Hlavní Výživa

Jak odstranit strie po porodu? Rychlé a pracovní způsoby

Během těhotenství a po porodu se mnoho žen potýká s tak nepříjemným jevem strie a my se často ptáme, jak odstranit strie po porodu? O tom bude diskutováno později..

V průběhu času jsou výsledné slzy kůže utahovány pojivovou tkání a na horních vrstvách kůže se netvoří estetické pruhy nebo jizvy..

Nejprve jsou pruhy fialové. Později získají růžové odstíny a nakonec se stanou buď bílými nebo bezbarvými. Nejčastěji se striae tvoří v břiše, boku, hrudi.

Obsah článku:

Příčiny strie nebo jak odstranit strie po porodu?

Strie se objeví v každém věku. Příčiny tvorby strie jsou různé. Mezi hlavní patří:

 1. Zvýšená hormonální aktivita během puberty, těhotenství a také po porodu;
 2. Onemocnění endokrinních žláz;
 3. Prudký nárůst tělesné hmotnosti a poté po jeho získání stejný ostrý pokles.

Existuje názor, že k výskytu strie dochází během porodu. Ale není tomu tak - vytváření mezer ve vnitřních vrstvách kůže během porodu je nemožné.

Stretch značky na břiše

Jak rychle odstranit strie na břiše

Je velmi obtížné zcela odstranit strie vytvořené po porodu. A zejména pokud jde o strie, dlouhodobé nebo příliš hluboké. V některých případech to vůbec není možné. Moderní kosmetický průmysl však umožňuje bojovat proti striae.

A někdy boj končí úplným úspěchem. Tak například můžete zastavit jejich růst ve fázi vzdělávání. A v pokročilých případech je možné zlepšit stav kůže, takže stopy strie jsou téměř neviditelné.

Chirurgický zákrok je snad jediným prostředkem, po kterém navždy zmizí strie a jizvy na těle. Ale není to každému ukázáno a je zcela kontraindikováno, když žena přijde na chirurgickou pomoc bez prodlení, doslova v krátkém časovém období po porodu..

Před zahájením boje se striemi v jakékoli fázi, dokonce i na začátku, je nutné konzultovat s lékaři (endokrinologem, gynekologem) a zjistit, zda nedošlo k narušení fungování endokrinních žláz. V případě pozitivních diagnóz budete muset zahájit předepsanou léčbu.

Při nepřítomnosti nemocí může v boji proti tomuto nepříjemnému jevu pomoci chirurgický zákrok, kosmetické procedury, speciální masáže, kosmetika, vyvážená strava a mírná fyzická aktivita. Poslední dva body jsou mimochodem relevantní pro všechny ženy, které se po porodu starají nejen o stav své kůže, ale také o stav své postavy..

Strie na papeži

Chirurgie pro krásné tělo

Chirurgická metoda odstraňování poporodních strií je indikována v pokročilých případech, kdy jsou striae přítomny na ženském těle několik let a nejsou detekovány ihned po hubnutí. Operace je považována za radikální metodu a doporučuje se pouze tehdy, jsou-li jiné metody bez napájení. Náhle, po práci, se takové operace vůbec nedoporučují. Jedinou výhodou chirurgického zákroku je úplné odstranění strií na těle.

Nevýhody této radikální metody boje jsou mnohem větší:

 1. Chirurgie k odstranění kožních defektů patří do kategorie plastické chirurgie a je poměrně nákladná..
 2. Odstranění strií umístěných na hrudi je plné zbytkových účinků ve formě neatraktivní jizvy v výstřihu. Plastickí chirurgové proto provádějí tuto operaci pouze kombinací s prsou. To může být relevantní u žen, jejichž prsa po těhotenství, porodu a kojení se prohýbají a ztratily svůj tvar. Chirurgové se navíc zdráhají odstranit strie od majitelů velkých prsou. Lékaři vysvětlují svou neochotu provozovat mladé ženy s velkými prsy s možným krátkodobým účinkem. To platí zejména po porodu, kdy žena plánuje kojit své dítě.
 3. Stejně jako u jiných typů chirurgických zákroků se strie odstraní injekcí anestezie. A to je plné určitých rizik pro tělo. Navíc, chirurgicky odstranit strie, existují kontraindikace:
 • Těhotenství a / nebo příliš krátké období (méně než šest měsíců), které uplynulo od narození;
 • Onemocnění endokrinního systému a endokrinních žláz;
 • Onemocnění srdce a plic;
 • Obezita;
 • Kontraindikace bude také těhotenství plánované v blízké budoucnosti;
 • Individuální charakteristika těla.

Odstranění strie pomocí hardwarových technik

Jak odstranit strie po porodu v případě, že operace není „naše metoda“? Na záchranu pak může přijít hardwarová kosmetologie. Moderní kosmetické technologie vám umožňují odstranit strie bez chirurgického zákroku a s kratší dobou zotavení.

V kosmetologii se používá několik technik radiační terapie. Je možné odstranit strie pomocí jedné z těchto metod, pouze pokud je dodržena příprava na postup. Kromě toho byste měli být připraveni na skutečnost, že po průběhu procedur je možná dlouhá doba rehabilitace.

Nejběžnější metody laserové kosmetologie v boji proti striím:

 1. Laserové resurfacing. Díky „odpařování“ povrchových vrstev kůže laserovým paprskem je možné zbavit se strie. Po tomto postupu se mohou vyskytnout komplikace, jako jsou věkové skvrny a zjizvení..
 2. Technika laserové (frakční) termolýzy. Podstatou této techniky je vyrovnání vrstev kůže pod vlivem tepla. Tato metoda umožňuje odstranit nebo snížit čerstvé i staré strie.
 3. Laserová nanooperace. Použití "nano" a "micro" záření vám umožní zbavit se čerstvých a ne hlubokých strie. Tato technika je při léčbě chronických strií zbytečná.

Odstraňte strie kosmetickým laserem

Kosmetologické postupy pro odstranění strií po porodu

Odstranění strií, které se objevily na ženském těle během těhotenství nebo po porodu, je pomocí radioterapie dlouhé, drahé a často velmi bolestivé. V období po porodu nemají všechny ženy čas a příležitost, včetně finančních, řešit kožní defekty tímto způsobem.

Je však možné tyto potíže překonat, které vás obtěžují nepříjemným vzhledem a pomocí starého dobrého, který se stal tak známou kosmetologií. Některé kosmetické procedury lze úspěšně provádět doma - za účelem odstranění ošklivých jizev a proužků z pokožky není vůbec nutné trávit spoustu času a peněz navštěvováním kosmetických salonů a skříní.

Pokud dáváte přednost kosmetickým metodám, musíte pochopit, že nezničí zanedbané a staré strie. Ale můžete velmi úspěšně bojovat s čerstvými nebo velmi malými znaky na kůži.

Nejoblíbenější způsoby, jak se zbavit kožních defektů:

 • Postupy obtékání. Za účelem úplného vyrovnání ošklivých jizev nebo alespoň jejich zviditelnění se nejčastěji používají obaly využívající řasy, jíl nebo léčivé bahno. Tento postup můžete provést doma. Poté se sníží nejen strie, ale zlepší se i celkový stav pokožky - napíná se, stává se pružnější, získává zdravý vzhled.
 • Využití mezoterapie. Metoda mezoterapie je aktivace procesů regenerace a zrychleného růstu kolagenových vláken ve vrstvách kůže. Účinnost techniky je dosažena injekcí pod kůži (v oblasti poškozených oblastí kůže) injekcí pomocí speciálních mezo roztoků. Mezoterapie se nejčastěji používá k odstranění pruhových střihů na stehnech a břiše. Doma je mezoterapie nemožná. Kontraindikací této techniky je cholelitiáza, některá chronická onemocnění. Kromě toho jsou po zákroku možné alergické reakce..
 • Kyslíkové injekce nebo ozonová terapie. Tato technika je do značné míry podobná mezoterapii, do injekce je zahrnut pouze kyslík a ozon. Je možné odstranit strie v důsledku přívodu kyslíku do poškozených oblastí kůže, jehož pole urychluje regeneraci kůže. Jednou z nevýhod této metody je její krátkodobý účinek. Po určité době se znovu objeví strie a je nutný druhý léčebný cyklus. Po úplném průběhu ozonové terapie není období zotavení, takže technika je snadno tolerována.
 • Použití chemického peelingu zahrnuje odstranění horních vrstev kůže kyselinou. Pomocí této techniky je možné odstranit strie pouze spolu se zničením poškozené kůže. Dochází ke skutečnému pálení horní vrstvy epidermis. V reakci na zranění tělo syntetizuje nové buňky ve zrychleném režimu, díky kterému je pokožka aktualizována. Důvěra v boj proti strie pomocí této techniky se doporučuje pouze profesionálním kosmetologům. Jinak po postupu chemického peelingu je možné situaci ještě zhoršit, než vyřešit stávající problém. Tato technika se nedoporučuje před porodem a bezprostředně po něm. Před použitím chemického peelingu je nutná konzultace s lékaři..

Masážní techniky proti strie

Jak odstranit strie po porodu, pokud ani chirurgická, ani hardwarová kosmetologie nejsou považovány za možné metody?

V tomto případě odborníci doporučují použití masážních technologií. Ano, masážní technologie nejsou tak efektivní a produktivní, pokud jde o potřebu zbavit se kožních defektů v jejich zanedbaném stavu. Ale je možné odstranit mírné nebo malé strie pomocí speciální masáže.

Masáž pro strie na břiše

Populární typy masáží k potírání kožních defektů:

 1. Klasická masáž rukou. Účinnosti je dosaženo zvýšením průtoku krve a aktivací metabolických procesů v poškozených vrstvách kůže. Považuje se za nejúčinnější při vystavení břichu, což může platit zejména po porodu. Umožňuje nejen odstranit strie, ale také opraví obrázek jako celek.

Před porodem můžete použít lehké formy vlastní masáže. Tónují pokožku, zrychlují tok krve do jejích horních vrstev, což umožňuje rychlejší obnovu pleti, a proto snižují pravděpodobnost strií.

Pro zvýšení účinku používají někteří terapeuti med. Účinnost manuální masáže se díky svým lepivým vlastnostem výrazně zvyšuje. Kromě toho se po medové masáži zlepšuje celkový stav pokožky..

Vlastní masáž doma není nižší než účinnost profesionální. Jednou z nevýhod medové masáže jsou možné alergické reakce, které se vyskytují u žen po porodu a u novorozenců, kteří jsou kojeni..

 1. Použití vakuové (can) masáže. Provádí se pomocí speciálních nádob pro manuální verzi nebo pomocí specializovaného vybavení pro provádění postupů vakuové aparatury. Strie zmizí v důsledku zrychleného toku lymfy, obohacení kůže kyslíkem a v důsledku toho zrychlených regeneračních procesů na buněčné úrovni. Na rozdíl od vakuové masáže přístrojem může být jeho alternativa provedena jak před porodem, tak i po něm.

Kosmetika pro jizvy a pruhy na kůži

Ať už říkají moderní lékaři a kosmetologové, prevence jejich vzdělání je stále nejlepším lékem na strie. Dnešní kosmetický průmysl nabízí ženám mnoho produktů určených k prevenci výskytu strie a zjizvení.

Mnoho z nich může být použito během těhotenství a až do narození. Použití některých je povoleno až po narození dítěte.

Při výběru prostředků pro strie, jejichž použití se očekává během těhotenství a před porodem, je třeba se zvláštním pečlivým sledováním složení kosmetiky. Je žádoucí, aby mezi složkami byly buď pouze přírodní složky, nebo složky schválené pro použití během období těhotenství.

Po narození dítěte by požadavky na složení kosmetiky neměly být měkčí, pokud žena praktikuje kojení.

Mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější drogy, které jsou povoleny před a po porodu, patří jojobový olej, olej z pšeničných klíčků a olivový olej. Použití pomerančových a levandulových olejů je povoleno. Je důležité pochopit, že použití kosmetiky neodstraní existující strie, ale zabraňuje vzniku nových.

Funkce výživy v boji proti strie

Sledování vaší stravy před narozením je přímou odpovědností každé ženy. Aby se však zabránilo vzniku kožních defektů, lékaři doporučují pít hodně vody, s výjimkou případů, kdy je velké množství tekutiny přímo kontraindikováno (například v případě otoku nebo gestózy). Ale potřeba vyvážené stravy během těhotenství neříká, pokud není líný.

V každém případě, mírná fyzická aktivita a konzumace všech potřebných vitamínů a minerálů zajistí, že strie nebude obtěžovat ženu po narození dítěte..

No, tento úžasný článek skončil! Doporučujeme vám, drahé dámy, přečíst si další velmi relevantní článek na toto téma - jak pumpovat zadek doma. Ve kterých jsme hovořili o tajných technikách a metodách, o tom, jak se můžete během několika týdnů velmi napěchovat a krásné ženské boky, a také o zadek, aby žádný muž nemohl projít, aniž by současně otočil krk) Uvidíme se brzy v nových článcích...

Jak odstranit strie na břiše po porodu: účinné způsoby

U 80% žen se vyskytují po břiše napnutí na břiše. Důvodem je výrazné zvýšení objemu těla. Vizuálně je problém viditelný na žaludku, ale strie jsou vytvářeny v jiných oblastech: po stranách, bocích a hýždích..

Pokud žena během těhotenství získala mnoho dalších liber, mohou se na kterékoli části těla objevit ložiska. Je lepší přijmout preventivní opatření předem, ale pokud již existují změny, je třeba se s nimi okamžitě vypořádat.

Obsah článku

Proč se strie

Strie se také nazývají striae. Nejčastěji se vyskytují u těhotných žen, což je způsobeno prudkou změnou fyzických ukazatelů nebo spíše tělesnou hmotností. K tomu dochází v důsledku změny aktivity, nastávající matky často vedou pasivní životní styl a bojí se poškodit plod v děloze. Základem pro tvorbu takových mikrotrhlin jsou hormonální vibrace.

Hypodynamie a hormonální nárůsty jsou dobrou půdou pro deformace kůže. Potahová vrstva je znatelně napnutá a kolagen a elastin vylučovaný tělem nestačí k vyrovnání vizuálních změn. V důsledku procesu se na kůži vytvoří viditelné „praskliny“, tyto trhliny se vyskytují v horní vrstvě a ovlivňují pojivovou tkáň. Nejprve jsou pruhy růžové, červené nebo hnědé, ale postupem času se odstín mění. Rozjasňují se s patřičnou péčí nebo ztmavnou a zbarví se do fialové.

Kosmetičky vyvinuly speciální metody prevence tvorby trhlin na povrchu kůže během těhotenství a jsou skutečně účinné, proto je lepší se o problém starat dříve, než k němu dojde. Seznam faktorů predisponujících ke vzniku změn lze znázornit takto:

 • dědičná predispozice k strie;
 • ostré zvýšení tělesné hmotnosti (o 31 nebo více kilogramů);
 • příliš velké břicho;
 • nedostatek produkce kolagenu.

Ovlivňování uvedených faktorů je téměř nemožné. Jediná věc je, že můžete zvýšit produkci kolagenu revizí vaší každodenní stravy. V nabídce musíte zadat kostní vývar, mastné ryby, zeleninu, zeleninu a ovoce, slepičí vejce, dýňová semínka. Je nutné věnovat pozornost nejen výživě, ale také životnímu stylu, je důležité zcela eliminovat fyzickou nečinnost.

Prochází kolem sebe

Čerstvé strie modré nebo hluboké vínové barvy se postupem času stávají bledými a méně znatelnými na kůži. Proto lidé věří, že změna může úplně zmizet. To je hlavní chyba. Ve skutečnosti jsou strie jizvy, které zůstávají na těle navždy, ale mění svůj vzhled.

Je nemožné dosáhnout jejich úplného zmizení díky použití drahých salonových procedur, krémů a mastí. Výsledkem dlouhé a pečlivé práce bude nějaké osvícení. Pouze chirurgický zákrok provedený v celkové anestezii pomáhá tuto změnu zcela odstranit. Existují i ​​jiné profesionální metody, ale neměly by být zaručeny 100% účinné..

Domácí metody

Po porodu je nutné se zbavit strie hned po jejich zjištění. Pokud jsou deformace čerstvé, je jejich odstranění mnohem snazší. Je obtížné odstranit staré změny a nejčastěji je nemožné doma.

"Existuje několik metod používaných doma. Mají různou efektivitu. Nejčastěji to trvá hodně času, abychom se s problémem vypořádali: několik měsíců nebo dokonce roky.

Výsledkem domácích postupů je znatelné zmírnění změn. Spojuje se s kůží, ale při opalování se opět projeví. Důvodem je skutečnost, že strie nezmizí úplně. Můžete je odstranit pouze pomocí operačních a složitých kosmetických procedur..

Zábaly

Úplně odstranit strie z povrchu těla pomocí zábalů nefunguje, ale podle základních pravidel, změny se zřetelně rozjasní, nebudou patrné. Aby byl tento postup účinný, musíte dodržovat tato doporučení:

 • hodinu před manipulací je zakázáno jíst, je lepší omezit množství příjmu tekutin;
 • směs se nanáší na čistou a drhnou ošetřenou pokožku;
 • vyčištěná oblast je předem navlhčena vodou a poté je kompozice nanášena kruhovými masážními pohyby;
 • ošetřená oblast je obalena plastovým obalem nebo celofánem, je důležité tuto oblast příliš nepřitahovat;
 • pro zvýšení účinku by měla být oblast izolována;
 • relace trvá 20-30 minut, poté je produkt omyt;
 • Na pokožku se aplikuje zvlhčovač nebo tělové mléko.

Pro relaci můžete použít modrou hlínu. Je známý pro své prospěšné složení a vysoký obsah stopových prvků nezbytných pro pokožku. Nástroj pomáhá předcházet stárnutí a místně zvyšuje produkci elastinu. Pro přípravu ošetřovací směsi smíchejte: 4 polévkové lžíce modré hlíny, 100 ml vody, 25 g. hořčičný prášek a 2 kapky mentolu nebo eukalyptového oleje. Před použitím je třeba eliminovat riziko alergií..

Vlastní masáž

Tento postup se doporučuje provést ihned po koupeli nebo sprchování. Je vhodné masírovat pomocí těchto olejů:

 • olivový, rozmarýn, ricinový;
 • mandle, pomeranče, vazelíny;
 • Olej z pšeničných klíčků.

Samomasáž pomáhá obnovit normální oběh v problémové oblasti a urychluje zotavení. Naolejujte dlaně a otřete oblast kruhovým pohybem zleva doprava. Nemačkejte oblast příliš, může to situaci ještě zhoršit..

Studená a horká sprcha

Kolísání teploty může zvýšit pružnost pokožky. Pro postup je třeba střídat teplou a studenou vodu. Je-li sprcha tolerována pohodlně, je přípustné ji kombinovat s technikou samomasáže. Po dokončení manipulace se na kůži nanese speciální krém na strie nebo maska ​​na léky na jizvy.

Krémy, oleje, masti

Všechny prostředky označené „od strie“ lze rozdělit na preventivní a maskovací. První je vhodné použít v době, kdy se problém ještě neprojevil. Ten jednoduše změnu skrývá, ale nemá žádný vliv na její léčbu. Proto je zbytečné získávat takové přípravky, když jsou po narození již na břiše přítomny strie. Pro tělo a běžný ricinový olej můžete použít běžný zvlhčovač.

Masti z jizev a jizev jsou účinnější. Jejich použití je odůvodněno k odstranění strie. Seznam oblíbených položek lze znázornit následovně:

 • Kontraktubeks, Dermatiks, Farmenkol;
 • Solcoseryl, Clearwin, Imoferase,
 • Heparinová a methyluracilová mast.

Jedná se o léky, které mají své kontraindikace a vlastnosti použití. Tyto nuance by měly být prodiskutovány s lékařem. Během kojení je zakázáno mnoho látek. Trvání kurzu - omezeno absorpcí účinných látek do krevního řečiště a rizikem nežádoucích účinků.

Sport a strava

K odstranění strií po porodu nestačí, je důležité, aby bylo možné obnovit pružnost břišního tisku. Proto by ženy měly po porodu obnovit normální fyzickou aktivitu po 2 měsících. Až do tohoto okamžiku jsou povolena lehká cvičení, jako jsou jednoduchá cvičení z gymnastického kurzu a jóga.

Stejně důležité je jíst správně. To je základ rychlého zotavení. Okamžitě si vytvořte zdravé stravovací návyky. Pokud váháte, rychlý přírůstek hmotnosti po porodu je možný, pak se problém se striae zhoršuje.

Profesionální postupy

Účinné odstranění strie na břiše po porodu pomůže profesionálním metodám korekce. Tyto metody zahrnují kosmetické postupy a chirurgické zákroky. Plastická chirurgie vykazuje nejlepší výsledky v této oblasti, ale metoda není populární, protože ne každá žena se může rozhodnout pro operaci. Existují kontraindikace, existují rizika spojená s anestézií a dobou zotavení.

Jiné procedury prováděné v salonu krásy jsou také účinnější než domácí metody. Populární laserové resurfacing. Tento proces je bezbolestný a výsledek je viditelný vizuálně po prvním sezení. Může být prováděno opakovaně, až do obnovení forem. Další metody mají své výhody a nevýhody..

Mezoterapie

Tento postup spočívá v subkutánním podání speciálních směsí. Složení je stanoveno individuálně, s ohledem na potřeby pacienta. Injekce mohou zahrnovat:

 • živiny a vitaminy;
 • lékařské komponenty;
 • aminokyseliny a rostlinné extrakty;
 • enzymy a kolagen.

Úplné odstranění strií po porodu je možné, ale ne ve všech případech. Znatelný výsledek se objeví po 10 sezeních a zůstává konstantní, pokud dívka nezmění její parametry.

Laserové resurfacing

Tato metoda pomáhá účinně eliminovat strie po porodu s různým stupněm zralosti, ale účinnost se bude lišit:

 • čerstvé strie se rozzáří po prvním sezení;
 • velký a velký - hladký a rozjasněný;
 • k odstranění chronického poškození je nutné několik postupů.

Princip této techniky je založen na odpařování horních vrstev kůže a vyhlazení povrchu. Po relaci jsou zahájeny regenerační procesy. Tato technika může být použita po úplném převratu po porodu. Po sezení se na kůži vytvoří krusty, které po 2 týdnech samy vymizí.

Diamantová mikrodermabraze

Tato manipulace spočívá v mechanickém leštění pokožky. Manipulace pomáhá odstranit horní vrstvu kůže bez poškození hlubokých vrstev. Díky tomu se celkový povrchový reliéf zlepšuje, pokožka je hladká. Metoda zahrnuje použití mikroskopických diamantových čipů, které se přivádějí na pokožku pomocí speciálního zařízení.

Ozonová terapie

Atomový kyslík se zavádí pod kůži nebo spíše pod její povrchovou vrstvu. Látka stimuluje procesy obnovy a obnovy v buňkách. Karboxyterapie spočívá v zavedení oxidu uhličitého do subkutánních vrstev. Použitím taktiky je obnovena produkce přírodního kolagenu buňkami. Použití metody je kontraindikováno.

Frakční termolýza

Poškozené oblasti horní vrstvy kůže jsou odstraněny v důsledku vystavení teplu. K tomuto účelu se používají různé typy laserů. Jsou rozděleny do paprsků a vytvářejí mříž. Kosmetičtí lékaři říkají, že frakční termolýza je účinná technika, která vám umožní pracovat se strieemi různých stupňů. Pomáhá čistit staré a nezpracované strie po několik měsíců..

Plastická chirurgie

Chirurgická metoda je radikálním řešením problému. Abdominoplastika sama o sobě je plnohodnotným chirurgickým zákrokem, ke kterému dochází při celkové anestézii. Existuje několik metod, které poskytují odstranění strie, ale optimální je zvolen chirurgem, který vyhodnotí rozsah léze..

Používají se následující metody:

 • mini-operace se provádí, když jsou lokalizovány strie, v břiše jsou provedeny malé řezy;
 • laparoskopie je nejbezpečnější operativní taktika, jejíž použití je oprávněné pro léze malých objemů. Nevýhodou této metody je, že vybavení, které je pro ni nezbytné, není k dispozici na všech klinikách;
 • standardní plast pomáhá napnout pokožku v břiše spolu s odstraněním tuků a vymknutí svalů.

Použití každé metody je kontraindikací, proto musí žena před operací podstoupit kompletní lékařské vyšetření a zkontrolovat toleranci anestezie..

Vakuová a vakuová masáž válečkem

Jedná se o kontaktní postup, jehož principem je vystavit pokožku zvláštním vakuovým pumpám. Pohlcují pokožku v místech s napínáním s nezbytnou silou. Vakuová masáž pomáhá zlepšovat stav pokožky, vytváří krevní oběh v problémové oblasti a obnovuje normální fungování svalů a krevních cév. Proces regenerace je rychlejší. Tato technika není použitelná v případě dlouhodobého problému..

Chemický peeling

Typ činidla pro ošetření povrchu pokožky se stanoví individuálně. Procedura se provádí v kanceláři kosmetologa a ne doma. V počáteční fázi provádí lékař vyšetření, odhaduje počet strie v každé zóně, upozorňuje na jejich hloubku. Tato technika má kontraindikace, protože není považována za absolutně bezpečnou. V případě chronických strií je to účinné v kombinaci s jinými korekčními metodami..

Mikroproudá terapie

Tato metoda je považována za univerzální postup, který zajišťuje odstranění strií a celulitidy. Při pravidelném používání pomáhá metoda obnovit strukturu pokožky. Účinnost je způsobena vlivem proudu, obnovuje metabolismus v buňkách. Je možné zcela odstranit strie přítomné na břiše nebo hrudi mladé matky během 6-10 sezení, ale první výsledek bude viditelný po 2-3 procedurách. Celý kurz obnovy postavy bude trvat asi 1 měsíc.

Po porodu je obtížné odstranit strie na břiše, proto je lepší se ptát na jejich prevenci i během těhotenství. Při pravidelném nanášení speciálních krémů a olejů na pokožku problém nevznikne nebo bude méně znatelný. Pokud se objevily strie, neváhejte. Je lepší začít přijímat opatření doma a po 2-3 měsících vyhledat pomoc kosmetologa. V pokročilých případech tyto metody ztratí svou účinnost, proto provádějí chirurgický zákrok.

Po porodu se na břiše natáhnou značky - jak rychle a bezbolestně odstranit v salonu a doma

Po narození dítěte prochází ženské tělo zásadními změnami. Na některých místech je zaoblená a začíná se objevovat mastná tkáň..

Stav kůže se také mění, objevují se strie, které se poměrně obtížně zbavují..

Existují v moderní kosmetologii metody, které pomáhají trvale se takových defektů zbavit? Je možné problém odstranit doma? Budeme o tom mluvit a ještě mnohem více..

Obsah článku:

Důvody pro vzhled

Strie jsou defekty kůže, které se objevují jako hnědé nebo červené pruhy. Navenek vypadají trochu jako jizvy..

Příčiny postpartum strie zahrnují:

 1. Zvýšení velikosti břicha během těhotenství.
 2. Problémy s asimilací a příjmem stopových prvků, které jsou nezbytné pro tvorbu pojivové tkáně.
 3. Nedostatek vitaminu potřebný pro syntézu kolagenu.

Profesionální postupy

Kliniky plastické chirurgie a kosmetických salonů nabízejí mnoho metod, které chrání ženy před nepříjemnými vadami a která z nich si vybere, je na ní, aby se rozhodla.

Mezoterapie

Používaná léčiva, která obsahují vitamín C, nezbytná pro produkci kolagenu.

To vám umožní zjemnit trochu pojivové tkáně a vizuálně vyhladit strie. Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že se jich nemůžete úplně zbavit.

Náklady na jednu injekci z 2000 rublů.

Laserové resurfacing

Častěji po porodu se používá jemná frakční resurfacing, která působí bodově v horních vrstvách dermis.

Laserový paprsek vytváří nejjemnější řez na povrchu, jehož proces hojení vede k obnovení pokožky.

Tato metoda je nejúčinnější pro odstranění starých strie..

Náklady na jednu relaci z 30 000 rublů.

Viz video záběry o použití laserového resurfacingu.

Diamantová mikrodermabraze

Procedura je diamantový peeling, který je zaměřen na leštění pokožky. Provádí se pomocí trysky s diamantovými štěpky..

Cena od 700 rublů za relaci.

Ozonová terapie

Pomocí stříkačky se pod kůži zavede roztok, který obsahuje ozon. Stimuluje regenerační procesy v buňkách, zlepšuje krevní oběh a metabolismus..

Návštěva několika sezení pomůže vaší pokožce stát se pružnější a pevnější..

Ozonová terapie je účinná pouze proti čerstvým striím, které se objevily před několika měsíci..

Cena relace od 700 rublů.

Frakční termolýza

V závislosti na hloubce jizvy jsou vybrány parametry laserové expozice.

Impuls kombinuje několik efektů. Zahřívá dermis a stimuluje syntézu nového kolagenu, který vyhlazuje povrch pokožky.

Náklady na 300 rublů na 1 cm.

Plastická chirurgie

Nejradikálnější a nejúčinnější způsob. Pomůže to zbavit se i velmi starých jizev na břiše..

Během operace se odstraní tuk a přebytečná kůže, aplikují se kosmetické stehy.

Pro urychlení jejich hojení použijte speciální obvaz.

Náklady na provoz se pohybují od 100 000 rublů.

Vakuová a vakuová masáž válečkem

Klasický typ masáže se provádí pomocí skleněných nádob, jejichž kapacita je 100 ml.

Během zasedání se banky pohybují po povrchu břicha. Pravidelné ošetření může dokonce zbavit vážné strie..

Cena relace od 1 000 rublů.

Vstřikovací metody

Takové ošetření jizev je jednou z nejčastějších a nejúčinnějších metod. Metody injekce zahrnují:

Při karboxyterapii stoupá hladina oxidu uhličitého v těle. Díky tomu jsou buňky rychleji nasycené kyslíkem a cévy se rozšiřují.

Pomocí bioreparace jsou ovlivněny kolagen a elastin. Pacientovi je podáván komplex vitamínů a kyseliny hyaluronové. To vám umožní zahájit proces obnovy postižených oblastí..

Náklady na injekce od 700 rublů.

Laserová nanooperace

Procedura evangelizuje mikroreliéf kůže a nepoškozuje její povrch. Tato bezpečnost je dosažena díky skutečnosti, že paprsek je rozdělen na několik mikrobů.

Doba rehabilitace po nanoperaci je snížena na minimum, protože během laserového ošetření se epidermis úplně neodpaří, ale částečně.

Cena relace od 5 000 rublů.

Chemický peeling

Provádí se oddělení horní vrstvy kůže. K tomu se používá kyselina trichloroctová nebo kyselina glykolová. Urychluje produkci kolagenu a stimuluje růst nových buněk..

Po několika procedurách strie zmizí a vyrovná se. Není však vždy možné se úplně zbavit strie.

Náklady na postup jsou od 3000 rublů.

Mikroproudá terapie

Spočívá v dopadu slabých elektrických impulsů na tělo. Postup se provádí pomocí kovových elektrod a vodivého gelu..

Pomáhá zbavit se i starých strií kůže, ale zabere to 10 až 12 sezení.

Cena od 1600 rublů.

Zábaly

Obohatte pokožku vitamíny a dobře ji hydratujte, udělejte ji vláčnou a vláčnou. Mohou být horké nebo studené. Může být použito:

 • esenciální olej;
 • čokoláda;
 • Mořská řasa;
 • výtažky a výtažky z různých rostlin.

Pro každého pacienta je kompozice vybrána individuálně. Hlavní nevýhodou je dlouhé ošetření.

Cena relace od 1 500 rublů.

Přečtěte si recenze na ultrazvukovou liposukci břicha zde..

Domácí metody

Můžete se zbavit strie doma. S tímto vám může pomoci několik způsobů..

Masážní a kontrastní sprcha

Masáž je nejpříjemnější způsob, jak léčit kožní defekty. Můžete použít profesionální i samomasáž. Během procedury se doporučuje používat různé gely, krémy a éterické oleje.

Pomocí masáže se zlepší nejen krevní oběh v kůži, ale také se aktivuje tok živin..

Kromě toho rozkládá tuky a příznivě ovlivňuje lymfatický tok..

Kontrastní sprcha má pozitivní vliv na pokožku. Zvyšuje metabolismus, cvičí kapiláry a zlepšuje krevní oběh.

Nepropouštět okamžitě horkou vodu. Jeho teplota by se měla postupně zvyšovat. Potom se prudce zapne studená voda.

Najednou se střídání teploty provádí asi pětkrát. Osprchujte se a utřete tvrdým ručníkem.

Krémy

Během boje proti striae se často používají speciální krémy..

 1. Lierac. Základem tohoto krému je extrakt z manžety, břečťanu a přesličky. Složky obsahují flavonoidy, které jsou nezbytné pro rychlou produkci elastinu. Cena je asi 2500 rublů.
 2. Vichy: Výrazně snižuje strie po porodu, obnovuje pružnost pokožky. Krém obsahuje basový olej - aktivuje metabolismus.

Glycerin zadržuje vlhkost a zvyšuje pružnost krytu. Termální voda urychluje regeneraci pokožky. Cena krému je 1 500 rublů. MamaComfort. Řada těchto produktů byla vytvořena speciálně pro těhotné ženy. Kompozice byla navržena tak, aby nepoškozovala citlivou pokožku. Produkt obnovuje regeneraci pokožky.

Složky produktu jsou oleje nasycené mastnými kyselinami, výtažek z kaštanu, který stimuluje krevní oběh, kyselina hyaluronová, která je zodpovědná za regulaci rovnováhy voda-tuk. Můžete si koupit lék za 300 rublů. Mustela. Zabraňuje vzniku nových strie a pomáhá léčit stávající. Složení krému zahrnuje avokádové peptidy a bambucké máslo (nezbytné pro nutriční účinek).

Za regeneraci je zodpovědný komplex stopových prvků a japonská sophora. Lupeol, elastoregulátor, jsou nezbytné ke zlepšení elasticity. Cena Mustela je 2500 rublů. "Devět měsíců". Krém je vhodný pro nastávající matky. Obsahuje oleje pro zvýšení přísunu živin. Antioxidanty chrání pokožku před stresem a škodlivými účinky.

Elastinové hydrolyzáty dodávají pokožce mikronutrienty. Můžete si koupit "devět měsíců" za 300 rublů.

 • Clearwin. Dobrý prostředek proti striím a věkovým skvrnám. Složení zahrnuje výtažky rostlin a bylin, sezamový olej a vitamín E. Dělá pokožku pružnější. Zkumavku si můžete koupit za 25 g za 100 rublů.
 • Kelofibrase Často se používá jako preventivní opatření k zamezení strie. Při pravidelné aplikaci se zvyšuje elasticita a hydratace pokožky. Krém není příliš účinný proti chronickým striím. Zkumavka o hmotnosti 30 g stojí asi 1 500 rublů.
 • Contractubex. Pomáhá léčit jizvy, jizvy a staré strie. Složení obsahuje heparin sodný, což zjemňuje strukturu jizvové tkáně.

  Výtažek z cibule zabraňuje tvorbě jizev. Allantoin zvyšuje penetraci kůže. 50 g trubice stojí asi 750 rublů.

 • Crema Corpo. Kombinuje vodu z mořských pramenů, zelené řasy Chlorella a Guam. Jeho použití pozitivně ovlivňuje syntézu elastinu a kolagenu, regeneruje pojivové tkáně. Cena je asi 500 rublů.
 • Oleje

  Olivový. Obsahuje hodně kyseliny olejové. Během pronikání pod kůži jsou jeho buňky obohaceny o minerály a vitamíny..

  Castor. Pozitivní účinek na strukturu napnuté kůže, dobře zvlhčuje poškozenou oblast pokožky.

  Vitamínový olej. Účinný při nedávných jizvách. Jedinečné složení chrání pokožku před vážnými změnami a atrofií, zjemňuje pokožku.

  Mumie

  Je to horská pryskyřice, která je k dispozici ve formě tablet. K přípravě smetany bude maminka potřebovat:

  • lžička teplé vody;
  • malá část tělového krému;
  • několik gramů loupané mumie.

  Krém zastavuje zánětlivé procesy v tkáních a pozitivně ovlivňuje metabolismus..

  Káva drhnout

  K jeho přípravě se používá několik polévkových lžic mleté ​​kávy, která se mísí s vodou a bílou hlínou..

  Kávový peeling regeneruje tkáně a má pozitivní vliv na krevní oběh..

  Správná strava a příjem vitamínů

  Musíte jíst více ovoce a zeleniny, které obsahují hodně vitamínů:

  1. Vitamin A. Pozitivní účinek na obnovu kožních buněk. Obsahuje vaječné žloutky, játra, brambory a listovou zeleninu.
  2. Vitamin C. Je zodpovědný za produkci kolagenu a za ochranu pokožky. Přítomen v paprice, brokolici a citrusech.
  3. Vitamin E. Podílí se na obnově kůže a poškozených buněk. Obsahuje dušená rajčata, ovesné vločky a olivový olej.

  Babiččina recepty

  Krém s aloe a pampeliška

  K vaření budete potřebovat:

  • 50 g olivového oleje;
  • 80 g listů pampelišky;
  • Ovesná mouka;
  • šťáva aloe vera.

  Všechny přísady se mísí pomocí mixéru. V tomto případě je třeba míchat, dokud směs nemá krémovou konzistenci.

  Výsledná kompozice se aplikuje na poškozené oblasti ve věku 10 minut. Poté ji lze omýt vodou. To se vyrovná se striae, které byly vytvořeny nedávno..

  Přesličkové mléko

  K vaření potřebujete:

  • lžička citronové šťávy;
  • 200 ml alkoholu;
  • 50 g suché trávy.

  Uvedené složky jsou smíchány ve skleněné nádobě. Měly by být podány po dobu jednoho měsíce. Výsledná směs musí být zředěna vodou téměř na polovinu. Používá se jako pleťové vody denně ráno a večer.

  pivovarské kvasnice

  Ingredience potřebné pro vaření:

  • tři lžičky medu;
  • čtyři lžičky smetany;
  • 30 g pivovarských kvasnic.

  Všechny složky musí být smíchány pomocí mixéru. Před použitím by měla být směs podána infuzí po dobu asi 30 minut.

  Produkt je pečlivě vtírán do pokožky masážními pohyby a ponechán 20 minut. Poté ji lze omýt vodou.

  Rostlinný olej

  Pro horkou komprimaci budete potřebovat:

  • 1 ml vitamínu A;
  • 2 ml vitamínu E;
  • šťáva z aloe;
  • 10 ml olivového oleje.

  Směs se zahřeje na maximální teplotu a aplikuje se na poškozenou pokožku..

  Poté se obalí přilnavou fólií, kterou lze odstranit až po 25 minutách.

  Sportování

  Denní cvičení pomůže zbavit se strie na břiše. Stačí si vyhradit deset minut volného času..

  Existuje několik účinných cvičení:

   Ruce na kolena. Než to uděláte, lehněte si na záda a ohněte si nohy na kolena. Nyní musí levá ruka natáhnout pravé koleno.

  U ostatních kolen a paží se všechno dělá opačně. Takové cvičení by mělo trvat asi 10 minut, ale může být delší. Kroucení. Počáteční pozice těla je stejná jako v prvním cvičení s tím rozdílem, že ruce by měly být blízko hlavy.

  Pointa je, že horní část těla by měla stoupat ke kolenům. Bedra by měla zůstat nehybná. Nůžky. Když ležíte na zádech, musíte si narovnat nohy. Ruce by měly být umístěny podél těla.

  Při cvičení je třeba nohy zvedat a snižovat, aniž by se ohýbaly kolena. Lekce trvá 15 minut..

  Video ukazuje některé účinnější, ale málo známé recepty pro použití doma.

  Recenze

  Existuje mnoho způsobů, jak se vypořádat se strie po porodu, ale nejúčinnější ze všech pro každou ženu má své vlastní.

  Můžete zanechat svůj komentář k jedné z uvedených metod v komentářích k článku, nebo se můžete podělit o své metody řešení strií žaludku po porodu..

  Jak odstranit strie po porodu sami doma?

  Vzhled strií během těhotenství je nevyhnutelný, protože břicho budoucí matky neustále roste. To se děje postupně, takže si možná nevšimnete začátek jejich vzhledu. Kromě střední části břicha je kůže natažena na boky. Poté, co se dítě narodí, uvidíte ochablou pokožku s tmavě modrými jizvami. Pohled je nepříjemný. Pokud po celou dobu těhotenství pečlivě pečujete o pokožku, můžete se vyhnout strie. Ve většině případů však matky začnou ve volném čase uklízet postavu od tříd s dítětem. Tak jak odstranit strie na břiše a hrudi po porodu?

  Neodmítávejte poporodní obvaz doporučený lékařem. Podle statistik to 70% žen přestane nosit po propuštění z nemocnice. Je třeba nejen obnovit dělohu a zlepšit její kontrakt, ale také podporovat břicho. Obvaz nezpůsobuje nepříjemné pocity, nošte jej co nejdéle a v noci vzlétněte. Díky tomu je pro pokožku snazší získat svůj původní tvar a odstranit strie.

  Efektivní a levné metody, jak se zbavit strií po porodu, které můžete použít doma

  Naše tipy vám pomohou zbavit se strie, zesvětlit tmavé oblasti kůže a učinit je stěží znatelnými..

  • Zábaly. To je jednoduchý způsob, pro který se používá přilnavý film. Je levný a prodává se v každém železářství. Kávu smíchejte s medem, trochu zahřejte a aplikujte na problémové oblasti. Zabalte na povrch filmem ve 2-3 vrstvách. Můžete přidat éterické oleje. Citronový olej pokožku dobře napíná. Grapefruit zvyšuje krevní oběh a vyhlazuje jamy z celulitidy. Pomeranč, jehličí, rozmarýn pomáhá dobře. Postupujte podle pokynů a nepřekračujte to, abyste se nespálili. Také zábal pomáhá odstranit nadváhu. Je dobré zabalit se řasami. Koupit řasy v lékárně, její cena je nízká. Zamíchejte v teplé vodě a aplikujte na problémové oblasti. Napíná povislou pokožku a dodává jí elasticitu. Vitamíny a minerály zjemní, zjemní a vyhladí pokožku. Zabalte 2krát týdně a po měsíci se strie výrazně sníží.
  • Masáž vakuovými sklenicemi. Prodávají se v kosmetických obchodech nebo lékárnách. Silikon je levnější než sklo, ale není z hlediska kvality a pohodlí nižší. Navíc nebojují. Před provedením relace si prostudujte správné pokyny pro pohyb bank.

  Určitě budete potřebovat masážní olej. V lékárně si můžete koupit hotový, s různými akcemi. Složení oleje s výhodou zahrnuje pšeničné klíčky, kakao nebo avokádo. Dobře promažte pokožku a začněte pomalu jezdit různými směry. Při prvním postupu se doporučuje nedržet pokožku pevně, při opakovaných sezeních by měla být zvýšena pevnost. Masáž lze provádět každý den nebo každý druhý den. K dosažení výsledku stačí 20minutová relace. Pokud je to možné, masáž před spaním, zvyšuje to účinek.

  • Vibro masážní přístroje. Kromě odstraňování strie se používají masážní masážní přístroje k masáži zad, nohou a dokonce i obličeje. V prodeji jsou levné, ale efektivní modely, které stojí až 2 000 rublů. Pokud je masér vybaven infračerveným zářením, pak krémy a oleje proniknou hlouběji do pokožky. Válečková tryska dokonale zarovná strie a postupně je rozjasní. Při stálých procedurách - 98% zaručuje, že strie zmizí spolu s celulitidou a ochablou pokožkou.
  • Sportování. Při uzdravení celého těla získáte tónovanou postavu. Zkuste svižnou chůzi. Chůze s kočárkem, zrychlete tempo. Pokud máte volný čas, cvičte, nepotřebují speciální oblečení a dovednosti. Zvedání zkřížených nohou, ležící na zádech, kyvné lisy, zadní výpady v komplexu po dobu 15 minut každý den bude mít znatelný efekt.
  • Kroviny a loupání. Můžete si koupit nebo provést drhnout sami. Mletá káva, mořská sůl jsou perfektní. Při sprchování strávte každodenní regeneraci pleti a strie od strie odezní spolu se stratum corneum. Loupání je účinnější než drhnutí, ale je to o něco dražší. Při loupání 2krát týdně postupně odstraníte horní vrstvu stratum corneum, na které jsou strie. 1-2 měsíce používání budou dokonce i hluboké drážky. Není třeba se bát popálenin, necítíte pálivý pocit nebo nepohodlí. Stačí aplikovat několik minut, rozetřít po celé ploše a opláchnout vodou. No, pokud po sezení aplikujete krém na strie. Proniká hluboko do pokožky a zvyšuje účinek..
  • Laserové resurfacing. Skvělý rychlý postup, který je drahý. Provádí to kosmetologové pomocí speciálního vybavení. Výsledek je úžasný, tento postup je schopen odstranit i hluboké celoroční jizvy. Doporučuje se asi 10 návštěv, přesný počet určí odborník. Přibližná cena jedné zóny, například břicha, bude od 7 000 rublů.

  A co je nejdůležitější, musíte si pamatovat - pro vaši bezvadnou postavu a zdraví dítěte je nezbytná správná výživa a vyvážená strava. Jezte více ovoce a zeleniny, pohanky, fermentovaných mléčných výrobků. Budou se dívat na vaši pokožku, odstranit strie a stanete se krásnou matkou ve skvělé kondici!

  Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

  Jak odstranit strie po porodu: 5 radikálních způsobů

  Jak se zbavit strie: mezoterapie, ozonová terapie, laserové resurfacing, peeling

  Strie na těle během těhotenství jsou rysem, který kazí náladu mnoha žen. Nyní je porod pozadu a dítě se rozrostlo a moje matka se dostala do podoby - a strie připomínají samu sebe, zejména při přípravě na plážovou sezónu. Jak odstranit strie na břiše a boky? Kdy stojí za to? Hovoříme o nejradikálnějších způsobech řešení strie, které mají kontraindikace, ale skutečně fungují.

  Laserové resurfacing po porodu

  Speciální zařízení (velmi drahé!) Generuje laserový paprsek o určité frekvenci. Tento paprsek proniká kůží, ničí její staré vrstvy a zahajuje regenerační procesy. Zničil staré - postavte nový! V oblasti ošetřené laserem je zvýšena produkce kolagenu a nová, hladká a krásná tkáň začíná růst tam, kde se předtím protahovala..

  Trvání procedury je přibližně 10 minut až hodinu. Laserový paprsek neovlivňuje nervové zakončení, krevní cévy, což umožňuje klasifikaci metody jako netraumatické. Tento postup však lze jen stěží nazvat bezbolestným. To je důvod, proč s vámi doktor prodiskutuje možné metody úlevy od bolesti před laserovým resurfacingem..

  Pro "leštěné" oblasti kůže bude vyžadovat zvláštní péči, ošetření mastí. A teprve po několika měsících, kdy bude vše úplně uzdraveno, bude možné si výsledek užít!

  Chemický peeling

  Pokud máte zájem o příjemnou lázeňskou léčbu, drhnutí kávy a podobné manipulace, jste nuceni zklamat! Při hlubokém peelingu nebudete moci relaxovat.

  Některé chemické prvky z periodické tabulky jdou na válečnou stezku se strie. Obvykle se jedná o trichloroctovou, fenolickou nebo alfa-hydroxykyselinu. Lékař aplikuje řešení na problémové oblasti kůže (suché a předem očištěné!) A ponechá jej v průměru pět minut. V tuto chvíli můžete pociťovat mírný pocit pálení nebo brnění. Poté bude kyselina omyta teplou vodou a postižená oblast bude ošetřena speciálním neutralizačním činidlem a zvlhčovačem. Jeden postup však pravděpodobně tento problém nevyřeší. Naplánujte průběh pěti až sedmi ošetření!

  Ozonová terapie

  Vzduch, známý a nezbytný pro naše tělo, je hlavním spojencem v každodenním boji o krásu a zdraví. Lékaři tomu rozuměli již v 19. století - tehdy začala historie ozonové terapie. Léčivý plyn byl používán k léčbě deprese, chronické únavy a dermatitidy. O tom, co naši moderní odborníci „dělají“ s ozonem, však naši předkové ani nemohli snít..

  Například, k porážce strie, ozon se vstřikuje pod kůži. Zlepšuje krevní oběh v místě vpichu, díky čemuž se vylučují toxiny, naše pokožka se stává rovnoměrnější, striee se rozjasní a znatelně se vyhladí. V důsledku tohoto postupu se také naše pokožka začíná zotavovat a obnovovat..

  Jak postup? Oblast strií je nasekána jehlami, poté je pod kůži vstříknuta směs ozonu a kyslíku. Po zavedení směsi jsou neviditelné nejen strie, ale zlepšuje se i stav těla jako celku. Aktivuje se imunita, zlepšuje se mikrocirkulace a výrazně se zvyšuje fyzický a duševní výkon..

  Mezoterapie pro strie

  Pod kůži můžete vstoupit nejen plyn - ozón, ale i další látky. Intradermální mikroinjekce biologicky aktivních léků, které umožňují rekonstruovat strukturu pokožky zevnitř, zlepšují krevní oběh a pomáhají v boji proti strie - jedná se o mezoterapii.

  Složení „koktejlů“ přípravků, které mohou zahrnovat vitaminy, antioxidanty, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy, každé lékařské centrum udržuje tajemství před svými konkurenty. Jeden univerzální vzorec neexistuje. Podstatou účinku všech injekcí je však vyživování kůže zevnitř, stimulace metabolických procesů na buněčné úrovni a řešení viditelných kosmetických problémů.

  Příjemný bonus: mezoterapie je účinná technika v boji proti striím a v boji proti celulitidě a v boji proti nadváhy. Postup vám tedy umožní vyřešit několik problémů najednou. A mimochodem, vydržet tento postup bez anestézie je docela realistické.

  Mechanický peeling

  Tento postup se provádí za použití zvláštního zařízení, jehož vrcholem se přenášejí mikrokrystaly vyrobené z oxidu hlinitého. Díky účinkům těchto mikrokrystalů jsou kožní buňky exfoliační a současně se provádí jejich vyrovnání a vyhlazení. Po jednom postupu není odstranění strie jako takového pozorováno, ale stává se méně viditelným. Průběh procedur je přidělován individuálně v závislosti na stavu a „věku“ strie. U „starých“ strie lze přiřadit až 20 nebo více relací!

  Kosmetičky rádi nazývají tento postup „zcela bezpečným a zcela bezbolestným“. A pokud souhlasíme s prvním odstavcem, pak s druhým - opravdu ne. Samozřejmě, nejde o celkovou anestézii a lokální anestézii, ale budete muset kousnout kulku, přimhouřit oči a trpět.

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Články O Neplodnosti