Hlavní Bolest

Jaký je rozdíl mezi prvními prekurzory u prvorozených a mnohočetných žen: jaké příznaky naznačují bezprostřední kontrakce a jak pociťovat přístup při porodu

Článek podrobně prozkoumá téma zájmu těhotných žen - příznaky blížícího se porodu. Jak pochopit, že dlouho očekávaný den přijde brzy a jak se chovat na konci období, bude známo po přečtení níže uvedených informací.

Jak pochopit, že datum narození je blízko?

Každá těhotná žena se těší na setkání s dítětem, proto do konce funkčního období naslouchá nejmenším změnám v těle a hledá zvláštní pocity, které dříve nebyly zažity. Stojí za zmínku, že každá dívka je individuální, takže byste se neměli spoléhat na příběhy přátel a případů z internetu a porovnávat je se sebou.

Každá dívka na pozici chce znát standardní sadu předchůdců porodu, která jí pomůže včas být v nemocnici. Jsou známy „bezpečné“ náznaky těla, které naznačují bezprostřední nástup porodu. Pak si můžete rychle vzít tašku s potřebnými věcmi a jít do nemocnice. Existují však náznaky, které vyžadují bezodkladnou lékařskou pomoc. Tento článek pomůže pochopit tento problém..

Jak určit datum narození?

Když se žena dozví o těhotenství, zaregistruje se na prenatální klinice, kde provede další vyšetření a určí délku těhotenství. Období se stanoví počítáním týdnů od posledního data nástupu menstruace. Přesné období se stanoví pomocí ultrazvuku, kde se měří velikost vajíčka plodu.

Když je znám gestační věk, lékař stanoví odhadovaný den narození: datum poslední menstruace + 280 dní. Při normálním průběhu těhotenství dojde k porodu přibližně po 40 týdnech. Během vyšetření lékař upraví datum na základě ultrazvuku.

Je možné to určit

První známky se obvykle objevují 2 týdny před porodem. Nejsou často cítit, nejsou intenzivní. Žena by však měla věnovat pozornost chování těla, protože nejsou vzácné případy rychlého porodu, zejména u vícerozměrných.

Některé dívky nechtějí chodit do antatologického oddělení předem v naději, že se objeví přesné prekurzory, které naznačují potřebu jít do nemocnice. Ale ne všechny ženy si všimnou nových příznaků kvůli jejich slabému projevu. Je bezpečné odpovědět na to, že přesné datum narození nelze pomocí předchůdců určit. Při prvních projevech je účelné častěji pozorovat lékaře, který pomocí vyšetření určí přesnou aproximaci porodního procesu.

Kolik před narozením můžete určit bezprostřední narození?

Předčasná narození se vyznačují živými příznaky, které nelze přehlédnout. Pokud žena náhle zahájila porodu, budou příznaky intenzivní:

 • silná bolest břicha, kontrakce;
 • korkový výboj;
 • plodová voda.

Tyto příznaky naznačují nutnost nouzové hospitalizace, protože k narození dítěte dojde v následujících hodinách.

Existují nějaké testy, které naznačují nástup porodu?

Existuje několik analýz, které hovoří o přístupu k procesu porodu:

 1. Krevní test na hormony. Během těhotenství je v těle ženy přítomno velké množství progesteronu - hormon zodpovědný za úspěšný průběh těhotenství, snížení děložního tónu. Několik týdnů před porodem stoupá hladina estrogenu, která je odpovědná za pružnost stěn porodního kanálu..
 2. Analýza úniku vody. K jeho provedení je v lékárně získán speciální test na únik plodové vody. Pokud je výsledek pozitivní, práce začne brzy..

První únosci práce u primiparous žen

U dívek, které jsou těhotné poprvé, se příznaky objevují po dlouhou dobu s různou intenzitou. Je třeba věnovat pozornost řadě příznaků: postavení břicha, přítomnost sekrecí z pohlavního ústrojí, nepohodlí v břiše. To pomůže určit nadcházející doručení..

Jak pochopit, že porod začne brzy: známky narození

Zvláštní pozornost vyžadují následující příznaky:

 1. Prolaps břicha - můžete se vizuálně krútit a cítit se na sebe. Děloha padá, hlava dítěte je nižší, tlak na trávicí orgány je snížen, což způsobuje dušnost a pálení žáhy.
 2. Korkový výboj Před porodem je na spodním prádle pozorován slizový výtok s krevními nečistotami - jedná se o korek, který uzavírá děložní kanál. Může jít za pár dní nebo za pár týdnů.
 3. Ztráta váhy. Před porodem se tělo zbaví přebytečné vody, takže se sníží počet na stupnici.
 4. Ticho dítěte. S jakoukoli činností v normálním čase, před porodem, se plod stává klidným, šoky a pohyby jsou méně pociťovány.
 5. Tréninkové kontrakce - bolesti břicha bez periodicity, samostatné procházení.
 6. Kreslení bolesti v dolní části zad a břicha. Na konci funkčního období je plod nižší, což způsobuje zátěž na zádech. To se projevuje rychlou únavou a bolestí v křížové kosti..

Prenatální příznaky a pocity během porodu

Bolest v dolní části břicha s určitou frekvencí znamená nástup porodu. V tomto případě existují další náznaky, které ukazují na nutnost okamžité návštěvy nemocnice:

 • přítomnost kontrakcí s frekvencí 10 minut, bolest v břiše;
 • zkamenělé břicho;
 • vypouštění plodové vody;
 • touha jít do koupelny velkým způsobem;
 • změkčení děložního hrdla a otevření.

Jak se rodí poprvé?

U primiparousů trvá proces narození déle než u multiparousů. Od okamžiku zahájení kontrakcí až po pokusy to trvá 8 až 15 hodin. Úplné odhalení děložního čípku naznačuje připravenost těla nechat dítě projít porodním kanálem. V ideálním případě se na několik pokusů narodí dítě - trvá to asi 10 - 15 minut.

Příznaky předčasného narození ve vícerozměrném stavu

U žen porodících podruhé je porod rychlejší, protože porodní kanál je připraven. Lékaři často doporučují jít do nemocnice předem, protože dochází k častým počátkům rychlého porodu, které trvají několik hodin. Někdy žena nemá čas se dostat do nemocnice, aby jí mohla poskytnout kvalifikovanou pomoc.

Těhotná dívka opakovaně, jasně a jasně snímá vzhled prekurzorů:

 • nesrovnalost pánevních kostí, bolest při chůzi;
 • rychlé močení, močová inkontinence;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • cardiopalmus;
 • zvýšený vaginální výtok.

Kolik před doručením můžete zjistit?

Po dobu 1–2 týdnů jsou pozorovány některé změny, které pomohou mentálně se připravit na nástup porodu:

 1. Týden před porodem zlepšuje žena náladu a aktivitu v důsledku hormonálních změn. Únava je cítit méně, chci dokončit nedokončené podnikání, a jít s klidem mysli porodit. Období se nazývá hnízdo: žena provádí opravy doma, přemisťuje se, připravuje veno pro dítě.
 2. Slabá chuť k jídlu, cítí se lehkost v žaludku, pálení žáhy. Hovoří o opomenutí břicha.
 3. Všimli jsme si tréninku, nepravidelných kontrakcí. Připravují tělo na skutečné děložní kontrakce.

Jaké jsou charakteristické rysy prvorozenství??

Proces porodu nezávisí na tom, jaké dítě je žena. Podruhé jde vše podle známého scénáře, ale vypouštění vody a zkrácení intervalu mezi kontrakcemi je rychlejší. Žena ví, jak se chovat, dýchat během kontrakcí, takže pro mnohé je podruhé méně bolestivé a rychlé. Porodní kanál je připraven na to, aby jim plod prošel, zvláště pokud od prvního narození neuplynulo tolik času.

Jak se rodí znovu s malým odstupem mezi těhotenstvími?

Lékaři tvrdí, že interval mezi těhotenstvími by měl být alespoň 3 roky. Během této doby má matčino tělo čas na zotavení a získání síly, svaly opět přicházejí v tónu.

Malý interval mezi těhotenstvími vyvolává slabou pracovní aktivitu, protože ne všechny svaly se mohly zotavit. Pokud při prvním narození došlo k slzám nebo k epiziotomii, může jizva zmizet.

Porod je často podruhé bolestivý, ale rychlý. Přítomnost chronických onemocnění, která se objevují po prvním narození, je také důležitá: musí být léčena.

Jak k porodu dochází s velkým rozdílem mezi dětmi

Při dlouhé přestávce mezi těhotenstvími je porodní kanál zcela obnoven, takže žena rodí jako v primiparous. Proces porodu je zpožděn až o 15 hodin a bolest je poměrně silná. V období po 36 týdnech se vyplatí naslouchat tělu, abychom si všimli vzhledu prekurzorů. Neliší se od příznaků, které byly během prvního porodu, ale mohou se objevit dříve, například tréninkové kontrakce jsou u žen často pozorovány po 33 týdnech.

Jaké jsou předchůdci porodu při vícenásobném těhotenství?

Narození dětí s mnohočetným těhotenstvím obvykle nastává předčasně. Počínaje 36. týdnem jsou děti považovány za plné. Lékaři se také zaměřují na celkový stav plodu a hmotnost. Je těžké nosit dvě nebo více dětí v žaludku. Proto před narozením existují živé známky blížícího se finále těhotenství:

 1. Chod se změní, žena se zpomalí, nohy se liší různými směry.
 2. Břicho sestupuje, dýchání se stává snadným, ale dušnost je nahrazena častým močením, protože děloha tlačí na močový měchýř.
 3. Hmatná bolest v oblasti pubis, křížové kosti a dolní části zad způsobená zvýšeným tlakem na spodní část břicha.

Jak určit předchůdce práce před plánovaným termínem

Pokud porod začíná mnohem dříve, než se očekávalo, příčinou je obvykle patologie, takže je obtížné předem určit, kdy k tomu dojde. Příznaky se v takových případech objevují náhle a rychle se vyvíjejí, což vede k předčasnému porodu. Pokud byla patologie zaznamenána v raných stádiích, pak je těhotná žena pod přísným lékařským dohledem, často leží v nemocnici. V takových případech se není čeho bát, lékaři poskytnou kvalifikovanou pomoc včas.

Pokud je toto období stále malé a dívka pozoruje určité příznaky, je naléhavě nutné navštívit lékaře:

 • Krevní výtok z pochvy;
 • Křečová bolest v podbřišku;
 • Obecná nevolnost.

Kdy jít do nemocnice

Některé ženy, zejména vícečetné ženy, které mají za sebou zkušenosti, se nespěchají do antatologického oddělení. V závislosti na těle si nastávající matka myslí, že se dítě nenarodí rychle, takže k porodu dochází často na silnici nebo doma. Každá dívka by měla znát seznam příznaků, které naléhavě přicházejí do nemocnice pod dohledem porodníka-gynekologa:

 • vysoký krevní tlak;
 • rychlý puls;
 • závrať;
 • průjem a zvracení;
 • křečovitá bolest břicha, projevená po stejné časové periodě;
 • vypouštění plodové vody;
 • vzhled krve z pochvy.

Tyto příznaky naznačují, že se dítě může narodit v nadcházejících hodinách, nezanedbávají vyšetření lékařů.

Začátek porodu je obtížné zaměnit s jiným stavem, bolest pracovní síly a další známky se v průběhu času prohlubují. Je nutné být v kontaktu s ošetřujícím lékařem, neskrývat dříve neznámý stav a nebát se nemocnice. Ve většině případů mohou ženy čekat na práci doma, teprve poté do nemocnice. Je důležité naslouchat tělu, které připravuje každou dívku na nadcházející důležitou událost..

Příznaky nástupu práce: když je čas jít do nemocnice

Těhotenství se blíží a mnoho žen začne poslouchat jejich těla pečlivěji, aby nezmeškaly první příznaky blížícího se porodu. Chtějí vědět, jak začíná porod, aby náhodou nechodili na porodnici, a tam se uvíznou v patologickém oddělení až do narození dítěte, nebo ještě horšího, budou okamžitě stimulováni..

Mechanismy nástupu práce

Od 37-38 týdnů těhotenství se tělo začíná připravovat na narození dítěte:

 • Hormonální přizpůsobení. Produkce hormonu progesteronu, který je zodpovědný za udržení těhotenství, je snížena. Zahájí se výroba estrogenu, který je zodpovědný za stimulaci práce.
 • Připravenost dělohy na kontrakci. Myometrium (svalová vlákna dělohy) zraje. Zvyšuje jeho citlivost na hormon oxytocin, který je zodpovědný za kontrakce dělohy a stimulaci veškeré práce. V posledním období se děloha přestane protahovat. Plodová hlava se snižuje a začíná na ni mít dráždivý účinek. Zvyšuje se koncentrace hormonů v krvi ženy odpovědné za stimulaci porodu. To vše způsobuje, že se děloha začíná stahovat..
 • Zralost placenty. Tělo je schopné určit, kdy splnilo svou funkci a brzy se stane zbytečným. Dochází k přirozenému stárnutí placenty.
 • Zralost plodu. Vysoká koncentrace metabolických produktů v plodu, snížení objemu a rychlosti tvorby plodové vody neumožňuje udržovat normální metabolické procesy.

Všechny tyto faktory jsou úzce propojeny. Jejich implementace do komplexu a zahajuje začátek práce.

Příznaky nástupu práce

Zvažte příznaky, které se začnou objevovat krátce před nástupem porodu:

Břicho klesá

Obvykle u primiparous žen začíná břicho padat 2-4 týdny před porodem, u multiparous žen těsně před začátkem porodu. V některých případech nemusí žaludek spadnout. Mírné posunutí břicha dolů je způsobeno pohybem plodu do vchodu do malé pánve, takže se připravuje na narození. Současně je pro nastávající matku snazší dýchat, jíst, pálení žáhy zmizí, protože nikdo nevymačkává bránici, plíce a žaludek.

Bolest v dolní části zad a břiše

Přibližně 3–4 týdny před narozením se mohou objevit nepravidelné bolesti v dolní části zad a břiše. Objevují se jako důsledek zvýšení citlivosti centrálního nervového systému, stejně jako přemístění v křížové kosti obratlů, což vede k narušení nervů..

Zvýšené močení

Snížený plod začíná vymačkávat močový měchýř, což způsobuje časté močení.
Zkapalnění židle. Krátce před porodem může mít většina těhotných žen volnou stolici. Tělo pod vlivem hormonů se tak čistí a připravuje na narození dítěte. Pokud jsou však volné stolice častější (více než 10krát denně), doprovázené horečkou, nevolností, zvracením, je pravděpodobnější, že se jedná o střevní infekci.

Cork hlen výtok

Sliznice se může zcela nebo zčásti uvolnit 2 týdny a 2 hodiny před narozením. Zpravidla nedochází k bolesti. Je to sraženina hlenu, připomínající syrový vaječný protein. Někdy může obsahovat pruhy krve způsobené prasknutím kapilár. Pokud je však ve sliznici velké množství krve, může to být příznak předčasného odloučení placenty. V takovém případě byste měli brzy kontaktovat nemocnici..

Snížené pohyby plodu

Pár týdnů před narozením dítěte přestane aktivně míchat. To je způsobeno tím, že dosáhl velkých rozměrů, kvůli kterým se stísnil v děložní dutině, a proto se jeho motorická aktivita snížila.

Trénink nebo False Brexton Hicks

Krátce před zahájením porodu se pracovní kontrakce stávají častějšími a bolestivějšími..

Změna chuti k jídlu

Asi 1-2 týdny před narozením dítěte dochází ke snížení chuti k jídlu. To bude patrné zejména u žen, které neustále chtěly jíst během těhotenství..

Ztráta váhy

U některých nastávajících matek může týden před porodem dojít ke snížení tělesné hmotnosti o hmotnosti 1 kg. To je vysvětleno zvýšeným uvolňováním přebytečné tekutiny z těla. Těhotná žena trpící edémem si všimne, že jsou mnohem menší nebo úplně pryč.

Všechny tyto příznaky jsou individuální. U některých těhotných žen se mohou objevit několik týdnů před narozením, v jiných - za několik dní nebo dokonce hodin.

Jak pochopit, že je čas jít do nemocnice

Zvažte příznaky začínající práce:

Vypouštění plodové vody

Porod někdy začíná roztržením močového měchýře a vypouštěním plodové vody. K odtoku vody obvykle dochází v množství 200 - 300 ml, což bude obtížné nevšimnout. V takovém případě byste neměli čekat na kontrakce, musíte zavolat sanitku nebo jít na mateřskou službu sami.

Normálně je plodová plodová voda bez zápachu, bezbarvá, někdy s bílými částicemi mazlavého plodu. Zelená, špatně vonící, s nečistotami prvotních výkalů (meconium) voda naznačuje patologii a vyžaduje naléhavou lékařskou péči. Důsledky mohou být docela závažné..

Pravidelné kontrakce

Ve většině případů práce začíná porodem - pravidelné kontrakce dělohy vedoucí k jejímu otevření. První kontrakce dělohy nemusí být zaznamenána, protože jsou bezbolestné. Po nějaké době se zesilují a způsobují tažení bolesti v dolní části zad a břiše.

Na začátku zápasu slabý a ne dlouhý (několik sekund), s intervalem asi 10-12 minut. Postupně se stávají silnými, častými (každé 2-3 minuty), dlouhými a velmi bolestivými.

Dočasné charakteristiky práce

Doba trvání fázeDélka zápasuBojová frekvenceDěložního čípku
Počáteční (7-8 h)20 sec15-30 minAž 3 cm
Aktivní (3-5 hodin)20-60 sec5 minut3-7 cm
Přechodný (30–90 min)60 sec2-3 min7-10 cm

Krvavé problémy

Někdy u některých budoucích matek dochází k malému množství krvavých výtoků, což naznačuje nástup porodu. Pokud je hodně krve, pak neváhejte, musíte naléhavě zavolat sanitku, tento stav může být známkou předčasného odloučení placenty, což je mimořádně nebezpečné pro zdraví matky a dítěte.

Počátek porodu může nastávající matku zachytit kdekoli a kdykoli. Proto je nutné se na to připravit předem. Žena, počínaje druhým trimestrem těhotenství, by měla mít u sebe vždy směnku. Takže spolehlivější. Když bude mít tento dokument s sebou, nastávající matka bude vždy schopna neprodleně kontaktovat mateřské oddělení, pokud porodila.

Příznaky porodu u primiparous

Známky přístupu k porodu

V tomto článku odpovíme na vaše nejčastější otázky: kolik před narozením jsou příznaky blížícího se porodu a známky kontrakcí před porodem, že kontrakce brzy začnou před porodem, příznaky porodu během 1 těhotenství, jak pochopit, že pracovní kontrakce začínají primiparous a jak kontrakce začínají v primiparas. Jak pochopit, že kontrakce prvního porodu v nulliparousu začaly, když břicho padá před porodem v nulliparousu, jak jsou kontrakce před porodem v nulliparousu, že kontrakce prvního porodu a symptomy před porodem začaly.

Příznaky, které se objevují u těhotných žen před porodem, příznaky porodu během prvního těhotenství, jsou obvykle pravidelné a probíhají v určitém pořadí:

3-4 týdny před dodáním

Prvními příznaky porodu u primiparů je výskyt bolestivých bolestí v podbřišku. Někdy bolest vyzařuje do dolní části zad, nohy, v oblasti ochlupení je pocit plnosti. Také těhotné ženy si všimnou prolapsu břicha, stává se o něco menší, ale někdy se u primiparů tento příznak objevuje mnohem později - týden před narozením dítěte.

Děložní příznaky porodu u primiparous jsou falešné kontrakce. Liší se od skutečných v nesystematické povaze, závažnost syndromu bolesti se liší od téměř nepostřehnutelného až extrémně intenzivního. Některé nastávající matky si všimnou napětí dělohy, když je hustá a pevná, tento pocit trvá až několik hodin.

1-2 týdny před dodáním

V této době se objevují známky porodu u primiparousů - snížení chuti k jídlu a ztráta hmotnosti o 1-2 kg. Tyto příznaky jsou spojeny s odstraněním tekutiny z těla. Některé těhotné ženy si nevšimnou hubnutí, ale jejich hmotnost přestává stoupat několik dní před narozením.

1-3 dny před dodáním

Kdy začne porod? Příznaky blížícího se narození u primiparous jsou vzhled sliznice a změny v zažívacím a močovém systému těla. Jak pochopit, že korek se uvolnil? Hlenová zátka je želé podobná látka s tmavočervenými žilami, často vystupující rychle as hlasitým zvukem, někdy vytékající po několika dnech v malých porcích. Obvykle odchází 1-3 dny před narozením, ale období jejího vzhledu je velmi subjektivní a pohybuje se od 1 hodiny do 10 dnů před narozením nenarozeného dítěte. Jak určit kontrakce před porodem u primiparous a jak kontrakce začínají u primiparous sensations?

U některých budoucích žen může dojít k průjmu, zvracení a nevolnosti. U některých těhotných žen naopak dochází k zácpě před porodem. Povaha močení se také mění, může být častější nebo vzácnější.

Několik hodin před dodáním

Známky začátku porodu na nulliparous vyžadují zvláštní pozornost, jsou signálem pro hospitalizaci na porodnici. Hlavním ukazatelem nástupu práce je práce. Při nadcházejícím narození jsou systematičtí, doprovázeni otevíráním děložního hrdla a neodcházejí s relaxačními procedurami. S blížícím se okamžikem výskytu nenarozeného dítěte se syndrom bolesti zesiluje. Amniotická tekutina se někdy vylévá z porodních žen - vypouštění velkého množství čiré tekutiny.

S následujícími pocity před narozením u primiparous: systematické kontrakce, zvýšená bolest, odtok plodové vody - je nutná hospitalizace na porodnici, protože jsou signálem, že se dítě narodí v následujících hodinách.

Nepanikárujte však předem, protože domácí zápasy jsou mnohem snazší. Je lepší jít do nemocnice, když se kontrakce začnou objevovat každých pět minut a jejich trvání dosáhne 45 sekund. Pokud se žena v práci obává nadcházejícího porodu, je indikována dřívější hospitalizace..

Příznaky předčasného narození

Předčasný porod se považuje za porod narozený v období od 28 do 37 týdnů. Signál k jejich začátku je:

 • kreslení bolesti v podbřišku;
 • krvavé problémy;
 • křeče bolesti déle než 30 sekund;
 • únik plodové vody;
 • nedostatek pohybu nenarozeného dítěte.

Objevení se těchto příznaků vyžaduje okamžitou lékařskou péči, která přijme opatření k zachování těhotenství nebo k předčasnému porodu.

Příprava na proces porodu

Každá nastávající matka by měla pečlivě sledovat její stav, protože různé příznaky mohou sloužit jako únosci při porodu. Hlavním signálem nastávajícího vzhledu dítěte je začátek porodu. Skutečné boje je třeba odlišovat od falešných. První z nich jsou systematické povahy, doprovázené otevřením děložního hrdla a nezastavují se relaxační procedury. Jak pochopit, co porodit brzy, břicho padlo během těhotenství, kdy porodit, korek přišel na začátku porodu - neměli byste se bát!

Když kontrakce začínají u těhotné ženy, pro rychlejší nástup porodu by se člověk měl aktivně pohnout k otevření dělohy. V budoucnu je užitečné zmírňovat pohyby pánve a masírovat do křížové kosti k úlevě od bolesti. Ke konci kontrakcí je důležité, aby žena kontrolovala správný rytmus dechu..

Když kontrakce 5/45 (trvání 45 sekund, interval 5 minut) by měly být odeslány na porodnici. Pokud je bolest velmi intenzivní nebo byla vylita plodová voda, je nutná okamžitá hospitalizace ženy při porodu. Nejdůležitějším pravidlem pro nastávající matky není panikaření a dodržování všech pokynů lékaře, což je podmínkou bezpečného porodu..

Očekávání prvního dítěte může mít žena různé příznaky - předchůdce porodu. Tyto příznaky jsou subjektivní povahy a mohou se objevit v různých časech. Harbingers porodu - to je reakce těla matky na změny spojené s budoucím vzhledem dítěte, nejsou patologií. Hlavním důvodem hospitalizace na porodnici je výskyt systematických kontrakcí. Pokud nastávající matka má neobvyklé příznaky až do 37 týdnů těhotenství, měli byste okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být projevem předčasného porodu..

Jak určit datum narození

Délka těhotenství je v průměru čtyřicet týdnů, což znamená, že je obtížnější spočítat nástup porodu a může být obtížné..
Existují způsoby výpočtu:

Datum poslední menstruace

Váš porodník-gynekolog stanoví odhadovaný počátek porodu od posledního dne vašeho období a poté přidá dvě stě osmdesát dní. Můžete také odečíst tři kalendářní měsíce od posledního dne období a poté přidat sedm dní.
Tato metoda je považována za přesnější vzhledem k pravidelnému menstruačnímu cyklu. Obvykle trvá dvacet osm dní, pokud cyklus trvá déle - pak období bude pozdější a pokud cyklus trvá méně - datum bude blíž.

Během instrumentální metody výzkumu určí lékař velikost dítěte, korelace s grafem růstu dítěte za týden. Tímto způsobem lze gestační věk určit v jedenáctém nebo třináctém týdnu. Budou také vyfotografovat vaše dítě a řeknou vám, kdy porodit, a poradí vám a zodpoví důležité otázky: kolik dní před porodem, žaludeční kapky, jak žaludek klesne před, tréninkové kontrakce, důvody vzniku porodu. Jak pochopit, že vaše narození začalo, že sliznice se uvolnila. Jste připraveni pochopit, jak brzy bude porod začít? Trénujete boje za jak dlouho před dodáním? Korek prošel, kolik porodit 1 porod?

První rozruch

Je to méně přesné, protože pohyby těhotné ženy jsou individuální a závisí také na počtu narozených dětí. Pohyby se obvykle vyskytují v osmnáctém týdnu a před dvacátým vteřinou je první míchání možné také v šestnáctém týdnu. Můžete zaměnit pohyb a práci střevního traktu, ale pro svého porodníka-gynekologa byste si měli pamatovat datum intenzivního pohybu ve formě kopu nebo hladení..

Primární vzhled těhotné ženy

Pokud jste navštívili konzultaci před dvanáctým týdnem, porodník-gynekolog bude schopen přesně určit délku těhotenství. Lékař zkoumá velikost dělohy a dává vám názor.
Pokud je vaše návštěva pozdě, je již předem stanovena s podporou měření nadmořské výšky děložní kosti z vaší ochlupení.

Statistiky porodníků-gynekologa potvrzují, že se datum může změnit, záleží na vlivu vnějších faktorů. Norma pracovní činnosti je od třicátého osmého do čtyřicátého druhého týdne.

Kolik můžete určit datum bezprostředního porodu

Symptomy se obvykle objevují dva týdny před porodním procesem, můžete je cítit, ale jen zřídka a ne tak intenzivně, a 37 týdnů těhotenství jsou předchůdci porodu u primiparousů. Břicho dolů po tom, kolik porodit? Kolik břicha padne před porodem?

Příznaky předčasného narození

Prolaps břicha před porodem. Plod mění svou polohu v lůně blíže k pilnosti hlavy a žaludek začíná pomalu klesat. Břicho dolů během těhotenství?

 • V oblasti dolní části břišní dutiny nebo dolní části zad se vyskytuje bolest a pocit těžkosti.
 • Úbytek hmotnosti nebo pocit nevolnosti nebo zvracení může znamenat začátek restrukturalizace hormonálního systému těla.
 • Změna aktivity, jak se říká, že domov je nativní. Začnete se často uklízet a přemýšlet o plánech s příchodem dítěte? Vaše tělo cítí změnu a vrhá myšlenky do vaší hlavy..
 • Změna emočního pozadí je také jasným znakem restrukturalizace hormonálního systému vašeho těla.

Jak pochopit, že narození primipary je brzy

Nasměrujte svůj zájem o změny, můžete prožít úplně nové pocity. A že bitva začala s primipary? Jak porozumět tomu, že porod začíná a jak začíná porod v prvotních pocitech, přečtěte si více.

Harbingers blízkého narození

 • Dítě se začne pohybovat méně, protože zaujímá svou pozici v lůně.
 • Vzrušení nebo potlačení reakce na vnější podněty
 • Hlen je vylučován z vagíny - obvykle se objevuje měsíc před nástupem porodu.
 • Před porodem se objeví sliznice
 • Periodicky se objevují bolestivé kontrakce dělohy, tzv. Tréninkové kontrakce.

To může naznačovat blízkost porodu během několika dní i za několik týdnů..

Průběh porodu během prvního těhotenství

První krok

Budoucí matka má mnoho otázek: jak pochopit, že porod začal v primiparas, jak pochopit, co rodíte. Jak se břicho potopí před porodem, existuje fotografie, jakmile korek prošel, jak dlouho začíná porod, nástup příznaků a symptomů. Nastávající matka je připravena fyzicky i psychicky na porodu, vyčistíte děložní čípek a vaginální lumen oxytocinem nebo jiným neškodným čisticím prostředkem. Vyskytují se jemné kontrakce dělohy.
Během čtyřiceti osmi nebo sedmdesáti dvou hodin před porodem želatinová zátka opustila krk pochvy - důkaz o přístupu porodu.
První fáze začíná - otevření děložního hrdla. Zveřejnění může být pasivní nebo aktivní. Pasivní toky až do prvních tří centimetrů si všimnete prvních znatelných kontrakcí, které nejsou regulovány. Během několika hodin se kontrakce stávají bolestivými a interval mezi nimi začíná klesat. V tuto chvíli byste měli pokračovat nebo jste v nemocnici. Nejdůležitější je udržovat psycho-emoční rovnováhu a důvěřovat svým blízkým i zdravotnickému personálu. Po kolik práce začíná?

Druhá fáze

Začátek porodu, korek odešel - to znamená, že porod začal a vy rodíte. Tento krok je vytlačit dítě z vašeho lůna. Po aktivním odhalení děložního čípku do deseti centimetrů se dítě snaží narodit do světa. Existuje velká touha tlačit, protože hlava dítěte začíná vyvíjet tlak na stěny děložního čípku. Věnujte pozornost signálům svého gynekologa a porodníka a přísně dodržujte jeho příkazy. Možná silná touha vyprázdnit střeva je naprosto normální a neměla by vám způsobovat nepohodlí6, který by se o vás staral zdravotnický personál. Kontrakce mohou dosáhnout silné bolesti až do narození dítěte. A konečně, velmi žádaným pocitem je osvobození, doprovázené štěstím a lehkostí. Položili dítě na hruď nebo žaludek, čímž vám poskytly odpočinek a pozdravily vaše dítě.

Třetí fáze

Placenta odchází a je „narozena“. Může to být doprovázeno lehkými kontrakcemi, které zřídka vedou k bolestivým pocitům. Obvykle trvá „zrození“ placenty od patnácti minut do půl hodiny. Začnou kontrolovat krvácení nebo možné komplikace..
Poté, co se ujistíte, že jste v perfektním stavu po dobu dvou hodin, budete doprovázeni na oddělení a po několika dalších měřeních, jako je hmotnost, výška a velikost, bude dítě přivedeno za několik hodin..

Více těhotenství Harbingers

Vícečetné těhotenství vyžaduje dohled porodnice-gynekologa. Samotná aktivita obvykle začíná o několik týdnů dříve než obvykle (třicet osm až čtyřicet dva týdny). Předchůdci porodu se cítí jasnější a intenzivnější. Například výtok se více opouští, snížení dolní části břicha je doprovázeno natahovacími a bolestivými pocity. Změna chůze a bolesti v dolní části zad. Je důležité si uvědomit, že všechny prekurzory jsou individuální v každé těhotné dívce. Jaké předchůdce se ve vás objevily? Padlo vaše břicho během těhotenství? Jaké jsou pocity před porodem poté, co korek prošel?

Jak určit porod v předstihu

Předčasně se projevující křeče - mohou se objevit po dobu dvacátých sekund až třicet sedmých týdnů. Dokážu ukázat trvání nebo frekvenci, a také způsobit nepohodlí nastávající matce.

Příznaky nástupu porodu:

 • Svalové křeče v podbřišku, připomínající menstruační cyklus - předzvěst.
 • Bolest a stlačení stehenních svalů, svalů slabiny nebo pánve.
 • Hluboká bolest nebo komprese v blízkosti zad se objevují v blízkosti zad.
 • Průjem nebo střevní křeče - příznaky a příznaky předčasného narození u primiparous.
 • Zvyšující se průtok.
 • Korek procházející vaginálním lumen.
 • Krevní výtok, vodnatý nebo růžový, rozmazaný z lumen vagíny.

Kde začíná porod?

Začátek porodu: předchůdci porodu, možnosti zahájení porodu

Ekaterina Kherson lékařská porodnice-gynekologka, kandidát lékařských věd, zástupce hlavního lékaře Perinatálního zdravotního střediska

Porod je fyziologický proces vyloučení vajíčka plodu z dělohy poté, co plod dosáhne zralosti a vitality. Toto je vědecká definice rodného listu. Nedává nám však úplný obrázek o tom, jak je tento proces zcela organizován a jak důležitý je pro člověka a přírodu..

Z historického hlediska je zajímavý názor Hippokratů, kteří věřili, že porod začíná, protože kvůli hladu, který dospěl ke konci těhotenství, plod opouští děložní dutinu a opírá své nohy o spodní část. Rovněž se věřilo, že když plod dorůstá do určité velikosti, nezapadá do dělohy a tlačí se ze svého dna ven.

V budoucnosti byly předloženy různé teorie nástupu práce: mechanické, endokrinní, placentární, imunitní, chemické, hormonální. V různých časech byly potvrzeny a vyvráceny řadou vědců a kliniků, ale zároveň naznačily složitost změn v těle těhotné ženy před porodem a během porodu.

Moderní porodnictví považuje za hlavní důvod nástupu porodu existenci formovaného „porodního dominanta“, což je jediný dynamický systém, který kombinuje jak vyšší centra regulace - centrální a autonomní nervové systémy, tak výkonné orgány - dělohu a fetoplacentální komplex (placenta a plod). Nyní je obvyklé říkat, že plod začíná porodem, tj. Fetoplacentální komplex „zraje“, uvolňuje biologicky aktivní látky, které jsou hlavním výchozím článkem pro nástup porodu..

Před narozením se mění hormonální pozadí. Zvláštní význam má zvýšení syntézy estrogenu na pozadí snížení hladiny hlavního hormonu, který udržuje těhotenství - progesteron, který blokuje kontrakci svalů dělohy 1. Rovněž prostaglandiny, které jsou podle moderních konceptů hlavními stimulanty nástupu porodu, hrají při vývoji porodu důležitou roli..

Harbingers při porodu

Krátce před narozením má většina těhotných žen řadu příznaků kombinovaných v konceptu „předchůdců (předchůdců) práce“:

 • 2-3 týdny před narozením, zejména u primiparů, dochází k „prolapsu břicha“ a souvisejícímu úlevě dýchání natažením dolního segmentu dělohy a vložením (pohybem) hlavy do vstupu do pánve; dochází ke snížení dna dělohy;
 • v posledních 2-4 týdnech těhotenství vyčnívá pupek;
 • několik dní před narozením lze pozorovat změny nálady ženy, neobvyklé v posledních měsících těhotenství: zvýšená podrážděnost nebo naopak stav apatie, který je spojen se změnami centrálního a autonomního nervového systému před porodem;
 • 2-3 dny před narozením dochází ke snížení tělesné hmotnosti těhotné ženy o 1-2 kg, hlavně v důsledku vody, v důsledku změn hormonálních hladin;
 • počínaje dvěma týdny před narozením se může z genitálního traktu uvolnit hustý viskózní hlen, sliznice, což může být doprovázeno drobným špinením kvůli mělkým trhlinám okrajů hltanu (barva sliznice může být nažloutlá až špinavě hnědá);
 • v sakrální oblasti a dolním břiše se objevují nepravidelné pocity, nejprve tahání a poté křeče.

Normální přípravné kontrakce dělohy jsou neviditelné, bezbolestné nebo mírně bolestivé. Často se vyskytují v noci a způsobují porod děložního čípku..

Výsledkem změn, které připravují ženské tělo na porod, je určitý stav všech jejích orgánů a systémů. Porodníci posuzují připravenost k porodu na základě stavu děložního čípku, který je určován vaginálním vyšetřením: zralý děložní hrdlo je zkráceno, nachází se ve středu, měkké, snadno roztažitelné, cervikální kanál (děložní hrdlo) se stává průchodným.

Kdy začíná porod??

Kdy tedy očekávat výskyt pravidelné práce? Těhotenství obvykle trvá 37–42 týdnů a nejčastěji jeho trvání závisí na povaze menstruačního cyklu. Například, pokud interval mezi pravidelnou menstruací byl 21 dní, pak je pravděpodobnější, že těhotenství bude trvat 38-39 týdnů; v případě dlouhých menstruačních cyklů (36 dní) nebo nepravidelné menstruace trvá těhotenství obvykle déle - až 41–42 týdnů. Toto těhotenství se nazývá prodloužené..

Je třeba si uvědomit, že pokud gestační věk přesáhne 40 týdnů, musíte pravidelně navštěvovat lékaře, protože takové těhotenství může být normální i patologické. Při patologicky dlouhém těhotenství se narodí narozené dítě a během procesu porodu je pravděpodobnost komplikací vyšší. Přenesené dítě obvykle trpí in utero, protože placenta stárne a plod nedostává správné množství živin a kyslíku. Proto po 40 týdnech těhotenství lékaři pečlivě sledují stav dítěte pomocí kardiotocografie, ultrazvuku a dopplerovských studií.

Možnosti pro zahájení porodu

Klasický začátek porodu je začátek pravidelných kontrakcí s postupným zvyšováním síly a frekvence. První kontrakce se tedy opakují každých 20 minut, pak 15 minut, tj. je pozorováno pravidelné zmenšení mezery mezi kontrakcemi, zvyšuje se jejich síla a doba trvání. V tomto případě, po stanovení doby kontrakce, můžete počkat na okamžik, kdy přestávky mezi nimi budou 7-10 minut, a pak jít do porodnice.

Existují však i jiné možnosti, jak začít pracovat.

Před porodem mohou předcházet předběžné bolesti - nepravidelné tahové bolesti v dolní části břicha a dolní části zad, které jsou trvalé nebo opakované v různých intervalech. Taková bolest není doprovázena otevřením děložního hrdla, tj. neefektivní, ale v důsledku takových bolestí se žena unavuje, takže pracovní aktivita, která začala po dlouhém období předběžné bolesti, může být patologická, zejména může být slabá. Proto předčasné bolesti, které trvají až několik hodin (a ještě více až 1-2 dny), vyžadují terapeutická opatření: zatímco doma můžete brát 2 tablety bez shpa a lehnout si. Pokud takové události nepřinesou požadovaný účinek, bude jim v nemocnici nápomocen: za prvé, lékař zjistí, zda se jedná o skutečné bolesti, nebo zda jde o kontrakce a otevření děložního hrdla..

V nemocnici používají za účelem léčení tohoto stavu léky spánek-odpočinek: nejčastěji po probuzení začíná pravidelná práce. V nepřítomnosti takového pacienta je sledováno oddělení patologie těhotných žen.

Předčasný odtok amniotické tekutiny se uvádí, když voda (tekutina, která je produkována fetálními membránami a obklopuje plod uvnitř dělohy), než začne běžná práce. Při porodu se obvykle močový měchýř plodu vklíní do děložního hrdla, jako by vydláždil cestu pro hlavu dítěte. V případě narušení integrity močového měchýře existuje vysoká pravděpodobnost infekčních komplikací s dlouhým bezvodým intervalem. Vzhledem k tomu byste v případě předčasného vypuštění plodové vody neměli váhat opustit nemocnici.

Snažili jsme se hovořit o možných možnostech zahájení práce. Jak již bylo uvedeno, narození nové osoby je nepředvídatelný proces. Proto by žena měla být připravena na jakýkoli scénář, ale nezapomeňte se naladit k nejlepším a věřit v její vlastní sílu!

1 Jedním z spouštěčů vývoje porodu je oxytocin - jeho koncentrace v krevní plazmě se zvyšuje během těhotenství.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Jak a kde začíná práce?

Porod je posledním akordem veškerého těhotenství před dlouho očekávaným setkáním s dítětem. Navzdory skutečnosti, že narození dítěte je přirozený fyziologický proces, pro mnohé zůstává něco málo známého.

Původní ženy se často obávají, že nebudou schopny rozpoznat nástup práce a nebudou schopny včas poskytnout odborníky. Je velmi důležité vědět, jak k porodu dochází a co dělat, když se dítě již spěchá.

Kde začíná porod?

Mnoho nastávajících matek, které se stěží dozví o své zajímavé situaci, začne přemýšlet o tom, co je porod a jak se v tomto procesu děje všechno.

Z lékařského hlediska je porod procesem vylučování plodu z dělohy.

Aby byl tento proces proveden bezpečně, je nezbytné, aby byly organismy matky a dítěte plně připraveny.

Příprava na porod začíná dlouho předtím, než začnou.

V ženském těle se hormonální pozadí výrazně mění, což se stává jakýmsi signálem a připraveností k narození dítěte.

Asi měsíc před očekávaným datem narození čelí žena tzv. Předchůdcům.

Toto jsou zvláštní podmínky, které naznačují, že tělo zahájilo přípravu.

Harbingers při porodu

První signály o bezprostředním setkání s dítětem se objevují asi 4 týdny před jeho narozením.

Hlavní zajatci hrozícího zrození:

Tento jev je obvykle pozorován 2 týdny před porodem.

Je to kvůli tomu, že hlava dítěte vstupuje do malé pánve matky. Z tohoto důvodu se bránice snižuje a žaludek mění svou polohu.

Čas, kdy se tento jev může vyskytnout, je jiný.

Korek vypadá jako výtok sliznice s pruhy krve.

Pro některé odchází 10 dní před porodem. Někdy korek odchází přímo během porodu.

Několik dní před narozením žena aktivuje procesy zaměřené na přirozené očištění těla.

Močení a stolice jsou stále častější, u souboru, který žena ztratí několik kilogramů hmotnosti.

Jedná se o tažný pocit opasku v břiše a dolní části zad.

Nejsou bolestivé a vyskytují se asi 3 týdny před narozením.

Kdy začíná porod?

Ne vždy se očekávané datum narození shoduje se skutečnými narozeninami dítěte.

Někdo rodí hned v pravý čas, někdo dříve a někteří mnohem později, než je stanovené datum. Proto vyvstává otázka: „Co určuje začátek porodu?“.

Délka porodu dítěte je individuální pro každou ženu a závisí na délce jejího menstruačního cyklu.

 • Pokud je cyklus 21 dní, je vysoká pravděpodobnost, že dítě bude mít 38 týdnů těhotenství;
 • Pokud mezi menstruací uplyne více než 30 dní a cyklus je dlouhý, s největší pravděpodobností porodí žena asi 42 týdnů.

Normální období pro dítě se považuje za 40 týdnů.

Od 37 týdnů jsou kojenci považováni za plnohodnotné, ale nenarazili k narození.

Během tohoto období stále dochází k aktivnímu formování a zrání plic dítěte..

Gestační doba delší než 40 týdnů je považována za patologickou a vyžaduje dohled lékařů.

Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací a dítě se cítí dobře, pak lékaři nezasáhnou. V důsledku transplantace se však zvyšuje riziko nitroděložní infekce plodu v důsledku vypouštění původních výkalů..

V moderní porodnické praxi je období těhotenství až 42 týdnů považováno za normální a další již vyžaduje stimulaci porodu.

Možnosti pro zahájení porodu

Počátek porodního procesu u žen, které se poprvé stanou matkou a v mnohočetném stavu, je poněkud odlišný.

Jak začínají narození v primiparech?

 • Začátek pravidelných drapákových aktivit;
 • Výtok plodové vody.

Kontrakce je kontrakce hladkých svalů dělohy, v důsledku čehož je otevřen krk.

U žen, které jsou poprvé vystaveny procesu porodu, je velmi obtížné rozlišovat mezi falešnými kontrakcemi a skutečnými..

Proto musíte znát jejich příznaky:

 • Ke snižování dochází pravidelně, zhruba po stejném časovém období;
 • Kontrakce jsou doprovázeny bolestí;
 • Srážlivost kontrakcí se zvyšuje s jejich četností;
 • Časový interval mezi kontrakcemi je zkrácen.

K vypouštění vody nedochází vždy před počátkem přímého vytlačení plodu z dělohy. Někdy je nutné propíchnout bublinu speciální jehlou.

Tento postup provádějí gynekologové v perinatálním centru. Je bezbolestná.

Důvody, proč boje začínají

Před narozením se v hormonálním systému matky vyskytují fyziologické změny.

Asi 24 hodin před nástupem porodu začíná aktivní produkce aktomyosinu.

Tato látka hraje přímou roli ve schopnosti dělohy stahovat..

Hypofýza a placenta současně aktivně produkují speciální hormony - oxytocin a prostaglandin.

Tyto látky také spouštějí proces svalové kontrakce dělohy..

Jak porod začíná v multiparousi

U vícečetných žen začíná práce podobně, ale je charakterizována pomíjivostí každé fáze..

Pokud tedy ženy, které rodí poprvé, nemusí být ve spěchu v nemocnici, pak by zkušené matky neměly tuto návštěvu odkládat..

Průměrná délka porodu primiparous žen je 12 hodin, mnohočetné ženy rodí za 8-10 hodin. Tento čas je však podmíněn a proces porodu pro každou ženu je individuální..

V mnoha ohledech závisí délka práce na síle práce, struktuře pánve a velikosti dítěte..

Narození dítěte je okamžik, který každá žena velmi očekává. Každá maminka se bojí zmeškat svůj začátek.

Příroda naprogramovala ženské tělo takovým způsobem, že i primogenní žena může určitě určit, že je čas jít do nemocnice.

Správný fyzický a morální výcvik pomůže úspěšně porodit dlouho očekávané dítě.

Jak pochopit, že porod začal u primiparous: příznaky a příznaky

Okamžik narození je vzrušující pro každou těhotnou ženu. Obzvláště se bojí primiparů. Pacienti se obávají, že zmeškají příznaky a nebudou schopni rozlišovat mezi porodem. Aby se předešlo pochybnostem, je důležité znát hlavní rysy tohoto procesu..

Nástup porodu: příznaky a příznaky

Nástup porodu má určité příznaky a symptomy. V primiparous, symptomy se neliší od multiparous.

Je docela snadné určit začátek procesu porodu. Známky a příznaky nového stádia jsou téměř stejné pro každé ženské tělo. Jediným rozdílem je síla projevu. Je to určeno počtem předchozích narození, zdravotním stavem ženy v porodu.

Tyto pocity před porodem u žen, které rodí poprvé, vznikají v důsledku hormonálních a neurologických změn.

Pocity před porodem

Před zahájením porodu zažívají primiparous ženy charakteristické pocity.

Jejich vzhled naznačuje přípravu těla k porodu.

Před narozením těhotné ženy zažívají různé jevy..

 • má želé podobnou texturu;
 • označené nažloutlým nádechem;
 • může obsahovat distribuovanou krev;
 • chrání krk před infekcemi;
 • odchází zcela nebo částečně.

Formování tréninkových bojů:

 • nemají jasnou pravidelnost;
 • charakterizovaná proměnlivou intenzitou a dobou trvání;
 • zmizí samy o sobě;
 • vyskytují se v noci a ve dne.

Snížení břicha:

 • Je to individuální pro každý organismus;
 • není doprovázeno hmatatelným pohybem;
 • nastává v důsledku změny stavu dělohy pod vlivem hmotnosti plodu;
 • se může objevit jak za 2-4 týdny, tak v předvečer porodu.

Chody se mění kvůli prolapsu.

Změny v povaze vaginálního výboje:

 • zvyšuje jejich intenzitu a frekvenci;
 • analýza úniku plodové vody.

Snížení parametru hmotnosti těhotné:

 • projevuje se ve formě rozdílu 1–2 kilogramů;
 • nastává na pozadí odstraňování přebytečné tekutiny.
 • snížení fetálních pohybů;
 • výskyt křečí horních a dolních končetin;
 • zvýšené otoky některých částí těla;
 • změna v močové trubici a očištění střevního prostoru: jasně se projevuje u těhotných žen trpících systematickou zácpou.

Vznik touhy po „hnízdění“: projevuje se ve formě úklidu prostor, opravárenských prací, změny interiéru.

Změna délky a struktury krku: může být stanovena pouze odborníkem během vyšetření.

Změna stavu pánevních kostí: doprovázená bolestí v perineu.

Jak může přirozené narození začít, závisí na individuálních vlastnostech těla, zdravotním stavu, počtu předchozích narození a připravenosti reprodukčního systému k porodu..

Práce může začít ve formě kontrakcí, výtoku ze sliznice nebo plodové vody. Tyto procesy jsou individuální pro každý organismus..

Kde začíná porod?

Hlavními body, kdy začíná porod poprvé, jsou kontrakce a odtok plodové vody.

Zvláštností kontrakcí je složitost jejich stanovení. Pro těhotnou ženu může být obtížné odlišit falešné kontrakce od skutečných. Nicméně skutečné kontrakce mají rostoucí účinek a nezmizí pod vlivem léků proti bolesti. Může dojít k bolesti. Nepohodlí se projevuje v bederní oblasti, stehna, telata, konečník.

Fáze, se kterou přirozené narození začíná u primiparous, může být doprovázena stavem zimnice. Tato reakce je pro tělo normální stav..

Odtok plodové vody nastává jako uvolňování plodové vody. Podmínkou pro zahájení procesu je otevřené děložní hrdlo. V nepřítomnosti odtoku je aktivována stimulace lékem nebo instrumentem..

Jak pochopit, že práce začíná

Nástup porodu je spojen s výskytem charakteristických příznaků. Harbingers porodu vám umožní včas se připravit na fyzickou námahu, která v životě ženy dosud neexistovala.

Neexistuje jediný algoritmus pro pochopení, že porod začíná primiparous. Příznaky vstupu do práce jsou individuální.

V jednom případě mohou být příznaky rozšířené. U jiného pacienta přítomnost jen několika prekurzorů nebo jednoho.

Existuje však obecný trend. Ženy, které očekávají prvorozence, jsou emotivnější. Důvodem je nedostatek zkušeností s doručováním..

Možná ignoruje zřejmé příznaky. Těhotné ženy je často berou pro svou nevolnost. Plánované datum dodání a datum výskytu prekurzorů se také liší..

Abychom pochopili, že porod těhotné ženy začal, je nutná znalost celého procesu. Okamžiku narození dítěte předchází období odhalení, vyhoštění plodu a vzhledu po narození..

Nejdelší je fáze otevírání krku. Připravenost těla je dána délkou a strukturou orgánu. Na tom, jak porozumět stavu těla, záleží na koherenci ženy v porodu v době porodu.

Začátek práce v multiparousu

Porod u vícečetných matek se vyznačuje větší důvěrou v ženy při porodu. Je to dáno nejen teoretickými znalostmi, ale také dovednostmi. Navzdory přestávce mezi narozením jsou ženy zvláště pozorné na jakékoli změny v těle. Nejsou žádné záchvaty paniky a záchvaty hněvu.

Narození v mnohonásobném věku často začínají řádově o řád dříve než u primiparousů. Takový rys může vyvolat předčasné plození. Od 34 týdnů by ženy měly být připraveny, že proces porodu může začít kdykoli. Termín je určen svalovým prodloužením krku od dříve přenesené práce.

Jak pochopit, že přirozený porod začal v multiparous, podle předchůdců. Je důležité si uvědomit, že nástup příznaků bude mnohem silnější. Je to kvůli vědomí testovacího stavu..

V důsledku připravenosti těla je porod u mnohonásobných porodů rychlý. Doba zveřejnění a odtoku plodové vody je zkrácena.

Jak dlouho začíná práce?

V porodnické praxi je ukazatelem normální prenatální periody 38 týdnů. Toto je období, kdy plod dosáhl svého konečného vývoje..

Fáze, kdy mohou začít první známky porodu, zahrnuje 38 - 42 týdnů. Doporučená doba dodání je 40 týdnů.

V případě, že těhotenství přesáhne 42 týdnů, se předpokládá škodlivý účinek na tělo dítěte. Možná vývoj patologií a inhibice jeho života.

Specialisté nedávají jednoznačnou odpověď na to, jak dlouho se rodí. V průměru dochází k doručení od 40 do 42 týdnů. Existují však případy narození prvorozených a po 42 týdnech. Tato funkce je spojena s možnou nepřesností při určování data početí. Také při narození prvních dětí není tělo nastávající matky tak opotřebované. Neexistují žádné patologie reprodukčního systému vyvolané předchozí prací.

Téma, ve kterém se narození obvykle rodí, může být zvažováno podle pohlaví plodu. Objevuje se tendence předčasného narození dívek ve srovnání s chlapci. Důvodem je jejich dřívější zrání a rychlý vývoj. Výsledkem je, že s předčasným narozením dívky častěji přežijí než chlapci.

Jak dlouho jsou boje

Stupeň připravenosti děložního čípku ovlivňuje, jak dlouho práce při narození trvá poprvé.

Proces zveřejňování zahrnuje několik fází..

Latentní fáze (nebo latentní / počáteční):

 • doba trvání - 7-8 hodin;
 • doba trvání zápasu - 30-45 sekund;
 • frekvence - každých 4-5 minut;
 • konec fáze je představován otvorem až 3 cm.
 • doba trvání - 3-5 hodin;
 • doba trvání zápasu - 60 sekund;
 • frekvence - 2-4 minuty;
 • konec fáze je představován otvorem 3 až 7 cm.

Fáze zpomalení (nebo přechodná / přechodná):

 • doba trvání - 30 minut - 1,5 hodiny;
 • doba trvání zápasu - až 1,5 sekundy;
 • frekvence - 30 sekund - 1 minuta;
 • konec fáze je představován otvorem 7 až 10 cm.

Obecně může zveřejnění trvat dlouhou dobu - až 10 hodin.

Mělo by být zřejmé, že připravenost děložního čípku určuje, jak kontrakce u primiparů vydrží.

Délka práce v primiparech vám umožňuje určit skutečné snížení z tréninku.

Průměrně 10 hodin.

Pokud porodu předcházely falešné kontrakce, pak doba porodu v primiparech přesáhne zadanou hodnotu.

Často používal tabletovou formu drogy "No-spa". Působení drogy vám umožní uniknout ze zdroje bolesti. V důsledku toho zmizí falešné kontrakce. Prášky můžete užívat pouze na doporučení lékaře.

Těhotná žena by se neměla bát práce. Je důležité poslouchat své tělo. Jakékoli změny stavu budou signálem pro odjezd do nemocnice. Dárce oocytů si toto přečetl v našem článku.
Užitečné video: jak zjistit nástup porodu

Články O Neplodnosti