Hlavní Analýzy

Jak by novorozenci měli spát: jak správně položit dítě, v jaké poloze - na zadní nebo boční straně?

Spánek novorozence trvá až 20 hodin denně, plus nebo mínus 2 hodiny. Je to ve snu, že dítě roste, shromažďuje sílu a jeho mozek zpracovává obdržené informace. Pro dobrý odpočinek je důležité správně položit dítě a vytvořit pohodlné podmínky v pokoji dítěte. Je také důležité, v jakém postavení dítě spí. Jak by měl novorozenec spát?

Podmínky pro dobrý spánek

Slavný pediatr Komarovsky Evgeny Olegovich ve svých knihách popisuje, jak dát novorozence do spánku a jaké by měly být podmínky v místnosti: (více v článku: Kolik mají děti ve věku 3 měsíců, jsou-li dobře vyvinuté?)

 • Teplota v místnosti není vyšší než 22 stupňů, ale ne nižší než 18 ° C.
 • Před spaním by měla být místnost dobře větraná a za teplého počasí nechte okno otevřené. Hlavní věc není položit drobky na ponor a oblékat se podle teploty.
 • Optimální vlhkost ve školce - 60%.
 • Pokud jde o oblečení - matka si bude muset vybrat mezi plenkami a vestami, společně není vhodné je používat. Komarovsky doporučuje zaměřit se na roční období. „Letní“ dítě může spát v lehké bavlněné košili a „zima“ - v plence. Pokud jde o klobouk - při teplotě v místnosti nad 18 stupňů to není vůbec nutné.
 • Kvalita matrace je důležitá. Měl by být středně tvrdý a neměl by se ohýbat pod hmotností dítěte.
 • Během spánku je vhodné zavřít závěsy. Nedovolte, aby slunce zasáhlo oči dítěte.

Další otázka: kde spát dítě? Naše matky neměly na výběr - dítě muselo spát ve své postýlce. Nyní mají rodiče právo na výběr. Pokud dítě klidně spí v postýlce, probudí se jen k jídlu a zaspí - máte štěstí, je to nejlepší volba pro dítě a jeho rodiče.

Často se stává, že maminka, která užila novorozence, nemá čas se dostat do postele a dítě už pláče a je těžké ho znovu položit. V tomto případě se vyplatí vyzkoušet společný sen, pokud by to nevadilo otci. Nebojte se, že ve snu maminka drtí dítě - instinkty to nedovolí. Maminčin sen je velmi citlivý.

Co pomůže novorozenci usnout?

Většina dětí zaspí hned po jídle během prvního měsíce života nebo se začne prát a přitom sát. Pokud je dítě zlobivé a nespí, musí být uklidněno - možná něco bolí, něco děsí dítě, spoustu dojmů.

Nejlepší způsob, jak eutanizovat dítě, je houpat se, je nejlepší houpat se v náručí nebo jen tak chodit po místnosti. Pokud je dítě pro matku příliš těžké, měli byste použít kočárku nebo kolébku. Máma může pohybovat, zatímco sedí, a udržet dítě na kolenou na polštáři. Nejčastěji, kterým se měsíc staré dítě nezpůsobuje problémy, pokud je zdravý.

Nemoc z pohybu je nejtradičnějším a nejúčinnějším způsobem, jak pomoci vašemu dítěti klidně spát. Poté, co usnete, můžete ho okamžitě položit do postele

Přípustné polohy pro spaní

Přirozenou polohou dítěte ve snu je póza „žáby“: ležící na zádech, zatímco její paže jsou mírně ohnuté v loktech, kolena se rozprostírají od sebe a hlava je otočená do strany. Drobeček může být také položen na bok nebo na břicho. Jak tedy položit novorozence? Zvažte výhody a poškození každé z pozic..

Na zádech

Zadní pozice je pro novorozence nejpřijatelnější a nejbezpečnější (doporučujeme přečíst: kolik novorozenců spí?). Současně se hlava dítěte otočí na bok, díky tomu se drobeček nezastaví, pokud se ve snu rozpadne. Mnoho rodičů neustále ležela dítě jen v této póze. Je nezbytné střídat strany, na nichž je hlava otočena tak, aby se torticollis nevyvíjel. Pokud se dítě otáčí na jedné straně častěji, můžete si pod „nemilovanou“ tvář položit několikrát zavinovanou plenu nebo ubrousek, pak postupně snižujte vrstvy, dokud se hlava úplně neotáčí. Pokud dítě raději spí čelem ke světlu, pak změňte polohu polštáře: na hlavě postele, pak na nohou - tímto způsobem se dítě vždy otočí k oknu, ale spí na různých stranách. Proto by se měla strana otočení změnit ve snu každého dítěte ve dne i v noci!

Na zádech není jediná a ne vždy vhodná pozice. Například, se zvýšeným svalovým tónem, dítě ve spánku pohne rukama a probudí se. Zavinování někdy pomáhá, ale mnoho dětí netoleruje omezení svobody a jsou vrtošivé. Pak se vyplatí změnit polohu vašeho spánku. Také při nesprávném vývoji kyčelního kloubu (dysplázie) je vhodný spánek na žaludku. Pokud dítě trpí kolikou ve střevě, když leží na zádech, je proces vypouštění plynu obtížný, pak stojí za to dát na bříško teplo (žehlenou teplou plenu nebo speciální topnou podložku), aby se zmírnil stav nebo změnila pozice na pohodlnější..

Spánek na zádech není vždy nejzdravější - někdy má smysl, aby dítě zapnulo bříško nebo na boku, aby vyřešilo některé fyziologické problémy (bolest žaludku, hypertonicita, dysplazie)

Na břicho

Pro plný vývoj se doporučuje položit dítě na žaludek každý den, nejlépe několikrát. Dítě v této poloze:

 • Naučí se zvedat a držet hlavu;
 • rozvíjí svaly zad;
 • vidí svět z jiného úhlu;
 • rozvíjí schopnost navigace ve vesmíru.

Kromě toho jsou v takovém postavení nejlepší střevní plyny, což usnadňuje stav s kolikou (viz také: použijte kolenou pro koliku pro novorozence). Můžete spát na břiše svého dítěte, ale pod neustálým dohledem. Faktem je, že dítě může pohřbít svou tvář v polštáři a dusit se. To znamená, že existuje riziko syndromu náhlého kojeneckého úmrtí SIDS. Riziko je vyšší, čím měkčí je povrch pod dítětem, tak se drobečky do 1 roku nedoporučují spát na polštářích - skládají pod hlavu složenou plenu..

Pokud dítě spí na břiše, je třeba dodržovat několik bezpečnostních pravidel:

 • stohovat pouze na rovný hladký povrch s dostatečnou tuhostí;
 • Nenechávejte v blízkosti dítěte cizí předměty (hračky, polštáře, oblečení);
 • pro kontrolu dýchání by mělo být dítě v zorném poli matky nebo jiného dospělého;

Na straně

Tato pozice je dostatečně bezpečná pro novorozence, ale možnost puče na břiše by měla být vyloučena. Za tímto účelem je dítě položeno položením role přikrývek nebo ručníků pod záda. Dítě leží na boku a přitlačuje nohy k žaludku, což přispívá k vypouštění plynů. Drobeček má ruce před obličejem a může se poškrábat: Abyste tomu zabránili, musíte nosit košile se zavřenými držadly nebo speciální rukavice bez poškrábání. Takový sen je nezbytný pro děti, které často řítí..

Je třeba mít na paměti, že v poloze „na straně“ na pánevních kostech je zvýšené zatížení. Tato situace je kontraindikována u kojenců prvních tří měsíců života a s dysplázií kyčelních kloubů.

Tím nechci říci, v jakém konkrétním postavení je správné dítěti spát, protože všechny děti jsou jiné. Použijte 2 nebo 3 možnosti, střídat je, pak bude jasné, jak dítě spí sladší.

Jak dát novorozence do spánku, 11 způsobů

Při zkoumání tématu dětského spánku jsem se zúčastnil několika přednášek specialistů na předních klinikách. To říkali odborníci.

Spánek pro novorozence je jednou ze základních potřeb. Je na stejné úrovni jako jídlo, matčino teplo a péče. A musíte přiznat, že máma, pokud spala dobře, může dát své rodině mnohem větší něhu a péči.

Jinými slovy, to všechno zní krásně, ale ve skutečnosti se to stane něco takového: třetí den uplyne, máminovy ​​oči už bijí a její kolena se ohýbají od únavy a mise „dát dítě spát“ se zdá být možná pouze pro superhrdinu.

Proč děti tak špatně spí nebo vůbec nespí?

Existuje několik příčin poruchy spánku:

 1. Fyziologické: například, když je dítě obtěžováno kolikou nebo se mu stříhají zuby
 2. Důležité fáze vývoje: když je dítě připraveno jít nebo mluvit, a to je přechodné období.
 3. Nejsou zřejmé nemoci nebo bolesti: například ICP - intrakraniální tlak.

Předpokládejme, že jsou vyloučeny všechny výše uvedené skutečnosti a dítě je zlobivé, nespí a nedává vám. Ráno usne, odpoledne se probudí a chodí znovu až do rána. Tady podle mého názoru stojí za to si uvědomit, že děti jsou v našem životě hosty. A hosté se musí přizpůsobit hostitelskému režimu. Proto máte každé právo přizpůsobit své dítě režimu, který vám vyhovuje a je již adoptován v rodině.

Samozřejmě to bude nějakou dobu trvat a úsilí, ale vše je skutečné. Proto vám nabízíme výběr osvědčených metod, jak dát své dítě spát a naučit ho určitému režimu.

Metoda číslo 1 - Lukaško

Metoda číslo 2

Oblíbený způsob sovětských matek podle mého názoru stále funguje, existuje několik možností. Můžete si vybrat, co je pro vás výhodné, nebo vyzkoušet různé varianty: na úchytkách, v kolébce, kolébce, popruhu, na fitballu.

Je to také efektivní způsob pro nejmenší, dává pocit pohodlí a bezpečí. Je pravda, že při výběru této metody je třeba být opatrný - nestahoval se ani nečerpával, neúspěšně se přenesl z ruky do postele a všichni - „naše píseň je dobrá, začněte znovu.“ No, výrazný fyzický trénink mámy

Metoda č3 Podávání

Jíst a spát: Po uspokojení jedné potřeby můžete přejít na jinou. Proto často děti spí okamžitě, nebo dokonce během krmení, zejména u matek, které kojí. Za prvé, novorozenci vyvíjejí značné úsilí k jídlu. Je to pro ně těžká práce a dokáží se unavit. A za druhé, po jídle je dobré spát. Hlavní nevýhodou metody je, že se dítě může probudit, když je přeneseno nebo odebráno z hrudníku nebo láhve.

Pokud chcete, aby dítě v noci spalo a večer večer spalo rychleji, doporučujeme vám, abyste předposlední krmení mírně podkožili a před jídlem hlavní sen mu dejte jídlo. Za 3–5 dny se u kojenců již vyvine určitý režim. Časem se to samozřejmě změní, ale pomůže to nechat hlavní den a noc spát prakticky beze změny..

Metoda číslo 4 Společný spánek s mámou a tátou

Metoda číslo 5 Ukolébavka

Matka rozeznává hlas své matky od narození a od měsíce už její vůni. Proto je pro někoho tak obtížné uklidnit vaše dítě. I když tedy nemáte „hlas“, nemůžete zpívat a jednoduše opakovat „ah-ah-ah-ah-ah-ah-ah“, dítě rychle usne. Pokud dítě vyvine asociaci „ukolébavka = spánek“ a přidá určitý režim, úspěch bude zaručen.

Metoda číslo 6 Rituály

Uklidnit Nemluvím o oběti. Každá maminka a táta si mohou vyvinout určité návyky, rituály, které budou spojovány s dětmi se spánkem. Například čtení pohádek; klidné rozhovory, když říkáte, že čas už je v posteli, protože den byl dlouhý a všichni byli unavení; rozloučení se sluncem, masáž bříšku a podobně. To je zvláště vhodné pro děti od šesti měsíců věku, se kterými se můžete již pokusit vyjednat.

Metoda číslo 7 Koupelna

Obvykle je teplá koupel vhodná pro kojence. Obzvláště pokud tam mohou dostat dost. Do vody můžete přidat odvar uklidňující byliny, ale nejprve se poraďte s pediatrem. Protože někteří lidé si myslí, že měsíček a řada suché kůže. Sledujte reakci - pokud si děti začnou otírat oči, zbývá jen krmit a ležet.

Metoda číslo 8 Bílý šum

Monotónní zvuky mají na děti velmi pozitivní účinek: zvuk vody, vysavač, vysoušeč vlasů, rádio, tichá hudba beze slov a emocionální výbuchy a ukolébavka beze slov. Najděte si svou volbu a zapněte zvuk při pokládání dítěte. Jediná věc, kterou si musíte pamatovat, je, že zvuk musí být velmi tichý..

Metoda číslo 9 Sledujte

Je to docela efektivní způsob, jak si sami změnit nebo upravit již existující režim dítěte. Sledujte několik dní, když dítě usne a probudí se, a probudíte ho půl hodiny dříve, dokud nebudou vaše biorytmy zarovnány..

Pokud máte sleepyhead, neváhejte ho probudit dříve. Je však třeba poznamenat, že se jedná o poměrně dlouhý a pečlivý proces. Je nutné režim sledovat. V opačném případě dítě začne usnout a náhodně se probudit a budete muset začít znovu.

Metoda číslo 10 Pro „železné dámy“

Pokud máte výtažek ze železa, plnou skříň valeriánu a čaj s balzamem citronu, můžete zkusit tuto metodu. Předpokládejme, že s režimem jste již v pohodě a dítě je zvyklé usnout přibližně ve stejnou dobu. Budete potřebovat: jednu mámu nebo otce, jedno dítě nebo dvě, jednu postel. Když dítě začne mnout oči, zívnout a jednat - nastal čas.

Vezměte toho malého (pokud jste si s ním už dříve hráli, pak musíte dítě ujistit, ale nečerpat a nedávat jídlo) a dát jej do postýlky. Jemně hučet nebo mluvit o něčem, stát u postele, aby vás dítě vidělo, aby se zabránilo slzám a pláči. Pokud se slzy během 10-15 minut promění v hněv, vezměte si to na ruce, uklidněte je, ale nenechte je usnout na rukou, vložte je zpět do postýlky. Postavte se vedle postýlky, až dítě usne. V průměru může tento proces trvat 45-60 minut, ne více.

A dalších 11 způsobů! sekvenování

Přizpůsobte dítěti určité akce, které pokaždé předcházejí spánku. Například: jíst, masírovat, ukolébavka, spát nebo koupat se, jíst, pohádka, spánek. Udělejte to každý den ve stejnou dobu. Následně si dítě po jistých postupných úkonech zvykne usnout ve stejnou dobu.

Nezapomeňte do procesu zapojit i otce, jinak budete muset dítě neustále ležet. Již po 3 měsících již dítě jasně rozpoznává vůni mámy a otce, jejich hlas a tělesnou teplotu. Pokud je tedy v tuto chvíli táta „v zákulisí“, dítě si na matku zvykne.

Pamatujte, že se dítě musí přizpůsobit vám, nikoli vám. Přesto, že říkáte dítěti: „máte 5 minut, jděte se umýt a spát“ - nedává to smysl, takže budete muset vyvinout určité úsilí k rozvoji společných návyků.

Jak dát novorozence spát

Někdy dokonce i zkušené matky převrhly, nevěděly, jak přivést novorozence ke spánku. Co můžeme říci o matkách, které poprvé znaly radost z mateřství! Tady je čas cítit se jako super agent: v misi „jak pomoci vašemu dítěti usnout“ se používají všechny možné a nemožné prostředky.

Dnes pochopíme, jak usnadnit život matce a jejímu dítěti: jaké jsou možné důvody, proč ten malý nemůže usnout a co je třeba udělat, abychom na tento problém dlouho zapomněli.

Jak dát novorozence spát

Začněme, pojďme zjistit, proč vaše malé slunce tvrdohlavě odmítá usnout.

Důvodů může být několik:

Přemýšlíte o tom, jak rychle v noci postavit novorozence do postele? Normálně by mělo dítě spát 17-20 hodin denně. Může se zdát, že dítě dělá jen to, co spí! Pokud však dítě není nasyceno emocionálními dojmy za den (mluví se svou rodinou) nebo nemá dostatečnou fyzickou aktivitu (cvičení nebo masáž), může pokračovat v chůzi.

Ujistěte se, že teplota je mezi 18-21 ° C.

 • Dítě je ve svém oblečení nepříjemné

Je snadné se s tímto problémem rozloučit a vybrat si nejpohodlnější a nejpřirozenější oblečení Demi TM pro kojence. Celá kolekce dětského oblečení pro nejmenší je šita z přírodního úpletu a dokonale sedí na postavě. Společně s DemiBaby si nemůžete dělat starosti, že vaše dítě nemůže usnout!

Může to být cokoli: od řezání zubů po intrakraniální tlak. Pokud již dlouho pozorujete, že arašídy trpí nespavostí, je čas poradit se s lékařem.

Nyní pojďme mluvit o tom, jak dát novorozeně do postele.

Nabízíme vám 5 hlavních způsobů:

 1. Pohybová nemoc + usínání poblíž hrudníku

To je jeden z nejoblíbenějších způsobů, který se zdá, že přenáší dítě do atmosféry, která mu byla známa dříve, a připomíná vám, abyste zůstali se svou matkou v bříšku. Obvyklým rytmem srdce matky ho měřil kroutící spánek. Jediné negativní je, že ten malý se může probudit, když ho vložíte do postýlky.

Tato metoda má své klady a zápory. Oponenti poznamenávají, že potom dítě nechce spát odděleně, a příznivci této metody trvají na tom, že dítě roste klidněji, nebojí se tmy a necítí se zbaveno pozornosti matky. Cvičit nebo ne - rozhodnete se.

Určitě jste si všimli, že po teplé koupeli, kterou jste vzali den před spaním, se okamžitě vypnete, jakmile se vaše hlava dotkne polštáře. Můžete to zkusit na svém malém muži. Pokud začne mnout oči již ve vaně, zbývá vám jen nakrmit slunce a položit ho do postele.

Pokud chcete položit drobky bez pohybu, zkuste znovu vytvořit hluk podobný tomu, který dítě slyšelo v bříšku. Může to být monotónní hudba, zvuk vody nebo dokonce hukot vysavače. Hlavní podmínkou je, že zvuk musí být sotva slyšitelný.

Metoda funguje skvěle i na těch nejmenších: stačí jen otočit něco jako kokon z přikrývky nebo přikrývky a dát tam malého anděla. Ujistěte se, že přikrývka nezabrání dítěti v dýchání.

V jaké poloze může novorozence spát

Nevíte, jak správně položit dítě: na bok nebo na záda?

Pediatrové tvrdí, že nejlepší poloha pro spaní je na zádech. V takovém případě by měla být hlava otočena na bok.

Hledáte správnou pózu, jak dát novorozence do spánku po krmení? Dejte malé slunce na bok. Tato póza je vhodná pro děti, které často plivají.

Póza „na bříško“ je dobrá, protože v této poloze je dítě lepší než plyny. Lékaři to však nepovažují za zcela bezpečné, protože dítě může pohřbít nos v polštáři a udusit se. Odpočinek na břiše je tedy možný pouze pod neustálým dohledem rodičů.

Demi Baby vám přeje ty nejsladší a nejzdravější sny!

Líbí se vám článek? sdílet s přáteli!

Nejnaléhavější otázkou pro rodiče, kteří tráví veškerý čas s malými maličkostmi, je to, co dělat v karanténě.

Připravili jsme jednoduché a maximálně efektivní tipy, které vám pomohou orientovat se v nekonečném toku informací a ochránit sebe a své blízké během tohoto obtížného období..

Dnes se s vámi chceme podělit o dobré zprávy o rozšiřování naší nabídky a zároveň vás seznámit s tureckým úpletem.

Jak dát novorozence na břicho

Nasazení novorozence na bříško je prvním cvičením, které posiluje svaly dítěte. Podporuje rozvoj cenných dovedností a posiluje jeho zdraví..

Proč je dítě položeno na bříško

Hlavním cílem nasazení dítěte na bříško je stimulace jeho motorické aktivity, posílení svalů krku, ramen. Proč jinak leží novorozence na břiše:

 1. Když dítě leží na břiše, nejen že zpevňuje záda a ramena, může pohybovat rukama a nohama jinak, naučí se ovládat své tělo.
 2. Šíření na bříško pomáhá přirozenému vyčerpání plynů. Trávení dítěte se zlepšuje, nepohodlí plynoucí z nadýmání ve střevech. Upřednostňovaný čas, kdy si můžete novorozence dát na břicho, je před jídlem.
 3. V této poloze se dítě učí držet hlavu.
 4. Ležící na břiše je dobrá prevence torticollis (když jsou svaly na jedné straně těla napjatější než na druhé).
 5. Vytvoření správné lebky. U dětí, které neustále spí na zádech a které nejsou převrácené, mohou být jejich hlavy mírně zploštělé v zadní části hlavy..
 6. Z tohoto postupu se snižuje pravděpodobnost vzniku pupeční kýly.
 7. Ležící na břiše rozvíjí motorické dovednosti, dítě se nejprve učí držet hlavu, opřít se o lokty, pak mu odtrhne břicho a narovná si paže. Posiluje a rozvíjí dítě a rychle postupuje do další důležité fáze vývoje - k plazení.
 8. Dítě zvažuje okolní objekty z jiného úhlu, což obohacuje jeho intelektuální vývoj.

Od jakého věku ležel na břiše novorozence

Aby se dítě mohlo správně vyvíjet, je nutné ho co nejdříve položit na bříško. To se provádí krátce po jeho narození, jakmile se pupeční rána uzdraví u novorozence. Dokud se neuzdraví, takové akce ji mohou zranit, může dojít k infekci..

 1. Optimální doba rozmetání - před jídlem a po každé výměně pleny.
 2. Dítě je položeno na břiše, když je veselé a aktivní, ne příliš hladové. Pak bude změna pozice nejen užitečná pro něj, ale také příjemná.
 3. Nepokládejte břicho dítěte bezprostředně po krmení. Dítě se po jídle často vyplivne, to je normální. Pozice na břiše po jídle však tento proces pouze provokuje. V této poloze se dítě může dusit, a to je nebezpečné.
 4. Optimální věk, ve kterém si můžete dát novorozence na bříško, je týden po jeho narození (když se pupek úplně uzdravil)..

Jak položit novorozence na žaludek

Místnost, kde se postupy provádějí, by měla být dobře větraná. Zajistěte čerstvý vzduch po dobu 15 minut. Po odvzdušnění počkejte, až se teplota v místnosti stane optimální pro dítě: ani zima, ani horké.

Kde rozložit dítě

Povrch, na kterém je dítě položeno, musí být tvrdý. To je důležité, protože novorozenec cítí dobrou podporu. Můžete dát dítě na přebalovací stůl nebo na podlahu. Pokud položíte drobky na podlahu, ujistěte se, že jsou čisté (položte silnou rohož). Ujistěte se, že podlaha není studená.

Správné rozložení

Prvním cvičením pro dítě je optimálně využít břicho-k-břicho pozice novorozence:

 1. Máma je pohodlná, sklopná.
 2. Dítě leží na břiše tváří k sobě.
 3. Mluví s dítětem, jemně hladil.
 4. To je nejlepší udělat tuto kůži na kůži, pro novorozence je to velmi pěkné, cítí mámino teplo, vůni. V této poloze jsou velmi pohodlné..

Pokud máte fitness míč, použijte jej. Tato cvičení jsou vhodná pro prevenci střevní koliky. Pomáhají unikat přebytečnému plynu z žaludku dítěte:

 1. Položili dítě na míč a pevně ho držely za nohy.
 2. Jemně se houpejte sem a tam.
 3. Trvání cvičení je několik minut.

Klasický způsob šíření novorozence na bříško před krmením:

 1. Opatrně položte dítě na přebalovací stůl nebo na připravenou podlahu.
 2. Sledujte novorozence. Dítě se může pokusit držet hlavu, ale kvůli stále slabým svalům náhle hodí hlavou a bolí mu čelo. Abyste tomu zabránili, dejte dlaň pod obličej.

Jak často a na kolik minut je novorozenec položen na bříško

Nejprve se doporučuje nosit dítě na bříško několikrát denně (3-4krát). Úplně první sezení na bříšku trvá 10-15 sekund. Dítě je pečlivě obráceno zezadu do břicha a pak se jemně vrací zpět do zad. O měsíc se postupně zvyšuje doba zákroku a doba, o kolik můžete novorozence položit na bříško - až 10 minut denně.

Novorozence může být položen na bříško po každé výměně plenky, před každým krmením a kdykoli jindy, když je veselý a spokojený se životem.

Od druhého měsíce je dítě položeno na hlaveň a hračky jsou umístěny do zorného pole. Dítě je pečlivě zataženo za nohu, aby pochopil, že takový pohyb pomůže být na břiše a získat hračku.

Ve věku 3–4 měsíců mohou děti trávit na bříšku asi 20 minut denně. Pokud se jim tato pozice líbí, mohou déle ležet na břiše.

Co dělat, když dítě nechce ležet na břiše

Ne všechny děti milují ležet na břiše. To vás nutí napínat svaly, vynakládat určité úsilí. V tomto případě musíte ovládat, kolik novorozenců leží na jejich žaludcích: začněte 10 sekundami. Postup opakujte několikrát denně. Dítě nebude mít čas se unavit, ale pochopí, že být v nové pozici není tak děsivé a nepříjemné.

Co dělat, když novorozenec odmítne ležet na břiše:

 1. Ujistěte se, že dítě odmítá převrátit se na bříško ne kvůli bolesti nebo malátnosti.
 2. Pokud je to špatné, nerozšiřujte drobky na žaludek.
 3. Umístěte svého novorozence častěji na břicho. Pohlaďte ho, promluvte si s ním.
 4. Rozptýlit ho hračkami, můžete před něj dát malé dětské zrcadlo.
 5. Položte kolem dítěte zajímavé věci, například látky různých textur. Vyvíjející se koberec, na kterém jsou šité šelmy, prvky, které rozvíjejí taktilní pocity, je dítětem velmi fascinováno..

Považujte činnosti vašeho dítěte za důležité a příjemné procedury. Novorozenec ucítí vaši dobrou náladu a stráví více času na břiše.

Pravidla a metody pokládky novorozence na žaludek

V prvních dnech a týdnech po narození se dítě pohybuje velmi málo. Základní pozice - ležící na zádech nebo na boku, nohy přitisknuté k žaludku.

Kdy a jak položit novorozence na žaludek

Mladé matky se velmi bojí, že způsobí poranění dítěte. Aby se tomu zabránilo, je důležité dodržovat doporučení lékařů.

K čemu je toto rozdávání?

 1. To přispívá k rozvoji motorických schopností a motorických schopností u dítěte. Když dítě leží na břiše, nedobrovolně napíná svaly jednotlivých částí těla. Z této pozice se učí svět kolem sebe. Pro lepší výhled se dítě začíná spoléhat na kliky, zvedne hlavu, z této polohy se následně plazí.
 2. Pokládání na bříško napomáhá správné tvorbě kostí lebeční klenby. Měkké kosti na hlavě s konstantní polohou v průběhu času mohou vést k deformaci hlavy, což představuje vážné ohrožení zdraví.
 3. Prevence pupeční kýly je dalším plusem ve směru položení dítěte na bříško. Navíc tato pozice významně snižuje střevní koliku a napomáhá úniku plynů ze střev dítěte.
 4. Normalizace krevního oběhu v důsledku změny polohy těla.

Základní pravidla rozložení

Nejdůležitějším bodem je pochopení, že všechny děti jsou individuální. Někdo tuto situaci miluje a další děti okamžitě pláčou. Aby bylo správné rozložení břicha dítěte, musí být dodrženy následující zásady:

 • Povrch by měl být hladký a pevný. Ideální možností je přebalovací stůl. Pokud ne, je vhodná elastická postel nebo běžný stůl. Můžete dát dítě na podlahu v nepřítomnosti průvanu a při optimální teplotě v místnosti. Povrch by měl být pokryt čistou teplou plenkou.
 • Před krmením se rozprostřete. Zpravidla se po dalším jídle chce dítě okamžitě spát. Také po jídle může taková pozice představovat reflex roubíku u dítěte, v důsledku toho - regurgitace.
 • Povinný dohled rodičů. Důvodem je nejen skutečnost, že dítě může spadnout z výšky, pokud leží na stole, ale také proto, že novorozenec může pochovat nos v plence. Abyste tomu zabránili, musíte odstranit všechny hračky, koberečky, přikrývky a další předměty.
 • Pohodlná teplota vzduchu. Aby pohyb nebyl omezen, je lepší položit dítě na její bříško nahé. Proto by měla být teplota pro novorozence optimální, jinak zamrzne.

Důležité! Během rozvržení by dítě nemělo chtít spát. Hlavním cílem tohoto cvičení je trénovat slabé svaly a posilovat je. Ve stavu spánku dítě jednoduše usne, aniž by vynaložilo úsilí na zvednutí hlavy nebo těla.

Efektivní způsoby, jak naučit dítě ležet na břiše

Většina dětí ráda leží na břiše. Ale jsou tu ty děti, které začínají být rozmarné a pláč, když mění svůj postoj. Pak se maminka ptá, jak správně učit dítě? Hlavní věc je dodržovat posloupnost a dodržovat následující pravidla:

 1. Pravidelnost. Prvních několikrát položte dítě na břicho na 10-15 sekund, aby si na novou pozici zvykl. Zároveň by mělo být dítě v radostné náladě. Máma by se také neměla bát a bát se. S pozitivním přístupem novorozence ho musí žena pečlivě obrátit na bříško a také jej pečlivě vrátit na původní místo.
 2. Dítě by mělo cítit spolehlivou podporu pod ním. Proto je nejlepší volbou pro první rozvržení vřelá břišní maminka.
 3. Postupné prodloužení doby rozvržení. Neměly by nastat žádné náhlé skoky. Pokud dnes dítě strávilo 1 minutu na břiše, pak se další den může mírně prodloužit. Z tohoto důvodu by maminka neměla počítat každou sekundu. Samotné dítě ukáže, že pozice pro něj bude těžká.
 4. Dodržování denního rituálu. Šíření na bříško by mělo být nezbytnou každodenní akcí. Toto je stejné nezbytné cvičení jako masáž nebo každodenní koupání dítěte. Je lepší se soustředit na stejnou dobu během dne, kdy dítě utratí za žaludek.
 5. Můžete kombinovat rozvržení s lehkou gymnastikou, hladit záda, ruce a nohy dítěte.
 6. Netlačte. Pokud je dítě nepříjemné, on pláče, není třeba na tom trvat. Nechte to ležet na zádech, trochu se uklidněte. Po chvíli byste to měli zkusit znovu. Učení by mělo být postupné.
 7. Světlou hračkou můžete rozptýlit pozornost dítěte a promluvit si s ním. Pak mu nové pocity způsobí menší nepohodlí.
 8. Změna povrchu. Aby dítě projevilo zájem, můžete pravidelně měnit povrch, na kterém bude ležet, a střídat barevné odstíny plen a listů.
 9. Pokud dcera nebo syn zcela odmítne ležet na břiše, stojí za to nabídnout jiné alternativy. Například pohybová nemoc na fitball, let v „letadle“, plavání v koupelně v kruhu. Hmatové kontakty se spolehlivými rukama matky pomohou novorozence rychleji se přizpůsobit změně polohy.

A co je nejdůležitější, nenuťte dítě. O něco později, když je dítě starší, se naučí převrátit se sám a rád se naučí nový svět z pozice na břiše..

Jak by měl novorozenec spát? V jaké poloze může dítě spát?

Pro každou rodinu je narození dítěte radostnou a dlouho očekávanou událostí. Ale hned po prvních minutách radosti mají rodiče pocit maličkosti.

Musíme pečlivě sledovat nejen pohodu a výživu novorozence, ale také jeho spánek. Dítě, které se právě narodilo, tráví téměř celý svůj sen ve snu. Vývoj spánku závisí na kvalitě spánku, proto je velmi důležité zajistit bezpečný a klidný odpočinek pro dítě.

Mnoho mladých rodičů se zajímá o otázku: Jak by měl novorozenec spát? Koneckonců, aby dítě rostlo silně a zdravě, je nutné vytvořit vhodné podmínky pro jeho každodenní odpočinek.

Jak by měl novorozenec spát? Vytváříme správné podmínky

Aby byl spánek dítěte hluboký a zdravý, je nutné v místnosti vytvořit určité podmínky:

 1. Vzduch v místnosti by měl být čistý a čerstvý a teplota by neměla být vyšší než 22 stupňů a nižší než 18 stupňů Celsia.
 2. Když je venku teplo, vždy se pokuste nechat okno otevřené. Zároveň se však ujistěte, že je dítě vhodně oblečeno a neleží v ponoru.
 3. Mateřská školka by měla mít vhodnou vlhkost - 60% je považováno za ideální.
 4. Je velmi důležité vybrat si správné oblečení. V létě odborníci doporučují oblékat dítě do lehkých vest, ale v zimě je nejlepší používat plenu. Pokud je teplota vzduchu v místnosti nad +18, nemůžete nosit klobouk. Pamatujte, že přehřátí negativně ovlivňuje zdraví dítěte.
 5. Vyberte si pohodlnou matraci. Neměl by se ohýbat pod tíhou dítěte.
 6. Zavřete závěsy na oknech uvnitř, je velmi důležité, aby jasné slunce „neřezalo“ oči dítěte.
 7. Zkuste chránit novorozence před příliš hlasitými zvuky..
 8. Zkuste častěji utírat prach a umývat podlahy v dětském pokoji.

Neméně důležitou otázkou je: kde je nejlepší místo pro spaní novorozence? Dnes si mohou rodiče vybrat mezi dětskou postýlkou ​​a postelí. Pokud je vaše dítě docela klidné, probudí se jen k jídlu a snadno opět usne, můžete předpokládat, že máte štěstí. V tomto případě můžete bezpečně dát dítěti do postýlky a jít o jejich podnikání.

Často se však stává, že dítě nemůže usnout, plakat nebo je prostě energické. V takovém případě můžete zkusit sdílení spánku. To znamená, že můžete dát dítě na postel pro dospělé vedle vás. Bylo zjištěno, že i velmi neklidné děti v posteli rodičů klidně usnou. Ale občas zkuste dát dítě do postýlky. Když se jeho klid zklidní, můžete se znovu vrátit do odděleného odpočinku.

Pokud je přední strana odstraněna z postýlky, můžete ji zkusit v noci snížit a dítě k vám celou noc tlačit..

Co může pomoci novorozenci usnout?

Většina malých dětí v prvních měsících života zaspí téměř okamžitě po jídle nebo dokonce při jídle.

Pokud vaše dítě nemůže usnout a je zlobivé, musíte se ho pokusit uklidnit - možná ho něco vyděsilo nebo něco ho bolí. Kvalita spánku také odráží dojmy získané během dne..

Jak mohu rychle rozdrtit dítě? Nejlepší způsob je běžná nemoc z pohybu. Můžete dítě potřást v náručí nebo s ním projít kolem domu. Pokud hmotnost dítěte nedovolí mamince nosit ji příliš dlouho, můžete použít kolébku nebo kočárku. Můžete také pohybovat pohybem v sedě a drobky položit na polštář na klíně. Pamatujte, že v prvních měsících života by spánek neměl způsobovat žádné problémy, pokud je dítě zdravé.

V jaké poloze by měl novorozenec spát?

Protože dítě tráví první měsíce svého života ve snu, je velmi důležité, aby ležel ve správné poloze. Odborníci doporučují následující ustanovení, která pozitivně ovlivňují zdraví a vývoj dítěte.

Na straně

Tato póza je považována za nejbezpečnější pro malé dítě. Lékaři v mateřských nemocnicích a pediatři doporučují nejprve dát novorozence pouze na jednu stranu. Je to způsobeno anatomickými rysy dítěte: v prvních měsících života nemají děti dobře definovaný srdeční svěrač. Proto se po každém krmení dítě hojně vyplivne. Chcete-li se vyhnout riziku utopení, je nejlepší nechat drobky spát na jedné straně.

Polovina strany

Tato pozice je považována za ještě bezpečnější než předchozí. Pokud vaše dítě často vyplivne nebo trpí těžkou kolikou, je nejlepší dát ho na polovinu. Pediatrové tvrdí, že v této poloze jsou plyny lepší.

Ale dítě se může převrátit ve snu. Co dělat v tomto případě? Nesedí vedle něj, aby sledoval situaci. Pod záda položte přikrývku nebo zavinovanou plenu ve tvaru válce. Aby dítě nemělo torticollis, mělo by se občas obrátit na druhou stranu.

Na zádech

Pro novorozence na zádech je spánek nebezpečný a prospěšný. Na jedné straně je takový zbytek přirozeně anatomický. Na druhé straně existuje velké riziko, že se dítě bude dusit na vlastní říhání. Co dělat, abyste tomu zabránili?

Když dáte dítě do postele, otočte hlavu na stranu a upevněte ji válečkem z přikrývky nebo plenky. Chcete-li se vyhnout torticollis, občas otáčet dítě. Zamíchejte dítě tak, aby se neprobudilo pery a nepoškrábalo se. Pokud je vaše dítě nervózní a nemůže usnout, je lepší jej okamžitě přesunout do jiné polohy.

Dávejte pozor, pokud bylo u dítěte diagnostikováno dysplazie kyčle, má-li časté koliky nebo má příznaky svalové hypertonicity. Je přísně zakázáno vkládat novorozence na záda..

Na břicho

Tato situace je považována za vynikající prevenci koliky v břiše, protože zažívací systém začíná lépe fungovat a také snižuje riziko, že dítě bude udušeno masy..

Pediatrové poznamenávají, že taková póza pomůže posílit kosti a svaly krku a zad. V této poloze se dítě rychle naučí držet hlavu.

Pokud vašemu dítěti nevadí ležet na břiše, měli byste si pamatovat některá důležitá pravidla:

 1. Kupte si ortopedickou matraci.
 2. Nejlepší je polštář odložit stranou.
 3. Do postýlky nevkládejte plachtoviny.
 4. Nevkládejte hračky do rohu postýlky, nýbrž nad ní visejte.

Ale i když se budete držet těchto pravidel, je nejlepší občas sledovat své dítě..

Embryo Pose

Tuto situaci často berou děti do věku jednoho měsíce. Pokud vaše dítě spí v podobné poloze po dlouhou dobu (nohy jsou přitahovány k bříšku a ruce jsou přitisknuty k hrudi), může to být příznakem svalové hypertonicity. Ale pokud se čtyři týdny po narození narovná a zaujme normální polohu, nemusíte se čeho bát.

Nezapomeňte, že bez ohledu na to, jakou polohu si vyberete, musíte občas otočit novorozence nebo jej umístit do jiné polohy, aby nedošlo k deformaci kostry a ždímání žil.

Jak by měl novorozenec spát v postýlce?

Optimální poloha v postýlce je poloha na boku. Do 1-1,5 měsíce se nedoporučuje používat polštář, je vhodné vyzvednout poměrně tvrdou a tvrdou matraci. Takový povrch nebude bránit dýchání, i když dítě na něm spočívá nos. I když používáte společný spánek, je nejlepší si vzít tvrdou matraci. Také byste neměli zakrývat dítě teplými přikrývkami. Pro tento účel je lepší použít plenku nebo speciální vak na spaní.

Jak dát novorozence spát?

Nedávné studie ukazují, že i děti si pamatují sled určitých akcí. Proto, pokud vám něco v denním režimu drobků chybí, začne to být vrtošivé a nebude možné spát. Je velmi důležité dát novorozence do spánku, aby byl tento proces bezbolestný a příjemný. Proto se vždy pokuste opakovat stejné akce..

 1. Chcete-li uklidnit dítě a zlepšit jeho kvalitu spánku, koupte dítě ve vaně s bylinkami, masáží a krmením.
 2. Nemusíte spát dítě ihned po krmení, nejprve ho trochu držte ve svislé poloze, aby prasklo.
 3. Můžete zpívat ukolébavku tichým hlasem a hladit dítě.

Jak by měl novorozenec spát po 1 měsíci?

Jak dlouho má dítě obvykle spát v prvním měsíci života? Zdravý spánek dítěte zpravidla po propuštění z nemocnice trvá zpravidla asi 20 hodin s přerušením krmení. Pamatujte, že v prvních dnech doma se dítě bude muset přizpůsobit novému režimu dne. Aby byl měsíční spánek dítěte silný, je nutné, aby jeho tělesná teplota byla ideální: v tomto období života 37 stupňů. Proto je pohodlná teplota vzduchu pro drobky považována za + 18- + 22 stupňů. Nezapomeňte navlhčit vzduch, aby dítě nemělo dýchací potíže.

Jak by měl novorozenec spát za 2-3 měsíce?

V tomto období života drobky spí již 15-16 hodin, ale zároveň spánek může být nejen v postýlce, ale také v náručí matky, v kočárku. Denní spánek je obvykle krátký: 40 minut. Ale v noci dítě začíná spát déle a probouzí se každé tři hodiny na krmení. Po dvou měsících se dítě začne více pohybovat, ale stále ještě nedrží hlavu dobře, takže se nedoporučuje nasazovat jej na bříško. Po třech měsících začne dítě spát 10 hodin denně. Odpoledne je doba spánku až 5-6 hodin. V tuto chvíli již najdete dětský polštář. Měl by být hypoalergenní z přírodních materiálů..

Když se dítě právě narodí, musí usnout na tvrdých plochách. Ale za tři měsíce už můžete matraci umístit pod mírným úhlem (30 stupňů). Děje se tak, aby se zabránilo průtoku krku a zlepšení krevního oběhu..

Jak by měl novorozenec ve věku 4-5 měsíců spát?

V tomto věku se doba bdělosti postupně zvyšuje. Ve dne dítě spí již jen 4 hodiny. Zbytek času může jíst, aktivně poznat svět, hrát a plazit se. Může být umístěn na bříško, protože dítě již ví, jak pevně držet hlavu a zvedá ji s nedostatkem vzduchu.

Po 5 měsících se dítě začne ve snu nedobrovolně převracet a díky tomu se může probudit. Odborníci doporučují tuto dobu, jen počkejte, protože v průběhu času bude dítě moci lépe kontrolovat své pohyby. Ve dne bude dítě dokonale spát a na světle, ale je lepší ho chránit před příliš jasnými paprsky slunce. K tomu použijte postýlky, závěsy, čepice.

V noci je lepší zapnout noční světlo, protože se dítě může z tmy bát a špatně spát..

V jaké poloze by měl novorozenec spát v kočárku?

Během procházky děti usnou lépe a rychleji, protože jim pomáhá pohybová nemoc. Nezapomeňte, že dítě musí být nošeno podle počasí, pak dokonale usne. Nezapomeňte zakrýt kočárek za silného větru. Děti v kočárku obvykle spí na zádech. Chůze je lepší při příjemné teplotě. Pokud v zimě teplota vzduchu klesne na -15, doporučujeme vyčkat počasí.

Jak si vybrat oblečení na spaní?

Oblečení na spaní by mělo být co nejpohodlnější, aby byl zbytek kvalitní a příjemný. Je nutné jej vybrat na základě několika faktorů: z teploty vzduchu v místnosti, z ročního období, z věku a pohody drobků. Nejpohodlnější je kombinéza s anti-poškrábáním. Nebude omezovat pohyby dítěte a chrání pokožku před ostrými nehty. Je také vhodné vzlétnout a nasadit, je celkem teplé a pohodlné.

Jak vypočítat ukazatele novorozeného spánku?

Odborníci říkají, že dítě by mělo v prvních měsících svého života spát 16-20 hodin denně. Ale mělo by být zřejmé, že každé dítě je individuální. Proto je možný malý krok nad rámec menší nebo větší strany. Pokud je vaše dítě aktivní, dobře jí, není rozmarné a spí jen 16 hodin denně: pak je to normální.

Jak správně a rychle dát dítě do spánku

Úplný sen pro právě narozené dítě je důležitou součástí plného vývoje a zdraví. Populární téma pro mladé rodiče je, jak dát dítě do postele. Chci, aby dítě rychle usnulo, a co je nejdůležitější - spát celou noc.

Důležitost dobrého spánku

Novorozenec spí v průměru 18 hodin denně. Dětský spánek je klíčem k jeho plnému rozvoji a růstu, příznivému sociálnímu chování, duševnímu a emocionálnímu zdraví. Během zdravého a zdravého spánku se dítě zotavuje, roste a odpočívá. Je důležité, aby ho v tuto chvíli nic neobtěžovalo, nedráždilo, nezpůsobovalo sebemenší nepohodlí.

Úroveň duševního stresu narozeného dítěte lze porovnat se stavem úplné mobilizace zaměřené na boj o přežití v extrémní situaci, která ohrožuje život dospělého.

Každou minutu bdělosti provádí dítě intenzivní práci na přizpůsobení a zpracování velkého množství informací. Dítě potřebuje spánek, aby postupně zefektivnilo znalosti a myšlenky o světě. Do tohoto procesu jsou zapojeny funkce pozornosti, paměti, systematizace a mnoha dalších, na jejichž realizaci se přímo podílí zbytek.

Zvládnutí nového je spojeno se stresem, který může vést k duševním poruchám a novorozeneckému chování. Tělo dítěte se aktivně rozrůstá a vyvíjí. Proces růstu závisí na hormonech. Hlavní se vyrábí v hypofýze. Největší množství z toho v krvi dítěte je pozorováno během spánku..

V prvních 2 hodinách spánku se vylučuje 80% růstového hormonu. Nedostatek klidu může vést k zakrněnému růstu a zpomalení fyzického vývoje. Neklidný spánek také ovlivňuje kvalitu života rodičů dítěte.

Vytváření podmínek pro spící dítě

Před položením novorozence musíte pro něj vytvořit vhodné podmínky.

Postýlka, matrace a polštář

Pro dítě je důležité samostatné místo na spaní. Použití kolébky je možné pouze v prvních měsících života. Spánek v kočárku se nedoporučuje kvůli špatné ventilaci, která může vést k přehřátí a nedostatečnému přívodu kyslíku do těla dítěte.

Dětská matrace by měla být:

 • hladký;
 • pružný;
 • přesně odpovídají velikosti postýlky;
 • těsně přiléhá k jeho stěnám.

Pokud vám model postýlky umožňuje instalaci matrace v různých výškách, musíte ji nejprve umístit na horní značku, aby bylo vhodné dostat dítě z postýlky. Jakmile se dítě učí klečet, matraci je třeba snížit níže.

Polštář není určen pro novorozence. Dnes si však můžete koupit anatomický polštář přesně podle věku. Na fólii je umístěn šikmý polštář z polyuretanové pěny nebo latexu a mírně zvedá čelo postele.

Místo přikrývky můžete použít spacák.

Mikroklima místnosti

S ohledem na optimální teplotu v místnosti novorozence často vznikají spory mezi dospělými. Někteří rodiče věří, že dítě zamrzne, zatímco přehřátí je pro něj mnohem nebezpečnější, protože systém řízení tepla není vyzrálý. Škody způsobené vysokými teplotami se zhoršují suchým vzduchem, který je často v domácnostech s ústředním vytápěním zvýšen. Situaci zhoršuje použití elektrických ohřívačů v zimě.

Suchý vzduch absorbuje vlhkost ze sliznic dýchacího traktu, narušuje volný tok hlenu a odstraňuje dráždivé látky, alergeny a mikroby z těla. Pro kontrolu vlhkosti a teploty v místnosti je vhodné umístit teploměr a vlhkoměr.

Před spaním se ujistěte, že místnost je větraná, aby se snížila teplota o 1-2 °. Optimální teplota v místnosti novorozence by měla být + 20... + 22 ° C, dítě 1-3 měsíce - + 18... + 20 ° C, starší než 3 měsíce - + 18 ° C. Když je klimatizace v provozu, dítě by nemělo spát. Doporučená vlhkost je 50-70%. K jeho údržbě můžete použít zvlhčovače vzduchu nebo zavěsit mokré ručníky.

Osvětlení

Aby si dítě rychle uvědomilo rozdíl mezi denní dobou, je lepší dát ho v noci do tmy a odpoledne do tmy. Chcete-li vytvořit během dne, zatemnění závěsy, nárazníky nebo nárazníky v postýlce přijde vhod. Neměly by být příliš silné, aby jimi mohl procházet vzduch. Světlo musí být rozptýleno, proto je důležité zakoupit noční noční lampu.

Prádlo

Sada ložního prádla by měla být vyrobena z přírodních tkanin. Tento materiál poskytuje přirozenou výměnu mezi tělem dítěte a prádlem, neumožňuje přehřátí těla, dobře absorbuje vlhkost.

oblečení

Je výhodné používat oděvy vyrobené z měkkých přírodních tkanin propouštějících vzduch a vlhkost, bez hrubých švů, elastických pásků, velkých a tvrdých částí. Oblečení by mělo být takové, aby bylo možné plenu rychle vyměnit bez probuzení dítěte. V tomto ohledu je vhodné používat posuvníky s neotevřenými knoflíky podél stupňového švu.

Bezpečnost

I když dítě spí, měli bychom dodržovat pravidla ochrany zdraví a bezpečnosti:

 • pokud dítě saje dudlík, odstraňte držák nebo stuhu, aby nedošlo k uškrcení;
 • je lepší nechat dveře zavřené pro děti, domácí zvířata nemají místo v dětském pokoji.

Nedovolte nikomu kouřit vedle školky, jako inhalace kouře vyvolává náhlou kojeneckou smrt.

Dětskou ložnici nemůžete vybavit v blízkosti radiátorů, elektrických spotřebičů a vodičů, pokojových rostlin. Police by neměly viset nad postýlkou. Nedávejte do ložnice velké množství plyšových hraček, koberců, knih - hlavní sběrače prachu a nejsilnější alergeny.

Specifika denního odpočinku

Denní spánek - obnovení síly dítěte a oddech pro rodiče. Od prvních týdnů je důležité pochopit dítě a nenechat si ujít okamžik, kdy dítě chce spát. Během tohoto období je nejjednodušší položit. Během REM spánku děti aktivně pohybují svými žáky, pohybují rukama a nohama, vytvářejí obličeje, reprodukují sací pohyby a vydávají různé zvuky. Děti se mohou probudit při přechodu z jednoho spánkového cyklu do druhého. Některá miminka s potěšením usnou ne v úplném tichu, ale v přítomnosti „bílého šumu“.

Jak rychle dát novorozence do postele

Sedmiměsíčním gestačním věkem se vytvoří dětský spánek. Nastávající matka by měla sledovat její rutinu několik měsíců před narozením, aby později nehledala odpověď na otázku, jak položit měsíční dítě. Ženy, jejichž těhotenství bylo klidné a bez rozruchu, se méně často potýkají s problémy s neklidným a krátkým spánkem dítěte.

Neexistuje jediná speciální technika pro snášení dětí. Všichni odborníci se však shodují v tom, že dodržování každodenního života je klíčem ke zdravému a zdravému spánku..

Ospalý rituál

Dítě neurčuje čas časem, takže činy jeho matky a rituálů mu svědčí o tom, že nastal čas na přípravu na lůžko. Několik nápadů ospalých rituálů, které pomohou položit dítě:

 • koupání;
 • masáž;
 • oblékání na pyžamu;
 • Svačina;
 • objetí a polibky;
 • ukolébavka.

Netahejte rituál, stačí 30-40 minut.

Úprava vody

Většina dětí zažívá radost z úpravy vody.

Voda uvolňuje děti až rok, pomáhá naladit spánek.

Koupání novorozenců je také zvláštním druhem komunikace mezi rodiči a dětmi. Když se dítě pečlivě umývá ve vaně, má asociace toho, jak byl v žaludku své matky. Tato paměť vyvolává pocit bezpečí a vědomí, že je milován. Pro vývoj dítěte jsou všechny tyto body důležité..

Pro větší relaxaci můžete do vody přidat infuzi uklidňujících bylin, například šňůry nebo speciálních olejů. Rodiče by měli dítě sledovat, jak se chová po vodních procedurách. Na některé děti jednají vzrušeně..

Zavěšení

Po mnoha měsících ve fetální poloze není novorozenec zvyklý na otevřený prostor. Navíc ještě neví, že paže a nohy jsou součástí sebe samého. Proto je dítě vyděšené náhodným pohybem pohybujících se končetin. Swaddling je jednou z nejstarších praktik, která pomáhá dítěti uklidnit se. Může to vypadat staromódně, ale moderní výzkum potvrzuje jeho účinnost..

Utěšitel

Pokud dítě odmítne usnout, stojí za to mu dát figurínu. V prvních 3 měsících života se utváří každodenní rutina dítěte, což matce chrání před potřebou neustálé přítomnosti. Figurína by se však neměla používat nekontrolovaně. Při rozumném přístupu rodičů k této otázce dítě nezištně saje bradavku asi 6-7 minut, poté se pohyby zpomalí a figurína vypadne z úst. Dítě utrácí energii při sání a usne.

Maminko mléko

Po uspokojení jedné potřeby můžete přejít na jinou, tak často děti, které kojí, usnou i během krmení. Za prvé, novorozenec musí vyvinout velké úsilí k jídlu. Pro ně je to těžká práce a dítě se dokáže unavit. Za druhé, po jídle dobře spejte. Jedno minus - dítě se může probudit ve chvíli, kdy bude přemístěno do postýlky, odejme ho z hrudi nebo vezme láhev.

Odborníci radí, že dítě v noci dobře spí a snadno usne, od večera předposledního krmení je mírně podvyživený, a před spaním ho nechte jíst dost.

Je dost 3-5 dní a režim se u kojenců vyvine. V průběhu času se bude měnit, ale hlavní denní a noční spánek pomůže nechat prakticky beze změny..

Pohybová nemoc

Pohybová nemoc je přirozenou potřebou novorozence. Přispívá k rychlému usínání. Psychologové doporučují pohybovou nemoc na rukou (zejména v prvních 3 měsících), což pomáhá cítit teplo mých matek a ochranu před neznámým světem, a považuje to za záruku rozvoje klidného a vyváženého člověka. Hladký kroutit je povolen, doplněný lehkou příjemnou hudbou..

Hudební díla

Tichá klasická hudba má příznivý vliv na dětský spánek. Pomáhá relaxovat a rychleji usnout. Hlavní věc je umístit reproduktor od postýlky. Zvuky by měly být tiché, ne ostré. Klasická hudba, zvuk deště nebo oceánu, zvuky přírody. Hudba neovlivní kvalitu dětského spánku. Naopak, pomůže to usnout hlouběji. Někteří rodiče nechávají celou noc tiché zvuky přírody.

I když se dítě probudí, bude moci usnout dříve a maminka nebude muset vstávat. Taková uklidňující atmosféra má dobrý vliv na délku a kvalitu spánku dítěte. Pokud dítě nemá rádi hudbu, pak ji nepodložte, protože to může vytvořit špatné asociace pro usínání.

Je třeba věnovat pozornost tomu, jaké složení dítě uklidňuje.

Pokud matka poslouchala hudbu během těhotenství, pak už ví, jaké melodie má dítě ráda a uklidňuje ho..

Weasel a objetí

Dítě by mělo cítit, že máma je poblíž. Můžete rytmicky poklepávat na záda, napodobovat rytmus srdce, jemně pohladit hlavu, dotknout se ucha, držet prst. To pomůže dítěti cítit lásku, náklonnost a pocit bezpečí..

Uspokojení

Pokaždé, když dítě usne, prochází sledem 3 fází:

 1. Okno. Dítě zívá a prokazuje, že je unavený. Než potřetí zívá, musí být uložen do postele. Pokud tak neučiní, nepůjde do druhé fáze a bude plakat.
 2. Odpojit. Tato fáze je charakterizována zamrzlým pohledem směřujícím nikam. Dítě ho drží 3-4 minuty, a přestože jsou jeho oči otevřené, nikde se nedívá. Jeho vědomí je mezi spánkem a realitou.
 3. Sandmane. V této chvíli se dítě podobá člověku, který ustoupil ve vlaku: jeho oči se zavřely, hlava mu padla na hruď. Usnul, ale jeho oči se náhle otevřely a vrátí se do své původní pozice. Potom víčka opět padají a vše se opakuje znovu 3 až 5krát. Poté spadne do snu.

Aby dítě usnulo, potřebuje 20 minut a neměli byste se pokusit tento proces urychlit.

Autorovy metody

Existuje několik technik, které pomohou položit dítě během několika minut..

Metoda Harvey Carp

Americký pediatr Harvey Karp vyvinul jednoduchou, ale účinnou techniku, která vám umožní rychle eutanizovat děti. Pomohla mnoha dětem a rodičům usnout a lépe se uvolnit..

Dr. Karp předpokládal, že někdy po narození dítě ještě není připraveno na život ve velkém světě. První 3 měsíce života dítěte nazývá čtvrtým trimestrem. Proto bude v tuto chvíli potřebovat podmínky podobné nitroděložním. Dítě strávilo 9 měsíců pod šepotem krve a hlukem vnitřních orgánů, kymácející se včas s kroky jeho matky. Jeho metoda se nazývá „5 P“:

 1. Zavěšení. Dítě je umístěno v těsné skořápce, která pomáhá uklidnit se.
 2. Stojící na boku nebo na břiše v náručí matky. Nelíbí se mu na zádech, způsobuje to pocit úzkosti. Kromě toho spal stočený do míče..
 3. Obvyklý hluk a boo. V děloze je dítě zvyklé na konstantní hluk v pozadí. Nepřetržitý zvuk „w“ je jako on. Proto, aby se uklidnil a usnul, můžete zasyčet v uchu.
 4. Kroutit. Karp doporučuje houpat dítě v kočárku nebo v postýlce.
 5. Figurína nebo sání. To je uklidňující, protože v lůně dítě cucal svou kameru.

Metoda odhadu

Estivil je španělský lékař, profesor v Barcelonském středisku pro výzkum a léčbu poruch spánku. Lékař tvrdí, že od 6 měsíců může dítě spát samo v místnosti, když je tma, a až se ráno probudit. Autor techniky věnuje velkou pozornost rituálům a sekvenčním akcím před spaním, na které si dítě postupně zvykne.

Podle Esteville může dítě jít spát bez pláče a šťastně usnout v pokoji bez pomoci.

Hračka a bradavka mohou pomoci kojencům vyrovnat se s nedostatečnou podporou dospělých. Autor metodiky navrhuje položit dítě současně..

Podle tohoto přístupu matka staví dítě bez pohybu a zbytečné pomoci. Dítě může plakat, vstávat z postýlky a vytáhnout ruce. Máma by se měla klidně přiblížit k kolébce a klidným hlasem vysvětlit, že ho naučí spát. Poté byste měli opustit místnost a vyčkat, až bude dítě samo.

Nejprve je to 1 minuta a poté 3-5 minut. Poté přichází maminka do místnosti a zase jde ven. S každým hovorem se doba mimo dveře zvyšuje o 2-4 minuty. Podle schématu až 7, 10, 12 minut. Příchod každé matky uklidňuje dítě, protože potvrzuje, že nikam neodešla. Pokud se dítě probudí, dojde k usnutí podle stejného vzoru..

Tato technika není vhodná pro děti se zvýšenou podrážděností a pro ty, kteří nejsou náchylní ke spokojenosti.

Metoda Nathana Dayla

Australský otec Nathan Dailo ukázal trik, který se líbil mnoha rodičům, kteří chtěli spát své dítě. Metoda vložky je utření ubrousku tváří dítěte. Po 40 sekundách dítě usne. K podobné reakci dochází v důsledku opakujících se pohybů a charakteristik psychiky dítěte. Rodič mává papírovým ručníkem před očima dětí a nutí ho, aby zaměřil své oči na předmět.

Neuropsychologové tvrdí, že takové akce mohou unavit kohokoli, i toho nejzrušenějšího dítěte. Místo ubrousků můžete použít čistý kapesník. Tento trik je vhodný pro dvouměsíční dítě. Pokud je dítě starší než 3 měsíce, bude trvat méně času a úsilí než se zaměřit na objekt.

Další metoda zahrnuje hladení hlavy. Je důležité udržovat ruce suché a teplé a nehty krátké. Tímto způsobem se teplo a péče matky přenášejí na dítě. Dítě usíná na minutu.

Výběr správného držení těla pro spánek

Po návratu z nemocnice je jednou z prvních otázek, které rodiče znepokojují, jak správně dát dítě do postele.

Pro zdraví novorozence je důležitá pozice, ve které spí: ať je to cokoli, musíte si uvědomit, že v této poloze se cítí co nejpohodlněji.

Není třeba to neustále obracet. Pokud novorozenec zdravě spí a dýchá rovnoměrně, má tuto podmínku..

Na straně

Tato pozice je považována za nejbezpečnější. To je způsobeno strukturálními vlastnostmi žaludku a jícnu kojenců. Protože po krmení může dítě plivat, musíte novorozence položit na bok.

Polovina strany

Pokud dítě trpí střevní kolikou, bude se mu tato pozice líbit. Přispívá k rychlému usínání a průchodu plynů. Chcete-li opravit pozice, můžete dát dítě pod zadní válečkem nebo přikrývkou.

Na zádech

Tato póza, i když je považována za přirozenou pro novorozence, může být nebezpečná. Když dítě po krmení leží v této poloze, může se dusit hmotou krve. Aby k tomu nedocházelo, musíte po krmení dítěte jej zvlhčit „sloupcem“. Spánek na zádech je kontraindikován pro dítě, pokud má nádchu, svalovou hypertonicitu, koliku, plyn.

Na bříško

Navzdory skutečnosti, že mnoho rodičů dalo děti do této polohy, odborníci se domnívají, že to není pro děti úplně bezpečné. Tlak na hrudník narušuje přirozené větrání plic. Také v této poloze se může změnit aktivita autonomního nervového systému.

V poloze plodu

Pokud si dítě vybere embryo pro spánek, může mít svalovou hypertonicitu. V takovém případě musíte konzultovat s odborníkem.

Normy denního a nočního odpočinku kojenců

Spánek je důležitý pro růst kojenců. Proto musíte znát jeho normy stejným způsobem jako standardy objemu potravin, výšky, přírůstku hmotnosti. Normy spánku do jednoho roku:

 1. 1-3 měsíce. Dítě spí 4-8krát během dne, 8-10 hodin v noci. Celkem za den - od 16 do 10 hodin.
 2. 4-5 měsíců. Počet snů během dne je 3-4, v noci 10-12 hodin. Celkový počet hodin spánku denně od 14 do 17.
 3. 6-8 měsíců. Spí 2-3krát během dne, 10-12 hodin v noci. Celkem dítě spí od 13 do 15 hodin denně.
 4. 9-11 měsíců. Počet snů odpoledne - 2, v noci - 10-12 hodin. Celkový spánek činí 12 až 15 hodin.
 5. 1 rok. Přes den dítě spí 1-2 hodiny, v noci - 10-12 hodin. Dítě spí denně od 12 do 14 hodin.

Jedná se o průměrné normy, jako každé dítě má své vlastní vlastnosti.

Kvalita a norma také závisí na obecném stavu, zdraví, temperamentu. Například, pokud má dítě známky nachlazení, může být spánek kratší, ale bude spát častěji..

Důvody, proč se vzdát spánku

Kromě toho, že se dítě probudí z pocitu hladu, mohou jako noční bdělost sloužit následující důvody:

 • zoubky;
 • aktivní hry před spaním;
 • vydatné jídlo na noc;
 • mokré pleny;
 • nedostatečná vlhkost ve školce;
 • vysoká nebo nízká teplota;
 • alergické svědění.

Důvodem, proč dítě nespí dobře, mohou být různá neurologická onemocnění.

Přesnou příčinu zjistíte u lékaře.

Články O Neplodnosti