Hlavní Analýzy

Jak chovat Nutrilon mix?

Mateřské mléko je nejlepší výživa pro dítě od prvních dnů života. Ale někdy, kvůli různým okolnostem - nepřítomnosti, nedostatečnosti mateřského mléka nebo ze zdravotních důvodů, musí být dítě převedeno na umělé nebo smíšené krmení pomocí mléka nebo směsí neobsahujících mléko vybrané společně s pediatrem.

Dětská výživa je k dispozici v suché a tekuté formě

Kapalné směsi tvoří pouze asi 10% z celkového rozsahu kojenecké výživy. Je to především kvůli velmi omezené skladovatelnosti a vysokým požadavkům na podmínky skladování takových směsí.

Ve většině případů se suché směsi používají pro umělé krmení a doplňkové krmení..

Suchá mléčná směs je koncentrovaný prášek okamžitě rozpustný v teplé vodě s potřebným množstvím živin, vitamínů a minerálů. Tyto směsi se vyrábějí hlavně ve dvou typech obalů:

 • v plechovkách se speciální ochrannou membránou na víku;
 • v lepenkových svazcích, uvnitř kterých je taška se směsí nepromokavého materiálu.

Výběr optimální směsi se provádí společně s pediatrem s ohledem na věk dítěte, jeho vývoj, přítomnost indikací a kontraindikace, individuální toleranci určitých složek.

Proč je důležité používat mléčnou směs správně??

Kromě kompetentního výběru směsi má velký význam její správná příprava a použití. Obzvláště důležité je dodržovat poměrný poměr vody k sušině, protože to přímo ovlivňuje pohodu dítěte.

Dalším důležitým pravidlem je pečlivá hygiena. V prvních měsících života se tělo dítěte aktivně přizpůsobuje životu mimo lůno, to je doba aktivního růstu a vývoje dítěte. Zároveň je tělo dítěte nejzranitelnější vůči různým infekcím a virům. Trávicí systém dítěte dosud nebyl vytvořen a imunitní systém nefunguje úplně. Proto je v procesu krmení velmi důležité přísně dodržovat všechna hygienická pravidla a doporučení výrobce pro zacházení s produktem, včetně podmínek jeho skladování a přípravy..

Vzhledem k vysokým požadavkům na bezpečnost a hygienu musí být k ředění směsi používána pouze vařená voda, i když používáte filtrovanou nebo balenou vodu. Výjimkou je použití upravené vody, kterou vyrábějí výrobci dětské výživy speciálně pro chov suchých směsí..

Jak vařit dětské mléko: 5 tipů od odborníků Humana

Počáteční kojenecká výživa Humana se vyrábí v Německu více než 60 let. Výjimečnou kvalitu dětské výživy vyrobené pod touto značkou potvrzují četné studie a certifikáty kvality v souladu s ISO 9001: 2000. Směsi přípravků se neustále zlepšují s ohledem na nejnovější vědecký výzkum a praktická pozorování..

Specialisté společnosti mají bohaté zkušenosti v problematice umělého krmení, včetně dětí s různými vývojovými rysy - alergické reakce, zácpa, kolika, dysbióza, nesnášenlivost laktózy a další problémy.

Aby byla připravená mléčná směs co nejužitečnější a nejbezpečnější pro dítě, odborníci společnosti Humana doporučují dodržovat následující pravidla:

 • 1) Při přípravě směsi dodržujte doporučení uvedená v pokynech výrobce dětské výživy. Prášek musí být zředěn vodou přesně v uvedených poměrech. Kojenecká výživa Humana je dodávána se speciální odměrkou, díky které můžete snadno změřit správnou dávku prášku. Doporučené množství jednoho krmiva s ohledem na věk dítěte je také obsaženo v pokynech. Pro kojence od 10 měsíců je doporučený objem jednoho krmení 170 - 230 ml. Množství směsi lze upravit s přihlédnutím k individuálním charakteristikám vývoje a chuti dítěte.
 • 2) Opatrně hygiena. Před přípravou směsi si umyjte ruce a vařte všechny součásti láhve (včetně dudlíku a prstence) v čisté vodě po dobu nejméně 5 minut. Vařte vodu pro směs po dobu nejméně 5 minut nebo použijte speciální balenou vodu k přípravě dětské výživy.
 • 3) Připravte směs těsně před každým krmením. Směs zbývající po krmení by neměla být skladována ani znovu použita. Nezahřívejte dětskou výživu v mikrovlnné troubě, protože to může vést k nerovnoměrnému zahřívání a popálení.
 • 4) Při míchání vody a směsi nejprve nalijte vodu do láhve a poté do ní přidejte požadovaný počet lžiček prášku. To zabrání shlukování..
 • 5) Humana mléko v prášku lze použít k výrobě dětských cereálií místo kravského mléka. Nesporným přínosem tohoto použití směsi je zlepšení chuti jídla, což je důležité zejména v případě, že vaše dítě má špatnou chuť k jídlu a / nebo hubnutí. Je však třeba mít na paměti, že současně s chutností roste i nutriční hodnota produktu v důsledku obsahu velkého množství živin ve směsi. Proto, pokud má dítě nadváhu, je lepší nezneužívat tento způsob vaření ovesné kaše. Důležitá příprava obilovin na suchou mléčnou směs: nemůže se příliš vařit nebo zahřívat. Optimální teplota vaření je až 50 ° C. Při vyšších teplotách ztrácí směs svoji chuť, ztrácí užitečné vitamíny a minerály a syrovátkové bílkoviny se mohou zkracovat..

Při přípravě dětské výživy ze suchých mléčných směsí mějte na paměti, že nedodržení pravidel skladování, přípravy a krmení může nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte..

Schéma krok za krokem pro přípravu kaše pro kojenecké mléko:

 • Potřebné množství vody povarte a ochlaďte na 50 ° C.
 • Nalijte vodu do připravené vařené láhve..
 • Přidejte požadovaný počet odměřených lžiček směsi do lahve bez sklíčka.
 • Lahvičku uzavřete a řádně protřepejte, dokud se prášek úplně nerozpustí.
 • Zkontrolujte teplotu hotové mléčné směsi kapkami několika kapek na vnitřní stranu zápěstí. Tento organoleptický test ukáže, že směs má teplotu pohodlnou pro dítě asi 37 ° C.

Hotline (volání v Rusku je zdarma) 8-800-333-43-18

Pondělí - pátek od 10 do 17 hodin moskevského času

Důležité: při krmení malých dětí je vhodnější kojení..
Před uvedením nového produktu se poraďte s odborníkem..

Pozornost!

Společnost HUMANA podporuje doporučení Světové zdravotnické organizace o potřebě kojení v prvních 6 měsících života ao pokračujícím kojení po zavedení doplňkových potravin. Před použitím nového produktu vám doporučujeme poradit se s pediatrem.

Chcete-li provést platbu, musíte uvést podrobnosti o své plastové kartě. Přenos těchto informací podléhá všem nezbytným bezpečnostním opatřením. Data budou sdělena pouze autorizačnímu serveru banky prostřednictvím zabezpečeného kanálu (protokol TLS). Informace jsou přenášeny v zašifrované podobě a ukládány pouze na specializovaném serveru Platebního systému. Web a obchod neznají a neukládají data vaší plastové karty. Při výběru způsobu platby pomocí plastové karty se platba za objednávku provede ihned po jejím provedení. Po dokončení objednávky v našem obchodě budete muset kliknout na tlačítko "Platba kartou" a systém vás přepne na stránku autorizačního serveru, kde budete vyzváni k zadání údajů z plastové karty, k zahájení její autorizace a poté se do našeho obchodu vrátíte pomocí " Návrat do obchodu. “ Po návratu do našeho obchodu vás systém upozorní na výsledky autorizace. V případě potvrzení autorizace bude vaše objednávka provedena automaticky v souladu s Vámi stanovenými podmínkami. V případě odmítnutí autorizace karty můžete postup zopakovat.

Stránka respektuje a dodržuje zákony Ruské federace. Při vyplňování, přenosu a uchovávání vašich důvěrných informací také respektujeme vaše právo a zachováváme důvěrnost..
Vaše osobní údaje požadujeme pouze za účelem informování o službách poskytovaných webem.
Osobní údaje jsou informace týkající se předmětu osobních údajů, tj. Potenciálního kupce. Jedná se zejména o příjmení, jméno a patronym, datum narození, adresu, kontaktní údaje (telefon, e-mailovou adresu), manželský, majetkový stav a další údaje uvedené federálním zákonem ze dne 27. července 2006 č. 152-ФЗ „O osobních údajích“ do kategorie osobních údajů.
Pokud jste zveřejnili své kontaktní informace na webu, automaticky jste souhlasili se zpracováním údajů a dalším přenosem vašich kontaktních údajů manažerům našich stránek..
V případě odvolání souhlasu se zpracováním našich osobních údajů se zavazujeme odstranit vaše osobní údaje nejpozději do 3 pracovních dnů.

DOHODA

za zpracování osobních údajů a příjem reklamy (dále jen „souhlas“)

1. Tímto já (Uživatel) při plnění požadavků právních předpisů o osobních údajích a právních předpisů o svobodné reklamě, dobrovolnosti a mém zájmu dávám svůj souhlas: LLC Humana (dále jen „společnost“) se zpracováním mých osobních údajů uvedené při registraci a / nebo opuštění žádosti o výpočet leasingu a / nebo o přijetí reklamních informací souvisejících s leasingovou smlouvou a leasingovými činnostmi (včetně reklamy) prostřednictvím jakéhokoli komunikačního kanálu, včetně: SMS notifikace, pošty, telegramu, hlasové pošty komunikace (dále jen „Newsletter“) vyplněním webového formuláře na webové stránce http://www.humana-baby.ru/ (dále jen „web“). Osobní údaje se vztahují na veškeré informace, které se mě týkají jako subjektu osobních údajů, včetně: příjmení, křestního jména, prostředního jména; pracovní a mobilní telefonní čísla, e-mailové adresy a další osobní údaje, včetně údajů získaných vyplněním žádosti o výpočet leasingu na Stránkách. Účelem zpracování, včetně účelu shromažďování, osobních údajů je: určení možnosti uzavření leasingových smluv, dohod o poskytování poradenských služeb, prodejních a kupních smluv, jakýchkoli jiných dohod nezbytných k provedení leasingové smlouvy, jejich uzavření, změny, provedení a ukončení, propagace leasing a další služby prostřednictvím jakýchkoli komunikačních prostředků, jakož i zajištění souladu se zákony a dalšími regulačními akty.

2. Souhlasím (a), že v rámci zpracování osobních údajů má společnost právo shromažďovat, zaznamenávat, systematizovat, shromažďovat, analyzovat, používat, extrahovat, distribuovat, převádět na jiné třetí strany, včetně přeshraničního přenosu, příjmu, zpracování, uložení, vyjasnění (aktualizace, změna), depersonalizace, blokování, odstranění, zničení mých osobních údajů udržováním databází automatizovanými, mechanickými a manuálními způsoby za účelem: údržby a aktualizace klientské základny; získávání a zkoumání statistik o objemech prodeje a kvalitě poskytovaných služeb; Provádění marketingových programů; provádění průzkumů a studií zaměřených na identifikaci spokojenosti / nespokojenosti uživatelů, neustálé zlepšování úrovně poskytovaných služeb; informování mě o službách nabízených společností, probíhajících bonusových akcích, propagačních akcích atd.; reklama a jakákoli jiná propagace zboží a služeb na trhu prostřednictvím přímých kontaktů se mnou a dalšími spotřebiteli; technická podpora při zpracování informací a osobních údajů pomocí automatizačních nástrojů a bez takového použití.

3. Souhlasím s tím, že dostanu reklamu a oprávníme společnost na zasílání SMS zpráv, jakož i jiných typů zpravodajů a oznámení, včetně reklamy, s využitím jakýchkoli komunikačních prostředků, včetně e-mailu.

4. Byl jsem informován (a), že: tento souhlas se zpracováním mých osobních údajů a přijetím reklamy je platný po dobu 20 (dvaceti) let, a pokud jde o osobní údaje obsažené v dokumentech a jiných nosičích informací, jejichž doba uchovávání je v souladu s platnými právními předpisy přesahuje dvacet let, je souhlas se zpracováním osobních údajů platný po dobu uchovávání těchto dokumentů a jiných paměťových médií zřízených příslušným zákonem. Souhlas se zpracováním osobních údajů lze zrušit zasláním písemného oznámení společnosti LLC Humana na adresu uvedenou v tomto souhlasu. V tomto případě osoba, která obdržela přezkum souhlasu se zpracováním osobních údajů nebo souhlas s přijetím reklamy, přestane zpracovávat osobní údaje a osobní údaje podléhají zničení nebo depersonalizaci, pokud neexistují jiné právní důvody pro zpracování stanovené právními předpisy Ruské federace nebo dokumenty osoby, která obdržela přezkum souhlasu s zpracování osobních údajů.

Jak vybrat dětskou vodu pro směs, vaření a pití: tipy pro mladé matky

Dítě je křehký a dosud nevytvořený organismus, který vyžaduje zvýšenou pozornost, péči a pečlivě vybranou speciální stravu. Řekneme vám, jakou vodu vařit jídlo a směsi pro dítě, a jakou vodu musíte pít pro zdraví a rychlý růst.

Přečtěte si tento článek:

Jaká voda je lepší k přípravě směsí pro kojence
Jak chovat dětskou výživu
Jak si vybrat dětskou vodu pro vaření a pití

Jaká voda je lepší k přípravě směsí pro kojence?

Je třeba si uvědomit, že pokud existuje příležitost kojit dítě, je lepší nepoužívat hotové mléčné přípravky. Ano, jsou výživné, ale nikdy nenahradí skutečné mateřské mléko. Kromě toho byste měli před zakoupením hotových směsí vždy konzultovat pediatra, abyste předešli možným alergickým reakcím u dítěte. Směsi se připravují jak z kravského, tak z kozího nebo sojového mléka. Nejprve se doporučuje dát dítěti směs v malých množstvích (počínaje 5-10 ml a pozorováním reakce dítěte na tento produkt). Pokud se blaho dítěte najednou zhorší nebo pokud se vyskytnou alergické reakce jako vyrážka a otok, přestaňte mu tuto směs okamžitě podat a vyhledejte lékaře.

Protože směsi obsahují dostatečné množství bílkovin, nemohou být zředěny mlékem - může tedy dojít k jeho nadbytku, což negativně ovlivní zdraví dítěte. To je nejlepší pro chov suchých mléčných směsí vhodné speciální dětské balené vody označené "pro kojeneckou výživu". U této vody zvýšené požadavky na čistotu a kvalitu, jakož i přísné sledování jejich dodržování.

Ještě jedna rada pro mladé matky: Nepokoušejte se připravovat větší směsi předem (postupem času se v nich bakterie začnou vyvíjet). Připravte dětskou výživu bezprostředně před krmením dítěte.

Režim krmení dítěte během dne je nejlepší kompilovat a koordinovat s pediatorem. Děti obvykle konzumují mléčnou formu do 2-3 let.

Jak chovat dětskou výživu?

Nejběžnějším podílem je jedna odměrka na 30 ml vody (obvykle jsou takové informace předepsány v návodu k použití na obalu). Lžíce by měla být vždy dokonale suchá a čistá..

Do sterilní láhve na krmení nalijte dříve mírně zahřátou dětskou vodu. Mnoho rodičů dává přednost varu balené dětské vody předem pro další dezinfekci. Zaspíme suchou mléčnou směs, sledujeme proporce vody a počet odměřených lžiček. Lahvičku uzavřete a důkladně protřepejte, dokud se nerozpustí a nebude homogenní (neměly by být žádné hrudky). Nebude zbytečné kontrolovat teplotu připravené kojenecké výživy - proto na malé zápěstí položte malé množství. Pro přesnější měření můžete použít teploměr. Optimální teplota vody pro kojeneckou výživu je 36 - 37 ° C (to je příjemná teplota pro mateřské mléko - je považována za ideální pro dítě).

Spropitné: Je lepší umýt lahvičku na krmení ihned po jídle a udržovat ji na čistém místě až do příštího krmení (dítě může mít hlad kdykoli a po ruce bude mít čistou láhev).

Jaký druh vody potřebujete vařit kaše a vývary pro dítě?

Stejně jako směs - na dokonale čisté a slané vodě. Je vhodný pro vaření vývarů, lehkých polévek a cereálií pro starší děti (které již nejí mléčné směsi). Slaná voda nezanechává usazeniny vodního kamene při zahřátí (bílé vločky) a má příjemnou neutrální chuť.

Jak si vybrat dětskou vodu pro vaření a pití?

Vždy pamatujte, že křehké tělo dítěte (zejména kojence) je velmi citlivé na zárodky a vzhled gastrointestinálních potíží, proto musí používat výhradně vysoce kvalitní produkty a čistou vodu. O tom, jak se dětská voda liší od běžných dospělých? jsme napsali v předchozím článku.

Nejoptimálnější a ideální variantou je horská ledová voda nejvyšší kvality (splňuje všechny požadavky na dětskou vodu). Mezi tyto požadavky patří ruské značky: „For Lala“, „Arkhyzik“ a „Elbrusinka“. Mezi dováženými vodami si mnoho mumií vybírá Evian a Vittel - tyto značky mají optimální nízkou mineralizaci a čistotu, stejně jako příjemnou chuť a malé děti je snadno pijí..

Ještě jedna rada matkám malých dětí: v žádném případě byste neměli dát svému dítěti používat léčivou stolní vodu a léčivou vodu - je vysoce mineralizovaná a je určena k léčbě některých nemocí, v dávkách předepsaných a doporučených kvalifikovaným lékařem. Nekontrolované pití vysoce slané vody může nepříznivě ovlivnit vaše zdraví.

Nechte děti růst zdravě!

© Aqua Melody Magazine

Datum zveřejnění: 19/19/2019

Jak chovat směs pro novorozence

Mateřské mléko je ideální pro krmení novorozenců, ale existuje mnoho dětí na umělém krmení, takže rodiče budou muset přesně vědět algoritmus pro přípravu směsi a pracovat „automaticky“..

Musíte si prostudovat pokyny pro přípravu produktu od výrobce a jasně si pamatovat poměr vody a suché směsi.

Zbytek je jednoduchý:

 • Umyjte si ruce mýdlem.
 • Nalijte správné množství vody do čisté láhve (nejlépe sterilizované).
 • Nalijte jednu odměrku lžíce suché směsi do vody bez skluzu (vyjměte ji zadní stranou nože).
 • Uzavřete láhev a důkladně třepejte po dobu 30 sekund..
 • Zkontrolujeme teplotu směsi a ujistíme se, že zde nejsou žádné hrudky.

Zahřejte vodu na přípravu směsi na 36-37 stupňů a je lepší to neudělat v mikrovlnné troubě - debata o výhodách / nebezpečích tohoto domácího spotřebiče stále probíhá, lékaři a vědci nedosáhli konsensu, ale v tomto případě nehrozí žádné riziko stojí za to.

V jakém poměru chovat směs pro novorozence

Zpravidla se jedná o 1 odměřenou lžičku směsi na 30 ml teplé vody, ale přesto musíte dodržovat doporučení výrobce. Pokud je hotový produkt příliš „tekutý“, potom dítě zůstane hladové, ale příliš nasycený roztok může vyvolat střevní koliku, zácpu a metabolické poruchy.

Novorozenec musí chovat směs bezprostředně před krmením a okamžitě v požadovaném množství. Jak zjistit tento ukazatel? Mnoho z nich se zaměřuje na věk dítěte, ale konec konců mají děti různou hmotnost, a proto mají chybu.

Pediatrové navrhují následující doporučení:

 • od 10 dnů do 2 měsíců - 1/5 hmotnosti dítěte;
 • 2 - 4 měsíce - 1/6 hmotnosti dítěte;
 • 4 - 6 měsíců - 1/7 části hmotnosti;
 • 6 - 12 měsíců - 1/8 části hmotnosti.

Upozornění: uvedené poměry se vztahují k dennímu množství směsi s umělým krmením. Například: dítě je 3 měsíce staré a váží 6 kg, což znamená, že jeho denní dávka nesmí být vyšší než 1 litr.

Další krok: distribuce denní normy produktu pro několik krmení.

K tomu potřebujete vědět, kolikrát denně jí dítě určitého věku:

 • v prvních 3 měsících života - 7-8krát denně;
 • ve věku 3-6 měsíců - 6-7krát denně;
 • starší než šest měsíců - 5krát denně.

Je nutné vypočítat jednu dávku směsi pro dítě mladší než 10 dnů vynásobením počtu dní, které žily 10. Například novorozenec má 4 dny, což znamená, že by měl dostat 40 ml hotové směsi v jednom krmení..

Všechny uvedené poměry a množství směsi pro jedno krmení jsou určeny pro zdravého novorozence.

Pokud se dítě narodí předčasně, má nějakou vrozenou patologii, měl by si pediatr zvolit rozvrh krmení a vhodné proporce suchého produktu a vody.

Pokud je dítě po užití předepsané dávky směsi nervózní, pláče a potřebuje doplňky, bude zapotřebí pomoc specialisty..

Jaká voda je lepší chovat směs pro novorozence

Na přípravu kojenecké výživy je k dispozici speciální voda - při výběru je to priorita.

Existuje několik vysvětlení:

 • voda prochází přísným testem na obsah solí a minerálů;
 • speciální voda pro krmení novorozenců má správné množství kyslíku;
 • Vyžaduje se povinné víceúrovňové čištění.

Mnoho rodičů upřednostňuje vodu z vodovodního systému nebo studny, poté co ji uvaří. Pediatrové tvrdí, že v tomto případě existuje nebezpečí zvýšení obsahu minerálních látek v konečné směsi a saturace kyslíku v takové vodě nebude úplná. Pokud má být směs připravena na takové vařené vodě, pak je vhodné nejprve poslat malou část k laboratornímu testování a ujistit se, že je pro dítě bezpečné.

Jak nakrmit dítě zředěnou směsí

Je třeba připravit směs pro novorozence 10-15 minut před tím, než se krmí. Někteří výrobci tvrdí, že můžete hotový produkt skladovat 2 hodiny - neměli byste to dělat: přizpůsobená mléčná směs je příznivým prostředím pro šíření patogenních mikroorganismů.

Rodiče by měli pochopit, že umělé krmení vyžaduje dodržování určitých pravidel „postupu“:

 • krmení nastává s použitím láhve a bradavek - ty by měly být s malou dírkou a co nejmenší možnou průtokovou rychlostí produktu;
 • zkontrolujte, jak směs vytéká z bradavky - to by mělo nastat kapání;
 • během krmení by měla být láhev umístěna v takovém úhlu, aby bradavka byla napůl naplněna směsí - to zabraňuje požití vzduchu a následnému prasknutí;
 • hlava novorozence by měla být umístěna na předloktí matky, obličej je obrácen k hrudníku;
 • během krmení by hlava dítěte neměla být hozena dozadu;
 • po krmení je třeba drobku držet trochu vzpřímeně - požití vzduchu by mělo vycházet (říhání).

Než začnete krmit novorozence, musíte si nasadit bryndáček a nějakým způsobem upoutat jeho pozornost - například můžete směs odkapávat na rty nebo ji jen pohladit po tváři.

Ihned během krmení byste neměli dovolit dítěti usnout - mluvit s ním, pohladit jeho tvář nebo hlavu, úsměv, zpívat písně.

Je nutné zajistit, aby dítě snědlo předepsané množství směsi, ale maximálně 20 ml produktu je podvyživeno..

Ihned po ukončení krmení je třeba láhev zvednout, a pokud ji dítě nechce rozdávat, stačí ji rozptýlit hračkou nebo dudlíkem..

Pokud se umělé krmení provádí podle všech pravidel, novorozenec se vyvíjí bez odchylek, přibírá na váze a nezůstává hladový.

Jak mohu skladovat směs zředěného mléka

Užitečné rady:

 1. Směs nezahřívejte v mikrovlnné troubě, protože tekutinu zahřívá nerovnoměrně.
 2. Pokud se chystáte na procházku nebo výlet, vezměte si teplou vodu do termosky a odděleně do sušeného mléka a připravte jídlo pro dítě těsně před krmením..

Dodržování těchto jednoduchých pravidel pomůže udržet vaše dítě zdravé.!

Umělé krmení novorozenců

Krmení dětí umělou směsí

Kojení novorozenců je velmi cenným darem přírody. Odborníci říkají, že každá žena může kojit. Ale někdy jedna touha nestačí. Existují potíže. Pokud z nějakého důvodu žena nemůže kojit, měla by se k výběru směsi přistupovat opatrně. Konec konců to závisí na zdraví a vývoji dítěte. Jak vybrat správnou směs? Jaké směsi existují? Jak vařit směs? Pojďme si promluvit v článku.

Jaké důležité body je třeba vzít v úvahu při přechodu na umělé krmení novorozenců? Nejprve se poraďte s lékařem. Může nabídnout směsi co nejblíže mateřskému mléku. Musí být kvalitní a zakoupené ve zvláštních obchodech nebo v odděleních kojenecké výživy.

Nekupujte směsi různých značek a několika kusů. Získejte jedno balení. Koneckonců nevíte, zda je vhodné pro dítě. Pečlivě prostudujte složení a datum exspirace. Při přechodu na novou směs může dojít k zácpě nebo uvolnění stolice. Neboj se. Tělo dítěte se tak přizpůsobí novému jídlu.

Nekupujte směs z ruky, i když za cenu výrazně nižší než v obchodě. I když má neporušený obal a normální trvanlivost, není zaručeno, že byl skladován za správných teplotních podmínek a přípustné vlhkosti. Což znamená, že může být rozmazleno.

Jaké směsi pro umělé krmení novorozenců existují

Výrobci dětské výživy nabízejí široký výběr různých směsí. Někdy se rodiče ztratí, kterou si vybrat. Každé dítě je individuální. Kojenecká výživa se v zásadě vyrábí z vysoce kvalitního kravského nebo kozího mléka. Protein zpracován.

1. Přizpůsobeno. Složení co nejblíže mateřskému mléku. Novorozence z prvních dnů života je možné krmit umělou směsí s maximální adaptací. Dítě si na směs rychle zvykne, protože je výživné a rychle se vstřebává do těla. Je založen na demineralizované syrovátce, správné rovnováze vitamínů, tuků a uhlohydrátů. Takové směsi zahrnují například "Nan", "Nutrilon", "Humana 1".

2. Částečně upraveno. Neobsahuje demineralizované sérum. Částečně upravená směs napodobuje složení mateřského mléka. Je také výživný a zdravý. Toto je „Bez dozoru“, „Dítě“. Mohou být podávány od narození, ale toto jídlo často způsobuje u dítěte negativní reakce, než je uvedeno výše. Ale cena je levnější.

3. Neupraveno. Zahrnuje kasein, prospěšné látky, jako je laktóza, aminokyseliny, vitamíny a polosycené mastné kyseliny (PUFA). Základ syrového kravského mléka. Doporučeno pro děti starší než 6 měsíců..

4. Kyselé mléko. Nasycený bifidobakteriemi. Pokud je stolice novorozence při umělém krmení často tvrdá, nepravidelná, existují problémy se zažívacím traktem, jsou tyto směsi tou nejlepší volbou. Názory lékařů na to, zda fermentovaná mléčná směs může být hlavní výživou dítěte, se liší. Někteří doporučují dávat směs kyselého mléka ne více než 1krát denně. Jiní říkají, že jí můžete krmit výhradně děti, protože to není kefír, ale směs, i když s přídavkem bifidobakterií.

5. Terapeutické. Mají jedinečné vlastnosti. Vyživují nejen dítě, ale mají také léčivou funkci. Kojenci, kterým byla diagnostikována anémie, budou mít vysoké hladiny železa; s narušením zažívacího traktu - kojenecká výživa na bázi sójového mléka; alergické - hypoalergenní směsi. Klinická výživa je předepisována pro děti narozené předčasně. Obsahují mnoho vitamínů, minerálů, bílkovin a bílkovin.

Směsi se prodávají ve formě suchého prášku a jsou hotové. První možnost je více populární. Je to ekonomické a cenově dostupné pro většinu rodin. Příprava směsi není obtížná. Pokyny jsou uvedeny na obalu..

Pamatujte na hlavní zlaté pravidlo: novou směs musíte zavést postupně. Prvních 30 ml, další den - 60 ml atd. Směs se zahušťovadlem je určena pro děti, které mají hojnou regurgitaci. Při každém krmení se zavádí postupně. Hustá konzistence jídla neumožňuje snadné vytlačení ze žaludku.

Proč byste měli zvolit kvalitní směs?

Mezinárodní standardy byly vyvinuty na základě biochemických studií. Jsou odpovědné za kvalitu náhrad mateřského mléka. Vzhled takových směsí je nejdůležitějším technologickým úspěchem lidstva. Dříve byly děti krmeny kravským mlékem a téměř všechny měly problémy s ledvinami, střevy a alergickými reakcemi. Nyní je přirozené a umělé krmení téměř na stejné úrovni.

Jaké jsou vlastnosti upravené směsi? Co je v jeho složení?

1. Snížené hladiny proteinů. Přebytek agresivního proteinu krávy vede k negativním reakcím v těle dítěte. Trávicí systém nemůže trávit bílkoviny kvůli nedostatku enzymů. Zneužívání může vést k alergickým reakcím, metabolickým poruchám, zažívacím potížím a přibývání na váze..

2. Proteiny mají velmi podobné složení jako mateřské mléko. Takové směsi obsahují aminokyseliny. Jsou nezbytné pro budování buněk..

3. Přítomnost taurinu. Jedná se o aminokyselinu obsahující síru, která není součástí proteinů. Je to nutné pro děti, zejména v prvním roce života. U starších dětí se taurin vyrábí na základě syntézy cysteinu a serinu. Odpovědný za správné fungování mozku, stavbu buněk, vstřebávání tuků a dalších složek.

4. Polosycené mastné kyseliny (PUFA) jsou zodpovědné za vývoj mozku dítěte. Tělo produkuje hormony podobné látky na bázi PUFA. Jejich hlavním úkolem je regulovat metabolické procesy na buněčné úrovni, poskytovat protizánětlivé účinky a imunitní odpověď.

5. Sacharidy. V mateřském mléce jsou mnohem více než u krávy. Hlavní je laktóza (85% sacharidového složení). Skládá se z galaktózy a glukózy, patří do skupiny disacharidů. Zbývajících 15% jsou oligosacharidy. Zahrnují několik jednoduchých molekul cukru. Jejich hlavním úkolem je udržovat střevní mikroflóru a chránit před škodlivými bakteriemi. Oligosacharidy jsou nahrazeny polymerem glukózy s nízkou molekulovou hmotností ve směsích. Normalizuje střevní mikroflóru, je zodpovědný za vstřebávání tuků a jejich vstup do krve. Díky tomu se dítě necítí hlad.

Jak připravit mléčnou směs?

Ne každý ví, jak správně připravit směs. Zdálo by se, že je to tak jednoduché. Ale někdy existují nuance, které vedou rodiče k hlouposti.

Ani jedno, ani nejdražší, přizpůsobená směs nemůže nahradit mateřské mléko. Převod dítěte do směsi by měl být prováděn postupně, pokud k tomu existují důvody.

Nejprve si pečlivě přečtěte pokyny na obalu. Věnujte pozornost těmto okamžikům.

1. Jaká by měla být teplota vody.

2. Jaké jsou správné proporce směsi.

3. Je v balení odměrka?.

4. Jaký objem se doporučuje pro dítě.

5. Jak dlouho lze směs skladovat a za jakých podmínek.

Sterilita je hlavní podmínkou pro přípravu směsi. Hlavním úkolem rodičů je chránit dítě před mikroby ve všech ohledech, pomáhat přizpůsobit se podmínkám prostředí. Extra mikroby jsou k ničemu. Střevní infekce jsou pro dítě v prvním roce života velmi nebezpečné. Před každým krmením připravte mléčnou směs. U novorozence si uvařte láhev a dudlík.

Až bude vše připraveno, pokračujte přípravou směsi. Stanovíme požadovaný poměr vody a odměrky lžíce směsi. Nalijte vařenou vodu do láhve a nechte vychladnout na požadovanou teplotu. Nalijte požadované množství směsi (bez sklíčka).

Nepoužívejte další lžíci, ale pouze tu, která je součástí soupravy. Zavřete uzávěr láhve a protřepejte. Ujistěte se, že zde nejsou žádné hrudky. Přílišné protřepávání láhve nestojí za to, aby nedošlo k nasycení mléčného nápoje vzduchovými bublinami.

Zkontrolujte teplotu. Kape trochu směsi na loket. Pokud je teplota normální, můžete dát drobky.

Je důležité dodržovat správný poměr vody a směsi. Některé matky, aby nasycily dítě, přidají do vody další odměrky. To není nutné. První tři měsíce dítě trpí kolikou.

Připravte přesně tolik směsi, kolik jí vaše dítě. Neukončenou směs neuchovávejte a nepřidávejte do ní novou porci. Čím déle je směs skladována, tím vyšší je riziko množení bakterií v ní. Pokud se chystáte na výlet, vezměte si termosku s vařenou horkou vodou. Bude nutné připravit čerstvou směs drobků.

Neměli byste překračovat normy pro krmení novorozenců umělým krmením, které pro vás pediatr vyjádřil. Obvykle jsou psány na obalu směsi. Pokud je vaše dítě po krmení doporučeným dávkováním v pokušení stále sát láhev, není to signál, aby bylo možné nabídnout více směsí. Saturační signál z jeho žaludku s největší pravděpodobností ještě nedosáhl mozku. Pokud to saje, dejte dummy dítěti. A v budoucnu se nepokoušejte krmit dítě rychleji. Nech ho pomalu sát. Chcete-li to provést, koupit dudlík pro láhev "pomalý průtok". Mimochodem, malá díra v bradavce bude chránit dítě před polykáním velkého množství vzduchu, což znamená od střevní koliky, říhání a škytání.

Dejte dítěti směs 36-38 stupňů, jako je tělesná teplota. Takže bude lépe absorbován.

Je nutné při umělém krmení dávat vodu

Pro děti, které dostávají dětskou výživu jako své hlavní jídlo, je zapotřebí tekutina navíc. Do jaké míry a jak správně kojit děti? Nejprve se musíte rozhodnout, co dáte k pití. Existuje několik možností, jak vodu dát novorozenci, a mohou být navzájem kombinovány:

 • speciální dětská voda;
 • vařící voda;
 • čistá pramenitá voda z artéské studny;
 • infuze fenyklu nebo jiného dětského „čaje“ (obvykle se doporučuje pro koliku);
 • infuze nebo odvar z rozinek, sušených švestek, sušených meruněk (s jejich pomocí, včetně zácpy u novorozenců, je léčeno umělým krmením).

Pokud jde o množství, zaměřte se na následující výpočty: 30 gramů vody vynásobené 1 kg hmotnosti dítěte. To znamená, že dítě o hmotnosti 7 kg potřebuje asi 210 gramů tekutiny denně. Ale kolik vody dát novorozence na IV, to jsou velmi průměrná doporučení. Děti, které mají horečku, potřebují více tekutin. Dítě ve vlhké místnosti s pohodlnou teplotou vzduchu bude pít méně. To vše by vás nemělo obtěžovat..

Pokud nestačí dabovat umělým krmením, bude mít dítě pravděpodobně problémy se stolicí. Obvykle se rodiče pokoušejí doslova vrazit tekutinu do dítěte a uchýlit se k trikům. Například to začnou sladit. V zásadě to není škodlivé. Pokud se provádí mírně. Mnoho dětí však po takových dezertech v budoucnu nepije běžnou vodu dobře. V tomto případě je užitečnější pokusit se pít dítě z injekční stříkačky bez jehly, pokud nepije vodu z láhve, nalijte vodu na jeho tvář. Nebo dát ze lžíce.

První krmení umělým krmením

Bývalo to, že děti, které byly krmeny směsmi, by měly začít dostávat další výživu ve formě ovocných šťáv od 4 měsíců. Nyní, když obchody prodávají mnoho upravených receptur za přijatelné ceny, zavedení takového včasného krmení není nutné.

To znamená, že se doporučuje, aby řemeslníci začali doplňovat potraviny ve stejném věku jako děti, které jedí mámino mléko, po 6 měsících. A ne z ovocných šťáv nebo ovocných pyré, ale z rostlinných pyré nebo obilovin bez mléka. Tato návnada se podává za 6-7 měsíců. Po 8 měsících je čas na maso. Po - tvaroh, ryby a kefír.

Hlavní produkty, které by měly být zavedeny do stravy dítěte do 1 roku věku:

 • zelenina;
 • ovoce;
 • cereálie;
 • maso;
 • kyselé mléko (kefír, tvaroh - pokud na ně dítě nemá alergickou reakci).

Vaječný žloutek a ryby - pokud je dítě dobře snáší.

Zavádění doplňkových potravin během umělého krmení lze provést v souladu s tabulkou na našich webových stránkách.

Stůl. Schéma zavádění doplňkových potravin během umělého krmení dětí od 0 do roku po měsíce.

Jak vyrobit cementovou maltu vlastními rukama?

Cementová malta se široce používá ve stavebnictví. Používá se pro zdivo z kamene a cihel, vnitřní stěny, lití základu, omítky. Tento stavební materiál bude samozřejmě mít v závislosti na aplikaci odlišné složení. Poměr pojiva k jiným plnivům závisí na jeho vlastnostech (především na stupni pevnosti) a na zamýšleném účelu řešení. V mnoha případech stačí smíchat cement s pískem bez přidání dalších nečistot, takový základ je nejčastější. Klíčem k úspěchu jsou správně vybrané proporce složek, jejich kvalita, příprava a rovnoměrnost míchání.

Směs cementu a písku se používá téměř ve všech oblastech stavby: jako zdivo a omítka a jako podklad pro beton. Doporučuje se ředit tyto komponenty bezprostředně před zahájením práce, přibližná doba tuhnutí je 1 hodina. Pevnost a přilnavost malty, stejně jako její kvalita a soulad s provozními podmínkami po ztuhnutí, jsou určeny poměry směsi cementu a písku. Podle účelu se volí poměry 1: 2 až 1: 4, voda se přidává podle hmotnosti pojiva ve stejném nebo mírně menším poměru.

Technologie míchání řešení je jednoduchá, hlavní věcí je vybrat vysoce kvalitní komponenty a zředit je ve správném pořadí.

Abyste správně smíchali cementovou maltu, musíte vědět, jaké značky existují, požadavky na konzistenci, pořadí míchání a proporce hlavních materiálů. Běžně používané:

 • písek;
 • voda
 • cement;
 • méně často: změkčovadla a další přísady.

Druhy cementových směsí

V závislosti na složení a účelu použití je řešení rozděleno do značek:

 • M150 a M200 - pro potěry;
 • M50, M100, M150, M75, M200 a M125 - pro zdivo;
 • M10, M50 a M25 - pro omítky.

Všechny odrůdy se liší kvantitativním obsahem a poměrem písku. Změna poměru hlavních komponent umožňuje použití takového stavebního materiálu pro různé práce.

Stupeň řešení je indikátorem síly konstrukce, která je pomocí něj vytvořena. Poměr složek závisí zpravidla na tom, jaké značky je cementová malta potřebná. Pokyny k vaření jsou často vytištěny na obalu výrobcem..

Samozřejmě si můžete objednat hotovou hmotu správné značky (v současné době se prodávají suché hotové směsi pro nadace, omítky nebo potěry, do kterých stačí přidat správné množství vody). Nezávislé dávkování však ušetří peníze.

Pravidla pro stanovení požadované značky pískově cementové hmoty

Podle technologie se vyžaduje, aby jakost malty odpovídala stupni použitého materiálu (cihla, tvárnice). Například, pokud je zdivo postaveno z cihel třídy 100, pak by cementová hmota měla být M100. V důsledku tohoto pravidla získáte pevnou homogenní strukturu cihel.

V případě, že značka použitého materiálu je vysoká, například 350, pak snaha o shodu nestojí za to, protože to výrazně zvýší náklady na výstavbu. Obecně přijímané proporce jsou 1 díl (například kbelík) cementu a 3 - písek (1 až 3). Při přípravě betonu na lití základu se k tomuto podílu přidá 3-5 dílů drceného kamene.

V prodeji je obrovský sortiment různých druhů cementu, lišící se značkou, výrobcem, vlastnostmi a životností. Portlandský cement, který se vyznačuje vysokou úrovní odolnosti vůči vodě, mrazu a pevnosti, je obzvláště oblíbený mezi profesionálními staviteli. Tvrdí dobře za téměř každého počasí..

Pravidla pro přípravu směsi

Pro ruční míchání se doporučuje ředit cement v kovové nebo plastové nádobě: koryto, umyvadlo, stará vana, kbelík. Ke smíchání budete potřebovat lopatu, lžíci, špachtli nebo vrták s tryskami. U velkých objemů připravené cementové malty (od 1 m3) je vhodné použít míchačky betonu. Všechna zařízení a míchací platforma jsou připraveny předem, stejně jako vstupní komponenty. Životaschopnost cementové báze je 1-1,5 hodiny, směs se použije ihned po přípravě.

Písek je předmytý a vysušený, nelze přidat mokré plnivo - to vede k porušení poměru W / C. Charakteristiky složení cementu a písku závisí na vlastnostech pojiva a zvolených proporcích (pro ověření shody je tovární značka síly dělena počtem frakcí písku). Nejlepší je ředit cement čistou vodou (je vhodná tavenina, déšť nebo pitná voda), nedoporučuje se odebírat z otevřených zdrojů. Pro zajištění plasticity jsou povoleny přísady (tekuté mýdlo, vápno, změkčovadla), avšak ne více než 4–5% z celkového množství pojiva..

Pořadí nakládání složek závisí na způsobu hnětení: když jsou ručně nejprve pískovány a cementy prošity do nádoby, pak jsou uzavřeny kapalinou. Při použití míchačky na beton se naopak do mísy nalije voda a poté plnidla. Je lepší okamžitě rozmnožovat přísady a nečistoty, výjimka je pouze pro vyztužení vláken. V každém případě se cementová malta míchá nejdéle 5 minut, během této doby by měla dosáhnout jednotné konzistence. Správně připravená kompozice zůstává na lžíci nebo špachtli a při převrácení hladce teče, nejsou v ní pozorovány hrudky a neředěné částice.

Poměr plniv

Hlavním měřítkem je podíl pojiva. V závislosti na účelu složení se používají následující podíly vstupních složek:

1. Pro přípravu omítky: 1: 3, poměr W / C nepřekračuje 1, doporučuje se ředit směs v dávkách. Při provádění vnitřních prací je minimální stupeň pevnosti cementu M150, fasáda - M300. Pro dosažení tažnosti sádry je povoleno zavádění vápna (nejvýše 50% podílu písku).

2. Při míchání zděné malty: 1: 4 není stupeň pevnosti pojiva nižší než M300. Vápno se zavádí výhradně ve hašené formě a nejvýše 0,3 podílu cementu. Ideální poměr W / C je v rozmezí 0,5, přidá se 50 g tekutého mýdla, aby se získala plasticita. Zděné sloučeniny se připravují v přísném pořadí: nejprve se do nádoby nebo míchačky betonu přivádí voda, poté plniva.

3. U základových prací: 1: 2: 4 (cement, písek, štěrk, respektive) se poměr vody bere jako objem pojiva. Používá se portlandský cement z M400 a hrubozrnný agregát z tvrdých hornin, míchání se provádí v míchačce betonu.

4. Při lití betonového potěru je nutné zředit vysoce kvalitní cement pískem v poměru 1: 3 a poměr W / C = 0,5. Složení by se mělo natahovat po lžíci a zaplňovat malé dutiny, je lepší ji násilně hnětit.

5. Při žehlení podlah se připravuje směs cementu a písku v poměru 1: 1. Tekuté sklo nebo vápno by mělo být předem zředěno vodou, v poměru ne větším než 0,1 k podílu pojiva.

Při přípravě betonu a směsí s různými plnivy se do roztoku přidává cement bez smíchání s pískem, ve všech ostatních případech je vhodné je prosévat společně. Kromě usínání na jasně měřené proporce jsou správnými proporcemi určovány značkou pojiva (ne nižší, než je požadováno, pokud je jeho kvalita nebo čerstvost zdvojnásobena, jeho spotřeba se zvýší), čistota a suchost písku, pevnost rozdrceného kamene a vločka (pro beton). Nejobtížnější je zvolit poměr voda-cement, doporučuje se nejprve použít 85% vody, pak postupně zavádět zbytek.

Často vyvstává otázka: jak ředit cement tekutým mýdlem. Tato přísada je velmi oblíbená v soukromé výstavbě, je to nejlevnější změkčovadlo. Ale přebytečná pěna je škodlivá, je lepší počkat 3-4 minuty, až se smršťuje, a teprve potom vstříknout směs cementu a písku (a - v malých porcích). Tato doba hnětení se zvyšuje přibližně o 5 minut. Celkový podíl jakýchkoli nečistot (včetně barvících minerálů) by neměl překročit 10% hmotnostních pojiva, jinak se kvalita připraveného roztoku prudce snižuje (adhezivní vlastnosti jsou vyrovnány).

Odborná rada

Je nutné chovat při okolní teplotě +5 ° C. Pokud je to možné, použijte míchač betonu, což zvyšuje homogenitu a kvalitu malty. Při automatickém hnětení závisí pořadí složek nakládky na velikosti frakcí: od malých po velké. Hotové řešení je vyloženo a použito okamžitě, čím vyšší je stupeň pevnosti cementu, tím rychleji tuhne. Pro zlepšení výkonu se doporučuje:

 • zavést mrazuvzdorné nebo hydrofobní přísady (relevantní pro beton);
 • při míchání omítky nahraďte část písku perlitem (pro zvýšení tepelně izolačních vlastností);
 • vyrobit zkušební dávku pro kontrolu kvality součástí;
 • pokud je to možné, používejte speciální dávkovače.

Funkce míchání

Před zahájením práce se doporučuje prosévat ingredience společně přes konstrukční síto, aby se složení stalo homogenní. Je lepší smíchat cement s pískem ne rukama, ale pomocí nástrojů: míchačka na beton nebo vrták s tryskou. Je žádoucí, aby velikost frakcí byla v rozmezí 0–2 mm, veškeré nečistoty nepříznivě ovlivňují vlastnosti roztoku. Je velmi jednoduché zkontrolovat písek na hlínu: stačí ji naředit ve skleněné nádobě vodou, pokud jsou pozorovány blátivé suspenze - vyplatí se koupit další. Měli byste také určit kvalitu cementu: čerstvý se probouzí prsty a má světle šedý nebo nazelenalý odstín, nemá hrudky.

Pro správné ředění roztoku těchto složek se doporučuje dodržovat tuto technologii:

 1. Do nádoby nalijte vodu v množství, které se rovná cementu (nebo v jiných požadovaných poměrech). Část kapaliny zůstane, pro vlhký písek je poměr W / C zvolen o něco méně než normativní.
 2. Zřeďte tekuté mýdlo nebo saponát ve vodě. Tento krok je volitelný, ale taková přísada zlepšuje přilnavost budoucího řešení..
 3. Do nádoby nalijte polovinu jemnozrnného plniva (nebo části prosévané směsi). V této fázi by měl být cement s pískem zředěn v poměru vybraném s ohledem na zamýšlené použití směsi, která má být připravena, a příslušné normy.
 4. Nalijte veškerý cement a zapněte míchačku betonu nebo stavební míchačku. Po dvou minutách promíchání vložte zbytek písku.
 5. Zkontrolujte konzistenci roztoku a podle potřeby přidejte zbývající vodu v malých dávkách. Správně připravená směs sklouzne (a neodteká) z lžíce, když při řezání špachtlí nejsou žádné suché částice, ale nakreslená čára nerozostří.
 6. Představte modifikující přísady (pokud je to nutné) a vše znovu promíchejte.

Porušení poměrů vede k popraskání roztoku po ztuhnutí nebo jeho rozlití. Je důležité je předem vybrat, vypočítat a zakoupit požadované množství materiálu. Životaschopnost hotového roztoku je do 1 hodiny, během které musí být plně využito k zamýšlenému účelu. Je nepřijatelné znovu ředit směs zmrazenou v nádrži.

Obecná doporučení pro přípravu řešení

Obvykle lze všechny cementové malty rozdělit na: omítky (se stupněm pevnosti od M10 do M50), zdivo (od M50 do M200), používané pro lití potěrů nebo jako základ pro betonování stavebních konstrukcí (M150 a M200). Vybrané poměry významně ovlivňují tento indikátor, zejména každá další frakce jemnozrnného plniva ho snižuje. Například: pokud zředíte portlandský cement M400 pískem v poměru 1: 4, bude konečná kvalita roztoku M100. Čím méně cementu, tím bude volnější a poréznější..

Existuje požadavek: malta použitá pro spojení cihel nebo betonu nesmí pevně ustoupit značce samotného výrobku. V ideálním případě se shodují, pak bude konstruovaná struktura monolitická a homogenní. Toto pravidlo platí zejména pro směsi zdiva, je také žádoucí vzít v úvahu takové vlastnosti, jako je odolnost proti mrazu a vodě. To znamená, že při instalaci základových bloků do řešení spár je vhodné zavádět hydrofobní přísady.

Doporučené maltové poměry pro omítkové směsi

Při provádění vnitřních prací bude vyžadován cement z M150, pro fasády je vyžadován vyšší stupeň - M300. Osvědčené proporce pro omítání stěn jsou 1: 3. V tomto případě se doporučuje míchat písek s cementem před smícháním a výslednou suchou směs postupně zředit vodou. Výsledkem je homogenní hmota, která neteče dolů ze stěrky, když je nakloněna při 45 °, poměr H / C je zvolen jako a 1. Pro zvýšení tažnosti se vápno může zředit a zchladit v přidané vodě (0,2–0,3 dílu množství cementu), takový roztok se aplikuje jemněji. Pro získání tepelně izolačních vlastností omítky je písek částečně nahrazen perlitem.

Doporučené podíly malty pro podlahy

Pro potěry se používá čerstvý portlandský cement vysoké kvality (od M400). Klasické proporce pro vyplnění podlahy jsou 1: 3. Poměr W / C nepřesahuje 0,5, roztok by se měl natahovat a vyplňovat nejmenší dutiny, ale neměl by obsahovat bubliny. Aby se dosáhlo požadované uniformity, je hněteno stavebním mixérem. Součásti musí být prosévány. Vzhledem k malému množství kapaliny se roztok rychle tuhne, musí se spotřebovat do půl hodiny po hnětení.

Doporučený poměr malty při betonáži základu

V tomto případě se pro výstavbu základů malých budov portlandský cement koupí alespoň M200, pro budovy je lepší zvolit M400 nebo M500. Pro přípravu objemů nad 2 m3 je zapotřebí míchačka na beton. Optimální proporce pro založení: 1: 2: 4, do složení se zavádí hrubozrnné plnivo (štěrk nebo drcený kámen z tvrdé žuly), je nežádoucí přidávat méně odolné horniny, snižují konečnou pevnost betonu.

Kvalita použitých komponent hraje obrovskou roli, je povoleno je rozmnožovat výhradně čistou pitnou vodou (nikoli mořem nebo z otevřených zdrojů). Poměry jsou přísně dodržovány - ne více než 0,5 objemu cementu. V míchačce betonu by neměly být žádné suché hrudky a nerozpuštěné složky, ale také loupání kapaliny a sedimentace drceného kamene. Beton by proto měl být míchán po dobu nejvýše 10–20 minut, je vyložen a nalit bez prodlení, a to i přes nastavenou dobu 1 hodiny.

Přebytečný písek ve vztahu k cementu v maltě pro základy nad 2: 1 je povolen pouze na suchých a stabilních půdách pro nezatížené budovy. Je nemožné smíchat jemně vlhký a hrubý kamenivo a cement, což vede k narušení proporcí, jakož i přítomnosti jílových nečistot a zbytků. Proto musí být písek a štěrk před smícháním omyt a vysušen. Portlandský cement potřebuje pro nadaci nejčerstvější, neměl by být zakoupen dříve než 2–3 týdny před betonáží.

Články O Neplodnosti