Hlavní Neplodnost

Jak často měnit plenky pro novorozence

Tato otázka je s jistotou držena v TOP nejvíce diskutovaných rodičovských témat. Každý rodič se obává o zdraví svého dítěte, takže téma plenek je jedním z nejčastějších témat na internetu. Jsou pleny škodlivé nebo ne? Pokud použít, jak často je měnit, jak používat? Nabízíme vám seznámit se s hlavními doporučeními a pravidly pro používání plen.

Proč je důležité měnit plenky včas?

 • Díky správným změnám plenek se vaše dítě bude cítit pohodlně
 • Kůže dítěte zůstává vždy suchá a zdravá.

„Frekvence výměny plenek do značné míry závisí na věku dítěte. Například novorozenec plenky zvlhčuje asi 20krát denně, avšak neexistují žádná přísná pravidla pro periodicitu výměny plenek, ale podle obecného doporučení by měla být plenka vyměněna, pokud je špinavá nebo když dítě vykazuje známky nepohodlí, ale alespoň 5- 6krát denně “, - z brožury pro Matky Dětský svět. Program „Zdraví žen - zdraví dětí“ (2008-2009) / I.M. Vorontsov, L.S. Mironova, N.D. Khojemirova - M.: Vědecký výzkumný ústav hygieny a ochrany zdraví dětí a dospívajících, GU Vědecké centrum pro zdraví dětí, Ruská akademie lékařských věd, 2009. - 31 s..

Co určuje frekvenci změn pleny

Potřeba měnit plenky závisí na následujících hlavních faktorech:

 • Dětský věk
 • Frekvence stolice a močení (frekvence a objem)
 • Stav kůže: po delším kontaktu s mokrými plenkami musí zůstat zdravý.
 • Strava a příjem tekutin
 • Teplota okolí

Tyto parametry se mění a rodiče musí přizpůsobit režim změny pleny konkrétnímu zdravotnímu stavu a chování dítěte.

Pediatrická rada

„Jedna plenka by se neměla používat déle než 2,5–3 hodiny. Pokud dítě obarví plenu, je nutné ji okamžitě vyměnit za novou. Předpokládá se, že nošení plenek může mít negativní vliv na reprodukční systém a reprodukční funkci chlapců. To není vůbec pravda. Při dlouhodobém nošení plenky se může teplota v tříslech skutečně zvýšit, ale ne výrazně - jen o několik stupňů. Stačí vyměnit plenu včas. Kromě toho plenky nemohou narušit normální funkci produkce spermií, pouze proto, že spermatogeneze se u chlapců objevuje až ve věku 10 let. “.

Pediatrická síť lékařských klinik "Rodina"
Ovchinnikova Evgenia Vadimovna

Rozdíl mezi opakovaně použitelnými a jednorázovými plenkami

Všechny existující pleny lze rozdělit do dvou hlavních tříd:

 • Plenky pro opakované použití
 • Plenky na jedno použití

Důležitým zásadním rozdílem je, že opakovaně použitelné plenky nelze zakoupit mnohokrát, ale prát a znovu použít.

Plenky na jedno použití jsou schopny absorbovat velké množství tekutiny a udržovat kůži dítěte relativně suchou. Je však důležité pochopit, kdy se používá a měla by se změnit, protože dlouhodobý pobyt dítěte ve špinavé plence může způsobit vyrážku a alergie. Plenky na jedno použití nelze opakovaně použít, takže pro rodiče nejde o nejlevnější variantu, pokud se domníváte, že je to z finančního hlediska.

Podívejme se podrobněji na pravidla pro používání plenek každé třídy.

Jak často měnit opakovaně použitelné plenky

Plenky (nebo vložky pro opakovaně použitelné plenky) se obvykle mění pokaždé, když dítě plenu zabarví. Mnoho matek používá opakovaně použitelné plenky během dne a v noci raději nosí plenky na jedno použití.

Je třeba změnit opakovaně použitelnou plenu nebo vložku:

 • Jakmile dítě špiní plenu
 • Když je dítě nervózní
 • Každé 2-4 hodiny

Jak vidíte, frekvence výměny opakovaně použitelné plenky se trochu liší od jednorázové plenky. Jedinou opakovaně použitelnou výhodou je, že vložku můžete změnit pouze v případě, že kalhotky nejsou špinavé. Výhody jednorázového použití spočívají v tom, že mohou absorbovat více a vydržet déle (což je někdy nutné pro dlouhé cesty nebo v noci), stejně jako mnoho modelů má indikátor vlhkosti, který pomáhá rodičům určit, kdy je čas vyměnit plenu..

Pravidla pro změnu pleny

Použitá plenka musí být vyměněna. Pamatujte, že stolice může vyvolat vývoj dermatitidy plen, která dítě velmi otráví a je obtížné ho léčit. Příznaky použité pleny: změna barvy indikátoru vlhkosti na výrobku, objem pleny se zvýšil.

Normální pracovní doba pleny je přibližně dvě až čtyři hodiny. Maximální povolená doba (podle výrobců) je šest hodin.

Důležité!

Nikdy nenechávejte dítě na přebalovacím stole bez dozoru! Může se převrátit a spadnout.

Jak vyměnit plenku

 1. Nezapomeňte připravit místo pro výměnu plenky, přičemž vezměte v úvahu vše, co potřebujete
 2. Před výměnou plenek si důkladně umyjte ruce.
 3. Dejte dítě na záda na připravené místo
 4. Plenku opatrně rozepněte na obou stranách, jednou rukou uchopte dětské nohy a lehce je zvedněte, druhou rukou opatrně vyjměte a vyjměte špinavou plenu.
 5. Otřete dítě mokrým ubrouskem nebo pokud je to možné, umyjte znečištěné části těla dítěte pod proudem teplé vody. Vysušte pokožku vašeho dítěte
 6. Položte dítě na připravené místo pro výměnu plenky, jednou rukou uchopte nohy dítěte a jemně je zvedněte, druhou rukou vložte plenku a zatlačte ji mezi nohy. Na mnoha modelech výrobci buď psají nebo umisťují barevný proužek nebo různé vzory, aby ukázali, kde je přední a zadní část pleny
 7. Držte plenu vpředu, druhou rukou natáhněte suchý zip a „přilepte“ ji na opačnou stranu. Opakujte totéž na druhé straně
 8. Zkontrolujte, jak pevně zapadá plenka, zda je dobře upevněna. Nemělo by být příliš volné a ustupovat (jinak unikne), ale nemělo by být příliš těsné a stlačit bříško dítěte.

Víš..

Při výměně plenek lékaři doporučují dávat dětem vzduchové přestávky. Na chvíli (v závislosti na podmínkách) je dítě ponecháno bez plen, což je velmi dobré pro jeho stav kůže..

Víš..

Výrobci plenek nepřestávají starat o pohodlí svých malých zákazníků. Mnoho modelů je dnes vybaveno indikátory, které ukazují, že je třeba plenu vyměnit. Obvykle se jedná o označení, které mění barvu v závislosti na úrovni jeho "výplně". Stačilo, aby matka sledovala stav indikátoru.

Vývojáři brazilské Huggies šli ještě dále. Vytvořili senzor, který určuje úroveň vlhkosti, která je fixována na pleně, a když je překročena nastavená norma, vyšle varovný signál do smartphonu mámy. Senzor je navržen ve formě roztomilé hračky a do telefonu musí být nainstalována speciální aplikace Huggers TweetPee.

Japonští vědci vyvinuli flexibilní elektronický obvod, který je namontován na vnitřním povrchu pleny (mimo kontakt s kůží) a při překročení stanovené vlhkosti vydává zvukový signál. Náklady na tento vynález jsou stále příliš vysoké, ale s rozšiřováním výroby se budou snižovat.

Názor odborníka

„Moderní průmysl poskytuje mamince obrovský výběr dětských výrobků, díky kterým může poskytnout své dítěti nezbytnou úroveň hygieny. Stačí použít kvalitní zboží a pečlivě dodržovat pravidla pro jeho použití. Všechny produkty v internetovém obchodě „Dcery a synové“ jsou certifikovány. Sledujeme nejnovější trendy a hity, takže u nás vždy najdete potřebné dětské výrobky vysoké kvality. Pokud máte stále dotazy, rádi vám na ně odpovíme ».

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“

Antonova Ekaterina

zjištění

Monitorování včasnosti výměny plenek je multifaktoriální úkol. Klíčem k jeho úspěšnému řešení je pozorný přístup k dobrým životním podmínkám dítěte a kompetentní používání moderních dětských hygienických materiálů. Postarejte se o to nejdůležitější a odborníci z internetového obchodu Dcery a Sonochka vám vždy rádi pomohou.

První dny v nemocnici nebo rady mladé mamince, jak se starat o své dítě

Pravidla péče o novorozence: jak prát, měnit plenky, aplikovat na hrudník, vykoupat se a oblékat dítě. Metody prevence vzniku vyrážky.

Maminův nový status a odpovědnost

Ihned po narození dítěte se život mladé matky dramaticky mění: nyní má vážnou odpovědnost za péči o novorozence.

Musí se naučit, jak správně krmit, umývat a měnit své dítě. Všechny tyto manipulace by měly být prováděny klidně a sebevědomě, jinak by dítě získalo nervozitu matky, což situaci ještě zhorší..

Mít dítě: řádná péče v prvních dnech

Prvních několik dní po narození je dítě s matkou v nemocnici pod dohledem zdravotnického personálu. Během tohoto období se mladé matky učí dovednosti v oblasti péče o dítě, které jim při návratu domů pomohou cítit sebedůvěru.

Jak prát

To se nejvýhodněji provádí pod tekoucí vodou. Než začnete omývat drobky, upravte tlak a teplotu vody v kohoutku tak, aby nebyla příliš studená nebo příliš horká.

Postup se provádí takto:

 1. Jezdce nebo plenka jsou vyjmuty z dítěte a umístěny na jednu ruku.
 2. Potom je dítě přivedeno na kohoutek tak, aby spodní část těla byla pod proudem vody, a zajistila, aby voda neklesla na pupeční prstenec.
 3. Na druhou stranu se zbytky stolice vymyjí z těla dítěte, v případě potřeby použijte dětské mýdlo.
 4. Poté opláchněte zadek a nohy a jemně navlhčete ručníkem.

Pokud matka a dítě chodí na návštěvu nebo na jiné místo, kde není možné umýt dítě, doporučuje se s nimi vzít mokré ubrousky určené k péči o děti. Místo umývání je povoleno otřít dítě vlhkým hadříkem, ale po příjezdu je třeba ho umýt vodou.

Jak často měnit plenky

Plenky by se měly měnit po každém pohybu střeva, stejně jako každé ráno, po probuzení dítěte.

V jedné plence to může být maximálně 4 hodiny. Podle toho se po výměně ranní pleny mění následující plenky každé 3-4 hodiny.

Jak často aplikovat na hrudník

Lékaři doporučují krmení novorozenců ne podle konkrétního schématu, ale podle prvního požadavku.

Krmení na vyžádání reguluje laktační proces. Zdraví novorozenci v průměru aktivně kojí svá prsa asi půl hodiny, ale tentokrát jsou individuální pro každé dítě. Někteří sají rychle, jiní sají pomalu, takže potřebují více času, aby získali dost.

Zpravidla jsou první 1-2 týdny po porodu děti aplikovány na hrudník v průměru 10krát denně. Později dochází ke snížení stravy na 7-8krát denně.

Můžete pochopit, že dítě je plné, podle dvou známek:

 1. Po jídle pustil hruď.
 2. Není zlobivý, aktivní a dobře spí.

Pokud je dítě kojeno, vypočítá místní pediatr množství dětské výživy a četnost krmení.

Prevence vyrážky z plenky

Vyrážka plenky na kůži kojenců se objevuje v důsledku působení plísní a bakterií na podrážděnou kůži kojenců, kde se vytvářejí optimální podmínky pro reprodukci - teplá a vlhká.

Zranitelné oblasti kůže jsou místa, kde se pravidelně uvolňuje moč a pot, přirozené záhyby kůže (slabiny, krk, podpaží).

Rovněž je třeba ošetřovat oblasti, kde je kůže novorozence neustále v kontaktu s plenkami a oblečením..

U některých dětí se vyrážka z plenky projevuje ve formě zarudnutí a svědění, zatímco u jiných vředů a ekzémů na podrážděných místech. K potírání tohoto jevu se používají speciální lékařské masti, například zinková pasta, desitin, drapolenový krém.

Prevence je však nejlepším způsobem, jak se vypořádat s vyrážkou..

Preventivní opatření zahrnují:

 1. Použití dětských prášků, které absorbují přebytečnou vlhkost v problémových oblastech kůže.
 2. Pravidelné koupání a mytí dítěte.
 3. Denní nahé koupání.
 4. Vytvoření příjemné teploty a vlhkosti v místnosti. Teplota místnosti +22 stupňů.
 5. Používáme jemné bavlněné oblečení a dobré plenky.

Výměna oblečení

Dříve byly děti zavaleny, ale moderní matky dávají přednost romerům, dětským tílkům a kombinéze, protože je to výhodné a nebrání pohybu dítěte. Oblečení pro dítě si vybere jednoduchý střih a je vyrobeno z kvalitních materiálů.

Prádlo pro děti je práno odděleně pomocí speciálních hypoalergenních prášků pro děti nebo mýdlo, pak je na obou stranách žehleno. Dětská tílka a slipy jsou nošeny se švy směrem ven, aby nepoškodily jemnou pokožku dítěte. Pro dítě byste měli mít alespoň 3 sady na převlékání.

Jaký den po porodu dítě vykoupat

První koupel pro novorozené dítě se provádí po utažení pupeční rány, k tomu dochází 7. den života, po 1-2 dnech propuštění z nemocnice. To však lze provést, pokud BCG nebyl den předtím očkován. Místo injekce po této vakcinaci by nemělo být navlhčeno 1-2 dny.

Voda ke koupání se zahřívá na teplotu 36,5-37 ° C. Až 2 měsíce použijte převařenou vodu. Procedura koupání trvá 5-7 minut, nejlepší čas je před spaním nebo krmením. Až 6 měsíců se dítě koupe každý den, ponoří se do vody do plenky, takže se dítě cítí sebevědoměji, pak každý druhý den.

Pomáhá zdravotnický personál péči o dítě v porodnici

Pokud nemluvíme o domácím porodu, potom v prvních hodinách po porodu se o novorozence stará zdravotnický personál. Takže ihned po narození sestra udělá první toaletu pro novorozence. Toto je běžný postup s odladěným mechanismem účinku. Primordiální lubrikant je odstraněn z povrchu pokožky dítěte, omyt pod tekoucí vodou, ošetřena pupeční šňůra a vyhodnocen stav dítěte. Po provedení výše uvedených manipulací je dítě dáno matce.

V budoucnu je práce zdravotnického personálu zaměřena na vzdělávání matky, aby se naučila, jak se o dítě řádně starat samostatně. Sestra vysvětlí, jak správně krmit, měnit a koupat dítě, jak si vyrobit ranní toaletu a vytvořit pohodlné podmínky v místnosti, kde bude dítě žít. Po propuštění z nemocnice je dítě sledováno sponzorskou sestrou.

Suchá kořist je šťastné dítě. Jak často vyměňovat plenky za novorozence?

Plenky na jedno použití jsou vynikajícím vynálezem lidstva podle seznamu třiceti položek publikovaných v roce 2000 francouzskými sociology. A vzácný rodič s tím nesouhlasí. S příchodem plenek se život s dítětem stal snadnějším.

Hlavní výhodou lehkých papírových kalhotek s absorpčním materiálem uvnitř je, že se nemusíte po použití obtěžovat výrobky. Po podání jejich plenky jděte do koše. Jednorázové plenky navíc ve srovnání s plenkami a opakovaně použitelnými alternativami udržují pokožku dítěte suchou a minimalizují tak riziko podráždění a vyrážky z plen. A tady jsme blízko k odpovědi na otázku.

Proč je nutná výměna pleny??

Proto je nutné plenu vyměnit tak, aby hygienický výrobek nadále plnil povinnosti, které mu byly přiděleny, v požadovaném objemu. Plenka, která je plná, špinavá nebo poškozená, se může změnit..

Neměnná pravidla jsou následující:

 • Vyměňte plnou plenu. Pokud jsou papírové kalhotky dost „těžké“, tekutina padne na pokožku a podráždí pokožku dítěte.
 • Plienku vždy odstraňte, pokud je dítě třesoucí, i když je plena obecně suchá. Pokud tak neučiníte, určitě dojde k podráždění..
 • Před odchodem z domu změňte hygienický přípravek: pokud budete chodit po dlouhou dobu, jděte na kliniku nebo použijte veřejnou dopravu. Jedním slovem, pokud existují podmínky, za kterých je změna dítěte problematická.
 • Stejné doporučení pro návrat domů: Byl jsi dlouho pryč? S největší pravděpodobností je čas na výměnu plenky.
 • Při kontrole stupně plnosti nebo přítomnosti „překvapení“ v plence jste zjistili, že pokožka dítěte je mokrá? Bez ohledu na výsledky testu vyměňte plenu.
obsah ↑

Potřebuji to v noci?

Toto je zvláštní otázka, protože matky si tolik cení času, když dítě spí - můžete si odpočinout, věnovat nějaký čas sobě nebo domácím pracím.

Po večerním plavání, před krmením a spaním byste měli nosit čerstvou plenu. I když stávající produkt není zcela naplněn a neznečistí se, noc je dlouhá a nová plenka nebude bolet. Bude tedy zaručeno, že se dítě nezobudí z toho, že je mokré a nepohodlné..

Jak často je potřeba?

Situace, kdy se plenka okamžitě změní:

 • dítě bylo pooping;
 • kůže pod plenkou je mokrá;
 • plenka je těžká a nasáklá.

Chlapci

O přijatelnosti plen na jedno použití pro chlapce se hodně diskutuje. Oponenti se domnívají, že „přehřátí“ genitálií budoucího člověka je nepřijatelné, že „skleníkový efekt“ ovlivní plodnost.

Podle Dr. E.O. Komarovsky, taková tvrzení nejsou opodstatněná a plenky neovlivňují produktivní zdraví budoucích otců. V tomto ohledu se zaměřujeme na praktické otázky. Změna plenky u chlapce má své vlastní vlastnosti, způsobené fyziologií. Při oblékání dítěte je důležité správně položit penis - nasměrovat orgán dolů.

Jinak existuje riziko, že oblečení nebo dítě zvlhne. Tlumiče v horní části nejsou nijak zvlášť utěsněny savým materiálem, a pokud chlapec nakoukne, nebude hygienický výrobek k ničemu. Podívejte se na tuto nuanci.

Nenechte příliš kondenzovat pleny kolem pasu dítěte - upnutí močové trubice nedovolí chlapci normálně posílat fyziologické potřeby. Dítě bude mít strach. Pohodlně jsou moderní plenky v běžných velikostech k dispozici ve dvou typech: pro chlapce a pro dívky. Takové výrobky berou v úvahu fyziologické rozdíly dětí různých pohlaví - absorbent je distribuován různě, aby se během močení „pojistily“ nejpoužívanější oblasti pleny během močení.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak vyměnit plenku za chlapce:

Dívky

Při výměně plenek je důležité, aby dívky správně umývaly své dítě. Pohyb by měl směřovat zepředu dozadu, z perineum na papeže. Jinak můžete infekci zavést do genitálií..

Obecně jsou jiná doporučení pro dívky podobná..

V nemocnici

Výměna plenky pro chlapce v porodnici se mírně liší od stejného procesu doma.

Po narození do 1–3 dnů odejde první dítě z moči. Podle konzistence se jedná o hustší a velmi tmavý výboj. Mekonium se omývá a čistí mnohem horší než běžná kojenecká tekutá stolice.

Všimněte si, že během první doby dítě zůstane v obvyklé poloze, ve které bylo v lůně. Není tak pohodlné prát a měnit oblečení kompaktně sestaveného dítěte. V průběhu času se situace změní. Na přebalovací stůl položte přikrývku a nahoře nepromokavou plenu. Na tvrdém povrchu se bude dítě otáčet ze strany na stranu, což je pro něj nebo jeho matku nepohodlné.

Plenku v nemocnici je nutné měnit častěji - novorozenci močí a defekují velmi často. Vezměte si zásoby vhodných plenek. Dívky také opouštějí meconium - je lepší umýt dítě při výměně plen a neotírat ubrousky. Je na čase, aby novorozená dívka vyměňovala plenky každé 3-4 hodiny.

Péče o dítě doma pokračuje. Frekvence výměny dětských hygienických kalhotek je každé 3-4 hodiny. Doma dodržujte zásadu: pokud je vše suché a čisté, plenka ještě není těžká - můžete počkat se změnou oblečení.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak změnit dětskou plenku doma:

V noci

Pokud jde o použití plen v noci, jsou vhodná obecná doporučení. Před spaním si oblékněte novou plenku. Pokud noc plyne bez obav ze strany dítěte a nevšimnete si netěsností nebo výkalů, neprobuď dítě pro plánovanou výměnu plenky.

Doporučení Dr. Komarovského

Nezapomeňte kontrolovat suchost pokožky pod plenkou a nepřítomnost zarudnutí a vyrážky plenky. Podle lékaře potřebují matky tento hygienický přípravek, aby usnadnily život. Dítě nedostává z plenky žádný prospěch. Nedojde-li k poškození pleny, pokud rodiče dodržují pravidla pro její používání.

Kolikrát za den musíte nosit novou plenku?

Jak jsme již zjistili, na tuto otázku neexistuje přesná odpověď. Vše záleží na stavu pleny v době kontroly, přítomnosti výkalů v hygienickém produktu, stavu kůže dítěte. Pokud není plenka ještě plná, není znečištěna výkaly a kůže novorozence je suchá, čistá a bez známek podráždění, postupujte podle pokynů ve 3-4 hodinách. Po uplynutí této doby můžete dítě změnit.

Pamatujte, že všechny děti jsou jiné. Způsob močení, množství výboje, frekvence stolice závisí na životním stylu a fyziologii konkrétního dítěte. Existuje jen málo obecně přijímaných norem a pokynů. Po narození dítěte budete potřebovat čas a pozorování. Brzy budete vědět, jak se to stane v případě vašich potomků. Na základě pozorování dítěte bude vytvořen individuální režim změny pleny.

Dítě vám také může dát vědět, že je čas odstranit přeplněnou plenu z ní - dítě začne vrčet, kroužit a dělat si starosti. Pokud plenka zvlhne nepřiměřeně rychle (do 1-2 hodin), možná byste měli přejít na používání větších produktů. Je také možné, že byla zakoupena plenka s nekvalitním absorbentem. Pokud si všimnete, že plenka není vhodná, vyzkoušejte produkty jiné značky.

Nabízíme vám, abyste si mohli prohlédnout video o tom, jak často musíte vyměnit plenku pro dítě:

Proces řazení

Kroky se budou mírně lišit v závislosti na tom, proč se rozhodnete produkt nahradit novým..

Plienka se mění, když se dítě zajímá:

 1. Vyčistěte okraje pleny, abyste shromáždili výtok a pohybovali se od břicha po hýždě.
 2. Plienku opatrně vyjměte z podřízeného dítěte a jednou rukou zvedněte dítě za nohy.
 3. Sbalte použitý produkt a upevněte obal suchým zipem.
 4. Umyjte dítě teplou vodou, mycí prostředek používejte pouze v případě potřeby. Pokud nejste doma, použijte mokré ubrousky..
 5. Dejte na své dítě čistou plenku.

Pampers jsou plné, ale pokožka dítěte a vnitřek produktu jsou suché a čisté:

 1. Vyjměte a sbalte použitou plenu.
 2. Dejte svému dítěti suchou hygienu.

Kůže pod plenkou je mokrá:

 1. Vyjměte a složte plenu.
 2. Odstraňte vlhkost z pokožky dítěte jakýmkoli možným způsobem - omyjte a osušte ručníkem nebo plenkou, otřete tělo mokrými ubrousky.
 3. Na dítě položte suchou plenku.

Pokud se vyskytne vyrážka a zvrásnění zvlhčeno teplem nebo potem - použijte prášek (nenechte se unést množstvím a ujistěte se, že se produkt nedostane do dýchacích cest!). Pokud je pokožka suchá a podrážděná, kartáčujte dětským krémem. Držte se principu: mokrý - suchý, suchý - hydratujte.

Snažte se nepoužívat jednorázové plenky v létě v žáru - pokožka trpí velmi přehřátím. Jako poslední možnost nosit plenky v noci.

K výměně plenky doma budete potřebovat:

 • teplá voda;
 • ručník nebo plenka;
 • přebalovací stůl (nebo část postele, potažená nepromokavou utěrkou a měkkou plenkou nahoře);
 • vlhké ubrousky;
 • plienkový krém (situační);
 • prášek (situační).

No, pokud vám zpočátku může někdo z domácnosti pomoci. Mladá matka musí „dostat ruku“, aby zvládla celý proces samostatně a sebevědomě.

Jak oblékat dítě?

 1. Položte dítě na záda na přebalovací stůl. Nikdy nenechávejte dítě bez dozoru a neopouštějte ho, když je dítě na přebalovacím stole.
 2. Prohlédněte si připravenou plenu a zjistěte, kde je přední strana. Obvykle jsou na výrobku zvláštní označení (proužky, kresby nebo nápisy).
 3. Jednou rukou zvedněte dítě za nohy, abyste rozloženou plenku umístili pod hýždě.
 4. Položte dítě na plenu a vyrovnejte polohu produktu.
 5. Rozložte přední část plenky a produkt opět upevněte suchým zipem.
 6. Rozložte gumové pásky na nohy, věnujte pozornost tomu, zda plenka sedí symetricky, zda jsou horní okraje zvlněné..

Postupem času si každý z rodičů osvojuje dovednosti výměny pleny. Po nějaké době obdrží mladí rodiče „bojový zážitek“ a začátečníkům mohou dát mistrovské kurzy. Vše se ukáže, pokud budete postupovat podle doporučení.

3 otázky o plenkách pro novorozence: kolik kusů je potřeba denně, jak často se mění a jak nosí plenky?

Plenky na jedno použití jsou vynálezem, který v životě matky a dítěte učinil mnoho pozitivních věcí. Doby nekonečného praní a zavěšení plenek po celém domě jsou zapomenuté. Vlhkost nenarušuje spánek dítěte, plenka spolehlivě absorbuje vlhkost, čímž poskytuje drobky suchost a pohodlí. Procházky v zimě byly tak dlouhé jako v létě. Výhody jsou zřejmé, ale existují i ​​menší nevýhody. Hlavní je cena. Finanční možnosti rodičů jsou různé, mnoho z nich musí spočítat počet plenek tak, aby poskytovaly dítěti pohodlí po dlouhou dobu. Zkusme zjistit, kolik plenek denně potřebuje novorozenec, aby se cítil klidný.

Aby dítě zůstalo suché a čisté, stačí, aby si moderní máma vyměnila plenky

Připravujeme plenky do nemocnice

Poplatky za porodnici jsou zásadním a vzrušujícím okamžikem. Jednou z hlavních otázek, na které se každá mladá matka ptá, je, kolik plen si s sebou vzít. Pojďme vypočítat množství společně. Na základě dvou ukazatelů: plánovaný počet dní, které strávíte v nemocnici, plus frekvence použití.

Je těžké předvídat, jak se situace změní, ale vždy můžete kontaktovat své příbuzné - sdělí vám požadovaný počet plenek.

Druhým bodem, který ovlivňuje vaše rozhodnutí, je to, jak je hodláte uplatnit: neustále nebo pouze v noci. Pracovní plán porodnic zahrnuje vydávání sady čistých plenek pro každého novorozence, které se mění každý den (další podrobnosti viz: jaká je standardní velikost plen pro novorozence?). Sada je dostačující k zajištění toho, aby drobky byly vždy suché.

Pediatrové doporučují vydávat se na oficiálních plenkách. Tento názor je způsoben skutečností, že v prvních 2-3 dnech dítě trochu močí (2-6 denně). Tato frekvence je vysvětlena nízkým příjmem tekutin dítěte. Ponechte moderní možnost na noční dobu, aby dítě spalo klidně, nemusíte se k tomu dostat. Pokud mluvíme o množství, pak stačí 3 kusy denně. Proto po celou dobu pobytu v nemocnici asi 15.

Obzvláště znepokojující matky, které se obávají o dítě a věří, že pár minut ve vlhké plence dítě zmrazí, byste si měli vzít plenky s dodávkou (5-7 kusů denně). Budeme brát v úvahu všechny výpočty a faktory, které je ovlivňují, vyvodíme konečný závěr: balíček 30 kusů je rozhodně dostačující. Pokud plánujete císařský řez nebo vzniknou jiné komplikace a strávíte v nemocnici déle než 3–5 dní, příbuzní pomohou problém vyřešit..

V nemocnici je dáno dítěti několik oficiálních plenek, které jsou dostačující poprvé

Kolik plenek potřebuje novorozence v prvním měsíci?

Mateřská nemocnice je pozadu, vracíte se domů s dítětem a znovu stejnou otázku: kolik plen je potřeba pro drobky na den. Až nyní je k výpočtu přidána finanční stránka. Hlavním argumentem je fyziologická charakteristika novorozence. Dítě dostává mateřské mléko nebo mléčnou formu, které se vztahují k tekutému jídlu.

Střeva, která je zpracovávají, dávají uvolněné stoličky svěžké konzistence. Dítě chodí „po velkém“ po každém krmení, močí ještě častěji, asi 10-25krát denně. To jsou normální hodnoty pro zdravé dítě..

Moderní plenky absorbují vlhkost dobře, takže není třeba je měnit po každém „výletu“ na toaletu malým způsobem. Zpravidla stačí 10 směn, aby dítě zůstalo suché. Ukazuje se, že za měsíc budete potřebovat 300 kusů. Pokud si vezmete balení po 90 kusech, musíte vzít 3 z těchto balíčků.

Zakoupením několika balíčků najednou můžete výrazně ušetřit. Následně se jejich potřeba sníží a o 6 měsíců už budete potřebovat polovinu množství plen.

Jak často vyměňovat plenky za novorozence?

Zjistili jsme přibližné číslo, ale otázky zde nekončí. Jak často je třeba plenky měnit? Zvažte, na čem to záleží:

 • množství moči, které dítě vylučuje;
 • reakce kůže;
 • teplota místnosti, kde je dítě;
 • kvalita samotného produktu;
 • množství tekutiny, kterou dítě spotřebuje.

Máma by měla tyto faktory zvážit a na základě nich vytvořit rezervy. Je zřejmé, že všechny výše uvedené ukazatele jsou individuální pro každou rodinu. Zde je názor doktora Komarovského, kterého mladé matky tak často zmiňují. Evgeny Olegovich doporučuje:

 • Když novorozenec poopuje, ujistěte se, že jste se posunuli. Je nemožné připustit, že drobky „stoupaly“ ve vlastních výkalech. Kromě toho, výkaly v moči, vytvářejí toxickou látku, která dráždí jemnou pokožku drobků..
 • Pokud víte, že během chůze nebo výletu nebudete moci plenu normálně měnit, vyměňte ji před vozovkou.
 • Při pohledu pod plenku jsme zjistili, že drobky mají mokrou pokožku - okamžitě se změní na suchou, po ošetření pokožky krémem.

Poslední bod doporučení Komarovského vyžaduje podrobnou analýzu. Je to důležité především proto, že ovlivňuje pohodu dítěte. K vlhkosti dochází ze dvou důvodů: nekvalitní produkt a nesprávná velikost. Rodiče by měli okamžitě eliminovat oba negativní faktory, aby nedošlo k poškození dítěte.

Snižte počet plenek: malé domácí triky

Zpočátku se vám bude zdát, že vaše rezervy jsou volatilní v nepřiměřené míře. Několik užitečných tipů pomůže výrazně snížit proces „odpařování“ plenek. Zapište si:

 • Pokud je místnost, kde se dítě nachází, teplá (nad +21), nemusíte při chůzi nosit drobky produktu. Tílko a olejová utěrka potažená plenkou udrží dítě v pohodlí. Skvělou volbou jsou opakovaně použitelné plenky prodávané ve všech lékárnách. Existuje však jedna nuance vyplývající z pohlaví novorozence. Chlapci pustili takový proud, že zvlhčily nejen plenky, ale také stěny a nábytek. Rozložte svého syna nahého na břicho.
 • Rady pro kojence do 2 měsíců věku. V případě potřeby použijte nepromokavý produkt, vyjděte ven nebo jej nasaďte v noci. Zbytek času používejte plenky. Pro děti starší 2 měsíců jsou vhodné jezdce.
 • Praxe mnoha pozorných matek ukazuje: pokud držíte novorozence nad miskou bezprostředně po krmení, bude čůrat (doporučujeme si přečíst: kdy by měl být novorozenec vykoupán - před krmením nebo po?). Pak si můžete dát na výrobek.
Pokud je doma teplo, musíte dítěti pravidelně dávat příležitost zůstat bez plen

Užitečné tipy pro rodiče

Popularita jednorázových plenek je tak vysoká, že všechny matky jednoznačně upřednostňují jejich používání. Jednoduché výrobky se snadno používají, poskytují dítěti ochranu před vlhkostí po celý den, chrání ji před nocí. Několik důležitých pravidel vám pomůže dobře je využít:

 1. Vyberte si model podle váhy vašeho syna nebo dcery. Stísněné nebo příliš velké dítě přinese hodně nepohodlí.
 2. Všimli jsme si zarudnutí, vyrážky, podráždění na kůži vašeho pokladu - změňte značku produktu. Je chybou je obstarat pro budoucnost bez kontroly reakce kůže dítěte.
 3. Při výměně otřete tělo drobky čistým navlhčeným hadříkem, nechte uschnout a potom nasaďte na čerstvou plenu.
 4. Doplňte speciální krém nebo dětský prášek. Nezapomeňte zkontrolovat, zda produkt neobsahuje alergie. Existuje mnoho nabídek, vždy si můžete vybrat krém, který je bezpečný pro vaše drobky. Dopřejte každé kůži kůži vašeho dítěte.
 5. Pokud dítě neuzdraví pupeční ránu, kupte speciální plenky, které mají otvor pro pupek.
 6. Maminky používající pravidelné gázové plenky by je měly po každém použití vařit. Gázové kalhotky musí být před nasazením žehleny horkým železem. Tyto operace jim pomohou učinit je sterilními..

Po prostudování těchto doporučení si můžete snadno správně vybrat jak velikost, tak značku produktu. Přiveďte otce do procesu. Možná budete muset někdy opustit svůj domov a pak vás váš manžel snadno nahradí a vypořádá se s plenkami. Pravidla jsou jednoduchá, jejich zapamatování je snadné. Nyní pojďme k hlavnímu procesu: naučíme se, jak správně vyměnit plenky (viz také: jak nosit plenkové kalhotky?).

Pokud je volba provedena ve prospěch běžných gázových plen, je třeba je po každém použití vařit

Jak vyměnit plenky?

Nestačí jen obléknout si čistou plenku, je třeba provést řadu hygienických postupů. Pokud nejsou prováděny, ani ta nejkvalitnější plenka nechrání dítě před podrážděním a vyrážkou. Kůže dítěte musí být důkladně očištěna od zbytků moči a stolice, namazána smetanou. Zkušené matky o těchto jemnostech vědí, pro nezkušené jsme sestavili podrobné pokyny.

Před zahájením směny připravte čistý produkt, dětské mýdlo, misku teplé vody, dětské vlhké ubrousky, měkký ručník, krém na plenky nebo prášek. Umyjte si ruce, osušte je, udělejte si prostor pro zavěšení oblečení. Děláme to:

 • rozložili jsme přebalovací stůl olejem, přikryli jej čistou plenkou;
 • položte na stůl dítěte;
 • uvolněte špinavou plenu, ale neodstraňujte ji;
 • otřete střevní pohyby pokožky dítěte přední částí pleny;
 • zvedáme drobky za kotníky tak, aby také stoupal zadek;
 • vytáhněte plenku a převalte ji;
 • vezmeme misku teplé vody a myjeme dítě (pokud máš holku, umyj ji pohybem vpředu a vzadu) (doporučujeme si přečíst: jak správně umýt novorozeného chlapce pod tekoucí vodou?);
 • opatrně otřete dítě suchým ručníkem;
 • namažte pokožku krémem;
 • oblékli jsme si čistou plenku, položili záda pod kořist a narovnejte přední část mezi nohama.

Definice plenky jako jednorázového produktu naznačuje, že ji nelze prát, čistit ani sušit. Použitý produkt se hodí do koše.

Je lepší nespěchat na nákup velkého počtu balíčků. Nezapomeňte na individuální práci těla každého dítěte. Sledujte svůj poklad za první týden, abyste určili maximální počet plen, které potřebuje na jeden den. Na základě vašich výpočtů zvažte přijaté číslo a nakupte tolik balíčků, kolik potřebujete.

Jak a kdy vyměnit plenky?

Doporučení pro výměnu jednorázové [1] plenky se výrazně liší v závislosti na tom, kdo doporučuje. Pro každého výrobce, čím častěji si vyměníte plenu, tím lépe (výhradně z komerčních důvodů).

Proto například taková rada: „plenky by se měly vyměňovat okamžitě po krmení.“ Máma, která je pomocí plenky nucena přemýšlet o rodinném rozpočtu, je nepravděpodobné, že by si dovolila tak cennou indikaci.

Všechny děti jsou jiné, odpusťte mi banalitu, každé dítě má svůj vlastní, individuální režim pro zasílání přirozených potřeb. Frekvence a objem močení, frekvence stolice, stav kůže, pokojová teplota, množství spotřebované tekutiny - to vše jsou faktory, které zásadním způsobem ovlivňují potřebu výměny pleny. Opět platí, že chůze velkými způsoby je často propojena s uspokojováním jiných fyziologických potřeb a pro tento vztah existuje mnoho možností. Kakao po jídle je standardní výskyt, ale není nutným předpokladem. Někdy se to stane výhradně ve večerních hodinách, někdy po koupání, během nočního spánku atd. Nikdo nemůže vědět, jak se chová své vlastní dítě lépe než jejich rodiče, a bez jakýchkoli doporučení se rozhodnout, zda je čas na změnu, nebo alespoň zkontrolovat, jak „ tam "máme podnikání.".

Betonové tipy nyní.

1. Ujistěte se, že vyměníte plenu po každé procházce ve „velké potřebě“ - nepostradatelné pravidlo. Bez ohledu na rychlost absorpce moči se však kontaktuje výkaly po určitou dobu a výsledkem tohoto kontaktu je tvorba látek, které dráždí pokožku dítěte. Čím rychleji je tento kontakt přerušen, tím lépe.

2. Je velmi racionální vyměnit plenu v situaci, kdy po více či méně dlouhou dobu nebude existovat možnost kontroly (jít na procházku, cestování ve veřejné dopravě, jít na kliniku) nebo kontrolní síly (například noční spánek).

3. I když k „velké potřebě“ nedošlo, pravděpodobnost, že síla plenky na konci po nočním spánku nebo po procházce je velmi vysoká. Proto je výhoda změny.

4. Pokud se v průběhu kontroly ukázalo, že kůže pod plenkou byla mokrá - okamžitě vyměňte.

To je ve skutečnosti všechno. Nyní o tom, jak se změnit.

Již jsme zdůraznili: „část těla, která bude pokryta plenkou, by měla být čistá a suchá.“ Je zřejmé, že to vyžaduje určité úsilí rodičů.

Před směnou je vhodné se ujistit, že na přebalovacím stole je olejová utěrka a na ní plena. Ležíme dítěti, rozepínáme suchý zip a okamžitě je upevníme tak, aby se na dítě nelepily.

Algoritmus pro další akce je určen stupněm „kazení“ pleny, v důsledku toho jsou možné tři možnosti.

1. Důsledky úspěšně implementované „velké potřeby“.

Vnitřní povrch plenky zpravidla není úplně zašpiněný, takže můžete zcela „vysušit“ oblast suchými a čistými okraji, pohybující se ve směru od pupku k papeži. Poté je plenka vyjmuta, složena a v této poloze fixována suchým zipem, aby se neznečistilo prostředí.

Nyní dáme do pořádku dítě. Docela klidně můžete jít do koupelny a umýt své dítě vlažnou vodou přímo z kohoutku. Použití mýdla není vůbec nutné. Při mytí dívek je důležitý směr „mytí“ - od břicha k papeži, a ne naopak.

Do místnosti si můžete přinést vodu [2] a dítě umýt vatovou vatou, gázou, měkkým hadříkem (například flanel).

Mnoho společností vyrábí speciální dětské hygienické vložky. Už jste koupili? Použití na zdraví. Tyto ubrousky jsou zvláště dobré v situaci, kdy dochází k „velké potřebě“ mimo přívod vody (možnost - v případě přerušení dodávky vody). Je skvělé mít příležitost změnit plenu v létě, aniž byste se museli vrátit z procházky!

2. Pod plenkou nebylo zjištěno nic podezřelého.

To znamená, že samotná plenka je jasně těžší, ale její vnitřní povrch je zároveň čistý a suchý. Kůže dítěte není o nic méně krásná - také čistá a suchá. Standardní situace, která vám ve skutečnosti slíbili ti, kdo dělají plenky. S dítětem nemusíte nic dělat, vyměňujeme plenky, téma je uzavřeno.

3. Byl nalezen „mokrý“ - dětská pokožka není v důsledku kontaktu s močí vůbec suchá, vnitřní povrch plenky je také mokrý.

Pampers jednoznačně vyčerpali svůj zdroj a podléhají okamžité likvidaci..

Můžete to udělat bez vody, ale jak navlhčit (všechny stejné gázy, vatová vlna, flanelové) a suché - to je nutné. Hygienická vložka je v takové situaci možná perfektní.

Bod 3 ve výše uvedeném seznamu je nejvíce odpovědný, protože je nutné zásadně pochopit důvod „smáčení“. O dítěti samozřejmě neexistují žádné stížnosti, takže otázka „kdo je na vině?“ můžete dát pouze dvě odpovědi: a) rodiče ab) plenky.

Častěji všichni rodiče, kteří zapomněli na potřebu kontroly a nevykonali posun včas (spali, chodili, likvidovali, byli rozptýleni atd.). To není tragédie, může se stát cokoli.

Pokud ale po změně už uplynulo jen málo času nebo pokud se po dvou hodinách ukázala drahá plenka, že je mokrá, pak musíte přemýšlet a zjistit, proč k tomu došlo..

- kvalita plenky - přemýšlet o tom, kde a co koupili, rozhodnout;

- plenka pro vaše dítě je malá - příště si koupte větší velikost;

- směr hlavního proudu se neshoduje s místem, kde je sorbent umístěn. Dívky takovou věc nemají, ale pokud byl chlapec „oblečen“ do plenky „jen zadek“, a stále ještě nepřišli na polohu penisu - to znamená, že ho neposunuli směrem k nohám, takže není překvapivé, že mokré v pleně (pupek v této situaci také není suchý).

Někdy v rodičovské praxi existuje možnost, že plenka „teče“ po stranách. Zde je již třeba nejprve myslet na kvalitu elastických pásků (jako zvláštní případ kvality plenky obecně) nebo na to, jak je v procesu obvazu pečlivěji narovnat. Druhé možné vysvětlení - vzor plenky není pod nohama...

[1] Omlouvám se za banalitu, ale přesto musím zdůraznit: plenka se nazývá jednorázová, protože ji lze použít pouze jednou. Plenky nejsou spojeny se sušičkami, pracími a čisticími prostředky..

[2] Autor byl vždy kategorickým oponentem doporučení, že při koupání by mytí mělo používat pouze vařenou vodu. Ve většině měst se zároveň kvalita vody z vodovodu rychle mění, a ne k lepšímu. Množství chloru často překračuje všechny rozumné limity, proto je velmi žádoucí předběžné zpracování vody: vroucí, zahřívání alespoň stupňů na 80 ° C, instalace filtru na kohoutek. Pokud má vaše chata artéskou studnu, udělejte, co chcete..

Jak často vyměňovat plenky za novorozence

Plenky jsou život zachraňující nástroj, který může matce a novorozenci poskytnout další pohodlí. Bez tohoto atributu je obtížné, zejména v prvních měsících po narození dítěte. Jak často se plenka mění u novorozence, záleží na kvalitě nebo typu hygienického příslušenství. Stejně jako věk dítěte.

Hlavní účel plen na jedno použití:

• absorbují moč, tekutinu vylučují novorozence;

• zabránit kontaminaci dětského oblečení;

• udržujte pokožku dítěte suchou a zabráňte vyrážce plenky, a to i při dlouhodobém kontaktu s vnitřní vrstvou pleny.

Exteriér těchto hygienických výrobků je obvykle vyroben z polyesteru, někdy se používá propylen. Aby se plenka pevně přizpůsobila tělu dítěte, byly do tkaniny přidány elastické materiály - polyuretan a guma. Uvnitř je absorpční struktura tří vrstev:

• První vrstva je nutná, aby se kapalina absorbovala a neteče zpět. Měl by být vyroben z hypoalergenního materiálu, protože je v přímém kontaktu s kůží dítěte..

• Druhá vrstva mění výkaly dítěte na gel. Jeho funkcí je absorbovat a převádět vlhkost..

• Třetí vrstva pomáhá oděvu a povlečení zůstat suchá. Chrání před únikem..

Aby však ani nejspolehlivější jednorázové spodní prádlo neproniklo, je nutné jej vybrat ve velikosti a včas jej z dítěte odstranit..

Jak často vyměňovat plenky

Výměna plenek pro novorozence

Novorozenec se nazývá dítě v prvním měsíci po jeho narození. Teprve v prvních týdnech se noví rodiče seznámí s mladým členem rodiny. Poznají jeho postavu, učí se o něj starat a také rozumějí jeho potřebám a požadavkům.

Poprvé po narození se dítě může vyprázdnit až 10krát denně. Neboj se. To je zcela normální, protože z jeho těla vycházejí prvotní a přechodné výkaly. Proto se v prvním měsíci života dítěte spotřebovávají hygienické výrobky velmi rychle. Jak často a po kolik změnit pleny novorozence? Ujistěte se pokaždé po alokaci výkalů.

Před výměnou jednorázového spodního prádla je nutné provést řadu hygienických postupů..

• Umyjte dítě teplou vodou, ale bez mýdlové vody. Pokud dochází k výměně oblečení na ulici, je naprosto přijatelné používat ubrousky. Nejvhodnější - mokrý.

• Jemně ošetřete pokožku dítěte krémem nebo práškem.

• Nechte pokožku zaschnout 15 až 20 minut. Pokud nejste doma nebo máte omezený čas, okamžitě si oblékněte nový hygienický prostředek, ale příště nevynechejte vzduchové lázně.

Když je trávicí systém dítěte přestavěn, začne se méně často vyprázdňovat a naopak častěji dochází k močení. Během této doby by měly být plenky vyměňovány každé 2-3 hodiny, jakmile jsou naplněny. Pokud dítě mělo židli, ihned po střevním pohybu. V noci i ve dne.

Výměna plen pro chlapce

Proces močení u chlapců a dívek je jiný. Při výměně produktů na jedno použití proto existují určité rozdíly. Po otevření suchého zipu vyčkejte několik sekund, než odstraníte hygienické potřeby. U samců se často vyskytuje spontánní močení. Připravte si ubrousek, který zakryje pohlavní orgány dítěte, teprve potom zlikvidujte plenu. Dítě se musí umýt a provádět pohyby z anální zóny ve směru genitálií. Oblast šourku dobře opláchněte. Po umytí osušte hýždě a genitálie, nechte pokožku oschnout a proveďte obvyklé ošetření. Pak si oblékněte čistou plenku.

Výměna plenek pro dívky

Při výměně jednorázového spodního prádla pro novorozence si ho můžete okamžitě sundat. Obzvláště pečlivě očistěte pokožku výkalů - oblast pochvy. Umyjte dívku: nejprve vnější genitálie, poté hýždě. Pokud je to možné, počkejte asi půl hodiny, nechte pokožku „odpočinout“. Nasaďte si novou plenku.

Plenky se mění v noci

Noc je čas odpočinku nejen pro dítě, ale také pro matku. Pokud tedy dítě rychle spí, neprobuďte ho kvůli plánované výměně plenky. Pokud dítě nevykazuje známky úzkosti a jednorázové spodní prádlo není plné, lze hygienický postup odložit. Pokud je třeba příslušenství vyměnit, je pro tento postup lepší použít okamžik před nebo po nočním krmení.

Existuje několik způsobů, jak změnit plenu bez probuzení dítěte:

• Nepoužívejte jasné osvětlení místnosti, stačí malé noční osvětlení.

• Pokuste se provádět procedury v tichosti, nesnažte se okamžitě mluvit s dítětem, pokud otevřel oči. Vyžehlete to, pozastavte výměnu prádla na několik sekund. Nebo naopak, zkuste to dokončit rychleji a houpat dítě.

• Pokud je vaše pokožka špinavá, použijte mokré ubrousky, nepláchněte je vodou.

• Po výměně plenky položte dítě na hrudník, pokud vykazuje známky úzkosti.

Hýždě a tříselné oblasti dítěte vyžadují pečlivé zpracování. Kůže pod jednorázové kalhotky neustále kontaktují stolici a moč, bez ohledu na to, jak rychle je absorbována absorbentem. Pokud nebudete měnit plenky po dlouhou dobu, pak přetékající absorpční vrstva přestane absorbovat vlhkost. Dítě se může objevit vyrážka.

To je nepříjemná situace - dítě se bude cítit nepříjemně. Kůže může zčervenat a vyrážka. Pokud k tomu dojde, namažte poškozené místo krémem obsahujícím panthenol nebo mastí doporučenou pediatrem. Pokuste se používat jednorázové plenky méně často, nechte projít podráždění.

Doplňkové hygienické výrobky pro pleny

K dispozici jsou nejen hygienické doplňky, ale také kosmetika pro použití s ​​jednorázovými kalhotkami.

• Prášky. Mají sušicí účinek, který pomáhá eliminovat a zabránit vyrážkám z plen. Pokud obsahuje alantoin, pak takový prášek absorbuje vlhkost lépe a nebude se hromadit v kusech po kontaktu s mokrou pokožkou. Kosmetika s přídavkem zinku má další antiseptický účinek.

• Hydratační ubrousky pro děti. Nejenom že čistí pokožku. Ubrousek lze namočit:

- krém, který zajistí další hydrataci;

- olej pro další změkčení suchých oblastí epidermis;

- krém, který naopak vysychá pokožku náchylnou k podráždění a vyrážce z plenek.

• Dětský krém. Zabraňuje výskytu podráždění a poskytuje optimální úroveň vlhkosti v epidermis. Je to účinná profylaktika proti dermatitidě..

Užitečné vlastnosti má dětská kosmetika, která obsahuje mandlové a olivové oleje. Tyto prostředky pomáhají rychleji léčit praskliny na kůži..

Při častém používání plenek se pokuste vybrat intervaly, které umožní dítěti být bez jednorázového spodního prádla. Kůže dítěte by měla „dýchat“. Ani ty nejkvalitnější hygienické výrobky nemohou zajistit řádnou ventilaci, protože těsně přiléhají k tělu. Než se dítě učí sedět, zkuste ho zvyknout na nočník. Pomůže to méně často využívat další příslušenství..

Články O Neplodnosti