Hlavní Analýzy

Plenky pro novorozence: jak se skládat a oblékat, velikosti

Mnoho matek se zajímá o zdraví kojenců a neví, co si vybrat: plenky na gázu nebo pleny na jedno použití? Existuje mnoho důvodů pro přirozenost a bezpečnost některých, stejně jako pro snadné použití druhých. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte zjistit, jaké jsou moderní gázové pleny. Z tohoto článku se dozvíte o výhodách, nevýhodách a vlastnostech produktů..

Vlastnosti gázových plenek

Plenky s gázou jsou známy již od dob našich matek a babiček. Byly nahrazeny jednorázovými výrobky, které jsou navrženy tak, aby výrazně usnadnily život mladým rodičům. Jsou ale bezpečné pro kojence? Dnes existuje mnoho debat o nebezpečí plen. Můžete najít argumenty pro a proti. Zastánci zdravého životního stylu a zastánci životního prostředí jsou kritičtí vůči jednorázovým „pomocníkům“, kteří je považují za příčinu alergií, dermatitidy a infekcí genitourinárního systému. Mnoho moderních matek se vrací k osvědčeným metodám péče a vybírá si plenky z gázy. Moderní výrobky mezitím málo připomínají pleny „babičky“. Výrobci nabízejí celé sady s nepromokavými kalhotkami a vložkami do gázy, které nejen usnadňují péči o dítě, ale také starají o jeho zdraví..

Jak si vyrobit plenku sami?

Gázové plenky jsou kousky textilie ve tvaru trojúhelníku, čtverce nebo obdélníku, složené do několika vrstev. Hrany materiálu mohou být na šicím stroji zataženy nebo přišity tak, aby produkt po opakovaném praní nekvetl a nezachoval si tvar. Šev by měl být hladký a měkký, aby nedošlo k tření jemné kůže. Velikosti závisí na věku a komplexnosti dítěte, například gázové pleny pro novorozence se obvykle šijí od řezu 60 x 90 nebo 100 cm. Pro kojence nebo děti od 3 měsíců se mohou velikosti lišit v závislosti na skládání techniky.

Metody skládání plenek

 • "Šála." Přehýbáme čtvercovou část gázy diagonálně, abychom vytvořili trojúhelník. Zabalíme jeden z rohů látky mezi nohama dítěte směrem k pupku a zbytek zabalíme kolem pasu a upevníme ho uzlem na žaludek
 • Obdélník. Skládáme plátno 60 až 100 cm na polovinu a vytváříme „kalhotky“: jednu hranu ubrousku otočíme v několika vrstvách a druhou - přeskakujeme mezi nohama. Plenku upevněte tenkou plenkou nebo elastickým pásem na elastickém pásu
 • Maďarština. Skládací ubrousek dvakrát složíme a vytvoříme čtverec. Vytáhněte levý horní roh doprava a vytvořte šátek. Otočíme výrobek a vytvoříme kompaktní střed od volného okraje, který bude procházet mezi nohama dítěte

Navzdory zjevné obtížnosti není válcování gázové plenky obtížné. Dnes existuje spousta videonávodů a pokynů, které vysvětlují každý pohyb krok za krokem. Poté, co jste se několikrát pokusili, se naučíte kolaps takových konstrukcí se zavřenýma očima.

Jak často se mění?

Gáza, stejně jako jakákoli jiná plenka, musí být změněna včas po každém navlhčení. Při dodržování základní hygieny je lze používat nepřetržitě, bez rizika alergií, vyrážky na plenkách nebo „skleníkového efektu“. Gáza nenarušuje „dýchání“ pokožky, snadno se omývá a rychle schne.

Rozdíly mezi gázovými plenami od běžných

 • Ekonomický přínos. Náklady na takové pleny jsou mnohem nižší než náklady na ty nejrozšířenější pleny. Výrobky lze použít mnohokrát
 • Přirozenost. Hypoalergenní bavlněný materiál je zcela neškodný a nezpůsobuje podráždění a vyrážku, na rozdíl od průmyslových produktů s chemickými absorbenty
 • "Prodyšný." Jemná pokožka dítěte dosud nemá vlastní termoregulační ochranu a vyžaduje přirozenou ventilaci. Přírodní bavlna poskytuje volný proud vzduchu a pomáhá odstraňovat výpary a nahromaděné toxiny
 • Ideální pro novorozence. Měkký materiál nebude otírat pupek a přírodní vlákna nezpůsobí alergie ani podráždění.
 • Kontrola močení. Podporuje včasnou výsadbu a pomáhá zvyknout dítě na nočník
 • Není vhodné pro dlouhé procházky a cestování. Na rozdíl od běžných mají plenky s gázou menší absorpci, protože neobsahují absorbenty helia, což znamená, že se budou muset měnit mnohem častěji
 • Neschopnost použití v noci. Mokré plenky způsobují podrážděnost a nepohodlí, dítě se často probudí a plače. Kromě toho se může při dlouhodobém kontaktu s močí vytvořit vyrážka z plen.
 • Únavné mytí, na které mladí rodiče často nemají dost času

Jak si vybrat gázové pleny?

Dnes si v mnoha internetových obchodech můžete objednat hotové plenky z gázy, vyrobené podle přirozeného systému zavěšení. Pro větší pohodlí výrobci dodávají výrobky se speciálním suchým zipem a spojovacími prvky. Sada pletených nebo flanelových kalhotek s gázovými poutky chrání před únikem horší než běžné "plenky". Při výběru přírodních plenek je třeba věnovat pozornost těmto podrobnostem:

 • Materiál. Ačkoli se plenky nazývají gáza, často jsou vyrobeny z hustějších materiálů: flanelové, koly nebo bavlna
 • Fixace. Pro novorozence jsou vhodné bezrozměrné gázové výrobky s kravatami, které lze přesně „upravit“ podle postavy dítěte. Modely na suchý zip a knoflíky jsou vhodné pro kojence a děti, které se učí vstávat
 • Ochranná vrstva. Mikrovlákno, vlna nebo pletené kalhoty s impregnací odpuzující vodu zabraňují úniku

zjištění

Při volbě mezi gázovými plenami a plenkami je třeba vzít v úvahu jak péči o zdraví dítěte, tak i potřebu odpočinku matky. Je třeba si pamatovat účelnost a nechodit do extrémů. Na jedné straně gázové výrobky vyžadují stálou výměnu a mytí a na druhé straně poskytují dítěti pohodlí a bezpečnost. Pro rodiče, kteří si cení volného času, ale bojí se ublížit dítěti, je lepší zvolit „zlatý průměr“: během nočního spánku nebo dlouhé procházky používejte jednorázové plenky a zbytek času používejte gázové výrobky. Za nejlepší možnost se považují moderní přírodní zavěšovací systémy, které kombinují šetrnost přírodních materiálů k životnímu prostředí a pohodlí konvenčních plenek.

Šití gázových plen pro novorozence podle pokynů krok za krokem

Mnoho lidí se snaží zajistit, aby novorozené děti chodily ve všem, co je přirozené, zejména v domácích gázových plenkách. Co jsou to, jak postupně ušít pleny z gázy pro novorozence, jak je prát? O tomto a dalším.

Co to je

Gázové plenky jsou skvělou alternativou k zakoupeným plenám. Jsou dobré v tom, že umožňují pokožce dítěte relaxovat co nejvíce a plně ve srovnání s plenkami vyrobenými ze syntetických materiálů. Kromě toho jde o hlavní klasický prostředek hygieny dítěte vyrobený z přírodních materiálů. Vhodné i pro citlivou dětskou pokožku..

Plenky pro kutily

Současně bude velmi snadné vyrobit takový nepromokavý pohár a přemýšlet, jak šít plenky z gázy pro novorozence: stačí vzít kvalitní gázu do lékárny a zabalit ji do jedné z populárních technik..

Výhody a nevýhody

Stejně jako u zakoupených modelů, i ty domácí mají výhody a nevýhody. Z pozitivních aspektů lze poznamenat, že tímto způsobem dochází k úspoře nákladů, protože jedno gázové balení stačí na výrobu 25 produktů. Kromě toho podobné výrobky:

 • pomáhají pokožce, aby se nezahřála a neměla;
 • jsou naprosto šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro dítě;
 • vhodný objem, protože každý se provádí na dítěti;
 • vymazat velmi rychle.

Poznámka! Plenky na jedno použití si můžete ušít rukama, ale stojí za zmínku, že takové výrobky jsou dostatečně pevné a dráždí pokožku, pokud jsou mokré, prosakují. Proto potřebují neustálé mytí a převlékání, je nemožné jít na dlouhou procházku.

Je možné obejít se bez plen

Můžete se obejít bez domácích plenek tím, že je nahradíte zakoupenými. Podle výsledků mnoha průzkumů párů však dlouhodobé nošení zakoupených předmětů způsobuje vyrážku s alergiemi, svědění a závislost na plenkách. Je zajímavé, že mnoho výrobců již vytváří gázu, měkké a pohodlné vzory. Jedná se například o společnost Octopus, Vitosha a Our mother. Stojí za zmínku, že jejich výrobky jsou žádané.

Rozměry

Gázové skvrny přicházejí v různých velikostech pro dívky a chlapce. V zásadě existují tři typy produktů, které lze šít, v závislosti na tom, kolik dítě váží a kolik měsíců je:

 • Pro kojence do jednoho měsíce do 5 kilogramů jsou vhodné výrobky o průměru 60 centimetrů
 • Pro děti od jednoho do tří měsíců do 7 kilogramů se šít pijáky o průměru 80 centimetrů;
 • Pro děti od tří měsíců do 9 kilogramů - běžné výrobky s průměrem do 60 centimetrů, 180 až 90 na šátku a 90 na 90 podle maďarské metody.

Poznámka! Stojí za zmínku, že velikost bude záviset na charakteristikách dítěte a charakteristikách jeho vývoje, postavy, pasu.

Druhy tkání

Stojí za zmínku, že gáza není jediným materiálem, ze kterého jsou vyrobeny nepřilnavé poháry. Zpravidla se za to berou jiné tkaniny ve formě chintzu, flanelu. Chintz je nealergenní materiál. Odkazuje na přírodní a prodyšné materiály. Flanel je bavlněná tkanina, která je příjemná pro tělo. Dobře absorbuje vlhkost. Vhodné i pro nejjemnější pokožku dítěte. Posledním materiálem, jmenovitě Madapolam, je hustá gázová směs, ve které nejsou žádná barviva způsobující alergie.

Flanel jako typ vhodné tkaniny

Vlastní šití

Chcete-li vytvořit jednorázovou plenu, musíte vzít jeden z uvedených materiálů a nit navlečenou v jehle. Dále postupujte podle následujícího diagramu:

 1. Odřízněte tkáň podle věku a velikosti dítěte;
 2. Zatlačte okraje látky a zabalte je jeden po druhém do dvou centimetrů na každé straně tak, aby se textilie nezmrzla a neotevřela a produkt se stal znovu použitelným;
 3. Přeložte látku napůl a vytvořte čtverec a otočte ji vzhůru nohama;
 4. Levou rukou posuňte hranu odspodu do středu a obrobek otočte na druhou stranu a stejným způsobem zabalte;
 5. Pro pohodlnější nošení přišijte ohyby obrobku.

Poznámka! Podrobnější lekci lze získat z videa..

Skládací techniky

Existují tři způsoby skládání gázových plen. Je možné z nich učinit maďarskou metodu, šátek a obdélník.

Maďarská metoda

Spočívá v přeměně vodotěsnosti na zbabělce. Metoda se skládá ze skládání gázy nebo tkaniny na polovinu, skládání rohu zleva doprava do horního rohu a vytvoření trojúhelníku a otočení produktu zpět tak, že se změní na trojúhelník.

Šátek

Podle techniky šátku je nutné střih složit trojúhelníkem, rozložit a položit na něj. Dále musíte zvednout spodní roh nahoru a připojit boční rohy tak, aby se neodvalovaly.

Obdélník

Existují dva způsoby, jak se sbalit pomocí techniky obdélníku. V prvním případě musíte vyrobit dva pruhy látky, položit je na sebe a potom na ně položit dítě tak, aby vyčnívala polovina domácích kalhotek. Pak stačí zvednout spodní část k pasu a uvázat stuhu. Podle druhého způsobu je nutné na tyto šortky vyrobit pás vložením stuh dovnitř produktu.

Opakovaně použitelné nepromokavé boty

Jedná se o ekonomickou možnost, kterou lze provést samostatně, počínaje schématem vytváření zakoupených produktů. Zpravidla obsahuje místo pro instalaci volných listů. Výrobky jsou připevněny k tělu pomocí suchého zipu a knoflíků.

Poznámka! Dlouho však vysychají a absorbují málo kapaliny..

Výroba nepromokavých vložek

K výrobě nepromokavých vložek je zapotřebí pouze šít flanel nebo bambus o rozměrech 30 x 40 centimetrů a dát je pod obvyklé kalhotky dítěte. Zpravidla musíte tkáň stočit 3-4 krát, aby absorbovala více tekutiny. Před použitím nezapomeňte žehlit všechny věci.

Praní a péče

Mytí a péče o opakovaně použitelné nepromokavé stroje je velmi jednoduché. Stačí je pravidelně umývat rukama bez bělicích prostředků v běžném domácím mýdle a poté je vysušit na baterii nebo sušičce. Před použitím žehlte věci na obou stranách..

Šití gázových plen pro novorozence není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Gáza je přírodní a prodyšný materiál, který dětskému zadku umožní dýchat a ne dusit. Takovéto opakovaně použitelné nebo jednorázové vodotěsné kelímky můžete vyrobit pomocí výše uvedené technologie. Vymazání a péče o ně je snadná. Stačí se pravidelně umývat mýdlem vlastními rukama..

Jak si vyrobit plenu

Dokonce i naše babičky a matky mohly snadno a bez váhání „jeden odešel“, aby si pro každé dítě zavinil plenku. V té době byla taková dovednost předpokladem úspěšného mateřství. Ale i v našem věku jednorázových plenek, internetu a praček, může každá matka, pokud si to přeje, rychle zvládnout tuto jednoduchou vědu. Nabízíme vám podrobné pokyny, jak si vyrobit plenu..

Co vyrobit opakovaně použitelné plenky?

Nejčastěji mladé matky slyší od starších příbuzných a zkušených soudruhů o gázových plenkách. Gáza dobře vstřebává vlhkost, „dýchá“, je k dispozici (prodává se v lékárnách velmi levně) a díky mnoha praním se stává jemnější. Tento materiál má však své nevýhody - pokud si na běžné pračce vyperete několik kusů nezpracované gázy, můžete je později oddělit a proměnit na plenky..

Můžete si koupit speciální mušelínové hadry na plenky se zpracovanými hranami a hustší vazbou. Muslin je stejná gáza, ale poněkud odlišná vazba. Pros - nemusíte řezat kousky gázy sami, přemýšlet o zpracování hran, vše je připraveno. Z minus - vysoké náklady na takové klapky, výrazně převyšující cenu role obyčejné gázy. Podle recenzí mnoha matek mohou být chmýří z bavlny ze starého povlečení ideálním řešením. Jsou po mnoha pracích velmi husté, měkké a dobře se vstřebávají. Kromě toho jejich okraje nemohou být zpracovány, protože samotná textilie je obvykle hustá a nešíří se. Pokud jste ve vaší domácnosti nenašli vhodné staré prostěradla a přikrývky, zeptejte se své mámy a babičky, pravděpodobně mají co sdílet. Také opakovaně použitelná plenka může být složena z běžné pleny, s výhodou ne z nové tenké bavlny. Jako podšívku můžete do plenky vložit kousek staré, mnohokrát prané froté nebo vaflové ručníky..

Pro jakoukoli barvu a velikost

Plenka standardní velikosti 60x90 cm je perfektním vzorem pro budoucí pleny z gázy nebo bavlněné tkaniny. Pokud přistoupíte ve velkém měřítku, můžete si připravit několik možností. Pro novorozence jsou menší chlopně pohodlnější, pro děti starší než 3 měsíce jsou užitečné další vložky. V každém případě je zvláštním kouzlem gázových opakovaně použitelných plenek v jejich univerzálnosti to, že plenka stejné velikosti je vhodná od narození až do roku.

Jak vyrobit gázu opakovaně použitelné plenky - podívejte se na video

1. Přeložte plenu na polovinu tak, abyste získali obdélník se širokou částí směrem k sobě, složte k sobě.

2. Vezměte levý horní okraj (nejvzdálenější) od plenky - jednu horní vrstvu. A vytáhněte ji k pravému okraji. V tomto případě se dolní (nejblíže k vám) levý roh táhne doprostřed horního okraje. Měli byste dostat trojúhelník s horním směrem k sobě a základnou od vás.

3. Vezměte trojúhelník za základnu a otočte jej na druhou stranu. Nyní trojúhelník leží s vrcholem blíže k vám a uprostřed vidíme zásobu látky. Tento „ocas“ je úhledně složený uprostřed trojúhelníku. Toto bude nejabsorpční místo plenky. Zde jsme v případě potřeby vložili další látku a složili ji dlouhým pruhem.

Hotovo!
Ve skutečnosti je opakovaně použitelná plenka připravena. Po praní je vhodné zavěsit pleny a okamžitě je sklopit na polovinu. Po odstranění usušené textilie z lana je snadné okamžitě vyrobit plenu. Se složenými plenkami je složte, jako byste do nich balili dítě. Je vhodné skladovat hotové pleny složené, v hromadě někde poblíž přebalovacího stolu. Například na polici nad plenkou. Takže budou vždy po ruce.

Jak si dát plenku na dítě

Velmi jednoduché. Vezměte hotovou plenu, rozložte její „křídla“ a umístěte dítě doprostřed trojúhelníku tak, aby se obnažovací pásek mezi nohama dítěte. Zabalte spodní okraj trojúhelníku nahoru mezi nohy dítěte. Pak si vezměte jedno z „křídel“ plenky a obtočte ji nahoře kolem pasu dítěte. Ujistěte se, že na zádech nejsou žádné další záhyby. Totéž opakujte s druhým „křídlem“, přičemž okraje uvnitř pleny jsou upevněny nahoře.

Nyní by bylo dobré opravit celou tuto konstrukci něčím. Existuje několik možností:

Shora na gázové plence jsme si oblékli kalhotky nebo kluzáky. Zároveň musíte pochopit, že s největší pravděpodobností budou tyto posuvníky po popisu také mokré. Další vložka může částečně zabránit navlhčení oblečení, ale to nelze zaručit..

Pokud je váš domov dostatečně teplý a dostatečně horký, nechcete nosit další kalhoty, můžete si gázovou plenu upevnit upevněním těla přes ni. Je lepší, když je tělo příliš velké, takže dítě není příliš přeplněné. Mějte na paměti, že pravděpodobnost netěsností na straně se zvyšuje.

Pokud chcete, aby se návrh pravděpodobně nezmočil, pak nejvhodnější a nejpohodlnější možností pro dítě je nasazení vlněných kalhotkových kalhot na horní část gázové pleny. (viz video ve spodní části stránky) Obvykle jsou součástí sad systémů změn prostředí, ale lze je snadno zakoupit samostatně, pletit se z vysoce kvalitní měkké vlny nebo dokonce vyřezat ze starého svetru. Vodoodpudivé vlastnosti přírodní vlny jsou dostatečné k tomu, aby zabránily navlhčení všeho po popisu. Aby takové kalhotky navlhčily ještě méně, jsou umyté speciálním šamponem s lanolinem. Můžete si také koupit právě oloupaný lanolin v lékárně a zpracovat kalhotky podle potřeby..

Můžete také zkusit upevnit gázovou plenu pomocí bezpečného dětského špendlíku, speciálních sponek (od zavěšovacích systémů) nebo si nasadit speciální nepromokavé kalhoty odpovídající jejich velikosti.

V tomto videu můžete znovu vidět, jak složit gázovou plenu, jak ji nasadit na dítě a jak ji opravit.

Kolik je opakovaně použitelných gázových plenek?

Odpověď závisí na tom, jak často je používáte. V průměru, pokud používáte jednorázové plenky pro spaní a chůzi, nebudete potřebovat více než 10 gáz denně. S ohledem na denní praní a sušení připravte přibližně 15–20 kusů. V souladu s tím se zvyšuje počet požadovaných plenek pro novorozence, pokud prakticky nepoužíváte plenky na jedno použití, a snižuje se, pokud praktikujete výsadbu (co je to? Přečtěte si více zde). Je třeba si uvědomit, že gázové plenky musí být odstraněny okamžitě po „mokrém pouzdře“ nebo stolici, aby nedošlo k podráždění pokožky..

Po židli musí být dítě umyté. Místo praní nedoporučujeme používat mokré ubrousky, protože mnoho dětí je alergických na chemikálie namočené v ubrouscích. Místo toho můžete v případě potřeby použít běžné bavlněné podložky namočené v čisté vodě. Stejně efektivní a snadné. Současně můžete větrat dětský zadek dalších 5 minut. Pokud se objeví podráždění, pomůže plienkový krém s oxidem zinečnatým a čerstvým vzduchem. Aby se zabránilo vyrážce z plen, často nechte dítě ležet bez plenky na nepromokavé pleně.

Jak prát gázové pleny?

Je vhodné okamžitě namočit použité gázové pleny do nádob s vodou. Může to být umyvadlo nebo speciální kbelík pro namáčení v koupelně, v případě potřeby můžete přidat několik kapek roztoku manganistanu draselného nebo trochu pracího prášku. Na konci dne požádejte táta, aby hodil obsah kbelíku do pračky.

V pračce lze a mělo by se mýt gáza a jiné bavlněné opakovaně použitelné pleny. Použijte teplotu vyšší než 60 stupňů a další máchání, abyste se ujistili o čistotě a kvalitě plenky, zejména s případnými problémy s pokožkou nebo stolicí dítěte. Není nutné zdvihat jak plenky, tak jen plenky a oblečení zdravého dítěte, zejména na obou stranách. Ale pokud jeden z příbuzných trvá na tom, nezasahujte, protože každý může pomoci mladé matce sám, jak uzná za vhodné.

Proč potřebujete všechny tyto potíže?

Použití opakovaně použitelných gázových plenek vám pomůže nejen ušetřit peníze, ale také významně snížit množství nedegradovatelných zbytků ve světě, ve kterém bude vaše dítě žít. Můžete si být jisti kvalitou zavinovacích plen, které nejsou namočeny syntetickými gely a neznámými chemikáliemi. Po každém navlhčení vyměníte opakovaně použitelnou plenku za novou, čistou a suchou, čímž přizpůsobíte dítěti úhlednost. Proto dítě rychleji utváří myšlenku příčinného vztahu „močení - mokré - vyměnit oblečení - suché“, což je nereálné s neustálým používáním superabsorpčních jednorázových plen. Podle zkušeností mnoha matek se při používání opakovaně použitelných plenek děti učí „vydržet“ trochu rychleji a psát méně často v noci.

Při použití opakovaně použitelných gázových plenek s pokožkou dítěte je v kontaktu pouze přírodní bavlněná tkanina, která umožňuje pokožce dýchat. Plenka na jedno použití „dýchá“, ale pouze do první mokré. Poté se „toaletní“ plastový papír naplněný tekutým gelem, ponechaný na kůži dítěte, změní v jakýsi nepoužitelný obklad. Vzhledem k tomu, že jednorázové plenky nejsou levné, ne všechny matky okamžitě nahradí drahou plenu „12 hodin sucha“ po první mokré, zejména v noci. Použitím opakovaně použitelných gázových plen a jejich okamžitou výměnou poskytnete svému dítěti lepší péči a lepší hygienu.

Jaký je výsledek?

Jak vidíme, výroba opakovaně použitelné gázové plenky není obtížná, její použití je velmi jednoduché a pohodlné. Každá matka může alespoň částečně nahradit „jednorázové plenky“ a „haggis“ gázovými a bavlněnými plenkami. A nejkrásnější věc je, že pokud je to nutné a žádoucí, můžete si vždy vybrat - co nosit právě teď na novorozence: jednorázové nebo opakovaně použitelné pleny. Nebo ji nechte větrat na nepromokavé bavlněné plachtě. Naše babičky a matky prakticky neměly na výběr, ale máme. Pojďme to tedy použít a vybrat to nejlepší pro vaše dítě!

Pokud chcete citovat jakýkoli kus materiálu, získejte svolení autorů a nezapomeňte uvést zdroj.

Tento článek, jeho obsah a techniky v něm popsané jsou vývojem autorského týmu programu Zdraví a jsou chráněny autorským zákonem. “

Jak si vyrobit plenu

+V dnešní době je nalezení vhodné pleny pro dítě velmi jednoduché. Jděte do jakékoli lékárny - výběr bude poměrně široký pro všechny věkové kategorie a složitost dětí. Ale z nějakého důvodu některé matky nepoužívají plenky. Proto se mnozí z nich ptají, jak si vyrobit plenu z textilie nebo si vyrobit gázu, použít ji místo plenek nebo se s nimi kombinovat. A také si prohlédněte fotografii o tom, jak dítě zavrtat.

Výroba textilie nebo gázové pleny

Pro každé dítě postačí 15-20 plenek, protože je lze prát a znovu použít. Pro domácí pleny je vhodná gáza nebo bavlněná tkanina nakrájená na čtverce o rozměrech přibližně 90x90 cm nebo obdélníky o rozměrech 90x180 cm. Nezapomeňte tkaninu předem prát, i když je nová a čerstvá z obalu. Pro kojence prvních měsíců života jsou vhodné dvě možnosti skládání plenky.

Obdélníková plenka. Několikrát sklopíme segment gázy, abychom vytvořili obdélník. Otočíme jeden dlouhý konec výsledného obdélníku. Tento složený konec pro dívky bude na zádech a pro chlapce vpředu. Druhý konec, který jsme nezasunuli, prochází mezi nohama dítěte. Plena je připravena.

Plenková šála. Vezměte kousek bavlny nebo gázy o velikosti 90x180 cm a přeložte na polovinu a potom šikmo. Dostaneme jakýsi šátek. Uprostřed šátku jsme dali dítě a mezi nohy projeli spodní konec plenky. A boční konce jsou hozeny na bříško na sebe. To je vše. Jednoduše si nevazte, aby uzly nezpůsobovaly nepohodlí dítěte a nic nestiskly.

Tyto dvě možnosti pro děti do tří měsíců lze použít společně a střídat je každý druhý den..

A třetí variantu lze využít vytvořením plenky pro dítě ve věku 4–5 měsíců. U dětí tohoto věku se již používá mírně odlišné těsnění. Rozbalíme plenu z textilie 90x180 cm, abychom získali obdélník o rozměrech 90x45 cm. Poté jsme jej položili mezi dětské nohy. Taková plenka je výhodná v tom, že klidně umožňuje dítěti převrátit se na bříšku a dokonce si sednout. To je vše.

Užitečné tipy pro výrobu plen z textilie a gázy:

Mnoho mladých matek má otázku, jak k dítěti připevnit opakovaně použitelné plenky, zejména ty, které již klidně neleží v plenkách a hodně se nehýbají. Nepokoušejte se plenky fixovat elastickým páskem, protože by to mohlo způsobit podráždění pokožky a vytlačení břicha. Vše, co musíte udělat, je obléknout si kalhotky nebo kombinézu přes plenky. Teď nebude pro vás obtížné vyrobit si plenu z gázy nebo tkaniny a své dítě si sami zavinovat. Skvělá alternativa k zakoupeným plenám, a co je nejdůležitější, víte, z čeho jsou vyrobeny.

Naučit se vytvářet jednorázové a opakovaně použitelné plenky na vlastní pěst

Ahoj milí čtenáři. I když se připravuje na nemocnici, maminka poté, co obdržela seznam nezbytných věcí, zjistí, že ten malý bude potřebovat plenku, ale nikoliv. Když se dítě narodí, potřeba plenek se objevuje denně a po celý týden můžete používat velké balení plenek. A při pohledu na ceny těchto zařízení může čelist doslova klesnout. V tuto chvíli je čas přemýšlet o řešení problému. Ukázalo se, že si můžete vyrobit plenky z vlastních rukou, a to je síla každé maminky (pokud je to pro vás opravdu obtížné, můžete požádat babičku o pomoc). V tomto článku se budeme zabývat možnostmi pro domácí pleny, zjistíme, jaké jsou přínosy a poškození při jejich používání, a také jak vyrobit tuto nebo tu plenku.

Hodnotné vlastnosti

 1. Není třeba chodit do obchodu, pokud jsou plenky u konce, protože teď je prostě musíte umýt a osušit.
 2. Významné úspory rozpočtu, protože plienky v obchodech stojí spoustu peněz.
 3. Schopnost používat improvizované materiály při výrobě plen.
 4. Důvěra v přirozenost materiálů a ekologickou čistotu produktu.
 5. Tělo dítěte dýchá mnohem lépe přesně v plenkách vyrobených rukou pečující matky.

Minusy

 1. Použitou plenu je třeba včas vyměnit, protože dětem přináší nepříjemné pocity. Ale ne vždy to maminka dokáže odhalit včas.
 2. Nemůžete jít na procházky daleko od domova nebo chodit v chladném období v provizorních plenkách.

Například opakovaně použitelné lze nosit během spánku a procházek (i když bych na procházky používal běžnou prodejní plenu) a jednorázově - na bdělou dobu, pro aktivní hry dítěte.

Tyto výrobky jsou vyrobeny z gázy nebo plenek, které tkaninu speciální obalí. Chcete-li to provést, použijte základnu trojúhelníkového nebo čtvercového tvaru.

 1. Z tohoto materiálu můžete vyrobit produkt ve tvaru obdélníku.
 2. Odřízněte kus gázy. K tomu jsou vhodné následující velikosti: 60 cm x 100 cm.
 3. Položte tenká plátna na stůl. Nyní musíte několikrát složit svou dlouhou stranu. Sečtěte, dokud namísto 100 cm nezískáme 20.
 4. Pokud máte syna, musí se náš obdélník nejprve umístit na přední stranu dítěte. Pokud máte dceru, pak nejprve umístíme pod záda.
 5. Druhou část obdélníku natahujeme mezi nohama na opačné straně.
 6. Zbývá pouze opravit látku. K tomu lze použít špendlíky, existuje však velké riziko, že dítě otevře a ublíží, lze použít i speciální stuhy, pruhy látky nebo jen lano..

Jsou vyrobeny z poměrně husté tkaniny. Hlavní věc je, že materiál je přírodní, ne umělý. Jsou vyráběny ve formě kalhotek, do kterých se vkládají tzv. Vložky (kusy plenek nebo gázy).

Jednorázové plenky pro dospělé: jak zpříjemnit život milovaného člověka

Otázky řešené v materiálu:

 • Když jsou potřeba pleny pro dospělé
 • Jak jednorázová plenka funguje
 • Jak si vybrat správnou jednorázovou plenu pro dospělého

Existují situace, kdy je člověk vážně nemocný, ztrácí schopnost pohybu a může jen lhát. V tomto případě jsou prostě nezbytné speciální hygienické výrobky. Takový pacient je velkým problémem pro jeho rodinu a přátele. Konec konců, ne každý má představu o tom, jak se starat o osobu v takové situaci, kde koupit jednorázové pleny pro dospělé, jak se správně rozhodnout.

Nejlepší ceny za služby péče o seniory v Moskvě a regionu!

10 dní zdarma!

Pečovatelský dům v okrese na levém břehu

10 dní zdarma!

Pečovatelský dům ve čtvrti Terekhovo

10 dní zdarma!

Domov s pečovatelskou službou v levém břehu

10 dní zdarma!

Pečovatelský dům v Khimki

Pokud jsou potřeba jednorázové pleny pro dospělé

Mnoho lidí věří, že plenky jsou potřeba pouze pro pacienty s lůžkem. Tento hygienický produkt skutečně usnadňuje život lidem pečujícím o imobilizovanou osobu. Ve skutečnosti existují v životě situace, kdy jednorázové pleny pro dospělé mohou být užitečné pro zdravé lidi. Takové plenky byste si tedy měli koupit v následujících případech:

 • pokud se v domě objeví vážně nemocný pacient, tráví většinu času v posteli;
 • pro osobu po operaci;
 • pro pacienta s komplexním zraněním;
 • pokud osoba slušného věku trpí inkontinencí.

To samozřejmě nejsou všechny případy. Například v některých profesích se někdy vyskytují situace, kdy se pracovníci bez plenek také neobejdou.

Lidé s inkontinencí a používání plenek se cítí pohodlněji. Díky těmto hygienickým prostředkům se o ně snadněji pečuje. Předpokládá se, že plenky pro dospělé jsou nepohodlné, ale to samozřejmě není. Moderní průmysl vyrábí plenky, které zohledňují vlastnosti anatomické struktury člověka. Takové plenky nejen usnadňují život pacientům s lůžkem, ale také neomezují pohyby lidí, kteří jsou schopni samostatně se pohybovat.

Doporučeno

Jak je jednorázová plenka pro dospělé

Plenky nemají jednu vrstvu, ale tři.

První (vnitřní) je v kontaktu s kůží. Je měkká a příjemná na dotek, s dobrou prodyšností, která zabraňuje tvorbě vyrážky. Věda a průmysl pokročili daleko vpřed ve věcech týkajících se zlepšování schopnosti plenek procházet vzduchem. Většina moderních plen je umístěna jako prodyšná..

Ve druhé vrstvě je polyakrylát sodný umístěn do granulí, což je superabsorbent. Granule mají schopnost absorbovat vlhkost dobře a ve velkém množství (jejich hmotnost přesahuje 30krát). Nabobtnají a místo kapaliny se vytvoří gel. Samotný gel je látka zadržující vodu.

Ve vnější vrstvě je tenká plastová fólie, která dá pleně požadovaný tvar a chrání ji před možným únikem.

Jednorázové plenky pro dospělé jsou přesně stejné jako dětské pleny, jediným rozdílem je větší velikost.

Doporučeno

Jak si vybrat správnou jednorázovou plenu pro dospělého

Plenky pro dospělé jsou k dispozici ve stejném velkém sortimentu jako dětské. Při výběru správného produktu je třeba vzít v úvahu velikost osoby, která je potřebuje, a další parametry. Správná plenka, i při neustálém používání, umožňuje pacientovi cítit se docela pohodlně. Proto byste měli věnovat pozornost:

 • Obvod pasu pacienta. Obvykle se značení velikosti plenky provádí v závislosti na tomto parametru. Abyste mohli správně určit obvod, musíte vzít centimetrovou pásku a změřit její obvod pasu na úrovni pupku. K výsledné hodnotě přidejte další dva centimetry. To je nutné, aby po jídle plenka netlačila na žaludek. Velikostní řada jednorázových plen pro dospělé začíná malým XS (do 40 cm) a končí pevným XL.
 • Tělesná hmotnost. Hmotnost osoby ve srovnání s takovým ukazatelem, jako je obvod pasu, není hlavní, ale další, nebere v úvahu parametry všech výrobců.
 • Schopnost absorbovat vlhkost. Stupeň absorpce je obvykle na balení uveden podle počtu kapek. Tento parametr se liší od různých výrobců, není univerzální. Mnohem lepším ukazatelem je množství absorbované vlhkosti uvedené v mililitrech. Je známo, že člověk vypouští asi půl litru odpadních produktů najednou. Toto je třeba vzít v úvahu při výběru pleny: nejjednodušší z nich může absorbovat 1000 ml tekutiny a je vhodný pro denní použití. V noci a se silným stupněm inkontinence stojí za to vybrat si plenky s kapacitou zadržení vody 2 000–4 000 mililitrů..
 • Konstrukční vlastnosti plenek. Obvykle pro pacienty upoutané na lůžko doporučují plenky na suchý zip a pro aktivnější plenky. Ale pouze na základě osobní zkušenosti můžeme určit, komu a který model je nejvhodnější. Také na prodej jsou pleny, v nichž místo suchého zipu je lehký pás, který nebrání pohybu.

Někteří výrobci jednorázových plen pro dospělé dělí výrobky na ženy a muže. Plenky mají někdy indikátor naplnění, který ukazuje, že je třeba je vyměnit. S takovým ukazatelem je nepochybně snazší péče o pacienty.

Nejlepší ceny za služby péče o seniory v Moskvě a regionu!

Pečovatelský dům v okrese na levém břehu

Pečovatelský dům ve čtvrti Terekhovo

Pečovatelský dům v Khimki

Aby se osoba používající pleny cítila pohodlně, musí pro něj vybrat hygienické výrobky, které jej nebudou omezovat. Hlavní věc je, že plenka neteče. Většina modelů na trhu tento požadavek splňuje..

Doporučujeme nejprve vyzkoušet různé typy plen. Je třeba dbát na to, aby plenka nebyla pevně připevněna k tělu pacienta, aby gumy těsně přiléhaly na boky. Pro lidi s dobrou motorickou aktivitou je důležité, aby plenka při chůzi neklesla. Proto by neměli kupovat plenky s plastovým filmem v kompozici. Je lepší vybrat produkt s měkkou, prodyšnou vrstvou. Chodící pacienti jsou vhodnější pro pachy, které neutralizují pachy..

Doporučeno

Nejoblíbenější pleny pro dospělé

V Rusku se prodává mnoho různých plen. Je problematické uvádět vlastnosti všech, ale je možné hovořit o těch nejoblíbenějších a nejkvalitnějších. Takže některé z nejlepších modelů pro dospělé:

1. Plenky švédské značky Tena.

Tyto pleny hlavně (se vzácnými výjimkami) jsou dobré kvality, mají vlastnost neutralizačního zápachu. Schopnost absorbovat vlhkost je na obalu vyznačena jako počet kapek a zpravidla odpovídá skutečné absorpci produktů.

Jejich základ však nelze nazvat spolehlivým, protože se může rozbít mírným silnějším tahem pleny. Doba absorpce kapaliny není delší než 8 hodin, a proto je pro některé kategorie pacientů, například pro diabetiky, nevhodná.

2. Produkty polské společnosti Seni.

Plenky jsou součástí široké škály jednorázového spodního prádla pro dospělé. Vhodné pro většinu pacientů, kteří je potřebují, s výjimkou lůžka, protože jejich absorpční schopnost je nízká. Pozitivními vlastnostmi produktů této společnosti jsou pohodlí anatomického designu, spolehlivost měkkých gumových pásků a suchého zipu, základna je vyrobena z prodyšného materiálu a systém neutralizace nepříjemných pachů (OdorStop)..

3. Německé hygienické výrobky MoliCare.

Plienky MoliCare jsou poměrně drahé. Od uživatelů dostávají pouze jeden kritický komentář, a to ohledně určitého rozporu mezi cenami a absorbujícími vlastnostmi..

Zbývající recenze jsou pozitivní. Tyto pleny jsou spolehlivým prostředkem péče o pacienta, zajišťují potřebný stupeň suchosti, neutralizují pachy, chrání před proudem kapaliny. Tlumiče jsou vybaveny indikátorem vlhkosti, který ukazuje, kdy je třeba je vyměnit.

Doporučeno

4. Plenky značky Abri (Dánsko).

Uživatelé dánských jednorázových plen pro dospělé je považují za perfektní. Plnivem těchto plen je aktivovaná celulóza a superabsorbent, který je nejen schopen absorbovat velké množství kapaliny současně, ale také ji rovnoměrně distribuovat v obložení. Díky anatomickému tvaru, opakovaně použitelným spojovacím materiálům, elastickým stranám obsahujícím lycru a přítomnosti indikátoru vlhkosti je činí velmi pohodlnými a spolehlivými.

Na plenky pro dospělé by neměla šetřit. Tyto produkty péče o nemocné a starší osoby jsou nezbytné ke zlepšení kvality života lidí v nouzi. Při používání plenek bude kůže zdravá a suchá a nepříjemný zápach, který degraduje pacienta, zmizí. Pamatujte: je velmi důležité, když je váš příbuzný slušného věku nebo nemocný v dobré náladě a cítí se dobře.

Doporučeno

Domy s pečovatelskou službou na předměstí

Síť penzionů pro seniory nabízí domovy pro seniory, které patří mezi nejlepší z hlediska komfortu, útulnosti a nacházejí se v nejkrásnějších místech moskevského regionu.

Jsme připraveni nabídnout:

 • Komfortní pečovatelské domovy v Moskvě a Moskevské oblasti. Nabízíme všechny možné možnosti umístění osoby blízko vás.
 • Velká základna kvalifikovaného personálu péče o seniory.
 • 24hodinová péče o seniory profesionálními pečovateli (veškerý personál jsou občany Ruské federace).
 • Pokud hledáte práci, nabízíme pečovatelské práce.
 • 1-2-3 lůžkové ubytování v penzionech pro seniory (pro specializované pohodlné postele na lůžko).
 • 5 jídel denně a dieta.
 • Denní odpočinek: hry, knihy, sledování filmů, procházky venku.
 • Individuální práce psychologů: arteterapie, hudební lekce, modelování.
 • Týdenní vyšetření specializovaných lékařů.
 • Pohodlné a bezpečné podmínky: dobře vybavené venkovské domy, krásná příroda, čistý vzduch.

Kdykoli během dne nebo v noci, starší lidé vždy přijdou na pomoc, bez ohledu na to, o jaký problém se jedná. V tomto domě všichni příbuzní a přátelé. Existuje atmosféra lásky a přátelství.

Konzultace ohledně vstupu do penzionu získáte telefonicky:

Přírodní a hospodárné - jak vyrobit gázové pleny pro novorozence vlastními rukama?

Pro použití se často doporučuje použití gázových plen. Ale ne všechny mladé matky je odmítají ve prospěch jednorázových, protože se obávají dalších potíží.

Výběrem šetrnosti k životnímu prostředí a bezpečí pro kůži svého dítěte se matka postaví před otázku - jak si sama vyrobit plenu??

Jak si vyrobit gázovou plenu sami a je obtížné ji zvládnout, tento článek řekne.

Co to je?

Gázová plenka je svým složením odlišná od jednorázové plenky. Kapalina neobsahuje žádné plnivo a horní vrstva ji neprochází zpět. Absorpce vlhkosti je zajištěna pouze vrstvou gázy.

Tyto plenky byly používány před 15–20 lety, ale i dnes jsou oblíbené díky nízké ceně a přirozenosti, a proto byli uvedení na trh někteří výrobci dětských hygienických výrobků. Chcete-li se rozhodnout, zda použít gázové pleny, musíte zvážit jejich silné a slabé stránky.

Klady:

 • Ukládání. Balení jednorázových plenek je drahé a na krátkou dobu ho chytne. Gázy jsou mnohem levnější, a pokud je maminka dokáže přimět k tomu, aby je použila a několikrát je použila, bude rozdíl v nákladech ještě výraznější.
 • Ekologický materiál. Gáza je vyrobena z bavlněného vlákna. Použití takových plenek bude přínosem nejen pro dítě, ale také pro životní prostředí.
 • Žádné riziko přehřátí. Prodyšný materiál nevytváří skleníkový efekt..
 • Hypoalergenicita. Dokonce ani děti se speciálními senzitivitami, u kterých je obtížné vyzvednout jednorázové plenky, nebudou mít problémy s gázou.
 • Rychlý vývoj potu. Gáza nechrání dítě před nepohodlím po močení. Aby se tomu zabránilo, dospělé dítě se snaží řešit svou potřebu hrnce.

Minusy:

 • Potřeba pravidelné výměny. Nepřítomnost vrstvy, která neumožňuje průnik vlhkosti na kůži dítěte, a výplně způsobují, že nošení plenky z gázy není pro dítě pohodlné po jednom nebo dvou močeních..
 • Časté praní. Přítomnost praček tento proces zjednodušuje, ale stále trvá dlouhou dobu a úsilí mladé matky.
 • Obtížnost při provozu. Domácí gázové plenky je obtížné opravit tak, aby nespadla z dítěte.
 • Únik. Gáza drží vlhkost sama o sobě, takže oblečení a povlečení se nevyhnutelně zašpiní.
 • Neklidný noční spánek. Nejpravděpodobnější je, že po každém močení se dítě probudí a bude požadovat změnu mokré plenky.
 • Nemožnost dlouhých procházek. Nepohodlí z vlhkosti a chladu zničí chodbu a výměna plenky na ulici často není možná.
obsah ↑

Dále si můžete prohlédnout fotografie plenek z gázy:

Rozměry podle věku dítěte

Kolik gázy je potřeba? Požadovaná velikost gázy pro výrobu plenky závisí na věku dítěte a způsobu skládání materiálu:

 1. U plenky z obdélníku musíte vzít kus gázy 60 x 100 cm. Tento způsob skládání umožňuje z tohoto střihu vytvořit plenu jakékoli velikosti..
 2. Pokud se použije technika skládání z trojúhelníku, bude velikost gázy záviset na věku dítěte:
  • pro novorozence 60 až 120 cm;
  • od 1 do 3 měsíců 80 až 160 cm;
  • od 3 měsíců 90 do 180 cm.
 3. Pro maďarskou metodu potřebujete čtverec 60 x 60 cm pro novorozence nebo 90 x 90 cm pro větší děti.

Velikost gázy je přibližná. Kousky můžete brát více či méně v závislosti na individuálních vlastnostech dítěte.

Při přípravě zásob gázových plen je třeba vzít v úvahu, že na 1 den bude dítě potřebovat 20–25 kusů.

Jak vyrobit gázu?

Vytvoření gázové plenky je snadné. K tomu nemusíte mít šicí dovednosti a speciální nástroje. Vše, co potřebujete, je gáza správné velikosti a trochu obratnosti.

Existuje několik technik skládání gázové pleny.

Trojúhelníková šála

Jednoduché skládání, zabere trochu času a dobře se drží na dítěti. Za základ se považuje obdélník 60 x 120, 80 x 160 nebo 90 x 180 cm.

Musíte obdélník oříznout rovnoměrně, jinak se okraje při přidání neshodují.

 1. Složte obdélník gázy na polovinu, abyste dostali čtverec.
 2. Složte čtverec úhlopříčně.
 3. Výsledný trojúhelník položte na povrch s dlouhou stranou nahoru.
 4. Umístěte dítě na vrchol tak, aby horní okraj gázy vedl podél pasu.
 5. Zvedněte spodní konec gázového trojúhelníku na bříško dítěte a protáhněte jej mezi nohama.
 6. Omotejte boční konce kolem pasu a kravaty dítěte.
obsah ↑

Obdélník

Takovou plenku lze pro chlapce a dívky vycpávat různými způsoby. Je vhodné spustit nebo procházet. Pro plenu vhodné tloušťky budete potřebovat obdélníkový kus gázy asi 60 na 100 cm.

 1. Gáza několikrát složená na velikost 20 x 60 cm.
 2. Přeložte obdélník napůl podélně a navlékněte do něj stuhu.
 3. Dejte dítě na vrchol.
 4. Zasuňte jednu volnou hranu zpět k dívce a chlapci dopředu.
 5. Přeskočte druhý volný okraj mezi nohama dítěte.
 6. Přilepte pásku přes látku kolem pasu a kravaty.
obsah ↑

„Maďarská“ skládací technika

Tato metoda je podobná skládání šátku, ale trochu složitější. Ale taková plenka je hustší na správném místě. Budete potřebovat čtvercový kus gázy o rozměrech 60 x 60 cm. Čím větší je dítě, tím více tkáně musíte vzít.

 1. Přeložte látku napůl a vytvořte obdélník.
 2. Odlož to.
 3. Přeložte znovu na polovinu.
 4. Ve výsledném čtverci otočte horní roh na stranu tak, aby na čtverci ležel trojúhelník.
 5. Převrátit. Nyní bude čtverec na vrcholu trojúhelníku.
 6. Zabalte čtverec do středu.
 7. Položte dítě na trojúhelník.
 8. Zvedněte spodní roh s těsněním uprostřed směrem k bříšku mezi nohama.
 9. Omotejte boční konce kolem pasu dítěte, uvázat nebo zastrčit dovnitř.

Díváme se na video, kde najdete podrobné pokyny, jak tuto plenku složit:

Další techniky

Z jednorázové plenky a gázy může být vyrobena opakovaně použitelná a pohodlná plenka:

 1. Vyjměte plnivo z čisté jednorázové plenky.
 2. Kus čtvercového nebo obdélníkového gázy o ploše asi 1 metr, složený na požadovanou velikost.
 3. Investujte do připravené plenky.

Tento produkt je vhodné nosit na dítěti. Je pevně připevněn a neklesne, spolehlivěji chrání před únikem. Po navlhčení stačí vyměnit vložku.

Jak šít vlastníma rukama?

Pro snadné použití lze gázovou plenu ušít jako kalhotky. Nemusí být pokládáno pokaždé, spolehlivě sedí na dítěti.

Pro kvalitní produkt potřebujete dva typy tkanin:

 • gáza pro vnitřní vrstvu 160 až 120 cm;
 • chintz nebo flanel pro vnější 40 x 30 cm.

Aby plena dobře padla na dítě, je lepší zvolit velikost vhodné jednorázové plenky.

Podívejme se krok za krokem na to, jak ušít opakovaně použitelnou plenu vlastními rukama:

 1. Tiskněte chintz nebo flanel na rovnou plochu.
 2. Demontujte jednorázovou plenu na postranních švech a připevněte ji k látce a kružnici kolem obrysu.
 3. Řez, s přihlédnutím k povoleným švům 2 cm.
 4. Gáza složená do 4 vrstev a vytvořila vzor, ​​jako pro horní vrstvu.
 5. Složte oba vzory a šijte dvojitý steh podél obrysu, s výjimkou horní části.
 6. Vložte elastickou pásku do nevázaného okraje.
 7. Po stranách stužky pro vázání nebo suchý zip.
obsah ↑

Jak používat?

Chcete-li gázové plenky nepřinést dětskému nepohodlí, musíte je správně používat:

 • Vyměňte plenku ihned po navlhčení, aby nedošlo k vyrážce.
 • Před nasazením nové plenky je třeba dítě umýt, otřít do sucha a ošetřit dětským krémem nebo jinými vhodnými prostředky.
 • Přestože je gáza ekologickým a prodyšným materiálem, dítě potřebuje denní vzduchové koupele.

Je lepší prát gázové plenky ručně nebo v pračce v režimu „jemného praní“, aby látka neztratila svůj tvar a vydržela déle. Po vyprázdnění odstraňte znečištění pod tekoucí vodou a teprve poté namočte celou gázu. Stejně jako u všech dětských oděvů můžete použít pouze speciální dětský prášek a opláchnutou tkaninu důkladně opláchnout. Před uzdravením pupku dítěte je nutné žehlení produktu na obou stranách.

Abyste mohli využívat gázové pleny, ale abyste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s jejich použitím, můžete se uchýlit ke kompromisnímu řešení. V noci a na procházku používejte jednorázové oblečení a zbytek času domácí.

Články O Neplodnosti