Hlavní Neplodnost

Jak šít krásné povlečení vlastními rukama: vzory budov, spotřeba látky, pravidla pro stříhání a šití

Šití ložního prádla doma nejen výrazně šetří rodinný rozpočet, ale také vám umožňuje vytvořit originální sadu, která je plně v souladu s chutí samotné hostitelky. Výrobky pro kutily mají vždy stejnou velikost jako matrace, polštáře a přikrývky, to platí zejména v případě, že se jejich rozměry liší od standardních. Kolik metrů látky se v závislosti na šířce role utrácí na povlečení? Jak vypočítat tok? Jak si sami stříhat a šít prádlo? Jak šít podrobnosti o povlečení?

Výběr látky a doplňků

Prvním úkolem poté, co se sami rozhodnete o šití podestýlky, je výběr materiálu pro práci. Tkanina by měla být šetrná k životnímu prostředí a hypoalergenní, bez škodlivých látek, dobře prodyšná a absorbovat vlhkost. Těmto požadavkům vyhovují materiály vyrobené z přírodních vláken - bavlna, len, hedvábí. Zahrnutí syntetických přízí dává tkanině pevnost a trvanlivost, ale je lepší, pokud jejich obsah nepřesahuje 15%.

Ložní prádlo je nejčastěji šito z těchto tkanin:

Pro šití budete potřebovat vysoce kvalitní nitě, vybrané s ohledem na hustotu a vlastnosti tkaniny. Rovnoměrnost nitě po celé délce označuje kvalitu (neměla by mít příliš husté a tenké profily). Je lepší zvolit syntetický materiál z polyesteru - jsou trvanlivé, mají vysoce kvalitní twist, klouzají dobře. Můžete také potřebovat zipy s copem na bavlněném podkladu dlouhém 50-60 cm, knoflíky, nýty, krajky, v závislosti na požadovaném typu produktu.

Vytváření vzorů ve standardních velikostech 1-, 1,5-, 2-ložnicových sad a eur

Při výpočtu požadovaného počtu metrů textilie pro šití je nutné určit rozměry budoucích výrobků, přičemž se zohlední všechny povolenky. V tabulce jsou uvedeny standardy pro 1-, 1,5-, 2-ložnicové apartmány, eura a rodinu, které se nacházejí v ruských obchodech:

Délka a šířka produktu
ProstěradloPovlak na polštářPovlečení
Singl200 × 11070 × 50200 × 135
Jeden a půl210 × 150, 210 × 160, 215 × 148, 260 × 18070 × 50, 60 × 60, 70 × 70214 × 146, 210 × 150, 220 × 150, 248 × 215
Dvojnásobek210 × 175, 215 × 180, 220 × 215, 230 × 210, 260 × 24070 × 50, 60 × 60, 70 × 70210 × 180, 215 × 180, 220 × 200
Euro240 × 220, 280 × 24070 × 50, 70 × 70220 × 200, 225 × 205, 240 × 220
Rodina240 × 220, 280 × 24070 × 50, 70 × 70214 × 146, 210 × 150

Pro šíření pravého střihu je nutné určit velikost polštářů, přikrývek a matrací. Měření můžete provádět z jiné vhodné soupravy. Pro smrštění, chyby a přídavky na švy ponechávají 5 - 7 cm. Při kreslení vzoru se šířka přikrývky vynásobí 2. K šířce listu je třeba přidat dalších 20 cm do rezervy (přebytek se snadno vyplní). Délka ventilu na polštáři je nejméně 25 cm, jinak z něj polštář bude neustále vycházet (pokud není plánováno šít zip).

Při sestavování schématu rozvržení se nakreslí obdélník představující tkaninu textilie a rozdělí se na několik částí odpovídající povlečení pokrývky, prostěradla a povlaku na polštář. Rozměry výrobků jsou na něm nošeny s ohledem na měření a povolenky (viz foto).

Jak správně řezat materiál?

Pokud se vám tkanina opravdu líbila, můžete použít užší látku - 150 cm, bude to jednolůžkové nebo jednolůžkové povlečení, šití dvojitého, euro nebo rodina bude problematické a nákladné. V tabulce je uvedeno, kolik látky 2,2 m široké ušívá sady různých velikostí:

Celková tkanina, běžný metrProstěradloPovlak na polštářPovlečení
Singl4,65–5,61.150,75–1,72,75
Jeden a půl5,25–6,21,50,75–1,73.0
Dvojnásobek6.9–7.11.81.5–1.73.6
Euro8,3-8,52,41.5–1.74.4
Rodina10–10.22,51.5–1.76

Před stříháním je materiál promyt tak, aby se smrštěl, napařil nebo žehlil - záhyby mohou rušit řezání. Poté se položí na podlahu a vyrovná se. Plátno je označeno podle rozložení pomocí fixů na látku, tužku nebo křídu a nařezaných ostrými nůžkami. Při řezání polštářů věnujte pozornost směru obrázku.

Jak šít povlečení?

Je lepší šít povlečení šicí (lněné) švy - poskytuje silné spojení kusů látky, které vydrží vícenásobné praní. Dvě části jsou složeny proti sobě. Horní část je posunuta o 5–7 mm. Viditelný proužek spodního pásu je zabalen a broušen a ustupuje od okraje 1 mm. Poté se díly narovná, položí vzhůru nohama, ohnou šev doleva a přišijí ve vzdálenosti 1 mm od záhybu. Lněný šev se tedy skládá ze 2 linií, které jsou od sebe vzdáleny 5–7 mm. Okraje listu jsou lemovány pravidelným švem..

Nuance: velikost a zpracování okrajů výřezu na přikrývce, prošívání zipů a další

Existuje několik možností umístění výřezu na povlečení - ve středu, boku nebo dole. Aby přikrývka neklesla, můžete si ušít na zip nebo na knoflíky. Nejjednodušší možností je umístit slot dole. V tomto případě stačí při sešívání pravé strany produktu ponechat střed nešitý a okraje zpracovat švem v lemu se zavřeným řezem. Standardní boční výřez je 60 cm..

Pokud zvolíte umístění díry ve střední části, musíte určit její tvar - kruh, čtverec nebo kosočtverec. Standardní průměr nebo úhlopříčka je 45 cm, ale toto číslo lze změnit nahoru nebo dolů v závislosti na velikosti přikrývky a osobních preferencích. Nastíní střed plátna a nakreslí k němu rám. Otočte hrany šikmým lemem. V případě potřeby lze soupravu ozdobit krajkou, copem, výšivkou nebo nášivkou.

Jak ušít přikrývku?

Každá věc má datum vypršení platnosti, zejména pro ložní prádlo. Určitě přijde čas, kdy bude třeba aktualizovat. V obchodech je vždy na výběr, ale je mnohem hezčí vytvořit vše vlastníma rukama, nemluvě o nízké ceně a vysoké kvalitě.

Možná se všichni shodnou na tom, že ložní prádlo je pro nás velmi intimní, má zvláštní energii, protože s tímto materiálem trávíme spoustu času. To je důvod, proč jsem si vyrobil kit pomocí vlastních rukou, chci si užívat každý okamžik strávený v posteli a sny znovu okouzlit, jako v dětství.

Vyberte si látku

Existuje mnoho druhů materiálů, ale ne všechny jsou vhodné pro ložní prádlo. Když přijdeme do obchodu, naše oči jsou široké: cena, barva, kvalita, hustota, měkkost, odolnost proti skvrnám a další celý vůz s vlastnostmi, které je obtížné zjistit, pokud se rozhodnete pro něco. Abychom usnadnili nakupování, zdůrazňujeme hlavní typy tkanin, které se v práci nejčastěji používají:

Hedvábné věci vypadají drahé a stejné, vyžadují pečlivou péči, ale neuvěřitelně atraktivní a sofistikované. Listy jsou vždy příjemně chladné a tělo je pohřbeno v jemnosti a lehce klouzá z jakéhokoli doteku. Japonské hedvábí je považováno za nejelitnější, ale na policích supermarketů se často nachází umělá hmota. Vnější podobnosti jsou vyjádřeny brilancí, náklady jsou mnohem nižší a mnohem jednodušší je ponechat. Ale jinak je daleko od originálu.

Len je hustý, má bakteriologické vlastnosti, udržuje teplo v chladném počasí a v létě nedovoluje zvýšení teploty. Bylo prokázáno, že jasné barvy vydrží dlouho a časem tuhá struktura zjemňuje. Je důležité nenechat prádlo po dlouhém praní nechat dlouho vyschnout, je vhodné je odstranit mírně navlhčený, opatrně složený nebo žehlit, aby nedošlo k nadměrnému tvorbě modřin.

Náš výběr padne na bavlněné prádlo. Z toho jsou povlečení nejčastěji vyráběny, protože jsou levné a trvanlivé. Jako doporučení můžete nabídnout několik druhů bavlny.

 • Satén je nejodolnější a dokáže přežít až 400 praní. Může se podobat hedvábí díky svému lesklému a implicitně lesklému povrchu.
 • Percale je vhodný pro polštáře. Vysoká hustota nedovolí prolnutí peří nebo chmýří.
 • Hrubé kaliko z poměrně hustých levných vláken, kvůli tomuto pocitu dotekových listů, je mnoho žádoucí.
 • Chintz je ve srovnání s ostatními měkký. Nevýhodou je, že špatně udržuje svůj tvar.

Vypočítáme množství textilu

Pro větší přehlednost budeme analyzovat velikosti, které se obvykle používají k vytvoření přikrývky pro jednu a půl pro novorozence a obálku..

Pro první - délka je 4 m 40 cm s rozpětím plátna 150 cm.

Pro šití obálky pro kojence můžete vzít 100x100 nebo 90x90 cm textilu.

Standardizovaný prostor v postýlce je 120x60 cm. V obchodech se soupravy prodávají ve zcela odlišných velikostech, což naznačuje závěr, že je mnohem pohodlnější vyrobit si sadu sami, abyste se zbavili plýtvání penězi a následného zklamání.

Výše uvedené údaje jsou přibližné. Pokud chcete přesnější hodnoty, vezměte si pokrývku, pro kterou je přizpůsobeno, a změřte ji do široka. Můžete použít pravítko nebo pásku.

Je důležité oddělit oblast, kde se objevují švy, pro tuto dovolenou po stranách asi 4-5 cm. Pokud se rozhodnete přidat upevňovací prvek, vzdálenost se zvětší na 7 cm.

Podrobné pokyny pro řezání a šití

Pokud se rozhodnete stanovit si cíl vlastníma rukama, abyste řádně ušili povlečení, neúčastníte se tříd, mistrovských kurzů, můžete dělat všechno doma, pozorovat přesnost švů, s ohledem na správné výpočtové údaje.

S výstřihem uprostřed

Snad každý z dětství zná kosočtverec uprostřed přikrývky. Není těžké vytvořit tak úžasnou paměť, pokud budete postupovat podle pokynů krok za krokem.

Nejprve určete polohu výřezu: nastíníme prostor v jádru plátna a nastíníme kosočtverec. Uvnitř ponecháváme povolenky na švy asi 4,5 cm, podél této čáry jsme odřízli centrální postavu. Zkuste proříznout rohy, aniž byste se dotkli spodního řádku. Dodržujte vzdálenost 0,2 cm a úhel řezu 45 stupňů.

Budeme potřebovat novou látku. Z ní jsou vyříznuty dva čtverce, což by mělo být dvakrát tolik, než je šířka přídavku, a bere se také v úvahu 1 cm pro budoucí umístění švu. Dostaneme čtyři trojúhelníky se stejnými boky, které rozstříháme čtverce na polovinu. Přidejte každý čtverec zepředu do rohů na výstřihu. Opatrně aplikujte šikmý řez a horní část. Vše připevňujeme různými švy: v úhlové části 0,3 cm, zbytek - 0,5 cm.

Narovnejte rohy, ponecháme levý příspěvek zevnitř. Rozložte 0,1 cm po dvou okrajích.

Práce je dokončena, práce zůstává malá: praní, žehlení a konečný výsledek se může těšit.

S dírou dna nebo stranou

Tento typ je považován za jeden z nejjednodušších na výrobu. Nejčastěji se odebírá velký kus materiálu, přebytek se odřízne pouze od jedné hrany. Pokud odříznete zbytečné od středu, práce se zvýší o několik hodin. Řez podél okraje dále zjednodušuje zpracování.

Položíme textilie na rovnou plochu, s odkazem na měřítko přehozu, označíme obdélník a nakreslíme druhý vedle něj. Na každé hraně ponechte přídavek 4 cm. Po kontrole pravítkem je třeba vyříznout detaily a zpracovat. Je nutné vyžehlit dvojitý lem na půl centimetru ze všech stran a poté ho na psacím stroji zablikat. Pokud je struktura poměrně hustá, můžete vzít centimetr a více.

Porovnejte vařené poloviny. Musí být totožné. Před sešitím částí složených z předních stran je nutné na straně vyznačit průchod, skrz který by se měla přikrývka vložit..

Nezapomeňte lano upevnit. To se provádí na začátku a na konci tak, aby se vlákna udržovala pevně a neporušovala se. Můžete se bezpečně otočit naruby, jste hotovi!

Na tlačítkách

Tento držák je velmi vhodný, protože při používání přikrývky nebude neustále vypadávat.

Nejprve si připravte přikrývku s dírkou ve spodní části. Postupujte podle pokynů výše, pouze spodní strana, kde budou smyčky, není třeba zpracovávat.

Ve spodní části nastíníme čáru probíhající podél dolního okraje ve vzdálenosti 6 cm, ze které nakreslíme kolmé segmenty směřující k okrajům budoucích tlačítek, které se rovnají 1/3 délky krytu. Přeložíme produkt na podlahu na šířku, nastavíme střed a od něj začneme označovat podél něj každých 30 cm.

Šijeme k vyznačeným kolmým čarám, zametáme označené svislé segmenty vícebarevnými nitěmi. Z nich necháme jedno centimetr místo. Níže je řádek vytvořený psacím strojem. Stahujeme z ní 2 cm a kreslíme rovnoběžku. Je důležité odstranit zbytečnou hmotu tam, kde je linka na stroj, nezapomeňte odložit prostor vyhrazený pro švy, obvykle 2 cm.

Nyní je v rozích proveden zářez, použijte ostrou čepel nebo nůžky. Prohloubení na povlečení je oříznuto na 0,7 cm. Další vlákna, která byla dříve označena upevňovacím prvkem, se odstraní a volný okraj přidělený tlačítkům se ohne zpět o 2 cm, pak opět stejné množství.

Podobné kroky děláme i ve druhé polovině. Neporušené části zůstávají na obou stranách. Používáme pro ně lem. Poté, co jsme spojili spojovací prvek a volná místa, která byla dříve povolena, s dvojitou čarou. Nezapomeňte zpracovat zbývající plátky kličkou.

Poslední rovina! Máme dvě připravené strany, na jedné z nich nakreslíme smyčky a na druhé umístíme knoflíky.

Tip: Během praní je vhodné produkt otočit dovnitř.

Jak šít zip?

Mnoho lidí upřednostňuje zapínaného hada. Není třeba zavádět každé tlačítko do díry, stačí vytáhnout psa! Kromě toho mohou tlačítka způsobovat nepohodlí během spánku a pokud jsou špatně fixovaná, hrozí malým dětem.

Při nákupu zipu je lepší dát přednost měkké, plastové, lehké látce, například plastu. Žehlička vydrží mnohem déle než s levnějším materiálem.

Produkt musí být připraven: je nezbytné zpracovat konce, složené k sobě s přední stranou textilní vrstvy. Umístěte mechanismus pomocí tužky nebo mýdla..

Nezapomeňte vzít v úvahu vzdálenost příspěvku - 4 cm. Tento údaj je vhodný pro standardní blesky, pokud je více či méně, musíte tuto skutečnost vzít v úvahu a ustoupit zpět na jinou hodnotu.

Propláchněte látku podle vyznačené čáry. A vyžehlte uvolněné 4 cm, které byly předtím složeny na polovinu délky. Ukazuje se, že šířka záhybu je 2 cm. Upozorňujeme, že zatažená horní část se bude shodovat se zakysanou smetanou.

Vezměte kolíky a použijte je k připevnění upevňovacího mechanismu k ohybu dvou centimetrů, ale nedotýkejte se toho, na kterém ohybu je! Potom chytit blesk a udělat to samé s druhou polovinou..

Jemně steh zepředu, pozorování 2,5 cm od ohybu. Upevněte steh svislými stehy na začátku a na konci..

Šicí peřinu zašijte otvorem dole. Vyrábíme vzor a sami si ušíváme přikrývku

Jak ušít přikrývku přikrývkou otvorem? Chcete-li to provést, musíte spočítat, kolik látky potřebujete šířku 220 cm nebo 100 cm pro 2-lůžkové povlečení. Poté odstřihněte povlečení a ušijte. Podrobné pokyny o tom, jak ušít přikrývku, provedete sami níže.

Existuje šicí stroj, existuje touha, ale zároveň existuje strach, že se nebude moci vypořádat s tak vážným předmětem, jako je přikrývka. Šití přikrývky s dírkou ve spodní části je mnohem snazší než s kosočtvercem uprostřed. Nebojte se, postupujte podle pokynů a budete si moci ušít povlečení ze 2 ložnic! Jakmile to jednou uděláte, pochopíte algoritmus akce a poté povlečení jakékoli velikosti, které zvládnete.

Dnes budeme mít rozhovor s těmi, pro něž je vyšívání dovolená, a možná i zábavu. Zároveň ale tato informace není pro profesionály, oni sami mohou dělat vše. To je pro ty, kteří se této úžasné aktivity jen dotknou..

Jaká tkanina je pro povlečení lepší

Zajímavou prací je stejný zbytek. A začněme pohledem na krabici nebo vzdálenou polici, kde byly uloženy kousky látky, krajky, saténové stuhy a vše, co pečlivě stará babička tak pečlivě uchovávaná.

Zdědili jste hruď babičky a v ní škrty z šintonu nebo saténu. Naše babičky dokázaly získat a udržet věci, které žena potřebuje..

Tato generace žila v podmínkách vážného nedostatku. A v duši, předávané z generace na generaci, je třeba sbírat věno nejdříve s dcerou a poté s vnučkou. Snažili se tedy nejíst další kus, ale koupit nebo koupit vzácnou tkáň. A zdálo se - to je něco, bez čeho nemůže žena žít.

Dnes se vykoupáme v hojnosti zboží a s vřelostí si pamatujeme, že čint, satén a kaliko z té doby jsou mnohem přirozenější než ty moderní. Při šití ložního prádla se však nejčastěji používají tyto textilie. Dnes najdete spodní prádlo z polykotonu nebo mikrovlákna, ale zde se již používá syntetika od 50% do 100. V babičině době se tak nestalo.

A ve vašich rukou se v průběhu let hromadí poklad a pečlivě se uchovává pro vaše milované děti. Co je v této malé hrudi: polštáře vyšívané saténovým stehem, šátky pro všechny příležitosti: pro horká léta a zimní chlad a samozřejmě i textilie.

Mají jednu nevýhodu - šířka je od 80 cm do 100. Co bych měl dělat s takovou šířkou? Hlavní věc není vyhazovat.

Vypočítat látku

Velikost naší peřinové pokrývky se 2 ložnicemi je 175 x 215. Vypočítáme dvě možnosti

Jednoduché pro moderní tkaninu o šířce 220 cm. To je pro ty, kteří nemají prsa babičky. A látka je, byla koupena pro nějakou potřebu, ale nikdy nebyla použita.

Nebo jiná situace - povlečení je beznadějně pokazené a prostěradlo a polštáře jsou stále v dobrém stavu. Pak jdeme do obchodu a vybereme látku, která se vejde do soupravy.

Musíte tedy zakoupit sekci o rozměrech 175 x 2 = 350 cm, plus 2 cm pro smrštění, plus 3 cm pro šev. Nemáme overlock, šev bude lněný.

Celkem potřebujeme 3,55 m. O tom, jak šít trochu níže.

Nyní složité, od struktury sovětských dob.

Předpokládejme, že tkanina je saténová a její šířka je 90 cm. Výpočet je pak následující: šířka přikrývky je 175 cm, takže musíme ušít 2 kusy šířky 90, dostaneme plátno asi 177 cm, 3 cm na šev, to je jedna strana. Je třeba šít další dva kusy - druhou stranu.

Délka kusů by měla být alespoň 220 a s výhodou 225. Protože tato textilie se může více smršťovat. Existuje další možnost praní celé textilie ve vodě při 50 stupních, takže textilie sedí. Zde je nutné se podívat, jakou velikost sekce.

Pokračujeme ve výpočtu: 225 x 4 = 900 cm. Pokud máme takové množství textilie, máme velké štěstí a máme šité přikrývky.

Šili jsme přikrývku z látky 220 široké

Začněme opět jednoduchou volbou, když je tkanina moderní a její šířka je 220 cm. Přeložíme látku na polovinu a dostaneme každou stranu 177,5 cm..

Šířku jsme snížili, protože se jedná o hranu továrny na textilie, která nevyžaduje ani zatáčku. Šijeme přímku s roztečí 2,5 mm. Jako obvykle fixujeme šev nejprve pohybem jehly dopředu a dozadu, aby se nerozštěpila.

Skončíme až do konce a délku rotujeme. Zde jsou okraje odříznuty, a proto, aby nedošlo k jejich shagování a klouzání, musí být uzavřeny.

Délka povlečení přikrýváme plátěným švem. To je, když je tkanina dvakrát zabalena a okraj jde dovnitř. Požádali.

Máme jednu stranu vlevo, tady necháme pro přikrývku díru. Opět není třeba zastrčit šev. Vypočítáme velikost díry a zde je důležité nedělat chybu. Vytvořte velký otvor - přikrývka vypadne, malá - přikrývku vyplňte.

Ze zkušenosti řeknu, že v závislosti na velikosti přikrývky vždy vyrobím otvor o velikosti 60 - 70 cm. V našem případě bereme 60 cm, máme šířku 175 - 60 = 115: 2 = 55 + - 2.

Takže na každé straně, kterou šijeme na 55 cm, se nebudeme bát, nechat díru růst o 4 cm.

Vše, co si můžeme poblahopřát, máme povlečení do-it-yourself. Výborně!

Kolik stojí to šít

Objevila se logická otázka: co je výhodnější prošít přikrývku přikrývky nebo koupit v obchodě? Abychom to dokázali, zjistíme ceny látky. Samozřejmě, že v každé oblasti budou náklady na textilie odlišné, vezmu výpočet pro jižní předměstí.

Šel jsem do obchodu s textilem. Rozhodli jsme se, že tkanina by měla být široká 220 cm. Zde musíme také vzít v úvahu hustotu tkaniny, to znamená, kolik gramů nití je vázáno na metr čtvereční. Čím vyšší je hustota a jemnější nit, tím vyšší je kvalita tkaniny.

Zvažte příklad kaliko, protože kaliko je nejběžnějším materiálem pro ložní prádlo. Hustota kaliků se tak stává

 1. 80 g / m2 - nízká nebo řídká
 2. 90 - 100 g / m2 - průměrný
 3. 110 - 125 g / m2 - stále existuje dobrá, nejběžnější u vysoce kvalitních ložních souprav, ale taková textilie nemá žádný vztah k ložním prádlům.

Na tomto základě vybíráme látku a snažíme se, aby hustota měla tendenci 125 g / m2. Tkanina s nižší hustotou, menším opotřebením a vyšším% smrštění. Vybereme barvu podle vašeho vkusu.

Tkanina s hustotou, kterou potřebujeme, stojí od 240 do 250 rublů na lineární metr. Vypočítali jsme, že potřebujeme 3,55 x 250 = 887,50 rublů na povlečení. Téměř 900 rublů a my jsme to šili sami.

Zajímalo by mě, jak se náklady na soupravu ukážou?

 • Povlak na přikrývku = 887,50 rub.
 • List 2m. x 250 = 500 rublů.
 • Polštáře 70 x 70 2 kusy textilie na nich potřebují 1,5 m x 250 = 375 rublů.

Celkem za soubor 1762.50 rublů.

Je to hodně nebo málo? Vše záleží na situaci..

Zpátky do babiččiny populace nám pomohou zachránit téměř tisíc rublů pouze na přikrývce.

Během sovětských let byly všechny přikrývky přikryté kosočtvercem uprostřed a co skrýt, vložení přikrývky bylo snadné. To bylo zřejmě prospěšné, protože tkanina byla úzká. Dnes není praktické vyříznout díru na celém plátně.

Šijeme povlečení z látky široké 90

Nebudeme následovat sovětský příklad. Udělejme to dnes. Vezmeme dva kousky hmoty ze čtyř, které jsme si přizpůsobili, složíme je tváří dovnitř a bez obtěžování je ušíváme plátěným švem. To samé děláme s druhými kousky. Zde máme dvě plátna o rozměrech 177 x 220 cm.

Než tyto dvě plátna přišijeme společně, vezmeme látku a ohneme ji na dvě úzké strany ve dvou kusech. To je na této straně, že díra bude.

Nyní spojujeme tyto plátna s jejich tvářemi dovnitř. Musíme zablokovat tři strany a čtvrtou ponechat se zahnutými okraji pro díru. Blikáme to, jak je popsáno výše.

Před námi je věc vytvořená našimi rukama. A poklady babičky v případě a je zde přikrývka. A pokud je toho tolik látky, můžete si ušít prostěradlo a polštáře.

Nebo naopak, na povlečení nebylo dostatek látky, podíváme se, možná list dopadne. A nezáleží na tom, že šev je uprostřed, nejsme děti - nebudou existovat proleženiny. Polštáře lze i nadále šít.

Vypadá to jako povlak z obličeje.

Doufám, že se nyní podíváte na babiččiny zásoby jinak a najdete je k použití. A pamatujte, že k látce sovětských časů nebyly přidány syntetické materiály..

Takže zajímavě a účelně strávený čas. Budeme udržovat přijatý náboj dobré nálady a sdílet jej s rodinou.

Všem, kteří si tuto poznámku přečetli až do konce, přeji také příjemnou dovolenou. Pokud si odpočinete jinak, řekněte nám to v komentářích.

Make repost - vyhrajte notebook!

Každý 1. a 15. den iBook.pro kreslí dárky.

 • Klikněte na jedno ze sociálních tlačítek. sítě
 • Získejte osobní kupón
 • Vyhrajte notebook LENOVO IdeaPad

LENOVO IdeaPad Intel Core i3-5, 8 GB DDR4, SSD, Windows 10

Jak si vyrobit ložní prádlo

Textilní průmysl pokročil daleko vpřed a již nyní není nutné, aby se ženy v domácnosti zapojily do nezávislého šití věcí. To značně zjednodušuje život, mnoho řemeslníků však někdy chce potěšit sebe i své blízké pomocí sady listů krásného materiálu, nikoli továrny, ale ruční výroby. Nemohou se však odvážit to udělat. Často je to právě nespokojenost s vlastními schopnostmi, která člověku brání převzít kontrolu nad podnikem, a pak se lidé obrátí na ateliér. Ale dnes se pokusíme dokázat, že šití podestýlky samotné je proveditelným úkolem, zejména pokud víte, jak provést nezbytná měření, kolik látky je na ložním povlečení potřeba, jaká posloupnost akcí musí být dodržena.

Pokud budete postupovat podle pokynů, můžete snadno ušít postel z vaší oblíbené látky

Výpočet látky

Spotřeba látky pro ložní prádlo

Než šijete ložní prádlo vlastními silami, první věcí, kterou musíte udělat, je řada manipulací: nejdůležitější je provést přesná měření. Pomohou kompetentně vypočítat plátno pro individuální přizpůsobení..

Pokud chcete vyrobit kvalitní ložní prádlo - přistupujte k procesu se vším nadšením. Nespěchejte na kvalitu, a co je nejdůležitější, množství látky (ať je lepší mít klopu navíc, než sbírat kousky se zbytky).

Rozložení pro řezací soupravu na tkanině široké 220 cm

V obchodech se často nacházejí hotové plachtovinové sady s již vypočítanou délkou a šířkou (u standardních sestav je to přibližně 2 - 2,5 metru). Zvažte pravděpodobnost smrštění (zejména po praní v pračce - asi 5%) a také vlastnosti, které jsou pro každý jednotlivý materiál individuální.

Tabulka výpočtu tkaniny podle metru pro ložní soupravy

Výpočet tkaniny pro dětské ložní prádlo

Jasněji ilustrujeme příklad šití dětského povlečení. Vezměte si matraci o šířce 90 cm, polštář 60 cm x 60 cm.

 • 1 list - budete potřebovat přibližně 120 cm x 2. Pokud chcete zastrčit okraje pod matraci, přidejte kolem okrajů další odsazení. Průchod se počítá na základě výšky matrace.
 • Povlečení - suroviny se počítají na základě velikosti přikrývky, pod kterou je ve skutečnosti šitý. Ukázalo se, že pro přikrývku 1,2 m potřebujete dvě šířky + přídavek 10 cm + 10 cm pro smršťování + 10 cm, aby přikrývka byla volná = 2 m 70 cm + švy 10 cm.
 • 2 polštáře - jejich velikost zůstává stejná jako velikost polštářů + 10 cm, prošívání šité a další + 10 pro smrštění. Vyřízněte polštář podél materiálu tak, aby byl tento proces úspornější.

Po shrnutí všech potřebných měření dostaneme přesné množství látky, které bude potřeba při procesu šití spací soupravy. Lepší je chránit - nakupujte s marží, pak se vyhněte problémům.

Prvky dětské lůžkoviny - střih na šířku tkaniny 150 cm

Kolik látky potřebujete prošít dvojí prádlo

Ke stehování standardní dvojité sady potřebujete:

 • na povlečení - 200/200; 180/210; 180/210;
 • listy - 175/210; 200/220; 210/230;
 • šicí polštáře - 50/50; 60/60; 50/70.

Vypočítejte potřebné množství tkáně.

Pro šití přikrývky o velikosti 180 až 180 - složte kus látky na polovinu + 5 cm přídavek = 365 cm.

Řezací listy 200 cm + 5 = 205 cm.

Polštáře - 125 cm.

K vytvoření celé náhlavní soupravy potřebujete celkem 6m 95 cm.

Rozložení střihu s povolenkami na švy a smrštění tkaniny na dvojitém setu

Kolik látky potřebujete pro euro ložní soupravu

Pro luxusní apartmá budete potřebovat přibližně:

 • povlečení - 220/240; 215/225; 200/220;
 • list - 220 x 240; 220 x 250; 215 x 240;
 • polštáře - 50 x 50; 50 x 70; 60 x 60.

Vypočítáme množství výrobní textilie.

Povlečení - ohněte plátno tak, aby oba kusy byly vždy 240 + 5 cm.

Celkově se ukazuje, že výroba euro náhlavní soupravy bude stát 8m 45 cm pevné plátno.

Uspořádání střihů s povolenkami na švy a smršťování textilie na eurosadu

Několik pokynů pro výběr materiálu

Ložní prádlo se vzorem "Sakura květ"

Ručně šité na míru spací soupravy umožňuje vybrat jakoukoli látku, kterou chcete (i nejlevnější - pokud se vám to jen líbilo). Je však důležité si uvědomit, že tyto polštáře s prostěradly vám budou sloužit, budou muset spát; Představte si pochybné potěšení z „odpočinku na kuchyňských ručnících“.

Základní požadavky na textilie.

 • Měkkost, příjemnost, pohodlí - prostě musí být vhodný pro spánek a musí doprovázet jeho normální průběh.
 • Přirozenost - syntetika - to nejhorší, co si můžete vybrat pro šití povlečení. Upřednostňujte prodyšné přírodní materiály (hedvábí, bavlna, bavlna), které si v zimě uchová teplo a v létě zajistí normální větrání.

Přírodní látka pro ložní prádlo je klíčem ke zdravému spánku. Nepoškodí zdraví dětí; snadná manipulace; cenově dostupné.

Nitě pro ložní prádlo

Moderní výrobci nabízejí velký výběr trvanlivých, spolehlivých a dobrých vláken.

Také se doporučuje, aby věnovali náležitou pozornost. Správně zvolená síla závitu, tloušťka, hustota, jejich barevné sladění s vybraným materiálem zajistí kvalitu vaší dokončené práce.

Trh nabízí širokou škálu nejrůznějších nití: od běžné bavlny po hedvábí nebo dokonce nejlepší zlato. Nejlepší pro šití jsou.

  Polyesterová vlákna "Durafix".

Šicí nitě DURAFIX Turecká výroba

Nitě jsou často označeny značkami: LH - lněná bavlna; LL - lněné lavsan. Číselné označení označuje tloušťku závitu.

Vlákno ze syntetických materiálů (například ze 100% polyesteru) má mnohem vyšší parametry než přírodní produkty. Jsou mnohem silnější, méně často stratifikované, koeficient napětí je také mnohem vyšší. Kvalitní nit je snadno rozpoznatelné okem: jeho struktura je rovnoměrná, hladká. Řádek s těmito vlákny je čistý, hladký.

Do-it-yourself šicí vzory pro spaní oblečení

Přeřízneme prostěradlo po celé šířce tkaniny a uvažujeme délku podle vzorce: délka matrace + 20 cm

Délka přikrývky je vyrobena po celé šířce tkaniny a šířka přikrývky se počítá podle vzorce: šířka přikrývky + 6 cm (příspěvek ke smršťování) + 1,5 cm (příspěvek ke švu) x 2

Řezání je druhá, ale ne nejdůležitější fáze, fáze po provedení měření, stanovení požadované velikosti plátna. Zde musíte věnovat maximální péči, protože je velmi důležité neodříznout přebytek, jinak jej nebude možné opravit. Dále poskytneme několik tipů, jak co nejlépe optimalizovat proces šití, abychom se vyhnuli poškození drahého brokátu, vlastnímu úsilí.

Kus látky pro polštáře 50 x 70 cm = (50 cm x 2 + 25 cm (na zadní straně) + 5 cm (přídavky na švy))

Kus na polštáře 70 x 70 cm = (70 cm (boční) x 2 + 25 cm (na zadní straně) + 5 cm (povolenky na švy))

Jak přistupovat k procesu?

 • Před zahájením řezání hmotu důkladně vyžehlte (nejlépe parou). Takže můžete vyhladit zbytečné vrásky, nepravidelnosti, provést počáteční smrštění - věřte mi: to proces značně usnadní.
 • Označíme potřebné poznámky. Nejlepší je použít křídu nebo plochý kus bílého mýdla (zbytek). Pokud takové nejsou, je užitečný tabletový aspirin. Také se velmi dobře liší, bez problémů.
 • Každý štítek, aby se zabránilo nepřesnostem, je důležité duplikovat z obou okrajů..

Šijeme spací soupravu vlastníma rukama

Nyní, když se rozhodli, je na řadě zvolit, která z těchto dvou metod by byla vhodnější k tomu. Můžete šít:

Ručně - velmi pochybný, energeticky náročný podnik. Tato metoda je vhodná pouze pro extrémně extrémní lidi, kterým nevadí jejich čas ani jiné zdroje. Nebo ti, kteří nemají šicí stroj. V žádném případě neočekávejte od takové sady profesionální kvalitu a trvanlivost..

Na šicím stroji - proces zabere méně času, energie. Se šicím strojem budou švy a odpovídající síla mnohem spolehlivější a proces si můžete dokonce užít.

Pro šití plachty a volných okrajů povlaku na polštář a přikrývky se používá lem s uzavřeným výřezem

Máte tedy to, co potřebujete, včetně surovin, měření a dobré nálady. Nyní, když jste si připravili svůj pracovní prostor, což znamená, že je čas začít podnikat.

Pro šití přikrývek a povlaků na polštáře se používá šev na postel, který se také někdy nazývá šev

Nejosvědčenější technika pro šití ložnicových souprav - „Šicí šev“.

Zepředu to vypadá jako povlak

Jak se to dělá?

  Každá z částí je složena nesprávnou stranou směrem ven, zatímco spodní strana je uvolněna asi 7 mm, aby ji dále položila na horní část horní části..

Bereme kus látky určené pro polštáře, vyrábíme lem pro skládání na jedné straně tkaniny

Boční okraje polštáře sešít dvojitým švem

Šijeme přikrývku vlastníma rukama: šijeme boční šev

Vytvoření druhé řady dvojitého švu

Při tomto šití máte zaručeno, že díky pevnému spojení se strojem zajistíte životnost budoucímu setu. Tímto způsobem musí být provedeny následné švy. Plech je sešíván standardním strojním stehem.

Nejprve si našijeme zip malým švem a potom na druhou stranu budoucího řezu přikrývky

Když začnete sešívat povlečení, hlavní věcí je ponechat místo určené pro vstup, kde se přikrývka vloží. Hrany mohou být také šity pravidelným švem..

DIY ruční polštář

Hotový peřinový potah pro kutily se zipem

Shrnout

Květinová sada se zdá být příliš jednoduchá, ale je vyrobena s láskou vlastními rukama, potěší vás každý den

Pokud se uchýlíte k nezávislému přizpůsobení spacího setu, pak nic nemůže omezit vaši kreativitu, zastíněné letem fantazie, kreativity. Hlavní věc - nezapomeňte na praktickou stránku budoucího výrobku, protože toto spodní prádlo by mělo neustále potěšit oko, ale také „uklidnit“ tělo, odpočinout si během spánku. Správně vyberte materiál, postupujte podle pokynů a určitě uspějete!

Jak šít krásné povlečení na postel

Police obchodů jsou poseté podestýlkou, ale všechny jsou standardního typu. Chcete-li ozdobit místnost jedinečnými věcmi, měli byste je ušit. Vlastní produkce zaručuje kvalitu produktu a surovin, z nichž je vyrobena. Ne každý ví, jak ušít peřinu, takže článek popisuje proces vytváření.

Jaké typy existují

Podle státního standardu jsou všechny přikrývky rozděleny do dvou velkých skupin:

 • s výřezem uprostřed;
 • s bočním výřezem.

Než začnete vytvářet novou věc, musíte si vybrat materiál, nit, typ spojovacího prvku, typ produktu. Bude jednodušší vytvořit povlečení, pokud nakreslíte skicu na list, kde uvedete rozměry, povolenky pro švy, místo řezu.

První skupina je rozdělena do dvou typů:

 1. V centrální části je výstřih se čtvercovým výstřihem. Strany čtverce mohou být rovnoběžné se stranami produktu nebo v úhlu 45 stupňů;
 2. S pravoúhlým otvorem uprostřed.

Druhá skupina je rozdělena do těchto typů povlečení podle umístění štěrbiny:

 • na dlouhé straně;
 • na krátké straně;
 • ve střední části.

Volba typu spojovacího prvku závisí na řemeslné osobě, její zkušenosti, osobních preferencích. Knoflíky jsou stárnoucí klasikou, ale vydrží dlouho. Šití peřinového potahu se zipem je snazší, než vypadá, ale musíte utáhnout zip za skrytým švem, aby kovová část nepoškodila buben během praní.

Co si vybrat, výřez uprostřed nebo po boku

Umístění štěrbiny na hotovém výrobku je určeno před zahájením výroby. Dětské přikrývky lze skrýt v případě s centrálním výřezem. To vašemu dítěti usnadní výrobu postele..

Šijte povlečení pro dospělé s postranním otvorem, protože to zjednodušuje použití. Při tomto uspořádání je výřez méně pravděpodobný, že přikrývka vyskočí z krytu. Je snazší stehovat skryté zipy na stranu, zatímco ve střední části vyniknou.

Kterou látku a vlákno je lepší zvolit

Délka služby věci závisí na kvalitě vybraného materiálu. Těsné kaliko, které nezmizí a neudrží svůj tvar po mnoha praním, je perfektní. Barva se volí podle designu místnosti, podle preferencí majitelů barev.

Světlé materiály od neověřených společností často vyblednou, takže před zakoupením velkého řezu musíte vyzkoušet kvalitu na malém. Při příjezdu domů je kousek ponořen do vody, na něj se opře bílý hadřík. Barevné výtisky a jejich saturace - indikátor kvality.

Šití přikrývky z kusu požadované délky a šířky je snazší než sestavení z malých kusů. Tkáňová linie by měla být po celé délce. Směr je možné změnit, pokud je cílem uložit obrázek..

Přírodní materiály se od prvního praní smršťují, proto by měly být po zakoupení namočeny, aby při hotovém povlečení nedošlo k žádným překvapením. Zmenšení šířky od 2 do 5 cm, v délce od 4 do 8 cm.

Vypočítejte si, kolik látky potřebujete pro jednoduché, dvojité nebo dětské přikrývky. K tomu se měří přikrývka a k výsledkům se přidá 4 až 5 cm na každé straně. Jedná se o povolenky na švy.

Hlavní třída, povlečení na postel

Můžete si ušít povlečení na vlastní pěst, na základě doporučení této mistrovské třídy. Hotová věc je na fotografii zobrazena výše.

Pro práci, kterou budete potřebovat:

 • tkanina dvou barev;
 • tlačítka na hadříku;
 • centimetr;
 • pavučina pro textilie;
 • nůžky;
 • kolíky
 • nit a jehla.

Výrobek se bude skládat ze tří částí. V poměru je to 25, 50 a 25%.

Před zahájením práce byste měli přikrývku změřit. K výsledným rozměrům přidejte 2 cm od široké strany. Podél dlouhé strany se přidají 3 cm, tyto další centimetry jsou potřebné pro švy, bez nichž nelze věc šit..

Použijte dva segmenty, upravte vzor a přidejte do švu 1 cm. Aby se zabránilo pohybu materiálu během šití, jsou dva kusy upevněny pavučinou, pečlivě zahřáté železem.

Když se obrátíme na špatnou stranu, je šev nad spojem označen značkou rozpustnou ve vodě a potom je u značky pokračován šitý povlak. Odřízněte přebytečný materiál a překryjte jej hranami.

Ze strany, kde se plánuje řez, ohněte materiál o 1 cm a vyžehlte jej. Potom dalších 1 cm a znovu ošetřeno železem.

Na žehlené místo je položena páska s knoflíky, připevněná kolíky. Pro lemování spojovacích prvků je vhodné změnit patku na stroji, protože tloušťka tkaniny je velká.

Po provedení stejných úkonů s druhou tkaninou pokračujte ke kompletaci produktu. Po zavření tlačítky na jedné straně jsou zbývající tři zarovnány a fixovány kolíky. Celá přikrývka je našita na přední straně..

Nyní je produkt otočen naruby. Nažehlujte všechna místa, kde je sešitá, aby nevyčnívala.

Šijte po obvodu. Položte přikrývku na přikrývku a připevněte ji na 4 boky. Aby se vlásenka neotevřela, je dobře zabalena do pásky.

Nyní otočte produkt přikrývkou. To je snadný způsob, jak dát na případ. Tlačítka musí být zavřená.

Takto vypadá otevřený slot. Úhledně šité stehy, trochu trpělivosti a povlečení prošívané doutníky.

Při zavírání tlačítek je obtížné najít, na kterou stranu vložit přikrývku, protože mezera je pečlivě skrytá.

Tak jsme přišli na to, jak ušít přikrývky přikrývky otvorem na boku. Sledujte mistrovskou třídu a vše bude fungovat.

Šití výrobku rukama je jednodušší, než by se mohlo zdát, protože musíte být trpěliví a přesně opakovat tipy. Pečlivé žehlení tkaniny a kloubů pomůže vyhnout se nepřesnostem, chybám, ohybům.

Šijeme ložní prádlo vlastníma rukama: vše o tom, jak vybrat tkaninu, provést stříhání a šití

[dropcap] M [/ dropcap] Nohy jehelek se zajímají, jak šít povlečení, které je ideální pro styl postele, lůžkoviny a ložnice. Povlečení by mělo být navíc esteticky atraktivní a příjemné na dotek, protože na tom bude záviset kvalita spánku.

Jak ukazuje praxe, šití povlečení vlastními rukama není tak obtížné. Malá trpělivost, šicí stroj, správně zvolená tkanina a doporučení pro krejčovství umožní ozdobit postel jedinečnou a exkluzivní ruční sadou. A jak příbuzní, příbuzní a přátelé obdivují takový dárek!

Jaká tkanina je nejlepší pro ložní prádlo

Nejlepší materiál pro ložní prádlo je přírodní bavlna. Je to velmi praktické, snadno omyvatelné, nedeformuje se a je bez problémů žehleno. Bavlněné tkaniny nezpůsobují alergické reakce, neutrální vůči statické elektřině, poskytují maximální hmatové pohodlí. Existuje několik typů těchto tkání, které se liší hustotou..

Chintz je tenký, lehký a příjemný na dotek materiál, který se vyznačuje řadou barev a nízkou cenou. Jeho jedinou nevýhodou je křehkost..

Hrubé kaliko je hustá tkanina, která nakonec zjemní, aniž by ztratila svoji sílu. Různé barvy a výtisky na tomto materiálu v průběhu času nezmizí..

Flanel je měkký, teplý, příjemný na dotek, nejčastěji používaný pro dětské ložní prádlo. V chladném období si flanelové prádlo nejen vyzdobí postel, ale také zahřeje její majitele.

Satén je lehká, měkká a velmi odolná látka. Náklady na tento materiál jsou poměrně vysoké, ale odůvodněné jeho dlouhou životností..

Přírodní prádlo a hedvábí jsou také skvělé pro šití povlečení..

Len je hustý, drahý a odolný materiál. Lněné textilie je obtížné skvrnit, proto jsou prezentovány v malém sortimentu barev.

Hedvábí je luxusní, hladká tkanina, která je navzdory svému půvabnému vzhledu velmi odolná a vydrží velmi dlouho. Různé barevné řešení vám umožní ušít nádherné povlečení pro každý vkus.

Pro šití povlečení budete potřebovat silná, vysoce kvalitní vlákna. Je lepší dát přednost syntetickým vláknům ze 100% polyesteru, jejichž tloušťka musí být zvolena v souladu s hustotou textilie. U tenkých materiálů a hedvábí se doporučuje použít č. 60 pro silnější tkaniny - č. 40.

Jak udělat správný výpočet a snížit tkaninu

Chcete-li ušít povlečení vlastními rukama, musíte nejprve správně spočítat požadované množství látky vzhledem k jejímu smrštění a úpravám švů. Chcete-li to provést, musíte nejprve určit šířku a délku listu, povlečení a povlaku na polštář a poté tyto velikosti aplikovat na vzor skici.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít výpočtové vzorce pro každou položku obsaženou v soupravě na prádlo..
Celkové množství textilie se bude rovnat součtu délek přikrývky, prostěradel a jednoho polštáře.

Důležité! Při nákupu přírodní bavlněné tkaniny pro šití ložního prádla byste měli vzít v úvahu její počáteční smrštění v množství 4 až 5 cm na 1 metr délky.

Nejlepší je koupit tkaninu o šířce 2m 20cm, protože je vhodná pro výrobu povlečení jakékoli velikosti. Nový materiál je třeba umýt a dobře vyžehlit, aby způsobil počáteční smrštění.

Poté můžete začít řezat listy podle dříve pořízených velikostí. Na špatné straně materiálu musíte udělat označení (stejné jako na náčrtu vzoru) a rozstřihnout jej na polotovary.

Prostěradlo

Velikost listu.
Délka = délka matrace + 10 cm (zákruty) + 5 cm (dotace na švy)
Šířka = šířka matrace + (výška matrace) x 2 + 30-40cm (brány) + 5cm (dotace na švy)

Povlečení

Velikost obálky.
Délka = délka přikrývky + 5 cm (povolený šev)
Šířka = šířka přikrývky + 5cm (povolený šev)

Povlak na polštář

Velikost polštáře.
Délka = (délka polštáře) x 2 + 20-30 cm (ventil) + 5 cm (příspěvek na švy)
Šířka = šířka polštáře + 5 cm (povolený šev)

Jak šít vlastní prádlo

Standardní technologie pro šití ložního prádla se používá k výrobě sad všech velikostí a skládá se ze tří stupňů:

 • šicí listy;
 • šití přikrývky;
 • šicí polštáře.

Prostěradlo je nejjednodušší povlečení. Její šití se provádí v následujícím pořadí:

 1. Ohýbejte látku po celém obvodu obrobku dvakrát o 1,5 cm a zamést.
 2. K ústupu ze záhybu 0,2 cm a stehu.

Šití přikrývky je mnohem obtížnější než prostěradla. Je lepší postupovat podle následujících doporučení:

 • sklopte obrobek na polovinu šířky tak, aby přední strana směřovala dovnitř;
 • udělejte značky na jedné z čelních stran otvoru, do kterého bude přikrývka vložena;
 • ustoupit od okraje 2 cm a sešít strany pláště pokrývky ke značkám díry;
 • zkroucení okrajů otvoru dvakrát a steh zpět, 0,2 cm od okraje;
 • žehlit švy, odšroubovat povlečení a okraje znovu vyžehlit;
 • sešívejte obrobek (s výjimkou otvoru) po celém obvodu, od okraje 0,7 cm.

Výroba polštáře je nejobtížnější fází šití ložního prádla, které by mělo být provedeno v následujícím pořadí:

 • ohněte horní a dolní úzké hrany dvakrát a přišijte ve vzdálenosti 0,2 cm od záhybu;
 • Přeložte tkaninu přední stranou ven tak, aby byl ventil mezi horní a spodní vrstvou;
 • Přišijte obě strany obrobku a ustupte od okraje 0,3 cm;
 • otočte polštář na špatnou stranu;
 • šít obě strany ve vzdálenosti 0,5 cm od okraje;
 • otočte se na přední stranu a žehlte.

Při použití takového algoritmu vám umožní povlečení ložního prádla potěšení z tvůrčího procesu a vytvoření exkluzivní sady jakékoli velikosti.

Jak šít jednotlivé povlečení

K našití vlastního prádla na jediné posteli musíte změřit délku a šířku matrace, přikrývek a polštářů a poté pomocí výše uvedených vzorců vypočítat požadované množství tkaniny.

Můžete si také vyrobit povlečení standardní velikosti. Jednotná sada obsahuje:
• plech - 2m x 1,10m;
• přikrývka - 2m x 1,35m;
• dvě polštáře - 0,7m x 0,5m.

Jak ušít jeden a půl prádla

Povlečení pro jednu a půl postele se neliší od vytvoření jediné sady a provádí se ve stejném pořadí.

Jedna a půl prádla se skládá z:
• listy - 2 m x 1,5 m;
• povlečení - 2,2 m x 1,6 m;
• dvě polštáře - 0,7m x 0,5m.

Jak šít dvojité povlečení

Dvojité prošívání je samozřejmě obtížnější než u souprav pro úzké postele. Obtížnost spočívá v tom, že obrobky jsou velké, což způsobuje nepříjemnosti při práci. Kromě toho bude práce trvat mnohem déle. Před šitím povlečení samozřejmě musíte změřit velikost každé položky a spočítat množství textilie.

Můžete také vyrobit standardní sadu se dvěma ložnicemi, která zahrnuje:

 • list - 2,1 mx 1,75 m;
 • povlečení - 2,1 mx 1,8 m;
 • pár polštářů - 0,7 mx 0,7 m.

Jak šít euro ložní prádlo

Technika výpočtu tkaniny a šití prádla ve velikosti eura je stejná jako u sady pro standardní manželské lůžko. Jediným rozdílem je velikost povlečení a prostěradla.

Euro-povlečení má následující rozměry:

 • arch - 2,4 mx 2 m;
 • povlečení - 2,2 mx 2 m;
 • polštáře - 0,7 mx 0,5 m.

Ložnice do-it-yourself překonává každou sadu zakoupenou v obchodě v eleganci a eleganci. Je ideální pro postel, přikrývku a polštáře. Kromě toho můžete vytvořit požadovaný počet sad položek, na rozdíl od standardních sad, které zahrnují pouze prostěradlo, povlečení a 2 polštáře.

Doufáme, že tento článek pomůže přišít krásné ložní prádlo do ložnice. Pokud máte nějaké dotazy - zeptejte se jich v komentářích níže. Naši odborníci jim odpoví.

Články O Neplodnosti