinný účinek na vaječníky;
 2. postupné zvyšování progesteronu v krvi;
 3. zvýšení plodu polštář;
 4. zlepšený průtok krve v pánvi;
 5. snížený svalový tonus.

Pokud je po umělé inseminaci předepsán Utrozhestan, pak existuje nebezpečí, že nezachrání plod kvůli jednomu z těchto faktorů. Pro ty, kteří mají potíže s podáváním této drogy, můžete ji pít. Předpokládá se, že v tomto případě účinnost klesá a dochází k účinku látek na játra a žaludek.

Jak vložit Utrozhestan s eko (vaginálně)?
Standardní účinný způsob použití tobolek je vaginální podání. Trávník pomůže jak ve fázi početí, tak ve fázi těhotenství, aby žena mohla včas porodit zdravé dítě. Představení utrozhestanu není obtížné. Každá žena bude postupovat sama.

Akce se provádějí v tomto pořadí:

 • umyjte si ruce mýdlem;
 • připravit tobolku;
 • zaujmout pozici ležící na zádech;
 • ohýbání kolen, zvedání pánve;
 • vstříkněte lék do vagíny a tlačte celou délku prstu.

Poté se doporučuje několik minut lehnout a vstávat. Někdy je nutné použít aplikátor. Pokud žena pracuje, a lékař předepsal užívání drog třikrát denně. Tento postup lze provést na záchodě při sezení nebo stání..

Podpěra, podpora

Posledním krokem IVF je přenos embryí. Hormonální podpora s Utrozhestanem v den přenosu embrya je zaměřena na udržení optimální hladiny hormonů zodpovědných za nástup a vývoj těhotenství..

Jak dlouho se mám starat o IVF??
Termín může trvat až do konce prvního nebo druhého trimestru, dokud hotová placenta nezačne samostatně produkovat progesteron. V Rusku to může být podpora IVF 7-8 týdnů nebo 16-17 týdnů. Odborníci se domnívají, že užívání léku bude nejen hormonálně podporovat v raných stádiích, ale může také působit jako preventivní opatření pro spontánní potraty..

Je jmenována ve stejný den. Progesteron se tvoří v místě vpíchnutých folikulů. Objevuje se ve vaječníku s luteem corpus. To pomáhá zabránit potratu..

Pokud hrozba přetrvává, je užívání léku prodlouženo zvýšením dávky. Ke zrušení Utrozhestanu dochází po vymizení nepříjemných symptomů a ohrožení plodu. Je však třeba dodržovat určitý režim, aby nedošlo k poškození těla a nenarozeného dítěte.

40 let moderní věda a medicína používají asistovanou reprodukční technologii oplodnění in vitro (IVF), aby pomohly rodinám, které z jakéhokoli důvodu nemohou porodit své vlastní děti. Technologie se skládá z několika fází - umělé oplodnění, vývoj embryí mimo ženské tělo, přenos embryí do dělohy pacienta, hormonální udržovací terapie. Poslední fáze bude probrána v našem článku. Budeme uvažovat o jedné z drog, která se v této fázi používá - toto je „Utrozhestan“.

Jaké jsou možné vedlejší účinky při lokální aplikaci?

Po vaginálním podání Utrozhestanu jsou nežádoucí účinky extrémně vzácné. U většiny žen v průběhu těhotenství bude nejnepříjemnějším jevem zvýšení vaginálního výtoku, ke kterému dojde v blízké budoucnosti po aplikaci tobolky, proto nezapomeňte používat denní vycpávky.

Nebojte se - zvýšení vaginálního výtoku po podání tobolky vůbec neznamená, že hormonální látka uniká a nepůsobí tak, jak má. Kromě skutečnosti, že sliznice pochvy reaguje na vnější interferenci zvýšenou sekrecí, množství leucorrhoea se zvětšuje kvůli kolapsu skořepiny kapsle.

Pokud dávka Utrozhestanu překročí přijatelnou hladinu, může se u ženy vyskytnout časné příznaky předávkování:

 • bolest hlavy;
 • těžký otok;
 • nepříjemné změny na kůži ve formě vyrážky a akné.

K tomu dochází zřídka, ale pokud k takovým projevům dojde, musíte navštívit lékaře a snížit dávkování léku.

Nejlepší Utrozhestan během těhotenství působí s místní aplikací. Vaginální podání přispívá k rychlému nástupu požadovaného účinku s minimálními vedlejšími příznaky. Lékař vždy volí dávku léku individuálně, snaží se omezit na jediné denní podávání tobolky..

Každá žena během těhotenství může bez zvláštních obtíží samostatně vstoupit do tobolky do pochvy. Pokud se při dlouhodobém používání nebo při velké dávce objeví nepříjemné příznaky, měli byste o tom ihned informovat svého lékaře.

Použití místních metod používání Utrozhestanu pomáhá vytvářet optimální podmínky pro úspěšné početí, tiché těhotenství a narození zdravého dítěte. Mimochodem, lékaři ne vždy mluví o tom, jak správně vložit Utrozhestanovou tobolku.

Jednoduše předepisují léčebný režim a ukazují, jak dlouho trvá podávání léku. Řekl vám doktor co a jak? Nebo jste se museli tuto techniku ​​naučit sami?

Svíčky současně s Utrozhestanem

Zatímco vložíte ty svíčky.

Zpočátku jsem měl nízký progesteron a neustále mi tahal žaludek, takže se neodvažovali zrušit. Prostě to nakrájejte na lstivé.

Na stránkách projektu Children.Ru nejsou povoleny komentáře, které porušují zákony Ruské federace, propagandistická a anti-vědecká prohlášení, reklama, urážky autorů publikací, ostatních účastníků diskuse a moderátorů. Smažou se také všechny zprávy s hypertextovými odkazy..

Účty uživatelů, kteří systematicky porušují pravidla, budou blokováni a všechny zbývající zprávy budou smazány.

Projekt můžete kontaktovat prostřednictvím formuláře zpětné vazby.

Kolik týdnů trvat

Na fórech žen, které podstoupily IVF, se často setkáváme s otázkou, jak dlouho pije Utrozhestan. V každém případě bude jmenování individuální. Na takovou otázku může přesně odpovědět pouze ošetřující lékař, který je obeznámen s anamnézou pacienta, výsledky jejích analýz a dokáže posoudit její stav a normální průběh těhotenství..

Obvykle je pro udržení luteální fáze během přípravného období pro IVF před zavedením chorionického gonadotropinu předepsáno 200–600 mg denně. Aby se zabránilo předčasnému ukončení těhotenství, je předepsáno 200–400 mg denně pro 2 dávky.

Když nastane těhotenství, lék je užíván po dobu 6-8 týdnů. Minimální přípustná doba přijetí je 2 týdny. Po potvrzení těhotenství provedením krevního testu na hCG může být léčivo zrušeno.

Pokud těhotná žena potřebuje delší hormonální podporu, je lék předepsán do konce druhého trimestru. Zruší lék poté, co jsou přesvědčeni, že nic neohrožuje plod. Ke zrušení nedochází okamžitě, ale postupně, s postupným snižováním dávky.

Důležité!
Dávkování, rozvrh a trvání léčby přípravkem Utrozhestan může předepsat pouze lékař. Je zakázáno samoléčovat - to může vést ke komplikacím a hrozbě ukončení těhotenství. Stejně jako u jakéhokoli jiného léku může mít podávání Utrozhestanu do ženského těla nežádoucí účinky.

Stejně jako u jakéhokoli léku může podání Utrozhestanu do ženského těla způsobit nežádoucí účinky.

Mezi nejčastější:

 • alergické reakce;
 • ospalost nebo deprese;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • nadýmání, nauzea, průjem, zvracení;
 • intermenstruační krvácení (vzácné).

Složení a forma uvolňování

Pro dosažení úspěšného zavedení embrya do dělohy je předepsána udržovací hormonální léčba žena, která podstoupila IVF. Předepisuje různé léky obsahující hormon progesteron, který je zodpovědný za vytvoření nezbytných podmínek v děloze pro implantaci, příznivý průběh těhotenství a uchování plodu. Jedním z nich je Utrozhestan..

Tento lék je k dispozici v měkkých tobolkách želatinové konzistence. Jsou kulatého tvaru, lesklé, světle žluté barvy. Ve středu tobolek je bělavá látka ve formě suspenze. Tobolky jsou baleny v blistrovém balení 7 (200 mg) a 15 kusů (100 mg). V jednom kartonovém balení se vejdou 2 blistry.

Věděl jsi?
První osoba narozená přes IVF byla Louise Brownová. Narodila se 25. července 1978 ve Velké Británii. Její matka Leslie Brown se pokusila otěhotnět 9 let.

"Utrozhestan" obsahuje hlavní látku - přírodní progesteron mikronizovaný a další látky - slunečnicový olej, sójový lecitin. Obal je vyroben ze želatiny, glycerolu a oxidu titaničitého..

Nejlepší odpovědi

Ano, Utrozhestan může být opilý, ale může dojít k toxikóze... ano a naprosto slušně působí na játra, takže je lepší a bezpečnější ležet vaginálně.

sakra, pokud chcete zdravé dítě - poslouchejte lékaře, protože to bude pracovat rychleji a přesněji! Byl jsem přidělen stejným způsobem... nic takového!

Je lepší vložit, z ústního podání může hlava rotovat a vznášet se od nich, a to je opravdu vaginálně z rychlejší a lépe vstřebatelné

Vaginálně působí lokálně a pokud je opilý, ovlivňuje celý gastrointestinální trakt. Je to na tobě.

Jste hloupí nebo předstíráte?

je to možné a tak a tak

jistě lépe vaginálně, tím rychlejší bude efekt

vaše firma samozřejmě nastavila na 32 týdnů, takže se okamžitě dostane do cíle a neprochází všemi orgány!

Souhlasím s výše uvedeným, Karino. Nemá smysl používat jednání na g. K. t. Jako doktor vám to říkám.

Vaginálně - efektivnější. Protože potřebné hormony jdou přímo na adresu a nerozpouštějí se v žaludku, jsou absorbovány do krevního řečiště a tam, kde je to nutné... Je to jako u léku na kašel, inhalátor je vždy vhodný, lék je ventilován do plic a při orálním podání je nutné znovu ucpat žaludek, řídit krev v těle...

Koneckonců, drogy nejsou předepsány, aby se jim líbily nebo ne. Vaginálně neporovnatelně efektivní. Takže zvolte: příjemnější nebo efektivnější.

Utrozhestan se mimo jiné vstřebává rychleji (okamžitě hormon vstupuje do dělohy) než Dufoston (stále dráždí stěny žaludku), také jsem seděl na Utrozhestanu.

Z vlastní zkušenosti: v prvním těhotenství jsem vložil vaginálně, také jsem četl v pokynech, že játra se zhoršuje a vstřebává rychleji, ale bohužel těhotenství ztuhlo po dobu 6 týdnů. Ve druhém těhotenství pila a všechny těhotné ženy používající Utrozhestan poznamenaly, že jak rychle se vstřebává, vytéká z pochvy stejně rychle. Lékař doporučil vaginálně vložit v noci. Vezměte si to až 20 týdnů, nic víc! Ano, mimochodem, druhé těhotenství skončilo příznivě (již 3 měsíce dítě).

Utrozhestan - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování tablet, tobolek 100 mg a 200 mg léků k léčbě neplodnosti, obvyklého potratu, při plánování pro ženy, včetně během těhotenství. Vedlejší účinek

Účel a forma uvolnění

Utrozhestan je léčivo sestávající z přírodního mikronizovaného hormonu progesteronu. Lékaři jej nejčastěji předepisují během těhotenství, aby nedošlo k potratu nebo předčasnému porodu. Přípravek "Utrozhestan" se také používá při plánování těhotenství, recenze jeho příjmu během tohoto období jsou pouze pozitivní. Kromě toho se s pomocí tohoto léčí nemoci, které se vyskytují na pozadí nedostatku progesteronu. Jedná se o fibrocystickou mastopatii, premenstruační syndrom, menstruační nepravidelnosti. Droga je předepsána pro ženy během menopauzy k odstranění klimatického syndromu..

Utrozhestan se vyrábí v tobolkách, které lze použít interně nebo topicky, jako vaginální čípky (proto se tobolky někdy nazývají čípky, ve skutečnosti existuje pouze jedna forma uvolňování léčiva). Obsahují 100 a 200 mg účinné látky, což je mikronizovaný přírodní progesteron, který se dobře vstřebává do krevního řečiště. Pomocnými látkami jsou arašídové máslo, želatina, sójový lecitin, oxid titaničitý, glycerol. Velmi účinné svíčky "Utrozhestan" během těhotenství. Svědčí o tom svědectví pacientů a lékařů.

Během těhotenství je dávka uzavřena

Utrozhestan během těhotenství, pokud je v něm nedostatek progesteronu, se předepisuje 200-300 mg ráno a večer uvnitř nebo intravaginálně. Způsob aplikace volí lékař s přihlédnutím k vašim individuálním charakteristikám.

Při IVF a obvyklém potratu může gynekolog zvýšit dávku na 800 mg (také ve dvou dávkách). V tomto případě terapie pokračuje až do 24-26 týdnů těhotenství..

Utrozhestan 100 během těhotenství

Utrozhestan během těhotenství se používá ve formě tobolek 100 a 200 mg. Různé dávkování umožňuje individuálně přistupovat k předepisování léku pro každého pacienta. Je prokázáno, že intravaginální podání tobolky s rizikem ukončení těhotenství je účinnější a bezpečnější než užívání tablet uvnitř. To minimalizuje vedlejší účinky a nepoškozuje játra..

Utrozhestan se používá pečlivě pro problémy s funkcí ledvin a jater, křečové žíly, diabetes mellitus a epilepsii

Utrozhestan 200 během těhotenství

Progesteron během menstruačního cyklu, kdy není těhotenství, připravuje tělo na možné připojení oplodněného vajíčka. Vyrábí se v corpus luteum. Korpus luteum se vyskytuje v místě prasknutí folikulu s vejcem a je dočasnou žlázou s vnitřní sekrecí.

V zásadě je lék Utrozhestan 200, který obsahuje rostlinný analog progesteronu, předepsán během prvních 24 týdnů těhotenství, a poté jej přestává užívat, protože se začíná akumulovat v játrech a negativně ovlivňuje jeho funkci..

Kontraindikace při užívání Utrozhestanu během těhotenství: diabetes mellitus, epilepsie, deprese, křečové žíly, těžká dysfunkce jater, nádory ženských pohlavních orgánů a mléčných žláz.

Při užívání léku se mohou vyskytnout některé nežádoucí vedlejší účinky, jako je ospalost a rozptýlení. Individuální citlivost, možná alergie.

Svíčky jsou během těhotenství zapečetěny

Progesteron pomáhá hnojenému vajíčku plně se vyvíjet. Ale někdy se stává, že jí žena v těle postrádá. A pak těhotenství nemůže nastat vůbec, nebo se to stane, ale je přerušeno a končí potratem. V tomto případě lékař během příštího těhotenství trvá na užívání progesteronu. Vzhledem k tomu, že těhotenství a užívání léků nejsou dostatečně kompatibilní, musíte minimalizovat všechny vedlejší účinky a maximalizovat sparing jater, což funguje pro dva, gynekolog může předepsat ne pilulky, ale vaginální čípky, například Utrozhestan.

Průmysl vyrábí svíčky v množství 100 mg a 200 mg. Lék ve formě vaginálních čípků se velmi rychle vstřebává do krve a obchází játra. Utrozhestan se skvěle kombinuje s vitamínovými komplexy pro těhotné ženy a sedativa. Odběr léčiva se provádí v trimestru II a postupně se snižuje dávka. Náhlé vysazení Utrozhestanu během těhotenství je nepřijatelné.

Návod k použití léku

Užívání přípravku Utrozhestan během těhotenství obnovuje nezbytnou hladinu progesteronu, aniž by způsobovalo hormonální metabolické poruchy. Při správném používání výrobku neexistují žádné komplikace. Přispívá k nárůstu tělesné hmotnosti, neovlivňuje normální průběh těhotenství

Je důležité, aby dávky byly přiměřené a léčebný režim byl navržen správně

Průběh podávání a dávkování léku závisí na stupni nedostatku hormonů a na průběhu těhotenství. Při perorálním podání je předepsáno 200 ml až 300 ml utrozhestanu denně. Kapsle jsou opilé ráno a večer. Pokud je předepsán lék, který zabraňuje předčasnému porodu, dávky se zvyšují na 400 ml denně..

Při vaginálním použití se denně podává 200 ml utrozhestanu. Pokud je stav nastávající matky závažný, dávky se zvýší na 400 ml. V pozdním těhotenství může být léčivý přípravek předepsán od 22 týdnů do 36 týdnů těhotenství. Pokud existuje riziko potratu, podává se lék vaginálně každých 12 hodin. Kurz trvá do 12 týdnů..

Svíčky se vkládají snadno a bezbolestně. Nejprve musíte umýt ruce, poté vyjměte tobolku z blistru, vložte ji do pochvy prsty nebo aplikátorem. Pak si lehněte na několik minut. Je nutné, aby se čípek dobře rozpustil a jeho obsah byl absorbován do vaginální tkáně.

Charakteristika léčiva

Jedinou lékovou formou Utrozhestanu jsou tobolky. Ve formě gelu, tablet nebo roztoků není tento lék k dispozici. Hlavní složkou léčiva je mikronizovaný progesteron. Její dávka v každé tobolce je 100 nebo 200 mg. Množství účinné látky ovlivňuje jak tvar tobolek, tak i obal..

 • Lék s dávkou 100 mg má kulatý tvar a prodává se v 28 kusech v balení (14 tobolek v jednom blistru). Obal léčiva je vyroben z glycerolu a želatiny s přídavkem oxidu titaničitého. Je lesklý a nažloutlý a uvnitř je homogenní olejovitá kapalina bílé barvy, která kromě progesteronu obsahuje sójový lecitin a slunečnicový olej.
 • Lék s dávkou 200 mg má stejné složení a je také představován světle žlutými měkkými želatinovými kapslemi, uvnitř kterých je umístěna bělavá suspenze. Rozdíl mezi tímto léčivem je tvar tobolek - jsou oválné. Kromě toho je léčivo baleno v 7 kapslích v jednom blistru a prodáno 14 kusů v jedné kartonové krabici.

Tento lék se týká léků na předpis, proto se prodává v lékárnách až po předložení předpisu, což vylučuje použití hormonu pro jiné účely. Průměrná cena jednoho balení, bez ohledu na dávkování, je 400 rublů. Utrozhestan uchovávejte doma po celou dobu trvanlivosti (3 roky od data výroby) na místě skrytém před malými dětmi. Výrobce doporučuje skladovací teplotu - do +25 stupňů Celsia.

Návod na použití metody a dávkování Utrozhestanu

Délka léčby je stanovena lékařem s přihlédnutím k individuálním indikacím pacienta.

Orálně

Užívá se perorálně večer před spaním a omyje se vodou.

 • Typicky, s nedostatkem progesteronu, je denní dávka 200-300 mg, rozdělená do 2 dávek (200 mg večer před spaním a 100 mg ráno, pokud je to nutné).
 • S hrozícím potratem nebo s cílem zabránit obvyklému potratu způsobenému nedostatkem progesteronu: 200–600 mg denně v prvním a druhém trimestru těhotenství. Další užívání drogy Utrozhestan je možné podle předpisu ošetřujícího lékaře na základě vyhodnocení klinických údajů těhotné ženy.
 • V případě nedostatečnosti luteální fáze (premenstruační syndrom, fibrocystická mastopatie, dysmenorea, přechodové období menopauzy) je denní dávka 200 nebo 400 mg užívaná po dobu 10 dnů (obvykle od 17. do 26. dne cyklu).
 • S MHT v perimenopauze se při užívání estrogenů užívá 200 mg denně po dobu 12 dnů.
 • V postmenopauzálním MHT se používá nepřetržitě v dávce 100-200 mg od prvního dne užívání drog obsahujících estrogen. Výběr dávky se provádí individuálně.

Intravaginálně

Kapsle se vstříkly hluboko do pochvy.

 • Prevence (prevence) předčasného porodu u ohrožených žen (se zkrácením děložního čípku a / nebo přítomností anamnestických údajů o předčasném porodu a / nebo předčasném roztržení membrán): obvyklá dávka je 200 mg před spaním, od 22. do 34. týdne těhotenství.
 • Úplná absence progesteronu u žen s nefunkčními (chybějícími) vaječníky (darování vajíček): na pozadí estrogenové terapie 100 mg denně ve 13. a 14. dni cyklu, poté 100 mg 2krát denně od 15. do 25. dne v den cyklu, od 26. dne, a v případě stanovení těhotenství se dávka zvyšuje každý týden o 100 mg denně, přičemž dosahuje maximální dávky 600 mg za den, rozdělenou do 3 dávek. Uvedená dávka může být použita po dobu 60 dnů..
 • Podpora luteální fáze během fertilizačního cyklu in vitro: doporučuje se používat 200 až 600 mg denně, počínaje dnem injekce chorionického gonadotropinu během prvního a druhého trimestru těhotenství.
 • Podpora luteální fáze v spontánním nebo indukovaném menstruačním cyklu v případě neplodnosti spojené s dysfunkcí corpus luteum: doporučuje se používat 200-300 mg denně, počínaje 17. dnem cyklu po dobu 10 dnů, v případě opožděné menstruace a diagnostiky těhotenství by měla být léčba pokračoval.
 • V případě hrozícího potratu nebo s cílem zabránit obvyklému potratu způsobenému nedostatkem progesteronu: 200–400 mg denně ve 2 rozdělených dávkách denně v prvním a druhém trimestru těhotenství.

Farmakologické vlastnosti léčiva Utrozhestan

Farmakodynamika Farmakologické vlastnosti léku jsou způsobeny progesteronem - jedním z hormonů corpus luteum, který přispívá k tvorbě normálního sekrečního endometria u žen. Způsobuje přechod děložní sliznice z proliferační fáze do sekreční fáze a po oplodnění přispívá k jejímu přechodu do stavu nezbytného pro vývoj oplodněného vajíčka. Snižuje excitabilitu a kontraktilitu svalů dělohy a vejcovodů. Nemá androgenní aktivitu. Má blokační účinek na sekreci hypothalamických faktorů uvolňování LH a FSH, inhibuje ovulaci a sekreci gonadotropních hormonů hypofýzou. Ústní podání Zvýšení plazmatických hladin progesteronu je pozorováno od první hodiny po perorálním podání. Maximální koncentrace progesteronu v krevní plazmě je pozorována 1-3 hodiny po podání (po 1 hodině je průměrně 4,25 ng / ml, po 2 hodinách - 11,75 ng / ml, po 4 hodinách - 8,37 ng / ml po 6 hodinách - 2 ng / ml, po 8 hodinách - 1,64 ng / ml). Hlavními metabolity progesteronu detekovanými v krevní plazmě jsou 20α-hydroxy, d4α-pregnanolon a 5α-dihydroprogesteron. Lék se vylučuje močí ve formě glukuronických metabolitů, z nichž hlavní je 3α, 5β-pregnandiol (pregnandiol). Tyto metabolity jsou identické s metabolity, které se vytvářejí během fyziologické sekrece corpus luteum..
Intravaginálně. Při intravaginálním podání je progesteron rychle absorbován sliznicí. Maximální koncentrace v krevní plazmě je pozorována 2-6 hodin po intravaginálním podání a zůstává po dobu 24 hodin při průměrné hladině 9,7 ng / ml po 100 mg ráno a večer. Tento indikátor je identický s koncentrací progesteronu, ke které dochází během luteální fáze. Při použití v dávkách vyšších než 200 mg / den je koncentrace progesteronu podobná koncentraci v prvním trimestru těhotenství. Lék se vylučuje močí, zejména ve formě pregnanediolu. Metabolity, které jsou detekovány v moči a krevní plazmě, jsou podobné metabolitům, které se objevují během fyziologické sekrece corpus luteum..

Návod k použití Utrozhestanu

Utrozhestan se díky univerzální rozpustné membráně používá vaginálně i orálně. Lékař v závislosti na existujících zdravotních problémech určuje, jak je používat. Tablety se užívají perorálně:

 • v nebezpečí potratu;
 • s nedostatečností sekreční (luteální) fáze;
 • s hormonální substituční terapií během menopauzy;
 • v léčbě nemocí prsu.

Při takových indikacích je obvyklá dávka 200-300 mg (v některých případech až 600) mg denně. Přípravek se užívá perorálně, omyje se čistou vodou. Utrozhestan lze použít jako svíčky. Vaginální cesta podání je předepsána:

 • v prevenci předčasného porodu;
 • s „nečinnými“ (nebo odstraněnými) vaječníky;
 • s hrozícím nebo obvyklým potratem;
 • během používání technologií asistované reprodukce (IVF);
 • s neplodností spojenou s nedostatečností corpus luteum.

Tobolky Utrozhestan se v případě potřeby vkládají do pochvy pomocí aplikátoru (není součástí, volitelné).

Utrozhestan vaginálně

Obvykle je denní dávka Utrozhestanu rozdělena na několik dávek v pravidelných intervalech (ráno a večer). Svíčky se doporučují těsně před spaním. Proto musíte opakovat příjem od 9 do 12 ráno. Pokud ráno není možné podávat lék vaginálně (například z důvodu práce nebo na cestách), pak se může, se svolením lékaře, považovat za pilulku.

Návod k použití

Průměrný denní příjem Utrozhestanu je 200-300 mg. Doporučený počet perorálních dávek denně je 200 mg. ráno a 100 mg. večer. Při intravaginálním použití by zavedení čípků do vagíny mělo být hluboké a je 200 - 400 mg denně. Délka přijetí je stanovena individuálně v závislosti na povaze choroby.

Je nemožné sestavit schéma pro přijímání Utrozhestanu na vlastní pěst. Při užívání léku musíte přesně dodržovat pokyny lékaře.

Příjem pro neplodnost z důvodu nedostatečné luteální fáze nebo plánování těhotenství je 10 dní. Počínaje 16. dnem menstruačního cyklu.

V případě absence progesteronu u žen a nemocí způsobených tímto onemocněním (mastopatie, PMS, selhání menstruačního cyklu) je příjem Utrozhestanu 10 dnů, počínaje 15. dnem cyklu.

Abyste předešli hrozbě selhání těhotenství, určete dávku 200-400 mg. denně až 12 týdnů těhotenství. Článek o použití Utrozhestanu během těhotenství poskytuje podrobné pokyny a vedlejší účinky léku.

Při plánování těhotenství předepisují lékaři vyšetření, po kterém je pacientům sestaven individuální lékový režim. Používání Utrozhestanu je nejčastěji předepisováno pro 4-6 tobolek denně intervaginálně. Ke konci příjmu obvykle dochází po 20 týdnech těhotenství.

Stahování drog

K odvykání léku dochází v několika případech: zhoršení zdravotního stavu pacienta, nahrazení Utrozhestanu jiným lékem nebo normalizace množství progesteronu v krvi.

Je přísně zakázáno drogy sami zrušit. To se provádí postupně, přičemž se dávka pod lékařským dohledem snižuje..

Po zrušení léku může žena pociťovat jasnou změnu v cyklu menstruace. Menstruace se nemusí objevit do 5-10 dnů po vysazení léku. Tělo nezávisle obnoví cyklus, když hladina progesteronu klesne (obvykle po 3-6 dnech nebo jednotlivě).

Kontraindikace

Utrozhestan je kontraindikován pro použití v případech individuální nesnášenlivosti složek léčiva (arašídové máslo, sojové lyceum atd.). Lékaři rovněž vylučují použití přípravku Utrozhestan u pacientů, kteří trpí:

 • tromboflebitida,
 • uzlová forma mastopatie,
 • rakovina prsu,
 • mít novotvary reprodukčních orgánů,
 • utrpěl krvácení v mozku.

Droga je kontraindikována v případě neúplných nebo neúspěšných potratů. Při předepisování přípravku Utrozhestan lékaři zohledňují vlastnosti gastrointestinálního traktu svých pacientů.

Vedlejší efekty

Mezi vedlejší účinky užívání léku patří krvácení mimo menstruační cyklus a také jeho změna. Možné zkrácení cyklu a krvácení. Při vaginálním použití mohou ženy pociťovat mírné svědění, pálení, mastný výtok a hyperémii.

Podávání léku je zrušeno, pokud je narušeno vidění a sítnice, závažné migrény a tromboembolické žilní a trombotické komplikace.

Předávkování Utrozhestanem způsobuje řadu nepříjemných symptomů, které jsou podobné vedlejším účinkům léku. Charakteristická dávka je indikována takovými charakteristickými příznaky, jako je ospalost, závratě, obsedantní bolest hlavy.

Po normalizaci dávky léku nepříjemné příznaky vymizí dostatečně rychle a již se neprojevují.

Cena a analoga

Průměrná cena v Rusku za Utrozhestan je 400 rublů. Vysoké náklady na léčivo budou záviset nejen na oblasti pobytu potenciálních kupujících, ale také na dávce a počtu tobolek v balení nakoupeného léčiva. Takže cena 200 mg tobolek bude od 370 do 452 rublů. Utrozhestan 100 mg bude stát 300 až 400 rublů.

Utrozhestan bez poškození zdraví nahraďte následujícími prostředky: Progesteron, Proginorm, Progestin, Endometrin. Pro topické použití je gel Progestogen často předepisován pro léčbu mastopatie..

Dříve musí být nahrazení léku prodiskutováno s lékařem, aby se vyloučily rizikové faktory a analog zcela nahradil funkce původního léku.

Duphaston je někdy nazýván analogem Utrozhestanu, i když to není úplně pravda. Tyto léky se liší účinnou látkou (Dufaston má syntetický původ), ačkoli jsou svým účinkem podobné. Jiný materiál srovnává tyto léky navzájem..

Chcete-li se dozvědět více o použití přípravku Utrozhestan, viz videokonzultace s lékaři:

Interakce

Progesteron zvyšuje účinek diuretik, antihypertenziv, imunosupresiv, antikoagulancií. Snižuje laktogenní účinek oxytocinu. Současné použití s ​​léky indukujícími jaterní mikrosomální enzymy CYP3A4, jako jsou barbituráty, antiepileptika (fenytoin), rifampicin, fenylbutazon, spironolakton, griseofulvin, je doprovázeno zrychlením metabolismu jaterního progesteronu.

Současné podávání progesteronu s určitými antibiotiky (peniciliny, tetracykliny) může vést ke snížení jeho účinnosti v důsledku narušení recirkulace pohlavních hormonů střeva a jater v důsledku změn ve střevní mikroflóře.

Závažnost těchto interakcí se může u různých pacientů lišit, takže prognóza klinických účinků těchto interakcí je obtížná. Ketokonazol může zvýšit biologickou dostupnost progesteronu.

Progesteron může zvýšit koncentraci ketokonazolu a cyklosporinu, snížit účinnost bromokriptinu, způsobit snížení glukózové tolerance, a tím zvýšit potřebu inzulínu nebo jiných hypoglykemických léků u pacientů s diabetem.

Biologická dostupnost progesteronu může být u kouření pacientů a při nadměrné konzumaci alkoholu snížena..

Interakce progesteronu s jinými léky při intravaginálním podání nebyla hodnocena. Je třeba se vyhnout současnému intravaginálnímu užívání jiných léků, aby se zabránilo zhoršenému uvolňování a absorpci progesteronu.

Dávkování a podávání během plánování a během těhotenství

Uvnitř umýt vodou. Standardní dávkový režim je následující: 200-400 mg denně, rozdělující tuto dávku na dvě dávky (ráno a večer).

V případě menstruačních nepravidelností, které se vyznačují nedostatkem luteální fáze, se léčivo obvykle užívá od 17 dnů do 26 dnů menstruačního cyklu včetně (tj. 10 po sobě následujících dnů).

Vaginálně injekce tobolek hluboko do pochvy.

1. Za účelem udržení luteální fáze během oplodnění in vitro (IVF) v přirozeném cyklu předepisuje ošetřující lékař Utrozhestan vaginálně v dávce 200 až 600 mg denně.

Měli byste začít užívat lék ve stejný den, kdy je předepsána injekce chorionického gonadotropinu. Trvání příjmu progesteronu - celý 1. a 2. trimestr těhotenství.

2. Utrozhestan se podává ženám s nefunkčními vaječníky, které se podrobily IVF implantací dárcovského vajíčka.

Dávkový režim je v tomto případě následující: ve 13. a 14. den cyklu 200 mg jednou denně, od 15 do 25 dnů cyklu, 100 mg dvakrát denně.

Od 26. dne cyklu a až do 7. dne zpoždění musíte užít 300 mg denně, pak musíte dávku zvýšit o 100 mg týdně (tj. Příští týden budete muset vypít 400 mg denně a další týden tento týden - 500 mg atd., Dokud dávka nedosáhne maximální dávky - 600 mg denně).

Pokud těhotná žena dosáhne 600 mg denně, měla by být tato dávka rozdělena do 3 dávek (každá po 200 mg). Trvání léčby maximálními dávkami by mělo být 2 měsíce, tj. Utrozhestan se má užívat v dávce 600 mg denně až do konce prvního trimestru (12 týdnů těhotenství).

Dávku a dobu trvání léku může dále posoudit ošetřující lékař.

3. V případě menstruačních nepravidelností, kdy je nutné udržovat luteální fázi nebo neplodnost způsobenou dysfunkcí corpus luteum vaječníku, se do vagíny vstříknou do vagíny 200-300 mg denně po dobu 10 dnů počínaje 17. dnem cyklu (pokud má žena ovulaci), a to nastane po 17. dni cyklu, pak se Utrozhestan začne brát přísně po ovulaci). Léčba pokračuje dále, pouze v případě opožděné menstruace, po níž následuje potvrzení těhotenství.

4. V prvním a druhém trimestru těhotenství je lék předepsán, pokud existuje riziko potratu na pozadí nízkého progesteronu nebo pro prevenci.

K zachování těhotenství lékaři doporučují vaginální podání tobolek Utrozhestan 100-200 mg 2krát denně (ráno a večer) po dobu 1 a 2 trimestrů těhotenství..

Ve třetím trimestru těhotenství může být Utrozhestan vaginálně předepsán pro předčasné otevření vnitřního hltanu, změkčení nebo zkrácení děložního hrdla.

Ve třetím trimestru není přípravek Utrozhestan podáván perorálně, protože při pozdním těhotenství může užívání této formy léku nepříznivě ovlivnit játra.

Tablety Utrozhestanu

S nedostatkem progesteronu předepisují lékaři tablety obsahující syntetický a přírodní analog tohoto hormonu. Utrozhestan patří do poslední skupiny drog. S nedostatkem progesteronu se vyrovná v co nejkratší době. Tobolky Utrozhestan jsou vhodné pro intravaginální a perorální použití. Tento lék lze užívat během těhotenství..

Složení a forma uvolňování

Lék se vyrábí ve formě kulatých tobolek. Po otevření tablety se uvolní mastná bílá látka, kterou je mikronizovaný progesteron. Tento hormon je hlavní účinnou látkou léku. Při interakci s pokožkou se želatinová skořápka tablety začne rozpouštět. Kompletní složení jedné tobolky je diskutováno v následující tabulce..

Články O Neplodnosti