Hlavní Neplodnost

Bojuje před porodem: jak pochopit, že začali?

Období nošení dítěte je jednou z nejšťastnějších, nezapomenutelných a docela vzrušujících pro budoucí matku. A pokud žena v prvních týdnech těhotenství přemýšlí především o správné výživě, fyzické aktivitě a jejím emočním stavu, blíže ke třetímu trimestru ji stále častěji navštěvují myšlenky o nadcházejícím porodu.

Kde začíná porod??

První fází porodu je porod, což je proces, při kterém se pravidelně vyskytují kontrakce dělohy. Hlavní úkoly kontrakcí jsou:

 1. odhalení a vyhlazení děložního hrdla;
 2. podpora dítěte prostřednictvím porodního kanálu;
 3. oddělení placenty.

Po celou dobu těhotenství je tón svalů dělohy udržován na požadované úrovni díky placentě, která je pro tento účel zdrojem hormonů..

Po celou tu dobu je děloha v tónu distribuovaném tak, aby plod mohl růst a rozvíjet se, ale nenarodil se dopředu.

A jen několik dní před porodem v budoucí mateřské krvi dochází k proměnám: množství progesteronu klesá a estrogenní hormony se zvyšují, hromadí se biologicky aktivní látky, které přispívají k nástupu porodu.

Pocity během kontrakcí

Jak začnou boje? Boj začíná pocitem mírné tažné bolesti, která se šíří na spodní břicho, boky, může jít až k dolní části zad. Tato fáze práce je nejdelší v celém procesu porodu. U žen, které rodí poprvé, může trvat až dvanáct hodin a u žen, které rodí znovu, osm až deset hodin.

Během této doby boje procházejí třemi fázemi:

Latentní nebo počáteční fáze trvá asi osm hodin s délkou zápasu asi třicet - čtyřicet pět sekund a frekvencí čtyři až pět minut. Toto je nejdelší fáze, během které se děložní čípek otevírá asi čtyři centimetry.

Poté přichází aktivní fáze, která trvá tři až pět hodin.

Během této doby se kontrakce samy prodlouží (až na sedmdesát sekund) a doba mezi nimi se minimalizuje na dvě až čtyři minuty. Otevření děložního hrdla v této fázi je nejméně osm centimetrů.

Další fáze je přechodná, ve které je již děložní hrdlo již zcela zveřejněno (od deseti do dvanácti centimetrů).

Jeho trvání může být třicet minut až jedna a půl hodiny, boj trvá od sedmdesáti sekund do jedné a půl minuty s frekvencí až jedné minuty.

Start: jak se identifikovat?

Ženy, které mají první těhotenství, začínají panikařit při nejmenším nepohodlí v břiše a při nástupu porodu berou banální tvorbu plynu. Současně byste neměli brát svůj stav na lehkou váhu a nevenovat pozornost žádné bolesti a změnám v těle.

Pro správnou orientaci v situaci a správné vysvětlení vašeho stavu k lékaři musíte znát a vzít v úvahu různé faktory a momenty, které jsou spojeny s přístupem na konci těhotenství a narozením dítěte.

Poprvé v nemocnici

Neplatný má často otázku, jak pochopit, že práce začala a že je čas jít do nemocnice?

Abychom pochopili, že bolest je skutečný boj, musí nastávající matka znát známky naznačující, že porod je hned za rohem.

Nástup porodu je charakterizován tažením bolesti v dolním břiše (jako při menstruaci), která se může rozšířit až k dolní části zad.

Kontrakce samotné (bolestivé pocity) jsou periodické povahy a během přestávky mezi nimi není bolest. Časem se doba trvání zvyšuje a doba mezi nimi se snižuje.

Pokud se vyskytne bolest, musíte zjistit její trvání, zvážit její frekvenci, pravidelnost a bolest zesiluje, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře - očividně již porod začal.

Kromě toho „předchůdci“ práce mohou být:

 • průchod sliznice nebo její části (obvykle k tomu dochází několik dní před dodáním);
 • vypouštění vody nebo jejich postupný průtok;
 • výskyt náhlého průjmu nebo nevolnosti;
 • zvýšený vaginální výtok;
 • prolaps břicha;
 • snížená aktivita dítěte, vzácnější pohyby;
 • náhlý nárůst síly a energie pro přípravu na dítě (instinkt „hnízdění“);
 • ztráta hmotnosti jednoho až tří kilogramů v důsledku ztráty přebytečné tekutiny v těle.

Opakované narození

Zdá se, že pro ty, kdo se chystají stát matkou ne poprvé, je mnohem snazší nejen určit začátek porodu, ale také porodit dítě přímo.

Nicméně značný počet žen, pro které je již druhý porod, začíná být nervózní a obávat se, obávat se, že bude chybět „začátek“ a neuznává první záchvaty pocitů.

Je důležité si uvědomit, že bez ohledu na to, co se počítá těhotenství, jsou příznaky blížícího se narození stejné. Za jediný rozdíl se považuje pouze to, že se objevují rychleji než u primiparous žen.

Kromě toho se všichni výše zmínění „předchůdci“ práce projevují v mnohonásobných porodech silnějších, jasnějších a dříve než ti, kteří rodí poprvé.

Existují další rysy opakovaného porodu, které je třeba vzít v úvahu:

 1. rychlejší patrimoniální proces;
 2. významné zkrácení času mezi prací.

Boje začaly! Co dělat?!

Za prvé, pokud kontrakce skutečně začaly, nastávající matka se musí uklidnit. Podle statistik jsou první záchvaty nejvíce tolerantní, je čas zavolat lékaře a prodiskutovat další akční plán.

Pro zmírnění bolestivých pocitů vám několik jednoduchých doporučení pomůže provést určité akce v době kontrakcí:

 • zkuste nelhát neustále, ale více se pohybovat a pomáhat rychleji otevírat dělohu;
 • častěji chodit na záchod a vyprázdňovat močový měchýř;
 • během boje se zhluboka nadechněte nosem a vydechněte ústy;
 • masírovat lumbální oblast zaťatými prsty;
 • v intervalech mezi kontrakcemi se snažte uvolnit, rozptýlit a znovu získat sílu;
 • přemýšlet o milovaném a dlouho očekávaném dítěti ao bezprostředním setkání s ním!

Naléhavě do nemocnice!

Takže začaly boje, interval mezi nimi je asi osm minut, věci pro dítě a matku jsou připraveny. Můžete bezpečně jít do nemocnice!

Situace se však může vyvíjet podle takového algoritmu v žádném případě. Jsou chvíle, kdy byste měli okamžitě jít na porodnici:

 • nesnesitelně silná bolest v různých intervalech mezi kontrakcemi;
 • vypouštění vody;
 • prosakování zelené vody;
 • výtok krve z pochvy;
 • akutní bolest břicha.

Ale boje jsou falešné...

Ne všechny budoucí matky vědí o falešných nebo tréninkových kontrakcích, protože v posledních týdnech těhotenství nejsou povinným projevem. Jsou to kontrakce dělohy, které nevedou k jejímu otevření..

Známky výcvikových bojů jsou:

 • pocit zúžení v břiše nebo tříslech;
 • nedostatek pravidelnosti projevů;
 • pocit kontrakce na jednom místě a ne v celém břiše a dolní části zad;
 • nedostatek bolesti;
 • náhlý vzhled a zmizení.

Falešné kontrakce mohou být nejčastěji způsobeny příliš aktivní fyzickou aktivitou těhotné ženy, její starostí, vzrušením, dehydratací těla nebo přetečením močového měchýře, pohlavním stykem. Proto by se vždy, když je to možné, neměly vyhýbat situacím, které vyvolávají tréninkové zápasy..

Falešné kontrakce nepředstavují pro nastávající matku a dítě žádné nebezpečí, avšak pokud během těchto kontrakcí dojde ke krvácení, poklesne odtok vody nebo pohyby plodu, je nutné co nejdříve kontaktovat lékaře nebo zavolat sanitku.

Podívejte se na video s komplexními informacemi o kontrakcích a prekurzorech:

Kontrakce jsou nedílnou součástí porodu. A bez ohledu na to, jak bolestivé jsou, jejich hlavním úkolem je připravit dělohu na narození dítěte. Porod je nepochybně nejen vzrušující proces, ale také docela bolestivý. A je velmi důležité, aby nastávající matka „žila“ tento proces se svým dítětem, poslouchala její tělo a pomohla k narození dítěte.

Jak pochopit, že boj začal. Jaké jsou boje?

Jak rozpoznat kontrakce před porodem ?

Během prvního porodu se těhotné ženy v podstatě ptají, jak rozeznat kontrakce před porodem. Poměrně často ženy před začátkem kontrakcí intuitivně cítí, že porod začne brzy. Při kontrakcích se bolest okamžitě neobjeví, obvykle začíná pocitem nepohodlí v břiše nebo dolní části zad, u některých žen se vyskytují bolesti podobné menstruačním. Postupně se tyto pocity zesilují, šíří se na celé břicho a dolní části zad, objevuje se bolest, která se může lišit od docela silného tlaku až po pocity škubání.

Bolest při kontrakcích je paroxysmální, její výskyt, zesílení, dosažení vrcholu a postupné snižování jsou jasně pociťovány, pak nastává období bez bolesti. Nejprve dochází ke kontrakcím před porodem v intervalu 15-30 minut a posledních 5-10 sekund. Prvních několik hodin přináší spíše nepříjemné pocity než bolest. Postupně se doba a síla kontrakcí zvyšují a intervaly se snižují.

Před porodem dochází k krvavému výboji - takže sliznice odchází. Neměla by být jasně červená se spoustou krve. Kork se může uvolnit před zahájením kontrakcí. Někdy také dochází k vypouštění vody před nástupem práce.

Před narozením dítěte se kontrakce stávají tak častými, že přecházejí jeden do druhého téměř bez mezer. Poté se k nim přidají pokusy - kontrakce svalů dělohy, břišní stěny a perineum. V této době dítě tlačí hlavou na malou pánev a žena v práci má touhu tlačit a bolest se pohybuje k perineu. Když je děložní hrdlo úplně otevřené, začíná proces porodu.

Jak se bojuje?

Kontrakce před porodem se vyvíjejí postupně, takže existují tři fáze:

 • První fáze je počáteční, trvá 7-8 hodin. V této době dochází ke kontrakcím v intervalech přibližně 5 minut a jejich trvání je 30-45 sekund.
 • Druhá fáze je aktivní. Jeho trvání je asi 5 hodin, děložní kontrakce se stávají častějšími a trvají déle - s intervalem 2 až 4 minuty, trvání kontrakcí dosahuje 60 sekund.
 • Poslední přechodná fáze je dlouhá od půl hodiny do 1,5 hodiny. Kontrakce se stávají ještě častější a delší. Mohou se vyskytovat v intervalech jedné minuty a trvat 70 až 90 sekund..

Pokud narození není první, proces je rychlejší.

Jak rozlišit skutečné boje od falešných?

Falešné nebo tréninkové kontrakce, také nazývané Brexton-Hicksovy kontrakce, jsou kontrakce dělohy, v důsledku čehož se její děložní hrdlo neotevře. Vyskytují se dlouho před narozením a na rozdíl od skutečných jsou nepravidelní.

Ne každá žena cítí falešné kontrakce, zde je všechno individuální - jejich přítomnost i nepřítomnost je variantou normy. Jsou bezbolestní, ale přinášejí nepohodlí..

Výcvikové kontrakce se nazývají, protože během nich je děloha připravena na kontrakce během porodu. Rovněž při falešných kontrakcích proudí krev do placenty, což je dobré pro plod. Falešné kontrakce jsou normou těhotenství a nepředstavují žádné nebezpečí. Falešné kontrakce začínají přibližně 20 týdnů.

Ženy, které čekají dítě poprvé, se často bojí zaměňovat falešné kontrakce se skutečným začátkem porodu. Jaký je rozdíl mezi tréninkem a skutečnými zápasy??

 1. Falešné kontrakce lze opakovat několikrát denně až šestkrát za hodinu. Zároveň jsou nepravidelné a intenzita se postupně snižuje. Skutečné kontrakce před porodem jsou pravidelné a opakují se v kratších intervalech as větší intenzitou a jejich trvání se také postupně zvyšuje.
 2. Délka skutečných kontrakcí se může lišit, ale mezery mezi nimi jsou téměř vždy stejné.
 3. Falešné kontrakce jsou bezbolestné, u nich je v určité části břicha nebo třísla pocit komprese. Se současností dochází k bolesti, pocity se šíří na celé břicho a kyčle.
 4. Při skutečných kontrakcích před porodem jsou také pozorovány další příznaky: výtok vody, sliznice, bolest v dolní části zad, průjem.

Co dělat, když začnou kontrakce?

Měl by být stanoven čas zahájení kontrakcí, jejich trvání a velikost intervalů mezi nimi. Tyto informace jsou užitečné pro porodníky, navíc vedení záznamů pomůže uklidnit se a odvrátit bolest.

Můžete se bezpečně shromáždit v nemocnici. Pokud se kontrakce opakují po 15-20 minutách, dítě se nenarodí brzy. Pokud neexistují žádné patologie, těhotenství není vícenásobné, toto období se nejlépe tráví doma: známé prostředí pomůže lépe relaxovat. Můžete dělat pěkné věci: poslouchat hudbu, sledovat film. Pokud nemáte císařský řez, můžete si dát sousto..

Když se děložní kontrakce stávají častějšími a intenzivnějšími, je třeba, aby žena zaujala pohodlnou polohu a uvolnila se. Potom bude bolest menší. Skutečné kontrakce před porodem se prodlužují a mezery mezi nimi jsou krátké. Bolest se šíří z břicha do dolní části zad, neztrácí se změnou polohy těla.

Příznaky patologie během kontrakcí

Někdy může být práce z různých důvodů zpomalena. Po nezbytných prvních kontrakcích nemusí následovat porod - kontrakce dělohy mohou být pravidelné až po několika dnech. To se stává častěji u primiparous žen. V takových případech se v nemocnici uchýlí ke stimulaci práce.

Kdy je čas se sejít v nemocnici?

Pokud skutečné kontrakce začaly před porodem, pak se rodí. Nebojte se, máte čas se klidně zabalit, zatímco kontrakce probíhají v intervalech 20-30 minut. Je samozřejmě žádoucí, aby taška s věcmi byla již sestavena předem.

Jak snížit bolest během kontrakcí?

Počátky kontrakcí jsou poměrně bolestivým procesem, ale sama žena si může pomoci bez použití léků. Tělo samo jí v tom pomáhá, produkuje endorfiny a další hormony, které přirozeně oslabují bolest. Existuje několik ověřených způsobů, jak snížit bolest během kontrakcí:

 • Masáže a masáže. Uvolňuje svaly a snižuje bolest. Požádejte blízkého, aby masíroval vaše dolní část zad, ramena, vyčnívající pánevní kosti. Pokud nikdo není v okolí, masírujte dolní část zad a vyčnívající pánevní kosti rukou sevřenou v pěst..
 • Správné dýchání. Může se zdát, že při zadržování dechu se bolest snáze snáší. Není tomu tak a nedostatek kyslíku může dítě poškodit. Při kontrakcích musíte dýchat hlouběji a pomaleji než obvykle, vdechovat nosem a vydechovat ústy. Na vrcholu bolesti může pomoci přerušované dýchání. Mezi boje se pokuste uvolnit. Navíc se zaměřením na dýchání odvracíte bolest.
 • Úprava vody. Pokud voda a sliznice ještě neodešly (poté je lázeň kontraindikována, protože voda může způsobit infekci), můžete si vzít teplou koupel. Můžete se také osprchovat (doma nebo v nemocnici), nasměrovat proud do žaludku, dolní části zad, ramen.
 • Pohyb a poloha. Při kontrakcích je lepší být ve vzpřímené poloze - takže hlava dítěte tlačí méně na malou pánev, cévy nejsou sevřeny a porod nastává rychleji. Můžete zaujmout jakoukoli pohodlnou polohu, ve které je bolest méně cítit, například se postavte na všechna čtyři nebo kolena, položte ruce na postel nebo židli nebo postavte opřený o zeď nebo čelo postele. Můžete zavěsit na manžela nebo dokonce na lano.
 • Psychologický přístup. Pokuste se porodit nejen jako bolestivý proces. Přemýšlejte o tom, že brzy uvidíte své dlouho očekávané dítě a vezměte si ho do náručí. Pokud rodíte poprvé, dozvíte se více o samotném procesu porodu, což vám pomůže se méně bát. Strach způsobuje, že se svaly stahují, což prohlubuje bolest. Chatujte se ženami, které mají příjemné rodné vzpomínky. Přihlaste se do kurzu přípravy na narození. Je dobré, pokud se jedná o kurzy v porodnici, ve které se chystáte porodit. Pak se můžete předem setkat s lékaři a porodní asistentky.
 • Usměj se. Předpokládá se, že poloha rtů ženy ovlivňuje stav děložního hrdla: pokud je ústa uvolněná, děložní hrdlo také přestane napínat.

V článku jste se dozvěděli: jak kontrakce začínají před porodem, jak vypadají kontrakce před porodem a jak odlišit falešné kontrakce od skutečných. Připravili jsme pro vaši pozornost také řadu užitečných videí:

Jak pochopit, že kontrakce začínají

Kontrakce se nazývají pravidelné nedobrovolné kontrakce dělohy zaměřené na vyloučení plodu z lůna matky. Toto je důležité období práce. Bez nich se dítě prostě nemůže narodit přirozeně. Jak rozpoznat boje a jak rozlišit skutečné boje od přípravných? Začátek práce označuje začátek pracovního procesu. Vznikají na pozadí vlivu hypofýzy (hlavní endokrinní žlázy) plodu a placenty. To znamená, že když je tělo připravené, mozek vysílá nervové impulzy do dělohy a placenty. Po zahájení přípravy na narození dítěte.

Příznaky kontrakcí

K prvním změnám dochází v děložním čípku - začíná se otevírat. V počátečním období kontrakcí se děložní hrdlo zvětšuje až na 3 cm. V posledním období se za normální považuje otevření děložního krku o 12 cm. V případě takového otevření by se mělo dítě narodit bez překážek, porod musí jít bez komplikací a žena se může bez zranění pohlavních orgánů..

Kontrakce naznačují, že dítě již začalo vypadat jako světlo. Proto musíte vědět, jak vypadají. Jaké pocity cítí žena? Jak rozlišit tréninkové zápasy? Kdy jít do nemocnice?

Úkol pracovních kontrakcí je velmi důležitý, takže musíte vědět, co jsou křeče dělohy a jak pochopit, že začaly. Kontrakce obvykle zachytí nastávající matku doma, kde není odborník, který by monitoroval stav těhotné ženy, takže můžete jen doufat v osobní pocity.

Pocity během prvních kontrakcí:

 • Brnění v děloze.
 • Táhne do břicha, dolní části zad. Pocity jako bolest během menstruace.
 • Výstup z pochvy korku je hlen, ve formě nahnědlé nebo průhledné barvy, během těhotenství, jako by ucpával děložní hrdlo a chránil ho před vstupem do těla různých infekcí.
 • Vypouštění plodové vody. Voda může jít rovnou na začátek porodu. Pokud tento příznak není zaznamenán, ale zároveň má žena pocity kontrakce, můžete jít do porodnice.
 • Když kontrakce začnou, jejich trvání je jen několik sekund s intervalem 5-10 minut.
 • Intenzita procesu se zvyšuje. Tento příznak lze zjistit neobvyklými častými křečemi v dolním břiše, které jsou stále výraznější.
 • Relaxace stolice těhotné ženy, ale tento příznak nemusí být vždy pozorován.

Jaký je rozdíl mezi skutečnými kontrakcemi a falešnými pocity?

Rozlišujte skutečné kontrakce a falešné (přípravné). Abyste věděli, jak rozeznat kontrakce, to, co práce začala, a už se nemusíte znovu bát, musíte je rozeznat..

Během přípravných kontrakcí se děloha utrhne a ve spodní části břicha se objeví křeče připomínající menstruační bolesti. Existuje pocit, že děloha je zkamenělá po dobu jedné minuty a vrací se do původního stavu.

Příprava kontrakcí může být pozorována v kterémkoli stadiu těhotenství, ale nemusí být cítit, což je spojeno s různými prahovými hodnotami bolesti. Ne všechny těhotné ženy si proto mohou všimnout křečí dělohy.

Jak pochopit, že začaly přípravné boje? Pro toto období jsou charakteristické následující příznaky:

 • žádná periodicita;
 • gestační věk je více než 20 týdnů;
 • nástup práce je pozorován večer a v noci;
 • křeče trvající maximálně 2 minuty;
 • bezbolestnost.

Normálně se mohou zesílit přípravné kontrakce měsíc před očekávaným datem narození. V důsledku toho byste se neměli bát, protože jsou pro porod velmi důležité. Skutečné kontrakce jsou často pozorovány po 38 týdnech těhotenství.

Jak začnou boje

Obvykle je nástup těchto kontrakcí charakterizován uvolněním korku, který během těhotenství zakryl celé děložní hrdlo a chrání ho před otěhotněním. Po objevení krvavého hlenu je třeba naléhavě vytočit číslo tísňového volání. To znamená, že placenta se pomalu začala oddělovat od děložní stěny.

Křeče dělohy mají určité časové intervaly (nejprve asi půl hodiny, pak se intervaly mezi pauzy mezi křečemi dělohy zkracují). Počáteční zápas trvá asi 1 minutu, pak déle a déle.

Pocity na začátku kontrakcí se mohou trochu lišit, ale většina těhotných žen popisuje začátek skutečných kontrakcí jako drobné chvění v zádech. Potom se bolest stává pásem (bolest je cítit jako příčná čára podél břicha) a pohybuje se dopředu, na žaludek.

U bezvládných křečí se mohou vyskytovat křeče dělohy po dobu 5 až 12 hodin a u žen bez klidu se toto období zpravidla snižuje o 3 až 4 hodiny..

Video: Sledujte všechny těhotné! Jak pochopit, že porod začal. Jak určit kontrakce.

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Jak zjistíte, že dodávka bude již brzy? Harbingers: 9 příznaků blížícího se narození

Příznaky nástupu porodu: falešné kontrakce, prolaps břicha a další změny v těle

Porodnice-gynekologka Marina Ershova, lékař ultrazvukové diagnostiky

Nejčastější otázky, na které se budoucí matky zeptají samy sebe a jejich již narozené známé, jsou: „Jak zjistím, že porod začal? Nezmeškám začátek porodu? Existují nějaké náznaky, že se narození chystá začít? “ Je samozřejmě obtížné přesně předpovědět datum narození, ale stále existují určité náznaky, podle kterých můžete určit, že se dítě brzy narodí..

K porodu obvykle nedojde náhle, naše tělo se nemůže změnit přes noc - nestává se, že před hodinou nic neukazuje začátek porodu, a najednou začali náhle. Porodu vždy předcházejí některé změny v těle. Co bych měl věnovat pozornost nastávající matce?

Existují tzv. Prekurzory porodu - vnější hmatatelné změny v těle, které naznačují přípravu na nástup porodu. Důvodem jejich vzhledu je prudký nárůst množství estrogenu před porodem. Aktivita těchto hormonů ovlivňuje jak pohodu, tak chování ženy. U některých se prekurzory objevují 2 týdny před nadcházejícím narozením a pro někoho jen několik hodin před nimi. V některých jsou předchůdci narození intenzivně vyjádřeni, pro jiné nepozorovaně. Existuje několik únosců při porodu, ale jeden nebo dva z nich jsou dostačující, aby pochopili, že porod začne brzy.

Falešné kontrakce

Po 38. týdnu těhotenství se mohou objevit falešné kontrakce. Falešné kontrakce jsou intenzivnější než kontrakce Braxton-Hicks (tréninkové kontrakce), které se žena mohla cítit již od druhého trimestru těhotenství. Falešné kontrakce, jako jsou kontrakce Braxton-Hicks, trénují dělohu před nadcházejícím narozením, jsou nepravidelné a bezbolestné, intervaly mezi nimi se nesnižují. Skutečné pracovní bolesti jsou naopak pravidelné, jejich síla se postupně zvyšuje, jsou stále delší a bolestivější a mezery mezi nimi se zmenšují. Pak už je možné říci, že porod začal skutečným. Mezitím dochází k falešným kontrakcím, není nutné chodit do nemocnice - můžete je bezpečně přežít doma..

Co se lékař nejčastěji ptá před porodem:

Pokud to táhne do břicha po dobu 38 týdnů - co by to mohlo být?

Porodník-gynekolog Maria Malyarskaya odpovídá:

To jsou harckerové. Mohou být absolutně všichni a nemusí být vůbec. Máte-li zájem o to, zda se porod začal, odpověď může být dána až po osobním vyšetření. Dilatace děložního čípku je jediným objektivním kritériem, které rozlišuje prekurzory a falešné kontrakce od skutečného porodu. Neexistuje žádný jiný.

Prolaps břicha

Přibližně dva až tři týdny před narozením je dítě, připravující se na narození, tlačeno předchůdcem (obvykle hlavou) do spodního segmentu dělohy a stahuje ho dolů. Děloha, která byla dříve v břišní dutině, se pohybuje do pánevní oblasti, horní část dělohy (dole) klesá, přestává tlačit na vnitřní orgány hrudníku a břišní dutiny. Jakmile břicho klesne, budoucí matka si všimne, že pro ni bylo snazší dýchat, i když naopak je obtížnější sedět a chodit. Pálení žáhy a říhání také zmizí (konec konců děloha již netlačí na bránici a žaludek). Po pádu však děloha začne vyvíjet tlak na močový měchýř - samozřejmě dochází k častějšímu močení.

Pro někoho prolaps dělohy způsobuje pocit těžkosti v podbřišku a dokonce i mírnou bolest v oblasti tříselných vazů. Zdá se, že něčí nohy a dolní části zad někdy způsobují elektrické výboje. Všechny tyto pocity také vznikají v důsledku skutečnosti, že předchůdce plodu se pohybuje dolů a je „zasunutý“ do vstupu malé pánve ženy, přičemž dráždí nervové zakončení..

Při druhém a dalším porodu sestupuje břicho později - těsně před porodem. Stává se, že tento předzvěst porodu není vůbec.

Ztráta váhy

Asi dva týdny před narozením se hmotnost může snižovat, obvykle se snižuje o 0,5–2 kg. K tomu dochází, protože přebytečná tekutina je z těla odstraněna a otok se snižuje. Pokud dříve, během těhotenství, pod vlivem hormonálního progesteronu, tekutina v těle těhotné ženy se hromadí, nyní, před porodem, účinek progesteronu klesá, ale jiné ženské pohlavní hormony, estrogeny, začnou intenzivně fungovat. Odstraňují přebytečnou tekutinu z těla budoucí matky. Nastávající matka si velmi často všimne, že na konci těhotenství pro ni bylo jednodušší oblékat si prsteny, rukavice, boty - to způsobilo otok v rukou a nohou.

Změna křesla

Hormony navíc uvolňují svaly střeva, což může vést k rozrušení stolice. Někdy takový nárůst stolice (až 2-3 krát denně) se zkapalněním stolice, ženy berou střevní infekci. Pokud však není nauzea, zvracení, zabarvení a zápach výkalů, žádné další příznaky intoxikace, neměli byste si dělat starosti: to je jeden z únosců nadcházejícího porodu.

Snížená chuť k jídlu

V předvečer porodu zmizí jakákoli touha po jídle pro dva a někdy vůbec žádná touha neexistuje. To vše je také příprava těla na přirozený porod..

Emoční stavová změna

To je si všiml, že mnoho žen má změnu nálady několik dnů před porodem. Nastávající matka se obvykle cítí unavená, chce se více uvolnit, spát, objeví se apatie. Tato podmínka je zcela pochopitelná - pro přípravu na porod musíte shromáždit sílu. Často žena před narozením hledá samotu, hledá odlehlé místo, kde se můžete schovat a soustředit na sebe a své pocity.

Změna chování dítěte

Dítě v posledních dnech před narozením se také uklidňuje. Jeho motorická aktivita je snížená, zatímco podle CTG, ultrazvuku a dalších studií je zcela zdravý. Je to jen to, že dítě již získalo dostatečnou váhu a výšku, a často se prostě nemá kam otočit v děloze. Kromě toho dítě získává sílu i před dlouhou prací.

Nepohodlí

Několik dní před porodem má mnoho nastávajících matek nepříjemné pocity v podbřišku a v sakrální oblasti. Nejčastěji jsou podobné těm, které se vyskytují v předvečer nebo během menstruace - žaludek nebo dolní část zad se pravidelně táhne, někdy je to bolestivá bolest. Objevují se během vypouštění sliznice nebo dříve. Tyto nepříjemné pocity vznikají v důsledku natažení pánevních vazů, zvýšení průtoku krve do dělohy nebo v důsledku snížení dna dělohy..

Cork hlen výtok

Toto je jeden z hlavních a zjevných harborářů porodu. Během těhotenství žlázy v děložním čípku vytvářejí tajemství (vypadá to jako hustá želé a tvoří takzvaný korek), který zabraňuje různým mikroorganismům proniknout do děložní dutiny. Před porodem, pod vlivem estrogenů, se děložní čípek změkčí, otevře se krční kanál a korek může vyjít - žena uvidí, že na povlečení zůstávají sraženiny hlenu želé podobné konzistence. Korek může mít různé barvy - bílou, průhlednou, nažloutlou-hnědou nebo růžovo-červenou. Často je obarvena krví - to je zcela normální a může to znamenat, že k porodu dojde během následujícího dne. Slizniční zátka může okamžitě vystoupit (současně) nebo vyjít po částech během dne. Obvykle korokový výboj neovlivňuje pohodu nastávající matky, ale někdy v okamžiku jejího uvolnění jsou v dolním břiše cítit tahy (jako před menstruací).

Sliznice může zmizet dva týdny před porodem a může zůstat uvnitř téměř až do narození dítěte. Pokud došlo k dopravní zácpě, ale nedochází ke kontrakcím, neměli byste okamžitě jít do nemocnice: stačí zavolat lékaře a poradit se. Pokud však korek odešel dříve než dva týdny před očekávaným datem porodu nebo je v něm spousta jasně červené krve, měli byste okamžitě kontaktovat nemocnici.

Budoucí matka má obvykle dvě až tři známky blížícího se narození. Stává se však, že zde nejsou vůbec žádní spojovatelé. To neznamená, že se tělo nepřipravuje na porod: je zcela možné, že žena prostě nevnímá předchůdce, nebo se objeví hned před porodem..

Co dělat, když existují předchůdci porodu? Obvykle nemusíte nic dělat, protože prekurzory jsou zcela přirozené, říkají jen, že tělo se přestavuje a připravuje na narození dítěte. Proto se nemusíte bát a jít do nemocnice, jakmile například začnou tréninkové boje nebo ustane sliznice..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Jak pochopit, že kontrakce začaly při prvním narození

Přečtěte si také:

Jaký den přichází mléko po porodu a jak stimulovat laktaci

Poporodní obvaz - co potřebujete, jak se nosí a jak si vybrat

Buscopan - svíčky během těhotenství před porodem

Dobrý den, moji čtenáři! Dnes jsem se rozhodl položit velmi uctivé téma: jak pochopit, že boje začaly. První narození nastávajících matek je velmi děsivé. Rodiče se obávají, že nebudou schopni pochopit, kdy je čas jít do nemocnice. A pokud už druhé narození nezpůsobí tolik paniky, ženy se stále obávají tak zásadního okamžiku svého života. Pojďme se tedy podívat na různé možnosti vzniku nejdůležitější události ve vašem životě.

1. Jak zjistit, že kontrakce začaly

Nastávající matka chce mít vše pod kontrolou, mít jistotu, že porod proběhne bez komplikací a narodí se naprosto zdravé dítě. Proto ženy začínají předem vybírat porodnici a znovu si přečíst lékařskou literaturu, aby nalezly odpověď na jejich otázku: „jak začínají boje“.

Práce je skutečně začátkem porodu, což je samé znamení, když na chvíli dojdete na cílovou čáru - a proběhne dlouho očekávané setkání s dítětem. Pokud stále nevíte, jak kontrakce vypadají, řeknu vám, že vypadají jako křeče, někdy se bolest porovnává s tím, co se děje před menstruací (ale toto je individuální).

Zpočátku se musíte rozhodnout, zda skutečně máte prenatální kontrakce:

 • Máte 38 týdnů nebo více;
 • kontrakce jsou systematické;
 • frekvence mezi kontrakcemi se zmenšuje (rozdíl je pouze 5-6 minut - naléhavě do nemocnice!);
 • bolest při kontrakcích horší.

Určitě jste již slyšeli, že boje mohou být neplatné (nepravdivé nebo tréninkové). Zde je, jak je rozpoznat:

 • interval mezi kontrakcemi se nezvyšuje;
 • kontrakce nejsou systematické (frekvence se liší, kontrakce se mohou vyskytovat každých 5, 20 minut nebo dokonce méně často);
 • teplá koupel snižuje bolest (při skutečných kontrakcích naopak bolest zesiluje).

2. Tři fáze kontrakcí

Je obvyklé dělit kontrakce do několika fází:

 1. Skryté jeviště. Kontrakce trvají poměrně dlouho a mohou dosáhnout 10 hodin! Frekvence takových nutkání je asi 5-6 minut, samotný křeč trvá 30-40 sekund. Během této doby se děloha začne otevírat, ale ne více než 3 cm.
 2. Aktivní fáze. Fáze trvá až 5 hodin, křeče se častěji vyskytují a trvají minutu. Děloha se může otevřít až do 7 cm.
 3. Přechodná fáze. Toto je nejzajímavější fáze. Kontrakce mohou trvat 1,5 minuty. Frekvence klesá a nyní může žena cítit křeče téměř každé 2 minuty. Děloha se otevírá až do 10 cm.

Říká se, že během druhého porodu se také rozlišují tři fáze kontrakcí, ale jejich frekvence může být významně snížena.

3. Mám kontrakce, co mám dělat

První rada je uklidnit se. Neuvěřitelně klid je nejdůležitější odpovědí na to, jak tuto bolest přežít..

Tip číslo dvě - spočítejte mezery mezi kontrakcemi. Bylo obtížné přesně pochopit, jak vypočítat frekvenci křečí, ale nyní na internetu a chytrých telefonech existují aplikace, které vám pomohou s výpočtem.

Nebo použijte starou dobrou metodu:

 1. Vezměte si notebook a pero a zapište si intervaly kontrakcí.
 2. První křeč. Zaznamenejte nástup křeče (např. 17.10).
 3. Druhý křeč. Zaznamenejte znovu čas a jeho trvání. Spočítat mezeru mezi kontrakcemi a také zapsat. Například poprvé došlo k křeči v 17,10, druhý v 17,50. To znamená, že po 40 minutách.
 4. Třetí křeč. Čas je 18,20. To znamená 30 minut po předchozím.
 5. Pokračujte v sledování záchvatů.

Pokud kontrakce trvají každých 10 minut - můžete jít do nemocnice.

Nejčastěji je to v tuto chvíli, kdy se sliznice pohybuje pryč (zvuk je stále tak podivný, jako by z korku odletěl korek). A ačkoli to nemusí nutně znamenat počátek porodu, je lepší hrát na něj bezpečně voláním sanitky, aby se vyloučila možnost patologického porodu..

4. Jak zmírnit bolest během porodu

Ve skutečnosti pouze chladná mysl pomůže ženě zmírnit bolest během porodu a následného porodu.

Proto je důležité, ještě před klíčovým okamžikem, připravit se na porod.

Často je možné přečíst, že správné dýchání může zmírnit kontrakce a také je urychlit. Jak dýchat během porodu řekne porodník (faktem je, že každá žena v práci má svůj vlastní přístup).

Nastávající matky se často zajímají o to, zda je možné proces porodu nějak anestetizovat. Takže, milí mumie, je lepší si poradit bez jakýchkoli pomocných léků, ale pokud je to nutné, lékař vybere lék, který je pro vás ten pravý.

Pokud máte další dotazy, doporučujeme vám sledovat toto video, které říká, jak pochopit, že porod začal:

Drahé budoucí matky, nebojte se porodit! Slyšeli jste frázi, že bolest, kterou jste museli během porodu a porodu cítit, rychle prochází a je zapomenutá? To je pravda! Můžu vám to s jistotou říct! Ale odměna, kterou dostáváte, je k nezaplacení - to je vaše dítě. Přihlaste se k odběru mého blogu, řeknu vám nejen o těhotenství a porodu, ale také se s vámi podělím o zážitek z péče o novorozence. Ahoj!

Jak pochopit, že boje začaly?

Každá žena má individuální kontrakce. Ve skutečnosti není vždy možné stanovit přesný čas nástupu práce. Některé konkrétní změny, ke kterým dojde mezi 37–40 týdny těhotenství, vám však pomohou rozpoznat, že porod začne rychlostí. Jak pochopit, že kontrakce začaly, co je třeba udělat - Těhotné ženy často kladou tyto otázky.

Co cítíte, když kontrakce začnou?

Obecné fyzické příznaky

Ke konci těhotenství můžete zaznamenat tlak v pánevních kostech nebo křeče v oblasti konečníku. Jak znát kontrakce nebo ne. Pánevní křeče, které vypadají jako menstruační křeče, jsou předchůdci práce. Bolest v dolní části zad, která přichází a odchází, je také charakteristická pro toto období..

Skutečné nebo tréninkové zápasy?

Jak pochopit, že práce začala, což je známkou porodu?

Kromě úrovně bolesti je jedním z hlavních způsobů, jak rozlišit Braxton-Hicksovy kontrakce od skutečných kontrakcí, že první jsou pravidelné, ale zmizí, zatímco skutečné pracovní kontrakce se objevují v pravidelných intervalech a postupně se stávají silnější a častější. Další hlavní rozdíl mezi Braxton Hicks a skutečnými kontrakcemi je, že na rozdíl od Braxton Hicks, skutečné kontrakce způsobují změkčení a otevření děložního čípku, což naznačuje, že porod začala.

Falešné kontrakce se objevují každých 7-10 minut po dobu 2-3 hodin a poté se náhle zastaví. Ženy někdy zažívají více nepohodlí a úzkosti z kontrakcí Braxton Hicks než z porodu, protože tréninkové kontrakce mohou být docela bolestivé..

Tyto kontrakce se objeví za 20-25 sekund a na začátku období úsilí dosáhnou 70-90 s. Interval mezi nimi je od 5-6 minut a klesá na 1-0,5 minuty.

Co dělat s bolestí a nepříjemnými příznaky

Je naléhavé zavolat lékaře, pokud:

 1. máte pocit, že plodová voda uniká;
 2. vaše dítě se pohybuje méně než vždy;
 3. máte vaginální krvácení jakékoli intenzity;
 4. máte horečku, silné bolesti hlavy, změny zraku, ostrou bolest v epigastrické oblasti nebo v žaludku.

Jak pochopit, že vody odešly?

Vaše chování a co dělat

Při zachování klidu pomáháte tělu při výrobě dostatečného množství hormonu oxytocinu, který je nezbytný pro práci. Pomůže vám také vypořádat se s kontrakcemi. Udělejte, co vám pomůže zůstat uvolněni.

Vyzkoušejte teplou koupel nebo sprchu, abyste zmírnili bolest. Pokud po teplé koupeli bolest prošla, je to falešná práce. Pokud můžete, udělejte si pauzu a připravte se na nadcházející narození..

Na začátku porodu máte hlad, takže můžete a měli byste jíst a pít. To vám pomůže ujistit se a může vám dokonce dát sílu narození..

Prvním narozením je čas vyzkoušet si určité polohy a dýchací techniky, abyste viděli, jak pomáhají při kontrakcích..

Dokážete pochopit, že boje začaly? Ano, k tomu dochází u žen, které mají nižší práh citlivosti na bolest. Takové těhotné ženy zažívají pouze periodické bolesti v dolním břiše a bederní oblasti, nebo nemusí nic cítit..

Z toho všeho vyplývá, že:

 1. práce je začátek první fáze práce;
 2. bolest kontrakcí závisí na vlastnostech ženského těla;
 3. během bolesti se nedoporučuje namáhat a křičet, je lepší dýchat nebo zpívat;
 4. správné dýchání je nezbytnou podmínkou prevence dětské hypoxie;
 5. v primiparózních obdobích kontrakcí déle než u vícečetných žen;
 6. k falešným kontrakcím dochází během několika dní a někdy způsobují větší nepohodlí než práce.

Jak hodnotit pocity během prvního a druhého těhotenství?

Když se těhotenství blíží ke konci, pravděpodobně si vzpomenete, co se stalo během prvního narození. Je přirozené, že je zajímavé, zda budou pocity tentokrát. Jak pochopit, že u vícerozměrných dětí začaly boje, zda budou pocity podobné - všechny tyto rysy jsou individuální.

Pokud jste měli pravidelný, nekomplikovaný porod, budete pravděpodobně uvolněni a necítíte pocit strachu. Ale pokud jste měli špatnou zkušenost nebo dlouhou propast mezi těhotenstvími, můžete být nervózní.

Někdy můžete mít pocit, že hlava vašeho dítěte klesá do pánve poněkud později než během prvního těhotenství. Ve skutečnosti nemusíte tyto boje cítit.

Vaše bolest je stejná jako poprvé, ale proces porodu je rychlejší, protože svaly pánevního dna a elastické stěny vagíny byly roztaženy během prvního porodu.

Vaše narození bude pravděpodobně mnohem kratší než první. Pro ty, kteří se poprvé stanou matkou, trvá aktivní první fáze porodu (když se děložní čípek otevírá ze 4 cm na 10 cm) v průměru osm hodin a je nepravděpodobné, že bude trvat déle než 18 hodin. U žen, které již porodily, je toto číslo v průměru pět hodin a je nepravděpodobné, že by to trvalo déle než 12 hodin..

Jak pochopit, že boje začaly?

I když je žena těhotná již podruhé, ale ve věku 8–9 měsíců začíná mít silné nadšení v očekávání porodu. To se ovšem samozřejmě týká i primitivních žen. Myšlenka mi v hlavě bliká: „Jak chápu, že moje kontrakce začaly?“ To je opravdu důležitý bod, protože pokud kontrakce začaly doma nebo ne v nemocnici, musíte se ještě dostat k lékařům.

Ve skutečnosti se nebojte - to je čas. Zpravidla má od prvních bojů, které má budoucí matka dost. Kromě času, s největší pravděpodobností, sama žena pochopí, co „začalo“ a chystá se porodit. Pokud však intuice nefunguje dobře, pak existuje řada příznaků.

Jak to pochopit brzy porodit?

Je velmi důležité, aby těhotná žena sledovala změnu stavu po celých devět měsíců. V posledním měsíci, kdy už je dítě na cestě, je docela snadné určit, že porod začne ve velmi blízké budoucnosti. A to nemůže být určeno jedním nebo dvěma znaky.

Falešné kontrakce. Ne vzácně začínají již od 7 do 8 měsíců těhotenství. Příroda je vynalezla tak, že žena byla připravena na skutečné narození. Nemusíte se jich bát, protože k nim nedochází tak často. Jejich rozdíl od skutečných tvůrců zápasu spočívá v tom, že mají stejnou intenzitu a sílu. To znamená, že falešné kontrakce jsou ve všech ohledech naprosto jednotné a procházejí dostatečně rychle.

Snížené břicho. Stává se to doslova pár týdnů, než se dítě rozhodne narodit. Hlava strouhanek je přitlačena na spodní část dělohy, a tak je zde pocit, že se stahuje dolů. Můžete cítit, jak se zdálo, že se hrudník uvolnil, a dýchání bylo trochu snazší a žaludek přestal nadýmat. Důvodem je skutečnost, že samotná děloha se pohybuje dolů a tlak na horní část orgánů zmizí. Nastávající matka však častěji cítí potřebu jít na záchod, protože na močový měchýř je zvýšený tlak.

V některých případech, krátce před porodem, začíná bolestivý pocit, když se nohy znecitliví a křeče jimi projdou, to samé se stane s dolní částí zad, bolest se vyskytuje v oblasti tříselných vazů, která se vzdáleně podobá menstruaci..

Krátce před narozením může váha klesnout o 1-2 kilogramy. Edém prochází a nadbytek ochranné tekutiny se vylučuje z ženského těla.

V souvislosti s ještě silnějšími hormonálními změnami dochází ke změkčení měkkých tkání svalů v pánevní oblasti. V tomto ohledu se stolice může změnit a stát se tekutějšími..

Dokonce i chuť k jídlu je často snížena, nebo dokonce úplně ztracena. Nestojí za to se silně obávat - je to příprava těla. Ale přesto se nemusíte úplně omezovat jídlem.

Pokud těhotná žena již často mění náladu a chce hodně spát, pak doslova těsně před narozením zažívá žena ještě větší apatii, touhu nevystoupit z postele a odpočívat co nejvíce. Této touze by nemělo být bráněno, protože právě tímto způsobem tělo naznačuje: „Je čas získat sílu. Budou potřebovat! “.

Mnoho matek se obává, že v posledním měsíci se dítě chová méně aktivně. Důvodem je skutečnost, že v bříšku je již velmi přeplněný a jen asi se rozhodne dostat ven do světa.

Doslova za 1-2 dny se začíná stahovat do břicha. Spolu s tímto příznakem si můžete všimnout, jak korek, který sloužil k ochraně dítěte, odešel. Jedná se o hustý hlen bílého, nažloutlého nebo narůžovělého odstínu. Pokud si všimnete jejího odjezdu, sbírejte tašku v nemocnici.

A samozřejmě nejdůležitějším počátkem porodu je vypuštění plodové vody. Pokud k tomu dojde, musíte okamžitě jít do nemocnice. Boj se teprve začíná.

Jak pochopit, že boje začaly a co dělat?

Dodání začíná ve většině případů mezi 38 a 42 týdny. Ve stejném období, kdy se dítě již utvořilo a rozvinulo, je připraveno na narození.

Někteří lékaři na začátku porodu během prvních kontrakcí doporučují sprchovat se. V žádném případě koupel. Faktem je, že dopravní zácpy a voda opouštějí, dítě může dostat nějakou infekci.

Důležitý je však také okamžik výpočtu rozdílu mezi stahy dělohy. Pokud je interval 7-8 minut, měli byste jít do nemocnice. V tomto případě je důležité, navzdory silné bolesti, zůstat v klidu, přemýšlet o dobrých věcech a správně dýchat. Ano, je to těžké. Ale musíš.

Navíc se kontrakce mohou objevit kdykoli. Ačkoli podle statistik většina narození začíná v noci kvůli skutečnosti, že je to během této denní doby, že hladina oxytocinu je zvýšena.

Pokud kontrakce začaly doma, máte stále čas sbírat tašku a zavolat svého lékaře. Hlavní věcí není chov paniky. Panika může vést k falešným bolestem, komplikovat porod a způsobit vám mnoho problémů.

Mimochodem, volání lékaře je velmi důležité. Pokud jste se dohodli, že porodí, musíte se ujistit, že je ten den v nemocnici nebo se tam budete moci dostat.

A dokud nezačne samotný proces porodu, zkuste se připravit pozitivně, bez ohledu na to, jak obtížné to může být. Postoj je velmi důležitým prvkem. Jak všechno jde dobře, záleží na něm..

Jak pochopit, že boje jsou skutečné, ne tréninkové?

Obsah

S blížícím se plánovaným datem narození každá žena reaguje s úžasem na jakékoli pocity v žaludku. Je to hřích skrýt, mnozí měli „falešné poplachy“ a dokonce i nouzové poplatky na porodnici. I když to není první, ale druhé narození, zdá se, že má zkušenosti, ale i v tomto případě dochází k „selhání“. Jak pochopit, že boje začaly, řekne MedAboutMe.

Co potřebujete vědět o kontrakcích?

Skutečné pracovní bolesti se odehrávají podle určitého algoritmu, pak falešné, nazývané také Braxton-Hicksovy kontrakce, se liší délkou a frekvencí. Kromě toho jsou kontrakce Braxton Hicks méně bolestivé a ovlivňují pouze přední část břicha..

Bojy Braxton-Hicks však napodobují skutečné, protože se jedná o přípravu těla na porod, proto se často nazývají tréninkové. Jejich přítomnost však nenaznačuje nástup porodu, proto není nutné se shromažďovat v nemocnici. Jak nakreslit jemnou linii, pochopit své vlastní pocity, jak pochopit, že práce začala a musíte se připravit na porodnici?

Jak pochopit, že pracovní bolesti začaly

Skutečné kontrakce jsou jasným znakem nástupu porodu. Jedná se o bolestivé kontrakce dělohy, které se postupem času zvyšují. Lokalizace bolesti se může lišit, ale je obvykle doprovázena tupou bolestí kolem břicha a dává zpět k dolní části zad. U některých žen se bolest šíří do stran a boků..

Nástup porodu obvykle začíná pravidelnými konstantními kontrakcemi, které vedou k otevření děložního hrdla při přípravě na porod..

Konstrukce Braxton Hicks: Co je to?

Jedná se o mylné tréninkové boje, to znamená, že to neznamená začátek porodu. Tělo se tedy připravuje na nadcházející porod, i když přesný důvod jejich výskytu není jasný. Je zajímavé, že takové kontrakce mohou nastat v časném těhotenství, asi 6 týdnů po početí. Během prvního a druhého trimestru jsou však neviditelní a prakticky se necítí.

Studie ukazují, že kontrakce stimulují oxytocin. Jeho koncentrace v krvi se postupně zvyšuje během těhotenství, zejména při porodu. Je známo, že tento hormon také reguluje chování žen při porodu během porodu. Proto se často používá ke stimulaci a urychlení práce..

Trénink nebo falešné kontrakce se mohou lišit v četnosti, trvání a intenzitě, ale jsou patrnější a patrnější v pozdějším těhotenství. Starosti ženy říkají, že žaludek je napjatý, kamenitý. Tyto pocity se mohou čas od času opakovat a mizí..

Jak porozumět rozdílu mezi kontrakcemi?

V myslích mnoha lidí jsou kontrakce spojeny s těžkou a silnou bolestí v břiše, která vrací zpět k dolní části zad. S rozvojem takových pocitů mnoho lidí nemá otázku - jedná se o skutečné kontrakce a je čas se sejít na porodnici. Porod však nezačíná a po vyšetření lékaři říkají, že kontrakce byly cvičením.

Jak pochopit, že boj začal, a neudělat chybu? Analýza situace pomůže odpovědět na otázku, existují skutečné rozdíly mezi skutečnými a tréninkovými zápasy:

 • Sekvence

Posloupnost kontrakcí a jejich pocity je jedním z hlavních kritérií, které je vyhodnoceno dříve, než pochopíte, že kontrakce začaly. Pracovní bolesti trvají asi 30-70 sekund a opakují se v pravidelných, postupně se zmenšujících intervalech. Pokud mluvíme o tréninkových bojích, pak nemají žádné důsledné schéma.

 • Řezná rychlost

Jak se práce blíží, zvyšuje se frekvence kontrakcí. Pokud mluvíme o tréninkových bojích, jejich algoritmus se časem nemění. V gynekologii bylo vytvořeno pravidlo „5-1-1“, které pomůže odpovědět na hlavní otázku - jak pochopit, že kontrakce začaly? O skutečných bojích můžete mluvit, pokud k nim dojde každých 5 minut, trvání je 1 minuta a to vše trvá alespoň hodinu.

 • Bolest a její intenzita

Jedním z hlavních rozdílů je bolest. Tréninkové zápasy obvykle způsobují různé pocity: žaludek je kamenný, mrzne, objevuje se nepohodlí, ale není zde žádná výrazná bolest. Skutečné boje jsou docela hmatatelnou bolestí, která se postupem času zesiluje.

 • Bolest se šíří

Během práce bolest, bolest, pocity kontrakce se rozšíří na celé břicho, dát na dolní části zad, nohy, strany. V tréninkových bojích Braxton-Hicks se obvykle vyskytuje nepříjemný pocit v přední části břicha..

 • Je možné stav zastavit

Existuje trik, který vám pomůže vytvořit skutečnou diferenciální diagnózu - když změníte polohu, přesuňte tréninkové boje zastavit. Ale pokud jsou zápasy skutečné, pak ani změna polohy těla, ani pohyby nepomohou zbavit se pocitů, což naznačuje, že je čas jít na porodnici - nejočekávanější setkání je hned za rohem.

Koncept rozdílu mezi porodními a tréninkovými kontrakcemi pomáhá identifikovat potřebu vyhledat lékařskou pomoc a doporučení na porodnici. V případě pochybností se však poraďte se svým lékařem..

Boj bude skutečný, bude-li se pravidelně objevovat, zvyšuje se jeho intenzita a frekvence a jsou extrémně bolestivé. Dalším znamením naznačujícím, že porod začíná, je průchod sliznic a vody..

Zvláště důležité je věnovat pozornost těmto příznakům, pokud kontrakce, kontrakce, ať už práce nebo trénink, začnou před začátkem třetího trimestru a trvají po dlouhou dobu podle algoritmu skutečných kontrakcí. Takové příznaky mohou naznačovat předčasné narození..

Konečně

Kontrakce je jedním z nejspolehlivějších příznaků nástupu porodu. Zároveň je však třeba pamatovat na přítomnost tréninkových kontrakcí, které tělo připravují na začátek procesu plození..

Pochopení rozdílu mezi těmito podmínkami je naštěstí velmi důležité, naštěstí zde existují diagnostická kritéria, markery procesu narození.

Hodně jsi četl a vážíme si toho!

Nechte svůj e-mail, abyste vždy dostávali důležité informace a služby pro udržení vašeho zdraví

Je třeba si uvědomit, že pracovní bolesti jsou docela bolestivé, jejich intenzita a doba trvání se zvyšují, a co je nejdůležitější, nezmizí pohybem. Tréninkové zápasy jsou téměř bezbolestné a ustupují, když měníte polohu těla.

Pokud jsou kontrakce kombinovány s vypouštěním vody, musíte jít do nemocnice a připravit se na setkání s dítětem.

Použité fotografické materiály Shutterstock

Od Braxton Hicks k předčasnému porodu: složení rizika v těhotenství. / MacKinnon K1, McIntyre M. // Can J Nurs Res. - 2006

Cooper Braxton Hicks Zkratky / Deborah A., Daniel B. // StatPearls. - 2019

Hladiny oxytocinu v plazmě během fyziologického porodu - systematický přehled s důsledky pro děložní kontrakce a centrální působení oxytocinu. / Uvnäs-Moberg K, Ekström-Bergström A, Berg M. // BMC Těhotenství Porod. - 2019

Články O Neplodnosti