Hlavní Neplodnost

Jak vypadá novorozenec? 16 faktů, které vás překvapí


Porod začíná vždy náhle. Je nemožné předvídat. Existuje mnoho názorů na to, kdo začíná narození: matka nebo dítě? Kdo zahájí tento proces? Někteří říkají - jak žena ladí, tak to bude, ostatní - když se dítě rozhodne, pak se narodí. Ve skutečnosti to nikdo neví. Porod je prvkem. Nelze pomoci porodu, je možné pouze nezasahovat do přírody a ženy dělat vše, co by mělo být.

Dodací lhůta je pět týdnů. Tři týdny před odhadovaným datem narození (DA) a dva týdny poté. To znamená, že můžete začít rodit jak ve 37 týdnech, tak ve 42 letech, a to bude normou. Nejčastěji se to samozřejmě děje od 39 do 41 týdnů těhotenství.
A přesto, jak si nechat ujít samotný začátek porodu?


První příznaky začínajícího narození se mohou lišit:

 1. Nepravidelné, vzácné kontrakce. Bojovníci Harbingers.
 2. Únik vody.
 3. Cork hlen výtok.
 4. Bolest dolní části zad.
 5. Děložní tón.
 6. Pocit tepla v břiše.
 7. Průjem.
 8. Změny nálady.

Na konci těhotenství můžete mít prekurzorové kontrakce, tzv. Brexton Heights kontrakce. Cítíte to jako silný tón: „urvat-pustit, urvat-pustit“, a tak 10-15 minut. To je normální: takto se děložní vlaky rodí. Ke konci těhotenství se to stává stále častěji. Ne všechny ženy však mají harfy.
Pokud máte přetrvávající kontrakce, opakující se každých 15-30 minut a postupem času se jen zesilují, můžeme předpokládat, že porod začal.
Jiný způsob, jak pochopit: "porodit nebo ne?" - teplá sprcha. Pokud máte časté kontrakce, prekurzory a nemůžete pochopit, zda jsou „skutečné“ kontrakce nebo znovu prekurzory, musíte jít do velmi teplé sprchy. Udržujte se v teple a relaxaci. Pokud po sprchování kontrakce neprošly, ale zesílily - je to porod.

Plodová voda

Amniotická tekutina může vytéct nebo může vytéct. Jaký je rozdíl?

Únik vody je, když uvolníte tekutinu z lžíce nebo o něco více. Teče a teče pomalu. To naznačuje, že močový měchýř plodu někde dal trhlinu a voda z něj vytékala.

A pokud jste tekli najednou a na podlahu, téměř vytrysklo (ne méně než půl sklenice) - to znamená, že vody odešly. Ale opět ne všechny. Až jedna kapička najednou nemůže odejít. Přední vody zpravidla opouštějí, tj. voda, která se nachází nad hlavou dítěte. Pouze u 15% žen, voda opouští nebo začíná unikat před nástupem porodu, ve zbytku - během porodu.

Pokud voda vypustila, vezměte čistý bílý hadřík nebo ručník a namočte je do vody. To je nutné k určení jejich barvy. Pokud je tekutina nahnědlá nebo nazelenalá, nejpravděpodobněji to znamená hypoxii dítěte, tj. o nedostatku kyslíku. Pokuste se co nejdříve informovat svého lékaře, porodní asistentku. Okamžitě jděte do nemocnice.

Korkový výtok hlenu to je?

Slizniční zátka je hrudka hlenu, která připojuje děložní čípek a chrání tak před získáním infekce uvnitř dítěte. Můžete si všimnout, jak se kousek hlenu od vás vzdálil, během nebo bez močení. Sliznice obsahuje drobné nečistoty v krvi. Může být nažloutlé nebo narůžovělé barvy s krevními řetězci. Korkový výtok sliznice je také signálem, že porod začne brzy..

Břicho dolů

Před porodem většina žen sklopí břicho: hlava dítěte klesá a je tlačena ke vchodu do pánve matky, což může být doprovázeno mírnými svalovými kontrakcemi v dolní části břicha a v dolní části zad. Bříško může padnout několik hodin před narozením a několik týdnů. Když žaludek klesá, je snadnější dýchat, protože se uvolňuje bránice, ale budete muset běžet na toaletu častěji, protože nyní se tlak na močový měchýř zvýšil.

Porod začal

Nakonec se to stalo! Pokud je toto vaše první miminko, pak je to také vaše narozeniny, narození matky ve vás.
Můžete být vzrušení a úzkost. Zkuste se uklidnit a relaxovat. Hormonální pozadí porodu je položeno z vašich prvních emocí. Snažte se proto nepropadat panice, ale radujte se. Pamatujte si, jaký je den: toto číslo nebo další bude narozeninami vašeho dítěte! Samozřejmě, na každý den máme nějaké plány. Pokuste se vše snadno vzdát a klidně a radostně vstoupit do procesu porodu.
A přesto - udržujte důvěrnost a tajemství procesu. Není třeba všem říkat najednou: „Porodím!“. Porod je přesto úžasný proces, který vás naplní radostnou energií při provádění zázraku. Vaším úkolem je udržet tuto energii v sobě a ne ji stříkat. Určitě se o svou radost podělíte se všemi svými blízkými, ale o něco později se nyní zaměřte na dítě, odhalte se jako magická květina směrem ke slunci a ukažte vašemu dítěti přístup do světa.

1. fáze porodu
Kontrakce. Děložního čípku.

Fáze práce je rozdělena na předčasný porod, aktivní porod a přechodnou fázi.
Přechodná fáze je, když již přecházíte z prenatálního oddělení do porodní komory, abyste mohli začít „tlačit“ dítě.

2 fáze
Pokusy.

Průchod dítěte přes porodní kanál a porod. Pupeční šňůra.

3 fáze
Fúze.

Potisk (potisk) a odpočinek, kojení a oddělení placenty.

4. fáze
Zrození porodu.

Výstup placenty, fetální membrány.

Fyziologicky všechny ženy procházejí těmito stádii, ale emocionálně je každé narození jedinečné.

První fáze - boje

Jak dlouho trvá doručení? Existuje několik podmíněných čísel, ale vše je velmi individuální. První narození trvá od 10 do 12 hodin do 24 hodin, což je varianta normy. Druhé zrození je zpravidla vždy rychlejší než první - od 4 hodin do 10-12 hodin. Nezapomeňte, že odchylky v jednom nebo druhém směru mohou být významné..
Obecně platí, že pro přechod do rušného období by měl být děložní čípek otevřen 10-12 cm.


Předčasné narození. Úplný začátek bojů

První 3-4 centimetry odhalení mohou pro ženu jít zcela neviditelně a bezbolestně a mohou se otevírat poměrně rychle a viditelně. Těchto prvních několik centimetrů odhalení zpravidla trvá nejdéle v celé první fázi. Proto, pokud jste již dorazili do porodnice na dlouhou dobu a zdá se vám, že rodíte po dlouhou dobu a lékař říká, že otvor je pouze 4 cm - nebojte se! Pak všechno jde rychleji a snadněji.

Kontrakce na samém začátku porodu mohou být slabé nebo silné, pravidelné nebo nepravidelné. Trvají od asi 30 do 45 sekund a opakují se po 5-30 minutách. Časová vzdálenost mezi kontrakcemi může také kolísat, ale na konci fáze se čas stále zkracuje. Kontrakce následují častěji.

Nejdůležitější věcí je relaxovat a pokusit se odpojit hlavu od všeho povrchního. Chatujte méně a poslouchejte chatování, zkuste vypnout ovládání ve vaší hlavě. Všechno už jde tak, jak je, věřte procesu porodu a méně se starejte. Pokuste se jít hlouběji do svého těla, jít k dítěti, ponořte se do procesu.

"Je ještě dost času na odpočinek, budete potřebovat hodně síly - odpočinek pokaždé mezi boji, podpora dítěte, informování ho, že všechno jde dobře, a brzy se setkáte.

Pokud vody ještě neodešly, můžete stát v teplé duši. Tím se uvolní a zmírní bolest zad. Můžete také poslouchat klidnou hudbu v přehrávači, předem připravenou.

Musíte jíst kousek po kousku, pouze snadno stravitelné jídlo, a pak, pokud chcete. Pijte čistou vodu, minerální vodu bez plynu, čerstvě vymačkané šťávy, kefír, zelený čaj s medem pro udržení síly.

Nezapomeňte chodit na toaletu častěji „na trochu“, aby plný měchýř nezasahoval do porodu.

Na začátku procesu porodu můžete zvracet, nebát se - to je normální. Tělo je osvobozeno od všeho, co je zbytečné, aby se soustředilo na hlavní věc - porod. Ze stejného důvodu můžete mít uvolněnou stolici. V každém případě vám bude v nemocnici vydán klystýr, aby stolice během porodu nezasahovala. Nalaďte se na skutečnost, že po klystýru se kontrakce zesílí.

Na začátku a na konci každého zápasu se zhluboka nadechněte a vydechněte s uvolněním.

„Dýchání tiše je velmi důležité, teď dýcháš pro dítě. Kyslík je dodáván dítěti skrz krev, placentu a pupeční šňůru. Během kontrakcí dostává dítě méně kyslíku a je pro něj důležité, aby„ chytil dech “mezi kontrakcemi.

Pamatování dítěte při porodu je nejdůležitější věcí. Je mnohem těžší než ty. Podpořte ho při rozhovoru s ním, ujistěte se, že nahlas.


Aktivní porod

Když už porod získává sílu a kontrakce následují každých 2-5 minut, trvající 40-60 sekund, mluvíme o aktivním porodu. Aktivní porod trvá 2 až 3,5 hodiny a děložní čípek se otevírá od 4 do 8 cm.

Pokud jste v předchozím období mohli klidně chatovat mezi kontrakcemi, smát se a otočit se, sledovat, co se děje kolem, kontrakce jsou stále silnější a častější. Žena se porodí s hlavou - a to je velmi správné a zbavuje se netolerantní bolesti. Zaměřuje se na vnitřní práci - a touha po rozptýlení maličkami rychle zmizí.

Snažte se nemyslet na ostatní, oni sami se vám přizpůsobí. Zdravotnický personál zpravidla čeká na konec boje, něco ti řekne nebo provede jakékoli manipulace.

Vzdejte se úplně při porodu! Buďte v kontaktu s dítětem, odevzdejte se tomuto spontánnímu toku, doprovázejte dítě v něm, povzbuzujte a jen „udržujte kontakt“. Teď to potřebuje více než kdy jindy!

Aktivní porod je čas si pamatovat dýchání, měnit různé pozice - jedním slovem vše, co jste se naučili v přípravě, pokud jste na to šli. Poslouchejte své tělo, jak nejlépe se pohybovat, dýchat, hučet nebo „zvukovat“, jak se vám líbí. Vaše nejhorší nepřátelé jsou teď marnost, panika a strach. Odvezte je pryč! Pokuste se ponořit do procesu porodu a nevystoupit z něj dříve, než uslyšíte dlouho očekávané volání vašeho dítěte.

Možná se budete chtít trochu plakat nebo sténat - není čas se stydět. Nechte se jít, zapomeňte na konvence a slušnost. Squat dolů, stát, chodit, opírat se o okraj stolu nebo postele, ležet na levé straně, stát na všech čtyřech, vyklenovat záda jako kočka. Zkuste v této poloze pomalu třást boky, zprava doleva nebo osm. Pokud je váš manžel nebo asistent s vámi, spolehněte se na něj. Pověste na ruce: máte záda k partnerovi, drží vás pod podpažemi nebo jen kolem krku. Požádejte o masáž dolní části zad, hlavy, končetin.

„Připomínající bolest v kontrakcích“ bzučení je úžasná - zpěv „Ohm-mm“ nebo „Ah-ah“ s nízkým děložním zvukem.
Sledujte svaly v ústech a krku - to je analogie děložního čípku. Tvář a krk uvolněné - zveřejnění je dobré a měkké.


Přechodná fáze

Přechodná fáze je koncem „drapákové“ periody. Kontrakce zde budou tak silné, jak je to možné, a pak se přesunou k pokusům - tj. k vytažení samého dítěte.

Právě v přechodném stádiu dochází ženě nejčastěji nedostatek síly, může požádat o anestézii a začít se „vzdát“. Tomu lze rozumět. Pokud vás někdo při porodu doprovází, požádejte ho o pomoc. Někdy se jen pevně držte za ruku a slyšte: „Jste hotovi, máte se dobře!“ je to dost. Kontrakce jsou velmi silné, 60-90 sekund, opakují se každé 1-3 minuty. Reliéf spočívá v tom, že tato fáze je velmi krátká a zbývá jen málo. Objeví se poslední 3-4 cm děložního hrdla, v průměru to trvá od 30 minut do 1,5 hodiny. Ale čas v tomto období bude létat velmi rychle. Vaše vědomí zůstává uvnitř procesu porodu a s dítětem.

"Jestli už je pro tebe obtížné komunikovat se svým dítětem, bylo by hezké, kdyby to udělal tvůj táta nebo asistent. Promluv s ním, řekni mu, jak netrpělivě na něj čekáš. Jednoduchá slova otce:" Pojď, zlato, pojď k nám! " pro něj hodně pomoci a podpory.

Když se děložní hrdlo otevře téměř úplně, můžete cítit nutkání tlačit. Je to pocit intenzivního tlaku na konečník. Někteří to necítí, jiní se cítí výrazní. Ale v přechodné fázi je příliš brzy tlačit, protože krk na to ještě není připraven. Zkuste dýchat „psa“, tj. často, rychle a povrchně. Pokud je velmi těžké se omezit, informujte o tom porodní asistentku nebo lékaře. Pokud je čas, vezmou vás na židli, pokud ne, omezí úsilí v maximální možné míře. Můžete zvednout nohy nahoru nebo ležet v kolenním lokti, tj. hýždě ve stropě, hlavou dolů. Tím se usnadní váš stav. Když je děložní čípek zcela otevřen, začne se po všech kontrakcích druhé vážné porodní období - pokusy.

Druhou fází jsou pokusy. Dítě se narodí

Kontrakce byly nyní nahrazeny pokusy - stahují se nejen svaly dělohy, ale také břišní svaly. Pokusy jsou zpravidla méně bolestivé, byť intenzivnější, trvají 60-90 sekund a opakují se každých 2-5 minut.

Budete ležet na porodním křesle a pomocí rady porodní asistentky budete tlačit tak tvrdě, jak potřebujete. Nebo, pokud dítě půjde dostatečně rychle, pak, naopak, s pomocí povrchního dýchání nebo tzv. „Psím“ dýcháním, omezíte úsilí tak, aby nedošlo k rozkroku v rozkroku a nechte dítě jemně a hladce chodit ven. Všechno, co se vám předtím stalo, můžete jen přijímat, relaxovat a dýchat správně. Nyní, v rušném období, to vše závisí na vašem úsilí a úsilí. Dítě se může narodit za pět minut a tento proces „tahání“ můžete natáhnout několik hodin.

Dítě se pohybuje z děložní dutiny přes porodní kanál. A musíte shromáždit veškerou svou sílu a pomoci mu vstoupit na světlo. Existují děti, které musí být aktivně „vytaženy“, jiné potřebují střídání napětí a puštění, zatímco jiné potřebují úplné puštění bez napětí. Stejně jako u vás vám to řekne lékař nebo porodní asistentka. V tomto období je velmi důležité poslouchat jejich rady, a pokud vám bylo řečeno: „Tvrdě tlačte!“ pak se nemusíte cítit líto pro sebe a tvrdě tlačte pokaždé, když vám řeknou.

"V rušném období nemůžeš křičet, vaše svaly jsou méně plastické a bolest zesiluje. To zpomaluje proces a nervózní personál je zdravotnický personál. Shromážděte sílu, jen trochu zůstane! Čím lépe se pokusíte, tím rychleji a pohodlněji se vaše dítě narodí.".

Vaše plné dýchání je nyní nutné pro vás oba. Je důležité si uvědomit, že ve druhé fázi je dítě upnuto v porodním kanálu a potřebuje kyslík. Pokud dýcháte nesprávně, dítě bude trpět jeho nedostatkem. Mezi pokusy zhluboka a klidně dýchejte. Při pokusech pečlivě poslouchejte pokyny lékaře.

Využijte co nejvíce času mezi pokusy vyživovat vaše dítě kyslíkem a uvolnit se. Protože pokusy jsou intenzivnější než kontrakce, příroda nám dává čas mezi pokusy uvolnit se a získat sílu. Snažte se ztrácet čas mluvením - to také okrádá dítě o kyslík. Odpočiňte si co nejvíce, nechte své myšlenky na dítěti. Čím hlouběji se uvolníte, tím lépe budete moci pracovat na dalším úsilí. Pokusy jsou těžkou prací. Udržujte přítomnost mysli a pamatujte, že dítě je nyní mnohokrát obtížnější než vy, zkuste ho.

"Když se objeví hlava dítěte, natáhněte ji a dotkněte se jí rukou, pohladte si vlasy - budete cítit něco neobvyklého, co se nedá vyjádřit slovy. Síla, radost, rozkoš, zvědavost. Bolest a únava ustoupí, všechny potíže nebudou tak významné, jako by jste ve vás by otevřel druhý vítr.

Při pokusech můžete pocítit pocit píchavé bolesti, strečink nebo pálení v pochvě a perineu, když hlava vybuchne. Nebojte se slz, které se mohou při pokusech vyskytnout. U přirozených porodů jsou vzácná, uzdravují se dobře, nedochází k odchýlení se v následném porodu a nezpůsobují sexuální problémy..


Hlava dítěte vyjde postupně. Nejprve se zobrazí při pokusu o 1 cm a po ukončení pokusu se vrátí. Pak přestane být hlava skryta a při každém pokusu je stále více zobrazována. Nakonec se při dalším pokusu hlava vašeho dítěte narodí úplně. Dítě stále „dýchá“ přes pupeční šňůru, zatímco klidně čekáte na další pokus. Potom se dítě otočí o 90 stupňů, aby se mohla ramena narodit. Ramena se objevují střídavě: nejprve přední (zpod pubis matky), poté zadní (z perineum).

A teď, hned za rameny, se okamžitě narodí celé tělo dítěte - teplé, kluzké a mokré. Dítě je položeno na břicho. Dítě cítí teplo, měkkost a tlukot srdce - a uklidňuje se. Nezapomeňte pozdravit vaše novorozené dítě, řekněte mu všechna chvějící se slova, která jsou pro něj ve vašem srdci. Pokud jste již pro své dítě vybrali jméno, informujte o tom dítě se svým otcem (kdo je vedle vás, nebo bude zavolán z chodby)!

Zotavují se ze stresu narození, většinou se samy děti začnou aktivně hledat prsa. První doušek kolostra vytvořený dítětem se stává signálem pro celé tělo ženy, že se stala matkou. Její krev je znovu naplněna přírodním oxytocinem, který probouzí mateřský instinkt, lásku k dítěti a také způsobuje kontrakci vaší dělohy pro normální, úplné oddělení placenty od jejích stěn.

„Někdy děti hned neberou prsa. Nespěchej dítě. Sání je instinkt, který se jistě projeví. Možná o něco později, až bude dítě ležet.


Třetí fáze. Fúze, setkání s mámou a dítětem


Není tak důležité, zda dítě rychle vezme prsa, kontakt dítěte s mámou (a tátou, je-li přítomen!) Je důležité. Vaše fúze s dítětem po porodu je nejdůležitější! Přežití dítěte může na tom dokonce záviset. Během fúze jsou mezi dítětem a jeho rodinou kladeny emocionální, emoční a duchovní pouta.

Sjednocení v první hodině po narození je vynikajícím základem pro vztah dítěte s jeho matkou, s celým světem kolem něj. Jakmile začal, tento vztah trvá celý život.


Čtvrtá fáze. Zrození porodu

Nějakou dobu po narození dítěte budete mít neodolatelnou touhu znovu tlačit. Toto je zrození placenty (placenty a fetálních membrán).
Ženy, které jsou v současné době v práci, jsou často tak nadšené svým nově narozeným dítětem (které leží na břiše), že na tuto fázi často zapomenou. Velkým pozitivním účinkem je vložení novorozence do prsu přímo v mateřské místnosti a těsný kontakt s tělem matky. Zejména urychluje narození placenty a pomáhá snižovat krvácení, nemluvě o obrovském emocionálním zotavení, které zažívá žena.

Pro takový dlouhý a včasný kontakt ženy při porodu s jejím dítětem je však zapotřebí velké množství zvláštních podmínek, které v našich porodnicích nejsou vždy k dispozici. Proto budete s největší pravděpodobností kázni čekat na tuto fázi, zatímco dítě se bude vyhřívat pod paprsky speciálního zdroje tepla. Ale nebojte se - stále máte hodně času na to, abyste si užili rozhovor s vaším dítětem!

V důsledku dvou nebo čtyř konečných pokusů o placentu tento objemný orgán, který sloužil 9 měsíců, ponechává tělo ženy v práci s fetálními membránami. Přirozené narození dokončeno.

„Výstup placenty je doprovázen přirozenou ztrátou krve. Pokud máte hojný výtok, můžete dostat injekci oxytocinu. Nejlepší prevencí krvácení je dítěti dát prsa.!

Po narození placenty lékař zkontroluje stav porodního kanálu a v případě potřeby mezery uzavře. Ještě dvě hodiny budete v porodnici, protože lékař se musí ujistit, že je vše v pořádku a vaše krvácení je v normálních mezích. Dítě je v tuto chvíli převezeno do dětského oddělení. Samozřejmě je lepší dát to manželovi, který na vás na chodbě čeká. Nechte tyto dvě hodiny, je jako dítě ve vašem okolí. Po dvou hodinách a prohlídce, která potvrdí, že je s vámi vše v pořádku, budete vy a dítě přeneseni na oddělení, kde si můžete plně odpočinout.
A teprve poté, když jsem odpočinul a spal, si uvědomil celou jedinečnost okamžiku. Můžete si klidně lehnout, vidět, jak spí, a užívat si klidu. Nebo můžete (konečně!) Zavolat všem příbuzným a přátelům - a přijímat gratulace k narození VAŠEHO MIRACLE!

Porod: co se stane dítěti během porodu a porodu

Zveřejnění děložního hrdla a porodu: krok za krokem

Dorothy Guerra, učitelka jógy, Dole, připravuje ženy na porod pomocí jógy

V jedné z předchozích publikací jsme hovořili o tom, jak se žena cítí, když porodí. Dnes pomocí knihy „Jóga pro těhotné ženy“ zjistíme, jak se dítě při porodu chová. Všichni slyšeli, že se pohybuje podél porodního kanálu - ale jak přesně se to děje?

Abychom pochopili, co se děje během porodu, je důležité si uvědomit, že pro vaše dítě je to tvrdá práce, úměrná bolesti, kterou zažíváte. Intenzita a frekvence kontrakcí jsou pro dítě jednoduše nezbytné, protože k narození musí provést šest základních pohybů. Jak se pohybuje, mění se povaha kontrakcí a jsou intenzivnější, takže se dítě může ubytovat na užších místech vaší pánve..

Takže v první (kontrakce a otevření děložního čípku) a druhé (pokusy a vyloučení plodu) porodu, vaše dítě provádí šest hlavních pohybů:

 • klesání;
 • ohýbání;
 • rotace dovnitř;
 • rozšíření;
 • rotace směrem ven;
 • tlačí ven.

Za účelem poskytnutí prostoru pro tyto pohyby dochází u děložního čípku ke třem důležitým změnám:

Když dítě a děložní čípek jednají ve shodě, dochází k porodu přirozeně. Podívejme se blíže na tento proces..

Jak se děložní čípek připravuje na porod

Již několik týdnů před narozením můžete cítit slabé kontrakce. Říká se jim kontrakce Braxton Hicks a jsou považovány za falešný začátek porodu. Tyto kontrakce jsou však nezbytné, aby stěny děložního čípku začaly změkčit a zrát a připravit se na odhalení. S počátkem skutečné práce přispějí pravidelné kontrakce k vyhlazení a otevření děložního hrdla. Každý následující boj pomůže děložnímu hrdlu otevřít, vyhladit a dosáhnout jeho plného průměru rovného 10 cm; stěny děložního hrdla jsou tenčí. Husté stěny by měly být tenké jako papír; tento proces se měří v procentech od 0 do 100. Kromě toho by se děložní hrdlo mělo naklánět dopředu.

Když děložní hrdlo prochází těmito změnami, vaše dítě s ní také pracuje v jednotě a provádí základní pohyby.

Pohyb dítěte během porodu

Nejprve by mělo dojít k zasunutí hlavy dítěte do vstupu pánve. K tomu dochází, když se jeho hlava ponoří do pánevní dutiny a vyrovná se se sedacími markýzy..

Tím se dítě v pánevní dutině dostane na nulu. Prvním pohybem dítěte během porodu je sestup. Dítě by se mělo pohybovat po porodním kanálu a překonat nulovou značku. K tomu dochází mezi latentní a aktivní fází první fáze porodu..

Poté dítě provede druhý pohyb - ohýbání. Aby se zmáčkl do užší části pánve, musí přitlačit hrudník k bradě. Když se ohnete, můžete přejít na třetí pohyb - to je rotace dovnitř. Dítě se bude muset otočit do poloviny z polohy obrácené k tělu matky do polohy obrácené k páteři matky. Někdy to vyžaduje čas, ale někdy se to prostě nestane..

Když se dítě otočí zády k páteři (čelí vašemu žaludku), může to vést k velmi intenzivním a bolestivým kontrakcím páteře. Příznakem míšních kontrakcí je tlak v bederní oblasti vpravo nebo vlevo. Tato bolest je cítit i v intervalech mezi kontrakcemi. Některé porodní asistentky a lékaři dávají ženě příležitost čekat a radit jí, aby se přestěhovala a změnila polohu tak, aby se dítě stále převrátilo, aby čelilo páteři. K rotaci dítěte dovnitř dochází někde mezi aktivní a přechodnou fází první fáze porodu.

Pohyb dítěte během pokusů

Když je dítě připraveno k narození, provede poslední tři pohyby. Tyto pohyby se shodují s druhou dobou porodu - pokusy. Dítě natáhne hlavu v porodním kanálu. Když k tomu dojde, mluvíme o vzhledu hlavy v pánvi kolem +3. Hlava je skutečně vidět, když začnete tlačit.

Jakmile se vám podaří vytlačit hlavu, dítě provede další pohyb - otáčení směrem ven. Když se objeví hlava, dítě otočí tvář stranou. Lékař mu obvykle pomůže tento pohyb provést. V této fázi je dítě připraveno na svůj poslední pohyb - vytlačení. Narození bylo dokončeno!

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Článek poskytl Ripol Classic Publishing House

Články O Neplodnosti