Hlavní Zdraví

Dětské postele IKEA: od kojenců po dospívající. 105 fotografií a přehled možností modelu pro všechny věkové kategorie

Velkou událostí v životě každé rodiny je výběr postelí pro děti. V současné době existuje velké množství betlémů, z nichž nejlepší jsou postele Ikea. Dnes to řekneme o těchto postýlkách.

Shrnutí článku:

Pozitivní aspekty nábytku Ikea

V dětských pokojích mnoho obyvatel Ruské federace v současné době kupuje modely posuvných postelí. Mají řadu výhod, díky nimž si je zákazníci vybírají:

 • kompaktní velikost, v jakékoli místnosti nezabírá mnoho místa;
 • po dobu provozu je možné použít několik let;
 • pevnost, schopnost odolat těžkým nákladům;
 • pohodlí, které poskytují matrace stejné společnosti;
 • krása;
 • atraktivní vzhled v jakémkoli designu dětských pokojů.

Různé modely jednotlivých dětských postýlek

Ikea nabízí katalog lůžek pro děti všech věkových kategorií. Mezi nimi jsou populární modely Critter, Minnen, Sundvik, Lexvik, Gulliver, Sniglar. Nyní o každém z těchto jednotlivých modelů řekneme podrobněji.

Na posteli může Critter spát dítě od narození do 8 let. Boky jsou zdobeny obrázky koťat, štěňat nebo jehňat..

Při výrobě nábytku bylo použito dřevo nejvyšší kvality. Ale pokud si chcete koupit lůžko pro dítě pro růst, s možností jeho dalšího použití, tento model se nehodí.

Velmi populární postel s postranní Minnen. Je vyroben výhradně z kovových materiálů. Modely jsou k dispozici v černé a bílé. Jejich výhodou je, že délka lůžka se může lišit v závislosti na výšce dítěte.

Malé mínus je, že kov dává chlad, proto je matrace této společnosti povinna to vyloučit.

Model vyrobený z dřevěných materiálů je postýlka Sundvik. To může být malované bílé nebo taupe. Tato dětská postýlka ikea vypadá skvěle v každém interiéru. Délka postýlky se může měnit v závislosti na růstu dítěte. Lze použít pro děti ve věku dospívajících..

Kotviště, ideální pro dívky i chlapce, je klasický model Lexvik. Délka dřevěné postýlky se může lišit. Vzhled je ale poněkud masivní, takže rodiče mají strach.

Modely Gulliver lze zakoupit dětskou postýlku pro dívky nebo chlapce do 13-14 let. Nábytek z březového dřeva. K dispozici jsou malé ploty, které lze podle potřeby zatáhnout a nastavit..

Jednoduchý nábytek pro děti ve věku 7-8 let je model Sniglar. Je vyrobena z buku. K designu se přidá strana, která je v případě potřeby instalována na obou stranách postýlky. Mohou být zneužívány dětmi během dospívání.

Výhody podkrovního lůžka

Lůžko Ikea lze vybrat pro chlapce i dívky, jejichž věk nedosáhl 3leté známky. Tato konstrukce umožňuje spát ve druhém patře.

V přízemí může dítě hrát, kreslit a dokonce i tančit a tvořivě se projevovat. Lze instalovat v malých bytech.

Existují modely postelí pro starší děti. V přízemí můžete umístit mini knihovnu nebo stojan na oblečení.

Výběr křesla

Atraktivita lůžka pro židle je, že zde může spát jako dítě i dospělé dítě, které je v dospívání a mládí. Sestavená struktura zabírá malý prostor v místnosti.

Na takový nábytek se můžete perfektně vyjít s přáteli. A v noci, rozloženo, můžete získat dobrý noční spánek. Společnost má velké množství modelů lůžek pro židle vyrobených v různých stylistických a barevných schématech..

Abyste si mohli vybrat kolébku ikea, kterou potřebujete, nemůžete opustit svůj byt. Chcete-li to provést, stačí si prohlédnout fotografie modelů prezentovaných v hojnosti na internetu.

Kolébky z Ikea - jak správně vybrat? (40 fotografií)

V tomto článku je uveden přehled nábytku Ikea a dalších 10 tipů na správný nákup, aby se usnadnilo vyhledávání dětské postýlky pro dítě..

Možnosti pro jednu

Critterova samostatná postel je určena pro děti do osmi let. Zde je několik příkladů postýlky pro novorozence Ikea tohoto modelu.

Je vyrobena bílá s jiným ornamentem:

 • se vzorem „ovcí“ na hlavě
 • s postavami koček a psů na hlavě.

Stejně jako každý nábytek existují i ​​výhody a nevýhody. Mezi klady patří:

 • Výroba přírodního dřeva
 • Pěkný design pro děti

Mínus - existují věková omezení, což znamená, že když dítě dosáhne určité výšky, postýlka se zmenší.

Pokud potřebujete postel delší dobu, pak je perfektní model se zasouvací vložkou, která může mít celkovou délku 207 cm..

Takové zatahovací struktury představují postele:

 • Minnen je populární model Ikea. Je vyroben z kovu v bílé barvě. Výhodou je krásný estetický vzhled a úprava délky. Nevýhodou je, že kov má tendenci ochladit.

V poslední době byl design tohoto modelu aktualizován (2015), do bočních stěn jsou nyní vloženy paprsky slunce, nikoli monogram. Na obrázku níže vidíte všechny funkce.

 • Sundvik z borovice, zadní část - dřevovláknitá deska, film se nanáší na povrch. Barevné schéma je buď bílé nebo šedo-hnědé. Není těžký, má vhodný vzhled pro mnoho věcí a liší se v délce. Z nedostatků je opěradlo, které nevypadá tak esteticky a může být mechanicky poškozeno.
 • Lexvik. Vyrábí se v klasické verzi dřeva. Je odolný, přirozený, existují možnosti v designu, jediná, poměrně velká hmota nábytku.

Couches z Ikea

1) Hemnes. Nejběžnější mezi kupujícími Ikea, sada obsahuje tři zásuvky, vyrobené v bílém. Její design je univerzální, samotný model je kompaktní, přitahuje pozornost návštěvníků. K dispozici je další stupňová úroveň, která se může změnit z jedné na dvojitou. A je navržen až na 8 let. Nevýhody jsou také - neexistuje ochrana před pádem a poměrně vysoká cena.

2) Len. Má buď 2 zásuvky nebo rozkládací postel. Jeho nízká cena, design a funkčnost patří mezi výhody. A k minusům - to je materiál výroby (dřevotříska a dřevovláknitá deska) a absence bariéry.

3) Brimnes. Má nízké boky na všech stranách a 2 zásuvky, které lze vyrolovat. Ideální pro děti starší 8 let, funguje stejně jako Hemnes, ale má nižší cenu, protože je vyrobena z dřevotřísky. Také kvůli nízkým stránkám není vhodný pro děti.

Níže jsou fotografie kolébek Ikea (pohovky a jednotlivé možnosti).

Podkrovní postele

1) Cura - postel je navržena pro dva, může to být buď palanda nebo podkroví. Při výrobě se používá pouze přírodní dřevo, je výhodnější pro doplňování paliva, protože výška je 116 cm, lze ji doplnit baldachýnem v modré nebo růžové barvě. Nevýhody v dřevovláknité boční panely a jednoduchý design.

2) Swerta - kov ve stříbrné nebo bílé barvě. Odolný, funkční a snadno se čistí. Má schopnost doplnit pohovku nebo herní koutek.

3) Stuva - odkazuje na podkrovní postel, má vestavěnou skříň nebo stojan na boku a také noční stolek. Mezi výhody patří celá řada designu a konfigurace. Nevýhody - to je materiál pro výrobu dřevotřískových a dřevotřískových desek a schopnost instalovat schody pouze vpravo.

4) Sturo - bílé nákladní auto. Uvolněno ze dřeva. Díky šířce postele (153 cm) si navíc můžete vytvořit hřiště. Pouze zde není vhodný pro každý byt, opět kvůli šířce.

Patrové postele

1) konvoluce. Bílé nebo stříbrné lůžko, velmi trvanlivé a může mít extra výsuvnou postel.

2) Midal. Je pokryta pouze lakem, takže má přirozenou barvu stromu, ze kterého je vyrobena. Nízká cena a dává příležitost pro kreativitu, jako barvu si vyberete sami. Následuje katalog betlémů Ikeya již v malované podobě tohoto modelu.

3) Tuffing - má sníženou výšku a centrální schodiště, pouze ve stříbrné barvě. Je téměř nemožné spadnout z této postele a sestup a výstup do druhé úrovně je velmi výhodný. A díky své nízké výšce je vhodný pro nízké stropy. Nevýhody - to jsou strany textilie, které lze snadno poškodit.

4) Nordal - pouze v tmavě hnědé. V budoucnu můžete dva oddělit od jednoho společného nábytku. Vyrobeno ze dřeva, s výjimkou bočnic z dřevotřískových desek, na kterých je nalepena fólie.

10 doporučení pro výběr dětského nábytku Ikea

 1. Věnujte pozornost bílé barvě, je vhodný do jakéhokoli interiéru a neoznačuje pohlaví dítěte.
 2. Kovové struktury se snáze čistí.
 3. Pokud chcete nábytek pro růst, pak vezměte trvanlivý materiál výroby, ať už dřevo nebo kov.
 4. Posuvné postele jsou také vhodné, pokud jsou v pokoji dvě děti, ale různého věku..
 5. Pokud je dětský pokoj malý, je vhodná kompaktní postel s výsuvným designem nebo podkrovím.
 6. Podkrovní postel je ideální pro jedno dítě v malé místnosti, protože na jednom místě můžete vybavit místo na spaní a hřiště.
 7. Pouze dítě starší 6 let může spát ve druhém patře postele a děti jsou z bezpečnostních důvodů zpravidla zakázány hrát si tam. A měli byste také nainstalovat lampu, abyste mohli vidět sestup v noci.
 8. Při výběru matrace pro postel s druhou úrovní se podívejte na její výšku a úroveň stran.
 9. Modely Ikea mají mínus - její uniformita, takže se nebojte experimentovat s zakoupenou postelí, aby byla individuální.
 10. Prostory pro věci lze umístit vedle postele a vyměnit konferenční stolek v dětském pokoji.

Toto jsou hlavní tipy pro výběr správného nábytku pro školky, následují fotografie kolébek Ikea.

Vyberte si dětskou postýlku v IKEA: pro novorozence a od 3 let

Ložnice pro dítě je místem, kde tráví spoustu času. Zdravý spánek přispívá ke kompetentnímu rozvoji: fyzickému i psychickému. Výběr kolébky, a to i od velmi populární společnosti IKEA, je proto třeba brát tak vážně, jak je to možné.

IKEA je již dlouho předním výrobcem nábytku pro každý byt, ale zda je vhodný do našich interiérů a který model preferuje?

Hlavní kritéria pro dětské postýlky této společnosti:

 • Pohodlí a bezpečnost designu.
 • Šetrné k životnímu prostředí materiály, testování pediatry a dermatology.
 • Věk vhodné modely.

Před zakoupením zkontrolujte model. Na postýlce by neměly být čipy, praskliny, škrábance, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte. Také věnujte pozornost tomu, zda jsou všechny součásti pevně upevněny v rámu..

Všechny materiály IKEA jsou bezpečné, takže si rodiče nemohou dělat starosti s lakováním - neexistují žádné škodlivé látky.

5 tipů pro výběr

1. Bílá barva - nejcitlivější a nejvšestrannější, tuto postel lze zakoupit předem, aniž byste věděli pohlaví dítěte. Tento tón je také vhodný pro teenagery..

2. Nejjednodušší materiál pro péči je kov. Dřevo je samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí, ale všechny materiály v produktech společnosti jsou pro děti bezpečné.

3. Pokud chcete, aby postýlka vydržela dlouhou dobu, zvolte modely transformátorů.

4. Funkčnost modelu je důležitá, zejména pokud ve školce není dostatek místa. Vyberte si postele se skříňkami a police.

5. Podkrovní postele jsou oblíbené u dospívajících. Tyto modely jsou dobré, protože rozšiřují prostor a zároveň pomáhají vytvářet jedinečnou osobní zónu. Tato postel je nejlepší pro děti do 6 let..

Postýlky pro děti podle věku

1. Novorozenec

Jednoduchý a výstižný model, který se dokonale hodí pro novorozence. Aby nedocházelo k náhodnému zachycení paží nebo nohou dítěte mezi tyčemi, lze na postel nainstalovat speciální měkké strany.

Půvabná postel v bílém je ideální pro novorozence.

Postele bez stran jsou lepší pro starší děti. Některé postýlky pro nejmenší mohou být také odstraněny pro starší dítě odstraněním stran.

Při výběru postýlky pro novorozence samozřejmě musíte pochopit, že nejprve v ní stráví většinu času. Existuje několik speciálních modelů pro kojence, které jsou vhodné pouze pro malé děti..

Jednoduchá dřevěná postel pod stromem.

Stříšky a závěsné hračky vypadají okouzlující. Je velmi důležité, aby postel byla co nejpevnější.

Pokud máte rádi vyšívání, nenechte si ujít naše podrobné pokyny o tom, jak šít vrchlík vlastníma rukama..

2. Od 3 let

Pro děti starší 3 let je již možné vybrat více dospělých modelů s posuvnými konstrukcemi, skříňkami a policemi. Mějte na paměti, že děti rostou velmi rychle, a aby nedošlo ke změně nábytku neustále, zkuste si vybrat postel pro růst. Také se starejte o výběr správné a vhodné matrace..

Vestavěné zásuvky jsou opravdu velmi příznivým doplňkem pro postýlky. Mohou odstranit povlečení, plenky a hračky. Je však lepší okamžitě rozhodnout, zda takový model potřebujete: prach se může v zásuvkách hromadit, nebude vhodné je vytlačovat na všech površích. Výhodou obchodů IKEA je, že zobrazují již sestavené modely s různým počtem zásuvek a polic.

Pohovka pro starší děti se zásuvkami pomůže ušetřit místo v malém bytě a naučí děti, jak věci uvést na místo.

Tento model je příkladem úspory místa. Je vhodný pro dvě děti najednou a ve vhodných zásuvkách na spodní straně nábytku můžete umístit nejnutnější věci a ložní prádlo.

Bílá je velmi elegantní a praktická barva, ale do školky můžete přidat barvy.

Půvabné strany se zakřiveným hřbetem proměňují postýlku v malou loď. Děti budou nadšené!

Dvouúrovňové modely šetří prostor rozdělením do zón pro každé dítě.

Dva z těchto vzorů jsou ideální pro dvojčata nebo malé děti s malým věkovým rozdílem. Není to jen postel, ale také skvělé místo pro hraní..

Transformátorové postele

Transformační modely se liší od klasické postele v přítomnosti skříní a polic. Někdy v takové posteli je převlékací stůl a pro starší děti - výsuvný stůl pro výuku. Jedná se o pohodlnou a praktickou možnost pro rodiny, které nechtějí nebo nemohou utratit spoustu peněz za nákup nového nábytku. Další výhodou je kompaktnost a multifunkčnost: dítě roste a pouze transformátory jsou schopné přizpůsobit se velikosti staršího dítěte. Mohou být prodlouženy a výškově nastavitelné..

Téměř ve všech postýlkách můžete změnit výšku dna. Pozice se liší od dvou do pěti: to je zvláště důležité pro ty, kteří dali postýlku rodiči. Pak je třeba ji upravit na jednu úroveň.

Čím je dítě mladší, tím snazší je mít ho vyšší. Takže dítě se snáze usne a zvedne v náručí. Boky by však neměly být ani velmi nízké: požadovaná výška je až do podpaží dítěte.

Nejoblíbenější modely

1. Critter - dětská postýlka vyrobená z borovice, dostupná ve dvou variantách: s jehňaty a kočkami.

2. Minnen je praktický a oblíbený kovový model. K dispozici je černobílá možnost.

3. Sundvik z borovice a dřevovláknité desky (zadní). Postel může být bílá a taupe.


4. Lexvik - klasická dřevěná postel, „rostoucí“, velmi spolehlivá a odolná, ale velmi jednoduchá v designu.

5. Hemnes - bílý gauč se třemi zásuvkami.

6. Cura - oboustranné lůžko, které může být patrové nebo podkrovní.

7. Stuva - podkrovní postel s vestavěnou skříní nebo boční policí, jakož i pracovní stůl a noční stolek na první úrovni.

8. Sturo - jedno a půl loftové lůžko, dostupné pouze v bílé barvě.

9. Touffing - postel se sníženou výškou a centrální schodiště, dostupné pouze ve stříbře.

Inspirujte nás - sdílejte materiály s přáteli na sociálních sítích:

Postýlky pro děti IKEA

Postýlka IKEA Solgul

Postel SWEET BABY Mario, barva: bílý oblak

Postýlka Incanto Mimi 7 v 1 (transformátor)

Postýlka IKEA Sundvik

Dětská postel Hoff Fairy

Dětská postel se stranou Mickey Wenge-Lime

Postýlka Incanto Mimi 7 v 1 (transformátor) bílá

Dětská postel s postranní Mickey Wenge / Pink

Postel SWEET BABY Ennio, barva: bílý oblak

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Dětská postel s postranní Mickey Wenge / modrá

Dětská postel Hoff Sonya

Transformační postel SWEET BABY Valentino, barva: slon.

Pohádková 101 postýlka

Ochranná bariéra pro dětskou postýlku Polini dětské 100, bílá.

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Polini Crib Teddy Bears 222

Pohovka pro novorozence Giovanni Aria caramel

Ikea dětské postýlky: přehled populárních modelů a tipů pro výběr

Ikea dětské postýlky: přehled populárních modelů a tipů pro výběr

Švédská značka IKEA je jedním z nejpopulárnějších výrobců rodinného nábytku na světě. Výrobky společnosti mají optimální poměr ceny a kvality. Švédi a novorozenci, kteří potřebují dobrou postel pro dobrý spánek, neprošli. Koneckonců, má zase dobrou noc pro mámu. Při výběru dětského nábytku by se mělo přistupovat s maximální odpovědností. V tomto článku si povíme o vlastnostech a výhodách dětských postýlek IKEA a vezmeme v úvahu nejoblíbenější modely značky.

Vlastnosti a výhody

Švédská společnost nabízí široký výběr lůžek pro novorozence. Ve značkových obchodech značky najdete kolébku pro každý vkus a funkčnost. Jednou z hlavních výhod nábytku IKEA je důkladná kontrola a testování všech materiálů, z nichž jsou postele vyrobeny. Kromě toho jsou dermatologové a pediatrové zapojeni jako specialisté. Všechny standardní modely určené pro kojence mají nezbytnou sadu funkcí, jmenovitě: výškově nastavitelná přední stěna a základna pod matrací. Některé mají další bonusy ve formě prostorných zásuvek pro uložení prádla a nárazníků.

Samotný design je zcela bezpečný pro provoz, řemeslníci IKEA bezpečně opraví všechny detaily. Postele této značky jsou dokonalé kvality a jsou pokryta speciálními barvami, které nezpůsobují alergie a bez toxického zápachu. Společnost nabízí modely v různých stylistických řešeních od klasických po moderní, což usnadňuje nalezení modelu pro interiér každého domu. Každá místnost bude vypadat zajímavější s IKEA.

Populární modely

Švédský výrobce vyrábí různé modely za přijatelné ceny. Lze je snadno naložit i do auta a sestavit sami. Každé modelové balení obsahuje schéma sestavení.

Sundvik

Tento model je velmi funkční a roste s dítětem, takže jej student může použít. Maximální délka Sundviku dosahuje více než dvou metrů, a ve verzi pro novorozence - kompaktních třicet metrů. Šířka postele je standardní - 80 centimetrů, což stačí pro velmi malé dítě a dospívající.

Rám Sundvik je vyroben z přírodní borovice a potažen hypoalergenním akrylovým lakem. Zadní strana je vyrobena z dřevovláknité desky s filmem. Reiki vyrobená z javoru a zdobená bukovou dýhou; posledním krokem je akrylový povlak, jako v případě základní struktury. Postel se dá snadno sestavit samostatně: podrobné pokyny, které jsou součástí soupravy, vám pomohou.

Mezi výhody modelu lze rozlišovat dostupnou cenu, která je pouze 9 000 rublů. U postele z masivního dřeva, které bude trvat mnoho let - to opravdu není moc. A samozřejmě originální vzhled od designérů IKEA. Nevýhodou je nedostatek vysoké stránky, respektive dítě, které se již může postavit na vlastní pěst, nemůže zůstat bez dozoru samo o sobě..

Henswick

Postel je vyrobena z bukového dřeva a pokrytá hypoalergenní barvou. Boční stěna dřevovláknité desky je pokryta vzory a kudrnaté nohy dodávají designu jemný vzhled. Obecně je model velmi atraktivní a vhodnější pro dívky. Postel je snadno sestavitelná, nezabírá příliš mnoho místa v místnosti. Délka je o něco více než metr a široká 70 centimetrů. Velkou výhodou Henswicku je nejen originální styl, ale také snadná péče a schopnost přizpůsobit výšku základny pod matrací. V recenzích si rodiče všimnou přítomnosti vysoce kvalitní dřevěné přepážky, díky níž je dítě jasně viditelné. Cena modelu - 5600 rublů.

Gulliver

Kolébka je vyrobena výhradně z březového dřeva a potažena hypoalergenní akrylovou barvou. Konstrukce je snadno sestavitelná pomocí vlastních rukou, všechny díly jsou rychle a efektivně upevněny, což výrazně usnadňuje montáž. Kompaktní model nezabírá mnoho místa v místnosti. Standardní rozměry postele - 120 centimetrů dlouhé a 60 centimetrů široké. Gulliver má spoustu výhod. Přijatelná cena 5 000 rublů, nastavitelná výška základny pod matrací a další strana v sadě, kterou můžete vyměnit boční část, činí z tohoto modelu jednu z nejlepších v této cenové kategorii. Mezi mínusy, možná, jeden může jen zaznamenat nedostatek dalšího příslušenství a zásuvky pro ukládání dětských potřeb.

Lesquik

Konstrukce se skládá téměř výhradně z buků, jedinou částí ze dřevovláknité desky je boční panel. Celé lůžko je nejprve ošetřeno skvrnou a poté potaženo akrylovým lakem. Rozměry postele jsou standardní, stejně jako v předchozích modelech: délka lůžka je 120 centimetrů a šířka je 60. Boční panel je odnímatelný, protože dítě stárne, lze jej vyjmout a nechat dítě vylézt a plazit se z postele. Leskwik nemá mnoho detailů, takže je snadné ji sestavit. Kromě toho je základna pod matrací výškově nastavitelná a má dvě polohy. Cena modelu je 9000 rublů.

Somnat

Tento model je kompletně vyroben z bukového dřeva a pokrytý hypoalergenní barvou. Velikosti jsou standardní, stejně jako u všech postelí IKEA: 120 x 60 centimetrů. Somnata je považována za nejjednodušší sestavení postele, protože všechny malé části jsou již připojeny, stačí připojit velké části konstrukce a postel je připravena. Lakovaná povrchová úprava poskytuje snadnou péči a dodává nábytku bohatší vzhled.

Po mokrém čištění však nezapomeňte části otřít do sucha, protože mokrý lak je velmi kluzký a postel může být nebezpečná..

Somnat je prezentován v několika barvách, z nichž každá jistě osloví dítě. Postel je výškově nastavitelná a má dvě polohy. Cena postele je 4500 rublů. Mezi nedostatky lze nazvat pevnou stranou.

Stuva se zásuvkami

Velkou výhodou tohoto modelu je, na rozdíl od předchozích, přítomnost dvou prostorných zásuvek pro prádlo. Štuk je vyroben z bukového dřeva s dřevotřískovými a dřevovláknitými prvky. Celá struktura je pokryta hypoalergenní akrylovou barvou. Rozměry lůžka 120 x 60 centimetrů. Boční část je odnímatelná a může být vyměněna stranou pro bezpečnost dítěte.

Postel je výškově nastavitelná a má dvě polohy. Model se snadno udržuje, ale není tak snadné jej sestavit, protože konstrukce obsahuje velké množství malých dílů. Mezi nedostatky také upozorňují na nedostatek krabic v základní konfiguraci, které se kupují samostatně. Cena modelu s boxy je asi 10 000 rublů.

Mammut

Díky neobvyklému vzhledu se Mammut organicky podívá do dětského pokoje jakýmkoli stylistickým směrem, ať už jde o klasiku nebo podkroví. Bukový masiv je potažen akrylovým lakem, bezpečný pro dítě. Délka a šířka lůžka jsou 120 x 60 centimetrů. Při mytí postele se doporučuje používat roztoky se sníženou abrazivitou. Mezi výhody modelu Mammut lze rozlišit přítomnost odnímatelných bočních panelů a výškově nastavitelnou základnu pod matrací. Cena této postýlky je asi 4700 rublů.

Singlar

Model Singlelar je nejjednodušší konstrukcí dětské postýlky IKEA. Sestavení je velmi snadné, dokonce i žena se s tímto úkolem dokáže vypořádat. Podložka pod matrací je výškově nastavitelná. Dostupná cena 2500 rublů nezanechává nábytek konkurentů, a to ani mezi ostatními výrobci. Snad jedinou nevýhodou postele je příliš jednoduchý design bez jakýchkoli doplňků. I když za tak nízkou cenu je to omluvitelné.

Singlar se nejčastěji kupuje jako náhradní postel v venkovském domě nebo v domě rodičů, takže dítě spí na místě, které je pro něj určeno.

Recenze

Většinou recenze na dětské postýlky IKEA jsou pozitivní. Švédská značka nabízí rodičům velký výběr nábytku pro novorozence, který se díky svému elegantnímu designu vejde do jakéhokoli interiéru. Kompaktnost modelů je velmi příjemná, nezabírají mnoho místa, lze je snadno a pohodlně sestavit, zatímco místo pro spaní je standardní pro dětskou postýlku a dítě je uvnitř pohodlné. Rovněž je zaznamenána kvalita výkonu postelí pokrytých lakem bez toxického zápachu, což je velmi důležité zejména pro rodiče alergiků..

Mezi klady se také říká schopnost přizpůsobit lůžko ve výšce a snadnou péči. Dostupné ceny potěší většinu rodičů, protože kvalitní zboží, vyrobené převážně z masivního dřeva, se málokdy nachází za tak nízkou cenu..

V recenzích však často bývají některá tvrzení nejen o kvalitě modelů, ale o jejich funkčnosti. Mnoho rodičů je rozhořčeno, že postýlky nejsou vybaveny dalšími zásuvkami nebo kyvadlovým mechanismem, což výrazně usnadňuje život dítěte i matky. Někteří píší, že je snazší zaplatit doslova pár tisíc a získat dobrou postel se všemi potřebnými bonusy ruské produkce. Rodiče nemají na švédskou společnost žádné další stížnosti. Vše probíhá efektivně a bez stížností.

Recenze betlémů Ikea Gulliver viz další video.

Vyberte si dětskou postýlku v IKEA: pro novorozence a od 3 let

Ložnice pro dítě je místem, kde tráví spoustu času. Zdravý spánek přispívá ke kompetentnímu rozvoji: fyzickému i psychickému. Výběr kolébky, a to i od velmi populární společnosti IKEA, je proto třeba brát tak vážně, jak je to možné.

IKEA je již dlouho předním výrobcem nábytku pro každý byt, ale zda je vhodný do našich interiérů a který model preferuje?

Hlavní kritéria pro dětské postýlky této společnosti:

 • Pohodlí a bezpečnost designu.
 • Šetrné k životnímu prostředí materiály, testování pediatry a dermatology.
 • Věk vhodné modely.

Před zakoupením zkontrolujte model. Na postýlce by neměly být čipy, praskliny, škrábance, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte. Také věnujte pozornost tomu, zda jsou všechny součásti pevně upevněny v rámu..

Všechny materiály IKEA jsou bezpečné, takže si rodiče nemohou dělat starosti s lakováním - neexistují žádné škodlivé látky.

5 tipů pro výběr

1. Bílá barva - nejcitlivější a nejvšestrannější, tuto postel lze zakoupit předem, aniž byste věděli pohlaví dítěte. Tento tón je také vhodný pro teenagery..

2. Nejjednodušší materiál pro péči je kov. Dřevo je samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí, ale všechny materiály v produktech společnosti jsou pro děti bezpečné.

3. Pokud chcete, aby postýlka vydržela dlouhou dobu, zvolte modely transformátorů.

4. Funkčnost modelu je důležitá, zejména pokud ve školce není dostatek místa. Vyberte si postele se skříňkami a police.

5. Podkrovní postele jsou oblíbené u dospívajících. Tyto modely jsou dobré, protože rozšiřují prostor a zároveň pomáhají vytvářet jedinečnou osobní zónu. Tato postel je nejlepší pro děti do 6 let..

Postýlky pro děti podle věku

1. Novorozenec

Jednoduchý a výstižný model, který se dokonale hodí pro novorozence. Aby nedocházelo k náhodnému zachycení paží nebo nohou dítěte mezi tyčemi, lze na postel nainstalovat speciální měkké strany.

Půvabná postel v bílém je ideální pro novorozence.

Postele bez stran jsou lepší pro starší děti. Některé postýlky pro nejmenší mohou být také odstraněny pro starší dítě odstraněním stran.

Při výběru postýlky pro novorozence samozřejmě musíte pochopit, že nejprve v ní stráví většinu času. Existuje několik speciálních modelů pro kojence, které jsou vhodné pouze pro malé děti..

Jednoduchá dřevěná postel pod stromem.

Stříšky a závěsné hračky vypadají okouzlující. Je velmi důležité, aby postel byla co nejpevnější.

Pokud máte rádi vyšívání, nenechte si ujít naše podrobné pokyny o tom, jak šít vrchlík vlastníma rukama..

2. Od 3 let

Pro děti starší 3 let je již možné vybrat více dospělých modelů s posuvnými konstrukcemi, skříňkami a policemi. Mějte na paměti, že děti rostou velmi rychle, a aby nedošlo ke změně nábytku neustále, zkuste si vybrat postel pro růst. Také se starejte o výběr správné a vhodné matrace..

Vestavěné zásuvky jsou opravdu velmi příznivým doplňkem pro postýlky. Mohou odstranit povlečení, plenky a hračky. Je však lepší okamžitě rozhodnout, zda takový model potřebujete: prach se může v zásuvkách hromadit, nebude vhodné je vytlačovat na všech površích. Výhodou obchodů IKEA je, že zobrazují již sestavené modely s různým počtem zásuvek a polic.

Pohovka pro starší děti se zásuvkami pomůže ušetřit místo v malém bytě a naučí děti, jak věci uvést na místo.

Tento model je příkladem úspory místa. Je vhodný pro dvě děti najednou a ve vhodných zásuvkách na spodní straně nábytku můžete umístit nejnutnější věci a ložní prádlo.

Bílá je velmi elegantní a praktická barva, ale do školky můžete přidat barvy.

Půvabné strany se zakřiveným hřbetem proměňují postýlku v malou loď. Děti budou nadšené!

Dvouúrovňové modely šetří prostor rozdělením do zón pro každé dítě.

Dva z těchto vzorů jsou ideální pro dvojčata nebo malé děti s malým věkovým rozdílem. Není to jen postel, ale také skvělé místo pro hraní..

Transformátorové postele

Transformační modely se liší od klasické postele v přítomnosti skříní a polic. Někdy v takové posteli je převlékací stůl a pro starší děti - výsuvný stůl pro výuku. Jedná se o pohodlnou a praktickou možnost pro rodiny, které nechtějí nebo nemohou utratit spoustu peněz za nákup nového nábytku. Další výhodou je kompaktnost a multifunkčnost: dítě roste a pouze transformátory jsou schopné přizpůsobit se velikosti staršího dítěte. Mohou být prodlouženy a výškově nastavitelné..

Téměř ve všech postýlkách můžete změnit výšku dna. Pozice se liší od dvou do pěti: to je zvláště důležité pro ty, kteří dali postýlku rodiči. Pak je třeba ji upravit na jednu úroveň.

Čím je dítě mladší, tím snazší je mít ho vyšší. Takže dítě se snáze usne a zvedne v náručí. Boky by však neměly být ani velmi nízké: požadovaná výška je až do podpaží dítěte.

Nejoblíbenější modely

1. Critter - dětská postýlka vyrobená z borovice, dostupná ve dvou variantách: s jehňaty a kočkami.

2. Minnen je praktický a oblíbený kovový model. K dispozici je černobílá možnost.

3. Sundvik z borovice a dřevovláknité desky (zadní). Postel může být bílá a taupe.

4. Lexvik - klasická dřevěná postel, „rostoucí“, velmi spolehlivá a odolná, ale velmi jednoduchá v designu.

5. Hemnes - bílý gauč se třemi zásuvkami.

6. Cura - oboustranné lůžko, které může být patrové nebo podkrovní.

7. Stuva - podkrovní postel s vestavěnou skříní nebo boční policí, jakož i pracovní stůl a noční stolek na první úrovni.

8. Sturo - jedno a půl loftové lůžko, dostupné pouze v bílé barvě.

9. Touffing - postel se sníženou výškou a centrální schodiště, dostupné pouze ve stříbře.

Inspirujte nás - sdílejte materiály s přáteli na sociálních sítích:

Dětské postele IKEA: oblíbené modely a tipy pro výběr ideální postele pro vaše dítě

Sundvik model s posuvným rámem

Ti, kteří hledají postel pro své dítě, by měli věnovat pozornost možnostem, které nabízí známá značka IKEA. Výrobky této značky se vyznačují skandinávskou funkčností a širokým výběrem!

 • Ložní možnosti
 • Jak si vybrat postel z katalogu?

Pohodlný dvoustupňový model "Tuffing"

Model Minnen v retro stylu

Stylový interiér v odstínech bílé a šedé

Ložní možnosti od IKEA

Všechny produkty, které tento výrobce nabízí, lze rozdělit do několika typů. Kterýkoli z nich zahrnuje modely, které se liší designem a charakteristikami, jejichž výběr každý kupující provádí samostatně. Vše záleží na požadovaných parametrech a preferencích zákazníka..

Jednotlivé modely

 • Pokud hledáte lůžko v dětském pokoji pro jedno dítě, měli byste věnovat pozornost modelu Critter. Tato varianta je vhodná pro děti do 8 let. Výhodou produktu je jeho přírodní výrobní materiál.

Na poznámku! Postel je nabízena ve dvou variantách: v bílém stínu s jehňaty v čele a lakovaným stromem s kočkou a psem.

Útulný pokoj pro dvě děti

 • Pokud si chcete koupit kotviště pro růst, pak věnujte pozornost posuvným možnostem: „Minnen“ se na ně vztahuje. Tento produkt je vyroben z oceli a natřen bílou nebo černou barvou. Díky materiálu výroby má dlouhou životnost. Produkt je na boku zdoben slunečními paprsky..

Retro styl kovový rám

 • Další variantou posuvného systému je Sundvik. Tento typ je vyroben z přírodní borovice s kombinací dřevovláknité desky lepené filmem. Postel může být prezentována v šedo-hnědé barvě a bílé. Plus je nízká hmotnost. Fólie na zádech může být poškozena mechanickým namáháním, takže bude vyžadovat další pozornost při používání.

Pohodlný jediný model

 • Lexvik je klasická verze dřevěné postele. To zajišťuje dlouhodobé používání, ale dává produktu masivitu a vysokou hmotnost..

Couches

 1. Jedním z populárních produktů v této kategorii je Hemnes. Postel je vyrobena v bílé barvě se třemi zásuvkami, které se prodlužují. Mezi výhody modelu patří kompaktní velikosti, přirozenost použitých materiálů, možnost přeměny na dvoulůžko. Může sloužit jako pohovka pro přijímání návštěvníků.
 2. „Len“ je možnost, která poskytuje buď rozkládací postel, nebo dvě zásuvky na věci. Náklady na tento model jsou relativně nízké. Je možné jej doplnit čelo postele, na které jsou police nainstalovány. Nevýhody - použití dřevotřísky.
 3. Gauč Brimnes je vybaven dvěma zásuvkami. Je vhodný pro dítě od osmi let do dospívání. Má stejné vlastnosti jako Hemnes, ale jeho náklady jsou nižší díky použití levnějších surovin pro výrobu.

Podkrovní postele

Rada! Tyto možnosti se používají v místnosti s omezeným prostorem. Je vhodné umístit stůl a skříňky do spodního patra postele.

 • Model Curra lze upravit na palandu nebo na podkroví. Je vyrobeno ze dřeva. Můžete umístit místo na spaní nad i pod. Postel je vhodné vyrobit, protože její výška je 116 cm. Její konstrukce je jednoduchá, takže může být vyžadován dekor.

Pohodlná možnost, jak ušetřit místo

 • Varianta postele, vyrobená z kovu, byla „Swarta“. Má stříbrný nebo bílý odstín. Trvanlivost konstrukce poskytuje odolný materiál. Funkčností je, že si můžete koupit pracovní desku nebo položit pohovku.

Zajímavá varianta s dětskou lezeckou stěnou

 • Model s šatní skříní, pracovní deskou a nočním stolkem - "Stuva". Můžete si vybrat jednu ze šesti možností designu a úplnost. Mezi nedostatky lze nazvat levný výrobní materiál.
 • Sněhobílý „Sturo“ je vyroben z přírodního dřeva. To umožňuje vytvořit velkou hru nebo školicí prostor.

Možnosti palandy

IKEA nabízí mnoho takových modelů, jedním z nich je Swarta. Nábytek může být bílý nebo stříbrný, vybavený výsuvnou postelí, která je vhodná pro třetí osobu.

 • Lakovaný dřevěný model "Midal" má nízkou cenu. Je možné malovat v jiném odstínu.
 • Výškově stříbrný model Tuffing má ve středu žebřík. Vhodné pro nízkou místnost. Není příliš pohodlné spát na nižší úrovni - schodiště je trochu omezené.
 • Vyrobeno v hnědém tónu „Nordal“ je vyrobeno z přírodního dřeva. Je možné jej rozdělit do dvou samostatných modelů, což může být výhodné při vyrůstání dětí.

Jak si vybrat postel z odrůdy katalogu IKEA?

Nejlepší volba - při nákupu dávejte přednost bílé. Takový nábytek nepřeplňuje prostor, dobře zapadá do jakéhokoli interiéru a je unisexovou možností. Dalším plusem ve prospěch bílé je její význam v každém věku..

Rada! Pokud je vyžadováno časté čištění, je nejlepší brát kovové výrobky, protože je o ně snadnější péče..

Model „Stuva“ - pro nejmenší

Pokud se rozhodnete koupit postel na dlouhou dobu a použít ji v období dospívání, je lepší zvolit dřevěné nebo kovové materiály. Může to být s posuvným rámem nebo ve formě pohovky.

Rada! Vynikající volbou pro vytvoření designu v místnosti dvou dětí různého věku je posuvná postel. V tomto případě bude možné zvolit modely se stejným designovým řešením, ale s různou délkou.

Lehký nábytek vypadá stylově a krásně.

Pro malý pokoj zvolte kompaktní postele. Mohou být se zásuvkami nebo policemi na hlavě, jsou zde také prezentovány posuvné a podkrovní typy nábytku. Ten šetří prostor a vytváří prostor pro relaxaci, hry nebo studium ve volném prostoru pod postelí. Můžete si koupit pohovku pro dospívající dítě, protože hosté k němu často přicházejí a někde si musí sednout.

Důležité! Pokud je použita dvojpodlažní verze, musí být dítěti vysvětleno, že je nemožné hrát nahoře, a musíte se dostat opatrně a na světlo. Kromě toho budete muset vybavit druhé patro dalším osvětlením, které se dítě samostatně zapne.

Dobrou volbou pro dítě může být model „Cur“

Dětská postel "Ikea" pro děti od 3 let

Ve třech letech jsou děti dost velké. Ve staré postýlce již nejsou pohodlné. Základna již neudrží nohy, spánek je nepříjemné. Nejlepší nákup pro dítě od 3 let je posuvné lůžko nizozemské společnosti "Ikea"

Hlavním prvkem dětského nábytku pro odpočinek a zotavení je postel.

Pro ty, kteří hledají dětskou postel a dívají se na nábytek Ikea, jsme připravili krátkou recenzi populárních modelů.

Nábytek pro spaní "Ikea"

Společnost vyrábí různé modely posuvných lůžek pro děti od 3 do 15 let. V širokém prodeji v Rusku je nábytek:

  Rovati dřevěné s malými zády (Lexvik; Sundvik; Trugen);

Sundvik - postel vyrobená z pevné borovice, ošetřená skvrnou a čirým akrylovým lakem.

Lexvik - plně dřevěná postel v klasickém stylu.

Trugen - pohodlné jednolůžko s dřevěnou lamelou.

Délka dítěte může být nastavena podle toho, jak dítě roste, a roštové dno z masivního dřeva poskytuje optimální oporu..

Ocelová postel Minnen se zaoblenými okraji a zajištěné propylenové nohy.

Většinou jsou všechny produkty pro děti Ikea nízké. Průměrná délka posuvných lůžek Lexvik, Sundvik, Trugen je od 137 do 207 cm, výška od základny k podlaze - 10 cm; výška hřbetu je 80 cm, šířka postelí je asi 90 cm.

Při dokončování interiéru pokoje pro děti je třeba vzít v úvahu individuální vlastnosti, preference, povahu dítěte.

Kovové výrobky jsou objemnější: délka - 135 - 206 cm; výška od základny k podlaze - 23 cm; výška hřbetu je 72 - 92 cm; šířka - 85 cm.

Některé modely kolébek jsou nabízeny ze železa, kovu, trvanlivé a spolehlivé, s ekologickým povlakem na bázi epoxidových pryskyřic.

Detaily dětské kluzké postele IKEA jsou vyrobeny z tvrdého dřeva, někdy jsou nahrazeny borovicí. Na jeho základně mají mřížovou strukturu vyrobenou z pružného dřevěného shtaketinu. Metal Minnen má také mřížovou základnu z kovových latí.

Interiér školky je vždy charakterizován mobilitou a funkčností. Vývojáři IKEA vytvářejí nábytek na základě věku a vývoje dětí.

Každá řada postelí je vybavena speciálním posuvným mechanismem, díky kterému jsou univerzální, vhodné pro různé věkové kategorie dětí. Některé designy jsou navíc vybaveny zásuvkou na prádlo nebo hračky.

Pohodlná varianta - postel s výklenky pro zásuvky postavené níže.

Lůžka pro děti od 3 let jsou k dispozici jednolůžkové a dvoulůžkové. Kromě vysokých hřbetů mohou mít nízké boční stěny. Dětské postele vyrobené ze dřeva Ikea jsou vymalovány v různých barvách. Bílé kompaktní modely jsou v poslední době obzvláště oblíbené..

Vypadají svěží a originální v interiéru školky..

Výhody a nevýhody Ikea

Posuvná postel Ikea pro děti od 3 let je oblíbeným nábytkem pro děti mezi mnoha Rusy. To má několik výhod, které přitahují kupující:

 • Jsem kompaktní;
 • C kaluže na dlouhou dobu;
 • Odolný, vydrží významné zatížení;
 • K rasivo se dívá do vnitřku školky.

Při výběru dětských postýlek musí být kladeny zvýšené nároky, protože děti jsou aktivní, skákají, hrají, a tak testují svou sílu.

Postel Ikea se díky různým designům hodí do malých dětských pokojů. Pokud existují dvě děti, je vhodná dvojpodlažní varianta.

Design bude zajímavější, pokud přidáte originální barevné schéma.

Pokud to velikost školky umožňuje, pro děti od 3 let můžete nainstalovat širokou manželskou postel.

Produkují dřevěné postele z břízy, borovice, dubu, teaku a dalších dřevin, které rostou v ekologicky čistých oblastech.

Pro jedno dítě v malé místnosti je vhodné zakoupit kovovou postel. Jeho šířka je poněkud užší než šířka dřevěného nábytku na spaní. Délka je nastavitelná a nastavena na požadovanou úroveň..

Transformační funkce umožňují měnit objekty v místnosti podle potřeb rostoucích s dítětem.

Pokud je dětský pokoj prostorný a na délce a šířce nezáleží, rodiči a dítě si vyberou postel na výšku. Děti spí lépe na nízké posteli; pro starší děti je vhodný design, kde je maximální hodnota vzdálenost od základny k úrovni podlahy.

Důležitým bodem je nedostatek toxických látek v zakoupeném produktu.

Každá postel Ikea je rozkládací postel. Je navržen tak, aby zajistil, že dítě od 3 let bude na něm neustále spát po dobu dalších deseti let. Postel, i když má složitý posuvný mechanismus, je charakterizována jednoduchostí posuvného uspořádání.

Se značným zatížením samotného systému, na základně, se jednotlivé části nerozbijí, vydrží po celou dobu životnosti systému.

Nevýhody způsobené kvalifikovanou postelí nemají.

Jak si vybrat postel "Ikea"

Vzhledem k tomu, že posuvná postel Ikea je nyní na svém vrcholu, existuje stále více společností, které ji předstírají..

Proto při výběru Ikea pro dětský pokoj byste měli věnovat pozornost následujícím aspektům.

  Je žádoucí zakoupit design se základnou stojanu. V žádném případě byste neměli kupovat takový kus nábytku, kde je překližka pokládána místo lišt.

Ve druhém případě matrace nebude dostatečně odvětrávána..

Rychle se začne rozptylovat, rozkládat se na části pod zvýšeným mechanickým napětím.

Po krátké době se posuvná část začne zasekávat, mechanismus se zlomí.

Jak si vybrat matraci "Ikea"

Přestože matrace není k dispozici při nákupu posuvné postele Ikea, je lepší si ji také zakoupit. Nejvhodnější možností je produkt stejné společnosti. Prodejci vědí, jaké velikosti jsou požadovány pro konkrétní model nábytku pro dítě starší než 3 roky.

Typicky, pod každým lůžkem jsou matrace určitých parametrů..

S centimetrem, který máte k dispozici, je snadné si vybrat matraci sami. Mělo by se brát v úvahu pouze to, že délka a šířka ortopedického přípravku by měla být o 2 - 3 cm menší než na základně. Matrace Ikea jsou vyráběny takovým způsobem a z materiálů, které nejsou škodlivé pro držení těla a zdraví dítěte.

Pokud se cena zdá příliš vysoká a bylo rozhodnuto o koupi produktu levněji, měli byste věnovat pozornost podrobnostem.

Při nákupu matrace do postýlky v dětském pokoji ji musíte vybrat podle následujících parametrů.

 1. Tuhost produktu. Do 12 let je lepší volit tvrdé a polotuhé matrace, protože do této doby je pouze tvořena páteř a je nutná její fixace..
 2. Vnitřní výplň. Je vhodné zvolit lněné, vlněné, kokosové vlákno. Vata rychle klesá a matrace získává tuberozitu; je to nepohodlné spát. Pěnová výplň se rychle naplní prachem. Ano, a netrvá dlouho; začíná se hroutit a rozpadat se.
 3. Kvalitní potah matrace. Je lepší zvolit hrubé kaliko nebo lněné výrobky. Potahy ze syntetických tkanin se vůbec nehodí.

Vysoce kvalitní, přizpůsobený velikosti matrace, vytváří pohodlné spánek a odpočinek pro dítě jakéhokoli věku.

VIDEO: Sestavení dětské postýlky z Ikea

Dětské postele IKEA: oblíbené modely a tipy pro výběr ideální postele pro vaše dítě

Sundvik model s posuvným rámem

Ti, kteří hledají postel pro své dítě, by měli věnovat pozornost možnostem, které nabízí známá značka IKEA. Výrobky této značky se vyznačují skandinávskou funkčností a širokým výběrem!

 • Ložní možnosti
 • Jak si vybrat postel z katalogu?

Pohodlný dvoustupňový model "Tuffing"

Model Minnen v retro stylu

Stylový interiér v odstínech bílé a šedé

Ložní možnosti od IKEA

Všechny produkty, které tento výrobce nabízí, lze rozdělit do několika typů. Kterýkoli z nich zahrnuje modely, které se liší designem a charakteristikami, jejichž výběr každý kupující provádí samostatně. Vše záleží na požadovaných parametrech a preferencích zákazníka..

Jednotlivé modely

 • Pokud hledáte lůžko v dětském pokoji pro jedno dítě, měli byste věnovat pozornost modelu Critter. Tato varianta je vhodná pro děti do 8 let. Výhodou produktu je jeho přírodní výrobní materiál.

Na poznámku! Postel je nabízena ve dvou variantách: v bílém stínu s jehňaty v čele a lakovaným stromem s kočkou a psem.

Útulný pokoj pro dvě děti

 • Pokud si chcete koupit kotviště pro růst, pak věnujte pozornost posuvným možnostem: „Minnen“ se na ně vztahuje. Tento produkt je vyroben z oceli a natřen bílou nebo černou barvou. Díky materiálu výroby má dlouhou životnost. Produkt je na boku zdoben slunečními paprsky..

Retro styl kovový rám

 • Další variantou posuvného systému je Sundvik. Tento typ je vyroben z přírodní borovice s kombinací dřevovláknité desky lepené filmem. Postel může být prezentována v šedo-hnědé barvě a bílé. Plus je nízká hmotnost. Fólie na zádech může být poškozena mechanickým namáháním, takže bude vyžadovat další pozornost při používání.

Pohodlný jediný model

 • Lexvik je klasická verze dřevěné postele. To zajišťuje dlouhodobé používání, ale dává produktu masivitu a vysokou hmotnost..

Couches

 1. Jedním z populárních produktů v této kategorii je Hemnes. Postel je vyrobena v bílé barvě se třemi zásuvkami, které se prodlužují. Mezi výhody modelu patří kompaktní velikosti, přirozenost použitých materiálů, možnost přeměny na dvoulůžko. Může sloužit jako pohovka pro přijímání návštěvníků.
 2. „Len“ je možnost, která poskytuje buď rozkládací postel, nebo dvě zásuvky na věci. Náklady na tento model jsou relativně nízké. Je možné jej doplnit čelo postele, na které jsou police nainstalovány. Nevýhody - použití dřevotřísky.
 3. Gauč Brimnes je vybaven dvěma zásuvkami. Je vhodný pro dítě od osmi let do dospívání. Má stejné vlastnosti jako Hemnes, ale jeho náklady jsou nižší díky použití levnějších surovin pro výrobu.

Podkrovní postele

Rada! Tyto možnosti se používají v místnosti s omezeným prostorem. Je vhodné umístit stůl a skříňky do spodního patra postele.

 • Model Curra lze upravit na palandu nebo na podkroví. Je vyrobeno ze dřeva. Můžete umístit místo na spaní nad i pod. Postel je vhodné vyrobit, protože její výška je 116 cm. Její konstrukce je jednoduchá, takže může být vyžadován dekor.

Pohodlná možnost, jak ušetřit místo

 • Varianta postele, vyrobená z kovu, byla „Swarta“. Má stříbrný nebo bílý odstín. Trvanlivost konstrukce poskytuje odolný materiál. Funkčností je, že si můžete koupit pracovní desku nebo položit pohovku.

Zajímavá varianta s dětskou lezeckou stěnou

 • Model s šatní skříní, pracovní deskou a nočním stolkem - "Stuva". Můžete si vybrat jednu ze šesti možností designu a úplnost. Mezi nedostatky lze nazvat levný výrobní materiál.
 • Sněhobílý „Sturo“ je vyroben z přírodního dřeva. To umožňuje vytvořit velkou hru nebo školicí prostor.

Možnosti palandy

IKEA nabízí mnoho takových modelů, jedním z nich je Swarta. Nábytek může být bílý nebo stříbrný, vybavený výsuvnou postelí, která je vhodná pro třetí osobu.

 • Lakovaný dřevěný model "Midal" má nízkou cenu. Je možné malovat v jiném odstínu.
 • Výškově stříbrný model Tuffing má ve středu žebřík. Vhodné pro nízkou místnost. Není příliš pohodlné spát na nižší úrovni - schodiště je trochu omezené.
 • Vyrobeno v hnědém tónu „Nordal“ je vyrobeno z přírodního dřeva. Je možné jej rozdělit do dvou samostatných modelů, což může být výhodné při vyrůstání dětí.

Jak si vybrat postel z odrůdy katalogu IKEA?

Nejlepší volba - při nákupu dávejte přednost bílé. Takový nábytek nepřeplňuje prostor, dobře zapadá do jakéhokoli interiéru a je unisexovou možností. Dalším plusem ve prospěch bílé je její význam v každém věku..

Rada! Pokud je vyžadováno časté čištění, je nejlepší brát kovové výrobky, protože je o ně snadnější péče..

Model „Stuva“ - pro nejmenší

Pokud se rozhodnete koupit postel na dlouhou dobu a použít ji v období dospívání, je lepší zvolit dřevěné nebo kovové materiály. Může to být s posuvným rámem nebo ve formě pohovky.

Rada! Vynikající volbou pro vytvoření designu v místnosti dvou dětí různého věku je posuvná postel. V tomto případě bude možné zvolit modely se stejným designovým řešením, ale s různou délkou.

Lehký nábytek vypadá stylově a krásně.

Pro malý pokoj zvolte kompaktní postele. Mohou být se zásuvkami nebo policemi na hlavě, jsou zde také prezentovány posuvné a podkrovní typy nábytku. Ten šetří prostor a vytváří prostor pro relaxaci, hry nebo studium ve volném prostoru pod postelí. Můžete si koupit pohovku pro dospívající dítě, protože hosté k němu často přicházejí a někde si musí sednout.

Důležité! Pokud je použita dvojpodlažní verze, musí být dítěti vysvětleno, že je nemožné hrát nahoře, a musíte se dostat opatrně a na světlo. Kromě toho budete muset vybavit druhé patro dalším osvětlením, které se dítě samostatně zapne.

Dobrou volbou pro dítě může být model „Cur“

Články O Neplodnosti