Hlavní Neplodnost

Jak přirozeně pochopit dvojčata nebo chlapce

Článek pojednává o tom, jak otěhotnět dvojčata. Řekneme vám, jak to udělat přirozeným způsobem, pomocí lidových prostředků a medicíny. Zjistíte, v jakých případech se zvyšuje pravděpodobnost dvojčat, odpovědi gynekologů a recenze matek.

Rozdíl mezi dvojčaty a dvojčaty

Někteří lidé omylem zaměňují dvojčata s dvojčaty, ale mezi nimi je rozdíl. Podívejme se, jak se to projevuje..

Mezi dvojčaty a dvojčaty je významný rozdíl

K samotnému početí dochází takto: během ovulace vajíčko opouští pravý nebo levý vaječník a jde do dělohy. Pokud se v tuto chvíli sperma setká na cestě, dojde k oplodnění.

Poté se oplodněné vajíčko připojí ke stěně dělohy a začne růst, nejprve se změní na embryo, poté na plod a narodí se jako malé dítě. Podobná koncepce početí je charakteristická pro těhotenství v singletonu.

Pojetí dvojčat je jiné. Z vaječníků se okamžitě objeví několik vajec, která jsou následně oplodněna různými spermiemi. Takové děti mohou být heterosexuální a ne podobné.

K početí dvojčat dochází podle jiného schématu, podobného těhotenství jako singleton. Jediným rozdílem je, že po oplodnění vajíčka a jeho postupu do děložní dutiny se dělí na 2 nebo 3 části. Poté je ke stěně dělohy připojeno několik identických embryí. Mají podobný vzhled a stejné pohlaví. Neexistují přesné informace, proč k takovému dělení dochází..

Shrnout. Dvojčetné těhotenství nastává v důsledku oplodnění jednoho vajíčka jedním spermatem s následným rozdělením na několik částí. Když několik vajec opouští a oplodní je různými spermatozoa, dvojčata otěhotní. Dvojčata mají vždy jednoho otce, zatímco dvojčata mohou mít různé otce (k tomu dochází, pokud žena měla během ovulace různé sexuální partnery).

V jediném těhotenství je spermie oplodněno pouze jedno vajíčko.

Co ovlivňuje počet dvojčat

Navzdory skutečnosti, že vícenásobné těhotenství je považováno za neobvyklé, je to docela běžné. Podle statistik jedno těhotenství ze sta představuje narození dvojčat a jedno ze dvou stovek dvojčat.

Pojetí dvojčat je ovlivněno:

 • Dědičnost - pokud jeden z partnerů měl v rodině dvojčata nebo dvojčata, zvyšuje se pravděpodobnost, že budou mít dvě děti najednou v páru. Předpokládá se, že taková genetická predispozice je přenášena samicí.
 • Abnormální struktura dělohy. U „dělohy se dvěma rohmi“ (speciální orgánová struktura dělená septem) se zvyšuje pravděpodobnost početí dvojčat přirozeným způsobem. Tato funkce je však poměrně vzácná, pouze 5% žen.
 • Zkrácený menstruační cyklus (ne více než 22 dní).
 • Dlouhodobé užívání perorálních kontraceptiv (nejméně 3 až 6 měsíců). Takové prostředky blokují práci vaječníků, v důsledku čeho vajíčko nevychází ven, to znamená, že léky narušují nástup ovulace. Po zrušení OK začíná zvýšená aktivita vaječníků, v důsledku čehož vyšle několik vajec najednou, a počátek se může objevit hned první.
 • V době plánování těhotenství je věk ženy od 35 let. Předpokládá se, že čím starší žena, tím více hormonu FSH je produkován, což je zodpovědné za aktivitu vajíček a ovlivňuje nástup vícenásobného těhotenství..
 • Kojící období a početí v této době. Během kojení se v ženském těle vyskytuje hormonální nárůst, který se vyznačuje uvolněním několika vajíček během ovulace.
 • S každým novým těhotenstvím roste šance na dvojčata.
 • Použití oplodnění in vitro (IVF) - během tohoto postupu se často implantují 2-3 embrya okamžitě do děložní oblasti v případě, že jedno z nich zemře. Někdy se zakoření několik embryí, což vede k vícenásobnému těhotenství.
 • Podle statistik se africkým lidem nejčastěji rodí dvojčata a dvojčata.

Pokud navštívíte genetiku ve fázi plánování těhotenství, bude schopen vypočítat správný čas pro početí dvojčat. V případě potřeby také odborník pomůže upravit hormonální pozadí ženy pro úspěšné pojetí.

Jak otěhotnět s dvojčaty

Pokud opakujete všem svým přátelům a příbuzným: „Chci dvojčata, jak je otěhotnět?“, Pak sotva někdo může doporučit metodu, která zaručuje 100% výsledek. I kdybyste měli ve své rodině dvojčata, ani taková dědičnost neposkytuje absolutní záruku.

Jak otěhotnět s dvojčaty, pokud nejsou v rodině? V tomto případě se doporučuje uchýlit se k IVF, protože tento postup poskytuje největší záruku vícenásobného těhotenství. Tuto metodu však lze použít pouze podle indikací, pokud neexistuje úspěšná koncepce po dlouhou dobu. Kromě toho není umělé oplodnění levným postupem a v některých případech žádné z implantovaných embryí nepřežije..

Pomocí ovulačního kalendáře můžete vypočítat den vhodný pro početí

Ovulace

Tato technika zahrnuje použití speciálního kalendáře, ve kterém budete zaznamenávat počáteční a konečné datum menstruace, abyste mohli vypočítat den ovulace. Je vhodné začít dělat to 6-12 měsíců před plánovaným těhotenstvím, a také v této fázi pít kyselinu listovou a Proginova kurzy.

Cyklus se považuje za pravidelný, pokud po dobu nejméně šesti měsíců rozdíl v počtu dnů v něm kolísal nejvýše čtyři.

Průměrná doba trvání menstruačního cyklu je 28 dní, pokud je pravidelná, dojde k ovulaci 14. den. V tomto případě můžete otěhotnět v období od 13 do 15 dnů cyklu (délka života spermií je několik dní).

Pravděpodobnost početí dvojčat se zvyšuje s cyklem 20–21 dní. V tomto případě dojde k ovulaci v den 10 a šance na otěhotnění v období od 9 do 11 dnů.

Pomocí této metody můžete přesně spočítat čas nástupu ovulace a možnost početí. Ale ani tato metoda neposkytuje 100% záruku narození dvojčat.

Lidové léky

V lidovém lékařství existuje několik způsobů, jak si představit 2 děti najednou. Jeden z nich plánuje těhotenství v létě, protože ženské hormony jsou aktivovány v této době a velké množství čerstvé zeleniny a ovoce vede k nasycení těla vitamíny a minerály.

Ženská strava může také ovlivnit budoucí těhotenství. 2-3 měsíce před plánovanou koncepcí se doporučuje používat produkty, které přispívají k aktivní činnosti vaječníků: vlašské ořechy, vejce, celá zrna. Ostatní produkty:

 • plody moře;
 • libové maso;
 • ryby s nízkým obsahem tuku;
 • ovocné šťávy (čerstvě vymačkané);
 • kuře, krůta;
 • odrůdy sýrů s obsahem 5% bílkovin;
 • brambory;
 • mléčné výrobky a mléčné výrobky.

Pózy během intimity mohou také ovlivnit pohlaví nenarozených dětí. Například, abyste mohli otěhotnět s dvojčaty, musíte si vybrat pózu s mělkým průnikem a je vhodné nezažít orgasmus.

Jak otěhotnět s dvojčaty? Procvičujte si hluboké penetrace a povinný ženský orgasmus.

Další způsoby plánování dítěte určitého pohlaví naleznete v tématu Jak otěhotnět s chlapcem nebo Jak otěhotnět s dívkou.

Vícečetné těhotenství působí na tělo ženy silně

Funkce vícenásobného těhotenství

Těhotenství se dvěma dětmi není jen dvojnásobným štěstím, ale také určitými problémy s porodem dětí. Takové těhotenství je mnohem obtížnější než s jedním dítětem, zatímco děti se s větší pravděpodobností narodí v předstihu as císařským řezem.

Nejnebezpečnějším obdobím je 1 trimestr, kdy jakýkoli stres může vést k spontánnímu potratu, a patologický výboj znamená přítomnost závažných onemocnění v těle budoucí matky. Proto byste měli být více ohleduplní ke svému zdraví, pravidelně navštěvovat lékaře a při prvních známkách onemocnění vyhledat kvalifikovanou pomoc.

Plíce dvojčat dozrávají o něco dříve než ostatní děti. Díky tomu mohou při předčasném porodu dýchat..

Během testu na AFP a hCG budou indikátory několikrát překročeny kvůli přítomnosti dvou dětí a placenty. Tento stav by se neměl bát, je to varianta normy.

Reakce gynekologů

Některé ženy věří, že otěhotnění dvojčat je přirozeně docela jednoduché. Stačí se například vzdát špatných návyků týden před blízkostí, nebo je třeba drasticky změnit obvyklou stravu, a pak vše dopadne. Neexistuje jediná přesná metoda, která by pomohla otěhotnět dvě děti najednou. To je obvykle ovlivněno genetickou predispozicí a jednoduchým štěstím..

Pravděpodobnost otěhotnění s dvojčaty není vysoká, pouze v jednom případě se z 200 takových dětí narodí. Neexistuje žádná přesná metoda, jak otěhotnět u dětí jiných než IVF. Provádí se však pouze podle indikací.

Chci říct všem ženám, drazí, nemučit se metodami babičky nebo jinou tradiční medicínou, je nemožné pochopit dvojčata přirozeným způsobem pomocí jakékoli konkrétní techniky. Lépe vyléčte všechny existující nemoci a začněte s plánováním dětí.

Recenze

Snil o dvojčatech. Pokusil jsem se otěhotnět pět let, ale nic z toho nepřišlo. Vyšetřili jsme se svým manželem, ukázalo se, že těhotenství může být pouze pomocí IVF. Ušetřili jsme peníze, poté umělé oplodnění a naštěstí ultrazvuková prohlídka druhý den ukázala, že jsme očekávali dvě děti!

Moje máma má sestru dvojčat. Opravdu jsem doufal, že moje děti budou dvojčata, ale v prvním těhotenství jsem porodila dceru, ve druhém - syna.

Svetlana, 39 let

Nedávno jsem zjistil, že čekám dítě. Už mám syny, takže jsem opravdu očekával, že moje dcera bude. Ale na ultrazvuku nám bylo řečeno, že jsou viditelná 2 embrya, budeme mít dvojčata nebo dvojčata. Nevím, jak se to stalo, neexistovala žádná speciální dieta ani příprava. Osud možná.

Twin těhotenství není jen štěstí, ale také zvýšené zatížení těla. Proto se řádně připravte na početí, vzdejte se špatných návyků a věřte, že budete mít několik dětí. A pak bude všechno určitě fungovat!

Jak se dvojčata a dvojčata?

Nikdo nemůže tvrdit, že narození dítěte je velkým štěstím, než to, co může být pouze narozením dvou dětí najednou. Pro některé to přichází jako překvapení, zatímco jiní utráceli za to, jak získat dvojčata a dvojčata, spoustu času a úsilí. A pokud se jejich narození dříve nazývalo zázrakem, pak moderní reprodukční technologie tento proces značně zjednodušily..

Jak se máš dvojčata??

Abychom si uvědomili pravděpodobnost, že žena bude mít dvě děti současně, musíme nejprve pochopit mechanismus takové koncepce:

 • dvojčata nebo dvojčata jsou výsledkem současného zrání a oplodnění dvojice vajec, další možností jejich vzhledu může být oplodnění jednoho vajíčka dvěma spermatickými buňkami současně;
 • odpověď na to, jak se získají stejná dvojčata, je rozdělení oplodněného vajíčka na dvě části (zygoty), z nichž každá nese stejnou sadu genů.

Proč máš dvojčata??

Tato možnost oplodnění je ve stálém procesu studia, protože není možné přesně říci, co způsobuje, že tělo splňuje všechny podmínky nezbytné pro narození dvojčat nebo dvojčat. Byly však identifikovány některé nepřímé faktory. Například:

 1. Největší roli hraje genetická stránka problému. Šance na otěhotnění dvojčat se zvyšují, pokud k tomu dojde v rodině ženy, a to nejlepší ze všech manželů..
 2. Garantem narození dvojčat nebo dvojčat je průchod IVF. Pod dohledem embryologa probíhá proces oplodnění a transplantace embryí, počet přeživších, z nichž nelze předvídat. Někdy zbývá jen jeden ze všech nebo několik jich přežije. Pak si žena sama vybere, kolik ji opustí.
 3. Odpověď na to, jak jsou dvojčata získána, může být dlouhý průběh užívání antikoncepčních hormonů nebo léků, které léčí neplodnost. V důsledku toho jsou stimulovány funkce vaječníků, po kterých může současně zrát pár vajíček. To však vůbec neznamená, že si můžete samostatně předepsat podobný průběh sami - je to plné krvácení a cyst ve vaječníku..

Jak přispět k narození dvojčat nebo dvojčat?

Existuje několik lékařsky nepodložených teorií, kterými můžete vyprovokovat ženské tělo k produkci několika vajíček připravených k oplodnění. Například:

 • po dobu několika měsíců před datem oplodnění musíte začít užívat kyselinu listovou;
 • pozorování mléčné stravy a konzumace potravin, které mají stimulační účinek na vaječníky - mezi ně patří: ořechy, vejce, celá zrna a další;
 • v případě početí dvojčat se vyplatí otěhotnět ve věku 30 až 40 let;
 • stále existuje názor, že vzhled dvojčat nebo dvojčat přispívá k nadváze u ženy, která zůstala z předchozího těhotenství;
 • také pokud je přestávka mezi těhotenstvím krátká a žena pokračuje v kojení, šance na otěhotnění dvou dětí současně se výrazně zvyšují;
 • Nejpodstatnějším názorem, proč se získají dvojčata, je zastavení dlouhodobého používání antikoncepčních prostředků - v tomto případě tělo reaguje na „svobodu“ tím, že vypustí velké množství vajíček připravených k oplodnění..

Je třeba si uvědomit, že ani metoda IVF, ani dokonce nejpečlivější dodržování lékařských nebo lidových metod nezaručují těhotenství s několika plody. Připravte se na velkou ztrátu peněz, času, nervů a možných zklamání. Příroda rozhodně zvítězí, bez ohledu na to, jak se snažíte ji udržet pod kontrolou.

nakachelyah.ru

Dvojčata dvojčata velká rodina

Jak získáte dvojčata a jak získáte dvojčata?

Jak získáte dvojčata nebo jak získáte dvojčata? - Tyto problémy vyžadují neustále vysvětlení. Obzvláště často se zajímají o studenty medicíny, těhotné matky, kterým bylo řečeno, že budou mít dvojčata. A jak se ukázalo, že dvojčata nebo dvojčata jsou zajímavá pro ženy, které se snaží otěhotnět za každou cenu, například jít do oplodnění in vitro (IVF).

Existuje mnoho lidí, kteří se zajímají, pokusíme se objasnit srozumitelnými slovy - obecně, jak je to možné, vzhled dvojčat a dvojčat. Zde budeme hovořit výhradně o fyzické stránce procesu ao pravděpodobnosti narození dvojčat a o tom, co je třeba pro tento účel udělat, proběhne samostatná diskuse. Jak tedy dvojčata a dvojčata (dvojčata).

Jak se máš dvojčata?

Než začnete odpovídat na to, jak se ukáže dvojčata, okamžitě řekneme, že při narození dvou nebo více dětí je špatné říkat dvojčata, je lepší mluvit dvojčata. V každodenním životě však často používají slovo „dvojčata“ a ve smyslu „dvojčata“ je rozlišují..

Obvykle se chápe takto: dvojčata jsou různé děti, které jsou malé, objevují se ve stejném narození, a dvojčata jsou naprosto podobné děti, které se objevují ve stejném narození.

Zde budeme mluvit dvojčata nebo dvojčata, a mějte na paměti - dizygotická (raznoyaytsovymi) dvojčata. Dvojčaty nebo dvojčaty máme na mysli monozygotní (identická) dvojčata. A nyní konečně zpět k otázce, jak se získají dvojčata.

Jak se dvojčata a dvojčata ukážou - jsou možné tři způsoby

Jak získáte dvojčata - 1

Dvojčata se získají se současným zráním u ženy se 2 nebo více vejci, následuje jejich oplodnění dvěma nebo více různými spermatozoa. Zaměřujeme se konkrétně na slovo „jiný“. Tak si dvojčata.

Jak se dvojčata dostanou - 2

Dvojčata se získají zráním 1 vejce, následuje oplodnění 1 spermatem a následným rozdrcením výsledného zygoty (oplodněného vajíčka) na dvě nebo více částí. Tak si dvojčata.

Jak získat dvojčata ze zkumavky - 3

Dvojčata se získávají také pomocí moderní umělé lékařské metody početí - IVF. Takže uměle získaná dvojčata „ze zkumavky“.

Jak se získají dvojčata a dvojčata - hlavní fyzikální faktory

Musíme okamžitě říci, že stále není přesně známo, jak se získají dvojčata a dvojčata. Existují pouze spolehlivě stanovené nepřímé faktory. O mechanismu výroby dvojčat je známo něco.

Jak získat dvojčata umělým způsobem

Je rozhodně známo, že dvojčata se získávají díky silné hormonální stimulaci vaječníků. Vysoká hladina FGS (folikuly stimulující hormon) může způsobit současné zrání a ovulaci několika folikulů současně v jednom nebo obou vaječnicích těla matky. Také vysoká hladina FSH může vést k tvorbě dvou vajec v jednom folikulu - k tomu dochází nejčastěji. Takže dvojčata jsou získávána uměle.

Moderní léky, které stimulují ovulaci, mohou také přispět k současnému zrání dvou různých vajec s vysokou hladinou FSH.

Jak vznikají dvojčata přirozeným způsobem

Více dvojčat je získáno zráním dvou nebo více vajec v matčině těle s anomáliemi ve vývoji dělohy, například bicornuátové dělohy nebo septa v děloze. S takovými anomáliemi se děložní bifurkety, jak tomu bylo, a pravděpodobnost zrání dvou nebo více vajíček, která mohou být během pohlavního styku oplodněna různými spermatickými buňkami, prudce zvyšuje. Takže dvojčata se získávají přirozeně.

Jak se dvojčata

Z fyzického hlediska se dvojčata získají, když dojde ke zpoždění v implantaci a nedostatku saturace kyslíkem během početí a počátečních fází vývoje.

Dvojčata se také získávají mechanickou separací blastomerů v raných stádiích vývoje. K tomu může dojít v důsledku chlazení, narušení kyselosti a iontového složení média, vystavení toxickým faktorům. Mechanické oddělení blastomerů nám umožňuje vysvětlit vysoký výskyt anomálií u dvojčat. Výrazná anomálie - roztavená dvojčata nebo jiným způsobem siamská dvojčata.

Jak se získají dvojčata - první fyzický způsob

Zde je v zásadě vše jasné. Pro vzhled dvojčat je zapotřebí dvou vajec a dvou spermií. Ale ve způsobu, jakým jsou dvojčata, existují možnosti.

 • Aby si žena během ovulace získala dvojčata, musí vyzrát několik vajec. Pamatujte, že různá vejce nemusí být oplodněna během jednoho pohlavního styku. Rozdíl mezi činy může dosáhnout několika dní. To vysvětluje různý stupeň zralosti ovoce u dvojčat. Kromě toho se mohou otcové také lišit..
 • U ženy se během zrání vajíčka vytvoří polární těleso. Tato malá buňka by měla vymřít a neměla by být narušena. Někdy se však polární tělo nechová tak, jak má. Rozděluje se, zvětšuje se, začíná dobře jíst a začíná se chovat jako normální vejce. Pak dostaneme podobný případ se dvěma vejci - dostaneme také dvojčata.

Rozdíl je v tom, že v mateřských plodech bude polovina genů vždy stejná, ale v otcově linii se bude lišit. Výsledná dvojčata se tedy nazývají monozygotní poloidentická nebo polární dvojčata. Jsou velmi vzácné, ale stále existují.

Jak se získají dvojčata - druhý fyzický způsob

Oplodněné jedno vejce se může spontánně začít dělit, což má za následek stejná nebo homozygotní dvojčata. Mohou existovat dva nebo více. Proč je vejce rozděleno, nikdo neví jistě. Existují však určité faktory..

Dvojčata se získají, když je zygota separována ve fázi drcení. V důsledku drcení se objevují dvě nebo více plodů se stejnou sadou genů.

Takže získáme dvojčata - identická, jsou monozygotní. Mohou to být monochorionická diamniotická dvojčata nebo monochorní monoamniotická dvojčata nebo dvojitá diamantiová dvojčata. Závisí to na době oddělení zygoty..

Jak se dostanou dvojčata v závislosti na době oddělení ovoce

 • Pokud k separaci došlo v prvních třech dnech po oplodnění, dostaneme dvojčata - monozygotní a dichiální diamantolová dvojčata. To je možné ve 20-30% případů všech monozygotních dvojčat. Takto dvojčata vypadají jako dvojčata.
 • Pokud k odloučení došlo mezi 4 a 8 dny po oplodnění, dostaneme dvojčata - monozygotní a monochorální diamniotická dvojčata. Toto je nejrozšířenější případ monozygotních dvojčat a je 70-80%.
 • Pokud k separaci došlo 9. nebo 12. den po oplodnění, získají se dvojčata - monozygotní a monochorní monoamniotická dvojčata. Toto je nejvzácnější případ monozygotních dvojčat a je přibližně 1%.
 • A pokud k separaci došlo mezi 13 a 15 dny po oplodnění, dostaneme také dvojčata - monozygotní a monochorická monoamniotická dvojčata, ale se znatelnými anomáliemi. Faktem je, že v takových pozdních termínech bude rozdělení již neúplné a objeví se spletená dvojčata - siamská dvojčata. Toto je však nejvzácnější případ..

Jak se získají dvojčata IVF - třetí fyzikální metoda

Jak se dvojčata dostanou ze zkumavky? Správně, pomocí IVF.

IVF je zkratka pro termín „oplodnění in vitro“, který se často používá, když není možné otěhotnět samostatně, tj. v případě neplodnosti. V procesu IVF se zralé vajíčko odstraní z ženského těla a provede se oplodnění in vitro s použitím spermatu získaného z mužského těla. Ukázalo se tedy, že embryo je udržováno v inkubačních podmínkách od 2 do 5 dnů. Poté se embryo umístí do děložní dutiny ženy pro další vývoj.

Typicky IVF vyžaduje několik vajec, jejichž zrání je stimulováno uměle pomocí léků. Takto se získá několik embryí najednou, která se současně umístí do dělohy ženy. Takže se ukáže dvojčata IVF.

K zajištění přežití a těhotenství alespoň jednoho embrya je nutné několik embryí. Pokud všechno šlo dobře a zakořenilo více než jedno embryo a ženské tělo je silné a nedochází k kontraindikacím, hello vícenásobné těhotenství a dvojčata!

Rozptylování: Zrání několika vajec se nazývá superovulace

Zkoumali jsme tedy, jak se dvojčata nebo dvojčata ukážou. Doufám, že jsme objasnili otázku této fyzické možnosti. Pokud vás zajímají šance a pravděpodobnost dvojčat, jedná se o samostatnou konverzaci.

Dvojčata, trojčata atd

Dvojčata, trojčata atd

Jste připraveni na jedno dítě a pokud jsou dvě nebo tři? Tato návštěva u lékaře přináší některé ženě nečekané zprávy: očekávají dvě, tři nebo více dětí - zkrátka několikanásobné těhotenství.

To je obvykle detekováno během prvního ultrazvukového skenování. Různí lékaři předepisují ultrazvuk v různých stádiích těhotenství. Někdy při první návštěvě, někdy při druhé nebo třetí. Záleží na tom, jak dlouho nejprve konzultujete s lékařem..

Pokud lékař předepíše ultrazvuk při první návštěvě a délka těhotenství je více než dva týdny, můžete již zjistit, že máte dvojčata. Ve většině případů ultrazvuk rozpoznává dvojčata v osmém týdnu nebo o něco dříve. Při zkoumání zvukové vlny přitahují dělohu a dítě - nebo několik - do něj.

Fyzické příznaky vícenásobného těhotenství mohou být větší než obvykle, velikost dělohy a těžší nevolnost a slabost. Pokud vám lékař navrhne vícenásobné těhotenství, může mu nařídit vyšetření ultrazvukem..

Počet vícečetných těhotenství roste ze dvou důvodů. Za prvé, čím dál více žen otěhotní po 30 letech, v tomto věku je pravděpodobnost mnohočetného těhotenství vyšší. Za druhé, použití prostředků na léčbu neplodnosti a různých technologií oplodnění obvykle vede k vícenásobnému těhotenství.

Jak se dvojčata dostanou. Existují dva typy dvojčat: identické a protikladné. V prvním případě je jedno oplodněné vajíčko rozděleno na dvě a vyvine se na dvě embrya. Geneticky jsou takové děti identické, stejného pohlaví a naprosto podobné..

Neidentická dvojčata se získají, když jsou dvě vejce oplodněna dvěma různými spermiemi. V tomto případě mohou být dvojčata stejného pohlaví nebo různá. Geneticky nejsou víc podobní než pouhé sourozenci.

V rané fázi těhotenství může ultrazvuk určit, jaký typ dvojčat se očekává. To je určeno typem placenty a membrán..

Triplety také přicházejí různými způsoby. Nejčastěji jsou tři různá vajíčka oplodněna třemi různými spermiemi. Někdy se jedno oplodněné vajíčko dělí dvakrát, čímž se vytvoří stejná dvojčata, a od druhého vajíčka oplodněného jiným spermatem se získá ještě jedno, již jiné dvojče. Je také možné, že jedno oplodněné vajíčko se rozdělí třikrát a získá tři stejná dvojčata, ale toto je velmi vzácné.

Čtyři nebo více dvojčat se obvykle získávají z několika vajíček, oplodněných různými spermiemi. Často k tomu dochází při použití umělého oplodnění a jiných podobných technologií..

Co to znamená pro mámu. Pokud máte vícečetné těhotenství, mohou být některé nepříjemné příznaky výraznější. Mohou otrávit nevolnost, zvracení, pálení žáhy, nespavost atd. Protože rostoucí děti vyžadují více prostoru, může se objevit bolest břicha a dušnost. Na konci těhotenství se může zvýšit tlak na pánevní kosti..

Pokud máte dvojčata, budete pravděpodobně muset navštívit lékaře častěji. Potřebujete pečlivější pozorování. Lékař by měl pečlivě sledovat vývoj dětí a vaše zdraví, aby se předešlo možným problémům..

Je také velmi důležité jíst správně a přibírat na váze. Pokud máte dvojčata, lékař vám může doporučit obohatit příjem jídla tuky, bílkovinami, uhlohydráty, minerály a vitamíny. U vícečetného těhotenství je potřeba všeho vyšší. Podle denní normy, dalších 300 kalorií. Doporučený přírůstek hmotnosti je od 17 do 25 kg. Pokud jste měli před těhotenstvím nadváhu, musíte získat méně. Pokud máte více než dvojčata, měl by být hmotnostní přírůstek vyšší, podle počtu dětí a původní hmotnosti.

U vícečetných těhotenství existuje vyšší šance na snížení počtu červených krvinek (anémie). Lze doporučit doplněk obsahující 60–100 mg elementárního železa..

Může vám být také doporučeno, abyste snížili svou aktivitu v práci, cestování a cvičení.

RŮZNÉ A JINÉ

Nejběžnějším případem jsou neidentická dvojčata. Ukázalo se, že dvě vejce jsou oplodněna dvěma různými spermiemi.

Identická dvojčata se získají, když se jedno oplodněné vejce rozdělí a vyvine se na dvě plody se stejnými genetickými vlastnostmi..

Možné komplikace. Nosit více než jedno dítě zvyšuje riziko některých komplikací. Ve většině případů se takové děti, zejména dvojčata, rodí úplně zdravé, ale čím více dětí existuje, tím vyšší je riziko komplikací. Například:

Předčasné narození. Pokud kontrakce začnou a děložní hrdlo se otevře před 37. týdnem, nazývá se to předčasné porod. Narodilo se tedy asi 60% dvojčat a více než 90% trojic. Průměrná doba narození dvojčat je 35 týdnů. Pro trojčata - 32 týdnů, někdy i dříve. Téměř vždy: čím dříve, tím dříve.

Při narození je pravděpodobnost nízké hmotnosti (méně než 2,5 kg) a dalších komplikací vysoká. Váš lékař vás proto bude pravděpodobně chtít pozorněji sledovat, aby nezmeškal příznaky předčasného porodu. A má pravdu. Další informace o předčasném porodu naleznete v kapitole 11..

Preeclampsia Toto je stav, který se vyvíjí během těhotenství, doprovázený zvýšením krevního tlaku, otokem a přítomností bílkovin v moči. Častější u vícečetného těhotenství. Příznaky preeklampsie jsou rychlý nárůst tělesné hmotnosti, bolesti hlavy, bolesti břicha, rozmazané vidění, otoky paží a nohou. Pokud máte něco takového, musíte navštívit lékaře.

Cesarean sekce. Potřeba jeho použití častěji nastává s vícenásobným těhotenstvím. Více než polovina dvojčat se však rodí obvyklým způsobem. Jsou-li více než dvě děti, je pro ně bezpečnější císařský řez.

Poruchy distribuce krve. To se děje pouze u identických dvojčat. V tomto případě cévy placenty spojují oběhový systém dvojčat a jeden dostává více krve a druhý je příliš malý. První dítě roste velké, s příliš velkým množstvím krve v cévách. Druhé dvojče je menší, roste pomalu a může být anemické.

Předčasné narození je někdy nutné. Existuje několik možností léčby. K odstranění přebytečné tekutiny se používá propíchnutí močového měchýře. V některých specializovaných nemocnicích je spojení mezi oběhovými systémy operativně uzavřeno.

Tavená dvojčata. To je velká vzácnost, výsledek neúplného oddělení identických dvojčat. Předtím se jim obvykle říkalo Siamese. Blíženci mohou být spojeny v hrudníku, hlavě nebo pánvi. Někdy mají nějaké běžné orgány. Po narození těchto dvojčat je lze chirurgicky oddělit. Složitost operace závisí na místě fúze a počtu společných orgánů.

Tento text je informační list..

Jak se ukáže dvojčata a je možné přirozeně otěhotnět s dvojčaty??

V důsledku rozšířeného využívání moderních reprodukčních technologií se počet vícečetných těhotenství v 21. století výrazně zvýšil. Zároveň se z 30 až 80% plánují dvojčata, trojčata a další velké rodiny.

Někteří gynekologové mají sklon považovat rozsah tohoto jevu za epidemický nebo přinejmenším mimořádný. Znepokojení gynekologů souvisí se skutečností, že s výskytem několika plodů se zvyšuje riziko prenatálních komplikací u matky, jakož i intrauterinních patologií u dětí. Proto by budoucí matky, které hledají způsoby, jak otěhotnět s dvojčaty, měly zvážit nejen výhody, ale i nevýhody vícenásobného těhotenství, než se rozhodnou.

Jak se dvojčata a dvojčata?

Odborníci stále studují otázku, a co je nejdůležitější, proč se získají dvojčata, a stále nedávají přesnou odpověď. Ale v závislosti na mechanismu vývoje vícenásobného početí můžeme rozlišovat mezi identickým a opačným těhotenstvím, končícím narozením dvojčat (stejná dvojčata nebo trojčata) nebo heterogenních dvojčat, trojčat atd..

V ovulačním období menstruačního cyklu žena zraje zpravidla jedno vejce a pouze jedno spermie je schopno jej oplodnit..

Ale v některých případech (in vivo - docela zřídka) v jedné ovulační periodě dozrávají 2 nebo více vajec, v důsledku čehož jsou všechna připravena k oplodnění. Pokud se oplodní 2 vejce, dojde k takzvané heterogenní vícenásobné těhotenství - takto se ukáže dvojčata.

Různá dvojčata mohou být stejného pohlaví nebo různého pohlaví (chlapec a dívka), jejich podobnost není portrétem ani zrcadlem stejného, ​​ale pouze příbuzného.

Je zajímavé, že k oplodnění různých vajec může docházet v časovém intervalu od několika hodin do několika dnů. Teoreticky to umožňuje mít v otcích dvojčat různé otce. Je pravda, že v lidské populaci se takový jev (počat dvojčata od různých otců) vyskytuje desetkrát méně než u psů a jiných zvířat.

Mechanismus vývoje jediného vícenásobného těhotenství je trochu obtížnější vysvětlit, protože pochází z jednoho oplodněného vajíčka (zygota). Takový zygota má zpravidla 2-3 jádra, a proto je v důsledku dělení schopen rozdělit se na 2 nebo více částí a vytvořit různá embrya. K separaci může dojít jak první den po oplodnění, tak i 13. - 15. den. Doba drcení zygoty určuje podmínky, za kterých se budou vyvíjet identická dvojčata:

 • oddělení v raných stádiích (1-3 dny) zajišťuje, že každé z dvojčat má dvojčata vlastní placenty;
 • drcení během týdne vede ke skutečnosti, že dvojčata zůstávají ve stejné placentě, oddělena pouze amniotickým septem;
 • příliš pozdní separace zygoty (13-15 dní) ohrožuje vývoj takových anomálií, jako jsou siamská dvojčata, která mají společné („fúzované“) části těla nebo společné orgány.

Dvojčata s fúzovanými orgány nebo částmi těla se rodí během monoamniotického mnohočetného těhotenství.

Pravděpodobnost otěhotnění dvojčat přirozeným způsobem

Spolehlivě určit okamžik ovulace pomocí výpočtů, žádný gynekolog neuspěl. Moderní experti považují za zbytečné měřit základní teplotu, protože tento parametr je mimořádně citlivý na různé vlivy a reaguje na ovulaci pouze v desetinách stupně.

Předpovídat nebo plánovat zrání ne jednoho, ale několika vajec v jedné ovulační periodě nebo narození vajíčka se dvěma jádry, aby bylo možné přirozeně pochopit dvojčata, o to více nemožné.

Mladé ženy by o tom měly přemýšlet - je to „dvojčata samy o sobě“ tak nutné? Lékaři jednomyslně říkají, že vícenásobná těhotenství představují mnohem větší nebezpečí, a to jak pro samotnou matku, tak i pro plod, který se někdy vyvíjí v podmínkách prudké rivality. Ve většině případů není možné vydržet vícenásobné těhotenství před koncem tohoto období. Porodit předčasná dvojčata a čelit všem potížím s tím spojeným - mělo by se o to usilovat mladá matka?

Existuje pouze jedna cesta ven - bez ohledu na to, jak moc chcete otěhotnět s dvojčaty, by žena měla přijmout, že v životě se všechno nestane tak, jak chce. Věda již zašla tak daleko, že může stimulovat ovulaci, provádět in vitro fertilizaci (IVF), ale všechny tyto metody nejsou přirozené.

Lidové způsoby, jak porodit dvojčata

Nelze nazvat pracovníky verzí o používání lidových prostředků ke stimulaci dvojího pojetí. Přestože léčitelé od lidí doporučují, aby ženy, které chtějí otěhotnět dvojčaty nebo dvojčaty, konzumovaly potraviny bohaté na vitamín B9 (kyselina listová):

 • Semena podzemnice olejné, slunečnice, sezamová semínka;
 • vlašské ořechy, lískové ořechy;
 • čočka, sója, jiné luštěniny;
 • hříbky (sušené);
 • petržel, špenát, řeřicha, bazalka;
 • tresčí játra (ve formě konzervovaných potravin);
 • Čínské zelí, brokolice;
 • mango;
 • tvaroh a jiné mléčné výrobky;
 • kuřecí žloutky.

Díky těmto, nepochybně užitečným produktům, ženské tělo poroste a získá sílu, to znamená, že bude schopné tolerovat dvojčata. Je však nepravděpodobné, že otěhotnění s dvojčaty kvůli změnám ve stravě uspěje. Stačí si pamatovat, že i vědci hádají, proč se dvojčata rodí přirozeně.

Ženy, které se rozhodnou otestovat účinnost zvláštní výživy na schopnost otěhotnět dvojčaty, by měly ze seznamu vyloučit luštěniny a některé ořechy, které mohou způsobit nadýmání. Nadměrný plyn pro těhotné ženy je zbytečný..

Příznaky vícenásobného těhotenství

Dnes mají gynekologové v raných stádiích šanci určit vícečetné těhotenství díky moderním metodám:

Známé lékaři jsou také známy další známky těhotenství dvojčat..

 1. Například na počátku vaginálního vyšetření zjistíte, že velikost dělohy je mnohem vyšší než gestační norma.
 2. Totéž je vidět v pozdějších fázích během porodnické venkovní studie..
 3. Někdy, pod kůží břicha, ne jeden, ale dvě velké části plodu (hlava) být hmatný.
 4. Během auskultace jsou slyšet různé tóny srdce v různých oblastech dělohy.

Vlastnosti průběhu těhotenství a těhotenství

Pokud žena dokázala otěhotnět s dvojčaty, tato událost klade na tělo vyšší nároky než normální těhotenství, protože všechny životně důležité systémy jsou nuceny pracovat s dvojím napětím.

Vícečetné těhotenství zvyšuje riziko mateřských komplikací v průměru 3 až 7krát, proto je obvykle pod zvláštní kontrolou gynekologa. Nejtypičtější rysy (komplikace) těhotenství dvojčat:

 • časný vývoj preeklampsie v důsledku hyperplacentózy (zvýšený objem placenty) a její závažnější průběh;
 • otok a arteriální hypertenze způsobená hemodilucí (zvýšení objemu krevní plazmy);
 • 50 až 100% případů - anémie;
 • zpomalení růstu jednoho nebo obou plodů;
 • předčasná porodnice způsobená nadměrným roztažením dělohy.

Umístění dvojčat v žaludku

Ta je nejčastější komplikací těhotenství dvojčat. Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti komplikací by ženy, které otěhotnily s dvojčaty, měly přísně dodržovat lékařská doporučení a režim sledování dynamiky stavu..

 1. Navštivte předporodní kliniku nejméně dvakrát měsíčně do 28. týdne a každých 7-10 dní, počínaje 28. týdnem.
 2. Jezte dobře a ujistěte se, že přírůstek na váze je nejméně 10 kg pro první polovinu těhotenství a nejméně 20 kg na konci období..
 3. Užívejte léky obsahující železo a kyselinu listovou (60-100 mg a 1 mg denně), abyste předešli nedostatku železa a jiným typům anémie.
 4. Podepište studii děložního čípku pomocí transvaginální cervikografie po 19–20 týdnech, abyste předpověděli předčasný porod.
 5. Pro prevenci inkontinence moči a dalších komplikací v pánevních orgánech se doporučuje použití porodního pesaru - plastu nebo silikonového zařízení vloženého do vagíny.

Pokud jsou zjištěny abnormality, jako je zpoždění ve vývoji jednoho nebo obou plodů, je žena hospitalizována.

Jak si představit chlapce?

Žádné zásahy do přirozeného pohlavního styku nemohou vést k cílenému pojetí dítěte určitého pohlaví. Pohlaví nenarozeného dítěte lze „naprogramovat“ pouze postupem IVF (oplodnění in vitro), pokud je zygotum s určitou sadou chromozomů vybráno z několika oplodněných vajíček.

Aby se z chlapce stalo, je nutné, aby sperma s chromozomem Y oplodnila vajíčko. Výsledný pár chromozomů XY bude určovat mužské pohlaví nenarozeného dítěte.

Jak si představit dívku?

Někdy se milenci spoléhají na velmi pochybné způsoby, jak otěhotnět dítě požadovaného pohlaví. Například se domnívají, že díky speciální stravě lze vytvořit příznivé podmínky pro vývoj spermatozoa s chromozomem X (aby byla těhotná dívka). Nebo skutečnost, že určité polohy během pohlavního styku zvyšují pravděpodobnost početí chlapce.

In vivo nelze „programovat“ ani chlapce, ani dívku. Ti, kteří stále chtějí kontrolovat lidové metody plánování sexu, můžete dodržovat jednoduchá a bezpečná pravidla pro diety a výpočet doby ovulace..

Osobní zkušenostTree je gang: Jak jsem náhodou porodila trojčata a pěstovala je bez hlídání dětí

Anastasia Aksyanova o tom, jak zvýšit tři a přežít

Text: Anastasia Aksyanova

Nedávno jsme zveřejnili rozhovory se slavnými tatínky, kteří vychovali dvojčata. Ale téma je nevyčerpatelné a já jsem také chtěl vědět, co dělat, pokud máte dvojčata nebo trojčata a zdroje jsou omezené. Anastasia Aksyanova má tři děti, jeden a půl roku, a všechny starosti o ně spadají výhradně na ramena rodičů. Pro ty, kteří čtou její vtipný facebookový blog, je život s trojčaty někdy překvapivě snadný. Požádali jsme Anastasii, aby řekla, jak přežít a nebláznit se, když rostete trojnásobně bez babiček a chův..

Aniž bych šel do lékařských podrobností, řeknu, že ve druhém protokolu IVF byla do mé dělohy transplantována dvě embrya v naději, že tentokrát alespoň jeden zakořenil. Výsledek překonal všechna očekávání. Obě embrya nejen zakořenila, ale porodila také třetí: jedno bylo rozděleno na dvě. Jakmile se to dozvědělo, byla mi okamžitě nabídnuta možnost podstoupit redukční řízení. Existuje mnoho rizik při opakovaném těhotenství - pro matku i pro budoucí potomky. Je velmi pravděpodobné, že děti nebudou rodit vůbec nebo je porodí velmi předčasně a životaschopně. Nemluvě o trojnásobné zátěži těhotného těla, u které je například riziko takového počtu krevních oběhů.

Redukce je zabíjení „extra“ embryí injekcí. Po injekci embrya odumírají a zůstávají v dutině dělohy. Nikdo nemůže předvídat další průběh událostí - mrtvá embrya mohou mumifikovat a postupně řešit nebo způsobit zánět, což vede k úplnému potratu. V mém případě by měla být stejná dvojčata snížena, protože nesení takových plodů je plné nástupu fetofetálního syndromu nebo, pokud jsou obě plody umístěny ve stejném měchýři, zadušení zapletených pupečních šňůr. Čelil jsem nesmírně obtížné volbě, včetně toho, že jsem zaslechl tři údery srdce, cítil jsem ve mně tři životy. A navzdory možným důsledkům při přenášení a následnému zvednutí trojnásobku jsem nemohl jít na redukci.

Následně mi lékaři dali přezdívku „Unicum“. Těhotenství probíhalo velmi klidně, podařilo se mi porodit tři děti bez jakýchkoli komplikací a porodit se po celých třicet šest týdnů - to je štěstí, není tomu tak vždy. A teď mám Margaritu, Fedora a Ivana Ivanoviče - největší lásku mého života.

Budu vynechat podrobnosti o domácnosti s organizací krmení, koupání a oblékání tří dětí v řadě. Na tom není nic zvláštního, stačí udělat všechno třikrát. Je jasné, že se můžete nějak optimalizovat, ale obecně neexistují žádné zázraky, stačí jen třikrát tolik úsilí. Ale není tomu tak - například je technicky nemožné položit jedno dítě na dvě hodiny, když jsou další dvě roztrhané. Musel jsem učit děti, aby spaly jen ve vaší přítomnosti, ale bez přímého zásahu, bez pohybu. A po šesti měsících samy děti vstoupily do režimu dvou denních snů a uslyšely samy o sobě přibližně ve stejnou dobu. Tak co dělat? Máma je sama, má jen dvě ruce.

Výsledek předčil očekávání: obě embrya nejen zakořenila, ale také porodila třetinu: jedno bylo rozděleno na dvě

Nejtěžší pro nás byly technické potíže s pohybem po městě. Náš kočárek se ne vždy vejde na rampy, schody se stávají nepřekonatelnou překážkou, veřejná doprava je něco nepřístupného. Jeden rodič nemůže bez pomoci opustit dům se všemi třemi dětmi a jít, řekněme, na kliniku. Jednou rutinní vyšetření dětským neurologem doporučil, abych šel se svými dětmi do bazénu. K mému argumentu: „Bohužel to nebudeme schopni - nemůžu je přivést sama a můj táta je v práci celý týden,“ klidně odpověděla: „No, nějak jsi se narodila? Co sis myslel? Vyzkoušet. " Deset dní v řadě se mi nepodařilo nosit děti na masáž. Nejlaskavější masážní terapeutka z naší kliniky se pokusila tento problém vyřešit prostřednictvím hlavního lékaře - byla připravena jít domů, k tomu jsem potřeboval povolení, aby nám dal hodinu a půl dopolední nahrávky. Ale nedostala povolení.

Poté, co všechny tři děti začaly chodit, stalo se pro jednoho dospělého nerealistické chodit s nimi. Je to prostě nebezpečné: všechny tři se rozptylují různými směry. Dohromady můžete chytit a zabránit ochromování, ale toto je pokaždé úsilí a intenzivní pozornost. Křičíme na místo: „Běžel jsem po Ritě! Postarej se o Ivana, tady je pod kopcem! “ Museli jsme změnit auto na jiné - je jí šest let, ale pak má velký kufr a tři dětské sedačky v řadě.

To pro mě znamená téměř konstantní izolaci. Zatímco můj manžel pracuje, jsem zamčený s dětmi v bytě. Pokud jde o nákupy, online obchody pomáhají - ale nemohou mi pomoci shromáždit své děti a jít navštívit moji přítelkyni nebo jen jít na procházku. Pokud se s jedním dítětem problém nepohodlných ramp vyřeší například prakem, pak se třemi to není možné. Nemůžeme ani letět na dovolenou, i když jen proto, že tři letouny musí doprovázet trojice v letadle.

Většina z těchto potíží by samozřejmě vyřešila peníze - ale náš rozpočet je poměrně omezený a my si dokážeme poradit sami. Můj manžel naštěstí není jedním z těch, kdo omezují rodičovství a péči o děti pojmem „mateřství“ - je to skutečný partner, který mě může nahradit ve všech záležitostech týkajících se dětí: krmit, ležet, prát a měnit oblečení. Celý jeho život mimo jeho práci je věnován jeho rodině, jinak bychom prostě zkoušku neprošli. Nyní zvažujeme možnost, ve které Ivan půjde na mateřskou dovolenou po dobu až tří let, a já budu pracovat - alespoň dříve byl můj plat vyšší, to znamená, že bude výhodnější pro celou rodinu.

Od státu samozřejmě existuje podpora ve formě malých dávek a dávek. Teoreticky je mateřská škola dána bez fronty a zdarma - to je, pokud neexistuje fronta těch, kteří frontu nemají. Pokud v mateřské škole není žádná mateřská skupina, budete muset vařit doma až tři roky. Navíc příspěvek na péči o děti do jednoho a půl roku, jediná hmatatelná finanční pomoc, je nyní pro nás nepřístupná. Pokud půjdu do práce a můj manžel nechodí na mateřskou dovolenou, chůva bude muset zaplatit jeden plat (pokud ji najdeme, jen málo z nich je ochotno pracovat s trojicemi). Není třeba hovořit ani o náhlém zvýšení příjmů - je obtížné vykonávat kariéru jako rodič malých dětí, které jsou často nemocné a vyžadují hodně pozornosti a úsilí. Abych byl upřímný, na odpověď na titulní otázku zatím nemám odpověď - můj trojnásobek je jen rok a půl a je příliš brzy na to, abych prohlásil, že jsem přežil.

Samozřejmě se závistím dívám na známé evropských matek, které mají možnost poslat dítě do mateřské školy a klidně chodit do práce - a nikdo neposílá děti s banálním uzlem domů, takže rodič nemusí strávit tři týdny měsíčně nemocenskou ztrátou, ztrácí výsledek hodnot při práci. Je úžasné, když matka má příležitost (a touhu) zůstat se svými dětmi co nejdéle. Nežijeme však v pohádce. Peníze, bohužel, nespadají z nebe a každý musí přežít kvůli svým schopnostem.

V Moskvě, kromě skutečného zrušení školek, zákon nefunguje, podle kterého má být hodně půdy velké. V Moskvě není země - to je pochopitelné, ale neposkytuje se žádná náhrada, jako v některých jiných regionech. Odpovím na velmi rozšířenou otázku zvědavých: ne, nedostali jsme byt. Z nějakého důvodu jsou mnozí přesvědčeni, že se jedná o samozřejmost. Není tomu tak a my jsme to věděli od samého začátku. Rozhodli jsme se, jsme si plně vědomi důsledků a neseme za to plnou odpovědnost. Žijeme, jako předtím, v malém malém bytě s průchozími místnostmi, v obyčejné pětipodlažní budově. Znám velké rodiny, které jsou v ještě stísněnějších podmínkách. Není to tak, že pro nás - pro mnoho dětí - někdo něco potřebuje, jen chci rozptýlit mýtus, že manna z nebe padá na lidi se statusem velkých rodin - všechno je přesně naopak.

Obecně platí, že zvyšování trojčat bez pomoci babiček a chův je celkem realistické - fyzicky i technicky náročné. Ano, a izolace je těžká. Určitě by měla být příležitost někdy vyměnit a relaxovat, udělat něco, co přináší potěšení. Cestovali jsme s dětmi téměř do všech parků v Moskvě. Byli jsme v Vladimiru, Suzdalu, Kazani - vzdálenost, která mohla být na silnici po dobu nejvýše 8-10 hodin, bylo možné uhodnout dětský spánek. Takové výlety jsou samozřejmě únavné, ale umožňují vám situaci změnit.

Tři děti jsou schopny rozbít byt na kusy, pokud není zastaven včas

Šest měsíců po narození jsem začal chodit do tělocvičny třikrát týdně, abych byl sám, fyzicky vyčerpaný - je to samozřejmě možné pouze proto, že můj manžel chce a ví, jak zůstat s dětmi. Komunikace na sociálních sítích samozřejmě také pomáhá přežít izolaci a přetížení. Začal jsem blogovat na Facebooku téměř okamžitě po porodu. Postupem času bylo v mých publikacích mnoho čtenářů, kteří jsou pravděpodobně přitahováni humorem. A pro mě je to skutečná terapie, příležitost podívat se na můj život a tento nekonečný podzemní den ze strany, najít v každém detailu legrační a dojemné.

Nejdůležitější věcí, která vykoupí vše, je láska. Není rozdělena do tří, ale naopak je násobena. Kromě toho je kultivace tří dětí zcela odlišného charakteru velmi zajímavým a fascinujícím úkolem. Zkušenost, která vás naučí upřednostňovat, nebojte se o maličkosti a nevynakládejte úsilí na drobné věci. Přesto, když máte tři děti stejného věku, které projevují individuální reakce na svět kolem vás, je jasné: i když máte vliv na malého člověka, z velké části se narodil připraven. Vaším úkolem je milovat a chránit, podporovat. Ujistěte se, že vás nezabijí. Když jsem sledoval své děti, naučil jsem se zkoumat metody a výsledky výchovy jiných lidí bez úsudku. A je úplně lhostejné reagovat na pokusy cizinců, aby mě vychovávali.

Ve výchozím nastavení je triplet socializovaný. Ano, bojují za hračky a teď i pro mě. Ale také spolu hrají. Nebudu lhát, tři děti jsou gang. Pokud nejsou zastaveny včas, jsou schopni rozbít byt na kousky. Můj manžel a já jsme jedli stát rok a půl. Všechny dveře na zámcích, komody s železnými řetězy jsou připevněny ke stěnám, vše je cenné buď v trezoru nebo ve výšce nepřístupné pro děti. Kuchyně a chodba s koupelnou jsou zavřeny speciálními branami: pokud se vaří na sporáku vařená večeře a vaše děti se naučily vyšplhat na stůl dříve než chůze, je nejlepší hrát si bezpečně. Jednoho dne jsem si však všiml, že se mohou navzájem utěšit, sdílet figurínu, pohladit pláč - a to je rok a půl! Mají se navzájem a chápou to.

Také odkazuji na velmi pozitivní body, že existuje mnoho dobrých lidí, kteří upřímně chtějí lidem pomoci. Nejodvážnější zůstávají s dětmi několik hodin, abych dal svému manželovi příležitost opustit dům, jít do kina nebo jen klidně sedět v kavárně. Několikrát za mnou přišli úplně neznámé dívky a ženy, aby mi pomohly z domu a projely se s dětmi. Před narozením dětí jsem nikdy v životě necítil tak nekonečnou vděčnost lidem kolem mě. Překvapivě existují nyní ti, na které jsem nemohl myslet. Předchozí kruh kontaktů se však zúžil na téměř úplné zmizení.

Články O Neplodnosti