Hlavní Výživa

Jaký je rozdíl mezi prvními prekurzory u prvorozených a mnohočetných žen: jaké příznaky naznačují bezprostřední kontrakce a jak pociťovat přístup při porodu

Článek podrobně prozkoumá téma zájmu těhotných žen - příznaky blížícího se porodu. Jak pochopit, že dlouho očekávaný den přijde brzy a jak se chovat na konci období, bude známo po přečtení níže uvedených informací.

Jak pochopit, že datum narození je blízko?

Každá těhotná žena se těší na setkání s dítětem, proto do konce funkčního období naslouchá nejmenším změnám v těle a hledá zvláštní pocity, které dříve nebyly zažity. Stojí za zmínku, že každá dívka je individuální, takže byste se neměli spoléhat na příběhy přátel a případů z internetu a porovnávat je se sebou.

Každá dívka na pozici chce znát standardní sadu předchůdců porodu, která jí pomůže včas být v nemocnici. Jsou známy „bezpečné“ náznaky těla, které naznačují bezprostřední nástup porodu. Pak si můžete rychle vzít tašku s potřebnými věcmi a jít do nemocnice. Existují však náznaky, které vyžadují bezodkladnou lékařskou pomoc. Tento článek pomůže pochopit tento problém..

Jak určit datum narození?

Když se žena dozví o těhotenství, zaregistruje se na prenatální klinice, kde provede další vyšetření a určí délku těhotenství. Období se stanoví počítáním týdnů od posledního data nástupu menstruace. Přesné období se stanoví pomocí ultrazvuku, kde se měří velikost vajíčka plodu.

Když je znám gestační věk, lékař stanoví odhadovaný den narození: datum poslední menstruace + 280 dní. Při normálním průběhu těhotenství dojde k porodu přibližně po 40 týdnech. Během vyšetření lékař upraví datum na základě ultrazvuku.

Je možné to určit

První známky se obvykle objevují 2 týdny před porodem. Nejsou často cítit, nejsou intenzivní. Žena by však měla věnovat pozornost chování těla, protože nejsou vzácné případy rychlého porodu, zejména u vícerozměrných.

Některé dívky nechtějí chodit do antatologického oddělení předem v naději, že se objeví přesné prekurzory, které naznačují potřebu jít do nemocnice. Ale ne všechny ženy si všimnou nových příznaků kvůli jejich slabému projevu. Je bezpečné odpovědět na to, že přesné datum narození nelze pomocí předchůdců určit. Při prvních projevech je účelné častěji pozorovat lékaře, který pomocí vyšetření určí přesnou aproximaci porodního procesu.

Kolik před narozením můžete určit bezprostřední narození?

Předčasná narození se vyznačují živými příznaky, které nelze přehlédnout. Pokud žena náhle zahájila porodu, budou příznaky intenzivní:

 • silná bolest břicha, kontrakce;
 • korkový výboj;
 • plodová voda.

Tyto příznaky naznačují nutnost nouzové hospitalizace, protože k narození dítěte dojde v následujících hodinách.

Existují nějaké testy, které naznačují nástup porodu?

Existuje několik analýz, které hovoří o přístupu k procesu porodu:

 1. Krevní test na hormony. Během těhotenství je v těle ženy přítomno velké množství progesteronu - hormon zodpovědný za úspěšný průběh těhotenství, snížení děložního tónu. Několik týdnů před porodem stoupá hladina estrogenu, která je odpovědná za pružnost stěn porodního kanálu..
 2. Analýza úniku vody. K jeho provedení je v lékárně získán speciální test na únik plodové vody. Pokud je výsledek pozitivní, práce začne brzy..

První únosci práce u primiparous žen

U dívek, které jsou těhotné poprvé, se příznaky objevují po dlouhou dobu s různou intenzitou. Je třeba věnovat pozornost řadě příznaků: postavení břicha, přítomnost sekrecí z pohlavního ústrojí, nepohodlí v břiše. To pomůže určit nadcházející doručení..

Jak pochopit, že porod začne brzy: známky narození

Zvláštní pozornost vyžadují následující příznaky:

 1. Prolaps břicha - můžete se vizuálně krútit a cítit se na sebe. Děloha padá, hlava dítěte je nižší, tlak na trávicí orgány je snížen, což způsobuje dušnost a pálení žáhy.
 2. Korkový výboj Před porodem je na spodním prádle pozorován slizový výtok s krevními nečistotami - jedná se o korek, který uzavírá děložní kanál. Může jít za pár dní nebo za pár týdnů.
 3. Ztráta váhy. Před porodem se tělo zbaví přebytečné vody, takže se sníží počet na stupnici.
 4. Ticho dítěte. S jakoukoli činností v normálním čase, před porodem, se plod stává klidným, šoky a pohyby jsou méně pociťovány.
 5. Tréninkové kontrakce - bolesti břicha bez periodicity, samostatné procházení.
 6. Kreslení bolesti v dolní části zad a břicha. Na konci funkčního období je plod nižší, což způsobuje zátěž na zádech. To se projevuje rychlou únavou a bolestí v křížové kosti..

Prenatální příznaky a pocity během porodu

Bolest v dolní části břicha s určitou frekvencí znamená nástup porodu. V tomto případě existují další náznaky, které ukazují na nutnost okamžité návštěvy nemocnice:

 • přítomnost kontrakcí s frekvencí 10 minut, bolest v břiše;
 • zkamenělé břicho;
 • vypouštění plodové vody;
 • touha jít do koupelny velkým způsobem;
 • změkčení děložního hrdla a otevření.

Jak se rodí poprvé?

U primiparousů trvá proces narození déle než u multiparousů. Od okamžiku zahájení kontrakcí až po pokusy to trvá 8 až 15 hodin. Úplné odhalení děložního čípku naznačuje připravenost těla nechat dítě projít porodním kanálem. V ideálním případě se na několik pokusů narodí dítě - trvá to asi 10 - 15 minut.

Příznaky předčasného narození ve vícerozměrném stavu

U žen porodících podruhé je porod rychlejší, protože porodní kanál je připraven. Lékaři často doporučují jít do nemocnice předem, protože dochází k častým počátkům rychlého porodu, které trvají několik hodin. Někdy žena nemá čas se dostat do nemocnice, aby jí mohla poskytnout kvalifikovanou pomoc.

Těhotná dívka opakovaně, jasně a jasně snímá vzhled prekurzorů:

 • nesrovnalost pánevních kostí, bolest při chůzi;
 • rychlé močení, močová inkontinence;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • cardiopalmus;
 • zvýšený vaginální výtok.

Kolik před doručením můžete zjistit?

Po dobu 1–2 týdnů jsou pozorovány některé změny, které pomohou mentálně se připravit na nástup porodu:

 1. Týden před porodem zlepšuje žena náladu a aktivitu v důsledku hormonálních změn. Únava je cítit méně, chci dokončit nedokončené podnikání, a jít s klidem mysli porodit. Období se nazývá hnízdo: žena provádí opravy doma, přemisťuje se, připravuje veno pro dítě.
 2. Slabá chuť k jídlu, cítí se lehkost v žaludku, pálení žáhy. Hovoří o opomenutí břicha.
 3. Všimli jsme si tréninku, nepravidelných kontrakcí. Připravují tělo na skutečné děložní kontrakce.

Jaké jsou charakteristické rysy prvorozenství??

Proces porodu nezávisí na tom, jaké dítě je žena. Podruhé jde vše podle známého scénáře, ale vypouštění vody a zkrácení intervalu mezi kontrakcemi je rychlejší. Žena ví, jak se chovat, dýchat během kontrakcí, takže pro mnohé je podruhé méně bolestivé a rychlé. Porodní kanál je připraven na to, aby jim plod prošel, zvláště pokud od prvního narození neuplynulo tolik času.

Jak se rodí znovu s malým odstupem mezi těhotenstvími?

Lékaři tvrdí, že interval mezi těhotenstvími by měl být alespoň 3 roky. Během této doby má matčino tělo čas na zotavení a získání síly, svaly opět přicházejí v tónu.

Malý interval mezi těhotenstvími vyvolává slabou pracovní aktivitu, protože ne všechny svaly se mohly zotavit. Pokud při prvním narození došlo k slzám nebo k epiziotomii, může jizva zmizet.

Porod je často podruhé bolestivý, ale rychlý. Přítomnost chronických onemocnění, která se objevují po prvním narození, je také důležitá: musí být léčena.

Jak k porodu dochází s velkým rozdílem mezi dětmi

Při dlouhé přestávce mezi těhotenstvími je porodní kanál zcela obnoven, takže žena rodí jako v primiparous. Proces porodu je zpožděn až o 15 hodin a bolest je poměrně silná. V období po 36 týdnech se vyplatí naslouchat tělu, abychom si všimli vzhledu prekurzorů. Neliší se od příznaků, které byly během prvního porodu, ale mohou se objevit dříve, například tréninkové kontrakce jsou u žen často pozorovány po 33 týdnech.

Jaké jsou předchůdci porodu při vícenásobném těhotenství?

Narození dětí s mnohočetným těhotenstvím obvykle nastává předčasně. Počínaje 36. týdnem jsou děti považovány za plné. Lékaři se také zaměřují na celkový stav plodu a hmotnost. Je těžké nosit dvě nebo více dětí v žaludku. Proto před narozením existují živé známky blížícího se finále těhotenství:

 1. Chod se změní, žena se zpomalí, nohy se liší různými směry.
 2. Břicho sestupuje, dýchání se stává snadným, ale dušnost je nahrazena častým močením, protože děloha tlačí na močový měchýř.
 3. Hmatná bolest v oblasti pubis, křížové kosti a dolní části zad způsobená zvýšeným tlakem na spodní část břicha.

Jak určit předchůdce práce před plánovaným termínem

Pokud porod začíná mnohem dříve, než se očekávalo, příčinou je obvykle patologie, takže je obtížné předem určit, kdy k tomu dojde. Příznaky se v takových případech objevují náhle a rychle se vyvíjejí, což vede k předčasnému porodu. Pokud byla patologie zaznamenána v raných stádiích, pak je těhotná žena pod přísným lékařským dohledem, často leží v nemocnici. V takových případech se není čeho bát, lékaři poskytnou kvalifikovanou pomoc včas.

Pokud je toto období stále malé a dívka pozoruje určité příznaky, je naléhavě nutné navštívit lékaře:

 • Krevní výtok z pochvy;
 • Křečová bolest v podbřišku;
 • Obecná nevolnost.

Kdy jít do nemocnice

Některé ženy, zejména vícečetné ženy, které mají za sebou zkušenosti, se nespěchají do antatologického oddělení. V závislosti na těle si nastávající matka myslí, že se dítě nenarodí rychle, takže k porodu dochází často na silnici nebo doma. Každá dívka by měla znát seznam příznaků, které naléhavě přicházejí do nemocnice pod dohledem porodníka-gynekologa:

 • vysoký krevní tlak;
 • rychlý puls;
 • závrať;
 • průjem a zvracení;
 • křečovitá bolest břicha, projevená po stejné časové periodě;
 • vypouštění plodové vody;
 • vzhled krve z pochvy.

Tyto příznaky naznačují, že se dítě může narodit v nadcházejících hodinách, nezanedbávají vyšetření lékařů.

Začátek porodu je obtížné zaměnit s jiným stavem, bolest pracovní síly a další známky se v průběhu času prohlubují. Je nutné být v kontaktu s ošetřujícím lékařem, neskrývat dříve neznámý stav a nebát se nemocnice. Ve většině případů mohou ženy čekat na práci doma, teprve poté do nemocnice. Je důležité naslouchat tělu, které připravuje každou dívku na nadcházející důležitou událost..

jak vědět, že brzy žena porodí.

Také jsem se necítil otupěle a břicho prakticky nešlo dolů (lékař řekl, že břicho opravdu nešlo dolů, což znamená, že jsou to přesně 4 další dny, ale porodila jsem další den)

Moje předchůdci (falešné kontrakce) začali v noci, ráno, ale ve večerních hodinách došlo ke skutečným kontrakcím.

Brzy to porodí, když vody odejdou nebo začnou kontrakce)) a určitě rozezná kontrakce a nebude chybět

Další diskuse na tomto fóru

viz také

Papírování při narození

Jak vypracovat doklady dítěte, jak je připojit k klinice, zaregistrovat se nebo získat pas?

Co musíte koupit pro novorozence?

Jaké věci usnadní život novorozencům a proč stojí za to koupit?

Krize 1 roku u dítěte

Co je to jednoletá krize a jak mohou rodiče pomoci dítěti dostat se skrz to?

Děti a domácí zvířata

Výhody domácích zvířat, možné problémy a řešení

Jak pochopit, že porod začal: symptomy, pocity, co dělat

Porod je posledním a dlouho očekávaným akordem těhotenství. Nastávající matka s netrpělivostí, vzrušením a strachem čeká na okamžik, kdy její dítě začne cestu do tohoto světa. První dítě, druhé nebo páté, ale žena se vždy obává, jak pochopí, že porod začne brzy.

Co jsou předchůdci porodu

Harchingers jsou příznaky, které signalizují bezprostřední nástup porodu..

Tělo ženy se doslova připravuje na proces narození dítěte. Hromadí sílu, zbaví se přebytku a „řekne“ nastávající matce, že musíte být připraveni.

U primiparous žen jsou zaznamenány následující prekurzory:

Kontrakce je kontrakce svalů dělohy ve formě křeče. Jsou školení (nepravdivé) a skutečné.

Tréninkové boje jsou předzvěstí bezprostředního porodu.

Žena, která se chystá porodit poprvé, může po 20 týdnech cítit první kontrakce dělohy.

Přibližně 10 dní před narozením dochází ke snížení tělesné hmotnosti, uvolnění korku, snížení aktivity dítěte.

U vícečetných žen jsou prekurzory podobné, ale často se vyskytují jen několik hodin před narozením dítěte.

Falešné kontrakce. Co to je a kdy se objeví

Falešné kontrakce jsou tréninkové kontrakce děložního svalu. Poprvé byl tento jev diagnostikován lékařem, Brexton-Hicks..

První tréninkové záchvaty se mohou objevit po 20 týdnech. Žena cítí napětí v břiše, ztuhne a znovu se uvolní.

Rozdíly mezi falešnými a skutečnými:

 • Falešné kontrakce jsou nepravidelné. Časové intervaly mezi kontrakcemi se liší v trvání..
 • Kontrakční táhla jsou bezbolestná. Dávají ženě nepohodlí ve formě pocitu napětí v žaludku, ale nastávající matka necítí bolest.

Co je to břišní výhřez

Prolaps břicha je dalším znakem bezprostředního nástupu porodu. Na konci těhotenství se dítě také připravuje na proces porodu..

Začne se pohybovat vpřed od 38. týdne těhotenství. To neznamená, že práce začne okamžitě. To je pouze příznak předčasného zahájení procesu..

Dítě sestoupí s hlavou (nebo jinou přítomnou částí) do pánevní oblasti. V tomto případě se změní poloha břicha. Vizuálně se snižuje a žena se stává mnohem snazší.

Důvodem je skutečnost, že při změně polohy dítěte se děloha pohybuje mírně dolů. Membrána se snižuje a plíce získávají více místa pro umístění..

Po snížení břicha si ženy všimnou následujících příznaků:

 • zmizení dušnosti;
 • úlevu při dýchání;
 • jak se zbavit pálení žáhy.

Na pozadí pozitivních změn dýchání cítí žena také řadu negativních pocitů:

 • bolest při chůzi;
 • močení se stává častým;
 • bolest v perineu;
 • ve snu jsou všechny pozice nepříjemné.

Vynechání břicha je individuální proces. K tomu obvykle dochází 2–3 týdny před porodem..

Někdy zůstává žaludek ve své normální poloze až do samého začátku porodu.

Snižuje se hmotnost před narozením

Mnoho žen před porodem poznamenává, že jejich hmotnost klesá o několik kg. K tomu dochází v důsledku hormonálních změn v těle..

Pod vlivem biologicky aktivních látek je zahájen proces čištění těla od přebytečných látek. Přebytečná voda a výkaly byly odstraněny.

Žena cítí časté nutkání na záchod. Výsledkem toho všeho je ztráta hmotnosti ženy..

Židle se mění

Krátce před narozením si mnoho žen všimne změn v povaze stolice. Mnoho si stěžuje na průjem..

Poté, co současná část dítěte sestoupí do malé pánve, je tlak na konečník výrazně zvýšen. To vyvolává změnu stolice..

Nebojte se, že stolice bude měkčí. To je pozitivní vývoj..

V důsledku častých pohybů střev je ženské tělo před porodem očištěno, střeva se vyprázdní. Proto v procesu porodu nic nebrání dítěti v pohybu po porodním kanálu.

Tento jev je obvykle pozorován 2 týdny před porodem..

Ve vzácných případech může mít žena před narozením zácpu. V tomto případě stojí za to mluvit o patologickém stavu, který poškozuje pouze nastávající matku a dítě.

Abyste se zbavili zácpy, musíte upravit sílu. Obohatte stravu velkým množstvím čerstvého ovoce a zeleniny, konzumujte fermentované mléčné výrobky.

Nedostatek stolice je nebezpečný, protože to vyvolává vývoj hemoroidů.

Dítě je v klidu

Mnoho žen si uvědomuje, že před narozením se mění povaha hnutí. Ve většině případů dochází ke snížení celkového počtu pohybů.

Před porodem zaujme dítě svou konečnou polohu v dutině dělohy.

Snížení množství pohybu nastává v důsledku následujících změn:

 • velká velikost dítěte neponechává prostor pro pohyb;
 • snížení množství plodové vody;
 • pánevní kosti fixují polohu dítěte v děložní dutině.

K poklesu aktivity dochází po 38 týdnech.

Jsou chvíle, kdy dítě zůstává aktivní až do samého začátku svého narození. Nejedná se o patologii, ale spíše o variantu normy.

Tato možnost, když se dítě úplně přestane pohybovat, by měla ženu upozornit a způsobit naléhavou lékařskou péči.

Důvody nedostatečného pohybu dítěte před porodem:

Nepohodlí v podbřišku a jeho snížení

V bezprostřední blízkosti procesu porodu dítěte, celého těla ženy.

Změny se objevují nejen na chemické úrovni hormonálního systému, ale také na fyzické úrovni ve formě změn polohy kostí a vazů.

Po dobu delší než 38 týdnů je dítě spuštěno do pánevní dutiny. Tam vstoupí do části těla, která předchází. Ve většině případů je to hlava, ale jinak může dítě otočit kořist nebo nohy.

V důsledku změny polohy se snižuje výška stojanu na pozadí dělohy. Membrána dostane příležitost jít dolů. Plíce žen se narovnávají a dýchají snadněji.

Kromě pozitivních změn a viditelného úlevu při dýchání má žena v dolním břiše také nepohodlí. To je vyvoláno tlakem dítěte na kosti pánve.

Hlenová zástrčka. Jak to vypadá a jak se pohybuje

Sliznice je formace, která uzavírá děložní hrdlo. Chrání dítě před infekcí, bakteriemi, nečistotami a jinými negativními faktory prostředí..

Korek vypadá jako sliznice s krevními pruhy. Může odjet od 37 týdnů. To však není signál, že porod začne každou minutu.

Někdy poté, co korek prošel, porodí asi 2 týdny.

Proces vypouštění je bezbolestný, nejčastěji se vyskytuje ráno během záchodu.

Kdy začíná hlavní pracovní činnost?

Od 37. týdne těhotenství je plod považován za dlouhodobý a životaschopný. Nejčastější otázkou pro těhotné ženy je: „Kdy může začít porod?“.

Největší pravděpodobnost, že dítě bude mít u primiparous žen, nastane včas, tj. po dobu 40 týdnů.

Vícečetné ženy by měly očekávat, že budou mít dítě od 38 týdnů.

Abychom pochopili, jak začíná porod, musíte znát známky nástupu porodu:

 • pravidelné kontrakce;
 • vypouštění plodové vody;
 • vyloučení plodu.

Původní ženy často nevědí, jak pochopit, že práce začala.

Vlastnosti skutečných bojů:

 • pravidelnost;
 • bolestivost;
 • postupné snižování intervalů mezi kontrakcemi.

Hlavní známkou toho, že boj je pravdivý, je jeho pravidelnost. Kontrakce se nezastaví po hodině.

Bolestivé pocity, které doprovázejí tento proces, jsou spojeny se skutečností, že se děložní čípek otevírá.

Co dělat, když začnou kontrakce

Pokud bylo zjištěno, že kontrakce jsou pravdivé a pravidelné, musí žena kontrolovat čas mezi kontrakcemi. Jakmile je interval 10-15 minut, musíte se pospíšit do nemocnice.

Od chvíle, kdy vstoupí na porodnici, spadne žena do rukou profesionálů. Pomůže jí provést všechny nezbytné přípravné postupy a odešle do porodnice.

Porod je vzrušující, dlouho očekávaný a jistě šťastný okamžik v životě ženy. Na rozdíl od všech obav je nelze přehlédnout. Samotné tělo signalizuje nastávající matce, že setkání s dítětem je již blízko.

Začínáme: důležité tipy pro první narození

Každá nastávající matka chce, aby tento proces probíhal „dokonale“ - bez problémů, rozruchu a paniky. Většina matek, které již proběhly, však připomíná, že v nejkritičtějším okamžiku všechny nashromážděné znalosti zmizely najednou a navzdory rozsáhlému teoretickému školení je nástup práce přesto překvapil. Opravdu mají pravdu ti, kdo tvrdí, že příprava na porod je zbytečná, přesto na všechno zapomenete?

Elizaveta Novoselova
Porodník-gynekolog, Moskva

Tvrzení, že příprava na porod je zbytečná, je samozřejmě nesprávné. Takže ti, kdo jsou líní nebo se prostě bojí dozvědět se něco o porodu předem, se ospravedlní. A přesto v tomto prohlášení existuje určitá pravda: bez ohledu na to, jak se připravujete na porod, začátek tohoto procesu bude stále spojen s přirozeným vzrušením, ve kterém mohou být všechny získané znalosti zaměněny v hlavě..

Aby byl tento proces plně vybaven, mnoho žen dlouho před koncem těhotenství se začíná vážně připravovat na porod: chodit na kurzy, číst časopisy a hledat informace o obrovském rozměru internetu. Abychom se od samého začátku cítili sebejistě, musíme si jasně uvědomit, jak si nechat ujít počátek porodu, když musíte jít do nemocnice, jaké dokumenty a věci budou potřebné pro hospitalizaci, co je třeba udělat před odjezdem do nemocnice.

Předpokládejme, že budoucí matka má své první „podezřelé“ pocity: záda zad, její žaludek se napíná a objevuje se neobvyklé propuštění z genitálního traktu. Zároveň se v hlavě objevuje mnoho myšlenek na základě informací o porodu. Tyto myšlenky jsou však někdy velmi kontroverzní, protože v kurzech a odborné literatuře byly pochopeny různé možnosti pro počátek porodu. Takže, kde začít: zavolat lékaře, manžela nebo sanitku? Co když je to falešný poplach? Jaký je nejlepší způsob, jak se chovat nyní během „pocitů“: zkuste uvolnit nebo okamžitě použít anesteziologické techniky? Co je teď lepší: lehnout si, posadit se nebo chodit? Je velmi nepohodlné hledat odpověď na tyto otázky během bojů, prohlížení hromádkou časopisů nebo silného shrnutí z kurzů. Abychom tento úkol usnadnili, sestavili jsme průvodce, jak postupovat v nejdůležitějších bodech na začátku porodu.

Taška v nemocnici: co nosit

Vzhledem k tomu, že porod často začíná náhle, je lepší mít v posledních týdnech těhotenství neustále lékařské doklady - cestovní pas, výměnu, politiku, po 30 týdnech - rodný list nebo rodnou smlouvu - po 36 týdnech. Musíte znát nebo nosit nouzová telefonní čísla, lékaře, adresu porodních oddělení nebo jiných zdravotnických zařízení nejblíže k domu a do práce.

Budoucí matka by se neměla spoléhat pouze na sebe - v případě nouze je nutné vyhledat pomoc od ostatních, varování před jejím stavem. Je třeba si uvědomit, že policie, metro, letušky a ošetřovatelé absolvují kurzy lékařské péče a mohou naléhavě kontaktovat lékaře.

Jak věci zabalit?

Omyvatelné pantofle, čisté ponožky, toaletní papír, jednorázová toaletní křesla, mokré ubrousky nebo jednorázové kapesníky (na obličej a ruce), láhev vody bez plynu), termální postřiková voda (na zavlažování obličeje a těla) by měla být odváděna na mateřské oddělení nemocnice. hygienická rtěnka nebo balzám na rty, zvlhčující kapky nebo sprej na nos, ušní zátky (může být hlučné na porodnici), telefon s nabíječkou a sluchátka. Pokud máte dovoleno vzít si oblečení do bloku, můžete si vzít trička nebo krátkou noční košili a župan..

V balíčku pro poporodní oddělení musíte dát oblečení pro sebe a dítě, denní hygienické výrobky, poporodní polštářky, jednorázové kalhotky, podprsenku a podšívku na bradavku, krém na bradavky, prsní pumpu, balíček plenek a mokré ubrousky pro novorozence.

Spropitné

Při sběru věcí v porodnici je vhodnější rozdělit je do dvou sáčků: vše, co potřebujete, do mateřské jednotky, vložte do jednoho, a to nejpotřebnější pro poporodní oddělení, do druhého. Mnoho porodnic není povoleno přepravovat věci v textilních taškách, takže je lepší používat plastové sáčky. Pokud se chystáte na partnerské narození, nezapomeňte na oblečení, náhradní obuv a jídlo pro svého manžela.!

Jak pochopit, zda je možné kousnout?

Jídlo je zdrojem energie, která je pro nastávající matku nezbytná během dlouhého a namáhavého procesu porodu. Dnes dokonce i na porodnici nabízí unavená žena v práci sladký čaj, bonbóny, kousek čokolády. Je pravda, že je lepší, že to byla jen svačina, něco lehkého a rychle stravitelného - ovocný salát, jogurt, tvaroh, ořechy, sušené ovoce, šťáva nebo sladký čaj. V této chvíli je lepší zdržet se hojného, ​​těžkého jídla, protože to může vyvolat zvracení během následného zvýšení kontrakcí.

Spropitné

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, můžete a měli byste mít i sousto k jídlu na začátku porodu - samozřejmě, pokud máte chuť k jídlu. Úplné zdržení se stravování od samého začátku porodu je nutné pouze v případě plánovaného chirurgického porodu (tj. Před císařským řezem) nebo u jakýchkoli příznaků zhoršení pohody ženy při porodu (krvácení, vysoký krevní tlak, silná bolest).

Hygienické tipy

Osprchujte se. Kromě hygienické funkce se sprcha při kontrakcích používá také jako relaxační a analgetický účinek. Proudy teplé vody směřující do žaludku a dolní části zad, snižují pocit napětí během porodu, přispívají ke zlepšení krevního oběhu v pánevní oblasti, což určuje dynamický vývoj porodu a drobení. Na začátku porodu je lepší se osprchovat úplně, po hlavě - vodní masáž vám pomůže relaxovat a uklidnit se, ovládat emoce a pozitivně se naladit pro nadcházející porod.

Dělejte manikúru a pedikúru. Nejprve odstraňte lak na ruce a nohy. Barvou nehtových destiček určuje lékař úroveň mikrocirkulace (průtok krve v malých cévách) v procesu porodu, což znamená dítě! Za druhé, krátce si uřízněte nehty. Ihned po narození si dítě položí bříško a nechá ho držet rukama. Kůže novorozence je velmi jemná a zranitelná, téměř jako sliznice dospělého. Vyčnívající nehty mohou snadno poškodit pokožku dítěte a výsledný škrábanec se může stát vstupní bránou k infekci.

Do intimní odstranění chloupků. Odstranění vlasů v perineu je standardní „přípravný“ postup pro přijetí na porodnici. Mnoho žen nerozumí účelu této manipulace: je zřejmé, že přítomnost nebo nepřítomnost vlasů neovlivňuje průběh práce. Proč je nutné před porodem oholit ochlupení a mezi nohama? Vlasy kolem vagíny zpožďují intimní výtok. Během porodu a zejména v období po porodu se tyto sekrece stávají mnohem hojnější než obvykle, hromadí se u vchodu do pochvy na perineálních vlasech a slouží jako ideální živná půda pro množení různých bakterií, které mohou způsobit závažné infekční komplikace pro matku a dítě. Pomocí holicího strojku úplně odstraňte vlasy z perineum. Pokud je pro vás depilace příliš komplikovaná nebo nemáte na ni čas - bude to provedeno na oddělení nemocnice.

Kdy jít do nemocnice?

Pokud se kontrakce začnou střídat v pravidelných a postupně se zkracovávajících intervalech, nastávající matka se cítí dobře, voda nevylévá - odjíždíme do nemocnice nejpozději do 10minutového intervalu mezi kontrakcemi.

Pokud kontrakce, které začaly, jsou nepravidelné, máma se cítí dobře, voda nevylévala - odpočíváme a čekáme na další vývoj.

Pokud se vylije nebo vytéká nějaké množství vody, nebo pokud existuje alespoň podezření na vypouštění vody, jdeme okamžitě do nemocnice.

V pochybných případech bude v pohotovosti nemocnice provedena speciální analýza - nátěr na vodě. Výsledek bude připraven za 15-30 minut a potvrdí nebo popře fakt prasknutí močového měchýře bez ohledu na jeho velikost a umístění.

Dokumenty v nemocnici: co si vzít s sebou?

Do nemocnice musíte vzít cestovní pas, výměnu karty, rodný list, pojistku a / nebo rodnou smlouvu. Máte-li kopii cestovního pasu a politiky, vezměte si je také s sebou - výrazně se tím zrychlí proces vydávání karty v pohotovostní místnosti nemocnice.

Horší, tím bolestivější!

Je důležité pochopit, že úroveň bolesti při kontrakcích přímo závisí na strachu a napětí. Pokud žena v porodu není mentálně připravená na porod a má velmi strach, dokonce i v případech, kdy se porod vyskytne bez komplikací, jsou bolesti při práci mnohem bolestivější než obvykle. To lze snadno vysvětlit: pocit bolesti přímo závisí na poměru různých hormonů v krvi ženy při porodu. Nejdůležitější z nich jsou endorfiny a adrenalin. Endorfiny mají analgetický účinek, zvýšení hladiny adrenalinu v krvi naopak vede ke snížení prahu bolesti a ke zvýšení bolesti. Strach, jak víte, stimuluje uvolňování adrenalinu v obrovských dávkách. Proto se v panice množství adrenalinu v krvi převaluje, vytlačuje endorfiny proti bolesti a v důsledku toho se bolest během záchvatu cítí mnohem silnější.

Porod začíná: jak zastavit panikaření?

Na začátku porodu zažívá každá nastávající matka vzrušení - zcela přirozený pocit před takovým zodpovědným a obtížným procesem. V tuto chvíli je však velmi důležité nevyvolávat emoce a pokusit se uklidnit co nejdříve, aby se zabránilo panice.

Panický strach z porodu může pro nastávající matku odvést velmi špatnou práci: konec konců je to stav paniky, který vede k rozvoji většiny porušení práce. Při výrazném emocionálním vzrušení, které je spojeno se pocitem strachu, je nervový systém narušen. V důsledku „nervových selhání“ jsou signály koordinující práci nerovnoměrné, mohou oslabit nebo naopak prudce zvýšit. Kvůli zhoršené nervové regulaci porodu jsou kontrakce bolestivé, slabé a neproduktivní.

Spropitné

Aby nedošlo k panice, je důležité ovládat emoce od prvních pocitů. Není třeba rozrušit a pokusit se vyřešit několik problémů najednou. Není třeba okamžitě zavolat příbuzným, chytit poplatky nebo zavolat sanitku: nejprve se posaďte nebo si lehněte, najděte si nejpohodlnější a nejpohodlnější polohu, zavřete oči a několikrát se zhluboka nadechněte nosem a vydechněte ústy. To pomůže uklidnit emoce a zabere jen pár minut. Pak otevřete oči a zkuste vyhodnotit své zdraví co nejobjektivněji: co se v něm přesně změnilo?

Jak voda odchází na začátku porodu??

Toto je pravděpodobně nejčastější důvod k obavám: většina budoucích rodičů se bojí nevšímat si výtoku vody, zaměňovat je s močením, výtokem ze sliznice nebo běžnými ženskými sekrety. Ve skutečnosti se fetální vody zásadně liší od všech ostatních typů sekretů z genitálního traktu a je nesmírně obtížné je zaměnit s čímkoli. Normálně by se to mělo stát během porodu, ale často voda odchází před porodem.

Existují dva „scénáře“ pro vypouštění vody. V prvním provedení vylévají nečekaně, najednou a ve velkém množství. Výsledkem bude, že vám tekutina stéká po nohou, veškerý oděv pod pásem se okamžitě zvlhne - je prostě nemožné zmeškat tento jev! Roztržení samotného fetálního močového měchýře, díky kterému voda začne vytékat, není doprovázeno žádnými subjektivními pocity - nastává bez bolesti, křeče nebo nutkání k močení.

Voda teče zcela jinak, pokud je otvor vytvořený v močovém měchýři vysoký a zakrytý děložní stěnou: v tomto případě může být tekutina periodicky uvolňována v kapkách nebo drobných pramnech, v malém množství, navlhčující hygienickou vložku a spodní prádlo. Avšak i při mírném úniku vody je lze snadno odlišit od běžného vaginálního výtoku: voda je absorbována do tkáně spodního prádla a zvlhčuje je, takže na povrchu nezůstává žádný hlen. Plodové vody jsou také zcela na rozdíl od moči: nemají specifickou barvu a vůni, jako je moč, a spontánní vylučování moči bez nutkání k močení u zdravé ženy se nestane.

Spropitné

V pochybných případech je nutné navštívit lékaře: speciální vodní test provedený v přijímacím oddělení jakékoli nemocnice rozptýlí všechny pochybnosti!

Nástup práce: je možné zaměnit výtok sliznice s odtokem vody?

Vůbec ne jako únik vody a uniká sliznice nebo hlen děložního čípku - zvláštní tajemství, které během těhotenství uzavírá cervikální kanál. Obvykle se korek uvolňuje postupně, po částech, a zanechává nahnědlé skvrny na spodním prádle po dobu 1-3 dnů. Mnohem méně se objevuje zcela současně. V tomto případě je možné jej porovnat s kusem gelu až do průměru 1,5 cm nažloutlé, růžovohnědé barvy. Odlet korku může být doprovázen mírnými bolestivými pocity v dolním břiše, podobně jako malátnost před začátkem další menstruace.

Jak je vidět z této tabulky, na rozdíl od korkové sliznice je voda čistá, teplá a neustále vytéká. Odtok vody před začátkem porodu, tj. Před kontrakcemi, je považován za prenatální nebo předčasný, a pokud vytéká s pravidelnými kontrakcemi, ale s nedostatečným otevíráním děložního hrdla, mluví o časném odtoku vody. Před nástupem práce se voda častěji odchylovala od vícečetných žen. V případě předčasného odtoku vody může fetální močový měchýř prasknout vysoko nad děložním čípkem, pak voda pomalu vytéká nebo možná přímo nad otvorem děložního čípku, pak voda okamžitě odejde ve velkém množství. Aktivita klanu po odtoku vody se vyvíjí během několika příštích hodin.

Placenta a fetální membrány jsou bariérou, která je obvykle zcela nepropustná pro bakteriální (hnisavou) infekci. Během těhotenství se plod vyvíjí ve sterilním prostředí. Klíčem k této sterilitě, a tedy i intrauterinní pohodě plodu, je integrita amniotických membrán. Ihned po vypuštění amniotické tekutiny začnou bakterie vytékat z pochvy a děložního čípku do děložní dutiny, dítě již není chráněno před možnými infekcemi, takže k porodu by mělo dojít nejpozději do 12 hodin po prasknutí močového měchýře. Z tohoto důvodu je nutné v případě odtoku vody neprodleně do nemocnice, i když nedochází ke kontrakcím. Měli byste si pamatovat přesný čas odchodu vod a jejich barvu: to pomůže lékaři určit taktiku řízení práce. S předčasným vypuštěním plodové vody v nemocnici je zabráněno infekci plodu.

Je nutné věnovat pozornost barvě odpadní vody. Normálně jsou čiré nebo světle růžové, bez zápachu. Zelenkastá, hnědá nebo černá barva plodové vody naznačuje, že meconium, původní stolička, bylo propuštěno z dětských střev, což se děje při kyslíkovém hladovění plodu. Pokud je voda obarvena jasnou krví, je pravděpodobnost placentárního narušení vysoká. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace..

Před příjezdem sanitky nebo před opuštěním domu na jiném vozidle musí nastávající matka zaujmout vodorovnou polohu a vložit pod ni plenu, protože od chvíle, kdy voda opouští, budou i nadále teče. Po odtoku vody je fetální hlava vložena do děložní dutiny a v některých případech může komprimovat pupeční šňůru. Pozice ženy v práci při postavení a sezení urychluje proces vkládání hlavy.

Pokud není jistota, že voda prošla, je nutný test na kašel: při kašli a napětí břišní stěny bude voda proudit více a množství sliznic se nezmění. Pokud pochybnosti přetrvávají, je třeba se poradit s lékařem v nemocnici.

Spropitné

Když se objeví voda, bez ohledu na její množství a přítomnost dalších příznaků nástupu porodu (kontrakce, bolest v dolním břiše), měli byste okamžitě jít do porodnice: od okamžiku prasknutí membrán se zvyšuje riziko infekce dělohy a plodu a pro budoucí matku je lepší být ve sterilních porodnických odděleních.

Pamatujte, že je nemožné zaměnit sliznici s fetálními vodami: je to velmi hustý, želé podobný, viskózní a elastický hlen, nikoliv jako kapalina. Cervikální hlen může být propuštěn asi dva týdny před nadcházejícím narozením. Jedná se o variantu normy a na rozdíl od úniku vody nevyžaduje lékaře.

Jak se bojuje?

Klasickým začátkem porodu je výskyt porodu. Kontrakce se nazývají pravidelné kontrakce svalů dělohy. První kontrakce obvykle nejsou spojeny s bolestí nebo výrazným nepohodlím. Nastávající matky, které v této chvíli popisují své pocity, říkají, že žaludek sám je velmi napjatý, jako by „ztuhl“ po dobu 5 až 10 sekund, a pak se úplně uvolní až do dalšího boje. Je to podobné zvýšení tónu během těhotenství, ale silnější a kratší. Ke kontrakcím dochází pravidelně, v určitých intervalech. V intervalech mezi boji se blaho budoucí matky neliší od obvyklých - absolutně žádné nové pocity! Vzhled prvních kontrakcí kontrakcí však nutně neznamená začátek porodu: mohou se ukázat jako pouhý test, falešný poplach a skončit stejně neočekávaně, jak začaly. Takové kontrakce se nazývají tréninkové nebo nepravdivé a mohou se zdát normální od 36. týdne těhotenství.

Falešné kontrakce jsou druh tréninku svalu dělohy před porodem. U nich nastávající matka v reakci na pohyb plodu nebo fyzickou aktivitu periodicky pociťuje napětí břicha, zdá se, že ho „snižuje“, na dotek je těžší než obvykle a mohou se vyskytnout tahové pocity v dolní části břicha nebo v dolní části zad. Nezpůsobují příliš nepohodlí, častěji jsou tyto pocity bezbolestné, nepravidelné, rychle procházejí v klidu a při užívání antispasmodik - NO-SHPA, PAPAVERINA, MAGNE B6.

Účelem prekurzorových kontrakcí je příprava svalu dělohy a porodního kanálu na porod: přispívají k dozrávání děložního čípku.

Skutečné kontrakce jsou kontrakce děložního svalu, která způsobuje zkracování a otevření děložního čípku v důsledku protažení jeho kruhových svalů. S každou kontrakcí je děložní hrdlo zkráceno a poté vyhlazeno. Kanál nebo díra děložního čípku se natáhne - otevře se. Zavádí se do ní fetální močový měchýř, který rozšiřuje hltan jako hydraulický klín. Skutečné kontrakce v průběhu času zvyšují frekvenci, sílu a trvání. Vyskytují se bez ohledu na polohu těla, užívají antispasmodika, bez souvislosti s fyzickou aktivitou, kdykoli během dne nebo v noci.

Vyskytuje se bolest během kontrakcí?

V důsledku kontrakce svalů dělohy během kontrakcí a tlaku na děložní hrdlo dělohy, močového měchýře nebo části plodu po vylití plodové vody je děložní hrdlo zkráceno na hladké. To trvá 4–6 hodin a nazývá se latentní fáze práce..

Nejprve jsou skutečné kontrakce slabé a ne bolestivé, intervaly mezi nimi jsou asi půl hodiny, i když jsou možné delší nebo kratší intervaly. Samovolné kontrakce dělohy trvají 5–10 sekund. Postupně se zvyšuje intenzita a trvání kontrakcí a intervaly mezi nimi se zmenšují. Mezi kontrakcemi je žaludek uvolněný.

Bolest při kontrakcích je způsobena otevřením děložního čípku, stlačením nervových zakončení, napětím vazů dělohy. Někdy se první otřesy cítí v bederní oblasti, poté se šíří do žaludku a stávají se opasky. Pocity kreslení mohou nastat v samotné děloze, nikoli v bederní oblasti. Bolest při kontrakcích v případech, kdy se žena nemůže uvolnit nebo najít pohodlné místo, připomíná bolest při menstruaci. Její síla závisí na individuálních charakteristikách prahu citlivosti na bolest, emoční nálady ženy a jejího přístupu k vzhledu dítěte. Je důležité nebát se porodu, protože celý proces trvá jen několik hodin a bolest práce se rychle zapomíná..

Od žen, které rodí, často slyšíte, že kontrakce byly buď zcela bezbolestné nebo že bolest byla docela snesitelná. Skutečností je, že během porodu tělo vylučuje své vlastní léky proti bolesti. Metody relaxace a správného dýchání zvládané během těhotenství navíc pomáhají zbavit se bolestivých pocitů..

Pokud kontrakce začaly.

Žena má trochu času se osprchovat, obléknout si čisté spodní prádlo, uříznout si nehty a omýt je. Pro mnoho nastávajících matek je holení perineum po přijetí do nemocnice velmi nepříjemným okamžikem. Tento postup je však nezbytný, protože vám umožňuje kontrolovat stupeň protažení perineu během porodu, zabránit jeho prasknutí a v případě zranění je lepší při tkáni porovnat tkáně. Pocity rozpaků lze vyhnout holením doma. K tomu je třeba vzít zcela nový holicí strojek a ošetřit kůži antiseptickým roztokem - CHLORGEXIDINE, CITEAL, MIRAMISTINE - nebo antibakteriálním mýdlem. Pokud je pro ženu těžké to udělat sama, můžete požádat svého manžela o pomoc.

Měli byste jít do nemocnice, když se pracovní bolesti stanou pravidelnými a půjdete každých 10-15 minut. Pokud ještě nebyl stanoven jasný interval mezi kontrakcemi, ale jsou doprovázeny silnou bolestí, je také nutné jít do porodnice. Pokud se porod opakuje, je při pravidelných kontrakcích lepší jít do nemocnice okamžitě: často opakovaná porod je rychlá, takže je lepší neváhat.

Je možné se během kontrakcí pohybovat?

Při kontrakcích si můžete vybrat pohodlnou polohu těla: můžete ležet na boku, chodit, stát na všech čtyřech nebo kolenou, houpat se na velkém míči - fitball. Je třeba sledovat trvání kontrakcí a intervaly mezi nimi. Doporučuje se zapamatovat si, zaznamenat nebo označit čas začátku kontrakcí v telefonu.

Během kontrakcí musíte pomalu, hluboce a rytmicky vdechovat vzduch nosem a vydechovat ho ústy. Pokud se kontrakce stanou velmi silnými, pomůže pomalé dýchání, při kterém se také provádí inhalace nosem a výdech ústy..

Od samého začátku kontrakcí by mělo být provedeno hladení spodní poloviny břicha. Můžete masírovat spodní část zad pěstí nebo otevřenou dlaň na obou stranách páteře, nahoru a dolů, až k základu ocasní kosti. Po boji je vždy období, kdy není bolest, můžete si odpočinout a odpočinout si. Je nutné pravidelně vyprázdňovat močový měchýř - to stimuluje kontrakce.

Co nelze udělat během kontrakcí?

Během kontrakcí nemůžete sedět a ležet na zádech. V poloze na zádech těhotná děloha stlačuje velké cévy, zejména aortu a dolní dutou žílu, což vede ke zhoršení návratu krve do srdce a ke snížení krevního tlaku. To je doprovázeno narušením přísunu krve do všech orgánů těhotné ženy, včetně placenty a v důsledku toho k hladovění plodu kyslíkem. To je to, z čeho se skládá tzv. Syndrom dolní duté žíly. V poloze sedu se mění poměr pánevních kostí, což ztěžuje postupování hlavy plodu podél porodního kanálu a na konci prvního období porodu může vést ke zranění plodu.

Během porodu nemůžete jíst: je to kvůli dvěma bodům. Zaprvé, v první fázi porodu - během kontrakcí - mnoho žen dostane roubík a plný žaludek vyvolává opakované zvracení. Za druhé, při porodu může nastat situace, kdy nastávající matka bude potřebovat chirurgický zákrok za použití celkové anestézie. Pokud je žaludek pacienta během anestezie plný, může být obsah žaludku vržen do dýchacích cest, což vede k velmi závažným, někdy fatálním komplikacím..

Je zakázáno brát léky proti bolesti samostatně: nezbaví se normální bolesti při narození, ale mohou maskovat důležité příznaky.

Spropitné

Prvním úkolem budoucí matky s výskytem periodického pocitu napětí v žaludku je odhalit mezery mezi kontrakcemi, aby bylo možné pochopit, zda jsou skutečné nebo tréninkové. Pravidelné boje se objevují pravidelně - mezi nimi stejné intervaly nepřesahující 20 minut a sousední boje jsou stejné, pokud jde o trvání a sílu pocitů. Dalším znakem skutečných bojů je nárůst: během doby pozorování by se měly postupně prodlužovat, silnější a častěji. Při této možnosti by měl být nástup práce v nemocnici odeslán, jakmile bude interval mezi kontrakcemi snížen na 10 minut. Do této chvíle, pokud se budete cítit dobře, můžete zůstat doma, pod dohledem blízkých, klidně se sbalit a sledovat vývoj kontrakcí.

Výcvikové boje jsou naopak nepravidelné: intervaly mezi několika sousedními souboji nejsou stejné, častěji, méně často - a boje samotné jsou různé, opravdovější a silnější, pak kratší a slabší. Nedojde ani ke zvýšení falešných kontrakcí - i když jsou intervaly mezi nimi víceméně stejné, nemění se několik hodin. Je třeba poznamenat, že intervaly mezi falešnými kontrakcemi mohou být buď velmi velké (více než 20 minut) nebo velmi malé (3-5 minut), proto je nutné nejprve vyhodnotit nejen frekvenci kontrakcí, ale spíše pravidelnost a zvýšení.

Jak se chovat lépe během porodu na začátku porodu?

Na začátku porodu, kdy první kontrakce teprve začínají, jsou téměř bezbolestné. V této fázi se můžete chovat volně: neexistují žádná omezení v akcích, pohybech a není třeba používat speciální léky proti bolesti - držení těla, masáže, dýchací techniky - budou potřeba později, až budou kontrakce silnější a bolestivější.

Spropitné

Jediným zvláštním doporučením během prvních bojů je „břišní dýchání“, cvičené v psychologii a józe. Na začátku zápasu se nastávající matka uvolněně, pomalu nadechne nosem a poté vydechuje vzduch ústy nejdéle (jako by foukala do vody). S touto technikou se kromě dýchacích svalů podílí na dýchacích účincích bránice a svaly abs - odtud název tohoto dechu. V důsledku dýchání žaludkem během každé inhalace a výdechu se mění břišní tlak. To zajišťuje dobrý průtok krve, pomáhá předcházet fetální hypoxii (nedostatek kyslíku) a slabosti porodní síly a také pomáhá vyrovnat se s vzrušením.

Proč existují pokusy?

Na začátku druhé fáze porodu, když je děložní čípek plně otevřen, se fetální hlava v důsledku děložních kontrakcí začne pohybovat směrem dolů a mačkat stěny konečníku. V reakci na podráždění receptorů konečníku se svaly přední břišní stěny a bránice reflexně stahují: takto začínají pokusy. Fetální hlava tlačí na pánevní dno a na konečník ženy, což způsobuje, že si přeje vyprázdnit střeva - nutkání k defekaci. To je pokus.

Kdy můžete tlačit?

Než začnete tlačit, musíte zavolat lékaře, aby zjistil, kde je hlava dítěte. Musíte tlačit, pouze pokud prošlo téměř celým porodním kanálem a již leží na pánevním dně. Předčasné pokusy vést k rychlému vyčerpání ženské síly, slabosti pokusů, narušení děložního oběhu a nedostatku kyslíku pro dítě.

Všechny ženy mají touhu prosadit se v různých časech. Pokud by se objevilo, když je hlava již dostatečně nízká, ale děložní hrdlo se dosud neotevřelo až do konce, pak, pohybem hlavy silou úsilí, může žena v práci vyvolat prasknutí děložního čípku. Aby nedocházelo k předčasným pokusům, doporučuje se ženě při porodu používat zvláštní dýchací režim.

Jak dýchat během porodu

 1. Zhluboka se nadechněte.
 2. Zadržte dech, jako by polykal vzduch, napněte břišní svaly (svaly boků, hýždí a obličeje jsou zcela uvolněné). Dno jemně natlakujte. Stále více utahujte břišní svaly a pomáhejte dítěti pohybovat se podél porodního kanálu.
 3. Vydechněte hladce.
 4. Dále, když máte pocit, že není dostatečné dýchání, jemně vydechněte - ale v žádném případě „blbec“. Během ostrého výdechu se intraabdominální tlak rychle snižuje a hlava dítěte se také rychle vrací, což může vést k traumatickému poškození mozku. Poté se okamžitě, bez relaxace a odpočinku, nadechněte - a tlačte.

Při plném úsilí opakujte všechny tyto kroky třikrát.

Po tomto úsilí se plně nadechněte a obnovte klid, dokonce i dýchejte s úplnou relaxací. Můžete tak rychle obnovit energii pro další pokus.

Pozornost! V době stažení hlavy vás porodní asistentka požádá, abyste psa netlačili.

Jak tvrdě tlačit při porodu?

Během pokusu pevně přitiskněte bradu k hrudníku, uchopte kolena rukama, roztáhněte je od sebe a vytáhněte je do podpaží. Síla úsilí by měla směřovat k bodu maximální bolesti. Zesílení bolesti po pokusu naznačuje, že děláte vše správně a dítě se pohybuje podél porodního kanálu.

Jak dlouho tyto pokusy vydrží?

U primiparousů tato doba trvá v průměru 2 hodiny, v multiparous - 1 hodina. Trvání může ovlivnit různé faktory. Použití jedné z metod analgezie - epidurální analgezie - tedy vede k prodloužení druhé periody porodu na průměrně 3 hodiny u primiparous žen a až na 2 hodiny u multiparous women. Tento plod může také zvýšit velký plod, zúžená pánev, slabá práce, přetížení přední břišní stěny. Naopak u žen s dobře vyvinutými břišními svaly se zkracuje doba exilu.

Jak se vyhnout mezerám při porodu?

Ochrana perineum začíná od okamžiku, kdy hlava propukne, tj. Od okamžiku, kdy se hlava dítěte nevrátí mezi pokusy. Porodní asistentka se třemi prsty pravé ruky zabraňuje rychlému posunu hlavy během pokusu, který vede k postupnému roztahování kůže perineum a zabraňuje slzám. Hlava plodu normálně prochází všemi porodními kanály s nejmenším průměrem - v ohnutém stavu (brada je přitlačena k prsu). Aby se zabránilo slzám, porodní asistentka popadne hlavu dítěte dvěma prsty levé ruky a monitoruje její správný pohyb.

Nejprve vybuchne týlní oblast hlavy, potom koruna, potom dojde k prodloužení hlavy a zrodí se obličej. Od chvíle, kdy se hlava plodu začne narovnat, je zakázáno tlačit ženě v porodu. Je třeba si uvědomit, že integrita perineu nezávisí pouze na jednání lékařů, ale také na chování samotné ženy při porodu. Dýchání ústy „psem“ může výrazně oslabit pokusy. Narozená hlava v 96% případů je obrácena tváří zpět; potom se obličej dítěte otočí k matce na pravé nebo levé stehno. Současně s vnější rotací hlavy dochází k vnitřní rotaci ramen, potom se rodí přední rameno (umístěné u stydké kosti) a zadní rameno (umístěné u křížové kosti). Další porod trupu a nohou dítěte nastává bez problémů.

Vyhoštění placenty

10-15 minut po narození ženy se u ní vyvinula lehká kontrakce, během níž je placenta oddělena od stěny dělohy, a poté jsou placenta, fetální membrány a pupeční šňůra (všechny nazývané placenta) vyloučeny z děložní dutiny s malým úsilím. V tomto případě se z genitálního traktu uvolní až 300 ml krve - jedná se o fyziologickou (neškodnou) ztrátu krve při porodu. Lékař pečlivě zkoumá poslední, protože pokud jeho části zůstanou v děložní dutině, je to plné rozvoje infekčního zánětu dělohy (endometritida) nebo krvácení v poporodní periodě. Po narození po porodu se vnější genitálie, perineum a vnitřní stehna omyjí dezinfekčním roztokem. Porodní kanál je vyšetřen, aby se vyloučilo poškození měkkých tkání (prasknutí krku, prasknutí pochvy).

Po oddělení placenty je dítě vyšetřeno pediatrem. Dítě se otře sterilní gázou nebo se umyje mýdlem, do očí se vlije 30% roztok sulfacyl sodný, aby se zabránilo blennorrhea 3, potom se na pupeční šňůru umístí svorky ve vzdálenosti 2 a 10 cm od pupečního prstence a po otření 5% alkoholovým roztokem jodu nebo 96% ethyl alkohol řez mezi svorkami.

Poté je dítě aplikováno na matčinu hruď. Je velmi důležité, aby novorozenec dostal kolostrum z prsu své matky v první hodinu po narození. Faktem je, že kolostrum - nezralé mléko - obsahuje vitamíny, enzymy, protilátky, které pomohou dítěti zabránit mnoha infekcím a rychle se přizpůsobit novým podmínkám.

Po dobu dvou hodin zůstává žena na porodnici pod dohledem, protože během tohoto období je možné vyvinout časné poporodní krvácení.

Články O Neplodnosti