Hlavní Analýzy

Vitamíny "Elevit Pronatal": složení, návod k použití, analogy a recenze

Těhotenství a porod jsou možná nejdůležitější fází života každé ženy. A aby tento proces probíhal bez jakýchkoli nepříjemných překvapení a končil narozením zdravého dítěte, nastávající matka se musí starat o své zdraví. A s tímto problémem se musíte začít vypořádat již ve stadiu plánování těhotenství, abyste své tělo připravili na intenzivní „práci“, abyste si zajistili sobě i rozvíjející se nové osobě všechny potřebné živiny, stopové prvky a vitamíny. Kromě zdravé výživy a řádně rozloženého času na práci a odpočinek je také dobré vzít si některé vitamíny (pokud to lékař považuje za nutné). Jedním z těchto léků je Elevit Pronatal, jehož složení je ideální pro nastávající matky a kojící ženy.

Komponenty

Složení tohoto komplexu vitamín-minerál je poměrně rozsáhlé. Obsahuje 12 vitamínů, 3 mikro a 4 makrobuňky. Objem každého z prvků obsažených v těhotných vitaminech Elevit Pronatal (složení je nejčastěji uvedeno na obalu) je přesně vypočítán a je ideální pro optimálně efektivní terapii a preventivní opatření pro nedostatek vitaminu.

- Retinol (vitamín A): Jeho přítomnost je nezbytná pro úspěšnou syntézu proteinů, lipidů a mukopolysacharidů. Plné fungování orgánů zraku, normální stav kůže a sliznic mladé matky je také nemožné bez účasti tohoto prvku.

- Thiamin (Vitamin B1): normální fungování srdce a centrálního nervového systému.

- Riboflavin (vitamin B2): buněčná regenerace (obnova poškozených buněk) kůže a tkání.

- Pantothenát vápenatý (vitamín B5): podpora metabolických procesů bílkovin, tuků a uhlohydrátů.

- Pyridoxin (vitamín B6): podporuje strukturu zubů, kostí, dásní, pomáhá při fungování centrálního nervového systému.

- Kyanokobalamin (Vitamin B12): stimuluje fungování centrálního nervového systému.

- Kyselina listová se podílí na tvorbě červených krvinek a je velmi důležitá pro úplný vývoj nervového systému dítěte.

- Kyselina askorbová (vitamin C): potlačuje zánětlivé procesy, podílí se na koagulaci krve, stimuluje odolnost vůči vnějším infekcím, zlepšuje propustnost kapilár, normalizuje procesy regenerace tkání.

- Cholekalciferol (vitamín D3): rovnováha fosforu a vápníku v těle. Nedostatek tohoto prvku u dětí vede ke křivici, u dospělých - k osteoporóze.

- Tokoferol (vitamín E): účastní se syntézy bílkovin a tvorby hemoglobinu. Minimalizuje riziko trombózy, snižuje zvýšenou koagulaci krve. Stimuluje tvorbu buněk a jejich růst, vývoj pohlavních žláz a krevních cév, zajišťuje normální fungování srdečních kosterních svalů. Nedostatek této látky, která je součástí vitamínů Elevit Pronatal, může v prvním trimestru porodu dítěte způsobit spontánní potrat (potrat)..

- Biotin (vitamin H) se podílí na vstřebávání bílkovin, podílí se na různých metabolických procesech v těle.

- Nikotinamid (vitamin PP) podporuje procesy regenerace a oxidace, podporuje pohyb vodíku a fosfátu.

Povinná přítomnost vápníku je nezbytná pro tvorbu plné kostní tkáně, normální fungování srdce, koagulaci krve a redukci hladkých a kosterních svalů. Také v procesu vytváření tkáně kostí a svalů je přítomnost hořčíku povinná, což se navíc podílí na syntéze bílkovin.

Elevit Pronatal (složení komplexu to potvrzuje) také zahrnuje fosfor (tvorba kostních tkání a zubů, účast na energetickém metabolismu), železo (pohyb kyslíku), mangan (zlepšující minerální složení kostí), měď (účast na metabolismu a fungování železa) erytrocyty), zinek (tvorba kostry dítěte, minimalizování rizik řady nitroděložních malformací).

A co jód?

Jak víte, těhotná žena musí dostávat alespoň 200 mikrogramů jódu denně. Dávka je v zásadě malá, ale přesto ji nemůžete získat s jídlem (i při nejrůznějších). Situace je ještě horší v regionech, kde je přirozený obsah tohoto prvku snížen (voda, rostliny, zvířata). A Elevit Pronatal neobsahuje jód. Jaká je cesta ven? Protože nedostatek jódu je nebezpečný nejen pro ženu, ale také pro vyvíjející se dítě (mentální retardace, vrozené malformace, novotvary ve štítné žláze), lze tento problém vyřešit užitím drog obsahujících jód (například „jodomarin“)..

Rozsah komplexu vitamín-minerál

U léků Elevit Pronatal je složení léku takové, že může být užíváno jak ve stadiu plánování těhotenství, tak v procesu porodu dítěte a během kojení. V každém konkrétním období jsou řešeny specifické problémy. Ve fázi plánování početí je kompenzován nedostatek řady důležitých a základních látek, vitamínů a prvků. V průběhu 1. trimestru těhotenství se snižuje riziko nitroděložních abnormalit a defektů vyvíjejícího se dítěte. Pro budoucí matku bude lék během tohoto období pomáhat vyrovnat se s toxikózou a anémií (pokud existují). Během druhého a třetího trimestru Elevit Pronatal účinně splňuje zvýšené požadavky na vitamíny a minerály u matky a dítěte. Po porodu komplex pomáhá tělu matky doplnit si vlastní zásoby vitamínů, mikro a makro prvků.

Uvolněte formu a vlastnosti přijetí

Vitamín-minerální komplex je k dostání ve formě podlouhlých bikonvexních tablet s obalem (barva - šedavě-žlutá). Na jedné straně je pilulka ohrožena. Vůně buď vůbec chybí, nebo sotva rozpoznatelná. V jednom blistru může být 10 nebo 20 tablet. V jedné krabici lze zabalit 30 nebo 100 tablet. Elevit Pronatal je vždy doprovázen návodem k použití (složení, indikace, kontraindikace - je třeba poznamenat všechny důležité informace).

Dávkový režim léčiva je 1 tableta denně. Je nutné brát po jídle (po 15 minutách) a vypít trochu vody. Délka trvání užívání vitamínů je na uvážení ošetřujícího lékaře.

Při plánování těhotenství je doporučená doba užívání vitamínů 3 měsíce před početí.

Kontraindikace

Vitamínový minerální přípravek "Elevit Pronatal" má poměrně rozsáhlé složení, proto existuje určitý seznam kontraindikací pro použití tohoto léku.

Neměli by ho užívat pacienti s přecitlivělostí na žádnou ze složek přípravku Elevit Pronatal. Není předepsán ženám s hypovitaminózou (intoxikací ultra vysokými dávkami jednoho nebo několika prvků) vitamínů A a D. Je také nepřijatelné používat vitaminový komplex pro ty, kteří mají vysokou hladinu vápníku v krvi nebo moči, je vylučován více, než je přípustná hodnota. Urolitiáza je také důvodem pro odmítnutí užívání tohoto léku..

Neurčujte „Elevit Pronatal“ a ty, kteří mají odchylky v procesu asimilace železa a vápníku. Selhání ledvin a jater způsobí také odmítnutí přijmout tento komplex.

Možné nežádoucí účinky

Byl vyvinut komplex Elevit Pronatal pro těhotné ženy. Složení zohledňuje všechny potřeby těla ženy, která dítě nosí nebo již kojí. Ve většině případů je tento lék dobře snášen. V ojedinělých situacích však můžete slyšet malé gastrointestinální odchylky (zejména zácpa). Zřídka jsou zmiňovány alergické projevy ve formě svědění a kožních vyrážek..

Přítomnost riboflavinu v komplexu může způsobit zbarvení moči do žluté..

Důsledky předávkování

Již bylo řečeno, jak rozsáhlá je kompozice Elevit Pronatal. Instrukce jasně ukazuje, jaká je přípustná denní dávka léku. Pokud jsou dodržována všechna doporučení a pokyny lékaře, je výskyt předávkování velmi nepravděpodobný. Pokud z nějakého důvodu došlo k překročení přípustné dávky, nejčastěji se projevují příznaky hypervitaminózy vitaminu A a D: bolesti hlavy, dyspeptické projevy ve formě nevolnosti, zvracení, zácpa. V takových případech by mělo být užívání přípravku Elevit Pronatal přerušeno a vyhledejte lékaře.

Interakce s jinými látkami

Železo a vápník obsažené v Elevit Pronatalu (složení komplexu je podrobně popsáno výše) může významně snížit absorpci tetracyklinových antibiotik a derivátů fluorochinolonu. Kyselina askorbová zvyšuje účinek sulfátových léčiv a může na jejich straně vyvolat negativní projevy. Léky obsahující hořčík, vápník a hliník mohou narušovat normální vstřebávání železa, které je součástí přípravku Elevit Pronatal.

Současné užívání tohoto léčiva a diuretik ze skupiny thiazidů může způsobit zvýšení hladiny vápníku v krvi. Kombinace Elevitu Pronatalu a dalších komplexů vitamínů a minerálů je nepřijatelná. Pokud jsou spolu s vitaminy předepisovány některé další léky, je optimální udržovat časový interval mezi užíváním léků 2 hodiny.

Podobné léky

Podobné složení s přípravkem Elevit Pronatal je dostupné u řady léků. Nejznámější a často používané jsou „Elevita Vitrum Prenatal“, „Perfect“, „Multitabs Perinatal“, „Supramin“, „Revalid“, „Complivit“ maminka, „Pregnavit“, „Gendevit“, „Multi-produkt pro těhotné ženy“. Je však třeba poznamenat, že byste se sami neměli rozhodnout nahradit fondy Elevit Pronatal některými z těch „nejrozvinutějších“ fondů. Zdraví nenarozeného dítěte je příliš vážné na to, aby převzal plnou odpovědnost bez předchozí konzultace s lékařem.

Cenové rozpětí

Z celé množství léků pro těhotné ženy, ne-li nejlepší, pak velmi, velmi efektivní - "Elevit Pronatal". Složení / cena - kategorie, které mají optimální poměr pro tento druh léků. Tím nechci říci, že tento komplex je obzvláště levný. Balení 30 tablet bude stát 380–425 rublů. 100 tablet bude stát 960–1050 rublů. Široké složení přípravku Elevit však těhotné ženě ušetří potřebu vzít několik vitamínových komplexů najednou, aby poskytla sobě i dítěti všechny potřebné látky a prvky.

Názor pacientů na lék

Docela mnoho žen vzalo vitamínový a minerální komplex Elevit Pronatal podle pokynů lékaře během těhotenství a kojení. Složení (recenze zdravotnických pracovníků nejčastěji zaměřené na tuto problematiku) je poměrně široké a docela schopné poskytnout tělu těhotné ženy všechny potřebné prvky. Pacienti na vědomí, že lék je dobře tolerován, prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky, udržuje pohodu. Ani skutečnost, že pacienti tento komplex odhadují, protože je nákladný, se nestal důvodem pro odmítnutí produktu Elevit Pronatal a jeho nahrazení levnějším..

Elevit Pronatal - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Vitaminy Elevit Pronatal

Elevit Pronatal je komplexní přípravek, který obsahuje nejen 12 druhů vitamínů, ale také 4 minerály důležité pro organismus, 3 mikroelementy. Jedinečné složení a dávkování složek se volí na základě potřeb ženského těla během těhotenství a kojení.

Žena se doporučuje užívat tento lék již při plánování a přípravě na těhotenství. Látky, které tvoří Elevit Pronatal, mají na organismus následující účinky:

 • Vitamin A - podílí se na tvorbě bílkovin, tuků a mukopolysacharidů; zlepšuje stav sliznic a kůže; přispívá k normální funkci orgánu zraku.
 • Vitamin B1 - nezbytné k zajištění normální funkce srdce; normalizuje funkce periferního a centrálního nervového systému; podílí se na metabolismu (bílkoviny, uhlohydráty, metabolismus voda-sůl a tuk), na hematopoéze.
 • Vitamin B2 - podílí se na hematopoéze (tvorba červených krvinek), tvorbě protilátek; přispívá k procesu obnovy sliznice trávicího traktu a regeneraci kůže; neutralizuje účinek toxinů na sliznici dýchacího systému; nezbytné pro normální vývoj a růst plodu.
 • Vitamin B6 - účastní se metabolických procesů; snižuje krevní tuky a cholesterol; stimuluje tvorbu krve; zlepšuje kontraktilitu srdečního svalu; má příznivý vliv na strukturu zubů a kostí; nezbytné pro normální fungování nervového systému.
 • Vitamin B12 - účastní se krvetvorby; poskytuje normální činnost nervového systému; zvyšuje metabolismus kyslíku v buňkách během hypoxie (hladovění kyslíkem).

Uvolněte formuláře

Návod k použití Elevita

Indikace pro použití

 • Prevence a léčba nedostatku hypo- a vitamínů, nedostatku minerálů a stopových prvků při přípravě na těhotenství, během těhotenství a během kojení;
 • prevence malformací plodu;
 • léčba toxikózy v časném těhotenství;
 • léčba a prevence těhotenské anémie.

Kontraindikace

 • Přecitlivělost a nesnášenlivost na jakoukoli složku léčiva;
 • hypervitaminóza vitaminu A;
 • hypervitaminóza vitamínu D;
 • zvýšené hladiny vápníku v krvi;
 • zhoršená absorpce železa nebo vápníku;
 • selhání jater a ledvin.

Vedlejší efekty

Léčba výtahu

Jak vzít Elevit?
Lék je užíván na doporučení lékaře uvnitř po 15-20 minutách. po jídle, s trochou vody. Při používání léku se může objevit zbarvení moči žlutou barvou.

Dávkování Elevit
Obvyklá denní dávka přípravku Elevit Pronatal - 1 tableta denně.

Při překročení dávky se může rozvinout hypervitaminóza, jejíž projevy jsou bolest hlavy, nevolnost, zvracení, zácpa. Pokud k nim dojde, měli byste přestat brát vitamíny a vyhledat lékaře.

Léková interakce

 • Vápník a železo ve složení léčiva Elevit Pronatal snižují absorpci fluorochinolonových derivátů a antibiotik ze skupiny tetracyklinů.
 • Kyselina askorbová obsažená v přípravku zvyšuje jak účinek, tak vývoj nežádoucích účinků sulfatik.
 • Přípravky obsahující hořčík, vápník a hliník, cholestyramin snižují absorpci železa, které je součástí Elevitu.
 • Současné podávání elevitů a diuretik thiazidové skupiny přispívá ke zvýšení hladiny vápníku v krvi.
 • Během užívání Elevitu nemůžete brát jiné minerální ani vitamínové přípravky.
 • Mezi dávkami Elevitu a dalších léků by měl být dodržen interval 2 hodin, pokud je současně předepsáno několik léků..

Analogy Elevit

 • Vitrum Prenatal;
 • Perfectil;
 • Supramin;
 • Revalid;
 • Multi-Tabs Perinatal;
 • Splňuje požadavky „máma“;
 • Více produktů pro těhotné ženy;
 • Vyjet;
 • Gendevit.

Recenze o drogě

Existuje mnoho pozitivních recenzí na Elevit (od žen, které užívaly Elevit v přípravě na těhotenství - 100%, a od těch, které užívaly lék v těhotenství - 98%). Negativní recenze tohoto multivitaminového léčiva na internetu nebyly nalezeny, navzdory poměrně vysokým nákladům na lék - recenzenti je odhadují jako „drahý“.

Mnoho žen, které užily Elevit v předchozím těhotenství a vyhodnotily účinnost léku, jej začalo brát během následujícího těhotenství. Všichni si všimnou dobré snášenlivosti vitamínů Elevit Pronatal.

ELEVIT PRONATAL

 • Indikace pro použití
 • Způsob aplikace
 • Vedlejší efekty
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Interakce s jinými drogami
 • Předávkovat
 • Podmínky skladování
 • Formulář vydání
 • Struktura

Elevit Pronatal je multivitaminový přípravek pro těhotné ženy. Farmakologický účinek přípravku Elevit Pronatal je způsoben přítomností komplexu vitamínů a minerálních látek v jeho složení.
Vitamin A - podporuje tvorbu různých látek (lipidy, proteiny, mukopolysacharidy). Poskytuje normální stav kůže a sliznic, jakož i fungování orgánů zraku.
Vitamin B1 - přispívá k normalizaci srdce a nervového systému. Podílí se na hematopoéze a zlepšuje mikrocirkulaci krve. Také se podílí na metabolismu uhlohydrátů, lipidů a bílkovin ve vodě a solí.
Vitamin B2 - je nezbytný při tvorbě jeřábových krvinek a protilátek. Pozitivně působí na sliznici gastrointestinálního traktu. Eliminuje negativní účinky různých toxinů na dýchací cesty. Přispívá k normálnímu vývoji plodu
Vitamin B6 - hraje velmi důležitou roli v metabolismu. Snižuje koncentraci cholesterolu a lipidů v krvi. Vitamin B6 je nezbytný pro normální fungování centrálního periferního nervového systému. Pomáhá zlepšit kontraktilitu myokardu a stimuluje hematopoézu. Příznivý vliv na strukturu kostní tkáně, zubů a dásní.
Vitamín B12 - s jeho pomocí se vytvářejí krvinky, přispívá k normální činnosti nervového systému. Zvyšuje kyslíkový metabolismus buněk v přítomnosti akutní nebo chronické hypoxie. Zlepšuje spánek.
Vitamin C - podílí se na tvorbě kostí, zubů, dásní; posiluje stěny malých plavidel. Zvyšuje odolnost těla vůči infekčním onemocněním. Podporuje vstřebávání vápníku a železa v těle.
Vitamin D3 - reguluje metabolismus vápníku a fosforu v těle, podporuje vstřebávání vápníku a fosforu v gastrointestinálním traktu a včasné ukládání do kostní tkáně a dentinu, čímž zabraňuje osteomalacii (změkčení) kostí a zubnímu kazu. Pomáhá předcházet křivici.
Vitamin E - zlepšuje mikrocirkulaci krve, nezbytnou pro regeneraci tkáně. Podílí se na tvorbě gonadotropinu a normálním vývoji placentární tkáně. Poskytuje normální fungování systému srážení krve. Zabraňuje anémii zpevněním kapilárních stěn. Poskytuje normální tvorbu červených krvinek. Podílí se na tvorbě kolagenu a elastických kožních vláken.
Kyselina listová - podílí se na hematopoéze, má antianemický účinek. Hraje rozhodující roli během početí a těhotenství..

Přispívá ke správné tvorbě embryonálních nervových buněk, což je mimořádně důležité pro jeho normální vývoj. Užívání kyseliny listové během početí a raného těhotenství může zabránit defektům fetální nervové trubice, anencefalii a spinální bifidě (spina bifida). Zabraňuje předčasnému porodu a předčasnému prasknutí amniotické membrány. Pomáhá snížit poporodní depresi.
Nicotinamid - podporuje syntézu hormonů nadledvin. Podílí se na tvorbě protilátek, zlepšuje vstřebávání dalších vitamínů. Aktivuje metabolismus tuků a podílí se na redoxních procesech.
Biotin - podílí se na metabolismu tuků, bílkovin a uhlohydrátů, zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů.
Kalcium pantothenát je také nezbytný pro metabolismus bílkovin, tuků a uhlohydrátů, tvorbu aminokyselin, mastných kyselin, cholesterolu, histaminu, hemoglobinu a acetylcholinu.
Vápník je nezbytný pro normální tvorbu kostní tkáně a dentinu u plodu, jakož i pro prevenci změkčení kostí a zubního kazu u matky. Přispívá také k normálnímu fungování systému srážení krve. Ovlivňuje normální fungování kardiovaskulárního systému.
Fosfor - spolu s vápníkem, podporuje tvorbu kostí, zubů a podílí se také na energetickém metabolismu.
Železo - podílí se na tvorbě krvinek. Je součástí hemoglobinu, který je důležitý při transportu kyslíku do tkání.
Zinek - je složkou různých enzymů, které se podílejí na syntéze a metabolismu hormonů (hlavně glukokortikosteroidů). Má vliv na pokožku a vlasy.
Hořčík - podílí se na tvorbě svalové a kostní tkáně. Zahrnuto ve všech buňkách a tkáních.
Mangan - hraje důležitou roli v reprodukční funkci žen, zlepšuje paměť a zvyšuje podrážděnost.
Měď - zabraňuje vzniku anémie, protože se přímo podílí na tvorbě hemoglobinu. Ovlivňuje reprodukční funkci. Podporuje růst plodu.

Indikace pro použití

Elevit Pronatal se používá ke snížení nežádoucích účinků v první polovině těhotenství (zvýšená únava, závratě, nevolnost, zvracení) a prevenci vrozených malformací plodu, včetně defektů nervové trubice. Elevit pronatal významně snižuje procento velkých vrozených malformací. Používá se také k prevenci a léčbě anémie z nedostatku železa a nedostatku kyseliny listové během těhotenství a kojení..

Způsob aplikace

Elevit Pronatal by se měl užívat jednu tabletu jednou denně, 15 minut po jídle, se velkým množstvím vody. Doporučený příjem po dobu tří měsíců před plánovaným početím, během těhotenství a během kojení. Průběh léčby nebo prevence závisí na stavu těla těhotné ženy a lékař ji předepisuje přísně individuálně.

Vedlejší efekty

Elevit Pronatal je obvykle dobře tolerován. S výjimkou ojedinělých případů výskytu gastrointestinálních poruch (zácpa). Jsou také možné alergické reakce na kteroukoli ze složek léčiva..

Kontraindikace

Užívání léku Elevit Pronatal je kontraindikováno v případě přecitlivělosti na kteroukoli složku léku. V případě hypervitaminózy vitaminu A a / nebo vitamínu D zhoršila funkci jater a ledvin. Droga je také kontraindikována v rozporu s využitím vápníku a železa.

Těhotenství

Elevit Pronatal se doporučuje užívat od chvíle, kdy je učiněno rozhodnutí o otěhotnění, v průběhu těhotenství i během laktace..

Interakce s jinými drogami

Při užívání přípravku Elevit Pronatal byste neměli užívat žádné další vitamínové a minerální přípravky. Užívání tetracyklínu může narušovat vstřebávání železa, které je součástí Elevitu Pronatalu, a naopak. Časový interval mezi dávkami těchto dvou léků by tedy měl být alespoň dvě hodiny.

Předávkovat

Při užívání léku Elevit Pronatal podle doporučení je předávkování a výskyt hypervitaminózy nepravděpodobné. Pokud se projeví hypervitaminóza A nebo D (nevolnost, zvracení, přetrvávající zácpa, bolesti hlavy), které mohou být spojeny s předávkováním, je třeba léčbu přerušit. Pro symptomatickou terapii je nutné se poradit s lékařem..

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách do 25 stupňů Celsia na místě chráněném před vlhkostí a slunečním zářením a mimo dosah dětí.

"Elevit" pro kojící matky: pokyny

Těhotenství a kojení je pro ženu obtížným obdobím, protože nyní má dvojí břemeno: nyní je třeba vitamínům a minerálům poskytnout jeden organismus, ale dva. Navíc právě teď musí být dítěti poskytnuta příležitost vytvořit si vlastní „zavazadlo“ živin.

V těchto těžkých dobách žena přijde na pomoc komplexu multivitaminů. "Elevit" pro kojící matky a těhotné ženy je docela vhodný. Složení tohoto komplexu zahrnuje vše, co je nezbytné pro správný vývoj a růst dítěte. "Elevit" dá dítěti nejen dobrou budoucnost, ale také výrazně zlepší zdraví matky.

"Elevit krmení"

Nejprve si všimneme, že „Elevit“ je k dispozici ve dvou formách:

Rozdíl v nich je minimální, jaký druh léku brát, každá matka se rozhodne nezávisle.

„Elevit“ pro kojící matky je předepsán jako preventivní opatření k zabránění nedostatku živin. Právě v této chvíli se zdvojnásobuje potřeba vitamínů a minerálů. Komplex vitamínů „Elevit“ pomůže odstranit únavu, zlepšit spánek a náladu.

Vitamíny a minerály

Složení a významnost každého prvku je uvedena v následující tabulce..

Vitamíny, minerály a stopové prvky

Potřebný pro provoz vizuálního systému

Nervový systém, absorpce železa

Prevence křivice, absorpce fosforu a vápníku v zažívacím traktu

Vaskulární elasticita, produkce kolagenu

Prevence poporodní deprese, pozitivní vliv na nervový systém

Vzhled nehtů, vlasů a kůže

Hladina hemoglobinu, přísun kyslíku do tkáňových buněk

Zinek, hořčík, mangan a měď

Důležitá role pro plný rozvoj života dítěte a matky

"Elevit feed": indikace

„Elevit“ pro kojící matky je navržen jako potravinový doplněk (potravinový doplněk) k jídlu. Konkrétně „krmení Elevitem“ je cenným doplňkovým zdrojem omega-3 kyselin.

Kontraindikace

Přípravek „Elevit“ je kontraindikován u kojících matek, pokud potravinový doplněk způsobuje alergickou reakci na pozadí intolerance na kteroukoli složku komplexu. Je to také velmi vzácné, ale při užívání léku existují případy gastrointestinálního rozrušení. Komplex nelze brát s hypervitaminózou vitamínu D nebo A. Kontraindikace jsou také poruchy jater a ledvin.

Způsob aplikace

Zvažte způsob použití přípravku Elevita pro ošetřovatelství. Pokyny naznačují, že užívání léku je jedna tobolka denně. Příjem potravního doplňku se provádí během příjmu potravy. Lék můžete používat od prvních narozenin dítěte až do konce krmení.

Nyní o odrůdě "Pronatal". V pokynu „Elevit“ se kojícím matkám doporučuje užívat jednu kapsli denně. Vezměte prosím na vědomí, že musíte produkt pít čistou vodou. Nedělejte to s čajem nebo kávou, protože narušují proces vstřebávání vitamínů a minerálů.

Je také vhodné věnovat pozornost skutečnosti, že při užívání antibiotik nebo léků s železem musíte mezi léky udělat přestávku nejméně 2 hodiny..

"Elevit pronatal"

Elevit Pronatal, aplikovaný během plánování a porodu dítěte, může být také použit pro kojení. Tento komplex obsahuje:

 • 12 vitamínů;
 • 4 minerály;
 • 3 stopové prvky.

Těhotné ženy by měly jíst správně a vyváženě. To vytváří rezervu vitamínů a minerálů, které pomáhají rozvoji dítěte. A během těhotenství a kojení by tato rezerva měla stačit na dva.

V tomto případě se musí jídlo, které matka obdrží, podrobit tepelnému ošetření a, jak víte, vysoká teplota nepříznivě ovlivňuje bezpečnost nezbytných prvků. To je důvod, proč je tak důležité vzít si další vitamínový komplex, aby se nahradily chybějící vitaminy..

Některé matky jsou skeptické vůči těmto vitaminovým komplexům. Samozřejmě zdůvodňují svůj názor tím, že s jídlem dostávají dost užitečné látky. Mohou však říci s plnou důvěrou o kvalitě produktů zakoupených v obchodě?

Vedlejší efekty

Zpravidla je léčivo tolerováno poměrně snadno, ale ve vzácných případech se vyskytují některé problémy z gastrointestinálního traktu:

Existují také případy alergické reakce:

 • kopřivka;
 • otok obličeje;
 • dušnost;
 • podráždění kůže;
 • vyrážky;
 • vyrážka vezikul;
 • anafylaktický šok.

Ve všech výše uvedených případech musíte přestat užívat drogu a poradit se se svým lékařem o úplném zrušení nebo výměně drogy.

Stále stojí za to znát některá fakta:

 • moč má žlutou barvu (to lze vysvětlit přítomností vitamínu B)2);
 • černá stolice je možná (kvůli přítomnosti železa ve složení).

Kromě toho může přípravek „Elevit“ způsobit bolesti hlavy, závratě, nespavost a podrážděnost. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této části, musíte přestat užívat lék.

Předávkovat

„Elevit“ po porodu kojící matce je někdy jednoduše nutné, ale nepřekračujte denní dávku léku. Nebylo prokázáno předávkování správným používáním doplňků stravy. Dejte pozor, abyste nepřekročili doporučenou rychlost..

Akutní předávkování může vést k řadě problémů, jako například:

 • hypervitaminóza A a D;
 • hyperkalcemie;
 • toxicita železa a mědi.

Mezi příznaky předávkování patří:

 • bolest hlavy;
 • zmatení vědomí;
 • poruchy gastrointestinálního traktu (zácpa, průjem, nevolnost a zvracení).

Preventivní opatření

V žádném případě byste neměli překročit dávku uvedenou v návodu k danému léčivu. Toto je předpoklad, protože některé ze složek, které tvoří Elevit, mohou při vysokých dávkách poškodit zdraví nejen matek, ale i dítěte:

 1. Složky, jako je kyselina listová, B, mohou maskovat některé formy anémie.12 a železo.
 2. Pokud užíváte vitamínové komplexy, potřebujete povinnou odbornou konzultaci.
 3. Věnujte pozornost obsahu laktózy.
 4. Elevit nezahrnuje jód. Pokud je třeba vzít tento, pak se ujistěte se, konzultovat lékaře o tomto problému.
 5. Všechny vitamíny a minerály obsažené ve složení se vylučují do mateřského mléka. Nezapomeňte to zvážit, pokud dítě dostává další komplex vitamínů.

Interakce s jinými drogami

Následuje seznam upozornění týkajících se současného podávání Elevitu a dalších léčivých přípravků:

 1. Pokud existuje potřeba antibiotické léčby tetracyklinové řady, měli byste si mezi dávkami tohoto léku a přípravkem „Elevita“ udělat přestávky nejméně 2 hodiny. To lze vysvětlit skutečností, že komplex obsahuje železo, které je schopno oddálit absorpci antibiotik této skupiny.
 2. Pokud matka současně užívá antikoagulancia nebo jiná léčiva, která ovlivňují agregaci destiček, pak by měl být Elevit užíván opatrně, protože ten obsahuje vitamin E.
 3. Pro dobrou absorpci vitamínu D v zažívacím traktu nelze parafinový olej, který tomuto procesu zabraňuje, použít jako projímadlo..
 4. Doplněk stravy obsahuje kyselinu listovou, která může snížit účinek antiepileptik a antikonvulziv.
 5. Pokud budete jíst špenát, rebarbora nebo celá zrna, pak odložte používání „Elevitu“ na 2 hodiny. Uvedené produkty narušují vstřebávání vápníku..

Recenze

„Elevit“ od kojících matek obdržel mnoho pozitivních recenzí. Ženy zaznamenaly zlepšení celkové pohody a skutečnost, že vlasy přestaly vypadávat. Ale stejně jako jinde existuje i nevýhoda. Většina negativních recenzí je založena na vysokých nákladech na produkt. To lze vysvětlit skutečností, že tento komplex byl vyvinut odborníky v laboratoři za použití nejnovějšího vybavení a léky této třídy nemohou být levné.

Elevit Pronatal: návod k použití

Nastávající matka potřebuje pro pohodu výživnou stravu, což znamená nejen produkty, ale také komplexy obsahující užitečné látky. Farmaceutický průmysl nabízí mnoho takových léků, ale ne každý z nich je vhodný pro porod dítěte.

Švýcarský výrobce vyřešil problém kombinování několika látek a jejich koncentrací do jednoho přípravku najednou a vyrobil a uvedl na trh vynikající a účinný produkt - vitaminy Elevit Pronatal pro těhotné ženy. Navíc je třeba je vzít v úvahu i od plánování početí po narození a během kojení. Měli byste se však bát padělků, protože některé bezohledné společnosti nabízejí neoriginální produkty s pochybným složením. Je těžké je od sebe oddělit

Indikace

Biologicky aktivní vitamíny Elevit Pronatal by se měly užívat s následujícími chorobami a stavy:

 • Hypo - a nedostatek vitamínů
 • Po užití antibiotik a dalších léků
 • K úpravě metabolismu od prvního týdne těhotenství
 • Během kojení
 • Po operaci
 • S nedostatkem minerálů.

Struktura

Vzorec biologického produktu obsahuje celý seznam užitečných mikro a makro prvků, především vitamínů:

 • B1 - 1,6 mg
 • B2 - 1,8 mg
 • B5 - 10 mg
 • B6 - 2,63 mg
 • B12 - 4 mcg
 • A - 3600 IU
 • E - 15 mg
 • D3 - 500 IU
 • C - 100 mg
 • PP - 19 mg
 • N - 200 mcg
 • Folicacid - 800 mcg.

Složení aditiva také zahrnuje minerální složky:

 • Oxydum, fosfát, stearát hořečnatý
 • Kalciumpantothenas fosfát
 • Ferrousfumarát
 • Zinečnatý
 • Síran manganatý
 • Síran měďnatý.

Kromě toho léčivo obsahuje řadu pomocných složek, které se používají při výrobě pevných lékových forem:

 • Makrogolový polymer - pojivo a báze
 • Glycerylové plnivo
 • Pro výrobu skořápky - želatiny
 • Celulóza
 • Karboxymethyl Emulgátor sodný
 • Crospovidon - stabilizátor a konzervant
 • Monohydrát laktózy - plnivo
 • Mannitol - osmotická diuretika.

Farmakologické vlastnosti

Princip působení doplňku Elevit Pronatal při plánování těhotenství je založen na kombinaci a synergii všech prvků, které tvoří jeho složení. Každá z nich má svou vlastní funkci, takže všechny látky mají následující vlastnosti:

Vitamíny

Vitamin A je nezbytný pro normální tkáňovou proliferaci, regulaci metabolismu s lipidy, bílkovinami a mastnými látkami, podílí se na regeneraci poškozených oblastí, poskytuje funkce kůže a sliznic. Retinolové sloučeniny ovlivňují stav buněčných membrán, posilují stěny krevních cév. Jsou nezbytné pro normální vývoj plodu, ale ve velkém množství působí jako teratogen, což je pro dítě nebezpečné. Tablety Elevit Pronatal obsahují přesně tolik retinolu, kolik je třeba pro dítě a matku. Kromě toho je látka odpovědná za fungování mozku a reguluje poměr škodlivého a prospěšného cholesterolu ve prospěch mozku..

Dalším prvkem je monofosfátový vitamin B1, který se většinou hromadí ve svalech a kostech. Je to důležité pro vytvoření kostry. Je zodpovědný za růst a vývoj plodu, je nezbytný pro tvorbu nervového a trávicího systému. Jedná se o prvek rozpustný ve vodě, který se v těle nemůže ukládat ve velkém množství a není toxický, což hovoří ve prospěch drog, když se budoucí matky obávají, zda Elevit může být opilý a jaký účinek to má. Zvláštností thiaminu je to, že chrání myelinový obal nervových vláken před destrukcí a napomáhá přenosu impulsů. Řídí srdeční frekvenci a mikrocirkulaci. Aktivita tvorby krve závisí na vitaminu B1..

Lactoflavinové sloučeniny hrají důležitou roli v lidském zdraví. Toto je Elevit Pronatal prvek, který vykazuje stabilitu v kyselém prostředí a je zničen v přítomnosti alkálií. Jeho princip působení je založen na flavinových nukleotidech, které tvoří základ vitaminu B2 a které jsou zodpovědné za oxidační procesy, inaktivují aldehydy. Tyto látky jsou schopny rozpustit škodlivé aminokyseliny, které bakterie produkují v průběhu svého života. Syntéza folacinů a vitaminu B6 závisí na riboflavinu. Ovlivňuje také produkci hemoglobinu a tripetidové kyseliny glutadionové. Prvek je vyžadován ke stimulaci produkce protilátek a červených krvinek, aktivuje endokrinní systém.

Pantothenát v kombinaci s vápníkem je v těle nejrozšířenější. Multivitaminy obsahující tento prvek lze použít nejen pro nastávající matky, ale také v době, kdy nejsou těhotné, a to ani ve fázi plánování početí. V buňkách jakéhokoli organismu se vitamín B5 účastní všech chemických procesů a přeměňuje se na koenzym A, který je nezbytný pro normální metabolismus. Oxidace a regenerace. Pantothenát je schopen stimulovat produkci kortikosteroidů - antistresových a antishockových hormonů se silným imunomodulačním účinkem. Díky této vlastnosti se doporučuje užívat vitamíny Elevit Pronatal těhotným ženám. Komplex nejen kompenzuje nedostatek látek, ale také chrání dva organismy před infekcemi.

Prvek, jako je metabolický stimulátor pyridoxamin, není o nic méně důležitý pro fungování všech systémů. Toto je část koenzymových proteinových sloučenin, které jsou zodpovědné za zpracování aminokyselin. Vitamin B6 pomáhá tělu využívat glukózu efektivně, aniž by jí umožňovalo zvyšovat nebo snižovat. Díky tomu je adrenalin kontrolován a osoba je odolnější vůči stresovým situacím, což činí Elevit Pronatal nezbytným během těhotenství, zejména v prvních týdnech, kdy je žena vystavena výkyvům nálady. Kromě toho látka zvyšuje duševní a fyzickou vytrvalost, neumožňuje rozvoj chronické únavy..

Za růst a vývoj oběhového a imunitního systému je zodpovědná skupina derivátů polyglutamátu, která se společně nazývá folát. Jednou z hlavních příčin dětského postižení a úmrtnosti je vadná tvorba nervových trubic. Jednou z příčin závažné vrozené patologie je nedostatek kyseliny listové, díky níž se plod může normálně vyvíjet. Prvek je nezbytný pro tvorbu a růst nových buněk, zabraňuje tvorbě maligních nádorů. Vitamin B9 zabraňuje předčasnému porodu, je odpovědný za hematopoézu a zabraňuje výskytu anémie. Pro normální vývoj dítěte lékaři doporučují začít užívat Elevit 2-3 měsíce před početí, a to i ve fázi plánování. To pomůže zabránit nedostatku vitamínů v rozhodujícím okamžiku - při tvorbě mozku..

K vývoji genetického materiálu a produkci nových buněk jsou potřebné prvky obsahující kobalt. Mnoho žen věří, že Elevit Pronatal pomáhá otěhotnět, ale nejedná se o úplně správný výklad. Pointa je. že vitamin B12 obsažený v drogě se často používá při léčbě ke zlepšení reprodukčních funkcí u mužů, ale působí jako pomocník, a nikoli jako hlavní lék. Toto je více pravděpodobné kvůli jeho schopnosti poskytovat tkáním správné množství kyslíku, zatímco řídí jeho optimální spotřebu. Látka se podílí na syntéze purinových a pyrimidinových sloučenin, tvorbě sulfhydrylových skupin. Erytropoéza závisí na jejím objemu, pomáhá při tvorbě melatoninu - hormonu, který reguluje cirkadiánní rytmy.

Důležitou složkou kódhydrogenázy, na které závisí oxidační a redukční procesy, je nikotinamid. Tento prvek zabraňuje rozvoji pellagra, katalyzuje dýchání tkání a metabolismus bílkovin. Odpovědný za funkce nervového systému a zažívacích orgánů. Podporuje regeneraci a rychlé hojení vředů a eroze. Vitamin PP hraje důležitou roli při léčbě srdce a krevních cév, pomáhá akumulovat energetické zdroje v těle. Niacin je zodpovědný za regulaci škodlivého a prospěšného cholesterolu, proto zabraňuje tvorbě krevních sraženin a pomáhá udržovat normální tělesnou hmotnost. Vitamin stimuluje tvorbu kódhydrogenáz, rozšiřuje krevní cévy, zabraňuje křečím a aktivně odstraňuje toxiny ze systémů.

U tokoferolových sloučenin jsou všechny molekuly odlišné, díky speciálnímu vzorci mají nejrozsáhlejší vlastnosti. Jedná se o vitaminy rozpustné v tucích, které nereagují na alkalické podmínky, kyseliny a vysoké teploty. Jsou silným antioxidantem, chrání buňky před předčasným zničením a přispívají k vytváření nových. Látka příznivě ovlivňuje reprodukční funkce, je odpovědná za činnost nervového, endokrinního, srdečního a cévního systému. Prvek je nezbytný pro astmatiky a diabetiky, posiluje kapilární stěny a neumožňuje jejich propustnost. Protože hormonální změny charakteristické pro nastávající matky často ovlivňují stav pokožky, jsou při užívání Elevitu Pronatal účinně eliminovány defekty, vyrážky a zarudnutí celého souboru..

Metabolismus uhlohydrátů závisí na enzymatické karboxylační skupině, která obsahuje vitamin N. Stimuluje produkci purinů a lipidových složek, snižuje hladinu cukru v krvi. Biotin je schopen regulovat krevní tlak a katalyzovat glukogenezi a biosyntézu. Bez cukrovky se bez ní neobejdete, protože látka reguluje koncentraci inzulínu. K normalizaci procesů je nutná malá koncentrace biotinu, proto se také nazývá mikrovitamin. Ovlivňuje stav pokožky, zabraňuje lámavosti a rozvrstvení nehtů, zabraňuje vypadávání vlasů. Nedostatek látky vede k dermatózám, loupání a podráždění pokožky. Bylo pozorováno, že v ženském těle se zásoby vitaminu vyčerpávají rychleji..

Ze všech mikro a makro prvků má kyselina askorbová nejsilnější účinek na stav cév. Vitamin C se podílí na výrobě kolagenových vláken, které jsou potřebné pro tvorbu pojivové tkáně. Přispívá k normálnímu stavu kostí a chrupavek, pomáhá při léčbě artritidy a osteoporózy při užívání Elevitu. Elevit také syntetizuje kortikoidy, jejichž účinek je zaměřen na zpracování cholesterolu, který zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Kyselina askorbová produkuje interferon - nejdůležitější hormon imunitního systému. Díky těmto vlastnostem se zvyšuje imunita, člověk je více chráněn před pronikáním infekce a virů. Ale hlavní role látky spočívá ve schopnosti snížit potřebu dalších vitamínů v těle.

Pod vlivem ultrafialového záření v epiteliální tkáni se tvoří tuk-rozpustný element colecalciferol. Jeho hlavním úkolem je regulovat koncentraci a rovnováhu vápníku a fosforu. Přispívá k tvorbě kostního aparátu a svalové tkáně, pomáhá regeneraci ve zlomeninách. Zvyšuje propustnost střevních stěn pro lepší průnik a absorpci potřebných prvků. Práce nervového systému, zažívacích orgánů a srdce závisí na vitamínu D3. S optimálním obsahem látky je dítě chráněno před vývojem podmínek typu křivice a křehkých kostí. Je zodpovědný za růst a zdraví zubů, zabraňuje tvorbě osteomalacie.

Kromě vitamínů obsahuje komplex také minerální složky:

 • Hlavním účastníkem krvetvorby je mangan, který stimuluje metabolické procesy, je zodpovědný za koagulaci a stav krevních cév. Závisí na tom funkce pohlavních žláz, produkce inzulínu a neurotransmiterů. Tento prvek zabraňuje deformaci jater a neumožňuje jeho odbourávání tuků..
 • Zdraví epidermis spočívá v koncentraci zinku. Pomáhá při tvorbě bílých krvinek a protilátek, je součástí více než 300 enzymů. Zlepšuje vstřebávání vitamínu A a E, hraje roli při dělení buněk a tvorbě DNA.
 • Produkce elastinu, kolagenu a vývoj pojivové tkáně jsou měď. Je zodpovědná za syntézu oxidismutázy - protizánětlivé látky. Minerál - zdroj fosfolipidů nezbytných pro fungování mozku a nervového systému.
 • Skladování a transport kyslíku, produkce hemoglobinu závisí na železe. Minerál se podílí na metabolismu cholesterolu, stimuluje imunitní odpověď v reakci na virovou a bakteriální infekci. Vyžaduje se pro skladování energie a hormonální stabilitu.
 • Stav kostního systému a zubů závisí na fosfátech. Tyto minerály jsou propojeny s vápníkem, bez jedné látky není fungování jiné možné, proto jsou jejich vlastnosti a účinky na tělo stejné. Oba jsou zodpovědní za přeměnu lipidů a tuků na energetické zdroje, podporují vývoj a růst těla, aktivují enzymatické reakce.
 • Rozklad glukózy, eliminace toxinů, tón krevních cév a svalová kontrakce jsou funkce hořčíku. Makrobunka podporuje energii a fyzický potenciál buněčných membrán, reguluje sekreci, koordinuje rytmus srdce a stabilizuje krevní tlak.

Uvolněte formuláře

Cena: karta. 30 - 700 - 800 rublů. №100 - 1800-2000 rub.

Výrobce vyrábí lék v bílých baleních s růžovo-modrým vzorem a logem společnosti. Návod k použití přípravku Elevit Pronatal a blistrů s tabletami je uveden v krabici. Existuje mnoho falešných formulací, které se nemusí lišit vzhledem k originálu. Dříve byl na tabletách vyryto nápis s logem výrobce, ale později se společnost převedla na jiného majitele a výrobky se začaly vyrábět bez tohoto odznaku. Aby nedošlo k omylu, je lepší koupit produkt od oficiálních zástupců výrobce.

Balení přípravku Elevit Pronatal obsahuje 100 nebo 30 podlouhlých nažloutlých tablet ve skořápce. Na jednom z povrchů je dělicí pásek, vůně je nepřítomná nebo nevýznamná, chuť je hořká. Lék je investován do bilaterálních blistrů. Balení obsahuje 6 nebo 20 destiček s léčivem.

Metody aplikace

Doporučuje se brát produkt jednou denně v jednotce, nejlépe ráno, půl hodiny před snídaní, vodou. Průběh léčby určuje lékař.

Těhotenství

Lék je určen pro nastávající matky a je zpravidla předepisován na celou dobu těhotenství a během kojení.

Kontraindikace

Nemůžete užívat lék s následujícími chorobami a stavy:

 • Přítomnost kamenů
 • Vysoké hladiny minerálů v krvi, které tvoří
 • Nesnášenlivost nebo neschopnost těla absorbovat komponenty
 • Závažné patologie jater a ledvin.

Kombinace s jinými léky

Kombinace vitamínů znamená synergismus s ohledem na jeden lék a antagonismus s ohledem na ostatní:

 • Absorpce antivirových činidel a tetracyklinů je snížena.
 • Nedoporučuje se kombinovat s antikoagulanty.
 • Při interakci s projímadly se farmakokinetika komplexu zhoršuje.
 • Antacida negativně ovlivňují vstřebávání multivitaminů.
 • Thiazidová diuretika zvyšují riziko vzniku vápníku.
 • Nekombinujte s bisfosfonáty a fluorochinolony.

Nežádoucí účinky

Ve většině případů je kompozice dobře tolerována, ale někdy způsobuje její podání projev negativní reakce:

 • Nadýmání, trávení a peristaltika
 • Astmatický stav
 • Plicní otok
 • Tachykardie
 • Anémie
 • Podrážděnost
 • Alergické projevy.

Předávkovat

Je důležité přesně dodržovat doporučení lékaře a dodržovat režim. Pokud je množství překročeno, zesilují se nežádoucí účinky, může začít hypervitaminóza. Terapeutické akce jsou zaměřeny na odstranění symptomů a stabilizaci pacienta.

Pravidla skladování

Produkt je vhodný pro primát po dobu 2 let. Po uplynutí této doby nelze lék užívat. Balení léčivého přípravku by mělo být uchováváno na místě uzavřeném před pronikáním vlhkosti a světla. Nedovolte dětem přístup.

Analogy

Existuje řada aktivních doplňků, které obsahují stejnou kombinaci multivitaminů a jsou navrženy tak, aby udržovaly zdraví nastávajících matek:

Prenatální forte Vitrum

Výrobce: UniPharm (USA)

Cena: karta. Č. 100 - 1500-1800 rub.

Tento lék obsahuje stejný komplex makro- a mikroprvků, ale jód je také jeho součástí. K dispozici ve formě světle růžových podlouhlých tablet v hrubé skořápce. Nemá zápach, chuť je trochu hořká. Baleno v plastových plechovkách po 100 kusech. Krabice je bílá. S lila a fialovým obrázkem.

Zahrnuté komponenty jsou navrženy tak, aby udržovaly zdraví nastávající matky. Jsou také zodpovědní za vytváření všech dětských systémů. Pomáhají normalizovat fungování srdce a krevních cév, regulovat tvorbu krve a krevní tlak a funkce ledvin a jater. Nástroj zbavuje únavu a přispívá k akumulaci energetických rezerv. Zabraňuje nedostatku vitamínů a anémii.

Výhody:

 • Doplňuje rychlou spotřebu prvků
 • Je prevence infekce.

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Kompozice je kontraindikována na alergie na složky.

Complimite mami

Výrobce: FS Vita (Rusko)

Cena: karta. Č. 60-280-300 rub.

Aktivní doplněk založený na velké skupině minerálů a vitamínových prvků. Více než 15 druhů živin pomáhá plánovat těhotenství, udržuje zdraví matky a dítěte. Odpovědný za tvorbu a vývoj trávicího, srdečního, nervového, vaskulárního, endokrinního, kostního systému. Vzorec léku je navržen pro optimální množství nezbytných složek, aby se zabránilo řadě nemocí. Kromě toho mají multivitaminy pozitivní vliv na stav těla..

Lék se prodává ve formě oválných tablet v béžovém stínu s příčným pruhem. Při lomu jsou viditelné nažloutlé inkluze. Kompozice je balena do polypropylenových plechovek. Během celého těhotenství a při kojení se doporučuje provést jedno klepání.

Výhody:

 • Nízká cena
 • Poskytuje energii.

Nevýhody:

 • Možné nežádoucí reakce
 • Se závažnými patologiemi jater a ledvin nemůžete brát.
Články O Neplodnosti