Hlavní Neplodnost

Jak určit pohlaví nenarozeného dítěte

Těhotenství... Tak vzrušující vzrušující období zážitků, snů o budoucnosti... A to je čas vyprávění - kdo žije v bříšku své matky? Pravděpodobně je tato otázka pro budoucí rodiče jednou z prvních, jakmile zjistí těhotenství.

Přestože se většina vědců shoduje na vztahu mezi pohlavím dítěte a věkem těhotné ženy (čím je starší, tím vyšší je pravděpodobnost početí dívky), přesto se mnoho párů snaží naplánovat narození syna nebo dcery.

Plánování pohlaví dítěte podle data ovulace

Mnoho párů se ještě před počátkem dítěte snaží samostatně „programovat“ své pohlaví pomocí vědeckých metod. Je tedy již dlouho prokázáno, že pohlaví dítěte je položeno v době početí (oplodnění vajíčka spermatem). Vejce má pouze chromozom X, takže vše závisí na spermiích, nebo spíše na chromozomu, který „přináší“. Pokud to byl chromozom X, počkejte na dívku, pokud Y, bude chlapec.

Ale jak můžete hádat den, kdy byste v tomto případě měli počat? Možná je to pouze během ovulace, která se obvykle vyskytuje uprostřed menstruačního cyklu. Spermatozoa, které nesou chromozom Y, jsou rychle svými „kolegy“ s chromozomem X, ale jejich schopnost „žít“ v ženském genitálním traktu je mnohem menší. Pokud jste uhádli s ovulací, můžete si být jisti, že spermie s U-chromozomem jsou první, kdo „vejde“ do vajíčka a oplodní jej. A to znamená, že budete mít chlapce. Pokud však ovulace v období početí ještě nenastala, tyto spermie zemřou, „ustupují“ spermatozoím s chromozomem X, které jsou „zodpovědné“ za narození dívky. To znamená, že ovulační moment je velmi důležitý pro plánování pohlaví dítěte. S velkou touhou otěhotnět je vhodné se vyhnout pohlavnímu styku několik dní před ovulací.

Francouzská strava při plánování pohlaví dítěte

Populární metodou plánování sexu dítěte je dodržovat tzv. „Francouzskou stravu“, jejímž hlavním požadavkem je používat produkty obsahující draslík a sůl, pokud pár chce syna, nebo hořčík a vápník, pokud chtějí otěhotnět dceru. Doporučuje se, aby obě manželky přísně dodržovaly dietu po dobu 3 týdnů, než se otěhotní, a poté se musí těhotná žena držet dalších sedm týdnů..

Aktualizujte krev manžela a určete na něm pohlaví dítěte

Poměrně zajímavý způsob, jak určit pohlaví dítěte, je považován za metodu založenou na výpočtu obnovy krve u manželů. Je známo, že k obnově krve dochází u žen každé 3 roky. U mužů to trvá 4 roky. Při této metodě se ukazuje, že pohlaví dítěte závisí na rodiči, jehož krev je „čerstvá“. Pokud je to máma, počkejte na narození dívky, pokud je táta chlapec.

Tato metoda je jednoduchá. Uveďme příklad, jak spočítat pohlaví dítěte v manželském páru, ve kterém je muž 35 let a žena 27 let:

To znamená, že krev muže je mladší - tento pár bude mít syna.

Pohlaví dítěte a krevní skupina rodičů

Můžete určit pohlaví nenarozeného dítěte a krevní typ rodičů, ale tato metoda zdaleka není přesná, protože mnoho párů rodí děti různých pohlaví. Pro tuto metodu se používají tabulky s vyznačenými krevními skupinami mužů a žen vertikálně a horizontálně. Na křižovatce krevních skupin manželů „leží“ pohlaví nenarozeného dítěte. Po těchto tabulkách lze uvést následující:

 • u krve I. typu oba rodiče očekávají narození dívky;
 • se skupinou I u matky a II u otce, počkejte na chlapce;
 • má-li žena skupinu I a muž skupinu III, bude mít dívku;
 • Bude tam chlapec s já krevní skupinou u ženy a ve IV - u muže.

U krevní skupiny II má budoucí matka tabletu opakovanou přesně naopak (to znamená, že by měl začít chlapec). Totéž se děje s odhady v krevních skupinách III a IV - v prvním případě by „start“ měl být u dívky, ve druhém - s chlapcem.

Při určování pohlaví dítěte se rovněž bere v úvahu faktor Rhesus manželů. Například, pokud je to stejné pro oba, člověk by měl očekávat narození dívky. Budoucí rodiče snědli „disonantní“, bude chlapec.

Alternativní metody pro určování pohlaví dítěte

Čekáte na někoho? Kluk nebo holka?

Každá nastávající matka chce co nejdříve znát pohlaví svého dítěte. S pomocí lékařských metod (ultrazvuk) to lze provést nejdříve ve druhém trimestru těhotenství. A pak se někdy stanou chyby. Zbývá jen důvěřovat „pseudovědeckým“ a lidovým metodám, kterých je hodně.

Určení pohlaví dítěte je možné následujícími metodami: do data početí, aktualizací krve jeho rodičů, podle čínského kalendáře, podle krevních skupin. Podívejme se na každou z těchto technik podrobněji..

Výpočet pohlaví dítěte na základě data početí

Jak víte, pohlaví dítěte je určeno v době početí, splynutí spermie a vajíčka. Vejce nemá „sex“, sperma je nositelem pohlavního genu. Takže na rozdíl od všeobecného přesvědčení závisí pohlaví dítěte výhradně na muži, přesněji na jeho spermatu.

Pokud k oplodnění došlo spermatem - nositelem X chromozomu, pak dívka dopadne, pokud XY - narodí se chlapec. Nyní o datu početí. Jak víte, početí může nastat pouze během ovulace (výstup zralého vajíčka z vaječníku do vejcovodu). K tomu dochází kolem středu menstruačního cyklu. Nosiče spermatozo XY chromozomu jsou rychlejší než spermatozoa X chromozomu, ale „žijí“ v ženském genitálním traktu mnohem méně. Pokud tedy chcete chlapce, zkuste naplánovat početí přesně v den ovulace.

Určete pohlaví dítěte „aktualizací“ krve rodičů

Jedná se o velmi zajímavou teorii, která po mnoho let vykazuje poměrně vysokou spolehlivost. Někteří vědci věří, že krev u lidí je aktualizována každých pár let. Navíc u mužů se tento proces vyskytuje každé 4 roky au žen - každé 3 roky. K obnově krve může dojít v jiných situacích. Například při darování krve pro dárcovské účely, transfuzi a velkou ztrátu krve v důsledku chirurgického zákroku, porodu atd. Při výpočtu nezapomeňte tyto skutečnosti vzít v úvahu.

Zkusme to spočítat.

Muž je 35 let. 26 letá žena.

Podíváme se na rovnováhu v získaných číslech. Budoucí otec má 6 a budoucí matka má 5. Výpočty ukazují, že budou mít dceru.

Rovněž je možné určit pohlaví nenarozeného dítěte na základě krevního typu a faktoru Rh jeho rodičů. Přestože jsou tyto techniky velmi protichůdné a nelze jim důvěřovat. Obě metody jsou uvedeny níže..

Tabulka č. 1 pohlaví dítěte podle krevních skupin rodičů:

Krevní skupinaOtec
MatkyIIIIIIV
DívkaChlapecDívkaChlapec
IIChlapecDívkaChlapecDívka
IIIDívkaChlapecChlapecChlapec
IVChlapecDívkaChlapecChlapec

Tabulka č. 2 pohlaví dítěte podle faktoru Rh rodičů:

Rh faktorOtec
Matky+-
-DívkaChlapec
+ChlapecDívka

Starověký čínský stůl (kalendář) pro výpočet pohlaví dítěte

Pomocí níže uvedené tablety můžete určit pohlaví nenarozeného dítěte. Tento čínský kalendář je údajně starší 700 let. Originál je uložen v ústavu věd v Pekingu.

Vše, co je potřeba, je znát přesný měsíc početí dítěte (to je hlavní problém). Přesný den ovulace zná jen málo žen, zejména těch, jejichž menstruační cyklus není pravidelný. Ve svislém sloupci tabulky vyberte svůj věk, v horizontálním řádku - měsíc početí. A na jejich křižovatce uvidíte očekávané pohlaví dítěte.

Stáří
matky
Měsíce
IIIIIIVPROTIVIVIIVIIIIXXXiXII
osmnáctDMDMMMMMMMMM
devatenáctMDMDMMMMMDMD
dvacetDMDMMMMMMDMM
21MDDDDDDDDDDD
22DMMDMDDMDDDD
23MMDMMDMDMMMD
24MDMMDMMDDDDD
25DMMDDMDMMMMM
26MDMDDMDMDDDD
27DMDMDDMMMMDM
28MDMDDDMMMMDD
29DMDDMMDDDMMM
třicetMDDDDDDDDDMM
31MDMDDDDDDDDM
32MDMDDDDDDDDM
33DMDMDDDMDDDM
34DDMDDDDDDDMM
35MMDMDDDMDDMM
36DMMDMDDDMMMM
37MDMMDMDMDMDM
38DMDMMDMDMDMD
39MDMMMDDMDDDD
40DMDMDMMDMDMD
41MDMDMDMMDMDM
42DMDMDMDMMDMD
43MDMDMDMDMMMM
44MMDMMMDMDMDD
45DMMDDDMDMDMM

Kromě všech druhů matematických technik existují i ​​populární víry. Mnoho z nich je vám také známo..

* Pokud těhotná žena má pas po dlouhou dobu (pokud se na ni podíváte zezadu), narodí se chlapec.

* Chlapci mají tendenci být aktivnější, pohybovat se těžěji.

* Ženy, které očekávají dcery, mají větší pravděpodobnost toxikózy, černých teček, strií atd. Říká se, že dívky „berou krásu“ od svých matek.

* Pokud je těhotná žena neustále přitahována k jídlu něčeho sladkého (zvláště pokud taková touha nebyla pozorována před těhotenstvím), narodí se dcera. Pokud vás přitahují masné výrobky - narodí se syn.

* Čím mladší žena, tím pravděpodobnější bude její syn jejím prvorozeným.

* Čím kratší je doba mezi narozením jedné ženy, tím větší je pravděpodobnost, že její druhé dítě bude jiného pohlaví.

* Rodiče starší 30 let mají s větší pravděpodobností dcery.

Závěrem chci říci, že se 100% přesností je možné určit pohlaví dítěte pouze některými lékařskými metodami, ale nemá smysl provádět takové testy. Je to příliš drahé a někde není pro plod ani bezpečné. Je lepší klidně čekat na narození dítěte. A není rozdíl mezi tím, jaké bude pohlaví, hlavní věcí je být zdravý! Během těhotenství si můžete vyzkoušet techniky popsané v tomto článku. Který z nich jedná a který ne, bude jasné po porodu.

Jak určit pohlaví nenarozeného dítěte

Každý rodič se samozřejmě zajímá o otázku, kdo se narodí: chlapec nebo dívka. Maminky a tatínky hádají, babičky mluví sebevědomě, spoléhají na lidové metody a pouze lékař dokáže říct pohlaví dítěte s maximální přesností. Řekneme vám o všech metodách určení pohlaví nenarozeného dítěte..

Jak dlouho mohu zjistit pohlaví nenarozeného dítěte

Již v 7. týdnu těhotenství můžete pomocí lékařského vyšetření zjistit pohlaví nenarozeného dítěte. Test DNA vám řekne odpověď: pokud je detekován chromozom Y, pak určitě počkejte na chlapce a pokud X na dívku. Tuto metodu však nelze považovat za stoprocentně přesnou..

9. týden můžete provést test pohlaví. Podle metodiky je to podobné těhotenskému testu. Barvou indikátoru určíte pohlaví nenarozeného dítěte: oranžová znamená, že budete mít dívku, zelená znamená chlapce.

Chcete-li zrušit tajemství tajemství, pokud máte štěstí, můžete zjistit pohlaví dítěte od 14. týdne těhotenství. Ultrazvukové vyšetření ukáže, jak se tam chlapec nebo dívka dělají. Na 15. týden šancí být přesvědčen ještě více. Nejpřesnější odpověď však bude dána diagnostikou ve 21-25 týdnech. Pro větší zábavu se rozhodněte pro 3D ultrazvuk.

100% výsledek je dán pouze genetickou studií plodové vody, lékařské - chorionické biopsie nebo amniopunktury. Ukazuje se však pouze v jednom případě - pokud má lékař podezření na genetickou poruchu.

Plánování pohlaví dítěte podle data ovulace

„Plánování“ pohlaví nenarozeného dítěte samozřejmě nefunguje, ale můžete to zkusit. Nebo si pamatujte průběh událostí, provádějte výpočty a pochopte, na koho čekáte.

Pohlaví dítěte závisí více na otci, protože nastávající matka obsahuje pouze chromozom X. Spermie nesoucí chromozom Y jsou rychlejší než ty, které nesou chromozom X, ale také žijí méně. Pokud znáte čas vaší ovulace a udržujete kalendář, můžete si být jisti, že „chlapecké“ spermie se zrychlí a oplodní vajíčko.

Ale pokud k ovulaci nedošlo a početí již došlo, pak existuje vysoká pravděpodobnost, že budete mít dívku.

Určení pohlaví nenarozeného dítěte pomocí prezenčního signálu

V 10. týdnu těhotenství budou zvuky srdce již jasně slyšitelné. Podle počtu rytmických rytmů můžete zjistit pohlaví dítěte: pokud je počet tepů za minutu vyšší než 140, pak existuje šance, že se narodí dcera, a pokud bude méně, narodí se syn..

Stanovení pohlaví nenarozeného dítěte krví

 • Podle skupiny a Rh faktoru krve rodičů.
 • O „obnově“ krve.

Předpokládá se, že krev má vlastnost aktualizace. Pro ženy - každé 3 roky, pro muže - každé 4 roky.

Pokud je například muž 36 let a žena 32 let:

36/4 = 9
32/3 = 10 (zůstatek 2 roky)

Krev muže je mladší, pak bude chlapec.

Určení pohlaví nenarozeného dítěte v japonském kalendáři

Nejprve musíte najít číslo, které se ukáže na průsečíku měsíců narození rodičů. A ve druhé tabulce musíte najít měsíc početí dítěte a číslo z první tabulky.

Určení pohlaví nenarozeného dítěte v čínském kalendáři

Starověký čínský stůl se objevil před více než 700 lety, originál je uložen v Pekingu a můžete jej vidět výše.

K určení pohlaví nenarozeného dítěte potřebujete pouze věk matky a měsíc početí.

Populární znaky pro určování pohlaví nenarozeného dítěte

 • pas je viditelný zezadu - chlapec;
 • poškozená toxikózou se kůže stala problematickou - dívka;
 • táhne pro sladkou dívku;
 • táhne slaného chlapce;
 • žena se stala náladovou - dívkou;
 • žena se stala nemotornou - chlapcem;
 • dítě kope tvrdě do dělohy - chlapce.

Existuje mnoho metod stanovení a dítě je samo. Jak řekl jeden lékař, v každém případě po 9 měsících budou všichni rodiče znát pohlaví. Šťastné mateřství a otcovství!

5 způsobů, jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte - vědecké a nikoli

Určení a plánování pohlaví dítěte

Emily Osterová je profesorkou ekonomie na Brown University v USA a je na seznamu „Sto žijících génů“. Uplatnila ekonomický přístup ke studiu rizik během těhotenství.

I když se nestaráte o to, kdo se narodil, chlapec nebo dívka kolem vás se na to během těhotenství více než jednou zeptají. A budou dokonce dávat své předpovědi o pohlaví dítěte - ve formě břicha, vzhledu nastávající matky nebo srdeční frekvence plodu. Jaké studie vám skutečně umožňují určit pohlaví dítěte a zda je možné se 100% pravděpodobností naplánovat koncepci chlapce nebo dívky?

Na samém začátku těhotenství - možná i při prvním ultrazvuku - jsem zjistil tepovou frekvenci mého nenarozeného dítěte, Penelopovy dcery. Srdce plodu v průměru bije mnohem rychleji než dospělý. Průměr je někde v rozmezí 120 až 160 úderů za minutu. Penelope měla asi 150, což se blížilo k horní hranici. Moje švagrová, Joyce, okamžitě uvedla, že je dívka. Jistě.

Podle ní mají dívky rychlejší tep než chlapci. Její lékař použil tento příznak k určení pohlaví obou svých dětí a oba časy jej správně pojmenoval. Můj manžel Jesse byl nadšený: opravdu chtěl dceru.

Mezi prvním ultrazvukovým vyšetřením a časem, kdy jsme se dozvěděli, že naše dítě je dívka, uplynulo mnoho týdnů. Během této doby našel Jesse článek o srdeční frekvenci plodu a jeho vztahu k pohlaví. Autoři shromáždili údaje o 500 ženách: asi polovina z nich porodila dívky, ostatní - chlapci. Průměrná srdeční frekvence u dívek byla 151,7 tepů za minutu, u chlapců - 154,9.

Počty se příliš nelišily (chlapci měli přes Joyceovu teorii vyšší srdeční frekvenci). Článek řekl: „Na rozdíl od přesvědčení převládajícího u těhotných žen a jejich rodin (myslím vás, Joyce), během prvního trimestru neexistují žádné významné rozdíly mezi srdeční frekvencí u chlapců a dívek“ 1.

Jesse o tom poslal mámě dopis. Joyce byl vůči němu skeptický: „Chci jen říct, že můj doktor měl pravdu obojí. Takže je v tom něco.“ Nikdy jsme ji nepřesvědčili a náš případ nepomohl, protože v důsledku toho měla pravdu.

Jak dlouho mohu zjistit pohlaví dítěte na ultrazvuku

Pokud se nespoléháte na srdeční frekvenci plodu, existuje několik způsobů, jak znát pohlaví dítěte před narozením.

Pokud provádíte invazivní diagnózu (ať už jde o biopsii choriových klků nebo amniocentézu), můžete zjistit pohlaví dítěte, protože soubor pohlavních chromozomů se liší pro chlapce a dívky (XY - pro chlapce a XX - pro dívky).

Pokud nedostanete tuto diagnózu, stále můžete zjistit pohlaví plodu ultrazvukem po dobu asi 20 týdnů těhotenství. V tomto okamžiku se provádí ultrazvukové vyšetření druhého trimestru. Dítě je již dostatečně vyvinuté, aby lékaři mohli vidět všechny funkce: jak dobře srdce pumpuje krev, počet prstů a prstů, umístění orgánů atd. - a samozřejmě genitálie.

Sex plodu můžete zjistit ultrazvukem po 12 týdnech, zejména pokud jde o chlapce. Do 15. nebo 16. týdne to lze určit v každém případě. Samozřejmě, protože určení pohlaví dítěte není skutečně považováno za lékařskou nezbytnost, většina lékařů neudělá další ultrazvuk jen za tímto účelem. Musíte jen počkat, nebo pokud jste opravdu zvědaví, zajděte na soukromou kliniku. Když se moje zvědavost stala nesnesitelnou, rychle jsem přišel na všechny možnosti.

Jak zjistit pohlaví dítěte krevním testem

V posledních několika letech vědci dosáhli velkého pokroku při určování pohlaví plodu ze vzorku mateřské krve. To lze provést téměř okamžitě po těhotenství. Testování je založeno na skutečnosti, že fetální buňky jsou přítomny v malém množství ve vašem krevním řečišti, takže v každém vzorku krve vaší matky je určitá část fetálních buněk.

Pokud máte chlapce, obsahují tyto buňky chromozom Y. Pokud ne, pak s největší pravděpodobností dívka. Říkám „s největší pravděpodobností“, protože nepřítomnost chromozomu Y lze vysvětlit také tím, že do vzorku krve se nedostala ani jedna dětská buňka..

Tato technologie je relativně nová, ale spíše citlivá. Ve studii z roku 2010 vědci odebrali vzorky krve od 201 těhotných žen. V 10 případech byly výsledky testu neprůkazné. V roce 77 bylo výsledkem testu ženské pohlaví plodu a v 71 z nich bylo dítě opravdu dívkou (ze zbývajících těhotenství čtyři skončily potratem a zůstaly neznámé u dvou pohlaví dítěte). Ve 112 případech bylo výsledkem mužské pohlaví plodu a v 105 z těchto případů se dítě skutečně ukázalo jako kluk (ve zbytku bylo pět potratů a ve dvou pohlaví zůstaly drobky také neznámé) 2.

Nyní se tento test používá nejen k určení pohlaví dítěte. Častěji se používá pro klinické účely. Například rodiny, jejichž členové mají genetické onemocnění spojené s chromozomem Y, by předem chtěli vědět, zda budou mít chlapce, který by vyžadoval další diagnózu. Stále více a více aktivních kroků ve směru komercializace však znamená, že za několik let bude tento test pravděpodobně k dispozici pro rodiče, kteří prostě nemohou čekat, až začnou nakupovat své dítě, s přihlédnutím k jejich pohlaví.

Je možné zjistit pohlaví dítěte podle tvaru břicha?

Můj manžel a já jsme jen umírali touhou zjistit, kdo se narodí, a nedokázali jsme si představit, že bychom na to museli počkat, až na tuto chvíli narození. Když byla dívka konečně informována o ultrazvuku, Jesse byl v takovém spěchu, aby se podělil o tuto zprávu, že mě nechal v ordinaci, šel ven a začal posílat zprávy (v ultrazvukové ordinaci nebyla žádná síť). Průzkumy veřejného mínění však ukazují, že pouze polovina párů dává přednost znát pohlaví dítěte 3.

I když nemáte v úmyslu zjistit podlahu předem, je stále těžké nespekulovat. Je ještě těžší přimět ostatní, aby to neudělali. Někdy vás může zastavit na ulici a říct něco jako: "Ach, vím, že musíte čekat na chlapce, máte tak vysoké (nízké, velké, malé) břicho." Už jsme odhalili teorii srdečního rytmu plodu. Existuje alespoň nějaká pravda v příbězích těchto babiček?

Pečlivě jsem studoval lékařskou literaturu, ale lékaři mají samozřejmě mnohem důležitější věci než zkoumat, zda tvar břicha určuje pohlaví plodu. Nemohl jsem najít nic, co by bylo možné potvrdit nebo vyvrátit. Pravděpodobně žádné z těchto znaků nelze považovat za přesné. Všichni pracují v asi 50% případů; zřejmě takto měl Dr. Joyce pravdu: se dvěma těhotenstvími měla moje tchána šanci 25%, dokonce i s náhodnými odhady!

Jak plánovat pohlaví dítěte

Můžete se zeptat, jako tolik: je možné nějak ovlivnit pohlaví dítěte před početí? Mám přítelkyni, která opravdu chtěla dívku. Zeptala se mě, jestli by to mohlo nějakým způsobem pomoci..

Pokud jste opravdu vážní, odpověď zní ano. Různé reprodukční technologie mohou zvýšit vaše šance mít dítě určitého pohlaví. Během IVF je možné vybrat sperma s určitou sadou chromozomů pro další umělé oplodnění vajíčka.

Tato metoda má vysokou, i když zjevně nedokonalou úspěšnost. U IVF je také možné provádět preimplantační genetickou diagnostiku k výběru pouze embryí samců nebo samic (ale pouze podle indikací se tento postup neprovádí k určení pohlaví za účelem výběru na žádost páru).

Existuje také tradiční způsob - metoda Shettles, která zahrnuje závislost pohlaví plodu na době sexu. Teorie je tato: spermie obsahující chromozom Y (ty, které jsou zodpovědné za mužské pohlaví) jsou o něco mobilnější, ale umírají rychleji; sperma obsahující X chromozom (zodpovědný za ženské pohlaví) jsou pomalejší, ale žijí déle.

Pokud tedy chcete otěhotnět, měli byste mít sex několik dní před ovulací (ne však tento den). Než dojde k ovulaci, spermie nesoucí chromozom Y zemřou a sperma s chromozomem X budou aktivní. Pokud potřebujete syna, máte sex hned v den ovulace. Sperma s chromozomem Y dosáhnou vajíčka rychleji a oplodní jej.

Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by to fungovalo. Studie z roku 1995 zveřejněná v New England Journal of Medicine zkoumala skupinu žen, které se několik měsíců snažily otěhotnět. Nebyla spojitost mezi časem pohlaví a pohlavím potomstva 4. Promiňte, ale musíte mít šanci.

1 D. S. McKenna a kol., „Rozdíly v srdeční frekvenci plodu během prvního trimestru“, „Fetální diagnostika a terapie 21 (2006): 144–47“.
2 P. Scheffer a kol., „Spolehlivost stanovení fetálního pohlaví pomocí plazmy“, Porstetrics & Gynecology 115, no. 1 (2010): 117–26.
3 T. Shipp a kol., „Jaké faktory jsou spojeny s rodiči - sexem jejich nenarozeného dítěte?“ Narození 31, ne. 4 (2004): 272–79.
4 A. J. Wilcox, C. R. Weinberg a D. D. Baird, „Načasování pohlavního styku ve vztahu k účinkům ovulace na pravděpodobnost početí, přežití těhotenství a pohlaví dítěte“, New Journal of Medicine 333, no. 23 (1995): 1517–21.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Jak určit pohlaví nenarozeného dítěte?

Po staletí museli budoucí rodiče čekat na narození svého dítěte, aby zjistili své pohlaví.

Nyní existují různé metody určování pohlaví dítěte, od lidových příznaků a starověkých čínských stolů po moderní lékařské postupy.

1. Jak zjistit pohlaví dítěte z tabulky?

Podle legendy byl ve starověké královské hrobce v Číně nalezen čínský stůl pro určování pohlaví dítěte. Předpovídá pohlaví dítěte na základě čínského lunárního kalendáře.

V tomto případě musíte znát věk matky v době početí a měsíc početí, abyste zjistili, zda budete mít dívku nebo chlapce.

Neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že tato metoda funguje, ale můžete ji vyzkoušet se svými přáteli a příbuznými.

2. Pohlaví dítěte podle data početí

Předpokládá se, že spermie Y, které povedou k narození chlapce, jsou rychlejší a méně odolné než spermie s chromozomem X, které jsou pomalejší, ale trvanlivější.

Pokud tedy k početí došlo 2-3 dny před ovulací ženy, je pravděpodobnější, že porodíte dívku. Pokud k početí došlo přímo v den ovulace nebo krátce před ní, pak je pravděpodobnost chlapce.

Den ovulace lze stanovit měřením bazální teploty nebo pomocí domácích ovulačních testů.

3. Vypočítejte pohlaví dítěte krví

Chcete-li vypočítat pohlaví dítěte, musíte rozdělit věk ženy na 3 a muže na 4. Kdo má menší rovnováhu (mladší krev) tohoto pohlaví, bude mít dítě.

Například žena má 26 let a muž 28 let. Pokud je 26 děleno 3, dostaneme 8.6 a 28 vydělíme 4, dostaneme 8. Protože zbytek ženy (8.6) je více než muž, je pravděpodobnost porodu chlapce více.

Je také třeba si uvědomit, že v případě dárcovství a transfúze krve, operací, porodu a jiné ztráty krve je vhodné vzít v úvahu datum poslední ztráty krve..

Pohlaví dítěte podle krevních skupin

Další zajímavá teorie určování pohlaví nenarozeného dítěte je založena na krevním typu a faktoru Rh rodičů. Průnik krevního typu matky a otce, stejně jako faktor Rh, naznačuje, zda budete mít chlapce nebo dívku.

Tuto metodu samozřejmě nelze považovat za spolehlivou a její přesnost je 50 až 50.

4. Pohlaví dítěte podle znaků

Existuje mnoho známek určování pohlaví dítěte, k nimž se uchýlily i naše babičky a matky. Tyto metody se samozřejmě nepovažují za spolehlivé, protože nebyly potvrzeny. Některé z nich se zdají být pravdivé, protože jejich přesnost je přibližně 50 procent a existují i ​​ty, které byly částečně vědecky zdůvodněné..

Pohlaví dítěte v žaludku

Podle odborníků je však tvar břicha určen svaly, tonem dělohy a pozicí dítěte, nikoli pohlavím dítěte..

Podle posledních údajů je objem prsu nejlepším ukazatelem pohlaví nenarozeného dítěte. Ženy nesoucí dívky mají během těhotenství více prsou (v průměru 8 cm) než ženy, které nesou chlapce (v průměru 6,3 cm). Je to proto, že chlapci produkují více testosteronu a vyžadují více energie od své matky, což více inhibuje růst prsu.

Pohlaví dítěte

Populární známky určování pohlaví dítěte

Pár bude mít dívku, pokud:

- Vzhled matky se zhoršil, objevilo se akné

- Táta začal přibývat na váze

- Máma je nakreslena pro sladké

- Nastávající matka trpí těžkou ranní nemocí

- Rodiče mají více než 40 let

- Pokud zavěsíte snubní prsten na břicho, pohybuje se tam a zpět

Pár bude mít chlapce, pokud:

- Vzhled matky se zlepšil

- Objevily se suché ruce, nohy zmrzly

- Tažené pro slané a kyselé

- Matka je zdůrazněna

- Silně zvýšená chuť k jídlu, příjem kalorií

- Pokud zavěsíte snubní prsten na břicho, pohybuje se v kruhu

5. Pohlaví dítěte pohlavím

Jednou z nejpřesnějších metod pro určování pohlaví dítěte během těhotenství je ultrazvuk nebo ultrazvuk, během kterého vysokofrekvenční zvukové vlny vytvářejí obraz vašeho dítěte uvnitř dělohy..

Ultrazvuk se neprovádí, aby se určilo pohlaví dítěte, ale aby se zjistilo, zda se dítě vyvíjí správně.

V závislosti na gestačním věku a poloze plodu vám lékař může přesně říci, zda máte na sobě chlapce nebo dívku.

Jak dlouho mohu zjistit pohlaví dítěte?

Až do 18 týdnů vývoje plodu jsou mužské a ženské pohlavní orgány podobnější, a proto je pravděpodobnost chyb vysoká. Pozdější data také komplikují tento úkol kvůli bližší poloze plodu.

Je třeba si uvědomit, že pokud je dítě v nepříjemné poloze pro vyšetření nebo si zkříží nohy, může to skrýt genitální oblast před pozorováním.

Dítě pohlaví: je ultrazvuk špatný?

- Období těhotenství (čím vyšší, přesnější)

- Vybavení (3D ultrazvuk, obvykle přesnější)

- Profesionalita lékaře provádějícího ultrazvuk

- Hmotnost matky (čím plnší je matka, tím nižší je kvalita obrazu)

Přesnější metody určování pohlaví nenarozeného dítěte (téměř 100 procent) existují, jsou však prováděny podle potřeby a jsou doprovázeny větším rizikem těhotenství. Jedná se o amniocentézu (vpich močového měchýře) a biopsii chorionického klku. Provádějí se dříve: v prvním a na začátku druhého trimestru.

Amniocentéza se provádí mezi 15-18 týdny těhotenství. Lékař vloží dlouhou jehlu a odebere vzorek plodové vody z močového měchýře, který obsahuje buňky dítěte. Tento test se zpravidla předepisuje, pokud existuje zvýšené riziko abnormalit u dítěte a porušení souvisejících s pohlavím dítěte.

Biopsie choriových klků se provádí mezi 11 a 14 týdny a tato metoda se také používá, pouze pokud je u dítěte možné rozvinout poruchy..

Jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte bez ultrazvuku doma

Většina žen, které právě otěhotnily již v raných fázích těhotenství, je položena otázka: jak zjistit pohlaví dítěte bez ultrazvuku. Zvláště se o to zajímají matky, které již mají děti. To je ke koupi všeho, co potřebujete, a připravte se na vzhled syna nebo dcery.

p, blockquote 1,0,0,0,0 ->

Existuje kategorie párů, které se snaží plánovat pohlaví budoucího dítěte před početí. Bohužel ne každý uspěje..

p, blockquote 2.0,0,0,0 ->

Budoucí rodiče, které metody se nepoužívají, aby zjistili, kdo se narodí před ultrazvukem. Ultrazvukové vyšetření všech žen je jiné. Někdo to považuje za bezpečné a druhá kategorie žen se obává škodlivých účinků na plod a třetí kategorie žen chce udělat ultrazvuk jen z zájmu.

p, blockquote 3,0,0,0,0,0 ->

Jak určit pohlaví dítěte bez ultrazvuku

K dnešnímu dni bylo vyvinuto mnoho metod, pomocí kterých můžete zjistit, kdo bude: chlapec nebo dívka. Můžete to dokonce určit několik dní po početí.

p, blockquote 4,0,0,0,0,0 ->

To je samozřejmě obtížné bez „uzistského“ lékaře. Existují však různé lidové znaky, testy. Umožnit zjistit pohlaví budoucího dítěte doma.

p, blockquote 5,0,0,0,0 ->

Někdo se snaží pracovat se starým čínským stolem a studuje výpočet aktualizace krve rodičů. Níže budou tyto a další techniky zvažovány podrobněji..

p, blockquote 6.0,0,0,0,0 ->

Co říkají lidové znaky k tomuto tématu

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, kdo se narodí, pomocí různých lidových znamení. Nikdo samozřejmě nebude mít 100% jistotu, že jedno nebo druhé znamení umožní určit pohlaví dítěte, které se dosud nenarodilo..

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

Musíme však vzdát hold, že procento spolehlivosti je přesto vysoké. Tyto příznaky se týkají jak otce, tak matky, preferencí chuti, nálady a stavu vlasů.

p, blockquote 8,0,0,0,0 ->

O znameních spojených s matkou

Aby bylo možné zjistit pohlaví nenarozeného dítěte, musíte se podívat, jaký tvar břicha těhotné ženy, její nálada, během těhotenství. Lidé si tedy všimli:

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

 • Mladé dívky rodí poprvé častěji rodí chlapce. A ty dámy nad 30 let porodí, obvykle dívky.
 • Pokud jsou ženy „v poloze“, břicho je kulatější, nevyčnívá a „vyčnívá“ po stranách, skrývá pas, velkou šanci, že se dívka narodí. Když je břicho „vzpřímené“, pravděpodobně se narodí chlapec.
 • V případě, že nastávající matka v prvních měsících těhotenství zažije nepohodlí z toxikózy, bude se cítit špatně, vyvolá ji horečkou, pak bude dívka.
 • První tlačení dítěte na levé straně břicha znamená, že chlapec vyrůstá v bříšku.
 • Když je těhotná, zimnice, v prvních měsících těhotenství musí čekat na dívku. A pokud je pokryta žárem, chlapec pravděpodobně sedí v žaludku.
 • Těhotná žena začala milovat spaní na pravé straně, s největší pravděpodobností se narodí dítě.
 • Pokud těhotná žena začala častěji jíst pokrmy z masa, vytvořil se v jejím žaludku „malý muž“. Pokud těhotná žena chce mléčné výrobky a sladkosti, ovoce, jedná se o signál, že se na naší Zemi objeví jiná žena.
 • Když je žena v očekávání mateřství vždy v dobré náladě, veselá, hrdě ukazuje své bříško těm kolem, narodí se chlapec. Máma skrývá její žaludek před lidmi? Jistě, dívka sedí v bříšku.

O znameních spojených s otcem

Ne všichni lidé vědí, že existují známky, které vám umožňují určit pohlaví dítěte spojené s otcem. Není jich mnoho. Obecně se uznává, že:

p, blockquote 10,0,0,0,0 ->

 • Muži s plešatými skvrnami nebo ti, kteří jsou úplně plešatí, se s větší pravděpodobností stanou otci chlapců..
 • Pokud má hlava rodiny ráda chodit v rodinných spodních kalhotkách, ve spodním prádle zdarma, bude jeho manželka pravděpodobně mít dívku.
 • Je-li manžel v manželském páru, je o 10 let starší než jeho žena a více, může se chlapec narodit jako první.

p, blockquote 11,0,0,0,0 ->

Pohlaví dítěte podle data početí

Výpočet ovulace

Vědci Martin Young a Chesterman - Phillips studovali, jak je to možné, na krátké těhotenství, v den početí, aby zjistili pohlaví nenarozeného dítěte. Tuto metodu výpočtu pohlaví dítěte začaly nazývat jména vědců.

p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

Je založeno na skutečnosti: Y-spermie jsou pohyblivé a pohybují se rychleji, ale první kostka. A X - spermie jsou pomalé, ale „houževnaté“ (mohou existovat od 7 do 10 dnů).

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

Ukazuje se, že následující tvrzení je pravdivé: v den ovulace je vysoká šance na otěhotnění. "Dívčí" spermie, jen se nedostanou k vajíčku. Pro otěhotnění je šance vysoká, když pár měl intimitu 2-3 dny před nástupem ovulace. Během této doby mají buňky Y-spermie čas zemřít a buňky X-spermatu dosáhnou vajíčka, které je zdarma.

Realizace „kontrolních výstřelů“ v den po ovulaci není žádoucí. Mladí se domnívají, že se zvyšuje riziko porodu s abnormalitami nebo těhotenství.

p, blockquote 15,0,0,0,0 ->

Jurij Zharkov, porodník-gynekolog a reproduktolog Lékařského a zdravotního střediska Ministerstva zdravotnictví Ruska, na základě této techniky, vyvinul svůj vlastní. Její podstatou je, že pro narození dívky se musíte zdržet sexu po dobu 7 dnů. A pro to, aby se chlapec narodil, potřebujete intimitu, tak často, jak je to možné.

p, blockquote 16,0,1,0,0 ->

Je to škoda, ale tato technika ke stanovení pohlaví dítěte bez ultrazvuku nebyla důkladně studována. Neexistují ani žádné statistiky, které by naznačovaly užitečnost nebo zbytečnost této metody.

p, blockquote 17,0,0,0,0,0 ->

Japonský stůl

Dává smysl zjistit pohlaví nenarozeného dítěte pomocí japonské techniky. Jsou v něm 2 tabulky. Chcete-li správně používat japonskou tabulku, musíte znát měsíc narození otce a matky a další měsíc, kdy došlo k početí.

p, blockquote 18,0,0,0,0 ->

Práce s koncepční tabulkou č. 1: musíte pečlivě najít číslo stojící na místě, kde se protínají měsíce narození mámy a táty.

p, blockquote 19,0,0,0,0 ->

p, blockquote 20,0,0,0,0 ->

Poté najdou stejné číslo, v tabulce č. 2, přejdou dolů na měsíc početí a zjistí výsledek. Řekne vám, jak vysoká je pravděpodobnost, že bude mít chlapce nebo dívku.

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Tato metoda určování pohlaví nenarozeného dítěte je vynikající volbou pro páry, které plánují nebo sní o dítěti určitého pohlaví.

p, blockquote 22,0,0,0,0 ->

p, blockquote 23,0,0,0,0 ->

Čínský stůl

Před více než 700 lety byl vynalezen čínský dětský početí. Je velmi populární. Předpokládá se, že to dává vysokou pravděpodobnost skutečného určení pohlaví dítěte. Podle legendy byla tato tabulka nalezena ve starobylé hrobce čínského krále nedaleko Pekingu.

p, blockquote 24,0,0,0,0 ->

Existuje kategorie lidí, kteří věří, že tabulka může předpovídat pohlaví dítěte podle informací obsažených v čínském lunárním kalendáři. Další kategorie lidí věří, že starověcí Číňané prováděli výzkum.

p, blockquote 25,0,0,0,0 ->

V důsledku toho našli souvislost mezi mateřským věkem a měsícem početí. Spolehlivost dat této metodiky je 98% (což je působivé!).

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

Zde musíte vědět: jak stará je matka (když došlo k početí) a měsíc početí.

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Co říká Wangiho stůl

Samotný stůl nebyl vyroben Wangem, ale jejím nástupcem. Žena se zabývala předpovídáním a léčbou lidí. Princip tabulky Wanga: porovnání momentu početí dítěte s věkem matky.

p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

Bez obtíží v procesu používání této metody určení pohlaví dítěte by to nemohlo:

p, blockquote 29,0,0,0,0 ->

 • Dny, kdy se ukázalo, že ovulace byla v kombinaci měsíců.
 • V případě krátkého menstruačního cyklu klesají dny ovulace po dobu jednoho měsíce (začátek, konec). Zde je návod, jak vypočítat?
 • Dívčí narozeniny připadají na datum, kdy rok začal nebo kdy končí. Není jasné, jak provést výpočet celých let..

V důsledku těchto nepochopitelných nuancí zpravidla může nastat situace, kdy tabulka ukáže špatnou odpověď. Jak ukazují recenze, mnoho párů zaznamenalo vysoké procento náhody, kdy bylo skutečně přesně předpovězeno pohlaví dítěte.

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

Co budoucí rodiče musí udělat, aby mohli používat stůl Wangi:

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

 • Svisle se přesuňte na hranici s věkem budoucí matky.
 • Vodorovně vyberte měsíc, ve kterém je plánováno počátek.
 • Pokud se čáry protínají, zjistěte výsledek: M (chlapec) nebo D (dívka).
 • Pokud výsledek nesplňuje očekávání, přejděte do dalších měsíců a vyberte si nejvhodnější měsíc pro otěhotnění dítěte.

Měsíc (nebo několik) je tedy vybrán k porodu chlapce nebo dívky. Například, pokud chce 25letá dívka mít dceru, ale neměla čas otěhotnět až do července, bude muset odložit své pokusy otěhotnět až do února příštího roku. Potom se bude muset podívat na linii, kde je její věk 26 let.

p, blockquote 32,1,0,0,0 ->

Nepochybnou výhodou tabulky je, že obsahuje impozantní počet věků. Nyní doktoři říkají, že ženy začínají stále častěji rodit své první dítě v mladém věku.

p, blockquote 33,0,0,0,0 ->

Třicetileté ženy velmi často rodí své první dítě a ty, které mají 35 a více let - druhé dítě. Pokud existují zdravotní problémy vyžadující léčbu, početí může nastat během několika let..

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Krev rodičů

Určení pohlaví dítěte pro obnovu krve

Jak spočítat, kdo se narodí aktualizací rodičovské krve? Problémy by zde neměly vzniknout. Princip je tento: pokud v době početí byla mateřská krev mladší, narodí se dívka, pokud - z otce - se narodí chlapec.

p, blockquote 35,0,0,0,0 ->

V případě, že rodiče chtějí vědět předem, narodí se chlapec nebo dívka. Ve spěchu ke koupi potřebných věcí mohou použít tento výpočetní plán ve sloupci:

p, blockquote 36,0,0,0,0 ->

 • Otcovský věk se dělí 4;
 • Věk matky se dělí 3;
 • Zbytky musí být porovnány: rodič, jehož zbytek je menší (což znamená, že jeho krev je mladší) a dá svému pohlaví dědice.

Důležité! Pouze ve sloupci je nutné provést výpočty k určení pohlaví dítěte aktualizací krve. Pokud se použije kalkulačka, budou se výsledky spolehlivých značně lišit.

Například budoucí otec má v době početí 34 let. Když je počet jeho let dělen čtyřmi, zbytek je 2. Nastávající matka má 25 let. Její počet let je dělen 3, bude to 8 a zbytek je 1. Ukazuje se, že tento manželský pár může čekat na narození chlapce, protože papežova krev je „mladší“.

p, blockquote 38,0,0,0,0 ->

Když se po výpočtech ukáže, že rodiče mají stejné zbytky, mohou rodiče získat „překvapení“ ve formě dvojčat.

p, blockquote 39,0,0,0,0 ->

Je třeba věnovat pozornost funkcím! Obnovení krve ovlivňují různé faktory spojené se ztrátou krve: porod, chirurgie atd..

Stále máte otázky? Zeptejte se jich v komentářích!

Pokud byla matka nebo otec dárcem a on obdržel krevní transfuze, nebo ztratil velké množství krve v důsledku: zranění nebo potratu.

p, blockquote 41,0,0,0,0 ->

Možné operace, potrat a podobné události ovlivňují výsledky - pak musíte použít jinou metodu. Metoda studia obnovy krve k určení pohlaví dítěte není vhodná.

p, blockquote 42,0,0,0,0 ->

Například, když člověk ztratil více než jeden litr krve nebo byl nalit takový objem krve, krev byla zcela obnovena. Pokud má dívka transfuzi krve ve věku 22 let, podle plánu bude krev její matky aktualizována ve věku 25 let.

p, blockquote 43,0,0,0,0 ->

Stojí za zvážení, že ztráta krve v kritických dnech nemá významný vliv na obnovu krve. Kvůli menstruaci a krev je rychlejší, o 1 rok, u žen se obnovuje než u mužů.

p, blockquote 44,0,0,0,0 ->

Pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů

Metoda je založena na předpokladu, že krevní typ otce a matky ovlivňuje pohlaví dítěte. Jak 2 mateřské krevní skupiny interagují, ovlivňují pohlaví budoucího dědice.

p, blockquote 45,0,0,0,0 ->

Oficiální medicína nepovažuje tuto techniku ​​za účelem určení pohlaví dítěte za hodnou, ani za to. V každém případě však existuje mnoho přívrženců této hypotézy.

p, blockquote 46,0,0,0,0 ->

p, blockquote 47,0,0,0,0 ->

Rh faktor

Kdo se narodí, zjistíme, pokud porovnáme faktor Rhesus mámy a táty. Vše je snadné. V případě, že manželé mají různé faktory Rhesus, může se narodit dívka. Když budou stejní, narodí se chlapec.

p, blockquote 48,0,0,1,0 ->

Tuto metodu lze ještě více kritizovat, protože ve světě jsou lidé, kteří mají negativní faktor Rhesus, pouze 20%.

p, blockquote 49,0,0,0,0 ->

Závěr sám naznačuje: pokud by faktor Rhesus ovlivnil to, jaké pohlaví bude mít dítě, pak by 80% všech lidí na Zemi představovalo silnou polovinu lidstva..

p, blockquote 50,0,0,0,0 ->

Může ultrazvuk udělat chybu s pohlavím dítěte?

Samotný přístroj, na kterém se provádí ultrazvukové vyšetření, se nemýlí. Na obrazovce se objeví obrázek. Měl by ji správně přečíst odborník. V závislosti na úrovni profesionality lékaře dostává pacient informace o svém stavu.

p, blockquote 51,0,0,0,0 ->

Pokud přijde na to, když zjistí pohlaví budoucího dítěte. To se provádí po 21 týdnech těhotenství a později. V tuto chvíli jsou informace o pohlaví dítěte přesnější.

p, blockquote 52,0,0,0,0 ->

V raných stádiích těhotenství nebude 100% záruka, že „uzistský“ doktor řekne: těhotná žena čeká na chlapce nebo dívku. Stává se, že v pozdějších fázích se dítě v matčině břiše skrývá. Pak nevidíte jeho pohlaví, a to ani u ultrazvukového přístroje.

p, blockquote 53,0,0,0,0 ->

Může otočit zadek nebo zkřížit nohy. Stává se, že mezi nohama je pupeční šňůra. Studium určování pohlaví nenarozeného dítěte pak s obtížemi prochází.

p, blockquote 54,0,0,0,0 ->

Je nutné uvést skutečnost: na ultrazvuku budou rodiče získávat přesnější informace o tom, jaké dítě je sex, než určením pohlaví pomocí nekonvenčních metod.

p, blockquote 56,0,0,0,0 ->

Jídlo a pohlaví nenarozeného dítěte

Moderní vědci dali budoucím rodičům doporučení týkající se jejich výživy, aby se narodilo dítě stejného pohlaví.

p, blockquote 57,0,0,0,0 ->

Musíte pochopit, že jakákoli metodologie nemusí být přesná. Nelze zohlednit všechny osobní vlastnosti. Je to správné: zjistit pohlaví dítěte pomocí Wangiho stolu, japonského stolu a krevní skupiny. Pokud se výsledky shodují, můžete vyladit rodiče podle vzhledu dcery nebo syna.

p, blockquote 58,0,0,0,0 ->

Je vhodné provést úpravy stravy. V různých zemích vědci vyvinuli seznam produktů tak, aby se narodilo dítě určitého pohlaví.

p, blockquote 59,0,0,0,0 ->

Pokud chcete porodit dívku - věnujte pozornost používání potravin bohatých na vápník. Pokud chcete, aby se narodil syn, musíte jíst více potravin s draslíkem.

p, blockquote 60,0,0,0,0 ->

Poradenství těm, kteří se opravdu chtějí stát rodiči dcery. Upřednostňujte:

p, blockquote 61,0,0,0,0 ->

 • kakao a výrobky, které jej obsahují;
 • jablka
 • maliny, jahody;
 • pomeranče, citrony, mandarinky;
 • mrkev, okurky, lilek;
 • paprika, řepa, hrách;
 • cukr, džem, med;
 • lískové ořechy, arašídy, sušené ovoce;
 • mléčné výrobky, výrobky z kyseliny mléčné
 • vejce
 • maso (v omezeném množství);
 • pekárenské výrobky, bez kvasnic;
 • sůl.

K otěhotnění si musí rodiče opatřit:

p, blockquote 62,0,0,0,0 ->

 • uzeniny, uzené výrobky;
 • bramborová jídla;
 • bílky;
 • houby;
 • luštěniny;
 • banány
 • meruňky, třešně;
 • Termíny;
 • švestky.

Budoucí rodiče mohou metody používat podle svého uvážení. Někdo bude mít rád tabulky vytvořené Japonci. Někdo si vybere metodu Wangi.

p, blockquote 63,0,0,0,0 ->

Ostatní rodiče budou chtít studovat poměr krevních typů a faktor Rh. Pokud jsou použity všechny tyto metody, můžete se spolehnout na spolehlivější výsledek..

Články O Neplodnosti