Hlavní Neplodnost

Jak tvrdě tlačit během porodu: porodnická rada

Proces porodu dítěte je pro ženu těžkou fyzickou prací. Po narození dítěte se matka cítí unavená a zároveň vzestupem síly. Jak nezastínit takový okamžik slzami v perineu? Jak tvrdě tlačit během pracovních bolestí, abyste zbavili své tělo zbytečného utrpení po porodu?

Jak tvrdě tlačit při porodu

Porodník, který tento proces doprovází, bude samozřejmě hovořit přímo o tom, jak tlačit ženu při porodu během porodu při každém boji. V momentech silné bolesti však žena často není schopna si uvědomit důležitost takového procesu, a proto je ihned po narození dítěte nutné sešít rozkrok, který byl při pokusu roztržen..

Chcete-li porodit bez komplikací a nevydržet silnou bolest přišití perineum okamžitě na porodnické křeslo (postup není o nic méně bolestivý než pokus), musíte vědět, jak tlačit během porodu. Proto je vhodné podstoupit určitou přípravu na začátek narození před okamžikem hospitalizace na porodnici.

Hlavní tipy porodníků, kteří se narodí:

 • zavřete oči, když to zkoušíte;
 • přitlačte hýždě k židli, jak je to jen možné, nezvedejte během pokusů;
 • distribuovat veškerou sílu na nohy, které by měly spočívat na speciálních zábradlích;
 • ruce tahat za madla, jako byste chtěli zlomit kovovou podporu;
 • v průběhu pokusů přitáhněte bradu k hrudníku;
 • Nezapomeňte se zhluboka nadechnout, jakmile cítíte nával kontrakcí, měl by vzduch stačit po celou dobu úsilí, jinak to nebude fungovat správně.

Při porodu se vyplatí začít tlačit

Okamžik narození ženy je vnímán jako nekonečné bolestivé mučení. Kontrakce a pokusy však mají zvlněnou mezeru: méně odpočinek. Kdy začít tlačit?

Celé období narození by mělo být podmíněně rozděleno do dvou období: kontrakce a pokusy. Kontrakce jsou nejbolestivější. Pokusy jsou již procesem vytlačování dítěte ven, porodní kanál se již rozcházel, tento proces je zaměřen pouze na vytlačení dítěte ven. Nicméně, to jsou pokusy, které vyžadují hodně fyzické aktivity od ženy v práci.

Proto je hlavní radou odpočívat během bojů. Bez ohledu na to, jak těžké a směšné se to může zdát, ale musíte získat sílu pro nejtěžší a rozhodující okamžik - pokus. Pokud ženy v práci vyčerpají svou sílu, může se proces narození táhnout na několik hodin, což je pro dítě již nebezpečné.

Musíte začít tlačit nikoli při kontrakcích, když zdravotnický personál neustále sleduje stupeň otevření dělohy, ale v tu chvíli, kdy je děloha již otevřená 10 cm a je připravena vynechat dětskou hlavu. Během tohoto období se vytváří pocit tlaku na řiť, chci se silně vyprázdnit. To je úsilí, když potřebujete tlačit.

Jak tlačit, abyste se vyhnuli přestávkám

Můžete se zlomit s malou hmotností dítěte a porodit bez přestávky s velkým dítětem. Vše záleží na taktice pokusů. Chcete-li vydržet obrovskou bolest při šití (na živé) perineum, musíte si pamatovat následující tipy porodníků:

 1. Nezapomeňte na dýchání. Shromažďování plných plic dříve, než ucítíte nával kontrakcí. Pokud nemáte čas na vzduch, pokus není efektivní. Všechny pokusy pomalu vytlačit vzduch ze sebe tak, že velké množství vydechovaného vzduchu padá na vrchol zápasu. Pokud není dostatek vzduchu, je nutné se nadechnout, jinak bude dítě trpět hypoxií.
 2. Když se snažíte tlačit bradu celou svou silou, natahovat hrudník, mírně zvedat tělo, ale nezapomeňte nechat hýždě místo gauče. Pokud zvednete zadek, můžete se hodně zlomit.
 3. Vyvíjejte silný tlak na paty. Ohnutá ramena musí být podepřena na kovových madlech a drcena veškerou silou, jako byste chtěli kov ohnout. Při pokusu také zdůrazněte spodní část břicha a ne hrudník.
 4. Nezapomeňte pevně zavřít oči, jinak dojde k prasknutí krevních cév a po porodu budou vaše oči červené.

Jak tvrdě tlačit, aby se zabránilo výskytu poporodní hemoroidy

Dalším nejčastějším problémem po porodu je tvorba hemoroidů. Je to také výsledek nesprávných pokusů. Stojí za to se řídit doporučeními porodníka, který říká, že vyvíjí tlak na hýždě, a v žádném případě nezvyšuje zadek. Tudíž veškerý tlak nepadá na dělohu, jak by měl, ale na řiť a hemoroidy, které jednoduše stlačují tlak.

Pokusy: jak identifikovat a spravovat

Kolik nemluví o porodu nastávajících matek, ale je zřejmé, že popisují jen málo. Například taková jednoduchá věc jako pokusy: jak vypadají? Jak je to „tlačit dolů, ne v hlavě“? Bez ohledu na to, co čtete, ať už slyšíte cokoli při přípravě na porodní kurzy, vaše pocity se pravděpodobně budou lišit od toho, co si představujete.

A přesto existují některé obecné body, které vám docela pravděpodobně pomohou pochopit podstatu toho, co se děje v kritickém okamžiku, a jednat přiměřeně a klidně..

Kontrakce a pokusy: jaký je rozdíl

První věc, kterou by měla každá nastávající matka vědět: nemůžete ovládat svou dělohu. Žádný tréninkový lis neovlivní frekvenci a účinnost kontrakce. Jde o to, že v lidském těle existuje několik typů svalů. Některé z nich, kosterní nebo pruhované, „poslouchají“ signály mozku. Můžeme je ovládat z vlastní svobodné vůle: vstát, posadit se, chodit, běhat, zvednout ruku, uvolnit se nebo namáhat abs. Avšak děloha, stejně jako žaludek a jícen, močový měchýř a krevní cévy, sestávají z úplně jiného typu svalové tkáně - hladké. Poslouchá signály autonomního nervového systému a my nemůžeme „zatěžovat“ žaludek ani „uvolnit“ dělohu vůlí.

„Argumenty jako„ eh, mám slabý tisk, proto jsem udělal císařský řez “je zásadně nesprávné. Nikdo nemůže bojovat, jen trochu namáhavě.

Krátce před narozením placenta a samotné dítě začnou produkovat specifické látky, zejména hormon oxytocin. Způsobuje periodické kontrakce dělohy - kontrakce. Kontrakce jsou nepříjemné a bolestivé, včetně důvodu - pro ženu jsou neočekávané a nekontrolovatelné. Jejich cílem je způsobit otevření děložního čípku, což je věc, kterou porodník tradičně měří poněkud podivně, prsty: otevírání jedním prstem, dvěma, pěti...

Otevření „čtyřmi až pěti prsty“ (10 centimetrů) je maximum, děložní čípek pod tlakem dítěte se natáhl do takového stavu, že hlava dítěte (nebo pánev) již může „zasáhnout“ do díry. A pak začnou pokusy.

„Během pokusů se nejen stahují svaly dělohy, ale nyní se jedná o tisk a co je nejdůležitější, bránice. A my už můžeme tyto svaly ovládat!

Dokonce i ženy, které nejsou ve své nejlepší atletické formě, se mohou napnout a zatáhnout do žaludku - co je tam, my všichni to automaticky děláme před zrcadlem! Nejsme však zvyklí věnovat pozornost naší bránici, zatímco práce s ní není tak obtížná. Zhluboka se nadechněte a uvolněte žaludek - a toto svalové přepážky mezi hrudní a břišní dutinou klesá.

Napětí, svaly tisku a bránice působí na dělohu a „odtlačují“ dítě odtamtud. Pro porodníky však není o nic méně živý termín - „vyhoštění“, takže během práce posilujeme svaly „vytlačte plod“.

Jak zvládnout pokus

Vaším úkolem při příštím exilním boji je tedy tlačit: utáhnout břišní svaly a „stlačit“ dělohu shora s klenutou bránicí. Za tímto účelem se zhluboka nadechněte a při namáhání držte dech - plné plíce snižují bránici. Nebo nesnižujte!

"To je přesně nuance, kterou vám porodní asistentka řekne:" Netlačíte tam! " Koneckonců, s hlubokým dechem nemusí být žaludek zapojen - veškeré úsilí bude nasměrováno k rozšíření žeber (pamatujte, jak dámy vdechovaly korzety, rozhodně ne žaludek). Nejnepříznivější možností není vůbec pustit vzduch do plic, ale poté, co jste získali vzduch, namáhejte si krk a vyfoukněte si tváře - to „tlačí do hlavy“. To je nejen zbytečné, ale také škodlivé: malé kapiláry mohou z takového napětí, například v očích, prasknout.

Je důležité nejen tlačit správným směrem, ale také správně dýchat! Rychlá exhalace během pokusů okamžitě zmírní tlak na dělohu a dítě, které „tlačí“ k východu ”, ostře„ ustupuje “. Takové trhnutí může dítě dokonce zranit! Takže vydechujte pomalu a hladce.

„Během jednoho boje můžete udělat tři, někdy i čtyři pokusy.

Je možné jednat efektivněji? Umět! Pokusy se zintenzivňují změnou držení těla. S vertikálním porodem (když žena klečí nebo dřepí) jí gravitace pomáhá. Obvyklé narození na porodním stole je však také docela fyziologické: během pokusu stačí zvednout horní část těla, přitlačit bradu k hrudníku, obvykle s pomocí porodní asistentky nebo manžela, což také vytvoří další tlak na dělohu..

Tisknout tak často, jak je to možné a bojovat, není nejlepší taktikou během porodu; někdy se dítě pohybuje příliš rychle přes porodní kanál a děložní čípek a perineum nemají čas se protáhnout, někdy porodník potřebuje více času, aby upravil polohu dítěte. Ale jak si pamatujete, pokus lze ovládat! Netěžte na břišní svaly, dýchejte klidně a mělce - a na dělohu nebude vyvíjen žádný další tlak.!

Je důležité správně dýchat nejen při pokusech, ale i při přestávkách mezi nimi. Když se znovu a znovu nadechujete, obsah kyslíku v krvi klesá a vaše dítě může trpět hypoxií. Takže v přestávkách se pokuste uvolnit co nejvíce, dýchejte rovnoměrně a klidně. Takže nejenže znovu získáte sílu, ale necháte dítě „dýchat“..

Co cítíte během pokusů

Na rozdíl od kontrakcí, které mnoho žen vnímá jako bolestivé křeče, při pokusech dítě tlačí na pánevní dno. Proto jsou nervové zakončení v této oblasti podrážděné a... většina žen v práci cítí nejsilnější nutkání k defekaci. Někdy dítě tlačí na močový měchýř, pak je potřeba močit.

K těmto pocitům dochází, i když jsou střeva a močový měchýř zcela prázdné a ženy často zaměňují práci. Bojí se, že na novorozence padnou výkaly nebo moč, a dokonce i lékaři jsou nepohodlní...

Za prvé, s největší pravděpodobností nedojde k žádnému propuštění - jedná se pouze o iluzi vytvořenou průchodem dítěte porodním kanálem.

Za druhé, pokud k tomu dojde, nebudete překvapeni žádným lékařem, situace je normální.

Zatřetí, lékaři rychle odstraní všechny propouštění, dítě nebude mít čas se jich dotknout. Jen si s tím nedělej starosti.!

„Mnoho žen si myslí, že před porodem mají klystýr, aby takovým incidentům zabránily. To není úplně pravda: přeplněné střeva oslabují pokusy.

Když vyprázdňujeme střeva, namáháme stejné svalové skupiny jako my, když to zkoušíme, a dokonce dýcháme stejným způsobem, takže se nemusíte zmást podobnými pocity. Nenechte se rozptylovat od porodu, práce!

Někdy žena v práci nic takového nezažívá, a to je také normální. Hodně záleží na citlivosti ženy a postavení dítěte. V takovém případě matka tento pokus nemusí rozpoznat a bude muset důvěřovat pokynům lékaře.

Bolest při pokusech

Drtivá většina žen zažívá během pokusů nepříjemné pocity - napětí a pálení v pochvě, natažené hlavou dítěte. Překvapivě většina matek tvrdí, že při bolestech je pracovní bolest slabší než při porodu! Existuje několik vysvětlení..

Zaprvé, emocionální vzestup z povědomí o blízkosti setkání s dítětem. Ve skutečnosti, po 10–12 hodinách práce (obvyklé trvání otevření děložního hrdla během prvního porodu) je půl hodiny pokus - pouhý nesmysl!

Za druhé, schopnost kontrolovat sílu a trvání pokusů má také pozitivní účinek..

 • Konečně, tlak má východisko - plně otevřené děložní hrdlo.
 • Nelze však říci, že tyto pokusy jsou bezbolestné. Hodně záleží na prahu bolesti ženy.

  Pokud máte nízký práh bolesti, pak přirozeně vyvstává otázka - proč lékaři neanalyzují pokusy? Ve skutečnosti s pomocí epidurální anestézie je možné dosáhnout takového stupně anestézie, že žena v práci pokojně spí po celou dobu porodu. To je důvod, proč je nemožné anestetizovat - musíte cítit své tělo přesně, protože jste přímo zapojeni do pokusů!

  „Už jste někdy vystopovali paži nebo nohu? Vzpomeňte si, jak chytře a přesně jste jednali jako otupělá končetina... Takže při pokusech: anestézie snižuje účinnost vašich akcí.

  Lékárníci však již pracují na drogách, které během rušného období bezpečně odstraní bolest, při zachování citlivosti beze změny. Kdo ví, možná za pár let se naše představy o pokusech stanou zastaralými?

  Jak tvrdě tlačit při porodu

  Každý ví, že během porodu je nutné tlačit „ne do hlavy“, ale „dolů“. Pokud uděláte pravý opak, pak po porodu nově mumie zazáří měkké červené oči a hrudník a líce se také přiblíží k tomuto tónu. Ale to je jen malá část důsledků potratu.

  A co je nejdůležitější, pokud žena během porodu dává špatný tlak, pak se období, kterým dítě prochází porodním kanálem, stává neúčinným a zdlouhavým. V důsledku skutečnosti, že matka nasměruje své úsilí špatným směrem, nevystrkuje dítě ze sebe, ale naopak ho udržuje v sobě, protože v důsledku nesprávných pokusů se dítě nejenže nepohybuje vpřed, ale na jeho cestě se objevují také překážky. Zkusme přijít na to, proč se žena v práci může tlačit špatně a jak lze této chybě zabránit. Jak tvrdě tlačit při porodu?

  Příčiny neobvyklých pokusů během porodu

  Hlavním důvodem nesprávných pokusů je nešťastné postavení ženy při porodu během porodu, ve kterém je vykonávána práce. Tělo ženy leží v poloze na zádech se zvednutými nohami a nemůže spolehlivě určit, kde má „dno“, v souvislosti s tím ženy v práci zvednou hlavu a ramena, aby pomohly tělu navigovat. Když je žena v této poloze, její porodní kanál je umístěn směrem vzhůru pod 45 stupňů, proto je při porodu dítě při opuštění stísněné oblasti nuceno plazit se nahoru. Kromě toho hlava dítěte nevyvíjí dostatečný tlak na nervové zakončení pánevního dna matky, a právě proto jim břišní tisk a bránice začínají provádět reflexní kontrakce, nazývané pokusy.

  Ideální pozice pro ženu při porodu je vertikální - dřep, prověšená. S tím prostě nemůže dojít k nesprávným pokusům. V této poloze gravitační přitažlivost podporuje dítě v pohybu dolů a tlak jeho hlavy na pánevní dno matky způsobuje nejsilnější nutkání, kterému nelze odolat. V této situaci nemusí ženy v práci přemýšlet o tom, kam a jak tlačit. Nemůže jen odolat mocným pohybům těla, které prakticky dělá všechno samo.

  Ale naše postavení ženy při porodu je stále jiné, takže byste se měli seznámit s dodatečným úsilím zaměřeným na zajištění toho, aby tyto pokusy byly efektivní a správné. V tom jsou naši asistentky vnějšími faktory, které jsou málo závislé na ženě při porodu, do větší míry závisejí na povoleních lékaře, a interními faktory, které zahrnují řádné jemné dýchání a pozornost na signály vašeho těla, které zcela závisí na ženě při porodu..

  Doporučení pro ženy v práci během náročného období

  • Při práci by žena v práci měla správně dýchat. Je nutné rychle a hluboce vdechnout ústy, vydechnout „do žaludku“ a zadržet dech. Správné a nesprávné pokusy se liší pouze v lokalizaci inspirace. Když vdechujete „do žaludku“, úsilí klesá, když vdechujete „do hrudníku“, úsilí jde „k hlavě“, zatímco svalové úsilí je naprosto stejné. Pokud budete tvrdě tlačit, budete cítit nějaké tíže a zarudnutí v obličeji, bude se zdát, že se žaludek pohybuje nahoru, zatímco perineální tkáň se reflexivně zmenšuje. Výdech je stejně důležitý. Při ostrém a silném výdechu tlačná síla náhle zmizí, v důsledku čehož bude dítě hozeno zpět. Musíte vydechovat tak snadno a nepostřehnutelně a zároveň dostatečně rychle. Nejhloupější věc, kterou musíte udělat při pokusu, je křičet, protože tlačí veškeré úsilí bez námahy nahoru, v důsledku čeho se dítě nepohybuje.
  • Musíte pečlivě poslouchat signály, které vám dávají vaše tělo. Během jednoho nuceného boje jsou zpravidla k dispozici tři vrcholy naléhavosti. Je důležité tlačit na vrchol, protože Právě v tomto období dochází k činnosti dítěte a matky společně, vyvíjejí synchronní úsilí a mají jeden společný cíl. Mezi pokusy se musíte nechat odpočívat, protože tento čas je speciálně navržen pro dobrý odpočinek. Pokud si můžete zvolit polohu těla, musíte poslouchat, co vám vaše tělo řekne, a reagovat na tyto výzvy. Nezapomeňte, že je-li dítě v pohodlné poloze pro matku, bude se také cítit dobře. A tato pozice přispěje k nejlepšímu průběhu této fáze dodání (to platí jak pro období kontrakcí, tak pro období porodu).

  Máte tedy všechny potřebné informace o tom, jak tvrdě tlačit během porodu, a máte možnost se připravit na narození dítěte..

  Jak tvrdě tlačit, aby se rodil rychle a bez přestávek?

  Akce každé ženy tak či onak se odráží v rychlosti a bolesti procesu plození. Je velmi důležité nepropadat panice, když kontrakce začínají, a uvést do praxe všechny znalosti získané o správných pokusech a dýchání.

  Jaký je rozdíl mezi kontrakcemi a pokusy?

  Kontrakce a pokusy se navzájem dokonale doplňují v procesu vytlačování dítěte z dělohy. Jak se však od sebe liší??

  Kontrakce jsou nekontrolované svalové kontrakce dělohy, které nelze zastavit nebo omezit. Vše, co zbývá pro ženu, je začít správně dýchat a zaujmout správnou pozici, aby alespoň mírně zmírnila bolest. Toto je první fáze porodu, která trvá do otevření děložního hrdla.

  Odkaz! První kontrakce trvají od 6 do 12 hodin, v závislosti na druhu dodávky. Druhá a následující role se zpravidla objevují mnohem rychleji.

  Pokusy jsou druhou fází plození, která nastává po otevření děložního čípku. Spolu s kontrakcemi směřují plod směrem ven podél porodního kanálu. Jedná se o řízený proces pro ženu v porodu, kterou může pod vedením porodníka omezit nebo posílit.

  Kdy začnou pokusy a jak dlouho vydrží?

  Pokusy jsou posledním průlomem před narozením dítěte. Jejich vzhled je signálem orgasmu, který je připraven rozloučit se s plodem. Čas jejich vzhledu individuálně pro každou ženu při porodu - nebojte se, pokud se neobjevily, když jste na ně čekali. Porodník vás bude určitě informovat, že proces začal a co je třeba udělat. Totéž platí pro trvání. V průměru trvají až 15 sekund s intervalem 2,5 až 3 minuty.

  Důležité! Když se objeví první známky pokusů, nezdržujte se, i když se vám zdá, že můžete močit, nebo pokud máte nedobrovolné čištění střev. Jedná se o zcela normální proces, aby nedošlo k tomu, že by pacientka měla před samotným mateřským procesem klystýr.

  Jak tlačit, aby neexistovaly žádné slzy a hemoroidy:

  Správně tlačit znamená naslouchat lékařským doporučením, protože právě on sleduje, jak dítě leží a kde je jeho hlava.

  Pokud například lékař zjistí, že hlava leží na pánevním dně - požádá vás, abyste začali tlačit. Dělat to dříve je nebezpečné, protože pokusy mohou oslabit a vaše síla vyčerpá. Dítě může jednoduše ztratit přístup k kyslíku.

  Touha tlačit vpřed vzniká sama o sobě, ale je třeba ji omezit, dokud jí lékař nevydá příkaz.

  - jak pochopit, že pokus začíná?

  Pokusy jsou pocit, který je docela obtížné zaměnit s něčím jiným. Toto je reflexní kontrakce následujících svalových skupin:

  • břišní svaly;
  • membrána;
  • hrudní dutina.

  Některé ženy v porodu srovnávají tento pocit se silnou výzvou k defekaci, jedná se však pravděpodobně o dva konjugované procesy, protože tlak není vyvíjen pouze na dělohu, ale také na střeva.

  - co dělat mezi pokusy?

  Mezi pokusy vydechněte a pokuste se uvolnit co nejvíce. Vaše tělo by mělo být plné síly. Nepanikařte, vylaďte své myšlenky pozitivním způsobem, protože velmi brzy uvidíte své dlouho očekávané dítě.

  Poznámka! Na otázku „co je bolestivější - kontrakce nebo pokusy?“ všechny nastávající matky reagují odlišně. Rozdíl je v tom, že jeden proces nemůže být kontrolován a druhý může a měl by být, ale pro mnohé je to velmi obtížné.

  Začínáme: důležité tipy pro první narození

  Každá nastávající matka chce, aby tento proces probíhal „dokonale“ - bez problémů, rozruchu a paniky. Většina matek, které již proběhly, však připomíná, že v nejkritičtějším okamžiku všechny nashromážděné znalosti zmizely najednou a navzdory rozsáhlému teoretickému školení je nástup práce přesto překvapil. Opravdu mají pravdu ti, kdo tvrdí, že příprava na porod je zbytečná, přesto na všechno zapomenete?

  Elizaveta Novoselova
  Porodník-gynekolog, Moskva

  Tvrzení, že příprava na porod je zbytečná, je samozřejmě nesprávné. Takže ti, kdo jsou líní nebo se prostě bojí dozvědět se něco o porodu předem, se ospravedlní. A přesto v tomto prohlášení existuje určitá pravda: bez ohledu na to, jak se připravujete na porod, začátek tohoto procesu bude stále spojen s přirozeným vzrušením, ve kterém mohou být všechny získané znalosti zaměněny v hlavě..

  Aby byl tento proces plně vybaven, mnoho žen dlouho před koncem těhotenství se začíná vážně připravovat na porod: chodit na kurzy, číst časopisy a hledat informace o obrovském rozměru internetu. Abychom se od samého začátku cítili sebejistě, musíme si jasně uvědomit, jak si nechat ujít počátek porodu, když musíte jít do nemocnice, jaké dokumenty a věci budou potřebné pro hospitalizaci, co je třeba udělat před odjezdem do nemocnice.

  Předpokládejme, že budoucí matka má své první „podezřelé“ pocity: záda zad, její žaludek se napíná a objevuje se neobvyklé propuštění z genitálního traktu. Zároveň se v hlavě objevuje mnoho myšlenek na základě informací o porodu. Tyto myšlenky jsou však někdy velmi kontroverzní, protože v kurzech a odborné literatuře byly pochopeny různé možnosti pro počátek porodu. Takže, kde začít: zavolat lékaře, manžela nebo sanitku? Co když je to falešný poplach? Jaký je nejlepší způsob, jak se chovat nyní během „pocitů“: zkuste uvolnit nebo okamžitě použít anesteziologické techniky? Co je teď lepší: lehnout si, posadit se nebo chodit? Je velmi nepohodlné hledat odpověď na tyto otázky během bojů, prohlížení hromádkou časopisů nebo silného shrnutí z kurzů. Abychom tento úkol usnadnili, sestavili jsme průvodce, jak postupovat v nejdůležitějších bodech na začátku porodu.

  Taška v nemocnici: co nosit

  Vzhledem k tomu, že porod často začíná náhle, je lepší mít v posledních týdnech těhotenství neustále lékařské doklady - cestovní pas, výměnu, politiku, po 30 týdnech - rodný list nebo rodnou smlouvu - po 36 týdnech. Musíte znát nebo nosit nouzová telefonní čísla, lékaře, adresu porodních oddělení nebo jiných zdravotnických zařízení nejblíže k domu a do práce.

  Budoucí matka by se neměla spoléhat pouze na sebe - v případě nouze je nutné vyhledat pomoc od ostatních, varování před jejím stavem. Je třeba si uvědomit, že policie, metro, letušky a ošetřovatelé absolvují kurzy lékařské péče a mohou naléhavě kontaktovat lékaře.

  Jak věci zabalit?

  Omyvatelné pantofle, čisté ponožky, toaletní papír, jednorázová toaletní křesla, mokré ubrousky nebo jednorázové kapesníky (na obličej a ruce), láhev vody bez plynu), termální postřiková voda (na zavlažování obličeje a těla) by měla být odváděna na mateřské oddělení nemocnice. hygienická rtěnka nebo balzám na rty, zvlhčující kapky nebo sprej na nos, ušní zátky (může být hlučné na porodnici), telefon s nabíječkou a sluchátka. Pokud máte dovoleno vzít si oblečení do bloku, můžete si vzít trička nebo krátkou noční košili a župan..

  V balíčku pro poporodní oddělení musíte dát oblečení pro sebe a dítě, denní hygienické výrobky, poporodní polštářky, jednorázové kalhotky, podprsenku a podšívku na bradavku, krém na bradavky, prsní pumpu, balíček plenek a mokré ubrousky pro novorozence.

  Spropitné

  Při sběru věcí v porodnici je vhodnější rozdělit je do dvou sáčků: vše, co potřebujete, do mateřské jednotky, vložte do jednoho, a to nejpotřebnější pro poporodní oddělení, do druhého. Mnoho porodnic není povoleno přepravovat věci v textilních taškách, takže je lepší používat plastové sáčky. Pokud se chystáte na partnerské narození, nezapomeňte na oblečení, náhradní obuv a jídlo pro svého manžela.!

  Jak pochopit, zda je možné kousnout?

  Jídlo je zdrojem energie, která je pro nastávající matku nezbytná během dlouhého a namáhavého procesu porodu. Dnes dokonce i na porodnici nabízí unavená žena v práci sladký čaj, bonbóny, kousek čokolády. Je pravda, že je lepší, že to byla jen svačina, něco lehkého a rychle stravitelného - ovocný salát, jogurt, tvaroh, ořechy, sušené ovoce, šťáva nebo sladký čaj. V této chvíli je lepší zdržet se hojného, ​​těžkého jídla, protože to může vyvolat zvracení během následného zvýšení kontrakcí.

  Spropitné

  Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, můžete a měli byste mít i sousto k jídlu na začátku porodu - samozřejmě, pokud máte chuť k jídlu. Úplné zdržení se stravování od samého začátku porodu je nutné pouze v případě plánovaného chirurgického porodu (tj. Před císařským řezem) nebo u jakýchkoli příznaků zhoršení pohody ženy při porodu (krvácení, vysoký krevní tlak, silná bolest).

  Hygienické tipy

  Osprchujte se. Kromě hygienické funkce se sprcha při kontrakcích používá také jako relaxační a analgetický účinek. Proudy teplé vody směřující do žaludku a dolní části zad, snižují pocit napětí během porodu, přispívají ke zlepšení krevního oběhu v pánevní oblasti, což určuje dynamický vývoj porodu a drobení. Na začátku porodu je lepší se osprchovat úplně, po hlavě - vodní masáž vám pomůže relaxovat a uklidnit se, ovládat emoce a pozitivně se naladit pro nadcházející porod.

  Dělejte manikúru a pedikúru. Nejprve odstraňte lak na ruce a nohy. Barvou nehtových destiček určuje lékař úroveň mikrocirkulace (průtok krve v malých cévách) v procesu porodu, což znamená dítě! Za druhé, krátce si uřízněte nehty. Ihned po narození si dítě položí bříško a nechá ho držet rukama. Kůže novorozence je velmi jemná a zranitelná, téměř jako sliznice dospělého. Vyčnívající nehty mohou snadno poškodit pokožku dítěte a výsledný škrábanec se může stát vstupní bránou k infekci.

  Do intimní odstranění chloupků. Odstranění vlasů v perineu je standardní „přípravný“ postup pro přijetí na porodnici. Mnoho žen nerozumí účelu této manipulace: je zřejmé, že přítomnost nebo nepřítomnost vlasů neovlivňuje průběh práce. Proč je nutné před porodem oholit ochlupení a mezi nohama? Vlasy kolem vagíny zpožďují intimní výtok. Během porodu a zejména v období po porodu se tyto sekrece stávají mnohem hojnější než obvykle, hromadí se u vchodu do pochvy na perineálních vlasech a slouží jako ideální živná půda pro množení různých bakterií, které mohou způsobit závažné infekční komplikace pro matku a dítě. Pomocí holicího strojku úplně odstraňte vlasy z perineum. Pokud je pro vás depilace příliš komplikovaná nebo nemáte na ni čas - bude to provedeno na oddělení nemocnice.

  Kdy jít do nemocnice?

  Pokud se kontrakce začnou střídat v pravidelných a postupně se zkracovávajících intervalech, nastávající matka se cítí dobře, voda nevylévá - odjíždíme do nemocnice nejpozději do 10minutového intervalu mezi kontrakcemi.

  Pokud kontrakce, které začaly, jsou nepravidelné, máma se cítí dobře, voda nevylévala - odpočíváme a čekáme na další vývoj.

  Pokud se vylije nebo vytéká nějaké množství vody, nebo pokud existuje alespoň podezření na vypouštění vody, jdeme okamžitě do nemocnice.

  V pochybných případech bude v pohotovosti nemocnice provedena speciální analýza - nátěr na vodě. Výsledek bude připraven za 15-30 minut a potvrdí nebo popře fakt prasknutí močového měchýře bez ohledu na jeho velikost a umístění.

  Dokumenty v nemocnici: co si vzít s sebou?

  Do nemocnice musíte vzít cestovní pas, výměnu karty, rodný list, pojistku a / nebo rodnou smlouvu. Máte-li kopii cestovního pasu a politiky, vezměte si je také s sebou - výrazně se tím zrychlí proces vydávání karty v pohotovostní místnosti nemocnice.

  Horší, tím bolestivější!

  Je důležité pochopit, že úroveň bolesti při kontrakcích přímo závisí na strachu a napětí. Pokud žena v porodu není mentálně připravená na porod a má velmi strach, dokonce i v případech, kdy se porod vyskytne bez komplikací, jsou bolesti při práci mnohem bolestivější než obvykle. To lze snadno vysvětlit: pocit bolesti přímo závisí na poměru různých hormonů v krvi ženy při porodu. Nejdůležitější z nich jsou endorfiny a adrenalin. Endorfiny mají analgetický účinek, zvýšení hladiny adrenalinu v krvi naopak vede ke snížení prahu bolesti a ke zvýšení bolesti. Strach, jak víte, stimuluje uvolňování adrenalinu v obrovských dávkách. Proto se v panice množství adrenalinu v krvi převaluje, vytlačuje endorfiny proti bolesti a v důsledku toho se bolest během záchvatu cítí mnohem silnější.

  Porod začíná: jak zastavit panikaření?

  Na začátku porodu zažívá každá nastávající matka vzrušení - zcela přirozený pocit před takovým zodpovědným a obtížným procesem. V tuto chvíli je však velmi důležité nevyvolávat emoce a pokusit se uklidnit co nejdříve, aby se zabránilo panice.

  Panický strach z porodu může pro nastávající matku odvést velmi špatnou práci: konec konců je to stav paniky, který vede k rozvoji většiny porušení práce. Při výrazném emocionálním vzrušení, které je spojeno se pocitem strachu, je nervový systém narušen. V důsledku „nervových selhání“ jsou signály koordinující práci nerovnoměrné, mohou oslabit nebo naopak prudce zvýšit. Kvůli zhoršené nervové regulaci porodu jsou kontrakce bolestivé, slabé a neproduktivní.

  Spropitné

  Aby nedošlo k panice, je důležité ovládat emoce od prvních pocitů. Není třeba rozrušit a pokusit se vyřešit několik problémů najednou. Není třeba okamžitě zavolat příbuzným, chytit poplatky nebo zavolat sanitku: nejprve se posaďte nebo si lehněte, najděte si nejpohodlnější a nejpohodlnější polohu, zavřete oči a několikrát se zhluboka nadechněte nosem a vydechněte ústy. To pomůže uklidnit emoce a zabere jen pár minut. Pak otevřete oči a zkuste vyhodnotit své zdraví co nejobjektivněji: co se v něm přesně změnilo?

  Jak voda odchází na začátku porodu??

  Toto je pravděpodobně nejčastější důvod k obavám: většina budoucích rodičů se bojí nevšímat si výtoku vody, zaměňovat je s močením, výtokem ze sliznice nebo běžnými ženskými sekrety. Ve skutečnosti se fetální vody zásadně liší od všech ostatních typů sekretů z genitálního traktu a je nesmírně obtížné je zaměnit s čímkoli. Normálně by se to mělo stát během porodu, ale často voda odchází před porodem.

  Existují dva „scénáře“ pro vypouštění vody. V prvním provedení vylévají nečekaně, najednou a ve velkém množství. Výsledkem bude, že vám tekutina stéká po nohou, veškerý oděv pod pásem se okamžitě zvlhne - je prostě nemožné zmeškat tento jev! Roztržení samotného fetálního močového měchýře, díky kterému voda začne vytékat, není doprovázeno žádnými subjektivními pocity - nastává bez bolesti, křeče nebo nutkání k močení.

  Voda teče zcela jinak, pokud je otvor vytvořený v močovém měchýři vysoký a zakrytý děložní stěnou: v tomto případě může být tekutina periodicky uvolňována v kapkách nebo drobných pramnech, v malém množství, navlhčující hygienickou vložku a spodní prádlo. Avšak i při mírném úniku vody je lze snadno odlišit od běžného vaginálního výtoku: voda je absorbována do tkáně spodního prádla a zvlhčuje je, takže na povrchu nezůstává žádný hlen. Plodové vody jsou také zcela na rozdíl od moči: nemají specifickou barvu a vůni, jako je moč, a spontánní vylučování moči bez nutkání k močení u zdravé ženy se nestane.

  Spropitné

  V pochybných případech je nutné navštívit lékaře: speciální vodní test provedený v přijímacím oddělení jakékoli nemocnice rozptýlí všechny pochybnosti!

  Nástup práce: je možné zaměnit výtok sliznice s odtokem vody?

  Vůbec ne jako únik vody a uniká sliznice nebo hlen děložního čípku - zvláštní tajemství, které během těhotenství uzavírá cervikální kanál. Obvykle se korek uvolňuje postupně, po částech, a zanechává nahnědlé skvrny na spodním prádle po dobu 1-3 dnů. Mnohem méně se objevuje zcela současně. V tomto případě je možné jej porovnat s kusem gelu až do průměru 1,5 cm nažloutlé, růžovohnědé barvy. Odlet korku může být doprovázen mírnými bolestivými pocity v dolním břiše, podobně jako malátnost před začátkem další menstruace.

  Jak je vidět z této tabulky, na rozdíl od korkové sliznice je voda čistá, teplá a neustále vytéká. Odtok vody před začátkem porodu, tj. Před kontrakcemi, je považován za prenatální nebo předčasný, a pokud vytéká s pravidelnými kontrakcemi, ale s nedostatečným otevíráním děložního hrdla, mluví o časném odtoku vody. Před nástupem práce se voda častěji odchylovala od vícečetných žen. V případě předčasného odtoku vody může fetální močový měchýř prasknout vysoko nad děložním čípkem, pak voda pomalu vytéká nebo možná přímo nad otvorem děložního čípku, pak voda okamžitě odejde ve velkém množství. Aktivita klanu po odtoku vody se vyvíjí během několika příštích hodin.

  Placenta a fetální membrány jsou bariérou, která je obvykle zcela nepropustná pro bakteriální (hnisavou) infekci. Během těhotenství se plod vyvíjí ve sterilním prostředí. Klíčem k této sterilitě, a tedy i intrauterinní pohodě plodu, je integrita amniotických membrán. Ihned po vypuštění amniotické tekutiny začnou bakterie vytékat z pochvy a děložního čípku do děložní dutiny, dítě již není chráněno před možnými infekcemi, takže k porodu by mělo dojít nejpozději do 12 hodin po prasknutí močového měchýře. Z tohoto důvodu je nutné v případě odtoku vody neprodleně do nemocnice, i když nedochází ke kontrakcím. Měli byste si pamatovat přesný čas odchodu vod a jejich barvu: to pomůže lékaři určit taktiku řízení práce. S předčasným vypuštěním plodové vody v nemocnici je zabráněno infekci plodu.

  Je nutné věnovat pozornost barvě odpadní vody. Normálně jsou čiré nebo světle růžové, bez zápachu. Zelenkastá, hnědá nebo černá barva plodové vody naznačuje, že meconium, původní stolička, bylo propuštěno z dětských střev, což se děje při kyslíkovém hladovění plodu. Pokud je voda obarvena jasnou krví, je pravděpodobnost placentárního narušení vysoká. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace..

  Před příjezdem sanitky nebo před opuštěním domu na jiném vozidle musí nastávající matka zaujmout vodorovnou polohu a vložit pod ni plenu, protože od chvíle, kdy voda opouští, budou i nadále teče. Po odtoku vody je fetální hlava vložena do děložní dutiny a v některých případech může komprimovat pupeční šňůru. Pozice ženy v práci při postavení a sezení urychluje proces vkládání hlavy.

  Pokud není jistota, že voda prošla, je nutný test na kašel: při kašli a napětí břišní stěny bude voda proudit více a množství sliznic se nezmění. Pokud pochybnosti přetrvávají, je třeba se poradit s lékařem v nemocnici.

  Spropitné

  Když se objeví voda, bez ohledu na její množství a přítomnost dalších příznaků nástupu porodu (kontrakce, bolest v dolním břiše), měli byste okamžitě jít do porodnice: od okamžiku prasknutí membrán se zvyšuje riziko infekce dělohy a plodu a pro budoucí matku je lepší být ve sterilních porodnických odděleních.

  Pamatujte, že je nemožné zaměnit sliznici s fetálními vodami: je to velmi hustý, želé podobný, viskózní a elastický hlen, nikoliv jako kapalina. Cervikální hlen může být propuštěn asi dva týdny před nadcházejícím narozením. Jedná se o variantu normy a na rozdíl od úniku vody nevyžaduje lékaře.

  Jak se bojuje?

  Klasickým začátkem porodu je výskyt porodu. Kontrakce se nazývají pravidelné kontrakce svalů dělohy. První kontrakce obvykle nejsou spojeny s bolestí nebo výrazným nepohodlím. Nastávající matky, které v této chvíli popisují své pocity, říkají, že žaludek sám je velmi napjatý, jako by „ztuhl“ po dobu 5 až 10 sekund, a pak se úplně uvolní až do dalšího boje. Je to podobné zvýšení tónu během těhotenství, ale silnější a kratší. Ke kontrakcím dochází pravidelně, v určitých intervalech. V intervalech mezi boji se blaho budoucí matky neliší od obvyklých - absolutně žádné nové pocity! Vzhled prvních kontrakcí kontrakcí však nutně neznamená začátek porodu: mohou se ukázat jako pouhý test, falešný poplach a skončit stejně neočekávaně, jak začaly. Takové kontrakce se nazývají tréninkové nebo nepravdivé a mohou se zdát normální od 36. týdne těhotenství.

  Falešné kontrakce jsou druh tréninku svalu dělohy před porodem. U nich nastávající matka v reakci na pohyb plodu nebo fyzickou aktivitu periodicky pociťuje napětí břicha, zdá se, že ho „snižuje“, na dotek je těžší než obvykle a mohou se vyskytnout tahové pocity v dolní části břicha nebo v dolní části zad. Nezpůsobují příliš nepohodlí, častěji jsou tyto pocity bezbolestné, nepravidelné, rychle procházejí v klidu a při užívání antispasmodik - NO-SHPA, PAPAVERINA, MAGNE B6.

  Účelem prekurzorových kontrakcí je příprava svalu dělohy a porodního kanálu na porod: přispívají k dozrávání děložního čípku.

  Skutečné kontrakce jsou kontrakce děložního svalu, která způsobuje zkracování a otevření děložního čípku v důsledku protažení jeho kruhových svalů. S každou kontrakcí je děložní hrdlo zkráceno a poté vyhlazeno. Kanál nebo díra děložního čípku se natáhne - otevře se. Zavádí se do ní fetální močový měchýř, který rozšiřuje hltan jako hydraulický klín. Skutečné kontrakce v průběhu času zvyšují frekvenci, sílu a trvání. Vyskytují se bez ohledu na polohu těla, užívají antispasmodika, bez souvislosti s fyzickou aktivitou, kdykoli během dne nebo v noci.

  Vyskytuje se bolest během kontrakcí?

  V důsledku kontrakce svalů dělohy během kontrakcí a tlaku na děložní hrdlo dělohy, močového měchýře nebo části plodu po vylití plodové vody je děložní hrdlo zkráceno na hladké. To trvá 4–6 hodin a nazývá se latentní fáze práce..

  Nejprve jsou skutečné kontrakce slabé a ne bolestivé, intervaly mezi nimi jsou asi půl hodiny, i když jsou možné delší nebo kratší intervaly. Samovolné kontrakce dělohy trvají 5–10 sekund. Postupně se zvyšuje intenzita a trvání kontrakcí a intervaly mezi nimi se zmenšují. Mezi kontrakcemi je žaludek uvolněný.

  Bolest při kontrakcích je způsobena otevřením děložního čípku, stlačením nervových zakončení, napětím vazů dělohy. Někdy se první otřesy cítí v bederní oblasti, poté se šíří do žaludku a stávají se opasky. Pocity kreslení mohou nastat v samotné děloze, nikoli v bederní oblasti. Bolest při kontrakcích v případech, kdy se žena nemůže uvolnit nebo najít pohodlné místo, připomíná bolest při menstruaci. Její síla závisí na individuálních charakteristikách prahu citlivosti na bolest, emoční nálady ženy a jejího přístupu k vzhledu dítěte. Je důležité nebát se porodu, protože celý proces trvá jen několik hodin a bolest práce se rychle zapomíná..

  Od žen, které rodí, často slyšíte, že kontrakce byly buď zcela bezbolestné nebo že bolest byla docela snesitelná. Skutečností je, že během porodu tělo vylučuje své vlastní léky proti bolesti. Metody relaxace a správného dýchání zvládané během těhotenství navíc pomáhají zbavit se bolestivých pocitů..

  Pokud kontrakce začaly.

  Žena má trochu času se osprchovat, obléknout si čisté spodní prádlo, uříznout si nehty a omýt je. Pro mnoho nastávajících matek je holení perineum po přijetí do nemocnice velmi nepříjemným okamžikem. Tento postup je však nezbytný, protože vám umožňuje kontrolovat stupeň protažení perineu během porodu, zabránit jeho prasknutí a v případě zranění je lepší při tkáni porovnat tkáně. Pocity rozpaků lze vyhnout holením doma. K tomu je třeba vzít zcela nový holicí strojek a ošetřit kůži antiseptickým roztokem - CHLORGEXIDINE, CITEAL, MIRAMISTINE - nebo antibakteriálním mýdlem. Pokud je pro ženu těžké to udělat sama, můžete požádat svého manžela o pomoc.

  Měli byste jít do nemocnice, když se pracovní bolesti stanou pravidelnými a půjdete každých 10-15 minut. Pokud ještě nebyl stanoven jasný interval mezi kontrakcemi, ale jsou doprovázeny silnou bolestí, je také nutné jít do porodnice. Pokud se porod opakuje, je při pravidelných kontrakcích lepší jít do nemocnice okamžitě: často opakovaná porod je rychlá, takže je lepší neváhat.

  Je možné se během kontrakcí pohybovat?

  Při kontrakcích si můžete vybrat pohodlnou polohu těla: můžete ležet na boku, chodit, stát na všech čtyřech nebo kolenou, houpat se na velkém míči - fitball. Je třeba sledovat trvání kontrakcí a intervaly mezi nimi. Doporučuje se zapamatovat si, zaznamenat nebo označit čas začátku kontrakcí v telefonu.

  Během kontrakcí musíte pomalu, hluboce a rytmicky vdechovat vzduch nosem a vydechovat ho ústy. Pokud se kontrakce stanou velmi silnými, pomůže pomalé dýchání, při kterém se také provádí inhalace nosem a výdech ústy..

  Od samého začátku kontrakcí by mělo být provedeno hladení spodní poloviny břicha. Můžete masírovat spodní část zad pěstí nebo otevřenou dlaň na obou stranách páteře, nahoru a dolů, až k základu ocasní kosti. Po boji je vždy období, kdy není bolest, můžete si odpočinout a odpočinout si. Je nutné pravidelně vyprázdňovat močový měchýř - to stimuluje kontrakce.

  Co nelze udělat během kontrakcí?

  Během kontrakcí nemůžete sedět a ležet na zádech. V poloze na zádech těhotná děloha stlačuje velké cévy, zejména aortu a dolní dutou žílu, což vede ke zhoršení návratu krve do srdce a ke snížení krevního tlaku. To je doprovázeno narušením přísunu krve do všech orgánů těhotné ženy, včetně placenty a v důsledku toho k hladovění plodu kyslíkem. To je to, z čeho se skládá tzv. Syndrom dolní duté žíly. V poloze sedu se mění poměr pánevních kostí, což ztěžuje postupování hlavy plodu podél porodního kanálu a na konci prvního období porodu může vést ke zranění plodu.

  Během porodu nemůžete jíst: je to kvůli dvěma bodům. Zaprvé, v první fázi porodu - během kontrakcí - mnoho žen dostane roubík a plný žaludek vyvolává opakované zvracení. Za druhé, při porodu může nastat situace, kdy nastávající matka bude potřebovat chirurgický zákrok za použití celkové anestézie. Pokud je žaludek pacienta během anestezie plný, může být obsah žaludku vržen do dýchacích cest, což vede k velmi závažným, někdy fatálním komplikacím..

  Je zakázáno brát léky proti bolesti samostatně: nezbaví se normální bolesti při narození, ale mohou maskovat důležité příznaky.

  Spropitné

  Prvním úkolem budoucí matky s výskytem periodického pocitu napětí v žaludku je odhalit mezery mezi kontrakcemi, aby bylo možné pochopit, zda jsou skutečné nebo tréninkové. Pravidelné boje se objevují pravidelně - mezi nimi stejné intervaly nepřesahující 20 minut a sousední boje jsou stejné, pokud jde o trvání a sílu pocitů. Dalším znakem skutečných bojů je nárůst: během doby pozorování by se měly postupně prodlužovat, silnější a častěji. Při této možnosti by měl být nástup práce v nemocnici odeslán, jakmile bude interval mezi kontrakcemi snížen na 10 minut. Do této chvíle, pokud se budete cítit dobře, můžete zůstat doma, pod dohledem blízkých, klidně se sbalit a sledovat vývoj kontrakcí.

  Výcvikové boje jsou naopak nepravidelné: intervaly mezi několika sousedními souboji nejsou stejné, častěji, méně často - a boje samotné jsou různé, opravdovější a silnější, pak kratší a slabší. Nedojde ani ke zvýšení falešných kontrakcí - i když jsou intervaly mezi nimi víceméně stejné, nemění se několik hodin. Je třeba poznamenat, že intervaly mezi falešnými kontrakcemi mohou být buď velmi velké (více než 20 minut) nebo velmi malé (3-5 minut), proto je nutné nejprve vyhodnotit nejen frekvenci kontrakcí, ale spíše pravidelnost a zvýšení.

  Jak se chovat lépe během porodu na začátku porodu?

  Na začátku porodu, kdy první kontrakce teprve začínají, jsou téměř bezbolestné. V této fázi se můžete chovat volně: neexistují žádná omezení v akcích, pohybech a není třeba používat speciální léky proti bolesti - držení těla, masáže, dýchací techniky - budou potřeba později, až budou kontrakce silnější a bolestivější.

  Spropitné

  Jediným zvláštním doporučením během prvních bojů je „břišní dýchání“, cvičené v psychologii a józe. Na začátku zápasu se nastávající matka uvolněně, pomalu nadechne nosem a poté vydechuje vzduch ústy nejdéle (jako by foukala do vody). S touto technikou se kromě dýchacích svalů podílí na dýchacích účincích bránice a svaly abs - odtud název tohoto dechu. V důsledku dýchání žaludkem během každé inhalace a výdechu se mění břišní tlak. To zajišťuje dobrý průtok krve, pomáhá předcházet fetální hypoxii (nedostatek kyslíku) a slabosti porodní síly a také pomáhá vyrovnat se s vzrušením.

  Proč existují pokusy?

  Na začátku druhé fáze porodu, když je děložní čípek plně otevřen, se fetální hlava v důsledku děložních kontrakcí začne pohybovat směrem dolů a mačkat stěny konečníku. V reakci na podráždění receptorů konečníku se svaly přední břišní stěny a bránice reflexně stahují: takto začínají pokusy. Fetální hlava tlačí na pánevní dno a na konečník ženy, což způsobuje, že si přeje vyprázdnit střeva - nutkání k defekaci. To je pokus.

  Kdy můžete tlačit?

  Než začnete tlačit, musíte zavolat lékaře, aby zjistil, kde je hlava dítěte. Musíte tlačit, pouze pokud prošlo téměř celým porodním kanálem a již leží na pánevním dně. Předčasné pokusy vést k rychlému vyčerpání ženské síly, slabosti pokusů, narušení děložního oběhu a nedostatku kyslíku pro dítě.

  Všechny ženy mají touhu prosadit se v různých časech. Pokud by se objevilo, když je hlava již dostatečně nízká, ale děložní hrdlo se dosud neotevřelo až do konce, pak, pohybem hlavy silou úsilí, může žena v práci vyvolat prasknutí děložního čípku. Aby nedocházelo k předčasným pokusům, doporučuje se ženě při porodu používat zvláštní dýchací režim.

  Jak dýchat během porodu

  1. Zhluboka se nadechněte.
  2. Zadržte dech, jako by polykal vzduch, napněte břišní svaly (svaly boků, hýždí a obličeje jsou zcela uvolněné). Dno jemně natlakujte. Stále více utahujte břišní svaly a pomáhejte dítěti pohybovat se podél porodního kanálu.
  3. Vydechněte hladce.
  4. Dále, když máte pocit, že není dostatečné dýchání, jemně vydechněte - ale v žádném případě „blbec“. Během ostrého výdechu se intraabdominální tlak rychle snižuje a hlava dítěte se také rychle vrací, což může vést k traumatickému poškození mozku. Poté se okamžitě, bez relaxace a odpočinku, nadechněte - a tlačte.

  Při plném úsilí opakujte všechny tyto kroky třikrát.

  Po tomto úsilí se plně nadechněte a obnovte klid, dokonce i dýchejte s úplnou relaxací. Můžete tak rychle obnovit energii pro další pokus.

  Pozornost! V době stažení hlavy vás porodní asistentka požádá, abyste psa netlačili.

  Jak tvrdě tlačit při porodu?

  Během pokusu pevně přitiskněte bradu k hrudníku, uchopte kolena rukama, roztáhněte je od sebe a vytáhněte je do podpaží. Síla úsilí by měla směřovat k bodu maximální bolesti. Zesílení bolesti po pokusu naznačuje, že děláte vše správně a dítě se pohybuje podél porodního kanálu.

  Jak dlouho tyto pokusy vydrží?

  U primiparousů tato doba trvá v průměru 2 hodiny, v multiparous - 1 hodina. Trvání může ovlivnit různé faktory. Použití jedné z metod analgezie - epidurální analgezie - tedy vede k prodloužení druhé periody porodu na průměrně 3 hodiny u primiparous žen a až na 2 hodiny u multiparous women. Tento plod může také zvýšit velký plod, zúžená pánev, slabá práce, přetížení přední břišní stěny. Naopak u žen s dobře vyvinutými břišními svaly se zkracuje doba exilu.

  Jak se vyhnout mezerám při porodu?

  Ochrana perineum začíná od okamžiku, kdy hlava propukne, tj. Od okamžiku, kdy se hlava dítěte nevrátí mezi pokusy. Porodní asistentka se třemi prsty pravé ruky zabraňuje rychlému posunu hlavy během pokusu, který vede k postupnému roztahování kůže perineum a zabraňuje slzám. Hlava plodu normálně prochází všemi porodními kanály s nejmenším průměrem - v ohnutém stavu (brada je přitlačena k prsu). Aby se zabránilo slzám, porodní asistentka popadne hlavu dítěte dvěma prsty levé ruky a monitoruje její správný pohyb.

  Nejprve vybuchne týlní oblast hlavy, potom koruna, potom dojde k prodloužení hlavy a zrodí se obličej. Od chvíle, kdy se hlava plodu začne narovnat, je zakázáno tlačit ženě v porodu. Je třeba si uvědomit, že integrita perineu nezávisí pouze na jednání lékařů, ale také na chování samotné ženy při porodu. Dýchání ústy „psem“ může výrazně oslabit pokusy. Narozená hlava v 96% případů je obrácena tváří zpět; potom se obličej dítěte otočí k matce na pravé nebo levé stehno. Současně s vnější rotací hlavy dochází k vnitřní rotaci ramen, potom se rodí přední rameno (umístěné u stydké kosti) a zadní rameno (umístěné u křížové kosti). Další porod trupu a nohou dítěte nastává bez problémů.

  Vyhoštění placenty

  10-15 minut po narození ženy se u ní vyvinula lehká kontrakce, během níž je placenta oddělena od stěny dělohy, a poté jsou placenta, fetální membrány a pupeční šňůra (všechny nazývané placenta) vyloučeny z děložní dutiny s malým úsilím. V tomto případě se z genitálního traktu uvolní až 300 ml krve - jedná se o fyziologickou (neškodnou) ztrátu krve při porodu. Lékař pečlivě zkoumá poslední, protože pokud jeho části zůstanou v děložní dutině, je to plné rozvoje infekčního zánětu dělohy (endometritida) nebo krvácení v poporodní periodě. Po narození po porodu se vnější genitálie, perineum a vnitřní stehna omyjí dezinfekčním roztokem. Porodní kanál je vyšetřen, aby se vyloučilo poškození měkkých tkání (prasknutí krku, prasknutí pochvy).

  Po oddělení placenty je dítě vyšetřeno pediatrem. Dítě se otře sterilní gázou nebo se umyje mýdlem, do očí se vlije 30% roztok sulfacyl sodný, aby se zabránilo blennorrhea 3, potom se na pupeční šňůru umístí svorky ve vzdálenosti 2 a 10 cm od pupečního prstence a po otření 5% alkoholovým roztokem jodu nebo 96% ethyl alkohol řez mezi svorkami.

  Poté je dítě aplikováno na matčinu hruď. Je velmi důležité, aby novorozenec dostal kolostrum z prsu své matky v první hodinu po narození. Faktem je, že kolostrum - nezralé mléko - obsahuje vitamíny, enzymy, protilátky, které pomohou dítěti zabránit mnoha infekcím a rychle se přizpůsobit novým podmínkám.

  Po dobu dvou hodin zůstává žena na porodnici pod dohledem, protože během tohoto období je možné vyvinout časné poporodní krvácení.

  Články O Neplodnosti