Hlavní Výživa

Jak si vyrobit postel pro dítě

Pro děti se rodiče vždy snaží vybrat to nejlepší, včetně nábytku, ale při pohledu na ceny, které jsou zcela dětské, za dřevěné postele nebo za postele pro auta, lodě atd. nedobrovolně budete přemýšlet o tom, zda stojí za to koupit takovou věc několik let... Nákup, možná ne, ale můžete to udělat sami. Dětskou postel pro kutily si můžete za několik dní sestavit z několika desek a barů. Obzvláště obtížná práce nebo speciální nástroje nejsou nutné. Většinou potřebují ruce a touhu.

Dřevěná postel

Toto je obyčejná postel bez jakýchkoli triků. V prezentované verzi je vhodný pro střední školu a adolescenty, ale může být dokončen i pro děti od 3 let (druhá foto reportáž). Sestává se z dřevěných částí (desek a tyčí). Projekt lze použít jako základ a poté přidat návrhové nápady.

Můžete hádat o barvě, ale jako základ - skvělá volba

Materiály a nářadí

Pro výrobu nejsou zapotřebí žádné speciální nástroje. Vše, co je potřeba:

 • pila (ruční výroba na dřevo nebo kruhová - kdokoli, co má, možná - čelní stranu, může být řezána bruskou s kotoučem na dřevo);
 • Plocha počítače;
 • vrták s vrtákem a zahloubením;
 • bruska (pokud ne, můžete pracovat s brusným papírem ručně);
 • ruleta.

Nástroje, které jsou v práci potřebné

Potřebné materiály jsou:

 • dřevo - 50 x 100 mm;
 • deska 25 x 100 mm a 25 x 75 mm;
 • lepidlo na dřevo;
 • tmel na dřevo;
 • smirkový papír.

Počet prken, které zvažujete na základě plánovaných velikostí. Požadavky na dřevo - nízká vlhkost (ne vyšší než 16%) a nepřítomnost uzlů nebo jejich malý počet.

Udělej si nohy

Do-it-yourself dětská postel začíná výrobou nohou. Z lišty 50 x 100 mm jsme vyřízli polotovary - pro delší čelo postele, pro stupačky - kratší. Jsou vyžadovány 4 kusy každé délky. Polotovary lepíme do dvojic. Vezmeme jednu, potřeme lepidlem na dřevo, druhou položíme, zkontrolujeme, zda jsou přesně odkryté, zkroucené šrouby. V zásadě můžete použít lištu 100 x 100 mm a neobtěžuje se lepidlem, ale cena za ni opravdu kouše.

Desky natíráme lepidlem a skládáme do dvojic

Hlavy šroubů jsou zapuštěny do dřeva, pak se uzavíráme tmelem na dřevo. Po vysušení brousíme do hladkého stavu (brusným papírem se středním nebo jemným zrnem).

Připravte nohy před tmelem

Rovněž pomocí smirkového plátna přinášíme na ideální místo křižovatku - vše by mělo být rovnoměrné a hladké.

Hmoždinky

Pro záda budete potřebovat desky s drážkou o šířce 25 mm. Pokud existuje fréza, můžete to udělat sami nebo ji brousit v truhlářské dílně. Hmoždinky lze také zakoupit hotové, podle jejich průměru si vyberte vrták.

Vyvrtejte otvory pro hmoždinky na koncích lamel pomocí drážek. Přesně určete jejich vzdálenost od okraje - musí být přísně na stejné úrovni na všech úrovních.

Také by otvory měly mít stejnou hloubku - polovinu délky tohoto kusu dřeva. Aby bylo možné během vrtání navigovat, je k vrtáku připevněna značka - pruh maskovací pásky. Slouží k ovládání hloubky díry..

Hmoždinky

Sestava hlavy a chodidla

Z desky 25 x 50 mm se vyříznou desky stejné délky, aby vyplnily hlavu a nohu. Jsou vloženy do drážky, předem potažené lepidlem.

V noze také vyvrtáme otvor pro hmoždinky. Nejprve najdeme střed, nakreslíme podél něj čáru (tužkou). Připojte sestavenou zadní část, vyrovnejte ji s horním okrajem, vložte hmoždinky do řady a označte místa, kde je třeba vyvrtat otvory pod nimi (dva nahoře a dva dole). Nalít nějaké lepidlo do otvorů a umístit záda. Výsadba musí být pevná, bez mezer. Můžete klepat pěstem nebo paličkou (nepoškozujte dřevo).

Upevňujeme záda k noze postele

Opakujte stejnou operaci s jinou nohou. Není příliš krásný spoj nahoře, můžete zavřít desku, položit ji na šrouby a zakrýt otvory. Výsledkem je toto.

Noha a hlava postele jsou připraveny

Jeden důležitý bod, který se týká dimenzování součástí. Dokud lepidlo nezasáhne, spoje jsou pohyblivé a součásti se mohou deformovat. Proto při nastavení úhlů na 90 ° je součást pevná (se svorkami nebo jiným způsobem) a ponechána, dokud lepidlo nevyschne. Práce pokračuje i po zaschnutí a zpravidla začíná broušením spáry, která je pouze slepena.

Vyrábíme základ pro matraci

Bereme dvě desky o délce 50 x 100 mm, které se rovnají délce matrace (nebo o několik centimetrů více, aby bylo pohodlnější tankování). Podél okraje lepidla a šroubů zasadíme tyč 25 x 50 mm. Je o 10 cm kratší - ponecháme 5 cm na každé hraně. Při šroubování lišty se ujistěte, že jsou okraje správně nastaveny. Vyvrtáme otvor pro každý šroub - blízko k okraji tak, aby dřevo neprasklo. Kromě toho vytvoříme na klobouku díru o větším průměru - musí být skryté.

Protože lepidlo je v tomto případě pevně upevněno, nemůžete čekat, dokud lepidlo nezaschne.

Z prkna 25 x 100 mm jsme proužky ořízli podél šířky matrace (můžete opět přidat 1-2 cm). Jsou připevněny k proužkům, které byly právě vytvořeny s důrazem. Krok instalace - 10 cm, na každé prkně - 2 šrouby na každé straně. Pro každý samořezný šroub je předvrtán otvor (průměr vrtáku je o 1-2 cm menší než průměr samořezného šroubu), víčko by mělo jít do dřeva.

Připevněte příčníky

Otvory pro spojovací prvky jsou potaženy tmelem, po vysušení jsou rozemleté. V extrémních prknech jsou provedeny řezy pro instalaci nohou.

Vystřihování nohou postele

DIY postel: montáž

Nakonec všechny čipy a defekty na viditelných částech postele uzavíráme tmelem, po vysušení brousíme do hladkosti. Pak jsme broušili a malovali ve vybrané barvě. Po malování zbývá pouze spojit záda a podstavec pod matraci a můžeme předpokládat, že dětská postel je připravena.

Díly můžete spojit pomocí speciálního příslušenství - konzol a záclon nebo jednoduchým způsobem - přibitím rohu, lišty, na které podepřete sestavený štít matrace..

Příslušenství pro instalaci dna postele

DIY sestavené

Domácí lůžko

Jen málo chlapců opustí postel do auta. A k potěšení dítěte není vůbec nutné jít do obchodu. S pomocí překližky nebo MDF plachty, vodou ředitelných barev a laků se z běžného místa na spaní stává sen: do-it-yourself dětská postýlka ve formě Batmobile (nebo jakéhokoli jiného auta) se realizuje za týden neuspěchané práce ve večerních hodinách.

Vyrábíme takové auto do dětské postýlky sami

Nejprve najděte obrázek stroje, který vám vyhovuje, najděte program se schopností vizualizovat výkresy. Pohybem obrazu je možné jej rozdělit na čtverce se stranou 100 mm - takže později by bylo snazší přeložit do reálného měřítka. Nejvhodnější je, když všechny detaily zapadnou do překližky nebo MDF, které jste si zakoupili, a ještě lépe, pokud z jednoho listu vytvoříte dvě strany... Obecně vyberte rozměry, změňte tvar. Jakmile vám výsledek vyhovuje, můžete přenést návrh do listu.

Připraven k práci skica s označením.

Všechno to začíná nakreslením listu do čtverců o straně 100 mm.

Nakreslete list do čtverců

Podle stávajícího listu přeneste všechny čáry z papíru na překližku. Nejprve jsou čáry tenké, poté, co více nebo méně nakreslíte, můžete výsledné obrysy nakreslit tučnou čarou - bude snazší řezat. Ačkoli jsou detaily potřeba ve dvojité kopii, nemá smysl nakreslit druhou: vystřižením první, zakroužkujeme ji a získáme druhou.

Přesuňte výkres na velký povrch

V tomto projektu jsou také režijní díly - kreslíme je zvlášť. Až bude vše připraveno, vezměte si skládačku a rozhlédněte se po konturách.

Hrany se ukázaly být daleko od ideálu, takže je dobře brousíme strojem nebo ručně. Pak začneme vysekávat vybrání, díry atd. Tato technika je tradiční - používáme vrták, vrtání jedné díry blízko druhé, pak ukládáme propojky. Jakkoli je to možné, obruste nerovný okraj, zaoblete jej a všechno musí být na vnější a vnitřní straně rovné a hladké.

Navrhujeme prvky

Po zpracování všech detailů se to stalo.

Díly připravené k malování

Základní nátěr a malba

Pro malování musíte zvolit bezpečné materiály. Nejlepší je vodní emulze s latexem a lak na vodní bázi je vhodný k ochraně barvy před poškrábáním a oděrem..

Pokud jsou součásti vyrobeny z MDF, je velmi vhodné připravit vše, nejlépe dvakrát. Tento materiál může absorbovat barvy velmi silně, zejména na koncích. Základní nátěr občas snižuje nasákavost a barva leží v rovnoměrnější vrstvě.

Detaily jsou připravené a suché.

Po zaschnutí půdy jsou první plochy natřeny, což by mělo být šedé. Konstrukce má také tenké šedé pruhy. Aby je nebylo možné čerpat, je vírou nalepen tenký proužek maskovací pásky (3 mm), který odstraní a poté získáme požadovaný vzor.

Nejprve nasuňte šedou barvou, po zaschnutí na ni přilepte tenkou vrstvu lepicí pásky

Malování je téměř u konce

Složení postele do auta dohromady

Vezmeme jednu boční stěnu, připevníme ji pomocí dřevěné prkno minimálně 25 x 25 mm. Instalujeme samořezné šrouby do 20-30 cm. Na přední konec prkna upevňujeme omezovací desku. Opakujte stejnou operaci ve druhé části (nezapomeňte upevnit lišty ve stejné výšce).

Přilepíme proužky, vložíme zarážky s magnety pro upevnění hlavy a polic

Po instalaci druhé části jsme design otočili. Uprostřed je třeba nainstalovat trvalou lištu, která bude obě strany pevně držet a nedovolí jim pohybovat se od sebe.

Kolem středu jsme se zastavili - tyč, která fixuje požadovanou šířku postele

Na prknech připevněných po stranách, jako na rámu, jsou umístěny řezané desky, které slouží jako podpora pod matrací. Lze je upevnit pomocí šroubů (dva na každé straně), nebo je můžete jen nasadit. V tomto případě bude postel rychle rozebrána. V této možnosti byla zvolena druhá metoda - proužky nebyly upevněny, na ně byla položena matrace.

Na základě stejného designu se postel pro dívku. Zábradlí je jednodušší, práce s nimi je menší, ale obtížnější při malování. Takže také vaše momenty.

Jak si vyrobit dětskou postýlku vlastními rukama

Rodiče se snaží poskytovat svým dětem to nejlepší. V obchodech a na trzích neustále rostou ceny. To platí pro jakékoli zboží, včetně nábytku. Dospělí jsou nuceni hodně ušetřit. Často si musí zajistit svůj vlastní domov. Dětská postel vytvořená vlastními rukama bude stát méně než postel zakoupená v nábytkovém salonu. Vytvoření útulné postele je pro dítě snadné. To se provádí za pár dní. Zde musíte mít touhu pracovat.

Děti rostou rychle a nábytek je docela drahý..

Materiály pro dětský nábytek

Chcete-li si postel vyrobit vlastními rukama, potřebujete desky a desky ze dřeva, které jsou špatně absorbovány vlhkostí, jako je borovice nebo dub. Nejprve se vyrobí dva páry nohou. Pro hlavu podpory by měla být delší, protože zde je záda vyšší. To je nezbytné, aby bylo možné polštář zvednout výše a usadit se například v čele při ležení na lůžku. Dětská postel se obvykle vyrábí pomocí takových materiálů:

V normální postýlce může dítě spát tři, maximálně čtyři roky.

Přírodní dřevo nevydává škodlivé látky, takže děti nemají alergické reakce. Takový nábytek je spolehlivý, odolný a vypadá dobře. Správně vyrobená postel je klíčem k pohodlnému spánku. Pokud je místnost malá, je produkt navržen tak, aby sloužil jako aréna pro hry během dne. Velikost je stanovena na základě délky a šířky matrace.

Postel by měla být co nejpohodlnější a funkční..

Obvykle to nedělají vlastními rukama, ale kupují v obchodě. Dětské matrace jsou obvykle vyvíjeny ve spojení s ortopedy. Zde je zvláštní pozornost věnována správné tvorbě páteře a také bere v úvahu potřeby těla dítěte při získávání zdravého a správného spánku.

Ve skutečnosti, postel pro dítě s vlastními rukama se provádí "najednou", budete uspět.

Děti od 4 let kupují matraci na pružinovém bloku, kde jednotlivé prvky kombinuje kovový rám. Na něm je hmotnost spícího dítěte rovnoměrně rozložena po celé ploše produktu. Pro kojence je lepší používat matrace bez pružin, sestávající z pěnové gumy. V dětské ložnici je vhodné umístit postel mimo otvor okna. To bude zárukou, že dítě nepropukne průvanu.

Chcete-li vytvořit dětskou postýlku z vlastních rukou, nepotřebujete žádné profesionální dovednosti a proces bude trvat maximálně 3-4 dny.

Nad dětským lůžkem by neměl být lustr. Žárovky často shoří. Někdy se stane, že když lampa selže, její sklo se rozbije v různých směrech. Skleněná střepina může dítě snadno zranit. Pokud nad poličkou visí polička, ujistěte se, že je dostatečně pevně přibita ke zdi.

Hlavní věcí je používat pouze kvalitní materiály a pečlivě promyslet celý proces od začátku do konce.

Hlavní detaily dřevěné postele

Přestože dřevěné výrobky pro děti jsou drahé, jednotlivé díly lze zakoupit za přijatelnou cenu. Je vhodné pečlivě vyleštit zakoupené polotovary vlastními rukama, aby se dítě nezranilo na žádném lepícím pramenu. Výrobek se skládá z následujících částí:

Díky tomu bude dítě i dítě spokojeno.

Rám je vyroben z hoblované a dobře leštěné desky. Lamely nesoucí matraci níže jsou vyrobeny z prken. Vkládají se do drážek vyříznutých v rámu a tvoří mřížku pro odvětrání matrace. Vzdálenost mezi nimi je asi 5 centimetrů. Boky slouží jako plot, díky kterému dítě nespadne. Opěradla jsou vyplněna překližkovými listy.

Má-li však dítě velkou postavu, lze parametry polotovarů změnit nahoru.

Pro podporu matrace jsou v rámu vyříznuty speciální drážky. Spojovací lepidlo se nanáší na konce stojanu. Reiki se vloží do děr. Pro spolehlivější fixaci jsou šrouby zašroubovány z vnějšku. Zadní část je vyrobena pomocí svislých prutů spojených příčníky. Poté nainstalujte překližku nebo dřevěné tyče.

Prodejny nábytku mají obrovskou škálu betlémových modelů pro různé věkové kategorie..

Zadní a přední strana jsou plné obložení, upevněné lepidlem. Blízká strana je o třetinu nižší než daleko. Je pohodlnější starat se o dítě. Otvory příčných proužků jsou vyplněny lepidlem PVA. Potom se tam vloží dřevěné tyče plotu. Díly musí pevně sedět bez vůle. S čtvercem musíte zkontrolovat správnost úhlů. Všechny úhly by měly být 90 stupňů. Smontované boční stěny jsou umístěny na rovnou plochu, dokud lepidlo úplně nevyschne..

Ale prvním faktorem při výběru postýlky pro dítě by měl být materiál, ze kterého je kus nábytku vyroben.

Základní nástroj

Pokud do drážek vložíte hodně lepidla, část z toho samozřejmě vyjde. Není se čeho bát, protože v suchém stavu je lepidlo snadno odříznuto nožem. Dále jsou upevněny zbývající panely, které budou sloužit jako čelo a stupačka. Jsou přišroubovány do stran šrouby se zápustnou hlavou. Každý šroub musí být zcela utopen, aby jejich hlavy nebyly cítit. Později jsou tyto vybrání potřeny tmelem a vyleštěny. Během provozu se používá následující nástroj:

 • pila na dřevo;
 • ruční frezer;
 • Sander;
 • roh;
 • šroubovák.

V případě potřeby vyčistíme ochranné kryty po celé ploše.

Poté, co je postel smontována, musí být vyzdobena. Za tímto účelem je tmel potažen všemi trhlinami mezi spojenými částmi. Když je tmel zcela suchý, ošetřené oblasti se brousí jemným brusným papírem. Sestavená struktura se dále zpracuje barvením. Tím se strom ochrání před negativními vlivy vlhkosti. Po zaschnutí skvrny se nanese vrstva laku. Protože je nábytek určen pro dítě, všechna impregnace by měla být přírodní, neobsahující toxické a agresivní látky.

Jedinou nevýhodou dřevěného nábytku prodávaného ve většině obchodů je jeho „vysoká cena“..

Při montážních pracích by měly být upevňovací šrouby přišroubovány do maximální možné hloubky tak, aby byly zcela zapuštěny. Výsledné drážky jsou později uzavřeny zátkami nebo potaženy tmelem. Montovaná konstrukce musí být posílena speciálními rohy. Konečný produkt je dále lakován nebo voskován na dřevo. Pokud se rozhodnete přidat dětské postýlky s kolečky, nezapomeňte pro ně vytvořit klipy.

Dětská postel pro kutily bude stát rodiče maximálně 17 tisíc.

Výhody dětského nábytku pro kutily

Pokud je dětský pokoj malý, lze postýlku vyrobit se zásuvkami. Je vhodné do nich ukládat hračky, ložní prádlo a dětské oblečení. Takový funkční nábytek šetří místo, eliminuje potřebu zaplnit místnost dalšími skříňkami nebo komody. Výhody dětské postýlky, kterou si sami vytvoříte, jsou:

 • schopnost navrhnout model, který se dokonale hodí do interiéru místnosti;
 • důvěra v kvalitu a spolehlivost výrobku;
 • schopnost používat pouze bezpečné materiály pro zdraví;
 • relativně nízké náklady.

Vlastní návrh a výroba postýlky má výhody oproti nákupu hotového výrobku v obchodě s nábytkem

Až budou všechny části a nástroje připraveny, musíte pečlivě zvážit proces výroby postele. Tato práce se nejlépe provádí mimo domov, protože zde bude spousta pilin a prachu. Pokud není možné pracovat venku, vnitřní nábytek by měl být pokryt plastovým obalem a koberec by měl být odstraněn z podlahy. Pro malou místnost si můžete udělat postel, jejíž lůžko je na druhé úrovni. Namísto postele je na podlaze položen měkký koberec. Tato možnost bude výhodná, pokud máte pouze jedno dítě..

Nejlepší možností jsou dvě velké zásuvky, aby mohly ukládat velké hračky a ložní prádlo.

V prvním patře bude dítě trávit čas hraním her a ve druhém patře stoupat po žebříku pro relaxaci. Obvykle proces lezení do druhého patra dává dětem velkou radost. Pokud dítě rád kreslí, v přízemí si můžete dát malý stůl a židli. Pro dvě děti je připravena běžná palanda. V konstruktivním plánu jsou takové výrobky vyráběny různými způsoby. Spodní patro může být umístěno přesně pod horní úrovní, nebo může být kolmé.

Pro krásu lze postel otevřít nátěrem a lakem.

Kroky se někdy používají také jako kryty pro krabice pod nimi. Do každé takové krabičky můžete umístit dětské hračky, spodní prádlo, oblečení. Než začnete dělat palandu, musíte se rozhodnout, kde bude stát. Musíte se také rozhodnout, která strana je nejlepší pro schody namontované ve druhém patře. Pokud má místnost nízký strop, neměla by být horní úroveň příliš vysoká..

Poté, co se rozhodnete pro velikost a vzhled postele pro dítě, prohlédněte si fotografie oblíbených modelů na internetu a najděte potřebné kresby, můžete přistoupit k výrobě královské postele pro dítě

Čím blíže je dítě ke stropu, tím dusnější vzduch bude muset dýchat. Na druhou stranu je vhodné vzít v úvahu, že by dospělý neměl spočívat hlavu ve druhé vrstvě, když si sedne k dítěti. Výška první úrovně je spojena s pohodlím sedět na posteli a se skutečností, že pod ní lze postavit zásuvku na lůžkoviny. Na základě těchto informací můžeme dojít k závěru, jaké rozměry by měl mít vyrobený nábytek. Nejoblíbenější možnosti betlémů jsou následující:

 • transformátor;
 • posuvné;
 • jeden příběh;
 • dvouvrstvý;
 • houpací křeslo.

Pro přizpůsobení velikosti matrace a postýlky je lepší si nejprve koupit matraci a teprve poté přistoupit k výkresům postýlky.

Transformátor se ve dne obvykle vyvíjí, což uvolňuje prostor v místnosti. U takového modelu je na stěnu namontován speciální rám, kde je složený produkt odstraněn. Aby byla viditelná fasáda postele v souladu s obecným stylem místnosti, měla by být vyzdobena. Posuvné lůžko je vyrobeno ze dvou částí. Jak dítě roste, může být prodlouženo. Za tímto účelem jsou ve spodní části umístěna speciální kola. Dvouúrovňový model je nejčastěji vyráběn pro dvě děti..

Z nástrojů potřebujete vrták, skládačku a brusku.

Výrobní podmínky pro části postele

Pokud jste si zakoupili dřevní materiál přímo z pily, musíte před začátkem výroby dílů uchovávat tyče a desky po dobu asi jednoho týdne v místnosti, ve které bude nábytek vyroben. To je nezbytné, aby se vlhkost místnosti rovnala vlhkosti materiálů. Jinak se v budoucnu mohou některá místa v posteli prasknout nebo deformovat. Když materiál získá požadované parametry, musí být desky a tyče hoblované a pečlivě obroušeny.

Všechny materiály lze snadno zakoupit v železářství..

Svislé tyče postele by měly být tak vysoké, aby boky a záda mohly být postaveny nad horním soláriem. Přední strana spodní vrstvy je nejčastěji odnímatelná. Chrániče postýlek jsou důležitým bezpečnostním prvkem. Jeho spolehlivosti by měla být věnována zvláštní pozornost. Plotové desky k nosným tyčím jsou zevnitř přišroubovány šrouby. Klobouky by měly být úplně zašroubované do stromu. Při výrobě plotu musíte ponechat otvor pro schodiště.

Pro malou místnost je podobná možnost pro postýlku ve druhém patře perfektní, ale první nebude.

Schody jsou obvykle vyrobeny přísně svisle nebo šikmo. Nejprve jsou fixovány dva paprsky, které budou hrát roli vodítek. Potom se šrouby zašroubují na schody. Horní schod a samotné schodiště jsou k posteli připevněny dlouhými šrouby. Po instalaci plotu a schodů leží překližkové desky, na které budou umístěny matrace. Protože všechny části tohoto produktu jsou upevněny šrouby a šrouby, je následně snadno rozebrat a přesunout na jiné místo..

Tento proces obvykle dává dětem mnoho radosti a spánek ve druhém patře je mnohem zajímavější..

Taková palanda je velmi odolná a spolehlivě slouží více než jeden rok. Pokud je krásně natřen a poté potažen matným nitro-lakem, neodráží se odleskem slunce a zachová přirozenost výkresů po dlouhou dobu. Vnitřek po stranách může být upraven měkkým hadříkem, který bude chránit dítě před průvanem a modřinami.

Pokud dítě chodí do školy nebo jen hodně kreslí - místo pod postelí může být vybaveno psacím stolem.

I v malém dětském pokoji tak bude více prostoru pro hry a další zábavu..

DIY dětská postýlka: jak vytvořit pohodlnou a odolnou postel pro spaní

Postel je hlavním prvkem ložnice. Úroveň komfortu, funkčnost postele a kvalita spánku závisí na verzi modelu. Při výběru postele je třeba přistupovat se zvláštní odpovědností, zejména pokud jde o dětskou postel. Vysoce kvalitní, pevná a odolná konstrukce s estetickým vzhledem bude drahá. Dětská postýlka pro kutily bude mnohem levnější a výsledek překoná všechna očekávání.

DIY postel: základní požadavky na design

Dětská postýlka pro děti by měla splňovat následující požadavky:

 • tento kus nábytku by měl být vyroben výhradně z přírodních a ekologických materiálů;
 • postel by měla mít spolehlivý, odolný a stabilní design;

Postel by měla být vyrobena z kvalitních, přírodních a spolehlivých materiálů.

 • produkt by neměl obsahovat ostré rohy, výčnělky;
 • povrch všech konstrukčních prvků musí být hladký, bez třísek a drsnosti;
 • je nutné, aby velikost postele odpovídala růstu a postavě dítěte (s okrajem 25–30 cm na délku);
 • konstrukce musí obsahovat uzavírací prvky a jiná zařízení, která vylučují možnost pádu;
 • postel pro dítě by měla mít vysokou funkčnost, která je vyjádřena v přítomnosti zásuvek, polic a výklenků.

Dětská postel pro domácí kutily ze dřeva má několik výhod:

Velikost postýlky by měla odpovídat růstu a postavě dítěte

 • můžete si být jisti kvalitou materiálů, které se používají pro jeho výrobu, protože v mnoha obchodech chybí informace o konstrukčních parametrech;
 • projekt postele je vytvořen podle individuálních parametrů s přihlédnutím k osobním požadavkům a touhám;
 • při výrobě výrobku existuje možnost kontroly pevnosti a stability konstrukce;
 • vysoké finanční náklady nejsou nutné;
 • Nábytek pro kutily dává nesrovnatelné potěšení a estetické potěšení.

Nejprve se koupí matrace, která odpovídá parametrům dítěte, na tom bude záviset přesná velikost postele

Postel pro kutily: rozměry, vzory a vzory, náčrtky a kresby

Dnes jsou dětské postele prezentovány v různých formách. Liší se druhem designu, rozměry, počtem součástí, přítomností dalšího nábytkového příslušenství a materiálem výroby. Ne každý model však lze udělat doma..

Nejoblíbenější modely, které si můžete sami vyrobit, jsou klasické dřevěné postele s rukama. Fotografie jasně ukazuje možnosti produktů se stranou a bez ní, loftové postele a dvoupodlažní struktury. Na specializovaných stránkách na internetu najdete různé kresby dětských postýlek s jejich vlastními rukama a velikosti jednotlivých konstrukčních prvků.

Kresba palandy pro děti o rozměrech 975x2096x2480 mm

Nejjednodušší je vyrobit klasickou samostatnou dětskou postel. Přináší minimální funkční zatížení, protože může být vybaven pouze zásuvkou pro prádlo. Design sestává z rámu, hlavy, nohy, nohy, základny, bočnic a nohou, které jasně odrážejí kresby dětské postele. Velikost rámu, pro jehož výrobu se používá dřevěný trám, závisí na rozměrech lůžka, který je určen parametry matrace.

Základna může být pevná (z dřevotřískové desky) nebo mřížková ve formě lamel s větracími otvory. Druhá možnost je výhodnější. Patka a čelní deska jsou obvykle vyrobeny z masivního dřeva, překližky nebo dřevotřísky. Vzory mohou mít různé tvary..

Důležité! Výška hlavy by měla být větší než velikost nohy.

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit klasické jednolůžko

K ochraně lůžka jsou přední a zadní boky použity ve formě souvislé nebo mřížové stěny. Nohy postele se provádějí samostatně nebo se nakupují v obchodě. V prvním případě mohou být připojeny samostatně nebo jsou pokračováním integrální hlavní struktury.

Loftové lůžko se považuje za funkčnější. Kotviště je umístěno nahoře. Pod ním můžete uspořádat kompletní úložný systém umístěním komody, skříně nebo stojanu. Vytvoření takového designu vyžaduje dovednosti při výrobě nábytku. Pro dvě děti můžete vytvořit dvoustupňovou strukturu, jejíž vytvoření také vyžaduje určitou zkušenost od mistra.

Náčrt dětské palandy

Rozměry postýlky v závislosti na typu konstrukce

Každý typ dětské postýlky má své vlastní standardní rozměry. Dítě do 6 měsíců může spát v kompaktní postýlce, která se podobá kočárku. Rozměry lůžka jsou 80x40 cm. Pro různé konstrukční modely jsou k dispozici malé odchylky.

Velikost postýlky pro novorozence se standardním designem je 60x120 cm. Boční stěny lze odnímat. Výška postele vzhledem k podlaze se může lišit, což vám umožní přizpůsobit se věku dítěte. Jedna postýlka s vlastními rukama má šířku 70 cm a délku 130 cm. Provedení je provedeno s ochrannými ploty, které jsou snímatelné. Rozměry posuvných lůžek, jejichž zařízení umožňuje měnit jejich velikost spolu s růstem dítěte, mohou dosáhnout délky 160-170 cm.

Užitečné rady! Pro dítě, které se točí ve snu, se doporučuje vybrat produkt o šířce nejméně 80 cm.

Každý typ dětské postýlky má vlastní standardní velikosti.

Požadavky na místo pro spaní dospívajícího dítěte se výrazně liší od požadavků na lůžko pro žáka základní školy. Životní styl a rytmus dítěte se mění. Jeho pokoj se stává místem pro přijímání hostů. Standardní velikost lůžka pro dospívající je 90 x 180 cm. Mnoho rodičů však tuto akvizici odmítá, protože design bude za pár let malý. Nejlepší volbou jsou postele o rozměrech 90x200 cm. Takové lůžko pro dospělé bude nejen pohodlné, ale také odolné.

Pro dvě děti jsou nejlepší volbou palandy. Výška konstrukce dosahuje 1,5 - 1,8 m, což závisí na výšce stropu v místnosti. Vnější rozměry postelí se mohou lišit. Postele, které jsou umístěny ve druhé vrstvě, mají rozměry 80x200 nebo 90x200 cm. Postele ve spodním patře mohou být kratší o 20-30 cm.

Materiály pro výrobu klasických dětských lůžek od 5 let

K výrobě rámu by mělo být použito masivního dřeva. Taková ručně vyráběná dřevěná postel se vyznačuje bezpečností, trvanlivostí, spolehlivostí, šetrností k životnímu prostředí a trvanlivostí, ale vyznačuje se vysokými náklady. Cenově dostupnější je hranová deska. Nábytková deska ve formě pevné dřevěné desky vytvořené z lepených tyčí z přírodního dřeva fungovala dobře. Také vhodný MDF z lehkého dřeva.

Ideálním materiálem pro výrobu dětské postýlky je dřevo

Užitečné rady! Nepoužívejte těžké masivní dřevo, protože materiál způsobí, že struktura nebude zvedána a nepohodlná pro možný pohyb.

Pro lamely byste měli zvolit elastický materiál. Dobrým řešením je překližka. Dřevotřísková deska může být použita pro postele od 2 let. Čelní deska a stupačka jsou často vyrobeny z MDF nebo dřevotřísky. Tento materiál lze také použít pro výrobu zásuvek, polic, dekorativních panelů. K výrobě postýlky ze dřeva budete potřebovat minimální sadu nástrojů, sestávající z elektrické skládačky, vrtačky a brusky.

Kromě hlavního materiálu budou zapotřebí další prvky:

Pokud je rozpočet omezený, můžete použít postel MDF nebo dřevotřísku

 • spojovací prvky různých průměrů;
 • lepidlo truhlářského typu;
 • speciální nábytkové kovové rohy;
 • vodicí panely pro zásuvky;
 • kování;
 • smirkový papír;

Související článek:

Varianty konstrukce. Optimální velikosti. Materiál výroby. Postup montáže postele ze dřeva, dřevotřísky a kovu.

 • papírové pásky;
 • skvrna;
 • malovat;
 • lak.

Jak si vyrobit dětskou postýlku pro novorozence

Vytvoření klasické postýlky pro dítě je jednoduchý proces. Rozměrové výkresy tradiční dřevěné konstrukce lze získat z internetu. Prvním krokem je nákup matrace, jejíž velikost bude určovat parametry postele.

Standardní velikost produktu je 60x120 cm. Výška stran struktury, počínaje od podlahy, dosahuje 90 cm. Zadní část bude mít větší velikost rovnou 110 cm. Nejlepší je, pokud je lůžko umístěno ve výšce 30-35 cm, což umožní dítěti 2-3 léta na to, aby to bez překážek stoupalo. Mezi svislými příčkami na čelních deskách a stranách postele by měla být vzdálenost 10-12 cm.

Pro výrobu vázání postranních prvků a stran postele pro dítě se používají desky s průřezem 35x70 mm. Lehátko, na které bude matrace položena, je vyrobeno ze šesti tyčí o průřezu 30x50 mm. U dlouhých tyčí jsou vytvořeny otvory 25 mm hluboké pro připevnění rámu slepým hrotem. Délka příčných prvků se rovná šířce matrace mínus dvojnásobná šířka tyčí. K získané hodnotě přidáme hodnotu rovnající se součtu obou hloubek hnízda.

Užitečné rady! Aby se eliminovaly chyby a urychlil proces, jsou značky okamžitě označeny na všech stejných částech.

Jak vyrobit dětskou postýlku pro novorozence: sled akcí

Hroty se vyrábějí na obou okrajích dřevěných tyčí (pro jejich svazek se používá průchozí hrot). Tyto otvory jsou vytvářeny kotoučovou pilou, která je výškově nastavitelná. Hrot by měl mít stejnou tloušťku jako objímka. Tento postup je stejný pro všechny identické části. Přebytečné dřevo se odstraní pilou..

Dále přilepte detaily solária. Je důležité sledovat rovnoměrnost všech úhlů, které by měly mít hodnotu 90 °. Pro výrobu prutů se používají lamely o průřezu 20x20 mm. Musí být připevněny k příčným nosníkům hřbetu a stran pomocí jediného slepého hrotu. Po sestavení zadního rámu se vypočítá délka tyčí, ke kterým je třeba přidat dvojnásobnou délku hrotu.

Po vytvoření všech prvků postele musí být povrch každé části pečlivě obroušen. Pomocí rašple jsou zaoblené všechny ostré hrany a rohy. Dalším krokem je přilepení všech detailů zad na klín. Je třeba pečlivě sledovat správnost struktury..

Boky postele jsou vyrobeny, jejichž velikosti jsou různé. Provádí se dokování dolních příčných nosníků zad pomocí těchto prvků. Délka zadních výklopných dveří se rovná délce solária s přídavkem 1 cm. K získání výšky boku je nutné od čísla 90 odečíst výšku spodního příčného opěradla..

Aby se získala tyč, kterou lze odstranit z přední strany, měla by být délka jejích tyčí kratší o 15 cm než délka těchto prvků druhé strany. Špičky na nich se provádějí pomocí stejného algoritmu, který se používá při jejich výrobě na zádech.

Strana je přilepena k okraji tak, aby všechny její prvky byly vzájemně kolmé. Dalším krokem je montáž boků a zad konstrukce pomocí samořezných šroubů pro upevnění. Poté je na postýlce nainstalován odnímatelný doraz pro kutily. Je připevněn k vnější desce pomocí elastického pásku. Po dokončení montáže je lůžko pokryto překližkou o tloušťce 3-4 mm, která je upevněna malými cvočky.

Výroba jedné dřevěné postýlky od 3 let

Struktura designu pro dítě zahrnuje základnu a záda, což je jasně znázorněno na výkresu postele. Šířka a délka výrobku je určena rozměry matrace. Spodní část postele by neměla být dále než 35 cm od podlahy, což by dítěti umožnilo bez námahy na ni stoupat.

Rám je vyroben ze dvou příčlí, které jsou vyrobeny z hranových desek o rozměrech 50x100 mm. Měřicí páska měří požadovanou délku produktu, která je označena tužkou. Podle ochranné známky se deska o dané velikosti v počtu dvou kusů odřízne pomocí skládačky. Lepidlo se nanáší na stranu každé příčky. V těchto místech jsou pomocí samořezných šroubů upevněny proužky 25x50 mm pro upevnění lamel a měly by být kratší než příčka o 10 cm.

Jak se připravuje základna pro dětskou matraci pro děti od 2 let? K tomu jsou desky vyřezány z lamel (20x20 mm), jejichž délka odpovídá šířce matrace. Jejich počet je určen na základě úplného naplnění základního prostoru. Výrobky s důrazem pomocí samořezných šroubů jsou namontovány rovnoběžně k tyčím příčníků. Krok mezi nimi by neměl být větší než 10 cm.

Důležité! Samořezná hlava by měla zcela zapadnout do dřevěné příčky a zanechat malou prohlubeň, která je vyplněna tmelicí směsí.

Pak musíte brousit všechny otvory pro spojovací prvky. Ve vnějších lamelách jsou provedeny zářezy pro nohy postele, které jsou vyrobeny z nosníku o rozměrech 50x50 mm v množství 8 ks. Čtyři prvky pod hlavou by měly být delší než výrobky pod nohou. Polotovary jsou slepeny v párech a upevněny šrouby.

Vytváření postranních prvků postele pro děti od 3 let

Dalším krokem je vytvoření otvorů pro hmoždinky pomocí elektrické vrtačky v deskách s šířkou drážky 25 mm, které se používají k vytvoření patky a hlavy konstrukce. Vyvrtávají se na koncích lamel. Při vytváření děr byste měli být velmi opatrní, které by měly být umístěny ve stejné úrovni na všech úrovních. Je nutné, aby měly stejnou hloubku, která se rovná ½ délky desky.

Čelo postele a noha postele mohou být vyrobeny z pevných kusů dřevotřísky nebo MDF. První prvek je delší než druhý. Šířka částí je stanovena na základě hodnoty tohoto parametru matrace, ke které je přidána dvojnásobná tloušťka stěny podélných příčných nosníků rámu postele. Výrobky mohou mít odlišný tvar koncové části, která může být kulatá nebo zvlněná. Jsou-li boční prvky postele vyrobeny se zábradlím, je třeba k šířce produktu přidat dalších 25 mm.

Užitečné rady! Při řezání produktů z dřevotřísky nebo MDF byste měli jejich povrch přilepit papírovou páskou, která zabrání tvorbě třísek.

Pokud se k výrobě postranních prvků postele pro děti od 2 let používají dřevěné desky, je nutná následující sled akcí. Z tyčí o velikosti 25x50 mm se vyříznou části stejné délky. Vkládají se do drážek svislých desek, které jsou vyplněny lepidlem. Nohy jsou tvořeny otvory pro hmoždinky. Obsahují boční strukturální prvky. Díly pevně přitlačte, abyste zabránili deformacím a prasklinám..

Po svislých podpěrách postranních prvků by měly být svázány rámem kolem obvodu, aby vytvořily dřevěnou střechu. Posledním krokem je připevnění paprskové brusle, která spojí základnu stavby domu s rukama. Jakmile jsou všechny podrobnosti o produktu připraveny, nastane okamžik jejich montáže. Dříve byl každý prvek zkontrolován na třísky a vybrání, které jsou utěsněny tmelicí směsí, a povrch je broušen do hladkého stavu. Dále jsou všechny části zpracovány primerem nebo skvrnou. Po úplném zaschnutí se povrch výrobků pokryje barvou.

Výroba vzorů od 3 let po stranách: dětské loftové lůžko

Existuje několik druhů podkrovních lůžek. Konstrukce může být umístěna na čtyřech podpěrách, připevněných ke zdi nebo stropu. První možností je nejjednodušší výroba. Postel je vyrobena z masivního dřeva. K jeho výrobě bude zapotřebí lepená nebo kalibrovaná deska o průřezu 40 mm, nosník 50x50 mm, hoblované proužky o šířce 35 mm a tloušťce 10 mm.

Rám loftové postele pro domácí kutily je vyražen z hrací plochy, která má v každém směru o 20 cm větší vnitřní rozměry než rozměry matrace. Šroubování rámu z nosníku na spodní konec této krabice je zevnitř zarovnané. Z tenkých proužků je vyrobena základna stojanu. Prvky by měly být o 20 mm kratší než vnitřní rozměry krabice. Proužky jsou umístěny ve vzdálenosti 50-65 mm od sebe a jsou k rámu přišroubovány šrouby.

Výška plotu dětské postele od 3 let se určuje na základě tloušťky matrace. Strana by měla stoupat nad ní o 15 - 20 cm. V místě schodiště v plotu se vytvoří vůle široká asi 80 cm. Pro výrobu bočnic je vhodné použít ozdobný panel z MDF nebo dřevotřísky. Spací postel můžete také chránit rámem z dřevěného dřeva o průřezu 25x25 mm. Jeho stojany dosedají na paprsek, na kterém je umístěna základna stojanu kotviště. Jsou připevněny vázacími pásky k krabici, která je obklopuje..

Užitečné rady! Aby se ostré okraje tyčí netlačily do matrace a nepoškozovaly její matrace, musí být zkoseny..

Chcete-li vytvořit podkrovní postel, budete potřebovat masivní dřevo, desky a hoblované prkna

Postel je připevněna pomocí šroubových spojů nebo kovových rohů do svislých stojanů. Pro spolehlivost jsou podpěry upevněny kolejnicemi z konců.

Organizace spodní zóny postýlky od 3 let se stranami

Do volného prostoru vytvořeného pod loftem do-it-yourself podkroví můžete vstoupit do prostorné skříně. Jeho dveře jsou nejlépe umístěny na straně konstrukce. Druhou stěnou bude v tomto případě další osa. Ve zbývajícím volném prostoru můžete instalovat police s otevřenými policemi nebo psacím stolem. Velmi oblíbené jsou dětské postele se zásuvkami, které vyplňují spodní prostor pod kotviště.

Do volného prostoru můžete také umístit podélnou skříňku. Boční podpůrné panely zažijí minimální zatížení a lůžko nebude bránit volnému přístupu do skříně. Její stěny jsou upevněny stejným způsobem pro obě varianty. Jedna vnější strana je sešitá dřevotřískovou deskou, ke které je nutné police připevnit pomocí potvrzení. Poté je upevněn přímý panel, který se používá pro zavěšení dveří.

Výsledný obdélníkový noční prostor lze rozdělit vodorovnými a svislými příčkami na libovolné zóny se zásuvkami a otevřenými policemi. Je žádoucí zřídit stůl, jehož deska je vyrobena z dřevotřísky. To je možné pouze při dostatečné výšce lůžka. Jeden z bočních panelů struktury bude sloužit jako otočný bod. Různé možnosti jsou uvedeny na fotografii dětských lůžek ze dřeva..

Užitečné rady! Pro další úsporu místa lze desku dřevotřísky zatahovat nebo skládat.

Jak si vyrobit transformační postel sami: sled akcí

Sklopné rozkládací lůžko se skládá ze tří hlavních prvků: lůžka, krabice a zvedacího mechanismu. Rozměry postele jsou stanoveny na základě věku. Je však nutné zajistit velkou zásobu s ohledem na dospívání dítěte. Jako materiál pro výrobu postýlky pomocí vlastních rukou můžete použít přírodní dřevo, MDF nebo dřevotřísku. Druhá možnost je nejlevnější a poskytuje nízkou hmotnost.

Krabice musí být pevná, aby vydržela zatížení způsobené pohyblivým ložem a zvedacím mechanismem. Skládá se ze soklu, zadní stěny a trvalé úrovně. Výpočet rozměrů boxu je založen na velikosti matrace a výšce čelních desek. Všechny části jsou sestaveny na podlaze a upevněny šrouby. Krabice je umístěna na podlaze nebo základně a přišroubována na zeď kovovými úhly.

Postel s matrací by měla být snadno zvednutelná a zajištěná ve svislé poloze. Ideální volbou jako pohyblivá část je ortopedický rám z výroby. Je vybaven nohami, jejichž výška je přizpůsobena požadovaným rozměrům. Aby se eliminovaly posuny matrace v různých směrech po obvodu rámu, je nutné vytvořit strany z vysoce kvalitních dřevěných desek..

Užitečné rady! Dále se doporučuje nainstalovat protizávažní systém nebo plynové tlumiče.

Zdvihací mechanismus může být proveden nezávisle na čepech s ložisky nebo na garážových závěsech. Spolehlivější možností je nákup tovární sady. Mechanismus musí být připevněn k boxu a ložnici. Fasáda postele ve svislé poloze může být vyzdobena pod skříňkou se simulovanými dveřmi s kliky nebo vytvořit monolitický zrcadlový povrch.

Dnes jsou na internetu podrobné kresby s velikostí různých vzorů dětských postýlek. S minimálními dovednostmi a velkou touhou potěšit vaše dítě si můžete vytvořit jedinečnou postel na spaní vlastními rukama.

Dětská postel to udělejte sami. Děláme to jednoduše a efektivně.

Udělej si sám? - Je docela reálný! K tomu není vůbec nutné být mistrovským výrobcem nábytku. Schopnost držet nástroj v ruce je samozřejmě užitečná. Užitečná bude schopnost jasně si představit konečný výsledek, sestavit diagram a provést jednoduché geometrické výpočty..

Hlavní otázkou v této záležitosti je „proč?“

Proč vyrábět nábytek sami?

Hromadná výroba ne vždy a ne všichni uspokojí své výrobky. A to pro některé způsobuje nelibost, zatímco pro jiné to stimuluje kreativitu..

Co získá domácí řemeslník v důsledku potíží s výrobou nábytku sám??

 1. Ukládání. Každá práce stojí peníze. Tímto způsobem se eliminuje potřeba platit za to..
 2. Úplná svoboda při plánování místnosti a vytváření funkčního nábytku.
 3. Maximální dodržování vašich potřeb. Nezávislá výroba nábytku vám umožní postavit nábytkový komplex, který odpovídá vašim vlastním potřebám a představám o pohodlí a funkčnosti.
 4. Radost z utváření vašeho obývacího prostoru. Zde se vzdáváme racionálních motivů a spadáme do oblasti kreativity.

Koncepce a design

Vytvoření postýlky začíná odpovědí na řadu otázek:

 • K jakému věku je postel??
 • Je třeba postel transformovat pro různé věky?
 • Kolik míst na spaní je potřeba?
 • Potřebujete stacionární nebo skládací design?
 • Bude to jen postel nebo komplex s různými funkcemi?

Rozměry budoucího produktu, materiálové preference a mnoho dalších návrhových rozhodnutí závisí na odpovědích na tyto otázky.

Pro nejmenší

Postel pro novorozence by měla zajistit bezpečnost dítěte a pohodlí jeho matky. Zde se používají hlavně dvě možnosti:

 • samostatné lůžko s postranními stranami a lůžko vysoké nejméně 500-600 mm od podlahy;
 • přistýlka, jejíž postel je umístěna ve stejné výšce jako matčina postel, a strany ji omezují pouze na tři strany.

Přistýlka by neměla být vyrobena déle než 800-1000 mm, ale samostatné lůžko by mělo mít délku 1200-1400 mm a odnímatelnou stranu.

V něm bude dítě pohodlné až 3 roky a možná i déle. Okamžitě byste měli zvážit možnost přemístění postele, abyste ji mohli snížit, když dítě vyroste.

Postel pro růst

Další zajímavou verzí designu „výrůstku“ je kabriolet. Jedná se o realizaci myšlenky univerzálního nábytku, který se mění podle potřeb..

Postýlka má modulární design a její účel se mění změnou uspořádání modulů. V počátečním uspořádání je upraveno pro novorozence a kromě místa pro dítě obsahuje převlékací stůl a zásuvky pro uložení prádla a dalších užitečných věcí.

Jak dítě roste, stane se stísněným v „hnízdě“ o délce pouhých asi 800 mm. Přebalovací stůl je poté vyjmut z malého pouzdra a stává se samostatným stojanem. Postel pro novorozence je také odstraněna, může být použita v herním prostoru. A zbývající design - to je nová verze postele, která bude trvat až 5-7 let.

Konstrukce transformátoru je zřejmá z výše uvedeného schématu..

Poznámka! Dále jsou rozměry uvedeny pouze v milimetrech. To se může zdát nepříjemné a neobvyklé, ale použití milimetrů eliminuje zlomková čísla, která nejsou okamžitě zachycena v oku, jsou delší a těžší slyšet. Měří se v milimetrech, sníží se tak pravděpodobnost chyby.!

Nejen postel

V nejjednodušší verzi je postel jednoduše postel se stranami připevněnými k nohám nebo jiným podpěrám. Zde je výkres klasické dřevotřískové konstrukce.

K tomu, abyste si to uvědomili v materiálu, stačí vyříznout podrobnosti o správných velikostech a správně je připojit. To není obtížné, zejména pokud použijete tipy uvedené dále v tomto článku..

Postýlka však nemusí vykonávat pouze utilitární funkci. Zajímavý nábytek může a měl by být vyroben pro děti. I pro jednoduchou věc, malý člověk je schopen přijít s tuctem aplikací, které nejsou zajištěny jeho design. Stojí za to vstoupit do světa dětské fantazie a udělat z dětského pokoje pole pro hry a výzkum.

Hračka postel

Postel může mít jakoukoli formu. Závazná zůstává pouze postel a bezpečnost nábytku. Dobrým příkladem zajímavého nábytku je postel do auta..

Jednoduchost jeho konstrukce je patrná z výše uvedeného schématu rámu.

V tomto provedení se jako základ pro matraci používají elastické překližky, které lze zakoupit u společností prodávajících nábytkové komponenty. Bez nich se však můžete obejít položením tuhého lože z dřevotřísky nebo překližky o tloušťce 10 mm na opěrné kolejnice.

Živé kresby panelů lze snadno vyrobit. K tomu potřebujete:

 • najít vhodný obrázek v elektronické podobě;
 • najít tiskařskou nebo reklamní společnost, která přizpůsobí kresbu požadovaným rozměrům, vytiskne ji na vinylovou fólii a prořízne kontury;
 • naneste na obrobky film, označte obrysy, vyřízněte detaily a zpracovejte jejich okraje;
 • stick film.

Stejný přístup platí i pro jiné nábytkové prvky, například pro fasády skříně. K tomu můžete použít plnobarevný tisk a aplikace jedné až dvou barev ze samolepících fólií různých barev.

Složení funkcí: postel jako součást domácnosti, práce nebo herního komplexu

Nudné lůžko zajímavého tvaru jistě osloví dítě. Takový účinek je dán nábytkovou hračkou, nábytkovou pohádkou. Můžete se však obrátit na myšlenku transformátoru a kombinovat funkce postele a jiného nábytku. Díky tomu bude postel zajímavá a ušetří místo, které v mateřské školce není nikdy příliš.

Funkční obsah je určen věkem dítěte a povahou jeho zaměstnání. Postel lze a měla by být kombinována s šatní skříní, zásuvkami na hračky, policemi na knihy, počítačovým stolem nebo studovnami. Současně je aktivně využívána rozmanitost funkcí na různých úrovních, stejně jako skládací prvky a pohyblivé moduly.

Postel s integrovanou skříní a výsuvným modulem

A vypadá to dokonce solidně!

Takové podkrovní lůžko kombinuje několik funkcí a svou originalitou vytváří podmínky pro plný rozvoj dítěte.

Komplex na první pohled bude návrh jednodušší a srozumitelnější, bude-li prezentován ve formě výkresu nebo diagramu.

Zde je zjednodušená verze, bez modulu bočních žebříků. Na obrázku i na výkresu je znázorněna zadní stěna, která slouží jako podpěra pro postel a stůl, a co je velmi důležité, podélná výztuha..

Bunk a další možnosti pro více postelí

Pokud jsou v rodině dvě nebo více dětí, pak má smysl kombinovat jejich postele do jednoho komplexu. Nejviditelnějším a nejznámějším řešením je patrová postel. Při vytváření takové postele je zajištěn snadný přístup do druhé úrovně. Schody jsou pro tento nebo jiné řešení jsou aplikovány..

Na tomto výkresu patrové postele z dřevotřísky je jasně vidět, že všechny detaily jsou spojeny tak, že vytvářejí tuhé rámové struktury. Boční stojany zajišťují tuhost v příčném směru, zadní stěna - v podélném směru a postel určuje pravoúhlost konstrukce v půdorysu.

Uspořádání dílů ve třech rovinách je zásadním důležitým bodem při navrhování nábytku z plošných materiálů.

Podle tohoto jednoduchého pravidla si můžete dát fantazii zdarma a vytvořit velmi zajímavý a spolehlivý nábytek..

Kardinální řešení pro několik míst na spaní v omezeném prostoru

Všechny tyto struktury mohou být vyrobeny ze dřeva nebo mohou být vyrobeny z výhodnějších deskových a listových materiálů vyrobených na bázi dřeva..

Trochu o materiálech

Převážná většina moderního nábytku je vyrobena z deskových materiálů vyrobených ze štěpky a jemných vláken..

Dřevotřísková deska - základ nábytku

Hlavním konstrukčním materiálem používaným pro nábytek je laminovaná dřevotříska, často jednoduše nazývaná dřevotříska. Výrobky z něj nevyžadují žádné další zpracování a prakticky žádnou péči. Dekor povrchu je nastaven ve fázi výroby desek a sortiment umožňuje výběr z několika desítek možností.

Dřevotřísková deska je vyrobena z malých dřevěných štěpek s použitím močovino-formaldehydových pryskyřic, a proto materiál způsobuje obezřetný postoj. Desky nábytku vyrobené dnes jsou však schváleny pro použití v obytných prostorech a v dětských zařízeních. Většina z nich má emisní třídu E1 a některé, například vařič Egger, mají třídu E0. Jsou přiměřeně považovány za neškodné..

Dřevotřísková deska je docela plastový materiál. Samořezné šrouby o průměru 3-4,5 mm jsou přišroubovány do desky bez předchozího vrtání a při montáži upevňovacích prvků, dveřních závěsů a dalšího příslušenství mohou být opravné body opraveny, i když je to nežádoucí, protože to snižuje přidržovací kapacitu šroubu.

Při vytváření struktur z dřevotřískové desky je třeba mít na paměti, že i zdánlivě silný výztuh z tyče s výškou 50-60 mm se může „plazit“ a ohýbat pod zatížením v čase, což se na první pohled zdá nemožné. Jakýkoli prvek ohybové síly musí mít průřez ve směru ohybu nejméně 100 mm.

Dřevovláknitá deska - pomocný materiál

Dřevovláknitá deska je dřevovláknitá deska. Navzdory slovu „plate“ v názvu je to stále flexibilní list, který má nejčastěji tloušťku 3,2 mm. Pro nábytek se používá laminovaná dřevovláknitá deska. Používá se jako zadní stěna skříní, skříní a jako spodní část zásuvek. Dřevovláknitá deska slouží jako „zadní“ membrána a plní důležitou funkci - dává tuhost strukturám ve tvaru krabice, které by bez ní nemohly zachovat svůj tvar.

Fasády a další „speciální“ prvky

Podrobnosti, které podléhají zvláštním požadavkům, pokud jde o design a estetiku, jsou vyrobeny z jemně rozptýlené vláknité desky se střední hustotou (MDF). Tato deska má vyšší hustotu a pevnost než dřevotříska. Čelní fasády jsou zdobeny frézováním a čelí vinylovému filmu nebo malbě. Z toho jsou vyrobeny dveře skříně, čelní a boční (přední) štíty postele, pracovní desky.

Dřevo

Přírodní dřevo je materiál, který byl v posledních desetiletích zarostlý téměř magickým svatozářem „šetrnosti k životnímu prostředí“. Není pochyb o tom, že strom je ve skutečnosti příjemnější jak na dotek, tak na vůni a chuť než kterýkoli z kompozitů. Při srovnání s jinými materiály je však třeba mít na paměti, že detaily dřevěného nábytku jsou ošetřeny skvrnami, antiseptiky, laky. Při jejich výrobě a montáži se používají lepidla. To znamená, že přirozenost není tak absolutní, v práci je tento materiál mnohem komplikovanější a operativnější než stejná dřevotříska. Přesto se dřevo používá při výrobě moderního nábytku. Jedná se hlavně o výrobky a konstrukce, které vyžadují vysokou pevnost s minimálním průřezem dílů nebo speciální estetikou. To:

 • schody, příčky a schodiště;
 • nosné nosníky, stojany lehkých konstrukcí;
 • přední části - dveře, štíty, přední panely, zábradlí.

Lehká konstrukce - pouze dřevo

Nejčastěji se používá tvrdé dřevo - dub, buk, jasan. Méně často - borovice nebo olše. Tato volba je způsobena tím, že tvrdé horniny lépe leští a nepředstavují riziko štěpení, pokud jsou dobře zpracovány. Kromě toho jsou tyto horniny méně náchylné k deformacím při sezónních změnách vlhkosti..

Funkce výroby nábytku a nezávislá výroba nábytku

V nábytkářském průmyslu se uplatňuje princip jednoduché práce se složitými komponenty. Dřevotřísková deska nebo dřevěný trám, kování a příslušenství se vyrábějí v podnicích, které mají vše za to a díky nízké hmotnosti poskytují nízké ceny.

Pro výrobu vysoce kvalitního nábytku není nutné mít sofistikované vybavení a výrobní zařízení. Všichni high-tech, ale rutinní operace mohou být svěřeny těm, kteří se na to specializují, a vy se můžete soustředit na kreativitu a dosažení konečného výsledku..

Výroba nábytku se týká montáže výrobků z hotových dílů a příslušenství. Takto fungují malé nábytkářské firmy a nedostatek jejich vlastních výrobních kapacit je vůbec neobtěžuje. Totéž lze udělat i doma. K tomu stačí mít nejjednodušší elektrické nářadí pro obchodní třídy.

Začínáme

Algoritmus popsaný níže je navržen tak, aby zajistil, že veškerá práce vyžadující použití speciálního vybavení bude svěřena specializovaným společnostem.

Design a projekt

Nejprve musíte přijít s designem postele a vytvořit kresbu. Začněte s celkovými rozměry a obecnými pohledy. Poté jsou podrobnosti vyjasněny krok za krokem. Níže je náčrt, se kterým již můžete pracovat.

Zde jsou rozměry uvedeny dostatečně podrobně, na základě kterých jsou tyto detaily vytvořeny. Neoznačené rozměry se počítají na základě uvedené a tloušťky materiálu. Nejsou-li některé podrobnosti z obecné skici jasné, je třeba provést další výkresy, které podrobněji znázorní jednotlivé uzly nebo pohledy.

U složitých částí, jako je pracovní deska na tomto náčrtu, jsou uvedeny celkové rozměry, rozměry klíčových prvků a poloměry zaoblení..

Projekt by měl brát v úvahu maximální možné rozměry dílů, které jsou omezeny formátem dřevotřískové desky. Pro oříznutí okrajů je zpravidla 2750 × 1830 mm mínus 10–20 mm. Specifikujte specifická omezení ve společnosti, kde je materiál objednán a rozřezán na části.

Deska je řezána na speciálním řezacím stroji, který zajišťuje přesnost řezu a čistý řez. Raději to nezkuste pomocí ručního nástroje. Takto získané úspory neodůvodní ztrátu času a zhoršení kvality..

Detail

Po sestavení podrobných výkresů se provede podrobný popis - seznam dílů s jejich celkovými rozměry a označení dalšího zpracování. Příklad fragmentace je uveden níže..

Ne.DetailDélkaŠířkaColichTočit se
1Stojany 113558342Ne
2Stojany 213608302Ne
3Boční18222962Ano
4Přední část skříně15003962Ne
5Fasáda podstavce5503961Ne

První je velikost podél struktury vzoru na dřevotřískové desce. Druhý - napříč. Poslední sloupec udává, zda se součást může během řezání otáčet. Pokud například v řádku „Přední strana kabinetu“ uvedete „Ano“, může být vzor na jedné dveře vertikální a na druhé horizontální.

Kromě toho musíte určit, které strany součástí jsou slepeny lemovací páskou. To je označeno podtržením odpovídajícího čísla. Jedna podtržení je jedna strana, dvě jsou podél rovnoběžných okrajů. Podtržení dvou číslic znamená oříznutí okrajů v obou velikostech.

Důležité! Při určování rozměrů je třeba brát v úvahu tloušťku dřevotřísky. Obvykle je to 16 nebo 18 mm. Při výběru barvy materiálu musíte okamžitě určit, v jaké tloušťce je k dispozici. Při určování rozměrů fasád použijte následující pravidla.

 • U nadzemních fasád, které jsou umístěny na koncích částí skříně nebo skříně, se velikost vezme o 4 milimetry menší, než je velikost modulu nebo prostor geometrického návrhu fasády..
 • U vnitřních fasád, které vstupují do otvoru, je velikost odebrána o 5-6 milimetrů menší než rozměry otvoru na každé straně. U velkých částí je nutné zajistit mezery kolem celého obvodu alespoň 3 mm.
 • Fasády zásuvek jsou počítány tak, že mezi nimi je mezera 3 mm.
 • Je-li zajištěno vložení konců okrajovou páskou o tloušťce větší než 0,5 mm, je to bráno v úvahu při výpočtu rozměrů součástí..

Podle tabulky podrobností společnost prodávající dřevotřískové desky vyrobí řeznou mapu, určí požadovaný počet listů, rozdělí je na části a konce dýhuje okrajovou páskou.

Zpracování komplexních částí musí být uvedeno samostatně, ve formě náčrtků s označením zaoblených bodů a jejich poloměrů. Pokud tvar není popsán pouze rozměry a poloměry, lze kontury nastavit pomocí souřadnicové mřížky nebo vyříznout šablonu z dřevovláknité desky a nechat ji pracovat.

Pokud však máte doma skládačku a pásovou brusku, můžete sami provádět složité díly. U skládačky musíte použít karbidový pilník „zub nahoru“, proveďte řez ve vzdálenosti 3-5 mm od dokončovacího obrysu a potom přebytečný materiál odstraňte pomocí brusky na pás. Nezávislým zpracováním složitých součástí je budete muset samostatně odvést k okraji nebo slepit konce sami.

Důležité! Při samo leštění čelních ploch složitého tvaru je nezbytné zajistit jejich kolmost. Jinak při lepení okrajová páska nebude ležet po celé délce, ale bude směřovat do strany.

Při navrhování zakřivených částí pro hranu PVC o tloušťce 2 mm je nutné zajistit vnější zaoblení s poloměrem nejméně 50 mm a vnitřní pakety - ne méně než to, co může použitý nástroj zvládnout. U ruční brusky to obvykle není menší než 300 mm.

Tenké a silné plastové hrany

Doma je plastová hrana PVC o tloušťce 0,4 - 0,5 mm lepena kontaktním lepidlem Nairit nebo podobným. Vyčnívající hrany jsou pečlivě řezány ostrým nožem a výsledný úhel je vyhlazen tenkým brusným papírem a vyleštěn plstí.

Oříznutí hran

Melaminová "papírová" lepidla na hranách jsou snadnější. Hladí se horkým železem a navíc se lisuje pomocí plochého prutu s chlopní plsti nebo jiné husté tkaniny.

Hrany částí, které často trpí zvýšeným zatížením, jako je hrana pracovní desky, schody, horní hrana strany by měla být lepena plastovou páskou o tloušťce 2 mm. To se provádí pouze na speciálním stroji používajícím termoplastické lepidlo a hrany se frézují.

Shromáždění

Při montáži nábytku z dřevotřískových desek je hlavní operací upevnění konce jedné části k čelu druhé pomocí průchozího šroubu - potvrďte. Nejedná se o jediný typ spojovacího prvku, ale je to nejjednodušší ovládání a není příliš náročné na přesnost a kvalifikaci montéra..

Otvor pro potvrzující vrt se vyvrtá speciálním potvrzovacím vrtákem s pracovní částí 4,5–5 mm.

Nemají žádné dovednosti, nesnažte se vrtat kanál v jednom průchodu. Je lepší nejprve vytvořit v nádrži úzký otvor a poté, co stlačíte čelní plochu jiné části, dokončete vrtání a okamžitě namontujte upevňovací prvky.

Důležité! Označení míst instalace dílů a upevňovacích bodů je z jedné hrany. Nelze označit část bodů na jedné straně a druhou část z opačného okraje součásti. Mírná nepřesnost řezu a chyba rulety jistě způsobí znatelnou chybu. Vyberte referenční roviny, ze kterých budou všechna měření provedena na všech částech. Doporučuje se teoretická podlaha - spodní okraj sloupků a rovina zadní stěny - zadní konce dílů.

Pokud je nevhodné nastavovat potvrzení nebo kazí pohled, například na pracovní desce, použijte rohy.

Police skříní jsou odnímatelné a ukládají se do držáků police ve formě kolíků o průměru 5 mm. Pod nimi jsou v bočních stěnách vyvrtány slepé otvory o průměru 4,8 mm. Jedna nebo dvě police skříně jsou pevně připevněny k posílení bočních stěn. Obvykle se jedná o police, na nichž se sbíhají dvě fasády, umístěné nad sebou.

Po montáži modulů je před instalací zadních stěn dřevovláknité desky na ně nutné zkontrolovat rovnost úhlopříček. Velikost zadní stěny je odebrána o 5-6 mm méně, než jsou rozměry modulu.

Výroba a montáž zásuvek

Pro zásuvky se používají vodítka různých typů. Zde uvažujeme o montáži na vodicí válečky.

Krabice jsou vyrobeny z dřevotřísky a jejich dno je vyrobeno z dřevotřísky. Rozměry jsou určeny velikostí sekce, kde jsou instalovány, délkou kolejnic a počtem zásuvek.

 • Délka se bere jako délka použitých vodítek nebo více, do 50 mm. V každém případě však nejméně o 3-5 mm menší než hloubka sekce (stojanu).
 • Šířka by měla být o 25 mm menší než vnitřní šířka skříně.
 • Výška zásuvek by měla ponechat nejméně 20 mm volného prostoru nad okrajem boční stěny (mezi boční stěnou a horním zásuvkou, mezi boční stěnou a pracovní deskou nebo montážní deskou).

Důležité! Při montáži krabic se musíte ujistit, že nejsou vedeny „šroubem“ a při instalaci dna pečlivě sledujte rovnost úhlopříček.

Schéma instalace kolejnice

Je výhodnější přišití kolejnic na boční stěny modulu před jeho montáží. Nejnižší vodítko je připevněno nejméně 20 mm od podlahy skříně (podél osy upevňovacích prvků). Každý další - s krokem rovným kroku fasád, tj. Výšce fasády plus vůle.

Instalace fasád zásuvek

Fasády zásuvek se instalují až poté, co jsou namontovány všechny kolejnice, modul je smontován, zásuvky jsou nainstalovány, snadno se pohybují a „netancují“.

Důležité! Nezapomeňte očíslovat políčka. Nespoléhejte se na jejich zaměnitelnost! Číslo lze použít na spodní část dna.

Fasády se instalují postupně zdola nahoru. Pro větší pohodlí jsou vyjmuty všechny zásuvky, s výjimkou těch nejnižších, a práce na nich začíná.

 • Na fasádách se vyvrtají otvory pro rukojeti šroubů o průměru 4 mm.
 • Fasáda je nastavena do vypočtené polohy a přitlačena k přední stěně krabice. Fasádu můžete držet rukou, ale je lepší použít lehké svorky.
 • Průchozí otvory pro rukojeti šroubů jsou k fasádě připevněny dvěma 4 × 30 šrouby. Poté se svorky odstraní a zkontroluje se správná poloha fasády. V případě potřeby můžete šrouby uvolnit o půl otáčky a opravit díl.
 • Odkrytá fasáda je nakonec upevněna čtyřmi 4 × 30 šrouby zevnitř krabice. Poté je třeba odstranit dočasné upevňovací prvky, vyvrtat otvory pro šrouby na rukojeti a namontovat rukojeť se upevněním na dlouhé šrouby. „Nativní“ jsou navrženy pro tloušťku až 18 mm a v tomto případě nejsou vhodné.

Práce na fasádě se zjednoduší, pokud použijete pod ní podpěry odpovídající šířce mezery.

Před konečným upevněním fasády je lepší vyvrtat otvory o průměru 2 mm a hloubce ne větší než je tloušťka dřevotřísky v bodech připojení. Na povrchu musíte pečlivě zahlubit zahloubení nebo vrtání, abyste vytvořili otvor pod hlavou šroubu.

Instalace otočných fasád

Sklopné fasády (dveře) se instalují na speciální panty.

Nábytkářský průmysl vyrábí velké množství typů závěsů. Na následujícím obrázku jsou tři typy závěsů, které se liší polohou fasády. Všechny mají stejný základní úhel - 90 stupňů.

Existují smyčky určené pro fasády umístěné v úhlech 0, 45, 135 stupňů, a to není omezeno na jejich rozmanitost. Kromě toho se závěsy liší v úhlu otevření. Standard je 90 stupňů, ale je jich 110 a 175.

Všechny jsou namontovány podle stejného schématu:

 • V zadní rovině fasády ve vzdálenosti 21-22 mm od okraje se pod miskou závěsu vyvrtá vybrání.
 • Závěs je připevněn k fasádě.
 • Na stěně, na které budou dveře namontovány, je ve svislé poloze ve vzdálenosti 37 mm od vnitřní hrany fasády provedeno svislé značení..
 • Dvířka se nasadí a vzájemné lamely smyček jsou upevněny samořeznými šrouby na označení.

Závěsy by měly být umístěny ve vzdálenosti 70 - 120 mm od horního a spodního okraje fasády. S výškou dveří nad 900 mm jsou instalovány 3 závěsy s výškou více než 1500 - čtyři.

Video zveřejněné níže ukazuje způsob instalace „připnutý a pevný“. Nevyžaduje označení pod dosedacími pásy závěsů na stěně skříně a funguje, i když mají závěsy nestandardní montážní rozměry..

Před instalací je nutné nezapomenout nastavit všechny smyčky do střední polohy a během instalace udržet fasádu o 0,5-1 mm vyšší, než je vypočítaná hladina. Tento rozdíl není třeba měřit. Snadno se určuje dotykem. Musíte pouze držet prsty na spoji spodního okraje fasády a nábytku.

Důležité! Při rozložení závěsu po výšce dveří se ujistěte, že nespadají na police.

K prohloubení pod kloubovou misku budete potřebovat čelní frézu - vrták Forstner o průměru 35 mm. Vrták by měl být s karbidovými frézami a krátkým „nosem“. Takový nástroj vytvoří rovnoměrný otvor v požadované hloubce a nezkazí přední stranu fasády.

O spojovacích prvcích

Hlavními upevňovacími prvky během montáže jsou samořezné šrouby. K upevnění kloubů, vodítek a dalšího příslušenství použijte 4 × 16 pozinkovaných samořezných šroubů. Pokud je požadována zvýšená pevnost, může být průměr zvětšen na 4,5 mm. V některých případech je hlava 4 mm samořezného šroubu příliš velká a vypadá ošklivě. Tam, kde je to důležité, použijte 3,5 × 16 samořezných šroubů.

Pro upevnění příslušenství pomocí montážních desek o tloušťce 4 mm nebo více můžete použít šrouby o délce 20 mm. Musíte však být vždy opatrní, abyste zkazili vnější část součásti.

Chcete-li upevnit dvě části s přesahem, jako v případě fasád zásuvek, použijte 4 × 30 šroubů. Mohou ušit jednotlivé sekce dohromady, ušit výztužné tyče atd..

K upevnění dřevovláknité desky lze použít hřebíky nebo šrouby o průměru 3 mm.

Pro spolehlivou práci s galvanizovanými samořeznými šrouby použijte magnetický šroubovák a vrtáky PZ. Magnet v trysce by měl držet šroub na vrtáku dobře. Chcete-li to zkontrolovat, spusťte držák s pálkou do nádoby pomocí 4 × 16 samořezných šroubů. Pokud jeden nebo dva samořezné šrouby trochu visí na držáku, je držák špatný. Vezměte si ten, který má nejméně čtyři kusy.

O kování

Pro výrobu nábytku existuje velké množství doplňků. Před provedením projektu se seznamte s možnostmi, které kování nabízí. Mohou to být kolečka pro mobilní stoly, otočné stojany pro skládací stoly, zásuvky a další.

Ve skutečnosti je hardware „duší“ nábytku. Definuje jeho pohodlí a funkčnost. Proto neváhejte „získat“ prodejce hardwaru s požadavky na ukázání, vysvětlení, nabídku dalších.

Články O Neplodnosti