Hlavní Neplodnost

Umění štěstí na mateřské dovolené!

Online časopis pro maminky, které chtějí být šťastné, krásné a milované

Vlastní izolace v Rusku byla prodloužena do 12. května 2020: kam směřuje svět?

Zdravím, má drahá! Jak je váš život v izolaci? Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin to znovu prodloužil - nyní

Jak se zbavit lupů doma rychle a efektivně?

Ahoj všichni, drahá! Dnes s vámi mluvíme o naléhavém problému týkajícím se 90% všech lidí na Zemi - o lupinách.

Jak se rychle zbavit akné (akné) doma?

Zdravím, má drahá! Dnes zvážíme otázku, která je pro mnoho mých čtenářů důležitá a která se týkají rychlého odstranění akné u různých

Jak zažádat a obdržet platbu 5 000 rublů pro děti do 3 let? podrobné pokyny

Zdravím, má drahá! V souvislosti s pandemií coronavirus nařídil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin příspěvek ve výši 5 000 rublů

Příběh o strachu, který Olga porazila

Autor: Julia Lavrenchenko Kdysi dávno byla malá holčička Olya, která se velmi bála temnoty. Když padla noc a máma a táta zhasli světla

Evgenia Kryukova, Denis Savelyev „100+ hacků pro internetové obchodníky“: moje recenze a jak mi to pomohlo

Dobrý den všem, drahá! Dnes vám řeknu o skutečném nálezu pro bloggery a SMM - knihu E. Kryukové

Perlová ječmenná polévka s kuřecím masem a zeleninou v pomalém sporáku - můj domácí recept

Zdravím, má drahá! Dnes se s vámi podělím o funky dietní recept na perlovou polévku se zeleninou v kuřecím vývaru. jestli ty

Sarah Gio „Všechny květiny v Paříži“: moje recenze, stojí za přečtení této knihy

Dobrý den všem, drahá! Dnes jsem konečně přečetl nový dlouho očekávaný román americké spisovatelky a novinářky Sarah Gio „All Flowers

Vepřové špízy s octem a cibulkou - nejchutnější a šťavnaté recepty

Zdravím, má drahá! Vepřové špízy s cibulí a rajčatovou omáčkou - to je možná klasika, kterou nemůžete odmítnout

Grilování v troubě na cibulovém polštáři - vynikající recepty na vaření masa kebab, aniž byste museli opustit domov

Zdravím, má drahá! Dnes zkusíme s vámi kebab na cibulovém polštáři, který lze také vařit v troubě. Před

Esenciální oleje pro děti

Protože je koncentrace účinných látek, které jsou součástí jakékoli éterické mala (EM), vysoká, nedoporučuje se používat k léčbě a prevenci nemocí dětí do 3 let bez lékařského dohledu a předchozí konzultace s odborníkem.

Důležité: Při použití EM k terapeutickým a profylaktickým účelům nepřekračujte doporučené dávkování a při použití vezměte v úvahu varování a kontraindikace. Ne všechna EM jsou doporučována pro použití dětmi mladšími 3 let, avšak EM Chamomile, Roman Heřmánek a Lavender EM, při doporučených dávkách, prospějí zdraví dítěte.

Aromaterapie proti hyperaktivitě

Nadměrná hyperaktivita je první výstražný zvonek, kterému musí rodiče věnovat pozornost. Ať už je příčina tohoto jevu jakákoli, můžete rychle zvládnout nervozitu a vzrušení dítěte pomocí EM Lavender a Roman Chamomile. Oleje z těchto léčivých rostlin mají blahodárný uklidňující účinek na křehkou psychiku dítěte.

Relaxační masáž po procedurách vody pomocí EM směsi uklidní vaše dítě a pomůže mu usnout. Chcete-li připravit směs, promíchejte ji a rozpusťte 3 kapky levandule a římského heřmánku v 15 ml meruňkového, makadamského nebo jojobového oleje. Tuto kompozici lze použít jako masážní olej a jako vůni do koupelny (do teplé vody ke koupání je třeba přidat 3-4 teplé kapky).

Řekněte ne alarmům a strašidelným snám!

Vůně do vzduchu s EM Roman heřmánkem a levandulí má příjemnou vůni a tonické zklidnění, což přispívá ke zdravému zdravému spánku. K přípravě stačí smíchat v nádobě se sprejem 1 kapku oleje s 20 ml čisté vody. Směs musí být důkladně protřepána a bezprostředně před tím, než dítě spí, posypeme jeho postýlku.

Pokud pro vás tato možnost z nějakého důvodu není vhodná, můžete si připravit aromatický masážní olej s uklidňujícím účinkem. Pro tyto účely budete potřebovat následující složky:

 • Aromatická revensara - 1 ml;
 • Mandarin - 1 ml;
 • Jojobový nebo meruňkový olej - 60 ml.

Všechny komponenty musí být před spaním důkladně promíchány a naneseny na plochu nohou a solární plexus..

Esenciální oleje v boji proti nachlazení

Časté virové infekce a nachlazení u dítěte jsou vážnou ranou pro nezralou imunitu rostoucího dítěte a bezesné noci pro rodiče. Tomu se dá snáze předcházet než k léčbě, EM vám s tím pomůže. Od podchlazení a při léčbě nachlazení u dítěte můžete použít samostatně připravenou masážní směs, která se skládá z následujících složek:

 • Palmarosa - 1 ml;
 • Ravensara aromatický - 1 ml;
 • Eucalyptus radiata - 1 ml;
 • Myrtle - 1 ml;
 • Jojobový, Macadamia nebo Meruňkový olej - 100 ml.

Masážní olej v množství 5-10 kapek musí být použit k masáži mezikapulární oblasti a hrudní kosti.

Esenciální oleje na popáleniny

EM Lavender pomůže dítěti rychle zmírnit bolest tepelného popálení různé povahy. Stačí jen několik kapek přípravku aplikovat na poraněné místo třikrát denně. Popálení zmizí bez zanechání stopy na kůži dítěte.

Modřiny měkké kůže

Modřiny a oděrky jsou stálými společníky malého muže, běžnou příčinou hořkých slz a frustrace. V procesu poznání neznámého dítěte vznikají překážky a překonání takových hranic je plné zjevení otěru, modřin a modřin. V této situaci se z EM Immortelle Italian stane stálý pomocník, skutečně zázračný všelék - 1,5 ml oleje by mělo být smícháno se 3 ml olejového extraktu Arnica. Tato směs by měla být aplikována na modřiny v malém množství (2-3 kapky) 5-6 krát denně po dobu 4-5 dnů.

EM versus enuresis - a nechte dítě spát v suché posteli!

Inkontinence spánku u dětí starších než 5 let může způsobit mnoho komplexů: plachost, izolace a pochybnosti. Normalizujte proces močení a zajistěte normální fungování močového měchýře pomocí směsi EM Cypress a Meruňka. Stačí jen vtřít denně 2 kapky EM Cypress a Meruňka do kostrče dítěte - 4 kapky, resp..

Nevolnost a závratě ve vozidlech

Mincovna pomůže vyrovnat se s tímto problémem, nebo spíše EM z této opravdu jedinečné rostliny. K přípravě antiemetické směsi je třeba kombinovat 2 kapky máty peprné, 2 lžičky medu a 0,5 litru čisté vody.

Dávkování podle věkových kategorií:

 • od 2 do 5 let - 1 čajová lžička směsi na 50 gramů vody;
 • od 5 do 12 let - 2 lžičky směsi na 50 gramů vody;
 • od 12 do 16 let - 50 ml nezředěné směsi;
 • dospělí - 100 ml směsi.

Nemáte-li po ruce žádnou přísadu, stačí kapku trochu EM na kapesník nebo vatový tampon a vdechnout vůni.

Komáři obtěžují - na tom nezáleží!

Recept na směs odpuzující komáry je jednoduchý:

 • Juniper - 1 ml;
 • Rosewood - 1 ml;
 • Růžový pelargónie - 2 ml;
 • Citronella - 2 ml;
 • Malý Macadamia, Jojoba nebo Sasanqua - 75 ml.

Výsledná směs v malém množství by měla být aplikována na exponované části těla. Důležité: po aplikaci léčiva je nežádoucí vystavit kůži ultrafialovým paprskům po dobu 6 hodin po aplikaci.

Směs růžového pelargónie a citronely, smíchaná ve stejných proporcích, vyděsí hmyz z postele během nočního odpočinku. Chcete-li to provést, vložte bavlněný tampón namočený do EM poblíž polštáře.

Pro zrychlení zubů

Období zoubkování u dítěte je doprovázeno bolestivými pocity. Směs 10 ml hroznového osiva a 1 kapka EM Heřmánek (lékárna nebo Roman) pomůže urychlit takový proces a zmírní stav drobků. Výsledný produkt musí být vtírán do tváře a kolem rtů masážními pohyby - ne více než 2-3 kapky na jeden postup.

Bojujeme s pedikulózou

Tea Tree EM pomůže zbavit se vši. Postup pro kontrolu parazitů je jednoduchý: stačí jen několik set kapek oleje z tea tree denně v parfémech a týlních oblastech hlavy, nebo přidat 10 kapek drogy do obvyklé dávky šamponu při mytí vlasů.


Důležité! Výše uvedená doporučení nejsou lékařskými předpisy! Před použitím tohoto nebo tohoto léku se ujistěte, že jste se poradili s odborníkem v oboru medicíny ohledně používání EM k léčbě nebo prevenci dětských nemocí. Všechna doporučení jsou navržena s ohledem na to, že budete používat Tossa Plus EM. Pokud jde o používání EM od jiných výrobních společností, konzultujte s odborníky.

Doporučení se berou v úvahu použití Tossa plus éterických olejů, pokud jde o používání EM od jiných výrobců, konzultujte pediatra.

Esenciální oleje pro kojence

Děti od 2 týdnů do 2 let

Vážení rodiče a prarodiče.
V tomto krátkém článku zjistíte, které éterické oleje
lze použít pro kojence od 2 týdnů věku.

Aromaterapie vám pomůže vyřešit mnoho problémů
zdraví vašeho dítěte.

Použití rostlinných a éterických olejů v péči o pokožku dítěte nebude
je porušena ochranná vrstva kůže (hydro-lipidová vrstva), která je odpovědná za imunitu člověka - dítě bude méně nemocné nebo vůbec nebude nemocné.

Nemusíte se vypořádat s podrážděním, alergiemi, kopřivkou,
vyrážka na plenky a jiná kožní kouzla prvního roku života.

Možná je příjemnější a pohodlnější používat tzv
„Dětská“ kosmetika ve světlých lahvích z regálů supermarketů a lékáren. Není třeba ztrácet čas přípravou masážních olejů nebo produktů do koupele.
Ale přesto, navzdory bezpečnosti výrobce,
výše uvedené problémy s kůží dítěte (a vaše, mimochodem také)
jste poskytnuti.

Rodiče bohužel nejsou informováni o tom, z čeho jsou „bezpečná“, „přírodní“ a „dětská“ kosmetika vyrobena. Na základě těchto informací však rodiče pochopí, proč mají všichni bez výjimky kožní problémy. Ale to je téma pro samostatný příspěvek, přátelé.

Hlavním pravidlem je přirozenost a autentičnost éterických olejů

Nakupujte nebo objednávejte éterické oleje přímo od renomovaného výrobce. V osvědčení o jakosti éterického oleje by kromě výsledků kontroly plynového chromatogramu měl řádek „účel éterického oleje“ uvádět: „pro aromaterapii“.

V obchodech nebo lékárnách nejsou žádné skutečné éterické oleje.!

Dalším pravidlem je dávkování olejů pro kojence

Dávky by měly být udržovány na minimu..

Za prvé: děti jsou velmi citlivé na různé látky, používají speciální dávky éterických olejů.

Za druhé: v aromaterapii nefunguje princip „čím více, tím lépe“.
Právě naopak!
V minimálních dávkách jsou nezbytné terapeutické (terapeutické) vlastnosti
oleje vypadají lépe.
Pokud je pro dospělé koncentrace éterického oleje na 100 g. základy
by měla být: pro tvář 2%, pro tělo 4% (na 100 gr - 2 gr nebo 100
hmotnostní díly 2 hmotnostní díly),
pak pro děti pouze 1% (jedna hmotnostní část).

Pozvěte své dítě k častějšímu pití

Když používáte aromaterapii pro děti, musí pít čistou vodu častěji. Tím se zajistí lepší vylučování éterických olejů z krevního řečiště.

Jak často lze éterické oleje používat u kojenců

Ne každý den. Bude stačit dvakrát až třikrát týdně,
pro zlepšení zdraví vašeho dítěte.

Můžete například vařit dítě 2krát týdně
aroma koupel, a jednou týdně, aby mu masáž na zeleninu
esenciální olej.

Nebo použijte aroma lampu jednou týdně (další možností je 1 kapka
na povlečení postýlky), jednou týdně aromaterapeutická masáž a jednou
aroma koupel.

V jiné dny používejte byliny pro koupání a pro masáž a
namazat tělo dítěte používat pouze rostlinný olej
(mandle, sója, oliva, jojoba, meruňka).

Esenciální oleje jsou vhodné pro kojence od 2 týdnů do 2 měsíců

Heřmánek (německo-modrá, římsko-žlutá, běžná léčiva)

Citron Eucalyptus eukalyptus - citriodora
(tj. ne kulový eukalyptus-globulus)

A také tak drahý jako Nerolievoy a Pink.

Starší než 2 měsíce

Bergamot
Fenykl
Kopr
Lavender (francouzsky)
Čajovník
Citrónový eukalyptus

Od 6 měsíců a starší

K výše uvedenému můžete také přidat následující
éterické oleje:

Citrón
Kadidlo (kadidlo)
oranžový
Mandarinka
Santalové dřevo
Ylang-Ylang
Zrzavý

Dávky éterického oleje od 2 týdnů do 2 měsíců

Koupelová koupel - 1 kapka rozpuštěná v mléce

Masážní olej (tělový olej) - 1 kapka na 2 lžíce. lžíce zeleniny

Olej na nos - 1 kapka na 2 lžíce. základní lžíce
(rostlinné oleje - olivový, mandlový, sójový, jojobový),
meruňka)

Aromalamp - ne více než 2 kapky
(Hluboká mísa s horkou vodou - 2-3 kapky)

Od 2 měsíců do 2 let

Koupel - 2-3 kapky rozpuštěné v mléce

Masážní olej (tělový olej) - 1-2 kapky na 2 lžíce. základní lžíce
50 ml. báze (rostlinný olej, dětské mléko) - 2-3 kapky

Olej na nos - 2 kapky na 2 lžíce. lžíce rostlinného oleje

Aromalamp - 2-3 kapky

Masáž pro kojence od 3 měsíců a starší

Do 50 ml. základy (mandle, olivy, meruňka roste. oleje)
přidejte 1 kapku levandule a 2 kapky mandarinkového éterického oleje.
Nebo 1 kapka čajovníku, 1 kapka citronového eukalyptu, 1 kapka
mandarinka.
Nebo 2-3 kapky jednoho z olejů vhodných pro věk dítěte.

Pokračování příště. Diskutujeme o receptech s esenciálními oleji pro děti
od 2 měsíců do 2 let.

Viz také: recepty na použití olejů pro děti od 2 let věku a starší

Aromaterapie pro matky a děti. Část 2

Malé děti reagují velmi jemně na vůně éterických olejů. Aromaterapie je proto dobrým způsobem, jak jim pomoci růst zdravě a radostně av případě nemoci je rychle překonat.

Vůně pro novorozence

Je velmi důležité si uvědomit, že aromaterapie se vůbec nedoporučuje pro novorozence do 2 týdnů věku a pro děti do 2 let je lepší neaplikovat olej přímo na kůži často. A nezapomeňte zkontrolovat, zda je dítě alergické na olej, nejprve ho nechte trochu cítit. A ještě jedno pravidlo - protože tělo dítěte je ve stavu neustálého vývoje a je velmi citlivé, zkuste použít aromaterapii v minimálním množství.

Co a proč musíte použít: pro matky a děti

Prevence Chcete-li zabít škodlivé mikroby v místnosti, provonte vzduch vůní heřmánku a směsí éterických olejů z borovice, tymiánu, máty a rozmarýnu.

Posílení imunitního systému. Eukalyptus, jedle a borovice pomohou zlepšit ochranné vlastnosti těla. V chladných měsících je odolnost těla proti nachlazení podporována vůní levandule, čajovníku, tymiánu, kadidla, benzinu.

Pro infekce krku se doporučuje pelargónie a anýz..

Kašel. Mincovna a eukalyptus zjemňují kašel. S bazalkou, oreganem by měl být cypress vdechován po dobu 10 minut se zavřenýma očima jednou denně. V noci můžete masírovat hruď a krk (nebo záda) benzoovým olejem - zahřívá pokožku a pomáhá zbavit se kašle.

Rýma. Vůně smrku, cedru, myrty, jedle, borovice a samozřejmě eukalyptu může porazit rýmu..

Pro alergie se doporučuje používat yzop, cyprus, heřmánek a kadidlo.

Chřipka, nachlazení. V případě chřipky ochutnejte místnost dvakrát denně zázvorem, yzopem, cypřišem, medem a medem. Při vysokých teplotách pomůže anýz, heřmánek, eukalyptus. Je nutné je jednou nebo dvakrát denně namazat krkem, mandlí, loketními a kolenními klouby a tříslem. Pokud má dítě nachlazení, jsou vhodné následující oleje: bobkové listy, smrk, citron, máta a jedle.

Při planých neštovích použijte vůni hřebíčku, smrku, cedru nebo borovice.

Dušnost (bronchitida, astma). Při potížích s dýcháním použijte santalové dřevo a majoránku. Vonný olej pomáhá prohloubit dýchací rytmus. Olej Myrha se doporučuje pro zmírnění zánětu průdušek a sputa..

Mám bolesti břicha. Pokud má dítě bolesti břicha, masírujte bříško ve směru hodinových ručiček následující směsí: 1 kapka koprového oleje a 30 ml mandlového oleje. Plyny odstraní oleje bergamotu, grapefruitu, jalovce. Průjem je zabráněn hřebíčkem, pelargónií a zázvorem. Můžete se zbavit zácpy pomocí anýzu, yzopu, heřmánku. Škytavka přechází ze skořice nebo oregana.

Při nevolnosti nebo v případě nemoci z pohybu v dopravě pomůže vůně bazalky, fenyklu, máty a meduňky.

Kožní rány. Krvácející rány a otěry by měly být ošetřeny cedrem, myrou, jalovcem, heřmánkovým nebo šalvějovým olejem. Naneste olej na čistý vatový tampon nebo obvaz a jemně ho připojte k ráně.

Od popálenin pomůže šalvěji, řebříčku, rozmarýnu, borovice.

Modřiny a modřiny by měly být namazány palmarosou, neroli, mátou, balzamem citronu, skořicí.

Vyrážka, podráždění kůže. Heřmánkový olej, měkký, s uklidňujícím a uklidňujícím účinkem, doporučený pro různé podráždění kůže.

Hmyzí štípnutí. Místo kousnutí by mělo být mazáno 3-4 krát denně oleji citronové trávy, majoránky, jalovce, palmarózy, palisandra, tymiánu, šalvěje. Následující směs pomáhá: 2 kapky oleje z čajovníku a 1 lžička běžného rostlinného oleje.

Když kříží, bolest snižuje kompresi s levandulí. Namočte kapesník do teplé vody, odkapejte levandulový olej a naneste na tvář, zabalte něco teplého. Doporučuje se také otřít dásně bavlněnou vlnou navlhčenou vodou a směsí 1 kapky heřmánku a 1 kapky levandulového oleje. A heřmánkový olej lze jemně otřít po tvářích.

Chuť. Chcete-li zvýšit chuť k jídlu, použijte aroma římského heřmánku, bergamotu a vanilinu.

Slza, rozmary. Pokud vaše dítě často pláče a miluje žerty, potřebuje vůně olejů oregano, ylang-ylang, levandule, kadidla, růže a římského heřmánku. Tyto vůně mají uklidňující účinek, takže jsou vhodné jak pro problémové děti, tak i pro nastávající matky, když zažívají výkyvy nálad.

Letargie, letargie. Můžete zvýšit aktivitu pomocí citrusových příchutí: mandarinky, pomeranče, grapefruity, citrony. Vůně koriandru, bazalky, muškátového oříšku, máty peprné a hřebíčku zvyšují emoční aktivitu, rozveselují.

Hyper vzrušení. Pokud je vaše dítě příliš vzrušující nebo agresivní, vůně levandule, meduňky, kopru a heřmánku mu pomůže uklidnit. Můžete také použít směs vůní růží, kadidla a santalového dřeva..

Pro spánek. Pro dobrý a relaxační spánek jsou vhodné vůně heřmánku, ylang-ylang a čajovníku. Potřebujete trochu kapky éterického oleje na polštář nebo na obě strany na posteli. To pomůže zajistit, aby se máma a dítě dobře spaly. 2 hodiny před spaním můžete v místnosti zapálit aroma lampu.

Pravidla pro použití éterických olejů:

1. Esenciální oleje skladujte těsně uzavřené, v tmavých lahvích nebo na tmavém místě, bez změny teploty.

2. Nakupujte pouze vysoce kvalitní oleje ve specializovaných lékárnách.

3. Na kůži a sliznice neaplikujte nezředěný olej.

4. Vždy postupujte přesně podle pokynů na lahvičce: nepřekračujte dávky, dávejte pozor na kontraindikace.

Aromaterapie pro děti do jednoho roku a starší

Aromaterapie je způsob léčby a prevence mnoha nemocí bez užívání drog. V jednom z článků jsme hovořili o aromaterapii pro kojence. V tomto článku vám představíme základní principy aromaterapie a jaké éterické oleje jsou užitečné pro děti od tří let.

Děti, zejména v raném věku, mají slabě formovaný imunitní systém, a proto jsou častěji vystaveny virům, bakteriím a infekcím. Rodiče se snaží chránit své děti před škodlivými faktory, před sezónním nachlazením a dalšími nepříjemnými účinky. Toho lze dosáhnout bez „chemie“ díky aromaterapii, která je k dispozici pro provádění doma. Aromaterapie je užitečná pro nachlazení u dětí i pro uklidnění.

Děti jsou citlivé povahy, které vnímají účinky aromaterapie bez předsudků, jednoduše inhalací léčivých par éterických olejů, takže jejich reakce na éterické oleje je obvykle vždy pozitivní. Pro udržení dobré nálady dětí a prevenci sezónních onemocnění se doporučuje instalovat do dětského pokoje ultrazvukový difuzor aroma. Toto zařízení je naprosto bezpečné, protože neobsahuje otevřený plamen, jako klasické aroma lampy se svíčkou. Po konečném odpaření kapaliny se difuzor aroma automaticky vypne. V článku můžete vidět další rozdíly mezi konvenční aroma lampou a ultrazvukovým difuzorem.

Studie ukázaly, že děti mají nejraději teplé, sladké pachy.

Aroma lamp recepty pro dobrou náladu a posílení imunity:

 • Esenciální oleje pomeranče - 2 kapky, ylang-ylang - 2 kapky.
 • Éterické oleje Citron - 2 kapky, pomeranč - 2 kapky, heřmánek - 2 kapky.
 • Levandulové éterické oleje - 2 kapky, skořice - 1 kapka, růže - 3 kapky.
 • Mandarin éterické oleje - 2 kapky, citron - 3 kapky.

Aromaterapie v pediatrické praxi

Vůně mají nejen příznivý vliv na náladu, ale také přispívají k duševnímu vývoji dětí, stimulují paměť a pomáhají rozvíjet představivost..

Pro dítě je vůně prvním a nejdůležitějším zdrojem informací o světě, jedním ze způsobů, jak s matkou komunikovat. Vůně přispívají k duševnímu vývoji dětí, jejich logickému myšlení a řeči, stimulují paměť a pomáhají rozvíjet představivost. Jemné aroma mají navíc příznivý vliv na náladu citlivých dětí, díky čemuž jsou veselé a veselé..

V řadě zemí si děti vyrábějí voňavé hračky a knihy. Je vědecky dokázáno, že dítě voní lépe než starší děti a dospělí, a vnímání vůní u nich je mnohem ostřejší, protože cítí je bez předsudků.

Použití éterických olejů (EM) v pedagogické a lékařské praxi je velmi odůvodněné. Je však třeba vzít v úvahu vlastnosti těla dítěte a dodržovat řadu omezení. Je nutné vzít v úvahu skutečnost, že čichový analyzátor se unavuje mnohem rychleji než dospělý, proto je při použití aroma lampy nutné snížit jeho dobu hoření alespoň o polovinu a snížit počet kapek běžně používaných pro dospělé. Musíte pochopit, že dítě není dospělý miniatura.

Pokud jde o použití aromaterapie v dětské praxi, chtěl bych zdůraznit nejen kvalitativní, ale i kvantitativní složení směsí (směsí) pro děti. A zejména první rok života, protože jejich fyziologický stav určí celý jejich budoucí život. Buďte přesní s dávkami! Každá další kapka může způsobit újmu, ne užitek. Pokud omylem kapáte více kapek EM, než je nutné, můžete obnovit potřebný poměr přidáním základů (základní olej, voda, alkohol atd.).

Předtím, než přistoupím k doporučením pro použití éterických olejů, chci varovat rodiče, že vše, co dáte svému dítěti nebo děláte pro prevenci nebo léčbu, lze provést pouze po otestování oleje na sobě, i když je dítě zdravé a v dobrém duchu. Ujistěte se, že dítě nemá alergické reakce ani žádnou averzi. Proč? Protože musíte vědět, že to či oná náprava situaci nezhorší během nemoci.

Rodiče, jak víte, známky nesnášenlivosti látky se projevují nejen výskytem vyrážky, výskytem svědění, zarudnutím nebo otokem kůže, ale také dušností, obtížným dýcháním, atakem zadušení; nebo výskyt pocení, zvýšení srdeční frekvence, porušení srdečního rytmu; bolesti hlavy, závratě a tinnitu.

Musím říci, že jsem musel pozorovat všechny výše uvedené reakce, ale když jsem situaci podrobně prozkoumal, téměř vždy se ukázalo, že na vině je falzifikace, tzn. co se bezohlední výrobci nebo negramotní prodejci pokusili vydat za ropu.

Při výběru oleje pro dítě byste měli jít pouze do lékárny (!). Existují nejvyšší standardy pro výběr sortimentu, což vám umožní splnit všechny požadavky na podmínky skladování olejů, mají datum exspirace. Důvěřuji pouze éterickým olejům, které se vyrábějí a plní do lahví v továrnách, které fungují podle standardů GMP (například Bergland a další). Pokud si výrobce dovolí prodávat oleje jak prostřednictvím lékáren, tak prostřednictvím železářství, kiosků pochybné povahy, umístěných v lázeňských domech, měli byste okamžitě opustit používání těchto olejů..

Když znáte vlastnosti éterických olejů, můžete je použít k prevenci a léčbě mnoha dětských „vředů“: při léčbě pokožky a pupečníkové šňůry novorozenců, při masáži, k úlevě zoubkování, bolestem břicha a nachlazením.

Kromě vlastností EM je také nutné pochopit, které orgány a systémy ponesou hlavní zátěž během jejich metabolismu; musíte vědět o fyziologických vlastnostech dítěte tohoto věku. Hormonální aktivita některých složek EM, které se dnes aktivně studují, samozřejmě nemůže ovlivnit pouze rostoucí organismus a v budoucnu se stane příčinou některých poruch, ke kterým dochází u již dospělého člověka.

Existují oleje, které se v dětství vůbec nepoužívají pro aplikaci na pokožku! Toto je především oregano, gáfor, skořice a další.

Chci také zdůraznit, že pro rodiče kojenců v prvním roce jejich života by měla být zásadou zásada nezasahování. Co tím myslím? Pokud to není nutné, neznečistěte dítě mastmi, oleji, posypte práškem, omyjte mýdlem atd. Reklama, která nám takové věci vnáší, je jejím hlavním úkolem prodej zboží, nikoli potřeb a zdraví vašeho dítěte!

Níže uvedená tabulka ukazuje věk, metody a průměrné (preventivní) dávky používané v aromaterapii pro děti.

20. července 2007, 8:00
Od narození do 2 měsíců1 kapka směsi éterických olejů na 30 ml základního oleje;
1 kapka do plné dětské koupele
Od dvou měsíců do šesti měsíců2-3 kapky směsi éterických olejů na 30 ml základního oleje;
1 kapka na koupel
Od 6 měsíců do 1 roku3 kapky směsi éterických olejů na 30 ml základního oleje;
2 kapky na plnou koupel
Od 1 roku do 2 letAž 5 kapek směsi éterických olejů na 30 ml základního oleje;
2 kapky na plnou koupel
Od 2 let do 5Až 8 kapek směsi éterických olejů na 30 ml základního oleje;
3 kapky na plnou koupel;
1 kapka směsi na 200 ml kapaliny při oplachování

Ve druhém sloupci by měly být uvedené počty kapek měřeny nejen podle věku, ale také podle pleti dítěte, jeho váhy a složení..

Už jste si všimli, že v aromaterapii je obvyklé používat směsi éterických olejů, nejen jednu. Je to dáno především jedinečnými synergickými vlastnostmi těchto produktů. To znamená, že při smíchání jednoho oleje s druhým se jejich biologická aktivita několikrát zvyšuje, tj. pokud chcete dosáhnout nějakého účinku z jednoho oleje, pak musíte použít 30 kapek, a pokud jej smícháte s jiným (podobný v akci), budete potřebovat pouze 2-3 kapky směsi, což je nakonec mnohem výhodnější.

Jako základní olej se v dětské praxi používá mandlový olej nebo meruňkový olej, jehož složení je téměř identické. Extrakty z měsíčku a třezalky tečkované (macerované oleje) jsou také velmi dobré pro péči o pokožku dítěte. Přírodní rostlinné oleje vyživují pokožku a mají příznivý účinek na celé tělo.

Je vhodné zahájit aromaterapeutické procedury nejdříve ve věku 2 týdnů s tělesnou hmotností dítěte nejméně 2 kg. V tak raném věku můžete použít levandulový a heřmánkový olej.

Pokud má dítě plenkovou vyrážku, oděrky, můžete si připravit směs EM heřmánku a levandule, která by měla být smíchána ve stejném množství v čisté prázdné lahvičce, a odtud odebrat 1 kapku směsi ve 30 ml základního oleje nebo 100 ml vody, a pak problém vyřešit. míst.

Stimulace před spaním pomůže odstranit aromatizaci vzduchu 7. čepice. mandarinka a 2 čepice. sedmikrásky; nebo směs 4 víčka. levandule a 3 sedmikrásky. Naplňujeme je aroma lampou, která může pracovat v přítomnosti dítěte po dobu nejvýše 10 minut. Stejné oleje lze také použít pro koupání dítěte před spaním. Pouze byste měli vědět, že EM se nemísí dobře s vodou, proto pro lepší rozpustnost je třeba je před nalitím do lázně smíchat s 50 - 100 ml tukového mléka (krém, kefír)..

Kapka levandule aplikovaná na vzdálený roh hlavy postele také pomůže usnout, což vyzařuje aroma po celou noc a přispívá k zvukům a hlubokému spánku.

U nemocí dýchacího systému, zejména u dětí ve věku 2-7 let, je nutné používat EM s protizánětlivými, antispasmodickými, antiseptickými, antivirovými, expektorančními a antialergickými vlastnostmi. Nejúčinnější při léčbě bronchopulmonálního aparátu u dětí jsou inhalace páry, které jsou nejjednodušší cestou k naředění sputa. Terapeutický účinek se objevuje jako výsledek léčby spočívající v 8-14 procedurách, které se v závislosti na průběhu onemocnění provádějí denně nebo každý druhý den, 1-1,5 po jídle nebo cvičení. Optimální doba trvání je 1-3 minuty, protože prodloužený příjem EM v dýchacích cestách může zabránit tvorbě sputa během kašle. A okamžitě naučte své děti, jak správně provádět tento postup: pomalu se zhluboka nadechněte, zadržte dech na několik sekund a poté proveďte krátký výdech. Samozřejmě, pokud je kašel s malým dítětem, pak lze inhalaci provést pouze pomocí takzvané metody „stanu“ (matka a otec drží dítě a nahoře vás přikryje stan, olejová utěrka, pláštěnka atd.). Při provádění tohoto postupu je však v každém věku nutné zavřít oči, protože mnoho olejů obsahuje látky, které dráždí sliznice očí. Pro malé děti je bezpečnější nosit šátek.

Expektorační účinek EM závisí na dávce. V malých dávkách stimulují expektoraci a ve velkých dávkách snižují sekreci. Nejčastěji se k léčbě bronchopulmonálních onemocnění u dětí používají anýz, fenykl, eukalyptus, borovice obyčejná, heřmánek, manuka, oleje z myrty. Mějte na paměti, že eukalyptus EM se nedoporučuje pro děti do 2 let věku, protože možný vývoj bronchospasmu.

Stejné oleje lze také použít pro zahřívání komprimace na hrudi (zahříváme rostlinný olej ve vodní lázni, přidáme EM v požadovaných dávkách (viz tabulka), navlhčíme látku v roztoku a zakryjeme oblast expozice, poté přikryjeme stlačeným papírem nebo filmem a zahřejeme ručníkem, přikrývka atd.). Doba expozice takového aromatického obkladu je 2 hodiny.

Oteplovací obklady lze použít pouze při nepřítomnosti teploty!

U dětí je evakuace sputa obtížná a drenáž a masáž hrudníku s poklepáním dlaní složenou v člunu může pomoci při jeho odstranění, u malých dětí s prsty, masáž mezikontálního prostoru, jakož i stlačování hrudníku.

Seznámili jsme se tedy s několika způsoby používání EM, což nám umožňuje měnit jejich účel v závislosti na problému a vlastnostech dítěte.

Nezapomeňte, že během jednoho dne se doporučuje provádět pouze jeden aromaterapeutický postup.

Je vhodné zahájit aromaterapeutické procedury s dítětem dříve než 2 týdny věku, s tělesnou hmotností nejméně 2 000. V tomto raném věku můžete použít levandulový a heřmánkový olej.

Pokud má dítě vyrážku z plen, vyrážky, můžete si připravit směs EM heřmánku a levandule, kterou musíte promíchat ve stejném množství do čisté, prázdné lahvičky a odtamtud 1 kapku směsi do 30 ml základního oleje nebo 100 ml vody, a poté ošetřete problémové oblasti.

Stimulace před spaním pomůže odstranit aromatizaci vzduchu 7 kapkami mandarinky a 2 kapkami heřmánku; nebo směs 4 kapek levandule a 3 heřmánků.

Naplňujeme je aroma lampou, která může pracovat v přítomnosti dítěte po dobu nejvýše 10 minut.

Stejné oleje lze také použít pro koupání dítěte před spaním. Jen byste měli vědět, že EM se nemísí dobře s vodou, takže pro dosažení nejlepší rozpustnosti je třeba je před nalitím do lázně smíchat s 50–100 ml tukového mléka (krém, kefír)..

Kapka levandule aplikovaná na vzdálený roh hlavy postele také pomůže usnout. Celou noc vyzařuje vůni a přispívá k zdravému a hlubokému spánku..

U nemocí dýchacího systému, zejména u dětí ve věku 2-7 let, je nutné používat EM s protizánětlivými, antispasmodickými, antiseptickými, antivirovými, expektorančními a antialergickými vlastnostmi. Nejúčinnější při léčbě nemocí bronchopulmonálního aparátu u dětí jsou inhalace páry, které jsou nejjednodušší cestou k naředění sputa. Terapeutický účinek se objevuje jako výsledek léčby spočívající v 8-14 procedurách, které se v závislosti na průběhu onemocnění provádějí denně nebo každý druhý den, hodinu a půl po jídle nebo cvičení. Optimální doba trvání procedury je 1-3 minuty, protože prodloužený příjem EM v dýchacích cestách může zabránit tvorbě sputa během kašle.

Okamžitě naučte své děti, aby tento postup provedly správně: pomalu se zhluboka nadechněte, zadržte dech na několik sekund a poté proveďte krátký výdech. Samozřejmě, pokud je kašel s malým dítětem, pak lze inhalaci provést pouze pomocí takzvané metody „stanu“ (matka a otec drží dítě a nahoře vás přikryje stan, olejová utěrka, pláštěnka atd.). Při provádění tohoto postupu je však v každém věku nutné zavřít oči, protože mnoho olejů obsahuje látky, které dráždí sliznice očí. Pro malé děti je bezpečnější nosit šátek.

Expektorační účinek EM závisí na dávce. V malých dávkách stimulují expektoraci a ve velkých dávkách snižují sekreci. Nejčastěji se k léčbě bronchopulmonálních onemocnění u dětí používají anýz, fenykl, eukalyptus, borovice obyčejná, heřmánek, manuka, oleje z myrty. Mějte na paměti, že eukalyptus EM se nedoporučuje pro děti do 2 let věku, protože možný vývoj bronchospasmu.

Stejné oleje lze také použít pro zahřívání komprimace na hrudi (zahříváme rostlinný olej ve vodní lázni, přidáme EM v požadovaných dávkách (viz tabulka), navlhčíme látku v roztoku a zakryjeme oblast expozice, poté přikryjeme stlačeným papírem nebo filmem a zahřejeme ručníkem, přikrývka atd.). Doba expozice takového aromatického obkladu je 2 hodiny.

Oteplovací obklady lze použít pouze při nepřítomnosti teploty!

U dětí je evakuace sputa obtížná a drenáž a masáž hrudníku s poklepáním dlaní složenou v člunu může pomoci při jeho odstranění, u malých dětí s prsty, masáž mezikontálního prostoru, jakož i stlačování hrudníku.

Seznámili jsme se tedy s několika způsoby používání EM, což nám umožňuje měnit jejich účel v závislosti na problému a vlastnostech dítěte.

Nezapomeňte, že během jednoho dne se doporučuje provádět pouze jeden aromaterapeutický postup. Zdraví pro vás!

Pro více informací o éterických olejích Bergland navštivte www.bergland.ru.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Aromaterapie pro děti: zdůrazňuje

Děti jsou náchylnější k působení éterických olejů než dospělí. Tělo dítěte, nezatížené roky podvýživy, špatnou ekologií a stresem, má úžasnou schopnost samostatně se zotavit. S pomocí aromatických olejů je možné napravit některé duševní stavy a dokonce i zachránit dítě před nemocemi.

Aromaterapie pro děti různého věku

Aromaterapie může být používána od dvou týdnů věku. Esenciální oleje se nalijí do aroma lampy, smíchají se se základním olejem nebo se přidají do koupele během koupání. Doporučené dávky pro děti různého věku jsou následující:

 • od 2 týdnů do 2 měsíců - 1 kapka etheru na 30 ml báze / 1 kapka v dětské lázni;
 • od 2 měsíců do 6 měsíců - 2-3 kapky na 30 ml báze / 1 kapka na koupel;
 • od šesti měsíců do roku - 3 kapky na 30 ml báze / 2 kapky na koupel;
 • od roku do 2 let - až 5 kapek na 30 ml báze / 2 kapky na koupel;
 • od 2 do 5 let - až 8 kapek na 30 ml báze / 3 kapky na koupel.

Při výpočtu dávky je třeba vzít v úvahu nejen věk, ale také pleť dítěte. Jako základ můžete použít mandlový nebo meruňkový olej.

Nedoporučuje se používat aromaterapii u dětí, které nedosáhly věku dvou týdnů. Imunitní systém novorozence je stále velmi slabý, takže jakýkoli štiplavý zápach může způsobit alergie. Od dvou týdnů začnou používat oleje levandule, heřmánku, myrhy, fenykl a růže. Od dvou měsíců můžete dát svému dítěti vůni bergamotu, pomeranče, zázvorového oleje, santalového dřeva a pačuli. Vzrušující oleje z eukalyptu, jedle a kajaputa se nejlépe používají od dvou let. Od šesti let můžete použít jakýkoli „dospělý“ olej a snížit dávku na polovinu. Dospívající od 12 let mohou bezpečně používat všechny oleje, které dospělí používají, ve stejných dávkách.

Jaké éterické oleje lze použít pro pediatrickou aromaterapii - tabulka

ProblémKterý olej použít
ZubyHeřmánek, levandule
RýmaJedle, eukalyptus, koriandr, levandule, bergamot, cayaput
BronchitidaBorovice, eukalyptus, cedr, anýz, myrta, fenykl, myrha
OtitidaCitron, bazalka, pomeranč
Vysoká zimaCitron, eukalyptus, cypřiš, borovice, růže
KolikaMáta, růže, anýzu
Hyperaktivita, úzkost, špatný spánekLevandule, jasmín, růže, mandarinka, růže, santalové dřevo
KřiviceŠalvěj, borovice, jedle

Geranium, rozmarýn, oregano, hřebíček, skořice, tymiánové oleje nejsou vhodné pro dětskou aromaterapii!

K dosažení co nejlepšího účinku můžete použít směs několika olejů. Při míchání podobných efektových esterů se jejich aktivita několikrát zvyšuje.

Opatření pro aromaterapii

Jakýkoli éterický olej je koncentrovaná látka se štiplavým zápachem, který při nesprávném použití může způsobit malátnost iu dospělých, nemluvě o dětech. Abyste nepoškodili dítě, musíte:

 • éterické oleje kupujte pouze v lékárně;
 • konzultovat s aromaterapeutem;
 • předem otestujte účinek oleje na sebe;
 • ujistěte se, že dítě nemá alergické reakce na olej;
 • ovládejte dobu hoření aroma lampy (dítě může být unaveno ostrým a neobvyklým zápachem);
 • provádět aromaterapii, když se dítě cítí dobře.

Před použitím etheru dejte dítěti dech. Pokud po dni nezaznamenáte žádné negativní reakce, je olej v bezpečí.

V žádném případě by nemělo:

 • naneste na kůži dítěte nezředěný ether;
 • překročit doporučené dávkování;
 • použijte inhalační éterický olej nebo ho nalijte do rozprašovače.

Vdechování jakýchkoli látek s štiplavým zápachem u dětí mladších pěti let může vyvolat křeč malých průdušek a / nebo laryngospasmu. Je to způsobeno strukturálními vlastnostmi dýchacích cest dítěte. To povede k závažné dušnosti a bude vyžadovat zásah záchranného týmu.

Sergey Butriy, dětský lékař

http://forums.rusmedserv.com/showthread.php?t=185830

Aromaterapie není všelék. Použití esterů může být pro vaše dítě nebezpečné, i když dodržujete všechna bezpečnostní opatření. Alergickou reakci poznáte podle následujících příznaků:

 • bolest hlavy, nevolnost;
 • závrať;
 • potíže s dýcháním
 • změna srdeční frekvence;
 • zarudnutí kůže a očí;
 • svědění nebo vyrážka.

Aromaterapie pro alergiky

Levandulové a heřmánkové éterické oleje jsou pro děti považovány za nejbezpečnější - nezpůsobují alergie, mají mírný zápach a uklidňující účinek. Děti s potravinovou alergií těží z koupele s kapkou levandulového oleje nebo řebříčku éteru. Tyto oleje mohou být také přidány do zvlhčovacích krémů a použity k úlevě od svědění. Pro masáž musíte použít následující proporce:

 • od 1 do 5 let - 1-2 kapky na 10 ml vody nebo základního oleje;
 • od 5 do 12 let - 2-3 kapky na 10 ml.

Použití aromatických olejů je vynikající pomocnou látkou, ale ne léčbou. Používejte éterické oleje moudře a poté aromaterapie přinese vám a vašemu dítěti pouze pozitivní emoce!

Aromaterapie pro děti - to, co maminka potřebuje vědět.

1. Proč musíte používat aromatické oleje pro děti?

Aromatické oleje umožňují s neléčením vyrovnat se s mnoha problémy, které tak často narušují děti v prvních měsících života: kolika, křeče, nespavost, úzkost.

2. Proč aromaterapii pro dospělé nelze použít pro děti?

Aromatické oleje pro dospělé by se nikdy neměly používat pro děti..
Kojenci mají jemnější čich, jejich pokožka je citlivější na účinky biologicky aktivních látek a aroma. Esenciální oleje rychle vstupují do krevního řečiště a mají různé účinky, takže nemůžete předvídat reakci těla dítěte na oleje, které pro něj nejsou určeny..

3. Jaké oleje lze použít pro děti?

Pro děti můžete používat pouze speciální schválené oleje ve zvláštních dávkách nebo lépe připravené směsi aromatických olejů, které jsou speciálně určené pro kojence.

4. Z jakého věku lze aromaterapii používat pro děti?
Jaké éterické oleje lze použít pro kojence?
Což kategoricky kontraindikovalo?

U kojenců do 2 týdnů se aromaterapie nedoporučuje..

Pokud jde o použití aromatických olejů v kojeneckém věku - od dvou týdnů do dvou měsíců, dětští lékaři doporučují použití éterických olejů levandule, heřmánku, růže a fenyklu. Děti od dvou měsíců do dvou let jsou navíc doporučovány éterické oleje z mandarinky, neroli, pačuli, bergamotu, santalového dřeva, ylang-ylang. (Masáž, 1 kapka esenciálního oleje do koupele na 2 polévkové lžíce základního oleje - nejlépe mandle.

Pro aromatizaci vzduchu - 1 kapka na 10 metrů čtverečních plochy) Všechny tyto oleje mají baktericidní, protizánětlivé, analgetické, hojivé a antiseptické účinky, zlepšují fungování zažívacího traktu a mají příznivý účinek na nervový systém a další orgánové systémy.

Příklady použití olejů pro kojence:

Když se u dítěte objeví vyrážka, můžete použít heřmánkový olej, který má antiseptický a uklidňující účinek. Jedna kapka heřmánkového oleje smíchaná se 2 polévkovými lžícemi základního oleje (jako je mandlový olej) pomůže dítěti s zarudnutím na zadku nebo různými podrážděním na kůži..

Zpravidla se děti do 3 měsíců obávají koliky. V tomto případě pomůže jemná masáž - 1 kapka fenyklového oleje, který má antispasmodický účinek a zlepšuje fungování gastrointestinálního traktu ve směsi se 2 lžícemi. lžíce základního oleje) a masírujte bříško ve směru hodinových ručiček.

5. Jaké pachy jsou škodlivé pro děti, ale dobré pro dospělé?

Až 2 roky (zde se názory aromaterapeutů liší, někteří se domnívají, že až 5–6 let) se nedoporučuje používat čajovníkový olej, citron, pelargónový olej (pouze aromatizace místností), až 2 měsíce - eukalyptus (pouze aromatizace místností), a do 12 let nemůžete používat hřebíčkový olej.

6. Jak zajistit, aby dítě bylo alergické na konkrétní esenciální olej?

Před aromaterapií je vždy nutné:

a) konzultovat s aromaterapeutem (objasnit indikace a kontraindikace aromaterapie)

b) VŽDY proveďte test citlivosti dítěte na aromatický olej. Nejprve musíte provést čichový test - kapkou 1 kapky oleje na kapesník a pozvat dítě, aby vdechlo aroma. Musíte to udělat několikrát za jeden den a sledovat reakci dítěte. Pokud je vše v pořádku, lze olej použít pro aromaterapii. Při použití kožní cesty pronikání aroma (například masáže) byste měli vždy provést test citlivosti na kůži - naneste 1 kapku oleje a snadno ji otřete na vnitřní povrch předloktí nebo loket a pozorujte kůži dítěte a celkovou reakci po dobu 24 hodin.

Příznaky nesnášenlivosti aromatických olejů mohou být lokální (např. Kýchání, slzení, zarudnutí, svědění) a obecné (např. Závratě). S výhradou všech pravidel aromaterapie jsou tyto jevy extrémně vzácné..

7. Základní pravidla pro použití aromatických olejů doma

- nikdy neaplikujte nezředěný olej na kůži a sliznice (oleje jsou smíchány s několika kapkami nosného oleje) Ideální možností je použití hotových olejových kompozic.
- vždy konzultujte aromaterapeuta a proveďte testy citlivosti
- nikdy nepřekračujte přípustné dávky, začněte používat minimální dávky
- první sezení by měla být vždy kratší, několik minut (koupel 3-5 minut, aromaterapeutický sáček-15)
- uvnitř nekonzumujte éterické oleje
- aromatické oleje uchovávejte na tmavém a chladném místě mimo dosah dětí

Aromaterapie v životě dítěte.

V období nachlazení a infekcí dýchacích cest chci, aby bylo dítě méně nemocné. K záchraně mohou přijít různé prostředky, ale vždy je chcete, aby byly co nejbezpečnější a nejúčinnější. Jedním z magických prostředků přírody, které pomáhají v boji proti nemocem, jsou různé druhy éterických olejů, nádherný elixír mateřské přírody.

Aromaterapie je jedním z nejstarších směrů v léčbě nemocí, medicína je známá s léčivou silou rostlin po mnoho staletí a éterické oleje plně prokázaly svou užitečnost a účinnost ve věcech krásy a zdraví těla. Dokonce i ve starověkém Egyptě lidé nosili pytle sušených bylin nebo květů některých rostlin, lemovali je na oblečení, čímž se zachránili před kousnutím hmyzem, vývojem infekcí atd..

Asijské země mají starou tradici tření těla kadidlem a aromatickými oleji, aby posílily tělo a duši, starověcí Řekové nosili kolem krku rozmarýnové věnce, což podle jejich názoru pomohlo zvládnout vědy stimulací mozkové činnosti. V moderním smyslu aromaterapie neztrácí svůj význam a pokrok vám umožní extrahovat éterické oleje z mnoha rostlin a dostane kapky tohoto vzácného produktu v jeho vyčištěné podobě - ​​koncentrát.

A pro děti?
V dnešní době se éterické oleje běžně používají v medicíně a voňavkářství, oleje se používají dokonce i v interiéru, nemluvě o účelu jejich domácnosti. Naše děti, zejména v raném věku, mají křehký imunitní systém a jsou vystaveny infekcím mikrobiálního a virového původu, trpí změnami prostředí. Rodiče chtějí své děti co nejvíce chránit před škodlivými faktory, před vlivem sezónního nachlazení a přepracování a před dalšími nepříjemnými účinky. Je to možné bez lékárenské „chemie“? Aromaterapie říká jasné ano. Ale s výhradou.

Používejte rozumně
Použití aromatických olejů předpokládá znalost pravidel a znalostí technik, které zvyšují účinnost jakéhokoli aromatického produktu,

1. Před zavedením éterického oleje do života vašeho dítěte se ujistěte, že tento produkt lze použít pro děti ve věku vašeho dítěte. Před použitím oleje se také poraďte se svým lékařem, zejména pokud je dítě na lékařských záznamech a má chronická onemocnění.

2. Olej kupujte pouze v lékárnách a přísně sledujte trvanlivost vonného produktu.

3. Ceny aromatických olejů různých společností se velmi liší. Například stejný olej se může lišit v hodnotě až do několika set rublů. Nebuďte překvapeni, protože ceny jsou tvořeny metodami zpracování, regionem růstu a dokonce i dobou vývozu surovin a samozřejmě také image společnosti. Je tedy zřejmé, že éterické oleje mnoha zahraničních společností s dlouhou historií výroby budou automaticky stát řádově dražší než kterákoli z tuzemských firem. Je na vás, abyste se rozhodli, který druh oleje si vyberete, hlavní věcí, kterou si pamatujete, je, že vysoce kvalitní oleje nemohou být velmi levné, je obtížné je získat. Ale stejně a příliš vysoká cena ropy bude pravděpodobně „umělá“.

4. Při používání aromatických olejů pro děti nezapomeňte, že oleje by neměly přímo ovlivňovat arašídy - kůži nebo sliznice. Podle způsobu aplikace (inhalace, koupele, masáže, hygiena) je třeba zředit éterické oleje vodou nebo jinými oleji a krémy.

5. Za nejbezpečnější drobky se považují éterické oleje rostlin z lokality dítěte a oleje sestávající z exotických přísad z jiných kontinentů by se naopak měly používat se zdvojenými preventivními opatřeními..

Kapky zdraví
Začněme oleji, které jsou základní v praktické aromaterapii. Tyto oleje mají nejen silné speciální vlastnosti, ale také se snadno kombinují s mnoha dalšími oleji a jejich koncentráty, které doplňují jejich vlastnosti a působí jako kvalitní základ.

Nejcennějším a proto nejdražším z olejů je jojobový olej. Jedná se o přírodní konzervační prostředek, nejsilnější antiseptikum a také o sklad vitamínů, prospěšných aminokyselin a esenciálních minerálů. Vzhledem ke svým přírodním vlastnostem může být léta zachována, můžete ji použít ve formě různých směsí (olej nemá vůni). Vhodný pro péči o pokožku dětí, k léčbě různých vyrážek, škrábanců nebo dermatóz. Pomáhá chránit jemnou pokožku dítěte před spálením sluncem a omrzlinami. Olej může vyvolat alergické reakce, proto by se měl používat opatrně.

Avokádový olej je bohatý na lecitin, mastné kyseliny, vitamíny a minerály (jako je jód, zinek atd.), Které jsou nezbytné pro růst. Složení je velmi podobné složení sekrece tuku lidské kůže, proto je absorbováno úplně a rychle. Pomáhá vyživovat pokožku dítěte, zjemňuje ji a zahřívá. Aktivně se používá v masážních směsích nebo pro každodenní hygienu.

Sladký mandlový olej byl známý dokonce během jeho rozkvětu v římské Říši. Má uklidňující účinek a dokonale zjemňuje pokožku, léčí hrubé praskliny, odstraňuje suchost nebo silné podráždění, jako jsou vyrážky z vyrážky a pocení u dětí. Olej se rychle vstřebává do pokožky a obohacuje jej léčivými látkami a látkami jiných olejů, které tvoří směs. Používejte jej při přípravě směsí - otřete pokožku a provádějte masáže (vhodné pro novorozence).

Levandulový éterický olej je silné antiseptické a antivirové činidlo, proto se aktivně používá pro preventivní účely a při léčbě ARVI a všech druhů nachlazení.

Olej z pšeničných klíčků obsahuje mnoho hodnotného vitamínu E, což znamená, že je vynikajícím antioxidantem. Podílí se na tvorbě nových tělesných buněk a na procesu eliminace toxinů. V dětské praxi se to stane nepostradatelným rychlým ošetřením otěrů, v boji proti dermatózám a ekzémům. Velmi hustý, používá se hlavně v 10% ředění, je však vhodný i pro aplikace v čisté formě, např Hypoalergenní. Důležité! Základní oleje se nikdy nepoužívají v čisté, nezředěné formě.!

O mačkání
Kromě základních olejů se v pediatrické aromaterapii široce používají extrakty z aromatických olejů z květin, ovoce a bylin. Oleje popsané níže jsou stejně vhodné pro vytváření léčivých směsí a pro samostatné použití.

Levandulový olej je tedy skvělý způsob, jak dát svému dítěti zdravý a zdravý spánek, zmírňuje úzkost. Je možné použít koupelový olej kapkami 2-3 kapky do vody nebo je nejprve zředit lžičkou mořské soli, lžičkou mléka nebo běžným koupelovým olejem. Kapka oleje na rohu povlečení dá dítěti klidný zdravý spánek a lehká masáž pomocí tohoto oleje uvolní jeho tělo a uzdraví jemnou pokožku. Je snadné připravit směs - smíchat se základními oleji nebo kapat pár kapek do dětského krému.

Fenyklový olej pomáhá vypořádat se s problémovým bříškem. Do koupele lze přidat několik kapiček, je možné provést jemnou masáž, jemně třením bříško ve směru hodinových ručiček.

Olej z rozmarýnu pomáhá srdci maličkého pracovat a správně se vyvíjet a dítě roste pozorně a úspěšně. Estery rozmarýnu bojují proti projevům respiračních infekcí, jako je černý kašel, chřipka a pomoc s onemocněním žaludku a střev. Naneste olej ve formě inhalace, na jakoukoli masáž a koupel.

Šalvějový olej uklidňuje fidget dobře, protože tento éter má uklidňující účinek a pomůže také vyrovnat se se špatnou náladou nebo překonat dětské obavy a noční můry..

Ylang-ylang olej je nádherné přírodní antiseptikum, které ničí mikroby a antispasmodikum. U dětí od tří let se používá v komplexu imunomodulační terapie, v sezóně účinně bojuje s virovou infekcí, pomáhá vyrovnat se s bolestí a dětskou úzkostí.

Esenciální olej Bergamot je také velmi silný přírodní antiseptikum a výrazný imunomodulátor. Při vdechnutí směsí oleje, kde je obsažena, pomáhá dítěti překonat období nachlazení a virů bez problémů.

Tea tree oil je skladiště výhod a přírodního zázraku! Tento olej má antiseptické, hojivé, antivirové, analgetické, antitoxické vlastnosti. Pomáhá aktivnímu imunitnímu systému, pomáhá při prokrvení, léčí kožní nemoci, odděluje silné sputum, dokonale tonizuje tělo.

Kromě těchto olejů se v dětské aromaterapii používají také oleje - máta peprná, meduňka, citron, eukalyptus, skořice, růžová a mnoho dalších rostlin. Většina z nich má komplexní léčivý účinek a úspěšně se používá při prevenci a léčbě běžných virových plísňových chorob. Tyto oleje jsou však příliš reaktivní a nasycené, takže se jejich použití nejčastěji nevztahuje na děti v raném věku nebo se provádí s velkou péčí.

Vybereme si způsob, jak se vám líbí
Zvažte základní praktické metody aromaterapie.
Vdechování za studena - tato metoda je vhodná pro trvalé nebo krátkodobé použití éterických olejů. Pokud chcete, aby léčivé účinky esterů pomohly dítěti, aniž by ho odvrátily od důležitých věcí, vložte olej do aroma-medailonu (nosí se kolem krku) nebo na límec oblečení. Aby vaše olej zůstal aktivní, zatímco vaše dítě spí, naneste kapku oleje do rohu polštáře. Pro krátkodobé vystavení éteru nabídněte dítěti čichání kapesník s léčivou kapkou.

Vdechování za tepla je obvyklá terapeutická technika, při které se připravuje horká směs (do vody se přidá několik kapek oleje) a umístí se do zvláštního inhalátoru pro dýchání. Během procedury může být dítě zakryto ručníkem. Doba první inhalace by neměla přesáhnout dvě minuty.

Sanace vzduchu zahrnuje použití aroma lampy, kde je nádrž s olejem rozpuštěným ve vodném roztoku zahřívána ze svíčky. Esenciální oleje, odpařující se, naplní místnost aroma a zabijí škodlivé mikroby ve vzduchu. Kromě toho mohou být aromatické oleje použity pro zavlažování v dětském pokoji přidáním zředěného oleje do stříkacích pistolí nebo zvlhčovačů.

Používají se také koupele s éterickými oleji, masážemi a třecím prostředkem, které zahrnují přidání několika kapek léčivého oleje do vody (předem smíchané s emulgátorem) nebo krému.

Články O Neplodnosti