Hlavní Bolest

Falešné kontrakce: příznaky, pocity. Příznaky falešných a přirozených kontrakcí

Když se období porodu dítěte blíží k jeho okamžitému dokončení, může žena často zažít nepohodlí v podbřišku. Některé matky, zejména pokud je těhotenství první, si často pletou příznaky falešných a přirozených kontrakcí. V důsledku toho může být příjezd do nemocnice předčasný. Proto musíte znát hlavní faktory, které vám pomohou určit, zda práce začala nebo ne..

Co se děje během bojů

Poprvé popsal anglický lékař D. Brexton-Hicks v 19. století kontrakci svalové skupiny dělohy, která nevedla k dilataci děložního čípku. To je důvod, proč se jim začalo říkat na jeho počest. Ve druhém trimestru se mohou vyskytnout tréninkové zápasy. Ne všechny ženy je však mohou cítit. Často, když dojde k falešným kontrakcím, symptomy jejich projevu zůstávají bez povšimnutí. To se děje kvůli skutečnosti, že nepřináší bolest, těhotná žena si často všimne jen nějakého nepohodlí. Teprve blíže k porodu, kdy je velikost dělohy mnohem větší, se svalová kontrakce stává výraznější. Hlavním rysem falešných (nebo tréninkových) bojů je to, že se jejich intenzita nezvyšuje, neexistuje žádný určitý časový interval mezi kontrakcemi. V průběhu času se nepohodlí vytrácí a pak úplně zmizí.

Příčiny výskytu

Mnoho lékařů stále nemá jednomyslný názor na příčiny jevu, jako jsou Brexton-Hicksovy kontrakce. Symptomy a pocity se mírně liší od skutečných předchůdců porodu, navíc není zveřejněn děložní čípek. Jednou z verzí je, že tímto způsobem je ženské tělo připraveno k porodu, jsou proškoleny hladké svaly, které budou nakonec zodpovědné za výchovu dítěte. Kromě toho je zajištěn dobrý průtok krve do placenty. Ostatní odborníci nespojují falešné kontrakce, příznaky jejich výskytu s přípravou na porod. Vysvětlují tento jev tím, že děloha čas od času přichází v tónu, což způsobuje nepříjemné pocity. Hormonální změny, které se neustále vyskytují v těle těhotné ženy, mohou také ovlivnit výskyt svalových kontrakcí..

Tréninkové zápasy. Pocity a příznaky během těhotenství

Abychom pochopili, zda kontrakce dělohy jsou nepravdivé nebo zda naznačují, že porod začíná, musíte znát hlavní příznaky. Za prvé, takové kontrakce jsou nepravidelné, nemají rytmus. Jejich doba trvání je také docela chaotická, od 30 sekund do 2 minut. Nepřinášejí bolestivé pocity, během boje si můžete všimnout, jak žaludeční časy ztuhnou. Počet kontrakcí není zpravidla více než 4, postupně mizí. Přítomnost nebo absence takového jevu, jako jsou falešné kontrakce (jejich příznaky mohou být bez povšimnutí), neznamená žádné porušení během těhotenství, jedná se o zcela přirozený stav.

Faktory, které mohou způsobit falešné boje

Existuje celá řada situací, které mohou vést k bojům Brexton-Hicks. Patří mezi ně zvýšená aktivita nastávající matky i dítěte. Silné emoce, vzrušení může také vyvolat tréninkové zápasy. Dalším bodem je plný močový měchýř. Často dochází ke kontrakcím v důsledku intenzivní sexuální aktivity (k tomuto stavu vede zejména orgasmus). Dehydratace může způsobit falešné kontrakce. Příznaky, které v tomto případě vzniknou, mohou být zmírněny, takže nepohodlí bude minimalizováno.

Co dělat během kontrakcí Brexton Hicks

Chcete-li snížit nepohodlí, můžete si dát relaxační sprchu nebo koupel (ale voda by neměla být horká). Je vhodné změnit polohu těla. Často se stává, že z nepříjemné polohy se svaly začnou stahovat. Jakmile ho žena změní, lehne si, posadí se a kontrakce se zastaví. Procházka také pomáhá. Během toho se kontrakce obvykle zastaví. Je velmi důležité pít dostatek tekutiny, při kontrakcích můžete vařit bylinkový čaj. Dobrým výsledkem je masáž, kterou může udělat někdo blízký. V tomto případě lze použít mnoho relaxačních technik. Hlavní věc, kterou žena potřebuje v případě falešných kontrakcí, je odpočinek a klid.

Nežádoucí účinky při falešných kontrakcích

Nejprve je nenoste na nohou. Nejlepší je sednout si a odpočívat. Nadměrné cvičení bude nevhodné. Ale neměli byste trávit celou dobu v posteli. Intenzivní kontrakce děložního svalu může být způsobena hmotností, které žena zvedá a nese. Výskyt falešných kontrakcí může vést k požívání alkoholu, léků i kouření. Kofein by měl být omezen, nebo dokonce úplně opuštěn. Dieta je nyní také zbytečná, stejně jako všechny experimenty, jako je jít do koupele.

Tréninkové kontrakce a porod

V 38. týdnu těhotenství se často zvyšuje frekvence a intenzita kontrakcí děložních svalů. Mnozí se obávají, jak si nezaměnit falešné kontrakce, symptomy, pocity, které v tuto chvíli způsobují, s počátkem skutečné pracovní činnosti. Lékaři ujišťují: není možné nerozpoznat skutečné boje. Především se vyznačují výraznou bolestí ve srovnání s tréninkem. V tomto případě bolest zesiluje, oblast, která podstupuje tyto pocity, je celé břicho, dolní část zad a záda. Záchvaty jsou také běžné. Časem bolest přetrvává déle, její výskyt má svou frekvenci. Pokud používáte hodiny, můžete sledovat, jak dlouho boj trvá a kolik času se zkracuje na další. Skutečnou pracovní bolest může lékař poznat. Pokud se děložní čípek otevře, potom je narození dítěte již blízko. Je důležité vědět, že čím kratší je doba mezi kontrakcemi a čím déle trvají (bolest se zvyšuje), tím dříve musíte kontaktovat specialistu.

Nebezpečný stav

I když samotné tréninkové boje jsou normou, je třeba zdůraznit několik bodů, když potřebujete vyhledat lékařskou pomoc..

Pokud je gestační věk méně než 37 týdnů a nastávající matka cítí bolestivé kontrakce, je nezbytně nutné speciální vyšetření. Varovat by také mělo neobvyklé vypouštění, krvavé nebo vodnaté. Dalším faktorem k obavám je snížení intenzity pohybů dítěte nebo naopak zvýšená aktivita. Stojí za to kontaktovat lékaře, i když je bolest v dolní části zad nebo páteře. Samozřejmě, krvácení, vypouštění vody vyžaduje lékařský zásah.

10 faktů o tréninkových bojích

Někteří z nás nikdy neslyšeli o výcvikových bojích před těhotenstvím, kromě toho, že nás osvítili přátelé, kteří se již stali matkami. Ale pro ty, kteří věděli o „zkoušce šatů“ před porodem, vzhled tréninkových bojů často přichází jako překvapení, vyděsí vás a nutí vás naléhavě upustit všechno a jít do nemocnice, i když předběžné datum dodání je jen o několik týdnů později.

Co je to, tréninkové zápasy? Proč se objevují, mají všichni a jak odlišit falešný poplach od boje?

Teorie

Teoretické znalosti jsou dobrou a nezbytnou věcí, aby bylo možné alespoň nastínit, co se děje. Proto teorií začneme.

Nejprve se pojďme zabývat terminologií. Cvičení, falešné nebo kontrakce Brexton-Hicks (pojmenované po gynekologovi, který je poprvé popsal ve vzdáleném 19. století), jsou o nich, o těch „zkouškových“ okamžicích. Kontrakce objevující se na konci těhotenství se nazývají prekurzory.

Všechna tato různá jména znamenají to samé a představují přípravu dělohy (která, jak každý ví, je svalový orgán) na nadcházející těžkou práci. Svaly mohou a musí být proškoleny. Tady děloha také cvičí dělat to, co je vyžadováno od toho v pravý čas. Taková „zkouška“ by neměla vyděsit nastávající matku. Pojďme se tedy podívat na body, jak a co se děje během tréninkových bojů, aby se později, když to všechno začíná, nepanikařilo.

Skutečnost č. 1

Je to jako tréninkové kontrakce jako periodická bolest během menstruace. Navíc mnoho (ale v žádném případě všechny) nastávající matky zjistí, že pokud jsou jejich období obvykle bolestivá, pak jsou také falešné kontrakce silné.

Co jiného, ​​kromě nepříjemných pocitů podobných menstruačním bolestem, může žena cítit nebo vidět, zda zahájila falešnou práci:

 • napětí břicha, podobné křečím, v jeho různých částech (horní, dolní nebo dokonce blíže k tříslové oblasti), ale ne všechny najednou
 • během nich není uterus obtížné cítit, je to, jak často říkají, „ztuhlé“
 • někdy můžete vidět jasné obrysy napjaté dělohy
 • dochází postupně k „útlumu“ kontrakcí, jejich intenzita klesá (zatímco síla prenatálních kontrakcí obvykle roste)

Fakt č. 2

Výcvikové boje se nejčastěji vyskytují ráno a večer, i když samozřejmě ne vždy a ne vůbec. Navíc, pokud kontrakce začaly večer, pak v noci obvykle ustupují a ráno mohou znovu pokračovat.

Doba trvání falešných kontrakcí obvykle nepřesahuje dvě až tři hodiny, ale existují i ​​výjimky z tohoto pravidla. Co dělat - jsme všichni odlišní a ženské tělo, jak poznamenal jeden z pravoslavných kněží, lze porovnat s nejsložitějším počítačem, zatímco muž je ve svém vtipném výrazu jen psací stroj.

Skutečnost č. 3

Ne všechny ženy čelí tréninkovým bojům. Spíše - ne každý je cítí. Protože frekvence, intenzita, trvání kontrakcí i individuální prahová hodnota bolesti jsou různé. Některé těhotné ženy je proto mohou po 20 týdnech pociťovat, jiné se blíží ke konci devítiměsíčního očekávání, zatímco jiné nevědí, co to je.

Nedělejte si starosti, pokud se věci neustále vyvíjejí směrem k „představení“, ale stále neexistuje „zkouška zkoušek“. Nejpravděpodobněji se necítíte falešné kontrakce..

Skutečnost č. 4

Ačkoli je často možné v odborné literatuře přečíst, že tréninkové kontrakce nezpůsobují těhotným ženám žádné zvláštní nepohodlí, mnoho matek s tím rozhodně nesouhlasí..

Falešné kontrakce jsou často poměrně dlouhé a silné. Jsou schopni vyčerpat i velmi vytrvalé a pozitivní smýšlející nastávající matky. A pokud se chystáte porodit poprvé, můžete je snadno vzít za skutečné boje. Pokud tedy máte pochybnosti, navštivte lékaře nebo zavolejte sanitku. O tom není nic ostudného. Čekáte tedy na druhé, třetí a tak na dítě - a bez lékařů pochopíte, co je co. Mezitím v této záležitosti nemáte žádné zkušenosti a je lepší to riskovat. Nechte odborníky, aby vás ujistili.

Fakt č. 5

Ano, tréninkové boje jsou zcela normální jev, ale pokud jsou dlouhodobé (déle než 3–4 hodiny v řadě) a vyčerpávají vás, měli byste o nich rozhodně informovat svého lékaře. Možná je to příznak nějakého problému.

Fakt č. 6

Je obtížné předvídat vzhled výcvikových bojů. Bylo však zaznamenáno, že často vznikají:

 • s plným močovým měchýřem (zkuste to nepřinést)
 • po zkušeném orgasmu nebo během aktivního sexuálního života
 • pokud je nastávající matka zdůrazněna
 • s velkou fyzickou námahou zažívanou těhotnou
 • v případě dehydratace těla matky

I když vše je samozřejmě individuální. To, co vede k zahájení tréninkových bojů vašich přátel nebo dokonce vaší sestry, nemusí mít na vás žádný vliv. Jen zkuste pozorovat své pocity a možná budete schopni pochopit vztah mezi některými z vašich akcí a následným začátkem tréninkových bojů.

Skutečnost č. 7

Mnoho lidí se obává, že když si zvyknou na tréninkové souboje, jednoduše tomu nerozumí, pokud jde o podnikání.

Neboj se! Je obtížné zaměnit kontrakce předchůdců (i když jsou docela silné) se skutečnými. Ale nestojí to za to relaxovat. Koneckonců, tréninkové kontrakce mohou dobře projít prenatálním. Proto, i když pro vás jsou falešné nebo prekurzorové kontrakce rutinní a obvyklé, stále poslouchejte své tělo, věnujte pozornost frekvenci, trvání a pravidelnosti kontrakcí.

Fakt č. 8

Tréninkové kontrakce od začátku porodu lze rozlišit následujícími způsoby:

 • mezery mezi kontrakcemi různých dob
 • kontrakce nepravidelné
 • bolest často klesá nebo dokonce úplně zmizí se změnou polohy těla; zkuste si lehnout, pokud jste seděli nebo stáli, nebo vstali a chodili, pokud naopak ležel

Fakt č. 9

Falešné kontrakce mohou nastávající matce přinést mnoho nepříjemných minut, ale jsou pro dítě naprosto bezpečné a bezbolestné. Takže se nemusíte starat o dítě.

Fakt č. 10

Pokud „zkouška“ pokračuje, i když občas, po několik dní, pak se i ty nejtrvalejší a nejklidnější budoucí matky začnou bát, že se nejedná o výcvik, ale o začátek porodu. A mají strach, že nebudou v nemocnici včas.

Nebojte se, lékaři říkají, že tréninkové nebo prekurzorové kontrakce nikdy předcházejí rychlým (4 - 5 hodinám) nebo rychlým (3 hodinám) porodům. Určitě budete mít čas se dostat do nemocnice. A to, jak vidíte, inspiruje nějaký optimismus.

Tréninkové zápasy. Usnadněte si to

Pokud nemáte štěstí a trénink těla před porodem, na rozdíl od záruk inteligentních knih pro těhotné ženy, způsobuje nepohodlí a vyčerpání, můžete zkusit zmírnit svůj stav následujícími způsoby:

 • Lehněte si na levou stranu nebo se pokuste najít pohodlnou polohu pomocí mateřského polštáře nebo pravidelných polštářů
 • vezměte si kolenní loket nebo klečte za postel a spočívejte na ní rukama
 • pít vodu, někdy to pomáhá zmírnit stres
 • proveďte dechová cvičení, vyzkoušejte ty dechové metody, které jsou doporučeny pro použití při porodu (současně a procvičujte)
 • zkuste počítat během kontrakcí: až čtyři při inhalaci, až šest při výdechu, potřeba soustředit se na rozptylování počtu od myšlenek na bolest
 • osprchovat se
 • sledovat dobrý zábavný film

Zkušené matky si vzpomínají, že mnoho z těchto jednoduchých metod pomohlo, a pokud ne zcela odstranily nepříjemné pocity, alespoň je rozptýlily a nechaly je na krátkou dobu zapomenout na nepohodlí.

Je čas - ne čas?

Prvním znakem toho, že nastal čas přejít od výcviku k „výkonu“, je systematická a pravidelnost bojů. Do jedné až dvou hodin zaznamenejte četnost kontrakcí, jejich trvání a časové intervaly mezi nimi, nebo použijte speciální čítače kontrakcí, které jsou k dispozici na mnoha místech pro nastávající matky. Pokud víte, že kontrakce jsou pravidelné, jejich trvání se zvyšuje a zkracují se časové intervaly mezi nimi, připravte se na návštěvu nemocnice.

Kromě toho byste se měli poradit s lékařem, čím dříve, tím lépe, pokud kromě tréninkových bojů:

 • objevily se skvrny (může to být příznak placentárního narušení)
 • amniotická tekutina vylita nebo začala unikat (informace popsané v článku „Vodní prostředí“ vám to pomohou pochopit)
 • dítě je „tiché“, téměř se nepohybuje
 • objevila se bolest, hnačka nebo nevolnost

Dávejte pozor na sebe, citlivě naslouchejte nejmenším změnám ve vašem těle, nepřijímejte příliš frivolně neobvyklé signály, ale ne marně. A všechno bude určitě v pořádku.

Jak přežít pracovní bolesti a nebláznit se bolestí?

Ahoj milí čtenáři. Pokud se již chystáte stát matkou, pravděpodobně se zajímáte o to, jak během porodu přežít pracovní bolesti.

Říká se o nich spousta řečí: že boje jsou nesnesitelně bolestivé, že se budete chovat nevhodně, že vydrží hodiny a dokonce i dny...

Část pověstí je oprávněná. Souboje mohou být takhle - ale vůbec ne! A existuje mnoho způsobů, jak tento proces usnadnit. O tom budeme mluvit.

Jaké kontrakce naznačují nástup porodu

Ve třetím trimestru těhotenství zažívá žena více než jednou pocity podobné lehkým kontrakcím. Pokud nesouvisí s problémy - například s nebezpečím předčasného porodu, které je lepší zastavit - s největší pravděpodobností zažíváte tréninkové boje. Příroda připravuje dělohu a odpovídající svaly na nejbližší narození.

Čím blíže je výsledek těhotenství, tím častěji se budou trénovat svaly porodního kanálu. A v určitém okamžiku to už bude patrimoniální aktivita. Jak to nechat ujít?

Spěchám, abych vás ujistil - zmeškat narození je velmi obtížné, nenastane náhle. Je to dlouhý proces, který začíná plachě a postupně se zvyšuje ve všech jeho projevech. V případě prvního narození to trvá vždy déle než podruhé a skutečně to může trvat i den.

Ale nebuďte vystrašení! - Bolestivé a časté kontrakce na vás náhle nespadnou a nebudou vás doprovázet po celou dobu porodu.

Pojďme mluvit o tom, jak zjistit, co kontrakce říkají o nástupu porodu:

 • falešné kontrakce se po krátké době zcela jistě zastaví - stačí změnit polohu těla, chodit, lehnout si, můžete dokonce spát a tažné pocity v dolním břiše prochází tón dělohy;
 • skutečné pracovní bolesti se postupně zvyšují - pokud pozorujete napětí svalů dělohy s frekvencí 15-20 minut po dobu nejméně 40 sekund 4-5krát za sebou nebo více, je to již začátek porodu;
 • často v tuto chvíli korek vyjde a plodová voda vytéká ven - což znamená, že je čas do nemocnice.

Co cítí žena během kontrakcí

Věř mi, děvčata, pochopíš, že porod začal. Je nemožné to smíchat: bolest během boje vzniká někde v zádech, roste, valí se jako vlna, jde dolů na boky a zároveň dává žaludku. Jedná se o velmi specifickou zkušenost, která je možná pouze při porodu..

A okamžitě se nalaďte na skutečnost, že boj není dlouhý - jeho trvání je 15–60 sekund. Jen minutu silných pocitů, když svaly opatrně otevřou děložní čípek, a pak vám příroda dá odpočinek.

Interval mezi kontrakcemi je zpočátku poměrně velký - půl hodiny, 20 minut, 15 minut. Doba odpočinku se zkracuje postupně. Pokud jsou intervaly mezi napětím svalů ženy při porodu 3-5 minut, jedná se o úplné porod, měli byste být v tuto chvíli pod dohledem porodníka. Mezi touto a počáteční fází může někdy uplynout 3 hodiny, někdy denně..

Co pomáhá snižovat bolest při kontrakcích

Nálada je důležitá

Existuje názor, že bolest při porodu může být snížena na nulu. Neviděl jsem ženy, které vůbec nezažívaly bolest, ale všechny jednomyslně opakují v recenzích, že zvěsti o bolesti kontrakcí jsou přehnané. A co je nejdůležitější - po porodu žena rychle zapomene na tyto zkušenosti.

Proto se shodneme, že se nebudeme bát a klademe si kladně: pokud se nesnížíte ve strachu z budoucnosti, nestane se nic bolestivého.

Uvolněte se a bavte se! Chystáte se setkat s dítětem - přemýšlejte o tom! A zbavíte se unaveného břicha a znovu se stanete lehkým a vzdušným!

Provoz

Dříve nemohly ženy během kontrakcí vstát z postele. Chudáčci! Koneckonců, je známo, že napětí všech svalů je snazší přežít nebo zmírnit pohybem.

Můžete a měli byste jít! V dávných dobách ženy při porodu vůbec nechodily do postele - děti s větší pravděpodobností chodí pod vlivem gravitace, proto se rodily na jejich zadek nebo speciálních židlích. Lži byli vynalezeni, říkají, pro jednoho zvědavého francouzského krále, který chtěl vidět, jak k tomu dochází.

Dnes lékaři doporučují chodit a dělat cvičení a dokonce i tančit, zatímco čekají na otevření dělohy..

Fitball pomáhá při boji. Pouze on nesmí být plně nafouknutý, aby byla koule měkká. Pak je vhodné sedět na něm, houpat se, pružit, otáčet pánev, svíjet se, což uvolňuje svaly a pomáhá urychlit expanzi děložního čípku.

Recenze puerper o porodu s fitballem říkají, že je velmi efektivní a vůbec nebrání tomu, aby se dítě pohybovalo podél porodního kanálu. Ověřeno na základě osobní zkušenosti!

Jak dýchat

Správné dýchání je hlavním pomocníkem. Existuje několik tipů, které si navzájem protirečí, jak dýchat během kontrakcí. Ale toto video mi osobně pomohlo.

Zde jsou popsány dvě techniky, které během práce zcela postačují k usnadnění procesu:

 • kontrakce dýchání;
 • lapal po dechu.

Hlavní poselství: dýchání by mělo být pohodlné, aby žena během kontrakcí dýchala, aniž by přemýšlela o tom, jak to dělá. Hlavním cílem je relaxace a saturace tkání kyslíkem.

Okamžitě se mi tato technika líbila. Použil jsem to při narození druhého dítěte. A mohu říci, že při takovém dýchání je mnohem snazší přežít bolest během porodu.

Shrnout

Tyto tipy fungují - zkontrolovány více než jednou! Hlavní věc je, jak začnou boje, neztrácejte hlavu, pamatujte si je. Určitě to bude pro vás jednodušší. A pamatujte si, že velmi brzy potkáte své dítě. Budete moci políbit a obejmout jeho malé ruce a nohy.

Mezitím si tento článek uschovejte, abyste si jej mohli přečíst krátce před dodáním. A všechno bude snadné a bezbolestné!

Falešné kontrakce

Funkce falešných kontrakcí

Co je to falešný boj, to vědí téměř všechny ženy. Většina z nich je s tímto jevem obeznámena. Když se děloha začne trochu napínat a myšlenky nedobrovolně přicházejí, začíná porod. To ale vůbec není pravda. Takto se děloha jednoduše připravuje v tomto komplexním zodpovědném procesu..

Falešné kontrakce jsou normální, tréninkové kontrakce nebo Brexton-Hicksovy kontrakce se obvykle objevují ve třetím trimestru, někdy však dříve. Ale tento druh děložních kontrakcí v žádném případě nevede k cervikální dilataci. Je nepřiměřené hovořit o riziku předčasného porodu kvůli přítomnosti tohoto naprosto přirozeného jevu.

Falešné kontrakce jsou docela typické. Žaludek je kamenitý. Často se to stane, když je žena v pohybu. Některé ženy popisují tento jev, jako by se břicho chystalo uvolnit, pokud se v oblasti děložního pozadí objeví tonus. Někteří věří, že obvaz pomáhá odstranit nepohodlí. Ale když se objeví příznaky falešných kontrakcí, vždy to nepomůže. Ačkoli obvaz, pokud je správně nošen, bude v každém případě přínosem. Uvolněte stres na zádech, páteři.

Zároveň, pokud během těhotenství nedochází k falešným kontrakcím, je to také varianta normy. Pravděpodobně jsou prostě slabí a žena jim nevěnuje velkou pozornost. To však vůbec neznamená, že práce bude stejně nízká již při porodu, a to zejména proto, že se nebude moci narodit sama o sobě..

Zbývá přijít na to, jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných, aby nedošlo k lékaři bez zvláštního důvodu a aby nezavolala sanitku. Pokud se děložní čípek otevře, to znamená, že se dítě brzy narodí, pravidelně se objevují křeče. Všechno může začít jednou za 20 minut. Další roste. Každých 15 minut. Potom každých 10 minut. A v tuto chvíli „každých 7-8 minut“ musíte jít do nemocnice. Samozřejmě to je, pokud jde o těhotenství v plné délce, a relativně zdravou budoucí matku a dítě, které nejsou při přirozeném porodu kontraindikovány..

Pokud se vyskytnou bolestivé falešné kontrakce (nebo skutečné, dokud se nerozeznáte), před očekávaným datem porodu ještě několik týdnů - je třeba neprodleně vyhledat lékaře. To může být známkou hrozby předčasného porodu, je nutná léčba léky. Možná, že pokud je děložní čípek krátký, vstříknou do nemocnice léky, které dětským plicím rychle zrají.

Falešné kontrakce před porodem jsou vždy bezbolestné, lze je snadno odstranit pomocí No-Shpoi a Papaverin. A někdy se můžete bez léků vypít sedativem na bylinách. Nebo jen zkuste spát. Je nemožné zaspat své narození. Pokud usnete, a po probuzení je vše v pořádku, nic neublíží, netáhne - to jen připravuje dělohu. Časový interval, jak dlouho falešné kontrakce u žen přetrvávají, je odlišný, ale vždy dost krátký. A dochází k nepravidelným stahům dělohy. Například od prvního „boje“ k druhému, 20 minut, uplyne třetí, po dalších 30 minutách, a čtvrtý po 40 dalších. To vše není důvodem vzrušení. Musíte se pokusit rozptýlit, neposlouchat příliš mnoho svého těla a ne ukončit.

A pokud cítíte falešné kontrakce ve 40. týdnu, kdy začíná porod, jak dlouho ještě čekat? Ne na dlouho. Možná pár hodin nebo možná několik dní. Lékař může přesněji říci po manuální studii připravenosti děložního hrdla k porodu.

Příčiny, příznaky a léčba falešných kontrakcí během těhotenství

Lékařské odborné články

Falešné kontrakce během těhotenství se mohou objevit těsně před samotným termínem. Vyznačují se výskytem nepříjemných příznaků v podbřišku. V tomto procesu není čeho se obávat, je to například příprava na skutečné kontrakce a narození. Je důležité pochopit, že se jedná o falešný poplach a být schopen odlišit tento stav od současného procesu narození.

ICD-10 kód

Důvody falešných kontrakcí

Falešné kontrakce mohou ovlivnit silný průtok krve do placenty. Hrají roli při stimulaci svalů dělohy, aby si udrželi svůj tón. Kromě toho jsou skutečně zodpovědní za proces cervikální dilatace. Jedna věc je jistá - připravují tělo nastávající matky na nadcházející narození.

Falešné kontrakce se také nazývají kontrakce Braxon Hicks. Mohou se objevit bez ohledu na vnější faktory. Je pravda, že lze poznamenat některé body, které mohou vyvolat jejich vývoj.

Tento jev má několik nejčastějších příčin. Jejich vývoj tedy nejčastěji vyvolává nezdravý životní styl, zejména touhu po špatných návycích. Negativní přínos má nadměrná konzumace kávy, rovněž produktů obsahujících kofein.

Dehydratace těla, stejně jako plný močový měchýř, mohou tento stav vyvolat. Nedostatek živin v těle, stejně jako stres, nedostatek spánku - to vše vede k předčasným kontrakcím. Stav může ovlivnit zvýšená fetální aktivita a sex (orgasmus). Nejprve však jde o fyzickou aktivitu těhotné ženy a aktivitu plodu v děloze. Po nabití nebo chůze může žena pocítit kontrakce.

Patogeneze

K vývoji a projevům kontrakcí Braxon Hicks dochází na začátku početí dítěte. Tvoření v těle se děje téměř u všech žen. Vyskytují se hlavně v oblasti genitálií. Když jsou vytvořeny příznivé podmínky pro dítě a jeho vývoj, placenta se vyvíjí, skrze něj dochází k výměně plynu a metabolismu mezi dítětem a matkou.

Účelem perestrojky je připravit děložní čípek pro budoucí narození. Během období změny v těle žena pociťuje snížení děložních svalů. V době takových kontrakcí děloha zraje a zjemňuje. Také při kontrakcích děložních svalů korek uniká, což se projevuje ve formě krevních sekretů.

Tkáně děložního čípku a pochvy by se měly stát elastickými a roztažitelnými, ale silnými a odolnými proti roztržení. Děložní čípek je umístěn ve středu vagíny a je poloviční. Krční kanál se mírně otevírá, což spojuje děložní dutinu a vagínu. Vzdálenost krku by měla být pootevřená a snadno průchodná, s průměrem 2 až 2,5 cm. Hlava dítěte klesá co nejníže a je tlačena pevně proti vchodu do malé pánve. Na tak významnou restrukturalizaci těla není vynaložen ani jeden týden!

Příznaky falešných kontrakcí během těhotenství

Kolem dvacátého týdne těhotenství se mohou objevit falešné kontrakce. Falešné kontrakce jsou většinou podobné skutečným. Rozdíl mezi takovými souboji je intenzita a pravidelnost. Při falešných kontrakcích trvá kontrakce dělohy od několika sekund do dvou minut.

Žena zažívá pocit kontrakce v břiše - v horní části, dole, někdy ve třísle. K těmto bojům dochází nepravidelně, můžete mezi nimi sledovat čas. To vám umožní navigovat v celkovém stavu ženy a zjistit, kolik bojů nastane za jednu hodinu. Pocity se mohou rozšířit pouze do jedné oblasti. Pokud jsou zaznamenány skutečné kontrakce, pak pro ně charakteristické nepříjemné pocity v dolní části zad a bolestivost je také přítomna. Postupně se síla falešných kontrakcí snižuje a mizí. Nepříjemné příznaky začínají otrávit nastávající matku. V děloze a dolním břiše je nepohodlí. Kontrakce jsou nepravidelné.

První známky

Existují první náznaky, díky kterým je okamžitě zřejmé, že se začaly falešné kontrakce. Komprese začíná pociťovat v dolní části břicha nebo třísla, jakož i v horní části dělohy. Nepohodlí je cítit pouze v jedné části břicha. Kontrakce mohou být nepravidelné a vyskytují se několikrát denně a několikrát za hodinu. V některých případech je jejich počet 6 záchvatů po dobu 60 minut. Je cítit nepohodlí, ale kontrakce mohou být bezbolestné. Není jasný rytmus toho, co se děje. Intenzita kontrakce se může dramaticky snížit.

Rozlišovat skutečné boje od falešných bojů je celkem jednoduché. Na současném začátku procesu jsou pociťovány silné bolesti. Kontrakce se objevují v celém břiše a bolest šíří do dolní části zad. K opakování kontrakcí dochází každých 15, 10 a poté 5 minut. Zvyšuje se intenzita - 5krát za minutu. Boj s růstem v trvání a přítomností dalších příznaků nástupu porodu (tok plodové vody, výtok hlenu korku, průjem, bolesti v dolní části páteře).

Efekty

V tomto stavu jsou pozorovány určité rizikové faktory..

 • Polyhydramnios - nadbytek plodové vody v nastávající matce přes 1500 ml. Tento stav je charakterizován přítomností velké bříško a jeho velikost vůbec neodpovídá reálnému termínu. Akutní - vyvíjí se rychle a v raných fázích těhotenství. Je pozorován nadměrný vývoj břicha, objevuje se dušnost, napětí na stěnách dělohy, silná bolest.
 • Chronický - vyvíjí se již v pozdním těhotenství, vývoj příznaků je pomalejší a méně výrazný.
 • Obvyklý potrat. Běžné příčiny vedoucí k takové diagnóze jsou: genetická dispozice, anatomické rysy, hormony, stav imunity nastávající matky, stejně jako infekce. Mnoho nemocí, jako je kapavka, zarděnka, syfilis, herpes a dokonce i chřipka.
 • Isthmicko-cervikální nedostatečnost. V důsledku zranění děložního čípku je svalová tkáň nahrazena jizvou, která je méně elastická a tvrdší a tvrdší. V tomto ohledu děložní čípek ztrácí schopnost stahovat a natahovat, nebude schopen držet obsah dělohy.

A také existují takové důsledky: přítomnost chronických ložisek infekce, otoky, hormonální poruchy, poruchy imunity, vícenásobné těhotenství, přítomnost jizvy na děloze.

Komplikace

Nejzávažnější komplikací je ukončení těhotenství v různých časech, v některých případech může ukončení skončit odtokem plodové vody i bez nich. V mnoha případech je istmicko-cervikální nedostatečnost doprovázena infekcí plodu v důsledku absence bariéry před mikroorganismy ve formě uzavřeného děložního hrdla a děložního hlenu, který chrání děložní dutinu a její obsah před bakteriemi. Komplikace těhotenství může také způsobit nadbytek plodové vody.

Může to být gestóza, což je léze placenty a krevních cév. Je pozorován konflikt Rhesus - tím dochází k aglutinaci. Během zrání plodu nesou červené krvinky dítěte D-antigen, který se nachází v červených krvinkách Rh-negativní těhotné ženy a drží se spolu. Nízký hemoglobin - nedostatek železa v krvi vede k narušení jater, snížení produkce bílkovin, narušení metabolismu vody. Objevují se bolesti hlavy, vyskytuje se preeklampsie a eklampsie, což je indikátor ukončení porodu. Patologie placenty není vyloučena.

Diagnóza falešných kontrakcí během těhotenství

Diagnostické metody provádí výhradně lékař. Jednoduše prozkoumejte pacienta a pohovorte s ní. Je žádoucí, aby existovaly údaje o průběhu těhotenství, o období, pro které je žena. Musíte vědět, v jaké pozici je dítě a kdy je plánováno narození.

Je zaznamenáno období výskytu kontrakcí. Je důležité znát všechny intervaly mezi kontrakcemi a jejich pravidelností. Počítá se časový interval mezi kontrakcemi a zvláštní pozornost je věnována odtoku plodové vody. Určuje se stupeň zralosti a odhalení děložního čípku..

Je důležité zaznamenávat údaje o zaznamenávání srdeční aktivity plodu, je nutné sledovat stav dítěte. Kromě toho se odhaduje těhotenství. To vše dohromady představuje diagnostická opatření ke stanovení kontrakcí a jejich spolehlivosti..

Analýzy

V průběhu těhotenství by měla nastávající matka pečlivě sledovat její zdraví a zejména sledovat její výživu a životní styl. Bude muset několikrát navštívit lékaře a podstoupit různé testy.

 • První výlet k porodníkovi-gynekologovi u lékaře musí být proveden nejpozději do 11 týdnů. Při této první cestě musíte otěhotnět pro registraci a složit požadované testy. Analýzy pro nastávající matky: obecná analýza moči; obecná analýza krve; Rh faktor darovat krev na HIV, syfilis; test na přítomnost virové hepatitidy B; rozmazat na flóře.
 • Druhá návštěva u lékaře se obvykle koná ve 12-13 týdnech. Když je čas na první ultrazvuk. Měří také teplotu, tělesnou hmotnost, krevní tlak, puls a externí porodnické vyšetření.
 • Při třetí návštěvě u lékaře po dobu 19–21 týdnů se provede druhý ultrazvuk a výsledky testů i výsledky testů. Analýza moči, proteinový test, krevní test na HIV a dvojitý biochemický test.

Obecný krevní test a glukózový toleranční test jsou podávány po dobu 24-25 týdnů. Při následujících návštěvách porodníka-gynekologa provádějí stejné vyšetření a analýzy jako dříve.

Instrumentální diagnostika

Jak je uvedeno výše, nastávající matka bude muset podstoupit ultrazvukové vyšetření. Toto je jediná bezpečná a informativní metoda, která umožňuje sledovat stav plodu v děloze.

V prvních fázích těhotenství se ultrazvuk provádí pouze z několika důvodů. Například: bolest v podbřišku se zpožděním a podezření na těhotenství; vaginální krvácení; umělé oplodnění; vyloučení nevyvíjejícího se těhotenství.

Kampaně u lékaře na ultrazvuku. Ve 12-13 týdnech - je období těhotenství určeno pro samotné dítě. Srdeční rytmus se počítá perfektně, plod je docela aktivní. V této fázi je stanovena diagnóza možného potratu. Ve 19-21 týdnech - se stanoví hmotnost a růst plodu; umístění, struktura a tloušťka placenty; množství plodové vody; přítomnost anomálií ve formě lebky a dalších končetin. Po 32 týdnech - byly zjištěny dříve nezjištěné problémy ve vývoji plodu; umístění a zralost placenty; stav plodu a krevního oběhu; na děloze je stav jizev.

Třetí cestou k ultrazvuku je určována prezentace plodu (pánevní nebo hlavová), protože do této doby plod zaujímá svou pozici, ve které se narodí..

Diferenciální diagnostika

V některých případech se děložní aktivita bere pro skutečné kontrakce, taková aktivita se nazývá falešné kontrakce. Když si těhotná žena stěžuje na kresbu, bolestivé bolesti v podbřišku, má diagnóza falešných kontrakcí smysl rozlišovat se skutečnými kontrakcemi.

Falešné kontrakce se vyskytují nerovnoměrně v síle a trvání, bolest, se opakují v různých intervalech. Se slabou prací: pracovní bolesti jsou pravidelné, slabé, stejně silné a trvají. Během této doby se provádí externí vyšetření, kde je přítomen tón dělohy.

Při takových kontrakcích může těhotná žena trpět bolestivými a prodlouženými pocity v dolním břiše. Vyloučení předběžného období u budoucí matky však umožňuje skutečnost, že bolest byla odstraněna intramuskulární injekcí drogy papaverinu. Navíc během 6 hodin (normální trvání předběžné periody) a v následujících hodinách nedošlo k nástupu první periody porodu, což potvrzuje falešné kontrakce.

Na koho se obrátit?

Léčba falešných kontrakcí během těhotenství

Pokud bolest netrvá déle než 6 hodin, pak se v tomto případě ošetření neprovádí. Když má proces patologický průběh, je předepsán porodnický spánek. Hodně záleží přímo na symptomech a na tom, jak se žena cítí..

Léčba nejčastěji zahrnuje řadu základních činností. Antispasmodics se široce používá ke snížení bolesti, nejčastěji je to No-shpa. Často se uchýlí k pomoci s vitamínovou terapií. Žena může užívat jak speciální léky pro matky, tak jíst více ovoce obsahujícího zdravé vitamíny a minerály. Může to být ovoce, mléčné výrobky a zelenina.

Doporučujeme umístit postel tak, aby vaše nohy byly mírně zvednuté. Tím se odstraní mechanický účinek plodu na dolní část dělohy, což dráždí receptory a pomáhá zvyšovat tón a kontraktilitu dělohy..

Často používané a fyzioterapie. Při silné nadměrné nadměrné ženě se upřednostňují sedativa. Je vhodné brát bylinné čaje, valeriány a mateří, ale pouze v tabletách! Imunoterapie se široce používá a provádí se prevence nedostatečnosti placenty..

Léky

Drogová léčba těhotných žen vyžaduje zvláštní a promyšlený přístup. Mnoho léků negativně ovlivňuje plod a těhotenství. Několik týdnů před porodem jsou falešné kontrakce bolestivější a nepříjemnější..

S bolestivými pocity mnoho lékařů jednotlivě předepisuje No-shpu. Je to bezpečná droga pro nastávající matku a dítě, jedná rychle a efektivně. Užívání tohoto léku snižuje napětí dělohy a zmírňuje křeče, čímž zmírňuje bolest během falešných kontrakcí. No-shpa však není akceptována během celého těhotenského cyklu, protože existuje možnost otevření děložního hrdla. Před přijetím je třeba se poradit s lékařem.

 • Ne-shpa. Tento nástroj pomůže zmírnit křeče a tím chrání ženu před falešnými kontrakcemi. Postačí to 2krát denně pro 2 tablety. Přesné dávkování vám může předepsat lékař. Kontraindikace: přecitlivělost, zhoršená funkce jater a ledvin. Nežádoucí účinky: nevolnost, zvracení, bolest břicha, alergické reakce.
 • Pokud má budoucí matka nadbytek mužských pohlavních hormonů a existuje možnost přerušení, je předepsán dexamethason. Berte lék opatrně a pouze na doporučení lékaře, vzhledem ke všem vedlejším účinkům.
 • Dexamethason. V akutním období se používá ve vysokých dávkách. Dávkovací režim je individuální. Kontraindikace: přecitlivělost. Vedlejší účinky: dobře tolerovaný, může vyvolat pouze alergické reakce.

Pro hormonální vývoj, urychlení vývoje plic, je předepsán betamethason. Lékař předepisuje dávkování a režim léčiva individuálně, přičemž bere v úvahu vedlejší účinky..

Betamethason. Nástroj se používá v malé dávce, může být 0,25 až 0,5 mg. Délka léčby je předepsána specialistou. Kontraindikace: hypertenze, syfilis, diabetes mellitus, systémové mykózy. Vedlejší účinky: přírůstek hmotnosti, nespavost, menstruační nepravidelnosti.

Alternativní léčba

Žena během těhotenství zažívá bolest během falešných kontrakcí. Existuje několik metod, jak zmírnit tyto nepohodlí a zmírnit nepohodlí..

Můžete jen vypít sklenici teplé vody nebo mléka. Tím se výrazně sníží nepohodlí a zlepší se stav. Teplá sprcha pomůže vyrovnat se s nepříjemnými příznaky. V žádném případě byste se neměli vykoupat! Doporučujeme navštívit bazén pro posílení svalů a zlepšení zdraví..

Nepoužívejte uchýlit se k pomoci některých tinktury nebo odvarů. Nejprve musíte navštívit lékaře a poté použít určité techniky ke zlepšení stavu.

Někdy stačí jen odpočinout a lehnout si na několik minut..

Nastávající matka během falešných kontrakcí má dobrou příležitost procvičit si správné dýchání a zvolit si pohodlnou polohu, kterou budou brzy potřebovat po nástupu porodu..

Bylinné ošetření

Mnoho bylin je užitečných během těhotenství a má řadu užitečných a příznivých vlastností pro nastávající matku a její dítě. Některé však bude třeba opustit, protože je pravděpodobné, že dojde k potratu.

Během těhotenství se u ženy mohou vyskytnout falešné kontrakce. Léčbu tohoto stavu doporučují byliny. Neškodné byliny pro eliminaci běžného nachlazení jsou: Petrklíč, matka a nevlastní matka, květ lípy, kořen Altaj, šípek, lopuch a další.

Důrazně se nedoporučuje pít alkoholové tinktury, je lepší nalít bylinky vroucí vodou a nechat jej po určitou dobu vařit. Konzumaci těchto tinktur by měl schválit lékař.

Rostliny, které mají projímavý účinek, by se neměly užívat během těhotenství z důvodu potratu a předčasného porodu. Jsou to rostliny jako: kasie, aloe, rakytník.

Přijímání dalších lidových prostředků, kterým je třeba se vyhnout: melie, yzop, bazalka, kurkuma, sumak.

Zde nejsou uvedeny všechny druhy bylin, na které byste si měli dát pozor během těhotenství. Kdykoli používáte lidový lék, vždy se poraďte s lékařem.

Homeopatie

Během těhotenství se úroveň zdraví ženy snižuje, takže mohou nastat různé poruchy. Jako jsou falešné kontrakce, nevolnost a zvracení, bolesti svalů a zad, bolest příjmu potravy a nervové poruchy atd. Homeopatie v těhotenství je mnohem lepší než konvenční medicína. Jednou z výhod homeopatie je její neškodnost pro těhotnou ženu a její plod, nezpůsobuje alergie a neobsahuje chemikálie. Lékař by měl nejen předepisovat léky nastávající matce, ale také jí vysvětlovat vše, co cítí, že dítě prožívá všechno. Konec konců, plod v lůně cítí všechny účinky na matčino tělo od doby početí. Je důležité, aby těhotenství probíhalo v atmosféře klidu a štěstí.

Užívání homeopatických léků během těhotenství lze užívat v kterékoli fázi. To platí zejména pro první 3 měsíce těhotenství, kde je riziko potratu velmi vysoké, lékaři předepisují takové léky: Arnica, Sabina, Chamomilla atd. Homeopatický lék by měl být užíván v malých dávkách, působící na tělo s pozitivním účinkem. Pokud je však léčivo užíváno ve velkých dávkách, dojde ke zhoršení.

Prevence

Nastávajícím matkám před a během těhotenství jsou předepsány homeopatické přípravky v závislosti na stavu těla. Užívání homeopatických léků během těhotenství hraje roli v prevenci různých nemocí novorozence. Homeopatická léčba také pomáhá budoucím rodičům zlepšovat jejich zdraví, a tím vytvářet zdravější dítě. Muž s poruchami oligospermie a spermatogeneze může podstoupit profylaxi homeopatickými léky, což zvyšuje kvalitu a množství spermií. Děvčině lze zabránit při různých typech neplodnosti. Také dívce, která podstoupila potraty, je předepsán homeopatický lék (Aconite, Secale, Sabina atd.) A pouze podle pokynů lékaře. Lék se užívá během těhotenství 3krát denně až do 16 týdnů. V závislosti na stavu těla může lékař předepsat jinou léčbu. V databázi homeopatie existuje více než 100 léků k léčbě tohoto problému..

Pro prevenci a léčbu falešných kontrakcí by se lék měl užívat jednou za hodinu, dokud bolest nezmizí. Ke zlepšení stavu ve všech případech je nutný odpočinek a odpočinek na posteli. Nejběžnější léky: Cimicifuga pro silnou bolest v břiše; Caulophyllum - zvláště v posledních týdnech těhotenství a připravuje děložní čípek k porodu.

Předpověď

Falešné kontrakce připravují tělo budoucí matky na nejdůležitější den těhotenství. Mohou se objevit jak ve 20 týdnech, tak do konce těhotenství. Ke zlepšení stavu a zmírnění nepohodlí byly výše popsané způsoby léčby. S účinností léčby dochází ke snížení bolesti u těhotné ženy během kontrakcí dělohy.

Spontánní podávání léků a léčení lidovými prostředky je zakázáno. Pouze na doporučení a rady lékaře je stanovena léčba a prevence. Pokud během těhotenství dojde ke komplikacím nebo onemocněním, měli byste se ihned poradit s lékařem.

Od asi 36 týdnů, mnoho začne poslouchat jejich tělo. S nástupem 38 týdnů je těhotenství považováno za dlouhodobé, během tohoto týdne se dítě obvykle narodí. Pokud porod nezačal dříve než 41 týdnů, musíte být hospitalizováni.

ICD-10 kód

Tělo ženy prochází úplnou restrukturalizací během období porodu dítěte, právě falešné kontrakce připravují a připravují nastávající matku na porod. Falešné kontrakce jsou kontrakcí svalů děložního čípku. Takové kontrakce nejsou doprovázeny bolestí, ale po chvíli se stanou patrnými a přinášejí malé nepohodlí.

I pro tento stát bylo nalezeno jeho vlastní označení. Falešné kontrakce jsou také poznamenány mezinárodní klasifikací nemocí. Díky tomu je mnohem snazší klasifikovat skutečný stav ženy..

Kódy mezinárodní klasifikace nemocí: Falešné kontrakce se dělí: (O47.0) Falešné kontrakce vyskytující se až do 37 celých týdnů těhotenství, (O47.1) falešné kontrakce po 37 celých týdnech těhotenství a O47.9 Falešné kontrakce nespecifikováno. Neexistují žádné výjimky. Pro lepší přehlednost byl tento stav označen kódem. Protože skutečnost výskytu falešných kontrakcí by měla být zaznamenána na kartě ženy v porodu.

Tréninkové kontrakce: pocity a příznaky

Těhotenství je složité a důležité období ženského těla. Během této doby, jaké pocity ženy nezažívají - těžkost v břiše, časté nutkání k močení, otoky a mnohem více. Ale mnoho z těchto pocitů je zaměřeno na přípravu těla nastávající matky na nadcházející narození. Jedním z těchto jevů je tzv. Trénink nebo falešné kontrakce během těhotenství..

Co jsou to tréninkové zápasy

Tréninkové kontrakce jsou periodické kontrakce hladkých svalů dělohy. Jejich dalším názvem jsou kontrakce Brexton Hicks, pojmenované po vědci, který kdysi popsal tento jev poprvé v roce 1872. Tréninkové zápasy nevedou přímo k porodu, jejich cílem je připravit porodní kanál na samotný proces porodu.

Důvody pro výcvik bojů

Hlavní příčiny tréninkových bojů jsou následující:

 • velká fyzická aktivita nastávající matky;
 • častý kontakt se žaludkem;
 • aktivita dítěte v lůně;
 • nedostatek vlhkosti v těle;
 • plný močový měchýř;
 • pohlavní styk;
 • starosti a starosti budoucí matky.

Příznaky a pocity během tréninku / falešné kontrakce

Jsou tréninkové kontrakce bolestivé? Kontrakce Brexton Hicks jsou zcela bezbolestné a téměř nepřináší nepohodlí nastávající matce.

Co je podobné a jak rozpoznat tréninkové zápasy? Jsou jako ostré nepříjemné stlačení nebo napětí v břiše, které není doprovázeno bolestí. Dolní břicho a dolní část zad mohou mírně kňučet.

Četnost výskytu takových kontrakcí u konkrétní ženy je čistě individuální: frekvence se mění od několikakrát za hodinu do několikrát denně.

Jak rozlišit skutečné pracovní bolesti od tréninku

Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných prenatálních? Velmi jednoduché:

 • tréninkové zápasy jsou nepravidelné;
 • časové intervaly mezi nimi nejsou cyklické;
 • falešné kontrakce lze snadno zastavit změnou polohy těla nebo osprchováním;
 • děložní čípek se neotevře;
 • tyto kontrakce postupně úplně zmizí.

Na druhé straně pracovní kontrakce jsou pravidelné a opakované v pravidelných intervalech, které postupně klesají. Samotné boje se v tomto případě prodlužují. Pokračují až do narození dítěte. Prekurzory kontrakce jsou bolestivé a změna držení těla nepomáhá zmírnění záchvatů. Cervix se postupně otevírá.

Falešné kontrakce, které se objevují po 38. týdnu těhotenství, se někdy obtížně odlišují od skutečných, ale porodníci-gynekologové vám doporučují, abyste se uklidnili a ne paniky: podle statistik žena vždy sama a s přesností na 100% chápe, že porod začíná. V mnoha případech takové otázky o tréninkových kontrakcích obvykle nevznikají.

Co dělat během tréninkových bojů

Co by měla nastávající matka dělat během tréninkových bojů, zejména pokud s ní naráží? Použijte následující tipy:

 • Změňte polohu těla - posaďte se, otočte se k Bohu, lehněte si na záda. Nejdůležitější věc je, že jste v pohodě.
 • Chůze trochu po ulici nebo doma, pohybovat hladce a pomalu.
 • Teplá sprcha je skvělý způsob, jak zastavit trénink.
 • Jděte na záchod, vyprázdněte močový měchýř.
 • Pijte klidnou vodu, ovocné nápoje.
 • Udělejte si přestávku v boji - užijte si své oblíbené koníčky, poslouchejte hudbu nebo čtěte.
 • Zkuste prostě ignorovat falešné kontrakce.

Proveďte následující dechová cvičení:

 • Vyhoďte svíčky - zhluboka nadechněte nosem a poté vydechněte ústy. Nadechněte se pomalu a ostře a rychle vydechněte..
 • Dýchejte jako pes - mělký, rychlý dech při výdechu. Nevdechujte tímto způsobem déle než 30 sekund, abyste zabránili závratě..
 • Zachraňte dech - při dýchání pomalu vydechněte a poté se zhluboka nadechněte. poté, co je zápas dokončen, se cvičení opakuje.

Kdy navštívit lékaře?

V případě běžných tréninkových bojů byste neměli panikařit a běžet k lékaři, ale měli byste se poradit s odborníkem v následujících případech:

 • výrazná bolest v dolní části zad a dolní části zad;
 • krvavé problémy;
 • krvácející;
 • vodní listy;
 • křeče a bolest při kontrakcích;
 • nevolnost a průjem;
 • plod se začal pohybovat znatelně méně.

Falešná a porodní videa

Doporučujeme sledovat video, kde se specialista podělí o své znalosti o tréninkových kontrakcích, jak se liší od porodních kontrakcí. Ti, kteří se připravují porodit poprvé, budou takové znalosti velmi užitečné.

Články O Neplodnosti