Hlavní Výživa

Tipy pro matky, jak správně naučit novorozence figuríny

Po narození dítěte vyvstává otázka pro matku ohledně používání dudlíku. Při vyučování dítěte k nové věci mohou nastat určité potíže..

Některé děti bradavku okamžitě upřednostňují a ochotně ji sají, zatímco jiné plivají a odmítají. Figurína je nezbytným doplňkem, který pomáhá uspokojit sací reflex a zklidnit plačící dítě.

Dudlík je figurína, která napodobuje bradavku a pomáhá uspokojit sací reflex u kojenců. Tato položka je nezbytná zejména pro děti, které jsou na umělém nebo smíšeném krmení. Zároveň děti, které se živí mateřským mlékem, nemusí bradavku vůbec potřebovat.

Obecná doporučení

Pediatrové nesouhlasí, zda je toto zařízení nutné pro novorozence, ale konečné rozhodnutí je vždy na rodičích. Pokud se však po prostudování výhod a nevýhod rozhodnou ve svůj prospěch, často nastanou situace, kdy dítě odolá a nepřijme dudlík.

V tomto případě je nutné nabídnout dítěti různé typy figurín. Liší se tvarem a typem materiálu, výrobci zaručují kvalitu a bezpečnost svých výrobků..

Některé děti dávají přednost latexovým bradavkám, jiné jako silikon, jasný vzhled může také přispět k umístění dítěte, aby se seznámil s novým příslušenstvím.

Metody výuky dítěte k bradavce

Lidové osvědčené způsoby

Pokud dítě nepřetržitě odmítá figurínu a rodiče jsou si jistí její nezbytností, osvědčené metody pomohou při záchraně, což pomůže vyřešit problém.

Jak bude v souladu s lidovými zkušenostmi správné dudlík dudlíku:

  Figurína je potřena mateřským mlékem, směsí nebo máčena ve vodě s glukózou. Dítě cítí známou chuť a rád si vezme figurínu do úst. Je však třeba si uvědomit, že tato metoda je plná skutečnosti, že po zmizení příjemné chuti v ústech dítě vyplivne bradavku a čeká na další část sladkého dudlíku..

Komarovského metody

Slavný pediatr E.O. Komarovsky má svůj vlastní názor a doporučení týkající se zvyklosti dítěte na bradavku. Umělým dětem může být od narození dána figurína, která uspokojí jejich potřebu sání. Pokud je dítě kojeno, pak je první měsíc lepší mu nenabízet figurínu, protože to může komplikovat proces stanovení laktace..

Naučit dítě bradavky Komarovsky nabízí následující akce:

 1. Je lepší dát dítěti bradavku před spaním nebo s neklidným chováním, pokud není spojena s nemocí a hladem. Můžete držet figurínu rukou, aby nespadla, a dítě ji bylo schopno sát déle.
 2. Když je dítě plné a saje hrudník nebo láhev, aby uspokojilo sací reflex, a nikoli kvůli hladu, je nutné je pečlivě nahradit figurínou.
 3. Můžete si vzít obvyklou pózu s dítětem, jako při krmení, a opatrně vložte bradavku do úst, třást ji a rozptylovat, například tichým hlasem nebo známou písní.
 4. Schopnost dudlíku je důležitá. Lékař radí, aby nejprve posunul figurínu na rty, dítě projeví zájem a instinktivně ho chce sát. Poté opatrně zasuňte bradavku do úst tak, aby byla pohodlně na jazyku a dítě ji může přitlačit k obloze.

Podle pediatra však není nutné zvykat dítě na figurínu, zejména pokud všechny metody nedávají výsledek. Musíte poslouchat dítě a dát mu možnost sát, pokud chce, a ne trvat na odmítnutí.

Tipy pro rodiče

Pokud dítě figurínu odmítne a nijak ji nepomůže přesvědčit, aby tuto věc použil, nemusíte se kvůli selhání nutit a rozčilovat. Pokusy lze opakovat pravidelně, pokaždé, když nabízí novou figurínu. Možná se dítě v určitém okamžiku bude líbit konkrétní bradavce a problém bude vyřešen.

Pokud se rodiče na několik měsíců odmítnou, musíte se vypořádat s výběrem dítěte, některé děti mají dostatek prsou nebo lahví matky se směsí, aby uspokojily sací reflex.

Závěr

Je důležité si uvědomit, že každé dítě je jedinečné a individuální. Některé děti snadno přijímají inovace, zatímco jiné si obtížně zvyknou na neznámé věci..

Rodiče jsou vyžadováni od trpělivosti a pečlivého pozorování reakce dítěte, musíte být schopni rozlišit jednoduché rozmary od touhy komunikovat s vaší matkou, která nenahrazuje žádné prostředky. Figurína je asistent, nikoli náhrada za rodičovskou lásku a náklonnost.

Je nutné zvykat dítě na figurínu

Názory na bradavku a potřebu výcviku v ní jsou velmi odlišné. Někteří považují figurínu za škodlivé a naprosto zbytečné „příslušenství“, pro jiné je to skutečná kouzelná hůlka. Tomuto problému se budeme věnovat podrobněji..

Co je dobrá bradavka

Příroda obdařila novorozence sajícím reflexem, díky kterému najdou matčina prsa a získávají mléko. Ve skutečnosti je to přirozený instinkt, který neumožňuje dítěti umřít hladem. Kromě toho během sání dochází ke stimulaci mozku a produkci hormonů potěšení. Rovněž dělají dítě uklidňujícím, pomáhají rychleji usnout. Když je dítě vzrušené, je v nepříjemných podmínkách, ale nemá hlad, rodiče se rozhodnou mu dát bradavku, aby ji uklidnili. Nejčastěji se hodí v následujících situacích:

 • dítě nemůže žádným způsobem usnout as figurínou obvykle usne bez dlouhodobé nemoci z pohybu;
 • během dlouhé cesty se může dítě cítit nepříjemně a bradavka může přinést potřebný klid;
 • děti se neradi oblékají a jsou často vrtošivé, takže v této situaci bude figurína asistentem mé matky;
 • únavná fronta u lékaře se také často neobejde bez tohoto „příslušenství“.

Správně vybraná bradavka vyrobená z kvalitních materiálů může být preventivním opatřením pro akumulaci plynu (ale levná naopak vyvolává příjem vzduchu). Kromě toho, když dítě začne plazit a aktivně prozkoumat svět, figurína se používá jako druh bariéry, která zabraňuje vtažení všeho, co přichází do cesty, do vtažení do úst..

Nevýhody používání bradavek

Navzdory velkému počtu výhod má používání figuríny řadu nevýhod, které je třeba vzít v úvahu také:

 • zatímco saje bradavku, dítě se příliš soustředí na tento proces, což může narušit jeho studium světa kolem něj;
 • často děti, které nasávaly dudlík, začaly mluvit později než jejich vrstevníci; zubní lékaři také obviňují dudlíky z nesprávného kousnutí a slabosti zubní skloviny (ale zda to dosud není 100%, nebylo prokázáno);
 • Je někdy obtížnější odstavit dítě z bradavky, než si na něj zvyknout;
 • děti často zaměňují dudlík s jinými předměty (svými vlastními prsty, okrajem přikrývky atd.) a začnou je sát;
 • je důležité, aby rodiče neustále sledovali čistotu a stav bradavek (dítě to může kousat a házet na zem), pravidelně sterilizovat, ale ne v každé situaci je to možné.

Kojení a bradavky

Kojení odborníci nedoporučují používat figurínu ve věku nejméně jednoho měsíce. Během tohoto období dochází k tvorbě laktace, matka a dítě si na sebe zvyknou. Tělo ženy se učí produkovat potřebné množství mléka na základě sání dítěte. Pokud laktační proces nefunguje po prvním měsíci, je to další argument pro odmítnutí bradavky. Kromě toho dítě zpravidla zachází s matčími prsy pečlivěji a bradavka může kousat. Při používání figuríny je zmatený a pro ženu začíná proces krmení bolestí a nepohodlí.

Jak naučit dítě bradavce

Pokud se stále rozhodnete, že vaše dítě potřebuje bradavku, musíte pochopit, jak si na ni zvyknout. Ne každé dítě rád přijme takové „příslušenství“.

Vyberte si ten pravý dudlík. Vsuvky se liší velikostí, tvarem, výrobními materiály. Tyto vlastnosti jsou obvykle uvedeny na obalu. Odpovědní výrobci vyrábějí anatomické a ortodontické struky vyrobené ze silikonu nebo latexu. Kulaté gumové figuríny jsou zastaralou volbou. Jsou levné, ale mnohem větší škody než dobré.

Vyberte si ten pravý okamžik. Při výuce dítěte do 3 měsíců je nutné jej umístit do stejné polohy jako při krmení a pečlivě nabídnout bradavku namočenou do mateřského mléka nebo mléčné směsi. Pokud dítě odmítne, netrvejte na tom, zkuste to znovu později. Pokud dítě přinutíte k bradavce, dojde k negativní reakci. Naučit šestiměsíční dítě bradavce je mnohem snazší, protože jeho zuby začínají řezat a on si do úst vtahuje všechny předměty. Na druhou stranu, v tomto věku už můžete myslet na dobrého zubáka, a nikoliv na bradavku.

Proč dítě bradavku odmítá

Pokud si u některých rodičů dítě nemůže zvyknout na bradavku, pak u jiných - nechce to sát. Proč se to stane?

 1. Nevhodná forma. I když si koupíte drahou bradavku, nejste imunní vůči skutečnosti, že se jí bude dítě zdát nepříjemné. Zkuste si koupit několik typů. Ale vždy zvažte věk.
 2. Špatná chuť. „Chuť“ bradavek není zdaleka tou, kterou dítě cítí, bradavku zachycuje. Nejhorší v tomto ohledu jsou gumové bradavky, nejvíce neutrální - silikon.
 3. Sací reflex je plně spokojen. Kojená děti často jednoduše nemusejí sát své bradavky. Dostávají maminka prsa na požádání a uklidňují se s její pomocí..

Pokud dítě nepřijme dudlík a křičí neustále, nejpravděpodobnějším problémem není bradavka. Možná je dítě nemocné, je chladno nebo horké.

S bradavkou zacházejte jako s dočasným opatřením, nezvyšujte ji do pozice univerzálního sedativa. Pokud vaše dítě figurínu nekouří, plivá ji neustále, možná ji nepotřebuje?

Mohla by vás také zajímat taková témata:

Jak naučit dítě bradavce: vztah novorozence a figuríny

Mnoho matek poté, co porodilo dítě, mu nechtějí dát figurínu. Uplyne však několik týdnů a už jsou v plném proudu a hledají způsoby, jak dítě přizpůsobit bradavce. Dítě neustále visí na hrudi, nechce usnout ve své postýlce.

Téměř všechny děti se zdráhají přijmout takovou náhradu a začínají jednat. Často vyplivli figurínu a poté začali vydávat velmi hlasité zvuky. Naštěstí existuje několik způsobů, jak naučit bradavku.

Výhody bradavek

O výhodách a nebezpečích figurín se diskutuje velmi dlouho. Někteří lékaři tvrdí, že to vede k malocluzi a slovníku, zatímco jiní zpochybňují tento názor. A Dr. Komarovsky věří, že pravda je někde mezi tím.

Sací reflex u dítěte zůstává po dlouhou dobu nejsilnějším. Pokud ho nezastavíte, udělá to celý svůj volný čas. Neomezený přístup k měkkým ňadrám může způsobit koliku, nadměrné krmení a přílišnou plivavost.

Zde je nezbytná figurína. Bez něj bude vaše první dítě vrtošivější, může se v něm rozvinout návyk - sání palce, který je pak obtížné odcizit. Než si novorozence zvyknete na figurínu, měli byste se o ní něco dozvědět.

Lékaři rozlišují několik hlavních prospěšných vlastností bradavky:

 1. Spánek se zklidní. Jakmile dítě přijme svůj oblíbený předmět, okamžitě usne. Zřídka se probouzí, protože probuzení je hlavně ospravedlněno reflexem a nikoli hladem.
 2. Ve většině případů si děti zvyknou usínat v blízkosti prsou své matky. Poté jsou opatrně přeneseni do postele. Nejčastěji všechny tyto pokusy končí úplným selháním a celá rodina nedostává dostatek spánku najednou. Nezbývá nic jiného než zvyknout dítě na figurínu.
 3. Křehký dětský nervový systém často reaguje na životní prostředí pláčem. Když má dítě po ruce oblíbenou položku, plače mnohem méně často.
 4. Jedním z obtížných období pro dítě je růst zubu. Snaží se sát a nahlodat figurínu. To velmi usnadňuje nepohodlí dítěte a je pro něj snazší..

Dobře ví o tom, jak naučit dítě bradavce, osazenstvu sirotčince. Koneckonců, kdyby dítě zůstalo bez matky, nebude mít jiný způsob, jak uspokojit sací reflex.

V jakém věku učit

Je-li jeho matka kojení zastavena, je třeba si dítě zvyknout na bradavku. Pokud to uděláte příliš rychle, existuje riziko selhání prsu.

Je to proto, že tvar dudlíku se výrazně liší od bradavky prsu. Pokud se dítě naučí obvyklou bradavku, pak si na ni zvykne a podobně se bude snažit sát mléko z mateřského prsu. Ale pak může získat v nejlepším případě to mléko, které bude umístěno před mléčnou žlázou.

To má své důsledky:

 • podvýživa a hubnutí;
 • stagnace mléka u matky;
 • mastitida;
 • snížení množství mléka;
 • úplné odmítnutí prsu dítětem.

Sání figuríny je mnohem snazší než mateřská prsa. Děti často druhou možnost odmítají. Proto je nutné nejprve nechat dítě zvyknout si na bradavku a normalizovat laktaci u své matky.

Pochopte, že dítě potřebuje figurínu, podle některých nových známek:

 • sání přikrývky nebo plenky;
 • pokusy vycpat pěsti do úst;
 • pokusy uchopit hrudník i po úplném nasycení;
 • odmítnutí usnout bez přístupu k matčině hrudi.

Po objevení alespoň jednoho z těchto příznaků byste měli přemýšlet o získání bradavky. Dítě se uklidní a maminka bude mít mnohem více času a energie.

Habit rozvoj

Jak již bylo zmíněno, ne každé dítě obvykle vnímá dudlík. A tak musíte vědět, jak učit figurínu.

Můžete vzít dítě na místo, které se obvykle používá při krmení. Paralelně stojí za to hladit hlavu a mluvit. Ale místo hrudníku bere figurínu, která musí být jemně přitlačena prstem, aby se neobjevila na podlaze. Když vidíme aktivní odpor, je lepší trvat na tom, ale pokusit se ho zkrotit za několik dní.

Měli byste věnovat pozornost skutečnosti, že dítě musí být naštvané, jinak bude celá myšlenka k ničemu.

Naši předkové často používají velmi starý způsob. Jeho podstatou je rozmazání bradavky něčím sladkým. Hlavní věc je, že kompozice nevyvolává u dítěte alergickou reakci. Děti milují sladkosti natolik, že to opravdu pomáhá připravit je a naučit je.

Existuje metoda, která funguje podobným způsobem. Některé matky se snaží přelstít dítě mazáním figuríny mateřským mlékem nebo kojeneckou výživou. Je nemožné úplně podvádět dítě, ale vždy existuje šance, že se ukáže, že nebude příliš vybíravý.

Můžete povolit použití láhve. Když si na to zvykne, začne se vztahovat k bradavce mnohem loajálněji.

Hygienická pravidla

Dudlík by měl být udržován sterilní. Tím se zabrání rozvoji infekčních chorob. Předtím, než dítě chce jíst, je nutné jej vařit předem.

Protože dítě často vyplivne figuríny, měla by být k dispozici určitá zásoba. Pro začátek bude 5. A pokud je některý z nich na podlaze, můžete jej okamžitě nahradit jiným.

Co nelze udělat, pokud figurína spadne na zem:

 • lízat to (v ústech člověka není o nic méně bakterií než na podlaze);
 • nalít vodu z kohoutku;
 • zkus to otřít kapesníkem.

Pokud neexistovala vyměnitelná bradavka, pak jediným dalším vývojem událostí je cesta domů, aby se náhradní.

Jak naučit dítě figuríny

Jak si zvyknout dítě na figurínu - před půl rokem děti pláčou velmi často a po dlouhou dobu, a pro takové záchvaty hněvu často neexistuje žádný důvod, protože se tímto způsobem snažíte komunikovat s dospělými. Slzy a křik mohou způsobit nepříjemné postavení v postýlce, touhu být v náručí matky, strach přijatý aktivním pohybem jejích vlastních rukou a nohou - děti mají mnoho důvodů, aby vyjádřily své nelibosti.

S cílem nějak omezit tento druh „společenské schopnosti“ vašeho maličkého, nejjednodušší způsob, jak ho zvyknout na figurínu. Tento užitečný prvek zachrání dítě před mnoha problémy a pomůže udržet klidný a nervový systém dospělých. Ale co když dítě naléhavě nechce používat dudlík? Podívejme se na tuto situaci..

Obsah

Výhody a nevýhody figuríny

Dříve či později se všichni mladí rodiče potýkají s otázkou, zda stojí za to zvyknout své dítě na bradavku, nebo je možné to udělat bez tohoto užitečného předmětu? Samozřejmě to zvládnete i bez ní, ale často figurína dělá život mnohem snadnějším nejen pro arašídy, ale pro jeho mámu a tátu..

Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto zařízení? Po podrobném prostudování se rodiče budou moci rozhodnout, zda jejich dítě potřebuje figurínu nebo ne..

Pros bradavky

Výhody bradavek zahrnují:

 • Rychlá příležitost uklidnit dítě - figurína je rychlý způsob, jak uklidnit dítě, když její matka není schopna kojit nebo používat jiné techniky. Vsuvka bude užitečná při procházce, při návštěvě kliniky nebo při návštěvě;
 • Ochrana před virovými infekcemi - v zimním období bude použití figuríny chránit dítě před nachlazením, pokud se rozhodne plakat nebo křičet, polykat studený vzduch;
 • Ochrana před bakteriemi - figurína je mnohem čistší než ruce a okolní předměty. Od věku tří měsíců začne malý vtahnout do úst vše, co mu přijde na paži. Toto chování je vysvětleno touhou dítěte poznat svět kolem sebe a o něco později dítě začne táhnout pěsti a hračky do úst, aby se poškrábal na dásních, což ho kvůli řezání zubů nepohodlně způsobuje;
 • Uspokojení sání instinktu - bradavku je vhodné použít před krmením, protože s ní může arašíd uspokojit své instinkty. Kromě toho bude v budoucnu mnohem snazší odstavit dítě od figuríny než od sání prstů nebo pěst;
 • Snížení nepohodlí způsobených kolikou - použití figuríny má pozitivní vliv na činnost trávicího traktu drobků a snižuje intenzitu koliky;
 • Mírový spánek - s figurínou bude dítě spát déle a klidněji;

Nevýhody bradavky

Použití figurín má však své vlastní nevýhody, které představují:

 • Uzavřené na sání instinktu - od neustálého sání bradavek může být dítě pasivní. Bude se méně zajímat o to, co se děje kolem, nebude se snažit studovat a zkoušet vše na zubu, protože jeden z nejdůležitějších dětských smyslových orgánů (ústa) je již obsazen figurínou;
 • Možný výskyt vad řeči a malocluze - takové vady se objeví pouze v případě, že dítě bude bradavku dlouho cucat. Pokud ho včas odstaví, nevzniknou žádné důsledky;
 • Neochota kojení - neustálé sání figuríny u některých dětí vede ke skutečnosti, že jsou líní kojení. Pokud k tomu dojde, neměli byste okamžitě přenést dítě na smíšené nebo umělé krmení, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Stačí dát bradavku bradavce a minimalizovat její použití. Je pravda, že stojí za zvážení skutečnosti, že takový vedlejší účinek figuríny se vyskytuje v ojedinělých případech.

Jak vidíte, výhody používání bradavek jsou mnohem větší než nevýhody, a proto můžete nebojácně učit své dítě o tomto užitečném dětském gadgetu..

Kdy začít zvykat?

Nejlepší je začít si dítě zvykat na dětskou figurínu od narození, což je přesně to, co neonatologové a pediatrové doporučují. Když matce dáte dítě v nemocnici, bude mít mnohem větší šanci, že se mu bude líbit. A samozřejmě čím starší je dítě, tím těžší je, aby zvládl novou dovednost. Přizpůsobit dítě bradavce po čtyřech měsících je nejen nežádoucí, ale také zbytečné.

Metody výuky dítěte figuríny

Dudlík můžete seznámit výběrem jedné z níže popsaných metod nebo vyzkoušet najednou.

 • Než si dítě zvyknete na figurínu, musíte jej nejprve promazat mateřským mlékem nebo kojeneckou výživou. Když dítě cítí v ústech známou chuť, bude pro něj mnohem snazší si zvyknout na sání figuríny. Dudlík by neměl být ošetřován medem nebo sladkou vodou. Nejenže to nepomůže při tréninku, ale může to také způsobit vážnou alergickou reakci u kojenců..
 • Není třeba učit dítě lžíci. Je známo, že umělá miminka se mnohem snadněji přizpůsobí figuríně než kojená děti. Některé matky řemeslníků krmí děti lžičkou, ne lahví. To je nejen špatné, ale také to vede ke skutečnosti, že výcvik dítěte k bradavce je nesmírně obtížný. Proto je nejlepší krmit dítě z láhve.
 • Můžete zkusit dát své dítě mateřskému mléku ne obvyklým způsobem, ale z láhve. Nejprve mu to nebude známo, ale později to dítě přijde a naučí se, jak k tomu nejen používat hrudník své matky. V tomto případě si navíc na bradavku velmi rychle zvykne.
 • Nemůžete dovolit, aby arašídy používaly matčina prsa jako figuríny. Jakmile je dítě plné a začne usnout vedle prsu, bradavka by měla být nahrazena bradavkou. Ospalé děti si často ani nevšimnou substituce a nadále mírumilovně nasávají figurínu, kterou navrhl.

Co dělat, pokud výše popsané metody nefungují a dítě stále odmítá vzít figurínu?

Nejpravděpodobnější příčinou selhání je bradavka sama. Možná má nepohodlný tvar, vyrobený z nepříjemného chuťového materiálu, příliš malého nebo naopak velkého, aby se ve věku dítěte nevejde. V tomto případě je nejjednodušším způsobem zakoupení nové figuríny. O tom, jak si to vybrat, řekneme níže.

Tipy pro zkušené rodiče při výběru bradavek

Nejlepší je koupit dudlík ve specializovaném dětském obchodě nebo v lékárně, protože dodání zboží tam provádí pouze důvěryhodní výrobci. Jaké faktory je třeba vzít v úvahu při výběru bradavky pro dítě?

Fiktivní materiál

Bradavky jsou obvykle vyrobeny z latexu a silikonu. Je však nejlepší zvolit latexové bradavky. Liší se od silikonu v nažloutlém nádechu a pružnosti. Kromě toho se snadněji ohýbají a zahřívají se v ústech dítěte, což vytváří iluzi mateřského prsu u dítěte a zklidňuje.

Ale tyto bradavky mají také nevýhody:

 • Obsah bílkovinných stop;
 • Rychlé znečištění;
 • Vysoká cena;
 • Kratší životnost než silikon;
 • Velké množství padělků;
 • Citlivost na vysoké teploty (deformace).

Silikonové bradavky jsou odolnější, na rozdíl od latexu. Lze je snadno prát, mohou být sterilizovány, jsou hypoalergenní a dobře si udržují svůj tvar.

Fiktivní tvar

Figuríny mohou být klasické, anatomické nebo ortopedické.

 • Klasické modely mají zaoblený tvar, jednoduchost a symetrii. Tyto bradavky se začaly vyrábět již v šedesátých letech a stále neztratily popularitu..
 • Ortopedické dudlíky mají protáhlý a mírně zploštělý tvar. Díky této struktuře nemají negativní dopad na tvorbu záběru, i když se používají po dlouhou dobu. Takové bradavky se nejlépe kupují pro kojence, protože mají podobnou podobu jako mateřské bradavky.
 • Anatomické modely mají podlouhlý tvar a mírně zkosenou hranu. Umožňují vám utvářet správné kousnutí a růst zdravých zubů u kojenců..

Jaká je nejlepší bradavka k bydlení? Odpověď na tuto otázku zná pouze dítě, protože si vybere tento gadget. Nejprve je třeba si koupit tři z těchto typů bradavek a každý z nich, aby se pokusil s malým, po jeho reakci. Díky správně zvolenému tvaru bradavek nevznikne otázka, jak si dítě zvyknout na figurínu a poté ji odstavit..

Fiktivní základna

Musíte si koupit dudlík se širokou, ale ne příliš velkou základnou. Neměla by zakrývat nos dítěte a vyvíjet tlak na kůži kolem úst.

Bylo by hezké, kdyby základna vytvořila větrací otvory a otvory pro odtok slin.

Jak naučit dítě figuríny: Vsuvka pro věkovou kategorii

Na obalech s bradavkami výrobce vždy uvádí, pro kterou věkovou kategorii je produkt určen. Figuríny jsou od narození do tří měsíců, od tří měsíců do šesti měsíců, od šesti měsíců do jednoho a půl roku.

Existují bradavky pro starší děti, ale stále je lepší odstavit dítě z figuríny před rokem a půlem. Někteří dětští lékaři doporučují odstavení dítěte z bradavky se zavedením prvního krmení.

Závěr

Než se rozhodnete, jak naučit dítě figuríny, musíte zvážit klady a zápory.

Pokud má batole klidnou postavu, není mučen kolikou, během dne je aktivní a veselý, pak se můžete bez figuríny úplně obejít. A co je nejdůležitější, pamatujte, že na bradavku je snadné si zvyknout, ale je mnohem těžší ji odstavit.

Jak naučit dítě bradavce

Moderní rodiče mají různé názory na to, jak si dítě zvykne na bradavku. Někteří si neumí představit den bez něj, zatímco jiní naopak považují toto příslušenství za zbytečné a zbytečné, protože se bojí škodlivého účinku na vývoj a zdraví dítěte. Navzdory skutečnosti, že tento mýtus byl dlouho odhalen, někteří lidé se stále pokoušejí této dětské závislosti vyhnout. Pokud nemáte předsudky a domníváte se, že dítě s figurínou bude klidnější, pamatujte na pravidla, jak učit dítě bradavce..

Jak naučit dítě bradavce

Než začnete zvykat učit dítě bradavce, zjistěte, co dává dítěti:

 • S figurínou dítě trénuje svůj sací reflex, který u dětí přetrvává až jeden a půl až dva roky. Díky figuríně si dítě uvědomí svou touhu cucat láhev nebo hrudník, což usnadní život jeho rodině;
 • S dudlíkem se dítě uklidňuje mnohem snadněji a usíná rychleji. Navíc v noci, když se probudí, dítě neruší rodiče, ale klidně saje bradavku a pokračuje ve spánku. Pokud na to dítě není zvyklé, budou si rodiče muset vzít drobky do svých rukou a pokaždé, když jsou rozmarní a vzbudí, je budou houpat;
 • Děti, které dávají přednost dudlíku, prakticky nesají prsty ani cizí předměty. Realizují celý sací reflex pomocí obvyklé figuríny;
 • S bradavkami bradavka zmírňuje bolest dásní. Ne všechny děti berou zuby pečlivě získané jejich rodiči, takže bradavka bude příležitostí ke snížení bolesti v důsledku obvyklého sání a žvýkání.
 • Dítě s figurínou nevylučuje velké množství slin, protože při sání spolkne. Tak bude možné se vyhnout podráždění a zarudnutí kůže obličeje před slinováním.
 • Figurína slouží jako stálý asistent rodičů na ulici, kde dítě teď a potom chce vyzkoušet vše, co chutná.
 • Sání figuríny zlepšuje funkci střev a pomáhá zbavit se bolestivého plynu.

Ukázalo se, že výhody tohoto tradičního dětského příslušenství je mnoho, ale rozhodnutí vždy zůstává na rodičích. Koneckonců, v figuríně jsou také nevýhody. Například existuje možnost zavedení infekce do úst prostřednictvím nesterilní bradavky. Kromě toho se děti se stále zavřenými ústy nesnaží rychle naučit řečové dovednosti a dlouho mlčí. Kromě toho je odstavení dítěte z bradavky mnohem obtížnější, než si na ni zvyknout. Pokud se dítě vyvíjí dobře a roste jako klidné dítě, je lepší se obejít bez figuríny.

Někteří rodiče se obávají, že sání dětské figuríny ovlivní kojení. To je další mýtus, kterému by se neměla věnovat pozornost. Dítě nepřestane z důvodu figuríny přestat jíst mateřské mléko a brát matčina prsa, protože nic nemůže nahradit proces kojení dítěte..

Kdy učit dítě figuríny?

Pokud jste odhodláni přizpůsobit dítě bradavce, musíte to udělat od prvních dnů života. Pokud dítě dudlík nebere, pak se zavedením tohoto příslušenství můžete počkat. Lékaři doporučují nabízet dudlík s frekvencí týdně. Pokud dítě ihned po narození nebere, počkejte až měsíc a zkuste to znovu. Pokud má dítě již asi šest měsíců, mělo by být zavádění bradavek zrušeno, protože dítě se bez něj dobře vyrovnává.

Jak zvolit správný dudlík?

První pravidlo při výběru bradavky je její velikost. V závislosti na věku drobků se bradavky liší podle typu: do 3 měsíců, od 3 do 6 měsíců, od 6 do 12 měsíců a od 12 do 18 let. Pokud nezohledníte věkový faktor, je nepravděpodobné, že by ho dítě naučilo. Faktem je, že dítě jednoduše nemůže fyzicky vzít dudlík určený pro jednoleté děti. Pokud je bradavka zvolena nesprávně, dítě si na ni rozhodně nebude zvykat.

Druhým důležitým pravidlem je materiál bradavky. Může to být přírodní latex nebo syntetický silikon. Pediatrové radí novorozencům, aby si koupili latexové bradavky, protože jsou měkčí a lépe se hodí pro nevyvinuté dětské reflexy. Pro starší děti se silikonové modely, které tvoří správné sousto, lépe hodí. Přestože existuje rada, která by měla být zvažována pro rodiče, kteří podporují bradavku: vyberte několik různých modelů a dítě si vybere, co mu vyhovuje.

Pokyny pro fázování dítěte k bradavce:

Čím je dítě mladší, tím snazší je pro bradavku, proto neodkládejte otázku o několik měsíců a pokračujte.

 • Nejjednodušší způsob je vzít dítě, jako byste mu chtěli dát prsa, stačí vyměnit bradavku za figurínu. Některé děti se jí okamžitě drží a usnou.
 • Pokud první verze výsledků nepřinesla, potřete bradavku mateřským mlékem nebo kojeneckou výživou a dejte ji dítěti.
 • Pokud dítě nadále bradavku odmítá, jemně ji držte v ústech dítěte, dokud ji nezačne sát.
 • Místo lžíce s trochou vody nabídněte dítěti láhev. Poté, co se naučí pít z láhve, bude pro něj snazší si zvyknout na bradavku. Zkuste si koupit dudlík, který je zcela totožný s tryskou na dětské láhvi. S největší pravděpodobností si dítě nevšimne rozdíl.

Po odstranění otázky „jak si zvyknout dítě na bradavku“ z agendy sledujte, jak často to dítě vyžaduje. Není vůbec nutné, aby se s ní dítě nerozloučilo ani na minutu, protože ústa dítěte musí nutně spočívat na cizím předmětu. Například, když dítě zdravě usne, je lepší figurínu opatrně odstranit a nebude rušit jeho tichý spánek. Během dne se vyplatí udělat totéž. Pokud vidíte, že dítě je nadšením pro hru nebo povolání, vyjměte bradavku a odložte ji stranou, aby nebyla v zorném poli..

Pokud všechno šlo dobře a cítíte se naprosto šťastní rodiče, stále se nespěchejte. Pamatujte na zlaté pravidlo - nemůžete zneužívat figuríny! Dítě může být často ticho na ulici a doma bez něj, takže se nedotýkejte figuríny dítěte do úst pokaždé, když dítě pláče nebo si něco vtáhne do úst. Přizpůsobte se rytmu života dítěte a pochopíte, kdy musíte dát bradavku a kdy se bez ní můžete obejít. Lékaři doporučují nabízet dummy dítěte dítěti pouze při ležení ve spánku a po zbytek času dejte dítěti procházku a kouzlo. Vždy se snažte uklidnit dítě bez použití „těžkého“ dělostřelectva, a pak ve správný čas bude pro vás mnohem snazší dítě od ní odstavit.

Naučte dítě na bradavce nebo ne?

Při rozhodování se rodiče musí zodpovědně zabývat otázkou zvyknutí na bradavku a pamatovat si, že pokud si novorozenec zvykne na figurínu, a dokud se nestane dospělým, nebude bez něj schopen. Což nevylučuje nutnost nočních výletů do lékárny za účelem nákupu bradavek, pokud byl starý ztracen. Tento článek pomůže pochopit otázku, jak naučit dítě cucat dudlík a jeden problém bude menší.

Stojí za to zvyknout si dítě na figurínu

Odborníci nemají jednoznačný názor na používání bradavek. Někteří označují negativní stránku, jiní - doporučují přizpůsobit dítě bradavce. S kategorickým zákazem bradavek je velmi pravděpodobné, že ten malý začne sát svůj prst, a tato situace nastane, jakmile se jeho rukou dostane do úst..

Je to kvůli nespokojenosti sajícího reflexu, který je pro kojence naprosto přirozený, instinkt prochází bez pomoci, když dítě dosáhne určitého věku. Dítě táhne prst do úst, a to z velké touhy nebo dokonce z nečinnosti. To je reflex a není důvod tomu odolat.

Maminky a tatínky, děti, které jsou zvyklé na figurínu, ji za určitých okolností považují za všelék. Vsuvka dává dítěti radost, aktivuje sací reflex a pomáhá rychle uklidnit dítě. Pokud jiné metody nepřinesou požadovaný výsledek, figurína může být skvělým nástrojem..

Existuje také vedlejší účinek - dítě si na to rychle zvykne. Dalším rysem je, že čím déle dítě s bradavkou tráví, tím obtížnější a bolestivější bude proces odstavení z ní. Zbytek - bradavka je velmi užitečný a nezbytný vynález, používejte jej správně a pozitivní výsledek vás nenechá čekat.

Pokud je nutné použít bradavky

Pravda života je, že dudlík nemůžete vždy použít.

Uvádíme situace, kdy je bradavka pomocníkem a přítelem:

 1. Sání dítěte je reflex, který uvolňuje a umožňuje vám uklidnit se. Sání podporuje snadný a rychlý spánek. Jeho použití před spaním je více než racionální.
 2. Oblékací procedura zpravidla nedává potěšení žádnému dítěti, tento postup způsobuje záchvat hněvu před procházkou. Zde figurína opět působí jako záchranář, navíc během procházky nebude zbytečná.
 3. Někdy má mladá matka potřebu navštívit nemocnici nebo jiné instituce, ve frontách existuje norma, a dlouhé čekání vytlačí z těla i ty nejcitlivější drobky, vezme si s sebou dudlík, v této situaci pomůže.
 4. Vyčerpávající cesty a výlety - případy, kdy bude použití figuríny tím správným řešením.

Proč kojenci při kojení neberou figurínu

Děti, které jedí mateřské mléko po dlouhou dobu (více než rok), pravděpodobně opustí své bradavky úplně. To lze snadno vysvětlit - matčina hrudník je pohodlnější, teplejší a vždy po ruce. Zároveň s vyrůstáním dítě cítí tento rozdíl stále více a bradavka v tomto případě bude zbytečná..

Mnoho mladých matek je však z nějakého důvodu nuceno předčasně opustit přirozené krmení. Důvody jsou různé: porušení zdraví matky; snížení množství nebo absence mateřského mléka vůbec; finanční problémy. Za těchto okolností musí být dítě převedeno na umělou výživu, zatímco jí z láhve a bradavky pro něj přijatelné řešení.

Výhody používání bradavek

Podívejme se podrobněji na to, jaké pozitivní aspekty existují ve výuce dítěte k sání bradavek:

 1. Dítě, zvyklé na bradavku, bez dlouhých a vyčerpávajících výkyvů, se může usnout. To je pozitivní, protože ne každá matka má pomocníky a ona sama nemůže strávit několik hodin denně, takže dítě jde spát. Vsuvka pomáhá dítěti uklidnit se a usnout bez pomoci dospělých.
 2. Vsuvka pomáhá při řešení problému hromadění plynu u dítěte, protože sání aktivuje fungování střeva.
 3. Přítomnost v chůzi bradavek v ústech dítěte sníží pravděpodobnost, že se do úst dostanou cizí předměty..
 4. Správně zvolená figurína podporuje zdravé kousnutí.
 5. Vsuvka je nezbytným prostředkem k uklidnění dítěte v různých situacích, včetně extrémních.
 6. Dalším plusem figuríny je, že ji může dát kterýkoli dospělý nebo dokonce starší dítě - to neovlivní jeho účinnost.
 7. Aktivní sání podporuje dobrý vývoj a správnou tvorbu svalů na tváři.
 8. Vsuvka pomáhá dítěti rozvíjet takové dovednosti, jako je pozornost a schopnost soustředit se, což bude v budoucnu užitečné pro proces učení.

Nevýhody použití figuríny

Nicméně, spolu se zřejmými plusy, existují i ​​nevýhody v přizpůsobování bradavek, jsou uvedeny níže:

 1. Odstavení z bradavky je pro dítě obtížným a velmi bolestivým procesem. To může negativně ovlivnit křehkou psychiku dítěte, dokonce je možné nervové zhroucení..
 2. Novorozenec, zvyklý na sání bradavek, příliš se zaměřuje na proces sání a pro plný vývoj dítěte je nutné věnovat více pozornosti světu kolem sebe a studiu předmětů po ruce.
 3. Dítě, které nadměrně saje figurínu, začne později mluvit a má potíže s vyslovením některých zvuků.
 4. Malí, zvyklí na bradavku, mohou nakonec přenést reflex na okolní objekty - prsty, hračky. Současně je zbavení se tohoto zvyku ještě obtížnější než sání bradavky..

Jak naučit dítě bradavce?

Všechny mladé matky se zajímají o otázku, jak si zvyknout dítě na bradavku, protože je to pro dítě důležité, protože tyto malé věci napodobují ženský prsa.

Sání reflex je nezbytný u kojenců.

Výuka dítěte k bradavce přináší mnoho výhod. To bude zvláště užitečné, pokud z různých důvodů nebude možné dítěti dát prsa. Například v případech, kdy jsou matka a dítě na procházce, navštěvují, v dopravě, v nemocnici atd.

Užitečné tipy pro výuku dítěte k bradavce

Zvyknutí na bradavku začíná jeho vztahem k ní. Nakonec děti reagují na bradavky odlišně. Někdo to okamžitě vezme do úst a nenechá to jít, ale někdo musí být zvyklý, protože bradavka okamžitě vyplivne ven.

Zvolená bradavka musí být pohodlná.

Dudlíky mohou být vyrobeny z různých materiálů, také přicházejí v různých tvarech a jsou rozděleny na noc a den.

Bradavky také přicházejí v různých velikostech. Například, pokud dítě ještě nemá šest měsíců, je pro něj nejvhodnější figurína nulové velikosti.

Než začnete učit své dítě, musíte si vybrat správnou velikost bradavky. Jsou tři:

 • Od narození do tří měsíců;
 • Tři až šest měsíců;
 • Starší než šest měsíců.

Je důležité si uvědomit, že je žádoucí zájem dítěte o bradavku. Chcete-li to provést, můžete si vybrat figuríny v obchodě s ním.

Při výběru bradavky je důležité věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyrobena. Pokud je žlutá, je to znamení, že je vyrobena z latexu. Takové bradavky mohou často vyvolat alergické reakce, takže silikonové výrobky jsou považovány za bezpečnější..

Nová bradavka by neměla být dána dítěti bez předchozí léčby. Zpracování bradavky zahrnuje její vaření po dobu nejméně několika minut.

Jak často měnit dudlík dítěte?

Bradavky je třeba vyměňovat každý měsíc a půl.

Jak přesně a kdy je nejlepší přizpůsobit dítě bradavce

První zvyknutí na bradavku je lepší začít po jídle. Často se stává, že si děti nevšimnou nahrazení a pokračují v sání figuríny, jako je matčina prsa. Aby byla výměna ještě znatelnější, bradavku lze navlhčit mlékem. Dudlík musíte držet rukou, protože poprvé to určitě vypadne.

Pokud dítě stále aktivně kojí, je nutné dát figurínu, pouze pokud je to nezbytně nutné.

Kojenci, kteří dostávají umělé krmení, bude užitečná bradavka. Takovým dětem může být dudlík neustále dán. Po jídle je však nejlepší dát figurínu, aby se u dětí vyvinula sání.

Jsem v pořádku

Jak učit jednoleté dítě bradavce?

Příspěvek zveřejněn Jsem šťastný // · 10. července 2014

1 159 zobrazení

To je celá otázka.

Proč? Při sání prstu se u našich úst již vytvořil ekzém. Dcera často také saje na ukazováčku.

Dnes jsme měli návštěvu rodinného lékaře. Řekla, že naléhavě potřebujeme odstavit z prstu a zvyknout si na bradavku (abychom uspokojili sací reflex). Řekla, že je snazší odstavit bradavku, že kousnutí nebude špatné. Nemohu to vyděsit. ekzém v blízkosti úst. vypadá velmi ošklivě.. zejména na dívce.

Na mou otázku „JAK si zvyknout jednoleté dítě na bradavku?“, řekl: "Připevněte pero a dudlík přes noc." Ale já jí nebudu schopen obvazovat nic. Stejná hysterie začne. Sousedé už hledají žádostivost (dcera je velmi těžká v pohybu) a je to škoda, po všem. Koupil jsem si dudlík ( sali jsme ji až 3 měsíce) 6 až 18 měsíců. Dala jí, ale nějak ji kousla a zejména nechápala, co s ní dělat.

JAK si můžete dítě ještě zvyknout? A ujasněte si, že bradavka je lepší než prst.

Jak naučit dítě bradavce?

Stejné věci. Nějak jsem to bral, teď to vůbec není. Máme 6 týdnů.

Nechci dávat titul každých 10 minut. Ano a je toho tolik nevhodně

2 měsíce více. nic drží v rukou

nasává pouze ohřívané kožené zboží, tzn. ruce, naše i ostatní

Nepotřebují. Všechny děti v této době sají ruce. Jen je založili. Pak najdou nohy - dívky píší správně

ach holky, olízli jsme si nejrůznější bradavky a drželi je v ústech, až na to, že se nezmazali s medem stejně... a nakonec to saje naše ruce, když se s nimi setkají, ne vědomě, tj. vědomě, ale ne úplně.. zde

ok, děkuji všem, budeme se snažit dále

máme dva freebies, které jsou stále rozbalené. jeden byl dán jako dar matrice, jeden byl koupen na svatbu jako cena (dobře, pro hloupé soutěže). skončila s námi.

Nechci dát dudlíku dudlík. ráda pověsit na sýkorku ve večerních hodinách, samozřejmě, ale tentokrát kombinuji se čtením všech druhů knih, takže se nějak neunavím. a během dne saje a lži hledí do stran, komunikuje.

a ještě jedna, dost hloupá, důvod, proč nedám dítěti dudlík: Nelíbí se mi vzhled dítěte s touto věcí v ústech. nezpůsobuje emoce. a obecně nepříjemné v době, kdy je dítě strčeno dudlíkem v ústech, aby zavřelo.

No, ano, včera jsme museli dupat rychlým krokem z procházky domů k jídlu, protože děti plakaly, ale on se uklidnil na klikách a tiše se natáhl, nezavřel ústa.

všichni nejí

zjevně nemáte tak silný sací reflex, také jsem si myslel, že bych dítěti nedal dudlík, tak zřejmě

Nikdy jsem se s nimi nesetkal.

PRÁZDNÝ. Je možné se bez toho obejít?

Většina moderních matek se neobejde bez tohoto tématu. Nejčastěji používají figurínu v následujících situacích:

1. Dítě se po krmení někdy trápí. Například krmeno před 30 minutami a začalo „peep“.
2. Postavte dítě do postele.
3. Dítě spí na ulici a začne vrčet.
4. Dítě na procházce otevře ústa a spí s otevřenými ústy.
5. Když je dítě po koupeli odstraněno z vody a ve spěchu začne „manipulovat“.
6. Když je dítě vyměněno.
7. Při čekání na něco, například na klinice.
8. Když je dítě naštvané a pláče (zásah, strach atd....)
9. Dítě se snaží sát vačku nebo prst.

Všechny tyto situace lze nazvat jedním slovem - nepohodlí. Dítě se cítilo nepříjemně, ohlásilo to a dostalo ujištění - figurínu.
Pojďme zjistit, co malé dítě chce, když je nepříjemné. Chcete-li to provést, musíte zjistit, co novorozenec má pocit pohodlí a bezpečí. S fetálními vzpomínkami. Poté se to nazývalo ovoce, bylo to teplé, tmavé, stísněné, slyšel většinou různé zvuky těla matky a cucal pěst.
Po porodu, které se periodicky upadá do nepříjemných podmínek (stává se například mokrým, chcete spát atd.), Se dítě snaží vytvořit podmínky předchozího nitroděložního odpočinku. Začal pískat a ústy začal hledat sání. Ne všichni novorozenci mohou získat pěst. Někteří z nich mají štěstí a mají sání prsou - nejlepší volba pro novorozence. Většina dostane figurínu nebo bradavku.
Pro novorozence je tento pohodlný pobyt následující: v náručí matky a v ústech prsa.
Existuje pouze jedna normální reakce matky na hledání pohybů a úzkosti: vzít dítě do náručí a dát mu prsa, a pokud je již v jejích rukou, pak dát prsa a třást. Dítě si rychle uvědomí, že nyní, po narození, má také místo bezpečí a pohodlí, je to trochu jiné, ale je tu také teplo matky, těsnost, známé zvuky a vůně, a tam můžete sát a vyřešit všechny své problémy. Toto místo je pod prsou. V případě potřeby by tam dítě mělo jít...
Pediatrové mluví o novorozencích: mají velmi výrazný sací reflex, takže se chtějí sát, bude to s věkem.
Dětští psychologové a psychoanalytici jim odpovídají: mají velmi výraznou potřebu fyzického kontaktu se svou matkou, bude s věkem plynout, ale pouze pokud je tam, musí být dostatečně uspokojena. Toho lze dosáhnout pouze kojením..
Pediatrové! Poslouchat.
Sání NENÍ POUZE POTRAVINY.
Je to také způsob, jak komunikovat s matkou a začátek rozvoje kontaktů s vnějším světem, začátek rozvoje osobnosti.
Novorozenec není sbírka reflexů, biochemických a jiných ukazatelů. JE LEPŠÍ NEVSTUPUJTE GUMOVOU TRUBKU, NENÍ TUBE.

Co by maminka měla dělat v 9 „prázdných“ situacích popsaných výše?

1. Pokud dítě po krátkém intervalu po jídle požádá o prsa - dát kojenec.
2. Je přirozené, že kojené dítě usne na prsou. Pokud chce dítě spát, platí, saje a usíná (je-li mu 3 dny, a pokud jsou staré 4 měsíce a pokud je 2,5 roku - chce usnout - připoután, cucal, usnul). Je přirozené, že se bude aplikovat okamžitě po probuzení... Pokud už dítě nemá ve zvyku usnout pod hrudníkem, musí se mu vrátit. Čím je dítě menší, tím rychleji si zvykne usnout a sát si hruď.
3. Pokud dítě začne pískat na ulici, je čas si ho položit na hruď - musíte se otočit a jít domů (pokud to není možné udělat na ulici).
Pro mnohé je maminka jen kamenem úrazu. Šli na procházku se svými novorozenci a po 15–20 minutách vřískal. A s novorozeným dítětem není třeba chodit. Je lepší začít chodit s dítětem ve věku 1,5 měsíce. V tuto chvíli již většina dětí začíná projevovat rytmus denních snů. Ráno se objeví víceméně dlouhý spánek a dítě bude dokonale spát na ulici po dobu 1,5–2 a dokonce 3 hodiny (již není potřeba).
4. Dítě na procházce otevře ústa a spí s otevřenými ústy. K tomu dochází ve dvou případech:
- Dítě má ucpaný nos. V tomto případě nemá na ulici co dělat.
- Dítě leží bez polštáře a jeho hlava je vržena zpět. Je-li to třeba, vložte si pod polštář polštář a větší polštář, pokud existuje, ale příliš tenký. Dítě oblečené na procházku vždy potřebuje polštář pod hlavou.
5. Po plavání. Kde je vše ve spěchu? Každý se snaží dítě rychle „zpracovat“, obléknout a pak dát Sissy. Některé děti už v tuto chvíli křičí natolik, že nemohou přidat nic... Když dítě vzal z vody, musíte ho zabalit do plenky a velkého froté ručníku a okamžitě podat prsa. Dítě bude sát asi 15 minut, vyschne, bude mnohem snazší ho nosit. Po výměně dítěte bude možné opět připojit hrudník.
6. Když se dítě změní. Všechny děti neradi převlékají. Máma se musí naučit to rychle a obratně. Naučte se, jak oblékat dítě ve věku 4-5 měsíců při sezení. Mnoho dětí se při oblékání nelíbí. Pokud matka oblékne dítě sedí a jen na minutu k dokončení procesu, bude to okamžitě pro všechny jednodušší. Pro dospělého je vhodnější bavit se sedící dítě... Téměř všechny děti nemohou stát klobouky. Většina dětí křičí, dokud nejsou svázány se svými posledními vazbami a nesundají si ruce z hlavy. Je nutné to udělat co nejrychleji. Pláč při převlékání není důvodem k použití figuríny. Je snazší vzdát se zbytečných procházek a nosit nezbytné minimum doma.
7. Při čekání na něco, například na klinice. Můžete své dítě bezpečně nakrmit ostatním, zvláště pokud to děláte pod svetrem, svetrem nebo tričkem, než si rozepnete košili.
8. Když je dítě naštvané a pláče (zásah, strach atd....) Jedná se o „velké“ dítě, 8 měsíců a starší. Někdy může matka přijít a dřepnout si vedle ní a zklidnit ruce a někdy potřebuje dát prsa. Velmi individuální a záleží na situaci..
9. Sání pěst není hrozný zlozvyk, ale nitroděložní zvyk malého dítěte. Na konci těhotenství bylo dítě ještě v matčině břichu, a to sání vaček, prstů a pupečních šňůr. Proto dítě po narození nerozumí činnostem tohoto velkého stvoření, které k němu běží a vytáhne pěst, jakmile se dostane do úst. Dítě, které se aplikuje na prsa na vyžádání, přestane sát vačku o 11-14 měsíců. Asi po šesti měsících se na něj začíná hlodat, ale je to úplně jiný příběh, který souvisí s nevyhnutelným procesem zubání. Po propuknutí posledních zubů dítě přestane vkládat prsty do úst, někdy ve věku 2,5–3 let. Vačka, na rozdíl od figuríny, saje dítě téměř stejně jako prsa. Pokud vaše dítě saje vačku déle než pět minut - nabídněte mu hruď. Pravidelné sání pěst je nevinné zaměstnání dítěte, od kterého byste ho neměli trhat. Děti také sají prsty a sají je jinak než jejich prsa a líbí se jim. Někdy se snaží sát jak prsa, tak prsty současně, což je velmi vtipné a nemělo by to způsobit, že by maminka zhoršila náladu..

Figurína a kojení.
Pro kojení je figurína nepřítel č. 1
Zde je typická situace v životě konzultanta kojení. Vyskytuje se téměř každý den:

Maminka volá, stěžuje si na nedostatek mléka, říká, že se živí na požádání, nedává vodu ani směs a dítě špatně přibírá.
Okamžitě se jí zeptá, kolik žádostí denně obdrží na vyžádání. Máma odpoví, že příloha je 6-8. Pak se zeptají, zda dítě saje něco jiného kromě prsu. Máma odpoví, že dítě saje figurínu, ale zřídka, ne dlouho, a okamžitě vyplivne, jakmile usne. Někdy maminka říká, že okamžitě vyndá figurínu, jakmile dítě usne...

Mami, pamatuj na tuto jednoduchou pravdu! Dítě sající figurínu se nekrmuje na vyžádání! Na požádání nasává figurínu!

O krmení můžete hovořit na vyžádání pouze v případě, že dítě nic nekouří, s výjimkou hrudníku a je aplikováno na každý úzkost nebo pohyb při hledání, usíná poblíž hrudníku a uklidňuje se hrudníkem. Například ve věku 2-3 měsíců v tomto případě nefungují přílohy méně než 12! Připevnění se liší v délce, od 1,5 hodiny (dítě může usnout s jeho hrudníkem a spánkem, sát), až 2-3 minuty (aplikované například na močení nebo ihned po močení). Frekvence aplikace se také liší. Ráno se dítě, které čerpá přes noc, aplikuje méně často a spí déle. Večer se intervaly mezi aplikacemi zkracují. V prvním měsíci života dítěte je na požádání během dne získáno 16–20. A právě takové množství aplikací je dostatečnou stimulací těla mé matky k produkci potřebného množství mléka. Pouze při krmení na vyžádání, kdy dítě nesaje nic než prsa, platí zásada: kolik dítě potřebuje - stejně jako matka.
Figurína neumožňuje provedení této zásady.
Sání figuríny snižuje počet připoutání k hrudi a vede ke snížení množství mléka.
Příklad pro ilustraci: Jedna matka od narození krmila své dítě na požádání, jakmile bylo požádáno, bez výrazného režimu. Dítě bylo v klidu, přibývalo na váze (první měsíc1100, druhý - 900). Ale starším soudruhům této ženy, její matce a tchánovi se zdálo, že to není úplně správné. Zdálo se, že dítě spalo málo (4-5krát během dne, trvání snů bylo jiné, od přibližně 1,5-2 hodin do 15-20 minut - což je ve skutečnosti zcela normální). A bylo rozhodnuto zvyknout dítě na figurínu. Asi den dítě plivalo a bylo opotřebované a prstem tlačilo figurínu. Další den, dítě souhlasilo... Denní režim byl okamžitě stanoven: 6 krmení za 3,5 hodiny. Matce se zdálo, že své dítě na požádání krmí. Dítě se v novém režimu neklidilo, aplikovalo se na hruď až po probuzení a ráno. Máma si byla jistá, že celé množství mléka, které potřebuje, dětská čerpadla. Třetí měsíc dítě přidalo 400 g a za čtvrté - 150. Máma se rozhodla, že něco není v pořádku. Kategoricky nechtěla směs nakrmit. Našla konzultant kojení... Konec příběhu je docela šťastný. Dítě se ukázalo být flexibilní a zapomnělo, že můžete sát něco jiného kromě hrudníku za den. Asi po dvou týdnech se laktace této matky naplnila...
A existují i ​​jiné příběhy a další děti. Například děti s postavou, které musí vzít figurínu, se kterou jsou spřízněny, jsou velmi obtížné... Existují děti, které nevyplivnou figurínu, ale okamžitě ji začnou cucat. Všechny děti jsou jiné...
Sání figuríny přispívá k rozvoji velmi nepříjemného procesu zvaného kojení. Že dítě začalo odmítat prsa, je často dost figuríny. Situace jsou velmi rozmanité. Například dítě saje 3-5 minut, potom začne pískat a poté, co obdrželo figurínu, se uklidní. Rozbití prsu ve prospěch láhve vypadá úplně stejně, ale z láhve se vylévá něco jiného, ​​takže v případě láhve může opuštění prsu trvat půl dne a v případě figuríny se může natáhnout několik měsíců...
Sání figuríny mění způsob, jak dítě saje. Objeví se tzv. „Láhev“ sání prsu. Dítě začne brát nesprávně prsa, jeho stimulace se zhoršuje, množství mléka klesá.

Jediná situace, kdy můžete použít figurínu:
Stává se to, když matka odejde na relativně dlouhou dobu a zanechá své dítě s někým. Tento někdo se může pokusit dítěti dát figurínu, pokud ho nedokáže uklidnit. Ale! Od dítěte do 2 měsíců věku je lepší matku neopustit. A ještě jedna věc, ale. Dítě starší 2 měsíců v situaci, kdy neexistuje matka, může figurínu odmítnout. A pokud přesto dítě v nepřítomnosti matky saje figurínu - v přítomnosti své matky by ji neměl vidět.

Celkový.
Drahé maminky!
Pokud se vaše dítě ještě nenarodilo a nyní jste zaneprázdněni sběrem věno, nekupujte figurínu. Jedná se o naprosto zbytečnou položku v domácnosti matky. Další zvláštní položkou je láhev s dudlíkem. Také to nepotřebujete.
Pokud je vaše dítě kojeno, ale již bylo zvyklé na sání figuríny, zkuste se jej co nejdříve zbavit. Není to tak těžké, jak se zdá. Pokud se matka rozhodne sama za sebe, že její dítě nikdy nekouří figurínu, dítě s ní rychle souhlasí. Pokud matka na to interně není připravena a pochybuje o správnosti svého jednání, může být „exkomunikace z figuríny“ zpožděna..
Pokud jsou okolnosti takové, že vaše dítě je na umělém krmení, pak potřebuje figurínu! Bez ohledu na druh krmení, dítě stále potřebuje sání. Sání pouze láhve se směsí dítě nestačí.
A rád bych jako konzultant kojení, jako matka dvou dětí, z nichž nejstarší cucal figurínu do 2 110 m, a jako pediatr, aby figuríny byly prodávány v lékárnách přesně podle předpisu ve velmi výjimečných případech (novorozenec je sirotek s umělým krmením, nebo máma bez prsou).

Lilia Kazaková
pediatr, kojící poradce,
Článek pro web I - MOM!

Zkrácená verze článku byla publikována v časopise „Lisa. Moje dítě “v květnu 2001.

Články O Neplodnosti