Hlavní Zdraví

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Jodomarin během těhotenství

Jód během těhotenství

Jodomarin v těhotenství je předepisován stále více. V tomto případě není jmenování provedeno endokrinologem, ale gynekologem. Během těhotenství samozřejmě roste potřeba minerálů a vitamínů v těle, ale je jasné, že jde o jód?

Jódová funkce

Jód je pro naše tělo nezbytný pro správné fungování štítné žlázy. Podílí se na výrobě jejích hormonů. S nedostatkem jódu v těle trpí štítná žláza. A normální fungování štítné žlázy je důležité pro práci srdce, nervového systému a imunitního systému..

Většina regionů naší země je považována za nedostatek jódu. To je způsobeno tím, že naše jídlo je chudé na jód. V rostlinách je toho velmi málo, jen zřídka jíme mořský kale, zpracováváme ryby bohaté na teplo jódem, ničíme tento prvek; kromě toho je v mořských rybách hodně solí těžkých kovů, a proto to není nejlepší potrava pro nastávající matky. A ne každý si je vědom výhod jodizované soli, ale při vaření se musí používat právě obyčejná stolní sůl. Proto se většině populace naší země doporučuje konzumovat 150-200 mikrogramů jódu denně ve formě léků..

Je třeba poznamenat, že jód během těhotenství je obzvláště nezbytný. Během tohoto období života ženy se zvyšuje potřeba tohoto mikroelementu. Kompenzační možnosti těla budoucí matky bohužel nejsou neomezené a nedostatek jódu velmi brzy ovlivní budoucí dítě..

V prvním trimestru těhotenství dochází k tvorbě všech hlavních orgánů a systémů dítěte. Nedostatek jódu vede ke změně hormonálního pozadí matky, což zase může způsobit poruchu v kterémkoli stadiu tvorby plodu. Zaprvé, nedostatek jódu může ovlivnit formování mozku dítěte. V prvním trimestru si dítě dosud nevytvořilo vlastní štítnou žlázu a je absolutně závislé na hormonech matky.

Aby se předešlo problémům po početí, je nutné začít plánovat pití jodomarinu při plánování těhotenství, a to nejméně po dobu 6 měsíců, abyste si mohli dobře připravit tělo na porod dítěte. Je důležité si nechat ujít čas, jinak vaše dítě nebude pravděpodobné, že se v budoucnu stane úspěšným studentem, bude mít dobrou paměť a vynalézavost.

O tom, zda pít jodomarin během těhotenství, by samozřejmě měl rozhodnout lékař. Toto doporučení však nemůžete opomenout, pokud jste jej obdrželi. Nedostatek jódu může nejen vyvolat chyby ve vývoji mozku dítěte, ale také vyvolat ochranný mechanismus. Tělo matky se bude snažit zbavit další zátěže. V těžkých situacích nejsou potraty neobvyklé.

Jak užívat jodomarin během těhotenství by měl být poučen lékařem. To bude záviset na regionu, ve kterém žena žije. V případě pochybností o zdraví je vhodné vyhledat radu endokrinologa, který již dříve daroval krev na hormony a provedl ultrazvukové vyšetření štítné žlázy. Je velmi vhodné, aby všechny nastávající matky absolvovaly krevní test na TSH (hormon stimulující štítnou žlázu) + svT4 (volný tyroxin) po dobu 8-12 týdnů.

Jodomarin 200 během těhotenství je nejběžnějším a nejbezpečnějším lékem. Světová zdravotnická organizace tvrdí, že budoucí potřeba jódu pro matku je 200 - 250 mcg denně. Pokud je těhotné ženě předepsáno léčivo jodomarin během těhotenství, dávka bude 1 tableta obsahující 200 mikrogramů jodu nebo dvě tablety po 100 mikrogramů dvakrát denně. Přesně! Namažte nehty jodem a aplikujte jiné lidové metody obohacení těla tímto mikroelementem za to nestojí. S výjimkou konzumace bohatých potravin, o kterých jsme psali výše.

Zvýšená potřeba jódu v těle přetrvává po celých 9 měsíců těhotenství a po celou dobu kojení. V souladu s tím bude odpověď na otázku „kolik pít jodomarin během těhotenství“ následující: celé období. Je nezbytné začít pít pilulky několik měsíců před plánovaným těhotenstvím, během všech 9 měsíců, během období kojení a dalších šest měsíců po.

Iodomarin během těhotenství hodnocení od těch, kteří ho vzali, dostane pozitivní, protože droga nemá žádné vedlejší účinky, pouze pokud žena trpí hypertyreózou (zvýšená funkce štítné žlázy). Zbytek je tento lék v doporučených dávkách bezpečný..

Jodomarin během těhotenství: výhody a návod k použití

Co je to jodomarin. Struktura

Jodomarin je nejoblíbenější jódové léčivo, které se široce používá jak jako preventivní opatření, tak při léčbě onemocnění spojených s fungováním štítné žlázy. Jak víte, jód vstupuje do těla výhradně z produktů, které obsahují (mořské plody, tomel, pohanka). Ale pokud množství jodu dodávaného s jídlem nestačí, Jodomarin „přijde na záchranu“.

Lék obsahuje hlavní účinnou látku - jodid draselný a různé přísady (laktóza, želatina, sodná sůl atd.).

Indikace jodomarin

Štítná žláza je poměrně významný orgán, který podporuje úplnou výměnu bílkovin, tuků, uhlohydrátů a energie v lidském těle. Hormony štítné žlázy regulují činnost mozku, oblasti genitálií, nervového systému, srdce a cév.

Jodomarin je indikován pro:

 • nedostatek jodu v těle;
 • prevence nedostatku jódu v kategorii lidí, kteří to potřebují více než dost: kojenci a starší děti, budoucí a kojící matky;
 • terapie poruch štítné žlázy (struma);
 • preventivní opatření po chirurgické léčbě štítné žlázy a hormonálních léků.

Proč je jodomarin předepsán během těhotenství?

Lze jodomarin užívat během těhotenství? Pro budoucí matky je velmi důležité získat potřebné množství jódu, aby štítná žláza mohla produkovat hormony nezbytné pro správný a úplný růst dítěte: tvorba a vývoj jeho kostry, svalů, nervového systému, sluchu a zraku..

Jejich nedostatek vede k nevratným kvalitativním změnám v mozku plodu, které se mohou rodit se závažnými odchylkami v duševním zdraví (cretinismus). V prvních týdnech těhotenství může nedostatek jódu vést k potratu.

Dávkování a návod k použití jodomarinu během těhotenství

Jak pít iodomarin během těhotenství? Doporučená denní dávka jodomarinu během těhotenství je 200 mcg. Vzhledem k charakteristikám zdravotního stavu budoucí matky může lékař upravit dávkování a trvání léku. Jodomarin se užívá po jídle s dostatečným množstvím vody..

Nebezpečí jodomarinu pro těhotné ženy

Stojí za zmínku, že ne každá těhotná žena má v těle dostatek jódu: štítná žláza může produkovat hormony v hojnosti a někdy dokonce nad normu. V tomto případě by se jodomarin neměl kategoricky pít, protože předávkování jódem je vysoké, což může vést k tyrotoxické krizi a thyrotoxikóze - procesům, při nichž je tělo otráveno hormony štítné žlázy, které překračují normu.

Mezi příznaky těchto stavů patří horečka, nadměrné pocení, chvění rukou, tachykardie, bolest břicha, slabost, podrážděnost a slza.

Důsledky nadbytku jodu v těle budoucí matky mohou být nejen problémy s vývojem dítěte, ale také „selhání“ těhotenství..

Proto je důležité znát indikátory hormonů štítné žlázy dříve, než začnete užívat jodomarin.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Jodomarin má řadu kontraindikací:

 • zvýšená citlivost na jód;
 • nadměrné hormony štítné žlázy v těle;
 • onkologická onemocnění „štítné žlázy“, která vedla ke skoku na úrovni hormonů;
 • senilní dermatitida.

Obecně není užívání léku doprovázeno nepříjemnými účinky, ale může být zřídka pozorováno:

Proč jsou těhotným ženám předepisovány jodomarin?

V Rusku asi 70% populace postrádá jód. Tento prvek je důležitou součástí hormonů produkovaných štítnou žlázou. Se snížením jeho aktivity je narušen metabolismus, inteligence, pracovní kapacita je snížena a objevuje se podrážděnost. Nedostatek jódu se zhoršuje v různých životních obdobích: v adolescenci, ve stáří i během těhotenství a kojení. Prevence nedostatku jódu při porodu dítěte by měla být prováděna po dobu všech 9 měsíců. Nedostatek tohoto prvku vede k závažným komplikacím, z nichž nejnebezpečnější jsou potraty, zpoždění mentálního vývoje dítěte. Jodomarin během těhotenství je předepsán téměř všem ženám. Je to nejběžnější lék pro prevenci deficitu..

Indikace a kontraindikace jodomarinu během těhotenství

V Rusku se nedostatek jódu vyskytuje ve všech regionech, dokonce i v Primorye. V tomto ohledu byl přijat model obecné prevence nedostatku. Těhotné ženy potřebují tento prvek v ještě větším množství než jiné skupiny lidí, protože je nezbytné pro normální vývoj plodu, zejména jeho nervového systému.

Denní potřeba těhotných a kojících žen v jódu je 200 mcg. Současně s jídlem se dodává v průměru asi 40-60 mikrogramů. Je zřejmé, že léky obsahující jód nelze vyloučit. Těhotenství lze tedy považovat za jednu z indikací užívání jodomarinu. Tento lék je předepsán, aby se zabránilo patologickým vývojům plodu a spontánnímu potratu.

Kontraindikace pro použití léčiva jodomarin během těhotenství jsou hyperterióza, přecitlivělost na farmakologické dávky jódu, rakovina štítné žlázy (nebo její podezření). Také by se neměl používat pro hypotyreózu způsobenou nedostatkem jódu, ale jinými příčinami..

Jodomarin a těhotenství: pokyny

V těle zajišťuje jód normální fungování štítné žlázy. Podílí se na produkci hormonů. Pokud tento prvek nestačí, je narušena funkce nervového systému, srdce a imunita. Člověk pociťuje konstantní únavu, podrážděnost, zhoršuje se paměť, snižuje výkon, snižuje sexuální touha, objevují se bolesti hlavy a svalů.

Během těhotenství se zvyšuje potřeba tohoto stopového prvku. Přijetí jodomarinu vám umožní vyhnout se zdravotním problémům nejen u matky, ale i u dítěte.

Jodomarin v raných fázích

V počátečních stadiích těhotenství je jodomarin zvláště potřebný pro ženu, protože dítě dosud nemá vlastní štítnou žlázu a jeho stav je zcela určen hormonálními matkami. V 1. trimestru probíhá pokládání a formování všech orgánů a systémů. Nedostatek jódu způsobuje změnu hladin hormonů u žen, což může tyto procesy ovlivnit. Tvorba mozku plodu je nejvíce narušena a následně se vyvíjejí vážné patologie v psychomotorické sféře (cretinismus).

Užívání jodomarinu během těhotenství a během jeho plánování snižuje riziko potratu a zastavení vývoje plodu. Aby bylo tělo připraveno k porodu dítěte, je vhodné začít pít tablety šest měsíců před domnělým počátkem.

Jodomarin v pozdních fázích

Když lékař předepíše jodomarin během těhotenství, žena klade otázku: jak dlouho mám brát lék? Potřeba jódu zůstává vysoká během všech 9 měsíců, stejně jako během kojení.

Pokud tento prvek ve druhém a třetím trimestru nestačí, riziko vzniku hypoxie u plodu, malformací, vrozená hypotyreóza je vysoká. V pozdějších stádiích je aktivní růst a vývoj kostry.

Na úrovni kostní tkáně se hormony štítné žlázy podílejí na dvou procesech:

 • v dělení buněk, z nichž se tvoří kosti;
 • při ukládání minerálů - vápníku a fosforu - v kosti.

Vývoj kosti a chrupavkové tkáně tedy přímo závisí na příjmu jodu v těle nenarozeného dítěte.

Iodomarin je nezbytný pro ženu nejen během těhotenství, ale i při kojení. Nedostatek jódu může způsobit nedostatečné mléko av závažných případech - úplné zastavení jeho produkce.

Jak brát jodomarin během těhotenství

Iodomarin 200 se nejčastěji předepisuje během těhotenství, návod k použití obsahuje informace, že pro nastávající matky stačí užít 1 tabletu denně. Číslo "200" v tomto případě znamená množství jodu v 1 ks. (200 mcg).

Pokud je v nejbližší lékárně pouze Iodomarin 100, bude během těhotenství nutné užít 2 tablety denně. Stejné dávkování je relevantní pro období kojení..

Jodomarin během těhotenství jako prostředek k prevenci nedostatku by měl být užíván 1krát denně po jídle. Existuje názor, že absorpce jódu bude lepší, pokud užijete tabletu s mlékem, ale neexistují pro to žádné klinické důkazy. Můžete pít lék s jakoukoli tekutinou.

Jak pít iodomarin během těhotenství? Tělo každé ženy je jedinečné, takže přesné dávkování jodomarinu během těhotenství určí lékař.

Možné nežádoucí účinky

Jodomarin během těhotenství předepisují lékaři téměř beze strachu, protože vedlejší účinky jeho podávání jsou velmi vzácné. Všechny se týkají případů individuální nesnášenlivosti na farmakologické dávky jódu - více než 1 000 mcg / den. Jinými slovy, při nadměrném užívání léku se mohou vyvinout nežádoucí účinky. Dávka jodomarinu během těhotenství je 200 mcg / den, nazývá se fyziologická a nemůže poškodit dítě ani matku..

Pokud omylem vypijete velké množství tablet, musíte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Může se objevit průjem, bolest břicha, nauzea, zvracení, chuť kovu v ústech a ztmavnutí sliznic..

Během těhotenství brání příjem dostatečného množství jódu ženskému tělu zpomalení intrauterinního růstu, poruchy tvorby nervového a kosterního systému plodu a výskyt hypotyreózy u novorozence. Jedním z nejzávažnějších důsledků nedostatku jódu je potrat, kretinismus u dítěte (mentální a fyzická retardace). Tento prvek také chrání zdraví nastávající matky: normalizuje metabolismus, slouží jako prevence některých onemocnění endokrinního, nervového a kardiovaskulárního systému.

Nejlepší je začít pít tablety jodomarinu ve fázi plánování těhotenství, lék má pozitivní vliv na kvalitu reprodukčního systému. Během těhotenství je nutné ji užívat nepřetržitě v dávkách doporučených lékařem. Po narození dítěte přispívá k produkci dostatečného množství mateřského mléka. Jak brát a kolik pít jodomarin během těhotenství a po porodu, to řekne odborník.

Autor: Olga Khanova, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Jodomarin během těhotenství a plánování

V poslední době je stále častěji ženám předáván jodomarin během těhotenství. Jméno hovoří samo za sebe - droga obsahuje jód, což je nezbytné pro vytvoření budoucího dítěte. Ne každý však ví, jak nebezpečný je nedostatek jódu, zda je jeho použití oprávněné a zda existují alternativní možnosti..

Proč je tento lék předepsán těhotným ženám?.

 1. Jodomarin během těhotenství se podílí na tvorbě hormonů štítné žlázy, které přímo ovlivňují správný vývoj mozku rostoucího organismu. Proto nedostatek tohoto prvku způsobuje riziko mentální retardace plodu..
 2. Nedostatek jódu může vést k zárodečnému onemocnění, jako je kretinismus.
 3. Použití jodomarinu 200 během těhotenství pomáhá předcházet potratům v raných fázích.
 4. Jód je potřebný pro posílení chrupavky a její transformaci na kosti, jakož i obsah vápníku a fosforu v kostech, které hrají důležitou roli při tvorbě kostry dítěte.
 5. Nedostatek jódu vede k chronické hypoxii a hnisavým septickým komplikacím po narození (pneumonie, sepse).

Je také třeba poznamenat, že potřeba dalšího příjmu jodu v těle ženy čekající na dítě se také vysvětluje skutečností, že dítě bere všechny vitamíny a zdroje od své matky. Jeho štítná žláza produkuje hormony mnohem později než po narození nervové soustavy, takže je mnohem citlivější na nedostatek jódu než samotná žena.

Poptávka po jodu, zejména v zimě, roste

I při přenášení dítěte představuje nedostatek jódu určitou hrozbu:

 • je možné blednutí těhotenství;
 • nepředvídaný potrat;
 • různé komplikace práce;
 • imunita těhotné ženy je snížena;
 • otok, objevuje se únava;
 • horší stav nehtů, vlasů, kůže;
 • objeví se nadváha;
 • nedochází k rozvoji mléčných žláz;
 • produkce mléka je snížena.

Role jodomarinu v plánování

Abyste předešli všem výše uvedeným důsledkům, doporučuje se při plánování těhotenství užívat kyselinu listovou a jodomarin, ale pouze po konzultaci s lékařem. Je vhodné začít užívat léky několik měsíců před početí:

 • Toto doporučení je nejdůležitější pro ženy žijící v oblastech, kde existuje vysoké riziko rozvoje nemocí spojených s nedostatkem jódu;
 • Při plánování těhotenství by měl být jodomarin opilý ženami s dysfunkcí štítné žlázy a také s chorobami spojenými s nedostatkem této složky;
 • dávku jodomarinu při plánování těhotenství může předepsat pouze odborník. Obvykle je to 100 mcg každý den;
 • od okamžiku početí se dávka obvykle zdvojnásobí, protože se zvyšuje potřeba tohoto prvku.

Před zahájením kurzu se poraďte se svým lékařem.

I když je tato matka vědoma nutnosti užívat tento lék, neměla by při plánování těhotenství pít Iodomarin bez povolení. Je nutné se poradit s lékařem, který provede vyšetření tolerance jódu tělem a řekne, zda můžete během těhotenství pít jodomarin..

Kontraindikace a rizika

Pro účely profylaktického podávání toto činidlo zpravidla nezpůsobuje vedlejší účinky..

 • dávka vyšší než 150 mcg / den může způsobit latentní hypertyreózu;
 • dávka vyšší než 300 mcg / den může způsobit jódem indukovanou thyrotoxikózu.
 • jodismus, který se projevuje kovovou chutí, otokem a zánětem sliznic;
 • jodová horečka;
 • jódové akné;
 • Quinckeho edém;
 • exfoliativní dermatitida.

Některé ženy prostě potřebují

V případě předávkování jsou pozorovány následující příznaky.

 1. Sliznice zhnědnou..
 2. Dochází k reflexnímu zvracení.
 3. Bolest v břiše.
 4. Uvolněná stolička.
 5. Stenóza jícnu.
 • při akutní otravě - stažení léčiva, výplach žaludku, dokud nejsou zcela odstraněny všechny stopy jódu;
 • v případě chronické otravy - abstinenční léčba, symptomatická léčba nerovnováhy vodní rovnováhy, protišoková terapie;
 • s jódem indukovanou hypotyreózou - přerušení léčby, normalizace metabolismu pomocí hormonů;
 • s jódem indukovanou tyreotoxikózou - provádějící tyrostatickou terapii.

Mezi kontraindikace pro užívání léku patří:

 • hypertyreóza;
 • toxický adenom štítné žlázy;
 • individuální nesnášenlivost jódu.

Nedoporučuje se užívat lék na hypotyreózu, s výjimkou případů, kdy se onemocnění objevilo na pozadí těžkého nedostatku jódu..

Lék by neměl být používán k léčbě radioaktivního jodu nebo přítomnosti rakoviny štítné žlázy.

Jak brát jodomarin během těhotenství?

Během porodu dítěte se zvyšuje potřeba jódu, takže je velmi důležité užívat jodomarin během těhotenství v dostatečných dávkách. Tím se zajistí správný příjem této složky v těle nastávající matky.

Jako prvek těla

Podle návodu k použití lze jodomarin během těhotenství pít pouze v dávkách doporučených lékařem, protože účinná látka proniká do placenty a vylučuje se během laktace..

Jak pít jodomarin během těhotenství a jak dlouho užívat - lékař předepisuje každou ženu samostatně. Doporučená dávka je zpravidla:

 • 2 tablety po 100 mcg jednou denně;
 • nebo 1 tableta jodomarinu 200 mcg jednou denně.
Názor pacienta

Chcete-li zjistit názor těch, kteří již jodomarin užívali během těhotenství, zvažte hodnocení žen.

Jód během těhotenství mi předepsal ošetřující lékař, který stanovil doporučenou dávku a řekl, kolik pije tento lék. Indikací pro přijetí byl nedostatek jodu. Terapii jsem zahájil okamžitě, protože jsem se o dítě velmi bál. Po dvou dnech aplikace jsem si všiml, že vlasy leskly, olejnatost zmizela, kůže získala zdravý a zářivý vzhled. Porodila jsem zdravé dítě a přestala brát lék. Co bylo mým překvapením, když hned poté vlasy znovu křehly a mastně. Proto jsem v procesu kojení znovu začal užívat tento lék. Teprve nyní pil jeden tablet každý den. Balení jodomarinu během těhotenství je dost dlouho a cena je za tento lék docela přijatelná.

Lékař mi řekl, že jodomarin by měl být opil před 12 týdny těhotenství spolu s kyselinou listovou. Pila jsem tento lék po dobu 2 týdnů, poté byly bolesti v žaludku. Po 12 týdnech mi byl předepsán vitamínový komplex, který neobsahoval jód, takže jsem byl znovu předepsán pít jodomarin 200. Po 7 dnech se objevil tmavě hnědý výboj. Byl jsem velmi vyděšený a šel jsem navštívit svou sestru, která pracuje v nemocnici. Po důkladném vyšetření řekli, že pro dítě neexistuje žádná hrozba. Další den jsem pokračoval v přijímání vitamínů a jodomarinu, poté došlo k výtoku se stříkající krví! Jiný gynekolog mi poradil, abych okamžitě přestal brát lék, protože tělo je již nasyceno jodem. A doslova den po ukončení léčby se vše vrátilo k normálu. S dítětem je v pořádku, takže tento lék se stal hlavním důvodem této reakce těla. Věřím, že každá zdravá žena by to neměla pít bez důkazů, a ještě více tak svévolně předepisovat jód. Bojím se přemýšlet, co by se stalo, kdybych to nepřestal brát.

Beru Iodomarin 200 téměř po celé těhotenství. Zpočátku jsem četl lichotivé recenze ostatních žen o této drogě, po které můj gynekolog řekl, že by mě také neobtěžovala další část jodu, která je nezbytná pro tělo rostoucí ve mně. Začal jsem pít bez váhání, zvlášť proto, že to bylo velmi výhodné: pil jsem jednu tabletu denně a byl volný. Nemyslete si, že dítě postrádá některé prvky. Je to jako kyselina listová nebo komplex vitamínů, které jsou nezbytné pro normální vývoj dítěte. Ale moje sestra, ve stejnou dobu jako já, odmítla vzít Yodomarin a vysvětlila, že jakékoli léky jsou pro dítě škodlivé. Nyní ji lékaři diagnostikovali s nepříliš dobrou diagnózou a uchovali ji.

O autorovi: Olga Borovikova

Jodomarin

Struktura

Jodomarin obsahuje 100 nebo 200 μg jodu ve formě jodidu draselného (jodid draselný), jakož i pomocné složky: laktóza ve formě monohydrátu (monohydrát laktózy), bazický uhličitan hořečnatý (uhličitan hořečnatý), želatina (želatina), sodná sůl karboxymethylškrobu (sodná sůl karboxymethyl) škrob), koloidní oxid křemičitý (koloidní oxid křemičitý), stearát hořečnatý (stearát hořečnatý).

Formulář vydání

Iodomarin je plochá válcová bílá tableta kulatého tvaru s rizikem a zkosením.

 • Iodomarin 100 je balen v lahvích po 50 nebo 100 kusech (v jednom balení 1 láhev).
 • Iodomarin 200 je balen v blistrech po 25 kusech (v jednom balení po 2 nebo 4 blistrech).

farmaceutický účinek

Oprava nedostatku jodu.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Použití jodomarinu je indikováno k léčbě a prevenci onemocnění štítné žlázy.

Jód je nezbytným minerálem pro lidské tělo, životně důležitým stopovým prvkem, bez kterého není možná normální činnost štítné žlázy (štítné žlázy)..

Její hormony regulují činnost mozku, srdce, nervového a cévního systému, mléčných žláz, vaječníků u žen a varlat u mužů, zajišťují správný průběh metabolických procesů v těle (včetně bílkovin, uhlohydrátů a tuků), aktivně se podílejí na energetickém metabolismu, stejně jako zodpovědný za růst a normální vývoj dítěte.

Použití jodomarinu vám umožňuje kompenzovat nedostatek jódu v případě jeho nedostatečného příjmu v těle potravou, což je důležité zejména v dětství, v období těhotenství a laktace, a také u lidí, kteří žijí v geochemických zónách s jódem chudou vodou a vodou.

Jód vstupující do těla ve fyziologických množstvích umožňuje normalizovat velikost štítné žlázy u dětí a mladých dospělých, jakož i poměr štítných hormonů štítné žlázy T3 a T4 a hladinu hormonu stimulujícího štítnou žlázu.

Po perorálním podání je jód téměř úplně absorbován v tenkém střevě, po kterém je distribuován v mezibuněčném prostoru po dobu 2 hodin a hromadí se ve štítné žláze, slinných a mléčných žlázách, ledvinách a žaludku.

Koncentrace v krevní plazmě po aplikaci standardní dávky p / os je od 10 do 50 ng / ml, zatímco koncentrace jódu v mateřském mléku, slinách a žaludeční šťávě je 30krát vyšší než koncentrace v krevní plazmě.

Štítná žláza obsahuje 75% veškerého jodu obsaženého v těle (od 10 do 20 mg).

Z těla je jód vylučován hlavně spolu s močí a také - v menší míře - plícemi a střevním obsahem.

Indikace pro použití

Indikace pro použití drogy:

 • prevence endemické strumy (spojené s nedostatečným jodem v lokalitě);
 • prevence recidivy strumy po ukončení konzervativní léčby přípravky štítné žlázy nebo chirurgickým odstraněním;
 • léčba euthyroidní (netoxické difúzní) strumy indukované nedostatkem jódu u dětí, adolescentů a dospělých do 40 let.

Kontraindikace

Kontraindikace při používání jodomarinu jsou:

U toxického adenomu štítné žlázy (Plummerův syndrom), nodulární strumy, je užívání léku v dávkách přesahujících 300 mcg denně kontraindikováno. Výjimkou je potřeba jmenovat jodovanou blokádu štítné žlázy před operací na tomto orgánu.

Doporučuje se vyhnout se předepisování prostředků:

 • během terapie radioaktivním jódem;
 • pacienti s diagnózou rakoviny štítné žlázy, stejně jako v případě podezření na rakovinový nádor.

Lze jodomarin užívat s hypotyreózou??

Jodomarin pro hypotyreózu se předepisuje pouze v případech, kdy se tento vyvinul na pozadí těžkého nedostatku jódu..

Vedlejší efekty

Léčba netoxické difúzní strumy u novorozenců, dětí a dospívajících, jakož i použití jodomarinu pro profylaktické účely (v každém věku) zpravidla nevyvolává vedlejší účinky.

Ve vzácných případech je na pozadí dlouhodobého užívání léku možný jodismus - aseptický zánět kůže a sliznic v místech vylučování jódu (v oblasti paranazálních dutin, slinných žláz, dýchacích cest).

Projevuje se ve formě symptomů „nachlazení“ (slzení, zánět spojivek, rýma, kašel, „jódová horečka“ atd.), Bronchitida, výskyt kovové chuti v ústech a charakteristický zápach z úst, zvýšená slinění, kopřivka, zvýšená žízeň, zabarvení ústní dutina, průjem, křeče, slabost, závratě, bolestivost a pálení v krku, speciální kožní vyrážka (jododerma) a „jódové“ akné. Vomit je žlutá nebo modrá.

Ve velmi vzácných případech se může vyvinout exfoliativní dermatitida nebo Quinckeho edém..

Při použití léku v dávce vyšší než 150 mcg / den latentní (maskovaný) hypertyreóza často přechází do manifestní formy (skutečný hypertyreóza).

Dlouhodobé užívání léku v dávce přesahující 300 mcg / den může vyvolat jódem indukovanou thyrotoxikózu (zejména je vysoce pravděpodobné, že se bude vyvíjet u starších pacientů, kteří mají anamnézu struma v dostatečně dlouhé době; v přítomnosti nemoci na bázi nebo nodulární strumy). ).

Pokyny pro jodomarin (způsob a dávkování)

Návod k použití Iodomarin 100

Aby se předešlo strumě, měl by se jodomarin pro děti do 12 let (včetně novorozenců) užívat 1 / 2-1 tablety / den. Denní dávka pro pacienty starší 12 let je 1-2 tablety / den..

Během těhotenství a kojení se doporučuje užívat 2 tablety denně. Jodomarin 100 (200 mcg / den).

Užívejte 1-2 tablety denně, abyste zabránili recidivě strumy.

Dávkovací režim pro euthyroidní strumu:

 • pacienti mladší 18 let (včetně novorozenců) - 1–2 tablety denně;
 • dospělí do 40 let - 3-5 tablet denně.

Tablety se užívají perorálně po jídle se spoustou tekutin. Pro děti je droga dříve rozpuštěna v mléce nebo ovocné šťávě.

Pro profylaktické účely se doporučuje pít jodomarin několik let. Pokud je uvedeno, může být lék předepsán na celý život.

Léčba strumy u novorozenců zahrnuje užívání tablet po dobu 14-30 dnů, všichni ostatní pacienti (děti, dospívající a dospělí) jsou zpravidla povinni užívat lék šest měsíců až rok. V některých případech může být vyžadována delší léčba..

Návod k použití Iodomarin 200

Pro prevenci nedostatku jódu a endemické strumy (v případech, kdy množství jodu vstupujícího do těla dospělého nepřesahuje 150-200 mcg / den), byste měli vzít:

 • ¼-½ tab./den (50 - 100 mcg / den) - pro děti do 12 let (včetně novorozenců);
 • ½-1 tab./den (100-200 mcg / den) - pro pacienty starší 12 let;
 • 1 tableta / den (200 mcg / den) - pro těhotné ženy a během kojení.

Aby se zabránilo recidivě jódově deficientního strumy po tyreoidektomii a po ukončení léčby přípravky s hormony štítné žlázy, předepisují se děti i dospělí denně 1–2 tablety denně..

Léčba euthyroidní strumy zahrnuje:

 • od 100 do 200 mikrogramů jódu denně (½-1 tableta jodomarinu 200) - pro děti;
 • od 300 do 500 mikrogramů jódu denně (od 1 ½ do 2 ½ tablet) - pro dospělé.

Jak užívat Iodomarin 200?

Doporučuje se užívat tablety po jídle. Omývají se dostatečným množstvím kapaliny, například sklenicí vody. U dětí mladších tří let (včetně novorozenců) by měly být tablety před podáním rozdrceny na prášek.

Užívání léku jako preventivního opatření se obvykle doporučuje od několika měsíců do několika let, často po celý život. Pro léčbu strumy u novorozenců to obvykle trvá 2 až 4 týdny, pro starší děti a dospělé - šest měsíců až rok nebo více.

Obecně o dávce a době trvání léku pro prevenci nebo léčbu onemocnění štítné žlázy rozhoduje ošetřující lékař individuálně..

Předávkovat

Příznaky předávkování jodomarinem jsou:

 • reflexní zvracení (v tomto případě je zvracení modré, kvůli přítomnosti složek obsahujících škrob v potravině);
 • barvení sliznic hnědou;
 • průjem (možná melena, tj. černá, dehtová stolice);
 • bolení břicha.

V těžkých případech je možná dehydratace a šok. Vyskytly se také případy stenózy jícnu a výskyt jevu „jodismu“.

V případě akutní intoxikace se u pacienta projeví výplach žaludku škrobovým roztokem, roztokem 5% thiosíranu sodného nebo proteinu (až do odstranění všech stop jódu), protišoková terapie, jmenování symptomatické léčby k nápravě narušené rovnováhy voda-elektrolyt.

V případě chronické intoxikace zastavte užívání léku.

U jódem indukované hypotyreózy by mělo být léčba jodomarinem přerušena. V tomto případě je léčba zaměřena na normalizaci metabolismu předepisováním preparátů tyreoidálního hormonu.

Pokud se na pozadí užívání léku objeví jódem indukovaná thyrotoxikóza v mírné formě, pacient nevyžaduje zvláštní léčbu. Ve složitějších případech je nutná tyreostatická terapie (je třeba si uvědomit, že její účinek je vždy zpožděn).

Při tyrotoxické krizi je nutná intenzivní péče, odstranění plazmacytózy nebo odstranění štítné žlázy.

Interakce

Nadměrný obsah jodu snižuje a nedostatečný zvyšuje účinnost léčby hypertyreózy thyreostatiky. V souvislosti s tím byste se měli před pitím těchto léků, jakož i během léčby hypertyreózy, pokud možno vyhnout jodu v jakékoli formě..

Na druhé straně tyreostatická léčiva inhibují přeměnu jodu na organickou sloučeninu ve štítné žláze, a proto mohou způsobit struma.

Kombinovaná terapie s vysokými dávkami jódu a přípravků obsahujících soli lithia může vyvolat hypotyreózu a strumu.

Vysoké dávky jodomarinu v kombinaci s diuretiky šetřícími draslík mohou způsobit hyperkalémii..

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Tablety se uchovávají při teplotě 10–25 stupňů Celsia mimo dosah dětí..

Skladovatelnost

speciální instrukce

U pacientů s renálním selháním se může při léčbě jodomarinem objevit hyperkalémie..

Složení tablet zahrnuje laktózu, takže by se neměly užívat u pacientů s deficitem laktázy, intolerancí galaktózy nebo malabsorpčním syndromem glukózy-galaktózy..

Analogy jodomarinu

Synonyma jodomarinu 100 jsou: antisturmin, dětský jódový vitrum, jodid 100, jódový vitrum 100 mcg, jodandin 100 mcg, rovnováha jódu 100 mcg, mikroodid 100, jodid draselný reneval 100 mcg.

Strukturální analogy jodomarinu 200: 9 měsíců Jodid draselný, jódový Vitrum 100 μg, jódový Vitrum 200 μg, jodantin 200 μg, rovnováha jódu 200 μg, mikroodid 200, jodid draselný Reneval 200 μg.

Jódová rovnováha nebo jodomarin - což je lepší?

Rovnováha jódu a jodomarin jsou generické léky. Po analýze, proč je předepsáno, jak pít jeden a druhý lék, spektrum kontraindikací a možné lékové interakce, můžeme dojít k závěru, že jediným rozdílem mezi drogami je malý cenový rozdíl (jódová bilance je o něco levnější než její protějšek).

Jodomarin během těhotenství a kojení

Těhotné ženy a kojení mají zvýšenou potřebu jódu.

V prvním trimestru, kdy dochází k položení a tvorbě hlavních orgánů a systémů dítěte, může nedostatečný příjem tohoto mikroelementu způsobit změnu hormonálního pozadí u matky a následně zhoršenou tvorbu plodu (především mozek dítěte)..

U dětí, které nedostaly dostatek jódu v období prenatálního vývoje, jsou možné patologické stavy nervového systému, problémy se štítnou žlázou (až do výskytu novotvarů), mentální vady a mentální retardace.

V časných stadiích těhotenství plod nemá svou vlastní štítnou žlázu, takže je zcela závislý na hormonech matky. Proto, aby se předešlo problémům po početí, lékaři doporučují zahájit pití jódových přípravků při plánování těhotenství (optimálně - do šesti měsíců, aby bylo tělo dobře připraveno k přepravě dítěte).

Nedostatek jodu může také vyvolat spuštění ochranného mechanismu: těhotenství je vnímáno jako další zátěž a tělo matky se tím v každém ohledu zbaví. Ve zvláště závažných případech dochází často k potratu..

Při používání jodomarinu pro těhotné a kojící ženy je třeba mít na paměti, že jodid draselný má schopnost proniknout placentou do mateřského mléka. Lék by se proto měl užívat přísně v doporučených dávkách..

Dávka během těhotenství je zpravidla následující - 200 mcg / den: Jodomarin 200 během těhotenství je předepsán brát 1 tabletu denně, Iodomarin 100 - 2 tablety denně.

Recenze Iodomarin

Recenze na jodomarinu 100 a recenze na jodomarinu 200 jsou většinou pozitivní. Užívání léku pro léčebné účely může zmírnit příznaky nemoci, zatímco při užívání pilulek pro profylaktické účely si mnoho lidí všimne snížení podrážděnosti, zlepšení celkového zdraví a paměti a zvýšení koncentrace.

Neméně dobré recenze na jodomarin během těhotenství. U žen použití tohoto přípravku zabraňuje rozvoji stavu nedostatku jódu a souvisejících nemocí, normalizuje tok bílkovin, lipidů a uhlohydrátů a zajišťuje normální fungování mozku a kardiovaskulárního systému.

Pro dítě je dostatečný příjem jódu klíčem k normálnímu fyzickému a duševnímu vývoji.

V některých recenzích lidé píší, že užívání jodomarinu jim pomohlo přibrat na normální úroveň. Mohu tedy použít lék na hubnutí? Endokrinologové odpovídají na to, co je možné, ale pouze podle svědectví lékaře.

V některých situacích je nadváha důsledkem snížené funkce štítné žlázy a pak ji nelze ztratit ani pomocí diet, ani pomocí fyzické aktivity.

Výrobce nedoporučuje užívat jodomarin pro hypotyreoidismus, kromě případů, kdy je onemocnění spojeno s jasným nedostatkem jódu.

Je třeba si uvědomit, že regulace sekrece hormonů štítné žlázy je odpovědná za hormon hypofýzy thyrotropin, ale regulace vlivu hypofýzy na štítnou žlázu je zodpovědná za hormony hypotalamu, které jsou zase řízeny mozkovou kůrou..

Hormony štítné žlázy také ovlivňují hypofýzu, hypotalamus, řadu endokrinních žláz, průběh metabolických procesů, stav vnitřních orgánů a jejich systémy.

Nekontrolovaný příjem jodomarinu za účelem hubnutí tedy může vyvolat závažné porušení obvyklého rytmu činnosti štítné žlázy a v důsledku toho celý endokrinní systém těla se všemi následujícími důsledky.

Pro mírnou stimulaci funkce štítné žlázy a aktivaci metabolických procesů se doporučuje nejprve zkontrolovat stravu doplňováním potravin s vysokým obsahem jódu (mořské plody, cibule, česnek, lilek, řepa, ředkvičky, tomel, grapefruity atd.) Nebo alespoň nahradit běžná jodizovaná sůl.

Jodomarin se používá jako doplněk stravy. Můžete ho vzít na hubnutí pouze po konzultaci s lékařem a nepřekročení doporučené dávky.

Cena jodomarinu, kde se dá koupit

Cena jodomarinu 100 v ruských lékárnách je asi 145 rublů za balení č. 100, cena jodomarinu 200 je asi 215 rublů za balení č. 100 a asi 135 rublů za balení č. 50.

Kolik je jodomarin na Ukrajině?

Můžete si koupit Yodomarin 100 č. 100 v průměru za 70-77 UAH, cena jodomarinu 200 - od 58 UAH (pro balení č. 50)

Jodomarin během těhotenství: jmenování a na jak dlouho trvat

Jodomarin během těhotenství je předepisován častěji. Důvodem je skutečnost, že obvykle je strava tímto prvkem špatně obohacena. Ne tak často se ukázalo, že jedí jídla z mořských ryb nebo mořského kale a jodizovaná sůl není vždy na prodej. Proto je mnoho regionů země považováno za nedostatek jódu. Jodomarin je předepsán jak během těhotenství, tak během plánování, protože nastávající matka potřebuje 150 až 200 mikrogramů jódu denně..

Problém nedostatku jódu je jedním z nejzávažnějších na světě. Navíc začíná ve stádiu nitroděložního života člověka. Nedostatek jodu v této době je spojen s vážnými problémy spojenými s duševní aktivitou lidí, se sluchovými problémy a psychomotorikou. Přípravky s jodidem draselným, z nichž nejslavnější je jodomarin, mohou tyto problémy plně vyřešit..

Příznaky nedostatku jódu

Nedostatek jódu je celosvětovým vážným problémem. Každý rok trpí touto chorobou stále více lidí. Podle údajů více než 2/3 obyvatel světa trpí nedostatkem jódu. Obzvláště obyvatelé oblastí daleko od mořského pobřeží. Odhaduje se, že velké množství nemocí neinfekčního původu se objevuje právě tehdy, když je v těle nedostatek tohoto prvku.

Špatné podmínky prostředí, voda a jídlo vedou ke snížení hladiny této látky u dospělých a dětí.

Jód je nezbytný ve složení hormonů štítné žlázy. Hodnota tohoto malého orgánu ve tvaru motýla vážícího 15 až 20 gramů, který se nachází v hrdle, je velmi vysoká. Speciálně pro ženy, které vykonávají reprodukční funkci.

Štítná žláza produkuje dva hormony: trijoditronin (T3) a tyroxin (T4). Některé z nich jsou aktivovány hormony stimulující štítnou žlázu hypofýzy (TSH). Tyto látky regulují většinu procesů v těle:

 • zajištění normálního energetického metabolismu;
 • stimulace syntézy proteinů a účast na metabolismu tuků;
 • pomáhají utvářet imunitní systém;
 • ovlivňují intelekt, nervový systém;
 • poskytují syntézu pohlavních hormonů a vitamínů v játrech.

Lékaři často předepisují jodové přípravky pro nastávající matky, protože hormony ovlivňují tvorbu mozku embrya a při nedostatku jódu může být plod nedostatečně rozvinutý.

Nejslavnější je jodarin. Je opilý jako lék a pro prevenci.

Jód během těhotenství

Během těhotenství je obzvláště nezbytný jód. Žena to potřebuje v pozici zdvojnásobí.

Nedostatek této látky během těhotenství může u nastávající matky vyvolat rozvoj hypotyreózy. Během období těhotenství se zvyšuje množství estrogenu v krvi, což váže proteiny na hormony T3 a T4, což způsobuje jejich nedostatek v důsledku nedostatku jódu. Hormony jsou nezbytné pro plod a jsou ztraceny v moči. Protože potřeba jódu během těhotenství dramaticky stoupá.

Při normální hladině hormonů štítné žlázy a TSH nedochází k nedostatku jódu. Podle doporučení WHO by těhotné ženy měly brát až 250 mcg jódu denně. Některé lékařské společnosti během tohoto období doporučují užívat 220 mcg denně. V mnoha zemích světa je doporučená dávka pro těhotné ženy 150 mcg. Stejné dávky jsou předepsány při plánování těhotenství a kojících matkách.

Před předepsáním léku je nutné stanovit hladinu jódu koncentrovaného v moči shromážděné denně. Při analýze musíte vzít v úvahu, že mnoho produktů je jodováno.

Ukáže to množství jodu v potravě. Jód je také předepsán po screeningu na funkci štítné žlázy..

Každá žena potřebuje během těhotenství jód. Během tohoto období závisí nejen její stav, ale také zdraví, inteligence, paměť, sluch, motorická schopnost dítěte, na jeho normálním množství ve výživě ženy..

Aby byl mozek správně formován, jsou zapotřebí hormony. V prvním trimestru se mozek dítěte začíná formovat. Štítná žláza plodu ještě nebyla zahrnuta do práce a je zcela závislá na mateřských hormonech. Proto během těhotenství funguje mateřská štítná žláza ve zvýšeném režimu a produkuje jednu třetinu dalších hormonů. K zajištění zvýšené syntézy těchto látek je zapotřebí další množství jodu..

Během těhotenství s nedostatkem jódu se štítná žláza zvětšuje, aby se napravil nedostatek hormonů.

Ve starověkém Egyptě byl takový těhotenský test. Žena měla pevně svázanou nit kolem krku. Pokud v průběhu času prasklo (kvůli zvětšené štítné žláze), bylo to jasné znamení těhotenství.

Účinky nedostatku jódu

Pokud jód nestačí a nastávající matka je v tomto prvku nedostatečná, pak se mozek embrya vytvoří s patologií.

V důsledku toho se může rozvinout mentální selhání, hluchota a psychomotorické poruchy. Protože hormony také ovlivňují růst kostí, může mít dítě krátký vzestup.

Pokud není nedostatek jódu výrazný, nebudou problémy s pokládáním mozku tak fatální, ale mentální schopnosti budou stále sníženy.

Smutnou skutečností je, že problémy, které se objevují v období nitroděložního vývoje, nelze následně napravit. Je nemožné vrátit mentální schopnosti dítěte, kolik mu tedy nedal jod.

Není snadné vyplnit nedostatek jódu pouze jídlem, protože jeho procento v potravě je nízké. Proto lékaři doporučují užívat další léky obsahující jodid draselný. Naštěstí dnes existují drogy, které mohou nahradit nedostatek tohoto prvku..

Proto je během tohoto období zapotřebí nějaký lék, který by pomohl vyřešit tento problém. Pro léčbu hypotyreózy je velmi často předepisován tyroxin a jodomarin pro těhotné ženy. Jak brát jodomarin během těhotenství? Lék se užívá v dávce předepsané lékařem, v opačném případě může být jeho přebytek pro dítě škodlivý.

Jodomarin pro těhotné ženy je nejoblíbenější a nejnebezpečnější lék na zaplnění nedostatku jódu. Obvyklá dávka jodomarinu pro těhotné ženy je 1–2 tablety denně. Při jídle tělo také dostává určité množství jódu, a proto je nezbytná dávka respektována. Po jídle musíte pít tablety se sklenicí vody. Pokud dojde k předávkování, je to viditelné zabarvením sliznic tmavou barvou. To může způsobit reflexní zvracení, bolesti žaludku a průjem..

Jak brát jód během těhotenství

Během všech devíti měsíců těhotenství zůstává poptávka po jódu vysoká. Kromě toho je to nezbytné během kojení. Proto se jodomarin doporučuje užívat během těhotenství, během laktace a dalších šest měsíců po laktaci.

Dávkování jodomarinu během těhotenství

Jodomarin je předepisován těhotným ženám k profylaxi po celou dobu těhotenství. Přiřaďte to většině žen. Minimální denní dávka pro dospělého je podle WHO 100 mcg. Při jídle člověk dostává pouze asi 50 mcg. Může tedy dojít k nedostatku jódu..

Matka a dítě

Prudký pokles může způsobit potrat nebo narození mrtvého dítěte. Tělo ženy nemůže nést dítě s ostrým porušením metabolismu bílkovin a tuků.

Kromě toho může být narušena funkce štítné žlázy plodu. Je položen a začíná fungovat od 3–4 měsíců života plodu a pro vlastní produkci hormonů potřebuje jód. Pokud to nestačí v mateřské stravě, vyvíjí se u novorozence hypotyreóza, která se projevuje zácpou, zpožděním v mentálním a psychomotorickém vývoji.

S nedostatkem jódu je možné:

 • potrat;
 • anémie;
 • mentální retardace, ztráta sluchu, zakrnělý růst;
 • hypotyreóza u novorozence.

Pokud jde o dávkování jodu, je předepsáno lékařem. To je ovlivněno místem bydliště, zdravotním stavem, indikátorem krevního testu na hormony. Po dobu 8-13 týdnů je třeba provést krevní test na TSH a T4.

Nedostatek může negativně ovlivnit vývoj dítěte. Je známo, že v prvním trimestru jsou pokládány všechny důležité systémy a orgány budoucího člověka a význam jódu je velký. Jeho nedostatek může způsobit hormonální poruchy v matce, což může následně způsobit problémy v různých stádiích plodu..

Žena, která čeká dítě, nepotřebuje 100, ale 200 nebo 250 mikrogramů. Jodomarin pro těhotné ženy je vynikající cestou ven. Užívání léku během plánování těhotenství zvyšuje pravděpodobnost početí a eliminuje nedostatek jódu v prvních týdnech při vysokém riziku potratu.

S nedostatkem hormonů je zvláště ovlivněn centrální nervový systém, srdce a imunita. Osoba rozvíjí slabost, zhoršuje se paměť a objevuje se podrážděnost.

Užívání léku v raných fázích

V prvních týdnech jsou kladeny orgány embrya a nedostatek jakýchkoli látek má nepříznivý vliv na jeho vývoj. Obzvláště negativní důsledek může být nedostatečný vývoj mozku. Dítě bude mít patologii ve formě mentální retardace.

Navíc jodomarin pro těhotné ženy sníží pravděpodobnost potratu nebo pozastavení vývoje plodu. Doporučuje se vzít 200 mcg po dobu šesti měsíců před početí.

Rovněž je třeba brát jodomarin pro těhotné ženy v pozdějších stádiích, protože potřeba jódu zůstává stále vysoká. K těmto datům můžete zažít:

 • fetální hypoxie (nedostatek kyslíku);
 • vrozená hypotyreóza;
 • strukturální poruchy kostry.

Během kojení může nedostatek jódu způsobit nedostatek mléka nebo zastavit produkci.

1 tableta jodomarinu-200 obsahuje 200 mikrogramů jodu. Pokud je jodomarin-100, jsou zapotřebí 2 tablety. Během kojení je dávka udržována.

Jodomarin pro těhotné ženy, a to i při jedné tabletě denně, může zmírnit desítky hlavních problémů, které jsou možné při nedostatku jódu.

Články O Neplodnosti