Hlavní Výživa

Kdo vzal Elevit Pronatal.

Máme 20 týdnů. Mnoho v té době už užívalo vitamínové a minerální komplexy a nic jsme nebrali, protože jsme byli v nemocnici... A názory gynekologů jsou rozdílné: někteří říkají, že je lepší pít vitamíny v tabletách, jiní pouze doporučují vápník.

Nevím, jak být..

Elevit začal pít od dnešního dne, ale po přečtení recenzí na internetu byla trochu zklamaná.

Zde je odkaz (http://www.irecommend.ru/content/vitaminy-bayer-elevit-pronatal-elevit-pronatal) a některé z nich:

Tyto vitamíny mi byly předepsány ve 12. týdnu těhotenství na LCD, okamžitě jsme koupili velké balení po 100 kusech a potěšení není levné, protože Řekli, že by měli pít před koncem těhotenství. Netrpím alergickými reakcemi, a tak jsem začal brát tyto vitamíny, jakmile jsem si je koupil. Mimochodem, velikost tabletu je působivá, pořád ji musím polykat... zlomil jsem ji na polovinu. První věc, která se stala divnou, bylo, že o dva dny později, když jsem šel na záchod, jsem si všiml, že se moje stolička stala tekutou a divoce černou... Když jsem si prohlížel internet, zjistil jsem, že se to děje z výšky, ačkoli v anotaci není o tom ani slovo. Po pár dnech mi kotníky začaly svrbět, já jsem je rozčesával jen v krvi a po dni jsem všechno přikryl něco jako úl. Celé mé tělo bylo svědění, svědění... Dokážu si představit, co moje dítě bylo v bříšku... pravděpodobně to samé není sladké! Gynekolog okamžitě řekl, aby přestal brát drogu a že jsem nebyl první, kdo si stěžoval na takovou reakci... Po třech dnech všechno zmizelo, protože se to nikdy nestalo. Jedna věc není jasná, pokud lékař ví, že mnoho těhotných žen má takovou reakci na Elevit, tak proč to předepisovat?! Žádné další provize... Postarejte se o sebe a o budoucí dítě, nepijte tento odpad!

Dali Vitrum LCD, ale já jsem to nepil. jiný doktor mi řekl, že je hodně vápníku a po nich (podle lékařových pozorování) se často rodí děti s malým fontanelem nebo dokonce s již uzavřeným fontanelem. Proto doporučila Elevit Pronatal. A lékárna uvedla, že se jedná o nejmodernější a „čestný“ komplex. Vypil jsem je. Když jsem porodila, byl jsem překvapen - dítě je velké (zdá se, že nikdo není). a tak se obecně narodili zdraví. Pouze zde, jedna ledvina vyžaduje pozorování... Přečetl jsem si znovu o tomto Elevitu - ukázalo se, že je zde hodně vitamínu A ve formě retinolu (podle mého názoru), což je pro tvorbu ledvin špatné. A také se ukazuje, že s Elevitem se často rodí větší děti - takže to není jen se mnou.
A také, jak mi bylo řečeno na jednom z fór (nemůžu najít odkaz), tyto vitaminy byly zablokovány v zahraničí, takže je strčily do Ruska.
Pokud se stále rozhodnete pít Elevit, nezapomeňte také vzít Yodomarin (protože ve Elevitu není žádný jód) - stačí si uvědomit, že v počátečních fázích s rizikem potratu je jód nebezpečný (může to způsobit děložní tón).

Nejprve jsem se připravoval na těhotenství tím nejúplnějším způsobem. Dítě bylo vítáno, po svatbě jsme se vyrovnali s otázkou přípravy na budoucí těhotenství - můj manžel přestal kouřit, šel do sanatoria, zkontroloval jeho zdravotní stav a dostal pozitivní rozloučení od rodinného lékaře, začal jsem brát Elevit. Těhotenství přišlo rychle. Pil jsem tyto vitamíny téměř do posledního dne těhotenství - 29. týdne. Celkem jsem je vypil 8 a půl měsíce..
Těhotenství skončilo náhle, bez nebezpečí, na pozadí úplně normálních testů, jen den poté, co jsem je absolvoval před mateřstvím, se to stalo. Zjistil jsem, že moje testy byly normální již v intenzivní péči)) Dcera se narodila hluboce předčasně narozené dítě, ale to nebylo to nejhorší. Vyšetření ukázalo, že dítě má stigma dysembryogeneze (nekritické malformace, odchylky v anatomické struktuře) - pánevní dystopie ledviny, ektopie řiti, další velké akordy v levé srdeční komoře, otevřené oválné okno, prolaps mitrální chlopně, dolichocephalus lebky, abnormality mozku; zvlnění ušního boltce, několik kýly (již provozováno). Nic z výše uvedeného neovlivňuje kvalitu života (navenek nelze říci, že něco není v pořádku, pokud se nedíváte na uši a tvar lebky). Kromě dystopie ledvin byla diagnostikována chronická pyelonefritida, s níž se stále potýkáme. Od narození ledviny nechtěly dobře fungovat a infekce se neustále opakuje. Tehdy jsem poprvé přemýšlel o Elevitu, který pil tak tvrdě před těhotenstvím a během něj.
Stručná analýza situace: Bydlím v Severním Kazachstánu, nedaleko letoviska, nemáme továrny, v okolí lesa, v blízkosti jezera, hory, záření je vyloučeno, vzduch je čistý, jako slza, předem jsme se připravovali na těhotenství, drogy s obsahem nikotinu nikoliv nejen se mnou, ale is manželem (v plánovaném období dokonce přestal kouřit), nebyl nemocný, snědl pouze přírodní produkty (příbuzní žijí ve vesnici, maso, vejce, mléko, zelenina, jablka, všechno doma), tam žádné nebyly genetická onemocnění (vylučuje se také dědičnost), zvýšená Máma je nejméně 18 let a není starší než 30 let, do jakékoli rizikové skupiny, mám ráda těhotnou, neobsahuje žádné léky, které nebyly přijaty, OKREM ELEVITA. Kde mělo dítě zdravé rodiče na pozadí blaha životního prostředí a absence vlivu genetiky, záření a drog??!
Mám recenze na Elevit - většina z nich je pozitivní. Pak jsem se zavázal studovat jeho složení.
První věc, která trápila, byla tato (citace):
Vit B1 (thiaminmononitrát) - 1,6 mg;
Vit B2 (Riboflavin) - 1,8 mg;
Vit B6 (pyridoxin hydrochlorid) - 2,6 mg;
Vit B12 (kyanokobalamin) - 4 mcg;
Vit B5 (kalcium pantotent) - 10 mg;
Vit PP (nikotinamid) - 19 mg
Už jsem napsal v jedné recenzi, opakuji (doufám, že citace sám není zakázáno). Skutečnost je taková, že tam výrobce zahrnul hodně vitamínů B. Jsou nepochybně užitečné a dokonce velmi. ALE. Věda dlouho věděla, že vitaminy B NEJSOU SKUTEČNÉ. Když 2 vitaminy B vstupují do těla současně, v nejlepším případě se stanou zbytečnými, vzájemně se neutralizují. Ti, kteří někdy dostali injekci vitamínu B, vědí, že se injekčně aplikují každý druhý den - například vitamín B6, druhý den B12. Vyloučit jejich vzájemný vliv.
Citace: Vitamin B1 není kombinován s vitamínem B6, protože vstřebávání vitaminu B1 je zpomaleno a s vitaminem B12, protože je možná alergická reakce, zatímco vitamín B1 je zničen. Vitamin B2 není kombinován s vitamínem B12, protože si navzájem mění metabolismus. Vitamín B12 dobře funguje s vápníkem, ale ne s vitamíny C, PP a B1.
Jak se výrobci podařilo „strčit netlačitelný“ a zajistit, aby se vzájemně exkluzivní kompatibilní? To je nemožné, což znamená - klam.
Další více. Citace: Pomocné látky: jádro: monohydrát laktózy, mannitol (E 421), ethylcelulóza, makrogol 6000, makrogol 400, glycerol distearát, želatina, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl škrobového glykolátu, stearát hořečnatý, povidon K90, povidon K30; skořápka: hypromelóza, ethylcelulóza, makrogol 6000, mastek, oxid titaničitý (E171), žlutý oxid železa (E 172).
Okamžitě zasaženy 3 výživovými doplňky. Jsou neškodné pro těhotnou ženu??
Mannitol a jeho deriváty se používají k výrobě povrchově aktivních látek, sušicích olejů, pryskyřic, laků, výbušnin, parfémů a také v potravinářském průmyslu (doplněk stravy E-421)..
Ethylcelulóza je ether ethylcelulózy. Používá se při výrobě plastů, laků, elektroizolačních materiálů. Registrován jako potravinový doplněk E462. Wikipedia se nachází v sekci „plasty“.
Makrogol je stejný polyethylenglykol.
Použití glycerol distearátu - kosmetické suroviny, detergentní suroviny, chemikálie pro péči o vlasy, chemikálie pro péči o ústa.
Ospravedlníš mě samozřejmě, ale užívání vitamínového komplexu s takovými pomocnými látkami je ekvivalentní tomu, abys vzal kbelík bobulí, přidal čajovou lžičku jedu, míchal a pomalu ho dennodenně jedl, přesvědčil se, že je to užitečné, protože bobule jsou přirozené. Někdo, kdo má štěstí - někdo si nevšimne účinku toxinu vůbec, někdo se bude cítit trochu nemocný, někdo bude mít zácpu, někdo bude mít průjem a někdo se dostane do cesty, že jsem neměl štěstí. Pokud se na mě chystáte vznést námitky teď, říkají: pil jsem a všechno je v pořádku a dítě je zdravé, pak si tento odstavec přečtěte znovu. Tohle je ruská ruleta. Pokud máte štěstí a všechno je normální, pak to neznamená, že v droze neexistuje „chemie“ a všichni ostatní ji budou pít a užívat si ji.
Jsem kategoricky proti těmto vitamínům. Dáš si něco k pití. Ale nejdřív si pomyslete, opravdu potřebujete tuto konkrétní drogu, kterou gynekologové doporučují všem, jako by po dohodě? Existují vitaminy a levnější a bezpečnější složení. Když jsem se spálil, teď si myslím, že kozí křen je akordeon, proč jsem je dokonce vypil, pokud to nebylo naléhavě nutné? Hraj to jen bezpečně. Takže moje zdraví a testy byly normální, bylo léto a podzim, měl jsem dost ovoce, zeleniny, bobule, tvarohu, mléka a táhl jsem je, abych je vypil. Tady to je, nekousejte si to. A dítě se nyní baví bavit o mých koníčcích s vitamíny, celoživotním D-záznamem u nefrologa, neumím si ani představit, jak se všemi těmito problémy porodí. Doufám jen v Boží pomoc.
Všechno zdraví, drahá těhotná! opatruj se!
PS Mimochodem, četl jsem anotace k přísadám od jedné z dívek, mimo jiné, nevyzkoušený relaps, problém s ledvinami u novorozenců. Mluvím jako matka dítěte s problémovými ledvinami od narození - pila jsem celé těhotenství Elevit Pronatal, i když nemohu prokázat jeho účinek na moje dítě můžu.

Elevit Pronatal

Složení Elevit Pronatal

Hlavní aktivní složkou tohoto farmaceutického produktu je vitaminový komplex, který obsahuje takové biologické látky, jako jsou:

Složení vitaminů v každé tabletě léčiva je doplněno velkým množstvím různých minerálů, stopových prvků a jejich solí:

 • pantothenát a fosforečnan vápenatý - 125 mg;
 • fosfor - 125 mg;
 • stearát a fosforečnan hořečnatý - 100 mg;
 • fumarát železitý - 60 mg;
 • síran zinečnatý - 7,5 mg;
 • síran měďnatý - 1 mg;
 • síran manganatý - 1 mg.

Složení skořepiny filmu:

 • polyethylenglykol 6000 a 400;
 • Precirol Ato 5;
 • želatina;
 • mikrokrystalická celulóza (MCC);
 • karboxymethylškrob sodný;
 • povidon K 30 a K 90;
 • monohydrát laktózy;
 • mannitol;
 • stearát hořečnatý;
 • ethylcelulóza.

Formulář vydání

Vitaminový komplex Elevit Pronatal v kioskech pro farmacii je dodáván ve formě podlouhlých potahovaných tablet, které jsou fixovány v blistrech z hliníkové fólie nebo PVC po 10 nebo 20 kusech.

Šedě žluté tablety mají bikonvexní tvar s charakteristickým proužkem pro rozbití na jednom z povrchů. Může být detekován zápach, který nenaznačuje nevhodnost farmaceutického produktu. Kartonové balení obsahuje 3 nebo 10 blistrů pro 10 tablet nebo 5 blistrů po 20 kusech.

farmaceutický účinek

Léčivé účinky farmaceutického přípravku Elevit Pronatal by neměly být posuzovány komplexně, ale v souladu se složkami, protože všechny vitaminy, stopové prvky a jejich deriváty jsou biologicky účinnými látkami..

Hlavní fyziologickou úlohou vitaminu A je koordinace normální tvorby lipidů, proteinů a mukopolysacharidů v poměru potřebném pro proliferaci tkáně. Díky této vlastnosti je zachována schopnost těla opravit a regenerovat poškozené oblasti. Vitamín také zajišťuje normální stav kůže a sliznic, protože se nachází ve velkém množství v pojivové tkáni a v horních vrstvách epitelu. Složka, která je součástí přípravku Elevita, zlepšuje fungování zrakového aparátu, zejména práci očí při slabém světle ("soumrakové vidění"), protože stimuluje metabolické procesy v tyčích, sítnicových receptorových buňkách..

Druhé jméno vitamínu B1 je antineuritikum, protože tato aktivní složka normalizuje fungování nervového systému, přispívá k fyziologické obnově myelinového obalu nervových kmenů a přirozenému průběhu elektrických impulsů. Podílí se také na regulaci srdeční činnosti - normalizuje srdeční frekvenci a pomáhá posilovat svalové buňky orgánu. Vitamin je stimulačním faktorem při tvorbě krve, který zajišťuje včasnou aktualizaci složení krve a zlepšuje jeho mikrocirkulaci. Jako koenzym nebo specifický transportér se podílí na metabolismu uhlohydrátů, bílkovin, tuků a vodních solí..

Vitamin B2 je nezbytnou součástí normálního cyklu tvorby červených krvinek (červených krvinek) a protilátek. Příznivě působí na sliznici zažívacího traktu a dýchacího traktu, protože přispívá k jeho posílení a včasné obnově epiteliální pokrývky. Odstraňuje účinky toxinů, které vstupují do těla přes dýchací cesty. Podílí se na fyziologickém vývoji tkání a orgánů plodu.

Hydrochlorid pyridoxinu nebo vitamin B6 se nachází v mnoha metabolických procesech. Především snižuje koncentraci cholesterolu a lipidů s nízkou a velmi nízkou hustotou v krvi, což vykazuje antiaterogenní účinek. Pomáhá zlepšit kontraktilitu srdečního svalu, protože zvyšuje příjem prospěšných živin. Normalizuje fungování centrálního a periferního nervového systému, aktivuje intenzivnější axonální transport a trofické neurony. Posiluje buněčnou strukturu kostní tkáně, zubů, dásní a přívěsků kůže (vlasy a nehty). Stimuluje hematopoézu.

Kyanokobalamin je nepostradatelným prvkem pro tvorbu normálních krevních buněk. V kombinaci s Hagemanovým faktorem lokalizovaným na povrchu žaludku se podílí na vstřebávání železa prostřednictvím aktivní difúze a jeho transportu do místa syntézy hlavních krvinek - červených krvinek. Tím se zvyšuje intenzita metabolismu kyslíku a zlepšuje se dodávka plynu do periferních tkání a orgánů. V nepřítomnosti vitamínu B12 se vyvíjí makrocytická megaloblastická anémie, protože je narušena fyziologická struktura červených krvinek. Biologicky aktivní složka také normalizuje cirkadiánní rytmy, zlepšuje spánek a reguluje bdělé hodiny..

Vitamin C je silný přírodní antioxidační faktor. Vazbou struktur volných radikálů chrání buněčnou stěnu před škodlivými účinky. Díky stimulačnímu účinku na imunitní systém se zvyšuje vlastní odolnost proti infekčním onemocněním, proto se doporučuje užívat hojně v zimě, kdy SARS ohrožuje každého a každého. Kyselina askorbová se také podílí na dozrávání pojivové tkáně, což přispívá k metabolickému cyklu prolinu. Vitamin tedy hraje roli při tvorbě kostí, dásní, zubů, posiluje vaskulární stěnu mikrovaskulatury. Účast v trávicím řetězci přispívá k normální absorpci vápníku a železa.

Klíčovou úlohou vitamínu D3 je regulovat metabolismus vápníku a fosforu v těle. Díky svým farmakologickým účinkům jsou stopové prvky lépe absorbovány z potravin v gastrointestinálním traktu, jsou včas ukládány do kostní tkáně a dentinu a jejich vylučování ledvinami je zpožděno. Složitý účinek vitaminu vám umožňuje odolávat osteomalacii a změkčení kostní tkáně, zubnímu kazu, díky účinkům endogenní a exogenní přírody. Používá se hojně v prevenci křivice..

Alfa-tokoferol nebo vitamín rozpustný v tucích, podobně jako kyselina askorbová, má silné antioxidační vlastnosti a podílí se zejména na tvorbě kolagenu a elastických vláken pojivové tkáně a kůže (podporuje regenerační schopnosti těla vyrovnat vady). Aktivní složka posiluje stěny kapilár a zlepšuje krevní oběh ve vaskulárním loži malého průměru, čímž brání rozvoji anémie a lokálnímu krevnímu selhání. Zajišťuje normální fungování systémů srážení plazmy a destiček. Je přímo zapojen do tvorby červených krvinek. Během těhotenství alfa-tokoferol stimuluje tvorbu gonadotropinů a reguluje vývoj placentární tkáně, aby vyhovoval všem potřebám plodu..

Kyselina listová je jedním z nejdůležitějších vitamínů pro těhotnou ženu a při plánování nenarozeného dítěte. Přispívá k fyziologické tvorbě neuroblastů a neurocytů embrya, což je důležité pro normální vývoj centrálního a periferního nervového systému. Průběh kyseliny listové během těhotenství může zabránit vzniku velkého počtu dědičných patologických stavů, například štěpení nervové trubice, anencefalie, abnormální vývoj páteře atd. Tento vitamin také posiluje amniotickou membránu, čímž zabraňuje možnému předčasnému porodu. Kyselina listová je užitečná pro mateřský organismus - podílí se na hematopoéze jako stimulační faktor, a tak působí antianemicky.

Nikotinamid je aktivní koenzym širokého spektra různých metabolických reakcí. Například díky jeho působení je aktivován metabolismus tuků a normalizovány redoxní procesy. Vitamin A podporuje syntézu nadledvinových hormonů, které regulují metabolismus uhlohydrátů a vodních solí. Podílí se na imunitních reakcích a zajišťuje normální syntézu protilátek v reakci na antigeny.

Fyziologická role vápníku spočívá ve vytváření normální struktury kostní tkáně plodu. V důsledku exogenního příjmu mikroelementu se položí vrstva kostních zárodků a základy budoucího dentinu. V kombinaci s vitamínem D poskytuje aktivní prevenci osteomalacie, vyluhování vápníku z těla matky a rozvoj křivice u dítěte. Stopový prvek také zajišťuje normální fungování kardiovaskulárního systému, protože je přímo zapojen do mechanismu depolarizace kardiomyocytů a svalové kontrakce. Podporuje správné fungování systému srážení krve.

Stejně jako vápník se fosfor podílí na pokládání kostních prvků a zubů. Charakteristickým rysem je účast na energetickém metabolismu - chemickými vazbami s nukleotidy se tvoří makroergické sloučeniny, tzv. Sklady molekulární energie. V případě potřeby jsou tyto struktury ničeny faktorem vnitřního prostředí a buňky nebo subcelulární organely přijímají potřebné množství energie.

Železo je nezbytné pro syntézu hemu v hemoglobinu. Je to proteinová struktura, která zajišťuje transport kyslíku a oxidu uhličitého v červených krvinek. Bez tohoto mikroelementu by tělo nemohlo přijímat a distribuovat takový životně důležitý plyn jako kyslík do všech tkání a orgánů a odstraňovat odpadní produkty ve formě oxidu uhličitého.

Zinek je aktivní složkou různých enzymů, proteinových katalyzátorů pro chemické reakce, které se podílejí hlavně na syntéze glukokortikosteroidů, hormonů nadledvin. Jeho vliv se také vztahuje na stav derivátů kůže - nehty a vlasy.

Mangan hraje důležitou roli při plánování těhotenství, protože přispívá k aktivaci reprodukční funkce ženského těla. Stopový prvek také zlepšuje paměť a snižuje podrážděnost, což je výhodné, pokud stopový prvek berete během poporodní deprese.

Hořčík jako biologicky aktivní složka je obsažen v absolutně všech tkáních a orgánech lidského těla. Má největší význam při tvorbě svalové a kostní tkáně..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Elevit Pronatal je komplexní farmaceutický přípravek obsahující velké množství různých účinných látek, jejichž farmakokinetické schopnosti je třeba posuzovat samostatně. Bohužel ne všechny metabolické řetězce aktivních složek byly spolehlivě studovány..

Vitamin A se rychle a dosti vstřebává z gastrointestinálního traktu. Maximální plazmatická koncentrace retinolu je dosažena po 4 hodinách po užití léku. Je uložen v Kupfferových buňkách, odkud se po dosažení fyziologické úrovně postupně uvolňuje do hlavního krevního řečiště. Transport vitaminu A ve vaskulárním loži je zajišťován specifickými globuliny, které chrání biologicky aktivní složku před filtrací v glomerulárním aparátu ledvin. Retinol je metabolizován v tkáních s konečnými produkty metabolismu ve formě oxidu uhličitého, ve vodě rozpustných vitamínů a mastných kyselin. V moči není aktivní složka detekována.

Kyselina askorbová je absorbována jejich gastrointestinálním traktem pomocí sekundárního aktivního transportního gradientu koncentrace s použitím askorbátového sodíku, který vykazuje stereospecificitu. Dále se vitamin C dostává do hlavního proudu a je transportován do buněk, které jej metabolizují beze zbytku. Kyselina askorbová se nachází v moči pouze při příliš vysokých dávkách aktivní složky.

Po perorálním podání farmaceutického přípravku je vitamin D absorbován z konečných částí tenkého střeva za účasti žlučových kyselin. V krvi se aktivní složka váže na albumin a g-globuliny. Cholekalciferol se ukládá hlavně v tukové tkáni, protože je ve své podstatě v tucích rozpustný vitamin. Metabolické transformace se vyskytují v:

 • kůže - pod vlivem ultrafialových paprsků;
 • ledviny - s účastí parathormonu produkovaného paratyroidními žlázami se mění na aktivní metabolit (silný ledvinový hormon se strukturou steroidů);
 • játra - po hydroxylační reakci se stává 25-hydroxycholecalciferol.

Většina vitamínu D se vylučuje žlučí. Poločas je 19 dní..

Thiamin je absorbován ve střevě aktivním transportem do epiteliální buňky pomocí specifického nosiče. Ve velkých množstvích může být vitamin B1 také absorbován aktivní difúzí. Po 15 minutách je již detekována v krevní plazmě (maximální koncentrace je dosažena po 1,5 hodině) a po pouhých půl hodině v různých tkáních těla. Vitamin B1 je uložen hlavně v mozku, ledvinách, nadledvinách, játrech a srdci, protože tyto orgány konzumují thiamin v největším množství. Aktivní složka farmaceutického produktu je metabolizována v játrech průměrnou rychlostí asi 1 mg za den. Poločas se pohybuje v rozmezí 4 až 6 hodin, v závislosti na jednotlivých ukazatelích metabolické rychlosti.

Vitamin B2 je vstřebáván v gastrointestinálním traktu aktivním transportem, po kterém prochází enterohepatální cirkulací, tj. Vstupem do vaskulárního lůžka, prochází játry. Největší množství riboflavinu po perorálním podání je pozorováno v srdečním svalu, játrech, ledvinách a mozku. Asi 10 procent vitaminu je vylučováno močí, zbývající množství účinné látky prochází reverzním absorpčním cyklem v tubulích ledvin, po kterém se vrací do hlavního a periferního krevního oběhu.

Pyridoxin je absorbován prostou difúzí ve střevě. V krvi se přemění na pyridoxamin, po kterém se vytvoří konečný metabolický produkt 4-pyridoxylové kyseliny bez účasti jakýchkoli biologických katalyzátorů. Ve tkáních je vitamín B6 fosforylován na organické soli nad uvedenou kyselinou, které se vylučují močí. Maximální koncentrace vitaminu se nachází v játrech a myokardu, fyziologickém depotu aktivní složky léčiva Elevit Pronatal.

Ze střeva se vstřebává trochu více než polovina veškerého přijímaného vitamínu E. K normální absorpci jsou potřebné mastné kyseliny. Tokoferol vstupuje do krevního řečiště lymfou, nejprve vázanou na chylomikrony a v plazmě již na beta-lipoproteiny. Tokoferol se hromadí v hypofýze, varlatech a nadledvinách. Aktivní složka se vylučuje ve větší míře žlučí (přibližně ¾ celkové dávky léčiva) a zbývající množství se vylučuje močí ve formě konjugovaných glukuronidů.

Kyanokobalamin je jediný z ve vodě rozpustných vitamínů komplexu Elevit Pronatal, který má vlastnost kumulace. To vytváří další riziko předávkování aktivní složky. Cyklus absorpce vitaminu B12 je zvláště obtížný kvůli rozvětvené prostorové konfiguraci molekuly. Pro jeho úplnou absorpci je nutná fyziologická mikroflóra trávicího traktu, dva specifické receptory a určité transmembránové nosiče.

Indikace pro použití

 • hypovitaminóza;
 • avitaminóza;
 • nedostatek minerálů a stopových prvků;
 • preventivní léčba anémie způsobené nedostatkem kyseliny listové, kyanokobalaminu nebo železa;
 • korekce metabolismu minerálů a vitamínů během plánování těhotenství;
 • těhotenství, po porodu a kojení.

Kontraindikace

 • zvýšená individuální citlivost, dědičná nebo získaná nesnášenlivost na složky farmaceutického přípravku;
 • hypervitaminóza některého z vitamínů;
 • vysoký obsah vápníku v krvi;
 • zhoršená funkce ledvin nebo jater;
 • urolitiáza;
 • nefrolitiáza a urolitiáza;
 • hypermagnesémie;
 • hyperfosfatémie;
 • zvýšené vylučování vápníku močí;
 • porušení procesů stravitelnosti a využití železa.

Vedlejší efekty

Farmaceutický přípravek je zpravidla dobře tolerován, protože převládající část složek léčiva je prvkem fyziologického metabolismu lidského těla. V klinické praxi však existují i ​​vedlejší účinky jiné povahy. Lze například pozorovat:

 • narušení fungování žaludečního a střevního systému (nepohodlí v epigastrické oblasti, nadýmání);
 • nevolnost a zvracení;
 • zácpa nebo průjem;
 • hemolytická anémie s nedostatkem glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • hyperkalciurie;
 • bolest hlavy a závratě;
 • zvýšená podrážděnost;
 • alergické reakce - kopřivka, otok, svědění kůže nebo vyrážky.

Samostatně je třeba upozornit na možné nežádoucí účinky imunitního systému těla, protože pokud k nim dojde, měli byste okamžitě vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc:

 • anafylaktické reakce až do šoku s příslušnými laboratorními a klinickými projevy (velmi vzácné);
 • astmatický syndrom;
 • ne kardiogenní plicní edém;
 • projevy kardiovaskulárního systému.

Před provedením konzervativní léčby by měli být pacienti upozorněni na některé důsledky lékové terapie, které nemají klinický význam:

 • moč je možné barvit intenzivně žlutou barvou díky velkému množství vitamínu B2;
 • výkaly černé barvy způsobené zvýšenou koncentrací železa.

Elevit Pronatal, návod k použití (způsob a dávkování)

Instrukce pro Elevit Pronatal uvádí, že použití drogy je velmi jednoduché. Pro správné podání farmaceutického přípravku nebudou vyžadovány žádné speciální dovednosti nebo schopnosti zdravotnického personálu. Vitamíny by se měly užívat perorálně, nejlépe ráno, 15 minut po snídani. Elevit Pronatal musí být opilý malým množstvím vody.

U těhotných žen je dávka 1 tableta denně. Průběh konzervativní terapie je stanoven individuálně ošetřujícím lékařem, zpravidla se prodlužuje do konce těhotenství, aby se předešlo negativním důsledkům. Terapie může pokračovat po dobu kojení, pokud existují dostatečné indikace od matky.

Předávkovat

Pokud jsou v průběhu léčby léčivem jasně dodržovány pokyny pro použití léku, projevy příznaků předávkování jsou velmi nepravděpodobné, protože vitamínové komplexy mohou přetrvávat a ukládat se do těla. Při nadměrném užívání léčiva se však může rozvinout hypervitaminóza vitamínů A nebo D, které jsou doprovázeny takovými klinickými projevy:

 • nevolnost;
 • zvracení
 • přetrvávající, obtížně zastavitelná zácpa;
 • silné bolesti hlavy.

Pro stav zvýšené koncentrace těchto vitamínů neexistuje žádné specifické farmaceutické antidotum. Symptomatická terapie každého vedlejšího účinku se používá samostatně..

Interakce

Vitaminy Elevit Pronatal ve svém složení obsahují železo, vápník, měď a zinek, jejichž perorální podání inhibuje absorpční kapacitu tetracyklinových antibiotik a antivirových léčiv. Při absolutních indikacích pro použití obou léků se doporučuje stanovit časový interval mezi dávkami léků za dvě hodiny.

Antacidová protivředová léčiva snižují vstřebávání vitamínového komplexu a mikroelementů, proto je nutné mezi užíváním léčiva dodržovat interval tří hodin..

S opatrností by měl být Elevit používán v kombinaci s antikoagulanty nebo léky, které ovlivňují koagulační systém a agregaci destiček, protože je možné vyvinout syndrom zvýšené koagulace a zvýšení viskozity krve, který je spojen s vážnými až smrtelnými následky. Vyžaduje-li průběh konzervativní terapie použití těchto léků v kombinaci, doporučuje se pravidelné diagnostické krevní testy..

Léčba laxativy zvyšuje množství vylučovaného obsahu z gastrointestinálního traktu, což nepříznivě ovlivňuje farmakokinetickou schopnost Elevitu (méně aktivních složek má čas absorbovat se z povrchu trávicí trubice, což vede ke snížení terapeutických účinků.

Při kombinaci s komplexem vitamínů, thiazidovými diuretiky a přípravky na bázi vápníku zvyšuje riziko hyperkalcémie a ukládání solí jiných stopových prvků v močovém traktu, proto se doporučuje pravidelné biochemické vyšetření krve k detekci sebemenších známek zvýšené koncentrace jakékoli frakce.

Současné použití přípravku Elevit Pronatal s léčivy, jako je Levodopa, biofosfonáty, fluorochinolony, penicilamin, tyroxin a digitalis, snižuje jejich terapeutické účinky. Mechanismus interakce však nebyl během klinických hodnocení stanoven, a proto by měly být při konzervativní léčbě kombinovány s opatrností.

Vitaminový komplex je také schopen interagovat s jídlem. Tak například kyselina šťavelová (která se nachází ve velkém množství ve špenátu a rebarbory) a kyselina fytová (součást celých zrn) inhibují absorpci vápníku. Proto byste měli před zahájením lékařské léčby konzultovat s dietou po dobu konzervativní terapie také kvalifikovaného specialistu.

Podmínky prodeje

Vydáno bez prezentace formy receptoru.

Podmínky skladování

Chraňte před nadměrnou vlhkostí v místě nepřístupném pro malé děti a při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Elevit Pronatal nemá vliv na schopnost soustředit se a jemné motorické dovednosti, proto řízení vozidla nebo jiných složitých mechanismů v průběhu konzervativní terapie není zakázáno.

Elevit

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Elevit - multivitaminový přípravek obsahující makro a mikroelementy.

farmaceutický účinek

Elevit je komplex základních mikro a makro prvků. Elevit obsahuje 4 minerály, 12 vitamínů, 3 mikroelementy, jejichž komplex je optimální dávka nejdůležitějších prvků pro kojící a těhotné ženy. Všechny minerály, kromě železa, jsou uvedeny v Elevitu v dávkách nižších, než je doporučeno.

Elevit poskytuje ženskému tělu ty látky, které přispívají k normálnímu těhotenství, čímž se vyrovnává nedostatek vitamínů, minerálů a minerálů.

Vitamin A nebo retinol, který je součástí Elevitu, se podílí na syntéze lipidů, proteinů, mukopolysacharidů a zajišťuje normální fungování sliznic, kůže a orgánů vidění..

Vitamin B nebo thiamin pomáhá normalizovat srdeční funkce a je zodpovědný za normální fungování nervového systému..

Vitamin B2 nebo riboflavin se podílí na procesech regenerace tkání, včetně kožních buněk.

Vitamin B5 nebo pantothenát vápenatý obsažený v Elevitu reguluje metabolismus uhlohydrátů, tuků a bílkovin v těle.

Vitamin B9 nebo kyselina listová stimuluje erytropoézu.

Vitamin B6 nebo pyridoxin se podílí na udržování funkce a struktury zubů, kostí a dásní, ovlivňuje erytropoézu a přispívá k normálnímu fungování nervového systému..

Na erytropoéze se podílí také vitamin B12 nebo kyanokobalamin a zajišťuje normální fungování HC.

Vitaminy skupiny B obecně mají vliv na tvorbu různých enzymů, které regulují metabolické procesy, a také pomáhají eliminovat záchvaty zvracení a nevolnosti během toxikózy u těhotných žen..

Vitamin C nebo kyselina askorbová se podílí na oxidaci účinných látek, reguluje metabolismus uhlohydrátů, koagulaci krve a tvorbu steroidních hormonů, zvyšuje imunitu.

Vitamin D3 nebo colecalciferol obsažený v Elevitu udržuje rovnováhu mezi fosforem a vápníkem. Jeho nedostatek vede ke vzniku křivice.

Vitamin E nebo tokoferol je přírodní antioxidant, který má příznivý účinek na krevní oběh a zvyšuje krevní srážlivost. Podílí se na syntéze hemoglobinu a proteinů. Nedostatek vitamínu může vést k časným potratům.

Vitamin H nebo biotin podporuje absorpci proteinů.

Vitamin PP nebo nikotinamid se podílí na přenosu vodíku a fosfátu.

Vápník - hlavní prvek kostní tkáně, podílí se na koagulaci krve, normalizuje srdeční funkce a vstřebávání železa.

Hořčík se podílí na syntéze bílkovin, tvoří kostní a svalovou tkáň.

Železo nese kyslík, který zabraňuje rozvoji anémie u těhotných žen.

Fosfor se podílí na tvorbě zubů a kostí..

Mangan se podílí na mineralizaci kostí.

Měď reguluje metabolismus železa a funkci červených krvinek.

Zinek se podílí na normální tvorbě kostry plodu, regeneraci tkání, je součástí řady hormonů, včetně inzulínu. Snižuje riziko nitroděložních abnormalit.

Elevit Složení

Podle recenzí Elevitu lék zcela kompenzuje nedostatek vitamínů a dalších prospěšných prvků. Jedna tableta Elevitu obsahuje:

Vitamin A - 3600 IU;

Vitamín D3 - 500 IU;

Vitamin E - 15 mg;

Vitamin C - 100 mg;

Kyselina listová - 0,8 mg;

Vitamin B1 - 1,6 mg;

Vitamin B2 - 1,8 mg;

Vitamin B6 - 2,6 mg;

Vitamin B12 - 4 mcg;

Nicotinamid - 19 mg;

Pantothenát vápenatý - 10 mg;

Vápník - 125 mg;

Fosfor - 125 mg;

Formulář vydání

Podle pokynů pro Elevit je léčivo dostupné ve formě podlouhlých tablet, jejichž barva je téměř šedavě žlutá. Na jedné straně existuje riziko zlomení. Zápach prakticky chybí.

Elevit tablety jsou baleny v blistrovém balení po 10 nebo 20 kusech. Kartonová krabice obsahuje 3, 10 (pro 10 tablet) nebo 5 blistrů (pro 20 kusů).

Indikace Elevit

Četné recenze Elevitu zaznamenávají účinnost léku při prevenci a léčbě nedostatku vitamínů, hypovitaminózy a nedostatku stopových prvků a řady minerálů během a po těhotenství, během kojení..

Kontraindikace

Droga se podle pokynů pro Elevit nedoporučuje používat v následujících případech:

 • s přecitlivělostí na kteroukoli ze složek kompozice;
 • s hypervitaminózou vitaminu A a / nebo vitamínu D by se lék neměl užívat dlouho;
 • s vysokým obsahem vápníku v krvi nebo jeho vylučováním močí;
 • s poruchami stravitelnosti železa.

Návod k použití Elevita

Trvání užívání Elevitu, stejně jako potřeba přijetí, určuje pouze lékař. Ženy v období před a po těhotenství, po porodu a během kojení by měly užívat 1 tabletu Elevitu jednou denně a vypít ji malým množstvím vody.

Nežádoucí účinky elevit

Elevit a analogy léku s podobným obsahem a koncentrací vitamínů a minerálů jsou obecně dobře snášeny. Ve vzácných případech se může vyskytnout zácpa a další poruchy zažívacího traktu, avšak ani při jejich přítomnosti se nedoporučuje léčivo rušit.

Mohou se objevit alergie..

Předávkovat

V případě dodržení doporučených dávek neexistuje pravděpodobnost předávkování, jak je uvedeno v lékařských hodnoceních Elevitu,.

Analogy drogy

Přípravky podobné složení Elevit a koncentraci účinných látek zahrnují:

 • Aditivní multivitaminy;
 • Berocca Plus;
 • Bio-Max;
 • Prenatální forte Vitrum;
 • Duovit;
 • Vyhovuje;
 • Splňuje Trimesterum (1,2 nebo 3);
 • Lavita a kol.

Podmínky skladování

Doporučuje se uchovávat lék Elevit na suchém místě, kde teplota nepřesahuje 25 ° C. Za všech skladovacích podmínek může být léčivo skladováno až 2 roky..

Kdy začít pít Elevit během těhotenství v prvním trimestru, kolik můžete pít a pokyny pro měsíce

Vitamíny během těhotenství pomáhají udržovat hladinu nezbytných stopových prvků v těle ženy. Elevit Pronatal pomáhá doplňovat prospěšné látky, které tělo nastávající matky aktivně utrácí za utváření a udržování plodu. Nedostatek vitamínů negativně ovlivňuje zdraví žen a nenarozeného dítěte.

Zdravé těhotenství

Těhotenství je zvláštní stav, který vyžaduje zvýšenou pozornost na zdraví nastávající matky. Nedostatek vitamínů může vést k mnoha problémům, z nichž nejčastější jsou následující:

 • křehkost a ztráta významného množství vlasů,
 • zhoršování zubní skloviny, jejich ničení, problémy s dásněmi,
 • suchá kůže, peeling, dermatologická onemocnění,
 • závratě, slabost,
 • apatie, deprese.

Aby se předešlo takové situaci, doporučuje se vyvážená strava a jako doplňková podpora se doporučují vitamínové doplňky, jako je Elevit Pronatal. Takové potravinářské přídatné látky obsahují zvýšenou dávku potřebných látek, takže jsou dostatečné pro ženu i nenarozené dítě.

Během těhotenství je hlavním úkolem těla vytvoření zdravého plodu. Proto aktivně konzumuje dostupné živiny, i když to ohrožuje zdraví matky.

Elevit Pronatal a těhotenství: indikace

Je docela obtížné zajistit dobrou výživu během těhotenství, a to i při příležitosti nákupu čerstvých a vysoce kvalitních produktů. V létech v regionech s příznivým podnebím lze upustit od vitamínů..

Velké množství čerstvého ovoce, zeleniny a bílkovin je schopno udržet potřebnou hladinu stopových prvků v těle. Po zbytek roku se doplňky stravy doporučují téměř všem ženám, které čekají dítě. Je obzvláště důležité vzít Elevit Pronatal do určitých skupin těhotných žen:

 1. Bydlení v severních oblastech. Tělo v tomto případě neustále trpí nedostatkem vitamínů a při přenášení dítěte se cítí obzvláště akutně.
 2. Mít chronické onemocnění. Nedostatek vitamínu může situaci vážně zhoršit a představovat hrozbu pro zdraví nastávající matky.
 3. Nedostatek vyvážené stravy. Pro pracující ženy se staršími dětmi je obtížné neustále sledovat množství vitamínů pocházejících z potravy. Vitaminy v tomto případě situaci zachrání.
 4. S aktivním fyzickým nebo mentálním stresem, tvrdou prací, nestabilní situací v rodině a nervovou zátěží.

Příjem vitamínů vyhlazuje vliv negativních faktorů na plod, což mu umožňuje plně se vyvíjet a přijímat všechny potřebné látky.

1 trimestr

V prvním trimestru by měla být věnována pozornost určitým vitaminům, jako je kyselina listová. Vysoký obsah živin může zvýšit toxikózu, proto se doporučuje začít užívat Elevit pronatal po 13 týdnech. V některých případech, pokud je to nutné, lékaři doporučují začít s doplňkem dříve.

2 trimestru

Počínaje 14. týdnem těhotenství se zvyšuje intenzita růstu plodu. Ke zvýšení velikosti jeho kostry je nutný vápník, který se bez vitamínu neabsorbuje. Kromě toho se zvyšuje zátěž páteře ženy a všech jejích orgánů, jejichž práce může selhat s nedostatkem vitamínů. Odpovědný přístup k včasnému příjmu vitamínového komplexu pomůže zabránit deformaci páteře a pánevních kostí a také zlepšit paměť a pozornost, která se často pod vlivem hormonů zhoršuje..

3 trimestru

Mateřská dovolená je období, kdy by měl být omezen příjem vitamínů. Do této doby jsou již vytvořeny orgány dítěte, ale stále roste. Při pečlivé péči o vaše zdraví a při užívání Elevitu pronatal během těhotenství tělo nastávající matky již nevyžaduje další vitamíny. I přes to, pokud je to nutné, je droga povolena až do narození.

Je to předepsáno po porodu

Po porodu je užívání vitamínů stejně důležité, zejména při kojení. Během tohoto období s mlékem žena přenáší na dítě nejen protilátky proti různým chorobám, ale také vitamíny pro správný růst a vývoj drobků..

Po narození by se vitamíny měly brát opatrně a pečlivě pozorovat dítě. Při nedostatečně tvarovaném gastrointestinálním traktu může mít dítě vyrážky, což vyžaduje zastavení doplňku.

Jaké vitamíny jsou součástí komplexu Elevit Pronatal

Elevit Pronatal obsahuje všechny látky nezbytné k udržení zdraví ženy a vývoje plodu. Jejich dávka v každé tabletě se zvyšuje, protože se zvyšuje potřeba prospěšných prvků u těhotných žen. Komplex zahrnuje:

 1. Vitaminy skupiny B. Jsou nezbytné k udržení nervového systému matky a rozvoji mozku dítěte, přispívají k udržení imunity a správnému vývoji fetálních orgánů..
 2. Vitamin C. Zabraňuje virovým onemocněním těhotné ženy, jejíž tělo je kvůli zvláštní situaci oslabeno. Zabraňuje zubnímu kazu v nastávající matce a posiluje krevní cévy.
 3. Vitamin E. Je nezbytný pro pružnost pokožky, zabraňuje suchu. Zlepšuje krevní oběh a zabraňuje hypoxii plodu.
 4. Vápník a fosfor jsou nezbytné pro tvorbu kostry dítěte a také zabraňují ztrátě zubů a vlasů matky.
 5. Železo pomáhá zvyšovat hladinu hemoglobinu, která často po porodu klesá. Zlepšuje také krevní oběh..
 6. Hořčík příznivě ovlivňuje svaly, je zvláště důležité, pokud budoucí matka často „redukuje“ končetiny. Má také dobrý vliv na nervový systém..
 7. Mangan a měď jsou nezbytné pro udržení reprodukční funkce těla a rychlé zotavení po porodu.

toto množství vitamínů a minerálů vám umožní udržet si vynikající zdraví i při podvýživě.

Existují nějaké kontraindikace

Přes všechny výhody vitamínů má tento komplex řadu kontraindikací. Výrobce nedoporučuje užívat lék s intolerancí laktózy, jakož i existující metabolické poruchy mědi a železa v těle. Při hypervitaminóze kterékoli látky v kompozici by se mělo užívání doplňku také vyhnout..

Jak brát zvýšené vitamíny během těhotenství

Stejně jako jakékoli léky ve formě tablet je třeba vzít doplněk dovnitř s potřebným množstvím tekutiny. Může to být nejen voda, ale také jakýkoli jiný nápoj.

Kolik tablet denně pít

Pro doplnění nedostatku vitamínů stačí vzít Elevit pronatal pouze jednou denně, jednu tabletu.

Jak dlouho můžu pít

Příplatek je povolen k použití až do 40 týdnů těhotenství a můžete jej začít užívat ve fázi plánování. Avšak bez naléhavé potřeby byste neměli pít vitamíny po 32 týdnech, abyste zabránili narození příliš velkého plodu.

Po jídle nebo před jídlem

Příjem nezávisí na denní době a není spojen s plněním žaludku, přesto se doporučuje pít tabletu s jídlem. To pomůže vyhnout se nevolnosti, ke které často dochází při užívání léků během těhotenství..

Pokud jste zapomněli vzít vitamín

Zkušenosti o zapomenuté pilulce ve vztahu k vitamínovým komplexům jsou nevhodné, průchod nebude mít vliv na pohodu a zdraví dítěte a samotné ženy. Doporučuje se vzít si další pilulku v obvyklou dobu..

Při přeskakování neužívejte dvě tablety najednou. To může způsobit alergickou reakci, protože dávka je určena pro jednu dávku denně.

Je možné kombinovat užívání Elevitu s jinými vitamíny a drogami

Vitamínový komplex obsahuje všechny potřebné vitaminy v dávce požadované těhotnou ženou. Překročení doporučeného množství může vést k alergické reakci a nepříznivě ovlivnit plod. Užívání jiných vitamínů současně s elevitem se nedoporučuje, pokud k tomu neexistují závažné indikace..

Pokud je to nutné, užívejte léky současně s komplexem vitamínů, měli byste si mezi nimi udělat přestávku alespoň 2 hodiny. Tato potřeba závisí na drogě, ale aby se zabránilo oslabujícímu účinku, mělo by se toto pravidlo vztahovat na všechny léky.

Mohu pít bez lékařského předpisu

Elevit Pronatal můžete užívat bez lékařského předpisu, s výjimkou prvního trimestru a posledních dvou měsíců těhotenství. Dodržíte-li pokyny, tento dodatek nezpůsobí újmu, ale zlepší pouze pohodu budoucí matky.

Příjem vitamínů napomáhá plnému rozvoji plodu a zabraňuje zdravotním problémům u žen. Pravidelný příjem elevit pronatalu pomůže vyhnout se nepříjemným problémům po porodu, urychlí regeneraci těla a učiní období porodu dítěte opravdu šťastným a nezapomenutelným.

Články O Neplodnosti