Hlavní Zdraví

Plenky pro dítě: všechny otázky a odpovědi

Před několika lety sestavili sociologové seznam nejdůležitějších vynálezů minulého století. Čestné místo mezi nimi zaujaly dětské plenky na jedno použití. Dnes každá matka řekne, že je připravena vzdát se mnoha výhod civilizace, ale ne z jednorázových plenek. Zvláště pokud má rodina několik malých dětí. Aby nedošlo k poškození zdraví drobků, musíte vědět, jak si vybrat a správně vyměnit plenky pro dítě, včetně novorozence, jak často vyměňovat plenky..

Použití dětských plenek, jak vyhodnotit, jak moc by se měly absorbovat a držet

První pokusy o vytvoření prototypu moderních „plenek“ patří velké americké Marion Donovanové, která se pomocí domácích nepromokavých kalhotek pokusila usnadnit péči o novorozence.

Paní Donovanová zdokonalila vynález společností Procter & Gamble Victor Mills, která v roce 1957 předložila soudu spotřebitelů první kopii perfektní jednorázové plenky, která jí dala název „plenka“..

Slovo "plenky" pochází z anglického "hýčkat" - "cherish", "hýčkat", "hýčkat".

Když inzerují pleny pro kojence, ujišťují se, že mají schopnost okamžitě absorbovat jakékoli množství vlhkosti a bezpečně ji držet uvnitř. Jako vizuální pomůcku, ženské modely nalily sklenice vody na plenky, což demonstruje suchost vnitřní vrstvy. Ale věděli jste, že existují normy GOST, které se vztahují na dětské plenky? A to už není reklama.

Kvalitní plenka zaručuje dobrý spánek

Podle norem by dětské pleny s hmotností do 9 kg měly absorbovat nejméně 240 gramů vlhkosti. Můžete udělat víc, ale neméně. Pokud stisknete mokrou plenu, neměla by vydávat více než šest gramů tekutiny. Překročení této normy je plné hromadění sekretů na jemné kůži dítěte, což povede k vyrážce a podráždění plenky. Plenka by měla stačit na tři až čtyři hodiny.

Plenky pro dívku a chlapce

Většina moderních výrobců nerozlišuje pleny podle pohlaví. Pro dívky a chlapce, dokud nedosáhnou určitého věku, když přecházejí na speciální kalhotky, se vyrábějí stejné modely. Existují výjimky. V řadě plenek u některých výrobců existují pro chlapce a dívky oddělené možnosti. Mají absorpční polštářky umístěné na místech s největší akumulací vlhkosti: vpředu nebo uprostřed.

Jak porozumět tomu, co dítě potřebuje k výměně plenek

Kůže kojenců je velmi jemná, takže pokud se plenky nezmění dostatečně často, povede to k podráždění a vyrážce z plenek. Šepot a pak monotónní volání - signál dítěte, že plenka je plná a měla by se změnit.

Kolikrát za den si dítě oblékne novou plenku

Počet použitých plenek za den závisí na věku dítěte. Novorozené dítě močí velmi často. Množství výtoku je stále zanedbatelné, ale pokud se domníváte, že takové epizody močení až 25krát denně, získá se impozantní číslo. Problém je v tom, že dítě do dvou měsíců se také často vyprazdňuje. Téměř každá aplikace na hrudník může být doprovázena uvolněním malého množství stolice. Proto je nutné vyměnit plenu po každém krmení, i když bylo před pěti minutami vloženo „čerstvé“.

Novorozené dítě velmi často rozmazává pleny

Co se stane, když se matka rozhodne nechat dítě ve špinavé plence? Po 30 minutách začne výboj korodovat jemnou pokožku dítěte. A po 1,5 hodině dojde k podráždění a vyrážce z plenek.

Jak jsou plenky utraceny

Pokud je u „Pokak“ všechno jasné: defekovaný - praný - změnil plenu, co tedy „popis“? Zde můžete navigovat takto:

 • před dosažením 60 dnů věku dítě klečí alespoň jednou za hodinu. Po třech až čtyřech hodinách byste v každém případě měli mít na sobě čistou plenku;
 • Od 2 do 6 měsíců zůstává frekvence výměny plen stejná: každé 4 hodiny. Je zřejmé, že poté, co dítě plače, je nutné si ihned obléknout čerstvé;
 • po dosažení věku šesti měsíců jsou rodiče vedeni výhradně individuálně. Během tohoto období má každé dítě již vlastní stravu a stravu, což určuje počet „výletů na záchod“.

Všechny děti jsou jiné, odpusťte mi banalitu, každé dítě má svůj vlastní, individuální režim pro zasílání přirozených potřeb. Frekvence a objem močení, frekvence stolice, stav kůže, pokojová teplota, množství spotřebované tekutiny - to vše jsou faktory, které zásadním způsobem ovlivňují potřebu výměny pleny. Nikdo lepší než rodiče neznají zvláštnosti chování svého dítěte a rozhodují se bez doporučení - je čas se změnit, nebo alespoň zkontrolovat, jak se nám daří.

E.O. Komarovsky

http://www.komarovskiy.net/knigi/kak-i-kogda-menyat-pampers.html

Mladé matky mají často otázku: Musím vyměnit plenky v noci za novorozence? Pokud se dítě v noci nedotkne, může být bezpečně v jedné pleně. Ale po každém činu pohybu střeva (což se často stává během nočního krmení), musí být plenka změněna. Pokud je dítě po „popisu“ ve vlhké plence nepříjemné, určitě to prokáže neklidným chováním. Pokud spí klidně a nedopadá, neměli byste ho probudit.

Musím vyměnit plenky v noci během spánku - Dr. Komarovsky - video

Jak dlouho může být dítě v plence

Plenky se mění podle potřeby. Obecné pravidlo: každé tři až čtyři hodiny by mělo dítě nosit čistou plenku. Pokud je kalhotky - plenky okamžitě vyměněny.

Při výměně plenky rodiče provádějí řadu procedur: čistí pokožku dítěte od zbytků stolice. Nejpohodlnější způsob, zejména pokud je dítě pooping, je jednoduchá hygienická sprcha. Můžete si dát dítě na ruku a nahradit jeho zadek pod proudem vody z kohoutku. Takto čistili kůži novorozenců v porodnicích..

Můžete si umýt dítě pod tekoucí vodou a držet se za ruku

Pokud se bojíte používat tuto metodu nebo nemáte přístup do vany, vyčistí se zadek drobečky hygienickými vložkami. Je důležité si uvědomit, že stírání se provádí zepředu dozadu, a ne naopak.

Kůže dítěte lze čistit ubrousky.

Proč dítě může chodit v plenkách po dlouhou dobu

Dnes od mnoha lidí uslyšíte prohlášení, že plenky jsou pro dítě škodlivé. Kolik babiček doslova denně vypráví svým matkám různé děsivé příběhy o těch, kteří „mučí a napařují hýždě dítěte“. Jsou však pleny tak škodlivé? Globální výzkum na toto téma dosud nebyl ve světě proveden. Obecně se uznává, že při správném používání plenek by zdravé dítě nemělo mít problémy. Můžete je použít jen tak, jak je to vhodné pro rodiče a dítě, pokud se plenky mění včas, dítě netrpí přecitlivělostí a je vybrán kvalitní produkt od důvěryhodného výrobce.

Existuje názor: plenky nejsou pro chlapce zvlášť užitečné, protože přispívají k přehřívání varlat a snižují jejich plodnost v budoucnosti. Ale to také nebylo dosud vědecky prokázáno. A újma způsobená používáním běžných spodních kalhot, punčocháčů a legin („co když je dítě doma chladné“) není o nic menší, protože může také hypoteticky vést k přehřátí.

Otázka poškození dětských plenek - video

Další „hororový příběh“ babiček: děti, které používají plenky, si na nočník nechtějí zvyknout. Ačkoli odborníci již prokázali, že co se týče zvyknutí na „toaletní věci“, hlavní roli hraje zrání určité oblasti mozku a v žádném případě reflexy vypracované matkou. Když jsou fyziologicky dospělé, dítě přestane používat plenky.

A příliš strach příbuzní mohou citovat Dr. Komarovsky:

Pampers a boys jsou kompatibilní, budoucí tchyně a tchyně mohou klidně spát, budoucí tchyně - nebojte se...

Načasování tvorby reflexů je individuální, vědomá komunikace s bankou může probíhat ve věku jednoho, ale situace, kdy do 3 let „dobře, nic nefunguje“, není také neobvyklá. Přirozený přechod ke kontrole nad sekrecemi začíná po roce a aktivně „dozrává“ během druhého roku života.

Průměrný věk rozvoje více či méně stabilních „potty“ dovedností se pohybuje od 22 do 30 měsíců. Trvalé podmíněné reflexy se tvoří ve věku tří let.

E.O. Komarovsky

http://www.komarovskiy.net/knigi/malchiki-i-pampersy.html

Jak nosit plenky

Zdálo by se, že v tak jednoduchém případě nemohou existovat žádné problémy, ale vznikají, zejména pro rodiče, kteří dříve neměli žádné zkušenosti. Pokud není správné nosit plenky, výsledkem je mokré oblečení a postel. Nejčastější problém: plenka na boku. To se děje ve třech případech: je vybrána nesprávná velikost; Suchý zip špatně zapnutý nebo manžety ohnuté; plenka je plná a je čas ji změnit.

Jednoduché pokyny krok za krokem vám pomohou pochopit, jak se vyhnout chybám při výměně plenky:

  Připravte místo: přebalovací stůl, postel nebo pohovku. V přítomnosti vložených čistých plenek, vlhkých ubrousků, prášku nebo krému pod plenu.

Přebalovací stůl - pohodlný nábytek v dětském pokoji

Jak často měnit plenky pro novorozence

Tato otázka je s jistotou držena v TOP nejvíce diskutovaných rodičovských témat. Každý rodič se obává o zdraví svého dítěte, takže téma plenek je jedním z nejčastějších témat na internetu. Jsou pleny škodlivé nebo ne? Pokud použít, jak často je měnit, jak používat? Nabízíme vám seznámit se s hlavními doporučeními a pravidly pro používání plen.

Proč je důležité měnit plenky včas?

 • Díky správným změnám plenek se vaše dítě bude cítit pohodlně
 • Kůže dítěte zůstává vždy suchá a zdravá.

„Frekvence výměny plenek do značné míry závisí na věku dítěte. Například novorozenec plenky zvlhčuje asi 20krát denně, avšak neexistují žádná přísná pravidla pro periodicitu výměny plenek, ale podle obecného doporučení by měla být plenka vyměněna, pokud je špinavá nebo když dítě vykazuje známky nepohodlí, ale alespoň 5- 6krát denně “, - z brožury pro Matky Dětský svět. Program „Zdraví žen - zdraví dětí“ (2008-2009) / I.M. Vorontsov, L.S. Mironova, N.D. Khojemirova - M.: Vědecký výzkumný ústav hygieny a ochrany zdraví dětí a dospívajících, GU Vědecké centrum pro zdraví dětí, Ruská akademie lékařských věd, 2009. - 31 s..

Co určuje frekvenci změn pleny

Potřeba měnit plenky závisí na následujících hlavních faktorech:

 • Dětský věk
 • Frekvence stolice a močení (frekvence a objem)
 • Stav kůže: po delším kontaktu s mokrými plenkami musí zůstat zdravý.
 • Strava a příjem tekutin
 • Teplota okolí

Tyto parametry se mění a rodiče musí přizpůsobit režim změny pleny konkrétnímu zdravotnímu stavu a chování dítěte.

Pediatrická rada

„Jedna plenka by se neměla používat déle než 2,5–3 hodiny. Pokud dítě obarví plenu, je nutné ji okamžitě vyměnit za novou. Předpokládá se, že nošení plenek může mít negativní vliv na reprodukční systém a reprodukční funkci chlapců. To není vůbec pravda. Při dlouhodobém nošení plenky se může teplota v tříslech skutečně zvýšit, ale ne výrazně - jen o několik stupňů. Stačí vyměnit plenu včas. Kromě toho plenky nemohou narušit normální funkci produkce spermií, pouze proto, že spermatogeneze se u chlapců objevuje až ve věku 10 let. “.

Pediatrická síť lékařských klinik "Rodina"
Ovchinnikova Evgenia Vadimovna

Rozdíl mezi opakovaně použitelnými a jednorázovými plenkami

Všechny existující pleny lze rozdělit do dvou hlavních tříd:

 • Plenky pro opakované použití
 • Plenky na jedno použití

Důležitým zásadním rozdílem je, že opakovaně použitelné plenky nelze zakoupit mnohokrát, ale prát a znovu použít.

Plenky na jedno použití jsou schopny absorbovat velké množství tekutiny a udržovat kůži dítěte relativně suchou. Je však důležité pochopit, kdy se používá a měla by se změnit, protože dlouhodobý pobyt dítěte ve špinavé plence může způsobit vyrážku a alergie. Plenky na jedno použití nelze opakovaně použít, takže pro rodiče nejde o nejlevnější variantu, pokud se domníváte, že je to z finančního hlediska.

Podívejme se podrobněji na pravidla pro používání plenek každé třídy.

Jak často měnit opakovaně použitelné plenky

Plenky (nebo vložky pro opakovaně použitelné plenky) se obvykle mění pokaždé, když dítě plenu zabarví. Mnoho matek používá opakovaně použitelné plenky během dne a v noci raději nosí plenky na jedno použití.

Je třeba změnit opakovaně použitelnou plenu nebo vložku:

 • Jakmile dítě špiní plenu
 • Když je dítě nervózní
 • Každé 2-4 hodiny

Jak vidíte, frekvence výměny opakovaně použitelné plenky se trochu liší od jednorázové plenky. Jedinou opakovaně použitelnou výhodou je, že vložku můžete změnit pouze v případě, že kalhotky nejsou špinavé. Výhody jednorázového použití spočívají v tom, že mohou absorbovat více a vydržet déle (což je někdy nutné pro dlouhé cesty nebo v noci), stejně jako mnoho modelů má indikátor vlhkosti, který pomáhá rodičům určit, kdy je čas vyměnit plenu..

Pravidla pro změnu pleny

Použitá plenka musí být vyměněna. Pamatujte, že stolice může vyvolat vývoj dermatitidy plen, která dítě velmi otráví a je obtížné ho léčit. Příznaky použité pleny: změna barvy indikátoru vlhkosti na výrobku, objem pleny se zvýšil.

Normální pracovní doba pleny je přibližně dvě až čtyři hodiny. Maximální povolená doba (podle výrobců) je šest hodin.

Důležité!

Nikdy nenechávejte dítě na přebalovacím stole bez dozoru! Může se převrátit a spadnout.

Jak vyměnit plenku

 1. Nezapomeňte připravit místo pro výměnu plenky, přičemž vezměte v úvahu vše, co potřebujete
 2. Před výměnou plenek si důkladně umyjte ruce.
 3. Dejte dítě na záda na připravené místo
 4. Plenku opatrně rozepněte na obou stranách, jednou rukou uchopte dětské nohy a lehce je zvedněte, druhou rukou opatrně vyjměte a vyjměte špinavou plenu.
 5. Otřete dítě mokrým ubrouskem nebo pokud je to možné, umyjte znečištěné části těla dítěte pod proudem teplé vody. Vysušte pokožku vašeho dítěte
 6. Položte dítě na připravené místo pro výměnu plenky, jednou rukou uchopte nohy dítěte a jemně je zvedněte, druhou rukou vložte plenku a zatlačte ji mezi nohy. Na mnoha modelech výrobci buď psají nebo umisťují barevný proužek nebo různé vzory, aby ukázali, kde je přední a zadní část pleny
 7. Držte plenu vpředu, druhou rukou natáhněte suchý zip a „přilepte“ ji na opačnou stranu. Opakujte totéž na druhé straně
 8. Zkontrolujte, jak pevně zapadá plenka, zda je dobře upevněna. Nemělo by být příliš volné a ustupovat (jinak unikne), ale nemělo by být příliš těsné a stlačit bříško dítěte.

Víš..

Při výměně plenek lékaři doporučují dávat dětem vzduchové přestávky. Na chvíli (v závislosti na podmínkách) je dítě ponecháno bez plen, což je velmi dobré pro jeho stav kůže..

Víš..

Výrobci plenek nepřestávají starat o pohodlí svých malých zákazníků. Mnoho modelů je dnes vybaveno indikátory, které ukazují, že je třeba plenu vyměnit. Obvykle se jedná o označení, které mění barvu v závislosti na úrovni jeho "výplně". Stačilo, aby matka sledovala stav indikátoru.

Vývojáři brazilské Huggies šli ještě dále. Vytvořili senzor, který určuje úroveň vlhkosti, která je fixována na pleně, a když je překročena nastavená norma, vyšle varovný signál do smartphonu mámy. Senzor je navržen ve formě roztomilé hračky a do telefonu musí být nainstalována speciální aplikace Huggers TweetPee.

Japonští vědci vyvinuli flexibilní elektronický obvod, který je namontován na vnitřním povrchu pleny (mimo kontakt s kůží) a při překročení stanovené vlhkosti vydává zvukový signál. Náklady na tento vynález jsou stále příliš vysoké, ale s rozšiřováním výroby se budou snižovat.

Názor odborníka

„Moderní průmysl poskytuje mamince obrovský výběr dětských výrobků, díky kterým může poskytnout své dítěti nezbytnou úroveň hygieny. Stačí použít kvalitní zboží a pečlivě dodržovat pravidla pro jeho použití. Všechny produkty v internetovém obchodě „Dcery a synové“ jsou certifikovány. Sledujeme nejnovější trendy a hity, takže u nás vždy najdete potřebné dětské výrobky vysoké kvality. Pokud máte stále dotazy, rádi vám na ně odpovíme ».

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“

Antonova Ekaterina

zjištění

Monitorování včasnosti výměny plenek je multifaktoriální úkol. Klíčem k jeho úspěšnému řešení je pozorný přístup k dobrým životním podmínkám dítěte a kompetentní používání moderních dětských hygienických materiálů. Postarejte se o to nejdůležitější a odborníci z internetového obchodu Dcery a Sonochka vám vždy rádi pomohou.

Suchá kořist je šťastné dítě. Jak často vyměňovat plenky za novorozence?

Plenky na jedno použití jsou vynikajícím vynálezem lidstva podle seznamu třiceti položek publikovaných v roce 2000 francouzskými sociology. A vzácný rodič s tím nesouhlasí. S příchodem plenek se život s dítětem stal snadnějším.

Hlavní výhodou lehkých papírových kalhotek s absorpčním materiálem uvnitř je, že se nemusíte po použití obtěžovat výrobky. Po podání jejich plenky jděte do koše. Jednorázové plenky navíc ve srovnání s plenkami a opakovaně použitelnými alternativami udržují pokožku dítěte suchou a minimalizují tak riziko podráždění a vyrážky z plen. A tady jsme blízko k odpovědi na otázku.

Proč je nutná výměna pleny??

Proto je nutné plenu vyměnit tak, aby hygienický výrobek nadále plnil povinnosti, které mu byly přiděleny, v požadovaném objemu. Plenka, která je plná, špinavá nebo poškozená, se může změnit..

Neměnná pravidla jsou následující:

 • Vyměňte plnou plenu. Pokud jsou papírové kalhotky dost „těžké“, tekutina padne na pokožku a podráždí pokožku dítěte.
 • Plienku vždy odstraňte, pokud je dítě třesoucí, i když je plena obecně suchá. Pokud tak neučiníte, určitě dojde k podráždění..
 • Před odchodem z domu změňte hygienický přípravek: pokud budete chodit po dlouhou dobu, jděte na kliniku nebo použijte veřejnou dopravu. Jedním slovem, pokud existují podmínky, za kterých je změna dítěte problematická.
 • Stejné doporučení pro návrat domů: Byl jsi dlouho pryč? S největší pravděpodobností je čas na výměnu plenky.
 • Při kontrole stupně plnosti nebo přítomnosti „překvapení“ v plence jste zjistili, že pokožka dítěte je mokrá? Bez ohledu na výsledky testu vyměňte plenu.
obsah ↑

Potřebuji to v noci?

Toto je zvláštní otázka, protože matky si tolik cení času, když dítě spí - můžete si odpočinout, věnovat nějaký čas sobě nebo domácím pracím.

Po večerním plavání, před krmením a spaním byste měli nosit čerstvou plenu. I když stávající produkt není zcela naplněn a neznečistí se, noc je dlouhá a nová plenka nebude bolet. Bude tedy zaručeno, že se dítě nezobudí z toho, že je mokré a nepohodlné..

Jak často je potřeba?

Situace, kdy se plenka okamžitě změní:

 • dítě bylo pooping;
 • kůže pod plenkou je mokrá;
 • plenka je těžká a nasáklá.

Chlapci

O přijatelnosti plen na jedno použití pro chlapce se hodně diskutuje. Oponenti se domnívají, že „přehřátí“ genitálií budoucího člověka je nepřijatelné, že „skleníkový efekt“ ovlivní plodnost.

Podle Dr. E.O. Komarovsky, taková tvrzení nejsou opodstatněná a plenky neovlivňují produktivní zdraví budoucích otců. V tomto ohledu se zaměřujeme na praktické otázky. Změna plenky u chlapce má své vlastní vlastnosti, způsobené fyziologií. Při oblékání dítěte je důležité správně položit penis - nasměrovat orgán dolů.

Jinak existuje riziko, že oblečení nebo dítě zvlhne. Tlumiče v horní části nejsou nijak zvlášť utěsněny savým materiálem, a pokud chlapec nakoukne, nebude hygienický výrobek k ničemu. Podívejte se na tuto nuanci.

Nenechte příliš kondenzovat pleny kolem pasu dítěte - upnutí močové trubice nedovolí chlapci normálně posílat fyziologické potřeby. Dítě bude mít strach. Pohodlně jsou moderní plenky v běžných velikostech k dispozici ve dvou typech: pro chlapce a pro dívky. Takové výrobky berou v úvahu fyziologické rozdíly dětí různých pohlaví - absorbent je distribuován různě, aby se během močení „pojistily“ nejpoužívanější oblasti pleny během močení.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak vyměnit plenku za chlapce:

Dívky

Při výměně plenek je důležité, aby dívky správně umývaly své dítě. Pohyb by měl směřovat zepředu dozadu, z perineum na papeže. Jinak můžete infekci zavést do genitálií..

Obecně jsou jiná doporučení pro dívky podobná..

V nemocnici

Výměna plenky pro chlapce v porodnici se mírně liší od stejného procesu doma.

Po narození do 1–3 dnů odejde první dítě z moči. Podle konzistence se jedná o hustší a velmi tmavý výboj. Mekonium se omývá a čistí mnohem horší než běžná kojenecká tekutá stolice.

Všimněte si, že během první doby dítě zůstane v obvyklé poloze, ve které bylo v lůně. Není tak pohodlné prát a měnit oblečení kompaktně sestaveného dítěte. V průběhu času se situace změní. Na přebalovací stůl položte přikrývku a nahoře nepromokavou plenu. Na tvrdém povrchu se bude dítě otáčet ze strany na stranu, což je pro něj nebo jeho matku nepohodlné.

Plenku v nemocnici je nutné měnit častěji - novorozenci močí a defekují velmi často. Vezměte si zásoby vhodných plenek. Dívky také opouštějí meconium - je lepší umýt dítě při výměně plen a neotírat ubrousky. Je na čase, aby novorozená dívka vyměňovala plenky každé 3-4 hodiny.

Péče o dítě doma pokračuje. Frekvence výměny dětských hygienických kalhotek je každé 3-4 hodiny. Doma dodržujte zásadu: pokud je vše suché a čisté, plenka ještě není těžká - můžete počkat se změnou oblečení.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak změnit dětskou plenku doma:

V noci

Pokud jde o použití plen v noci, jsou vhodná obecná doporučení. Před spaním si oblékněte novou plenku. Pokud noc plyne bez obav ze strany dítěte a nevšimnete si netěsností nebo výkalů, neprobuď dítě pro plánovanou výměnu plenky.

Doporučení Dr. Komarovského

Nezapomeňte kontrolovat suchost pokožky pod plenkou a nepřítomnost zarudnutí a vyrážky plenky. Podle lékaře potřebují matky tento hygienický přípravek, aby usnadnily život. Dítě nedostává z plenky žádný prospěch. Nedojde-li k poškození pleny, pokud rodiče dodržují pravidla pro její používání.

Kolikrát za den musíte nosit novou plenku?

Jak jsme již zjistili, na tuto otázku neexistuje přesná odpověď. Vše záleží na stavu pleny v době kontroly, přítomnosti výkalů v hygienickém produktu, stavu kůže dítěte. Pokud není plenka ještě plná, není znečištěna výkaly a kůže novorozence je suchá, čistá a bez známek podráždění, postupujte podle pokynů ve 3-4 hodinách. Po uplynutí této doby můžete dítě změnit.

Pamatujte, že všechny děti jsou jiné. Způsob močení, množství výboje, frekvence stolice závisí na životním stylu a fyziologii konkrétního dítěte. Existuje jen málo obecně přijímaných norem a pokynů. Po narození dítěte budete potřebovat čas a pozorování. Brzy budete vědět, jak se to stane v případě vašich potomků. Na základě pozorování dítěte bude vytvořen individuální režim změny pleny.

Dítě vám také může dát vědět, že je čas odstranit přeplněnou plenu z ní - dítě začne vrčet, kroužit a dělat si starosti. Pokud plenka zvlhne nepřiměřeně rychle (do 1-2 hodin), možná byste měli přejít na používání větších produktů. Je také možné, že byla zakoupena plenka s nekvalitním absorbentem. Pokud si všimnete, že plenka není vhodná, vyzkoušejte produkty jiné značky.

Nabízíme vám, abyste si mohli prohlédnout video o tom, jak často musíte vyměnit plenku pro dítě:

Proces řazení

Kroky se budou mírně lišit v závislosti na tom, proč se rozhodnete produkt nahradit novým..

Plienka se mění, když se dítě zajímá:

 1. Vyčistěte okraje pleny, abyste shromáždili výtok a pohybovali se od břicha po hýždě.
 2. Plienku opatrně vyjměte z podřízeného dítěte a jednou rukou zvedněte dítě za nohy.
 3. Sbalte použitý produkt a upevněte obal suchým zipem.
 4. Umyjte dítě teplou vodou, mycí prostředek používejte pouze v případě potřeby. Pokud nejste doma, použijte mokré ubrousky..
 5. Dejte na své dítě čistou plenku.

Pampers jsou plné, ale pokožka dítěte a vnitřek produktu jsou suché a čisté:

 1. Vyjměte a sbalte použitou plenu.
 2. Dejte svému dítěti suchou hygienu.

Kůže pod plenkou je mokrá:

 1. Vyjměte a složte plenu.
 2. Odstraňte vlhkost z pokožky dítěte jakýmkoli možným způsobem - omyjte a osušte ručníkem nebo plenkou, otřete tělo mokrými ubrousky.
 3. Na dítě položte suchou plenku.

Pokud se vyskytne vyrážka a zvrásnění zvlhčeno teplem nebo potem - použijte prášek (nenechte se unést množstvím a ujistěte se, že se produkt nedostane do dýchacích cest!). Pokud je pokožka suchá a podrážděná, kartáčujte dětským krémem. Držte se principu: mokrý - suchý, suchý - hydratujte.

Snažte se nepoužívat jednorázové plenky v létě v žáru - pokožka trpí velmi přehřátím. Jako poslední možnost nosit plenky v noci.

K výměně plenky doma budete potřebovat:

 • teplá voda;
 • ručník nebo plenka;
 • přebalovací stůl (nebo část postele, potažená nepromokavou utěrkou a měkkou plenkou nahoře);
 • vlhké ubrousky;
 • plienkový krém (situační);
 • prášek (situační).

No, pokud vám zpočátku může někdo z domácnosti pomoci. Mladá matka musí „dostat ruku“, aby zvládla celý proces samostatně a sebevědomě.

Jak oblékat dítě?

 1. Položte dítě na záda na přebalovací stůl. Nikdy nenechávejte dítě bez dozoru a neopouštějte ho, když je dítě na přebalovacím stole.
 2. Prohlédněte si připravenou plenu a zjistěte, kde je přední strana. Obvykle jsou na výrobku zvláštní označení (proužky, kresby nebo nápisy).
 3. Jednou rukou zvedněte dítě za nohy, abyste rozloženou plenku umístili pod hýždě.
 4. Položte dítě na plenu a vyrovnejte polohu produktu.
 5. Rozložte přední část plenky a produkt opět upevněte suchým zipem.
 6. Rozložte gumové pásky na nohy, věnujte pozornost tomu, zda plenka sedí symetricky, zda jsou horní okraje zvlněné..

Postupem času si každý z rodičů osvojuje dovednosti výměny pleny. Po nějaké době obdrží mladí rodiče „bojový zážitek“ a začátečníkům mohou dát mistrovské kurzy. Vše se ukáže, pokud budete postupovat podle doporučení.

Jak a kdy vyměnit plenky?

Doporučení pro výměnu jednorázové [1] plenky se výrazně liší v závislosti na tom, kdo doporučuje. Pro každého výrobce, čím častěji si vyměníte plenu, tím lépe (výhradně z komerčních důvodů).

Proto například taková rada: „plenky by se měly vyměňovat okamžitě po krmení.“ Máma, která je pomocí plenky nucena přemýšlet o rodinném rozpočtu, je nepravděpodobné, že by si dovolila tak cennou indikaci.

Všechny děti jsou jiné, odpusťte mi banalitu, každé dítě má svůj vlastní, individuální režim pro zasílání přirozených potřeb. Frekvence a objem močení, frekvence stolice, stav kůže, pokojová teplota, množství spotřebované tekutiny - to vše jsou faktory, které zásadním způsobem ovlivňují potřebu výměny pleny. Opět platí, že chůze velkými způsoby je často propojena s uspokojováním jiných fyziologických potřeb a pro tento vztah existuje mnoho možností. Kakao po jídle je standardní výskyt, ale není nutným předpokladem. Někdy se to stane výhradně ve večerních hodinách, někdy po koupání, během nočního spánku atd. Nikdo nemůže vědět, jak se chová své vlastní dítě lépe než jejich rodiče, a bez jakýchkoli doporučení se rozhodnout, zda je čas na změnu, nebo alespoň zkontrolovat, jak „ tam "máme podnikání.".

Betonové tipy nyní.

1. Ujistěte se, že vyměníte plenu po každé procházce ve „velké potřebě“ - nepostradatelné pravidlo. Bez ohledu na rychlost absorpce moči se však kontaktuje výkaly po určitou dobu a výsledkem tohoto kontaktu je tvorba látek, které dráždí pokožku dítěte. Čím rychleji je tento kontakt přerušen, tím lépe.

2. Je velmi racionální vyměnit plenu v situaci, kdy po více či méně dlouhou dobu nebude existovat možnost kontroly (jít na procházku, cestování ve veřejné dopravě, jít na kliniku) nebo kontrolní síly (například noční spánek).

3. I když k „velké potřebě“ nedošlo, pravděpodobnost, že síla plenky na konci po nočním spánku nebo po procházce je velmi vysoká. Proto je výhoda změny.

4. Pokud se v průběhu kontroly ukázalo, že kůže pod plenkou byla mokrá - okamžitě vyměňte.

To je ve skutečnosti všechno. Nyní o tom, jak se změnit.

Již jsme zdůraznili: „část těla, která bude pokryta plenkou, by měla být čistá a suchá.“ Je zřejmé, že to vyžaduje určité úsilí rodičů.

Před směnou je vhodné se ujistit, že na přebalovacím stole je olejová utěrka a na ní plena. Ležíme dítěti, rozepínáme suchý zip a okamžitě je upevníme tak, aby se na dítě nelepily.

Algoritmus pro další akce je určen stupněm „kazení“ pleny, v důsledku toho jsou možné tři možnosti.

1. Důsledky úspěšně implementované „velké potřeby“.

Vnitřní povrch plenky zpravidla není úplně zašpiněný, takže můžete zcela „vysušit“ oblast suchými a čistými okraji, pohybující se ve směru od pupku k papeži. Poté je plenka vyjmuta, složena a v této poloze fixována suchým zipem, aby se neznečistilo prostředí.

Nyní dáme do pořádku dítě. Docela klidně můžete jít do koupelny a umýt své dítě vlažnou vodou přímo z kohoutku. Použití mýdla není vůbec nutné. Při mytí dívek je důležitý směr „mytí“ - od břicha k papeži, a ne naopak.

Do místnosti si můžete přinést vodu [2] a dítě umýt vatovou vatou, gázou, měkkým hadříkem (například flanel).

Mnoho společností vyrábí speciální dětské hygienické vložky. Už jste koupili? Použití na zdraví. Tyto ubrousky jsou zvláště dobré v situaci, kdy dochází k „velké potřebě“ mimo přívod vody (možnost - v případě přerušení dodávky vody). Je skvělé mít příležitost změnit plenu v létě, aniž byste se museli vrátit z procházky!

2. Pod plenkou nebylo zjištěno nic podezřelého.

To znamená, že samotná plenka je jasně těžší, ale její vnitřní povrch je zároveň čistý a suchý. Kůže dítěte není o nic méně krásná - také čistá a suchá. Standardní situace, která vám ve skutečnosti slíbili ti, kdo dělají plenky. S dítětem nemusíte nic dělat, vyměňujeme plenky, téma je uzavřeno.

3. Byl nalezen „mokrý“ - dětská pokožka není v důsledku kontaktu s močí vůbec suchá, vnitřní povrch plenky je také mokrý.

Pampers jednoznačně vyčerpali svůj zdroj a podléhají okamžité likvidaci..

Můžete to udělat bez vody, ale jak navlhčit (všechny stejné gázy, vatová vlna, flanelové) a suché - to je nutné. Hygienická vložka je v takové situaci možná perfektní.

Bod 3 ve výše uvedeném seznamu je nejvíce odpovědný, protože je nutné zásadně pochopit důvod „smáčení“. O dítěti samozřejmě neexistují žádné stížnosti, takže otázka „kdo je na vině?“ můžete dát pouze dvě odpovědi: a) rodiče ab) plenky.

Častěji všichni rodiče, kteří zapomněli na potřebu kontroly a nevykonali posun včas (spali, chodili, likvidovali, byli rozptýleni atd.). To není tragédie, může se stát cokoli.

Pokud ale po změně už uplynulo jen málo času nebo pokud se po dvou hodinách ukázala drahá plenka, že je mokrá, pak musíte přemýšlet a zjistit, proč k tomu došlo..

- kvalita plenky - přemýšlet o tom, kde a co koupili, rozhodnout;

- plenka pro vaše dítě je malá - příště si koupte větší velikost;

- směr hlavního proudu se neshoduje s místem, kde je sorbent umístěn. Dívky takovou věc nemají, ale pokud byl chlapec „oblečen“ do plenky „jen zadek“, a stále ještě nepřišli na polohu penisu - to znamená, že ho neposunuli směrem k nohám, takže není překvapivé, že mokré v pleně (pupek v této situaci také není suchý).

Někdy v rodičovské praxi existuje možnost, že plenka „teče“ po stranách. Zde je již třeba nejprve myslet na kvalitu elastických pásků (jako zvláštní případ kvality plenky obecně) nebo na to, jak je v procesu obvazu pečlivěji narovnat. Druhé možné vysvětlení - vzor plenky není pod nohama...

[1] Omlouvám se za banalitu, ale přesto musím zdůraznit: plenka se nazývá jednorázová, protože ji lze použít pouze jednou. Plenky nejsou spojeny se sušičkami, pracími a čisticími prostředky..

[2] Autor byl vždy kategorickým oponentem doporučení, že při koupání by mytí mělo používat pouze vařenou vodu. Ve většině měst se zároveň kvalita vody z vodovodu rychle mění, a ne k lepšímu. Množství chloru často překračuje všechny rozumné limity, proto je velmi žádoucí předběžné zpracování vody: vroucí, zahřívání alespoň stupňů na 80 ° C, instalace filtru na kohoutek. Pokud má vaše chata artéskou studnu, udělejte, co chcete..

Jak často je třeba plenky měnit?

Jednorázové dětské plenky, které lidé běžně označují, bez ohledu na značku, „plenky“, s důvěrou vstoupily do našich životů. Plenky na jedno použití jsou velmi pohodlné a praktické. Ale jak často je třeba změnit? Některé matky doporučují měnit plenky, jak se vyplňují. Ostatní po každém pohybu střev. Ještě jiní říkají, že plenky je třeba pravidelně měnit.

Pravda jako vždy leží uprostřed. U dítěte od narození do tří měsíců by měla být plenka vyměněna každé 3-4 hodiny, bez ohledu na stupeň plnosti. Je lepší provést výměnu někdy po krmení, aby dítě „neobnovilo“ právě zavinovanou plenu. V noci může být plenka vyměněna méně často za předpokladu, že dítě spí celou noc. Probuzení dítěte k výměně plenky nemá cenu, pokud není plenka plná. Ve večerních hodinách, po umytí, by mělo být dítě ponecháno po dobu 10-20 minut bez plenky, aby kůže zůstala z plenky. Nestojí to za to vyměňovat si plenky příliš často, jen to dítě zbytečně obtěžujete.

Dítě od tří měsíců do šesti měsíců by mělo vyměňovat plenky každých 4-6 hodin, pokud není plná nebo špatně naplněná. Obvykle se však musíte měnit častěji, protože se mu dítě podaří vyplnit v kratším časovém období. Po pohybu střev musí být plenky okamžitě vyměněny..

U dítěte od šesti měsíců do roku se plenka snadněji mění, jakmile je naplněna. Dítě se pomalu začíná učit regulovat močení a úlevy potřebují méně často, ale ve větších porcích. Je nemožné vyměnit plenky pro takové dítě s určitou frekvencí kvůli nerovnoměrnosti jejich plnění. Pravidlo však zůstává stejné: během dne by plenka neměla zůstat na dítěti déle než šest hodin.

Příliš často se měnící plenky jsou pro dětského jezdce obtížné, protože děti jsou často naštvány, když jsou rozptylovány od objevování světa. Pokud však plienku změníte na dítě příliš často, může to vést k podráždění jemné dětské kůry nebo k tomu, aby se dítě naučilo zbavit se plenek samo o sobě.

Jak často vyměňovat plenky za novorozence

Plenky jsou život zachraňující nástroj, který může matce a novorozenci poskytnout další pohodlí. Bez tohoto atributu je obtížné, zejména v prvních měsících po narození dítěte. Jak často se plenka mění u novorozence, záleží na kvalitě nebo typu hygienického příslušenství. Stejně jako věk dítěte.

Hlavní účel plen na jedno použití:

• absorbují moč, tekutinu vylučují novorozence;

• zabránit kontaminaci dětského oblečení;

• udržujte pokožku dítěte suchou a zabráňte vyrážce plenky, a to i při dlouhodobém kontaktu s vnitřní vrstvou pleny.

Exteriér těchto hygienických výrobků je obvykle vyroben z polyesteru, někdy se používá propylen. Aby se plenka pevně přizpůsobila tělu dítěte, byly do tkaniny přidány elastické materiály - polyuretan a guma. Uvnitř je absorpční struktura tří vrstev:

• První vrstva je nutná, aby se kapalina absorbovala a neteče zpět. Měl by být vyroben z hypoalergenního materiálu, protože je v přímém kontaktu s kůží dítěte..

• Druhá vrstva mění výkaly dítěte na gel. Jeho funkcí je absorbovat a převádět vlhkost..

• Třetí vrstva pomáhá oděvu a povlečení zůstat suchá. Chrání před únikem..

Aby však ani nejspolehlivější jednorázové spodní prádlo neproniklo, je nutné jej vybrat ve velikosti a včas jej z dítěte odstranit..

Jak často vyměňovat plenky

Výměna plenek pro novorozence

Novorozenec se nazývá dítě v prvním měsíci po jeho narození. Teprve v prvních týdnech se noví rodiče seznámí s mladým členem rodiny. Poznají jeho postavu, učí se o něj starat a také rozumějí jeho potřebám a požadavkům.

Poprvé po narození se dítě může vyprázdnit až 10krát denně. Neboj se. To je zcela normální, protože z jeho těla vycházejí prvotní a přechodné výkaly. Proto se v prvním měsíci života dítěte spotřebovávají hygienické výrobky velmi rychle. Jak často a po kolik změnit pleny novorozence? Ujistěte se pokaždé po alokaci výkalů.

Před výměnou jednorázového spodního prádla je nutné provést řadu hygienických postupů..

• Umyjte dítě teplou vodou, ale bez mýdlové vody. Pokud dochází k výměně oblečení na ulici, je naprosto přijatelné používat ubrousky. Nejvhodnější - mokrý.

• Jemně ošetřete pokožku dítěte krémem nebo práškem.

• Nechte pokožku zaschnout 15 až 20 minut. Pokud nejste doma nebo máte omezený čas, okamžitě si oblékněte nový hygienický prostředek, ale příště nevynechejte vzduchové lázně.

Když je trávicí systém dítěte přestavěn, začne se méně často vyprázdňovat a naopak častěji dochází k močení. Během této doby by měly být plenky vyměňovány každé 2-3 hodiny, jakmile jsou naplněny. Pokud dítě mělo židli, ihned po střevním pohybu. V noci i ve dne.

Výměna plen pro chlapce

Proces močení u chlapců a dívek je jiný. Při výměně produktů na jedno použití proto existují určité rozdíly. Po otevření suchého zipu vyčkejte několik sekund, než odstraníte hygienické potřeby. U samců se často vyskytuje spontánní močení. Připravte si ubrousek, který zakryje pohlavní orgány dítěte, teprve potom zlikvidujte plenu. Dítě se musí umýt a provádět pohyby z anální zóny ve směru genitálií. Oblast šourku dobře opláchněte. Po umytí osušte hýždě a genitálie, nechte pokožku oschnout a proveďte obvyklé ošetření. Pak si oblékněte čistou plenku.

Výměna plenek pro dívky

Při výměně jednorázového spodního prádla pro novorozence si ho můžete okamžitě sundat. Obzvláště pečlivě očistěte pokožku výkalů - oblast pochvy. Umyjte dívku: nejprve vnější genitálie, poté hýždě. Pokud je to možné, počkejte asi půl hodiny, nechte pokožku „odpočinout“. Nasaďte si novou plenku.

Plenky se mění v noci

Noc je čas odpočinku nejen pro dítě, ale také pro matku. Pokud tedy dítě rychle spí, neprobuďte ho kvůli plánované výměně plenky. Pokud dítě nevykazuje známky úzkosti a jednorázové spodní prádlo není plné, lze hygienický postup odložit. Pokud je třeba příslušenství vyměnit, je pro tento postup lepší použít okamžik před nebo po nočním krmení.

Existuje několik způsobů, jak změnit plenu bez probuzení dítěte:

• Nepoužívejte jasné osvětlení místnosti, stačí malé noční osvětlení.

• Pokuste se provádět procedury v tichosti, nesnažte se okamžitě mluvit s dítětem, pokud otevřel oči. Vyžehlete to, pozastavte výměnu prádla na několik sekund. Nebo naopak, zkuste to dokončit rychleji a houpat dítě.

• Pokud je vaše pokožka špinavá, použijte mokré ubrousky, nepláchněte je vodou.

• Po výměně plenky položte dítě na hrudník, pokud vykazuje známky úzkosti.

Hýždě a tříselné oblasti dítěte vyžadují pečlivé zpracování. Kůže pod jednorázové kalhotky neustále kontaktují stolici a moč, bez ohledu na to, jak rychle je absorbována absorbentem. Pokud nebudete měnit plenky po dlouhou dobu, pak přetékající absorpční vrstva přestane absorbovat vlhkost. Dítě se může objevit vyrážka.

To je nepříjemná situace - dítě se bude cítit nepříjemně. Kůže může zčervenat a vyrážka. Pokud k tomu dojde, namažte poškozené místo krémem obsahujícím panthenol nebo mastí doporučenou pediatrem. Pokuste se používat jednorázové plenky méně často, nechte projít podráždění.

Doplňkové hygienické výrobky pro pleny

K dispozici jsou nejen hygienické doplňky, ale také kosmetika pro použití s ​​jednorázovými kalhotkami.

• Prášky. Mají sušicí účinek, který pomáhá eliminovat a zabránit vyrážkám z plen. Pokud obsahuje alantoin, pak takový prášek absorbuje vlhkost lépe a nebude se hromadit v kusech po kontaktu s mokrou pokožkou. Kosmetika s přídavkem zinku má další antiseptický účinek.

• Hydratační ubrousky pro děti. Nejenom že čistí pokožku. Ubrousek lze namočit:

- krém, který zajistí další hydrataci;

- olej pro další změkčení suchých oblastí epidermis;

- krém, který naopak vysychá pokožku náchylnou k podráždění a vyrážce z plenek.

• Dětský krém. Zabraňuje výskytu podráždění a poskytuje optimální úroveň vlhkosti v epidermis. Je to účinná profylaktika proti dermatitidě..

Užitečné vlastnosti má dětská kosmetika, která obsahuje mandlové a olivové oleje. Tyto prostředky pomáhají rychleji léčit praskliny na kůži..

Při častém používání plenek se pokuste vybrat intervaly, které umožní dítěti být bez jednorázového spodního prádla. Kůže dítěte by měla „dýchat“. Ani ty nejkvalitnější hygienické výrobky nemohou zajistit řádnou ventilaci, protože těsně přiléhají k tělu. Než se dítě učí sedět, zkuste ho zvyknout na nočník. Pomůže to méně často využívat další příslušenství..

Jak často by měla být plenka vyměněna?

Není třeba mluvit o důležitosti včasné výměny plenky - každá matka ví, že levá moč a výkaly mohou vyvolat podráždění pokožky - výskyt dermatitidy a dalších nemocí. Naplněná plenka navíc způsobuje u dítěte vážné nepohodlí, které přímo ovlivňuje jeho náladu. Přední výrobní společnosti doporučují dodržovat standardní doporučení pediatrů. Například japonské plenky Merries nebo Mooney je třeba změnit v závislosti na dvou faktorech: věku dítěte a stupni plnosti.

Funkce výměny plenky u dítěte do tří měsíců

Během této doby by měla být výměna provedena přibližně každé 3 hodiny. Nezáleží na tom, zda je plenka plná nebo ne. Nejlepší čas na změnu je ihned po krmení dítěte. V noci musí být výměna provedena méně často a musíte vzít v úvahu spánek dítěte. Musí být narušen, pouze pokud jste viděli, že to popsal nebo nasekal. Ano, a během dne byste měli dodržovat interval 3–4 hodin, ne častěji, protože každá směna dává dítěti nějaké nepříjemnosti. Proč ho zbytečně obtěžovat?

Výrobky nejvyšší kvality jsou vyráběny tak, že je lze nosit po dlouhou dobu bez poškození kůže. Tato výhoda se vyznačuje japonskými plenkami Goon, Merries atd. Lékaři však doporučují nechat dítě 20-30 minut bez plenky večer po mytí. Tentokrát stačí pro dobrý odpočinek na kůži.

Jak často vyměňovat plenky u dítěte, které má již tři měsíce

Stačí vyměnit každých 5-6 hodin. Samozřejmě, pokud dítě šlo na záchod, měla by být plenka okamžitě aktualizována (škodlivé bakterie mohou mít nepříjemné následky). Jak ukazuje praxe, dítěti se podaří naplnit plenu již 3–4 hodiny po směně, ale přesto, pokud k tomu nedojde, musíte se vyměnit po 5–6 hodinách. Je snadné spočítat, že během tohoto období bude nutné provést posun asi 4-5krát denně (s ohledem na spánek).

Dítě má šest měsíců - plenka se musí měnit méně často

Výrobci prodávají speciální řadu plenek, které jsou vhodné pro dítě od 6 měsíců. Například výše uvedené pleny Goon nebo Moony jsou k dispozici pro děti různého věku. Pokud je vaše dítě již půl roku staré, měl by být posun proveden pouze v plném rozsahu. Pokud dítě nejde na toaletu po dobu 7-8 hodin, pak by měla být plenka stále vyměněna. Nosit příliš dlouho je škodlivé pro pokožku dítěte..

Tip: udržujte optimální interval. To znamená, že nepotřebujete měnit plenky s různými frekvencemi. Pokud se rozhodnete provést směnu každé 3-4 hodiny, nepřerušujte plán.

Tipy pro péči o dítě: Výměna plenek

Péče o dítě je velmi obtížné si představit bez použití jednorázových plenek. Tyto hygienické výrobky výrazně usnadnily každodenní život rodičů s malými dětmi. Použití plenek však vyvolává mnoho nezkušených matek.

Například mnoho žen se ptá, jak často se mají plenky měnit u novorozence, co by se mělo během tohoto postupu udělat. Každá matka by si měla být vědoma péče o malé dítě, protože právě na jejích činnostech závisí zdraví a zdraví dítěte..

Kůže novorozence je velmi jemná a citlivá. Nadměrně dlouhé pleny mohou vést k menším problémům. V důsledku dlouhodobé interakce s močí a stolicí se kůže dítěte zčervená, objeví se vyrážka z plen a objeví se vyrážka. Tomu všemu lze zabránit, pokud máma ví, kdy vyměnit plenku za novorozence.

Jak často je třeba plenky měnit?

Každá matka má odpověď na tuto otázku. Některé ženy, pokud jde o to, kolikrát je nutné vyměnit plenky, se domnívají, že by to mělo být prováděno v určitých intervalech. Jiní rodiče jsou přesvědčeni, že postup je nutný po každém pohybu střev. Podle třetího názoru je třeba plenky vyměnit, jakmile jsou naplněny.

Nemůžete dát konkrétní odpověď na otázku, po kolik hodin na výměnu plenky.

Frekvence změn pleny závisí na věku dítěte. Čím je dítě mladší, tím častěji to musíte udělat:

 1. Pokud dítě ještě nemá 3 měsíce, doporučuje se vyměnit plenu každé 3-4 hodiny. V tomto věku se děti velmi často močí. Pokud je nalezena stolice, je třeba plenky okamžitě odstranit. Stav pokožky závisí na tom, kolikrát se plenka mění u novorozence.
 2. U matek s dětmi ve věku 3 až 6 měsíců odborníci doporučují výměnu plen po 4-6 hodinách. Zároveň stojí za to sledovat míru jeho plnosti. Výměna plenky může být vyžadována mnohem dříve..
 3. Děti ve věku 6 až 12 měsíců se méně pravděpodobně uleví. Rodiče již nedodržují pravidla vysvětlující, kolik plenek je třeba změnit. To se provádí jako náplň..

O výměně plenek v noci

V noci nezapomeňte vyměnit plenky. Je vhodné, aby se matka několikrát probudila a zkontrolovala plnost pleny a suchou pokožku dítěte. Pokud je plenka suchá, nemusíte dítě probudit. Změna je však povinná v přítomnosti stolice, protože velmi dráždí pokožku.

Nic strašného se nestane, pokud dítě spí celou noc v jedné plence (za předpokladu, že v ní nejsou žádné výkaly). Pokud dítě sladce spí a na jeho kůži se neobjeví vyrážka a vyrážka z plen, nerušte ho a neprobuď ho. Že je nepříjemný, může sám se svým výkřikem informovat.

Rodiče, kteří nechtějí přemýšlet o změně pleny v noci, si mohou koupit jednorázové plenky vhodné pro noční spánek. U těchto produktů se bude dítě cítit pohodlněji. Zpravidla nepronikají podél zad a boků a mohou absorbovat mnohem více moči. Takové plenky bez stolice proto nelze změnit, když dítě spí.

Postup výměny plenky

Nasazení čisté plenky na dítě není jediným úkolem rodičů. To nestačí, aby se zabránilo vyrážce a vyrážce. Je třeba očistit kůži od dětských výkalů, ošetřit ji speciálními prostředky, aby se zabránilo podráždění.

Jak změnit plenky je naléhavá záležitost pro nezkušené rodiče. Pro proceduru, kterou budete potřebovat: čistou plenku, dětské mýdlo a nádobu s teplou vodou nebo mokrými ubrousky, ručník, krém nebo prášek. Máma by měla umýt, osušit ruce a připravit převlékací stůl. Plenku vyměníte takto:

 • uvolněte špinavou plenu, ale neodstraňujte ji;
 • přední část plenky odstraňuje stolici z kůže;
 • vezměte dítě za kotníky, opatrně zvedněte zadek nad stůl;
 • složte použitou plenku pod dítě a zahoďte ji;
 • umyjte dítě teplou vodou pomocí dětského mýdla (důležitá nuance - u dívek jsou genitálie čištěny zepředu dozadu);
 • jemně otřete drobky;
 • před výměnou plenky naneste na pokožku krém nebo prášek.

Pokud jde o praní, je třeba poznamenat, že mýdlo není nutné používat pokaždé. Může narušit rovnováhu mikroflóry na intimním místě. Doporučuje se používat mýdlo maximálně 1krát denně. Pokud není silné znečištění, umyjte dítě jednou teplou vodou. Některé maminky používají mokré ubrousky.

A konečně trochu rady, jak správně vyměnit plenky. Po hygienickém postupu se na dítě položí čistý produkt. Zadní část plenky je umístěna pod zadek dítěte a přední strana je rozprostřena mezi nohama. Pokud dítě ještě není staré 1 měsíc, je nutné vyloučit tření produktu na pupeční ráně. Chcete-li to provést, musíte si koupit speciální pleny pro novorozence.

Články O Neplodnosti