Hlavní Výživa

Obvod břicha za týden

Jak změřit objem (hrudník, pas, boky...)

Všechny objemy se měří tak, jak jsou, tj. ujistěte se, že centimetrová páska dobře přiléhá, ​​ale neprotahuje se, čímž se snižuje hlasitost. Neměla by být příliš volná.

Měření se neprovádí na výdechu, ne na inspiraci, ale ve svobodném stavu. Samozřejmě, aby bylo možné správně změřit objem (obvod), bylo by lepší použít pomoc někoho jiného. To je zvláště důležité při měření rukou..

1. Objem krku.

Měří se obvod krku na základně.

2. Objem prsu

Centimetrová páska vede kolem hrudníku v nejvýznamnějším místě.

3. Objem pod prsou

Páska běží přímo pod hrudník.

4. Pás

Zjistíme úzký profil, změříme obvod břicha, aniž bychom jej vyčnívali nebo zatahovali. Pokud není zjištěno úzké hrdlo, pak páska prochází kolem pupku pro někoho o 2, někomu 3 cm.

5. Objem břicha

Přibližně na úrovni pupku (v nejvýraznějším bodě břicha)

6. Boky

Měříme obvod boků, projdeme centimetrovou páskou přes hýždě v nejvýznamnějším místě a poté těsně vpředu. Navíc, pokud je žaludek velký, je jeho část zachycena níže. Centimetr striktně jako na obrázku. Ne vyšší, ne nižší. Rovněž jej neposouvejte na kalhoty.

7. Stehenní objem nahoře

Stojíme v klidu. Měříme od někoho 5 cm, od koho 7 cm dolů od tříselné zóny. Změřte obvod.

8. Objem pod kolenem.

Měříme i objem stehna, pouze bezprostředně pod patellou.

9. Objem dolní končetiny (lýtkový sval).

Také stojte, změřte objem v nejširší části lýtkového svalu.

10. Objem kotníku.

Měří se postavení, bezprostředně nad 2 semeny

11. Objem předloktí.

Paže je uvolněná, natažená podél těla. Vystoupíme z podpaží 9-10 cm a změříme obvod paže.

12. Objem zápěstí.

Okraj ruky se měří bezprostředně za kartáčem.

Obvod břicha během těhotenství

Zvýšení objemu břicha během těhotenství

Obvykle dochází k prudkému zvýšení objemu břicha v 16. porodním týdnu, od tohoto období se měří obvod břicha během těhotenství. Předchozí vyšetření nedává smysl, protože do té doby zvětšená děloha netlačí přední břišní stěnu kupředu.

Obvod břicha se během těhotenství v průměru zvyšuje o 2–3 centimetry každé 2 týdny gestačního období o 1–1,5 centimetru za 7 dní. Normálně je při absenci nadměrně vyvinutého podkožního tuku při vyšetření po dobu 16 týdnů obvod břicha 70 až 75 centimetrů. Z toho vyplývá, že obvod břicha ve 27 týdnech těhotenství by měl být 81-86 centimetrů.

U normostenických žen by se obvod břicha ve 32 týdnech těhotenství měl přiblížit 90 centimetrům a do doby porodu by měl dosáhnout 95 až 100 centimetrů. Výsledky tohoto měření jsou však velmi subjektivní a závisí na postavě a postavě před početí dítěte. Proto je vhodnější sledovat dynamiku nárůstu objemu břicha, která by během těhotenství měla růst rovnoměrně..

Funkce měření břišního obvodu

Obvod břicha během těhotenství je důležitou metodou pro zkoumání nastávající matky. Toto měření umožňuje posoudit nitroděložní růst nenarozeného dítěte, podezření na mnohočetné těhotenství nebo patologii. Obvykle se studie velikosti obvodu břicha provádí současně s určováním výšky děložního fundusu, který se postupně a přirozeně zvyšuje v souladu s gestačním obdobím..

Kromě toho výše uvedená měření pomáhají nepřímo určovat hmotnost plodu podle vzorce:

Chladivo * VSDM = hmotnost plodu.

kde chladicí kapalina je obvod břicha a VSDM je výška děložního pozadí.

Obvod břicha

Gestační věkObvod břicha, cm
20 týdnů70-75
22 týdnů72-78
24 týdnů75-80
26 týdnů77-82
28 týdnů80-85
30 týdnů82-87
32 týdnů85-90
34 týdnů87-92
36 týdnů90-95
38 týdnů92-98
40 týdnů95-100

Důvody pro odchylku od normy

Pokud obvod břicha neodpovídá gestačnímu věku, zvyšuje se pravděpodobnost výskytu patologie plodu nebo komplikací těhotenství. K poklesu břišního obvodu dochází:

  Se snížením množství plodové vody. Tato patologie se objevuje s odloženým těhotenstvím, předčasným odtokem plodové vody a současnými onemocněními plodu..

S podvýživou plodu. Spolehněte se na růst a vývoj nenarozeného dítěte.

 • S příliš širokou pánev, když plod "spadne" do své dutiny. Kvůli nedostatečné výživě matky.
 • Zvětšení obvodu břicha může způsobit:

   Zvýšení množství plodové vody. Důvodem je přítomnost diabetu u matky nebo infekce nebo malformace plodu.

  Velké dítě. To lze pozorovat normálně. Odložená těhotenství téměř vždy doprovází velký plod, zřídka je přírůstek hmotnosti nenarozeného dítěte způsoben patologickými důvody.

  Vícečetné těhotenství. Je přirozené, že 2 nebo více dětí v lůně způsobí nadměrné zvětšení břicha.

  Pozice plodu. Když je dítě kolmé na osu dělohy, lze zvětšit velikost obvodu břicha.

  Úzké umyvadlo. S touto anatomickou funkcí dítě zaujímá vyšší a dopřednou polohu.

  Drift bublin a chorinepitel. Vzácná onemocnění, při nichž nádorová tkáň roste v děložní dutině.

 • Chyby ve stravě. Příčinou nárůstu břicha u nastávající matky někdy není její nenarozené dítě, ale nadměrná konzumace vysoce kalorických potravin.
 • Nezapomeňte, že obvod břicha během těhotenství nemusí splňovat standardy kvůli nesprávným měřením, takže je lepší podstoupit plánované vyšetření u jednoho kvalifikovaného lékaře.

  Měření břicha doma

  Studie bude spolehlivější, pokud druhá osoba měří obvod břicha. Nezávislé měření má velkou chybu, nedůvěřujte mu úplně.

  Těhotná žena by měla zaujmout polohu ležení na poměrně pevném povrchu se žaludkem nahoru, paže by měly být nataženy podél těla. Centimetrová páska by měla procházet za nejsilnějším obloukem páteře a vpředu přes pupek. Nastávající matka musí nejprve vyprázdnit močový měchýř a nesmí namáhat břišní svaly.

  Měření objemu těla

  Pokud je vaším cílem snižování hmotnosti nebo budování svalů, změřte parametry před zahájením pracovního programu sami. Mnohé jsou zvyklé na sledování výsledků pomocí závaží. Tento tradiční způsob však není přesným ukazatelem celkového pokroku. Měření objemu částí těla pomůže jasněji zaznamenat výsledky..

  Uchovávejte speciální deník a zaznamenávejte změny. To nejenže poskytne další motivaci, ale také pomůže znovu monitorovat výsledky vašich akcí, pokud se rozhodnete přestávku a na chvíli se vzdáte školení. Vedení deníku vám nezabere moc času a jeho výhody budou neocenitelné.

  Když nadšení z prvního tréninku začne mizet - podívejte se do deníku. To, co jste již dosáhli, vám nedovolí ustoupit od cíle na cestě k štíhlému tělu.

  Nyní pozornost! Podrobně vám řekneme, jak přesně měřit své tělo od hlavy k patě.

  Zvažte tělo v zónách:

  Krk. Mnoho lidí začíná vizuálně zhubnout „shora dolů“. Především se jejich tvář a krk mění. Pokud jste jedním z nich, použijte k měření objemu krku centimetr. Změřte střed krku a zaznamenejte výsledek.

  Ramena. Ti, kteří se rozhodli budovat svaly, by měli sledovat změny parametrů ramen. Postavte se rovně a požádejte někoho, aby změřil obvod svých ramen centimetrem.

  Hruď. Tato část těla je správně změřena takto: omotejte centimetr kolem sebe na úrovni bradavek. Potvrďte data.

  Biceps. Při měření této oblasti zvažte 2 parametry. Měří se svaly nejprve uvolněné a pak napnuté.

  Pás. Chcete-li získat přesná data, omotejte centimetr kolem pasu na úrovni pupku.

  Boky. Nejsprávnější oblastí pro měření objemu boků je jejich nejširší část. Referenčním bodem budou pánevní kosti.

  Oblast od boků po kolena. Pro správné měření této oblasti najděte střed mezi stehnem a kolenem. Změřte tuto část těla v uvolněném stavu, aniž byste namáhali svaly nohou.

  Telecí nohy. Změna v těchto částech těla je zanedbatelná i při intenzivní fyzické námaze. A přesto nebuďte líní. Vyberte nejširší část kaviáru, změřte a zaznamenejte výsledek do protokolu.

  Po probuzení doporučujeme měřit parametry těla. Ráno naše tělo ještě není zatíženo jídlem, které dostane během dne. Neriskujete tedy přiřazení časopisu pár centimetrů navíc, například v pase.

  Opakujte „měření“ vašeho těla každých 10-12 týdnů. Během takového časového období se tělu podaří přestavět v novém tréninkovém režimu a můžeme mluvit o jakýchkoli vizuálních změnách.

  Odborníci doporučují. V závislosti na postavě se také mění plán práce na svalech. Pro ektomorfu je tedy logičtější začít s čerpáním ramen. Endomorph také potřebuje snížit pas.

  Nenechte se odradit, pokud jsou výsledky nejprve zanedbatelné. I to je velké vítězství nad sebou. Radujte se při nejmenších změnách vašich parametrů, chválte se za úspěchy a pokračujte.

  Autor článku: Samantha Clayton. Olympijský medailista, odborník na fitness, ředitel fitness tréninku Herbalife.

  Pokud chcete kontaktovat jednotlivého konzultanta, který vám pomůže vytvořit vzdělávací program, klikněte na odkaz:

  Jak a kdy správně zvážit zjistit přesnou hmotnost

  Ráno nebo večer? S oblečením nebo bez oblečení? Po jídle nebo dříve? Ne všechno je tak jednoduché. Sdílíme doporučení, jak a kdy správně zvážit, abychom určili přesnou hmotnost na gram.

  Cosmo doporučuje

  Kompletní průvodce trendy v taškách pro léto 2020: vyberte ty nejmódnější

  Sterilní kosmetika: 5 důvodů pro koupi obličejové pumpy

  Je možné zjistit přesnou hmotnost doma, nebo bude číslo vždy „skákat“? Řekneme vám, jak se vážit na podlahových vahách. Jen několik pravidel, aby se zabránilo nepřesnostem. Ale pamatujte, že chyby 100-200 g budou stejně.

  Jak vážit na elektronických vahách

  Zvažte se nahý

  Toto pravidlo platí i pro vaše spodní prádlo. Jakékoli oblečení zvyšuje váhu, byť nevýznamné. Samozřejmě, pokud máte speciální sadu oblečení, které nosíte neustále, nemůžete ji odstranit. Taková situace je však sotva možná. Takže změřte svou hmotnost nahou, abyste se vyhnuli nepřesnostem.

  Zvažte se po záchodu

  Před měřením hmotnosti přejděte na záchod a sprchu. Jednoduché pravidlo vás zachrání před malými chybami. Plný močový měchýř a střeva mohou přidat až 500 g váhy, v závislosti na velikosti těla a procentuálním podílu vody v těle. Mírné výkyvy hmotnosti mohou průběžně zpomalit váš pokrok, zejména pokud zhubnete nebo profesionálně cvičíte..

  Kdy vážit při hubnutí?

  Na otázku, kdy je lepší zvážit, existuje pouze jedna odpověď - bezprostředně po spánku. Během této doby vaše tělo ztratí značné množství vody. Nejprve ho tráví dýcháním a ochlazováním těla během spánku. A je logické předpokládat, že ráno jste nejjednodušší. Kromě toho, pokud sledujete hmotnost ráno, můžete naplánovat svou stravu a fyzickou aktivitu na základě údajů.

  A v kolik hodin je lepší vážit na „chytré“ stupnici?

  Ranní vážení není nejlepší volbou, pokud máte elektronické „chytré“ váhy. Takové zařízení vypočítává hmotnost a další charakteristiky pomocí neškodného elektrického proudu. V takovém případě znáte přesnou hmotnost pouze tehdy, pokud je v těle dostatek vody (kolem středu dne) a vaše nohy jsou trochu mokré.

  Jak často vážit?

  Vážte se nejméně třikrát denně: po spánku, před spaním a uprostřed dne. Zapište si průměrnou hodnotu a každý den vstávejte na stupnici po celou dobu hubnutí. Pokud si jen udržujete hmotnost a pokusíte se ji ovládat, je optimální počet vážení dvakrát týdně.

  Zvažte menstruační období

  Cyklus samozřejmě ovlivňuje hmotnost každý měsíc. U některých žen bobtná břicho a celé tělo bobtná. Tyto procesy vedou k nárůstu hmotnosti v důsledku zadržování vody v těle. Pokud během svých období nabobtnáte, je lepší počkat, až skončí, abyste nezískali minulá data.

  Faktory, které je třeba zvážit, aby bylo možné správně zvážit

  Existuje několik proměnných, které ovlivňují hmotnost. Zvažte každý z faktorů, abyste se vyhnuli nepřesnostem. Zde jsou hlavní faktory:

  • teplota. Některé podlahové váhy se stávají méně citlivými při velmi nízkých teplotách a vykazují nepřesné údaje..
  • povrch. Velmi populární otázkou je, kde se musíte zvážit, abyste zjistili správnou váhu. Odpovídáme - zvolte pevný a rovný povrch. Instalace vah na koberci nebo linoleum povede k nepřesným měřením.
  • rozložení hmotnosti. Pokuste se stát uprostřed váhy bez škubání nebo pohybu. Změna polohy těla může změnit číslo na stupnici libovolného typu - z mechanické na elektronickou. Také vždy stojí naboso na stupnici..
  • Oblečení. Jak jsme již řekli, musíte se zvážit úplně bez oblečení. I malý kousek látky může vést k nepřesnostem v hmotnosti..

  Pokud jste váženi v tělocvičně, noste lehké bavlněné sportovní oblečení a svlékněte si tenisky, kdykoli je to možné. Během cvičení nezapomeňte pít vodu, aby tělo tolerovalo cvičení.

  Upravujeme výživu a trénink: typy těla

  Jednoduchý způsob, jak zkontrolovat, zda je vaše hmotnost normální

  Kluci, vložili jsme naši duši do Bright Side. Děkuji za,
  že objevíte tuto krásu. Díky za inspiraci a husí kůži..
  Připojte se k nám na Facebooku a VK

  Bright Side připravila jednoduchý způsob, jak nezávisle měřit, zda je vaše váha normální, bez ohledu na pleť těla a poměr svalů a tuků..

  Někteří věří, že pro kontrolu, zda je hmotnost normální, je třeba změřit index tělesné hmotnosti, který je definován jako:

  BMI = hmotnost v kilogramech / čtverec výšky v metrech.

  Ve skutečnosti je jiná metoda spolehlivější - měření růstu osoby a velikosti pasu, protože u stejného BMI může mít člověk tónované atletické tělo nebo být obézní. Je to proto, že místa distribuce tuku se nezohledňují. A nejnebezpečnější - je to břišní tuk.

  Jak měřit růst

  Je lepší měřit růst ráno, abyste získali přesnější výsledek. Páteř se může během dne stahovat.

  Potřebujeme: centimetr nebo metr, tužka, kniha, zrcadlo.

  1. Vyberte si místo, kde se můžete stát zády ke zdi, nejlépe vedle dveří. Takže můžete měřicí pásku nasměrovat s minimální chybou. Podlaha musí být pevná, rovná, bez soklu, bez koberce.
  2. Narovnejte a postavte se tak, aby se hlava, ramena, záda, hýždě a paty dotýkaly zdi.
  3. Položte knihu na hlavu tak, aby se dotýkala zdi v pravém úhlu. Zkontrolujte se zrcadlem, označte toto místo tužkou a změřte.

  Jak změřit pas

  Při měření objemu pasu často existuje mnoho otázek a pochybností. Několik technických bodů:

  1. Kolem pasu rovnoběžně s podlahou je omotána centimetrová páska.
  2. Páska by měla být pevně přitlačena, ale aby bylo možné vložit dva prsty.
  3. Vezměte uvolněné výdechy, ale netahejte je do žaludku.
  4. Držte záda rovně.

  Budeme potřebovat: centimetrovou pásku a tenkou elastickou hmotu.

  Pro lidi s tenkým pasem. Stačí připevnit jeden konec pásky k pupku a po omotání kolem pasu provést měření.

  Pro lidi průměrné velikosti. Tenký elastický pásek uvázat kolem pasu a chodit s ním na pár minut. Můžete dřepat, dělat svahy - guma sama sklouzne do úzkého hrdla. Měřte elastickou páskou s centimetrovou páskou.

  Pro lidi s velkým břichem. Připojte měřicí pásku 2-3 cm nad pupek a podobně obtočte kolem rovnoběžně s podlahou. Změřte třikrát a vezměte průměr.

  Vzorec pro výpočet

  Pomocí kalkulačky vypočítejte poměr:

  Pás (cm) / výška (cm) * 100

  a porovnat s níže uvedenými výsledky:

  Ženy:

  • Poměr menší než 35: vyčerpání, podváha.
  • Poměr 35 až 41,9: velmi tenký.
  • Poměr 42 až 48,9: normální hmotnost.
  • Poměr 49 až 53,9: Nadváha.
  • Poměr 54 až 57,9: Obezita.
  • Poměr nad 58: Nebezpečná obezita.

  Muži:

  • Poměr menší než 35: vyčerpání, podváha.
  • Poměr 35 až 42,9: velmi tenký.
  • Poměr 43 až 52,9: normální hmotnost.
  • Poměr 53 až 57,9: Nadváha.
  • Poměr 58 až 62,9: Obezita.
  • Poměr nad 63: Nebezpečná obezita.

  Například: Jste žena, vaše výška je 165 cm a velikost pasu je 72 cm. Ukázalo se: 72/165 * 100 = 43. Vaše váha je normální.

  Bonus: pár cvičení pro krásný pas

  • Rotace nohou

  Ležící na zádech, zvedněte rovné nohy pod úhlem 90 stupňů a aniž byste zvedli záda z podlahy a udržovali nohy pohromadě, začněte naklánět nohy nejprve doleva, poté doprava. Stačí 20krát 3-4krát týdně. Cvičení dobře využívá laterální břišní svaly a pomáhá odstraňovat přebytečný tuk.

  • Stiskněte opačně

  Ležíte na zádech a aniž byste zvedali záda z podlahy, zvedněte a spusťte nohy o 90 stupňů mezi nimi a tělem. Stačí vystoupit 10krát 3-4 krát týdně.

  Obvod břicha během těhotenství - indikátor stavu plodu

  Pokud se na běžného člověka položí otázka - jak se těhotná žena liší od zbytku spravedlivé poloviny lidstva, první odpovědí budou slova o změněném obvodu břicha..

  Samozřejmě, po 13-14 týdnech, změny vzhledu, pečlivý pohled bude moci vidět vzhled břicha, a jak těhotenství postupuje, obvod břicha se zvětší a dosáhne maximální velikosti asi 10-14 dní před porodem.

  Taková přesná měření jsou samozřejmě důležitá pro gynekologa, protože zkušený lékař může díky své dynamice detekovat i první známky možného onemocnění, a to i bez použití moderních diagnostických zařízení..

  Proč se břišní obvod během těhotenství zvyšuje??

  Během těhotenství se velikost plodu (dělohy) mnohokrát zvětšuje a jeho zvyšování se objevuje nejen v důsledku růstu plodu, ale také v důsledku zvýšení placenty a objemu plodové vody a membrán..

  Pokud v prvních 12 týdnech těhotenství děloha zůstane za pánevními kostmi a nehmatá ani při vyšetření v gynekologické ordinaci, pak na konci prvního trimestru těhotenství její dno stoupá nad ochablý kloub.

  Od této chvíle bude lékař při každé návštěvě na prenatální klinice měřit výšku děložního pozadí a obvod břicha budoucí matky - k tomu se i v moderních podmínkách používá běžná centimetrová páska.

  Na základě jeho poznámek může lékař posoudit dynamiku plodu - obvod břicha během těhotenství se postupně zvyšuje.

  Na základě získaných ukazatelů a jejich porovnání s průměrnými statistickými standardy může gynekolog nejen určit odhadovaný gestační věk, ale dokonce i odhadovanou hmotnost plodu.

  A tady je možné meloun během těhotenství.

  Na čem je norma a na čem závisí?

  Koncept normy v případě mluvení o velikosti obvodu břicha je samozřejmě poměrně relativní - lékař vyhodnocuje nejen výsledek měření, ale také složení svého pacienta.

  Pokud před těhotenstvím váha ženy překročila normu, pak se člověk může velmi pečlivě spoléhat na výsledky měřené pomocí centimetrové pásky, protože při měření se bude brát v úvahu také tloušťka subkutánní tukové vrstvy v žaludku..

  To je důvod, proč lékař provádí měření při každé návštěvě konzultace těhotných žen - obvod břicha by se měl zvýšit v dynamice.

  Nejvyšší hodnota, kterou tento indikátor dosahuje ve druhé polovině třetího trimestru těhotenství (od 80 cm po 32 týdnech do 95–100 cm po 36–38 týdnech).

  Současně se zvyšováním obvodu břicha se zvyšuje i výška děložního pozadí - takové přátelské zvýšení těchto ukazatelů je pozorováno až do 36 týdnů gestačního období, kdy se děloha zvedne k okraji oblouku..

  Po této chvíli, s podélnou polohou dítěte v děloze, je předchozí část snížena do pánevní dutiny a výška děložního fundusu klesá a obvod břicha stále roste - tyto změny naznačují přiblížení data narození.

  Jak změřit obvod břicha?

  Zaprvé, břišní obvod těhotné ženy, bez ohledu na délku těhotenství, by měl být měřen pouze v horizontální poloze - to neovlivňuje stav páteře a možné oslabení tkání přední břišní stěny.

  Za druhé, měření by měla být prováděna až po vyprázdnění močového měchýře - to zajistí, že "extra" objem neovlivní výsledky měření, zejména při dynamickém pozorování.

  Zde můžete zjistit, proč bolest žaludku v časném těhotenství.

  Když potřebujete vydat alarm?

  Pokud je neustále měřen obvod břicha těhotné ženy, může se při každé návštěvě nastávající matky na prenatální klinice spolehnout na jejich výsledky.

  Stejně nepříznivé jsou jak nadměrné zvýšení obvodu břicha, tak i jeho pokles, který neodpovídá očekávanému období těhotenství..

  Pokud je břišní obvod větší než normální

  V případech, kdy se při příští návštěvě těhotné ženy na prenatální klinice odhalí nadbytek obvodu břicha, je nutné další vyšetření, aby se zjistily možné příčiny polyhydramnios (intrauterinní infekce a závažné malformace plodu).

  Kromě toho, pokud se po 38 týdnech těhotenství zjistí, že obvod břicha přesahuje 100 cm, je nutné okamžité vyšetření pacienta k identifikaci příčné polohy plodu v děloze - tento stav není důkazem patologie těhotenství, ale znamená možnost komplikací v první a druhé fázi porodu..

  V tomto případě by těhotná žena měla být okamžitě hospitalizována v nemocnici porodnice, aby si vybrala optimální taktiku porodu - nejčastěji je v tomto případě nutný chirurgický zásah (císařský řez) nebo zásah přímo během porodu, který se v současné době používá velmi zřídka.

  Pokud je obvod břicha menší než normální

  V případech, kdy je břišní obvod „za“ normálními hodnotami, pomáhá včasné vyšetření těhotné ženy včas odhalit závažné stupně placentární nedostatečnosti, což vede k podvýživě plodu.

  Kromě toho se oligohydramnie, které často doprovázejí těžké stupně gestózy druhé poloviny těhotenství, nebo které se vyskytují během přeexponování (pravda nebo nepravda), mohou stát příčinou nedostatečné velikosti břicha..

  Pokud se pravidelně provádí měření břišního obvodu po 30 týdnech a další měření odhalí prudký pokles indikátoru v kombinaci se sníženým pohybem plodu nebo jejich úplnou nepřítomností, je nutná okamžitá hospitalizace těhotné ženy v nemocnici - tato situace často naznačuje vývoj závažných komplikací (až do předčasného úmrtí plodu).

  Stejně jako mnoho ukazatelů určených během těhotenství je i břišní obvod cenný pouze při důsledném dynamickém pozorování při jmenování lékařem.

  Přesné měření nebo pravidla pro měření objemu těla

  Možná někdo přijde vhod :)

  Objem prsou.

  Měřeno podle nejvýznamnějšího bodu hrudníku. Centimetrová páska rovnoběžná s podlahou! Měří se na výdechu. (Vydechnuto, měřeno).

  Objem hrudníku.
  Ve skutečnosti měřeno v bodě, kde končí mléčná žláza. Podmínky jsou stejné. Výdech, páska rovnoběžná s podlahou.

  Pás.
  Měřeno v nejužším bodě.!
  Závisí na vlastnostech postavy, zda bude váš pas blíže k hrudníku nebo boky. A opět měříme na výdech. Břicho nemusí být silně zatlačeno ani vybouleno. Páska by měla přiléhat těsně rovnoběžně s podlahou. Ale netahejte ven.

  Objem břicha (3 cm pod pupkem).
  Stejné jako u pasu, ale 3 cm pod tlačítkem na břiše.

  Boky.
  Všechno je tady trochu komplikovanější. Boky se měří v nejvýznamnějším místě hýždí! Žádné jezdecké kalhoty, kosti atd. Páska přiléhá pohodlně, ale nedotahujte se.
  Pokud je žaludek stále součástí objemu kyčlí, změříme s ním.
  Toto měření lze přesně získat pomocí papíru Whatman, který by se měl ovinout kolem boků a zalepit na místo, kde jsou strany vyrovnány..

  Stehenní objem nad nohama.
  Položte nohu na vyvýšenou plošinu (židli) tak, aby byl úhel pod kolenem přibližně 90 stupňů. Měření by měla být prováděna přibližně 5-7 cm od tříselné oblasti. Nenuťte nohu.

  Objem pod kolenem.
  Buď analogicky s kyčlem, nebo stát. Měření se provádí přímo pod patellou. V případě „postavení“ je páska rovnoběžná s podlahou.

  Lýtkový sval (holeně).
  Měřeno stoje. Noha je uvolněná. Na nejširší části oblasti od kolene po kotník. Páska rovnoběžná s podlahou.

  Objem předloktí.
  Paže je volná podél těla. Změřte asi 10 cm od podpaží! Lepší, když vám někdo pomůže. Páska rovnoběžná s podlahou.

  Objem zápěstí.
  Měřeno bezprostředně po kartáčku. Velice těsný! Pokud je objektivně vrstva tuku, je třeba pásku ještě více utáhnout. (Musím se kopat).

  Objem kotníku.
  Stojící na ploché podlaze. Měřeno přímo nad 2 vystupujícími kostmi. Páska přiléhá pohodlně a rovnoběžně s podlahou.

  Objem krku.
  Změřte kolem krku na základně.

  Nevím, proč tolik věcí :) Ale zkopíroval jsem všechno, co bylo) Já jsem se například zajímal pouze o hlavní tři, ale pravděpodobně budete muset všechno změřit pro úplnou kontrolu)) Zejména tak, abyste nebyli příliš rozrušeni, když váha stojí za to :)

  Obvod břicha během těhotenství - indikátor stavu plodu

  Pokud se na běžného člověka položí otázka - jak se těhotná žena liší od zbytku spravedlivé poloviny lidstva, první odpovědí budou slova o změněném obvodu břicha..

  Samozřejmě, po 13-14 týdnech, změny vzhledu, pečlivý pohled bude moci vidět vzhled břicha, a jak těhotenství postupuje, obvod břicha se zvětší a dosáhne maximální velikosti asi 10-14 dní před porodem.

  Taková přesná měření jsou samozřejmě důležitá pro gynekologa, protože zkušený lékař může díky své dynamice detekovat i první známky možného onemocnění, a to i bez použití moderních diagnostických zařízení..

  Proč se břišní obvod během těhotenství zvyšuje??

  Během těhotenství se velikost plodu (dělohy) mnohokrát zvětšuje a jeho zvyšování se objevuje nejen v důsledku růstu plodu, ale také v důsledku zvýšení placenty a objemu plodové vody a membrán..

  Pokud v prvních 12 týdnech těhotenství děloha zůstane za pánevními kostmi a nehmatá ani při vyšetření v gynekologické ordinaci, pak na konci prvního trimestru těhotenství její dno stoupá nad ochablý kloub.

  Od této chvíle bude lékař při každé návštěvě na prenatální klinice měřit výšku děložního pozadí a obvod břicha budoucí matky - k tomu se i v moderních podmínkách používá běžná centimetrová páska.

  Na základě jeho poznámek může lékař posoudit dynamiku plodu - obvod břicha během těhotenství se postupně zvyšuje.

  Na základě získaných ukazatelů a jejich porovnání s průměrnými statistickými standardy může gynekolog nejen určit odhadovaný gestační věk, ale dokonce i odhadovanou hmotnost plodu.

  A tady je možné meloun během těhotenství.

  Na čem je norma a na čem závisí?

  Koncept normy v případě mluvení o velikosti obvodu břicha je samozřejmě poměrně relativní - lékař vyhodnocuje nejen výsledek měření, ale také složení svého pacienta.

  Pokud před těhotenstvím váha ženy překročila normu, pak se člověk může velmi pečlivě spoléhat na výsledky měřené pomocí centimetrové pásky, protože při měření se bude brát v úvahu také tloušťka subkutánní tukové vrstvy v žaludku..

  To je důvod, proč lékař provádí měření při každé návštěvě konzultace těhotných žen - obvod břicha by se měl zvýšit v dynamice.

  Nejvyšší hodnota, kterou tento indikátor dosahuje ve druhé polovině třetího trimestru těhotenství (od 80 cm po 32 týdnech do 95–100 cm po 36–38 týdnech).

  Současně se zvyšováním obvodu břicha se zvyšuje i výška děložního pozadí - takové přátelské zvýšení těchto ukazatelů je pozorováno až do 36 týdnů gestačního období, kdy se děloha zvedne k okraji oblouku..

  Po této chvíli, s podélnou polohou dítěte v děloze, je předchozí část snížena do pánevní dutiny a výška děložního fundusu klesá a obvod břicha stále roste - tyto změny naznačují přiblížení data narození.

  Jak změřit obvod břicha?

  Zaprvé, břišní obvod těhotné ženy, bez ohledu na délku těhotenství, by měl být měřen pouze v horizontální poloze - to neovlivňuje stav páteře a možné oslabení tkání přední břišní stěny.

  Za druhé, měření by měla být prováděna až po vyprázdnění močového měchýře - to zajistí, že "extra" objem neovlivní výsledky měření, zejména při dynamickém pozorování.

  Zde můžete zjistit, proč bolest žaludku v časném těhotenství.

  Když potřebujete vydat alarm?

  Pokud je neustále měřen obvod břicha těhotné ženy, může se při každé návštěvě nastávající matky na prenatální klinice spolehnout na jejich výsledky.

  Stejně nepříznivé jsou jak nadměrné zvýšení obvodu břicha, tak i jeho pokles, který neodpovídá očekávanému období těhotenství..

  Pokud je břišní obvod větší než normální

  V případech, kdy se při příští návštěvě těhotné ženy na prenatální klinice odhalí nadbytek obvodu břicha, je nutné další vyšetření, aby se zjistily možné příčiny polyhydramnios (intrauterinní infekce a závažné malformace plodu).

  Kromě toho, pokud se po 38 týdnech těhotenství zjistí, že obvod břicha přesahuje 100 cm, je nutné okamžité vyšetření pacienta k identifikaci příčné polohy plodu v děloze - tento stav není důkazem patologie těhotenství, ale znamená možnost komplikací v první a druhé fázi porodu..

  V tomto případě by těhotná žena měla být okamžitě hospitalizována v nemocnici porodnice, aby si vybrala optimální taktiku porodu - nejčastěji je v tomto případě nutný chirurgický zásah (císařský řez) nebo zásah přímo během porodu, který se v současné době používá velmi zřídka.

  Pokud je obvod břicha menší než normální

  V případech, kdy je břišní obvod „za“ normálními hodnotami, pomáhá včasné vyšetření těhotné ženy včas odhalit závažné stupně placentární nedostatečnosti, což vede k podvýživě plodu.

  Kromě toho se oligohydramnie, které často doprovázejí těžké stupně gestózy druhé poloviny těhotenství, nebo které se vyskytují během přeexponování (pravda nebo nepravda), mohou stát příčinou nedostatečné velikosti břicha..

  Pokud se pravidelně provádí měření břišního obvodu po 30 týdnech a další měření odhalí prudký pokles indikátoru v kombinaci se sníženým pohybem plodu nebo jejich úplnou nepřítomností, je nutná okamžitá hospitalizace těhotné ženy v nemocnici - tato situace často naznačuje vývoj závažných komplikací (až do předčasného úmrtí plodu).

  Stejně jako mnoho ukazatelů určených během těhotenství je i břišní obvod cenný pouze při důsledném dynamickém pozorování při jmenování lékařem.

  Články O Neplodnosti